Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(24)
Komentarze użytkownika: Art63
 • 2009-04-17 12:29 | Art63

  Re: Instytucie, broń się sam!

  Instytut może sam się nie obronić, zainteresowanych jego zniknięciem jest bowiem sporo. Warto zwrócić uwagę, że ataki nie dotyczą samej działalności IPN tylko niefortunnych wypowiedzi i profilu politycznego jego obecnych zarządców. Natomiast same publikacje, o czym mało się mówi, dotyczą min prześladowań i mordów politycznych dokonywanych w powojennej Polsce, tematu do tej pory zakazanego, mimo że ofiarami padło od 20 000 do 50 000 Polaków. Temat jest z samej natury trudny, żyją bowiem pośród nas ludzie, którzy tych zbrodni dokonywali i pewnie im się nie podoba, że ktoś odkryje co zrobili. Przykadem takiej postawy jest zmarła niedawno w Londynie prok. Wolińska.
 • 2015-04-24 11:00 | Art63

  Re:Szef FBI żałuje, to w zasadzie kończy sprawę

  Moim zdaniem sprawa się nawet nie zaczęła - problemem nie jest to, że jakiś wysoki urzędnik szerzy kłamstwa, tylko że może to robić bezkarnie: najpierw podlizać się własnemu środowisku wyborczemu a potem wykpić liścikiem z przeprosinami. Dziś mamy doniesienia o "nazistowskiej Polsce" w grze dla dzieci firmy Mattel. Te kalumnie będą się mnożyć do czasu, aż kłamcy poczują konsekwencje kłamstwa. Przywitałbym z radością inicjatywę sądowego ścigania tego typu lżenia. Idę o zakład, że firmy robiące zabawki natychmiast nauczą się geografii i historii a gramatyka ich wypowiedzi będzie bez zarzutu.
 • 2015-09-07 10:40 | Art63

  Re:To było historyczne referendum – bo nieudane jak nigdy przedtem

  Niezgoda Polaków na obecną politykę dotyczy moim zdaniem głównie jakości usług publicznych - czyli tego co dostajemy w zamian za nasze podatki. Nie są to sprawy ustrojowe. Dlatego zainteresowanie referendum było niewielkie. Tymczasem partie dość konsekwentnie pomijają ten temat w swoich publicznych prezentacjach - PiS obiecuje wszystko wszystkim natychmiast, więc trudno się nawet do tego odnieść, a PO milczy na temat swojego programu, nie potrafi ani opisać osiągnięć ostatnich lat ani zaproponować programu na następne 4 lata. To dość egzotyczna sytuacja. Czeka nas przesilenie i raczej ciężkie czasy.
 • 2015-09-10 12:07 | Art63

  Jarosław Kaczyński „Człowiekiem Roku”. Wazeliniarstwo czy biznes czuje wiatr zmian?

  Warto by się wczytać w uzasadnienie i szczegółowo poznać zasługi laureata, któremu gratuluję. Ciekawe, czy inne środowiska pójdą tym tropem i przyznają prezesowi np. tytułu sportowca roku, nagrody Nike i Wiktora:)
 • 2015-09-10 12:07 | Art63

  Sezon serwilizmu uważam za otwarty

  Warto by się wczytać w uzasadnienie i szczegółowo poznać zasługi laureata, któremu gratuluję. Ciekawe, czy inne środowiska pójdą tym tropem i przyznają prezesowi np. tytułu sportowca roku, nagrody Nike i Wiktora:)
 • 2015-10-16 11:45 | Art63

  Re:Olgo, jesteśmy z Tobą!

  "..Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów..”. Dobrze by było, gdyby p. Tokarczuk przytoczyła jakieś polskie akty prawne dowodzące jej tez. Koniecznie te o wprowadzeniu niewolnictwa i mordowaniu Żydów. Jeśli zaś pisarka ocenia naród przez zachowania mieszkających na jego terenie bandytów, to jest to ahistorycznym i dość prymitywnym lżeniem. W ten sposób np. USA można nazwać narodem handlarzy niewolników i morderców Indian. Nie usprawiedliwia to reakcji internautów. Na tego na tego typu mowę nienawiści, jaka prezentuje pisarka, lepiej nie reagować, a gdy przekracza granice, podawać do sądu.
 • 2015-10-22 14:36 | Art63

  Moim zdaniem nie robią tego celowo, niczym w książce "Montaż" Wołkova.

  Co racja to racja - Snowden po ujawnieniu strasznych rzeczy z NSA ukrywa się w krainie szczęśliwości i pełni praw obywatelskich - Rosji- a nawet uczestniczy w jej życiu publicznym. Nie sądzę, aby Assange albo Snowden celowo działali przeciwko zachodowi. Przynależność do ruchów kontestujących własne władze ( a do nich tradycyjnie należą lewicowo-anarchistyczne ruchy) wiąże się z niebezpieczeństwem przekroczenia linii "bez powrotu" poza którą leży albo wysługiwanie się tajnym służbom swojego państwa, albo obcego, albo długoletnie więzienie. Powstało na ten temat sporo filmów. Polecam dwa z nich: "Piąta władza" i "Bardzo poszukiwany człowiek"
 • 2015-10-23 16:41 | Art63

  Re:Jeśli Polacy dadzą zgodę na zamordyzm, będziemy mieli własny koniec historii

  Bardzo dobry tekst. Jednak retoryka anty-PiS już nie działa, o czym sztabowcy PO wiedzieli już dawno. JK nie zmienimy. Dzisiejsza sytuacja to głównie zasługa słabości PO, która przez ostatnie lata poniewierała własny elektorat oraz słabości przywództwa pani Premirer, która obstawiła się trzeciorzędnymi postaciami i nie ma charyzmy lidera. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy dramat to jedynie okazja do przegrupowania się opcji modernizacyjnej.
 • 2015-12-19 11:22 | Art63

  Re:Antysemicki transparent na marszu PiS

  Az mi się nie chce wierzyć, że coś tak bezdennie głupiego mogło rzeczywiście się pojawić. Jeśli to prawda, to tym ludiom potrzeba naraz realfabetyzacji i pomocy lekarskiej.
 • 2016-01-25 10:39 | Art63

  Re:Ministrze Szczerski, pośle Brudziński: zamiast obrażać – posłuchajcie ludzi

  Apel jest chybiony: po pierwsze, pp. Brudziński i Szczerski specjalizują się w obelgach i nic innego nie mają do powiedzenia. Po drugie, ten język skierowany jest do wewnątrz, do swoich własnych zwolenników; nie jest narzędziem komunikacji ze światem zewnętrznym. Po trzecie, język ten pełni też role dezinformacji dla niezorientowanych i jest używany celowo od lat. Usiłuje Pan nawiązać dialog z pałkarską propagandą. Nb. propaganda działa nadspodziewanie dobrze. Żona robi mi od wczoraj wymówki, że nie ma futra z norek i jak ona się pokaże na następnej demonstracji:))
 • 2016-01-25 11:50 | Art63

  Re:Demonstracje KOD: „w obronie Twojej wolności”

  @neospasmin, Odcinanie mediów od informacji przez rząd to fatalna wiadomość dla nas wszystkich. Tak się robi na wschód od Wisły. Oskarżenia Polityki czy GW o stronniczość przez media w 100% PiSowskie byłoby rozczulające, gdyby nie było takie ponure. Co powstanie na gruzach IIIRP? Moim zdaniem informacje o końcu RP są przedwczesne. Byłem na wszystkich demonstracjach KODu: na pierwszej dominowali ludzie 40-50 lat, czyli najbardziej zorientowani co się święci. Teraz zasięg się zwiększa (ponad 40 miast!) i dołączają młodsi ludzie, którzy wcześniej nie wiedzieli, jak zareagować na opresję. Opór będzie wzrastał, bo ma swoją platformę, a rządzący na razie nie mają pomysłu jak ją spacyfikować, więc miotają jedynie obelgi na te 63% obywateli, którzy na nich NIE głosowali.
 • 2016-02-18 12:38 | Art63

  Re:Musimy ochronić prawdę o roli Lecha Wałęsy w historii Polski

  W całej tej sprawie nie chodzi o żadną prawdę, tylko o wdeptanie w ziemię L Wałęsy i tego, co symbolizuje. Animują to różne środowiska, głównie z chorej zawiści czy prymitywnej mściwości, ale też chodzi o zwolnienie miejsca na postumentach. Interesujące jest, że żadna postać tamtych czasów, żaden nawet najbardziej brutalny komunista, nie wywołuje takiego mściwego zacięcia jak postać Lecha. Kiepsko to o nas świadczy jako o społeczności.
 • 2016-02-28 13:36 | Art63

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Było fajnie, 80-100 tys osób odpowiada rzeczywistości. Na razie odpowiedzią są ordynarne obelgi, insynuacje i kłamstwa. Np. portal republika.pl informuje o 5tys osób. Widziałem ich gdy na moście Poniatowskiego filmowali tłum, więc kłamią świadomie. Przeciwnicy z ordynarnym plakatem w liczbie dwóch panów, dwóch innych przebranych za jakieś króliczki i jedna para wykonująca obelżywe gesty z okien to cała "kont-manifa".
 • 2016-03-11 13:45 | Art63

  Re:Witryna z plakatem KOD oblana farbą. Wzbiera fala agresji

  Polaryzacja jest oczywista: z jednej strony nienawistne obelgi rządzących pod adresem obywateli, z drugiej strony przyjazne demonstracje KOD. I tak powinno pozostać. Pani Staniszkis zna środowisko obecnie rządzące od lat i aktywnie je wspiera. Niech nie udaje zdziwienia.
 • 2016-03-22 12:12 | Art63

  Re:Dwie wizje demokracji: która jest właściwa?

  Na szczęście PiS zamiast pozostać przy obelgach pod adresem adwersarzy rzucił się do gardła międzynarodowym strażnikom demokracji, więc obecnie jest to walka PiSu z prawem i instytucjami. Nie mogą ani nie chcą się cofnąć, będą brnąć. Wystarczy rozsiąść się w fotelu i czekać aż resentyment, który napędza tę partię obróci się przeciwko niej samej. No chyba, że jako społeczeństwo, wyczerpaliśmy już nasz potencjał intelektualni i duchowy. Wtedy czeka nas upadek.
 • 2016-10-27 15:49 | Art63

  Re:Kim jest Julia Przyłębska, następczyni prezesa Trybunału Konstytucyjnego?

  Życiorys pozwala jej na niezależność. Ma własne dokonania i pozycję. Będzie musiała zmierzyć się jako prezes z ustawami, które ewidentnie pisane są w interesie rządzącej grupy (ta jest chyba czwarta w tym roku). Zobaczymy, jak się w tym odnajdzie. Moim zdaniem zasługuje na kredyt zaufania.
 • 2016-11-22 10:50 | Art63

  Re:Surowy wyrok za spalenie kukły Żyda. Sąd powiedział „NIE” coraz częstszym aktom nienawiści

  Znakomita wiadomość. Wyrokiem w sprawie spalenia wozu transmisyjnego wyeliminowano przemoc na ulicach, teraz zniknie palenie flag i kukieł. Naziolkom zostanie hejt na forach internetowych. Jesteśmy to winni wszystkim tym, których kilkadziesiąt lat temu rzeczywiście spalono. Są jeszcze sądy we Wrocławiu.
 • 2017-01-05 15:28 | Art63

  Re:Najpierw Petru, teraz Kijowski. A przecież liderzy muszą być czyści

  Rządząca partia łamie konstytucję i prawo, niszczy instytucje i izoluje nas na arenie międzynarodowej. Ale to właśnie liderzy opozycji mają byc bez skazy:) Wiadomo nie od dziś, że oblewanie pomyjami i bezczelna dezinformacja to główna broń rządzących. Należy sie liczyć z tym, że ktokolwiek stanie na drodze prezesa, ten będzie obrzucony wyzwiskami i poszuka się na niego kwitów do trzeciego pokolenia. Nie szokuje mnie, że p. Kijowski wystawia faktury za działalność a p. Petru lata samolotem.
 • 2017-01-26 10:37 | Art63

  Re:Morawiecki uprawia kreatywną księgowość, zawyżając PKB. Pamiętamy, czym to się skończyło w Grecji

  Minister zna już pewnie wyniki PKB za 2016 i robi zasłonę dymną przed złymi wiadomościami. z 3,9 wzrostu w zeszłym roku do 2,9 na dopalaczu +500 (1%PKB), czyli porównując porównywalne z 3,9% do 1,9% w 12 miesięcy bez znaczącego pogorszenia sytuacji zewnętrznej. Przy tym dramatyczny spadek inwestycji, odpływ kapitału, zdłużenie na konsumpcję i demobilizacja pracowników. No i spadek zaufania owocujący tym, że za nasze obligacje płacimy 3,7%, a więc kolosalny wzrost kosztów obsługi długu. Najgorszy okres od 27 lat bez innej przyczyny, niż księżycowa doktryna. Czy kogoś dziwi, że minister musi siać propagandę?
 • 2017-01-26 13:12 | Art63

  Re:Bezpartyjny protest studentów. Dlaczego postanowili wyjść na ulice?

  Przyłączam się do braw dla organizatorów. Przy okazji: wszedłem na stronę NZS, powstałej jako radykalny sprzeciw wobec opresyjnej władzy i co widzę - lalusie i karierowicze zamieszczają tam deklarację godna PRLowskiego politruka. NZS transmutowało w ZSMP. Potrzebna jest młodym nowa porcja energii, nie wierzę, że potencjał buntu został zastąpiony przez lizusostwo i karierowiczostwo. Zachęcam najbardziej niezależnych młodych ludzi do tworzenia struktur porównywalnych z dawnym NZS. Walczycie o własną przyszłość.
 • 2017-02-22 11:08 | Art63

  Re:Wątpliwości w sprawie ekspertyzy pisma Wałęsy. Czy rzeczywiście wydali ją grafolodzy?

  Zwycięstwem PiS jest zredukowanie wspomnien o L Wałęsie do dyskusji o kwitach. Dobry remedium na to jest przypominanie faktów: był niekłamanym liderem ruchu wolnościowego inspirującego cały wolny świat, za co otrzymał nagrodę Nobla, wystąpił jako jeden z trzech ludzi w historii przed połączonymi Izbami Kongresu, otrzymał ponad 100 doktoratów z najlepszych na świecie uniwersytetów, współpracowali z nim papież , Regan, Tatcher i wielu innych. Natomiast kiedyś SB a dziś IPN próbują go zdyskredytować. Ja tam wierzę Papieżowi a nie jakimś SBckim kwitom.
 • 2017-03-01 11:29 | Art63

  Re:Czy Saryusz-Wolski wbije nóż w plecy Tuska i osłabi opozycję?

  Póki co, poseł zaszkodził przede wszystkim sobie. Dementi nic by go nie kosztowało a pozwoliło by zachować niezalezność. Milczenie powoduje, że liczba jego opcji spadła. Będzie musiał kompletnie zmienić wyborców (może wystartuje z Podlasia) aby wogóle utrzymać się w polityce a stanowisko mianowane prezes może mu dac albo nie. Znając prezesa, jeśli poseł coś dostanie, to najpierw zostanie publicznie przeczołgany, aby odebrac mu godność. Moim zdaniem poseł popełnił seppuku polityczne.
 • 2017-07-17 11:25 | Art63

  Re:Kaczyński tym razem jest pewny siebie, nie lęka się ani ulicy, ani zagranicy

  To pozory. Prezes musi ciągle gotowac w umysłach wyborców, bo jak się uspokoją, to zauważą, że przelewa z pustego w próżne. Czy od reformy TK działa lepiej?, czy stadniny koni są lepsze? Czy polityka zagraniczna wzmocniła naszą pozycję? Czy zbudowaliśmy milion samochodów elektrycznych i dronów? NIE, w istocie nie dzieje się nic oprócz demolki instytucji i obsadzania ich zacietrzewionymi i ograniczonymi umysłowo karierowiczami. Ta władza jest podszyta słabością, inaczej nie obrzucałaby współobywateli wyzwiskami i nie uprawiała kłamliwej propagandy na tak gigantyczną skalę. Sondaże sondażami, ale realne wybory uzupełniające PiS przegrywa z kretesem. Prezes próbuje stworzyć mit jedynego sprawiedliwego. Aby do tego nie dopóścić, należy wykazać cierpliwość, nie reagować na obelgi, konsekwentnie demaskować nieuctwo, złą wolę i kłamstwa rządzących oraz przygotować obserwatorów do wyborów.
 • 2017-07-17 11:31 | Art63

  Re:Kaczyński tym razem jest pewny siebie, nie lęka się ani ulicy, ani zagranicy

  Za pozwoleniem, fakt, że UE nie zadbała wprost o mechanizmy zabezpieczające od złoczyńców nie świadczy o nieudolności, raczej o tym, że porozumienia UE zbudowane są przez ludzi dobrej woli w interesie wszystkich. Należy zastanowić się raczej, jak dużo wrednej nienawiści trzeba w sobie mieć, aby za wyciągniętą rękę i biblijną szczodrość odpłacać taką ilością jadu. Poza tym troche nie docenia Pan kadr politycznych UE - w chwili, gdy Polska stanie się problemem mogącym zaszkodzić wszystkim, a nie tylko sobie samej (co dzieje się obecnie) remedium zostanie znalezione i zastosowane w ciągu kilku dni.