Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(8)
Komentarze użytkownika: dosad
  • 2009-02-11 12:58 | dosad

Re: Minister na debecie

Jestem niemile zaskoczona najnowszymi wieściami o min. Czumie. Razi mnie sprzeczność między tym, co mówił o nim Premier a tym, co publikuje "Polityka". Mam duże zaufanie do "Polityki" i stad mój problem bo chciałabym tez wierzyc p. Premierowi Najlepiej by było, zeby p. Czuma podał sie do dymisji bo na ministrze sprawiedliwości nie powinien byc ani cień podejrzeń. Co tu dużo mówic, to WPADA. Jeszcze jeden ostry kamien w ogródku PO. PIS zaciera ręce. Szybka dymisja-to najlepsze, co mógłby Premier zrobic, żeby przeciąć natychmiast wrzód, który może rosnąć. Mało ten Rząd ma problemów. To prawdziwie zła passa!
  • 2009-02-11 13:08 | dosad

Re: PiS chce ukarać PO za obrażanie Gęsickiej

PIs najchetniej nic innego by nie robilo, tylko szukalo haków na PO i karałoby wszystkich po kolei, zaczynajac od Premiera. To jacys chorzy ludzie! Nie ma wazniejszych spraw do załatwienia w czasie narastajacego kryzysu, tylko awanturowanie sie o byle co albo i o nic!.? To pani Gęsicka powinna przede wszystkim przeprosić nie tylko Rząd D. Tuska, ale min, obecna do spraw rozwoju regionalnego, ale przede wszystkim nas, społeczeństwo, ze bezwstydnie wprowadza nas w błąd - świadomie, czy nieświadomie, to mnie nie obchodzi.
  • 2009-02-11 13:17 | dosad

Re: Jazgot polskiej prawicy.

Mimo że nie miałam nigdy nic wspólnego ze służbami specjalnymi i z wywiadem, ale kierujac się logicznym rozumowaniem, jestem przekonana, że wywiadu dobrego nie mozna zbudować ot tak sobie przez jednego, czy drugiego pana. Zgadzam sie całkowicie z tymi argumentami. Nasz wywiad miał dobrą szkołę i dobre tradycje a jego ciągłość i doskonalenie to wartość niezaprzeczalna. Nie wolno niszczyć czegoś, co dobrze służy obywatelom i państwu! U nas jest jakaś bezmyślność widoczna w niszczeniu tego, co powinno być hołubione. Dotyczy to wszystkich dziedzin, ot chocby ludzi nauki, profesjonalistów z kazdej dziedziny. Zyskałaby na tym cała Polska!
  • 2010-05-21 14:04 | dosad

Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

Jestem pełna uznania dla szefa Kancelarii Prezydenta oraz Marszałka Komorowskiego pełniącego obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej, którzy wykazują tyle delikatności, taktu, dyskrecji i mądrości w tej trudnej dla nich sytuacji. Już widać, jak odpowiedzialni są to ludzie, którym naród może zaufać. Tutaj i teraz dają codziennie dowody, że Marszałek Br. Komorowski jest właściwym kandydatem na najwyższy Urząd Prezydenta. Nawet zaufani urzędnicy byłego Prezydenta-Lecha Kaczyńskiego widzą to. Tylko ludzie ślepi i niesprawiedliwi nigdy tego nie docenią. Dzięki takim ludziom jak Marszałek Komorowski mamy względny spokój społeczny, chociaż tvp nie ustaje w wysiłkach, by jątrzyć a wspomaga ją imperium medialne Rydzyka oraz spora część duchownych katolickich a także prawicowi publicyści. Nie trudno sobie wyobrazić, co by to było, gdyby role były odwrócone i to PIS przejął kontrolę w Kancelarii Prezydenta. Nastąpiłaby błyskawiczna akcja wypędzenia wszystkich pracowników byłego Prezydenta z przeciwnej opcji politycznej, zawłaszczenie wszystkich dokumentów, wybiórcze ich wykorzystywanie, żeby zatopić całkowicie przeciwnika politycznego. Oni by nie patrzyli na żałobę. Szef NBP dawno już byłby ich, błyskawicznie dokonaliby zmian, umieszczając wszędzie swoich wiernych ludzi bez względu na to, czy mają kompetencje, czy też nie. Nie mam za grosz zaufania do ludzi z PIS, nie wierzę w żadną przemianę ich prezesa, czego najlepszym dowodem jest jego milczenie na dziką propagandę propisowską w mediach tzw. publicznych, które traktują jak pisowski folwark. Posunęli sie nawet do tego, że nie pozwolili Marszałkowi polskiego Sejmu udzielić wywiadu w tvp. Według mnie jest to przestępstwo, które powinno być przykładnie ukarane przez odpowiednią instytucje państwową. Nie potrafią docenić wysiłku Rządu Polskiego, Premiera, Marszałka. Wprost przeciwnie - cały czas pod pozorem pozytywnej zmiany J. Kaczyńskiego, robią to, co najbardziej lubią: kłamią, jątrzą, dzielą naród, wykorzystując swoich "żołnierzy" a sami liderzy niby są grzeczni. Najlepiej by było, gdyby naród wybrał Marszałka Komorowskiego w I turze wyborów: wynik rozstrzygnięty wcześniej skończyłby spekulacje, nerwowość dodatkowej kampanii, pieniądze zaoszczędzone można by było przeznaczyć dla powodzian,zaoszczędzilibyśmy sobie czas, mogłaby być wyższa frekwencja, co dla PO nie jest obojetne bo elektorat PIS stawi sie jak żołnierze na służbę obowiązkowo. Dlatego apeluję, abyśmy masowo poszli do wyborów w I turze.
  • 2010-05-21 14:15 | dosad

Re:Rusza procedura odwołania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

"Prawdopodobnie w lipcu..." Nie mogę się doczekać. Przecież tej tvp już się zupełnie nie da oglądać: dzika propaganda propisowska, brak dobrych programów i to zarówno poważnych jak i rozrywkowych, kompletny brak obiektywizmu, rzetelnych informacji czyli podstaw dobrego dziennikarstwa, coraz więcej reklam-juz sama nie wiem, gdzie jest więcej reklam: czy w tvp, czy w komercyjnej? Traktowanie tvp jak folwarku pisowskiego-nawet Marszalka Sejmu polskiego nie wpuścili! Prawdziwa ruina etosu dziennikarskiego i telewizji publicznej. Obecna tvp pełni misję, ale jednej partii bo nawet SLD, które poszlo na współpracę z wyklinanym przez nich PIS nie istnieje przy aktywnośći pisowców. Nigdy bym nie przypuszczała, że w taki chory sposób będą media publiczne wykorzystywane w wolnej, demokratycznej Polsce. To bardziej chore niż w PRL! Nie mówiąc już o poziomie. Obecny nie dorównuje temu z czasów PRL!
  • 2010-11-05 11:12 | dosad

Re:Nagroda Specjalna „Dziennikarz 20-lecia” dla Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego tygodnika

Cieszę sie bardzo, że pan Jerzy Baczyński został laureatem nagrody specjalnej im. Andrzeja Woyciechowskiego "Dziennikarz 20-lecia" i z całego serca Mu gratuluję. Jesteśmy z mężem wiernymi czytelnikami "Polityki" od dziesięcioleci (jestesmy od kilku lat juz emerytami)i zawsze był to tygodnik wyróżniający się poziomem intelektualnym, wysoką formą redakcyjną, dziennikarze to nie byli tzw. pismakami, jakich dzisiaj w zalewajacej nas produkcji prasowej pełno, ale Pan J. Baczyński zrobił "Politykę" jeszcze lepszą, znalazł sposób na atrakcyjność tego przecież nie najłatwiejszego pisma, na wielką jego popularność bo przecież w warunkach rynkowych nie jest to łatwą rzeczą utrzymać tak wysoki nakład, taką popularność utrzymując jednocześnie tak wysoki poziom. Ma on z pewnością decydujacy wpływ na dobór współpracowników a są to dziennikarze najwyższej klasy. Gratulując szczerze Panu J. Baczyńskiemu, życzymy Mu z mężem dalszych sukcesów, tak samo wspaniałych współpracowników i coraz więcej czytelników - skorzystaliby bardzo wiele, czytając "Politykę" kierowaną przez Pana Jerzego Baczyńskiego. Serdecznie pozdrawiamy Pana, Panie redaktorze naczelny i całą wspaniałą Redakcję "Polityki". Danuta Osadca
  • 2011-07-01 12:04 | dosad

Re:Biskup Pieronek: Rydzykowi niewiele można zrobić

Biskup Pieronek jest jednym z nielicznych znanych duchownych katolickich, który jest madrym człowiekiem, obserwatorem życia publicznego w Polsce, racjonalnym komentatorem i recenzentem tegoż zycia. Całkowicie zgadzam się z oceną jego sytuacji w sprawie Rydzyka. Biskup Pieronek zna doskonale, jak wygląda sprawa z oceną duchownych przez władze kościelne, szczególnie takich duchownych , do jakich nalezy zaliczyć Rydzyka. W stosunku do takich władze Koscioła katolickiego sa niezwykle pobłażliwe. Jeżeli milczały w bardziej drastycznych sprawach pedofilii i udawały, że takiego zjawiska nie ma, to co dopiero w sprawie Rydzyka, który tyle ludzi gromadzi wokół kościoła i cieszy się wśród nich takim uwielbieniem, że gotowi są czynnie walczyc w jego obronie. Niestety, pozwolono Rydzykowi tak "urosnąć", stworzyc takie imperium, taką siłę oddziaływania a niestey, wielki w tym udział miała lewica, która panicznie się bała posądzenia o prześladowanie Koscioła katolickiego w Polsce, że teraz poskromienie Rydzyka jest bardzo trudne bo wszyscy się boją konsekwencji ukarania go. Przecież jest za co a jednak kara go żadna nie dosięga i to jest wielka słabość i władz kościelnych i świeckich. Ciekawe, do czego jeszcze ten uzurpator jest zdolny? Osobiście straciłam dawno nadzieję, że Kościół katolicki zmieni sie na lepsze. Szkoda mi tylko takich ludzi jak biskup Pieronek, którzy są lekceważeni, nie słucha sie ich opinii a szkoda bo autorytet Kościoła wzrósł by bardzo tylko nie u tych oszołomów a tych jest spora gromada i kościołowi chyba sie opłaca trzymać takiego "wrzoda" Rydzyka
  • 2011-07-01 13:06 | dosad

Re:Szkoła polska - lepsza, ale nie dość dobra?

To, co mnie bardzo niepokoi w procesie edukacji, to to, że tak słabo, niewiele młodzież czyta, ale nie tylko młodzież! A może młodzież nie czyta lektur szkolnych a czyta wybraną przez siebie literaturę? Wyniki maturalne w b.r. nie niepokoją mnie, ponieważ to naturalne, że jeśli oceny sa rzetelne, to nie moga wszyscy zdać! Raczej patrzę na nie optymistycznie, bo skłaniaja mnie do wniosku, ze jednak są jakieś rozsądne kryteria, których sie przestrzega a nie wszystkich przeciąga sie na siłę przez "sznurek", aby tylko wynik był imponujący. Pamietam takie matury bo uczestniczyłam w egzaminach dojrzałości przez 30 lat. Każde niepowodzenie abiturienta był tłumaczony nieudolnością nauczyciela, toteż wielu z nich "przepychało" uczniów na siłę, żeby nie mieć kłopotów a niepokorni nauczyciele byli represjonowani w jakiś sposób. To było bardzo niesprawiedliwe i bolesne! Żeby nauczyć, trzeba wymagać, nie zapominając o życzliwości wobec uczniów, o czym powinien pamietać każdy nazywający się pedagogiem. Niepokoją mnie media publiczne. Będąc na emeryturze, mam okazję je śledzić i przeraża mnie często wykazywana beztroska, jakby nie zdawały sobie sprawy z odpowiedzialności, jaka na nich ciąży, co wynika z ich olbrzymiej siły oddziaływania. Dobrych dziennikarzy mogę spotkać tylko w niektórych dziennikach i tygodnikach, ale nie np. w telewizjach. Mam tylko nadzieję, że młodzież nie oglada wiele telewizji a już programów tak zwanych publicystycznych najmniej, w ten sposób chroni się przed ogłupieniem. Za to inne programy - edukacyjne (przyrodnicze, naukowe) sa dobre.