Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(13)
Komentarze użytkownika: wronski
 • 2009-12-03 20:58 | wronski

  Re:Afganistan bez końca

  [u]Popieram poprzedni post. Chyba już czas, choć wspomnieć o mozliwości ataku z 11 września przez "swoich". Redaktor nie bierze tez pod uwage problemu światowego handlu narkotykami. A wystarczy znaleść w necie statystyki odnośnie wzrostu produkcji narkotyków z rejonu Afganistanu w okresie wojny. Nie wspomina nawet o surowcach występujących w tym kraju oraz możliwości poprowadzenia rurociągu przez Pakistan. A ropy na świecie coraz mniej. Może czas zaprzestać szczucia przeciw Islamowi.
 • 2009-12-04 08:41 | wronski

  Re:Afganistan bez końca

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afganistan;znow;pobije;rekord;produkcji;heroiny,193,0,249537.html Rok 2006 był rekordowy, jeśli chodzi o produkcję opium w Afganistanie (6100 ton), a 2007 zapowiada się podobnie.
 • 2009-12-04 08:46 | wronski

  Re:Afganistan bez końca

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80532,3347313.html Od jesieni 2001 r., gdy w Afganistanie wylądowały amerykańskie wojska, by obalić rządy talibów, produkcja narkotyków w tym kraju wzrosła trzykrotnie - oświadczył w poniedziałek prezydent sąsiedniego Tadżykistanu Imam Ali Rachmanow. Przedstawiciele międzynarodowych organizacji humanitarnych przyznają, że w Afganistanie, i tak już światowym monopoliście w produkcji opium i heroiny, narkotyków produkuje się z każdym rokiem więcej i więcej. Tegoroczne zbiory mają być rekordowe. Wysiłki władz i wspierających je Amerykanów, by ograniczyć uprawy, zakończyły się całkowitą klapą.
 • 2010-01-04 19:35 | wronski

  Re:Śmierć więźnia

  Ech! Żal dupę ściska, gdy się czyta, przedstawione z dużą dziennikarską maestrią fakty dotyczące dotychczasowych bojów tzw. organów ścigania zmierzających do wyświetlenia prawdy. Te podchody pod gangsterskie płotki, sugestie, że za głowę generała zaoceaniczny biznesmen oferował 40 tys. USD itd., itp. głupstwa i półprawdy świadczą o jednym, za wyjątkiem krótkiego okresu, nie było zdecydowanej woli politycznej, aby naprawdę wyjaśnić sprawę morderstwa. Dlaczego? Hm, tu sprawa się komplikuje i wchodzi w niepotwierdzone hipotezy. Chodzi bowiem m.in. o “Układ Wiedeński”. A to oznacza służby specjalne. I to nie byle jakie. Ale nie tylko o slużby specjalne, bo i o polityków. I to nie tylko z Kraju Pieroga i Zalewajki, ale także o niektórych senatorów USA. To zaś są, tak sądzę, dla naszych polityków święte krowy świętsze od krów hinduskich. Nie mając do USA tak nabożnego stosunku jak Hindusi do Gangesu powiem, że chodziło o gigantyczne łapówki płacone, tak, tak, przez stronę polską, za poparcie naszego wejścia do NATO. Była to precyzyjna kombinacja operacyjna z udziałem wielu osób, z których tylko kilka wiedziało o co w tym interesie chodzi. Jednym z nich był płk. M. Wieczorek. Dziwnym trafem zmarł na wylew wkrótce po tym, jak ogłosił, że zamierza napisać książkę o zabójstwie gen. Papały.
 • 2010-01-04 19:36 | wronski

  Re:Śmierć więźnia

  Powyższe ze strony http://piecuch.pl/blog/?p=131
 • 2010-01-05 11:11 | wronski

  Re:Teraz Jemen

  Jeśli zamiast Al Kaida wstawisz w tekscie CIA wtedy wszystko stanie sie jasne i zrozumiałe. Iran jest jeszcze "poza zasięgiem" USA ze względu na reakcje Chin i Rosji ale może przetestować ich reakcje na małym Jemenie.
 • 2010-01-10 09:02 | wronski

  Re:Zieleni się Iran

  "Po Polityce spodziewac chyba mozna czegos bardziej powaznego? " Jerzy Baczyński członek: Komisja Trójstronna - (ang. Trilateral Commission) - prywatna, pozarządowa organizacja założona w 1973 z inicjatywy Davida Rockefellera przez 325 prywatnych osób z Europy, Japonii i Północnej Ameryki, w celu promowania bliższej współpracy między tymi rejonami. Obecnie rozszerza swoją działalność poza trzy pierwotnie zakreślone obszary[potrzebne źródło]. Organizacja była wielokrotnie krytykowana przez politycznych aktywistów i naukowców z dziedziny politologii[potrzebne źródło]. Komisji wielokrotnie przypisywano chęć zawładnięcia światem. Za tą teorią przemawia to, że większość prezydentów USA było członkami tej komisji oraz to, że jej zebrania są całkowicie tajne. Opinia publiczna nie może dowiedzieć się co jest dokładnym celem jej działania. Niektórzy byli i obecni członkowie Komisji[potrzebne źródło]: http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Tr%C3%B3jstronna
 • 2010-01-10 09:15 | wronski

  Re:Zieleni się Iran

  Do poważniejszej analizy na temat Iranu trzeba dodać temat "Irańska Giełda Naftowa" http://pl.wikipedia.org/wiki/Ira%C5%84ska_Gie%C5%82da_Naftowa http://www.drlex.jogger.pl/2007/02/10/iranska-gielda-naftowa-prawdziwy-powod-ataku-na-iran/index.htm
 • 2010-01-13 13:51 | wronski

  Re:Jak Blair parł do wojny

  Polecam film ( już z polskimi napisami) "Fall of The Republic" na http://www.youtube.com/watch?v=KvSn_x-W_xE&NR=1
 • 2010-01-27 13:55 | wronski

  Cynthia McKinney o Haiti

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Cynthia_McKinney “Są dowody na to, że USA znalazło ropę w Haiti dziesiątki lat temu, a ze względu na okoliczności geopolityczne, duże firmy w tamtym czasie podjęły decyzję, aby zachować haitańską ropę jako rezerwę, gdy skończą się złoża bliskowschodnie. Szczegółowo opisują to dr Georges Michel (27.3.2004), przedstawiając historię poszukiwań złóż ropy naftowej na Haiti, oraz badania dr Ginette’a i Daniela Mathurina. “Istnieją również dowody na to, że kilkadziesiąt lat temu te same duże rafineryjne firmy amerykańskie, oraz powiązane z nimi monopole inżynierii i kontrahenci zbrojeniówki zaplanowali wykorzystanie głębokie portów Haiti dla rafinerii, zagospodarowywania terenów roponośnych, albo na zbiorniki na ropę przeznaczoną do transportu przez małe tankowce obsługujące USA i Karaiby. Jest to szczegółowo opisane w dokumencie o Zakładach Dunn w Fort Liberte na Haiti.
 • 2010-03-09 08:42 | wronski

  Re:Wybory w Iraku

  Autor zgrabnie pomija temat 9/11. Pewnie żeby nie wywołać 450 wpisów jak ostatnio na GW http://forum.gazeta.pl/forum/w,902,108335268,,Ahmadinezad_ataki_na_USA_z_11_wrzesnia_wielki_.html?s=4&v=2 Portal Racjonalista.pl zablokował w swojej wyszukiwarce hasło 9/11,911,wtc "nic nie znaleziono" Takie drobne sztuczki
 • 2010-03-09 15:19 | wronski

  Re:Wybory w Iraku

  @tociu Czy ja napisałem, że Saddam miał coś wapólnego z 9/11. Wg mnie temat 9/11 jest już skrzętnie omijany jako gorący i wywołujący falę komentarzy (podałem przykład z GW) nie całkiem po myśli autora. Dla mnie 9/11 nie stanowi już zagadki. Żałuję tylko czasu poświęconego na analizowanie tematu - dwa miesiące. A wystarczyłyby właściwie tylko zdjęcia z Shanksville http://killtown.911review.org/flight93/gallery.html żeby wyrobić sobie zdanie. Niektórzy nadal na tych zdjęciach widzą dymiące szczątki boeinga LOT93, a czasem nawet wskazują ciała ofiar.
 • 2010-03-11 07:17 | wronski

  Re:Kto stoi za kłopotami finansowymi Grecji

  Popieram zdanie Marka link do ciekawego art Pogonowskiego na temat kryzysu w Grecji http://www.pogonowski.com/?p=2169