Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(12)
Komentarze użytkownika: udubej
  • 2010-04-13 00:34 | udubej

Re:Wielka odpowiedzialność Platformy

Żadnego czekania, żadnej delikatności i jedwabnych rękawiczek. Żadnego wyciągania ręki bo odgryzą. Nie czuje Pani jak się ten wulkan zaczyna gotować? Oni dostali amoku i trzeba im natychmiast odebrać zabawki zanim sobie i nam zrobią krzywdę!
  • 2010-04-13 00:49 | udubej

Re:Pilot: prezydent nigdy na mnie nie naciskał

Zapytanie nr 2496 do ministra obrony narodowej w sprawie odznaczenia pilota prezydenckiego samolotu, kpt. Grzegorza Pietruczuka, srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności Uzasadnienie Według informacji prasowych i wywiadu, jakiego szef MON udzielił dla Radia Zet 19 września br., kpt. Grzegorz Pietruczuk został odznaczony srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności. Wedle słów szefa MON pilot otrzymał medal za ˝przestrzeganie procedur i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo czterech prezydentów na pokładzie˝. Ministrowi chodziło o lot, jaki wykonał prezydencki TU-154 na Kaukaz 12 sierpnia br. Planowo samolot miał lądować w Azerbejdżanie w Ganji, ale prezydent RP podjął decyzję o locie do Tbilisi. Pilot odmówił zmiany kierunku lotu. Decyzja pilota doprowadziła do licznych komplikacji w wizycie czterech prezydentów w Gruzji. Przejazd drogą do Tbilisi był bardzo niebezpieczny i sprowadzał realne zagrożenie dla osób w nim uczestniczących. Według doniesień medialnych obawy pilota o stan techniczny lotniska w Tbilisi były całkowicie nieuzasadnione i można było na nim bezpiecznie wylądować. Proszę wobec tego Pana Ministra o odpowiedzi na następujące pytania: 1. Czy pilot ma prawo odmówić wykonania rozkazu zwierzchnika Sił Zbrojnych RP? 2. Czy odznaczenie pilota za de facto zaniechanie działania tak wysokim odznaczeniem państwowym jest zgodne z obowiązującymi procedurami? 3. Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji, tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów? 4. Czemu sprawa odznaczenia pilota została tak nagłośniona w mediach przez szefa MON? Czy był to kolejny element prowokacyjnej polityki rządu wobec prezydenta RP? 5. Czy zbadano przebieg wydarzeń w kabinie pilotów i zgodność podejmowanych przez nich decyzji z obowiązującymi procedurami? Jakie są wnioski z tej kontroli? 6. Czemu szef MON nie odznaczył innych członków załogi? 7. Jak MON zamierza reagować, jeśli w przyszłości będą powtarzać się tego typu przypadki odmawiania zmiany kierunku lotu? Z wyrazami szacunku Poseł Przemysław Gosiewski Kielce, dnia 23 września 2008 r.
  • 2010-04-13 02:03 | udubej

Re:Wielka odpowiedzialność Platformy

Wykarczowałem drzewko. Do apelu pani Paradowskiej żeby wszystko było cacy sie odnoszę
  • 2010-04-13 20:30 | udubej

Re:do tkw

Udubej jestem. Winami nie handluję, PISu nie lubię.
  • 2010-05-26 21:11 | udubej

Re:Kawiarnia literacka

Wyłania sie jeszcze jeden problem oprócz karalności Kandydata. IPN. Podobno zamierzają wszcząć śledztwo a wtedy musi wyjść na jaw, że procedury krzyżowania nie przewidywały opasek biodrowych dla skazańców. Juz teraz w Łodzi doszło do obrazy uczuc religijnych przez wkroczenie nagusa do świątyni a zatem po procesie lustracyjnym czeka nas zamknięcie wszystkich kościołów lub usuwanie nagich mężczyzn ze wszystkich krzyży w Polsce. Nie ma zgody na to, żeby polski krzyż był goły, jak nie przymierzając, protestancki!
  • 2010-07-06 01:40 | udubej

Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

Niestety to tylko 6 procent przewagi. Gdyby było 40, tak z 70:30 to można by wreszcie dorżnąć watahę, a tak to nawet nie ma jak obławy zrobić. Trudno, trzeba będzie się naparzać kułakami i czekać kiedy Jaro podpali las.
  • 2010-07-11 03:11 | udubej

piąty element programu socjalnego

Problemem jestem zainteresowany osobiscie bowiem za trzy lata osiągnę wiek odchodowy a już teraz obserwuje u siebie niepokojące symptomy: obsesyjne zainteresowanie polityką, kłótnie z telewizorem, pyskówki na forach internetowych, ręce rwące się do wyimaginowanej laski a gardło zaczyna artykułować spółgłoskę bezdżwięczną„Ha” przy skurczu mięsni zwieracza i braku drgań wiązadeł głosowych( sprawdziłem w Wikipedii-niestety potwierdziły sie moje przypuszczenia-to zaawansowane stadium spółgłoski płucnej agresywnej) . Mam tez ostatnio niedparte przekonanie , że jestem bardzo mądrym człowiekiem w związku z czym rośnie we mnie poczucie krzywdy że musze obcować z całą tą resztą przygłupów i oszołomów. Wygląd mam dostojny-już mi się zdarzyło, że pewien młody człowiek pytał mnie czy walczyłem z Niemcami podczas okupacji. Liczą na mnie i czuję że nie mogę zawieść dlatego proponuję wziąć pod rozwagę model socjalny skutecznie przez wieki stosowany na ziemiach naszych: "pierwszym z takich środków ulgi pogańskiej było zabijanie nowonarodzonych dzieci płci żeńskiej,mającej zapobiedz przeludnieniu przyszłemu. Drugim takiez zabijanie dzieci słabych i kalek. Trzecim- ryczałtowe wypędzanie całej męzkiej młodzieży w świat. Czwartym- dobijanie chorych, kalek i starców. Piątym - dobrowolna śmierć ludzi w podeszłym wieku, małżonek po śmierci mężów, braci i przyjaciół w skutek ślubu wzajemnemu, lub tp. I nie są to rysy wyjątkowe , rzadkie, wątpliwe. Świadczą o nich do zbytku dokumenta i dzieje. [...] Po owym zwyczaju zadawania sobie śmierci przez starców- pozostało w Skandynawii wiele nadmorskich skał takzwanych aetta stupa , czyli rodowych, z których sędziwi ojcowie i dziadowie dobrowolnie spadali w morze" To z „ Lechickiego początku Polski” Karola Szajnochy. Szajnocha to taki Palikot polskiej historiografii- twierdzi że początek państwu Piastów dali Normanowie a Słowianie to była taka dzicz zdatna tylko do niewoli i z racji kłotliwości, lenistwa i wzajemnej nienawiści niezdolna do budowania państwa podczas gdy nasi współcześni historycy kupą zgodnie utrzymują że nie żaden Dago-Mesiko tylko Mieszko Pierwszy, któren mówił swoim wojom cały zapłakany " Polska jest najważniejsza" i nie należy tego kwestionować bo z kupą niepatriotycznie jest się kłócić. No ale jeśli to Szajnocha ma rację to ja chcę jak moi przodkowie- dobrowolnie ze skały, tym bardziej że w Trójmieście mieszkam. Zresztą od prawie roku nie mam już pracy więc jest szansa że uniknę laski i słowa na "Ha", no a potem pozostaje nadzieja że moja żona przeczyta i sobie weżmie do serca ten piąty element...
  • 2010-07-13 01:00 | udubej

Re:Pies czyli kot

Caro, ale cię to meritum rzeczywistości pisdnęło przez łeb...
  • 2010-07-23 01:38 | udubej

do Kasi w czerwonym

Nie, nie, nie i nie Kasiu! Żadnych kolumn, wielkich posągów, Trafalgarów. Kameralnie i duszoszczypatielno ma być. Zadumany, pochylony LAK miłośnie głaszcze wdzięcznego Irasiada a nad nimi ponuro górują Borubar z Perejrą symbolicznie i bezprzykładnie zaszczuwając medialnie przestrzeń wokółprezydencką. I ten odtwarzany z głośników tragiczny dżwięk dzwonu z Wall Street, ponure memento spadków nie tyle dygresyjnych co nieuniknionych i stosunkowo bolesnych. To musi porazić!
  • 2010-07-23 01:55 | udubej

Kawiarnia literacka

Zawsze jak trafiałem w Chicago na imprezę z podkarpacką gwarą i góralską muzyką to wyrywały mi się te dwa słowa " ojczyzna mać " z wykrzyknikiem. Sam nie wiem dlaczego..
  • 2010-07-23 01:55 | udubej

polka dance

Zawsze jak trafiałem w Chicago na imprezę z podkarpacką gwarą i góralską muzyką to wyrywały mi się te dwa słowa " ojczyzna mać " z wykrzyknikiem. Sam nie wiem dlaczego..
  • 2012-04-06 03:40 | udubej

Re:Antyizraelski wiersz niemieckiego noblisty

Niespełna 17-letni Grass otrzymał powołanie z poboru do stawienia się w jednostce SS we wrześniu 1944 r. gdy Rzesza już konała. Dopiero w kwietniu 1945 r. jego pułk znalazł się na froncie i Grass dostał się do niewoli amerykańskiej nie oddawszy nawet jednego strzału. Odmowa służby wojskowej lub dezercja karana była śmiercią. I tyle. Rozumiem że zastosował Pan research ziemkiewiczowski: wiadomo że do 1945 roku Niemcy=nazizm= Wafen SS= sympatie nazistowskie Grassa? A dalej poszło jak z płatka-antysemityzm, przynależność plemienna i nie ma prawa. Otóż ma prawo bo zawsze był uczciwy w tym co robił.Zawsze był po stronie ofiar, ten typ tak ma. Pamfletu nie czytałem, podejrzewam że tez bym się wkurzył że ajatollahy to kowboje a Izraelczycy indianie bo też nie lubie jak mi ktoś klocki rozwala ale skoro już Pan wrzuca Grassa w narodowe stereotypy to czy Pan jako Polak ma prawo imputować Grassowi antysemityzm? W końcu my też mamy na sumieniu gorące poparcie zagłady Żydów polskich od którego zapłonęły stodoły,i co gorsza przyzwolenie na oszalałych wyjców antysemickich na ulicach w niemal siedemdziesiąt lat po hańbie współuczestnictwa w Zagładzie a Niemcy przynajmniej uczciwie sie rozliczyli ze swą historią, surowo osądzili swych zbrodniarzy a antysemityzm jest tam raczej pojęciem historycznym. No może rzeczywiście niepotrzebnie wytaczam armaty.W końcu starzy poeci mają swoje dziwactwa. Rymkiewicz chce wieszać a Grassowi może zaszkodziło obieranie cebuli ale to nie powód żeby im było wolno mniej niz innym.Zresztą i tak pozwolą sobie na więcej.Bo się spieszą