Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polskie mięso: dramat w czterech aktach

(4)
Brak skutecznej bioasekuracji, skup chorych zwierząt na mięso, antybiotyki, choroba szalonych krów o atypowym charakterze – z wszystkimi tymi problemami muszą się mierzyć nie tylko polscy hodowcy, ale też konsumenci.
 • 2019-02-22 12:47 | observer

  zmiana partaczy

  PiS wydudka rolników jak wszystkich innych - ma to w genach. Za co sie wezma to zchrzania.
 • 2019-02-22 15:38 | drezdenski

  Re:Polskie mięso: dramat w czterech aktach

  W zasadzie wypadalby dopisac troche rzetelniejszy epilog epilogu. Na co zdaje sie malo dziennikarzy stac. Gro odbiorcow wie, ze jest cos takiego jak sztuczne mieso , lecz nie wie jak sie to robi. Jest to w gruncie rzeczy wyrob calkowicie naturalny , wytwarzanie bazuje na zupelnie naturalnym procesie - mieso okreslane jest tez jako In-vitro mieso. Podstawe stanowia komorki macierzyste jakiegos ssaka z dodatkiem hormonow wzrostu (najlepiej pozyskanych z plodow - producenci niechetnie zdradzaja co jest uzywane ), wklada sie to do zupy z pozywki roslinnej i calkowicie moralne mieso rosnie az huczy. Maly problem polega na owych dopalaczach - nie bardzo wiadomo w jaki sposob jest on obecnie rozwiazywany w laboratoriach. Wiekszy problem polega na tym, ze na owa zupe w ktorej rosna kotlety maja apetyt miliardy bakterii, wirusow, grzybow i Pan buk wie czego jeszcze . Organizm cielaczka produkujacego sznycel wiedenski radzi sobie z ta inwazja przy pomocy srodkow wlasnych. W produkcji przemyslowej pozostaje uzycie antybiotykow - zeby sie zupa nie zwarzyla - tak jak teraz. Smacznego. Deklarowane cele produkcji miesa in-vitro sa oczywiscie pobozne. Te niedeklarowane to zwyczajna chec czerpania zyskow z tej produkcji, ktora da sie wylacznie sprzedac jako moralne mieso - nie wiadomo jednak czy religia pozwoli np. Zydom albo Hindusom obejsce tabu pokarmowego przy pomocy sztucznego schabowego lub zrazow wolowych sztucznych. ....Inny interesujacy problem przy konsumpcji polega na tym, ze nadaja sie do tego komorki macierzyste roznych ssakow. Homo sapiens oczywiscie tez. Konsument cielaka wie ze zjadl cielaka (czasami to moze byc jelonek Bambi, albo krowa - ale mozna sprawdzic ) . Konsument sztucznego wie , ze zjadl to co mu powiedziano ze je". Jesli producent dysponuje duzym poczuciem humoru i fantazja, to niewykluczone iz w przyszlosci bedzie oferowany rowniez schabowy ala profesor Magdalena Sroda, gulasz ala kot Jaroslawa, czy tez pieczen Rzymska.( dlaczego nie ?) . Co byloby - wedlug Redakcji i autora - dla czytelnika i konsumenta sztuki miesa in Vitro politycznie i moralnie poprawnym ? . Zjesc Magdalene, Jaroslawa, Piotra ?- a moze kotka ?. To jest chyba dosc trudny, powazny dylemat. Sam nie wiem co bym wybral. Niezaleznie od tego - Smaczego !!!
 • 2019-02-22 21:13 | krokodilko

  Re:Polskie mięso: dramat w czterech aktach

  to wyjaśnia czemu na przeziębienie najskuteczniejszy jest rosołek z kury - bo ma w składzie więcej antybiotyków niż te z apteki przepisane przez lekarza.
 • 2019-02-24 17:17 | kaesjot

  Re:Polskie mięso: dramat w czterech aktach

  @krokodilko
  Przeziębienie jest chorobą wirusową zatem antybiotyki na nic się tutaj nie zdadzą.