Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

(12)
Premier snuje piękną opowieść, ale gdy przyjrzymy się szczegółom, to mało co się zgadza. Przykłady pół- i ćwierćprawd można by mnożyć.
 • 2019-03-08 23:08 | max44

  Wykształcony bankier.

  Z przerażeniem patrzę i trochę podziwiam szybką metamorfozę ugładzonego,ubranego w firmowe garnitury prawdziwego bankowca.Jego właściwe miejsce to zaciszny gabinet,gdzie można rozmawiać o zyskach prowadzonego aktualnie banku.
  Jako premier Polski dał się wciągnąć w nieczystą ,polityczną grę,gdzie niestety musi kłamać,naciagać rzeczywistość i schlebiać określonym politykom.Panie Morawiecki,nazwisko do niedawna szanowane,takim się nie stanie.
 • 2019-03-09 05:24 | Zdzislaw Kukula

  najnowsze metody polskiej CENZURY

  Jesli czytasz prase polska I umieszczasz komentarze pod artykulami na forum to powinienes przeczytac moj post by dowiedziec sie o brudnej metodzie CENZURY jaka stosuja polskie media dzieki posiadanemu programowi,ze tylko ty bedziesz widzial swoje posty (dzieki IP) natomiast zaden z czytelnikow ich nie zobaczy ani tez nie przeczyta - JEST TO NAJBRUDNIEJSZA FORMA CENZURY jaka dzus odkrylem w gazecie warszawskiej ,ktora chlubi sie,ze podaje prawde. Jak to dziala ,,,czytaj ponizej.wyglada na to ,ze warszawska gazeta uzywa nowej metody do cenzury i blokowania niewygodnych dla polskiej propagandy komentarzy na swoim forum - otoz jesli wybierzesz powyzszy artykul do przeczytania i zajrzysz na komentarze pod nim - zobaczysz informacje ,ze nie ma tam zadnych komentarzy czyli 0 komentarzy.Jesli jednak sie zalogujesz to dopiero wtedy zobaczysz swoj komentarz , ktory napisales wczesniej pod tym artykulem ,czyli zaden z czytelnikow gazety warszawskiej nie zobaczy twojego komentarza i nie moze z nim dysjkutowac. Redaktorzy gazety warszawskiej.. nie macie NIC wspolnego z PRAWDA .... stosujecie BRUDNA CENZURE liczac ,ze zaden z czytelnikow sie nie zorientuje, ze jego komentarze sa niewidoczne dla innych czytelnikow... co za wstyd ....jestescie duzo gorsi od Lukaszenki i rosjan,ktorych oskarzacie o cenzure i klamstwo. Post o waszej brudnej metodzie cenzury powiele w wielu mediach polskich aby cala Polska zorientowala sie ,ze nie macie nic wspolnego z PRAWDA- OSZUKUJECIE POLSKIE MONGOLY!!!!
 • 2019-03-09 09:11 | ontario

  Re:Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

  Próbuje kusić? A to bandycka postawa!! Nie mógł jak Tusk z PO wesprzeć zaiwanieniem bolszewicką metodą 150 mld OFE? Pan autor by piał z zachwytu!

  Najlepiej jednak wsparłby klasę średnią, każąc jej pracować dla Dobra do 67 wieku życia. Pan autor też byłby kontent!
 • 2019-03-09 09:48 | drezdenski

  Re:Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

  Dlaczego prawdziwy liberal ma pogardzic pincset plus ?. Mala rzecz a cieszy. Niezaleznie od tego co sie wyznaje.
 • 2019-03-09 13:18 | fatal_error

  uszczelnienie VAT odpowiada za mniej niż połowę tego wzrostu, kilkanaście miliardów złotych, a reszta to przede wszystkim efekt dobrej koniunktury.

  Autor z pogardą opisuje dwukrotne podbicie efektów światowej hossy.
 • 2019-03-09 14:26 | Prowincjusz

  Re:Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

  @max44

  Bankowość działalnością czystych rąk?

  Chyba żyjemy w światach równoległych.
 • 2019-03-10 09:21 | Tatjan

  Re:Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

  Już się miałem skusić. Ale zapłaciłem właśnie Zus.
 • 2019-03-11 14:05 | azur

  Re:Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

  Na kuszenie pomaga kropienie wodą święconą. Wielkanoc już blisko.
 • 2019-03-11 23:16 | Aspiryna

  Re:Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

  "Najlepiej jednak wsparłby klasę średnią, każąc jej pracować dla Dobra do 67 wieku życia. Pan autor też byłby kontent!"


  To taki (przecietnie) wiek jaki teraz potrzebny jest w USA do otrzymania 100% emerytury z "Social Security".
  Ach... jaka niedobra jest ta amerykanska wladza!

  P.S. To powyzej dotyczy tez wielu innych krajow.
 • 2019-03-13 01:40 | Elżbieta Marciniak

  Re:Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

  Jest taki typ polityka, który z zasady budzi nieufność. Niezależnie od tego, jak bardzo premier Morawiecki poprawi swoje umiejętności krasomówcze, jak bardzo będzie się starał przekonać do swoich racji, efekt pozostanie mizerny. Nie sądzę, żeby klasa średnia nabrała się na jego umizgi. Nawet będąc politykiem, nie wolno zapominać o wiarygodności.
 • 2019-03-13 02:46 | Elżbieta Marciniak

  Re:Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

  Jest taki typ polityka, który z zasady budzi nieufność. Niezależnie od tego, jak bardzo premier Morawiecki poprawi swoje umiejętności krasomówcze, jak bardzo będzie się starał przekonać do swoich racji, efekt pozostanie mizerny. Nie sądzę, żeby klasa średnia nabrała się na jego umizgi. Nawet będąc politykiem, nie wolno zapominać o wiarygodności.
 • 2019-03-13 13:16 | Kazimierz K

  Re:Morawiecki próbuje kusić klasę średnią

  Kolejny bardzo ogólnikowy komentarz z którym większości się nie zgadzam.
  Zacznijmy od tytułu,że "Morawiecki próbuje kusić klasę średnia"?
  Przecież wszystkie projekty rządowe są skierowane do mikro firm i w żaden sposób nie obejmują klasy średniej do której można zaliczyć małe firmy z obrotami do 50.000.000 zł.
  Do klasy średniej oczywiście można również zaliczyć tych najbardziej wynagradzanych pracowników, lecz dla mnie do tej grupy praktycznie nic nie zostało dedykowane.
  Wszystkie programy socjalne typu 500+ w ewidentny sposób powodują wzrost konsumpcji i PKB, lecz z drugiej strony ma to wpływ na inflację, o czym artykuł nie wspomina. W sytuacji spowolnienia gospodarczego w strefie Euro w takich krajach jak Niemcy, Francja, Włochy i Wielka Brytania, gdzie wzrost gospodarczy wynosi średnio około 1,5%, gdzie z tymi krajami Polska prowadzi największą wymianę handlową, wzrost gospodarczy mierzony miernikiem PKB w Polsce przez ostatnie lata oscyluje w granicach 5%. Moim zdaniem jest to wyłączna "zasługą" rządu, poprzez uszczelnienie systemu fiskalnego,programy pomocowe, co spowodowało z kolei wzrost sprzedaży rynkowej, i wzrost płac.
  Deficyt gospodarczy za czasów rządu PO który wynosił aż 8% a w następnych latach wynosił około 5%, na pewno nie był spowodowany przedmiotowym kryzysem światowym, gdyż nasi partnerzy zagraniczni od których zależało najwięcej, nie mieli aż tak ciężkiej sytuacji. Dla mnie czynników mogło być wiele, lecz z mojej strony nie ma sensu ich definiować, lecz zapewne były to głównie czynniki wewnętrzne.
  W obecnej sytuacji ekonomicznej na świecie od której zależy najwięcej, nie można bezrefleksyjnie stwierdzić, że obecny sukces ekonomiczny Polski jest wyłącznie dzięki dobrej koniunkturze. Przecież jak wykazałem powyżej 2-3 letnia dobra koniunktura nie wzięła się znikąd, lecz jest pochodną wyłącznie działaniom rządu. Co najlepsze ta dobra koniunktura traw nadal i nie chce się zatrzymać, pomimo bardzo wielu negatywnym opiniom ekonomistów.
  Obecne nowe zapowiedzi dalszego zwiększenia wydatków socjalnych tj 500+ również na 1 dziecko, 13 dla emerytów, itp, pomimo wielu zaklęć różnych pseudo ekonomistów dzięki dalszemu wzrostowi konsumpcji,nadal będzie podtrzymywać wzrost gospodarczy i PKB około 5% przez około 2 do 3 lat, jeżeli oczywiści w strefie EURO nie nastąpi jakiś kryzys ekonomiczny.
  Takim dużym zagrożeniem jest Brexit.
  Wszystkie te dodatki socjalne poza takimi pozytywami jak zatrzymanie emigracji, powroty z emigracji, ograniczenie ubóstwa i zmniejszenie zagrożenia spadku populacji, będą również nieść w następnych latach określone zagrożenia dla Polski.
  Za kilka lat gdy już nie będzie dalszych możliwości zwiększania przez rząd wydatków socjalnych, wzrost gospodarczy i PKB spadnie min o około 2-3%. Wszystko będzie jednak zależało czy między czasie będą stworzone bardziej sprawiedliwy system podatkowy, który spowoduje uaktywnienie osób bezrobotnych w szczególności kobiet. Nie obędzie się zatem bez podniesienia kwoty wolnej od podatku do min 30.000 zł w tym wyższych kwot wolnych od podatku dla członków rodzin.
  Obecnie bowiem dużym zagrożeniem rozwoju gospodarki jest niskie bezrobocie i możliwość pozyskania pracowników, według możliwości finansowej i płacowej danej firmy. Dla mnie tego typu system podatkowy powinien być wprowadzony od 2020 a najpóźniej 2021 roku, wraz z opodatkowaniem programów typu 500+ w zależności od dochodu, lub przynajmniej ograniczeniem dla najbogatszych.
  Tutaj jedynie mogę się zgodzić z racjami autora artykułu, że bez dalszych konkretnych działań rządu, budżet może się zawalić wraz z wymaganym wzrostem gospodarczym na poziomie min 3%.
  Następnym poważnym zagrożeniem, to bardzo niski wzrost inwestycji, który ze strony firm zagranicznych z powodu stagnacji gospodarczej i nasycenie polskiego rynku sieciami sprzedażowymi, nie ma dobrych perspektyw. Jedynym ratunkiem jest uaktywnienie do większego inwestowania firm rodzimych, które są zmuszone do nierównej konkurencji z zagranicznymi producentami i koncernami. Firmy zagraniczne z zasady mają lepsze ceny zakupu towarów, także ta nierówna konkurencja powinna być w jakiś sposób stymulowana i ograniczana przez państwo. Firmy zagraniczne ponadto posiadają możliwości transformowania zysków za granice w których występują o wiele niższe podatki niż w Polsce, a nawet do tak zwanych rajów podatkowych, co również zagraża konkurencyjności rodzimych firm.
  Wymieniem te wsparcie lecz jedynie wymagane dla małych i średnich firm.
  1.Duże ulgi podatkowe przy nabywaniu środków trwałych, będące wstanie realizować bardzo ambitne i konkurencyjne działania inwestycyjne
  2. Ustawowe zróżnicowanie wysokości stawek w podatku od nieruchomości gdzie najwyższa stawka w strefie centrum miasta powinna być 3 krotnie wyższa niż ta na obrzeżach miasta.
  3. Inne podobne korzystniejsze rozwiązania biznesowe.

  Gdy rząd Morawieckiego zaplanował by w/w podobne działania dające szansę rozwoju i konkurencji na całkowicie liberalnym i wolnym rynku, mógł bym się zgodzić, że "Morawiecki próbuje kusić klasę średnią, a może nawet i wyższą" i nie byłoby to jak obecnie wyłącznie w pejoratywnym znaczeniu.
  Z końcowym tezami autora artykułu również się nie zgadzam, który z pomówień i walki politycznej "z igły robi widły".
  W czym obecnie prokuratora różni się w negatywny znaczeniu od tej z przed reformy PO. Przecież prokuratorzy się nie zmienili, bo z skąd wziąć nowych. Tak, że prawie jest jak było.