Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(758)
Komentarze użytkownika: psr18gh
  • 2009-11-11 10:28 | psr18gh

W 46 numerze "Polityki" z 14 listopada 2009r. pan Witold M. Orłowski w artykule: "Nie strzelać do emeryta" pisze: "...Z odłożonych pieniędzy, powiększonych o wypracowane przez OFE zyski, miały być dopiero w przyszłości wypłacane emerytury. Rzecz wyglądała solidnie i wiarygodnie, w związku z czym bardzo się wszystkim Polakom spodobała. ..." Pan Orłowski delikatnie mówiąc "mija się z prawdą". Jestem rocznik 1951 i większość Polaków urodzonych w latach 50-tych nie zapisała się do OFE, pomimo że mieliśmy wybór. Roczniki z lat 60-tych, 70-tych i dalszych już nie miały wyboru, aby zostać tylko przy ZUS-ie, musiały one wybrać OFE. Ciekawe ilu Polaków zostało by w II filarze, gdyby sytem pozwalał im korzystać tylko z pierwszego filaru, czyli w 100% z ZUS-u ?
  • 2009-11-12 12:54 | psr18gh

Wiele razy "przejeżdżałem" samochodem kościół w trakcie mszy, ponieważ część wiernych uczestniczy w niej po drugiej stronie ulicy. Zastanawiam się wtedy kto w takiej sytuacji komu przeszkadza ? Kiedyś byłem w prawosławnej Grabarce i szokujący jest tam widok kilku krzyży katolickich w otoczeniu setki krzyży prawosławnych. Podziwiam ludzi odwiedzających to miejsce kultu że nie dali się sprowokować. Ciekawe jak długo istniał by krzyż prawosławny przy kościele katolickim, albo jak długo wisiał by on w szkole, w centralnej Polsce - obok krzyża katolickiego ?
  • 2009-11-20 07:42 | psr18gh

Re:Naiwność to grzech śmiertelny

To prawda. Naiwność to grzech śmiertelny. Pozostawienie pana Kamińskiego jako szefa CBA było naiwnością ze strony pana premiera Tuska. Nawet dzieci w przedszkolu wiedzą że pan Kamiński takich okazji nie odpuszcza i zrobi wszystko aby wykończyć swoich przeciwników politycznych. To dobry pomysł, aby na niektóre państwowe funkcje był obowiązek badań psychiatrycznych. Jak widzę ludzi którzy mają poczucie misji to przechodzą mnie ciarki. Wyjątek robię tylko dla Jezusa.
  • 2009-12-14 08:02 | psr18gh

Re:mojezdanieo stanie wojennym

Stan wojenny był mniejszym złem, gyby go nie było jest prawdopodobne że doszło by do wojny domowej. Co byłoby dalej to strach pomyśleć. To moje zdanie - obywatela tego kraju. Obywatela tego kraju który chciał wtedy tylko dużo pracować, który nie angażował się wtedy ani po stronie PRl-u, ani po stronie Solidarności, który miał wtedy dość tego burdelu, który chciał emigrować poprzez obozy dla uchodźców w Austri, czy Grecji, ale który nie miał szans na wizę Australijską, RPA, czy Kanadyjską, ponieważ nie byłem prześladowany przez tamtą władzę. Po prostu jestem przeciętnym obywatelem tego kraju i jest nas miliony. Rzygać się chce oglądając TVP, Polsat, czy TVN. Te same ujęcia filmowe od 20 lat. Widać lenistwo redaktorów i przekonanie że Lemingi to kupią.
  • 2010-01-05 11:16 | psr18gh

Re:Sny, mity, realia

Jestem przekonany, że jest miejsce dla trzeciego. Wielu Polaków nie chce, aby PO zgarnęła całą pulę. Z drugiej strony potrzebny jest prezydent który nie będzie hamulcowym reform. Szczególnie KRUS i przywileje emerytalne wołają o pomstę do nieba. Jestem człowiekiem niezależnym ekonomicznie i bez skrupułów korzystałem swego czasu z KRUS-u. Dlaczego nie miałbym skorzystać legalnie z "raka" trawiącego organizm naszego państwa, skoro władza toleruje tak skandaliczny przywilej dla jednej grupy społecznej? Teraz namawiam znajomych - zapisujcie się do KRUS-u, rozwalimy tą kasę od środka!
  • 2010-08-17 10:57 | psr18gh

Re:Co nowego w sprawie śmierci Barbary Blidy

Dziadek! Z tym aresztem pani Barbary Blidy to tak poważnie?
  • 2010-08-17 14:22 | psr18gh

Re:Landsbergis ma rację

Profesor Żaryn w dzisiejszej Rzepie leci PiS-owską kalką w sprawie mogiły żołnierzy sowieckich w Ossowie. Nie ten dzień a i mogiła trochę za duża. Może pan Jan Żaryn zdefiniuje kiedy można upamiętniać poległych i jakie gabaryty w centymetrach powinna mieć mogiła, aby nie była ona (mogiła) posądzona że jest pomnikiem. Czyż nie lepiej Panie Profesorze powiedzieć szczerze: "nie bo nie, bo żaden prawy Polak nie będzie tolerował nagrobków dla Ruskich w Polsce". Po co to pokrętne ściemnianie? To już wstydzicie się własnych poglądów, dlatego tak kluczycie z objaśnianiem swoich racji?
  • 2010-08-18 10:48 | psr18gh

Re:Obrońcy usunięci

Tomide! Toaleta zorganizowana przez władzę? To już przesada. Jeżeli wandale niszczą naszą wspólną własność to ścigać ich z urzędu. Jeżeli wandale niszczą własność prywatną to powództwo cywilne. Plecaki i torby foliowe z piciem i żarciem, znicze, wieńce, kwiaty, fotografie, hasła na tekturach, koce, krzesełka turystyczne, itd. to chyba własność prywatna? Czy zaśmiecanie chodnika własnością prywatną jest O.K.? Ustawię sobie na rogu Al.Jerozolimskich i ul.Marszałkowskiej leżak z karteczką: "nie ruszać bo to moja prywatna własność. Jan Kowalski". Co mają zrobić służby porządkowe na takie diktum?
  • 2010-08-18 12:24 | psr18gh

Re:Słowniczek kaczyńsko-polski

Nagrobek, obelisk, mogiła, pomnik to określenia które Polacy stosują zamiennie. Sowiniec z Salonu 24 ma je zdefiniowane jednoznacznie dlatego "ściga" mojego ulubionego historyka dr hab. pana Kunerta za stosowanie niewłaściwego słownictwa do monumentu wykonanego w Ossowie. Biedny pan Kunert. Właściwie realizuje on testament pana Przewoźnika, do którego ani PiS, ani PO nigdy nie zgłaszało zastrzeżeń. Pana Przewoźnika już nie ma a panu Kunertowi głupio podpierać się zmarłym. O co tu chodzi? To przecież bardzo proste. PiS-owi i zwolennikom tej partii chodzi o to żeby dokopać przewodniczącemu Komitetowi Pamięci... panu profesorowi Bartoszewskiemu!
  • 2010-08-18 13:40 | psr18gh

Re:Joanna od krzyża, Dominik od

Miłosz Stanisławski od krzyża. Czyżby to niedoszły ksiądz z Środy Wlkp.?
  • 2010-08-19 08:09 | psr18gh

Re:Obrońcy usunięci

"Wolność dla krzyżaków" pisze wczoraj Roman Kurkiewicz dla Krytyki Politycznej. Zgadzam się z panem Kurkiewiczem. Modlenie się na chodniku jest O.K. Władze Warszawy powinny uzgodnić z tymi osobami kącik na chodniku w pobliżu krzyża i niech modlą się tam do końca świata a nawet 1 dzień dłużej. Ale żadnych toalet!
  • 2010-08-19 08:14 | psr18gh

Re:dieta arcybiskupa Głodzia

Pan Głódź jest nie tylko księdzem, nie tylko arcybiskupem, jest także POLITYKIEM. Ma on ambicje wpływania na decyzje konstytucyjnych władz naszego kraju. Chciałbym w takiej sytuacji mieć pewność, że wygłasza swoje sądy na trzeźwo.
  • 2010-08-19 12:13 | psr18gh

Re:dieta arcybiskupa Głodzia

Nie wszyscy koniecznie muszą dmuchać w balonik. Wystarczy kontrola tych z czerwonym nosem. No i oczywiście powinna dmuchać pani Kruk - była przewodnicząca KRRiTv.
  • 2010-08-24 10:51 | psr18gh

Janke ma rację

Nie jesteśmy skazani na PO, PiS i SLD. Jak pisze redaktor Janke na Salonie 24. Nasza scena polityczna nie jest zabetonowana na amen. Komuna miała władzę, miała pieniądze a "w czynie społecznym" została zmieciona przez 10 mln ruch. Nasze parlamentarne partie już się wypaliły, zestarzały się i zwyczajnie im się już nie chce. Oni chcą trwać. Ciepełko budżetowych milionów kompletnie odebrało im chęć do działania. Wierzę że teens-y już niedługo wpadną na dobry pomysł, który pozwoli przemeblować naszą scenę polityczną. A może krzyż przed pałacem namiestnikowskim okaże się takim zaczynem zmian?
  • 2010-08-24 14:14 | psr18gh

Re:Czy członek partii może stać się ...

Widziały gały co brały. A brały gały: Lipca, Kaczmarka, Netzla, Marcinkiewicza, Migalskiego itd. Coś z polityką kadrową u prezia cienko.
  • 2010-08-25 08:40 | psr18gh

Partie nie wodzowskie dochodzą do stanowiska w danym obszarze tematycznym poprzez otwartą dyskusję a potem w wyniku głosowania w swoich strukturach partyjnych. Warto wtedy zwracać uwagę na zwroty: to jest stanowisko partii i ja mam takie samo zdanie, albo: wg mnie to powinno być tak i tak, ale stanowisko partii jest inne. Nie ma w tym nic nieuczciwego. Wg mnie pan Migalski miał prawo do krytyki pana Kaczyńskiego na otwartym forum, ponieważ PiS działa w otwartej przestrzeni publicznej, działa ona "pro publico bono". To nie jest firma, to nie jest korporacja gdzie polityka informacyjna musi być jednoznaczna a struktury hierarchiczne typu podwładny/przełożony są bardziej sformalizowane. Europoseł Migalski nie ma żadnych formalnych relacji z panem Kaczyńskim. Nie mogę zgodzić się z stanowiskiem, że skoro PiS pomógł mu zostać europosłem to powinien być lojalny. Może pan Migalski zasłużył sobie na to, aby PiS mu pomógł?
  • 2010-08-25 08:54 | psr18gh

Re:Janke ma rację

Marazm po stanie wojennym też skłaniał do refleksji że komuna zabetonowała scenę polityczną na 20/30 lat. Stało się inaczej, przyszedł Gorbaczow i wszystko potoczyło się inaczej. Wg mnie to jego "pierestrojka" ruszyła "góry tego świata". Choć po prawdzie, mu nie o to chodziło. On nie chciał rozwalać Związku Radzieckiego, on nie chciał rozwalać obozu socjalistycznego. Całe szczęście że Gorbaczow żył utopią że ZSRR i socjalizm w innych krajach jest możliwy przy pełnej demokracji.
  • 2010-08-25 12:41 | psr18gh

Zawodnik Legii ma precyzyjny kontrakt, więc jego gościnne występy w Polonii byłyby po prostu złamaniem umowy. Pan Migalski jest europosłem i reprezentuje w europarlamencie wszystkich Polaków a nie tylko zakon PiS-u. Ja też z moich podatków dokładam się do jego gaży, dlatego chcę znać jego poglądy w różnych sprawach. Jego zaopatrywania nie mogą być przeznaczone tylko do zamkniętego grona członków PiS-u. To nie jest kwestia lojalności tylko świadomości kto panu Migalskiemu obecnie płaci.
  • 2010-08-25 12:59 | psr18gh

Re:Nadszedł czas polskiej reformacji

Ciekawe z jakiego paragrafu policja poszukuje sprawcę/sprawców obciętego krzyża w Lublinie? Okazuje się że krzyż nie ma właściciela, więc nie ma wykroczenia, czy przestępstwa. Chyba że organy ścigania przyłożą "winnym" za zaśmiecanie chaszczy pobliskiej skarpy odpadem z drewna. Ile w Polsce jest bezpańskich krzyży? Czy administracja sejmu jest właścicielem krzyża z sali plenarnej? Jeżeli nikt do tego krzyża się nie chce przyznać, to można go także usunąć bez konsekwencji prawnej. Jeżeli dopuszcza się obrzucanie krzyża na tablicy pamiątkowej ekskrementami, to zdejmowanie krzyży z pomieszczeń publicznych, usuwanie krzyży z rozstajów dróg, przydrożnych rowów itd. to małe piwko.
  • 2010-08-25 13:36 | psr18gh

No właśnie. Czy Migalski został europosłem bo PiS o to zabiegał, aby startował on z ich listy, czy ten znany od dawna z komentarzy telewizyjnych doktor politologii zabiegał w PiS-ie o miejsce dla siebie na partyjnej liście? Oto jest pytanie.
  • 2010-08-25 14:03 | psr18gh

Janke wspomina Sierpień

W latach siedemdziesiątych dorabiałem sobie wykonując prace dorywcze w stoczni Lenina w Gdańsku i stoczni Komuny Paryskiej w Gdyni. To było dla mnie porażające doświadczenie zawodowe. Hordy wałęsających się od baru do baru stoczniowców, totalne marnotrawstwo deficytowych materiałów, np. dość często można było spotkać spawacza na papierosku, który z nudów rzuca z kołczanu elektody jedna po drugiej do wody. W kontenerach na śmieci było pełno nowych kabli, rur itp. pomieszanych z autentycznymi śmieciami. To wszystko szło na śmietnisko. Gdy potem podjąłem pracę zawodową w głębi Polski w mniej priorytetowej firmie niż stocznie, to często śniły mi się te marnotrawione materiały. Tam w głębi Polski brakowało nam wszystkiego, choć firma generowała potężne zyski to i tak nic nie mogliśmy kupić. Sztandarowe firmy miały specjalne pieczątki i jako uprzywilejowane dostawały materiały i urządzenia w pierwszej kolejności. Reszta musiała posiąść zdolność aby z "gówna bat ukręcić". Te firmy nieźle sobie teraz prosperują a elita stoczniowa jest na bruku. Nigdy nie zapisałem się dlatego do Solidarności, czy do innego związku zawodowego, ponieważ te środowiska kojarzą mi się tylko z nieróbstwem i żądaniami. Choć nie ukrywam że dzięki Solidarności osiągnąłem w życiu bardzo dużo a tak byłbym "dobrym inżynierem, ale bezpartyjnym", czyli murzynem w firmie do roboty.
  • 2010-08-26 09:53 | psr18gh

Re:Nadszedł czas polskiej reformacji

Dziwię się naszym obrońcom krzyża, że wcześniej nie postawili krzyża przed bazyliką św. Piotra w Watykanie. W ten sposób nieustającymi modlitwami różańcowymi przed krzyżem mogli by oni szantażować Ratzingera, aby pospieszył się z szybszym podniesieniem na ołtarze naszego papieża. Posłowie z PiS-u mogli by tam skaładać demonstracyjnie wieńce ku pamięci Wojtyły, a radio Maryja zajęło by się wycieczkami do Rzymu. Och, ilu dziennikarzy z całego świata zabiegało by o wywiad z modlącymi się pod takim krzyżem! Toć to nasz papież chyba ważniejszy od Lecha Kaczyńskiego!
  • 2010-08-27 07:58 | psr18gh

Re:Biskupi - z krzyżem róbta, co chceta!

Krzyż powinien zostać przewieziony przez obrońców krzyża na plac przed bazyliką św. Piotra w Watykanie. Tam obrońcy powinni oddać się modlitwie różańcowej i śpiewom, rotacyjnie dowożeni przez koncern ojca Rydzyka. Oczywiście powinni oni demonstracyjnie modlić się pod oknami Ratzingera, aby natychmiast podniósł na ołtarze naszego papieża Wojtyłę. To skandal że papież-Polak jeszcze nie jest święty! Nasi biskupi w Częstochowie powinni wydać stosowne oświadczenie, popędzające Ratzingera. Jak pisze mój poprzednik Adam 2222 - biskupi mają zawsze rację.
  • 2010-08-27 09:08 | psr18gh

Można czerwononosemu arcybiskupowi Głodziowi położyć się plackiem na posadzce i leżeć tam w formie krzyża, w porządnych kościołowych ciuchach w jego kościele w Gdańsku, podczas mszy koncelebrowanej przez niego. Na plecach ofiarnika powinien być napis: "modlę się w intencji abstynencji przewielebnego arcybiskupa". Czy złamię jakieś prawo? Chyba nie. Jeżeli garstka katolików rozpycha przestrzeń katolicką w przestrzeni publicznej, to można rozpychać przestrzeń publiczną w kościołach. Czy praca na komputerze w kościele to łamanie prawa? Chyba nie.
  • 2010-08-27 09:50 | psr18gh

I co? I trafić do psychiatryka jak Kordian? W Europie już nic nie musimy aranżować. Tak nas mają za wariatów. Protestanci niczego dobrego nie nauczą się od narodu w którym jest kult przaśnego katolicyzmu ludowego. Nie wiem co nasz papież miał na myśli, mówiąc że i Europa może sie wiele od nas nauczyć.
  • 2010-08-27 10:52 | psr18gh

Trochę jestem niesprawiedliwy z tym przaśnym katolicyzmem. Co roku umożliwiam pielgrzymce częstochowskiej korzystanie z stodoły. W nocy zazdroszczę młodzieży tej stodoły i żałuję, że nie jestem 40 lat młodszy. Z drugiej strony jestem wtedy bardzo dumny, bo powstaje kilka ludzkich istnień i jest szansa na moją emeryturę! Co by nie mówić pielgrzymki to główny gwóźdź programu katolicyzmu ludowego. Z naszą demografią jest źle, ale gdyby nie biskupi i pielgrzymki byłoby jeszcze gorzej. Na polskie burdele (agencje towarzyskie) nie ma co liczyć. Tam nie ma dziewczyn natchnionych duchem świętym.
  • 2010-08-27 11:49 | psr18gh

Re:Rozmowa z Tomaszem Nałęczem o historii i polityce historycznej

Poniżej jest taki dział: "HISTORIA", więc wypierdzielać z tą dyskusją tam gdzie trzeba!
  • 2010-08-28 20:09 | psr18gh

Re:Rozmowa z Tomaszem Nałęczem o historii i polityce historycznej

Jako historyk prof. Nałęcz jest O.K., natomiast jako polityk wykazał się naiwnością. Myślę tutaj o tzw. komisji Rywina. Wg mnie pan Nałęcz jako przewodniczący komisji śledczej skrzywdził kilku ludzi. Przykre że teraz idzie w zaparte, zamiast przyznać się do błędu i przeprosić. W komisji hazardowej opozycja "staje na rzęsach" i co? I... nic. Komisja w sprawie śmierci Barbary Blidy odbija się od zmowy milczenia jak od ściany. Pan Kalisz jest za mały, aby dorwać cwaniaka Ziobrę.
  • 2010-08-30 20:49 | psr18gh

No wreszcie "obrońcy krzyża" zaczynają korzystać z moich porad! Jadą z skargą na prezydenta Polski do Watykanu. Hurrra! Niech no tylko papież ich oleje, to krzyż przed bazyliką św. Piotra ma jak w banku. Potem szef koncernu medialnego z Torunia będzie organizował pielgrzymki presyjne do Rzymu. Będą zdjęcia świętego natychmiast Lecha Kaczyńskiego na całym placu przed bazyliką. Ale zadyma! Wreszcie coś się dzieje. Chłopcy z "pomarańczowej alternatywy" to pikusie przy "obrońcach krzyża".
  • 2010-08-31 08:44 | psr18gh

Re:Kłótnia na zjeździe Solidarności

Wygwizdanie, wytupanie, wybuczenie premiera w sejmie to normalka. Tusk łaski nie robi, jest posłem dlatego też jego praca w parlamencie to obowiązek. Co innego jego obecność na zjeździe Solidarności. Został on tam zaproszony. To przejaw chamstwa, jeżeli kogoś zapraszamy po to, aby mu naubliżać. Organizatorzy zjazdu powinni napisać w zaproszeniu: "Ty premier, masz być obecny na naszym zjeździe bo musimy sobie ulżyć i Cię wygwizdać". Tylko wśród najgorszych meneli to normalka że gość po iluś kieliszkach potraktowany jest rozwaloną butelką i okradziony. Tak kojarzy mi się obecny zjazd Solidarności. Nie dziwię się prezydentowi Lechowi Wałęsie że zrezygnował z zaproszenia. W końcu niby dlaczego ma pozwalać, aby go opluwano?
  • 2010-08-31 09:16 | psr18gh

Oświadczenia majątkowe związkowców

Pracownicy etatowi związków zawodowych, związkowcy na etatach związkowych w firmach, oraz działacze związkowi w radach nadzorczych powinni składać oświadczenia majątkowe. To śmieszne że pani dyrektor malutkiego publicznego przedszkola jest zobowiązana składać oświadczenie majątkowe a rekin związkowy z kopalni miedzi lub z energetyki nie ma takiego obowiązku. W końcu etatowi związkowcy korzystają także z publicznych pieniędzy.
  • 2010-09-01 12:42 | psr18gh

Re:Kościół upolityczniony, Kościół walczący

Lewica powinna piętnować ludzi niewierzących a praktykujących lub praktykujących sporadycznie. To widać gołym okiem że część naszego społeczeństwa wykorzystuje kościół. Zamiast krytykować kościół instytucjonalny lepiej piętnujmy dwulicowość dużej części naszych obywateli.
  • 2010-09-03 12:53 | psr18gh

Re:O Kościele: z Małgorzatą Winiarczyk-Kossakowską

Czasem więcej można uzyskać prosząc, apelując. Myślę, że powinnyśmy błagać kościół instytucjonalny, aby nie był tak pazerny w stosunku do biednego i słabego państwa polskiego. Oszczędzamy w sposób skrajny na wojsku, policji, służbie zdrowia, sądownictwie, prokuraturze, więziennictwie, itd. To przykre że łapy biskupów, proboszczów, zakonników wyciągają ręce co rusz o nowe przywileje. Pokrzywdzeni na tym procederze są ludzie najbiedniejsi.
  • 2010-09-03 14:25 | psr18gh

Co dziś zostało ze Stoczni Gdańskiej

To nie tylko kwestia Stoczni Gdańskiej, czy innych stoczni naszego wybrzeża. Tych potężnych molochów PRL-u ciągle dofinansowywanych z naszych podatków coraz mniej na mapie naszego kraju. Ceglorz jeszcze dycha, Pomet w Poznaniu w zasadzie już nie istnieje, większość ZNTK też przechodzi do historii. Dlaczego PGR-y zlikwidowano jedną decyzją, bardzo brutalnie, pozostawiając na bruku setki tysięcy pracowników rolnych, a generujący straty przemysł państwowy "kona" już trzecie dziesięciolecie? Oczywiście, szkoda tych miejsc pracy, ale jeżeli chcemy mieć zdrową gospodarkę to musimy odcinać jej "gnijące" gałęzie. Inaczej cały makroekonomiczny organizm szlak trafi.
  • 2010-09-05 11:05 | psr18gh

Zakonnica złodziejem

Matka Boska Częstochowska dorobiła się nowej szaty. Fragmentem tej szaty jest ukradziony przez zakonnicę kawałek samolotu. Szokujące w tym wszystkim jest to że dziennikarze wiadomości w TVP1 nie widzą powodu, aby napiętnować złodzieja. Czyż niewłaściwe zabezpieczenie miejsca katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem może usprawiedliwiać złodziejstwo? Jak czuje się matka Boska w częściowo skradzionej szacie. Jak czują się zakonnicy z Częstochowy, skoro ich bogactwo materialne ma przyrastać z grabieży?
  • 2010-09-05 18:55 | psr18gh

Re:Druga bitwa pod Ossowem. O pomnik

Z Niemcami przykład dali biskupi naszych krajów jeszcze w latach sześćdziesiątych. Wtedy też patrzyliśmy na inicjatywę naszych biskupów jak na oszołomstwo. Czyż próba upamiętnienia żołnierzy CCCP to nie to samo? Oni nie wybierali swojego losu.
  • 2010-09-09 18:23 | psr18gh

Re:Rozwalanie nadmorskich klifów w majestacie prawa

Objechałem w ostatnie 3 dni od Helu poprzez Jastarnię, Juratę, Chłapowo, Jastrzębią Górę, aż do Karwii. Potem pojechałem nad jezioro żarnowieckie, gdzie od jego wschodniej strony powstanie, być może, pierwsza nasza elektrownia atomowa. Obserwuję ten kawałek naszego wybrzeża od początku lat siedemdziesiątych i stwierdzam że pięknieje nam on z roku na rok. Kopiowanie Niemców, Duńczyków, Szwedów i inne nacje w sposobie zagospodarowania bałtyckiego wybrzeża byłoby wg mnie błędem. Niech powstają hotele, tawerny bezpośrednio na plaży jak w Sopocie, Juracie i w wielu innych miejscach. Niech pas leśny tuż przy plaży także będzie zagospodarowany na hotele, pensjonaty, kawiarnie, itd. Ale, ale... Niech pozostaną naturalne, zadbane, ale nie zagospodarowane fragmenty polskiego wybrzeża jak pas na zachód od Chłapowa do Karwii, jak długi fragment naszego wybrzeża na zachód od Dębek. Jest duża rzesza turystów która chciałaby zaparkować auto np. pomiędzy Cetniewem a Dębkami i rowerem popedałować pasem brzegowym. Musimy sobie uzmysłowić że samochód i rower stwarza nowe możliwości. Te nowe możliwości to nie tylko trasa rowerowa, praktycznie od Władysławowa na Hel. Tam prawdopodobnie za 10/20 lat rowerzysta będzie w jednym ciągu plaż, hoteli, gastronomii, kampingów i dobrze! Niech jednak na zachód od Władysławowa spotka go więcej natury. Niech słono zapłaci za zadbane naturalne ścieżki rowerowe. Czymś w końcu musimy różnić się od turystyki włoskiej, hiszpańskiej, greckiej, egipskiej, tureckiej. Po prostu nasza oferta powinna być zróżnicowana. Mamy szansę na realizację takich planów z jednego oczywistego powodu - jesteśmy w rozwoju turystyki bardzo opóźnieni i to stwarza nam niebywałe szanse zaprojektowania jej zupełnie inaczej niż tzw. kraje zachodnioeuropejskie.
  • 2010-09-09 18:41 | psr18gh

Re:Zakonnica złodziejem

Właścicielem feralnej Tutki jest lotniczy pułk specjalny Wojska Polskiego. Mam nadzieję że Rosjanie mają tego świadomość. Jeżeli obywatel naszego kraju znajdzie rzecz drogocenną, lub pieniądze to powinien zgłosić się z tym na policję a nie do kurii. Należy mu się co najwyżej 10% znaleźnego. Jeżeli tego nie zrobi jest po prostu złodziejem. Tutaj zakonnica miała ułatwione zadanie, znała właściciela, więc nie musiała zawracać głowy policjantom. To przykre że kościół rzymskokatolicki wmontowuje sobie fragment samolotu do szaty matki boskiej częstochowskiej, kiedy śledztwo w sprawie katastrofy nie zostało jeszcze zakończone. Skąd oni wiedzą że ten fragment Tupolewa nie ma istotnego znaczenia dla śledztwa. To żadne tłumaczenie że "zbieracze" spod Smoleńska ukradli setki/tysiące różnych fragmentów samolotu, lub fragmentów rzeczy osobistych pasażerów tego nieszczęsnego lotu. Oni wszyscy łamali prawo Rosji i prawo naszego kraju. Jeżeli ktokolwiek chwali się że wszedł w posiadanie czegokolwiek spod Smoleńska, to powinien zostać napiętnowany. To złodziej, albo paser!
  • 2010-09-09 21:09 | psr18gh

Re:To Kaczyński osobiście zawiesił Jakubiak

Wg mnie sekwencja zdarzeń była następująca: 1) Zbigniew Ziobro krytykuje publicznie strategię wyborczą-prezydencką sztabu Jarosława Kaczyńskiego, 2) Elżbieta Jakubiak zarzuca publicznie kłamstwo Ziobrze, ponieważ wg niej on nigdy wcześniej nie zgłaszał zastrzeżeń do strategii sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego, 3) Ziobro nie odnosi się do zarzutów pani Jakubiak (nie żąda przeprosin, nie straszy sądem za zniesławienie). Zbigniew Ziobro interweniuje u Najwyższego. 4) Najwyższy, tj. Jarosław mając świadomość haków jakie są w posiadaniu Ziobry z czasów Jarusia premierostwa obiecuje załatwić sprawę po myśli szantażysty. 5) Pierwszy złamał partyjną regułę Ziobro, ponieważ to on pierwszy zaczął publiczną krytykę strategii PIS-u w okresie wyborów prezydenckich, 6) To nie Ziobro został ukarany, tylko pani Jakubiak. 7) Taka zaskakująca sekwencja wydarzeń jest możliwa tylko w sytuacji w której Wielki Prezes boi się młodego wilczka. Młody wilczek-Ziobro nigdy nie uruchomi haków na Najwyższego, ponieważ ma on świadomość że zniszczą one także niego. Haki to prawdopodobnie nagrania które zrobił Ziobro z narad w relacjach minister-premier, w okresie premierostwa Jarosława.
  • 2010-09-10 23:39 | psr18gh

Re:Rozwalanie nadmorskich klifów w majestacie prawa

Wczoraj, po dziesięciu latach, przyglądałem się od strony brzegowej Zatoki Gdańskiej jakie szkody wyrządzają żywioły Kempie Redłowskiej w Gdyni. Brakuje mi zdania naukowców, czy człowiek powinien pozostawić to naturze, czy może jednak powinniśmy próbować uchronić tak piękne fragmenty przed dalszą dewastacją. Czy w Rewalu pozostały choć resztki kościółka, wystające na klifie jeszcze 15 lat temu?
  • 2010-09-22 09:02 | psr18gh

"Odnowę trzeba zacząć od mediów"

"Odnowę trzeba zacząć od mediów" twierdzi Stanisław Żaryn na portalu Fronda. Twierdzi on że media toruńskie i środowisko "Gazety Polskiej" mogą przekonać tylko twardy prawicowy elektorat. Tylko "Rzeczpospolita" adresowana jest wg niego do szerokiego prawicowego elektoratu. Wszystkie te stwierdzenia pana Żaryna są słuszne. Imperium Rydzyka, Gazeta Polska i Rzeczpospolita to prywatne media. Niech one są jakie są. Nic mi do tego jeżeli nie łamią one polskiego prawa. Skoro ten towar znajduje klienta i sprzedaje się to dobrze. Pan Żaryn może szukać nowy kapitał do tworzenia kolejnych prawicowych mediów. Natomiast jeżeli jego utyskiwanie idzie w kierunku mediów publicznych to zmienia się mój pogląd w tej sprawie. Wczoraj oszołom Sakiewicz z łezką w oku powiadomił radiosłuchaczy trójki że to jego ostatni program "Trójka po piętnastej". I dobrze że czas tych spadochroniarzy w trójce kończy się. Choć redaktora Magierowskiego trochę mi żal. To porządny dziennikarz, dobry rzemieślnik w tym fachu o wysokiej etyce.
  • 2010-09-23 10:31 | psr18gh

Re:Jak żyją arystokraci w III RP

Wolę arystokratów od nowobogackich. Mam znajomych i przyjaciół którzy są dumni z swojego ziemiańskiego pochodzenia. Wiele ich stwierdzeń i zachowań przyjąłem jako własne, np. "jak nie wiesz jak się zachować, to zachowaj się porządnie". Niby "oczywista oczywistość", ale w większości oni tacy są.
  • 2010-09-24 07:37 | psr18gh

gp56

Prywatne media (radio, telewizja, gazeta, portal internetowy, itd.) mogą mieć "przechył ideologiczny". To ich sprawa. Co najwyżej będą niewiarygodne. Oby tylko działały one zgodnie z prawem. Na temat mediów publicznych (telewizja, polskie radio), ciekawy wywiad z panem Krzysztofem Luftem przedstawia pani Kamila Baranowska w wczorajszej Rzeczpospolitej. Zgadzam się z panem Luftem w jego stwierdzeniu: "Trudno się zgodzić na sytuację, w której widz, by wyrobić sobie opinię o danej sprawie musi obejrzeć nie jeden program, ale dwa albo i trzy." Oczywiście jest to ideał do którego każdy dziennikarz powinien dążyć. Przedwczoraj w publicznej "Trójce po piętnastej" żegnała się z słuchaczami spadochroniarka Lichocka. Nie mam nic przeciwko temu, aby przygarnął ją Rydzyk. Nie przeszkadza mi że Lichockie, Sakiewicze, itd. znajdą w toruńskim imperium redemtorystów zatrudnienie. Powoli, powoli dążymy do normalności.
  • 2010-09-24 07:53 | psr18gh

Re:Jak żyją arystokraci w III RP

Może i mam kompleksy wobec nich. Skoro dobrze się w tym czuję? Dlatego wolę "Lalkę" w wykonaniu genetycznej arystokratki, pani Beaty Tyszkiewicz, niż w wykonaniu pani Braunek. Choć pani Braunek w "Domu nad rozlewiskiem jest wspaniała. Pojęcie arystokrata nie jest dla mnie tożsame z formalnym prawem do tytułu. Pani Tyszkiewicz w okresie wojny i po wojnie dostała nieźle w kość od życia. Nigdy nie obnosiła się z tym, nigdy nie zeszmaciła się aby osiągnąć wyższy status materialny. Prawdziwa arystokratka. Moja rodzina to czworaki, ale z drzewem genealogiczny dotarłem poprzez zapisy parafialne do 1725 roku!
  • 2010-09-24 10:15 | psr18gh

Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

Tacy ludzie jak Palikot, Kaczyński, Korwin-Mikke, Dorn i paru innych są potrzebni w polityce. Są oni drożdżami innego myślenia, niż "main stream thinking". Nieszczęście jest dopiero wtedy, gdy tacy ludzie dorwą się do władzy. Palikot bez Platformy bardzo szybko zejdzie z sceny politycznej.
  • 2010-09-24 10:52 | psr18gh

Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

Faktem jest że media "pompują" Palikota. Z Lepperem to inna bajka. Ten demagog nigdy nie był pupilem dziennikarzy. Jego błąd polegał na tym że chwycił przynętę wicepremiera. Gdyby Samoobrona trwała cały czas w opozycji to byłaby teraz w sejmie. Oj jaki głupi ten Lepper, tak dał się wydupczyć Jarusiowi.
  • 2010-09-27 08:12 | psr18gh

Re:Globalne ocieplenie: jest czy go nie ma?

Intuicja podpowiada że należy trzymać się blisko natury. Od lat sześćdziesiątych byłego stulecia trwał lobbing dużych koncernów chemicznych na rzecz sztucznych związków chemicznych jak freon 12, freon 22 stosowanych w chłodnictwie, klimatyzacji, kosmetykach, itd. Od 20 lat dowiadujemy się że związki te powodują dziurę ozonową i można obserwować powolny powrót do natury, tj. do amoniaku. Amoniak jest niebezpieczny, ale z pozycji XXI wieku i nowoczesnych technik sterowania staje się on bardzo popularny. Amoniak ma jedną zasadniczą zaletę, jest bardzo tani a z uwagi na jego ostry zapach nawet w niedużych stężeniach, identyfikowalna jest nawet bardzo mała nieszczelność instalacji. Kosmetyka i farmaceutyka jako zamiennik freonu F12 zastosowała propan. Jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu rynek przekonywał nas że powinniśmy pić tylko soki klarowane. W momencie kiedy przemysł uzmysłowił sobie, że nasycił się rynek wirówek filtracyjnych, rynek filtrów ciśnieniowych i rynek instalacji ultrafiltracyjnych, wtedy zmieniono strategię i przekonuje się klientów że nia ma jak soki naturalnie mętne! To samo dotyczy globalnego ocieplenia. Potężne koncerny kreują strategię rozwoju. Choć rozwój białej energetyki jest ze wszechmiar wskazane. Farmy wiatrakowe, baterie słoneczne, pompy ciepła to przyszłość która być może zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Nawet jeżeli to nic pewnego, że emisja ta wywołuje efekt cieplarniany, to wolę wiatraki od dymiących kominów.
  • 2010-10-01 07:49 | psr18gh

docentoprofesor

Mam dwóch kolegów, którzy są docentami kontraktowymi na uczelniach państwowych w Poznaniu i Gdańsku. Mają oni po 59 lat i chyba marne szanse na habilitację. Z jednym z nich kończyłem szkołę średnią a z drugim studia. Oni naprawdę byli orłami, najlepsi z najlepszych. Nie wiem dlaczego nie zrobili habilitacji, to delikatny temat i wolę nie rozmawiać z nimi o tym. Gdy się spotykamy to mam wrażenie że żałują oni swoich decyzji z początku swoich karier zawodowych, aby zostać na uczelniach. Wtedy im zazdrościłem. Ja nie byłem aż tak dobry, więc poszedłem do przemysłu i wyżywam się do dzisiaj w gospodarce. Do dzisiaj praca daje mi wielką frajdę. Cieszę się że mają oni szansę na tytuły profesorskie, nawet jeżeli związane jest to tylko z ich oceną pracy dydaktycznej, jako wykładowców.
  • 2010-10-01 10:54 | psr18gh

"Reforma KRUS wywołałaby na polskiej wsi głód"...

Pan Jarosław Kaczyński wczoraj przez kilka godzin gościł w "Radio Maryja". Stwierdził on między innymi, że "reforma KRUS wywołałaby na polskiej wsi głód". Nie wiem na jakiej podstawie on tak sądzi. Gdyby rolnika nie było stać na opłacenie składki KRUS-owskiej w wysokości składki ZUS-owskiej zgłaszałby się z stosownym podaniem do Pomocy Społecznej. Tam po sprawdzeniu wiarygodności jego podania dokonywano by przelewu środków do KRUS-u na opłacenie jego składki. Ktoś mógłby zarzucić temu pomysłowi, że to uwłacza honorowi rolnika. Setki tysięcy obywateli naszego kraju korzysta z Pomocy Społecznej i nie słyszałem zarzutu, że to dla nich dyshonor. Obecnie z naszych podatków dofinansowujemy KRUS miliardami złotych rocznie. Te same pieniądze po reformie KRUS-u będą trafiać do Pomocy Społecznej. Tylko tam pomoc zostanie zindywidualizowana. Będzie konkretnie wiadomo kto wyciągał rękę po jałmużnę i dlaczego. Teraz rękę po jałmużnę wyciąga KRUS, czyli instytucja w której pojęcie wstydu nie istnieje. Biedy nie należy się wstydzić i dlatego nie zgadzam się z zarzutem byłego premiera.
  • 2010-10-01 14:26 | psr18gh

Re:Kto był w kabinie TU-154 ?

A może pan Macierewicz nam powie, kto był w kabinie pilotów?
  • 2010-10-04 08:33 | psr18gh

Re:Jeśli oni tam zginą z głodu bez pieniędzy odbieranych pracującym, to co oni tam robią?

"Camel". "Skąd w takim razie pochodzi żywność ?". Słuszne stwierdzenia. Przez lata woziłem sąsiadom na wsi 5 kg puszki cateringowe: "truskawki w zalewie" lub inne owoce w zalewie. Kupywałem te produkty w sklepie fabrycznym. Moi kochani sąsiedzi konfekcjonowali te produkty do małych opakowań szklanych, pasteryzowali je i w ten sposób robili sobie zapasy na zimę. Byłem zszokowany, że im nie opłaca się przyzagrodowa uprawa truskawek na własne potrzeby. Wolą oni kupić półfabrykat. To system dopłat do KRUS-u i innych dopłat oduczył ich gospodarności.
  • 2010-10-04 09:55 | psr18gh

Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

Jeżeli Palikot stworzy partię polityczną na fundamencie zaprezentowanych w ostatni piątek 14 postulatów, to ma ona mój głos. Dlaczego ja, nie katolik jestem zmuszany polskim systemem prawnym do finansowania w wielu obszarach kościoła rzymsko-katolickiego ? To wyjątkowo krzywdzące prawo narzuciła większość wierzących. Dlaczego oni sami nie chcą sfinansować swojego kościoła ? Jest to tym bardziej oburzające, kiedy bieda zatacza w naszym kraju coraz większe kręgi.
  • 2010-10-05 10:16 | psr18gh

Re:Nobel za in vitro

Do iksa. A kto człowiekowi dał prawo transfuzji krwi, przeszczepu serca, nerki, wątroby, itd. ? Jeżeli człowiekowi w przyszłości przeszczepimy głowę to która część ciała będzie świadczyła o jestestwie ? body, czy głowa ? Rozwoju nikt nie powstrzyma nakazami administracyjnymi. Być może że ludzkość zmierza na zatracenie. Widocznie tak zostało to zapisane przez Naturę, lub przez Wszechmogącego.
  • 2010-10-05 11:30 | psr18gh

Re:DEBATA: Rząd kontra dopalacze

Nie mogę kupić trucizny Polytanol GR na krety w sklepie ogrodniczym, bo okazuje się że trzeba mieć specjalne przeszkolenie. Dzieciaki natomiast mogły latami zaopatrywać się w śmiertelne truzizny, zwane dopalaczami i okazuje się to być zgodne z prawem! Nasze władze uciekają się do działania na pograniczu prawa, aby ochronić młodzież przed dopalaczami. Ludzie! W jakim kraju my żyjemy?
  • 2010-10-06 13:45 | psr18gh

Re:Czy SLD i PO poprą postulaty Palikota?

Tytuł wprowadza czytelników w błąd. To wyraźnie można wyczytać w wypowiedziach, albo pani Piekarskiej, albo pani Kidawy-Błońskiej. W większości postulaty Palikota to albo pomysły SLD, albo pomysły PO. Problem polega na tym, aby "dwoje chciało na raz. W tym cały jest ambaras". Niestety w obecnym parlamencie SLD nie może liczyć na wsparcie innych partii w odbieraniu przywilejów kościołowi katolickiemu. Większość zdecydowała że Polacy będący poza kościołem także ze swoich podatków muszą finansować tą instytucję. Nikt ich nie pyta o zdanie, bo prawo ustala silniejszy - jak w dżungli.
  • 2010-10-07 12:02 | psr18gh

Re:RAPORT: Prześwietlamy majątek Kościoła

Wiedziałem że jest źle, ale informacje tego artykułu przerażają mnie. Toż to największa mafia w historii Polski ! Polacy Polakom zgotowali taki los. Szpitale nie mają pieniędzy na ratowanie zdrowia pacjentów. 10% obywateli naszego kraju żyje w nędzy a wąska grupa uprzywilejowanych cwaniaków opływa we wszelakie dobra ! Chory kraj.
  • 2010-10-08 13:08 | psr18gh

Re:RAPORT: Prześwietlamy majątek Kościoła

Do sorki: "a w Stanach biją murzynów". Tak nie można proszę Pani. Oczywiście temat rozliczenia komunistów jest interesujący, więc proszę wprowadzić go na forum jako nowy. Inaczej będziemy dyskutować o wszystkim i o niczym. Chyba że widzi Pani związek pomiędzy bogactwem materialnym kościoła katolickiego w Polsce a brakiem zdekomunizowania naszego kraju.
  • 2010-10-11 09:18 | psr18gh

Dlaczego pojawia się wrogość wobec Kościoła ?

Pyta kardynał Dziwisz. 90% stanu kapłańskiego i zakonnego Kościoła robi wspaniałą robotę. Wrogość wobec Kościoła odnosi się do takich ludzi jak kardynał Dziwisz, ojciec Rydzyk. Oni reprezentują 10% stanu zakonno-kapłańskiego, opływającego we wszelkie dobra ziemskie. Ich chciwość i tupet nie zna granic. Cóż, skoro władze i naród im na to pozwala, to doją nas bez umiaru. Dzisiaj z rana redaktor radiowej Trójki ogłosił dyżurny temat: "bierzmowanie". Okazuje się że w niektórych parafiach obowiązują indeksy. Młodzież zalicza tam msze, religie, roraty, specjalne zajęcia przygotowujące do bierzmowania, itd. Jest cichy bunt nad takim sformalizowaniem tego aktu. Rodzice i dzieci piszczą i narzekają, twierdząc że nie mają wyboru, ponieważ bez bierzmowania nie będzie ślubu kościelnego. I tu wyłazi cały Polak. Nikt mu nie rozkazuje na siłę w tym uczestniczyć. Kościół nie zmusza swoje owieczki. Baranki same poddają się temu rygorowi. Na razie jest to bierna krytyka i bierna wrogość, ponieważ jeszcze ponad 50% naszego społeczeństwa daje się ogłupiać Dziwiszom i Rydzykom. Widać że zbliżamy się do punktu krytycznego i wtedy jak wybuchnie to po Kościele nie zostanie kamień na kamieniu. Będzie gorzej niż w Hiszpani. Na nic wołania księdza Isakiewicza, czy biskupa Pieronka. Szkoda tylko 90% stanu kapłańsko-zakonnego, bo robią oni z powołania wspaniałą społeczną robotę.
  • 2010-10-11 11:24 | psr18gh

Re:Dlaczego pojawia się wrogość wobec Kościoła ?

Zgadza się. Moja córka otrzymała ślub kościelny bez bierzmowania. Dzień wcześniej "zaliczyła" chrzest i pierwszą komunię. Ostatni biskupi akt "zaliczyła" rok po ślubie. Ksiądz odpuścił jej także religię w szkole podstawowej i ogólniaku. Mogła z czystym sumieniem zwalić to na rodziców, ponieważ tak ją wychowaliśmy. Można na tej podstawie dojść do fantastycznego wniosku: łatwiej o ślub kościelny dzieciom bez chrztu i komunii, niż podpadniętym młodym katolikom. Słyszałem, że tak bywało także w PZPR. Tam prawdopodobnie łatwiej było tolerować bezpartyjnego, niż "zdrajcę" który opuścił szeregi tej partii.
  • 2010-10-11 11:30 | psr18gh

Re:PiS stawia na Bieleckiego

To bardzo dobra kandydatura ! Szkoda że nie będę głosował w Warszawie. To jest facet niezłomny i mógłby "przenosić warszawskie góry". Trzymam za niego kciuki. Może jest on trochę "mądrala", ale to w pozytywnym znaczeniu. To nie jego wina że często musiał dyskutować w gronie idiotów.
  • 2010-10-11 14:11 | psr18gh

Wójt i burmistrz tylko przez dwie kadencję ?

Pisze pan Paweł Kuczma w dzisiejszym dodatku do Rzeczpospolitej - "Analizy & Opinie". To bardzo cenna inicjatywa klubu poselskiego Prawa i Sprawiedliwości. Choć jak pisze autor tego artykułu lepiej byłoby wprowadzić zakaz pełnienia przez wójtów i burmistrzów urzędu przez trzy kolejne kadencje. W pełni podzielam pogląd doktora prawa - pana Kuczmy. Jeżeli wyborcy, po jednej kadencji przerwy ponownie zaufają byłemu wójtowi, czy burmistrzowi, tzn. że jego poprzednie dwie kadencje rzeczywiście były bardzo wysoko ocenione. Teraz, jak pisze pan Kuczma, znacznie łatwiej utrzymać zajmowane stanowisko, niż je wywalczyć. Racja.
  • 2010-10-11 14:19 | psr18gh

Oczywiście. Nie mam "twardych dowodów' na 90% uczciwych księży i zakonników. Nie można jednakże wylewać dziecka z kąpielą. Jeżeli wśród tego towarzystwa są także wspaniali społecznicy to trzeba oddać im sprawiedliwość. Bez względu na to, ilu ich jest. Ja ich zauważam i twierdzę, że jest ich większość, tzn. ponad 50%.
  • 2010-10-12 08:19 | psr18gh

Gdyby Dziwisze i Rydzyki stanowili 75% stanu kapłańsko/zakonnego to partie parlamentarne: PO, PiS i PSL nie stanowiły by większości konstytucyjnej w sejmie i senacie. Pomimo wszystko Polacy w większości to nie stado lemingów, czy baranów.
  • 2010-10-12 09:43 | psr18gh

Re:Wójt i burmistrz tylko przez dwie kadencję ?

Nie do końca to jest tak. W większości gmin wójtowskich, burmistrzowskich kandydaci unikają startu pod szyldami partyjnymi. Tylko w wyborze do sejmików wojewódzkich dominują listy partyjne. W mojej gminie która jest także siedzibą powiatu, tylko SLD i PSL wystawiły swoich kandydatów na burmistrza. Potentaci, tj. PO i PiS "skrewili". Rozbawił mnie pewien gość - burmistrz, gdy powiedziałem mu, że tego rodzaju stanowiska nie powinno piastować się dłużej niż 2 kadencje. On na to : "a co ja mam robić po ośmiu latach urzędowania ?" A mnie się ktoś pytał co ja będę robił, kiedy kończyłem zarządzanie kolejną firmą. Znam swoją wartość rynkową, więc nie byłem przerażony koniecznością poszukania sobie kolejnej pracy. Tak działam z sukcesem ponad 35 lat. Niech wieczni wójtowie, burmistrzowie także poznają swoją rzeczywistą wartość rynkową. Część z nich może wtedy brutalnie zostać przywołana do rzeczywistości. Muszą sobie oni uzmysłowić, że ich obecna pozycja wynika w większości z układów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekonywali się po ośmiu latach na ile wycenia ich rynek pracy. Szacunek
  • 2010-10-12 10:08 | psr18gh

Kolego królika, Masz rację. Jestem niepoprawnym optymistą, ale tak trzeba ! Inaczej człowiek dostanie na łeb. W ramach mojego optymizmu zakładam, że doczekam takich czasów w których: - agent Tomek zamiast emerytury, będzie zasuwał do 65 roku życia jak ja pracuję, - rolnicy będą prowadzili działalność gospodarczą jak fryzjerka i będą tak jak ona płacili ZUS, - kościół nie bedzie traktowany jak święta krowa, tylko będzie on podlegał taki samym rygorom podatkowym jak osoby fizyczne i osoby prawne w naszym kraju. Ha, ha. Pomarzyć dobra rzecz. Szacunek
  • 2010-10-13 07:38 | psr18gh

Re:Wypadek busa: 18 ofiar bezmyślności

Nie rozumiem dlaczego pan Macierewicz nie ogłosił jeszcze, że odpowiedzialność moralną i polityczną za wypadek pod Nowym Miastem ponosi premier Tusk.
  • 2010-10-13 08:00 | psr18gh

Komisja Europejska zakwestionowała ulgi dla kościoła

No wreszcie coś ruszyło ! KE zakwestionowała zwolnienie w 50% włoskiego kościoła od lokalnego podatku od nieruchomości w 2005r. To kwestia niezbyt odległego czasu i nasze świętoszki z PO, PiS i PSL także będą musiały przyjrzeć się cichym dotacjom naszego kościoła. Już widzę takiego człowieka naszej władzy, który zgięty wpół, przepraszająco informuje episkopat: "nie chcem, ale muszem".
  • 2010-10-15 10:40 | psr18gh

Re:Sylwetka szefa Kancelarii Prezydenta

Ciekawe, czy pan Michałowski wytrzyma pełną kadencję prezydenta Komorowskiego. Szkoda że redaktor nie przypomniał nam sylwetki jego poprzedników za prezydentury panów: Wałęsy, Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego. Interesujące byłoby przesłuchanie przez prokuraturę pana Kownackiego - szefa kancelarii prezydenta zdymisjonowanego przez pana Lecha Kaczyńskiego. Jak dobrze pamiętam chodziło o jego sformułowanie: "tam wszystko jest rozedrgane", tzn. u prezydenta jest urzędniczy bałagan.
  • 2010-10-15 12:55 | psr18gh

Re:Wieści gminne: Sojusz Dworu z Kościołem AD 2010

Kościół przyjął ciekawą strategię w sprawie zarzutów wobec Komisji Majątkowej. Rzecznik episkopatu stwierdził wczoraj, że SLD nie powinna wypowiadać się w sprawie Komisji bo w czasie PRL-u komuna nakradła i nikt jej za to nie rozliczył. Na miejscu SLD zastanowiłbym się, czy nie podać księdza-rzecznika do sądu. Ciekawa metoda ucieczki od tematu ze strony kościoła. Dopóki władze KRK i władze państwowe nie rozliczą się uczciwie z działalności Komisji Majątkowej to "smród po gaciach" będzie cały czas snuł się w przestrzeni publicznej. Tego tematu nikomu nie uda zamieść pod dywan.
  • 2010-10-17 11:00 | psr18gh

Jaruś celebryta

Pan Jarosław Kaczyński prawie w każdą miesięcznicę urodzin brata jest na Wawelu, w każdą miesięcznicę śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest on przed pałacem namiestnikowskim. Kiedy on ostatnio był przy grobie swojego ojca ? - żołnierza AK, powstańca warszawskiego. Jakoś o tym cicho.
  • 2010-10-18 08:09 | psr18gh

Re:Jaruś celebryta

Na temat pana Romualda Kaczyńskiego, wiem tylko tyle ile można było przeczytać w polskiej publicystyce, tzn. że był on żołnierzem AK i powstańcem warszawskim, oraz że zapewnił on godny byt swojej żonie i synom. Pan Jarosław Kaczyński jest osobą publiczną, więc nie jest to wścibstwo z mojej strony. Jeżeli prezes PiS-u chce uczyć etyki i patriotyzmy wolnych Polaków, to sam musi być kryształowo czysty. Rodzina Kaczyńskich jakby wstydziła się swojego mężą, ojca, dziadka. Dlaczego? Niech pan Jarosław to wyjaśni, inaczej będzie podejrzewany że zachowuje się niegodnie wobec swojego ojca, który szczególnie dla niego tak dużo zrobił. Może nawet uratował go przed internowaniem?
  • 2010-10-18 10:05 | psr18gh

Re:Jaruś celebryta

Z tymi innymi Twoimi argumentami to ja się zgadzam, dlatego nie odnoszę się do nich. Szacunek
  • 2010-10-18 11:39 | psr18gh

Re:Bezprawie, strach, bezradność, czyli aborcja po polsku

Wstrząsający artykuł. Nie podejrzewałem że państwo polskie reprezentowane przez lekarzy, prokuratorów i sędziów jest takie perfidne. W każdej z tych trzech grup zawodowych obowiązuje tylko jeden punkt widzenia-kościelny. Niech no tylko ktokolwiek z tych środowisk spróbuje się "wychylić" to jest zawodowo skończony. Całe szczęście że jesteśmy w UE, inaczej nasze kobiety żyłyby, jak w doktrynalnym państwie muzułmańskim. Powoli kościół zaczyna opanowywać także szkolnictwo. To kwestia czasu i nie będzie kłopotów z nauczaniem etyki. Księża i katecheci masowo dokształcają się w tym zakresie. Oj dadzą oni w kość dzieciom które zamiast religi śmiały wybrać etykę!
  • 2010-10-20 10:37 | psr18gh

Re:Po zamachu na działaczy PiS

Wczoraj wieczorem przed pałacem namiestnikowskim były osoby z zdjęciami pani redaktor Kolendy-Zalewskiej i pana Niesiołowskiego, na których były napisy: "dość nienawiści". Nie było tam osób z zdjęciami posła Kurskiego i Brudzińskiego, profesora Krasnodębskiego, pani minister Fotygi, czy redaktora Sakiewicza z takimi samymi napisami. To jest właśnie różnica pomiędzy zwolennikami PiS-u i PO. Trzeba być ślepym, albo działać w złej wierze, aby nie wyrobić sobie poglądu, kto tu jątrzy.
  • 2010-10-20 17:31 | psr18gh

Re:Po zamachu na działaczy PiS

Wydaje się że ten język nienawiści pojawił sie w 2005r., gdy nie doszło do koalicji PO-PiS. Od tamtego czasu PiS i PO po chamsku wzajemnie się wykańczają. W zasadzie elektoraty tych dwóch partii pozostawiają w spokoju SLD, PSL i partie pozaparlamentarne. Może Polacy powinni wyciągnąć wnioski z takiej sytuacji? Może najwyższy czas, aby tym postsolidarnościowym partiom powiedzieć "DZIĘKUJEMY" ? Do zwolenników PO i PiS adresuję znaną biblijną przypowieść: "niech pierwszy rzuci kamieniem ten co jest bez winy". Poza tym wkurzają mnie niektórzy dziennikarze, którzy winą próbują obarczyć całą klasę polityczną. Co wspólnego z chamstwem ma np. pan Marek Jurek i wielu innych wspaniałych ludzi polityki.
  • 2010-10-22 10:01 | psr18gh

Otwarte Ubezpieczenia Zdrowotne

Inicjatywa Ministerstwa Zdrowia, ustanowienia OUZ, choć ze wszechmiar wskazana, spali na panewce. Chodzi o czynnik psychologiczny tego przedsięwzięcia. Raz tylko robiłem sobie PSA odpłatnie w publicznym laboratorium. Było mi cholernie głupio, jako tzw. klientowi komercyjnemu, że jestem przez personel "wyróżniony" i pobrano mi krew bez stania w długiej kolejce. Wcale tego nie chciałem, ale pracownicy sami mnie "wypchnęli" na początek kolejki, aby w ten sposób promować tą odpłatną usługę. OUZ ma sens wtedy, gdy będzie dotyczył prywatnych klinik i prywatnych szpitali. Mieszanie publicznych ośrodków zdrowia, aby po godz.15.00, oraz w sobotę i niedzielę pracowały komercyjnie to nieporozumienie. Nie wyobrażam sobie potem takiego pacjenta, leżącego razem z pacjentami których nie było stać na opłacenie swojego zabiegu, czy operacji.
  • 2010-10-22 16:31 | psr18gh

Re:Otwarte Ubezpieczenia Zdrowotne

Z tytułu niezłych zarobków, już ponad 35 lat płacę wysoką składkę na ubezpieczenie zdrowotne. W zasadzie leczę się prywatnie, więc mój solidaryzm społeczny (mój haracz na ludzi biednych) wynosi 100% mojej składki. To utopia że wszyscy w Polsce muszą mieć dostęp do usług medycznych na tym samym najwyższym poziomie. Dlaczego ja mam utrzymywać leczenie ćpuna lub pijaka którzy nigdy nie zhańbili się pracą a w końcu organizm odmówł im posłuszeństwa ? Niech zdychają w rynsztoku ! Co innego ludzie biedni, lub osoby które spotkało nieszczęście. Wtedy z dużą przyjemnością przeznaczę 100% mojej obowiązkowej składki, aby im pomóc. Prywatne gabinety, prywatne kliniki i prywatne szpitale to przyszłość. Bez tego możemy powiększać składkę zdrowotną w nieskończoność.
  • 2010-10-22 18:36 | psr18gh

Re:Otwarte Ubezpieczenia Zdrowotne

tkw, Nie doczytałeś mojego pierwszego wpisu: ..."OUZ ma sens wtedy, gdy będzie dotyczył prywatnych klinik i prywatnych szpitali."... Pozdrawiam
  • 2010-10-24 13:40 | psr18gh

Re:Spis rolny, czyli nowoczesność w zagrodzie

Jako rolnik z "Bożej łaski", niekorzystający z dopłat, spisałem się przez internet. Faktycznie część pytań jest delikatnie mówiąc mało precyzyjna. Rolników z "Bożej łaski" jest w Polsce większość i czas najwyższy zrobić z tym porządek. Od 35 lat żyję z pracy poza rolnictwem a gospodarstwo rolne stanowiło i stanowi dla mnie tylko źródło do samozaopatrzenia. Prawdą jest że ja i moja rodzina zyskujemy ekonomicznie w ten sposób, ponieważ dużą część artykułów spożywczych nie kupujemy w sklepie. Życie na wsi w ogóle jest znacznie tańsze niż w mieście. Dojeżdżam codziennie samochodem 60 km do pracy do miasta. Pomimo tego koszty tego dojazdu to małe piwko w porównaniu z oszczędnościami które pozyskuję mieszkając na wsi. Ludzie !!! Przenoście się na wieś ! Nie wiecie co tracicie, gnieżdżąc się w tych wielkich płytach.
  • 2010-10-25 12:29 | psr18gh

Chiny a in-vitro

Władze Chin popierają stanowisko polskiego kościoła katolickiego w sprawie in-vitro. Muszą oni w końcu jakoś rozbroić swoją bombę demograficzną. Porażająca z etycznego punktu widzenia chińska ustawa proaborcyjna już nie wystarcza.
  • 2010-10-27 07:43 | psr18gh

Re:DEBATA: Emocje w polskiej polityce

"Okrągły stół", wejście do NATO, uchwalenie konstytucji i wejście do UE, to wydarzenia które wywoływały wtedy pozytywne emocje. Teraz przez szereg ostatnich lat żadna siła polityczna, czy siła społeczna (np. kościół) nie potrafiła wykrzesać z nas siły napędowej. Początek destrukcji rozpoczął się od pomysłu IV RP. Nie twierdzę że w III RP było i jest wszystko O.K., ale pomysł aby na jej gruzach budować następną jest porażający. Przecież my ledwo zbudowaliśmy zręby III RP, i co ? już ją mamy burzyć ?
  • 2010-10-27 12:39 | psr18gh

Re:Wyrok TK w sprawie składek rolników

Rolnik którego nie stać na opłacenie składki w takiej samej wysokości jak szefc, fryzjerka, pielegniarka na własnym rozrachunku, itp. powienien zarejestrować się jako bezrobotny. Bozrobotni powinni korzystać z przywileju nie opłacania składki tylko wtedy, gdy nie unikają pracy proponowanej im przez stosowne urzędy. Większość gospodarstw rolnych to fikcja. Sam takowe gospodarstwo także posiadam, więc nie mówię po próżnicy.
  • 2010-10-28 07:58 | psr18gh

Re:dorzynać lub dorżnąć

Można dorzynać watahę lub dorżnąć watahę - co kto lubi. Dorzynać można w nieskończoność a dorżnąć można raz, ale skutecznie. Sikorski dorżnął watahę podczas wiecu wyborczego a PiS dorzyna się od 3 lat i dorżnąć się nie może. PiS będzie się publicznie dorzynać jeszcze latami z łzami w oczach: "patrzcie jaka ta Platforma niedobra, jak nas dorzyna i dorzyna i...". Mantra.
  • 2010-10-28 12:16 | psr18gh

Re:'Dzień Szakala' w polskiej wersji?

Proponuję do ochrony wykorzystać bezrobotnego agenta "Tomka" z CBA.
  • 2010-10-28 12:16 | psr18gh

Re:'Dzień Szakala' w polskiej wersji?

Proponuję do ochrony wykorzystać bezrobotnego agenta "Tomka" z CBA.
  • 2010-10-30 18:33 | psr18gh

Re:Polska Tuska to kraj z powieści Kafki

marsellon, Diabeł tkwi w szczegółach. Niedobrze jest jeżeli mówi się półprawdy. Platforma nie jest zdolna wprowadzić reformę KRUS-u, ponieważ koalicjant i pozostałe partie parlamentarne nie zgodzą się. Więc po co ta mowa że PO ma władzę absolutną? Mógłbym jeszcze mnożyć inne inicjatywy PO, które nie znajdą zrozumienia u koalicjanta a tym bardziej w opozycji. Oczywiście PO dominuje w wielu instytucjach państwowych, jak niedawno SLD. Moglibyśmy mówić, że PO ma władzę absolutną gdyby miała ona w sejmie ponad 50% posłów. Tak nie jest, dlatego też marsellonie - dość tego ściemniania!
  • 2010-11-01 15:28 | psr18gh

Re:Sztuczne wieńce i znicze to kicz?

Zapaliłem świeczki na grobach najbliższych. Tak! Tradycyjne świeczki! Miałem szczęście, ponieważ wczoraj i dzisiaj była piękna, bezwietrzna pogoda.
  • 2010-11-09 07:18 | psr18gh

Partia Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Proponuję pani Kluzik i pani Jakubiak rozważyć mój pomysł na nazwę nowej partii: Partia Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nigdy nie byłem zwolennikiem Lecha Kaczyńskiego, ale nie odmawiam mu wielkiego patriotyzmu, odwagi i wspaniałych idei. Wg mnie był on wielkim marzycielem i postacią tragiczną, który mierzył czyny na zamiary.
  • 2010-11-09 07:50 | psr18gh

Re:DEBATA: Podzielmy Polskę na dwie części

Kapitalna prowokacja pana Markowskiego, zmuszająca PiSlandię i POlandię do przemyśleń. Oczywiście jestem przeciw takim pomysłom. Powinniśmy krok po kroku zasypywać podziały. Nie bądźmy jednak naiwni. Żadnego sztucznego przyspieszania tego procesu. Mam znajomego Rzymianina, który twierdzi że na południe od Rzymu Arabia się zaczyna. Partia Północy Włoch też ma dosyć ciągłego pompowania pieniędzy do "buta" - południa. Jest wiele krajów, które mają takie same problemy jak my i nikt tam nie myśli o secesji. A może się mylę. Ciekawe jak byłoby w PiSlandii w kraju prawobrzeżnej Wisły a w Polandii w kraju lewobrzeżnej Wisły?
  • 2010-11-09 18:26 | psr18gh

Re:Partia Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

bryka, Precyzyjniej. On traktował zamiary (marzenia) jako czyny. Ale i tak był wielki. To nic że z szabelką ganiał po Kaukazie. To nic że jaka wizyta, taki zamach. Ja jego anty-, oddaję mu hołd. Liczę na to że panie Kluzik i Jakubiak pociągną marzenia pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Inaczej będzie mi smutno, bardzo smutno.
  • 2010-11-10 07:30 | psr18gh

Re:Partia Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

dziadek2 "wam" - o kogo chodzi? ..."jak Tusk odkryje wszystkie karty"... ..."tylko o polskiej szlacheckiej sie myślało". Nie rozumiem, ale może jest mało pojętny.
  • 2010-11-10 08:40 | psr18gh

Re:DEBATA: Podzielmy Polskę na dwie części

Dan. Dzięki za informację o Partii Północy (Lega Nord). Węgier. Wyrzucanie z pracy już przetrenowałem. Prezes spółki akcyjnej wyrzucił mnie z pracy po 25 latach pracy w tej firmie za to że stanąłem w obronie rolników. Mam fajne świadectwo pracy z adnotacją: "utrata zaufania przez pracodawcę". Specjalnie się tym nie stresowałem. Znam swoją wartość rynkową, więc w niedługim czasie znalazłem sobie nową pracę w spółce z o.o. Tam pracowałem ponad 5 lat. Niestety zmienił się zarząd firmy. Nie mogłem pogodzić się z nową strategią, wyznaczoną przez nowy zarząd. Odszedłem z tego przedsiębiorstwa na własne życzenie, pomimo że zarabiałem tam furę pieniędzy. Teraz już ponad 2 lata pracuję w kolejnej spółce za godne pieniądze. Trzeba być najlepszym w jakieś dziedzinie, wtedy nie ma problemów z pracą, bez względu na to, czy pracuje się dla POlandii, czy dla PiSlandii. Politycy generalnie poza formalnym wykształceniem nie reprezentują pogłębionej wiedzy w jakiejkolwiek dziedzinie. Dlatego tak panicznie boją się utraty władzy, bo kto ich zatrudni? Ja kilka razy w życiu zmierzyłem się z otwartym rynkiem pracy (startowałem w uczciwych otwartych konkursach). Znam swoją wartość i daje mi to cholerną satysfakcję. Wszelkiego rodzaju działaczy samorządowych i politycznych mam głęboko w dupie. Choć polityką muszę się interesować, bo ma ona wpływ na nasze życie.
  • 2010-11-12 07:26 | psr18gh

Ruch idei prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Dzisiaj w Wejcherowie pan Poncyliusz ma ogłosić powstanie nowego ruchu centro-prawicowego. Podpowiadam nazwę dla nowego ruchu: "Ruch Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  • 2010-11-12 09:38 | psr18gh

Re:Ruch idei prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Nie tylko miał ideę, ale idee. Nie będę ich wymieniał, ponieważ "dla chcącego, to nic trudnego" odnaleźć idee pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Oponentów i tak nie przekonam a klikać po próżnicy nie mam zamiaru.
  • 2010-11-12 11:00 | psr18gh

No coż...Z tymi Możejkami to prawda. Ale nikt nie protestował! Ani PO, ani PSL, czy SLD. Litwini zrobili nas w trąbę. Polacy zawsze czuli słabość do Litwinów. Mam nadzieję że Możejki przywrócą nam wszystkim zdroworozsądkowe myślenie. Chęć przyjaźni musi być obustronna. Inaczej wychodzimy tylko na baranów, którzy dali się wydupczyć. Wychodzi na to, że ORLEN będzie zdzierał nam teraz skórę w kraju. Właściwie ta spółka już to robi od dawna. Akurat tą ideę prezydenta Lecha Kaczyńskiego trzeba włożyć do okrągłego segregatora.
  • 2010-11-12 11:53 | psr18gh

Prezydenta niestety wpisaliśmy sobie do konstytucji, więc odkręcić teraz tą instytucję będzie diabelnie trudno. Mam świadomość, że mój pomysł nazwy - Ruch Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest nie w smak ani PO, ani PiS. Lubię takie momenty, kiedy jestem w porażającej mniejszości. Ostatnio, dużo nie brakowało by wójtowie i burmistrzowie wyrzucili mnie z autobusu. Powiedziałem im że powinni piastować swoje urzędy co najwyżej dwie kadencje. Oj! Ale się działo!
  • 2010-11-12 12:15 | psr18gh

Przypominam tytuł: Ruch Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Payroll w postaci "trzynastki" nijak ma się do tematu. Apeluję o dyscyplinę.
  • 2010-11-12 12:56 | psr18gh

Nie zgadzam się z stwierdzeniem, że należy unikać nazwiska Kaczyńskiego. PiS próbuje zrobić z Lecha Kaczyńskiego bohatera narodowego i męża stanu. Jaki był stosunek PO do byłego prezydenta, to chyba nie muszę przypominać. Nowa partia może rzetelnie przedstawiać nam idee pana prezydenta Kaczyńskiego, bez lukru, ale także bez chamstwa. Mamy wysyp polityków z uwagi na bardzo duże bezrobocie. Praca w firmach, zwłaszcza tych wolnorynkowych wymaga profesjonalizmu. Tam idiota i beztalencie szybko kończy karierę. Dlatego tak duże parcie do polityki krajowej, czy samorządowej. Dla mnie wiarygodny polityk to osoba, która już ma jakieś osiągnięcia w pracy zawodowej. Dobrym przykładem był dla mnie pan profesor Religa.
  • 2010-11-12 12:59 | psr18gh

Z tym Gosiewskim to bez jaj, proszę. Wystarczy że rodzinka zrobiła mu muzeum.
  • 2010-11-12 13:22 | psr18gh

Na dobrą sprawę nazwa partii służy do ściemniania. Platforma Obywatelska to dzisiaj tylko pusty slogan, Prawo i Sprawiedliwość to nazwa która nigdy nie stanowiła podstawę działania tej partii a SLD ? Co to za lewica ? Stąd moja propozycja: Ruch Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma wyprowadzać z równowagi PO i PiS. No... zagram w otwarte karty. Ta nazwa ma posłużyć tylko do ściemniania. Ciemny lud to kupi. Bo w końcu tylko o to chodzi. Inaczej nie mielibyśmy tylu idiotów i prostaków we władzach.