Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(82)
Komentarze użytkownika: Mieczsilver
 • 2008-07-08 16:39 | Mieczsilver

  Re: BoLech

  Osiągnięcia ewolucji ludzkiego myślenia dokumentują,że to już nie czas na mity i legendy.Działacz polityczny to człowiek z krwi i kości,który powinien być świadomy,że podstawą nowożytnych zasad demokracji jest racjonalna krytyka.U Lecha Wałęsy prezydenta "Bolka"nie ma najmniejszej reflaksji wobec jego udziału w osiągnięciach będących wynikiem traktatu okrągłostołowego i antyobywatelskiej ustawy zasadniczej.To sprawia,że książka zaczyna być oceniana na zasadach pism kolorowych punktując personalnie wady autorów,recenzentów,wydawców i dorabiając do tego plotkarską metodą konflikty,które wywoływał mityczny obrońca ludzi pracy.Linia podziału co do odbioru intencji autorów przebiega różniąc społeczeństwo co do polityki historycznej,bo z faktami trudno dyskutować.Autorzy oczywiście swoją jaskrawie wyłożyli i tu można zacząć dyskutować nad jej słusznością.Podstawą do dyskusji są różnorodne oceny aktualnego stanu po okresie transformacji systemowej.Nie da się ukryć,że kwitnie polityczne szulerstwo i korupcja.Nie da się ukryć,że na losy patologicznego systemu demokracji mogła mieć wpływ nadreprentacja mniejszości żydowskiej.Nie da się ukryć,że do umacniania antypolonizmu nadużywa się pojęcia antysemityzmu,które na dobrą sprawę jako takie nie ma już racji bytu.Pod względem otwartości transformacja sprawiła,że z jej braku przeszło się jednak na niedostatek ograniczający Obywatelską powinność.Jestem jednych z tych,którzy podpisali się za stabilnością oceny LW mimo jego współpracy z SB.Wybór LW na prezydenta był dramatem i pokłosiem zbrodniczej polityki Wojciecha Jaruzelskiego,który sprawił,że ruch społeczny zaczął być organizowany na zasadzie tajnego państwa.Polecam książkę Jana Karskiego TAJNE PAŃSTWO,które ukazuje meandry zakłamania i hipokryzji.
 • 2008-07-11 17:14 | Mieczsilver

  Re: Klub samotnych serc pana prezydenta

  Irlandia sprawiła,że może być nowe otarcie w kwestii reformowania UE.Partyjniacka demokracja jeszcze raz obnażyła swoją patologię brakiem pomysłów w kwestii narodowych polskickh spraw.W tym zakresie przepisom prawnym nigdy dość doskonołałości.
 • 2008-07-16 19:08 | Mieczsilver

  Przedstawiciel nadreprezentacji mniejszości żydowskiej.

  Wśród niewątpliwych zasług wprowadzania Polski do rodziny karajów UE i NATO jest i czas przeprowadzenia analizy działalności Bronisława Geremka jako przedstawiciela nadreprezentacji mniejszości żydowskiej w instytucjach partyjnych i państwowych.Na biografię postaci historycznej,szczególnie okresu przemian ustrojowych,powinny się składać wszystkie elementy życia publicznego,łącznie z materiałami gromadzonymi przez jednostki jako podstawy systemu demokratycznego.
 • 2008-07-19 07:42 | Mieczsilver

  Re: Comback atomu

  Można przypuszczać,że niemiecki pragmatyzm da impuls dla rozwoju zbliżającego do siebie punkty widzenia ekologicznego,ekonomicznego i etycznego.Spalać węgiel dla potrzeb energetycznych to wielka strata "czarnego złota" jako bazy surowcowej.
 • 2008-07-19 07:50 | Mieczsilver

  Re: iPhone, IPN i Ferrari

  To ciekawy wątek dotyczący popytu i podaży.Tym bardziej ciekawy,że książka ukazujaca relacje Lech Wałęsa - UB/SB jest dobra dla odrobienia lekcji z historii w kontekście budowania obywatelskiej powinności.Ta powinność to umiejętność stawiania czoła z otwartą przyłbicą i nie powinna łączyć się z korzyściami materialnymi.
 • 2008-07-21 08:33 | Mieczsilver

  Kochać jak to łatwo powiedzieć.

  Tak też można powiedzieć i o szczęściu.Szczęściem można tez i zabić.Chodzi o zabicie wrażliwość na wartości,które powstały wraz z życiem.Z tym mamy do czynienia wobec górowania szkoły biznesu nad szkołą eknomii ,której punkt widzenia nie zbliża się do punktu widzenia ekologicznego i etycznego.Wszystko to razem sprzyja utrwalaniu się noosfery wojennej w jej najnowszym sprywatyzowanym wydaniu.
 • 2008-07-21 17:19 | Mieczsilver

  Re: Nie jesteśmy centrum wszechświata

  Możliwość nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego ma zawsze krótkie nogi.Amerykanie idą dopiero po rozum do głowy jak dostaną po kieszeni.Wyższość szkoły biznesu nad szkoła ekonomii zaczyna rodzić globalne problemy.Utopia rozwiera nozyce między punktami widzenia ekonomicznymi a ekologicznymi łączącymi się z etyką.Godzi się przypomnieć,że braterstwo broni z demokratami wojennymi zawierali rodzimi spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta".
 • 2008-07-21 20:19 | Mieczsilver

  Re: Starcie dyktatorów

  Klęska hitlerowskich Niemiec to była tylko kwestia czasu wobec przystąpienia do wojny USA.Można tylko przypuszczać,że liczenie się Hitlera ze swoimi generałami mogła powiększyć wieksze straty po obu walczących stronach,co byłoby korzystne dla formowanej armii polskiej.
 • 2008-07-22 06:36 | Mieczsilver

  Ulaniają się obywatelskie powinności wynikające z obowiązku uczestniczenia wżyciu publicznym."Nademną gwiazdy a we mnie sumienie" to myśl,która umocniła racjonalną krytykę jako podstawę systemu społeczno-politycznego.Skrajnie można być szczęśliwym z pogody dla politycznego szulerstwa i korupcji.To przecież nasza rzeczywistość,w której kłamstwo jest jeszcze traktowane jako czynnik rozwoju intelektualnego człowieka.
 • 2008-07-22 07:32 | Mieczsilver

  Re: Przestroga z Sopotu

  Sposób przeprowadzenia przemian systemowych sprawił,że stworzono pogodę dla politycznego szulerstwa i korupcji.W pogardzie była i jest obywatelska powinność stawiania czoła z otwartą przyłbicą wyniszczającej życie publiczne korupcji.W USA prawo "whistle-blower" dało osłonę prawną dla takiej obywatelskiej powinności,W Polsce "świszczące gwizdki" takie bezpieczeństwo dla Obywateli dopiero może dać.Inaczej nadal będą działać siły gruntujace brak praworządności,a Obywatel wychodzący z inicjatywą tratowany jak intruz w instytucjach stanowiących o demokratycznym systemie państwa.Dokumentuję to w swoich listach Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami.Traktatem okrągłostołowym i antyobywatelską ustawą zasadniczą brak praworządności przeflancowano do nowego systemu.Nabyte praktyki w tajnym państwie z czasów gdy partia miała patent na mądrość i reżyserowało nie tylko ludzkie życiorysy,ale przestępstwa,a nawet zbrodnie owocują w instytucjach stanowiących o demokratycznym systemie państwa.Demokratycznym,ale partyjniacko patologicznym.
 • 2008-07-23 08:28 | Mieczsilver

  Pozdrawiam mojego oponenta. Co do państwa to tajne bo głupie,a głupie bo tajne.
 • 2008-07-23 11:08 | Mieczsilver

  Oczywiście dziś tych pytań jest więcej.

  Jest dziś czas zaniechania pisania autobiografii o ludziach przemian systemowych.Zadane pytania budują wątki aubiografii intelektualnej.Mozna oczekiwać na biografię z prawdziwego zdarzenia,w której będzie rozdział Bronisław Geremek a nadreprezentacja mniejszości żydowskiej.Oczywiście ta w partii i państwie.Słowa i czyny,zbieżność czy rozbieżność w kontekście polityki historycznej.
 • 2008-07-30 04:36 | Mieczsilver

  Re: Dlaczego z Adolfa wyrósł Hitler

  Ten kto chce ukryć,lub nie docenia oręż działania jakim jest ekonomia polityczna,zaczyna przemawiać polityka historyczna z elementami socjotechniki.Oczywiście względy psychologiczne odgrywają ważną rolę w historii sprawowania władzy,co dokumentuje nędza historycyzmu.Korzenie politycznego szulerstwa sięgają przecież pobożnych kłamstw.Kłamstwo w paradygmacie ewolucyjnym jest traktowane nadal jako czynnik rozwoju intelektualnego człowieka.Tak czy owak do rozwoju Niemiec hitlerowskich były potrzebne fundusze i dzięki nim państwo mogło w krótkim czasie urosnąć w taką siłę.
 • 2008-07-30 05:16 | Mieczsilver

  Re: Czekając na Mahdiego

  Islamofaszyzm = Judeofaszyzmowi.Rasizmy mają się całkiem dobrze dzięki nieetycznym funduszom.Każdy rasizm jest złem nie wyłączając żydowskiego do takiej konstatacji doszedł autor NĘDZY HISTORYCYZMU,Żyd Karl R.Popper. Rośnie niechęć już mniej do żydów co bardziej Żydów na skutek nadużywania pojęcia antysemityzmu.Zmieniła się polityczna mapa świata.Do ludów semickojęzycznych zalicza się przecież i Żydów i Arabów znajdujących się w krwawym otwartym konflikcie.Odnoszenie pojęcia antysemityzmu tylko do żydów czy Żydów jest wyrazem rasizmu majacego konotacje wyższości judeofaszyzmu nad islamofaszyzmem.
 • 2008-07-31 08:55 | Mieczsilver

  Re: Biznesmeni z komendy

  Tak to już z człowiekim jest,że rzeczy nieprawdopodone wydają się być niemozliwe.Brak rozprawy z tajnym państwem,które reżyserowało nie tylko ludzkie życiorysy,ale przestępstwa,a nawet zbrodnie sprawiło,że stępiło się ostrze obywatelskiej powinności."Pieniądz nie śmierdzi' i w myśl tej zasady można sobie zadać pytanie kto jest beneficjentem przemian systemowych.W USA "whistle-blower" w sposób radykalny ograniczyło wyniszczającą korupcję.W Polsce przydałyby się "świszczące gwizdki",którym danoby osłonę prawną z tytułu stawiania czoła z otwartą przyłbicą rodzącej się patologii.
 • 2008-07-31 09:01 | Mieczsilver

  Re: Wypisy z PiS

  Partyjniacka demokracja to przecież dziecko traktatu okrągłostołowego i antyobywatelskiej ustawy zasadniczej.Jest oczkiem w głowie wszystkich partii i ich głównych aktorów na scenie teatru polityki.
 • 2008-08-01 02:41 | Mieczsilver

  Re przytomny. Jeżeli komentarz kwalifikuje się do bełkotu,to jest to odzew na bełkot konkurencyjny.Dziś już nie wystarczy odpowidać na pytanie JAK ale koniecznością jest szukanie odpowiedzi DLACZEGO?Korzenie patologii,które ogólnie pozwoliłem sobie sformułowałąć możliwie jak najbardziej ogólnie mają konsekwencje takie,że w poniewierce jest obywatelska powinność.Dokumentuję to w moich listach Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami. WAKACJE to wiersz ponadczasowego poety: Spotykam Wodza - pytam:"Jakie nowiny? I co? się dzieje..." On mi na to:"E p o k a-z a m k n ę ł a c z y n y W c z a só w k o l e j e; Nie r o b i s ię n i c..."To usłyszawszy zboczę, Szemrząc /nieśmiale/, Że coś,widać,są wodze na d n i r o b o c z e I - n a n i e d z i e l e! Co do obywatelskiej powinności to w USA było prawo whistle-blowers,które w sposób radykalny ograniczyło korupcję,patologię życia publicznego.W Polsce przydałoby się analogiczne "świszczące gwizdki",ale na przeszkodzie stoi antyobywatelska ustawa zasadnicza.Mam doświadczenie tych konsekwencji.
 • 2008-08-01 06:35 | Mieczsilver

  Tak się złożyło,że prawem "whistle - blower" w USA ograniczno wyniszczającą życie publiczne korupcję.Analogiczne "świszczące - gwizdki" były niezbędne aby w Polsce zabezpieczyć się przed politycznym szulerstwem i korupcją.Na straży przed uruchomieniem obywatelskiej powinności stanęła ustawa zasadnicza.Oczywiście są beneficjenci partyjniackiej demokracji i bronić jej będą jak niepodległości.Dokumentuję to w serii listów Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami.Zadowolonym z patologicznego systemu dedykuję wiersz ponadczasowego poety WAKACJE.
 • 2008-08-01 06:40 | Mieczsilver

  Re: Pamięć i historia à la française

  Nie jest też i tylko specjalnością Francji.Problem jednak leży w tym aby po działaniach zbrodniczych nie popełniać kolejnej,zbrodni przemilczenia.
 • 2008-08-05 15:56 | Mieczsilver

  Re: Salon podwinął rękawy

  Pytanie,które zadał "*j" jest całkiem zasadne ,bo wiara czyni cuda.Na ten cud okrągłostołowego kontratu i antyobywatelskiej ustawy zasadniczej czekają Polacy.Partyjniacka demokracja to dzieło było misternie zaplanowane,które stworzyło pogodę dla politycznego szulerstwa i korupcji.Polityka historyczna sprawiła,że w poniewierce znalazła się obywatelska powinność.Jak funkcjonowały instytucje stanowiące o demokratycznym systemie państwa od zarania transformacji dokumentuję w listach Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami.
 • 2008-08-05 16:11 | Mieczsilver

  Ze światopoglądową wiarą,że Bóg jest występuje problem pobożnych kłamstw,które w ewolucji systemu sprawowania władzy uległy transformacji w polityczne szulerstwo.Klasycznym przykładem pobożnego kłamstwa jest model biblijnego wszechświata w jezyku hebrajskim przedstawiony.Ksiądz Michał profesor Heller ubolewał,że nauki teologiczne nie nadążają za przyrodniczymi,stąd cierpi wiarygodność.
 • 2008-08-07 10:23 | Mieczsilver

  Brak otwartości wiąże się z rasizmem mającym swoje korzenie w biblijnych zapisach,oraz funkcjonowaniem tajnych państw,których bazą była transformacja pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo."KŁAMSTWO w paradygmacie ewolucyjnym" zostało uznane jako czynnik rozwoju intelektualnego człowieka.
 • 2008-08-07 10:39 | Mieczsilver

  Re: Wilk w skórze pasterza

  Tak też można określić działalność nadreprezentacji mniejszości zydowskiej we władzach partyjnych i państwowych.Dziś objawia się to kontynuowaniem polityki historycznej z nadużywaniem pojęcia antysemityzmu.Chowanie pod dywan wzięło się ze sztuki kłamstwa.
 • 2008-08-07 10:44 | Mieczsilver

  Re: Wilk w skórze pasterza

  Tak też można określić działalność nadreprezentacji mniejszości żydowskiej we władzach partyjnych i państwowych.
 • 2008-09-01 09:01 | Mieczsilver

  Re: Tajemnice Wałęsy

  Nienawiść czy racjonalna krytyka.Norman Devis w Tygodniku Powszechnum opublikował swój tekst SKAZY DRUGORZĘDNE.Po nim powinien się pojawić kolejnu SKAZY PIERWSZORZĘDNE.Do nich zaliczam udział Lecha Wałęsy w traktacie okrągłostołowym i pózniej jako prezydenta "Bolka" w podpisaniu antyobywatelskiej ustawy zasadniczej.To są te właśnie skazy,które otworzyły drogę dla politycznego szulerstwa i korupcji.Tak to jest gdy małego człowieka wynosi się do załatwiania wielkich spraw.
 • 2008-09-04 06:25 | Mieczsilver

  Re: Władza sobie odbierze?

  Co do MON,to najważniejszym celem jest prywatyzacja wojen,ale oczywiście o realizacji tego celu nic się nie mówi.
 • 2008-09-13 07:53 | Mieczsilver

  Re: Żeby materia wydała jęk

  Powiązanie względnej teorii Einsteina z mechanika kwantową czeka na swojego odkrywcę.Ale może nawet i wążniejsze jest odkrycie jak funkcjonuje świadomość,aby dojść do przekonania,że ze wszystkich światów stworzonych przez człowieka prawdziwie najważniejszym jest świat postulatów etycznych.To nie tylko w warunkach ziemskich,ale wszędzie tam,gdzie powstało życie,a wraz nim przecież powstają i wartości.Wydaje się być na rzeczy,aby powstała hierarchia ważności spraw wynikających z poznawania praw stworzenia i natury przy sięgania do archiwum nie tylko kopalni Ziemi /jak to ponadczasowo zauważył Norwid/ ,ale i archiwum Wszechświata.
 • 2008-09-19 07:37 | Mieczsilver

  Re: Narodowa czytelnia teczek

  Należę do tych,którzy od zarania pukali do wrót tej instytucji aby swoją ułożoną listę osób niepraworządnie działających skonfrontować z aktami tajnego państwa partii,która miała patent na mądrość i sposób na zachowanie władzy.Przecież to państwo reżyserowało nie tylko ludzkie życiorysy,ale przestępstwa,a nawet i zbrodnie.Przed Obywatelami dostęp do tej wiedzy został zamknięty na podstawie traktatu okrągłostołowego.Dzięki temu mogła być wykreowana antyobywatelska ustawa zasadnicza,która stworzyła pogodę dla politycznego szulerstwa i korupcji.Tak powstał zamknięty krąg wzajemnego oszukiwania się na zasadzie,że kłamstwo jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.Moja przyjażn z poetycką twórczością Norwida pozwala mi stwierdzić jak ten człowiek mógł tak ponadczasowo myśleć dobrze rozumiejąc co to jest naród i społeczeństwo.
 • 2008-09-19 07:49 | Mieczsilver

  Re: Fannie i Freddie pod parasolem

  Wolny rynek?! kolejna utopia,na której można było zbijać kapitał i polityczny i finansowy.Ale jak się okazało do czasu wyjaśnienie,że szkoła biznesu nie może być górą nad szkołą ekonomii.PRAWDA,a nie KŁAMSTWO ma być czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.Postać McCaina jest o tyle interesująca,że ma odwagę zacząć od korupcji wewnątrz własnej partii.To dobry przykład dla naszych rodzimych politycznych szulerów!!!
 • 2008-09-19 18:59 | Mieczsilver

  Re: Cipi czysta rączka

  Może i czysta rączka,ale zadrukowany mózg syjonistyczną ideologią.,która ma korzenie rasizmu.stąd i praktyka nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
 • 2008-09-21 08:14 | Mieczsilver

  Tajne państwa to już jest osobny rozdział.Może Mossad to właśnie szczególne tajne państwo,stąd i pytanie bardzo zasadne.Czym skorupka...to i przy rządzeniu trąci.
 • 2008-10-04 15:51 | Mieczsilver

  Re: Monachijska pułapka

  Norman Davies w rozmowie HISTORYK PRZECIW PAMIĘCI zamieszczonej w Tygodniku Powszechnym użył sformułowania walki zła przeciw złu.Oczywiście to się odnosiło do faszyzmu i komunizmu.Każde zajęcie stanowiska na korzyść jednej ze stron mówi samo za siebie.Pozwala też i wyciągnąć wnioski jakie wyniszczające błędy popełnił rząd polski wobec faktu,że z pewnością była taka wiedza,że te dwa totalitaryzmy zetrą się ze sobą.Dalsze działania wyniszczające nie wyłączając decyzji Bora Komorowskiego były tego konsekwencjami.
 • 2008-10-09 20:30 | Mieczsilver

  Re: Bankruci, ale milionerzy

  W roku 1990 sir James Goldsmith,jeden z najbogatszych ludzi na świecie zrezygnował z prowadzenia interesów,aby poświęcić się walce z zagrożeniami wobec których stanęły społeczeństwa Europy.W książce PUŁAPKA pokazał nędzę utopii globalnego wolnego handlu.Rozmowę z nim przeprowadził nawet Radek Sikorski minister od wojny i dyplomacji,który szlify zdobywał jako korespondent wojenny w Afganistanie,oczywiście z rewolwerem w ręku. A oto cytat z wypowiedzi sir J.G."Nabraliśmy przekonania,że istnieje tylko jeden właściwy ekonomiczny i społeczny model-nasz zachodni.Usiłując narzucić go światu eksportowaliśmy prawie do każdego zakątka globu:przestępczość,narkotyki,alkoholizm,rozbicie rodziny,zamieszki w miejskich dzielnicach nędzy,przyspieszoną degradację środowiska i wiele innych,których codziennie doświadczamy.Tak bardzo przywyczailiśmy się do nich,że próbujemy usprawiedliwić ich istnienie sugerując,że są niczym innym jak tylko normalnymi zjawiskami,nieuchronnie związanym ze zdrowym rozwojem gospodarczym i postępem."
 • 2008-10-16 06:57 | Mieczsilver

  Re: Z ziemi polskiej...

  Papież-Polak Jan Paweł II wziął na siebie ciężar krzyża zbliżającego do siebie wiarę i rozum.Pod tym krzyżem musiał upadać,bo taki jest jeszcze i dziś stan ludzkiej świadomości jeżeli chodzi o prawa stworzenia i natury,które od zarania dziejów zostały zakonspirowane.Z potem czoła człowiek je odkrywa przy rosnącej świadomości,że wraz z życiem powstały wartości.W tym względzie gigantyczny wkład pracy jaki został włożony przez naszego rodaka,papieża nie jest doceniany nawet w KK. Jeszcze za życia z pewnością musiał wypić kielich goryczy kiedy zostało zawierane braterstwo broni przez spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego z demokratami wojennymi.Razem realizowali ukryte cele nadużywając bezwzględnego prawa silniejszego.
 • 2008-10-16 07:12 | Mieczsilver

  Re: Kika godzin przed szczytem

  Rada Gabinetowa na wyjeżdzie do Brukseli przykładnie skonfliktowana chce nadać nową prędkość UE.Oczywiście w grę może wchodzić tylko ta kabaretowa,które to przedstawienie strona rządowa dobrze wyreżyserowała. Oczywiście w tle jest sprawa Ojczyzny,a rozgrywane są partykularne interesy w walce o władzę i załapanie się do nowych układów powstających po kryzysie kolejnej utopii to jest globalnego wolnego handlu.Wręcz groteskowo prezentuje się Radek Sikorski były korespondent wojenny w Afganistanie z rewolwerem w ręku,minister od kontynuowania wojny,a obecny od wojennych spraw zagranicznych w kontekście wywiadu jaki przeprowadził z sir Jamsem Goldsmithem.Rozmowa została opublikowana w książce PUŁAPKA,polskie wydanie 1995 rok.Sir J.G.przewidział skutki globalnego handlu jako kolejnej utopii. Fragment książki:"Nabraliśmy przekonania,że istnieje tylko jeden właściwy ekonomiczny i społeczny model-nasz zachodni.Usiłując narzucić go światu eksportowaliśmy prawie do każdego zakątka globu nasze choroby:przestępczość,narkotyki,alkoholizm,rozbicie rodziny,zamieszki w miejskich dzielnicach nędzy,przyspieszoną degradację środowiska i wiele innych,których codziennie doświadczamy". U Lecha Wałęsy jako szefa związku organizowanego na zasadzie tajnego państwa,a następnie prezydenta "Bolka" żadnej refleksji w zakresie antyobywatelskiej ustawy zasadniczej.Nie poparł projektu obywatelskiego,co zaowocowało partyjniacką demokracją,która stworzyła pogodę dla politycznych szulerów i korupcji.Dziś ma być mędrcem Europy??!!
 • 2008-10-21 10:03 | Mieczsilver

  Re: Kika godzin przed szczytem

  Podstawy prawne traktat okrągłostołowy i antyobywatelska ustawa zasadnicza stowrzyły pogodę dla politycznego szulerstwa i koupcji.Ich efektem jest nieustannie trwający kabaret od wyborów,poprzez egzotyczne koalicje trwające od kryzysu do kryzysu.Również kabaretowy charakter miała wyjazdowa do Brukseli rada gabinetowa.Był czas,aby przed wyjazdem ewentulane spory co do meritum sprawy nagłośnić i poddać ocenie publicznej.To daje świadectwo tej prawdzie,że antyobywatelskość konstytucji ma poparcie i wciela się w życie za pomocą instytucji stanowiących o demokratycznym systemie państwa.
 • 2008-10-24 10:48 | Mieczsilver

  Re: Znikające pieniądze

  Kapitalizm bez kapitału.Tu też można uzasadnić,że kłamstwo jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.Podstawą jest wykład na Dolnośląskim Festiwalu Nauki "KŁAMSTWO w paradygmacie naukowym" rok 2007. O "Cnotach nieprawdomówności:o kłamstwie w polityce" rozprawiał Martin Jay z History Depatment /University of California,Berkeley/.
 • 2008-10-30 08:38 | Mieczsilver

  Re: Nie było trzeciej drogi

  Dziękuję za zaproszenie.Przy tej okazji chciałbym nawiązać do XIX-wiecznego spostrzeżenia Gabora Steingarta,że "banki są większe i potężniejsze od kościołów,pieniądz nowym Bogiem naszych czasów". Na tej podstawie Georg Simmel charakteryzuje trzy nurty: 1.Skwapliwie przynoszący pieniądze w nadziei,że się pomnożą, 2.Oszczędzają i pożyczają ale w tej właśnie kolejności /daje przykład Niemców/, 3.WSPÓLNOTA POZBAWIONA WSZELKICH ZAHAMOWAŃ,która cieszy się szczególną popularnością w Ameryce.Wiara w beztroskę,namietną rozrzutność oraz wszechobecną zachłannaość. Nędzę utopii globalnego wolnego handlu zaprezentował Jams Goldsmith w książce PUŁAPKA.Polskojęzyczne wydanie z roku 1995 zawiera również rozmowę z autorem Radosława Sikorskiego.To ten sam,który był korespondentem wojennym z rewolwerem w ręku w Afganistanie,póżniej ministrem od kontynuowania wojny,a obecnie ministrem od wojennych spraw zagranicznych.Godzi się przypomnieć,że to spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego,prezydenta "Oszusta" zawarli braterstwo broni z demokratami wojennymi dla realizacji ukrytych celów.Tym celem było opowiedzenie się po jednej ze stron walki zła ze złem to jest krwawego wewnątrzsemickiego konfliktu islamofaszyzmu z judeofaszyzmem biorąc udział w nadużywaniu bezwzględnego prawa silniejszego. Do dziś brak oceny ekonomicznej ukazującej obieg pieniądza przy wyższości ekonomii politycznej nad ekonomią jako nauką o oszczędnym gospodarowaniu. To komentarz,który zamieściłem w "naszej klasie" w profilu dotyczącym upadających polskich stoczni.
 • 2008-11-15 16:01 | Mieczsilver

  Re: Zachód szczeka, Rosja gryzie

  Georg Simmel dość precyzyjnie okreslił nurty religijne pieniądza jako nowego Boga Zachodu.Niezbyt precyzyjnie to czyni autor w stosunku do Boga Wschodu!!!!!!!!!!!!! Dobrze,że się przynaje do swojego braku obiektywizmu w ocenie Radosława Sikorskiego obecnego ministra od wojennych spraw zagranicznych.Wyrastał do ministra wojny poprzez swój udział jako korespondent wojenny w Afganistanie z rewolwerem w ręku. Cała analiza nie ma finału jak się zachować wobec oczywistej walki zła ze złem to jest walki o wpływy przy naduzywaniu bezwzględnego prawa silniejszego.Polska obrała drogę wasalnej polityki to jest opowiedzenia się po jednej ze stron walki.Z jakim efektem czas pokaże??????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 2008-11-18 20:43 | Mieczsilver

  Re: WIERZ, boś nie zwierz

  Zbilżenie wiary do rozumu to cały proces.Goracym zwolennikiem był Jan Paweł II.Dzigał ciężar tego krzyża mocarz duchowy paież-Polak i pod jego ciężarem jako człowiek musiał upadać.Dzięki osiągnięciom ewolucji ludzkiego myślenia KK dopracował się myśli filozoficznej,zresztą uświęconej,że "Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga,choćby sam o tym nie wiedział".Przed człowiekiem poznanie mechanizmu jak działa świadomość i nadziej w uznaniu,że ze wszystkich światów stworzonych przez człowieka prawdziwie najważniejszy jest świat postulatów etycznych.
 • 2008-11-18 20:47 | Mieczsilver

  Re: Rewolucja neorealistyczna

  Rewolucje mają to do siebie,że zjadają własne dzieci.
 • 2008-11-22 13:35 | Mieczsilver

  Re: Apostoł prostoty

  Jest bajka o Lechu prostaczku - cwaniaczku,który napisał nawet biografię siłą rzeczy bez biografii intelektualnej i występuje w roli naczelnego chwalipięty jako prezydent "Bolek".Od bajek wszystko się zaczęło i życie też się zaczęło i budowa monarchii się zaczęła z królowaniem obecnie wszechpotężnego cwaniactwa.
 • 2008-11-22 13:37 | Mieczsilver

  Re: Gazu nie będzie

  To jeden z wątku budowy płaszczyzny miłości w konflikcie zła ze złem to jest islamofaszyzmu z judeofaszyzmem,gdzie Polska opowiedziała się po jednej ze stron walki.
 • 2008-11-22 13:40 | Mieczsilver

  Re: Zapłon Obamy

  Okazała się być aktualna formuła rozwoju 3E to jest zbliżenia do siebie punktów widzenia ekologicznego,ekonomicznego i etycznego.
 • 2008-11-22 15:04 | Mieczsilver

  Re: Paradoks kłamstwa

  Długo zastanawiałem się nad przydomkiem dla Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta.Postawa wobec Polaków na Ukrainie sprawiła,że z mojego punktu widzenia mogę mianować do roli “Wasal”. Dobrze to określił Popper,że aby napisać historię trzeba napisać historię każdego pojedyńczego człowieka.Tak też jest i z Polakami na Ukrainie,którzy tam budowali sagi swoich rodzin.Aby to dobrze zrozumieć trzeba sięgnąć do tła historii powstania II RP i panujących tam nacyjnych stosunków.Dobrze je opisał Norman Davies w ORZEŁ BIAŁY CZERWONA GWIAZDA.Urodziłem się w Równem na Ukrainie i nie ropatruję swojej małej ojczyzny przez pryzmat obecnej walki zła ze złem to jest Rosji i USA o prymat w nadużywaniu bezwzglednego prawa silniejszego.Dziś moją małą ojczyzną jest Wrocław z jego całym dziedzictwem i spuścizną. Polityka historyczna ze zbrodniami przemilczenia prowadzi do nikąd.Odwet w imię zbiorowej odpowiedzialności na Polakach,z których każdy z osobna nie koniecznie był święty na Ukrainie było jest i pozostanie jako zbrodnia.Oczywiście rzecz w tym,aby nie powstało polskie przedsiebiorstwo na przykładzie żydowskiego PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOKAST. Po "Zbrodniarzu,Bolku i Oszuście listę zamyka Wasal" w historii prezydentów RP po transformacji z państwa,gdzie partia miała patent na madrość. KŁAMSTWO W PARADYGMACIE EWOLUCYJNYM to wykład na Dolnaskim Festiwalu Nauki,z którego wynikało,że kłamstwo jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.Ale jest jeszcze zbrodnia przemilczenia.To tak jak z żołenierzem,że nie skłamie, ale prawdy nie powie.
 • 2008-11-22 18:42 | Mieczsilver

  Premierowi od polityki miłości najlepiej szło w nocnej zmianie wyrezyserowanej przez Lecha Wałęsę prezydenta "Bolka".Jest nawet bajka o prostaczku-cwaniaczku.
 • 2008-12-20 17:27 | Mieczsilver

  Re: Uwierzcie własnym oczom

  Rozmowa dwóch hipokrytów piewców kolejnej utopii jaką jest globalny wolny handel.kŁAMSTWO a nie PRAWDA jest dewizą nie tylko tej utopii za którą stoi mozliwość naduzywania prawa silniejszego i w ekonomii też.Tak rodzi się pogoda dla politycznych szulerów i korupcji. “Bóg się rodzi moc truchleje” Warto się wgłębić i w pozostałe pozorne sprzeczności tego tekstu Franciszka Karpińskiego ze śpiewnika pieśni pobożnych:Pan niebiosów a obnażony,ogień krzepnie a blask ciemnieje,ma granice nieskończony,wzgardzony a okryty chwałą,śmiertelny król a nad wiekami,SŁOWO stało się CIAŁEM i mieszka między nami. Podnieść rękę Boże Dziecię błogosław Ojczyznę…To nie pierwszy poeta,który widział Świat Ojczyzn.Znakomitym kontynuatorem takiego myślenia był Cyprian K.Norwid.Godzi się tu przypomnieć jego wiersz PSALM WIGILII,który dedykuję z moim mottem kolędy:”Bóg się rodzi moc truchleje…” I O, dzięki Tobie, Ojcze ludów Boże, Że ziemię wolną dałeś nam i nagą, Ani oprawną w nieprzebyte morze, Ni przeciążoną gór dzikich powagą, Lecz jako piersi otworzoną Boże… II Więc na arenie tej się nie ostoi Przeciwnik żaden, jeno mąż bezpieczny I ten, co za się nierad szuka zbroi, Ale zupełny, wcale obosieczny, Który jak gwiazda w niebie czystym stoi. III I za to jeszcze dzięki Ci, o Panie, Że człek się ówdzie laurem nie upoi ` Ani go wiatrów ciepławych głaskanie Prze atłasowi w nicość i rozstroi Na drzew i kwiatów motyle kochanie. IV Strzeliście w niebo spojrzy on ku Tobie, Który przez stajnię wszedłeś do ludzkości, I w grobie zwiędłych ziół leżałeś w żłobie, I w porze ziemskich próżnej zalotności, I kiedy cały świat się tarzał w grobie. V Za prawo tedy do Polski obszaru Dziękujem Tobie,któryś niezmierzony, Wszech-istny jednak z obłoków wiszaru Patrzący na świat w prawdzie rozdzielony Światło-cieniami czaru i roz-czaru. VI I który łaski zakreślisz promieniem Dzielnicę ludów w czas ludów chaosu, Tak, jako morze obszedłeś pierścieniem I nie rzuciłeś gór na wagę losu, Lecz najpodlejszym bawisz się stworzeniem. VII Do Ciebie, Ojcze Ojczyzn, się podnosim W tym to ubóstwie naszym bardzo sławnym, I w tej nadziei, co po skrzydeł osiem Przybiera co dzień i w płaczu ustawnym, I w bólach, które tak mdło jeszcze znosim. VIII O, dzięki Tobie za państwo boleści, I za męczeńskich koron rozmnożenie, I za wylaną czarę szlachetności Na lud, któremu imię jest cierpienie I za otwarcie bram… nieskończoności. Wszystkim uczestnikom Forum POLITYKI życzę wczucia się w te słowa,będa pomocne w odczytywaniu intencji i opiniowaniu. Miałem możliwość wysłuchania przemyśleń Justyny Łukaszewicz PROBLEMY KULTUROWE W PRZEKŁADACH LITERACKICH.Można powiedzieć,że nie tylko o przekłady chodzi,ale i szukanie intencji. Z okazji Świat narodzin Jezusa jako człowieka i jak się póżniej okazało największej Nadziei aby do lamusa historii może odejść nadużywanie bezwzględnego prawa silniejszego i w ekonomii też wszystkim komentatorom owocnego udziału aby to SŁOWO stało się CIAŁEM.
 • 2008-12-22 19:22 | Mieczsilver

  Re: Uwierzcie własnym oczom

  Oczekiwanie na MESJASZA. Już od czasów Sumerów świątynie na Bliskim Wschodzie zwane są zikkuratami. Mają schodkową budowę przypominającą piramidy, jednak zamiast ostro zakończonego szczytu jest taras, z którego łatwo śledzić ruch Słońca, Księżyca i planet. Od tysięcy lat wtajemniczeni kapłani wiedzą, że wspomniane obiekty wędrują w stosunkowo wąskim pasie gwiaździstego nieba – Zodiaku. Składa się nań 12 konstelacji, a skoro wyznaczające rytm życia Słońce i Księżyc ukazują się wyłącznie na ich tle, Zodiak musi mieć magiczne znaczenie. Podobnie zachowują się „błądzące gwiazdy”, czyli planety.Dla Babilończyków Wenus była uosobieniem bogini płodności Isztar, Jowisz symbolizował króla bogów Marduka, a Lew był znakiem triumfu dobra nad złem.Merkury był postrzegany jako bóg zwiastun ważnych wydarzeń. Zauważono dziwny taniec Jowisza z Regulusem najjaśniejsą gwiazdą w konstelacji Lwa.Mędrców w osłupienie wprawiło,że nad zachodnim horyzontem zamiast dwóch planet świeci jeden obiekt.To Jowisz i Wenus,do których dołączył póżniej Merkury.Uczeni ruszają na zachód w kierunku tajemniczej gwiazdy. Dziś wiemy,że była to opisana przez św.Mateusza Gwiazda Betlejemska astrologiczny symbol,że "Bób się rodzi...",wyreżyserowany przez Najwyższego dzięki jego prawom stworzenia i natury. Uczeni kapłani byli wyznawcami zoroastryzmu,monoteistycznej religii,w której to tradycji było oczekiwanie na MESJASZA. A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO.Refleksyjnego oczekiwania na gwiazdkę zwiastuna rocznicy narodzin Mesjasza.Nie judeochrześcijaństwo a bardziej do rzeczy zoroastryzmo-chrześcijaństwo.
 • 2008-12-23 03:13 | Mieczsilver

  Re: Nowy nieład

  Oczekiwanie na MESJASZA. Już od czasów Sumerów świątynie na Bliskim Wschodzie zwane są zikkuratami. Mają schodkową budowę przypominającą piramidy, jednak zamiast ostro zakończonego szczytu jest taras, z którego łatwo śledzić ruch Słońca, Księżyca i planet. Od tysięcy lat wtajemniczeni kapłani wiedzą, że wspomniane obiekty wędrują w stosunkowo wąskim pasie gwiaździstego nieba – Zodiaku. Składa się nań 12 konstelacji, a skoro wyznaczające rytm życia Słońce i Księżyc ukazują się wyłącznie na ich tle, Zodiak musi mieć magiczne znaczenie. Podobnie zachowują się „błądzące gwiazdy”, czyli planety.Dla Babilończyków Wenus była uosobieniem bogini płodności Isztar, Jowisz symbolizował króla bogów Marduka, a Lew był znakiem triumfu dobra nad złem.Merkury był postrzegany jako bóg zwiastun ważnych wydarzeń. Zauważono dziwny taniec Jowisza z Regulusem najjaśniejsą gwiazdą w konstelacji Lwa.Mędrców w osłupienie wprawiło,że nad zachodnim horyzontem zamiast dwóch planet świeci jeden obiekt.To Jowisz i Wenus,do których dołączył póżniej Merkury.Uczeni ruszają na zachód w kierunku tajemniczej gwiazdy. Dziś wiemy,że była to opisana przez św.Mateusza Gwiazda Betlejemska astrologiczny symbol,że "Bó się rodzi...",wyreżyserowany przez Najwyższego dzięki jego prawom stworzenia i natury. Uczeni kapłani byli wyznawcami zoroastryzmu,monoteistycznej religii,w której to tradycji było oczekiwanie na MESJASZA. A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO. Restrukturyzacja judeo-chrześcijaństwa w zoroastryzmo-chrześcijastwo bazujące na antycznej kulturze greckiej może pozwolić,że PRAWDA,a nie KŁAMSTWO stanie się czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.Dzięki temu szkoła ekonomii wróci do swojej dawnej formy i wykaże swoją wyższość nad szkoła biznesu. Nie będzie trudności z daniem odpowiedzią,który ze światów stworzonych przez człowieka jest prawdziwie najważniejszy???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Na danie odpowiedzi kieruje proces zbliżenia do siebie wiary do rozumu przy rosnącym znaczeniu,że "Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga,choćby sam o tym nie wiedział".
 • 2008-12-23 03:41 | Mieczsilver

  Re: Potwór też klient

  To rzeczywiście ciekawa rozmowa,która sprowokowała niejako do intelektualnej biografii.Jest tam coś i z tego,że polscy partyzanci w czasie hitlerowskiej okupacji traktowani byli jako bandyci.
 • 2008-12-26 08:18 | Mieczsilver

  Re: Wędrowcy prawdy

  Oczekiwanie na MESJASZA. Już od czasów Sumerów świątynie na Bliskim Wschodzie zwane są zikkuratami. Mają schodkową budowę przypominającą piramidy, jednak zamiast ostro zakończonego szczytu jest taras, z którego łatwo śledzić ruch Słońca, Księżyca i planet. Od tysięcy lat wtajemniczeni kapłani wiedzą, że wspomniane obiekty wędrują w stosunkowo wąskim pasie gwiaździstego nieba – Zodiaku. Składa się nań 12 konstelacji, a skoro wyznaczające rytm życia Słońce i Księżyc ukazują się wyłącznie na ich tle, Zodiak musi mieć magiczne znaczenie. Podobnie zachowują się „błądzące gwiazdy”, czyli planety.Dla Babilończyków Wenus była uosobieniem bogini płodności Isztar, Jowisz symbolizował króla bogów Marduka, a Lew był znakiem triumfu dobra nad złem.Merkury był postrzegany jako bóg zwiastun ważnych wydarzeń. Zauważono dziwny taniec Jowisza z Regulusem najjaśniejsą gwiazdą w konstelacji Lwa.Mędrców w osłupienie wprawiło,że nad zachodnim horyzontem zamiast dwóch planet świeci jeden obiekt.To Jowisz i Wenus,do których dołączył póżniej Merkury.Uczeni ruszają na zachód w kierunku tajemniczej gwiazdy. Dziś wiemy,że była to opisana przez św.Mateusza Gwiazda Betlejemska astrologiczny symbol,że "Bób się rodzi...",wyreżyserowany przez Najwyższego dzięki jego prawom stworzenia i natury. Uczeni kapłani byli wyznawcami zoroastryzmu,monoteistycznej religii,w której to tradycji było oczekiwanie na MESJASZA. A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO. Zbliżyć wiarę do rozumu to cel jaki wynika z odwiecznego i nadal trwającego procesu rozumienia wiary światopoglądowej,że Bóg jest.Do Boga,który jest Prawdą prowadzi drogowskaz kierujący myślenie na Boga filozoficznego. Zatem trzeba zaprzestać mówić o judeo-chrześcijaństwie,a wrócić na drogą trzech sumeryjskich magów,którzy skierowali swoje kroki w poszukiwaniu mesjasza i znależli go.Fundamentem dla chrześcijaństwa nie mogą być zawarte w biblii pobożne kłamstwa /budujące podstawy rasizmu/,lecz osiągnięcia ewolucji ludzkiego myślenia,które bazują na antycznej greckiej kulturze.Zatem jeżeli ma być mowa o monoteiżmie z Bogiem,który jest Prawdą to trzeba sięgnąć do korzeni wiary Sumerów i judeo-cheścijaństwu przeciwstawić zoroastryzmo-cheścijaństwo.Z pewnością bliżej będzie do tworzenia wspólnego mianownika ze wszystkimi tradycjami wiary bazującymi na najwaniejszym ze wszystkich stworzonych światów jakim prawdziwie jest świat postulatów etycznych.
 • 2009-01-06 09:10 | Mieczsilver

  Re: Sygnał od obcych

  Ewolucjonizm i kreacjonizm nie muszą sie wykluczać.Ewolucja ludzkiego myślenia ma swoje osiągnięcia w systematycznym odkrywaniu praw stworzenia i natury.Przed człowiekem ciągle do odkrycia stoi tajemnica życia.Wiara światopoglądowa,że Bóg jest prowadzi do hipotezy,że poza cywilizacją ziemską jest inna na wyższym poziomie i to bez Boga wojownika i pobożnych kłamstw hebrajskim językiem zapisanych. "Historia jako dziedzina świeckiej nauki obrała sobie za przedmiot religię starożytnego Izraela,a nie Boga".Tu można się doszukać korzeni rasizmu i dzisiejszego krwawego wenątrzsemickiego konfliktu,którego ramieniem zbrojnym jest islamofaszyzm i judeofaszyzm.
 • 2009-01-14 09:34 | Mieczsilver

  Re: Lekcje Gazy

  Krwawy wewnątrzesemicki konflikt ma swoich mecenasów popierających walczący ze soba islamofaszyzm i judeofaszyzm.Ma to swoje odwzorowanie w lobalnej walce o wpływy za mocą nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego. Wiara powinna szukać swojego intelektualnego uzasadnienia.Stąd w szukaniu korzeni dla kultury europejskiej,dziś nawet euroatlantyckiej brak uzasadnienia dla pojęcia o judeochrześcijaństwie.
 • 2009-01-17 22:39 | Mieczsilver

  Re: Wywrotowa zima

  Było gigantyczne marnotrawstwo energii,które zostało jednak częściowo ograniczone.Nadal jednak jest potrzeba dalszego zbliżania do siebie punktów widzenia ekologicznego, ekonomicznego i etycznego.Jednym słowem chodzi o rozwój w formule 3E.
 • 2009-01-19 23:50 | Mieczsilver

  Re: Dom Niepokoju

  To dobre uzasadnienie,że antysyjonizm z rasistowskimi korzeniami nie może być utożsamiany z antysemityzmem.Tym bardziej,że antysemityzm jest pojęciem anachronicznym wobec krwawego wenątrzsemickiego konfliktu w oceanie ludów semickojęzycznych.
 • 2009-01-20 07:42 | Mieczsilver

  Re: Pani minister z getta

  Ciewy pochodzeniowy koktajl francuskich polityków prezydent z korzeniami żydowskimi,minister arabskimi.Ale to i tak wszystko pozostanie w rodzinie ludów semickojęzycznych.
 • 2009-01-22 18:12 | Mieczsilver

  Re: Musi się dziać

  Trzeba mówić o sprzężeniu zwrotnym chamstwo i polityczne szulerstwo.Pogodę dla tych nierozłączek w naszych rodzimych warunkach stworzył kontrakt okrągłostołowy,a następnie antyobywatelska ustawa zasadnicza.
 • 2009-01-28 22:01 | Mieczsilver

  Re: Spisek powszechny

  Spiski są częścią historii sprawowania władzy.W Magdalence spotkali się ludzie honoru i przygotowali założenia do traktatu okrągłostołowego,który był podstawą do wykreowania antyobywatelskiej ustawy zasadniczej.Wszystko było legalnie,a jak ktoś nie wie o co chodziło,to z całą pewnością chodziło o pieniądze.Polityka historyczna,a w niej udział nadreprezentacji mniejszości żydowskiej rządzi się swoimi prawami.
 • 2009-01-29 10:39 | Mieczsilver

  Re: Wiraże Tuska

  Grabimy Polskę.To dzięki okrągłostołewemu traktatowi i antyobywatelskiek ustawie zasadniczej stworzono pogodę dla politycznrgo szulerstwa i korupcji.Ministrowie od sprawiedliwości okazują się być kolesiami różnej maści przetransferowanych systemo specjalisów od braku praworządności,a nawet i przestępców. W wymiarze makro ciągle brak schematu obiegu pieniądza,przez analogię do obiegu wody dla ukazania jego patologicznych strumieni.
 • 2009-01-31 05:13 | Mieczsilver

  Re: Nauka przetrwania

  Polskie wydanie książki PUŁAPKA Jams'a Goldsmith'a ukazało się w roku 1995.Autor dokumentuje tam "nędzę" myślenia związaną z kolejną utopią jakim jest GATT.Wywiad z autorem nawet przeprowadził Radek Sikorski,który nieiwele z tego zrozumiał będąc kolejno ministrem od spraw wojny,a następnie od wojennych spraw zagranicznych.Takie są efekty gdy nad szkołą ekonomi bierze górę szkoła biznesu bazująca na polityce historycznej z nadużywaniem bezwzględnego prawa silniejszego.
 • 2009-02-07 06:11 | Mieczsilver

  Re: Idą rybki

  Kreacjonizm i ewolucjonizm nie muszą sie wykluczać.Jest problem jakości nauczania wiary zarówno u tych,którzy wierzą,że Bóg jest,jak i u tych,którzy wierzą,że Boga nie ma. Że proces ewolucji jest faktem to wynika z odkrywanych praw stworzenia i natury.Na pytanie dlaczego jest ?!, trudno znależć odpowiedzieć w tych dwóch kierunkach rozwijającej się światopoglądowej wiary . Wspólnym natomiast mianonikiem może być świadomość,że najważnejszym ze wszystkich światów stworzonych przez człowieka jest prawdziwie świat postulatów etycznych.
 • 2009-02-08 17:07 | Mieczsilver

  Wszechświat,a w szczególności tajemnicze prawa powstania życia to nie układ 0 i 1.W samej biologii przykładowo 2 + 2 nie musi się równać 4.
 • 2009-02-10 12:07 | Mieczsilver

  W tym właśnie problem,że przykładowo w biochemii nie musi.Nie można dowolnie sumować,ani redukować działalności enzymów.Tak jest z choćby z problemem wykorzystania siary,której możliwości zastosowania udokumentowali wrocławscy naukowcy.
 • 2009-02-11 11:50 | Mieczsilver

  Re: W prawo zwrot

  Nie wojna w Gazie,ale międzynarodowe przyzwolenie na nadużywanie bezwzględnego prawa silniejszego.W tym brała również i Polska poprzez wasalną politykę do awanturniczej strategii USA.Symbolizuje to dobrze Radosław Sikorski najpierw jako mister wojny,a następnie od wojennych spraw zagranicznych.Ofiarą tej polityki,była przykładna niezawiniona śmierć polskiego geofizyka.
 • 2009-02-11 11:56 | Mieczsilver

  Re: Minister na debecie

  To kolejne objawienie politycznego szulera,za którym murem stoją jego partyjni towarzysze.Kolejny człowiek honoru.
 • 2009-02-11 12:07 | Mieczsilver

  Re: Ucieczka od Stołu

  Konsekwencje traktatu okrągłostołowego,a póżniej antyobywatelskiej ustawy zasadniczej trzeba zacząć opisywać nie tylko w wymiarze centralnym,ale i lokalnym doświadczeniami pojedyńczego człowieka.Nie uwzględniało się obywatelskiej powinności,wręcz się ją deprecjonowało w ujawnianiu braku braku praworządności i korupcji,których praktyka była traktowana niczym cnota po transformacji systemowej.W tym względzie ograniczono działalność IPN.
 • 2009-02-11 14:16 | Mieczsilver

  Re: Dwóch panów z brodą

  Karol Darwin wniósł,że procesy ewolucyjne są faktem,które są wynikiem praw stworzenia i natury,natomiast Karol Marks otumanił ludzi kolejną utopią mającą swoje żródła w historyżmie.Najnowszą utopią jest globalny wolny handel,który prowadzi do kontynuacji sposobu sprawowania władzy sprowadzającego się do zbrodni i masowych mordów.Biblijny rasizm jest wiecznie żywy,stąd krwawe wewnątrzesemickie konflikty przynoszące niezawinione śmierci.
 • 2009-02-11 23:31 | Mieczsilver

  Karol Marks był jednak prorokiem wskazującym drogę do szczęśliwości poprzez krwawą jatkę i tego nie da się schować pod dywan.Jak zupełnie odmienna droga dla uznania,że świat postulatów etycznych jest prawdziwie tym najważniejszym ze wszystkich stworzonych przez człowieka,którą zaproponował przecież Jezus z Nazaretu.Chrześcijaństwo oparło się przecież na kulturze greckiej,która na prawie rzymskim rozprzestrzeniała się niemal po całej Europie.Indywidualny człowiek przetrwał jako punkt centralny w obrazie chrześcijańskiego świata.
 • 2009-02-16 11:11 | Mieczsilver

  Re: Dwa plus dwa na piątkę

  Zastanawiałem się nad matematyką.To przedmiot wymagający umiejętności abstracyjnego myślenia.Mowią,że dzieła sztuki mają rozwijać intelektualnie,kształtować siłę woli i rozwijać uczucia.Tak twierdzą znawcy,że u człowieka z tą siłą woli nie jest najlepiej,to znaczy jest najgorzej aby wyobrażnię rozwijać. Dzieła sztuki miały to do siebie,że nawet wyprzedzały naukę. Można mieć nadzieję,że Krzysztof Cywiński poprzez swoje dzieło wyobrażnię matematyczną rozwinie,bo ta służy do opisywania dosłownie wszystkiego.Problem tylko znalezienia funkcji.
 • 2009-02-18 06:32 | Mieczsilver

  Re: Złoty za grosze

  Z obiegiem pieniądza rzecz ma się podobnie jak do obiegu wody.Aby wykazywać jego patologiczne strumienie trzeba umieć jego wykonywać dla wzrostu świadomości i zapobiegania.To swoiste dzieło sztuki,które ma rozwijać intelektualnie,wzmacniać uczucia i kształtować siłę woli.Z tą siłą woli nie jest najlepiej,aby ten proces mógł się znajdować pod stałą fachową opieką. Tu trzeba dotknąć problemu powszechnej świadomości,aby podobnie jak z wodą obieg pieniądza zbliżać do warunków naturalnych. Niezależnie od strefy dolarowej,czy euro obrona przed spekulantami tak instytucjonalna jak i powszechna jest niezbędna.
 • 2009-02-20 18:55 | Mieczsilver

  Oświadczenie Mirosławy Kruszewskiej w sprawie Andrzeja Czumy Mirosława Kruszewska | Sunday 15th of February 2009 | Opinie Miroslawa Kruszewska Z Andrzejem Czumą zetknęłam się w czasie mojej działalności w organizacji społeczno-niepodległościowej POMOST Central Wisconsin, gdzie działałam za kierownictwa dr Kazimierza Serwasa i Edwarda Duszy. Byłam redaktorem merytorycznym tekstów miesięcznika „POMOST”, przekazywanych mi do adiustacji przez Edwarda Duszę. Pamiętam, jak do POMOSTU w Chicago, dołączył, przybyły z Polski, Andrzej Czuma. I od razu zaczęła się awantura. Do chwili pojawienia się Andrzeja Czumy, POMOST był zwartą, prężną organizacją – bez jakichkolwiek wewnętrznych konfliktów. Andrzej Czuma przyjęty był przez pomostowców z otwartymi ramionami. Szła bowiem za nim legenda, nie sprawdzona, niestety, przez nikogo, o jego bohaterstwie w walce z komuną w Polsce i o jego więzienno-politycznej martyrologii. Czuma był częstym gościem w domu Wiktora Węgrzyna i praktycznie pozostawał tam na jego utrzymaniu - jak wielu, zresztą, innych działaczy opozycyjnych, przebywających w latach 80. w Chicago. Pamiętam astronomiczne rachunki telefoniczne, nadzwaniane przez Czumę z domowego telefonu Węgrzyna, które ten ostatni bez słowa płacił. Andrzej Czuma działał szybko. Jego sojusznikiem została Joanna Budzińska, która związała się z nim uczuciowo. Później zamieszkali razem tworząc tak zwane „małżeństwo chicagowskie”. Ta para działała w POMOŚCIE też razem. Czuma, cieszący się poparciem swojego kumpla, Piotra Mroczyka, ówczesnego swieżo upieczonego właściciela tygodnika „Gwiazda Polarna”, przełapał wkrótce pozycję przedstawiciela i dystrybutora tego pisma w Chicago, co wiązało się, oczywiście, z odpowiednią gratyfikacją pieniężną. Ciężkie paki z gazetami dźwigała do punktów sprzedaży pani Budzińska. Sam Czuma był ponad to. On od pracy fizycznej stronil. Zawsze lubił „reprezentować”, przedkładając bezpłatne gościny i darmowe usługi przyjaciół. „Gwiazda Polarna” bardzo szybko musiała się go pozbyć, ponieważ zawiódł na całej linii, zaprzepaszczając w ten sposób wieloletnie osiągnięcia Leszka Gila, uprzedniego przedstawiciela tego pisma w Chicago. Przyznam, że lekkomyślnie lekceważyliśmy głosy z Polski, ostrzegające nas przed Andrzejem Czumą. A takie głosy były. Najbliższa przyszłość pokazała wyrażnie, że władze komunistyczne PRL-u zostały w walce z POMOSTEM wyręczone przez kilka osób z Chicago, które zbuntowały się przeciw, nieżyjącemu już dziś, przywódcy POMOSTU – śp. Krzysztofowi Racowi i dotychczasowemu kierownictwu. Głównymi inspiratorami rozbijackich działań byli: Andrzej Czuma, Joanna Budzińska oraz Janusz Szymański z POMOSTU kalifornijskiego. Udało się im zdobyć sojuszników w osobach Krzysztofa Jabłońskiego, Ewy Jastrzębskiej, Tomasza Zabłockiego oraz Andrzeja Stojałowskiego. Ten ostatni udostępnił im listę adresową członków organizacji. Czuma, starając się pozyskać sojuszników, osobiście telefonował do działaczy POMOSTU, sugerując jednoznacznie, że za całą akcją grupy rozłamowej stał Jan Nowak-Jeziorański. Jeziorański był blisko związany z Departamentem Stanu USA i, jak wiemy, torpedował politykę zagraniczną prezydenta Reagana. Zawsze też wyrażał dezaprobatę wobec antyjałtańskich działań POMOSTU. Zdawał sobie jednocześnie sprawę z tego, jak istotną była pozycja Krzysztofa Raca wśród republikanów amerykańskich. Wiedział, że pozbycie się Raca w znacznym stopniu osłabi polityczną rolę POMOSTU. Dążąc do zmiany kierownictwa POMOSTU oraz profilu miesięcznika „POMOST”, grupa Czumy uznała, że najlepszym pretekstem będzie kontrola finansów organizacji, wiedząc z góry, że przy szerokiej pomocy dla podziemia w Kraju, nie wszystkie wydatki będą formalnie potwierdzone. To miało im dać oręż do ręki, by skompromitować koordynatora organizacji Krzysztofa Raca i przejąć władzę. Kwestię tę „czumowcy” podnieśli w dniu 1 lutego, na zebraniu członków POMOSTU z okręgu Chicago, na którym obecni byli też działacze z innych okręgów. Na wniosek członka Rady Naczelnej, Janusza Subczyńskiego, wszyscy zgodzili się na to, by przedstawić listę zarzutów wobec Krzysztofa Raca Radzie Naczelnej POMOSTU, która w ciągu sześciu tygodni miała podjąć decyzję. Jeśli rozwiązanie nie zadowoliłoby członków, miała ona zwołać Zjazd Nadzwyczajny dla definitywnego rozwiązania zaistniałej sytuacji. W 1987 r. grupa rozbijacka zaczęła wydawać miesięcznik pod nazwą „POMOST & Freedom Network”. Z dawnego składu redakcji pozostali: Joanna Budzińska, Jerzy Jabłoński, Ewa Jastrzębska, Andrzej Muznerowski i Tomasz Zabłocki. Doszli: Janusz Szymański i Joe Losiak. W dość krótkim czasie rolę czołowego ideologa w nowym piśmie zaczął sprawować Andrzej Czuma. Za jego credo polityczne można uznać dość mętną rozprawkę pt. „O programach dla opozycji i emigracji”, gdzie m.in. zawarta była dyskredytacja środowisk niepodległościowych i antykomunistycznych, a także szerokie wywody na temat szkodliwości szukania i demaskowania komunistycznych agentów (sic!). Na zwołanym na dziko Zjeździe w Chicago (21 i 22 marca) Joanna Budzińska przedstawiła Krzysztofowi Racowi zarzuty, że nie udostępnił części rozliczeń finansowych i niektórych rachunków. Na tej podstawie wyrażono votum nieufności wobec Krzysztofa Raca. Zawieszono go w prawach członka POMOSTU, podobnie, jak czterech dalszych członków Rady Naczelnej –Mariana Sromka, Romana Koperskiego, Jana Magnusa Kryńskiego i Janusza Subczyńskiego oraz członka redakcji pisma Jamesa Zmudę. W wybranym na zjeździe nowym kierownictwie organizacji (Rada Dyrektorów) znalazł się tylko jeden z dotychczasowych członków Rady Naczelnej – Jerzy Jabłoński. Na stanowisko prezesa został wybrany Joseph Losiak, na sekretarza – Andrzej Stojałowski, na skarbnika – Joanna Budzińska. Na dyrektorów wybrano: Alfreda Znamierowskiego, Macieja Madeyskiego, Edwarda Duszę, Tadeusza Kamińskiego i Tomasza Zabłockiego. Edward Dusza i Alfred Znamierowski ze stanowisk tych zrezygnowali, gdyż byli zdania, że zjazd nie był legalny, a więc nie miał prawa wyboru władz i decydowania o linii politycznej POMOSTU. Ponadto, cały zarząd POMOSTU z okręgu Wisconsin w osobach: Kazimierza Serwasa, Edwarda Duszy, Mirosławy Kruszewskiej i Ludwiki Czerskiej, manifestacyjnie opowiedział się za Krzysztofem Racem, udzielając mu pełnego poparcia. Wstrzymano jednocześnie wypłacenie Czumie czterech tysięcy dolarów z funduszy POMOSTU Wisconsin, o które usilnie nagabywał, a potrzebował tych pieniędzy m.in. na adwokatów, prowadzących procesy sądowe, jakie Czuma wytoczył Pomostowcom. W rezultacie, rozłam został na zjeździe utrwalony i poszczególne oddziały POMOSTU musiały podjąć decyzję, do którego POMOSTU będą należeć. W wielu regionach ludzie nadal prowadzili ożywioną działalność, w innych spoczęli na laurach. Z tą chwilą, praktycznie, POMOST przestał być siłą liczącą się na amerykańskiej scenie politycznej. A stało się to dzięki akcji Andrzeja Czumy, który – jak osobiście uważam – wcale nie przybył do USA jako emigrant polityczny, lecz został wysłany „na delegację służbową” w celu dopomożenia w rozbiciu jednej z najprężniejszych na świecie antyjałtańskich organizacji patriotyczno-niepodległościowych. Co też mu się znakomicie udało. Wszyscy ludzie z kręgu bliższych i dalszych znajomych Andrzeja Czumy byli wielokrotnie nagabywani przez niego o pieniądze. Trzeba podkreślić, że w pożyczaniu pieniędzy od osób prywatnych był Czuma mistrzem nad mistrzami. Pamiętam fakt, kiedy to Czuma prosił Edwarda Duszę, aby ten wsunął kopertę z 500 dolarami pod drzwi jego apartamentu, gdyż, jak utrzymywał, nie będzie go w domu, a tak naprawdę, chodziło prawdopodobnie o uniknięcie wydania pokwitowania za pieniądze, którego Dusza i tak by pewnie nie przyjął. Ciekawe, ile osób nasz „bohater niepodległościowy”, a obecny Minister Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej, w ten sam sposób naciągnął? Bo listę wykiwanych banków amerykańskich już znamy. Przez ostatnie lata obserwujemy, jak to pan Czuma, przekreślając swą martyrologię w walce z komuną, stawia na opcje lewacko-liberalne umizgając się do Hanny Gronkiewicz-Waltz, Komorowskiego czy do Niesiołowskiego. Następnie sprzedaje się Platformie Obywatelskiej i po jej grzbiecie wspina najpierw na fotel poselski, a obecnie na szafarza sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej. Cała kariera polityczna tego człowieka ukierunkowana została poprzez korzystne koneksje. W tym też świetle, coraz lepiej rozumiemy antylustracyjne propozycje poselskie Czumy w postaci radykalnego zawężenia kręgu osób lustrowanych oraz zamknięcia archiwów IPN dla dziennikarzy i naukowców. Relatywizm moralny i polityczny Andrzeja Czumy ma bowiem tylko jeden cel: utrzymanie się na powierzchni w polityce układów za wszelką cenę. Smutne i ze wszech miar irytujące jest poparcie Andrzeja Czumy dla Marka Borowskiego na przewodniczącego Komisji ds. Łączności z Polonią, co uderza w całą emigrację polską na Zachodzie, policzkując ją i upokarzając. Nie łudżmy sią, Czuma nie będzie bronił sprawiedliwości i prawdy. On zawsze miał na względzie jedynie własne korzyści i pełną kabzę. Mirosława Kruszewska – dziennikarz niezależny (Seattle, USA) E-adres: sky_needle@yahoo.com Jak wysoki był rachunek patrioty Andrzeja Czumy wystawiony dla RP za jego opozycyjną działalność w PRL?!
 • 2009-02-20 19:08 | Mieczsilver

  Re: Generał Wojciech Jaruzelski mówi o przełomie 1989 r.

  Jak domek z kart zaczął się walić system.Zaczęły blednąć w Moskwie podpisane cyrografy na mafijny udział w nadużywaniu bezwzględnego prawa silniejszego.Niepisanym prawem była zasada RWD,na bazie której kreuje się dziś bohaterów traktatu okrągłostołowego i antyobytelskiej ustawy zasadniczej,które pospołu stworzyły pogodę dla politycznego szulerstwa i korupcji. W tym wszystkim zbrodniczą sztuką było wpakowanie społecznego ruchu SOLIDARNOŚĆ do podziemia,gdzie dalsze jego organizowanie się było na zasadzie tajnego państwa.Co niesie za sobą taki system organizowania się dziś tego doświadczamy.
 • 2009-02-21 10:30 | Mieczsilver

  O utopii i nędzy globalnego wolnego handlu wypowiadał się Jams Goldmith w książce PUŁAPKA.Jej polskojęzyczna wersja ukazała się w roku 1995.Zamieszczony w niej również był wywiad z autorem,który przeprowadził Radek Sikorski.Niewiele zrozumiał a z tego póżniejszy minister od wojny,a następnie od wojennych spraw zagranicznych. Króluje wasalna polityka wobec możliwości nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego i do tego jeszcze dla realizacji ukrytych celów.
 • 2009-03-07 08:07 | Mieczsilver

  Re: Niejasności z własnością

  Wyodrębniona własność daje ochronę przed róznymi manipulacjami,niespodziankami,które moga spotkać ze strony "większości".Spóldzialcza społeczność jest podzielona na homosapiens sovieticus,stanowiąca większościowe wpływy i znajdująca się w mniejszości posiadająca korzenie kultury europejskiej. To przecież Grecy wynależli filozofię i demokrację,a indywidualnego człowieka uczynili punktem centralnym w swoim obrazie świata.Rzymianie dodali prawo rozprzestrzeniając je wraz z grecką kulturą w całej niemal Europie. Jestem w środku,aktywnie uczestniczę w przekształceniach własnościowych w mojej SM WOJEWODZIANKA we Wrocławiu i widać jak zakonserwowany system bazujący na ludziach z licencją poeticą tego systemu wypacza ideę prawa do posiadania i dziedziczenia. Toczy się bezsensowny spór o piwnice czy mogą być,czy nie mogą być razem z lokalem mieszkalnym elementem wyodrębnionej własności?! Regulaminowo ubezwłasnowalnia się rady nieruchomości czy osiedli, zupełnie gdzieś z boku stoi problem zdrowych relacji WŁAŚCICIEL - ZARZĄDCA.Upomnienie się w imieniu właścicieli do tworzenia swojego prawa lokalnego dla podniesienia poziomu współmyślenia i współrządzenia spotyka się z frontalnym atakiem fanów centralnego sposobu zarządzania. W zarodku niszczy się odpowiedzialność za jakość zarządzania i usprawnienie w przepływie informacji dla integrowania się członków spółdzielni wokół swoich żywotnych spraw. Tak marnotrawi się zdrowe i dobre intencje ustawy łamiąc kacykowymi decyzjami jej postanowienia.Ciekaw jestem jak na taki brak praworządności zareaguje Krajowy Rejestr Sądowy?!
 • 2009-03-29 15:57 | Mieczsilver

  Re: Autostrada Warszawa-krzaki

  Kochać jak to łatwo powiedzieć.Szulerom politycznym równie łatwo buduje się autostrady.
 • 2009-03-30 21:14 | Mieczsilver

  Re: Wietnam Obamy

  Dlaczego w analizie nie wspomina się o rycerzu Radosławie Sikorskim?! Afganistan to przecież jego wizytówka intelektualnej biografii,na którą składają się zasługi jako korespondenta wojennego z rewolwerem w ręku,a następnie ministra wojny i wojennych spraw zagranicznych. Solidarnościowy heros młodszej generacji i nie mógł załapać się do poematu Waldemara Łysiaka zamieszczonego w MITOLOGIA ŚWIATA BEZ KLAMEK.
 • 2009-04-21 13:10 | Mieczsilver

  Re: Zabobon ma wielką przyszłość

  To w pewnym sensie jest problemem jakości wiary.Nawet można mówić o mistyce szukającej tajemnic w niewłaściwym miejscu.
 • 2009-04-22 07:31 | Mieczsilver

  Re: Oda do przyszłości

  Pogoda dla politycznych szulerów i korupcji ma swoje korzenie w podejściu do KŁAMSTWA jako czynnika rozwoju intelektualnego człowieka. Na Dolnośląskim Festiwalu Nauki nawet był prezentowany wykład KŁAMSTWO W PARADYGMACIE EWOLUCYJNYM,który tą tezę potwierdzał. Mam tłumaczenie CNOTY NIEPRAWDOMÓWNOŚCI:O KŁAMSTWIE W POLITYCE Martina Jay z History Departmant /university of California,Berkeley/. Kosztowna jest polityka nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego do tego jeszcze dla realizacji ukrytych celów.Kosztuje również i wasali. Po transformacji systemowej taką politykę zaczęli kontynuować spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta".To on na bazie traktatu okrągłostołowego wykreował antyobywatelską ustawę zasadniczą,która w rodzimych warunkach stworzyła pogodę dla politycznego szulerstwa i korupcji. Brak praworządnego działania w instytucjach stanowiących o demokratycznym systemie państwa jest nadal cnotą.
 • 2009-05-07 10:31 | Mieczsilver

  Re: Ostrzeżenie z przyszłości

  Jaki rozwój ?! Moja odpowiedż,że w formule 3E to jest konieczności zbliżenia do siebie punktów widzenia ekologicznego,ekonomicznego i etycznego. Świat POSTULATÓW ETYCZNYCH JEST prawdziwie najważniejszym ze wszystkich światów stworzonych.To jest nawet niezależne od rodzaju wiary światopoglądowej.
 • 2009-09-27 18:29 | Mieczsilver

  Re: Prof. Barbara Skarga (1919–2009)

  "Pracować musisz"-głos ogromny woła, Nie zpotem dłoni twej,lub twego grzbietu, (Bo prac początek,doprawdy jest nie tu): "Pracować musisz z potem twego CZOŁA!" W innym miejscu Norwid mówi o pięknie i pracy,że poprzez pracę człowiek zmartwychwstaje.
 • 2009-09-30 14:49 | Mieczsilver

  Re: Trupy w szafach Europy

  Trudna jest ocena zachowań w walce złego ze złem to jest komunizmu i faszyzmu.Wiele jeszcze nie wiemy za sprawą tajnych państw,które jak zawsze są żródłem zakłamania i hipokryzji.
 • 2009-10-23 01:10 | Mieczsilver

  Re: Żegnaj linoleum, żegnajcie paprotki

  Co do sposobu myślenia ministra Sikorskiego to efekt transformacji systemowej z kultywowaniem umiłowania do nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,który to proces rozpoczęli spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta". Można zatem zapytać jaki rozwój ?!