Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(52)
Komentarze użytkownika: citizen
  • 2009-10-31 12:41 | citizen

Moje wyznanie wiary: Wierzę w cudowność ludzkiego umysłu, którego dokonania nie mają granic i który pozwala nam odróżnić dobro od zła, odczuwam piękność i wspaniałość otaczającego świata, wierzę także w prawa natury, które nami kierują i na które - chcąc niechcąc jesteśmy skazani. Zupełnie nie odczuwam potrzeby wiary w moce nadprzyrodzone choć wiem i widzę, ze większość do tego się garnie, uważam, że to wynik wychowania, tradycji i może jeszcze paru innych nienadprzyrodzonych czynników.
  • 2009-10-31 12:44 | citizen

Re: Idą rybki

Wyznanie wiary: Wierzę w cudowność ludzkiego umysłu, którego dokonania nie mają granic i który pozwala nam odróżnić dobro od zła, odczuwam piękność i wspaniałość otaczającego świata, wierzę także w prawa natury, które nami kierują i na które - chcąc niechcąc jesteśmy skazani. Zupełnie nie odczuwam potrzeby wiary w moce nadprzyrodzone choć wiem i widzę, ze większość do tego się garnie, uważam, że to wynik wychowania, tradycji i może jeszcze paru innych nienadprzyrodzonych czynników.
  • 2009-12-26 09:15 | citizen

Re:Afganistan bez końca

Bronię Obamy. Pomimo złej prasy, szczególnie w Polsce wierzę w jego dobre intencje. Jest on w piekielnie trudnej sytuacji, pomiędzy młotem a kowadłem. Wojnę tą odziedziczył po jego znakomitym poprzedniku G.W.B.i tu nie miał żadnego wyboru. Dlaczego toczy się ta wojna. Moim zdaniem chodzi o osłabienie wpływów radykalnych islamistów w tym rejonie Azji. Ich wzmocnienie mogło by przynieść w przyszłości opanowanie przez nich sąsiedniego Pakistanu, który jak wiadomo ma broń jądrową. Broń jądrowa, prawdopodobnie nie mniej jak 60 bomb mogło by być użyte przeciw Izraelowi. O wpływach lobby izraelskiego na politykę amerykańską nie muszę pisać i tu koło się zamyka. Gdyby Obama dziś oświadczył, że wycofuje się z Afganistanu jego los w ten czy w inny sposób zostały by zagrożony. Co zrobił Obama pod naciskiem wspomnianego i militarnego lobby? Otóż zapowiedział że wysyła 30 tysięcy żołnierzy ale jednocześnie zapowiedział że wycofa się stamtąd w lipcu 2011 roku. Ta pierwsza część decyzji posłużyła do łatwiejszego przełknięcia tej drugiej gorzkiej. Pomimo tego lobbysta kół militarnych McCaine i pro izraelskiego sen. Lieberman dostali czkawki. Obama nie jest słabym politykiem i nie obawia się podejmowania trudnych decyzji jak zamykanie Guantanamo, wyznaczenie terminu wycofania wojsk z Iranu a teraz z Afganistanu, reforma ubezpieczeń zdrowotnych w konserwatywnej USA itp.Nawet najpotężniejsza jednostka ludzka na naszym globie jakim jest prezydent USA nie działa w próżni i ma wiele istotnych uzależnień. Błąd może kosztować utratę planowanych celów, posady a nawet własnej głowy.
  • 2012-02-11 08:13 | citizen

Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

Wygląda na to, że czeka nas kolejna wojna na Bliskim Wschodzie. Był już Irak, trwa podsycana z zewnątrz wojna domowa w spokojnym dotąd kraju jakim była Syria, przyszła teraz kolej na Iran. Jaką cenę zapłacą za to niewinni ludzie, jaką cenę zapłaci za to świat? Jak wiadomo Iran i Syria to dwa najbardziej opozycyjne kraje w stosunku do Izraela. Nadszedł czas, żeby je zneutralizować. Jednym z najczęściej powtarzanych argumentów jest wygłoszone przed laty oświadczenia prezydenta Ahmadineżada, że trzeba Izrael zetrzeć z powierzchni ziemi. Tego typu oświadczenie jest w wojnie propagandowej dla Izraela warte więcej niż eskadra bombowców. Po pierwsze zostało wypowiedziane wtedy, kiedy Iran był bardzo daleko w realizacji swoich nuklearnych planów. Nawet wówczas kiedy miał by kilka bomb atomowych nie wystarczyło by to, aby pokonać Izrael. Było to zatem zupełnie nierealne oświadczenie, które jednak dolało dużo wody na młyn izraelskiej propagandy. Zastanawiam się czy nie było to dokonane celowo przez Ahmedinadżada biorąc pod uwagę jego żydowskie korzenie.
  • 2012-05-30 17:20 | citizen

Nasze niektóre media wprowadzają w błąd

Piszą, że w oficjalnej nocie przesłanej do prasy zmieniono określenie. Nic bardziej błędnego! Obejrzyjcie link do Press Office Białego Domu i Remarks by the President uzyskane przed chwilą: http://www.whitehouse.gov/the-press-office/2012/05/29/remarks-president-presidential-medal-freedom-ceremony For years, Jan Karski’s students at Georgetown University knew he was a great professor; what they didn't realize was he was also a hero. Fluent in four languages, possessed of a photographic memory, Jan served as a courier for the Polish resistance during the darkest days of World War II. Before one trip across enemy lines, resistance fighters told him that Jews were being murdered on a massive scale, and smuggled him into the Warsaw Ghetto and a [u]Polish death camp [/u]to see for himself.
  • 2012-05-31 05:56 | citizen

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

Byłem zawsze wielkim zwolennikiem Obamy obserwując jego trudną sytuację i próby forsowania nowej polityki USA. Niestety z jakichś dziwnych powodów to właśnie od niego otrzymaliśmy policzek. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek głowa państwa we współczesnych czasach tak bardzo obraziła naród polski. Dlatego aktualna publikacja BBC, rozgłośni kraju, który wielokrotnie wykazał , że jest naszym prawdziwym przyjacielem wywołały u mnie ulgę. Poczułem, że znowu nie jesteśmy zupełnie sami. To link do tej publikacji i jej towarzyszących. Niestety tylko po angielsku. http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-18264036
  • 2012-07-15 07:52 | citizen

Nareszcie coś pozytywnego

Na tle tego co wygaduje się i wypisuje w Polsce to niezwykle rzadkie pozytywne wydarzenie. Co ciekawe większość forumowiczów ocenia to także pozytywnie. Oby inni zrozumieli to właściwie i wzięli z tego przykład.
  • 2012-07-15 08:34 | citizen

Działania pozorne

W gruncie rzeczy nie ma nic złego w zaproszeniu Papieża, ale odnoszę wrażenie, że rząd stara się w ten sposób przykryć własną nieudolność. Raz niemal cały rząd jedzie nie wiadomo po co do Izraela, teraz zaprasza Papieża. Bardziej ucieszyła by mnie wiadomość, że wreszcie skończyło się niedołęstwo w budowie autostrad, że nasze stocznie budują więcej statków,że mamy liczące się produkty eksportowe, które są wynikiem naszej myśli technicznej itd.
  • 2012-10-07 07:27 | citizen

Płynie Wisła płynie po polskiej krainie

Nie tak dawno były powodzie, teraz w Wiśle płynie za mało wody a my stoimy nad jej brzegiem, patrzymy na piękne widoki i nawet nie zastanawiamy się parafrazując Mrożka - a może coś byśmy zrobili.
  • 2012-12-20 03:42 | citizen

To smutne i tragiczne

To tragiczne dla kobiet, dla kórych posiadanie dziecka jest najsilniejszym instynktem, to smutne dla męża i żony, którzy spędzą starość samotnie bez miłości i pomocy dzieci, to niebezpieczne dla kraju, który w ten sposób kurczy się i słabnie
  • 2013-01-20 05:00 | citizen

Podwójny bohater

Po przeczytaniu jego życiorysu mogę stwierdzić, że imponuje mi ten człowiek. Okazał się bohaterem w wojnie w Wietnamie i bohaterem w polityce amerykańskiej. Będę z zapartym tchem śledzić jego dalsze losy. Przy okazji chwała Obamie, który pomimo podkładanych kłód pod nogi konsekwentnie dąży do sprawiedliwej polityki i pomyślności swojego narodu.
  • 2013-01-20 06:18 | citizen

Jak pies z kotem

Chętnie czytywałem niegdyś teksty Tyma, kiedy pisywał we Wprost i wydawały mi się one zabawne. Niestety odkąd przeniósł się do Polityki straciły swój wdzięk i przypominają opis stosunków psa z kotem. Wydaje mi się, że komentatorów naszego życia społecznego i politycznego w Polsce mamy wystarczającą ilość i zupełnie nie jest ono zabawne. Rzadko czytuję jego całe teksty, ale tym razem początek przypomniał mi moje własne wydarzenie. Otóż będąc w dość marnej kategorii hoteliku na plaży jednego z tropikalnych krajów udałem się w środku nocy do ubikacji aby dokonać tam wiadomej czynności. Jakież było moje przerażenie kiedy tuż przed siądnięciem na muszli w ostatniej chwili ujrzałem wychylające się z za zagiętego brzegu muszli dwa splecione węże. To prawdziwe zdarzenie, ale jego motto jest takie: Dlaczego wąż w klozecie budzi analogie do sytuacji w naszym życiu codziennym?
  • 2013-01-20 06:30 | citizen

Gratulacje

Czytając Twoje dowcipne i cięte felietoniki często się zaśmiewam na głos a to dla mnie oznaka najwyższego uznania dla tego rodzaju tekstów. Życzył bym sobie aby w Polityce pojawiały się w podobnym stylu felietony na temat naszych pożal się Boże polityków.
  • 2013-01-22 16:55 | citizen

Dworzec Centralny im. Edwarda Gierka

Uważam, że to lepszy pomysł niż nadawanie jego imienia rokowi czy rondu. Pamiętam świetne tamte czasy, było biednie, ale Gierek dał ludziom nadzieję i zmienił wiele na lepsze. Nie zapominajmy, że działał on pod bacznym okiem Wielkiego Brata i nie mógł sobie na więcej pozwolić. Nie zapominajmy, że wtedy inne kraje Bloku Wschodniego nam zazdroscily. Dlatego wracam do propozycji zawartej w tytule.
  • 2013-01-22 17:33 | citizen

To szczęście dla Ameryki i dla świata, że będzie kolejna kadencja

Oglądałem tą inaugurację, wrażenie robiła ilość ludzi, którzy na nią przyszli i ich entuzjazm. Obama zapowiedział, że skończyła się dekada wojen prowadzonych przez Amerykę i że następuje okres wzrostu gospodarczego co też zostało entuzjastycznie przyjęte. God bless Obama!
  • 2013-01-22 18:05 | citizen

Jeszcze co do bigosowego socjalizmu

Poczciwy redaktor stara się w swoim artykule za wszelką cenę wylansować określenie bigosowego socjalizmu, ale to ni pies ni wydra dla określenia tamtych czasów. Jeśli bigos tu się z czymś kojarzy to z zawartością głowy poczciwego redaktora.
  • 2013-01-25 16:58 | citizen

Czy to nie temat zastępczy?

Kiedy upada gospodarka, rośnie bezrobocie a rząd najwyraźniej nie ma konceptu. Obserwowałem kiedyś zaloty homoseksualisty i zbierało mi się na wymioty. Homoseksualizm nie jest chorobą, ale jest wynikiem smutnego błędu natury. Oni też muszą jakoś żyć, ale nie powinni robić wokół siebie tyle hałasu. Uważam że ci, którzy prezentują stabilność związku powinni mieć jakąś formę uznania ich związku przez państwo. Jestem natomiast zdecydowanie przeciwny dawaniu im dzieci na wychowanie. To zbrodnia wobec tych dzieci nie mniejsza pod słynnego dziś molestowania.
  • 2013-01-25 17:22 | citizen

To współczesna forma feminizmu

W przeszłości kobiety również usiłowały udowadniać, że mogą robić wszystko to co mężczyźni. Nosiły demonstracyjnie spodnie, paliły fajki. Do dziś ten ruch przybiera karykaturalne formy, na przykład w Szwecji, gdzie na siłę zaciera się różnice płci w wychowaniu dzieci. Natura kobiet różni się pod męskiej i to jest cudowne. Wyobraźcie sobie, gdyby nagle duża część mężczyzn nie homoseksualnych postanowiła ubierać się jak kobiety, robić makijaż itp. Istnieje grupa kobiet, których natura różni się od przeciętnej, ale ja im współczuję, czekają je przykre jeśli nie tragiczne doświadczenia.
  • 2013-02-10 18:52 | citizen

Nic nowego, nic ciekawego, nic dowcipnego

Gdzie są czasy WPROST, kiedy potrafił pan pisać naprawdę dowcipnie.
  • 2013-02-10 19:02 | citizen

Najważniejsze zadanie może i dzień w życiu Donalda

Ludzie trzymajcie mnie, premier nie najmniejszego kraju Unii Europejskiej określa tak dzień w którym z wystawioną proszalnie ręką czakał na datki, które przekroczyły jego oczekiwania. To było 0,1% budżetu państw Unii które ciężko na to zapracowały. Czy nie najważniejszym zadaniem powinno być to abyśmy sami mogli więcej wypracować i aby między innymi dzięki temu zaczęto się z nami bardziej liczyć.
  • 2013-02-10 19:16 | citizen

Re:Co można urządzić w odświęconym kościele?

Dziękuję, zabieram się do dzieła.
  • 2013-02-11 11:00 | citizen

Mówiąc poważnie nie rozumiem o co tu chodzi i nie wiem, kto za tym stoi, choć się domyślam. Dlaczego pewnym wpływowym środowiskom zależy na dekompozycji poszczególnych krajów, ich tradycji a nawet biologicznych uwarunkowań jednostek. Wygląda jakby chciano w ten sposób doprowadzić do chaosu. Czy po to aby potem łatwiej było rządzić? Nie jestem jednak pesymistą, wierzę w ewolucję, która nie tylko warunkuje prawidłowy rozwój na dłuższą metę wszystkiego co żyje ale także działa w świecie idei i poglądów. Te patologiczne wcześniej czy później zostaną wyeliminowane.
  • 2013-02-12 18:49 | citizen

Sam się sobie dziwię, że zdecydowałem się to napisać, bo jestem ateistą. Otóż wydaje mi się, że młode i często niedouczone pokolenie zapomina, lub po prostu nie wie , że kościoły są symbolem religii, która w ten czy inny sposób kształtowała Europę jej obyczaje, tradycję i kulturę. Sama zaś religia chrześciańska nie jest wymysłem zapyziałych księży a zbiorem doświadczeń praw i tradycji wielu pokoleń na przestrzeni dwóch tysięcy lat. Świat zmienia się gwałtownie i coraz szybciej, ale kiedy się to o czym wspomniałem rozumie nie robi się takich niesmacznych kroków jak na tych obrazkach.
  • 2013-03-16 18:18 | citizen

Re:Meandry ludzkiej ewolucji

Drogi vps, zachęcam do przeczytania książek Richarda Dawkinsa zaczynając od "Samolubny Gen". Ja też to kiedyś zrobiłem nie spodziewając się końcowego efektu a potem otworzyły mi się oczy na wszystk0o co żyje. Gorąco zachęcam!
  • 2013-03-16 18:48 | citizen

Dlaczego Polityka od dłuższego czasu poświęca tyle mijsca homoseksualistom?

Homoseksualiści i wszelkiego rodzaju dewianci seksualni istnieli od zawsze. Stanowią oni od 1 do w niektórych krajach i niektórych statystykach do 10% społeczeństwa. Wierzę, że bliższa prawdy jest ta pierwsza cyfra. Jak by nie patrzeć to są oni wynikiem błędu natury tak jak dziecko z dwiema głowami, z zespołem Dawna, zrośniętymi palcami zarośniętym odbytem czy odwróconymi jelitami. Oni też mają jednak prawo do godnego życia w tym społeczeństwie o ile stosują się do przyjętych przez to społeczeństwo zasad. Dlaczego jednak nasze polskie mass media na czele z GW i Polityką poświęcają im tak wiele miejsca? Czy nie chodzi tu czasem o ukryte cele? Czy rosnące bezrobocie, rosnąca nierówność społeczna, kryminalizacja życia, upadek służby zdrowia, wyprzedaż strategicznych dóbr państwa nie są o wiele większymi problemami godnymi większego wysiłku dziennikarzy? Ten nagły zalew publicystyki na temat homo wydaje mi się sztuczny a zatem podejrzany.
  • 2013-03-19 18:15 | citizen

Re:Rodzice homoseksualistów już się nie wstydzą

Polityka od pewnego czasu stosuje nieuczciwy wybieg nie otwierania dyskusji dla artykułów, które mogą spowodować negatywne reakcje czytelników. Takim przykładem jest artykuł GEJE A SPRAWA POLSKA Bendyka i Żemantowskiego, dlatego też nie mogąc tam zamieścić swoich uwag korzystam z nadal otwartego forum tego pokrewnego artykułu. Drodzy panowie redaktorzy tego artykułu (C. Bendyk, J. Żemantowski), pierwszego z was cenię za ciekawe artykuły z dziedziny nauki a drugiego za trzeźwe wypowiedzi dotyczące polityki. Połączyliście tu jednak swoje siły w wątpliwym celu produkując przydługi i nie bardzo przekonywujący artykuł, aby przeciwstawić się wypowiedzi Wałęsy na temat homoseksualizmu. Podejrzewam, że takie było życzenia redaktora naczelnego. Wałęsa uczynił to w sposób typowy dla siebie używając swojego specyficznego języka, powiedział jednak to z czym zgadza się i w co wierzy olbrzymia większość społeczeństwa. Tego faktu nie powinniście panowie ignorować ponieważ wy też żyjecie nie w starożytnej Grecji, Francji czy w Anglii tylko w Polsce i piszecie dla jej obywateli. Aby nie dać się oszołomić modnymi i krzykliwymi poglądami trzeba zacząć ab ovo. Nie mielibyście panowie okazji do tej dramatycznej publikacji, gdyby choć jedna para w długim ciągu waszych przodków była parą homoseksualną. Po prostu w tym momencie zgodnie z bezlitosnymi prawami natury ciąg rozwoju biologicznego pokoleń został by przerwany. O fakcie, że w przyrodzie dominuje rozwój seksualny uczą w szkole. Istnieje on niemal we wszystkim co żyje nie od tysięcy, nie od milionów ale od miliardów lat. Dlatego instynkt seksualny jest tak silny a jego zaburzenia stają się trudne lub wręcz niemożliwe do opanowania. Przypomnijmy chociażby stare lub choćby najnowsze afery polityków czy innych osób na świeczniku. Mechanizm powstawania zaburzeń seksualnych, czysto biologicznych czy też dotyczących sfery psychicznej jest niezwykle skomplikowany i może odbywać się na różnych szczeblach. Prawie zawsze jednak jest to albo zaburzenie mające podłoże genetyczne lub zaburzenie rozwoju embrionalnego. Mamy potem pana, który ma wszystko jak mężczyzna za wyjątkiem mózgu. Jego mózg powoduje, że czuje się on kobietą. To najbardziej typowy przypadek, jest oczywiście jeszcze dużo innych odmian. Zaburzenia czy jak kto woli dewiacje seksualne w swoim pochodzeniu nie bardzo różnią się od innych zaburzeń rozwoju takich jak zrośnięte palce, zarośnięty odbyt, noworodek z dwiema głowami, odwrócone położenie trzewi itp. W wielu dawnych cywilizacjach osobniki takie były zaraz po urodzeniu eliminowane o ile miały widoczne anomalie. Do dziś w niektórych miejscach na świecie ludzie prezentujący anormalne zachowanie seksualne są prześladowani lub wręcz eliminowani. Cywilizacja dała nam jednak zrozumienie tego, że nie są oni winni tej nienormalności i powinno im się dać godnie żyć wśród innych. Warunkiem nie powstawania konfliktów, często tragicznych jest uznanie przez nich zasad funkcjonowania większości społeczeństwa i w miarę możliwości przystosowanie się do nich. Nikogo nie trzeba przekonywać, że najlepszą atmosferę i szanse dla rozwoju dziecka spełnia naturalna rodzina. Muszę tu pozwolić sobie na osobistą dygresję. Wychowałem się w takiej kochającej się naturalnej rodzinie i choć jej już nie ma jest to moim największym skarbem życia. Jeszcze jedna osobiste doświadczenie. Byłem kiedyś świadkiem „zalotów” homoseksualisty polującego na partnera i robiło mi się niedobrze. Dlatego też uważam, że oddanie na wychowanie nieświadomego i niewinnego dziecka parze homoseksualistów jest nieprawdopodobnym błędem socjologicznym, pedagogicznym itd. Zakończenie waszego artykułu jest na tyle nieprzekonywujące, że aż zabawne. Piszecie, że homofobia wyrażana przez Lecha Wałęsę niszczy wszelką odmienność, różnorodność, czerpanie z niej radości i godności. Piszecie dalej, że wszyscy rodzimy się wolni i równi oraz że wszyscy jesteśmy godni uznania w całej różnorodności naszych tożsamości. Myślę, że po przeczytaniu tego artykułu wszyscy bestialiści (uprawiający seks ze zwierzętami), fetyszyści, sadomasochiści( kłania się markiz de Sade i pan Grey) pederaści (zwolennicy seksu z małolatami) i inni dewianci , którzy jeszcze bardziej rozszerzają tą odmienność i różnorodność poczują się lepiej i godniej.
  • 2013-03-29 12:34 | citizen

Co się stało z POLITYKĄ?

Czytuję ten tygodnik od lat. W szarych realiach PRL-u był on jedną z nielicznych dających się czytać gazet. Kto opanował tą gazetę że stale pisze teraz jak nie o homoseksualistach to o polskich antysemitach we wszystkich możliwych odmianach. Redaktorze Szostkiewicz na czyje zamówienie pan pisze? Z tego co słyszę za tego rodzaju artykuły czekają zwykle ciekawe propozycje. Dlaczego nie napisze pan o tragediach Polaków i Żydów przedstawionych w powyższym komentarzu Zyd-a?. Czy naprawdę zapomniał pan, że pisze pan w Polsce dla Polaków a może i ten kraj i ten naród ma pan jak to się mówi "gdzieś". Wstyd, zbiera mi się na wymioty.
  • 2013-03-29 15:01 | citizen

Jak Polacy (niektórzy) kalają własne gniazdo

A.Szostkiewicz pisze artykuł posługując się szokującym tytułem „Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali”. Niby to tytuł książki którą on „recenzuje” ale w gruncie rzeczy to od samego początku szkalowanie narodu z którego on sam się ponoć wywodzi. Wojna jest rzeczą straszną nie tylko dlatego, że ginie w niej wiele osób, ale także dlatego, że budzi się w człowieku ciemna strona jego natury. Zobaczcie jakie straszne wydarzenia zalewają spokojną przez tyle lat Syrię, co działo się i nadal dzieje w Iraku. Zobaczcie co dzieje się w Palestynie. Jak wynika z recenzji Szostkiewicza cała ta książka ale także jego artykuł to szkalowanie i odżegnywanie od czci i wiary Polaków. To kolejna zwrotka w tej samej antypolskiej pieśni. To my jesteśmy odpowiedzialni za wybuch drugiej wojny światowej, obozy na terenie Polski były polskimi obozami koncentracyjnymi, to my do spółki z Niemcami mordowaliśmy Żydów itd. itd. W tym pozornym szaleństwie kłamstwa jest cel - należy nas za wszelką cenę poniżyć, odebrać dumę narodową, stłamsić, podzielić. Mam tego dość i nie chcę czytać podobnych kalumni. Jako Polak nie chcę aby wylewano mi na głowę pomyje o których pisze nota bene interesująca pani Vera. Wzywam naszych polityków, aby zaczeli działać. Nie mogą oni na każdy tego rodzaju wybryk reagować wygłaszaniem protestów, ale mogą zrobić coś innego. Nadszedł czas aby nasz sławetny Instytut Pamięci Narodowej zamiast spełniać rolę narzędzia w personalnych rozgrywkach zaczął uczciwie prezentować pamięć naodową nie ograniczając się jedynie do PRL-u. Izrael ma nie jedną ale parę tego typu instytucji. Pod tym względem możemy wziąć z nich przykład. A tak na marginesie panie Szostkiewicz czy nie jest panu wstyd że pochodzi pan z tak zdegenerowanego i spodlonego narodu?
  • 2013-04-01 18:15 | citizen

Jak Polacy tracą możliwości prezentowania swoich poglądów we własnej prasie

Jestem pod wrażeniem tego co pan napisał. Tego nie spotyka się w artykułach polskiej prasy a dlaczego, bo ona coraz bardziej przestaje być polska. Jeżeli większość prasy została wykupiona przez obcy kapitał i nie prezentuje naszego punktu widzenia i naszych interesów to może mógł by to uczynić Instytut Pamięci Narodowej po zreformowaniu. Niestety mam coraz większe wątpliwości czy ci ci, którzy o tym mogli by zdecydować są naprawdę zainteresowani obroną polskich interesów na forum międzynarodowym. Nakłady Polityki maleją bo ludzie mają dość czytania takich szalbierstw i ten proces będzie postępował.
  • 2013-04-02 19:52 | citizen

Nie pozwólmy się stłamsić!

Brawo! Chcę gorąco pogratulować tego co pan pisze. Gdyby przeciętni Polacy mieli więcej wiedzy na ten temat i potrafili się logicznie wypowiadać na podobnych forach to wówczas grupy broniące interesu narodowego i dumy narodowej nie należałyby do mniejszości. Jest pan i pozostanie pan osobą "wirtualną" i dlatego chciałbym też "wirtualnie" uścisnąć panu dłoń.
  • 2013-05-19 16:02 | citizen

Jestem homofobem

Kiedyś jako młody człowiek byłem świadkiem zalotów pederasty i robiło mi się niedobrze. Drugi przypadek to kiedy mój syn przybiegł wystraszony z kempingowej toalety, bo jakiś facet usiłował dostać się do niego górą ponad zamkniętymi drzwiami. Na szczęście spotkałem się jedynie z dwoma takimi przypadkami i oba wywołały moje obrzydzenie. Co by się nie mówiło czy wypisywało to homoseksualizm jest błędem natury, który odwraca normalne poczucie przynależności do płci zgodnej z płcią genetyczną i anatomiczną. Jest to najprawdopodobniej wynikiem odwrócenia poziomu hormonów żeńskich i męskich w łonie matki we wczesnym okresie życia płodowego. Typowy przypadek to kiedy osobnik wyposażony we wszystkie atrybuty męskości czuje się kobietą. Tego nie daje się zmienić ani wyleczyć. Ci ludzie często są nieszczęśliwi i przeżywają tragedie. W prymitywnych społeczeństwach bywają ofiarami prześladowań i zabójstw. W tzw. cywilizowanym społeczeństwie powinni być traktowani jako równoprawni obywatele pod warunkiem, że stosują się do zasad przyjętych przez olbrzymią większość.
  • 2014-08-01 19:00 | citizen

Jan Komasa o swoim najnowszym filmie o Powstaniu Warszawskim

Powstanie Warszawskie to splot tragicznych wydarzeń, które przeszły do naszej historii. Mamy udane muzeum powstania. Na świecie w niektórych muzeach na przykład w Amsterdamie w muzeum Van Gogha powtarza się piękną melodię opisującą jego życie. Marzy mi się aby przed Muzeum Powstania Warszawskiego powiedzmy co godzinę dla ludzi stojących w kolejce do kasy powtarzano piękną i przejmującą piosenkę Seweryna Krajewskiego "Warszawo ty moja Warszawo". Jej słowa w wykonaniu artysty śpiewającego młodym głosem (nie Fogga) poruszą niejednego i dodadzą nowy element. Ta piosenka wydaje mi się także idealną na zakończenie filmu Miasto 44. Film jeszcze nie wszedł na ekrany i może jest jeszcze czas żeby ją dodać, oczywiście samą piosenkę bez ukazywania wykonawcy. Gwarantuję sukces.
  • 2014-08-01 19:00 | citizen

Powstanie

Powstanie Warszawskie to splot tragicznych wydarzeń, które przeszły do naszej historii. Mamy udane muzeum powstania. Na świecie w niektórych muzeach na przykład w Amsterdamie w muzeum Van Gogha powtarza się piękną melodię opisującą jego życie. Marzy mi się aby przed Muzeum Powstania Warszawskiego powiedzmy co godzinę dla ludzi stojących w kolejce do kasy powtarzano piękną i przejmującą piosenkę Seweryna Krajewskiego "Warszawo ty moja Warszawo". Jej słowa w wykonaniu artysty śpiewającego młodym głosem (nie Fogga) poruszą niejednego i dodadzą nowy element. Ta piosenka wydaje mi się także idealną na zakończenie filmu Miasto 44. Film jeszcze nie wszedł na ekrany i może jest jeszcze czas żeby ją dodać, oczywiście samą piosenkę bez ukazywania wykonawcy. Gwarantuję sukces.
  • 2014-10-23 04:41 | citizen

Re:Wszystkie wyskoki Radosława Sikorskiego

Jest więcej wpadek Sikorskiego niż te o których pisze Polityka. Dla mnie ma on wygląd i mentalność żołdaka a nie dyplomaty od którego wymaga się finezji. Już jego przeszłość budziła znaki zapytania, dostanie się na elitarne i kosztowne studia w Anglii po ucieczce z Polski, kto go finansował? Wyjazd z Anglii do Afganistanu nie o charakterze turystycznym gdzie wyraźnie spełniał jakąś misję - jako agent 007? Kontrowersje wokół obywatelstwa po powrocie do Polski i wkręceniu się do polskiego światka politycznego. Najpierw o ile się nie mylę PIS bo ta partia była przy władzy, potem volta do PO, bo ta przejęła władzę. Sikorski wykazał dużo zapobiegliwości w ułożeniu sobie wygodnego i dostatniego życia osobistego co nieraz było przedmiotem zrozumiałego zainteresowania mass mediów. Jego pożal się Boże poczynania jako minister spraw zagranicznych, między innymi zamknięcie bodajże 11 ambasad. Motywem miały być oszczędności i konieczność zakupienia drogiego sprzętu elektronicznego ułatwiającego wydawanie paszportów. Nic z tego nie wyszło, za to ministerstwo zakupiło mnóstwo luksusowych mebli z których część do dziś podobno niszczeje w magazynach. Polska historia jest zbyt tragiczna aby pozwolić sobie na takich polityków, czy naprawdę nie mamy bardziej wartościowych ludzi?
  • 2014-10-23 19:30 | citizen

Czy musimy się ekscytować "Radkiem", jego czas się skończył

Jest więcej wpadek Sikorskiego niż te o których pisze Polityka. Dla mnie ma on wygląd i mentalność żołdaka a nie dyplomaty od którego wymaga się finezji. Już jego przeszłość budziła znaki zapytania, dostanie się na elitarne i kosztowne studia w Anglii po ucieczce z Polski, kto go finansował? Wyjazd z Anglii do Afganistanu nie o charakterze turystycznym gdzie wyraźnie spełniał jakąś misję - jako agent 007? Kontrowersje wokół obywatelstwa po powrocie do Polski i wkręceniu się do polskiego światka politycznego. Najpierw o ile się nie mylę PIS bo ta partia była przy władzy, potem volta do PO, bo ta przejęła władzę. Sikorski wykazał dużo zapobiegliwości w ułożeniu sobie wygodnego i dostatniego życia osobistego co nieraz było przedmiotem zrozumiałego zainteresowania mass mediów. Jego pożal się Boże poczynania jako minister spraw zagranicznych, między innymi zamknięcie bodajże 11 ambasad. Motywem miały być oszczędności i konieczność zakupienia drogiego sprzętu elektronicznego ułatwiającego wydawanie paszportów. Nic z tego nie wyszło, za to ministerstwo zakupiło mnóstwo luksusowych mebli z których część do dziś podobno niszczeje w magazynach. Polska historia jest zbyt tragiczna aby pozwolić sobie na takich polityków, czy naprawdę nie mamy bardziej wartościowych ludzi?
  • 2014-10-24 06:18 | citizen

Basta!

Jakiś czas temu prasa donosiła o parze, która uprawiała seks na torach kolejowych i została przejechana przez pociąg, innym razem doniesienie dotyczyło Polaka, który położył się gdzieś na drodze bodajże w Niemczech i został przejechany. To przykłady absurdalnych głupot, które prowadzą do tragedii. Ludzie nie powinni ich popełniać, jednak jako wolni obywatele mogą oni decydować o swoim losie. To co ostatnio popełnił Sikorski jest równie trudne do zrozumienia jak wyżej opisane zdarzenia, w wyniku tego jak pisze prasa popełnił polityczne harakiri. Jako wolny obywatel wolno mu to czynić. Dał jednak dowód co tu dużo owijać w bawełnę swojej głupoty. Ja jako obywatel tego kraju nie życzę sobie, aby taka osoba pełniła jakąkolwiek odpowiedzialną funkcję państwową. Historia naszego kraju jest zbyt tragiczna, żeby dawać jego ster w zupełnie nieodpowiedzialne ręce.
  • 2015-04-21 05:34 | citizen

W większości komentarzy zapomina się do kogo szef FBI kierował swoje antypolskie przemówienie

Zastanawia mnie dlaczego ta nacja tak nas nienawidzi i pogardza. Ci którzy zamordowali ich miliony są teraz cacy bo dają pieniądze i uzbrojenie. Cóż jesteśmy nie tylko biedni , ale też jesteśmy frajerami. Istnieje absolutna potrzeba aby w Polsce powstała aktywna instytucja na miarę Anti-Deflamation League ze względu na narastającą akcję antypolonizmu. Najwyższy czas, aby tzw. Instytut Pamięci Narodowej zajął się także innymi sprawami. A co do autora tego i innych artykułów to powiem tylko jedno, nie podał bym mu ręki.
  • 2015-04-22 05:48 | citizen

Na tym forum nie odbywa się dyskusja tylko dalsza brutalna antypolska propaganda

Indywidua w rodzaju janussss czy radzilowJedwabne wykazują taką nadaktywność, że nie pozostawiają niemal miejsca na głosy innych. To wyraźna propaganda, mniemam, że przez dyżurnych aktywistów. Cóż nie bez racji są oni mistrzami w tego rodzaju działalności. Jak wiemy mają w historii słynne postacie na tym polu chociażby pana o nazwisku zaczynającym się na G. Gdyby figiel losu zamienił kraje dyskutantów obawiam się, że tego typu propagandziści znaleźli by się w kłopocie. A tu, coż "byle polska wieś spokojna" itd.
  • 2015-05-10 17:58 | citizen

Czy da się zasnąć w 60 sekund? Ćwiczenia na lepszy sen

Kiedyś przeczytałem o treningu kosmonautów krążących wokól ziemi, których doba wynosi około 90 minut. Robią coś podobnego. W tym powolnym oddychaniu jest jeszcze coś innego. Otóż należy oddychać tak wolno jak tylko się da aby spowodować we krwi wzrost dwutlenku węgla. To naturalny czynnik usypiający. Podobne działanie zachodzi w sali wypełnionej ludźmi, gdzie dwutlenek węgla osiąga wyższy niż naturalny poziom. Wszyscy wiedzą, że wtedy czujemy się śpiący. Tego typu trening powinien być połączony z usiłowaniem nie myślenia o niczym, jakby skupiania rodzących się myśli w środku czoła. Budzę się niekiedy w nocy i w ten sposób usiłuję na ogół z powodzeniem zasnąć. Aha jest coś jeszcze, szklanka mleka wypita przed położeniem się spać. Powodzenia!
  • 2015-05-16 18:40 | citizen

Jeden z nielicznych

W dzisiejszych smutnych czasach i nieciekawych artykułach rzadko zdarza mi się śmiać czytając felietony, ale nie tu. Ten człowiek ma talent.
  • 2015-05-19 11:40 | citizen

Kto mo pomóc?

Co robi niezwykle uzbrojony Izrael wielokrotnie deklarowany jako najwierniejszy sojusznik USA na Bliskim Wschodzie?
  • 2015-05-19 20:06 | citizen

Kto następny?

Irak, Libia, Syria, kto będzie następny? Te kraje jeszcze jakiś czas temu były na swój sposób ustablizowane i nieżle funkcjonowały, jeździliśmy tam na wycieczki i robiliśmy z nimi niezłe interesy. Zniszczona została w nich struktura państwowa, skazano setki tysięcy ludzi na śmierć i miliony na poniewierkę. Czy naprawdę nikt za to nie odpowiada? W Polsce do znudzenia określone środowiska wałkują nasze przewinienia z okresu wojny. Przeczytajcie ostatnio wydaną książkę Imperium Tajemnic co działo się w latach czterdziestych w Palestynie. Te nasze "przewinienia" wyglądają przy tym jak kropla w morzu. Dlaczego światowe media mówią o ty tak niewiele?
  • 2015-09-22 18:30 | citizen

WSTYD I HAŃBA

To wstyd i hańba, że takiego drania, który notorycznie pluje w twarz Polakom zaprasza się na przyjacielskie dyskusje do tego kraju. Kto na litość Boską pozwala mu na przyjazd tutaj i kto z nim dyskutuje. Warto zapamiętać te nazwiska. Dlaczego jesteśmy tak beznadziejnie głupi że na to pozwalamy?
  • 2015-11-02 04:28 | citizen

Tragedia

Dla mnie straszne jest to, kiedy ktoś umiera w tym wieku w takich okolicznościach. Na dodatek u szczytu kariery zawodowej, na dodatek z tak miłym wyglądem. Przyjrzałem się jej zdjęciom dostępnym w internecie i uderzają na nich jej podkrążone oczy, czy coś kryje się za tym. Nie lubię plotek ale chciałbym wiedzieć, czy były jakieś dodatkowe czynniki.
  • 2015-12-13 16:26 | citizen

lekarz jest dla pacjenta niezwykłym autorytetem

Myślę, że mogę coś powiedzieć na ten temat po 66 latach pracy jako lekarz z czego ponad połowę w krajach tzw. trzeciego swiata. Nie wierzę, że jeżeli się nie ma predyspozycji można nauczyć sie tego kontaktu z podręcznika. To coś tkwi w naszej naturze, jednemu się to udaje bez trudności a drugi stale napotyka na problemy. Mam to szczęście, że mimo wielokrotnie problemów językowych zaliczam sie do tej pierwszej grupy. Dodam, że lekarz to trochę jak szaman, pacjenci często przypisują mu nadzwyczajne właściwości, to wynika z naszej długiej drogi ewolucyjnej. To nie jest zwykły zawód.
  • 2016-01-17 05:19 | citizen

Oto najprostsze ćwiczenie na zwolnienie oddechu

Prowadzę intensywne życie włączając w to sztresującą pracę i nie rezygnuję z różnych uciech życia. Powoduje to, że mam czasem kłopoty z zaśnięciem. Kiedyś próbowałem różnych metod aż wreszcie znalazłem tą właściwą. Przyczyniło się do tego przeczytanie kilku artykułów, między innymi o praktykach astronautów oraz znajomość fizjologii. Trzeba przez kilka minut spowolnić oddychanie co wymaga wysiłku, aby wzrósł we krwi poziom dwutlenku węgla. Drugą częścią jest usiłowanie powstrzymania rozbieganych myśli, niektórzy proponują usiłowanie jakby skupienia ich na śrokku czoła i kolejnym wspomagającym czynnikiem jest wypicie wieczorem lub w środku nocy w walce z bezsennością kubka ciepłego mleka. Wszystko to ma szersze uzasadnienie na które tu nie ma miejsca, ale wierzcie mi, że w 90% to działa.
  • 2016-01-17 05:19 | citizen

To także najlepsza metoda na bezsenność

Prowadzę intensywne życie włączając w to sztresującą pracę i nie rezygnuję z różnych uciech życia. Powoduje to, że mam czasem kłopoty z zaśnięciem. Kiedyś próbowałem różnych metod aż wreszcie znalazłem tą właściwą. Przyczyniło się do tego przeczytanie kilku artykułów, między innymi o praktykach astronautów oraz znajomość fizjologii. Trzeba przez kilka minut spowolnić oddychanie co wymaga wysiłku, aby wzrósł we krwi poziom dwutlenku węgla. Drugą częścią jest usiłowanie powstrzymania rozbieganych myśli, niektórzy proponują usiłowanie jakby skupienia ich na śrokku czoła i kolejnym wspomagającym czynnikiem jest wypicie wieczorem lub w środku nocy w walce z bezsennością kubka ciepłego mleka. Wszystko to ma szersze uzasadnienie na które tu nie ma miejsca, ale wierzcie mi, że w 90% to działa.
  • 2016-02-02 18:25 | citizen

Konflikt: Iran – Arabia Saudyjska. Kto na tym straci a kto na tym zyska?

Tak moim zdaniem powinno brzmieć tytułowe pytanie. Przez wiele lat powtarzano, że Iran powinien być zniszczony bo produkuje bombę atomową. Teraz kiedy wszystkie mocarstwa świata podpisały z Iranem umowę i spowodowały, że Iran zniszczył techniczne wyposarzenie umożliwiające produkcję bomby ten żelazny argument przestał istnieć. Właśnie w tym czasie zaczęto montować koalicję arabską skierowaną przeciw Iranowi i prowokować Iran takimi dramatycznymi wydarzeniami o jakich pisze autorka. Chodzi o szczucie obu tych krajów przeciwko sobie, może uda się wywołać pomiędzy nimi wojnę. Dopóki w USA jest prezydent Obama kraj ten nie włączy się do tej awantury i będzie mitygował oba te kraje. Do czego doprowadziła by taka wojna nie trudno przewidzieć - do zniszczenia obu tych krajów, które dołączył by do Afganistanu, Iraku, Syrii, Libii. To odpowiedź na pytanie kto by na tym stracił. Na drugą część pytania kto by na tym zyskał odpowiedzcie sobie sami.
  • 2016-02-25 21:08 | citizen

RACJA STANU

To według encyklopedii (fr. raison d'État, łac. ratio status) – nadrzędny interes państwowy, interes narodowy, wyższość interesu państwa nad innymi interesami i normami, wspólny dla większości obywateli i organizacji działających w państwie lub poza jego granicami, ale na jego rzecz. Charakterystyczne cechy racji stanu: suwerenność, niepodległość i integralność terytorialna, ochrona narodowej tożsamości i bezpieczeństwa państwa , możliwości rozwojowych kraju. Lech Wałęsa jaki by nie był stał się polską ikoną narodową na miarę globalną. Nie zapomnę kiedy wracając do kraju w 1983r po długiej nieobecności w Polsce zobaczyłem w Paryżu, że całe metro jest pokryte plakatami z podobizną Wałęsy poczułem się dumny. Potem było wystąpienie przed połączonymi izbami Kongresu i Senatu USA setki ważnych spotkań i wreszcie ukoronowaniem Pokojowa Nagroda Nobla. Jego nazwisko i sylwetka były i są rozpoznawalne i łączone z Polską w najbardziej odległych zakątkach świata. Ważne jest jakiego my go znamy, ale ważne a może ważniejsze jakiego zna go świat. W mentalności wielu obywateli tego świata istnieje nierozerwalne połączenie Wałęsa-Polska, Polska-Wałęsa. Trzeba być albo bardzo głupim, albo bardzo nienawistnym, aby zgadzać się na to co się dzieje. Polską racją stanu jest wyciszenie tej kampanii nienawiści, bo uderza ona nie tylko w Wałęsę ale także w Polskę. Niech sobie IPN grzebie w odzyskanych aktach, nota bene zawsze zastanawiam się jaka jest prawdziwa rola tej instytucji, której aktywna pamięć sięga tylko 1945 roku. Obok grupy indywiduów, którzy pieką na tym ogniu własny kotlet są jeszcze tzw. mass media, które czerpią z tego pieniądze ile się da. Obecny rząd po zmonopolizowaniu tych organów ma w ręku narzędzia którymi łatwo mógł by wpłynąć na ograniczenie nadużywania tej sensacji. To że nie usiłuje tego robić to inna sprawa.
  • 2016-09-15 05:53 | citizen

Re:Czy GMO uratuje Czarny Ląd przed głodem?

Wiara w nonsensy towarzyszy ludzkości pomimo jej postępu. Są tam czarne koty, trzynaste dni tygodnia, afrykańskie dżu dżu, szkodliwość GMO i inne powszechne wiary, nie wymieniam aby ich aby nie obrazić ich zwolenników. Chcę dodać, że jestem zbudowany akcją Polityki.pl przeciw słownej brutalności i niechlujstwu. Wobec czego dlaczego nie "nienawiści" tylko "hejtu"?
  • 2016-09-16 19:59 | citizen

Re:Czy GMO uratuje Czarny Ląd przed głodem?

jakowalski Nie dość, że jem smaczne i pożywne GMO to jeszcze mi nieźle płacą z moje opinie, mogę się z tobą podzielić.
  • 2016-10-14 06:14 | citizen

WSTYD !!!

To niesłychane, ten człowiek który reprezentuje Polskę wygaduje takie rzeczy o kraju któremu historią, kulturą, potencjałem ekonomicznym, militarnym itd nie sięgamy do kostek. To świadczy o jego arogancji i ignorancji, mam nadzieję, że wie co te wyrazy oznaczają. On powinien po prostu zniknąć. Tzw mass media przynoszą coraz więcej takich żenujących i pesymistycznych wieści. Co się z nami stanie?