Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

(14)
Warszawska konferencja nie przyczyni się do wypromowania wizerunku Polski jako gracza liczącego się na Bliskim Wschodzie.
 • 2019-02-12 20:07 | woytek

  Czy trzeba beczkę soli zjeść , aby przykonać się , że PiS to kompradorzy?

  Obecne elity polskie są beznadziejne. Czy te 30 lat przykrych doświadczeń jeszcze nie nauczyły Polaków odróżniać plew od pszenicy? Polityka polska jest w stanie skarłowaciałym i jest powodem do odczuwania wstydu, a nie do dumy.
  Czy ten rok będzie kolejnym rokiem kompromitacji obecnej ekipy politycznej? Powodem do zmartwienia jest również brak skutecznej i zrównoważonej emocjonalnie opozycji. Kombatanci tej polskiej transformacji powinni odejść na niezasłużoną emeryturę. "Rewolucjoniści" nie nadają się do rządzenia krajem europejskim w XXI wieku.
 • 2019-02-13 00:11 | Aspiryna

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA!

  W podsumowaniu - zero korzysci, a za to moga pojawic sie rozne problemy w najblizszej przyszlosci!
 • 2019-02-13 02:49 | maciekplacek

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  Przypominam sobie jakie wygibusy wyczyniala 'opozycja', jeszcze wtedy nie totalna, aby zniechecic Obame na przyjazd do Warszawy, na konferencje NATO. Konferencje, ktora PO jako 'podwykonawcy' zlecono operujac panskim jezykiem.
  Iran jest obecnie jedynym najwiekszym sponsorem terroryzmu nie tylko na Bliskim Wsch.
  Wydaja na to setki milionow petro-dolarow, kazdy zakup dokonany przez Polske w tym kraju to wspieranie terroryzmu.
  Gaz i rope mozemy kupic wszedzie, jest jej na rynkach swiatowych po dziurki w nosie.
  Gdyby Palestynczycy nie mieli wsparcia, tak hojnego, finansowego, kryzys bylby dawno zakonczony.
  Hamas, Hezbollah ma jeden jedyny cel - fizyczne zniszczenie Izraela. Kazdy kraj ktory ma w swojej doktrynie kompletne zniszczenie drugiego kraju, mnie Polaka cos takiego "rusza".
  Konferencja, chocby na Antarktydzie, jak przyniesie pozytywne rozstrzygniecia jest warta wysilku.
  Panski sarkazm, cynizm i uzyte argumenty sa tanie.
 • 2019-02-13 12:22 | ostjan

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  @maciekplacek
  Czyli jak kupujemy ropę i gaz w Rosji to jest Ok, a jak w Iranie to nie?
  Nikt tyle nie wydaje na terroryzm i sianie zamętu na świecie co Rosja. Nikt nie działa bezpośrednio przeciw Polsce poza Rosją, a Pan tu o Hezbollah...
 • 2019-02-13 13:00 | Sceptyczny

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  Koń trojański? Raczej osioł, juczny osioł.
 • 2019-02-13 13:40 | psr18gh

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  W tygodniku "Idziemy" nr 6 z 10 lutego br. ks. Henryk Zieliński napisał kapitalny artykuł pt. "Tegoroczne walentynki będziemy długo wspominać". Czytam artykuły księdza Zielińskiego i w większości nie zgadzam się z jego opiniami, choć zawsze pisze on ciekawie. Teraz wstrzelił się on w punkt. Podzielam jego pogląd, że dla Amerykanów ważny jest tylko business. Będziemy kiedyś gorzko żałować tej służalczości wobec USA. Rosja jest mocarstwem a my znajdujemy jakąś dziką satysfakcję, by nasze stosunki z tym krajem było coraz gorsze. Amerykanie kiedyś znajdą wspólny język z Rosjanami a my pozostaniemy z ręką w nocniku. Dlaczego nie bierzemy przykładu z krajów "starej Europy" ? Czy już pozjadaliśmy wszystkie rozumy ?
 • 2019-02-13 18:17 | Aspiryna

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  Trawestujac wypowiedz amerykanskiego propagandzisty "placka"... Gdyby Izraelczycy nie mieli wsparcia, tak hojnego, finansowego, kryzys bylby dawno zakonczony. Oczywiscie dochodza do tego ogromne wplywy w USA organizacji pod
  nazwa "AIPAC" (The American Israel Public Affairs Committee - a lobbying group that advocates pro-Israel policies
  to the Congress and Executive Branch of the United States).

  P.S. Do tej pory wydawalo mi sie, ze najwiekszym sponsorem terroryzmu jest (majaca wciaz bardzo przyjacielskie stosunki
  z USA) Arabia Saudyjska. Ale skoro "placek" twierdzi inaczej?
 • 2019-02-13 19:34 | mopus11

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  O co ten cały szum? Polska tylko zapewnia lokal, catering i kamerdynerów w liberiach.
 • 2019-02-14 02:11 | Prowincjusz

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  Polska wstała z kolan. Stoi na własnych nogach.

  Czyżby nasi przyjaciele Moskale, mieli racje że jesteśmy narodem dającym satysfakcje silniejszym partnerom, mówili to jakoś dosadniej, zapomniałem...

  To taki będzie koszt, stałego zaangażowania armii USA w Polsce. I pewnie jeszcze więcej, a potem może zmieni się opcja polityczna i znowu nic.

  Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest wrzodem na tyłku Świata od zakończenia Drugiej Wojny Światowej. A dokładniej od powstania Izraela.

  Całkowicie rozumiem potrzebę istnienia państwa narodu Żydowskiego, rozumiem też czemu w tym miejscu, ale sposób w jaki traktuje ludzi zamieszkujących tą samą ziemię musiał doprowadzić do eskalacji agresji.

  Aby doprowadzić do trwałego pokoju konieczne są rokowania zwaśnionych stron i ich popleczników. Czy drogą do sukcesu jest izolacja i wpychanie Iranu w ręce pana Putina i Chin ?
  Pan Trump twierdzi, że tak, a my robimy za listek figowy.

  Kolejny sukces Dobrej Zmiany. Ile jeszcze wytrzymamy ?
 • 2019-02-14 04:06 | maciekplacek

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  ostjan
  Kupno czegokolwiek od Rosji jest wrecz, w mojej opinii, zdrada narodowych interesow.
  Prokuratura powinna zajrzec do sejfow importerow wegla.
  Gazem Polska sie w ciagu 3-4 lat kompletnie od czeksisty uniezalezni, z ropa jest gorzej, ale tez do zrobienia.
  Zastanawiajace jest, ze od 1989 r. uplynelo niemal 30 lat a my jestesmy na lasce energetycznej bandyty kremlowskiego.
  Jak to nie jest zdrada fundamentalnych interesow narodowych - to nie wiem co jest.
  Zeby z tym/tymi zrobic porzadek, moje pokolenie musi przejac odpowiedzialnosc za kraj.
 • 2019-02-14 10:19 | psr18gh

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  Amerykańska dziennikarka klepie głupoty. Pompeo chwali stalinowskiego oprawcę. Polskie władze milczą. Polacy ! Nic się nie stało. To nic że nas opluwają. Wytrzyjmy twarz chustką i maszerujmy dalej z "dobrą zmianą".
 • 2019-02-14 21:21 | Aspiryna

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  Cytat za "Newsweek.pl":

  "Newsweek: Konferencja bliskowschodnia dobiegła końca. Miało być pojednawczo, a wyszło bardzo antyirańsko.

  Dr Piotr Łukasiewicz: – Jestem załamany! Jeszcze wczoraj miałem jakieś nadzieję, że wydźwięk spotkania będzie bardziej wyważony. A tu w co drugim zdaniu padał „Iran”. Polska stała się niefortunną platformą do antyirańskiej retoryki konfrontacyjnej. Tam przecież padały zawoalowane wezwania do wojny, co najmniej dyplomatycznej.

  Wina naszej dyplomacji?

  – Nasza dyplomacja starała się łagodzić tę wymowę i zapewnić Iran o chęci dialogu. Nie dopuściła choćby do głosu irańskiej pseudo-opozycji, zagrzewanej do walki przez Rudy Giulianiego – zdziwaczałego lobbysty kręcącego się przy prezydencie Trumpie. Ale spełniła się obawa, że polscy dyplomaci nie powstrzymają festiwalu oskarżeń wobec Iranu. Słowa sekretarza stanu Pompeo, że nie da się rozwiązać sytuacji na Bliskim Wschodzie bez konfrontacji z Iranem – to przecież są werble wojenne. Bardzo źle, że się to w Polsce odbywa.

  Co gorsza, podczas konferencji zakradły się jeszcze połajanki wobec Europy.

  – To druga część tego nieszczęścia. Amerykański wiceprezydent opowiada otwarcie gorzkie rzeczy wobec Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech w Polsce, która jest częścią Unii Europejskiej i od której zależy nasz dobrobyt i bezpieczeństwo. Rozbija jedność Unii, podlewając to jeszcze jakimś ewangelikalnym sosem religijnym. Tu trzeba użyć mocnych słów, mówić, jak jest, bo nie ma się co już bawić w niuanse. Na zniuansowany przekaz miałem nadzieję wczoraj – że jednak Amerykanie będą chcieli spotkać się z Unią w sprawie Iranu w połowie drogi. Dzisiaj postawili na konfrontację, pompując przy okazji polskie mocarstwowe fantazje.

  Dlaczego jest to nieszczęście?

  – Po pierwsze, Amerykanie wciągnęli nas w niebezpieczną sytuację na Bliskim Wschodzie, zmuszając do opowiedzenia się po jednej stronie. Dzisiejsza retoryka amerykańska powtarza retorykę wobec Iraku w latach 2002-03, kiedy mówiono o „sponsorowaniu terroru”, prąc do interwencji w imię „globalnej wojny z terrorem” Busha. Po drugie, zapowiedź, że Amerykanie będą zwalczali niemieckie czy francuskie mechanizmy podtrzymujące wykonanie porozumienia nuklearnego, stawia nas w opozycji do głównych państw europejskich [UE nie zerwała porozumienia nuklearnego z Iranem tak jak USA – przyp. red.]. Z Europą możemy walczyć sobie do woli o konstytucję czy przestrzeganie prawa, bo to nasze, niezbyt interesujące dla świata sprawy. Jednak ustawianie się przeciwko UE w obszarze polityki zagranicznej jest dla nas zgubne, bo dotyka spraw, na których im autentycznie zależy."
 • 2019-02-15 04:20 | maciekplacek

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  Izrael is not my cup of tea - co nie znaczy, ze ma byc zmieciony z powierzchni ziemi przez zbrodniczych fanatykow z Teheranu. Kudrowie tez mnie niewiele obchodza, ale i oni podobnie jak Zydzi, Ormianie, Zulusi maja prawo do wlasnego domu.

  Nie ma takiej sily aby emerytowanym kacykom (gminnego szczebla) z niedawnej kolonii kremlowskiej wlac troche 'oleju' do wypranego mozgu. Moze kilka cytacikow a'la peerel:
  - 'Pan Trump twierdzi, że tak, a my robimy za listek figowy.' - nie macie grazdanin, i to najmniejszego, pojecia co twierdzi D. Trump. Ani jego jezyka nie znacie, ani nie jestescie z jego otoczenia. - 'a my' - tzn. kto grazdanin leonid?
  - 'Kolejny sukces Dobrej Zmiany.' - co ma 'dobra zmiana' do Iranu? Tylko emerytowany instruktor gminnnego peope jest w stanie to wyjasnic. Moze nawet sie pofatyguje.
  - 'ogromne wplywy w USA organizacji pod nazwa AIPAC' - duzo wiekszy wplyw na polityke USA maja m.in:
  AARP, IDGAF, ATT, FYVM, GDMF, etc.
  - 'Do tej pory wydawalo mi sie, ze najwiekszym sponsorem terroryzmu blah, blah ...Arabia Saudyjska. -
  I slusznie, tak wam grazdanin tylko wydawalo. Fakty nie maja nic wspolnego 'wydawalo mi sie'.
  - 'Będziemy kiedyś gorzko żałować tej służalczości wobec USA. - tak jak tego zaluja w Japonii, Korei (Pld), UK, Niemczech, etc. tj. wszedzie tam gdzie sa bazy amerykanskie jest ... sluzaczy dobrobyt.
  - 'Amerykanie kiedyś znajdą wspólny język z Rosjanami a my pozostaniemy z ręką w nocniku.' - szukaja tego 'jezyka' od 1776. - 'To nic że nas opluwają.' -
  Kto to sa 'ci' ? Kto to sa 'nas'? Jest chetny do odpowiedzi?
 • 2019-02-15 18:42 | Prowincjusz

  Re:Konferencja bliskowschodnia, czyli jak zostać podwykonawcą USA

  "moje pokolenie musi przejac odpowiedzialnosc za kraj"

  Wprowadziłoby 100% refundację na leki przeciw trądzikowi ?

  Reszta nie zasługuje na wyczekiwany komentarz.