Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Instruktorzy z Polski zajmą się szkoleniem ukraińskich SS-manów

(2)
2019-03-12 12:32 | ślepy
Na Lwowszczyźnie w Międzynarodowym Centrum Działalnosci Pokojowej i Bezpieczeństwa odbył się uroczysty apel wojskowy pododdziałów 72.Brygady Zmechanizowanej, które w ciągu dwóch miesięcy mają ćwiczyć pod dowodzeniem obcych instruktorów według standardów NATO – informuje censor.net.ua powoływając się na Służbę prasową Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Podczas tych ćwiczeń instruktorzy przede wszystkim z Polski, a również z USA, Kanady, Litwy, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji planują przekazać swoje doświadczenie według standatdów NATO ukraińskim wojskowym.

Proces kształcenia brygady bojowej będzie trwać stopniowo. Na początku treningi indywidualne, a później w składzie plutonu, kampanii, batalionu i w końcu brygady. Sczególną uwagę podczas treningów będzie zwracano na przygotowanie dowódców wszystkich szczebli. Głównym celem tych ćwiczeń będzie nauczanie dowódców oczytanie i szybko się orientować w warunkach pola walki dla podjęcia właściwej decyzji.

Ukraińskie oddziały otrzymały nowe emblematy

Szef sztabu ukraińskiej armii Wiktor Mużenko zatwierdził nową symbolikę trzech brygad wojsk lądowych – napisał w sobotę ukraiński portal Lewy Brzeg.
Zwraca uwagę czerwono-czarna kolorystyka dwóch z trzech szewronów zatwierdzonych przez Wiktora Mużenkę. Przypomnijmy, że czerwono-czarne barwy nosiła flaga Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery. Barwy te nawiązywały do wykorzystywanej w nazizmie ideologii Blut und Boden (Krew i ziemia) – informuje kresy.pl.

Trupia główka na naszywce 72. samodzielnej brygadzie zmechanizowanej im. Czarnych Zaporożców jest nawiązaniem do symboliki SS. Wydaje się to wątpliwe w świetle faktu, iż trupia czaszka znajdowała się na sztandarze patrona brygady – pułku Czarnych Zaporożców, który w latach 1918-20 walczył w składzie armii Ukraińskiej Republiki Ludowej. Dewizą pułku były także słowa „Ukraina albo śmierć”, które znalazły się na szewronie 72. brygady.

Mużenko poinformował o nadaniu nowych emblematów trzem brygadom – 30. samodzielnej brygadzie zmechanizowanej im. księcia Konstantego Ostrogskiego, 58. samodzielnej brygadzie zmotoryzowanej piechoty im. Iwana Wyhowskiego oraz 72. samodzielnej brygadzie zmechanizowanej im. Czarnych Zaporożców. Szef sztabu ukraińskiej armii podkreślał, że decyzję podjął w przeddzień rocznicy urodzin ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki.

Nowe emblematy są naszywkami na rękaw munduru (szewronami). Na naszywce 30. brygady umieszczono godło Ostrogskich na czerwono-czarnym polu oraz łacińską dewizę Dei gratia (Z Bożej łaski). Na naszywce 58. brygady znalazło się godło Wyhowskiego na czerwono-niebieskim tle i dewiza Simul ad victoriam (Razem do zwycięstwa). 72. brygada będzie od teraz rozpoznawana po trupiej czaszce na czerwono-czarnym tle i napisie „Ukraina albo śmierć”. Każda z naszywek ma dwie wersje – pełnokolorową i ochronną.