Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(1058)
Komentarze użytkownika: wnukmarek
  • 2010-02-26 14:33 | wnukmarek

Miro o polityce

"Polska to dziki kraj".Zgadzam się całkowicie,jeżeli ktoś taki jak Drzewiecki może być posłem.Powinien do polityki wciągnąć swojego brata znanego aferzystę,załatwiacza kontraktów np.na orliki.PO powinna ucywilizować ten "dziki kraj".Najlepsi do tego to Zbychu,Miro,Rosół,kolesie z KLD i złotousty bajerant,przecież w sondażach 58% dziczy ich popiera.
  • 2010-02-27 08:59 | wnukmarek

Re:Kasa i fura od Drzewieckiego dla Rosoła!!!

To są te "wysokie standardy PO".
  • 2011-04-06 23:34 | wnukmarek

Re:Oni po raz pierwszy pójdą do wyborów

To bardzo łakomy kąsek,który może przesądzić o wyniku.PO już się ślini jak uwieść kolejną grupę frajerów,bo oni jedyni jeszcze prawdopodobnie nie zorientowali się,że od momentu powstania w 2001r. PO nie dotrzymała ani jednej obietnicy,zawsze jej ktoś przeszkadzał,a winę ponosi za to kto inny: prezydent,kryzys,powódź,PiS,poprzednicy itd.Najwięcej złego dla ludzi młodych zrobił rząd Tuska,w zamian dostaną dragi.Nie było w ostatnich 22latach większego łgarza niż Tusk i jego ekipa.PiS jest uczciwszy ale oszołomiasty.Obecnie są tylko 2 opcje:anty-PiS i anty-PO.Dobrze aby młodzi nie wpisywali się w te gierki i zagłosowali na kogoś innego.TO trudne,bo SLD i PSL też się wg mnie kompletnie nie sprawdzili,dbając jedynie o interesy własnych działaczy.Najważniejsze własne zdanie i zdrowy rozsądek,im piękniejsze obietnice tym większe kłamstwo.
  • 2011-04-18 20:33 | wnukmarek

Re:Jak rozbroić PIS ?

Ja zastanawiam się jak rozbroić PO,której rząd jest najgorszy od 1989roku,nieudolny,najbardziej kłamliwy,prowadzący gospodarkę rabunkową.Konflikt z PiS oraz wszystkie potknięcia prezesa czy kogoś z jego ludzi są nagłośniane przez przybudówki i bojówki w postaci TVN 24,Tvn,Polsat news.Pieski reporterskie,które łaszą się i liżą łapę tym co im dają jeść i są związani z PO,nie silą się nawet na odrobinę obiektywizmu,są obrzydliwie tendencyjni.Taka Olejnik przez około 8 miesięcy w "Kropce nad i" miała tylko jeden temat:Katastrofa Smoleńska.Cel chyba jasny,odwrócenie uwagi od poczynań rządu i PO.Jeśli gościem jest pisior to widać w niej ten jad i agresję. Ludzie,którzy nie interesują się polityką lub nie znają na niej, w dużej mierze ulegną tej agresywnej propagandzie.PiS również nie powinien rządzić ze względu na osobę Kaczyńskiego,jego konfliktowość i konfrontacyjność.Wyborcy powinni utrzeć nosa obu tym jedynie słusznym siłom i zagłosować choćby na PJN(też nie z mojej bajki)lub Palikota.Najważniejsze jest wg mnie,aby głosować zgodnie z własnym sumieniem i wiedzą,a nie wyboru mniejszego zła.
  • 2011-04-18 21:07 | wnukmarek

Re:Kościól wyklucza 3/5 społeczeństwa

Jestem przeciwny jakiejkolwiek walce z Kościołem,gdyż to właśnie mu służy.Potrzebuje on męczenników,przeciwników,wojujących ateistów,agnostyków, heretyków,aby dobrze funkcjonować,biadolić,mobilizować fanatyków,wymuszać na przestraszonych i spolegliwych władzach nowe przywileje i ustępstwa.Odkąd religia weszła do szkół rozpoczął się powolny jego upadek.Im bliżej księży tym lepiej widać obłudę,zakłamanie i pazerność.Już się słyszy o systematycznym spadku liczby wiernych na nabożeństwach,ślubów kościelnych.Za 20lat kościoły będą puste,zachapane bogactwa zaczną się kurczyć,a za kolejne 20lat ksiądz w pocerowanej sutannie stanie się faktem.
  • 2011-04-19 21:09 | wnukmarek

Re:Sikorski:

Po ujawnieniu nagrań od,których zaczęła się afera hazardowa,Tusk w sejmie stosując terminologię wojskową wypowiedział wojnę PiS-owi,Sikorski dożynał watahy.Język PO też nie pozbawia złudzeń jeśli się do tego przypomni jeszcze ich język,gdy byli w opozycji,czy choćby język członka PO J.Palikota.A teraz wielce ich oburza język pisiorów.Kali schowałby się ze wstydu słuchając oburzonych platformersów.Po prostu jedni są warci drugich.Przypisywanie PiS-owi odpowiedzialności za obrzydliwe hasła na transparentach wydaje mi się nieuprawnione.Część napisów zasługuje ,czy wręcz wymaga ścigania,gdyby się okazało,że to jakiś działacz PiS niósł transparent,można by słusznie oskarżyć partię.Kibole głoszą rasistowskie i antysemickie hasła a nikt przecież nie oskarży klubów o ich treść.A na marginesie,bardziej się lękam pięknych, cudownych słów,obiecanek polityków,bo one cuchną perfidią i obłudą.
  • 2011-04-19 21:36 | wnukmarek

Re:Kościól wyklucza 3/5 społeczeństwa

Myślę,że wszyscy po trosze mamy rację.Komunizm upadł i Kościół też w końcu ulegnie marginalizacji i utraci wpływy.Jednak ja po pierwsze nie wierzę politykom,że podejmą radykalne działania,a po wtóre wywołałyby one długotrwałą burzę,trudną do uspokojenia,jako że fanatyków jest zbyt wielu i jak to fanatycy są nieobliczalni.Można co najwyżej starać się przyspieszyć ewolucję za pomocą drobnych,ale szybkich kroków, nie radykalnie jednorazowo.
  • 2011-04-19 22:31 | wnukmarek

Komunizm mnie dużo nauczył.Jak większość nienawidziłem go.Dzięki temu byłem sceptyczny i wyszukiwałem kłamstw w mediach.Obserwowałem polityków, analizowałem,słuchałem RWE i"Głosu Ameryki".I widzę,że pod wieloma względami nic się nie zmieniło.Kłamstwo jest normą w ustach polityków,którzy mówią głosem swoich sztabów od sondaży i innych słupków.Własne klęski przekuwa się w sukcesy.Nie ma niezależnych dziennikarzy,tylko pieski reporterskie liżące łapy tym co im dają jeść.Trudno jest dokonać wyboru.Może najlepszym rozwiązaniem jest po prostu intuicja.
  • 2011-04-22 13:39 | wnukmarek

Re:I znowu miał rację ...

Niezwykle kulturalna i intelektualna wymiana poglądów,akurat na poziomie naszej polityki.Najwięcej ustaw i to sensownych oraz dobrze przygotowanych zawetował Kwaśniewski.L.Kaczyński zawetował zaledwie kilka i to beznadziejnych bubli,specjalnie tak przygotowanych,aby swoją nieudolność lub zyskiwanie na czasie PO mogła czymś usprawiedliwić.Komorowski tym się różni od poprzedników,że podpisze wszystko,choćby nawet łamał konstytucję.Nie jest w stanie wznieść się ponad podziały, mały dyspozycyjny człowieczek PO.
  • 2011-04-22 15:10 | wnukmarek

Drogi Panie,czy np.PO dotrzymała choć jedną obietnicę wyborczą,a co z 3x15 lub 4xtak.Inni nie wiele tylko lepsi.Wszystkim kieruje marketing polityczny,swoista promocja najczęściej g...... produktu w ładnym opakowaniu.Przecież większość elektoratu to ludzie prości lub tylko pobieżnie interesujący się polityką.Spece od PR i HR nie interesują się tym co wyborcy sobie życzą,a już najmniej myślą to w przyszłości zrealizować,liczy się tylko wygrana za wszelką cenę,a później na krótką pamięć wyborców.Kto bogatszy,kto ma więcej mediów w rękach,lepszych bajerantów i lepiej uprawia marketing ten wygrywa.Dzisiaj jak mówią niektórzy politolodzy i socjolodzy nie istnieje prawdziwa demokracja a tzw.kapitalizm polityczny.Slogan skierowany do indywidualnego człowieka,że od niego zależą wyniki wyborów, to głosili nawet komuchy,a i tak wiadomo było kto wygra.Po latach nabrałem przekonania, że uczciwych polityków nie ma i nie będzie,patriotyzm widzi się przez pryzmat własnych korzyści,a o mężach stanu należy zapomnieć.Mój głos jest dla mnie zbyt cenny,abym go dawał takiemu chłamowi jaki dzisiaj jest w polskiej politycznej rzeczywistości.Bacznie obserwuję,może ktoś zasłuży na mój głos i nie będę miał wyrzutów sumienia,ale tym kimś nie będzie żadna z dzisiejszych przewodnich sił,a na głosowanie negatywne nie mam ochoty.PO i Pis są naprawdę siebie warte.Tylko zainicjowanie zmian w ordynacji:jednomandatowe okręgi,wybory ważne jeśli ponad 50%ludzi głosuje,może nawet obowiązkowe jak w Beneluksie (nie idziesz kara symboliczna,może zwróci się część kosztów, dofinansowanie tylko kampanii wyborczej zarejestrowanych komitetów,partie niech się utrzymują tylko ze składek.Ale to utopia,dzisiejsi politycy się kłócą,ale są zadziwiająco zgodni jak choć trochę chciałby ktoś coś zmienić.
  • 2011-04-22 15:10 | wnukmarek

Drogi Panie,czy np.PO dotrzymała choć jedną obietnicę wyborczą,a co z 3x15 lub 4xtak.Inni nie wiele tylko lepsi.Wszystkim kieruje marketing polityczny,swoista promocja najczęściej g...... produktu w ładnym opakowaniu.Przecież większość elektoratu to ludzie prości lub tylko pobieżnie interesujący się polityką.Spece od PR i HR nie interesują się tym co wyborcy sobie życzą,a już najmniej myślą to w przyszłości zrealizować,liczy się tylko wygrana za wszelką cenę,a później na krótką pamięć wyborców.Kto bogatszy,kto ma więcej mediów w rękach,lepszych bajerantów i lepiej uprawia marketing ten wygrywa.Dzisiaj jak mówią niektórzy politolodzy i socjolodzy nie istnieje prawdziwa demokracja a tzw.kapitalizm polityczny.Slogan skierowany do indywidualnego człowieka,że od niego zależą wyniki wyborów, to głosili nawet komuchy,a i tak wiadomo było kto wygra.Po latach nabrałem przekonania, że uczciwych polityków nie ma i nie będzie,patriotyzm widzi się przez pryzmat własnych korzyści,a o mężach stanu należy zapomnieć.Mój głos jest dla mnie zbyt cenny,abym go dawał takiemu chłamowi jaki dzisiaj jest w polskiej politycznej rzeczywistości.Bacznie obserwuję,może ktoś zasłuży na mój głos i nie będę miał wyrzutów sumienia,ale tym kimś nie będzie żadna z dzisiejszych przewodnich sił,a na głosowanie negatywne nie mam ochoty.PO i Pis są naprawdę siebie warte.Tylko zainicjowanie zmian w ordynacji:jednomandatowe okręgi,wybory ważne jeśli ponad 50%ludzi głosuje,może nawet obowiązkowe jak w Beneluksie (nie idziesz kara symboliczna,może zwróci się część kosztów, dofinansowanie tylko kampanii wyborczej zarejestrowanych komitetów,partie niech się utrzymują tylko ze składek.Ale to utopia,dzisiejsi politycy się kłócą,ale są zadziwiająco zgodni jak choć trochę chciałby ktoś coś zmienić.
  • 2011-04-25 10:00 | wnukmarek

Re:Kolejny list do Prezydenta i Premiera RP.

Politycy i wielu piszących na zamówienie polityczne dziennikarzy są już tak wyalienowani i aroganccy,że pisanie listów do nich to walenie głową w mur.Nawet nieudaczni i niesprawdzeni istnieją na ciepłych posadkach,na których zarabiają nieuzasadnione krocie i obstawiają wszystkie synekurki swojakami.Stworzono system dla siebie.Prywatyzacje to napychanie kasy swoim.Przecież wiele dawnych inwestycji budowano ze środków ZUS i po prywatyzacji winny one wrócić do systemu ubezpieczeń społecznych, nie wróciły,czyli okradziono miliony emerytów.Dyspozycyjne w większości media przekują każdą klęskę w sukces a zakłamani politycy zatrudniają za nasze pieniądze różnych magików z PR i HR i od słupków ,aby jeśli nawet nie wygrać, to dorwać się do sejmu,senatu i władz samorządowych etc.Cały czas doraźność, skok na kasę,rozpasana administracja i przy pomocy listów miałoby to ulec zmianie?Toż to czysta utopia.Hołdys mówił o braku demokracji i miał rację.Znaczone karty już zostały rozdane i tylko doświadczeni szulerzy mogą wygrać.My możemy modlić się o cud, ale bez większej wiary,przecież miał się zdarzyć jak zapowiadał Tusk i co, dalej mamy rękę w nocniku.Prawdopodobnie z czasem przemówi ulica,bo ile można sięgać do coraz płytszych kieszeni a głębokie są coraz głębsze,jak długo jeszcze ludzie dadzą się okłamywać. Przecież igrzyska nie mogą trwać wiecznie.Nawet w proteście nie iść na wybory nic nie da.W Łodzi na prezydenta głosowało zaledwie 20% uprawnionych i co,dokonano "demokratycznego wyboru".Więc jakby co to politycy sami się wybiorą.Tylko zmiana ordynacji wyborczej:jednomandatowe okręgi,finansowanie partii ze składek członkowskich,dofinansowanie z publicznych pieniędzy zgłoszonych i zarejestrowanych komitetów wyborczych,wzorem krajów Beneluksu obowiązkowe wybory (nie idziesz-płacisz niewielką karę)- mogłyby coś dać.Ale zmiany te to też utopia,politycy mogą się kłócić, ale zawsze są wzorowo zgodni jak poczują zagrożenie własnych interesów,poza tym nie będzie jakieś "przypadkowe społeczeństwo" decydować o ich demokracji.
  • 2011-04-25 10:00 | wnukmarek

Re:Kolejny list do Prezydenta i Premiera RP.

Politycy i wielu piszących na zamówienie polityczne dziennikarzy są już tak wyalienowani i aroganccy,że pisanie listów do nich to walenie głową w mur.Nawet nieudaczni i niesprawdzeni istnieją na ciepłych posadkach,na których zarabiają nieuzasadnione krocie i obstawiają wszystkie synekurki swojakami.Stworzono system dla siebie.Prywatyzacje to napychanie kasy swoim.Przecież wiele dawnych inwestycji budowano ze środków ZUS i po prywatyzacji winny one wrócić do systemu ubezpieczeń społecznych, nie wróciły,czyli okradziono miliony emerytów.Dyspozycyjne w większości media przekują każdą klęskę w sukces a zakłamani politycy zatrudniają za nasze pieniądze różnych magików z PR i HR i od słupków ,aby jeśli nawet nie wygrać, to dorwać się do sejmu,senatu i władz samorządowych etc.Cały czas doraźność, skok na kasę,rozpasana administracja i przy pomocy listów miałoby to ulec zmianie?Toż to czysta utopia.Hołdys mówił o braku demokracji i miał rację.Znaczone karty już zostały rozdane i tylko doświadczeni szulerzy mogą wygrać.My możemy modlić się o cud, ale bez większej wiary,przecież miał się zdarzyć jak zapowiadał Tusk i co, dalej mamy rękę w nocniku.Prawdopodobnie z czasem przemówi ulica,bo ile można sięgać do coraz płytszych kieszeni a głębokie są coraz głębsze,jak długo jeszcze ludzie dadzą się okłamywać. Przecież igrzyska nie mogą trwać wiecznie.Nawet w proteście nie iść na wybory nic nie da.W Łodzi na prezydenta głosowało zaledwie 20% uprawnionych i co,dokonano "demokratycznego wyboru".Więc jakby co to politycy sami się wybiorą.Tylko zmiana ordynacji wyborczej:jednomandatowe okręgi,finansowanie partii ze składek członkowskich,dofinansowanie z publicznych pieniędzy zgłoszonych i zarejestrowanych komitetów wyborczych,wzorem krajów Beneluksu obowiązkowe wybory (nie idziesz-płacisz niewielką karę)- mogłyby coś dać.Ale zmiany te to też utopia,politycy mogą się kłócić, ale zawsze są wzorowo zgodni jak poczują zagrożenie własnych interesów,poza tym nie będzie jakieś "przypadkowe społeczeństwo" decydować o ich demokracji.
  • 2011-04-27 19:15 | wnukmarek

Wszyscy pisiory razem wzięci nie dorównują plującemu jadem i będącemu autentycznym schizofrenikiem prof.Niesiołowskiemu.Pewnie jakiś robal go ukąsił i zaraził jakąś francą lasującą mózg.Zwolennicy PO tego nie widzą.Ja obie te przewodnie siły uważam za jednakowo agresywne,ale media są jednostronne, eksponują tylko to co służy PO,są obrzydliwie nieobiektywne.Ja od pewnego czasu stoję z boku i dziwi mnie zaślepienie i dawanie robić sobie wody z mózgu przez media.Ciągle odgrzewa się i prowokuje.A taki B.Komorowski do czego się nie dotknie to sp.....y,i co, cisza.Gdyby takie gafy zrobił śp. L.Kaczyński,to do dziś media miałyby co robić.Wnioskuję,że mimo wszystko PiS bardziej szanuje urząd prezydenta niż perfidna i obłudna platforma,a ja -idiota kiedyś umiarkowanie sympatyzowałem z PO.
  • 2011-04-27 19:15 | wnukmarek

Wszyscy pisiory razem wzięci nie dorównują plującemu jadem i będącemu autentycznym schizofrenikiem prof.Niesiołowskiemu.Pewnie jakiś robal go ukąsił i zaraził jakąś francą lasującą mózg.Zwolennicy PO tego nie widzą.Ja obie te przewodnie siły uważam za jednakowo agresywne,ale media są jednostronne, eksponują tylko to co służy PO,są obrzydliwie nieobiektywne.Ja od pewnego czasu stoję z boku i dziwi mnie zaślepienie i dawanie robić sobie wody z mózgu przez media.Ciągle odgrzewa się i prowokuje.A taki B.Komorowski do czego się nie dotknie to sp.....y,i co, cisza.Gdyby takie gafy zrobił śp. L.Kaczyński,to do dziś media miałyby co robić.Wnioskuję,że mimo wszystko PiS bardziej szanuje urząd prezydenta niż perfidna i obłudna platforma,a ja -idiota kiedyś umiarkowanie sympatyzowałem z PO.
  • 2011-04-28 20:26 | wnukmarek

Re:SLD odwołuje pochód w stolicy

To,że mamy 8-godzinny dzień pracy,kodeks pracy i jakieś tam przywileje socjalne oraz emerytury to jednak nie jest zasługa kapitalizmu ani również komunizmu.Pierwszego maja 1886 zginęły setki ludzi,aby walczyć o te ludzkie prawa,które później wywalczono.Dlatego powinno się pamiętać o tej dacie,niewygodnej dla tych,którzy chcieliby XVIII-lub XIX-wiecznych stosunków pracy i płacy.Kościół z dawnych pogańskich świąt często czynił własne i 1Maja też zawłaszczył,mieszając do tego swojego patrona św.Józefa cieślę.Lewica polska już dawno przestała być lewicą i trochę jakby się wstydziła tego 1Maja.Chce rządzić,ale jest miałka i bez wyrazu,akurat jak Napieralski.A jej program nie istnieje,chyba że programem nazwać tylko to o czym mówi:związki homoseksualne,in vitro i walka z Kościołem(na niby).Niech się tego trzymają to trudno im będzie przekroczyć próg wyborczy i marzenie Grzesia o wicepremierze będzie utopią.SLD chce rządzić,ale nie wie z czym,po co i dlaczego.Mnie śmieszą te wszystkie umizgi,nieudaczny marketing polityczny i próba wmawiania,że SLD to lewica.Partia ta zatraciła też instynkt samozachowawczy obierając takiego lidera.
  • 2011-04-28 20:57 | wnukmarek

Re:Z życia sfer

Ale jak poprawią się statystyki.Tusk i Rostowski będą pieli z zachwytu jak spadnie bezrobocie i nie trzeba będzie przy jego liczeniu podpierać się kreatywnym liczeniem ,także ludzi mniej to i PKB na jednego mieszkańca wzrośnie.Niesamowity rozwój i nie trzeba myśleć o tworzeniu nowych miejsc pracy,ani w ogóle się wysilać.A bieda coraz większa.Szkoda,że nie mogą wyjechać wszyscy,a Tuskom pozostałoby tylko zgasić światło lub puścić kraj w dzierżawę.
  • 2011-04-30 11:10 | wnukmarek

Re:Wypaczanie ustawy żłobkowej

Ustawa "żłobkowa" jest chwytem propagandowym,ponadto przerzuceniem polityki rodzinnej na coraz biedniejsze samorządy,ukłonem w stronę pracodawców i pretekstem do zwiększania administracji.Korzyści nie widać.Niemowlę i dziecko do 3roku życia najlepiej wychowują rodzice.Dzieci nie chorują tak,a także rozwijają się lepiej.Z drugiej strony to powrót do komuny(wtedy były inne realia). W wielu krajach,gdzie autentycznie dba się o rodzinę, są inne i sprawdzone rozwiązania.Polityka PO jest polityką rabunkową,nie oszczędzającą rodzin,dbającą tylko o interesy najzamożniejszych i obcy kapitał.Myślę,że taniej,prościej i humanitarniej byłoby wprowadzenie 2 lub 3letnich płatnych urlopów macierzyńskich,a żłobki mogą sobie być prywatne dla tych,którzy sami rezygnują z urlopów,bo np.dużo zarabiają,czy mają większe ambicje zawodowe.Zasiłek mógłby być stosunkowo niewysoki,jakieś 500złotych.Nasze bandyckie państwo woli dać zarabiać krocie aferzystom hazardowym,pilnować dochodów instytucji finansowych i rzeszy nieproduktywnych i zbędnych pasożytów np.w spółkach skarbu państwa itd.Państwo,które nie dba o przyszłość obywateli,rodzinę,a zwłaszcza młode pokolenie,to państwo zdradzające swoich obywateli,wrogie i szkodliwe.Może wreszcie młodzi ludzie zrozumieją czym jest PO.Pozostali nie są wiele lepsi,ale rządy PO doprowadzą nas do katastrofy i nędzy najszybciej.
  • 2011-04-30 11:38 | wnukmarek

Re:Tendencyjny sondaż

Telewizje komercyjne zarzucające TVP upolitycznienie są obrzydliwie bezczelne. TVN,a zwłaszcza TVN24,to stacje upolitycznione do szczytu granic,to wręcz przybudówka lub nawet bojówka PO.Dyspozycyjni dziennikarze nie silą się nawet na obiektywizm,zwłaszcza takie "pieski reporterskie"jak Olejnik, Sekielski i Piasecki,którzy łaszą się i liżą łapę tych,którzy im dają jeść a są ewidentnie związani z PO.TV TRWAM też nie jest obiektywna,ale nie wynika to z bezczelnego i obłudnego wyrachowania,tylko z niebezpiecznego fanatyzmu.Boję się tego fanatyzmu,ale jest to przynajmniej jakaś ideologia,a nie bezczelna i zakamana komercha polityczna.
  • 2011-04-30 12:36 | wnukmarek

Re:Opozycja chce odwołania min. Rostowskiego

Votum nieufności było po to,aby uzmysłowić rządowi,że zaczyna szaleć drożyzna,że dług publiczny w ciągu 3 ostatnich lat zwiększył się więcej iż przez poprzednie 17.Wiadomo było z góry, że wniosek nie przejdzie.Rząd ma biedę w d....,więc o niej ani Tusk,ani Rostowski nie mówili,tylko napadli na opozycję nie merytorycznie a politycznie.Zaprawiony w kreatywnym liczeniu minister przedstawił jakieś księżycowe, niesprawdzalne,powstałe zapewne na kolanie dane.Dla Tuska najlepsza obrona to atak.To dopiero była polityka.No ale cóż rząd nie ma wpływu na ceny,całą pewnie gospodarkę,na zatrudnienie,prawie na nic.To po jaką cholerę w ogóle jest i jeszcze ministerstwa się rozrastają jak złośliwy nowotwór.A tak w ogóle jak ktoś śmiał TAKIEMU RZĄDOWI,JEDYNIE SŁUSZNEJ SILE PO zwrócić uwagę.Tylko oni mają monopol na prawdę,popartą najlepszym i najdroższym PR-em i michnikowską, dyspozycyjną prasą i walterowską telewizją.Ciekawe,gdzie będą te wszystkie Tuski i Rostowskie jak to wszystko runie.Vincent ma drugą ojczyznę,więc będzie tam.Tusk pewnie szuka czegoś na salonach Europy,bo za parę lat może mu tu być zbyt ciasno.
  • 2011-05-01 17:46 | wnukmarek

Re:Czy czytacie artykuły o PIS ?

Czy to nie dziwne,że media żyją i żywią się PiS-em,przecież oni nie rządzą,już 4lata główną rolę gra PO.A wyjątkowo tylko komentowana i oceniana jest polityka ostatnich lat(wyjątek OFE).PiS rządziło tylko 2lata i to w trudnej koalicji. Cały czas jakby chciano sprawiać wrażenie,że za całe zło,inflację,drożyznę,biedę i rosnący lawinowo dług publiczny odpowiada PiS.Jakby było trzęsienie ziemi,czy inny kataklizm to też byłaby ich wina.Media świadomie sprzyjają PO i przykro,że i"Polityka" wpisuje się w to.Co by Kaczyński nie powiedział jest komentowane i krytykowane całymi tygodniami i przy lada okazji jeszcze się do tego wraca.A np.prezydent Komorowski, który do czego się nie dotknie to sp.....y jest zostawiony w spokoju,podobnie jak plwacz Niesiołowski,po jednym dniu się już zapomina. Jestem przeciwny PiS-owi,ale ta nienawiść do niego,to wykorzystywanie go,aby odwrócić uwagę od tego co robi PO,przerzucać odpowiedzialność za wszystko na PiS, to tak naprawdę świadczy o prawdziwym obliczu PO ,jej nieudolności,zakłamaniu i rządzeniu przy pomocy PR i mediów.Gdyby Hitler miał taki PR i media,to do dzisiaj Niemcy nie wiedzieliby,że przegrali wojnę.
  • 2011-05-01 18:00 | wnukmarek

Re:Polska jest wyjątkiem

Jestem za energetyką jądrową.Tylko nie w Polsce,bo co będzie jak kolesie kolesi z PO Sobiesiaki czy tp.,dostaną kontrakty i wygrają ustawione przetargi?Wtedy nikt nie przerzuci odpowiedzialności na PiS,chyba że z piekła.
  • 2011-05-01 18:13 | wnukmarek

Re:Widowiskowa monarchia brytyjska

Zostawmy problem monarchii Brytyjczykom.My mamy jeszcze droższych darmozjadów i to bez widowiskowego ceremoniału.To jest wielka siła tradycji.Nie mam nic przeciwko tradycjom,jeśli nawet są kosztowne.Rządy,a nasz szczególnie,marnotrawią tak ogromne sumy z pieniędzy podatników i tak bezsensownie,że koszta z tytułu podtrzymywania tradycji są pryszczem.
  • 2011-05-02 07:56 | wnukmarek

Re:Jak świętować tę majówkę?

Czyli igrzyska,tylko w odróżnieniu od starożytnych na koszt samych oszukiwanych.Demokracja jest już tylko wyświechtanym frazesem,w dobie globalizacji panuje kapitalizm polityczny.
  • 2011-05-02 09:39 | wnukmarek

Re:Ale czy Wy tej Polski jeszcze w ogóle chcecie?

Nie trzeba nawet zmieniać polityków ani polityki.Trzeba zmieniać prawa i obyczaje polityczne.To wszechobecna bezkarność,jakaś fikcyjna odpowiedzialność polityczna,czyli żadna,zdemoralizowały i wyalienowały polityków.Każdy człowiek jeśli popełni błąd ponosi konsekwencje:wyleją go z roboty,straci kasę lub wyląduje w pierdlu.Politycy są pozbawieni honoru,nawet nie znają tego pojęcia,uwikłani w układy i brudne interesy,ich błędy a często świadome działanie na niekorzyść i straty dla podatników i w ogóle społeczeństwa dla własnych lub partyjnych interesów winny być oceniane i sądzone.Powinni ponosić konsekwencje złych decyzji tak samo jak przysłowiowy Kowalski.Tylko odpowiedzialność osobista i rzeczywista mogłaby zlikwidować status "świętych krów" i większość dzisiejszych szumowin odeszłaby w niebyt.Zostaliby i garnęli do polityki tylko ci co naprawdę by na to zasługiwali i byli świadomi swojej misji i odpowiedzialności.Brzmi to utopijnie, bo nie do zrealizowania,każdy kto śmiałby ruszyć te "obyczaje" byłby odsądzony od czci i wiary,okrzyknięty populistą lub innym oszołomem,nawet terrorystą,albo nawet unicestwiony fizyczni przez nieznanych sprawców.Jeszcze nikt w żadnym kraju nie wyeliminował mafii,a co dopiero taki związek przestępczy,który sam ustanawia prawa.
  • 2011-05-02 10:14 | wnukmarek

Re:Osama ibn Laden nie żyje

BIN LADEN ZABITY!!! Pewnie znikną troski tego świata:głód,huragany i trzęsienia ziemi.Miliony Amerykanów ogarnął szał radości.To tylko świadczy do czego zmierza ogłupiały,skomercjalizowany i kształtowany przez media świat pod dyktando jedynie słusznej siły Stanów Zjednoczonych.Światowy żandarm i imperialista tryumfuje,dlatego że zabito 1 człowieka.Przecież te ok.3000 ofiar to tak naprawdę ofiary polityki USA,a do tego jaka korzyść,można teraz było inwigilować cały świat,zastraszać społeczeństwo,szerzyć psychozę.Mogli Bin Ladena na pewno po cichu zlikwidować już dawno,ale teraz widocznie był najdogodniejszy moment.Może to początek kampanii wyborczej Obamy?Zgadzam się również z tym,że morderstwa i zabójstwa polityczne to norma "demokracji"USA,po co są więc prawa i sądy.Zginął to zginął,ale po co ta cała idiotyczna hucpa.
  • 2011-05-02 10:18 | wnukmarek

Re:Ron Asmus nie żyje

Święta racja.
  • 2011-05-02 14:30 | wnukmarek

Re:Osama ibn Laden zabity przez Amerykanów

Tkw ma rację,szczególnie co do tych "kretynów".To włażący w d..ę szmatławi klakierzy amerykańskiego terroryzmu.Kompromitacja kompletna.Niby tacy "EUROPEJCZYCY",gdzie prawa człowieka są nawet dla potworów,którzy powinni mieć uczciwy proces,nie stosuje się kary śmierci,a tu nagle dualizm i relatywizm moralny.Mali ludzie,zwykłe chorągiewki,za grosz honoru i własnego zdania.Może przy okazji zginęli niczego nieświadomi ludzie niewinni.Ale czego tam politycy nie zrobią,nawet poświęcą miliony bezinteresownych ofiar,aby tylko utrzymać się przy władzy.Osama był niewątpliwie zbrodniarzem,ale raczkującym przy politykach amerykańskich i innych.Nasi kretyni też by się nie wahali,jakby mogli bezkarnie mordować,aby zostać przy władzy,tak kretyńsko popierając administrację amerykańską udowodnili to.
  • 2011-05-02 15:14 | wnukmarek

Re:Jak powstają relikwie

Jadwiga w chwili śmierci miała ok.25lat,w wieku 13lat wydano ją za Jagiełłę.Ludzie wysocy też się zdarzali,Jadwigi szkielet jest przecież dokładnie zbadany.Kościół idzie z duchem czasu wracając do relikwii,może nawet wróci handelek odpustami.Mamy czasy komercjalizmu i dążenia do zysku za wszelką cenę.Może nawet wygotują ciało błogosławionego i będą handlować lub załatwiać interesy kostkami jak to było ze szkieletem św.Wojciecha.Każdy towar ma swojego kupca i klient to nasz pan.
  • 2011-05-02 15:43 | wnukmarek

Stanisław Lem,wielki pisarz powiedział:"Dopóki nie poznałem internetu,nie wiedziałem ,że tylu idiotów jest na świecie".Może ludzi wykształconych przybywa,ale myślących samodzielnie nie przybywa.Badania potwierdzają,że tych "myślących"jest najwyżej 20-30%,reszta" myśli" tak jak media.Specjaliści od PR i słupków to wiedzą i potrafią manipulować tzn.opinią publiczną.Dlatego większość wierzy.
  • 2011-05-02 22:14 | wnukmarek

Re:Koalicja zmienia taktykę w Libii

Kadafi to jednak,czy koalicja chce czy nie,przywódca państwa,z którym jeszcze niedawno co niektórzy się obściskiwali.Zabicie go jak ibn Ladena może być ryzykowne.Jak Amerykanie przyłożą swoje brudne łapska,to Libijczycy będą się rżnąć parę lat,jak po zabiciu Husajna w Iraku.W końcu świat islamu(ponad miliard ludzi),gdzie już wrze i gdzie nie lubią Zachodu a USA w szczególności,zwróci się przeciwko UE i USA i skutki mogą być nieobliczalne.Jeśli nie od razu to z opóźnionym zapłonem,Wprowadzanie namiastek demokracji(której nigdy i nigdzie tam nie było),nie zaspokojenie ambicji ludności(bo to raczej niemożliwe),zakusy neokolonialne(ropa itp),to wszystko to bomba zegarowa.Sprawy muszą być załatwiane delikatnie,przy pomocy organizacji międzynarodowych i aprobatą państw arabskich.Monopolista polityczny i egoistyczny żandarm-USA może tylko swoimi działaniami uwikłać świat w wojnę i chaos.A może o to chodzi?
  • 2011-05-03 15:42 | wnukmarek

Cenzura jednak zadziałała!Nie wydrukowano mojego postu. Panie Gliewer! Alkohol to też arabskie słowo,to oni pierwsi destylowali gorzałkę,której Pan chyba nadużył minionej nocy. To USA jest największym terrorystą świata w spółce z wielkimi korporacjami. Jeśli jakiś kraj nie wpuści coca-coli lub macdonaldsa,to nie ma tam demokracji i trzeba ją "wprowadzić".Od zakończenia II wojny światowej Amerykanie inspirowali lub uczestniczyli w ok.200 konfliktach zbrojnych. Zabijano niewygodnych ludzi,nie zawsze tyranów,to norma CIA i choć ponoć od pewnego czasu nie uprawia się tego procederu,to jest to tylko gadka na użytek opinii publicznej.Jak jest na prawdę nie trudno zgadnąć.Mordy i aresztowania odbywają się z pogwałceniem umów i praw międzynarodowych, najczęściej bez zgody państw,na terenie,których się to dzieje. Ibn Laden był zbrodniarzem,którego należało bezwzględnie najsurowiej ukarać, ale co z sądami,wyrokami i demokracją.Czy to tylko wyświechtane słowa? Trzeba pamiętać o ofiarach i zadośćuczynieniu rodzinom,ale czy zwykła zemsta to najodpowiedniejsza forma.A gdzie demokracja,moralność i człowieczeństwo. Na forum nikt nie głosi hymnów ani peanów pod adresem Osamy ibn Ladena,ale wielu oburza sposób działania USA.A ta euforia,wychowanego na komercji i big brather-ach społeczeństwa amerykańskiego,czy to normalne?Amerykańską mentalność najlepiej widać,gdy zginie ich żołnierz np. w Iraku,to tragedia większa od największych kataklizmów.Media i politycy szaleją.Ale gdy przez pomyłkę lub błąd bomba zabije kilkadziesiąt niewinnych ludzi:uczniów, pacjentów,weselników,to reakcja taka jakby ktoś rozgrzebał niechcący mrowisko,cisza. A do tego to obrzydliwe wazeliniarstwo polityków i pismaków z większości państw.Odwaga,obiektywizm,honor i trzeźwa ocena nie istnieją. Czy Pan wie,że ten "sztandar demokracji"-USA nie podpisały większości konwencji międzynarodowych dotyczących praw człowieka,a zwłaszcza zbrodni wojennych i jeńców.Nie będą sobie wiązać rąk.Czy to nie egoistyczny światowy żandarm? My na szczęście,tu w Europie,cenimy inne wartości. Z terroryzmem należy bezwzględnie walczyć ale głównie eliminować jego przyczyny,czym zdaje się nikt nie jest zainteresowany.
  • 2011-05-03 16:22 | wnukmarek

Teraz zapewne kolej na jeszcze groźniejszego terrorystę,wroga USA number one, na którego już wydali wyrok-Juliana Assange'a,tego od WikiLeaks.Pisanie prawdy o USA to też terroryzm.Lepiej niech siedzi w pierdlu za usiłowanie gwałtu,może tam marines,inne komandosy,albo CIA nie dotrą.
  • 2011-05-03 16:58 | wnukmarek

Re:Koalicja zmienia taktykę w Libii

do 2011-05-02 22:01|Kecaj Ja tam analogii nie widzę.Prowadziliśmy wojnę z obcym okupantem,ci którzy mogli pomóc to ZSRR,inni nie mogli z przyczyn obiektywnych,sami ledwie dawali sobie radę,była wojna, ale czy by pomogli,trudno powiedzieć,myśl że tak ,bo wspólne były interesy.Dziś jest światowy pokój.Zupełnie też inaczej wyglądają interesy na świecie.I kto powiedział,że nie biliśmy się o Libię?A Tobruk to co?Zachód nie ma koncepcji w sprawie Libii i dominują partykularne interesy poszczególnych państw.USA jest mało zainteresowane-za krótka ropa.Sprawa jest trudna,w tych bombardowaniach zginęłoby więcej cywilów niż wojskowych.A sprawa najważniejsza to ucierpieć mógłby port wywozu ropy,a to dla Zachodu sprawa ważniejsza niż jacyś tam cywile.
  • 2011-05-03 17:39 | wnukmarek

220lecie Konstytucji 3 Maja

Ostatnie wydarzenia przyćmiły to odległe w czasie ,ale wielkie wydarzenie.Nawet flag jak na lekarstwo.Ślub pary książęcej,beatyfikacja,mord na ibn Ladenie,to czym żyli Polacy w ostatnich dniach.Szkoda,bo można wyciągnąć wiele nauk z wiedzy o tej drugiej w świecie konstytucji(amerykańska 1787r). Była postępowa jak na tamte czasy i realia.Możemy się szczycić tą pierwszą w Europie ustawą zasadniczą bardziej niż wybitny historyk Bronek hr.Komorowski,dla którego była zaledwie drugą.
  • 2011-05-03 19:14 | wnukmarek

Re:Sikorski - minister cenzury

To nie tylko Oxfordy i Cambridge i amerykańsko-żydowska żona czynią człowieka mądrym.Niekiedy w dorosłym życiu wychodzą z człowieka cechy nabyte np.na bydgoskim podwórku(nie ubliżając temu sympatycznemu miastu).Minister już wielokrotnie zmieniał barwy partyjne,wszak jest z miasta,z krowami nie ma nic wspólnego,dlatego może zmieniać poglądy,zwłaszcza jak są jakieś widoki na atrakcyjny stołeczek.Minister lubi żyrandole i błyszczeć na salonach,ale wyniki mizerniutkie,te błyski tak go oślepiły,że stał się spolegliwy i mało przydatny krajowi.Aha,lubi też dorzynać watahy i tym pokazuje prawdziwy i skrywany charakter.A jeśli tak bardzo podobają mu się obłudne uśmiechy,o określonym numerze w zależności od sytuacji,to niech spada do USA,lub drugiej swojej ojczyzny UK, skoro Polacy jawią mu się tylko spontanicznymi chamami. Korzystam z wolności słowa,jak się ministrowi nie podoba,to niech przestanie być osobą publiczną i pieniaczy się przed sądami.A może minister za długo przebywał z talibami i się zaraził,bo u nich też nie ma wolności słowa i autentycznie dorzynają watahy.
  • 2011-05-03 19:33 | wnukmarek

Re:po co J.Kaczynskiemu wygrana w wyborach?

Jeśli wygra PO zaoszczędzimy na pomnikach,ale PiS ma chociaż taki program,a PO wcale.Chyba, że tym programem jest dalsze ubożenie większości Polaków i kurczenie się klasy średniej,bo coś słyszałem o kontynuacji dotychczasowej polityki.
  • 2011-05-03 19:54 | wnukmarek

Re:Jak to było z Konstytucją 3 Maja

Konstytucja była uchwalona przez aklamację.Dzisiaj w skłóconym sejmie często stosuje się aklamację.Tak często,jak często uchwala się podwyżki dla posłów. Dzisiaj mało się mówi o tym epokowym wydarzeniu,a nawet jakby celowo, mimo okrągłej rocznicy,chciano o niej zapomnieć.A nuż ludzie zbytnio się nią zainteresują,przemyślą i zrozumieją,że takiego chłamu jak w dzisiejszym sejmie nigdy w wolnej Polsce nie było.
  • 2011-05-03 21:55 | wnukmarek

Do lexmark53 Amerykanin to ma jeszcze jakieś szanse w ich wymiarze tzw.sprawiedliwości, adwokaci,kasa,media itd.Obywatel innego państwa nie ma żadnych szans. Przykład: obywatel australijski Julian Assange ma wyrok śmierci.Za jaką to zbrodnię,bo w portalu WikiLeaks napisał prawdę o USA,popartą ich własnymi dokumentami.Naiwność nie mieści się w żadnych przykazaniach.
  • 2011-05-03 22:12 | wnukmarek

Do Herstoryka Jak mawiał Stalin:"Śmierć jednostki to tragedia,śmierć milionów to statystyka. Politycy wszystkich maści i opcji tak naprawdę wyznają tę maksymę,tylko udają,że ich nie dotyczy.
  • 2011-05-04 10:30 | wnukmarek

Re:Sikorski - minister cenzury

Każe się wszystkim uważać na słowa,a minister może obrażać,nawet próbować wciągać do obrony swojego imienia prokuraturę,tym samym chce być równiejszym z równych.Jeśli się chce być politykiem trzeba mieć grubą skórę.Nic tak bardzo nie obraża jak prawda,a prawdą jest np."dorzynanie watah".Co do antysemityzmu, szczególnie w Polsce,to czy nie jest to wynik ogromnego antypolonizmu uprawianego przez Amerykanów(Kongres Żydów Amerykańskich),czy nie są to tak naprawdę działania czysto syjonistyczne,a antysemityzm tylko wymówką.Są Amerykanie pochodzenia polskiego,irlandzkiego,wietnamskiego itd.Nikt się tego nie wstydzi i z tego powodu nie obraża,więc "amerykańsko-żydowska żona" chyba nie jest ani wstydem,ani obrazą.Minister Sikorski chciałby zapewne takiej wolności słowa,w której obywatel powinien wiedzieć,co mu wolno powiedzieć,tylko on byłby z tego zwolniony i dodatkowo objęty specjalną ochroną.Można też każdego nazwać idiotą,to też wolność słowa,sądy są od tego,aby to rozstrzygać.Marzeniem wielu polityków,a zwłaszcza wszelkich dyktatorów,jest zamknięcie ludziom ust i czucie się świętymi krowami.
  • 2011-05-05 10:40 | wnukmarek

Re:Rozmowa z Brytyjczykiem o antysemityzmie

Od holocaustu minęło 66 lat,a temat wiecznie żywy jak Lenin w ZSRR.Wszystkich innych zbrodni,ludobójstw i wojen,jakby przed i po holocauście nie było,są w lamusie historii i archiwach.Liczy się tylko "NARÓD WYBRANY".W Polsce zginęło 95% polskich żydów,a prawie kazda kamienica i przedsiębiorstwo ma żydowskich właścicieli lub spadkobierców.Czy to nie "przemysł holocaustu" tworzenie "nowych" dokumentów i żądanie odszkodowań?Trzeba by wg syjonistów to zwrócić,najlepiej odrestaurowane i odbudowane,a później płacić odsetki za 66lat,najlepiej na warunkach doskonale znanych od tysięcy lat-żydowskiej lichwy.Polacy nie dostali odszkodowań za zniszczony majątek,a ofiary wojny nie otrzymały rekompensat i odszkodowań,z wyjątkiem ochłapów dla robotników przymusowych w III Rzeszy.A przecież później były:nacjonalizacje, kolektywizacje,komasacje,wywłaszczenia i inne "dobrodziejstwa" komunistów. TO NIE MY WYWOŁALIŚMY WOJNĘ!!!KOMUNIZM TEŻ NAM NARZUCONO!!! Powstał w UK urząd d/s holocaustu(jakby innych zbrodni nie było).Zachód,za brak pomocy żydom,o czym stale mu się przypomina,bije się w piersi,szkoda tylko,że cudze-polskie.We współczesnym, zglobalizowanym, świecie już ludzi nie dziwią i drażnią odmienne rasy,religie,tradycje,które są bronione prawem.Antysemityzm jest zanikającym i marginalnym zjawiskiem.Toteż przez różne zabiegi,np.antypolonizm,trzeba go podtrzymywać,aby ugrać jak najwięcej finansowo i politycznie oraz odwrócić uwagę świata od holocaustu Palestyńczyków.Pamięć o holocauście powinna zostać już tylko w podręcznikach szkolnych i muzeach. Mam nadzieję,że świat powie w końcu DOSC!
  • 2011-05-06 18:22 | wnukmarek

do 2011-05-06 | Michrich Przecież 95% polskich żydów zginęło,większość dokumentów także,a jakieś pocioty w piątym pokoleniu je mają.Pytam,skąd?Zresztą w polskim prawie spadkowym były i chyba jeszcze są, obwarowania co do dziedziczenia przez odległą rodzinę jeśli nie ma testamentu.No, ale cóż ,geszeft jest geszeft,dokumenty się znajdą.To dobrze,że są kamienice,nie muszą być wcale pożydowskie,ale będą żydowskie,my mamy przecież tylko prawo do ulic.
  • 2011-05-06 19:42 | wnukmarek

Re:Śląskie plemię Narodu Polskiego

O co tu chodzi z tym Śląskiem.Może o węgiel,albo o to,że urodzeni w granicach Niemiec do 1937 r.mają automatycznie obywatelstwo niemieckie,ale teraz to już garstka starych ludzi,a młodszym przydałby się taki przywilej,czy w końcu o jakieś korzyści wynikające ze statusu mniejszości narodowej.Zdarzało się,że jakaś narodowość, lub grupa etniczna,zamieszkująca korzystniejsze środowisko,lub bogate w surowce obszary,albo lepiej gospodarczo rozwinięta,chciała się oderwać od wielokulturowego państwa,aby nie dzielić się z innymi.Przykładem może być plemię Ibo w Nigerii(ropa),plemiona z Katangi w Kongu(bogaty region surowcowy),czy w końcu Katalończycy. Śląsk jest regionem ukształtowanym historycznie,zamieszkiwanym w przeszłości przez liczne plemiona polskie,z których jedno,Ślężanie, zamieszkujące w okolicach dzisiejszego Wrocławia,dało nazwę.Dzisiejszy Górny Śląsk zamieszkiwali: Golęszyce,Opolanie i Wiślanie,którzy po zjednoczeniu stali się Polakami.Gdy tereny te zajęli Niemcy,to jak to na pograniczu, powstawały naleciałości,język pierwotnych mieszkańców nie zmieniał się tak samo,jak w granicach Polski,tworzyły się lokalne gwary i zwyczaje,pojawili się Niemcy,a wielu Polaków uległo germanizacji,stało się Niemcami.Gdyby iść tokiem rozumowania separatystów śląskich,to kresowiacy również są narodem,a nawet można by wyodrębnić np.Podolan czy Wołynian.A jednak tam było jasne kto jest Polakiem,Ukraińcem,żydem,Łemkiem,Ormianinem czy Cyganem.O status oddzielnej nacji mogliby się ubiegać:Kurpie Poleszucy czy górale.Tych ostatnich,jako odrębny naród,wyodrębnili nawet hitlerowcy,czego ci patriotyczni ludzie nie uznali,czując się Polakami.Dlatego uważam,że narodowość jest tylko jedna,nie można jednocześnie należeć do dwóch czy więcej.Albo się jest Polakiem,albo Niemcem,a Ślązakiem jedynie,aby podkreślić patriotyzm lokalny i pewną odmienność etniczną,jak Kurpie,Poleszucy, czy górale.Jedynie Kaszubi mogliby stanowić odrębną,gdyby chcieli,mniejszość narodową,jako że są ocalałą resztką z plemion pomorskich,nie polskich,i zachowali swoją tożsamość,mimo że nie mieli w pełni samodzielnego państwa,żyli w Niemczech lub Polsce. Coś mi się wydaje,że ci separatystyczni "Ślązacy" mają się tak do Śląska,jak Prusacy do Prus.
  • 2011-05-07 07:45 | wnukmarek

Re:Pisowska Polska. Coraz ostrzej walcząca

Jestem zdumiony tą nieustającą nagonką na PiS i"prezia".PO już rządzi 4lata i jak im wygodnie, że nie mówi się o narastającej biedzie,pogłębiającym się rozwarstwieniu społecznym,galopującym długu,zaniechaniach i republice kolesi,braku wizji na przyszłość itd.Same czynniki obiektywne przeszkodziły na realizację czegokolwiek sensownego,kryzys(który nas niby mało dotknął),powódź, katastrofa smoleńska,prezydent L.Kaczyński i najbardziej PiS.Przy pomocy PR i mediów uprawia się politykę sukcesu,który byłby jeszcze większy,gdyby nie PiS.PO chciała dobrze,ale jej nie wyszło,ideałem byłoby gdyby chcieli źle i też by im nie wyszło.Pisowcy mogą bredzić,prezio może być schizo,ale to koalicja PO-PSL ma większość i rządzi i nie mogą stale zasłaniać się kimś,kto nie ma realnego wpływu na władzę.Niestety,nie mamy w Polsce w czym wybierać,poza mniejszym złem.Potrzebna jest większa polaryzacja,bo obie te sklinczowane i zabetonowane partie już nic dobrego Polsce nie przyniosą.
  • 2011-05-08 10:46 | wnukmarek

Re:Śląskie plemię Narodu Polskiego

2011:05:08 05:02 Werbalista Miło się z Panem gawędzi,tylko coś mało o tym Śląsku. Najwięcej wiedzy o czasach wczesnopiastowskich czerpiemy z kronik niemieckich np.Thietmara,czy innych,na ogół nieprzychylnych nam,może z tego powodu bardziej obiektywnych,bo nikt nie oskarży ,że to my tendencyjnie fałszujemy historię.Pańskie "roots" są ciekawe,tylko nie dają odpowiedź na pytanie o narodowość.A może ,jak to teraz w modzie,jest Pan obywatelem świata.Ja jeszcze do tego nie dorosłem.Opuszczający Polskę w 1968 i 1981 nie byli na siłę deportowani z Polski,co najwyżej im to ułatwiono.
  • 2011-05-08 17:29 | wnukmarek

2011-05-08 18:32 |camel Zniżę się jednak i odpowiem! Zapalczywość,z jaką Pan mnie napada,jest podejrzana.To taki krzyk, bez merytorycznej treści,ale ja dać się zakrzyczeć nie mam zamiaru. Nie wiem,czy Kościół katolicki ostatnio uprawia antysemityzm,bo do kościoła nie chodzę,choć nie jestem wrogiem żadnej religii.Ostatnie żądania na Kongresie Żydów Amerykańskich wobec Polski,od których później się odcięto,bo bezczelność była zbyt widoczna,ale smrodek pozostał,świadczą o roszczeniach, ale Pan słyszy tylko to ,co Pan chce usłyszeć.Nieudana prowokacja z Jedwabnem,a następnie Gross,oskarżający wszystkich bez wyjątku Polaków,to też pewnie nie zauważone przez Pana. Były ogromne zbrodnie w II w.św.i po niej,ale o nich się nie mówi,a jak zacznie,to zaraz przyćmi je jakieś działanie nagłośniające holocaust,bo tylko to może być ważne.Może dla żydów i Pana,nie koniecznie dla innych. "Holocaust Palestyńczyków"-to termin użyty przez samych żydów:"Jeśli Hamas nie powstrzyma się od ataków,to urządzimy im prawdziwy holocaust".Ale Pan mało czyta,a może tylko prasę hebrajskojęzyczną,Jest na pewno bardzo obiektywna! Przypisywanie mi głupoty i złodziejstwa,to tylko świadectwo kłamstwa i braku merytorycznych argumentów.A jeśli to miała być metafora(cytat),to najniższych lotów. Ja nie słyszałem o zjadaniu przez żydów chrześcijańskich dzieci, ale czego to żydzi nie wymyślą,aby być w centrum uwagi. Nie jest tajemnicą wpływ najbogatszych ludzi w świecie,a do kogo należą banki,większość korporacji i mediów,każdy wie,na kształtowanie opinii i polityki.Na świecie ludzie rzadko lubią inne nacje,prócz własnej,stare ksenofobiczne zachowania często się ujawniają.Nas też nie kochają.Ale dlaczego żydów też się nie lubi?Poczytaj Pan trochę światowej(poza hebrajską) literatury,przejrzyj fora na świecie.To nie religia,odmienność kulturowa lecz stereotypy leżą u podstaw tego zjawiska.Żyd jest postrzegany wszędzie jako lichwiarz,oszust i geszefciarz za wszelką cenę choćby po trupach,kosmopolita itd.Wiem,że to niesprawiedliwa i nie do końca prawdziwa ocena,Ale jeśli już ktoś o tym napomknie,to aj waj!- antysemita. Można każdą nację oskarżyć o najgorsze i cisza,ale nie żydów,bo się to spotka z oskarżeniem o antysemityzm i procesem w sądzie.Czyż nie naród wybrany? Pan tego nie widzi, bo to nie Jasiu ma "ciasną główkę",ale Pan,przytłoczoną w dodatku garbem antyklerykalizmu!
  • 2011-05-08 21:35 | wnukmarek

Re:Kolejna nielegalna akcja Tuska

To znowu działanie pod publiczkę,a nuż podskoczą słupki.A przecież prawo zupełnie przyzwoite te sprawy reguluje,tylko władza wykonawcza,podległa premierowi,jest do kitu.No cóż ,jaki oficer takie wojsko.Najciekawsze w tym wszystkim jest to,że zadyma była w Bydgoszczy,a ramach restrykcji zamkną stadiony Legii i Wisły.Żeby się tylko nie przeliczył ze słupkami.A może,ponieważ zbiegło się to w czasie z propozycją budżetu na 2012r.,celem głównym było odwrócenie uwagi od cięć budżetowych.
  • 2011-05-09 12:24 | wnukmarek

Do :camel i Michrin. Siła złego na jednego,w dodatku zarzuca mi się chamstwo i to jest próba dyskusji, no cóż żydofile tak właśnie dyskutują.Mnie nie interesują kościoły,synagogi,zbory,meczety,czy pagody,ani ich wierni.Czy się to Panom podoba,czy nie syjonizm istnieje i jest agresywny,a jeśli ktoś to zauważa,lub jest antysyjonistą,to robi się z niego antysemitę,jakby osobiście uczestniczył w holocauście.O żydach tylko dobrze,na każdego można źle,na każde państwo,nawet Izrael,ale ręce precz od żydów.Możecie się posługiwać inwektywami,pienić na ustach i kłamać,mnie to nie wzrusza,kochajcie sobie swoich żydów,Wasza sprawa.Kościół katolicki jest oczywiście monopolistą i nie lubi żadnej konkurencji,nie tylko żydów i muzułmanów,w dodatku wciąż chce mieć wpływy w świecie zupełnie jak Panów fani.Oba te wyznania się nienawidzą jednakowo,a że w Polsce dominuje katolicyzm to jest jak jest.Jeśli żydom w Polsce było żle,byli gnębieni,to dlaczego tu siedzieli.W XIX w 80% światowej populacji żydów zamieszkiwało w granicach dawnej Rzeczypospolitej.A przed wybuchem wojny 3/4 żydów europejskich mieszkało w Polsce(dane bez ZSRR).Trudno było spotkać żyda w chałacie,jarmułce i z pejsami poza Polską,niektórzy nie znali nawet polskiego,Wilno nazywano :"Małą Jerozolimą".Już w XIV wieku,gdy KK oskarżył ich odżumę byli mordowani i płonęły stosy we Francji i Niemczech,uciekli do Polski,otrzymywali przywileje większe od mieszczan,ochłopach nie wspominając.W Hiszpanii Izabela Katoliczka i Torquemada zmuszali do zmiany wyznania,palili na stosach,wyrzucali z kraju,wielu wyjechało do nowo odkrytych ziem.W XVII w miastach niemieckich(protestanckich) musieli mieszkać w gettach i nosić żółtą gwiazdę(to nie wymysł Hitlera ).Większość prądów kulturalnych,umysłowych i religujnych powstała w Polsce(np.chasydyzm).Owszem były antysemickie hasła narodowców:"Żydzi na Madagaskar"i inne,Ale nawet sanacyjna Polska karała surowo prowokatorów,a pamiętajmy,że żydzi byli przeciwko odrodzeniu Polski w 1918 r.Żydzi, Niemcy i Ukraińcy mieli dość swobodny dostęp do swojej oświaty i rozwoju kultury,gorzej było z innymi nacjami i wyznaniami. Zresztą II Rzeczypospolita w ciągu 18 lat(liczę od zakończenia wojny z bolszewikami i powstań śląskich),powstająca jako zlepek 3 zaborów,zniszczona i zacofana,z problemami narodościowymi,zrobiła tak ogromny skok cywilizacyjny,że nie ma co porównywać z rządami postsolidaruchów w ciągu 22lat,którzy zrobili więcej złego niż dobrego i to w większości dziedzin,generując w dodatku dług niemal kosmiczny.Tak więc głoszenie haseł o "genetycznym" antysemityzmie Polaków,często w krajach ,gdzie nie było żydów,jak przes samych żydów,jest przesadzone i niesprawiedliwe.Prawd jest oczywiście wiele, zależnie kto je głosi.O obiektywizm jeszcze trudniej,w dodatku jak ktoś patrzy emocjonalnie,a zwłaszcza jak ma jakiś interes.
  • 2011-05-09 22:02 | wnukmarek

Do Midrich. Oprócz szacownych nazwisk były i mniej szacowne, takie jak:Bierut. J.Berman,H.Mincem i inne,jak u innych nacji.Endecja nigdy nie rządziła,w II RP,było i kilka pogromów,bardzo surowo i przykładnie ukaranych.Antysemityzm jest w bardzo wielu krajach,ale najbardziej boli wielu,że i w Polsce.Nawet w "sztandarze demokracji USA",gdzie obowiązuje "political correctnes" jest silny(no na pewno przywlekli go Polacy),chociaż nie ma tam takich zaszłości jak w Europie.A syjonizm to pewnie jest starszy niż Polska i wynika z Talmudu,rozwinął się po pogromach w carskiej Rosji,a po IIw.ś. nastąpiło apogeum,jest to rasizm i wzorce są przejęte żywcem z nazizmu,Powstaniu państwa Izrael towarzyszy ideologia rodem z III Rzeszy,to największa nauka jaką żydzi wynieśli z wojny.A co do holocaustu,była to zbrodnia,jedna z największych w dziejach.My Polacy "mieliśmy szczęście",że Hitler upatrzył sobie żydów,gdyby wojna trwała dłużej, nasz los byłby podobny,byliśmy drudzy w kolejce.Teraz mają własne rasistowskie państwo,jak im jest gdzieś źle niech tam jadą,Polakom jak jest źle poza granicami lub drażni polish jokes(wiadomo przez kogo rozpopularyzowane),też mają gdzie wracać.
  • 2011-05-09 22:33 | wnukmarek

Re:Każda władza deprawuje

A czego można się było spodziewać po "aferałach",kolesiach z KLD.Większość już zapomniała ich wyczyny.Tusk zawsze krasomówczo łajał innych,a to ceny zbyt wysokie,dług skandaliczny,zbyt rozrośnięta biurokracja,zbyt wiele komitetów i agencji,nie potrzebny senat i w ogóle drogie państwo.A jego rząd w tym wszystkim pobił konkurencję.A w dodatku,to przekonanie,że tylko UW,a teraz PO są nieomylne.Każdy oszust pięknie i przekonywająco mówi,aby znaleźć frajerów.PO ma ok.35% poparcie,czyli tylu jest frajerów.Głosowanie na tzw.mniejsze zło okazuje się większym dla naszych portfeli.
  • 2011-05-10 09:22 | wnukmarek

Do Michrich Jeśli wyjechał Pan z Polski 42 lata temu to wiadomo,kto wtedy wyjeżdżał i dlaczego.Po drugie odzywa się syndrom emigranta,złorzeczy się na macierzysty kraj,aby poprawić sobie samopoczucie , uspokoić sumienie,że dobrze się zrobiło.
  • 2011-05-10 09:22 | wnukmarek

Do Michrich Jeśli wyjechał Pan z Polski 42 lata temu to wiadomo,kto wtedy wyjeżdżał i dlaczego.Po drugie odzywa się syndrom emigranta,złorzeczy się na macierzysty kraj,aby poprawić sobie samopoczucie , uspokoić sumienie,że dobrze się zrobiło.
  • 2011-05-10 12:12 | wnukmarek

Re:Polska adwokatura. Jaka jest?

Przegrałem kiedyś sprawę,która była ewidentnie do wygrania.Gdybym skierował pozew i reprezentował się sam pewnie wygrałbym,ale znajoma sędzia poleciła mi "dobrą adwokatkę".Adwokatka ukryła przed sądem najważniejsze dokumenty,działała na rzecz strony przeciwnej.Później dowiedziałem się,że strona przeciwna jest blisko spokrewniona z dziekanem rady adwokackiej,a adwokatka za przysługę, moim kosztem,otrzymała zgodę na dodatkowych aplikantów.Etyka adwokacka nie istnieje,klient to towar,liczy się tylko kasa i układ.Musi być swobodniejszy i tańszy dostęp do aplikatury,likwidacja idiotycznej korporacji,gdzie promuje się często miernoty i bez kręgosłupa moralnego,ale powiązane układami rodzinnymi i towarzyskimi,bez których młodzi, bardzo zdolni i niezdemoralizowani nie będą mogli zaistnieć.Powinien być wolny rynek,w którym wygrywają najtańsi i najlepsi, a nie swoista kasta.O tym się mówi od dawna,ale lobby adwokackie jest zbyt silne.
  • 2011-05-10 12:51 | wnukmarek

Re:Związkowcy strajkują i demolują

Władza nie kocha związków zawodowych,ale gdy przestaje rządzić,staje się opozycją,to zaczyna je kochać.Związki pełnią niepotrzebnie rolę polityczną,a marzeniem liderów jest załapanie się w polityce lub na dobrych synekurkach.Słabo bronią spraw pracowniczych, a zwłaszcza kodeksu pracy,przy którym rządy gmerają bezustannie.Trzeba też zlikwidować twór nazywający się spółkami skarbu państwa,to miejsce dla politycznych spadochroniarzy i kolesi,mała odpowiedzialność-duża kasa,a i liderzy mogą się podtuczyć.Oczywiście,to co piszę,to political fiction,ani władza,ani opozycja,ani liderzy nie są zainteresowani żadnymi zmianami.
  • 2011-05-10 13:20 | wnukmarek

Re:Wywiad społecznościowy z Prezydentem RP

Swojego czasu niejaki J Palikot domagał się raportu o stanie zdrowia prezydenta L.Kaczyńskiego,ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia psychicznego.Sugerował też możliwość choroby alkoholowej.Pan wówczas nie protestował,czyli zgadzał się ze swoim kolegą partyjnym.Czy podda się Pan takim badaniom i rzetelny raport w tej sprawie pozna społeczeństwo?CO niektórzy mają bowiem obawy,że ciągłe gafy,jakich nie popełniłby przeciętny Kowalski,mogą być, nie daj Boże,spowodowane początkami jakiejś choroby.
  • 2011-05-10 19:41 | wnukmarek

Re:Arłukowicz wchodzi do rządu

2011-05-10 13:59|Realista Bardzo trafna diagnoza.To przykład,że politycy to rzeczywiście nie krowy i zmieniają poglądy,zwłaszcza jak wybory tuż tuż.Ale żeby tak z prawicy do lewicy,zmiana poglądów za stołeczek,toż to zwykły karierowicz i chorągiewka. B.Arłukowicz uwielbia reality show,lubi być w centrum uwagi,zachowuje się jak gwiazdor.Myślę jednak, że jego gwiazda przyblaknie,ludzie nie lubią politycznych skoczków,a poza tym,w PO karty są już rozdane,teraz jest wygodny,ale po wyborach handelek polityczny już nie będzie potrzebny i przejdzie na boczny tor.Warto też zauważyć,że Tuska nie obchodzi tanie państwo,gotów tworzyć nowe stanowiska oraz posadki dla kolesi,interesów partyjniackich i zwykłej korupcji politycznej.Z drugiej strony miałkość i bezwyrazistość Napieralskiego zatopi lewicę,szczury jak widać już uciekają.
  • 2011-05-10 20:33 | wnukmarek

Re:Przestępcę wolno odstrzelić?

Amerykanie w swojej mocarstwowej megalomanii zachowują się jak nadludzie,którym wolno więcej.Mnie zawsze irytowało jak zginął żołnierz amerykański w Iraku lub Afganistanie(przecież jakby nie było okupant lub agresor),a media czyniły z tego tragedię na miarę światową.Jeżeli jednak omyłkowo lub przez błąd(nie dopuszczam myśli,że świadomie)zabito dziesiątki przypadkowych ludzi,weselników, uczniów itp,to drobiażdżek,jakby ktoś niechcący zdeptał robala.To powoduje,że administracja amerykańska czuje się ponad wszelkimi prawami i normami międzynarodowymi,a także zwykłymi ludzkimi,ma przecież zawsze poparcie większości swoich obywateli.
  • 2011-05-10 20:59 | wnukmarek

Do Augustusa. Do kogo Pan to napisał?Wszyscy interesujący się tym zagadnieniem to wiedzą.Żydów,Syjonistów i filosemitów Pan nie przekona,oni i tak fakty zinterpretują na swoją korzyść.A ich kłamstwa,chamstwo i obłudę może Pan zauważyć nawet na tym forum.
  • 2011-05-10 22:46 | wnukmarek

Oczywiście,że się nigdy nie zgodzimy,bo większość ludzi widzi to co chce widzieć.Sama przyczyna terroryzmu,w dużej mierze, jest spowodowana polityką amerykańską.Wojna w Iraku wybuchła,gdyż miała być tam broń masowego rażenia,ale tam jej nie było i na pewno służby specjalne o tym wiedziały.Amerykanie uwierzą w każdy kit,który władza im wciśnie. Co do ratowania naszych europejskich tyłków,to przypomnę,że USA prowadziła politykę izolacjonizmu i to w przypadku obu wojen,dopiero gdy sami zostali zaatakowani przystąpili do wojny.Trzeba znać fakty,a nie posługiwać się mitami.
  • 2011-05-10 23:55 | wnukmarek

Dodam jeszcze,że to nie tylko moja opinia,Europejczyka.Podobną ma moja mieszkająca w Vancouver siostra,mieszkająca tam od 1973r.,choć tego nie głosi ze względu na political correctnes. Amerykańskie działania przypominają te,które prowadził ZSRR,też"instalował" w różnych krajach marionetkowe rządy,uprzednio inspirując wojny lub rewolty,dorabiając ideologiczną gębę sprawiedliwości społecznej.Dziś Rosja jest słaba i ideologicznie zagubiona. Amerykanie robili i robią dokładnie to samo.No ale cóż,pewien pan z wąsikiem mówił o prawach silniejszego i że zwycięzcy nikt nie pyta,czy miał rację. Wiele tych wojen,interwencji itp.jest prowadzonych w imię korporacyjnych biznesów,"bezpieczeństwa surowcowego" itp.I tu również dorabia się gębę-działania w imieniu demokracji.Tak było,jest i będzie ,świata się nie zmieni,ale przynajmniej trzeba o tym wiedzieć i to dostrzegać.
  • 2011-05-11 12:24 | wnukmarek

Re:Strach. Ulubione narzędzie polskich polityków

Ależ to prosta socjotechnika,a właściwie psychotechnika.W latach socrealizmu wszystkie wiadomości,dzienniki itp. zaczynały się od wojen i innych kataklizmów,aby udręczony obywatel wolał pogodzić się z biedą i innymi dolegliwościami,bo inni mają gorzej,niebezpieczniej.Cieszcie się z tego co macie.I to nie zmieniło się do dzisiaj,każda opcja straszy drugą,od czasu do czasu media dołożą jeszcze jakiś horror,w postaci kataklizmów,którymi tak z lubością epatują.Człowiek żyjący w nieustannym strachu godzi się na rzeczy, na które normalnie nie zgodziłby się,daje sobą manipulować.Jezuici byli mistrzami w tym zakresie,budowali ogromne,kapiące od złota i przepychu świątynie,bogate ornaty i kadzidła.Człowiek w takim kościele czuł się maleńkim,słabym i zdanym na łaskę kapłanów robaczkiem,którym można było manipulować do woli.Walka o władzę,to przecież też walka o dusze.
  • 2011-05-11 12:35 | wnukmarek

Do Werbalista 2011-05-11 00:38 ..."bo w Kanadzie nie ma wolności słowa". A nie jest przypadkiem odwrotnie.Zresztą tolerowanie takiego reżimu tuż pod nosem,to nie podobne do USA.W latach 50 i 60 jeśli ktoś nawet nieopatrznie wyraził sympatię do haseł komunistycznych,o partii nie było mowy,to zrujnowano mu życie i trafiał do pierdla.No ,ale Pan na pewno o tym nie słyszał,choć była to prawdziwa histeria.Nawet w postalinowskiej Polsce po 1956r chwalenie Zachodu nie spotykało się z takimi represjami.Stosowano tortury,jak dzisiaj w Guantanamo,no ale przecież Ameryce wolno,bo jako nieliczne z cywilizowanych państw,nie podpisała konwencji międzynarodowych.Ale niech gdzieś stosują,to USA podnosi największy krzyk, taka sobie mentalność Kalego. "USA promuje swoje interesy na świecie".Toż to jakiś eufemizm.Ta "promocja" to pewnie te mordy CIA,nie tylko na tyranach i przestępstwach,na terytorium obcych państw(od paru lat zaledwie CIA musi mieć zgodę prezydenta,ale jak jest naprawdę,trudno powiedzieć).Niech ktoś nie wpuści coca-coli lub macdonaldsa,to nie jest demokratyczny i USA zapromuje mu demokrację na swój sposób.Ściganie handlarzy bronią(przed laty np.polski "Cenzin"),to nic innego jak wycinanie konkurencji,W różnych konfliktach często obie strony uzbrojone są w amerykańską broń,ciekawe dlaczego. "Za pomocą powstań śląskich,zawładnęła tymi terytoriami".W dwóch pierwszych Polska nie interweniowała,sama była w ciężkiej wojnie z bolszewizmem,w III powstaniu wsparła je,bo Niemcy zaczęli wprowadzać regularne oddziały,z polskiej strony byli to ochotnicy i to nie były duże siły.Nie rozumiem zresztą o co Panu chodzi,czy powstańcy bili się przeciwko Polsce,czy przeciwko Niemcom za przyłączeniem do Polski,bo chyba oto drugie. "Polska wkroczyła na Ukrainę w 1918".I znowu brednie.To regularne oddziały ukraińskie zajęły te tereny i parły na zachód,polscy cywile,młodzież i harcerze stawili im opór,ale o"Orlętach Lwowskich" Pan nie słyszał.A później kiedy wybuchła wojna z bolszewikami, wspólnie z Ukraińcami pod dowództwem Petlury z nimi walczyliśmy.Wtedy powstała koncepcja Piłsudskiego wolnej Ukrainy.Później po "Cudzie nad Wisłą",nie mieliśmy dość sił,aby tę wojnę wygrać i Piłsudski zawarł pokój ryski.Można to potraktować jako zdradę Ukrainy,ale ani my ,ani razem nie byliśmy w stanie tej koncepcji zrealizować. Drogi Panie,ja cały czas podaję fakty,nie za nadto je interpretując,w odróżnieniu od Pana,gdzie Pan interpretuje, a później dobiera fakty.To zwykła kazuistyka. wyrazy szacunku
  • 2011-05-11 21:56 | wnukmarek

@ Werbalista. Faktów i dat nie da się "zbić punkt po punkcie".Chce Pan po prostu słyszeć to co Pan chce i nie chce Pan przyjąć do wiadomości,że ktoś może mieć rację.Zachowuje się Pan jak bezkrytyczna matka,wszyscy mówią,że jej dziecko jest przestępcą,siedzi nawet w pudle,a ona uważa,że wszyscy się pomylili,że jest to dobre i kochane dziecko. No comments,please.Wyrazy szacunku.
  • 2011-05-11 22:42 | wnukmarek

Do Michrin Najbardziej niesprawiedliwe względem Polaków i Polski ze strony żydów(wyznawców religii mojżeszowej,dzięki której przetrwał naród-Żydzi)jest to,że Polska stała się ich ostoją,tu mogli przetrwać.Być może, gdyby nie Polska,zniknęliby zmuszeni do asymilacji lub nawet wytępieni już w średniowieczu.Wdzięczności żadnej,lecz opluwanie przy lada okazji.A,że byli często atakowani,wyzywani,lub słownie prześladowani,to nie przez wszystkich Polaków lecz jakiś margines.A w każdej społeczności są ksenofobi,przestępcy i krzykacze.Prawo w Polsce żydów zawsze chroniło,bez tego nigdzie by nie przetrwali!!!700 lat Polska była ziemią obiecaną,tolerancja była większa niż gdzie indziej.Taką niewdzięcznością,wyrachowaniem i pogardą dla Polski żydzi sami wystawiają sobie jak najgorsze świadectwo. Kończę i jest to mój ostatni wpis na ten temat. Z poważaniem
  • 2011-05-12 16:48 | wnukmarek

Re:Logo polskiej prezydencji

Nie chcę krytykować ani chwalić loga,bo nie jestem specjalistą,na plastyce się nie znam.Jednak wszelkie analizy i oceny walorów artystycznych należą do artystów.Logo powinno być jasne i zrozumiałe,bo ma trafić do przeciętnego człowieka,a nie koneserów sztuki,którzy uwielbiają łamigłówki "co autor miał na myśli".A może to takie nowe trendy,jak coś mniej zrozumiałe i pogmatwane to bardziej nowoczesne?
  • 2011-05-13 13:21 | wnukmarek

Re:Wojny z kibolami ciąg dlaszy

Państwo jest słabe,w dodatku nieudolne.Pozwolono na bezkarność i teraz nikt nie umie połknąć tej żaby. Przepisy są,nawet zupełnie przyzwoite,tylko nikt ich nie respektuje,nikt ich nie wprowadza i nikt nie odpowiada.Dopiero jak się coś wydarzy władza urządza spektakle(pedofile,dopalacze,hazard,a teraz pseudokibice),to jakieś doraźne rządy,pod publikę i dla słupków.Jaki oficer,takie wojsko mówi porzekadło.Ciągłe zmiany personalne,stanowiska wg klucza partyjnego,nepotyzmu i kolesiostwa bez kwalifikacji,doświadczenia i co najważniejsze bez odpowiedzialności.Gdyby to było nowe i nieprzewidywalne zjawisko,rozumiem,ale problemy są znane od dawna.Przecież normalnego człowieka nie interesuje ,czy to PZPN,czy policja,kto ponosi koszta za spokój na stadionach.Jeżeli państwo sobie nie radzi w tak wydawałoby się prostych sprawach,to co dopiero dzieje się w gospodarce,w prywatyzacjach,finansach publicznych,czego gołym okiem nie widać,od czego można odwrócić uwagę za pomocą tematów zastępczych,"kreatywności ministrów" i PR.
  • 2011-05-13 13:41 | wnukmarek

Re:Strach. Ulubione narzędzie polskich polityków

2011-05-12 16:31 | Slawczan O tym co Pan napisał wie większość "normalnie" wykształconych ludzi,mających "normalne" doświadczenie i interesujących się polityką.Wie pan też jak i ja,że to niestety utopia.Politycy będą bronić status quo,"tak jak się broni niepodległości kraju". Z poważaniem
  • 2011-05-13 14:01 | wnukmarek

Re:USA: Wyścig prezydencki trwa

2011-05-12 23:45 | Therese Kosowski W zdaniu,które pani napisała powinno być "nic nie znaczy". Do wyborów jeszcze daleko,Osamę zabito trochę za wcześnie,ludzie już trochę zapomną,niedługo słupki poparcia znowu zaczną spadać.Może doradcy przygotują kolejny spektakularny "sukces",bliżej wyborów. pozdrawiam
  • 2011-05-14 11:30 | wnukmarek

Re:Wirus chciwości

Świetnie napisane i oddające rzeczywistość.Największą winę ponosi lewica,dlatego dzisiaj ledwie sapie.Zajęła się tylko homofobiami i in vitro,udaje walkę z klerykalizmem,a przeciętnym człowiekiem się nie zajmuje,zresztą sama w tym procederze uczestniczy.Po prawicy należało się tego spodziewać.Boję się,że to nie ostatnie słowo "elyt".Jeśli PO wygra i będzie miała monopol władzy,to spłyci nasze kieszenie maksymalnie. Rozwarstwienie osiągnie apogeum,10% obrzydliwie bogatych,klasa średnia (kurcząca się stale)ze 20%, a reszta dramatycznie uboga.Aby utrzymać apanaże pójdą pod młotek lasy,jeziora i bogactwa naturalne.Bo nie wierzę,że to się może zmienić.
  • 2011-05-14 12:30 | wnukmarek

Re:Dlaczego nie wierzymy w ocieplenie klimatu?

Przed laty naukowcy głosili jakie to masło szkodliwe,cholesterol,miażdżyca i koniecznie trzeba konsumować margarynę,bo to samo zdrowie.Dzisiaj często ci sami naukowcy mówią,że margaryna jest be,a masełko dużo zdrowsze.I zawsze to samo tłumaczenie "W świetle najnowszych badań...".Ważne jest czy to globalne ocieplenie to wpływ gospodarczej działalności człowieka.I na to trudno odpowiedzieć.Są też teorie,że jesteśmy u progu nowej epoki lodowej.I komu tu wierzyć?W X i XI wieku w Polsce uprawiano winogrona,wiele jest miejscowości o nazwie Winiary z tego okresu.W tym czasie niejaki Eryk Rudobrody odkrył Grenlandię(zieloną ziemię).Później były wahania klimatyczne w drugą stronę,XIII i XVIII wiek to wielokrotnie zamarznięty cały Bałtyk,niektórzy klimatolodzy mówią nawet o"małej epoce lodowej".Takie wahania były są i będą. Naukowcy o tym wiedzą,ale nie mogą wiedzieć co dalej,być może będzie się ocieplać dalej,ale stanowcze twierdzenie,że to globalne ocieplenie to na razie wróżenie z fusów.Ponadto trzeba straszyć,nadawać temu rozgłos,mówić o potrzebie dalszych kompleksowych i systematycznych badań,bo to kasa,wzrost rangi naukowców i znowu kasa.A ja nadal nie wiem co zdrowsze, masło czy margaryna.
  • 2011-05-14 20:27 | wnukmarek

Re:Premier Donald Tusk w ofensywie

do Kecaja Ja nie mam zamiaru głosować na PiS i to głównie za sprawą J.Kaczyńskiego.Czy jest schizo nie wiem,ale jest zbyt konfrontacyjny i konfliktowy.Poza tym PiS jest bardziej klerykalna,choć PO też kościołowi robi dobrze.Uważam także ,że to właśnie Tusk bije wszelkie rekordy kłamstwa,ale ma lepszy pijar i komercyjne, czyli najbardziej opiniotwórcze, media za sobą.Wszystkie afery były złe,ale dbanie o dochody baronów hazardowych kosztem budżetu państwa przez ministrów i przewodniczącego największego klubu parlamentarnego i przewodniczącego komisji finansów to nieporównywalna afera z tymi za rządów PiS-u.Po gruntowej(czy była w końcu nie wiem)Kaczyński rozwiązał koalicję i doprowadził do przedterminowych wyborów,Tusk po hazardowej,której nie mógł ukryć,robił wszystko,aby jej znaczenie umniejszyć.Co do myślenia drogi Panie,to wszelkie badania pokazują,że ludzi samodzielnie myślących,odpornych na manipulację jest 30 do maksimum 40%.Może z tej reszty rekrutuje się większość wyborców PO?
  • 2011-05-14 21:24 | wnukmarek

Re:Jak to było z Konstytucją 3 Maja

2011-05-04 19:42 | marslaw1 To prof.H.Samsonowicz jest wg Ciebie tym "młotkiem siermiężnym",gdyż to on właśnie tak określa sposób przyjęcia Konstytucji 3 Maja.Najpierw się trzeba było chamie prostacki upewnić,zanim zaczniesz komuś ubliżać.
  • 2011-05-15 18:14 | wnukmarek

Re:Koniec Strauss-Kahna

Obie hipotezy są możliwe. 1.Politycy i inni możni tego świata czują się ponad prawem i są przyzwyczajeni do bezkarności, 2.Zdarzenie miało miejsce w NY w USA,a tam wszystko jest możliwe.
  • 2011-05-15 20:44 | wnukmarek

2011-05-15 16:36 |tkw 2011-05-15 18:29 |Sławomir Osiński Jak widać żyjecie Panowie w dwóch różnych krajach.Ja żyję w tym co tkw.Pan Sławek na tych samych współrzędnych geograficznych,tylko trochę wyżej,w obłokach,a tam zapowiadany przez Tuska cud mógł się zdarzyć.
  • 2011-05-15 20:53 | wnukmarek

Re:Taki mały drobiazg

Jak widać nie tylko politycy liczą na krótką pamięć Polaków.A poza tym konkurencja jest ważniejsza od jakiejś tam empatii.
  • 2011-05-15 21:38 | wnukmarek

Re:Gospodarka Białorusi w tarapatach

Jak mówi przysłowie:"U kogoś widać pod lasem lepiej,niż u siebie pod nosem". Mogła red.Wilczak porównać dług publiczny na 1 mieszkańca w Polsce i na Białorusi.Ale dlaczego nie chciała tego zrobić,na pewno nie z dziennikarskiej rzetelności?A o cudach to trzeba było gadać ze specjalistą w tej materii Tuskiem.
  • 2011-05-16 12:48 | wnukmarek

do: Sławomir Osiński Ja bym chętnie zamienił te "zrujnowane" kryzysem gospodarki państw UE i USA na zielono-wyspową gospodarkę III RP.A propos,była jeszcze jedna zielona wyspa z dodatnim PKB na tej mapie - Grecja.Tamta już uległa zatopieniu.Tę "zazdrość" innych państw to chyba wymyślili ci od słupków,PR,Tusk,Rostowski z pomocą komercyjnych i dyspozycyjnych mediów.Dług publiczny za rządów Pańskich idoli z PO w ciągu 3 i pół roku zwiększył się o więcej niż przez poprzednie 18 lat.Posunięcia antykryzysowe to podwyżka podatków pośrednich bijąca głównie najuboższych,majstrowanie przy OFE,narastająca drożyzna,cięcia socjalne itd.Żadnych reform i działań antykryzysowych NIE BYŁO!Państwa,w których PKB spadło np. z 1% do -2 lub -3%, już powoli zapominają o kryzysie.W Polsce gdzie PKB z ponad 5% spadł do 1%(de facto spadek większy niż w wielu krajach UE),kryzys cały czas przed nami,co najlepiej widać w projekcie budżetu na 2012r.Ponadto "kreatywna księgowość" min.Rostowskiego, mająca ukryć wiele niekorzystnych zjawisk i procesów,nasuwa podejrzenie,że jest o wiele gorzej. Od momentu powstania w 2001r.PO głosiła mnóstwo populistycznych haseł:3x15,4xtak,a w expose premiera w 2007r."sztandarowymi" były tanie państwo i obniżenie podatków.O wspaniałych autostradach i szybkich kolejach nie ma co nawet wspominać.ŻADNA Z OBIETNIC NIE ZOSTAŁA ZREALIZOWANA,a nawet nie próbowano ich zrealizować. Oczywiście wszystkiemu winni :poprzednicy,PiS, Kaczyńscy,kryzys,powódź,Smoleńsk itd.PO chciała dobrze,ale im nie wyszło, wolałbym,aby chcieli źle i też im nie wyszło.W ciągu rządów PO o 80tys.wzrosła liczba urzędników,tworzy się nowe stołki(np.dla Arłukowicza) dla kolesi,dla interesów partyjniackich i układów.Oszczędności dotyczą tylko najuboższych.PO jest bezprogramowa i bezideowa,chyba że jedyną ideą jest chęć rządzenia dla rządzenia. Rozumiem tych,którzy chcą wybrać "mniejsze zło",aby PiS nie doszedł do władzy,ale reszta zwolenników PO,to albo ludzie z nią powiązani,albo dający się zmanipulować słupkom i mediom.Jeśli PO zdobędzie monopol władzy części z tych ludzi spadną różowe okulary,gdy się okaże,że pod młotek pójdą lasy,jeziora i bogactwa mineralne.Ponadto jak się okazuje PO idzie do wyborów z tymi dokładnie obietnicami co 4 lata temu.Widocznie wiedzą,że większość Polaków to frajerzy,tak przynajmniej pokazują słupki.Tylko większa polaryzacja na scenie politycznej i silna opozycja nie pozwolą kolesiom z dawnego KLD(aferałom) całkowicie zrujnować Polski.
  • 2011-05-16 13:17 | wnukmarek

Re:Wędrówki (p)osłów

Większość polityków zmieniała partie,a niektórzy nawet poglądy i to o 180stopni.Tusk też najpierw był w KLD,później w UW,następnie w PO.Jego kolega partyjny prof.Niesiołowski w ZCHN,potem w AWS,a następnie PO.A swoją drogą, ten plujący jadem,obrażający przeciwników,sam sprawiający wrażenie schizo,przy którym J.Kaczyński to mały pikuś,marszałek nie jest takim ulubieńcem komercyjnych mediów jak prezes.Z tego wyraźnie widać jak niektóre media(zwłaszcza TYN24)tworzą wizerunki,aby ułatwić jedynej słusznej sile- PO wygrać wybory.
  • 2011-05-16 13:56 | wnukmarek

Re:Socjolog o PO i premierze: wkurzają mnie

2011-05-16 09:46 |Jędrzej "Zrobić to jedno,ale powiedzieć wszystkim,że zostało zrobione-to dopiero sztuka". Nie zrobić nic,ale powiedzieć wszystkim,jak dużo zostało zrobione-to największa sztuka.I tu właśnie najbardziej potrzebny jest PR.
  • 2011-05-16 14:03 | wnukmarek

Re:Nowy budżet

Ja nie namawiam,gdyż sam nie jestem fanem prezesa.Napisałem tylko gwoli prawdy.Alternatywy rzeczywiście brak.Odrzucając wszelkie ideologie,trzeba zdawać sobie sprawę,że PO najchętniej sięga do naszych płyciutkich kieszeni.
  • 2011-05-16 14:18 | wnukmarek

Re:Przez Facebook do piekła

Facebook to zwykły hipermarket,tylko o innym towarze,dodatkowo z elementami big brother'a. Przypomnę słowa Stanisława Lema:"Dopóki nie poznałem internetu,nie wiedziałem,że tylu idiotów jest na świecie".
  • 2011-05-16 16:16 | wnukmarek

Re:PJN w drodze do PO

Posłowie PJN mają rozbuchane ambicje,przyzwyczaili się do fleszy i kamer,a tu sondaże mizerniutkie.Cóż poczną niebożęta,nie po to wybijali się na niepodległość,żeby być szeregowymi członkami.Może PiS przyjąłby swoje dzieci marnotrawne,ale może nie wszystkie i trzeba by zacząć od najodleglejszych ław,o błyskach fleszy i kamer na razie też zapomnieć.Może premier by przygarnął,ale tyle nowych ministerstw utworzyć,to nawet jemu nie będzie łatwo,czołowymi miejscami na listach może by się zadowolili,ale to znowu wkurzyłoby czekających na te same miejsca niecierpliwych i pełnych nadziei wiernych Tuskowi członków PO.Widać wielkie zatroskanie i wielką niepewność na twarzach.Żeby chociaż te słupki były tak około 5%,jakaś nadzieja by była,a tu zaledwie granice błędu statystycznego.DRAMAT!!!A jaka odpowiedzialność Joasi Eli i Pawła za kolegów,aż żal na tych biedaków patrzeć. A może by tak wziąć się za jakąś pracę?A może każda poza parlamentem hańbi?
  • 2011-05-16 17:22 | wnukmarek

Re:Jak (nie) powstaje PJN

O ile w ogóle można mówić o fundamentalistach,to jest ich najwyżej tyle, ile procent miała giertychowska LPR,jakieś 5-8% może nawet mniej,bo ta grupa wiekowa szybko się wykrusza.To oni ciągną do PiS-u,bo nie mają innej reprezentacji.PiS się ich nie wyrzeka,bo każdy głos jest ważny.PO też nie chce zrażać zbytnio tej grupy,a nuż może są tacy co i na PO zagłosują.PO zręcznie unika tematów światopoglądowych:aborcja,in vitro.Kościołowi też robi dobrze,konkordat jest tabu,państwo dalej faworyzuje kler,niektóre "oszołomy" z ZCHN-u są jej członkami,jak Niesiołowski.To wszystko kalkulacje i trwająca cały czas kampania wyborcza.Media są rzeczywiście"usłużne",TVN i TVN24 to "bojówka" PO,TV TRWAM to "bojówka" PiS-u.Dla mnie osobiście najważniejsze są programy gospodarcze i społeczne i jakoś żadna z tych partii wyraziście ich nie formułuje.Swoją drogą osobowość prezesa osłabia PiS jako alternatywę dla PO.Tusk też ma zapędy dyktatorskie.Sprawy: kiboli,pedofilii,dopalaczy i hazardu, spowodowały spektakle i gdyby miał inne instrumenty ani chybi wprowadziłby dekrety.To wszystko powoduje,że mamy tylko anty-PiS i anty-PO na PJN i Palikota nie ma już miejsca,a SLD i PSL to tylko margines.
  • 2011-05-16 21:04 | wnukmarek

Re:Kontrtablica pod Strzałkowem

Rosjanie są znani z pamięci tylko w jedną stronę.Za rok będą obchodzić 400 lat Wielkiej Smuty,obchody na pewno będą podniosłe i propagandowe.Nasze powstania,rzeż Pragi,potworne mordy bolszewików na ziemiach polskich w latach 1919-1921,o Stalinie nawet nie ma co wspominać.To mentalność imperialisty-szowinisty pomieszana z azjatyckim barbarzyństwem.Nie ma co z nimi dyskutować,oni są jeszcze przed renesansem,kiedy to głoszono hasła humanizmu. Armia Czerwona z 1921r.to bosa i zawszona zbieranina dowodzona przez komisarzy o niskim morale,tyfus a zwłaszcza dezynteria szalały.Oni z reguły mordowali jeńców,zwłaszcza oficerów i to w barbarzyński sposób.W obozach jenieckich w Polsce marli,mimo wysiłków personelu medycznego.Tablica jest dziełem ruskiego szowinisty zapewne.Nie bez winy jednak jesteśmy my,prywatna tablica pod Smoleńskiem była nielegalna,na terytorium obcego państwa niedopuszczalne są takie prowokacyjne zachowania.Sposób i czas jej zdjęcia przez Rosjan był na pewno niewłaściwy,powinni ją zdjąć wcześniej, najlepiej od razu.Tablica zmarłym w obozie żołnierzom się należy,ale jej tekst powinien być uzgodniony z nami,zresztą taka tablica już była.
  • 2011-05-16 21:49 | wnukmarek

Świat zwariował.

Jakie są początki wszystkich niusów? Jaka jest reakcja giełdy(czyt.gospodarki światowej)po aresztowaniu Strauss-Kahna.Czy był gwałt,czy nie było, może runąć gospodarka światowa.Spekulacja i ekonomika światowa sięgnęły absurdu.
  • 2011-05-17 10:47 | wnukmarek

do 2011-05-17 00:17 |camel Z "nieprawdziwymi" jeszcze trudniej się rozmawia,albo jest to wręcz niemożliwe. To Rosjanie(zwłaszcza czerwoni)mordowali i wysiedlali całe narody.Stalin zagłodził miliony chłopów ukraińskich i rosyjskich.W łagrach wymordowano ponad 20mln ludzi,można to porównać tylko z reżimem hitlerowskim.Nie ma narodów,gdzie zawsze i wszędzie były czyste ręce,zwłaszcza w okresach wojen.Ale próbować porównywać jednostkowe lub nieliczne przypadki z historii Polski z rzeziami w Rosji poczynając od Iwana Groźnego to gruba przesada. Oskarżać jest łatwo,a udowadniać przy pomocy oszczerstw i demagogii jeszcze łatwiej.To czynią Rosjanie,aby odwrócić uwagę od swoich poczynań.Trzeba być idiotą,aby porównywać np. Berezę Kartuską ze stalinowskimi łagrami,obozy jenieckie i przejściowe z koncentracyjnymi.
  • 2011-05-17 11:38 | wnukmarek

Andrzej Celiński o Platformie Obywatelskiej.

16 maja w programie:"Gość Info Dziennika" o godz.22:30 w TVP Info był wywiad z posłem A.Celińskim.Ten znany z wysokiej kultury osobistej człowiek,dzisiaj poseł niezrzeszony,były minister kultury,wcześniej w SDPL,a do 1996r w UD,w której przez pewien okres był wiceprzewodniczącym,odpowiadał na pytania o przyszłe wybory i ewentualne koalicje.Pytany o PiS stwierdził,że:"Przynajmniej partia ta ma jakąś ideologię i program".Zapytany o PO ocenił,że:"jest to partia plastikowa,takie badziewie". Nic dodać nic ująć,pokrywa się to z moimi poglądami,którym nie raz dałem wyraz na tym forum.A przyznam ,że nie jestem prawicowcem,a do tej aktualnej lewicy bardzo mi daleko.Widocznie ludzie stojący niejako z boku widzą podobnie PO i rząd Tuska.Celiński znał dobrze i zna nadal środowisko D.Tuska.Palikot,dawna szabla PO,po odejściu też ujawnia prawdziwe oblicze Tuska i PO,a przecież nikt nie podejrzewa go o sympatię do PiS-u,SLD,czy jakiejś innej opcji,jest teraz niezależny.
  • 2011-05-17 17:11 | wnukmarek

2011-05-17 11:26 |psr18gh 2011-05-17 15:03 |wladimirz Zgadzam się z obu Panami,ale nie do końca.My oczywiście musimy zdawać sobie sprawę,że rozrachunki z przeszłością muszą być dokonane przez nas samych.Często jednak spotykamy się z wyolbrzymieniem naszych złych dokonań,albo głoszenia celowo nieprawdziwych oszczerstw przez takich,którzy chcieliby odwrócić uwagę od siebie,lub poprawić swoje samopoczucie.I na to musimy reagować,najlepiej oczywiście nie pyskówką,ale konkretnymi dowodami,badaniami historycznymi,czy archeologicznymi.Milczenie nie zawsze jest dobre,rozzuchwala.Wielu chętnie biłoby się w cudze piersi.Rosjanie nie nagłośniali sprawy z prywatną tablicą p.Kurtyki,oczywiście nielegalną,bo im mniej się mówi o Katyniu,tym dla władzy i społeczeństwa korzystniej. Co się tyczy wyprawy kijowskiej,to agresorem w początkowym okresie wojny była Rosja sowiecka,sama zaś wyprawa miała związek z koncepcją powstania wolnej Ukrainy i w działaniach brały wspólnie z nami wojska ukraińskie pod dowództwem Petlury. Sprawa obozu jenieckiego pod Strzałkowem została nagłośniona przez Rosjan jako przeciwwaga dla zbrodni katyńskiej.Wśród ludzi w innych krajach,a zwłaszcza w Rosji,chciano wywołać wrażenie,że Polacy mordowali jeńców to i Rosjanie również niejako w odwecie,były to działania usprawiedliwiające mord katyński i mające osłabić jego ludobójczy charakter. Rozrachunek z przeszłością-tak,opluwanie i oszczerstwa-nie. pozdrawiam
  • 2011-05-17 18:20 | wnukmarek

Re:Nowy budżet

do 201-05-16 21:03 |ciotka Zanim zaczniesz się uczyć niemieckiego,naucz się czytać ze zrozumieniem po polsku.Jeśli umiałabyś logicznie myśleć,to oczywiste byłoby dla Ciebie,że nie kochając prezesa,nie mógłbym kochać PiS-u.Kaczyński i PiS to jedność,jedno bez drugiego,to jak spirytus bez alkoholu(na winach kwaśnych domowych się nie znam).A czyją Ty jesteś agentką,komu dostarczysz dowody na chorobę psychiczną Kaczyńskiego? Jak ktoś nie ma zbyt wiele do powiedzenia,to obraża innych,a jak się rozgada,to bredzi. pozdrawiam
  • 2011-05-17 19:12 | wnukmarek

Re:Watykan ws. pedofilii

Na pewno są patologiczne przypadki pedofilii,ale rozumowanie,że dzieci zastraszone i zawstydzone nie ujawnią swojej krzywdy,bo się obawiają,że nikt nie uwierzy,też temu sprzyja.W dodatku poczucie bezkarności właśnie księży,a także bogaczy i różnych prominentów,którzy "szukają wrażeń",bo są już wszystkim znudzeni,albo zakazany owoc lepiej im smakuje.Dzisiaj,w epoce mediów elektronicznych,dopiero wychodzi na jaw,że nie jest to takie rzadkie zjawisko,albo degeneracja rodzaju ludzkiego postępuje.KK przełamał zmowę milczenia w swoich szeregach,jak na standardy tej instytucji to niebywały postęp.Sama świadomość,że prokuratura może, nie licząc się z dygnitarzami kościelnymi,podjąć działania,to już sporo.Teraz tylko trzeba,aby owieczki uwierzyły,że ksiądz to mężczyzna,coś tam pod sutanną nosi,a kapłan to tylko "sługa boży",a nie sam Pan Bóg.
  • 2011-05-17 20:31 | wnukmarek

Re:O polskiej prezydencji w Królewskich Łazienkach

Szanowne gremium laniem wody(na pewno za niemałe pieniądze)nie spełniło punktu nr 9 ustanowionego dekalogu, przez co nie udało się zrealizować punktu nr 1 tego dekalogu.
  • 2011-05-17 20:47 | wnukmarek

Re:W Czechach rośnie kolejne pokolenie grubasów

Do tego zaciekłego oporu dodałbym jeszcze szwejkizm.
  • 2011-05-18 11:08 | wnukmarek

Re:Andrzej Celiński o Platformie Obywatelskiej.

Tusk i PO zapewne wygrają wybory,mają doskonały pijar i najbardziej opiniotwórcze media komercyjne za sobą.Ale nie mogą rządzić sami,ich monopol będzie dla Polski zgubny,idą do władzy dla samej władzy.Musi być ktoś, kto im będzie patrzeć na ręce, koalicjanci i sensowna, nie zajęta bzdurami, opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna. Ludzie rzadko patrzą na słowa i treść,dają się zwieść pięknym słówkom,pozorom wysokiej kultury i innym "cukierkowym" działaniom,bardziej kierują się emocjami,niż rzetelną i racjonalną analizą.Nie dajmy się zwodzić.
  • 2011-05-18 11:42 | wnukmarek

Re:Socjolog o PO i premierze: wkurzają mnie

Do 2011-05-17 11:24 |Joanna Kopytkowska Pani wypowiedź jest wewnętrznie sprzeczna. Owszem ludzie..."sami zaczęli siebie między sobą źle traktować"...,to po jaką cholerę mamy polityków, przecież to oni ustanawiają prawo,powinni stać na jego straży,tak zreformować wymiar sprawiedliwości,aby służył prawu i poszkodowanym,anie "elytom" i cwaniakom.Politycy są uwikłani w układy towarzyskie,koleżeńskie,a podejrzewam że także mafijne. Prawo tworzą tak,aby sobie i swoim zapewnić bezkarność.
  • 2011-05-18 12:53 | wnukmarek

Re:W Czechach rośnie kolejne pokolenie grubasów

Niebezpieczeństwo tkwi w czymś innym.Zbyt małe spożycie coca coli i macdonaldsów może wzbudzić podejrzenie, że u Pepików jest zbyt słaba demokracja i trzeba ich będzie do tej demokracji przekonać.Widział ktoś prawdziwą demokrację z knedlikami?
  • 2011-05-18 13:38 | wnukmarek

Re:Kibole - rząd. Do przerwy 0:1

Zaczyna to być już żenujące,premier się zaangażował w sprawy stadionowe,mało znaczące w skali kraju i społeczeństwa.Ten małostkowy,nieogarniający większych problemów, człowiek chce zbić kapitał polityczny na spektaklach:kibole,dopalacze,hazard,pedofile.Aby choć trochę wzrastały słupki,wywołuje się emocjonalną histerię.A przecież sprawny rząd rozwiązuje problemy tej rangi szybko,sprawnie bez niepotrzebnego rozgłosu.Wiele tych spraw było znanych od dawna,były nawet w niektórych przypadkach dobre rozwiązania prawne,tyle że nie wykonywane przez nieudolną administrację i policję.To co jedni uważają za sukces,stanowczość,twardą rękę premiera,ja uważam za krańcową nieudolność,odwracanie uwagi od najważniejszych problemów,małostkowość i niedojrzałość do rozwiązań wielkich wyzwań.Tusk z Platformą chcą rządzić,pytam - po co? Rządzenie tylko dla rządzenia mnie nie satysfakcjonuje.
  • 2011-05-18 14:14 | wnukmarek

Re:Wg pani profesor Staniszkis nie było ostrej kontry PIS-u w sprawie OFE

Najpierw trzeba sobie przypomnieć "debatę" w sprawie OFE.Temat rzucono jakby niechcący,później stwierdzono,że zmian nie będzie,następnie "debatowano" wewnątrz koalicji,Boni-sobie,Fedak-sobie,Rostowski-sobie.A następnie PO i rząd "debatowali" za pośrednictwem mediów z całym społeczeństwem.Później ogłosili zmiany twierdząc, że debata społeczna już się odbyła i wnieśli do sejmu, gdzie była debata, nic nie wniosła -wiadomo większość parlamentarna ma koalicja,projekt np.SLD,nie wzięto pod uwagę,trzeba było szybko dać Bronkowi do podpisania,jakieś niby ekspertyzy(nie do okazania nikomu)i szybciutko,aby już od maja 2011 było na nowych zasadach.W ten sposób mając większość i dyspozycyjnego prezydenta można udawać debaty i wprowadzić co się chce.Projekt PiS-u,gdyby nawet był, nie miałby znaczenia,mówienie że był spóźniony nic nie znaczy,bo decyzje zapadły w koalicji,a cała reszta to udawanie procedur demokratycznych,a de facto był to dyktat jedynie słusznej partii i jej wodza.
  • 2011-05-18 14:56 | wnukmarek

Re:Polskie cele wobec Libii

Przecież Amerykanie nie podpisali tych głupot zwanych konwencjami,to dla maluczkich,takie mocarstwo -strażnik światowej demokracji- nie będzie sobie wiązało rąk.Ale jak ktoś inny nie postępuje z nimi zgodnie,to USA jest oburzone i gotowe do interwencji.Już od dawna odnoszę wrażenie, że R.Sikorski reprezentuje nie polskie interesy,ale kogoś innego.Domyślić się można,ale lepiej głośno tego nie mówić,bo minister stara się wciągnąć prokuraturę, aby wyłapywała w internecie tych,którzy ośmielają się mieć inne zdanie i zbyt spontanicznie je głoszą. Poza tym minister nie miał ostatnio sukcesów(nawiasem mówiąc nigdy ich nie miał),a sukcesy są potrzebne,najlepiej spektakularne,bo to i prezydencja i wybory.A red.Ostrowski,no cóż, jak każdy "piesek reporterski" musi łasić się i lizać łapę temu,kto mu daje jeść.
  • 2011-05-18 16:32 | wnukmarek

Re:Kibole - rząd. Do przerwy 0:1

Toteż trzeba z nimi walczyć,a nie przy lada okazji robić igrzyska.Na bandyckie burdy trzeba zdecydowania i siły, natychmiast.Na poprzedników się nie ma co oglądać,cały czas słyszę tylko -wina poprzedników,to ile im jeszcze trzeba lat.Właśnie inercja ostatnich 4 lat zwiększyła poczucie bezkarności i zjawisko się nasiliło.Preferencje polityczne nie mają tu nic do rzeczy.Gdyby to się zdarzyło w początkowym okresie rządów,w porządku,problem nowy dla nowej władzy,ale to trwa i trwa.Pan wyborca PO nie zauważył,że władza jest zajęta sobą i tylko liczy słupki.Inne partie nie rządzą,więc niewiele mogą.Poczucie megalomanii i nieomylności przesłoniło Tuskowi i PO normalny ogląd rzeczywistości.Są instrumenty prawne do walki z tym zjawiskiem,ale jeśli wszyscy i wszystko od początku jest podporządkowane grze politycznej i PR, aby wygrać następne wybory,to nie realizuje się ustawowych obowiązków nałożonych na ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości,bo to leży w ich gestii.To nie należy do premiera i świadczy o nieudolności jego gabinetu.Właśnie dlatego,że bandyci nie siedzą w więzieniach,a my możemy dostać w twarz,Tusk nie nadaje się na premiera.