Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(2419)
Komentarze użytkownika: Mieczysław S.Kazimierzak
 • 2009-12-17 23:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Szczęście w liczbach

  Jakie są przeszkody,że nie były zamieszczone komentarze nawiązujace do książki James'a Goldsmith'a PUŁAPKA?! Rozmowę z autorem przeprowadził Radek Sikorski,ale jak widać nie wiele z niej zrozumiał.Z rewolwerem w ręku był korespondentem wojennym.Dziś popiera wasalną politykę wobec nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
 • 2009-12-17 23:29 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Nie święci garnki lepią

  Czy autorytet można podważyć?!Wszystko jest w rękach senatora Krzysztofa Piesiewicza. Ale garnki też trzeba umieć ulepić.Odwołam się tu do poczatku wiersza PRACA Cypriana K.Norwida: "PRACOWAĆ MUSISZ"-głos ogromny woła, Nie z potem dłoni twej,lub twego grzbietu, (Bo prac początek,doprawdy jest nie tu): "Pracować musisz z potem twego CZOŁA!" Tu refleksja skierowana również do Andrzeja Zolla w kwestii wykreowania korupcjogennej ustawy zasadniczej.
 • 2009-12-18 08:23 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Szczęście w liczbach

  A oto fragmenty książki z rozdziałów: MIERZYĆ CZY ROZUMIEĆ: Mierzymy sukces narodów na podstawie ich produktu narodowego brutto.Dlatego też dochodzimy do fałszywych wniosków i popełniamy błędy o tragicznych następstwach.Jesteśmy przekonani,że naszym moralnym obowiązkiem jest rozpowszechnianie na inne społeczności w świecie modelu społeczeństwa,który zapewnia jak najszybszy wzrost PNB... Usiłując narzucić go światu eksportowaliśmy prawie do każdego zakątka globu nasze choroby:przestępczość,narkotyki,alkoholizm,rozbicie rodziny,zamieszki w miejskich dzielnicach nędzy,przyspieszoną degradację środowiska i wiele innych,których codziennie doświadczamy. NOWA UTOPIA : GATT I OGÓLNOŚWIATOWY WOLNY HANDEL. Niejako credo autora to:"Zdrowa gospodarka nie eliminuje z aktywnego uczestnictwa znacznej części swoich obywateli"...a dalej: Umacniająca się pozycja islamu jest głównym czynnikiem w prowadzonych coraz częściej wojnach religijnych.Jest to jednak swoista naturalna reakcja przeciwko nadmiernemu narzucaniu zachodniego modernizmu.Na przykład szach Iranu próbował w ciągu jednego pokolenia przejąć kulturę Zachodu... Tak więc kolejne rządy w Stanach Zjednoczonych mogą próbować stworzyć społeczny CONSENSUS,usprawiedliwiając swoją politykę zagraniczną pomocą humanitarną,znaną czasami jako "współczucie z kanonierki",a to może bardzo szybko przerodzić się w pewną formę neokolonializmu. To za sprawą spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" rozpoczęła się wasalna polityka wobec bezwzględnego prawa silniejszego.Przefarbowani wojenni demokraci zasilili armię demokratów wojennych. O tych sprawach przekonywująco wypowiadała się w rozmowach niedokończonych na antenie TV TRWAM pacyfistka polskiego pochodzenia profesor z USA Modelska.""
 • 2009-12-18 08:26 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Szczęście w liczbach

  Przepraszam powinno być "Przefarbowanych wojenni komuniści zasilili armię demokratów wojennych".
 • 2009-12-18 13:01 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Nie święci garnki lepią

  Motto:Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga,choćby sam o tym nie wiedział. Zebrane grono ciekawych ludzi zastanawiało się który ze światów stworzonych jest prawdziwie najważniejszy.Padła odpowiedż,że ŚWIAT POSTULATÓW ETYCZNYCH. Może,a właściwie z pewnością tak jest,że z etyką politycznych szularów ma się rzecz podobnie jak w słowach piosenki KOCHAĆ JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ. Można mieć nadzieję,że Krzysztof Piesiewicz będzie prawdomównym obrońcą w swojej sprawie,tego mu życzę.
 • 2009-12-19 06:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Nie święci garnki lepią

  Czas kiedy partia miała nie tylko patent na "mądrość",ale i "praworządność" nie bardzo się skończył.Wraz z transformacją systemową brak praworządności nadal traktowano jako cnotę.Pomagał w tym Andrzej Zoll jako prezes TK. USA,można powiedzieć wzorzec demokracji,też nie było wolne od korupcji,ale tych którzy chcieli stawić czoła z otwartą przyłbicą wzięto w obronę prawną."Świszczące gwizdki" w sposób radykalny ograniczyły tą patologię wyniszczającą życie publiczne. KŁAMSTWO!Jako czynnik rozwoju intelektualnego człowieka doczekało się nawet naukowego uzasadnienia. O sobie samym mówią prokuratorzy w kontekście wywiadu jaki POLITYCE udzieliła Barbara Piwnik. Andrzej Zoll wypowiada się jako autorytet prawny ?!Można powiedzieć,że tak,ale na podstawie korupcjogennej ustawy zasadniczej.
 • 2009-12-19 14:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kosmiczny dysk

  Ten fragment przestrzeni jest ściśle powiązany z czasem.To co widzimy to jej archiwalny obraz.Kto powiąże prawo względności z mechaniką kwantową. Dziś już można byłoby uprawdopodobnić hipotezę fenomenu gwiazdy betlejemskiej,gdyby nie ten zafałszowany czas.
 • 2009-12-19 15:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Polonio jakaś jest?

  Jestem pod wrażeniem wystąpienia w TY TRWAM pani Miry Modlińskiej.Uchyliła kulisy władzy amerykańskiej i na tym tle nędzę polskiej dyplomacji.Zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową profesor. Trudno żeby Radosław Sikorski były korespondent wojenny z rewolwerem w ręku,a następnie wasal polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego miał perspektywiczną wizję w oderwaniu od politycznych szulerów. W książce PUŁAPKA James'a Goldsmith'a,wydanej w roku 1995,zamieszczona jest rozmowa z autorem,ale chyba nic z niej nie wyniósł. W swoich osiągnięciach może się natomiast pochwalić manipulowaniem przy udzielaniu głosu na konferencjach prasowych.
 • 2009-12-19 21:50 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Te święta miały być inne

  Trzeba powiedzieć,że szkoda człowieka,tymbardziej młodego. Z drugiej strony też i refleksja,że to najemnik szkoły biznesu dla nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.Niezależnie od tego wasale nadużywania tego prawa mają zadrukowane mózgi,że to sprawa patriotyzmu, najwyższej rangi państwowej. Wszystko się przecież zaczęło od przefarbowania spadkobierców wojennego komunizmu na demokratów wojennych.Tak zostało zawarte braterstwo broni.
 • 2009-12-19 22:11 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Polonio jakaś jest?

  Przepraszam chodzi o profesor Mirę Modelską
 • 2009-12-22 01:34 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Zaległa lekcja solidarności

  Trzeba zacząć od korupcjogennej ustawy zasadniczej. W polityce społecznej trzeba upodmiotowić Obywatela.Na dzień dzisiejszy przykładowo nie może uzyskać statusu pokrzywdzonego będąc członkiem spółdzielni mieszkaniowej i posiadając mieszkanie z wyodrębnioną własnością.Tym samym jest na straconej pozycji przy braku praworządności wobec ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej,która upodmiotowiła nieruchomości.Potencjalnie co 3-ci Polak może być z tego tytułu pokrzywdzony,na co nałożyć się może patologiczne zarządzanie jego własnością. Ciekawostką jest i fakt,że przedstawiciele statutowych organy spółdzielni mieszkaniowej nie podlegają lustracji!!!Eldorado dla "funkcjonariuszy" z czasów gdy partia miała patent na mądrość,a praktyka braku praworządności traktowana była niczym cnota. Natomiast Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowej RP w Warszawie uczestniczy w zorganizowanym działaniu na rzecz braku praworządnego działania.
 • 2009-12-22 01:48 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Z teki marzeń prokuratora

  Można powiedzieć słowo ciałem się stało.Sąd Okręgowy we Wrocławiu pozbawił mnie,posiadacza mieszkania z wyodrębnioną własnością statusu pokrzywdzonego w sporze ze statutowymi organami spółdzielni mieszkaniowej. Mogę zapytać w jakim państwie żyję w świetle prawa własności i posiadania,kiedy zarządzanie moją własnością jest patologiczne w rozumieniu ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej,która upodmiotawia nieruchomości ?!
 • 2009-12-22 13:18 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Klub pąsowych dam i kawalerów

  Póki co,to można wybrać króla wasalnej polityki wobec nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.Trzeba zapytać spadkobiercę wojennego komunizmu Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" czy nie miał takiego snu po ostatniej konwnecji SLD.Na niej przefarbowany na demokratę wojennego minister wojny Jerzy Szmajdziński dostał nominację do kadydowania na prezydenta RP.
 • 2009-12-23 16:44 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Święty i sułtan

  Z pewnością jest możliwe po procesie zbliżającym wiarę do rozumu ze wspólnym mianownikiem,że ze wszystkich stworzOnych światów prawdziwie najważniejszy jest ŚWIAT POSTULATÓW ETYCZNYCH.
 • 2009-12-23 17:10 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Potencjał u premiera

  Przypomina mi to działalność reformatorów socjalizmu aby ten system miał ludzką twarz. Czas zbrodni generała Jaruzelskiego kiedy spacyfikował ruch społeczny i zmusił do dalszego jego organizowania się na zasadzie tajnego państwa do czynienia mamy z działaniem orłów i kretów.Dobrze do tego scenariusza pasuje wiersz Cypriana K.Norwida [DO ORŁA CO...] Pokłosiem ich działaności to korupcjogenna ustawa zasadnicza. Klasycznym przykładem działania kretów to brak ich praworządnego działania w odniesieniu do ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej.W zbiorowym działaniu na rzecz braku praworządności uczestniczy również Związek Rewizyjny Spółdzielczości Mieszkaniowej RP w Warszawie wraz z resortem sprawiedliwości i władzą sądowniczą. Po wyodrębnieniu własności członek spółdzielni nie może uzyskać statusu pokrzywdzonego.Można sobie wyobrazić patologiczne zarządzanie jego własnością i co wówczas?! Statutowe organy spółdzielni mieszkaniowych otrzymały ten przywilej,że nie podlegają pod lustracyjną juryzdykcję IPN !!! Mają zatem podstawę prawną aby zbiorowym działaniem nie realizować ustawowego upodmiotowienia nieruchomości,a w tym i właścicieli gruntu na którym znajdują mieszkania z wyodrębnioną własnością. Ten problem dotyka co 3-go Polaka.
 • 2009-12-23 17:53 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Zaległa lekcja solidarności

  To tylko część problemów,które odziedziczyli Polacy po spacyfikowaniu ruchu społecznego i dalszym jego organizowania się na zasadzie tajnego państwa.To dramat i zbrodnia generała Wojciecha Jaruzelskiego kiedy w tym solidarnościowym tajnym państwie do czynienia mieli Polacy tak z orłami jak i kretami.Obrazuje to dobrze wiersz Cypriana K.Norwida [DO ORŁA...] Konsekwencją tego była korupcjogenna ustawa zasadnicza,otwierająca drogę politycznym szulerom,wyższości szkoły biznesu nad szkołą ekonomii. Dobrze to opisał James Goldsmith w książce PUŁAPKA,której tłumaczenie na język polski ukazało się w 1995 roku.Jej rozdziały to ; - MIERZYĆ CZY ROZUMIEĆ,gdzie m.innymi krytyce poddaje wskażnik dochodu narodowego brutto, - NOWA UTOPIA : GATT I OGÓLNOŚWIATOWY WOLNY HANDEL,gdzie samo określenie utopia pozwala kojarzyć ze sposobem sprawowania władzy sprowadzającym się do zbrodni i masowych mordów, - NARODY,SZTUCZNE PAŃSTWA I ZALUDNIONE PRZESTRZENIE,jako problemy generujące konflikty. Z autorem rozmowę przeprowadził Radek Sikorski,który jak widać niewiele z tego zrozumiał.W ROZMOWACH NIEDOKOŃCZONYCH TV TRWAM utwierdziła w tym Mira Modelska (ma swoją stronę internetową)ujawniając kulisy polityki USA i nędzę polskiej dyplomacji. Zmienić polski system pomocy społecznej?O tym w swojej książce,rozdziale PAŃSTWO DOBROBYTU mówi właśnie James Goldsmith. To okazja aby złożyć życzenia świąteczne w duchu narodowym rozumiejąc,że ma to związek ze społecznością,której Obywatele dzielą wspólną kulturę,poczucie tożsamości,wspólne dziedzictwo i wspólne żródło tradycji : W rocznicę narodzin Dzieciątka Jezus,symbolizującego początek nowożytnej nadziei dzielę się norwidowskim opłatkiem : "Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, Najczulsze przekazując uczucia w tym chlebie". http://zlotelinki.pl/op%C5%82atek/72915.html
 • 2009-12-23 18:27 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Zasapany Homo sapiens

  Co deprecjacji kreacjonizmu,inaczej mówiąc inteligentnego planu. Musi być świadomość,że może dojść do apokalipsy nie tylko podyktowanej naturalnym wiekiem planety Ziemi w układzie słonecznym,ale i działalnością człowieka.Dziś nie trudno to sobie wyobrazić,choćby z pobudek czysto religijnych. Co do tajemnicy życia,to nie można wykluczyć i inteligentnego planu.Odnosząc to do wiary światopoglądowej (Bóg jest,albo Boga nie ma) kreacjonizm i ewolucjonizm nie muszą się wykluczać.
 • 2009-12-23 18:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Czarny jak tulipan, słodki jak ogórek

  Czy GMO nie jest jedną z pułapek rodzących problem demograficzny,konfliktogenny?!Rozwiązanie prowadzić może do apokalipsy wykreowanej przez człowieka!!!
 • 2009-12-23 18:48 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Śmierć człowieka ekonomicznego

  Ekonomia to oszczędne gospodarowanie.Zatem jak można mówić o śmierci ekonomicznego człowieka,skoro rozwój jest ograniczany naturalnymi zasobami w funkcji do demografii.Tej funkcji wynikającej z prawa stworzenia i natury niestety nie znamy.Do nowych zasobów dołączył kwantowy przekaz informacji,może on będzie w tym pomocny?
 • 2009-12-23 18:53 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:120 tysięcy – tylko, czy aż?

  W pierwszej kolejności trzeba zmienić korupcjogenną ustawę zasadniczą,a w niej ordynację wyborczą.Innego spojrzenia nabiorą parytety na rzecz kobiet - polityków.
 • 2009-12-23 20:00 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Zaległa lekcja solidarności

  Duch narodowy nie jest grzechem.Polecam książkę PUŁAPKA Jamse'a Gldsmitha,który dokładnie mówi o konsekwencjach wynaradawiania. Co jest miło Jezusowi kto to wie,wobec uświęconej myśli filozoficznej,że "Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga,choćby sam o tym nie wiedział". Pozdrawiam świątecznie w rocznicę narodzin nowożytnej nadziei,że KŁAMSTWO!nie będzie czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.
 • 2009-12-24 01:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Zaległa lekcja solidarności

  KŁAMSTWO!To pojęcie doczekało się analizy nawet z punktu widzenia naukowego(Dolnośląski Festiwal Nauki)z wnioskiem właśnie,że jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka. Martin Jay z History Department/University of California,Berkeley wygłosił we Wrocławiu referat CNOTY NIEPRAWDOMÓWNOŚCI:O KŁAMSTWIE W POLITYCE.Skierował swoje wywody:"Oddanemu urzędnikowi państwowemu,którego wzlot i upadek jest obrazem wszystkich problemów,jakie powoduje polityczna nieprawdomówność:I.Louisowi Libby'emu,Jr.
 • 2009-12-24 01:41 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Zaległa lekcja solidarności

  KŁAMSTWO!To pojęcie doczekało się analizy nawet z punktu widzenia naukowego(Dolnośląski Festiwal Nauki)z wnioskiem właśnie,że jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka. Martin Jay z History Department/University of California,Berkeley wygłosił we Wrocławiu referat CNOTY NIEPRAWDOMÓWNOŚCI:O KŁAMSTWIE W POLITYCE.Skierował swoje wywody:"Oddanemu urzędnikowi państwowemu,którego wzlot i upadek jest obrazem wszystkich problemów,jakie powoduje polityczna nieprawdomówność:I.Louisowi Libby'emu,Jr. Aby napisać historię Polski z czasów walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem trzeba byłoby napisać historię każdego pojedyńczego człowieka.Moją historię dokumentują listy Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami.Pozwalają zrozumieć czas gdy partia miała patent na mądrość i czas III RP,której prezydenturę sprawowali Wojciech Jaruzelski "Zbrodniarz",Lech Wałęsa "Bolek" i Aleksander Kwaśniewski "Oszust". Dziś też daję świadectwo jak funkcjonują instytucje stanowiące o demokratycznym systemie państwa w obliczu zorganizowanej działalności dla popierania braku praworządności. Do tego była potrzebna korupcjogenna ustawa zasadnicza,oraz generowanie przepisów prawnych pełnych luk,a nawet i sprzeczności. Można zatem rzeczywiście zapytać JAKI ROZWÓJ ???,skoro odpowiadają za niego ludzie o dużych możliwościach intelektualnych!!! To potwierdza,że demokracja nie niesie za sobą żadnych wartości,wybierani ludzie tak.
 • 2009-12-24 02:29 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:120 tysięcy – tylko, czy aż?

  W samej rzeczy demokracja nie niesie za sobą żadnych wartości,a tym bardziej partyjniacka.Niosą ją ludzie ale odpowiednio wybrani,stąd właśnie pomysł JOW,którego jak diabeł święconej wody boją się polityczni szulerzy.
 • 2009-12-25 13:43 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Druga twarz Heroda

  Czy można powiedzieć,że pobożne kłmastwa to konsekwencje opisu FENOMEN ŻYDOWSKI? wg Kevin MacDonald,ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ. Na tym opiera się przecież rasizm żydowski,który najnowszą formę organizacyjną przyjął w SYJONIŻMIE.Na tym tle nadużywa się pojęcia antysemityzmu odnosząc go tylko do Żydów i żydów.Przecież do ludów semickojęzycznych zaliczamy i arabów i żydów,którzy prowadzą ze sobą otwarty krwawy konflikt.
 • 2009-12-25 13:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wrzesień 1939 r. - czy było inne wyjście?

  Może już wiedzieli,że walka faszyzmu z komunizmem to walka zła ze złem.Polak jak się okazuje znów jest mądry po szkodzie.
 • 2009-12-25 14:03 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Święty i sułtan

  Pojęcie judeo-chrześcijaństwo jest nieuprawnione.Chrześcijaństwo ma odrębną drogę ewolucyjnego rozwoju,której bazą jest filozofia grecka i rzymskim prawo. Przy bazie judaizmu trzeba mówić o judo-chrześcijano-islamie.Bazę judaizmu trzeba utożsamiać z FENOMEN ŻYDOWSKI?,który opisał Kevin MacDonald ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ.
 • 2009-12-26 06:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Relacje reporterów "Polityki" z Afganistanu

  Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWESTKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRYJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w bajlepszych mediach oraz think tankach.Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministrem od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł realizując wasalną politykę wobec neokonserwatystów. Żołnierzom,najemnikom życzyć trzeba świątecznej refleksji i bezpieczeństwa również w nowym roku.
 • 2009-12-26 06:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Święta w polskiej bazie w Afganistanie.

  Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWESTKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRYJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w bajlepszych mediach oraz think tankach.Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministrem od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł realizując wasalną politykę wobec neokonserwatystów. Żołnierzom,najemnikom życzyć trzeba świątecznej refleksji i bezpieczeństwa również w nowym roku.
 • 2009-12-26 06:43 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Terroryzmy nowej generacji

  Terroryzm państwowy,czemu nie!!! Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWESTKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRYJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w bajlepszych mediach oraz think tankach.Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł.
 • 2009-12-26 08:25 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Nieprzyjazne państwo

  Czy tylko o biurokrację chodzi?! Rzecz bardziej istotna to o budowanie polskiego kapitalizmu z ludzką twarzą.W tym rzeczywiście jest miejsce na stworzenie możliwości bycia najemnikiem inaczej. Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWETKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRUJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w najlepszych mediach oraz "think tankach".Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł.
 • 2009-12-26 09:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Szesnaste pożegnanie specjalne

  Kapitalizm z ludzką twarzą. Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWETKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRUJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w najlepszych mediach oraz "think tankach".Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł.
 • 2009-12-26 18:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Druga twarz Heroda

  Moderator cenzoruje.Czy to specjalne poruczenie wynikające z obaw po transferze pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo ?!A może praktyka wynikająca ze sposobu sprawowania władzy sprowadzającego się do nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego ?!
 • 2009-12-26 18:35 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Święta na DEFAC-u

  Refleksje na poświętne. Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWETKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRUJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w najlepszych mediach oraz "think tankach".Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł. Książka z pewnością może skłonić do refleksji tak w wymiarze moralnym jak i ekonomicznym.
 • 2009-12-26 18:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Święta na DEFAC-u

  Refleksje na poświętne. Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWETKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRUJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w najlepszych mediach oraz "think tankach".Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł. Książka z pewnością może skłonić do refleksji tak w wymiarze moralnym jak i ekonomicznym.
 • 2009-12-26 19:01 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Zjawiskowa gwiazda

  Dziś mogę jeszcze dodać,że na bazie odkrywanych praw stworzenia i natury kreacjonizm i ewolucjonizm nie muszą się wykluczać.
 • 2009-12-27 12:33 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Druga twarz Heroda

  Z lekcji historii wynika,że polityka historyczna opierała sie na pobożnych kłamstwach,politycznych szulerstwach,sposobie sprawowania władzy sprowadzającym się do zbrodni i masowych mordów,a na końcu do zbrodni przemilczania. W tle jest jednak prawda której się docieka i która czeka.Szczęsliwie pomagają w tym ekponaty archiwum kopalni ziemi i czaso-przestrzeni,która też została już otwarta.Dzięki temu możemy dociekać fenomenu Gwiazdy Betlejemskiej. Możemy i dociekać FENOMENU ŻYDOWSKIEGO ?,bo ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ opisał go Kevin MacDonald.Książka pomaga ustalić drogę ewolucji chrześcijaństwa,że bazą były : filozofia grecka i prawo rzymskie,a wielkim nieporozumieniem jest pojęcie judeo-chrześcijaństwa. Na bazie judeo-chrześcijaństwa rozwinął się neokonserwatyzm z nadużywaniem bezwzględnego prawa silniejszego.
 • 2009-12-28 10:34 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Demonstracja siły

  merykańskie czy żydowskie interesy. Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWETKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRUJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w najlepszych mediach oraz "think tankach".Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł.
 • 2009-12-28 12:18 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Człowiek z filtrem

  Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWETKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRUJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w najlepszych mediach oraz "think tankach".Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Autor w szczegółach dokumentując neokonserwatyzm jako ruch żydowski opisuje spolegliwość nie-żydów w łonie neokonserwatystów,technologię opanowywania uczelni i mediów. W rozmowie nic się o tym nie wspomina!!! Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł.
 • 2009-12-28 12:18 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Człowiek z filtrem.

  Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWETKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRUJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w najlepszych mediach oraz "think tankach".Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Autor w szczegółach dokumentując neokonserwatyzm jako ruch żydowski opisuje spolegliwość nie-żydów w łonie neokonserwatystów,technologię opanowywania uczelni i mediów. W rozmowie nic się o tym nie wspomina!!! Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł.
 • 2009-12-28 21:12 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Potencjał u premiera

  THINK TANK - o działalności w tej formule wypowiada się profesor socjologii : Kończę właśnie czytanie FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda,który daje genezę powstania i dalszej działalności neokonserwatystów,jako ruchu żydowskiego. Tu refleksja świętowania chrześcijan,w tym i Polaków wobec wasalnej polityki nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego,które poprzez Irak kontynuowane jest w Afganistanie.Tak autor w SYLWETKACH NEOKONSERWATYSTÓW mówi o Leo Straussie : "Wiele wczesnych prac Straussa dotyczyło problematyki żydowskiej,a stałym motywem,który przejawia się w jego dziełach jest pogląd,że cywilizacja zachodnia stanowi produkt INSPIRUJĄCEGO NAPIĘCIA pomiędzy Atenami a Jerozolimą-czyli greckim racjonalizmem,a żydowskim akcentowaniem wiary,objawienia i religijnej żarliwości.Chociaż Strauss wierzył,że religia wywiera wpływ na nie-Żydów,a jej oddziaływanie jest korzystne dla Żydów,raczej nie ulega kwestii,że religijny był dla niego nieodzownym składnikiem żydowskich więzi oraz lojalności grupowej,czyli inaczej mówiąc,etnocentryzmu... Trzeba jeszcze pamiętać,że przywiązana do egalitaryzmu,jakie prezentują publicznie neokonserwatyści,zadaje kłam ich status elity wykształconej na prestiżowych uczelniach,która ukształtowała sieć układów i powiązań na najwyższych rządowych szczeblach.Tworzą oni elitarną kastę,która w kwestiach związanych z Izraelem i wojną w Iraku jest mocno zamieszana w oszustwa,manipulacje oraz szpiegostwo.Ustanowili potężną neokonserwatywną infrastrukturę w najlepszych mediach oraz "think tankach".Przy tej okazji często stawali się bogatymi ludżmi... Wziąwszy to wszystko pod uwagę,jedyną alternatywą ukrytego miedzy wierszami,ezoterycznego przesłania Straussa,jest samookłamywanie się na wielką skalę." Rodzący się Jezus w Betlejem to symbol nowożytnej nadziei na Boga,który jest Prawdą.Czy chrześcijańscy najemnicy mają choć chwilę refleksji nad transformacją pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo,a to w polityczny bandytyzm ?! Dalej autor FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ w sylwetkach neokonserwatystów prezentuje:Sidnej Hook,Stephen Bryen,Charles Krauthammer,Paul Wolfowitz,Richard Perle,Elliot Abrams,Douglas Feith,Abram Shulsky,Michael Leeden,Bernard Lewis,Dick Cheney,Donald Ramsfeld,Daniel Pipes,Martin Kramer.Tak prezentację zaczyna: "W ruchach neokonserwatystów odnajdujemy cechy podobne do innych żydowskich ruchów umysłowych,które badałem:wzajemną adorację,bliskie związki osobiste,zawodowe i rodzinne,które opierają się na obopólnej pomocy i ścisła współpracę w dążeniu do realizacji wspólnych celów." Tak autor kończy charakterystykę personalną swoich wybrańców : "MEF wraz z najważniejszymi żydowskimi organizacjami społecznymi (AJC,AJC i Anti-DL) udało się przekonać Izbę Reprezentantów,aby przytłaczającą ilością głosów przyjęła projekt ustawy o federalnym nadzorze nad treściami programowymi studiów studiów studiów środkowowschodnich na tych amerykańskich uczelniach,gdzie są one finansowane ze środków rządowych.Ustawa przewiduje utworzenie trybunału federalnego,który ma badać i monitorować krytyczny stosunek do Izraela na wyższych uczelniach USA." Choć mamy do czynienia z żydowskim hiperetnocentryzmem,to w polityce zagranicznej prezentowany jest kierunek "wynaradawiania".To zawarte jest w utopijnej ideologii GATT i wspólnego globalnego wolnego handlu.Wspomina o tym James Godsmith w książce PUŁAPKA,która została przetłumaczona na j.polski w roku 1995.Zamieszczona jest tam rozmowa autora z Radkiem Sikorskim byłym ministra od wojny,a dziś wojennych spraw zagranicznych RP.Jak widać niewiele z tej rozmowy wyniósł.
 • 2009-12-30 14:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Pożegnanie straconego czasu?

  W Ameryce fundalmentalizm chrześcijański ?!A co to jest neokonserwatyzm jak nie wynik ruchu żydowskiego?! Jest jeszcze MacDonald Kevin ze swoją książką FENOMEN ŻYDOWSKI ? ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ.To jedna strona popierania zła czyli syjonizmu bazującego na judeofaszyżmie.Tu jest polski udział po zawarciu braterstwa broni przez spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" z demokratami wojennymi. A co z drugą islamofaszyzmem,który w swoim czasie był wspierany przez wojenny komunizm ?!
 • 2010-01-02 19:56 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Czarny jak tulipan, słodki jak ogórek

  To są rzeczy nieporównywalne w świetle tego jak się doskonali technologię i techni dla niszczenia i zabijania.
 • 2010-01-05 05:53 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Fryderyk Chopin: geniusz, dandys, człowiek z towarzystwa

  FORTEPIAN SZOPENA i przygotowanie filozoficzne kompozytora.Było podstawą do zbliżenia się i zawartej przyjażni z Cyprianem K.Norwidem,który z kolei słuchał jego muzyki.Była to przyjażń można powiedzieć niesymetryczna jeżeli chodzi o uznanie w sferze publicznej,ale głęboka intelektualnie jeżeli chodzi o wartości powiązane patriotycznymi uczuciami.Widać to w ich utworach,które po sobie obaj pozostawili.
 • 2010-01-05 15:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sny, mity, realia

  Moderator cenzuruje komentarze.Znak to,że towarzystwo wzajemnej adoracji partyjniackiej demokracji,będącej pokłosiem korupcjogennej konstytucji będzie miało swojego rzecznika prasowego.Może red.Janina Paradowska?!
 • 2010-01-05 23:24 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sny, mity, realia

  Bardzo proszę,chyba o to tu idzie w tej grze z utrudnieniami.
 • 2010-01-06 12:40 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sny, mity, realia

  Oczywiście całkowicie się z tym zgadzam.Grzech pierworodny systemu,który sprowadził sie do zbrodni i masowych mordów nie wymarzą spadkobiercy wojennego komunizmu,mimo,że otrzymuja błogosławieństwo od Pani Janiny P.gospodarza takiego lewicowego myślenia.Nie wiem czy lewicowego,czy neokonserwatywnego,które również wyrosło z żydowskiego ruchu umysłowego i politycznego.Polecam FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda. Okazjonalnie : Trzech magów (mędrców) do Betlejem prowadziła jasność nałożonego na siebie odbitego światła od Wenus i Jowisza.Osobiście kojarzę,że to może być symbol dla wzbudzenia reflekskji nad koniecznością zbliżenia do siebie wiary i rozumu.W tej sytuacji sensowną staje się teza,że kreacjonizm i ewolucjonizm nie muszą się wykluczać.
 • 2010-01-06 12:44 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sny, mity, realia

  Do systemu dwupartyjnego doprowadzi życie kiedy w konwencji jednomandatowych okręgów będzie się wybierać konkretnego przedstawiciela parlamentu ze sprzężeniem zwrotnym jeżeli chodzi o odpowiedzialność w relacji wyborca-wybierany. Szuler polityczny Aleksander Kwaśniewski wiedział co robi.
 • 2010-01-06 22:17 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sny, mity, realia

  JOW mają oczywiście swoje wady,a największą jest grożba braku wiary w demokratyczny system wybierania w ogóle.Życie publiczne również ma swoją jakość,której pochodną jest kwestia uznania,że najważniejszym ze wszystkich stworzonych światów jest ŚWIAT POSTULATÓW ETYCZNYCH. Nadzieją JOW jest możliwość odwołania wybranego jeszcze przed upływem kadencji gdy wyborcy uznają,że sprzeniewierzając się głoszonemu programowi występuje w roli politycznego szulera. Prawdą jest,że do skuteczności takiego egalitarnego modelu trzeba narodowo i społecznie dojrzewać,a to jest całym procesem,ale od systemu trzeba rozpocząć,aby wyeliminować partyjniacką demokrację.Gołym okiem widać,że rodzi ona patologię życia publicznego.Dokumentuję to w swoich listach Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami.
 • 2010-01-07 00:06 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sny, mity, realia

  Tylko można zapytać co w zamian?!!! W moim pojęciu oprócz zdrowozsądkowej ordynacji wyborczej jest powrót do znaczenia wartości.Rozwój w formule 3E to jest zbliżenia do siebie punktów widzenia ekologicznego,ekonomicznego i etycznego rodzić musi refleksję,że każde odejście od praw stworzenia i natury będzie rodzić kryzys,sytuacje konfliktogenne prowadzące do zbrodni i masowych mordów.To będzie za sprawą m.innymi i tych,którzy nie pójdą głosować.Biernością ułatwią klice manipulować za pomocą polityki historycznej. W miniaturce mam to wszystko w mojej spółdzielni mieszkaniowej,w której klika ulokowana w statutowych organach może sobie pozwolić na brak praworządnego działania.Posiadający mieszkanie z wyodrębnioną własnością nie może natomiast uzyskać statutu pokrzywdzonego,aby za brak praworządnego działania wystąpić na drogę karną.
 • 2010-01-07 08:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sny, mity, realia

  To są rzeczywiste,wręcz zatrważające problemy na scenie rodzimego teatru polityki.Konkluzja komentarza,że "wobec bezruchu ideowego w niej i wokół niej" najlepiej oddaje jaka jest świadomość.Kto rozumie muzykę Szopena i wiersze Norwida.Może rok szopenowski będzie inspirował do zapoznania się z istotą ich przyjażni.Była ona niesymetryczna w kwestii uznania za życia,ale pozostawiła kapitał pod względem wartości o narodzie i społeczeństwie. Słyszy się głosy,że demokratyczne zasady z wyższej półki wymusi UE.To kolejny przejaw czekania na gododa,że przyjdzie i posprząta. Odra tak jak dla prądów atmosferycznych tak i politycznych wydaje się być linią podziału wpływów z przeniesieniem jej na Wisłę.Oby tylko na ekonomicznych przetargach się skończyło i nie było powtórki z rozrywki militarnej.
 • 2010-01-08 13:06 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizjoner nowej generacji

  Odzwyczaić od ropy to jedno,a przyzwyczaić głównie do tego,że są prawa stworzenia i natury,których naruszenie skutkuje kryzysem doprowadzajacym do sposobu sprawowania władzy sprowadzającym się do zbrodni i masowych mordów,vide neokonserwatyści opanowani przez żydowski ruch umysłowy i polityczny.(Kevin MacDonald ŻYDOWSKI FENOMEN ?)
 • 2010-01-08 13:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rozbiór czubka świata

  Przy podziale koniecznie trzeba uwzględnić żydowski ruch umysłowy i polityczny.Konflikt militarny jest murowany z wyższością szkoły biznesu nad szkołą ekonomii.
 • 2010-01-08 13:31 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Tajemnice i układy

  TAJNE PAŃSTWO wg Jana Karskiego daje początek opisu jego hipokryzji.Po drodze do opisu kolejnych tajemnic i układów było tajne państwo solidarnościowe,które politycznie wyreżyserował Wojciech Jaruzelski.Było to znakomite miejsce konfrontacji orłów i kretów jak w wierszy Norwida [DO ORŁA...]. Dzięki temu po prezydencie "Zbrodniarzu" miłościwie mogli panować kolejno po sobie "Bolek" i "Oszust".A życie publiczne zostało zrujnowane korupcjogenną ustawą zasadniczą.Tu znaczący wkład mieli spadkobiercy wojennego komunizmu,którzy zawarli braterstwo broni z demokratami wojennymi.
 • 2010-01-08 13:49 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rozbiór czubka świata

  Moderatorowi,który nie zamieścił mojego komentarza polecam wiersz Norwida PRACA. "Nie! - Pracą pierwszą jest u m y s ł u - s t a l o ś ć". Może być ona nudna i monotonna.Tu pełna zgoda.
 • 2010-01-08 13:51 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rozbiór czubka świata

  Przepraszam komentarz został zamieszczony z opóżnieniem.
 • 2010-01-10 08:24 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Tajemnice i układy

  Jeszcze fraszka Cypriana K.Norwida:SIŁA ICH Ogromne wojska,bitne generały, Policje-tajne,widne i dwupłciowe - Przeciwko komuż tak się pojednały? - P r z e c i w k o k i l k u m y ś l o m c o n i e n o w e!... Tu należy mieć na uwadze ideę SPOŁECZEŃSTWA OTWARTEGO.USA,można powiedzieć wzorzec demokratycznego państwa też nie było wolne od wyniszczającej życie publiczne korupcji.Ograniczono ją znacznie biorąc pod osłonę prawną tych,którzy z otwartą przyłbicą stawiali czoła tej patologii.To było prawo "ŚWISZCZĄCE GWIZDKI".Takiego los w rodzimych warunkach dokumentuję w listach Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami.
 • 2010-01-11 07:14 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:PO a IPN, czyli bilans musi wyjść na... minus

  Dawanie świadectwa prawdzie jest ograniczone,komu na tym zależy ?! Oczywiście wgłębiając się w ten problem każdy na bazie swojej historii może formułować wnioski.Udział Polski i Polaków w walce zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem budzi największe emocje,które przesłaniają rzeczywistość.Tu chciałbym podkreślić patologię przekształceń własnościowych w spółdzielniach mieszkaniowych dokonywaną przez ludzi o nieustalonej prominiencji z czasów gdy partia miała patent na mądrość.Oczywiście w tym procederze uczestniczy również Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Warszawie.W wyniku tej działalności posiadający mieszkanie z wyodrębnioną własnością nie może uzyskać status pokrzywdzonego w obliczu patologicznego zarządzania jego mieniem.Patologiczne,bo nie zgodne z obowiązującą ustawą. Z drugiej strony zbiorowe działanie statutowych organów na rzecz braku praworządnego działania nie może być personalnie zlustrowane przez IPN,aby określić szkołę w wyniku której te praktyki nadal traktuje się jako cnotę. Nie jest to problem jednostkowy.Potencjalnie odniesienie do prawa własności po przekształceniach w spółdzielniach mieszkaniowych może dotykać co 3-go Obywatela.
 • 2010-01-11 07:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Taka ładna prezydentura

  Wasalna polityka wobec nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.Po transformacji systemowej miała nową odsłonę w roli głównej z neokonserwatystami.Tu znaczącą rolę odegrali spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta",którzy zawarli braterstwo broni z demokratami wojennymi.Jak do znaczenia doszli neokonserwatyści dokładnie opisuje Kevin MacDonald w książce FENOMEN ŻYDOWSKI ?Z tego można wyciągnąć wnioski jakie to pociągnęło konsekwencje polityczne i ekonomiczne na przemiany ustrojowe w Polsce. "KŁAMSTWO!W paradygmacie ewolucyjnym" z naukowym wnioskiem,że to czynnik rozwoju intelektualnego człowieka stało się credo przemian. W tym kontekście historię prezydentury III RP zapisuję jako "Zbrodniarza","Bolka","Oszusta" i "Wasala".Podstawa prawna korupcjogenna ustawa zasadnicza. FORTEPIAN SZOPENA w Roku Szopena może symbolizować ideową przyjażń kompozytora z Cyprianem K.Norwidem.Przyjażń z pewnością niesymetryczną biorąc za podstawę ich uznanie za życia,ale tym bardziej budzącą refleksję aby opisać znaczący w świecie polski patriotyzm. KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andrzeja Wajdy,to temat dyskusji na forum GW , która może stanowić podstawę do budowania wniosków z konsekwencji walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem. ""
 • 2010-01-11 07:57 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Taka ładna prezydentura

  http://www.tygodnikforum.pl/forum/index.jsp?place=Lead10&news_cat_id=249&news_id=8309&layout=1&forum_id=6312&page=text WIELKIE PIENIĄDZE WIELKIE OSZUSTWA tłumaczenie rozmowy Niall Ferguson z Alexander Jung i Thomas Schulz na łamach tygodnika FORUM 51/52/2009
 • 2010-01-11 11:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Taka ładna prezydentura

  Stary zwyczaj usuwania komentarzy.Czy zdrożne było to,że historię prezydentury IIIRP zapisałem kolejno "Zbrodniarzem","Bolkiem","Oszustem" i "Wasalem". A może bardziej chodziło o FENOMEN ŻYDOWSKI ? Kevina MacDonalda!!!
 • 2010-01-11 11:57 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Nowy Prezydent RP. Zawodnicy różnej wagi

  Moderator TAKA ŁADNA PREZYDENTURA Jadwigi Paradowskiej uparcie eliminuje możliwość zamieszczenia następującego wyjściowego komentarza: Wasalna polityka wobec nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.Po transformacji systemowej miała nową odsłonę w roli głównej z neokonserwatystami.Tu znaczącą rolę odegrali spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta",którzy zawarli braterstwo broni z demokratami wojennymi.Jak do znaczenia doszli neokonserwatyści dokładnie opisuje Kevin MacDonald w książce FENOMEN ŻYDOWSKI ?Z tego można wyciągnąć wnioski jakie to pociągnęło konsekwencje polityczne i ekonomiczne na przemiany ustrojowe w Polsce. "KŁAMSTWO!W paradygmacie ewolucyjnym" z naukowym wnioskiem,że to czynnik rozwoju intelektualnego człowieka stało się credo przemian. W tym kontekście historię prezydentury III RP zapisuję jako "Zbrodniarza","Bolka","Oszusta" i "Wasala".Podstawa prawna korupcjogenna ustawa zasadnicza. FORTEPIAN SZOPENA w Roku Szopena może symbolizować ideową przyjażń kompozytora z Cyprianem K.Norwidem.Przyjażń z pewnością niesymetryczną biorąc za podstawę ich uznanie za życia,ale tym bardziej budzącą refleksję aby opisać znaczący w świecie polski patriotyzm. KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andrzeja Wajdy,to temat dyskusji na forum GW , która może stanowić podstawę do budowania wniosków z konsekwencji walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem. "" Przy innej okazji krytykując takie praktyki stosowane przez red.J.Paradowską otrzymałem zapewnienie,że to jest wręcz niemożliwe w zwyczaju.Rozbieżność słów i czynów należy do tradycji systemu.
 • 2010-01-11 11:59 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Remanent 2009

  Moderator TAKA ŁADNA PREZYDENTURA Jadwigi Paradowskiej uparcie eliminuje możliwość zamieszczenia następującego wyjściowego komentarza: Wasalna polityka wobec nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.Po transformacji systemowej miała nową odsłonę w roli głównej z neokonserwatystami.Tu znaczącą rolę odegrali spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta",którzy zawarli braterstwo broni z demokratami wojennymi.Jak do znaczenia doszli neokonserwatyści dokładnie opisuje Kevin MacDonald w książce FENOMEN ŻYDOWSKI ?Z tego można wyciągnąć wnioski jakie to pociągnęło konsekwencje polityczne i ekonomiczne na przemiany ustrojowe w Polsce. "KŁAMSTWO!W paradygmacie ewolucyjnym" z naukowym wnioskiem,że to czynnik rozwoju intelektualnego człowieka stało się credo przemian. W tym kontekście historię prezydentury III RP zapisuję jako "Zbrodniarza","Bolka","Oszusta" i "Wasala".Podstawa prawna korupcjogenna ustawa zasadnicza. FORTEPIAN SZOPENA w Roku Szopena może symbolizować ideową przyjażń kompozytora z Cyprianem K.Norwidem.Przyjażń z pewnością niesymetryczną biorąc za podstawę ich uznanie za życia,ale tym bardziej budzącą refleksję aby opisać znaczący w świecie polski patriotyzm. KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andrzeja Wajdy,to temat dyskusji na forum GW , która może stanowić podstawę do budowania wniosków z konsekwencji walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem. "" Przy innej okazji krytykując takie praktyki stosowane przez red.J.Paradowską otrzymałem zapewnienie,że to jest wręcz niemożliwe w zwyczaju.Rozbieżność słów i czynów należy do tradycji systemu.
 • 2010-01-11 12:07 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:PO a IPN, czyli bilans musi wyjść na... minus

  Moderatorzy czuwają: Może zatem korzystając z gościnności będzie można zamieścić wymiennie ocenzurowane komentarze. Moderator TAKA ŁADNA PREZYDENTURA Jadwigi Paradowskiej uparcie eliminuje możliwość zamieszczenia następującego wyjściowego komentarza: Wasalna polityka wobec nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.Po transformacji systemowej miała nową odsłonę w roli głównej z neokonserwatystami.Tu znaczącą rolę odegrali spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta",którzy zawarli braterstwo broni z demokratami wojennymi.Jak do znaczenia doszli neokonserwatyści dokładnie opisuje Kevin MacDonald w książce FENOMEN ŻYDOWSKI ?Z tego można wyciągnąć wnioski jakie to pociągnęło konsekwencje polityczne i ekonomiczne na przemiany ustrojowe w Polsce. "KŁAMSTWO!W paradygmacie ewolucyjnym" z naukowym wnioskiem,że to czynnik rozwoju intelektualnego człowieka stało się credo przemian. W tym kontekście historię prezydentury III RP zapisuję jako "Zbrodniarza","Bolka","Oszusta" i "Wasala".Podstawa prawna korupcjogenna ustawa zasadnicza. FORTEPIAN SZOPENA w Roku Szopena może symbolizować ideową przyjażń kompozytora z Cyprianem K.Norwidem.Przyjażń z pewnością niesymetryczną biorąc za podstawę ich uznanie za życia,ale tym bardziej budzącą refleksję aby opisać znaczący w świecie polski patriotyzm. KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andrzeja Wajdy,to temat dyskusji na forum GW , która może stanowić podstawę do budowania wniosków z konsekwencji walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem. "" Przy innej okazji krytykując takie praktyki stosowane przez red.J.Paradowską otrzymałem zapewnienie,że to jest wręcz niemożliwe w zwyczaju.Rozbieżność słów i czynów należy do tradycji systemu.
 • 2010-01-11 12:10 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Taka ładna prezydentura

  Korzystając z gościnności może uda mi się zamieścić komentarz dotyczący IPN (autor Burmetko)
 • 2010-01-11 12:11 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Taka ładna prezydentura

  Dawanie świadectwa prawdzie jest ograniczone,komu na tym zależy ?! Oczywiście wgłębiając się w ten problem każdy na bazie swojej historii może formułować wnioski.Udział Polski i Polaków w walce zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem budzi największe emocje,które przesłaniają rzeczywistość.Tu chciałbym podkreślić patologię przekształceń własnościowych w spółdzielniach mieszkaniowych dokonywaną przez ludzi o nieustalonej prominiencji z czasów gdy partia miała patent na mądrość.Oczywiście w tym procederze uczestniczy również Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Warszawie.W wyniku tej działalności posiadający mieszkanie z wyodrębnioną własnością nie może uzyskać status pokrzywdzonego w obliczu patologicznego zarządzania jego mieniem.Patologiczne,bo nie zgodne z obowiązującą ustawą. Z drugiej strony zbiorowe działanie statutowych organów na rzecz braku praworządnego działania nie może być personalnie zlustrowane przez IPN,aby określić szkołę w wyniku której te praktyki nadal traktuje się jako cnotę. Nie jest to problem jednostkowy.Potencjalnie odniesienie do prawa własności po przekształceniach w spółdzielniach mieszkaniowych może dotykać co 3-go Obywatela.
 • 2010-01-12 14:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:PO a IPN, czyli bilans musi wyjść na... minus

  Mam nadzieję,że interwencja na trwałe wzbogaci komentarze o element racjonalnej krytyki.Komentarze zostały zamieszczone i dziękuję Piotrowi Stasiakowi za odpowiedż w imieniu redakcji. Co do IPN to stoję na stanowisku,że ma wiele do zdziałania aby funkcjonariusze tajnego państwa z czasów gdy partia miała patent na mądrość nie pomagali w utrzymaniu patologii po transformacji systemowej.Wskazywałem na układ państwowo-samorządowy w Środzie Śl,ale bez spodziewanego zainteresowania.
 • 2010-01-12 15:41 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Jak Blair parł do wojny

  Pamiętać trzeba NIE wojnie Papieża-Polaka JP II. Może dowiemy się jak spadobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" też parli do wojny.Niezależnie od spodziewanych profitów piekli swoją polityczną pieczeń braterstwem broni zawartym z demokratami wojennymi. Co by nie powiedzieć,to jednak zbrodniczy komunizm wojenny nie ciągał Polaków po Afganistanie.Jak inaczej ma się sprawa z demokracją wojenną pod wodzą neokonserwatystów opanowanych żydowskim ruchem umysłowym i politycznym.
 • 2010-01-12 15:41 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Jak Blair parł do wojny.

  Pamiętać trzeba NIE wojnie Papieża-Polaka JP II. Może dowiemy się jak spadobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" też parli do wojny.Niezależnie od spodziewanych profitów piekli swoją polityczną pieczeń braterstwem broni zawartym z demokratami wojennymi. Co by nie powiedzieć,to jednak zbrodniczy komunizm wojenny nie ciągał Polaków po Afganistanie.Jak inaczej ma się sprawa z demokracją wojenną pod wodzą neokonserwatystów opanowanych żydowskim ruchem umysłowym i politycznym.
 • 2010-01-12 22:41 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak Blair parł do wojny

  W Polsce opinie publiczne wydawane są przez nadreprezentację mniejszości narodowej.To specjalny rodzaj fenomenu.
 • 2010-01-13 05:20 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:PO a IPN, czyli bilans musi wyjść na... minus

  Z tym poglądem bym polemizował.Na rzecz otwarcia archiwów przemawia fraszka Norwida SIŁA ICH: Ogromne wojska,bitne generały, Policje - tajne,widne i dwupłciowe Przeciwko komuż tak się pojednały? PRZECIWKO KULKU MYŚLOM CO NIE NOWE. USA,można powiedzieć państwo wzorca demokracji też nie było wolne od korupcji.W znacznym stopniu ograniczyły ten proces "świszczące gwizdki",które stawiły czoła z otwartą przyłbicą tej wyniszczającej życie publiczne patologii.Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.Obywatele sami skodyfikują zasłużonych w reżyserowaniu ludzkich życiorysów i biorących udział w kontynuowaniu braku praworządnego działania.
 • 2010-01-13 05:33 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak Blair parł do wojny

  To chwalebne,może tą metodą zostanie ograniczone dalsze nadużywanie bezwzględnego prawa silniejszego. Pomyśleć,że byłego ministra wojny Jerzego Szmajdzińskiego SLD wytypowało do kandydowania na prezydenta RP. Były korespondent wojenny z rewolwerem w ręku w Afganistanie Radosław Sikorski jest nadal ministrem wojennych spraw zagranicznych. Zwolenników i najemników nie brakuje za sprawą wyższości szkoły biznesu nad szkołą ekonomii.
 • 2010-01-15 13:40 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Krótka historia harmonii bytu

  Pojęcie judeo-chrześcijaństwo jest nadużyciem,które ma na celu deprecjonowanie korzeni chrześcijaństwa bazujących na antycznej kulturze greckiej i prawie rzymskim,które tą kulturę rozprzestrzeniły.To dzięki filozofii greckiej ewoluowało pojęcie o systemie demokratycznym,aby ostatecznie na znaczeniu mogła nabrać jednostka podstawa systemu nowożytnego. Odrębną sprawą są żydowskie ruchy umysłowe i polityczne,które scharakteryzował Kevin MacDonlad w FEMOMEN ŻYDOWSKI ?.
 • 2010-01-15 13:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Krótka historia harmonii bytu

  Przekonuje mnie teza,że kreacjonizm i ewolucjonizm nie muszą się wykluczać.Fizycznie Wszechświat ma swoją logikę,ale bez początku i bez końca. W świat fizyczne wkroczyło jednak życie,które ma swoją tajemnicę i inaczej odnosi się do praw fizycznych.Choćby prawo Ohma w odniesieniu do organizmu żywego i tego samego,ale martwego. Człowiek mimo osiągnięć ewolucji myślenia wydaje się być dopiero na początku drogi w poznawaniu praw stworzenia i natury.Wszystko jednak wskazuje na to,że w konkurowaniu ze sobą Boga osobowego z filozoficznym trudno będzie wskazać na zwyciężcę.Choć uświęcona filozoficzna myśl KK,że "Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga choćby sam o tym nie wiedział" może wskazywać na tego drugiego.
 • 2010-01-15 18:43 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Krótka historia harmonii bytu

  To są eksponaty archiwum Wszechświata.Analogicznie jak za Norwidem,że przyjdzie czas korzystania z archiwum kopalni ziemi.Tak się stało dziś z tego korzystamy.Archiwum Wszechświata zostało otwarte i szukamy prawdy.
 • 2010-01-15 18:55 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rezerwowy

  Jeżeli bohater rezerwowej kadry ma tak dużo czasu to niech opracuje wykres obiegu pieniądza na obraz i podobieństwo wykresu Sankey'a dla obiegu wody.W wykresie obiegu wody widać patologiczne strumienie tak pod względem ilościowym jak i jakościowym.Dają impuls aby je zbożnie weryfikować. Z pewnością jest dużo analogii w obiegu pieniądza,tylko trzeba się wznieść na odwagę patriotycznej ekonomii,która nie może przegrywać ze szkołą biznesu.Fundamentewm szkoły biznesu jest utopia GATT i globalnego wolnego rynku.Nie będę dalej rozwijał tematu bo dojdę do żydowskich ruchów umysłowych i politycznych,a za tym podąży cenzura moderatora.
 • 2010-01-15 22:05 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak Blair parł do wojny

  Broń oczywiście była tylko pretekstem dla zbrodniczej działalności jaką podjęli neokonserwatyści w interesie Izraela.Ofiary w ludziach,zniszczenia materialne w tym antycznej kultury.Wszystko dla uśmiercenia satrapy Saddama?Podobnie rzecz się ma z byłymi przyjaciółmi CIA,Talibami!!!
 • 2010-01-16 08:08 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Nowy Prezydent RP. Zawodnicy różnej wagi

  Czytam aktualnie Dale Ahlguist APOSTOŁ ZDROWEGO ROZSĄDKU.Rzecz o Gilbert Keith Chesterton,apologecie wiary i rozumu.To taki XX wieczny angielski Norwid,tylko prozą piszący.Po dotychczasowej historii prezydentami moimi pseudonimami zapisanej chciało by się mieć kolejnego prezydenta "Apostoła"
 • 2010-01-16 16:49 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Turystyka kryminalna

  Szwedzi muszą tworzyć kryminały.My mamy na codzień reżyserowane przez instytucje stanowiące o demokratycznym systemie państwa,politycznych szulerów i nieudolne sejmowe komisje śledcze.
 • 2010-01-16 16:49 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Turystyka kryminalna.

  Szwedzi muszą tworzyć kryminały.My mamy na codzień reżyserowane przez instytucje stanowiące o demokratycznym systemie państwa,politycznych szulerów i nieudolne sejmowe komisje śledcze.
 • 2010-01-18 11:39 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Koniec i Kropa

  Z apostolstwem zdrowego rozsądku coś musiało być jednak nie tak.
 • 2010-01-18 11:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Jest Janukowycz, jest Tymoszenko?

  Po przetarciu drogi do demokratycznego systemu choćby przez polskich politycznych szulerów Ukraina ma duże szanse na wybór prezydenta,który może się okazać APOSTOŁEM zdrowego rozsądku. Trzymam kciuki jako człowiek rodem z Równego,wołyńskiej ziemi
 • 2010-01-18 11:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Jest Janukowycz jest i Timoszenko.

  Po przetarciu drogi do demokratycznego systemu choćby przez polskich politycznych szulerów Ukraina ma duże szanse na wybór prezydenta,który może się okazać APOSTOŁEM zdrowego rozsądku. Trzymam kciuki jako człowiek rodem z Równego,wołyńskiej ziemi
 • 2010-01-18 12:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Skradzione listy od Boga

  Bardziej jesteśmy między młotem wiary,że Bóg jest,a młotem wiary,że Boga nie ma.Z młotek wiary,że Bóg jest miałem osobiste doświadczenie w sekretariacie Kongresu Eucharystycznego,kiedy odmówiono mi przyjęcia listu do Papieża-Polaka JPII.Dużo sobie obiecuję po spotkaniu na SG UW z metropolitą wrocławskim,który będzie rozprawiał:JĘZYK BIBLII JAKO WEHIKUŁ OBJAWIENIA BOŻEGO.
 • 2010-01-18 12:25 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Skradzione listy od Boga

  Tej odpowiedzi się nie znajdzie,ale można znależć odpowiedż co to znaczy być APOSTOŁEM ZDROWEGO ROZSĄDKU.
 • 2010-01-18 14:21 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Trudny wybór

  Po przetarciu drogi do demokratycznego systemu choćby przez polskich politycznych szulerów Ukraina ma duże szanse na wybór prezydenta,który może się okazać APOSTOŁEM zdrowego rozsądku. Trzymam kciuki jako człowiek rodem z Równego,wołyńskiej ziemi. Trzymam je tym bardziej,że znajoma dziennikarka,która w czasie mojej pielgrzymki do miejsca urodzenia w roku 2004 przedstawiała mnie w ukraińskiej szkole z j.polskim jako "żywego Polaka" martwi się,że będzie musiała suszyć suchary.Taki to jest ponoć piekielnie trudny wybór.
 • 2010-01-18 14:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Jedenaste: „nie lekceważ”

  Trudno w dzisiejszych czasach być apostołem zdrowego rozsądku.Zbliżenie do siebie wiary i rozumu ma wymiar nie tylko teologiczny.Ale jest największą nadzieją,że ten proces postępuje. Dużo sobie obiecuję po spotkaniu z metropolitą wrocławskim na SG UW,gdzie rozprawiać będzie : JĘZYK BIBLII JAKO WEHIKUŁ OBJAWIENIA BOŻEGO. Stawiać będę problem : NAUKA WIARY a PRAWDA.
 • 2010-01-18 14:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Jedenaste :(nie lekceważ)

  Trudno w dzisiejszych czasach być apostołem zdrowego rozsądku.Zbliżenie do siebie wiary i rozumu ma wymiar nie tylko teologiczny.Ale jest największą nadzieją,że ten proces postępuje. Dużo sobie obiecuję po spotkaniu z metropolitą wrocławskim na SG UW,gdzie rozprawiać będzie : JĘZYK BIBLII JAKO WEHIKUŁ OBJAWIENIA BOŻEGO. Stawiać będę problem : NAUKA WIARY a PRAWDA.
 • 2010-01-18 20:56 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jedenaste: „nie lekceważ”

  Trudno w skrótowym komentarzu ująć konsekwencje pobożnych biblijnych kłamstw zapisanych językiem hebrajskim. Nie królowie,tylko magowie uczeni patrzenia w przestrzeń kosmiczną.Będąc przy biblijnym modelu Wszechświata,to takie objawienie przekazał Bóg żydów?! W biblii nawet nieudolnie zamieszczone są plagiaty z kultury staroegipskiej i babilońskiej. Wspominam o tym aby dać znak sprzeciwu wobec nadużywania pojęcia JUDEO-CHRZEŚCIJAŃSTWO.Na jakiej kulturze rozwijało się chrześcijaństwo to temat do osobnego omawiania.
 • 2010-01-18 21:12 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jedenaste: „nie lekceważ”

  Nie ma tego komentarza,który otrzymałem na adres mailowy.Postawiony mi został,że daję z góry odpowiedż i zamykam dyskusję.Odpowiadam : Nie daję żadnej odpowiedzi.Interesuje mnie NAUKA WIARY w kontekście PRAWDY.Wiodącą jest tu uświęcona filozoficzna myśl KK "Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga,choćby sam o tym nie wiedział." Tyle i tylko tyle.
 • 2010-01-18 21:57 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jedenaste: „nie lekceważ”

  Pantofelek to pierwotniak.Dziękuję za ocenę,trudna jest do skomentowania.Pozdrawiam.
 • 2010-01-18 22:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jedenaste: „nie lekceważ”

  Błądzić to rzecz ludzka,a trwać w błędzie? Trudna do skomentowania jest ta część,która nie ma związku z moją wypowiedzią.Może żle odczytałem,przepraszam.
 • 2010-01-18 23:26 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jedenaste: „nie lekceważ”

  Ustawa zasadnicza ma jeszcze szereg innych korupcjogennych zapisów.Wiedział co robi Aleksander Kwaśniewski prezydent "Oszust",który nastał po Lechu Wałęsie prezydencie "Bolku".Docelowo przecież szło o demokrację partyjniacką, karykaturę demokracji nowożytnej. Dzięki temu mogło być zawarte braterstwo broni spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą prezydenta "Oszusta" z demokratami wojennymi.Cel został osiągnięty.
 • 2010-01-18 23:33 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Koniec i Kropa

  Jedenaste "nie lekceważ".Tam również komentarze,które wzbogacają treść komentarzy Koniec i Kropka.
 • 2010-01-18 23:39 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Skradzione listy od Boga

  Dając taką odpowiedż otwieram dyskusję na temat biblijnego modelu Wszechświata.To Bóg Żydow tak im ten model objawił w hebrajskim języku ?!!!
 • 2010-01-19 09:02 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Talibowie wcięli się…

  Etyka w polityce przy nadużywaniu bezwzględnego prawa silniejszego. APOSTOŁ ZDROWEGO ROZSĄDKU: “komercjalizm zastąpił prawdę.Handel,który ze swej natury czymś drugorzędnym i względnym-został niczym jak absolut-podniesiony do rangi czegoś pierwszorzędnego i samoistnego.” Nie obchodzi nas dobro lecz dobra. “Przewaga jaką uzyskał on we współczesnym świecie,jest przyczyną wszelkich istniejących nieszczęść.” Trudno nie zauważyć tu żydowskich ruchów umysłowych i politycznych. Opisał to Kevin MacDonald w FENOMEN ŻYDOWSKI?,co znalazło swoje ujscie w polityce neokonserwatystów.Konsekwecją tej polityki było braterstwo broni jakie zawarli spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwasniewskiego prezydenta “Oszusta” z demokratami wojennymi. “Kapitalizm może być równie materialistyczną filozofią jak komunizm i nigdy nie jest w stanie stworzyć podstaw dla ludzkiego szcześcia”. Podstawą prawną dla polskiego kapitalizmu jest korupcjogenna ustawa zasadnicza. Dla kapitalizmu światowego utopijny GATT i globalny wolny handel.Nędzę tej utopii opisał Jams Goldsmith w PUŁAPCE.Co ciekawsze wywiad z autorem przeprowadził Radosław Sikorski,ale nie wiele z tego zrozumiał jako minister wojny,a następnie wojennych spraw zagranicznych.
 • 2010-01-19 15:27 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Turystyka kryminalna

  Nie tylko czyta,ale i ogląda.Koszt tego jest przeogromny nie tylko ekonomicznie,ale i pod względem oddziaływania demoralizującego. Pocieszającym jest fakt,że sądy moralne prowadzą do wykrycia przestępstw i przestępców.
 • 2010-01-19 22:08 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Skradzione listy od Boga

  O tyle wyszedłem zawiedziony ze spotkania,że dotyczyło ono głównie historii tłumaczeń biblii.Uzupełnia ją zachowanie tekstu oryginalnego,kopie w tym te z błędami skrybów,zmiany tekstów w czasie,oraz historia tłumaczeń. Nie było wątku NAUKA WIARY - PRAWDA.Sprytnie rozgranicza się od całości tekstu jako natchnionego fragmenty jako objawione.Tłumaczenia natomiast nie są tekstami natchnionymi. W całej tej biblijnej historii narodu wybranego,który ma swój początek w wyjściu z egipskiej niewoli musi zastanawiać,że ten fakt nie ma innego żródła historycznego. Przekonuje mnie,że w ramach osiągnięć ewolucji ludzkiego myślenia pozostaje człowiekowi być apostołem zdrowego rozsądku,aby zahamować wzrost entropii w życiu publicznym.Z pewnością do tego jest potrzebna i wiara i rozum. Próbkę apokalipsy wynikającej ze wzrostu entropii mamy właśnie po trzęsieniu ziemi na Thaiti.Skuteczne,racjonalne udzielenie pomocy staje się sztuką. Co będzie przy malejących zasobach nośników energii i dalszym wzroście wskażnika demograficznego?!
 • 2010-01-20 08:04 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jemeńska gościnność

  Za siedem lat kończy się ropa. Jaki pomysł na dalszy rozwój Jemenu mają sami Jemeńczycy,a jaki reprezentanci odwołujący się do zastosowania bezwzględnego prawa silniejszego.Chcąć być odpowiedzialnym za wprowadzenie tego prawa dla utrzymania bezpieczeństwa i porządku trzeba sobie i światu dać taką odpowiedż.Okupant musi zdawać sobie sprawę,że ciąży na nim taka odpowiedzialność,aby zapobiec dalszemu rozlewaniu się terroryzmu niczym ropa.Paradoksalnie ropa,której zasoby są ograniczone.
 • 2010-01-20 14:55 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Skradzione listy od Boga

  Całkiem poważnie podeszłem do tego problemu i napiłem list do ks.prof.Mariusza Rosika,który był wprowadzającym do dyskusji JĘZYK BIBLII JAKO WEHIKUŁ OBJAWIENIA BOŻEGO.Też bez ironii,ale NAUKA WIARY poprzez PRAWDĘ,poprzez PRAWA STWORZENIA I NATURY,poprzez ŚWIAT POSTULATÓW ETYCZNYCH mogą prowadzić do ingerencji sił zewnętrznych dla wierzących w kreacjonizm.Tym sposobem nieuporządkowanie na Ziemi może być ograniczone.