Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(146)
Komentarze użytkownika: zadymausa
  • 2009-02-11 19:51 | zadymausa

Re: Minister na debecie

Nie mam pojecia o prywatnych dlugach pana Czumy(na ile sa wiarygodne??) Dlugi kredytowe zostaly przez banki spisane na straty i odpisane od podatkow bankowych!!Ta cala euforia oparta jest w gruncie na niewiedzy i rozdmuchana dla taniej snesacji!!! Pozdrowienia z Kaliforni!!Slonecznosci!!
  • 2009-03-07 18:54 | zadymausa

Re: Fotyga w ONZ to polityczna korupcja

To nie tylko korupcja polityczna ale skandal !! W Polsce nic sie nie zmienia!!!Zlodziej przegania oszusta,klamca goni oszczerce a wszystko w imie blogoslawienstwa bozego!!!
  • 2009-03-09 20:43 | zadymausa

A ja patrzac na to wszystko z perspektywy nieobecnosci w dziwacznym kraju zwanym Polska uwazam ten komentarz za banalnie glupiutki!!Fotyga nie Fotyga ,faktow nie da sie zmienic!!! Najciekawsze ,ze nie mam pojecia jakim cudem taka osoba dostala sie tak wysoko ???No tak ....ale przeciez zrobiliscie walesajacego sie elektryka prezydentem!!!HA!HAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! Granic rozsadku nie stwierdzam!!!Slonecznosci!!
  • 2009-04-27 18:01 | zadymausa

Kulturalny turniej miast Wszystkie tylko nie Wroclaw!!

Nie wolno nawet dac szans miastu gdzie na codzien bije sie cudzoziemcow i rozwiesza rasistowskie ulotki po przystankach!!Chyba wiadomo,ze z Kultura niema to nic wspolnego!! A prawde powiedziawszy to cala Polska niewiele sie od Wroclawia rozni!!Gdzie ta Kultura???Pewnie w innych krajach!!!HA!HAaaaaaaaaaaaaa!!
  • 2010-07-01 18:02 | zadymausa

Gdybyscie nie wykreowali absurdalnej roli prezydenta w prawie konstytucyjnym...

sprawa bylaby prosta.Jakos nikt nie zauwaza najwazniejszego.Nie mozna miec 2 rzadow.Wiekszosci sejmowe byly sa i beda plynne.A plynnosc topi poczynania rzadu.Kazde veto prezydenta przedluza albo wrecz niszczy decyzje rzadowe.I tak wkolo Macieju .Chcielibyscie byc narodem z ktorym sie licza chociazby Europejczycy.W takim balaganie traktuja was z politowaniem .. Slonecznosci .
  • 2010-08-04 21:50 | zadymausa

Polska Afryka!!

Wspaniale.Artykul na czasie.Tylko nie wiem dlaczego jestescie jeszcze na mapie Europy >???
  • 2010-08-10 17:37 | zadymausa

To nie ostatni dzwonek....

lecz najwyzszy czas pojscia po rozum do glowy!!Czyzbyscie oslepli??Przyzwolenie na krzyz w Sejmie i religie w szkolach mozna porownac jedynie do praktyk krajow islamskich.Konsekwencje tego juz macie.I niebawem bedzie mieli nowego "swietego"!!!Ktos zginie w walce o krzyz!!!A moze tak Referendum o przywroceniu krzyzy wyznawcon religi!!????Polska to kraj skrajnosci!!Kosciol juz wbil sobie noz w plecy.Ktos musi podjac decyzje!!!Odwlekanie prowadzi jedynie do eskalacji!!Wiecej krzyzy i wiecej graffiti na kosciolach!!Ale coz ??Przeciez tego chcecie????Slonecznosci z Kaliforni!!!
  • 2010-08-12 21:20 | zadymausa

Referendum !!!!

Nalezy wykorzystac obecna sytuacje i wyprowadzic krzyz z Sejmu i polskich szkol!!!Chyba wszystkim juz wiadomo ,ze dostaly sie tam niepotrzebnie.Oddajcie religie wiernym.Polska to nie Iran i chyba nie trzeba wam polityki z ambony???Slonecznosci z Kaliforni!!
  • 2010-08-12 22:35 | zadymausa

Dobry artykul ale ...

stanowisko i przynaleznosc.Jestem z Wroclawia.Mialem takich sasiadow.Byli prawdziwymi KOMUNISTAMI .Dlatego wrocili!!Wydawalo im sie ,ze w Polsce ta utopia sie uda!!I jak autor pozniej stara sie wyjasnic-byli innymi komunistami.Jak pamietam ,nawet najlepszy polski komunista Gomulka nie byl uosobieniem ich idealow!!Byli zawiedzeni i powoli umierali na pylice!!!A ta ich gierkowska emerytura nie byla wcale wspaniala!!Bo tylko polowe dostawali we Frankach .Czyli Gierek ich okradal!!!Zachowywali sie naprawde jak Niemcy w Ameryce.Nie uczyli dzieci francuskiego!!Moj przyjaciel ,ktory pilnowal mnie jak rodzicow nie bylo w domu sam nauczyl sie francuskiego!!Rodzice byli zdumieni jak jego kuzyn z Francji odwiedzil ich i on lepiej mowil niz oni!!A co do mnie ..Cukinie i cykorie!!!Mniam mniam!!Sasiadka nauczyla moja mame gotowac i robic nieziemskie salaty!!A te salaty sa teraz moja specjanoscia!!!Bon Apetit !!!Mniam ! Mniam !!
  • 2010-08-18 17:59 | zadymausa

To dziwne ,ze zamieszcza sie takie artykuly!!!

Czyzby fanatyzm religijny pomagal sprzedac wiecej gazet???
  • 2010-09-15 17:59 | zadymausa

Rzad a moze nierzad ??

Czy jest ktos kto uwaza ,ze Konstytucja jest perfekt?? Jesli nie to odwlekanie zmian jest niewskazane.Liczba poslow i Senatorow??Dziwnie duza czyli sztuczna.To sa dwie sprawy najwazniejsze aby moc sprawnie rzadzic.I czy ktos lubi czy nie rola kosciola w panstwie powinna byc prawnie usankcjonowana i egzekwowana.Moze w VI Rzeczpospolitej cos wam sie uda !!Slonecznosci!!!
  • 2010-10-04 22:30 | zadymausa

Dlaczego zmusza sie nas do debaty o czyms oczywistym???

Wyglada na to ,ze trzeba poczekac do listopada.Kalifornia nie ma budzetu i to moze zawazyc na legalizacji oczywistosci oczywistej.A u was jedynie debata na Jasnej Gorze moze cos zmienic.Slonecznosci.
  • 2010-10-26 00:01 | zadymausa

Jak moja babcia mawiala.....

to przechodzi ludzkie pojecie.A moja sasiadka ze Lwowa nazywala to cala kuma!!Moja mama zas powiedzialaby -coz wy ludzie wyrabiacie??Moj serdeczny przyjaciel odezwalby sie :na litosc boska miejciez boga w sercu i skonczcie z ta kaszana.A ja nie mam slow!!!W dniu dzisiejszym dostep do inforamcji jest prawie nieograniczony.Coz z tego??F 16 padaly jak kawki ale wyladowaly w Polsce!!Ze staroci wojennych jedynie B-52 okazal sie uzyteczny.Ale paliwo go zabija.Amerykanski sprzet wojskowy jest gorszy od Rolexa.Takich rzeczy sie nie kupuje.Toczka!!Co do nowosci to nawet Arabia Saudyjska ich nie dostaje a ma gotowizne w zanadrzu!!Pomoc ???Cholera o malo zapomnialem!!Jaka Pomoc???Kase od ameryczanow dostaje w kolejnosci:Izrael,Egipt,Pakistan i jeszcze troche Thajlnadia. Polska ???? Polska jedynie moze dostac kopa w dupe!!!Najgorsze w tym artykule jest to czego tam nie ma??Polacy stali sie barbarzyncami.To przykre.Amerykanie rozumie.Kiedys wybili prawie do nogi Indian.Nic z tego nie rozumie??Coz wyrabiacie??I to by bylo na tyle o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad swietami wielkiej nocy!!Slonecznosci!!
  • 2010-10-26 23:11 | zadymausa

Jedyny jak na ten tychmiast komentarz.

Pozwalam sobie znow wdepnac!!Sam dostalem zeza,ze Polityka to opublikowala!!Czekalem na kogos w odroznieniu ode mnie na potwierdzenie.Niestety,jak powiadal moj serdeczny przyjaciel:prawda nie prawda posluchac warto.Nie cierpie jednego!!Dlaczego historia musi sie powtarzac-szczegolnie w Polsce???Moj ociec nauczyl mnie jednego!!Albo wskazal bo bylem za maly.Charles de Gaulle i Konrad Adenauer zbudowali Europe.Nie Francois Mitterrand i Helmuht Kohl.Tak samo wydawalo by sie glupi Gomulka wyworzac woz gnoju na pole zadawal cios amerykanskiemu imperializmowi!!Nie !!Ale mielismy co jesc!!Nikt nie chce pomoc Korei!!Co dzieje sie w AFRYCE to tylko lwy wiedza.A ksiadz Krasicki kiedys pisal-na oltarzu jajca licza~!!!Nie chce wspominac Podbipiety bo Zagloba przychodzi mi do glowy!!Sluchac chadko czy oproznic szklanice??Jedno jest pewne kolejne Imperium upadlo !NADSZEDL CZAS KITAJU !!! Slonecznosci !!!
  • 2010-11-04 22:13 | zadymausa

Śpij i pozwól spać innym!

na 15 minut przed pojsciem do lozka wypalic nieco marihuany.Zawsze budze sie swiezy i wypoczety. Polecam .
  • 2010-11-04 22:13 | zadymausa

Badania badaniami.Mnie wystarcza .....

na 15 minut przed pojsciem do lozka wypalic nieco marihuany.Zawsze budze sie swiezy i wypoczety. Polecam .
  • 2010-11-05 16:38 | zadymausa

Nikt nie kwapi sie komentowac tego artykulu

Poswieca sie ogromne srodki na badania a tanie lekarstwo jest pod reka.Oczywiscie nie dla kazdego bo marihuana nie na kazdy organizm dziala tak samo.Mozna jednak zrobic test.Dlaczego tego sie nie robi ?? Lepiej aplikowac trujace chemikalia ???Slonecznosci !!
  • 2010-11-07 06:39 | zadymausa

Prymitywizm znakomity.

Dlaczego mlodzi ludzie sie nie buntuja??? Gdzie wolnosc???
  • 2010-11-19 20:14 | zadymausa

Polska-czyli wieczny balagan !!

Wydawac by sie moglo,ze czasopismo klasy Polityka nie wydrukuje bzdurnego tytulu "....pojedynek na oredzia".Pan Kaczynski orendowac do narodu moze sobie pod nosem a jego publiczne wystapienie w TV nalezaloby nazwac,Reklama kampani wyborczej PIS.Na horyzoncie widac juz orendzia przeroznych biskupow !~!~ HA!HAaaaaaaaaaaa!!Slonecznosci !!
  • 2010-11-20 04:54 | zadymausa

Dzieki tkw.

Nie orientuje sie w waszych dziwnych prawach.Zagladam do rodzinnego kraju jedynie z powodu cudow jakie kreujecie.Porzadnie napisana Konstytucja powinna gwarantowac wybranemu rzadowi mozliwosc decyzji.Przypadek prezydenta Blizniaka wykazal ,ze Konstytucje nalezy jak najszybciej poprawic.Nikt tego jednak nie robi. Ingerencja kosciola w polityke i zarzadzanie krajem jest najwiekszym skandalem z mozliwych.Przykre ale nie widze rozwiazania w najblizszej przyszlosci.Ciesze sie ,ze nie musze zyc w tej kaszanie.Slonecznosci.PS.Termin oredzia jest oczywistoscia.Co do Smolenska.Polecam zapoznac sie z procedura odlotow Air Force One.Prawdopodobnie zaden prezydent nie spoznil sie nawe 5 minut na odlot!!!!
  • 2010-12-08 18:48 | zadymausa

Watpliwe intencje diabolicznego kangura!!!

Autor artykulu chyba dlugo chodzil pod gorke w dziecinstwie.Nie cierpie tak pisac(mam nadzieje,ze to moj pierwszy i ostatni raz)Nie pojmuje jednak intencji tej misinformacji i zamiast do rzeczy autor wyladowal w moich okularach.Polityka zabijania i grabiezy jest znana ludziom myslacym.Dlaczego polscy najemnicy sa jeszcze w Afganistanie tego nie wiem???Nie wiem tez dlaczago mialbym sie zastanawiac co mysli Kangur i jak spedzil dziecinstwo??Wiadomo jest ,ze dzieki niemu (nie Jedrzejowi) widzielismy jak ameryczanie w imie wolnosci strzelaja na ulicach Bagdadu do jak moja bacia mowila "bogu ducha winnym "przechodniow!!~!Za to trzeba go wsadzic do Wisnicza albo Sztumu???Czytelniku obudz sie!!!Mozesz przespac wielokropek !!Za ojca propagandy uwaza sie Goebelsa..Hollywood pobil go o szyje .Slonecznosci !!
  • 2010-12-09 03:21 | zadymausa

Najbardziej lubie Grechute

Jesli jestes 89.przykro mi ale na temat propagandy chyba nie masz wiele do powiedzenia/.Jesli sie myle??Kocham chodzby odglos??
  • 2010-12-15 19:01 | zadymausa

Swietokradzctwo Panstwa Polskiego .

Nalezy Miecia sprowadzic na ziemie a dla reszty konkluzja.Wiary w szkole po prostu nie da sie "naumiec" .Filozoficzne podstawy wiary w "Boga"(nie wszyscy pojmuja go tak samo) studiuja wylacznie zainteresowani.Alternatywa religioznawstwo czy religia nie wchodzi w rachube.Czyli czas najwyzszy zakonczyc ten fatalny eksperyment. Slonecznosci .
  • 2011-01-11 19:31 | zadymausa

Ha! HAaaaaaaaaa!! Nic personalnie !!

Nasze biliony to ich miliardy.Niestety , Amerykanie nie dorosli jeszcze nawet do Celsjusza .Nie poszedlem do rugiej strony artykulu bo nic nowego nie spodziewam sie tam znalezc.Nie wiem dlaczego troche informacji moze byc nudne??Wazna jest jakosc informacji.Irlandczycy w odroznieniu od Polakow maja absolutnie odmienne poczucie tozsamosci.A w Stanach bezrobocie jest okolo 16% a wartosc dolara bez wsparcia Chin okolo 2 do 3 $ za 100$ Co do workow spekulantow to niestety zyjemy w czasach w ktorych spekulanci wzieli gore.Najlepszym przykladem sa ceny ropy.Koszt barylki bez spekulantow bylby 60% nizszy.A ze ,zyjemy w czasach niepewnego pieniadza (powiedzialbym bezwartosciowego )w najblizszych latach koszt zycia wzrosnie niepomiernie.Z prostej przyczyny.Ziarno,surowce,mieso bedzie wiecej warte niz wydrukowany papier nawet z krolowa Angli .Ciekawe,ze autor nie potrudzil sie wrzucic w artykul dziwacznego kraju zwanego Polska.W tym roku poczawszy nastapi odplyw najlepszych z najlepszych a dalej nieco lepszych.To nie magia wyciagnie ich do pracy w Bundes a niestety rzeczywistosc.Dopuki polska inteligencja nie zechce rzadow w kraju dopoty rzady baranow beda trzymaly was w letargu!!!I to by bylo na tyle o wyzszosci szamanow afrykanskich nad synodem biskupow polskich!!Slonecznosci !
  • 2011-02-22 21:22 | zadymausa

Przykre i sluchac chadko. Dlaczego ????

Komentarze w gazecie 3-ciego swiata zamiast pisac o poprawie bytu kieruja sie w strone destrukcji.Poza tym malo oparte na faktach.Moim zdaniem jest to bladzenie nagiego w pokrzywach.Kraj jak Polska powinien zapomniec slowo wojna.I kto sie zbroi i jak sie zbroi absolutnie nie ma znaczenia.Nie znam w historii ludzkosci wojny ktora bylaby "wygrana"
  • 2011-02-22 21:25 | zadymausa

Re:Chińska armia zbroi się na potęgę

2011-02-22 21:22 | zadymausa Przykre i sluchac chadko. Dlaczego ???? Komentarze w gazecie 3-ciego swiata zamiast pisac o poprawie bytu kieruja sie w strone destrukcji.Poza tym malo oparte na faktach.Moim zdaniem jest to bladzenie nagiego w pokrzywach.Kraj jak Polska powinien zapomniec slowo wojna.I kto sie zbroi i jak sie zbroi absolutnie nie ma znaczenia.Nie znam w historii ludzkosci wojny ktora bylaby "wygrana"
  • 2011-02-24 18:13 | zadymausa

Powinno byc cos wiecej na temat !!

Jakos wszyscy unikaja tematu egzystencji panstwa Izrael.To tabu udowadnia bojazliwosc reperkusji i swiadomosc mozliwosci reperkusji zydowskich.Jednak patrzac na mape swiata po II wojnie swiatowej jakos nie mozemy znalezc drugiego panstwa jak Izrael.Tzn panstwa utwozonego na nie swoim terytorium.Jak do tej pory kazdy sztuczny wytwor nie wytrwal dlugo przy zyciu.Wspanialy klon "Dolly" schorowana szybko padla.Dlaczego nikt nie przyjmuje do wiadomosci ,ze panstwo Izrael jest sztuczne i schorowane??A juz samo wspomnienie Jerozolimy jako stolicy zakrawa na kpine.Juz raczej predzej niz pozniej nastapia tam radykalne zmiany i zadna polityka ich nie powstrzyma.Slonecznosci!!
  • 2011-02-26 20:21 | zadymausa

Nie lubie przekomarzan a szczegolnie atakow..

osobistych.W dotychczasowej dyskusji wydobyto nieco faktow o Izraelu .Jak zwykle interpretacje musza byc rozne.Uwazam ,ze utworzenie Izraela nie mialo nic wspolnego z prawem do ziemi "ojczystej"(terytorim byloby mniejsze itd) .To byla zwykla polityka i jest do dzisiaj.Nie ma drugiego panstwa na swiecie ktore dostawaloby tak olbrzymie darowizny.Ktos napisal ,ze 68% obywateli Izraela to rdzenni.Chyba w to nikt nie wierzy.Co do aparthaidu to jak nazwac traktowanie mniejszosci arabskiej przez zydow??W tym panstwie ministerswo spraw wewnetrznych decyduje o obywatelstwie kraju.Mozesz byc z pradziada obecny na tym terytorium ale jesli nie jestes wyznawca judaizmu nigdy nie dostaniesz obywatelswa.Obowiazuje bowiem prawo hebrajskie oparte na Torah.Nie ma cywilnych zwiazkow malzenskich ani pogrzebow.W soboty nie kursuje panstwowa komunikacja a prawo wwlasnosci ziemi przez rdzennych Arabow nie istnieje.I gdyby nie ogromne poparcie z zewnatrz panstwo to byloby w rozsypce.
  • 2011-03-06 00:02 | zadymausa

Swiety spokoj......

mozliwy jest jedynie jesli ludzkosc przestanie mieszac pojecie "boga" z religiami i ich instytucjami.Jest to niestety nie do zrealizowania.Bagnet na bron i na pohybel innowiercom zostanie z nami na zawsze.Slonecznosci !!!
  • 2011-03-06 18:00 | zadymausa

Serowik dobrze prawi.

Zacznijmy lancuch informacji.http://psr.org.pl/lyszczynski-wraca-do-miasta. To strona ktora powinnismy podac kazdemu znajomemu.Slonecznosci !!
  • 2011-03-08 17:29 | zadymausa

Pobozne zyczenie !!

HA!HAaaaaaaaaaaaaaaa!!!Slonecznosci Q!!Q
  • 2011-03-22 17:54 | zadymausa

Lud libijski i demokracja.

Nie interwencja Clintona w Jugoslawi to nie to samo co Libya.Jak zwykle Amerykanie spoznili sie z decyzja i konsekwencje sa juz na tablicy!!Jednak to wszystko co pisze to spekulacja.Ghaddafi jest jak Stalin i nie odpusci!! I jak Castro jest nieosiagalny'Otworzenie nastepnej po Iraku puszki Pandory to gruba przesada(bynajmniej).Do dzisiaj zyje Osama Bin-Laden .Czy ktos przypuszcza naglej smierci Ghaddafiego?? Nie.Dzisiaj w Libji normalni ludzie sa w gorszej sytuacji niz "radioaktywni"Japonczycy!!!Dlaczego w artykule jest pytanie o przylaczenie polskich zabijakow do tego kryzysu??Czyzby nie dosyc poolskich barbarzyncow w Afganistanie???Libja to duzo powazniejzy kryzys niz Irak.Na szczescie sa tam nie tylko glupi amerykanie!!!Tak czy owak wygra Ghaddafi .I jak zwykle rzesze zgina za nic.(jak w powstaniu warszawskim!!)Slonecznosci !!
  • 2011-04-02 17:06 | zadymausa

Pozostawic ja tym ktorzy chca ja obchodzic .

Wprowadzenie katastrofy samolotowej spowodowanej niedbalstwem,glupota i uporem do kalendarza swiat i rocznic narodowych byloby bledem .
  • 2011-04-08 18:55 | zadymausa

Lubie takie bajdurzenie

I mam nadzieje ,ze wreszcie zmieni kierunek.Nic tylko dzieje malej czesci swiata.Na dokladke oparte na chorobie religinej.Czy uda nam sie z tego wyleczyc??Slonecznosci !!
  • 2011-04-18 21:02 | zadymausa

Czy zauwazyliscie ,ze poswiecacie tyle czasu.....

Dziadkowi co nijakiemu Kaczynskiemu??Jak moja babcia mowila"niby tegie glowy a po proznicy gadaja".Moze tak na temat.Co i jak aby zmienic na lepsze??Przeciez to co sie w Polsce dzieje wola o pomste do nieba.Slonecznosci .
  • 2011-05-28 22:27 | zadymausa

Faktycznie to kpina...

Prezydent Stanow (coraz bardziej kaszaniastych} mimo wszystko w miare szczery nie zostal przyjety przez polaczkow entuzjastycznie.Zdumialem sie nieco.Gdyby PIS byl przy wladzy pewnie ludziska wyszliby na ulice z monstrancjami???Polska kraj z misja od Boga, nieznany niestety w spoleczenstwie amerykanskim.Czasem mnie to dziwi.Kraj jakby nie bylo istniejacy od 966 roku jest niewidoczny na mapie swiata a sztuczny stwor 1947 roku panskiego z rzekoma biblijna przeszloscia jest.Poklon mamonie.Co do Smolenska,nie znam prezydenta zadnego kraju ktory mialby czas na katastrofy lotnicze!!A stacjonowanie Amerykanow na ziemi polskiej uwazam za afront Krolom Polski tak samo jak zwloki nijakiego Kaczynskiego na Wawelu.Niestety trzeba wrocic do codziennosci.Budowanie lotnisk,dworcow kolejowych i autostrad uwazam za zwyciestwo polskich kiboli!!!I to by bylo na tyle o wyzswzosci ziemi z pomnikami nad ziemia swieta!!
  • 2011-06-01 19:13 | zadymausa

O tym powinno sie mowic

Szczegolnie w kraju gdzie zginelo wiele dusz za tzw "wolnosc'Pierwsze i najwazniejsze !!Kto? Jak? Dlaczego jest w Afganistanie??Wojna?Czyja wojna?I w imie czego?Uniewinnienie?Sprawa absurdalna??Kto jest winny??Napewno nie matka!!
  • 2011-06-29 19:44 | zadymausa

Tajemnicze kryteria,nie tylko Watykanu.

Zyjemy w dziwnym swiecie i wszyscy jestesmy temu winni.Powiedz prawde Amerykaninowi w oczy to uslyszysz ze jestes "rude" .Powiedz Polakowi to samo.Dlaczego? Bo " you can,t handle the truth" -slynne z filmu z ust Jacka Nicholsona.Argument Watykanu ,ze Rydzyk jest sam sobie a muzom nie trzyma sie kupy.Nie wiem dokladnie kim ow Rydzyk jest ale slyszalem ,ze jest jakims zakonnikiem i wlascicielem najpotezniejszego religijnego radia na swiecie.Czyli pionkiem nie jest.Z mojego punktu widzenia ma mozliwosci nakrecania propagandy wieksze niz u nas Beck.Reakcja na jego jak by nie bylo oficjalne wypowiedzi jest zastanawiajaca.Bowiem rzad reagujac na jego wypowiedzi prowadzi tania polityke.Kosciol polski chowajac glowe w piasek prosi o dostawy swiezego piasku bo jeszcze nie zagrzebal sie zbyt gleboko.Watykan zas zagubil intencjonalnie kartoteki jakichs polskich redemptodystow albo ukrywa Alzheimera u Ratzenberga.Nie wierze ,ze Wojtyla pozwolilby sobie na egzystencje religijnego Stanczyka!!!Szkoda.Kraj piekny a chwastow coraz wiecej.Slonecznosci !!!
  • 2011-07-01 23:38 | zadymausa

Ciekawym bardzo czy znajdzie sie jedna chocby osoba ...

i powie Zdjac Krzyz z sali sejmowej?? Wyprowadzic polskie madrasy ze szkol i przywrocic prawo koscielne.Prawda w oczy kole.Zkomercjonizowany kosciol polski nie da za wygrana.Mamona jest wazniejsza.Nie ma Wyszynskiego nie ma Wojtyly.Pan tu panie Pogorzelski kanoniczne prawa przytaczasz a ja gore!!!Niedlugo bedziecie mieli Rydzk-Cole !!Slonecznosci !!!
  • 2011-07-05 20:57 | zadymausa

Kot czyli szczatki psa.

Uzalanie albo atakowanie.Dlaczego liczba piszacych na temat jest tak znikoma?Fakt,pewnik ,constant nie robi u was roznicy ..Usunac krzyz z sejmu i odeslac religie gdzie jest jej miejce.Czy to mozliwe?Nie ,bo nawet nikt o tym nie przebakuje.Stawianie tych rzekomych Chrystusow wola o pomstwe do nieba.Ale tania polityka gora.Zastanawiam sie czasem czy jest jeszcze w Polsce jakas inteligencja??Wybieracie do rzadu koziolkow matolkow i narzekacie ,ze zyjecie w Pacanowie.Wielkomocarstwowe mzonki a nawet drog nie ma.Nie wspominajac o Konstytucji.Chyba czas zaczac zmiany.Slonecznosci !!
  • 2011-08-03 19:27 | zadymausa

Dla systemu bankowego jest lepiej??Czy warto publikowac takie wywiady?.

Niby rzeczowo ale nie na temat.A moze Belka cos wie o czym nikt na swiecie nie ma jezcze pojecia??Wedlug Belki wszystko niebawem wroci do "normy"!!!To bardzo ciekawe.Wyczysci sie stajnie Augiasza wymazawszy wszystkie dlugi wszystkich krajow w jednym dniu!!Nastepnego dnia piece bankowe spala wszystkie banknoty ktore nie maja pokrycia nawet w ziarnku zboza.A w dniu trzecim zlodzieje i spekulanci bankowi swiata zgromadza sie na Jasnej Gorze we wspolnej modlitwie o przebaczenie.Brawo.
  • 2011-08-04 19:12 | zadymausa

Nigdy

Dlatego przed 30-tu laty wyjechalem z tego blota na zawsze.Chodzi mi po glowie komentarz jakiegos Holendra w filmie Krzyzacy o Polsce niezmiennej od wiekow.Amen.
  • 2011-08-24 18:39 | zadymausa

Rzady Kadafiego byc moze sie skonczyly??

Jednak cala rzesza ekspertow to albo banda durniow albo platnych najemnikow piora.Dopoki Pulkownik zyje i jest w swoim kraju doputy nie mozna oglaszac zadnego nad nim zwyciestwa.Banda samochodziarzy uzbrojonych w karabiny maszynowe i podsycanych przez zlodzieji ideii i pieniadza musi najpierw wygrac z czolgami i sprzetem opancerzonym.Jakos tego nie widze.Najwyrazniej tzw przyjaciele narodu libijskiego szykuja sie na desant ladowy.Bez niego Kadafi bedzie celebrowal Sylwestra 2012 w Libi.Slonecznosci.
  • 2011-10-02 21:56 | zadymausa

Nareszcie.

Serdeczne dzieki za artykul.Turbulencje coraz wieksze.Czym to sie skonczy?
  • 2011-11-12 16:54 | zadymausa

Nic nowego.Patrzac zza granicy juz

sama nazwa swieta jest prowokacyjna.Patryjotyzm i religijnosc od zawsze byly zrodlem konfliktow.Czegoz wiec innego spodziewaliscie sie??A moze tak wykreslic to "swieto" z kalendarza???Nie !!! To tak jakby zdjac krzyz ze sciany sejmowej.Na pohybel,walczycie glupota z glupota.A tak niewiele moze wszystko zmienic.Slonecznosci !!
  • 2011-11-15 21:02 | zadymausa

Plec pleciugo byle dlugo.

Wszystko ladnie i cacy.Prawda,Europa powinna byc zjednoczona.Bezpanstwowa waluta nie jest zrodlem problemu.Natomiast jej podstawy ekonomiczne sa.Dlaczego obarcza sie narody wina za rozrzutnosc i brak gospodarki?Grek czy Niemiec co za roznica???Przeciez Polak jeszcze gorszy???Ale to nie oni powoduja kryzys finansowy.Czasu nie da sie kupic a problem mozna zlikwidowac w sekunde.Ale jest to niemozliwe-za duzo graczy.Pan Lewandowski opowiada bzdury albo mowi co mu kazano.Na litosc boska jakim cudem narody odpowiedzialne sa za przekrety bankowe??? Przyklad:banki daja pozyczki bogatym na mniejsze oprocentownie niz biednym a do tego same otrzymuja pieniadze od rzadow ktore je drukuja za bezcen.Np, w Stanach za 0% lub prawie 0 juz pare lat.Zrzucanie odpowiedzialnosci za takie machloje na zwyklych zjadaczy chleba wola o pomstwe do nieba.Niewolnictwo amerykanskie w Europie nie przejdzie.Nie wszyscy maja az tak kiepskie pojecie o rzeczywistosci jak np,Polacy.Centralizacja prowadzi do monopolu a to juz wylacznie NIEWOLNICTWO !! Porownywanie Polski do Szwecji czy Estoni to kpina.Jak mozna mowic o nazywaniu rzeczy po imieniu skoro to nawet nie jest polprawda.Glos Grekow mial szanse wyciagnac wiele krajow z biedy rzekomych dobroczycieli.Niestety nalozono mu knebel.Bez fundamentalnych zmian,na szczescie sie nie obejdzie.Zadne rozmowy i zadne polsrodki nie sa w stanie wyprowadzic swiat rozliczen finansowych z kryzysu.Sugerowanie podpowiedzi skorumpowanego Watykanu czy tez innych zlodzieji to chyba kawal.Podatki od transakcji finansowych niczego nie zmienia bo konsolidacja srodkow finansowych jest juz ponadnarodowa.Polska i Polacy rzadzacy w Polsce maja mniejsze znaczenie niz szamani w Angoli.A czas idzie tylko do przodu.Warunki bytowania znowu musza byc zmienione oddolnie.I beda!!!Slonecznosci!!
  • 2011-11-18 18:37 | zadymausa

Wlasnie.

Jak zwykle wiecej Polacy wiedza o Stanach niz Amerykanie."Demokracja amerykanska' jest jak wasza.Przeciez skopiowaliscie ja dzieki Sachsowi znakomicie.Dzieki niemu macie podatki na wzor amerykanski.Na szczescie nie macie ani Euro ani dolara. Atak na zlotowke nie przyniesie takich zyskow jak na wymienione waluty.Zamiast patrzec na odlegla wam Skandynawie moze lepiej nauczyc sie czegos od Chin.Slonecznosci.
  • 2011-11-21 19:36 | zadymausa

To nie komiks a niestety rzeczywistosc!jyu

Nawet nie przejaskrawiona i wydmuchana.Zwykla codziennosc codzienszosci.Co gorsze kazdy ,bez wyjatku w jakim kraju zyje i jakiego jezyka uzywa do porozumiewania sie poddal sie niewoli wyobrazenia.Rozmawianie z "tepymi krowami" jest dla wiekszosci udajacych zywych niemozliwe.Zycie to wytrysk albo wtrysk =niebawem komputer ci podpowie odpowiedz .A kiedys bylo tylko "telewidzu obudz sie ,zaczynamy"Uspiono nas bez zimna W VIRTUALNEJ RZECZYWISTOSCI.Tzw metody rzadzenia i skrycie schowane w nich mechanizmy zamachow i anarchi powinny nas smieszyc.Niestety nas torreyzuja.Kobuszewski wolal"obudz sie zaczynamy" !!Dlaczego wiekszosc zamiast obudzic sie nad rzeczka z wedziskiem w dloni woli pobiec do centrali rybnej po bezebnego karpia zksztuszonego zlota eybka.Kochani to nie czas na zdrzemke.To czas wolajacego na puszczy.ZaSTANOW SIE. BLACZREGO RENTA ZAMIAST WCZESNIEJSZA MA BYC POZNIEJSZA??Czy zamiast na nowe opony w tywoim wozku inwalidzkim wolalbys bilet na lot do Pernambuco??Nie wiesz gdzie to jest-bo pozbawiono Cie swobodnego myslenia.Jedz sobie na wypoczynek do Ciechocinka,grobowiec kmasz zalatwiony kolo Powazek a twoja mysl nawet Norwid nie wylapie.Coz.
  • 2011-12-20 19:11 | zadymausa

Zastanawiajace ,ze autor i komentujacy nie proponuja rozwiazania.

Oczywiste jest ,ze wine ponosza wylacznie banki.Problem jednak tkwi w tym ,ze rzady pozwolily na laczenie bankow inwestycyjnych i ubezpieczeniowych z bankami obslugujacymi rynek gospodarki produkcyjnej.Dalszym drukowaniem virtualnych pieniedzy poglebiamy potezny juz kryzys.Jak latwo zauwazyc gdy wrocimy do poprzedniego systemu podzialu bankowosci kreowanie sztucznego kapitalu bedzie automatycznie bardzo ryzykowne i nie bedzie koniecznoscia zadnych rzadow ratowanie zlodzieji i szulerow.Rozwiazanie jest tylko jak je przeprowadzic.
  • 2012-02-08 04:38 | zadymausa

Re:Dobra „Passa” Daniela

Serdeczne dzieki za wytrwalosc.Przyjemnie zyjac za granica poczytac kogos na internecie z ktorym zaczalem przygode z Polityka.Z polskiej prasy jedynie Polityke czytam regularnie.Byla i pozostala "na poziomie".
  • 2012-03-13 04:34 | zadymausa

Jak dlugo jeszcze pozostana tam okupanci....

z Polski?? A moze rzad Polski czeka na rodzimego" szalenca"? Amerykanie gdyby mogli wycofali by sie z tamtad dzisiaj.A co stoi wam na przeszkodzie?
  • 2012-03-18 19:39 | zadymausa

ciekawy temat

nie bardzo wiadomo w jakiej branzy beda miejsca pracy i czy w ogole beda !!!
  • 2012-03-26 20:43 | zadymausa

Ten kryzys jest nie do rozwiazania

Wiadomo jak go rozwiazac ale czy do tego dojdzie?Autor podal wszystkim rozwiazanie-przypadek Islandi.Wolna amerykanka w swiecie finansowym doprowadzila do niespotykanej w historii koncentracji srodkow finansowych w rekach prywatnych.To ci rzekomi inwestorzy wpedzili rzady krajow w slepa ulice.Moze dopiero po upadku Portugali i Hiszpani kiedy spekulacja wezmie sie za Wlochy stanie sie to o czym nikt nie chce pisac.Moze wreszcie magia rynkow finansowych zostanie odczarowana.Slponecznosci !!
  • 2012-05-04 18:33 | zadymausa

az 44% rodzin niemieckich ma jakies powiazania z Polska

Tak twierdzil program dokumentalny ktory ogladalem w TV Bundes na poczatku lat 80-tych.Bylem zdumiony.Wojny nas niezle wymieszaly.NIESTETY WSZYSTKO CO Z NAS LEPSZE PRZENOSI SIE ZA ODRE.I dlaczego Czesi ucza sie od Niemcow organizacji szkol zawodowych a Polska nie.Artykul jest ku pokrzepieniu serc.W Polsce jest bardzo niewiele zmian na lepsze.Szkoda .Wole langsam langsam aber sicher niz lapu capu byle do przodu.
  • 2012-05-30 17:16 | zadymausa

Czy wreszcie otworzymy oczy?? Rynki?? Jakie rynki?? Dlaczego kraje i cale spoleczenstwa

sa w rekach "rynkow"?Przestancie rozwazac teorie.Spojzcie na fakty.Dolara juz nikt nie chce.Nadrukowano go tony i gdzie sie podzial??Niech wam bedzie-rynki go wziely.Teorie,ideologie wszystko to nie ma znaczenia w sytuacji dnia dzisiejszego.Zadna teoria tego nie przewidziala.Gdy tworzono te teorie nikt nie mial pojecia o wirtualnym pieniadzu,ubezpieczeniach na ubezpieczenie ubezpieczen tych co chca byc ZABEZPIECZENI !!!!!Machina rabowania rozpada sie powoli.Rynki beda kradly az sie rozleca.To proste dlatego tak trudno to pojac.Polsce grozi niewiele.I to by bylo na tyle.
  • 2012-06-05 17:09 | zadymausa

Kolejna faza kryzysu w strefie euro

Strefa euro wchodzi w kolejna faze kryzysu.Nowa faza to tylko ciag dalszy sytuacji bez wyjscia.Ciekawi mnie niezmiernie niechec znajacych temat do prostego wytlumaczenia o co chodzi.w kazdym jezyku pisze sie na calym swiecie o tej juz bez watpienia tragicznej sytuacji ogolnikowo.Ilez razy mozna sluchac frazesow typu "jak zareaguja rynki?"Rynki i inwestorzy.To nie sa tylko slowa to sa fizycznie istniejacy szulerzy i rabusie .Co dla nas maluczkich jest dobre oni okradli juz samych siebie.Chciwosc wygrala tylko po to zeby sie pogrzebac.A trumna jest bezgranicznie wielka.Pisanie o Grecji to zaslona dymna.Nie duzo ale ogromnie wiecej ukradziono w Hiszpani i we Wloszech.Spodziewam sie ,ze niebawem napiszesz"kolejna fala kryzysu"Pewnie wlasciwe okreslenie ale dalej nie na temat.Zarty sie skonczyly.Czy warto kupic na gieldzie ubezpieczenie od ubezpieczenia dla ubezpieczenia siebie.NIE.Wirtualny pieniadz jest tylko na koputerze.Ja ci go daje za darmo.Wez ile chcesz ale?Ale wszystko ile mozna zniesc ma granice.Zamiast przejsc w stan wakacyjnego dozywocia po 50-tce oferuje sie nam prace ktorej nie bedzie, do smierci.Zanim sie przewroce wole sie polozyc!!Niestety kiedy krzywa sie zalamie najwiecej ucierpia mrowki.
  • 2012-07-09 19:34 | zadymausa

Zadna misja to zwykla okupacja

I dlaczego sie ja prolaguje?
  • 2012-07-11 17:51 | zadymausa

Nie bardzo wiem o czym ten artykul.

Mozna go szybko podsumowac-Kazimierz Gorski.
  • 2012-07-17 18:42 | zadymausa

Przestrzelili nie przestrzelili

Polsce pozostalo zalosne wspolczucie.
  • 2012-07-27 17:45 | zadymausa

Technologiczny oboz koncentracyjny.

Ludzie juz dawno zapomnieli znaczenie slowa Wolnosc.
  • 2012-08-08 19:47 | zadymausa

I Tymek plynie z wolna

HA!Haaaaaaaaaaa!!Polska .Cos gdzies na jakiejs mapie.Potrzebuje gwaltownie systemu obrony przeciwasteroidowej.Koniecznie z amerykanskiej wytworni w Afganistanie.In God We Trust-cholera wyladowalem w Czestochowie.Jak sama nazwa waskazuje ,czesciej chowa.Tylko co?Otoz gtraphenowe kagance wszelkiego zastosowania.Z psiego ryja na szanowny dziennikarski.Nie do pobicia!!Kto kogo ostatni pogryzie dostanie zloty medal Olympinski prosto z Londynskiej sluzby terrorystycznego Centrum Trzesienia Ziemi z siedziba w Utah USA w kregu wesolych zon syjonu.Dziwne?:?Ha!HAAaaa!!Jesli jeszcze nie wiecie to najdziwniejsze wspolczesnie sa PIENIADZORY.Kiknij myszka 100 tys kliknij jeszce raz milion.Nie kilkaj teraz!! Najpierw idz do kosciola i pomodl sie o rozum.Dlaczego? Bo jesli klikniesz raz jeszcze do wyboru bedziesz mial.Zabor niemiecki .Putina tygrys,meksykanscy amerykanie a moze polski biogos.?I coz BIGOS okazuje sie byc madroscia narodu
  • 2012-08-29 02:48 | zadymausa

Bardzo trzezwe spostrzezenia.

Polecam zapoznac sie z " Wojna o pieniadz " Song Hongbing.Macie okazje bo jak do tej pory na rynku amerykanskim jest wylacznie po chinsku a Niemcy tez tego nie przetlumaczyli.Obawiam sie ,ze na polskiej edycji tez ktos moze wkrotce polozyc szlaban.Warto zapoznac sie z wersja historii finansow swiata wyksztalconego w Stanach a obecnie doradcy rzadu chinskiego Hongbinga.
  • 2012-09-12 20:20 | zadymausa

Niemcy: zielone światło dla Europejskiego Mechanizmu Stabilności

http://www.spiegel.de/international/europe/spiegel-interview-with-helmut-schmidt-and-valery-giscard-d-estaing-a-855127.html
  • 2012-09-12 20:19 | zadymausa

warto poczytac

http://www.spiegel.de/international/europe/spiegel-interview-with-helmut-schmidt-and-valery-giscard-d-estaing-a-855127.html
  • 2012-09-18 00:20 | zadymausa

Ciekawe

wedlug jego teorii wszyscy potrzebujemy psychiatry.Jakiego wiec psychiatry potrzebuje lekarz psychiatra?Jak do tej pory Psychiatria to pseudonauka!Za duzo spekulacji.
  • 2012-09-20 18:14 | zadymausa

Dawna teoria ,nie pamietam juz czyja powoli sie urzeczywistnia.

Pewna grupa ludzi zostawi w rozwoju inteligencji zdecydowana wiekszasc tak daleko w tyle ,ze bedzie mozna ta wiekszasc okreslic "grupa podludzi".Co dziwne ,rozwoj technologii to przyspiesza.
  • 2012-09-21 18:32 | zadymausa

Dlaczego nie do sedna tematu?

Kryzys jest ogolnoswiatowy i spowodowany finansowa polityka najwiekszych bankow.Mikroskopijna gospodarka Polski nigdy za duzo nie ucierpi.Jedyne co Polska (polskie banki)powinna robic to odwrocic sytuacje zaleznosci od obcego kapitalu.Zapomniec o przejsciu na Euro i prowadzic niezalezna polityke finansowa.Gdy wszystko sie zacznie walic i banki matki oproznia wasze "sejfy" dodrukujecie sobie zlociszy i najgorsze przetrwacie.Slonecznosci .
  • 2012-09-21 18:57 | zadymausa

Czy ktos wie?

Jak funkcjonuje w "Polityce" prawo usuwania komentarzy? Ktos zna z nazwiska Boga cenzury? A moze to klika bozkow?Mnostwo wypowiedzi i nikogo nie interesuje wolnosc slowa?Wiadomo w Polsce wszystko to iluzja.
  • 2012-09-26 19:03 | zadymausa

Najlepsza analiza w polskiej prasie tylko,no wlasnie...

to tylko jest najwazniejsze.Sformulowanie"Trzeba wspomagać budowanie Europy od dołu. Problem Europy nie jest dziś finansowy, ale umysłowy. Europie nie brakuje pieniędzy. Europie brakuje pomysłów, samowiedzy i poczucia wspólnoty." Jestem zaskoczony.To wszystko co dzieje sie w Europie i Swiecie spwodowane jest katastrofa systemu finansowego.Czyzby nawet Jan Zielonka obawial sie wypowiedziec o tym otwarcie?"Europie nie brakuje pieniedzy" i nie tylko.Europie w odroznieniu od Stanow nie brakuje miejsc pracy!To gdzie problem? W"politykowaniu sprzedajnych politykow"Kto drukuje pieniadze w Europie? Panstwa czy prywatne banki? Dlaczego drukujacy sa zadluzeni w prywatnych bankach?Dlaczego wytworcy dobr musza placic za nie swoje dlugi? Brak pomyslow czy tlamszenie radykalnych rozwiazan?Tylko takie moga doprowadzic do przyszlosci dla ludzi pracujacych.Czas najwyzszy obalic rzady Bankierow.Amerykanski system niewolnictwa poprzez dlug trzeba w Europie zastopowac.Slonecznosci !!
  • 2012-10-22 18:33 | zadymausa

Szczyt UE: nie ma pożaru, więc politycy grzęzną

najwazniejsze jest zrozumienie sytuacji.Wstepowac do chorej uni moneternej nie ma sensu.
  • 2012-10-22 18:33 | zadymausa

Wazac wszystkie za i przeciw

najwazniejsze jest zrozumienie sytuacji.Wstepowac do chorej uni moneternej nie ma sensu.
  • 2012-11-01 17:36 | zadymausa

Sprawa postepku prawa.

Uwazam ,ze nalezy przywrocic wolnosc slowa i prawo zmienic.
  • 2012-11-05 23:39 | zadymausa

Rozmowa o niczym

Nie mozna prowadzic dyskusji o Bogu na podstawie blednego zalozenia.Od kiedy jakis Bog z wymyslonych przez ludzi religii moze byc podstawa rozwazan o czyms co nazywamy Bogiem??
  • 2012-11-23 18:44 | zadymausa

Wawrzyniec Smoczyński laureatem Nagrody im. A.Wojciechowskiego

nieliczne rzetelnie przedstawiajace sytuacje finansowa i gospodarcza Swiata artykuly blyskawicznie laduja w archiwach.Jego wlasne to zlepek dobrze brzmiacych polprawd.Bravo! Nagroda!
  • 2012-11-23 18:44 | zadymausa

cenzuruje znakomicie

nieliczne rzetelnie przedstawiajace sytuacje finansowa i gospodarcza Swiata artykuly blyskawicznie laduja w archiwach.Jego wlasne to zlepek dobrze brzmiacych polprawd.Bravo! Nagroda!
  • 2012-11-26 21:27 | zadymausa

Bezmyslne wprowadzenie religi do zycia panstwa doprowadzilo do przedziwnych sytuacji.

Rozwiazanie jest tylko jedno ale na ten temat boicie sie wypowiadac.Zdjac krzyze z instytucji panstwowych i publicznych.Przywrocic prawa kosciola z czasow Gomulki(nieorientuje sie czy to wystarczajace)I pozwolic kazdemu wyznawac swoja religie w miejscach do tego przeznaczonych.Konflikty religine nie sa nikomu potrzebne.Szczegolnie kosciolowi polskiemu.Czy ktos wreszcie zacznie powaznie dzialac w tym kierunku??
  • 2012-11-27 18:04 | zadymausa

Nie ma czego komentowac.

Kraj podaza w niewlasciwym kierunku.Ludzie myslacy nie chca nim rzadzic.Wszedzie panuje pseudo.Pseudo wladza,pseudo prawo,pseudo kultura itd.Wniosek oczywisty powstalo pseudo spoleczenstwo.A rozwiazaniem tego nie moze byc nic pseudo.Niestety.
  • 2012-11-27 18:29 | zadymausa

PIENIADZORY

Czytalem to wczoraj i postanowilem cos dodac.Otoz, szczesliwie sa na polskim rynku dwa zrodla ze studni wiadomosci.Ferdinad Lips "Zloty Spisek" i Song Hongbing "Wojna o Pieniadz".Dla szanujacych swoja wiedze publikacje nie do odrzucenia.Poczytaj mi mamo.Kiedys w Polsce bylo wyksztalcenie !!
  • 2012-11-28 18:53 | zadymausa

Cześć gmin, powiatów i województw do likwidacji? Niedługo to konieczność

zaprowadzila Europe w slepy zaulek.Bylem w Polsce i widzialem niebotyczne niedbalstwo.Nie wiem co o tym myslec.Logika nakazuje dbalosc i gospodarnosc.To kiedys wprowadzali Rzymianie.Jak ich zabraklo Europa wyladowala w ciemnosciach.Polska kraj biedny ma rzady conajmniej kiepskie.Utrzymywanie biurokracji nie ma sensu.Kraj maly ale w poznanskim i opolskim chwastow nie dostrzerzesz!!Zamiast narzekac zakasac rekawy.Tylko kto ma to zrobic??Coz wac Pan robisz??Ryby sobie lowie.Alez moc Panie mnie kapie po glowie.Dlaczego do najlatwiejszego rozwiazania droga jest najtrudniejsza?
  • 2012-11-28 18:53 | zadymausa

amerykanizacja systemu finansowego....

zaprowadzila Europe w slepy zaulek.Bylem w Polsce i widzialem niebotyczne niedbalstwo.Nie wiem co o tym myslec.Logika nakazuje dbalosc i gospodarnosc.To kiedys wprowadzali Rzymianie.Jak ich zabraklo Europa wyladowala w ciemnosciach.Polska kraj biedny ma rzady conajmniej kiepskie.Utrzymywanie biurokracji nie ma sensu.Kraj maly ale w poznanskim i opolskim chwastow nie dostrzerzesz!!Zamiast narzekac zakasac rekawy.Tylko kto ma to zrobic??Coz wac Pan robisz??Ryby sobie lowie.Alez moc Panie mnie kapie po glowie.Dlaczego do najlatwiejszego rozwiazania droga jest najtrudniejsza?
  • 2012-11-28 19:45 | zadymausa

Tymek co bedzie gdy ciebie zabraknie?

To samo.Polska kaszana.Dobrze ,ze piszesz.Kiedys w Polsce cieszono sie ,ze slowa weszly pod strzechy.Teraz nie mozna ich rakietowac w osiedla.Strzezone przez ochroniarzy.Czegoz oni chronia?Na pewno nie glupoty.Ciekawym czy ci kibole to CHRZESCIJANIE ?Jesli tak to sprawa prosta.Nalezy ich ukrzyzowac! Chyba sami sie na to zgodza.Jesli nie, nie wiedza co czynia.Slonecznosci !!HA!HAaaaaaaa!!
  • 2012-12-01 19:05 | zadymausa

"Kiedy i jak wynaleziono narod zydowski"

Ksiazka napisana przez Shlomo Sanda powinna znalezc sie w lekturze kazdego zabierajacego glos w temacie "Izrael".
  • 2012-12-03 19:09 | zadymausa

Ilez komentarzy i wywodow....

a gdzie podstawa?Jak widac wszyscy sa religijni i licza na cud.Sytuacja finansowa swiata nie rozwiaze sie sama.I nikt nie jest w stanie przewidziec jej przyszlosci.Zadne modele i teorie ekonomi stanu obecnego nie przewidywaly i go nie rozwiaza.A Polska jak zwykle sama sie niszczy i niczego w niej tez wyprognozowac sie nieda.Czyli cale to wszystko to spekulacje.
  • 2012-12-06 19:47 | zadymausa

Obama po wprowadzeniu sie do Bialego Domu przekonal sie .....

jak mityczna jest wladza prezydenta.W pierwszym roku cokolwiek chcial zrobic odrzucane bylo automatycznie.Zniechecony postanowil przepchnac "reforme lecznictwa" w kulisach.Raczej jako adwokat a nie prezydent.Co z tego wyszlo wiadomo.Nie potrafil czy tez nie mogl zamknac Guantanamo,skasowac Patriot Act,zabrac armi z Afganistanu wczesniej.Nie pozostalo mu nic waznego w kraju co moglby skutecznie zrealizowac.Kazdemu wiadomo ,ze prezydent Stanow nie ma wplywu na ekonomie kraju.Moze jedynie prowadzic federalne projekty.I wlasnie to robil.Niestety do dzisiaj media o tym milcza.On nie mogl odniesc zadnego prestizowego sukcesu.Chciano tego "cwanego czarnucha" pogonic i szybko zapomniec.Temu wylacznie celowi poswiecili sie Republikanie.Dlatego deficyt rosl i rosnie.Bez wspolpracy kraj grzeznie coraz bardziej. W mediach powolne wychodzenie z recesji a w rzeczywistosci depresja .Ciekawostka.Ludzie sa tak skolowani ,ze czlowieka w rekach Wall Street Baracka Obame nazywaja socjalista.Prognozowanie co moze zrobic w 2 kadencji jest zabawne.Niewiele.Jesli kraj pograzy sie dostatecznie gleboko i przerazeni Amerykanie wezma sie do czynu i wywala liderow z Kongresu to wiele sie zmieni.Ale to maloprawdopodobne.
  • 2012-12-14 21:24 | zadymausa

Szczyt w Brukseli

I cala reszta tym podobnych stwierdzen ukrywa prawdziwa sytuacje finansowa swiata.Kto nadzoruje najwieksze banki Angli i Stanow?Na pewno nie rzady tych krajow.Czy to lepiej czy gorzej to inny temat.Sprzedajny polityk czy chciwy krwiopijca bankier.Kto lepszy.Moze polityk bo mozna sie go pozbyc.Ciekawy projekt to Chiny.Tam rzad ma kontrole pieniadza.Wracajac do Europy.40% Euro transakcji odbywa sie w Londynie.Czas najwyzszy to skonczyc.Zainteresowani w temacie wiedza ,ze jest okropna ilosc dolarow bez pokrycia.Do tego funty angielskie.Wojna finansowa coraz blizej.Mysle otwarta bo ta zakulisowa trwa od dawna.Przesuwanie terminu rozwiazan w strefie Euro to tylko gra na zwloke.Zadnego rozwiazania nie ma na horyzoncie.Przynajmniej takiego na jakie licza naiwniacy.Rozwiazania kombinacji jeszcze wieksza kombinacja.Mam nadzieje .ze Polacy jakos wyrobia.Jedno u was jest pewne , nie nalezy przestac drukowac zlocisza.Jakby nie bylo to zloto .Chociaz tylko w nazwie.
  • 2012-12-14 21:24 | zadymausa

nadzory obu krajow

I cala reszta tym podobnych stwierdzen ukrywa prawdziwa sytuacje finansowa swiata.Kto nadzoruje najwieksze banki Angli i Stanow?Na pewno nie rzady tych krajow.Czy to lepiej czy gorzej to inny temat.Sprzedajny polityk czy chciwy krwiopijca bankier.Kto lepszy.Moze polityk bo mozna sie go pozbyc.Ciekawy projekt to Chiny.Tam rzad ma kontrole pieniadza.Wracajac do Europy.40% Euro transakcji odbywa sie w Londynie.Czas najwyzszy to skonczyc.Zainteresowani w temacie wiedza ,ze jest okropna ilosc dolarow bez pokrycia.Do tego funty angielskie.Wojna finansowa coraz blizej.Mysle otwarta bo ta zakulisowa trwa od dawna.Przesuwanie terminu rozwiazan w strefie Euro to tylko gra na zwloke.Zadnego rozwiazania nie ma na horyzoncie.Przynajmniej takiego na jakie licza naiwniacy.Rozwiazania kombinacji jeszcze wieksza kombinacja.Mam nadzieje .ze Polacy jakos wyrobia.Jedno u was jest pewne , nie nalezy przestac drukowac zlocisza.Jakby nie bylo to zloto .Chociaz tylko w nazwie.
  • 2013-01-16 17:25 | zadymausa

Dobrze czy zle i kropka.

Zyjac juz dluzej poza granicami wielkiego narodu polskiego niz w jego granicach zapytany przez mame jaki ze mnie Polak,odpowiedzialem zaden.Prawie juz przestalem cokolwiek komentowac bo to i tak do nikogo nie dociera.Pisac sobie a muzom nie lubie.A Tymek dalej :i tak sobie wolno jedzie ,kon na kozle ja na przedzie.Podziwiam i dziekuje.Slonecznosci !!
  • 2013-01-23 16:29 | zadymausa

Pogrzeb matki Kazimerza Wielkiego

Przyznam szczerze ,ze ta enklawa swiata zwana Polska zmusza do zastanowienia.Wskrzesila prawie ze umarla juz religie w Europie,przywraca szlachectwo, gloryfikuje miernoty i jednoczesnie uwielbia Judasza.Zamiast budowac mieszkania do wynajecia kreuje niewolnictwo mieszkaniowe.Kiedy wreszcie wybudowano troche drog musisz placic gdy chcesz jedzic.Ale jak umrzesz panstwo zaplaci za kadzidlo.Nie wiadomo jak na to patrzec.Z jednej strony kraj byl w rozbiorach i w okupacji a z drugiej sam teraz jest najezdzca i okupantem. Tu lataja z krzyzami i prosza o blogoslawienstwo a tam strzelaja do bogu ducha winnych.Rozumie bigos ale tego waszego nie da sie jesc.Wolna prasa dla macicieli i stanowy pogrzeb dla matki miernoty wawelskiej.Nic dodac nic ujac jak zwykle od wiekow:dokad zmierzacie?
  • 2013-03-20 19:32 | zadymausa

Pewnie nigdy nie dowiemy sie dlaczego i kto podjal tak ryzykowna decyzje.

Wazne jest to ,ze uswiadomi ona wiele ludzi.Troche zapracowanych codziennoscia przystanie na chwile i przyjmie do wiadomosci ,ze ich ciezko wycharowanych pieniedzy przeciez w banku nie ma.Swiat dzisiejszy utonal w oceanie nieistniejacych pieniedzy.Kazdy jest odpowiedzialny za siebie i co zrobi poniesie tego konsekwencje.Istniejacego kryzysu nie da sie rozwiazac polsrodkami.
  • 2013-04-16 16:26 | zadymausa

Załamanie na rynku złota. Co to oznacza?

Kolejna misinformacja.
  • 2013-04-16 16:26 | zadymausa

Nie wiem w jakim celu ten artykul

Kolejna misinformacja.
  • 2013-04-16 16:36 | zadymausa

To wyglada ...

na rzadowa prowokacje.Nie cierpie teori spiskowych ale to wydarzenie w obecnej sytuacji jest bardzo pomocne siedzacym w "niebardzo" Bialym Domu.
  • 2013-06-14 18:25 | zadymausa

Holy shit !! Wroclaw w Ameryce?

Wiezi?Nie bardzo wiem o co chodzi.Moge jedynie stwierdzc ,ze zadnych wiezi nie ma.Wroclaw zas dopiero dzisiaj zaczyna byc Wroclawiem a nie Breslau.Za Gomulki gdzies myslano ,ze wroci do macierzy-Vaterlandu!Pozniej byl jedyna autostrada do domu{Niemiec} A dzisiaj dzieki Pana artykulowi moze wreszcie prezydent miasta zamiast budowac fontanny wyczysci Olawke.Za moich czasow byly tam 3 wypozyczalnie kajakow ,niezliczone stanowiska wedkarskie i trampolina na tzw 3 metrach.A obecnie jest chyba hodowla zab na trzesawisku.Czy to wina zabojadow?Jazz nad Odra zamienil sie w rzyganie nad Olawka. Czy ktos w tym miescie potrzebuje rozowe okulary.Byc moze czekacie na langsam ,langsam aber sicher?Nie sadze.Zatrudniliscie poznaniaka w ZOO i wszystko stapa powoli acz wlasciwie w byc moze porzadanym kierunku?? Wyczyscie Olawke,cholera panie!~
  • 2013-06-15 17:43 | zadymausa

Pan Wojciech przedstawil niezle cala sytuacje .Zabraklo jednak wlasciwego wniosku.

Otoz,prawie wszedzie na swiecie jest mozliwosc na radykalne zmiany.Mozna je przeprowadzic jedynie gdy ktos zechce wyjsc z cienia i zainauguruje "nowa partie" To jest coraz bardziej widoczne i mozliwe.U mnie ciekawy czlowiek Jessie Ventura wystapi w roli nowego.Polski nie znam ale jesli ktos rozsadny chcialby pogonic Tuskow i Kaczynskich z pewnoscia mialby duze szanse.Warto sprobowac!Slonecznosci!
  • 2013-07-06 17:44 | zadymausa

Mila niespodzianka.

Chyba najlepszy polski tenisista w histori jest tylko o kroczek od regularnych polfinalow.Dwa razy w meczu z Murrayem stracil koncentracje i drogo za to zaplacil.Po zwyciestwie w pierwszym secie i przy stanie 4:2 w trzecim.Szkoda, zmarnowal szanse na lekcje od Djokovica .Ciekawe czy mu wreszcie ktos zacznie pomagac?Jesli tak to bedziemy wkrotce swiadkami ciekawych rywalizacji Jerzyka z Nadalami i reszta.Oby tak dalej Jerzyk!
  • 2013-07-23 16:56 | zadymausa

Najbardziej podobaja mi sie specjalisci od Stanow.

A Stany to juz nieuchronnie przerazliwie wielka Grecja.Tu dopiero bedzie sie dzialo.
  • 2013-08-03 17:37 | zadymausa

Ludzie slabo znajacy Rosje....

smiechu warte.Jest odwrotnie i w tym caly problem.
  • 2013-08-16 19:04 | zadymausa

"Ludzie mają skłonność do wiary w najbardziej absurdalne tezy, które im się wydają bezpieczne. "

Doskonale stwierdzenie.Noblista wierzy w amerykanskie rozwiazanie.Co za bzdura!Podstawy systemu finansowego a jest nim popyt i podaz pieniadza nie da sie oszukac w drukarni dolara.Jedyne rozsadne zdanie z calego artykulu dotyczy pozostania w zlotowce.Slonecznosci!
  • 2013-08-22 18:18 | zadymausa

a moze tak przejsc do sedna sprawy.

Przywrocic ksciolowi swoje miejsce.Kategorycznie oddzielic Kosciol od Panstwa.Wiara dla wiernych,polityka panstwa dla Rzadu.
  • 2013-08-30 17:02 | zadymausa

Okupacja Afganistanu przez..

polskich najemnikow to hanba narodowa.O czym ten artykul?