Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Hasłowa modernizacja wojska

(6)
MON zmieścił opis 10-letniego planu zakupów na jednej kartce. W Polskę ma iść przekaz dnia, do którego żadne szczegóły nie są potrzebne. A szkoda, bo plan jako taki ma sens.
 • 2019-03-01 10:24 | Vera

  Kupić kupić kupić

  Jak wiadomo zakupy broni były jedną z ważniejszych przyczyn katastrofy Grecji.
  Na końcu musieli oddać kupiony okręt podwodny a artyleria strzelała kamiennymi kulami bez prochu bo nie było pieniędzy na amunicję.
 • 2019-03-01 11:16 | jajacek51

  Re:Hasłowa modernizacja wojska

  słowotok wyborczy dla ciemnego luda i pożytecznych iditów
 • 2019-03-01 15:26 | woytek

  Re:Hasłowa modernizacja wojska

  Imperialne zakupy na miarę braku wyobraźni obecnych elit. Gdzie ci "imperialiści" będą latać odrzutowcami 5 generacji , jak do każdej granicy Polski taki samolot doleci w 15 minut ? Kto będzie serwisował te komputerowe maszyny? Kto będzie apdejtował softwer tych urządzeń? Kompletnie się pogubili z tymi zakupami. To jest jeszcze głupszy zakup od kupna przez Warszawę koreańskich tramwajów. Tak wygląda ta polonizacja przemysłu w wydaniu skarłowaciałych "imperialistów".
 • 2019-03-01 16:25 | Tanaka

  Re:Hasłowa modernizacja wojska

  "MON coraz rzadziej organizuje otwarte i konkurencyjne przetargi, woli zakupy de facto z wolnej ręki. Może szybsze, ale na pewno mniej przejrzyste i nie zawsze gwarantujące uzyskanie konkurencyjnej ceny"


  NIE ZAWSZE GWARANTUJĄCE uzyskanie konkurencyjnej ceny?
  Zupełnie odwrotnie: ZAWSZE GWARANUJĄCE NIE UZYSKANIE konkurencyjnej ceny.
  Jak się pokazuje palcem: dajcie mi TO, zamiast robić przetarg, nie ma ŻADNEJ konkurencji, nie zna się cen konkurujących, więc ZAWSZE jest to zakup po cenie niekonkurrencyjnej.
  Co znaczy też wprost to, że jest to ZAWSZE zakup po cenie wyższej, znacznie wyższej niż konkurencyjna, albo niebotycznie wyższej.
  I nie mniej ważne: ZAWSZE kupowanie bez przetargu oznacza otwieranie bramy do KORUPCJI.

  Cały ten świstek papieru przedstawiający bajkę warto jest tyle ile pod koniec napisano: nie będzie modernizacji staruszków czołgów T-72 w gołej wersji z lat 1970-tych, choć mamy ich mnóstwo i są podstawą broni pancernej i nie powiadomiono nawet zakładów Łabędy o tej rezygnacji, co wkurzyło związkowców.
  PiS, co hołubi związkowców i przed nimi klęka (vide zapowiedź, wraz ze związkowcami, że uwalony zostanie kontrakt z Airbusem na caracale - co zostało, ku wspolnej radości wykonane), tu olał związkowców w ogóle ich nie informując, że nie będą mieć nic do roboty.
  To jest rzeczywisty mianownik całej tej "modernizacji wojska". Reszta to ściema na wybory nic więcej.
 • 2019-03-02 10:57 | jajacek51

  Re:Hasłowa modernizacja wojska

  bez obrażania nikogo można spokojnie powiedzieć wyborczy bełkot dla ciemnego luda i pożytecznych idiotów. a nowego sprzętu jak nie ma tak nie ma. są za to smolociki dla vipów i kupowanie usmanów. zaiste wyjątkowo głupi sposób na poprawę obronności kraju.
 • 2019-03-04 18:46 | azur

  Re:Hasłowa modernizacja wojska

  Jak to było na koloniach? Hasło: "nie wiem", albo "nie powiem".