Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(67)
Komentarze użytkownika: maciej
  • 2008-07-10 17:09 | maciej

Re: Wpisana w dzieje PRL

Szanowni, Bylem kibicem pani Marii Koterbsksiej (MK) od 1948 roku. Pani MK byla ikona PRL przez wszystkie lata, poniewaz umilala ludziom zycie. Poza tym miala zmysl busisnessowy i zawsze robila wielkie pieniadze a wiec pisanie iz miala trudno, ciezko pracujac nie zarabiajac kroci jest nieprawda. Maciej "Popularność i sukcesy nie przynosiły finansowych kroci. Żeby żyć, wedle dzisiejszych kryteriów, raczej skromnie - trzeba było naprawdę ciężko pracować, jeżdżąc w koncertowe trasy.
  • 2008-08-21 00:32 | maciej

Re: Mroźny sierpień

Szanowni, Sierpien 1968r byl dla mojej rodziny wyjatkowo brzemienny. Bylem czlonkiem PZPR od 1962r, a ok. 1967r starano sie mnie wybrac na pierwszego sekretarza POP. Zdecydowanie odmowilem poniewaz obawialem sie iz bede sie musial publicznie wyrzekac wiary moich przodkow, co dla mnie bylo by rownoznaczne z odrzuceniem polskiej mowy. W tym miejscu sie mylilem poniewaz, juz wtedy w Katowicach pod patronatem Tow. E. Gierka, nie bylo konieczne publicznie wyrzekac sie wlasnej religii, niestety ja o tym nie wiedzialem a zaden z towarzyszy mnie nie oswietlil. Ok 22-25 sierpnia 1968r wezwano mnie do KWPZPR i poinformowano iz zostalismy wytypowani by pojechac do Czechoslowacji, nie jako lekarze ale jako towarzysze partyjni. Jeden z moich pierwszych kuzynow byl Czechem, a dla mnie we wielu dziedzinach wzorcem. Majac to na uwadze zdecydowalem iz nie pojade, chodzbym mial isc do wiezienia. Moja zona byla w tym czasie wysoko w ciazy i "dobrzy towarzysze " poradzili mi byl sie tym faktem wykrecil. Towarzysze w KWPZPR dali mi do zrozumienia iz "nie ma problemu". Wtedy wlasnie zdecydowali przegonic mnie za-granice i w lipcu 1969r poslali mnie do Nigerri a dwa miesiace po mnie moja zone z dwojka dzieci. Z Afryki juz nie wrocilem do Polski, mialem dosc 25 lat frustracji. Dzisiaj widze iz nie wracajac zdegradowalem sie, czego wtedy w 1971r nie widzialem w ten sposob, chociaz jestem swiecie przekonany iz nie wracajac do Polski tylko dlatego przezylem nastepne 40 lat poniewaz bylem poza PRL. Dzisiaj twierdze iz wymanipulowany przez UB/SB sam poszedlem na dno, co bylo konieczne by sie od tego dna odbic by przezyc nastenych 40 lat. Dlatego czesc najwazniejszych decyzji, ktore zadecydowaly o losie mojej rodziny i moim scisle laczy sie z najazdem na Czechoslowacje wojsk Ukladu Warszawsskiego w sierpniu 1968r. Z powazaniem, M
  • 2008-08-24 13:57 | maciej

Dotyczy pojecia “degradacja” Umaczany po pachy w PRL-owskiej wielolicowosci uwazalem iz “pryskanie” ze stanowiska na ktore mnie oficjalnie poslano jest OK. Wszyscy naokolo, ktorzy wtedy w 1970r wiewdzieli iz “odbijam” kibicowali nam z ksiedzem katolickim wlacznie. Tylko jedna osoba, amerykanski teolog Baptysta, chrzescijanski fundamentalista powiedzial mi wrecz iz robie zle. Trzeba bylo paru dziesiatkow lat bym uwierzyl iz moja decyzja byla niemoralna. Opinia amerykanskiego baptysty wzmocniona sokami z mojej ZMP-owskiej mlodosci sklania mnie teraz, starego schorowanego dziada do dokonania ZMP-owskiej samokrytyki. maciej
  • 2010-03-17 18:15 | maciej

Re:Doping: ktoś oszukał Kornelię Marek?

Zdecydowanie popieram pana Tadeusza Sz. broniacego p. Kornelii Marek i bardzo mi sie nie podoba stanowisko p. prezesa PKOL p. Nurkowskiego, ktory potepil p. Kornelie Marek za ostro i za szybko. Sentymenty antypolskie w Kanadzie sa b. oczywiste dla tych co tu zyja od dziesiecioleci, stad trzeba byc b. ostroznym w potepianiu wlasnych ludzi. Nasz syn biegal w sztafecie kanadyjskiej 4x100 na Olipiadzie w LA w 1984r. Chlopak jeszcze nie przebiegl 40 m a juz p. Don Whitman, juz niezyjacy, wtedy w CBC, mu przygadal. W koncu sztafeta kanadyjska 4x100 m dostala sie do finalu, po drodze pokonali zespol Niemiec, co dla mnie osobiscie bylo jak zloty medal. W 1996r sprawozdawca CBC z Olimpiady w Atlancie p. Brian Williams przyczepil sie do Stanislawy Walasiewicz (Stella Walsh) urodzonej w Ameryce. Napisalem ostry list do gazety, ktory wydrukowali dwa razy. Pan Brian Williams jest teraz sportowym sprawozdawca CTV, zachowuje sie jak godny gentleman i od 1996r nie slyszalem by choc raz powiedzial cos kasligego o Polakach. Kanadyjczycy szybko sie ucza, niemniej trzeba im dac lekcje. maciej
  • 2010-11-28 17:20 | maciej

Re:Lew Tołstoj: pisarz, arytokrata, anarchista

W srodowisku lekarzy USA i Kanady zrobila wielka furore na nowo oddkryta "Smierc Iwana Illicza" Lwa Tolstoja. Lekarze filozofujacy o smierci, umieraniu i z tym zwiazanych tematow mozna powiedziec "zostali rzuceni na kolana" ta wrecz genialnie napisana historia o umieraniu. Bardzo wysoko notowany pisarz kanadyjski, powiedzial: "to jest literatura najwyzszego lotu a lekarz ktory stal przy nim powiedzial: mam ta histsorie w dwu egzemplarzach. Jak ktos chce sie czegos nauczyc o umieraniu nie moze przeoczyc "SMIERCI IWANA ILLICZA" Lwa Tolstoja.
  • 2012-09-05 15:39 | maciej

Re:Inżynieria finansowa Polaków, czyli dlaczego dajemy się oszukiwać

Miejmy nadzieje ze polski wymiar sprawiedliwosci da odpowiedni wpier....... tym Polskim chuliganom. Badzmy pewnijak chca to potrafia, a obecnie mozna miec nadzieje ze na litosc p. D. Tuska nie maja co liczyc. Z Amber Gold wielka awantura, tak jak by to sie tylko zdarzylow Polsce. W USA czy w Kanadzie co jakis czas jest wielka chryja, osstatnio p. Jones w Montrealu a ten chyba ostatni w USA Bernie Madoff dostal 150 lat wiezienia. Napisalem o tym moj komentarz do GL. Na Zachodzie, napewno w jezyku angielskim, istnienie pojecie MALY DRUCZEK. Czlowiek funkcjonalnie pismienny, t.zn. osoba ktora przeczyta informacje nieco zlozona, i ja zrozumie. Niestety czterdziesci procent albo siedemdziesiat procent ludzi w wielu najbardziej rozwinietych Krajach swiata, czyli Zachodu, jest funkcjonalnie niepismienna (functional illiterate). Obawiam sie ze w Polsce ten procent jest jeszcze wiekszy, bowiem dotyczy ludzi, ktorzy biegle czytaja, pochlaniaja powiesci ale sa kulturowo zahamowani kiedy zakladaja ze ci inni, w lepszych ubraniach i samochodach, sa rzetelnymi ludzmi, ktorym mozna wierzyc. Tu w Kanadzie od samego poczatku mowili mi czytaj MALY DRUK, ktory we wiekszosci umow jest wybity malutkimi literkami na koncu kontraktu. Najczesciej ten malutki druczek mowi ze: "jak cos nie pojdzie tak jak ma, MY NIE PONOSIMY ZADNEJ ODPOWIEDZIALNOSCI." Poza tym wiekszosci ludzi wie o zasadzie CAVEAT EMPTOR, czyli kupujacy miej sie na bacznosci. CAVEAT EMPTOR ukute chyba w starozytnosci jest prawem zachodniego swiata od conajmniej tysiac piecset lat. Takie zasada musi istniec poniewaz bez tego prawa 90% transakcji handlowych bylo by podwazanych co bylo by spolecznie nie pozadane. Wprowadzmy pojecie MALY DRUCZEK do polskiego slownictwa, oraz wbijmy wszystkim w glowy, trudna do obalenia zasade CAVEAT EMPTOR. maciej ""
  • 2012-09-14 14:57 | maciej

Re:Polska szkoła źle uczy języków

Pani Joanna Ciesla slusznie wybija ze wiekszosc Polakow mlodych i starych, choc "wkuwa" jezyk angielski latami, przez caly okres szkoly, to w sytuacji kiedy nalezy uzyc jezyka angielskiego czyja sie sparalizowani. Wynika to z wiele dziesiecioleci trwajacej izolacji oraz kompleksu nizszosci wobec tych co uzywaja jezyka angielskiego, najczesciej jako drugiego jezyka. Pan dyrektor szkoly proponuje by przywiesc i pokazac normalnego osobnika, ktorego jezykiem matki jest angielski, a z ktorym mlodziez nawiaze kontakt i przekona sie ze ON czy ONA sa tacy sami jak chlopcy i dziewczyny z peryferyjnej Polski i ze nie trzeba sie bac wypowiedziec sie w jezyku angielskim. Na kurs jezyka angielsksiego nie trzeba koniecznie jechac do Londynu, ktory jest zatloczony i ogromnie drogi, mozna pojechac do kazdego innego miejsca na swiecie gdzie panuje jezyk angielski. My mieszkamy na peryferiach wschoddniej Kanady, w malej miejscowosci gdzie jest t.zw. COMMUNITY COLLEGE, czyli szkola powyzej sredniej a ponizej universytetu. Do tej COMMUNITY COLLEGE przyjezdzaja mlodzi ludzie z Chin, Indii i innych Krajow Poludniowo-wschoddniej Azji by uczyc sie angielskiego. Nie sadze by bylo to za drogie dla wielu mlodych Polakow, ktorzy moga pojechac do UK, czyli t.zw. Anglii i beda miec naajlepsze szanse poszlifowac jezyk angielski. maciej
  • 2012-09-14 15:24 | maciej

Re:Historia polskich piramid finansowych

Pan Piotr Pytlakowski, Pojecie PRAWIE PSYCHOPATA nie jest jeszcze solidndie osadzone w leksykonie psychiatrow ani psychologow. Wiekszosc zna pojecie PSYCHOPATA, to jest osobnik z zaburzona osobowoscia, ktory ma ZASADNICZE trudnosci funkcjonowac w t. zw. NORMALNYM ludzkim srodowisku i najczesciej wczesniej anizeli pozniej konczy we wiezieniu. Niemniej jet b. wielu osobnikow, ktorzy nie prezentuja pelnego spektrum cech psychopaty, ale procz inteligencji maja wiele cech psychopaty, chocby brak skrupulow, brak etyki, brak wspolczucia, okrucienstwo psychiczne itd. Tacy osobnicy bardzo dobrze wbudowuja sie w grupy spoleczne i sieja spustopszenia, stad polecam panu i wszystkim zainteresowanym przeczytac ksiazke psychiatry sadowego i nauczyciela medycyny na uniwersytecie Harvard w Bostonie USA. "ALMOST A PSYCHOPATH" By Roland Schouten, MD, JD Harvard Medical School and James Silver, JD. ISBN 978-1-61649-102-4 http://www.youtube.com/watch?v=ZNzaih_nxqg maciej
  • 2014-03-18 21:17 | maciej

Polacy wobec lekarzy - nieufni i wrodzy

Szanowna Pani, Jestem w Polsce wyksztalconym internista, ktory wyemigrowal i uprawial medycyne w peryferyjnej Kanadzie przez dwadziescia osiem lat. Napisalem o tym ksiazke po polsku i po angielsku, ktora posle pani e-mailem na adres POLITYKI. CIEZKO POSZKODOWNI albo wrecz usmierceni pacjenci zdarzaja sie wszedzie, rowniez USA, Kanadzie itd. Jedynym sosobem na zmniejszenie bolu i upokorzenia poszkodowanego pacjenta jest w miare najlepiej jej/jemu/rodzine zaplacic. To maja byc setki ttysiecy albo miliony zlotych, ktore NIE MOGA ISC Z KIESY PANSTWA CZYLI PODATNKIKA a z nagromadzonych przez lekarzy zasobow finansowych. W Kanadie jest instytucja ktora nazywa sie CANADIAN MEDICAL PROTECTIVE ASSOCIATION (CMPA), powstala na poczatku XX stulecia, obecnie conajmniej 110 lat funkcjonujaca. CMPA ma wielomiliardwe zasoby dolarow kanadyjskich, z ktoryh moze czerpac jak szkoda wyrzadzona pacjentowi jest uowodniona. Zaczalem o tym pisac do NIL i GAZETY LEKARSKIEJ juz od 1990r. Za zabicie pacjenta spowodowne bledem lekarskim ktos musi zaplacic, a zeby zaplacic trzeba miec z czego, i nie liczyc na kiese podatnika, czyli Panstwo Polskie. Z poazaniem, Wlodzimierz Sokolowski <sowlnbet.nb.ca
  • 2014-03-18 21:17 | maciej

Wojny szpitalne autor Nagdalena Lukow

Szanowna Pani, Jestem w Polsce wyksztalconym internista, ktory wyemigrowal i uprawial medycyne w peryferyjnej Kanadzie przez dwadziescia osiem lat. Napisalem o tym ksiazke po polsku i po angielsku, ktora posle pani e-mailem na adres POLITYKI. CIEZKO POSZKODOWNI albo wrecz usmierceni pacjenci zdarzaja sie wszedzie, rowniez USA, Kanadzie itd. Jedynym sosobem na zmniejszenie bolu i upokorzenia poszkodowanego pacjenta jest w miare najlepiej jej/jemu/rodzine zaplacic. To maja byc setki ttysiecy albo miliony zlotych, ktore NIE MOGA ISC Z KIESY PANSTWA CZYLI PODATNKIKA a z nagromadzonych przez lekarzy zasobow finansowych. W Kanadie jest instytucja ktora nazywa sie CANADIAN MEDICAL PROTECTIVE ASSOCIATION (CMPA), powstala na poczatku XX stulecia, obecnie conajmniej 110 lat funkcjonujaca. CMPA ma wielomiliardwe zasoby dolarow kanadyjskich, z ktoryh moze czerpac jak szkoda wyrzadzona pacjentowi jest uowodniona. Zaczalem o tym pisac do NIL i GAZETY LEKARSKIEJ juz od 1990r. Za zabicie pacjenta spowodowne bledem lekarskim ktos musi zaplacic, a zeby zaplacic trzeba miec z czego, i nie liczyc na kiese podatnika, czyli Panstwo Polskie. Z poazaniem, Wlodzimierz Sokolowski <sowlnbet.nb.ca
  • 2014-03-19 14:49 | maciej

Re:Polacy wobec lekarzy - nieufni i wrodzy

Wielokrotnie pisalem o kanadyjskim ubespieczeniu lekarzy czyli CANADIAN MEDICAL PROTECTIVE ASOCIATION (CMPA). Otoz, przyjecie do pracy w szpitalu lekarza kazdej specjalnosci, ale przedewszystkim zabiegowca uzaleznione jest od przedstawienia dowdu ubespieczniena wydango przez CMPA. Jak chiurg zasadnczo poknoci w jednym szpitalu a pozniej CMPA musi go bronic i oplacic prawikow oraz wiekie alb wieksze odszkodowanie, to taki lekarz ma "KRECHE" i nowy pracodawca nie pozwoli mu brac si za zabiegi ktore poprzednio nie skonczyly sie dobrze. Stad po procesie dobry doktor moze sobie pojechac na narty albo do Tajlandii ale juz nie wrocido tej samej pracy. Polski transplantolog Dr. G. np. juz nigdy by nie mogl robic tego co poprzednio, bo by mu odmowiono ubespieczenia w Kanadzie. W Kanadzie nie mozna grylowac na backyardzie jak sie nie ma ubespieczenia na dom, to co dopiero pruc komus brzuch czy brac sie za inny inwazyjny zabieg. maciej
  • 2014-04-08 19:50 | maciej

Lekarze nie chcą być oceniani w internecie

Nie widze nc zdroznego w publicznym ocenianiu lekarzy. W Kanadzie to jest od dawa I jak dotad nie slyszalem by obrazony doktor pozywal kogos dosadu. Ja napisalem paszkil o moim lekarzu rdzinnym I nic mi sie nie salo jak dotad. Nalezy sie spodziewa ze dobry doktor odczeka az mnie gdzies dopanie w szpitalu albo w sklepie I z migotaniem komor wtedy sie odplaci. Ale takie sa stawki za wolne publikowanie wlasnych opinii. maciej
  • 2014-04-08 19:50 | maciej

Ranking Lekarzy autorka p. Joanna Solska

Nie widze nc zdroznego w publicznym ocenianiu lekarzy. W Kanadzie to jest od dawa I jak dotad nie slyszalem by obrazony doktor pozywal kogos dosadu. Ja napisalem paszkil o moim lekarzu rdzinnym I nic mi sie nie salo jak dotad. Nalezy sie spodziewa ze dobry doktor odczeka az mnie gdzies dopanie w szpitalu albo w sklepie I z migotaniem komor wtedy sie odplaci. Ale takie sa stawki za wolne publikowanie wlasnych opinii. maciej
  • 2014-05-06 19:54 | maciej

Uniki ministra Szczurka

Dzisiaj juz staryiI od wielu lat na emigracji, niemniej wychowany w Polsce w tradycyjnie ortodoksyjnej rodzinie katolickiej, ktorej indoktrynacja trzymala nas w calkowitym oglupieniu jesli idzie o jakiekolwiek finance, patrze z niepokojem na rozmodlonych finansistow, ktorzy modla sie na kleczkach proszac o finansowe przewodnictwo. Zarzadzanie finansowym zasobami, ktore sa wspolnym majatkiem calego Narodu to jest wyjatkowo odpowiedzialna funkcja, ktora musi przysparzac wszelkiego rodzaju wrogow. Dlatego dla mnie sa wielce podejrzani i nie ufam tym wszystkim, ktorzy chca wszystkim na raz dogodzic i podlizuja sie wierzacej czesci polskiego elektoratu. maciej""
  • 2014-05-06 19:54 | maciej

Pierwsze nie drzanic" i czesto chodzic do kosciola

Dzisiaj juz staryiI od wielu lat na emigracji, niemniej wychowany w Polsce w tradycyjnie ortodoksyjnej rodzinie katolickiej, ktorej indoktrynacja trzymala nas w calkowitym oglupieniu jesli idzie o jakiekolwiek finance, patrze z niepokojem na rozmodlonych finansistow, ktorzy modla sie na kleczkach proszac o finansowe przewodnictwo. Zarzadzanie finansowym zasobami, ktore sa wspolnym majatkiem calego Narodu to jest wyjatkowo odpowiedzialna funkcja, ktora musi przysparzac wszelkiego rodzaju wrogow. Dlatego dla mnie sa wielce podejrzani i nie ufam tym wszystkim, ktorzy chca wszystkim na raz dogodzic i podlizuja sie wierzacej czesci polskiego elektoratu. maciej""
  • 2014-05-13 20:49 | maciej

Emigranci nie chcą wracać

Polska i Polacy w Polsce powinni bez jakichkolwiek problemow i z checia, o ile nie z entuzjazmem, przyjmowac wszystkich tych ktorzy chca wrocic, a najbardziej tych w zaawansowanym wieku, ktorzy chca w Polsce zlozyc swoje kosci. Powracajacy maja za soba doswiadczenie zdobyte w innym swiecie, ktorego elementy moga wzbogacic poglady i zachowania Polakow, ktorzy nigdy nie pobyli dluzej poza Polska. Sek w tym ze niektorzy potecjalni reemigranci spotykaja sie z wyjatkowo wrogimi nastrojami tych ktorzy nigdy nie wyjechali i nigdy nie podjeli ryzyka oraz tymi ktorzy maja na sumieniu kolaborawonie z komuna i UB/SB na szkode innych i od dawna chca by nikt sie o tym nie dowiedzial, a ich wnuki nigdy nie dopuscily mysli ze zacni dziadkowie w dawnych czasach czesto byli niegodni o ile nie wrecz podli. Turcy wracajacy z Niemiec czy z innych Krajow emigracji nie maja takich problemow, bo zawsze zyli w demokracji zachodniej i nie musieli sie degradowac przy przezyc w komunie. W sumie emeryci wracajacy na stare smieci powinni byc postrzegani jako wielki walor, finansowy i kulturowy, ktorzy moze tylko wzbogacic etos polski. maciej""
  • 2014-05-13 20:49 | maciej

"Emigranci nie chca wracac" Agnieszka Sowa

Polska i Polacy w Polsce powinni bez jakichkolwiek problemow i z checia, o ile nie z entuzjazmem, przyjmowac wszystkich tych ktorzy chca wrocic, a najbardziej tych w zaawansowanym wieku, ktorzy chca w Polsce zlozyc swoje kosci. Powracajacy maja za soba doswiadczenie zdobyte w innym swiecie, ktorego elementy moga wzbogacic poglady i zachowania Polakow, ktorzy nigdy nie pobyli dluzej poza Polska. Sek w tym ze niektorzy potecjalni reemigranci spotykaja sie z wyjatkowo wrogimi nastrojami tych ktorzy nigdy nie wyjechali i nigdy nie podjeli ryzyka oraz tymi ktorzy maja na sumieniu kolaborawonie z komuna i UB/SB na szkode innych i od dawna chca by nikt sie o tym nie dowiedzial, a ich wnuki nigdy nie dopuscily mysli ze zacni dziadkowie w dawnych czasach czesto byli niegodni o ile nie wrecz podli. Turcy wracajacy z Niemiec czy z innych Krajow emigracji nie maja takich problemow, bo zawsze zyli w demokracji zachodniej i nie musieli sie degradowac przy przezyc w komunie. W sumie emeryci wracajacy na stare smieci powinni byc postrzegani jako wielki walor, finansowy i kulturowy, ktorzy moze tylko wzbogacic etos polski. maciej""
  • 2014-08-05 20:22 | maciej

Polska na pielgrzymce

Wielu ludzi dobrze wyksztalconych pielgrzymuje w Polsc, w Hiszpanii, Portugalii i innych miejscach swiata, poniewaz wie ze dluzszy umiarkowany wysilek fizyczny, jest dobry dla fizycznego I intelektualnego zdrowia I jest ze wszech miar stymulujacy. maciej
  • 2014-09-09 23:01 | maciej

Jak wyglądają kompetencje językowe europejskich polityków?

Dokladnie siedemdziesiat lat temu, Armia Czerwona wyzwolila Krasnystaw i we wrzesniu 1944 poszlismy z bratem do pierwszej gimnazjalnej. Byly trzy klasy z jezykiem francuskim, trzy z jezykiem niemieckim I jedna z jezykiem angielskim. Matka urodzona i wychowana w Cesarstwie Austro-Wegierskim, znala niemiecki perfect oraz b. dobrze francuski i koniecznie chciala nas widziec w klasie z jezykiem francuskim ale ojciec sie uparl i orzekl ze tylko angielski ma przyszlosc. W koncu ten jezyk angielski pogonil nas z Polski do Kanady. Dzisiaj juz jestem za stary by szukac roboty w Brukseli, stad moj "angielski balak" jest psu na bude. maciej
  • 2014-09-09 23:01 | maciej

DISCE PUER ENGLISH Jezyk angielsi w UE w Brukseli

Dokladnie siedemdziesiat lat temu, Armia Czerwona wyzwolila Krasnystaw i we wrzesniu 1944 poszlismy z bratem do pierwszej gimnazjalnej. Byly trzy klasy z jezykiem francuskim, trzy z jezykiem niemieckim I jedna z jezykiem angielskim. Matka urodzona i wychowana w Cesarstwie Austro-Wegierskim, znala niemiecki perfect oraz b. dobrze francuski i koniecznie chciala nas widziec w klasie z jezykiem francuskim ale ojciec sie uparl i orzekl ze tylko angielski ma przyszlosc. W koncu ten jezyk angielski pogonil nas z Polski do Kanady. Dzisiaj juz jestem za stary by szukac roboty w Brukseli, stad moj "angielski balak" jest psu na bude. maciej
  • 2014-12-09 18:37 | maciej

Coraz częściej cierpimy na bóle kregosłupa

Szkoda napisany teks mi uciekl. Ale moje przeslanie ssprowadza sie do RUSZAC SIE, CHODZIC I PLYWAC, a wzadnym wypadku nie zalegac I nie brac mocnych lekow przeciwbolowych. maciej
  • 2014-12-09 18:37 | maciej

"Droga Krzyzowa" Bole kregoslupa

Szkoda napisany teks mi uciekl. Ale moje przeslanie ssprowadza sie do RUSZAC SIE, CHODZIC I PLYWAC, a wzadnym wypadku nie zalegac I nie brac mocnych lekow przeciwbolowych. maciej
  • 2015-02-17 23:36 | maciej

Re:Zazdrość, niechęć, wrogość: polskie wady narodowe

Jak sie ma wredna zawisc tych co nie maja wobec tych co maja w porownaniu do mordowania z zawistnej trujacej nienawisci, co czesto sie zdarza ostatnio w Kanadzie. Napad rabunkowy na seniorow, sedziego I jego zone, znecanie sie na nimi, nastepnie zamordowanie obojga oraz zabicie sasiadki, ktora sie "przyplatala." Mlodzi ludzie poznali sie przez Internet I postanowili, namordowac ile sie da ludzi a pozniej sie zabic. Dwoje z nich 'zwinieto" a jeden sam sie zabil. A wiec "zazdrosc, niechec, wrogosc, zawisc, sa uniwersalnymi cechami wszystkich ludzi, a ci ktorzy tego nie pokazuja otwarcie maja na to swoje powody, po prostu sa na lepszym poziomie I wiedza ze w sumie IM SIE TO NIE OPLACA. Mowic ze ZAZDROSC, ZAWISC I JEST CECHA POLAKOW, jest masochistyczna masturbacja. maciej""
  • 2015-04-28 21:12 | maciej

Polskie lęki i fobie

Szanowny Panie Redaktorze Zakowski, Pana dosc dlugi artykul tlumaczacy p. Jamesa Comey-a w niczym mnie nie przekonuje. Pan James Comey powtorzyl plugastwo, ktore padlo z ust p. prezydenta Barak-a Obama, tylko w nieco innej fromie. Nasze wnuki, niestety jak dotad nie mowiacy po polsku, ale z racji nazwiska dobrze wiedzac ze sa polskiego pochodzenia, czuli sie srodze upokorzeni I sponiewierani. Ja mam teraz prawie osiemdziesiat cztery lata I Druga Wojne przezylem na terenach okupowanej Polski, czesc w t.zw. GG, na lubelszczyznie, czyli na glownych mordowniach holocaustu stad dodatkowo doceniam plugastwe okrucienstwoo oczernien p.Jamesa Comey. Pozdrawiam, WS
  • 2015-04-28 21:12 | maciej

"Polskie leki i fobie" pana Jacka Zakowskiego

Szanowny Panie Redaktorze Zakowski, Pana dosc dlugi artykul tlumaczacy p. Jamesa Comey-a w niczym mnie nie przekonuje. Pan James Comey powtorzyl plugastwo, ktore padlo z ust p. prezydenta Barak-a Obama, tylko w nieco innej fromie. Nasze wnuki, niestety jak dotad nie mowiacy po polsku, ale z racji nazwiska dobrze wiedzac ze sa polskiego pochodzenia, czuli sie srodze upokorzeni I sponiewierani. Ja mam teraz prawie osiemdziesiat cztery lata I Druga Wojne przezylem na terenach okupowanej Polski, czesc w t.zw. GG, na lubelszczyznie, czyli na glownych mordowniach holocaustu stad dodatkowo doceniam plugastwe okrucienstwoo oczernien p.Jamesa Comey. Pozdrawiam, WS
  • 2015-07-25 15:52 | maciej

Re:Po czym poznać polskiego grafomana

Krytykowanie t.zw. grafomanii jest jedna z form promowania funkcjonalnego analfabetyzmu. W PRL-u o tych co nie byli zawodowymi literatami, czyli nie byli ani zaproszeni, nie przyjeci do ekskluzywnego Zwiazku Literatow Polskich byli takimi co to "pisza pod siebie." Kazdy z nas ktory chcial cos napisac, co nie bylo donosem TW podpisanym pseudonimem, ale otwarcie podpisanym pelnym imieniem i nazwiskiem: "BYLO GRAFOMANSKIM PISANIEM POD SIEBIE." Po prawdzie ludzie powinni byc zachecani do pisania o wszystkim co ich interesuje w sposob jaki potrafia, rowniez nie ortograficznie i nie skladnie. Czy to pozniej bedzie wydane, albo wogole czytane przez kogokolwiek to jest inna sprawa. Pisanie fikcji przeplecionej wlasnymi doswiadczeniami to jest literature, a roznica w tym na ktorej polce sie w koncu znalazla. Nasza matka mowila, czytala i bardzo poprawnie pisala po niemiecku, po polsku i po francusku, niemniej opierala sie napisac cos o swoim dziecinstwie na austryjackim Zaolziu, ludziach i kulturze w ktorej wyrastala, szkolach ktore przeszla, lata mlodosci itd. Jak juz byla dobrze po 80-tce to udalo mi sie matke przekupic i nagrala slownie czesc swojej historii, ktora udalo sie przepisac na CD. Ojciec zas nagryzmolil lewa malo sprawna reka, bo prawa stracil w Pierwszej Wielkiej Wojnie, co udalo nam sie odcyfrowac i wzbogacic nasze zycie. Z pisaniem bedacym aktem wysilku umyslowego jest jak z promowaniem aktywnosci fizycznej. Nie trzeba byc mistrzem ani aspirowac do laurow olimpiskich zeby cieszyc sie lepszym zdrowiem, duzo sie ruszac od dziecinstwa, grac w pilke, plywac i cale zycie odbywac dlugie spacery, dlatego nie wysmiewyjmy t. zw. grafomanow. T.zw. "wielcy" w kazdej literaturze tez byli i sa postrzegani przez innych jako grafomani, ktorzy prostytuowali sie dla szmalu.""
  • 2015-07-29 00:04 | maciej

Kim jest Miriam Shaded, która chce sprowadzać do Polski syryjskich uchodźców

Miriam jest wspaniala kobieta, na dodatek piekna istota z powolaniem, ktora efektami swojej pracy i poswiecenia bardzo wzbogaci Polske i Polakow. Syryjczycy, Arabowie Chrzescijanie sa bardzo uzdolniopna rasa w businessie, nauce I sztuce. Taki zastrzyk arabskiej krwi tylko wzbogaci kod genetyczny zaplesnialych Sarmatow.maciej""
  • 2015-07-29 00:04 | maciej

Miriam Problem

Miriam jest wspaniala kobieta, na dodatek piekna istota z powolaniem, ktora efektami swojej pracy i poswiecenia bardzo wzbogaci Polske i Polakow. Syryjczycy, Arabowie Chrzescijanie sa bardzo uzdolniopna rasa w businessie, nauce I sztuce. Taki zastrzyk arabskiej krwi tylko wzbogaci kod genetyczny zaplesnialych Sarmatow.maciej""
  • 2015-08-01 22:27 | maciej

Re:Wspomnienie o Janie Kulczyku: był wizjonerem

Wg mnie, i jestem pewien wielu innych, nagla I niespodziewana, smierc p. Jaka Kulczyka we Wiedniu jest wielce podejrzana. Cierpial rzekomo z powodu raka stercza (prostaty), ale z tego powodu nie umiera sie nagle, przeciwnie mozna zyc jeszcze wiele lat po uzyskaniu 100% diagnozy. Zabieg na sercu tez rzekomo tywialny nie spowodowal szkody, to co zabilo p. Jana Kulczyka? Nalezy miec nadzieje ze najblizsi denata zadbaja o rzetelne wyjassnienie naaglej smierci polskiego multimiliardera.
  • 2015-08-05 15:04 | maciej

Re:Apel do rządu RP: Duchowni nie mogą naruszać zasad konstytucji

Minister Sprawiedliwosci, jest czlonkiem rzadzacej Polska "wierchuszki", a wiec rzad Polski powinien wiedziec co zrobic by nie pozwalac na zniewazanie Glowy Panstwa. Sa z przepisy w polskimn kodeksie karnym ktore wyraznie mowia jaka kara grozi za zniewazanie Narodu Polskiego, na ktorego czele stoi Prezydent Rzplitej. Kazdemu kto zniewaza publicznie Narod Polski i jego glowe czyli Prezydenta powinien poniesc prawem usankcjonowane konsekwencje. maciej
  • 2015-10-03 22:48 | maciej

Re:Nowa forma literacka: zamiast książek – posty na Facebooku

"Zapis na Facebooku zyje chwile, najwyzej dobe.." i mozna sadzic ze znika na zawsze, pisze autorka. Niestety to nie jest prawda, bowiem na Facebooku SCRIPTA MANENT i trzeba tylko wscibskiego szperacza by wyciagnal "zapomniane zapiski" i od razu wiele klopotu. Conajmniej dwoch kandydatow do kanadyjskiej Izby Gmin (Parlamentu) musialo wycofac swoje kandydatury i pubilcznie unizenie przepraszac za swoje "poliycznie niepoprawne" opinie wpisane w Facebooku szereg lat temu. Nie mowiac ze za wyrazona opinie mozna byc pozwanym do sadu. VOX AUDITA PERIT, LITTERA SCRIPTA MANENT. maciej""
  • 2015-10-10 21:03 | maciej

Re:TK: Zapisy o klauzuli sumienia lekarzy częściowo niekonstytucyjne

Dyplom polskiego lekarza otrzymalem w 1955r. Praktykowalem jako lekarz nieprzerwanie przez 45 lat z tego trzydziesci lat w Kanadzie, stad spotkalem sie z wieloma lekarzami nie Polakami szkolonymi poza Polska. Wiekszosc lekarzy polskich jak i wszystkich innym przekonala mnie ze niewiele sie miedzy soba roznia. Lekarze we wiekszosci sa hypokrytamii, ktorzy "szpanuja sie" czyli udawaja prawych, nie przekupnych ideowcow, a w praktyce sa pazerni na wladze, pozycje spoleczna a glownie na mamone, a jak trzeba to nie moga sobie przypomniec, albo nigdy sie nie dowiedzieli ze BONUM AEGROTI SUPREMA LEX ESTO, czyli jak pacjent/klijent prosi o usluge lekarska to trzema mu/jej taka wyswiadczyc, a nie odstawiac moralizatora wykorzystujac swoja wladze i pozycje spoleczna by pognebic pacjenta/klijenta w potrzebie. maciej""
  • 2016-01-13 15:17 | maciej

Benicio Del Toro: Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze

Dla mnie najlepsza rola Benicio del Toro jest w dlugim filmie, dwuczesciowym, w ktorym Benicio del Toro gra Ernesto Che Guevara Allende, fanatycznego komuniste, kiedy z grupa kubanskich komunistor fanatykow stara zrobic przewrot w Bolivii. Beznadziejnosc calej operacji chyba podobna do walk polskich "Zolnierzy Wykletych" walczacymi z polska i radziecka komuna po 1945r. Dwa przeciwstawne bieguny, bolszewia w Boliwii, antybolszewizm w Polsce. katastrofalny tragizm od samego poczatku, nieludzki wysilek, wiele mordow i degradujacy koniec jako zaplata za ideologiczny fanatyzm ""
  • 2016-01-13 15:17 | maciej

Benicio del Toro

Dla mnie najlepsza rola Benicio del Toro jest w dlugim filmie, dwuczesciowym, w ktorym Benicio del Toro gra Ernesto Che Guevara Allende, fanatycznego komuniste, kiedy z grupa kubanskich komunistor fanatykow stara zrobic przewrot w Bolivii. Beznadziejnosc calej operacji chyba podobna do walk polskich "Zolnierzy Wykletych" walczacymi z polska i radziecka komuna po 1945r. Dwa przeciwstawne bieguny, bolszewia w Boliwii, antybolszewizm w Polsce. katastrofalny tragizm od samego poczatku, nieludzki wysilek, wiele mordow i degradujacy koniec jako zaplata za ideologiczny fanatyzm ""
  • 2016-01-13 17:21 | maciej

Re:Benicio Del Toro: Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze

Dla mnie najlepsza rola Benicio del Toro jest w dlugim filmie, dwuczesciowym, w ktorym Benicio del Toro gra Ernesto Che Guevara Allende, fanatycznego komuniste, kiedy z grupa kubanskich komunistor fanatykow stara zrobic przewrot w Bolivii. Beznadziejnosc calej operacji chyba podobna do walk polskich "Zolnierzy Wykletych" walczacymi z polska i radziecka komuna po 1945r. Dwa przeciwstawne bieguny, bolszewia w Boliwii, antybolszewizm w Polsce. katastrofalny tragizm od samego poczatku, nieludzki wysilek, wiele mordow i degradujacy koniec jako zaplata za ideologiczny fanatyzm
  • 2016-01-13 17:59 | maciej

Re:Jak zbudować skuteczny anty-PiS

Zbierac datki od swoich kibicow, spodziewajac sie najwiecej szmalu i od tych pozostalych co robili kokosy w czasie rzadow PO, wyjsc z sensownym programem a nie tylko jojczyc i klamac w zywe kamienie i uciekac sie do obcych na zachodzie by bronili polskiej demokracji w wydaniu PO. Zostawcie PiS w spokoju, dajcie im porzadzic. Osiagniecie pozycji sterownika panstwa polskiego nie jest "samym mlekiem i miodem," a wiec niech PiS pokaze, by za kazdy sukce byc nagradzanym pochwalami. To co wyznawcy PO pokazuja po swojej przegranej to jest najgorsze polskie pieniactwo.
  • 2016-03-05 15:41 | maciej

„Spotlight”: kronika śledztwa w sprawie afery pedofilskiej w Kościele

Zmagam sie z bolszewicka konspiracja kanadyjskich lekarzy panoszacych sie na peryferiach wschodniej Kanady, i zeby pchnac moja sprawe do przodu napisalem ponowna prosbe do dziennikarzy prowincjonalnego dziennika The Telegraph-Journal, Saint John New Brunswick, ktory pozwalam sobie przedstawic do dyskusji. Ponizej moj list. To the editor and journalists of Telegraph-Journal in Saint John NB, and leaders of the New Brunswick (NB) medical profession. Ladies and Gentlemen,     I would dare to suggest that you view the most recent Oscar winning film: “SPOTLIGHT” because there is a very close similarity between Chatham, Ontarion and Chatham New Brunswick.  “The Oscar award-winning film Spotlight is coming to Chatham, Ont., the one-time home of a Catholic priest who sexually abused nearly 50 girls. Charles Sylvestre, 84, of Belle River, Ont., pleaded guilty in August 2006 to indecently assaulting 47 girls between 1954 and 1986. His victims were between ages seven and 15 at the time of the abuse.” Catholic doctors at Hotel Dieu in Chatham NB and then in a new Miramichi NB hospital at Chatham Head NB were murdering inpatients in order to frame, annihilate an immigrant physician, a ….. Pollack and stain his descendants generations down the line. Then a Catholic priest Charles Sylvestre had sexually assaulted 47 girls but did not murder anyone, whereas Catholics at Hotel Dieu in Chatham NB and Miramichi NB hospital were guiding the doctors murderers and together with the leaders of the NB medical profession are covering up the capital crimes committed. For respecting themselves journalists treating their profession as a mission there is a lot of work to be done. WS""
  • 2016-05-03 21:11 | maciej

Jak prawica wykorzystuje do swoich celów historię antykomunistycznego podziemia

We wrzesniu 1944r w Krasnymstawie skonczylem wlasnie trzynascie lat. Niecale dwa miesiace po wyzwoleniu nowa wladza dobrze wiedziala kto jest antykomunista. Takim byl nasz ojciec, weteran Pierwszej Wojny Swiatowej (PWS) z ktorej wrocil bez prawej gornej knczyny, czyli za stary kaleka by wojowac, ale BBC chodzil sluchac codziennie albo dwa razy. Mnie podeszli "falszywi Harcerze,” prowokatorzy UB, ktorzy mi zaproponowali "wspolprace z antykomunistycznym Podziemiem." Zgodzilem sie z entuzjazmem. "Harcerze dalej zapowiadali "rozpoczecie akcji" ale nigdy nie zaczeli. W sierpniu 1945r wrocilismy na Gorny Slask a o "tajnych harcerzach zapomnialem.” Pozniej sie "tarzalem w ZMP i PZPR" jak mowi p. Slawomir Cenckiewicz. W 1968r odmowilem z powodow pryncypialnych pojechac z grupa PZPR do wlasnie najechanej Czecchoslowacji. W lipcu 1969r Towarzysze wyslali mnie do Afryki gdzie mialem moznosc "wybrac wolnosc," ktora wybralem i skoczylem na peryferiach Kanady gdzie dalej zyje majac prawie osiemdziesiat piec lat. Czy bylo moim szczesciem ze z wielu powodow, glownie wieku, ze nie dolaczymel do ZOLNIERZY WYKLETYCH albo ZOLNIERZY NIEZLOMNYCH i byl bym sie “tarzal w piachu” od siedemdziesieciu lat, czy tez lepiej bylo ze sie "tarzalem w ZMP a pozniej w PZPR, by wreszcie skonczyc jako "zdrajca" wygnany na obca ziemie? Pytam siebie co bym zrobil jak bym znow mial taki wybor? Byc synem "NAJLEPSZEGO POKOLENIA POLAKOW" ale w piachu od siedemdziesieciu lat, czy tez wytarzanym w bagnie ZMP i PZPR zdrajca Ludowej Ojczyzny, na wygnaniu, na obcej ziemi, zanurzonym w smalcu po pachy, czyli nadmiaru dobr doczesnych. Obawiam sie zebym wybral "tarzanie sie w ZMP i PZPR a pozniej za "zdrade" banaicje na obcej ziemi, a nie zaleganie w piachu od siedemdziesiciu lat, w doborowym towarzysstwie najlepszego pokolenia Polakow, jak ich nazwal p. minister Antoni Macierewicz.""
  • 2016-05-03 21:11 | maciej

Zolnierze Przejeci, autor Joanna Podgorska

We wrzesniu 1944r w Krasnymstawie skonczylem wlasnie trzynascie lat. Niecale dwa miesiace po wyzwoleniu nowa wladza dobrze wiedziala kto jest antykomunista. Takim byl nasz ojciec, weteran Pierwszej Wojny Swiatowej (PWS) z ktorej wrocil bez prawej gornej knczyny, czyli za stary kaleka by wojowac, ale BBC chodzil sluchac codziennie albo dwa razy. Mnie podeszli "falszywi Harcerze,” prowokatorzy UB, ktorzy mi zaproponowali "wspolprace z antykomunistycznym Podziemiem." Zgodzilem sie z entuzjazmem. "Harcerze dalej zapowiadali "rozpoczecie akcji" ale nigdy nie zaczeli. W sierpniu 1945r wrocilismy na Gorny Slask a o "tajnych harcerzach zapomnialem.” Pozniej sie "tarzalem w ZMP i PZPR" jak mowi p. Slawomir Cenckiewicz. W 1968r odmowilem z powodow pryncypialnych pojechac z grupa PZPR do wlasnie najechanej Czecchoslowacji. W lipcu 1969r Towarzysze wyslali mnie do Afryki gdzie mialem moznosc "wybrac wolnosc," ktora wybralem i skoczylem na peryferiach Kanady gdzie dalej zyje majac prawie osiemdziesiat piec lat. Czy bylo moim szczesciem ze z wielu powodow, glownie wieku, ze nie dolaczymel do ZOLNIERZY WYKLETYCH albo ZOLNIERZY NIEZLOMNYCH i byl bym sie “tarzal w piachu” od siedemdziesieciu lat, czy tez lepiej bylo ze sie "tarzalem w ZMP a pozniej w PZPR, by wreszcie skonczyc jako "zdrajca" wygnany na obca ziemie? Pytam siebie co bym zrobil jak bym znow mial taki wybor? Byc synem "NAJLEPSZEGO POKOLENIA POLAKOW" ale w piachu od siedemdziesieciu lat, czy tez wytarzanym w bagnie ZMP i PZPR zdrajca Ludowej Ojczyzny, na wygnaniu, na obcej ziemi, zanurzonym w smalcu po pachy, czyli nadmiaru dobr doczesnych. Obawiam sie zebym wybral "tarzanie sie w ZMP i PZPR a pozniej za "zdrade" banaicje na obcej ziemi, a nie zaleganie w piachu od siedemdziesiciu lat, w doborowym towarzysstwie najlepszego pokolenia Polakow, jak ich nazwal p. minister Antoni Macierewicz.""
  • 2016-05-18 12:03 | maciej

Czy i jak karać za błędy lekarskie

Kolego Walewski, Ja jestem absolwentem SUM-u z 1955r, Nr. dyplomu 476. Bede rad jak Pan Kolega przejrzy list jaki napisalem do przywodcow polskich lekarzy. Wlodzimierz Sokolowski MD, 101 Henderson St., Miramichi, New Brunswick, E1N 2R8 Tel: 506, 773-9731 e-mail: sowl@nbnet.nb.ca CANADA 25-go marca 2016r IX Kongres Polonii Medycznej II Swiatowy Zjazd Lekarzy Polskich, Krakow, 2 – 4 czerwiec, 2016r Okregowa Izba Lekarska w Warszawie ul. Pulawska 18 02-512 Warszawa P O L S K A (Poland) Paweł Jastrzębski Biuro Organizacji Kongresu tel. +48 22 542 83 63 email: biuro@kongrespoloniimedycznej.org Slowa Kluczowe: Apel do polskich lekarzy w Polsce i poza Polska by starali sie zwalczyc kompleks nizszosci nekajacy Polakow i polskich lekarzy. Szanowne Panie, Panowie, Koledzy polscy lekarze, Stwierdzam ze zostalem zdradzony przez polskich lekarzy w Polsce, kiedy odrzucili etyke lekarska, i nie ostrzegajac mnie sa winni wspoludzialu w mordzie niewinnego Kanadyjczyka, Mark Oliver Saulnier 25, zamordowanego w sali operacyjnej kanadyjskiego szpitala na moje konto polskiego lekarza. Lekarze polscy wyksztalceni w Polsce, pracujacy w Polsce oraz poza Polska, nekani kompleksem nizszosci, nie przestrzegali etyki lekarskiej, nie szanujac siebie ani polskiego zawodu lekarskiego. Po wjezdzie do Kanady i zdobyciu licencji na uprawianie medycyny w kanadyjskim Ontario, podjalem prace anesteziologa w dawnym Katolickim Misyjnym Szpitalu, Hotel Dieu w Chatham New Brunswick (NB) miasteczku od 1995r bedacego czescia Miramichi NB. Zeby mnie zniszczyc jako polskiego lekarza, lekarze przestepcy, w dawnym misyjnym katolickim szpitalu domieszali trucizny do anestetyku, ktory w dniu 6-go, listopada 1975r wstrzyknalem pacjentce, pani Susan Dickson zabijajac ja na miejscu. Zglaszalem morderstwo i zadalem dochodzenia mordu z premedytacja, co spowodowalo ze lekarze konspiratorzy mordercy i ich poplecznicy na wysokich stanowiskach zmietli morderstwo pod wycieraczke, gdzie jest do dzisiaj. W nastepnym roku probowano powtorzyc mord o nastepnego pacjenta i wpisac zbrodnie na moje konto alo to sie nie udalo. Niemniej przez nastepne dwadziescia piec lat oznakowano mnie i traktowano jako cichego morderce, terroryste, ktory uderzy jak bedzie miec ku temu okazje, przy czym nie tylko nie odsunieto mnie od uprawiania anestezilogiii ale wrecz zmuszono do uprawiania wylacznie anesteziologii zebym tylko nie zaprzepascil szansy zamordowania nastepnego niewinnego Kanadyjczyka. Po wienczacym Bolszewicka konspiracje mordzie mialem byc zdemaskowany, oskarzony, aresztowany, osadzony, uwieziony, pozbawiony obywatelstwa kanadyjskiego a po odbycicu kary w Kanadzie deportowany do Polski. Szczegolowo zaplanowany mord pacjenta mial miejsce 15-go czerwca 2001r ale morderca byl inny lekarz. Ofiara mordu byl p. Mark Oliver Saulnier 25. Ja protestowalem i zadalem dochodzenia, za co zostalem wyrzucony ze szpitala i pozbawiony mozliwosci praktykowania medycyny w Kanadzie, ale nie oskarzony o zmyslanie faktow. Fabrykowanie dowodow jest w Kanadzie surowo karane W PRL-owskiej Polsce, od konca 1975r polskie UB/SB wiedzialo o moich perypetiach w Kanadzie i przez nastepne dwadziescia piec lat rozpowszechnialo o mnie opinie Polaka mordercy, glownie wsrod polskiego srodowiska lekarskiego w Polsce jako lekarza mordercy w Kanadzie, ktory zostanie schwytaany jak przyjdzie na to czas. Do Polski jezdilem dziesiec razy, poczawszy od r.1990 do 2003r nie majac pojecia ze jestem oznakowany jako Polak, lekarz morderca grasujacy w Kanadzie. Szereg razy bylem podle traktowany przez niektorych polskich lekarzy w Polsce, m. in prof. Tadeusza Chrusciela, prezesa NIL ale nie wiedzialem z jakiego powodu. W mojej najblizszej rodzinie czterech lekarzy, w tym profesor SUM dodbrze wiedzieli jaka mam opinie w Kanadzie i uwierzyli co im przekazano, stad traktowali mnie z poblazliwa pogarda ale nigdy, ani razu nie zasygnalizowali mi chocby w najbardziej ogledny sposob, ze jestem posadzany w Kanadzie i w Polsce jako morddujacy w Kanadzie SPRITZDOKTOR. Poprostu, wiekszosc polskich lekarzy w Polsce przyjela do wiadomosci i zakceptowala wiesc ze ja istotnie jestem polskim lekarzem morderca w Kanadzie. Traktowanbie mnie przez wiekszosc polskich lekrzy w Polsce, jako Polaka lekarza mordercy w Kanadzie i nie zasygnalizowanie mi tej strasznej wiesci, chocby w najbardziej ogledny sposob, “bez zdrady wielkiej tajemnicy,” dowodzi gleboko osadzonego i skamienialego kompleksu nizszosci polskich lekrzy, oraz wrednosci lekarza wobec innego polskiego lekarza w Polsce, glownie w polskiej uniwersyteckiej, profesorskiej, zUB/SBeczonej sitwie polskich lekarzy. Bylo by dobrze by obradujacy w czerwcu 2016r, w Warszawie polscy lekarze zmierzyli sie z degradujacym Polske i polskie srodowisko lekarskie, gleboko osadzonym, skamienialym polskim kompleksem nizszosci. Zal mi tych wszystkich etycznych i moralnych imbecylow wszelkich nauk medycznych doktorow, profesorow w Kanadzie a jeszcze bardziej w Polsce. W zalaczeniu wspierajace dokumenty przeslane e-mailem oraz poslane poczta lotnicza z prosba o odnotowanie i zabespieczenie, poniewaz jest oczywiste ze moje oskarzenia moga byc zalatwione tylko przez Kanadyjczykow w Kanadzie. Bylo by pieknie gdyby badacz socjolog wykorzystal moja historie przy badaniu podloza z osyfikowanego kompleksu nizszosci polskich lekarzy. Z powazaniem, Wlodzimierz Sokolowski SUM, 1955, No: 476 PS. Dr. Marian Laba, Koszalin, Drogi Marianie, Jak by ktorys z tych sk……… w Polsce, ludzi ktorzy dobrze wiedzieli jaka mam opinie w Kanadzie i Polsce, choc jeden raz w czasie moich osmiu (8) wycieczek do Polski 1990-2000, zawolali do mnie “Hej Wlodziu chlopaka ile jeszcze Kanadyjczykow musisz usmiercic zanim posla cie na emeryture?” Takie pytanie bardzo by mi pomoglo i najapewniej odszedl bym od uprawiania anesteziologii co by uratowalo zycie mlodego Kanadyjczyka Mark Oliver Saulnier 25 zamordowanego na moje konto 15-go czerwca 2001r. Kanadyjczykom tu w Kanadzie jest wyjatkowo glupio, a poniewaz nie moga mnie oskarzyc o oszczerstwa, stad jestem pewien ze czekaja az mnie ktos wreszcie upierrrrhhhhdoli i bede osiem stop pod trawa. Na wszelki wypadek mam zapisane w testamencie zeby rzetelnie przebadano przyczyne mojego zgonu, a pozniej pochowano mnie w nie oznakowanym grobie, zeby inne su……. nie szczaly na moj grob. Podyskutuj o tym z kolegami i porownaj swoje klopoty z moimi. Semper Fidelis Amicus Tuus, Wlodzimierz Sokolowski
  • 2016-05-18 12:03 | maciej

Pawel Walewski "PRZYCHODZI PROKURATOR DO LEKARZA"

Kolego Walewski, Ja jestem absolwentem SUM-u z 1955r, Nr. dyplomu 476. Bede rad jak Pan Kolega przejrzy list jaki napisalem do przywodcow polskich lekarzy. Wlodzimierz Sokolowski MD, 101 Henderson St., Miramichi, New Brunswick, E1N 2R8 Tel: 506, 773-9731 e-mail: sowl@nbnet.nb.ca CANADA 25-go marca 2016r IX Kongres Polonii Medycznej II Swiatowy Zjazd Lekarzy Polskich, Krakow, 2 – 4 czerwiec, 2016r Okregowa Izba Lekarska w Warszawie ul. Pulawska 18 02-512 Warszawa P O L S K A (Poland) Paweł Jastrzębski Biuro Organizacji Kongresu tel. +48 22 542 83 63 email: biuro@kongrespoloniimedycznej.org Slowa Kluczowe: Apel do polskich lekarzy w Polsce i poza Polska by starali sie zwalczyc kompleks nizszosci nekajacy Polakow i polskich lekarzy. Szanowne Panie, Panowie, Koledzy polscy lekarze, Stwierdzam ze zostalem zdradzony przez polskich lekarzy w Polsce, kiedy odrzucili etyke lekarska, i nie ostrzegajac mnie sa winni wspoludzialu w mordzie niewinnego Kanadyjczyka, Mark Oliver Saulnier 25, zamordowanego w sali operacyjnej kanadyjskiego szpitala na moje konto polskiego lekarza. Lekarze polscy wyksztalceni w Polsce, pracujacy w Polsce oraz poza Polska, nekani kompleksem nizszosci, nie przestrzegali etyki lekarskiej, nie szanujac siebie ani polskiego zawodu lekarskiego. Po wjezdzie do Kanady i zdobyciu licencji na uprawianie medycyny w kanadyjskim Ontario, podjalem prace anesteziologa w dawnym Katolickim Misyjnym Szpitalu, Hotel Dieu w Chatham New Brunswick (NB) miasteczku od 1995r bedacego czescia Miramichi NB. Zeby mnie zniszczyc jako polskiego lekarza, lekarze przestepcy, w dawnym misyjnym katolickim szpitalu domieszali trucizny do anestetyku, ktory w dniu 6-go, listopada 1975r wstrzyknalem pacjentce, pani Susan Dickson zabijajac ja na miejscu. Zglaszalem morderstwo i zadalem dochodzenia mordu z premedytacja, co spowodowalo ze lekarze konspiratorzy mordercy i ich poplecznicy na wysokich stanowiskach zmietli morderstwo pod wycieraczke, gdzie jest do dzisiaj. W nastepnym roku probowano powtorzyc mord o nastepnego pacjenta i wpisac zbrodnie na moje konto alo to sie nie udalo. Niemniej przez nastepne dwadziescia piec lat oznakowano mnie i traktowano jako cichego morderce, terroryste, ktory uderzy jak bedzie miec ku temu okazje, przy czym nie tylko nie odsunieto mnie od uprawiania anestezilogiii ale wrecz zmuszono do uprawiania wylacznie anesteziologii zebym tylko nie zaprzepascil szansy zamordowania nastepnego niewinnego Kanadyjczyka. Po wienczacym Bolszewicka konspiracje mordzie mialem byc zdemaskowany, oskarzony, aresztowany, osadzony, uwieziony, pozbawiony obywatelstwa kanadyjskiego a po odbycicu kary w Kanadzie deportowany do Polski. Szczegolowo zaplanowany mord pacjenta mial miejsce 15-go czerwca 2001r ale morderca byl inny lekarz. Ofiara mordu byl p. Mark Oliver Saulnier 25. Ja protestowalem i zadalem dochodzenia, za co zostalem wyrzucony ze szpitala i pozbawiony mozliwosci praktykowania medycyny w Kanadzie, ale nie oskarzony o zmyslanie faktow. Fabrykowanie dowodow jest w Kanadzie surowo karane W PRL-owskiej Polsce, od konca 1975r polskie UB/SB wiedzialo o moich perypetiach w Kanadzie i przez nastepne dwadziescia piec lat rozpowszechnialo o mnie opinie Polaka mordercy, glownie wsrod polskiego srodowiska lekarskiego w Polsce jako lekarza mordercy w Kanadzie, ktory zostanie schwytaany jak przyjdzie na to czas. Do Polski jezdilem dziesiec razy, poczawszy od r.1990 do 2003r nie majac pojecia ze jestem oznakowany jako Polak, lekarz morderca grasujacy w Kanadzie. Szereg razy bylem podle traktowany przez niektorych polskich lekarzy w Polsce, m. in prof. Tadeusza Chrusciela, prezesa NIL ale nie wiedzialem z jakiego powodu. W mojej najblizszej rodzinie czterech lekarzy, w tym profesor SUM dodbrze wiedzieli jaka mam opinie w Kanadzie i uwierzyli co im przekazano, stad traktowali mnie z poblazliwa pogarda ale nigdy, ani razu nie zasygnalizowali mi chocby w najbardziej ogledny sposob, ze jestem posadzany w Kanadzie i w Polsce jako morddujacy w Kanadzie SPRITZDOKTOR. Poprostu, wiekszosc polskich lekarzy w Polsce przyjela do wiadomosci i zakceptowala wiesc ze ja istotnie jestem polskim lekarzem morderca w Kanadzie. Traktowanbie mnie przez wiekszosc polskich lekrzy w Polsce, jako Polaka lekarza mordercy w Kanadzie i nie zasygnalizowanie mi tej strasznej wiesci, chocby w najbardziej ogledny sposob, “bez zdrady wielkiej tajemnicy,” dowodzi gleboko osadzonego i skamienialego kompleksu nizszosci polskich lekrzy, oraz wrednosci lekarza wobec innego polskiego lekarza w Polsce, glownie w polskiej uniwersyteckiej, profesorskiej, zUB/SBeczonej sitwie polskich lekarzy. Bylo by dobrze by obradujacy w czerwcu 2016r, w Warszawie polscy lekarze zmierzyli sie z degradujacym Polske i polskie srodowisko lekarskie, gleboko osadzonym, skamienialym polskim kompleksem nizszosci. Zal mi tych wszystkich etycznych i moralnych imbecylow wszelkich nauk medycznych doktorow, profesorow w Kanadzie a jeszcze bardziej w Polsce. W zalaczeniu wspierajace dokumenty przeslane e-mailem oraz poslane poczta lotnicza z prosba o odnotowanie i zabespieczenie, poniewaz jest oczywiste ze moje oskarzenia moga byc zalatwione tylko przez Kanadyjczykow w Kanadzie. Bylo by pieknie gdyby badacz socjolog wykorzystal moja historie przy badaniu podloza z osyfikowanego kompleksu nizszosci polskich lekarzy. Z powazaniem, Wlodzimierz Sokolowski SUM, 1955, No: 476 PS. Dr. Marian Laba, Koszalin, Drogi Marianie, Jak by ktorys z tych sk……… w Polsce, ludzi ktorzy dobrze wiedzieli jaka mam opinie w Kanadzie i Polsce, choc jeden raz w czasie moich osmiu (8) wycieczek do Polski 1990-2000, zawolali do mnie “Hej Wlodziu chlopaka ile jeszcze Kanadyjczykow musisz usmiercic zanim posla cie na emeryture?” Takie pytanie bardzo by mi pomoglo i najapewniej odszedl bym od uprawiania anesteziologii co by uratowalo zycie mlodego Kanadyjczyka Mark Oliver Saulnier 25 zamordowanego na moje konto 15-go czerwca 2001r. Kanadyjczykom tu w Kanadzie jest wyjatkowo glupio, a poniewaz nie moga mnie oskarzyc o oszczerstwa, stad jestem pewien ze czekaja az mnie ktos wreszcie upierrrrhhhhdoli i bede osiem stop pod trawa. Na wszelki wypadek mam zapisane w testamencie zeby rzetelnie przebadano przyczyne mojego zgonu, a pozniej pochowano mnie w nie oznakowanym grobie, zeby inne su……. nie szczaly na moj grob. Podyskutuj o tym z kolegami i porownaj swoje klopoty z moimi. Semper Fidelis Amicus Tuus, Wlodzimierz Sokolowski
  • 2016-07-05 23:01 | maciej

Prywatna wendeta ministra Ziobry

Bylem polskim specjalista internista, praktykowalem medycyne przez czterdziesci piec lat w tym trzydziesci lat w Kaladzie. Wszystko co byl;o dostepne w polskiej prasie odnosnie smierci doktora Jerzego Ziobro rzetelnie przeczytalem i w pelni podzielam opinie bieglych polskich i obcych ktorzy zwalaja wine na polskich kardiologow leczacych Dr Jerzego Ziobro. Pacjent majac zablokowane trzy tetnice wienciowe mial mial miec zabieg pomostowania, czyli t.zw. by-pass-y a nie mial byc stentowany. To stenty zabily pacjenta. Cala reszta to jest sos i wodolejstwo. Lekarze popelnili wielkie bledy poniewaz w tego rodzaju przypadkach wiekszosc lekarzy na swiecie moze i popelnia wielkie bledy ,ktore koncza sie zejsciem pacjenta. Rodzinie p. Ziobro nalezy sie odszkodowanie rzedu szeregu milionow zlotych, ktore powinno byc wyplacone z funduszu ubespieczajacych lekarzy, w zadnym wypadku z kasy podatnika. Polscy lekarze maja gromadzic walory finansowe przez cale pokolenia by kiedy trzeba zaplacic rzetelne odszkodowanie. Od poczatku lat 90-tych kiedy tylko powstaly Izby Lekarskie bombarduje przywodcow polskiego srodowiska lekarskiego o zorganizowanie takiego funduszu, podajac przyklad Kanady gdzie od poczatku XX stulecia dziala Instytucja ubespieczajaca lekarzy CMPA, ktora obecnie dysponuje walorami paru miliardow dolarow, broni lekarzy i wyplaca odszkodowania jak sprawa jest nie do obrony. Przypadek zejscia p.Dr. Jerzego Ziobro jest nie do obrony i choc mozna jeszcze napisac szereg traktatow o "sztuce lekarskiej" nie zmienmi to faktu ze lekarze kardziolodzy sa odpowiedzialni za smierc p. Dr. Jerzego Ziobro i teraz trzeba wyluskac miliony zlotych by utrzec lzy wdowie i synom zmarlego Dr. Jerzego Ziobro. ""
  • 2016-07-05 23:01 | maciej

'Sledztwo specjalnej troski" autor Anna Dabrowska

Bylem polskim specjalista internista, praktykowalem medycyne przez czterdziesci piec lat w tym trzydziesci lat w Kaladzie. Wszystko co byl;o dostepne w polskiej prasie odnosnie smierci doktora Jerzego Ziobro rzetelnie przeczytalem i w pelni podzielam opinie bieglych polskich i obcych ktorzy zwalaja wine na polskich kardiologow leczacych Dr Jerzego Ziobro. Pacjent majac zablokowane trzy tetnice wienciowe mial mial miec zabieg pomostowania, czyli t.zw. by-pass-y a nie mial byc stentowany. To stenty zabily pacjenta. Cala reszta to jest sos i wodolejstwo. Lekarze popelnili wielkie bledy poniewaz w tego rodzaju przypadkach wiekszosc lekarzy na swiecie moze i popelnia wielkie bledy ,ktore koncza sie zejsciem pacjenta. Rodzinie p. Ziobro nalezy sie odszkodowanie rzedu szeregu milionow zlotych, ktore powinno byc wyplacone z funduszu ubespieczajacych lekarzy, w zadnym wypadku z kasy podatnika. Polscy lekarze maja gromadzic walory finansowe przez cale pokolenia by kiedy trzeba zaplacic rzetelne odszkodowanie. Od poczatku lat 90-tych kiedy tylko powstaly Izby Lekarskie bombarduje przywodcow polskiego srodowiska lekarskiego o zorganizowanie takiego funduszu, podajac przyklad Kanady gdzie od poczatku XX stulecia dziala Instytucja ubespieczajaca lekarzy CMPA, ktora obecnie dysponuje walorami paru miliardow dolarow, broni lekarzy i wyplaca odszkodowania jak sprawa jest nie do obrony. Przypadek zejscia p.Dr. Jerzego Ziobro jest nie do obrony i choc mozna jeszcze napisac szereg traktatow o "sztuce lekarskiej" nie zmienmi to faktu ze lekarze kardziolodzy sa odpowiedzialni za smierc p. Dr. Jerzego Ziobro i teraz trzeba wyluskac miliony zlotych by utrzec lzy wdowie i synom zmarlego Dr. Jerzego Ziobro. ""
  • 2016-10-04 22:58 | maciej

Anatomia zbrodni w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego

W 1992r seryjny morderca Jeffrey Dahmer w USA za popelnienie siedemnastu okrutnych mordow, w sadzie zgalszal niepoczytalnosc. Znany kryminalny psychiatra Dr. Park Dietz, po siedemnastu godzinach wywiadu z morderca orzekl ze Jeffrey Dahmer byl psychicznie zdrowy kiedy dopuszczal sie okrucienstw in kannibalizmu. Dr. P. Dietz swoim orzeczeniem zbulwersowal kryminalna psychiatarie i co wiecej orzekl ze kazdy czlowiek jest w stanie popelnic morderstwo o ile sa ku temu sptzyjajce okolicznosci. Dr Park Dietz postuluje ze mordowanie jest czyms trywialnym, czynem ktory jest dostepny wszystkim ludziom. Wg. Dietz-a mordowanie ludzi wcale nie jest niewyobrazalnym tabu wbudowanym w ludzka psyche, bo jak by tak bylo ludzie od tysiecy lat obeszli by sie bez ustaw Prawa.""
  • 2016-10-04 22:58 | maciej

"WOLYN" rez. p. Smazowskiego

W 1992r seryjny morderca Jeffrey Dahmer w USA za popelnienie siedemnastu okrutnych mordow, w sadzie zgalszal niepoczytalnosc. Znany kryminalny psychiatra Dr. Park Dietz, po siedemnastu godzinach wywiadu z morderca orzekl ze Jeffrey Dahmer byl psychicznie zdrowy kiedy dopuszczal sie okrucienstw in kannibalizmu. Dr. P. Dietz swoim orzeczeniem zbulwersowal kryminalna psychiatarie i co wiecej orzekl ze kazdy czlowiek jest w stanie popelnic morderstwo o ile sa ku temu sptzyjajce okolicznosci. Dr Park Dietz postuluje ze mordowanie jest czyms trywialnym, czynem ktory jest dostepny wszystkim ludziom. Wg. Dietz-a mordowanie ludzi wcale nie jest niewyobrazalnym tabu wbudowanym w ludzka psyche, bo jak by tak bylo ludzie od tysiecy lat obeszli by sie bez ustaw Prawa.""
  • 2016-11-02 13:44 | maciej

Re:Abp Marek Jędraszewski: biskup narodowców

Abp Marek Jedraszewski jesy obeccnie twardy i bezkompromisowy bo nic mu nie grozi, niczym nie ryzykuje osiagnal wszystko co mogl w swoim zawodzie. Nieustepliwosc Abp Jedraszewsskiego moze przeszkodzic mu zostac Kardynalem czyli Ksieciem Kosciola Katolickiego. Ale gdzie byl Apb Marek Jedraszewski kiedy wiedzial dokladdnie o molestowaniu klerykow przez Abp Paeza? Wiedzial dokladnie ale sie nie odwazyl wystapic publicznie. Nie stanal w obronie klerykow. Na innym biegunie filozoficzno moralnym byl Tow. Wladyslaw Gomolka ktory powiedzial Stalinowi ze w Polsce nie bedzie kolektywizacji i wystawil glowe do obciecia, nie zawahal sie. Ja odmowilem byc TW i skonczylem na banicji skad wszystkich pozdrawiam.""
  • 2017-03-14 21:26 | maciej

Re:PiS dominuje w sondażach: fakt czy skuteczny marketing?

PO i cala lewacka Polska jest postrzegana przez wiekszosc obywateli, obecnie popierajacych PiS, jako pomiot PRL-u ktorego pogrobowcy rozkradli majatek narodu polskiego, a dobra ktorych nie mogli zawlaszczyc zmarnotrawili, dla przykladu papiernie w Kwidzyniu oddali obcym za bezcen. Dzieci i wnuki nomenklatury PRL-u zle gospsodarowaly majatkiem Narodu Polskiego, bo byli i sa bezideowi i nie byli EKONOMICZNYMI PATRIOTAMI takimi jakimi bylo pokolenie miedzywojenne 1918-1939. Przygladanie sie tym co zdobyli wielkie majtki nie rzetelnymi sposobami bardzo boli. Niemniej wazne jest dobrze pilnowac rzad PiS-u i za jakis czas tez ich rozliczyc.
  • 2017-03-21 22:57 | maciej

Niechlujna „swojskość”: charakterystyczna cecha Polaków?

Niechlujna „swojskość”: charakterystyczna cecha Polaków? Ewa Wilk Niechlujnosc, pogarda rzadzacych elit dla podwladnych oraz wszelkiego rodzaju konsumentow jest teraz znakomicie prezentowana podczas przesluchan afery AMBER GOLD. Pijaczkow z pod budki z piwem zostawmy sobie na sam koniec, a najpierw zabierzmy sie za skorumpowana administracje wielu szczebli. Miejmy nadzieje ze publiczne przesluchiwanie wszytkich zwiazanych z afera AMBER GOLD bdzie poczatkiem publicznych spowiedzi.
  • 2017-03-21 22:57 | maciej

Niechlujna „swojskość”: charakterystyczna cecha Polaków?

Niechlujna „swojskość”: charakterystyczna cecha Polaków? Ewa Wilk Niechlujnosc, pogarda rzadzacych elit dla podwladnych oraz wszelkiego rodzaju konsumentow jest teraz znakomicie prezentowana podczas przesluchan afery AMBER GOLD. Pijaczkow z pod budki z piwem zostawmy sobie na sam koniec, a najpierw zabierzmy sie za skorumpowana administracje wielu szczebli. Miejmy nadzieje ze publiczne przesluchiwanie wszytkich zwiazanych z afera AMBER GOLD bdzie poczatkiem publicznych spowiedzi.
  • 2017-07-25 23:21 | maciej

Prof. Sadurski o tym, jak chronić demokrację przed chaosem

Prezydent Duda ogłasza decyzję: dwa razy weto w sprawie SN i KRS (8) Polityka.pl – strefa wolna od hejtu! Zdecydowana wiekszosc Narodu Polskiego jest przekonana ze rzetelne leczenie polskiego wymiaru sprawiedliwosci jest niezbedne, ma byc rychle i zdecydowane. Polska ze swoim obecnym wymiarem sprawiedliwosci jest jak dojrzaly pacjent z guzem jelita grubego. Czlowiek ma przewlekly bol, jego uklad trawienny pracuje fatalnie od poczatku do konca. Cierpiacy i jego lekarze wiedza ze czlowiek cierpi na raka jelita grubego, ktore zle sie skonczy o ile rychla interwencja chirurgiczna nie wkroczy. Zeby otworzyc brzuch i wytoczyc nowotwor pacjent musi wyrazic zgode ze rozumie o co chodzi i wie ze pewne ryzyko istnieje, ale rowniez wie ze bez tego raczej malego ryzyka nie ma zadnych szans. W polskim wymiarze ssprawiedliwosci pacjentami sa tysiace Polakow ktorych drazy rak obecnego polskiego wymiaru sprawiedliwosci i nie ma zdnej watpliwosci ze ciecie brzucha jest konieczne. Ale smiertelni wrogowie cierpiacych pacjentow Polakow chca smierci pacjenta i pograzenia ekipy rzadzacej, ktorzy sa chirurgami. T.Zw. Totalna opozycja chce leczyc polski wymiar spawiedliwosci mascia i swiecona wola oraz pochwalami z Brukseli i Berlina, oraz strachem przed zabiegiem chirurgicznym. Totalna opozycja to sa smiertelni wrogowie Polski i Polakow to sa dzisiejszi VOLKSDEUTCHE, ktorzy chca utrzymac swoje przywileja jakie mieli w GG czyli Polsce po 1989r. Hanba t.zw. Totalnej opozycji w osobach pp. Schetyny, Petru, p. Gersdorf, ktorych Volksdeutchowstwo nie kryje sie nawet za nazwiskami.
  • 2017-07-25 23:21 | maciej

Totalna Opozycja naprawy polsskiego wymiaru sprawiedliwosci z wetem p. Andrzeja Dudy.

Prezydent Duda ogłasza decyzję: dwa razy weto w sprawie SN i KRS (8) Polityka.pl – strefa wolna od hejtu! Zdecydowana wiekszosc Narodu Polskiego jest przekonana ze rzetelne leczenie polskiego wymiaru sprawiedliwosci jest niezbedne, ma byc rychle i zdecydowane. Polska ze swoim obecnym wymiarem sprawiedliwosci jest jak dojrzaly pacjent z guzem jelita grubego. Czlowiek ma przewlekly bol, jego uklad trawienny pracuje fatalnie od poczatku do konca. Cierpiacy i jego lekarze wiedza ze czlowiek cierpi na raka jelita grubego, ktore zle sie skonczy o ile rychla interwencja chirurgiczna nie wkroczy. Zeby otworzyc brzuch i wytoczyc nowotwor pacjent musi wyrazic zgode ze rozumie o co chodzi i wie ze pewne ryzyko istnieje, ale rowniez wie ze bez tego raczej malego ryzyka nie ma zadnych szans. W polskim wymiarze ssprawiedliwosci pacjentami sa tysiace Polakow ktorych drazy rak obecnego polskiego wymiaru sprawiedliwosci i nie ma zdnej watpliwosci ze ciecie brzucha jest konieczne. Ale smiertelni wrogowie cierpiacych pacjentow Polakow chca smierci pacjenta i pograzenia ekipy rzadzacej, ktorzy sa chirurgami. T.Zw. Totalna opozycja chce leczyc polski wymiar spawiedliwosci mascia i swiecona wola oraz pochwalami z Brukseli i Berlina, oraz strachem przed zabiegiem chirurgicznym. Totalna opozycja to sa smiertelni wrogowie Polski i Polakow to sa dzisiejszi VOLKSDEUTCHE, ktorzy chca utrzymac swoje przywileja jakie mieli w GG czyli Polsce po 1989r. Hanba t.zw. Totalnej opozycji w osobach pp. Schetyny, Petru, p. Gersdorf, ktorych Volksdeutchowstwo nie kryje sie nawet za nazwiskami.
  • 2017-09-06 20:13 | maciej

TVP: ogłupianie na ekranie

W odleglej od Polski Kanadzie, prawie codziennie ogladam TVP Wiadomosci, Minela Dwudziesta i jestem wielce zadowolony. TVP jest traba PiSu, a przed DOBRA ZMIANE byla traba PO co dla mnie jest oczywiste. Wszyscy o tym wiedza, a Kanadyjczycy sie chwala ze to wlasnie Kanadyjczyk Marshal McLuchan najkrocej i dosadnie zdefiniowal. "THE MEDIUM IS THE MESSAGE." Jak ktos chce ogladac i sluchac Ksiedza Natanka nie moze sie spodziewaz ze bedzie wykladal naukowe podstawy Ewolucji Gatunkow p. Darwina. Obecna TVP traba PiS-u i t. zw. zjednoczonej prawicy egzekwuje WOLNOSC SLOWA i wolnosc wypowiedzi. George Orwell m.in powiedzial ze: O ILE WOLNOSC MA JAKIEKOLWIEK ZNACZENIE, TO ZNACZY ZE MOZNA LUDZIOM POWIEDZIEC TO CZEGO NIE CHCA USLYSZEC. Jak Was meczy p. Danuta Holecka p. Adamczyk i inni prezenterzy PRAWICY, zawsze mozecie przelaczyc na Deutche Runtfunk.""
  • 2017-09-06 20:13 | maciej

TVP Oglupianie na ekranie. Autor maciej Rzeczkowski

W odleglej od Polski Kanadzie, prawie codziennie ogladam TVP Wiadomosci, Minela Dwudziesta i jestem wielce zadowolony. TVP jest traba PiSu, a przed DOBRA ZMIANE byla traba PO co dla mnie jest oczywiste. Wszyscy o tym wiedza, a Kanadyjczycy sie chwala ze to wlasnie Kanadyjczyk Marshal McLuchan najkrocej i dosadnie zdefiniowal. "THE MEDIUM IS THE MESSAGE." Jak ktos chce ogladac i sluchac Ksiedza Natanka nie moze sie spodziewaz ze bedzie wykladal naukowe podstawy Ewolucji Gatunkow p. Darwina. Obecna TVP traba PiS-u i t. zw. zjednoczonej prawicy egzekwuje WOLNOSC SLOWA i wolnosc wypowiedzi. George Orwell m.in powiedzial ze: O ILE WOLNOSC MA JAKIEKOLWIEK ZNACZENIE, TO ZNACZY ZE MOZNA LUDZIOM POWIEDZIEC TO CZEGO NIE CHCA USLYSZEC. Jak Was meczy p. Danuta Holecka p. Adamczyk i inni prezenterzy PRAWICY, zawsze mozecie przelaczyc na Deutche Runtfunk.""
  • 2017-10-18 18:49 | maciej

Re:Kim jest posłanka PiS, która wysyła lekarzy za granicę? Sama za chlebem wyjeżdżać nie musi

Wyganianie, wymanewrowywanie Polakow, polskich lekarzy z Polski jest ANTYPOLSKA KONSPIRACJA majaca na celu dalsze intelektualne drenowanie Polski. Katyn, Powstanie Warszawskie, a po oficjalnym upadku komuny post-komuna Bolka, Olka, Wladka, Donka i calej reszty wrogich Polsce agentow pracowala nad tym zawziecie. Obawiam sie ze pani Polsanka Jozefa Hrynkiewicz tylko dlsatego ze jest wyjatkowo intelektualnie nieporadna nie dostrzega tego zjawiska. Mam wiele dowodow na to ze drodzy Towarzysze z Katowic bardzo chcieli bym wybral wolnosc i zostal za granica, czyli zdradzil Ludowa Ojczyzne. Poniewaz "tarzalem sie w PZPR," wg oceny p. prof.S. Cenckiewicza, Towarzysze wiedzieli ze USA mam zglowy, procz tego ze nie mam szans pozdawac egzaminow. Egzaminy pozdawalem, licencje w Kanadzie zdobylem i praktykowalem tutaj trzydziesci lat. Jak polski chirurg, anesteziolog, po godzinach oficjalnej pracy robi dwie trzy albo cztery operacje musi byc placony za kazdy zabieg osobno. Jest brutalnym rozbojem zadac od lekarza by za zryczaltowane godziny pracy w jednym dniu widzial wiecej anizeli trzydziesci pacjentow. Jak lekarz musi widziec wiecej pacjentow, jest zmeczony, opryskliwy i patrzy tylko na monitor komputera zamiast na pacjenta.
  • 2017-10-31 17:33 | maciej

Kanada pachnąca niedostatkiem

Zaczelo sie od Akadego Fidlera "KANADA PACHNACA ZYWICA'" TEZ CZYTALEM Z WYPIEKAMI SIEDMDZIESIAT pare lat temu. W polowie lat 60-tych pand Dr lekarz pediatra pojechala na stypendium do Montrealu, Toronto itd, Po powrocie do Polski napisala "KANADA PACHNACA MEDYCYNA." Ciekawa ksiazka ale lekarzach czyli o ludziach z gornej polki w Kanadzie. nastepnie poszly "Kanada Pachnaca Benzyna" i podobne inne ksiazki o PACHNACEJ KANADZIE. Pan Jacek Kozak napisal ksiazke po angielsku, jsak to POLACY ZBUDOWALI KANADE.Kanada w istocie jest wspaniala, ale lepiej jak sie ma duzo pieniedzy.Do kanady daza i ladduja bogacze z Niemiec, poludniowo-wschodniej Azji, Indii, Sirilanki, Pakistanu, Bangladeszu, Chin wszyscy z wielkim szmalem. Rosjanie teraz moga miec trudnosci poniewaz Kanada dekret potepiajacy zamordowanie w Rosji rosyjskiego adwokata ktory ujawnial korupcje. W demokratycznej Kanadzie wszyscy sa rowni ale ci co maja duzo szmalu sa znacznie rowniejs.
  • 2017-10-31 17:33 | maciej

Bieda w Kanadzie. Autor p. Gierak-Onoszko

Zaczelo sie od Akadego Fidlera "KANADA PACHNACA ZYWICA'" TEZ CZYTALEM Z WYPIEKAMI SIEDMDZIESIAT pare lat temu. W polowie lat 60-tych pand Dr lekarz pediatra pojechala na stypendium do Montrealu, Toronto itd, Po powrocie do Polski napisala "KANADA PACHNACA MEDYCYNA." Ciekawa ksiazka ale lekarzach czyli o ludziach z gornej polki w Kanadzie. nastepnie poszly "Kanada Pachnaca Benzyna" i podobne inne ksiazki o PACHNACEJ KANADZIE. Pan Jacek Kozak napisal ksiazke po angielsku, jsak to POLACY ZBUDOWALI KANADE.Kanada w istocie jest wspaniala, ale lepiej jak sie ma duzo pieniedzy.Do kanady daza i ladduja bogacze z Niemiec, poludniowo-wschodniej Azji, Indii, Sirilanki, Pakistanu, Bangladeszu, Chin wszyscy z wielkim szmalem. Rosjanie teraz moga miec trudnosci poniewaz Kanada dekret potepiajacy zamordowanie w Rosji rosyjskiego adwokata ktory ujawnial korupcje. W demokratycznej Kanadzie wszyscy sa rowni ale ci co maja duzo szmalu sa znacznie rowniejs.
  • 2017-11-01 00:21 | maciej

Re:Kanada pachnąca niedostatkiem

Zaczelo sie od Akadego Fidlera "KANADA PACHNACA ZYWICA'" TEZ CZYTALEM Z WYPIEKAMI SIEDMDZIESIAT pare lat temu o tym jak Kanadyjczycy przy drodze porzucali samochody, ktore im sie popsuly. W polowie lat 60-tych pani Dr lekarz pediatra pojechala na stypendium do Montrealu, Toronto itd, Po powrocie do Polski napisala "KANADA PACHNACA MEDYCYNA." Ciekawa ksiazka ale o lekarzach czyli o ludziach z gornej polki w Kanadzie. Nastepnie poszly "Kanada Pachnaca Benzyna" i podobne inne ksiazki o PACHNACEJ KANADZIE. Pan Jacek Kozak napisal ksiazke po angielsku, jak to POLACY ZBUDOWALI KANADE. Kanada w istocie jest wspaniala, ale lepiej jak sie ma duzo pieniedzy. Do Kanady daza i ladduja bogacze z Niemiec, poludniowo-wschodniej Azji, Indii, Sirilanki, Pakistanu, Bangladeszu, Chin wszyscy z wielkim szmalem. Rosjanie teraz moga miec trudnosci poniewaz Kanada dekret potepiajacy zamordowanie w Rosji rosyjskiego adwokata ktory ujawnial korupcje. W demokratycznej Kanadzie wszyscy sa rowni ale ci co maja duzo szmalu sa znacznie rowniejsi. ""
  • 2017-12-17 21:22 | maciej

Pierwszy w Polsce salon profesjonalnych przytulaczy

"Przytulanie czy inne formy dotyku bez seksualnej gratyfikacji to jest wierutne klamstow i prymitywne oszustwo. Widzialem filmik o niemieckich PRZYTULACZKACH ktore dotykajac, masujac gratyfikowaly klijentow seksualnie, bez penetracji pochwwowej, odbytu czy oralnej, niemniej cala sesja byla sprzedaza seksu, bez narazanie sie na chorobe weneryczna.""
  • 2017-12-17 21:22 | maciej

Usluga czysto platoniczna dotyczy "przytulaczy"

"Przytulanie czy inne formy dotyku bez seksualnej gratyfikacji to jest wierutne klamstow i prymitywne oszustwo. Widzialem filmik o niemieckich PRZYTULACZKACH ktore dotykajac, masujac gratyfikowaly klijentow seksualnie, bez penetracji pochwwowej, odbytu czy oralnej, niemniej cala sesja byla sprzedaza seksu, bez narazanie sie na chorobe weneryczna.""
  • 2018-02-20 18:31 | maciej

Antypolonizm

Wlodzimierz Sokolowski MD, 101 Henderson St., Miramichi, New Brunswick, E1N 2R8 Tel: 506, 773-9731 e-mail: sowl@nbnet.nb.ca CANADA February 19, 2018 Massey College, Sapere aude Toronto, ON M5S2E1 Professor emeritus Robert Fulford Master: Hugh Segal Phone: (416) 978-2895 National Post  call (416) 386-2679 or write to: AODA Liason, Postmedia Network Inc., 365 Bloor St. East, 3rd Floor, Toronto, ON M4W 3L4 RE: Robert Fulford: “Law can't obscure Poland's anti-Semitism problem, then and now, Polish authorities maintain Poles were innocent not only of building death camps, but of anti-Semitism as well. A recent book tells a different story.” http://nationalpost.com/opinion/robert-fulford-law-cant-obscure-polands-anti-semitism-problem-then-and-now  robert.fulford@utoronto.ca Robert Marshall Blount Fulford, OC (born February 13, 1932) Key words: Sapere aude. Lux et Veritas. Proliferating a foreign guided racial hatred, Canadian doctors on Miramichi New Brunswick (NB) were torturing and murdering patients, old stock Canadian citizens in order to frame and annihilate a fucken Pollack. an immigrant physician a deserter communists' Poland from, Robert, Your article enhancing racism in Canada by degrading Canadian citizens with Polish Background is anti-Canadian. Allow me to quote a comment on your article, written by: Brian Buchanan ·  Vancouver, British Columbia “Poles were enthusiastic Nazi lickspittles and accomplices in murdering Jews and dissidents in the largest death camps in Europe during WW II. No doubt the their Catholic faith helped the Poles in their mission. Poles seem committed to a cultural and intellectual death wish, and have been so committed for a very long time. Timothy Snyder and many other historians have depicted this aberrant Polish culture. Goofy1 edicts won’t hide anything.” Like · Reply · 1 Triggered by your article sentiments expressed by Brian Buchanan, are a plagiarism from Julius Streicher's “Der  Stürmer “ only the noun Jews were substituted by Poles, when transporting a profound contempt and an uninhibited hatred to Poles and Polish Nation. Unfortunately some people of influence also in Canada are forging such an opinion about fucken Pollacks which by itself is terrible for multicultural Canada, however catastrophic when terrorists freely operating in Canada were murdering old stock innocent Canadian citizens, in a publicly owned hospitals, on an account of a fucken Pollack, a deserter communists' Poland from, a little doctor Josef Mengele farted from Auschwitz into Canada to keep killing Canadians in a public hospitals in rural New Brunswick (NB) Canada. New Brunswick (NB) and Chatham NB, is the only place in the world where immigrant physicians, manipulated by those in power, were murdering inpatients, old stock Canadian citizens in order to frame and annihilate me an immigrant physician, a targeted fucken Pollack. There were for sure at least two, most probably three, murders committed on patients in Chatham NB. The first homicide on a country widow Susan Dickson on November 6, 1975 executed at Hotel Dieu in Chatham NB and her still warm body dumped on a funeral truck to be carried for the faked postmortem in Moncton NB. There was no investigation whatsoever following an assassination of an innocent patient, after I have asked the NB authority to step in. The murder was swept under the rug and is still there. However for the next twenty five years I was treated as a true murderer of Susan Dickson, who not only was allowed to practice anesthesiology, in all three existing then hospitals on Miramichi NB but I was forced to practice anesthesiology only not to miss the murder of another innocent Canadian citizen, Newbeunswicker and Miramichier. The second spectacular execution had happened on June 15, 2001 and the assassinated patient was a healthy man Mark Oliver Saulnier 25. I was supposed to induce him for an anticipated laparatomy and possible splenectomy. In the last moment I was called to help in C/section and a colleague unprepared fell into the trap and had killed a young and healthy Canadian Citizen. The dead man was buried hastily on the third day. There were no mandatory debriefing, no investigation of any kind though the young man was in the hospital for only seventeen hours and the Coroners Act of New Brunswick (CANB), and all the laws binding us were brutally violated. It was a racially motivated murder. I have raised the question in the memo to my peers pointing a violation of the Coroner’s Act of New Brunswick and handed it to my peers on Friday June 22, 2001. On Sunday June 24, 2001 two specialists hospital’s envoys, anesthesiologist and a surgeon had paid me a visit at home urging me and begging to withdraw the memo. If cooperating I have been promised never to be bothered again and assured to be allowed to keep working getting a fabulous pay as long as I would wish to. The bribing promise was definitely tempting and I was hesitating. And in such an indecisive mood I have asked my distinguished and enlightened peers; “what about the young man who had died unexpectedly and violently and his death was not investigated?” My learned, distinguished and enlightened colleagues had told me twice: “to fuck him”. The Hospital management had suspended my privileges of an anesthesiologist for five month and in November of 2001 I was fired by an accountant dragged from Halifax NS. The Hospital did not report me to the most distinguished College of Physicians and Surgeons of New Brunswick. Coroners Act of New Brunswick (CANB) a solid law over one hundred years old in New Brunswick (NB) in both situations were kept in deep contempt and ignored completely. If the Law of the Land is not strictly observed it means the territory, Country or province are lawless and if lawless a name a: “……..”2 used by President Donald Trump could be applied in relation to some developing countries. New Brunswick practising a double standard could be called lawless, thus: “……..” Robert, your article triggered a small anti-Polish tsunami also in Canada but it was a Brian Buchanan from BC who burst the tank of racist anti-Polish sewage. Sending along supporting attachments and more supporting documents in the regular mail. With respect, Wlodzimierz Sokolowski MD Sir, Thank you for confirming receiving my comments. I am an authentic Holocaust survivor born in 1931, vividly remembering the first day KL Auschwitz was established, then we were hiding close to Treblinka, Belzec, Majdanek etc To claim existence of Polish death camps is the same as to deny Holocaust which in Canada is a crime. There were too many SZMALCOWNIKS during German occupation, however the Poland’s government on exile in London and an underground Polish government and AK their arm force, were merciless to the Szmalcowniks killing them on the spot, and many more only suspected as German collaborators. Serious historians with Jewish background do not have any problem with this. Regards, WS   From: Robert Fulford Sent: Monday, February 19, 2018 12:18 PM To: Wlodzimierz Sokolowski Subject: Re: Robert, Your article is enhancing racism in Canada by degrading Canadian citizens with Polish Background is anti-Canadian. WS   Thanks for your comments On 2018-02-19 8:43 AM, Wlodzimierz Sokolowski wrote:""
  • 2018-02-20 20:55 | maciej

Stan badań nad Zagładą

Jakub Petelewicz 20 lutego 2018 Stan badań nad Zagładą Polacy patrzą (po latach) na getto W dziedzinie badań nad zagładą Żydów polscy historycy nie zmarnowali ostatnich 25 lat. Szanowny Panie, Ja mam prawie osiemdziesiat siedem lat i dobrze pamietam pierwszy dzien kiedy otwarli KL Auschwitz. Chowalismy sie wtedy u babci na Zaolziu czyli w Reichu, ok 100 km od Oswiecimia. Pozniej w latach 1942-1944 na wschodniej lubelszczyznie niedaleko od Treblinki, Belzca i Majdanka. Pamietam dobrze polowanie na ukrywajacych sie w lasach ucieknierow z polikwidowanych getthah. Dobrze pamietam rozne nastroje i wypowiedzi Polakow, polskich chlopow, Ukraincow, pod Dolhobyczowem w Hrubieszowskim itd. Czytalem wszystko co mozliwe o Drugiej Wojnie zagladzie Zydow oraz zagladzie Polakow jak nastepnych do zniszczenia. W 1969r wyslano mnie do Nigerii, a po pierwszej turze zdezerterowalem z pomoca agentow UB/SB, ktorzy zadbali o to bym juz nie wrocil. Na Kongresie Polskich Intelektualistow na emigracji, Montreal Q. 1975 w ktorej uczesticzyli, p. Leszek Kolakowski, p. Jan Nowak-Jezioranski uslyszalem o szkalowaniu Polakow, kiedy mowca wspomnial film Hollywoodu "QB VII." Szereg lat pozniej udalo mi sie kupic pare kopii DVD tego filmu. Pod koniec dlugiego filmu sa pokazane wysokie ceglane mury a na nich tablica z napisem po polsku “POLSKI OBOZ KONCENTRACYJNY JADWIGA, a ponad wszyskim POWIEWA WIELKA CZERWONO BIALA POLSKA FLAGA. Mam ostania kopie tego filmu na DVD, pare poprzednich poslalem d Polski, m. in p. Dr Jozefie Niemcewicz w Tychach. Moja ostatnia kopie chce zdeponowac w IPN ale boje sie ze moze przepasc. W tym wzgeldzie jestem paranoiczny. Moje wlasne zapiski chowan na wielu nosnikach, wtykam do sejfow itd. “W kanadzie, zbrodnicza faszystowsko-bolszewicka sfora chciala mnie pognebic jako polskiego lekarza. Czy ty i inni w Polsce chca w to uwierzyc czy tez nie dla mnie nie ma znaczenia. Nie bedzie zadnych kompromisow. Jak nie mam racji powinni wiedziec co maja zrobic, uwiezic mnie a pozniej deportowac, ale ta cala swolocz czeka az umre, najlepiej z czyjas pomoca. A wiec zanim umre musze odnotowac swoj wlasny etos, co znaczy zapisac i rozpowszwechnic na ile sie da. Moje listy moze czytac kazdy, kto ma opchote, a wielu jest zainteresowanych bo w listach zawsze jest opis epoki w ktorej dane bylo zyc piszacym. Niezliczone sa wydawnictwa roznich pamietnikow, pisanych listow itd. Moja historia to jest rowniez dowod na antypolski rasizm tu w Polnocnej Ameryce. Obecny Rok 2012 jest rokiem JANUSZA KORCZAKA, ktory dla mnie i wielu jest wielkim polskim bohaterem, wbrew wszelkiej masci plugawcom ktorzy chca Go widziec w innym swietle. Dlatego nigdy nie zapomne i nigdy nie wybacze tej calej bandzie polskiego i kanadyjskiego GESTAPO-KBG, ktorzy mnie chcieli wrobic na Sprizdoktora. Wy wszyscy polscy lekarze, poprzednich i obecnych pokolen, mielibyscie sine oko. Wladyslaw Dering autentyczny wiezien Auschwitz byl czlonkiem Sonderkommando i jako lekarz pracowal z hitlerowskimi zbrodniarzami, ale nikogo nie zabil a ksiazka Leon Uris'a EXODUS, o nim wlasnie, a pozniej film QB VII narobily Polakom, polskim lekarzom w pierwszym rzedzie ogromnej szkody, dlatego jest naszym obowiazkiem, rzetelnie to odnotowac, bo SCIPTA MANENT.” Jak p. Prezydent Izraaela widzial film QB VII to uwierzyl w co widzial, dlatego pozniej wyglupil sie jak zatakowal p. Premiera M. Morawieckiego za to ze wspomnial o zbrodniach Zydow dokonanych wobec wlasnych ludzi, oburzyl sie I powiedzial ze to jest “ZUPENE DNO” podczas kiedy ZUPLENYM DNEM JEST IGNORANCJA ORAZ BRUTALNE PRZEINACZANIE I NEGOWANIE FAKTOW. Z powazaniem, Wlodzimierz Sokolowski ""
  • 2018-02-20 20:55 | maciej

Jakub Petelewicz 20 lutego 2018 Stan badań nad Zagładą Polacy patrzą (po latach) na getto

Jakub Petelewicz 20 lutego 2018 Stan badań nad Zagładą Polacy patrzą (po latach) na getto W dziedzinie badań nad zagładą Żydów polscy historycy nie zmarnowali ostatnich 25 lat. Szanowny Panie, Ja mam prawie osiemdziesiat siedem lat i dobrze pamietam pierwszy dzien kiedy otwarli KL Auschwitz. Chowalismy sie wtedy u babci na Zaolziu czyli w Reichu, ok 100 km od Oswiecimia. Pozniej w latach 1942-1944 na wschodniej lubelszczyznie niedaleko od Treblinki, Belzca i Majdanka. Pamietam dobrze polowanie na ukrywajacych sie w lasach ucieknierow z polikwidowanych getthah. Dobrze pamietam rozne nastroje i wypowiedzi Polakow, polskich chlopow, Ukraincow, pod Dolhobyczowem w Hrubieszowskim itd. Czytalem wszystko co mozliwe o Drugiej Wojnie zagladzie Zydow oraz zagladzie Polakow jak nastepnych do zniszczenia. W 1969r wyslano mnie do Nigerii, a po pierwszej turze zdezerterowalem z pomoca agentow UB/SB, ktorzy zadbali o to bym juz nie wrocil. Na Kongresie Polskich Intelektualistow na emigracji, Montreal Q. 1975 w ktorej uczesticzyli, p. Leszek Kolakowski, p. Jan Nowak-Jezioranski uslyszalem o szkalowaniu Polakow, kiedy mowca wspomnial film Hollywoodu "QB VII." Szereg lat pozniej udalo mi sie kupic pare kopii DVD tego filmu. Pod koniec dlugiego filmu sa pokazane wysokie ceglane mury a na nich tablica z napisem po polsku “POLSKI OBOZ KONCENTRACYJNY JADWIGA, a ponad wszyskim POWIEWA WIELKA CZERWONO BIALA POLSKA FLAGA. Mam ostania kopie tego filmu na DVD, pare poprzednich poslalem d Polski, m. in p. Dr Jozefie Niemcewicz w Tychach. Moja ostatnia kopie chce zdeponowac w IPN ale boje sie ze moze przepasc. W tym wzgeldzie jestem paranoiczny. Moje wlasne zapiski chowan na wielu nosnikach, wtykam do sejfow itd. “W kanadzie, zbrodnicza faszystowsko-bolszewicka sfora chciala mnie pognebic jako polskiego lekarza. Czy ty i inni w Polsce chca w to uwierzyc czy tez nie dla mnie nie ma znaczenia. Nie bedzie zadnych kompromisow. Jak nie mam racji powinni wiedziec co maja zrobic, uwiezic mnie a pozniej deportowac, ale ta cala swolocz czeka az umre, najlepiej z czyjas pomoca. A wiec zanim umre musze odnotowac swoj wlasny etos, co znaczy zapisac i rozpowszwechnic na ile sie da. Moje listy moze czytac kazdy, kto ma opchote, a wielu jest zainteresowanych bo w listach zawsze jest opis epoki w ktorej dane bylo zyc piszacym. Niezliczone sa wydawnictwa roznich pamietnikow, pisanych listow itd. Moja historia to jest rowniez dowod na antypolski rasizm tu w Polnocnej Ameryce. Obecny Rok 2012 jest rokiem JANUSZA KORCZAKA, ktory dla mnie i wielu jest wielkim polskim bohaterem, wbrew wszelkiej masci plugawcom ktorzy chca Go widziec w innym swietle. Dlatego nigdy nie zapomne i nigdy nie wybacze tej calej bandzie polskiego i kanadyjskiego GESTAPO-KBG, ktorzy mnie chcieli wrobic na Sprizdoktora. Wy wszyscy polscy lekarze, poprzednich i obecnych pokolen, mielibyscie sine oko. Wladyslaw Dering autentyczny wiezien Auschwitz byl czlonkiem Sonderkommando i jako lekarz pracowal z hitlerowskimi zbrodniarzami, ale nikogo nie zabil a ksiazka Leon Uris'a EXODUS, o nim wlasnie, a pozniej film QB VII narobily Polakom, polskim lekarzom w pierwszym rzedzie ogromnej szkody, dlatego jest naszym obowiazkiem, rzetelnie to odnotowac, bo SCIPTA MANENT.” Jak p. Prezydent Izraaela widzial film QB VII to uwierzyl w co widzial, dlatego pozniej wyglupil sie jak zatakowal p. Premiera M. Morawieckiego za to ze wspomnial o zbrodniach Zydow dokonanych wobec wlasnych ludzi, oburzyl sie I powiedzial ze to jest “ZUPENE DNO” podczas kiedy ZUPLENYM DNEM JEST IGNORANCJA ORAZ BRUTALNE PRZEINACZANIE I NEGOWANIE FAKTOW. Z powazaniem, Wlodzimierz Sokolowski ""
  • 2018-05-06 17:54 | maciej

Re:Polacy nie lubią, kiedy mówi się o nich źle. I zestawia z Nikaraguą

Autorzy scenariusza "HOMELAND" najpewniej przeczytali ze polscy Europoslowie w Europarlamencie w Brukseli glosowali przeciw Polsce, deklarujac lamanie prawa przez obecny zrad PiS-u, dlatego nie ma sie co obrazac. Antypolskie plugawe ziarno zaczyna kielkowac w Polsce a pozniej przeniesione na rzyzna antypolska glebe gwaltownie sie rozrasta. Moje osobiste doswiadczenie moze byc przykladem, ale historia jest za dluga i pogmatwana by temat ruszac w tej rubryce.
  • 2018-06-06 00:05 | maciej

Za chlebem i wolnością. Nowy Pomocnik Historyczny POLITYKI

Bylo polityka PRL-u, agentow obcych mocarstw, skrwawiac Polske przez emigracje, wyciskajac z Polski niezliczone ilosci ludzi, czesto juz zdegradowanych, sponiewieranych psychicznie i emoccjonalnie, po to by sie zatracili na obczyzznie, i jeszcze bardzie zdegradowali, osmieszali i ponizali Polske i Polakow w swiecie. Moja dluga historia takiego wlasnie emigranta moze byc ku temu dobrym przykladem, ale jest za dluga i za skomplikowana by byc opowiedziana kilkuset znakami na tym cyfrowym blogu. Jak POLITYKE, ktora czytam od 1958r to interesuje to posle moja narracje.
  • 2018-06-06 00:05 | maciej

Za chlebem i wolnoscia. Dotyczzy emgracji z PRL-u.

Bylo polityka PRL-u, agentow obcych mocarstw, skrwawiac Polske przez emigracje, wyciskajac z Polski niezliczone ilosci ludzi, czesto juz zdegradowanych, sponiewieranych psychicznie i emoccjonalnie, po to by sie zatracili na obczyzznie, i jeszcze bardzie zdegradowali, osmieszali i ponizali Polske i Polakow w swiecie. Moja dluga historia takiego wlasnie emigranta moze byc ku temu dobrym przykladem, ale jest za dluga i za skomplikowana by byc opowiedziana kilkuset znakami na tym cyfrowym blogu. Jak POLITYKE, ktora czytam od 1958r to interesuje to posle moja narracje.
  • 2018-08-13 19:43 | maciej

Niedola rezydenta, czyli zapiski ze szpitalnej orki

Praaktykowalem medycyne czterdziesci piec lat, z tego trzydziesci w Kanadzie. Napisalem ksiazke, ktora sam wydaalem w malym nakladzie w 2010r. Man nadzieje niedlugo wznowic wzbogacone wydanie, Chetnie posle skrypt do przejrzenia. Prosze napisac na jaki adres. Z powazaniem WS
  • 2018-08-13 19:43 | maciej

W ksiazce "Bol Kaya" "Bedzie bolalo

Praaktykowalem medycyne czterdziesci piec lat, z tego trzydziesci w Kanadzie. Napisalem ksiazke, ktora sam wydaalem w malym nakladzie w 2010r. Man nadzieje niedlugo wznowic wzbogacone wydanie, Chetnie posle skrypt do przejrzenia. Prosze napisac na jaki adres. Z powazaniem WS