Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(4)
Komentarze użytkownika: Maja
 • 2009-09-06 15:40 | Maja

  Wielkie problemy moga być ilustrowane przez jednostkowe przykłady. Takim przykładem jest walka tocząca się na forum tvn24 - nie tylko na wątku "Wychowałem się w lepszych miejscach niż Tusk". Na tym watku spotkaliśmy się w grupie ludzi, którzy postanowili walczyć z chamstwem, z którym tam zetknęli się w różnych formach,....walczyć, a nie odejść w milczeniu. Stąd nasze komentarze do tego artykułu. Na zarzut stawiany przez nautę Skooola mogę odpowiedzieć jedynie, że nie toczymy tu żadnych sporów. Informujemy jedynie o istniejącej na forum tvn24 sytuacji, która doskonale ilustruje tezy komentowanego artykułu i może stanowić punkt wyjścia do rozważań nad środkami przeciwdziałania zdziczeniu w sieci. Fakt, że jesteśmy atakowani również tutaj - nie jest naszą winą. Zabieramy głos tam, gdzie możemy zostać uslyszani - taka możliwość na wątku tvn24 została nam odebrana. Nie sadzimy, by była to decyzja kierownictwa forum - jest to raczej kolejny przykład swobodnego działania moderatorów, którym nie przeszkadzają wulgarne wpisy trolli i klonów , a likwidują wątek literacki....De gustibus....Szkoda tylko, że wątek, który miał najwiekszą liczbę otwarć został obecnie ocenzurowany, a zasady cenzury muszą budzić zdumienie zwykłego nauty.....Pozostały posty szerzące nienawiść rasową, narodową, homofobię...posty ujawniające dane osobowe, szkalujące nautów,....posty z groźbami pod adresem nautów....Likwidacji ulegają natomiast rozmowy prowadzone przez grupę przyjaciół na tematy literacke, filozoficzne, tematy dotyczące codziennego życia.....żarty. Kierownictwo forum tvn24 zostało o tej sytuacji poinformowane. Zdjęcia z ekranu zostały wysłane. Odzewu - brak. Mamy nadzieję, że jest to tylko wynik konieczności sprawdzenia rzetelności dowodów i problem czasu potrzebnego na reakcję kierownictwa forum tvn24. Efekty naszej interwencji w tej sprawie niewatpliwie będą cennym przyczynkiem do rozważań nad przyczynami i możliwościami przeciwdziałania chamstwu szerzącemu się w sieci. Tak więc mam odmienny pogląd na konieczność prowadzenia naszej dyskusji właśnie tutaj. Nie sądzę też, by była jałowa....
 • 2009-09-06 20:10 | Maja

  Rozumiem brak czasu...tak bywa. Ale Ty poparłeś nas- cieszy nas to, co piszesz. Kropla drąży kamień. Tylko wolelibyśmy, by skała rozpadła się jeszcze za naszego życia :-). i pozwoliła nam znów się spotkać :-).
 • 2009-09-07 11:13 | Maja

  Nikt z tych, co zostali, nie rozwieje się bez śladu. Tego możesz być pewien. Czarne dziury są tylko w Kosmosie, a wierzby można sadzić w różnych miejscach. W najgorszym wypadku. Na pewno się poznamy :-) Nie znamy się w realu.......czy nie jesteśmy dobrym przykładem, że warto toczyć tę walkę? Po to, byśmy mogli rozmawiać bez przeszkód....? Nie usprawiedliwiaj się - zawsze dawaliśmy tyle, ile mogliśmy dawać. :-) Pozdrowienia :-).
 • 2009-09-10 13:17 | Maja

  Re: Kwestia Ch@mstwa

  Odnoszę wrażenie, że największym problemem staje się możliwość cenzury w internecie. Czyż nie ma jej w realu? Czy w imię wolności wyrażania swego zdania przez ludzi, którzy mają problem z formułowaniem zrozumiałych zdań i wolą przemawiać pięścią - czy w imię tej wolności zlikwidujemy wszelkie normy prawa? Jeśli ktoś uważa, że inny człowiek nie zasługuje na to, by żyć - to jest to sprawa między nimi? Zabraniając ograniczymy przecież wolność. Większość dyskutantów proponuje, by po prostu chamstwo w sieci ignorować. W realu na mecze piłkarskie trudno pojść zwykłemu człowiekowi...stadiony są opanowane przez kiboli. Czemu z nimi walczymy? Przecież można ich ignorować i mecz obejrzeć w telewizji...Czemu od nauty, który nic o mne nie wie i nigdy mnie nie widział mam slyszeć "Maja, znowu jesteś pijana?" Z moich obserwacji wynika, że chamstwo służy w jakiś sposob ludziom kierujących forum...Kiedy na forum tvn24 zaprotestowaliśmy przeciw chamstwu - zakneblowano nas....O jakiej cenzurze tu mówimy? Obawiam się, że aktualnie mamy do czynienia z cenzurą chroniącą chamstwo.