Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja książki: Charles Reznikoff, „Co robisz na naszej ulicy”

(1)
Dawno nie czytałam tak wstrząsającej książki poetyckiej.
  • 2019-03-26 07:06 | arkadia

    Poezja C.Reznikoffa

    Kilkadziesiąt lat temu jeden z nr "Literatury na świecie" był poświęcony temu wielkiemu poecie.Poza Sommerem tłumaczyli go również Barańczak, Hartwig.Uwiódł mnie intymny ton tej poezji, pozbawionej zbędnej metaforyki, krótkie przypowieści, zdarzenia z nowojorskiej ulicy o wymiarze niemal biblijnym. Gorąco polecam,wielka rzecz!