Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(347)
Komentarze użytkownika: jpet
  • 2010-11-26 11:03 | jpet

Re:Wojciech Jaruzelski w składzie RBN

Proponuję, aby Pan "zniesmaczony" założył stosowne stowarzyszenie zniesmaczonych w celu samopomocy w intensyfikacji publicznego uwalniania jadu oraz rejestracji traumatycznych wspominek dla wyłaniania i nagradzania mistrzów w doznanych cierpieniach. Pańskie zniesmaczenie głoszone w ciemno (kim są odwiedzający ten blog?) po prostu się marnuje. A mnie Pan Prezydent zaskoczył bardzo pozytywnie (prawie). Prawie - bo komentując atak oszołomów we fragmencie gdzie przywołał własny życiorys wobec Pana Generała popełnił nietakt. Pozdrawiam, Jpet1
  • 2010-11-29 08:55 | jpet

Re:Wybory sędziów sądu konstytucyjnego

"" Podzielam tę opinię. Jpet
  • 2010-12-15 15:22 | jpet

Re:Wojciech Jaruzelski, czyli problem z generałem

Wydaje mi się, iż sedno w tym, iż nie z Generałem jest problem lecz z rzeszą mastodontów, którzy inscenizują "patriotyczne " kawałki w stylu starcia ZOMO ze studentami z okazji 13 grudnia czy też grę "mały powstaniec" dla przedszkolaków w Muzeum Powstania.Zgroza. "Gdy rozum śpi, budzą się upiory.....
  • 2010-12-29 01:10 | jpet

Re:Prezydent podpisał ustawę o pracy emerytów.

Pani Joanna Solska zapomniała najwyraźniej, iż głównym powodem (rzekomo)wprowadzenia możliwości kontynuowania zatrudnienia i pobierania emerytury (dla tych, którzy osiągnęli wiek emerytalny)miała być zachęta do kontynuowania pracy (zwłaszcza przez kobiety)po osiągnięciu tego wieku. Szacuje się, że z tej możliwości skorzystało zaledwie 50 - 60 tys osób (10 tys w stosunku do 50 tys to jest 20% więc nawet nie przyłożono się, aby tę liczbę przynajmniej nieco lepiej oszacować.Jak widać, nie były to wielkie frukta, jeśli na kontynuację zatrudnienia z pobieraniem emerytury zdecydowało się tak niewielu. Nie doczytałam też - bo nie znalazłam danych, ile niby to nasze państwo na tym traci - ja widzę wyłącznie zyski np.: 60(?) tys osób pobiera należną emeryturę legalnie i zgodnie z prawem. Tych samych 60(?) tys osób pracuje wytwarzając jakieś tam dobra i płacąc podatki i składki oraz np. pilnie dba o siebie i swoje zdrowie aby nie wylecieć z pracy - co już samo w sobie stanowi w POLSCE wartość społeczną. To, że durna władza zrobi, co zechce bo jest władzą wiem od dawna. Ale tego, że pani Joanna Solska ową durnotę wspiera wiem od dziś. Życzę pomyślności w nadchodzącym roku,
  • 2011-01-15 20:03 | jpet

Re:Raport MAK ws. katastrofy

Podzielam konkluzję "lukada" z ps. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-01-15 20:13 | jpet

Re:Raport MAK ws. katastrofy

Podzielam konkluzję "lukada" z ps. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-02-24 15:53 | jpet

Re:Pogrubienia - moje

"- Jeżeli Unia Europejska ma być obszarem wolnej konkurencji, to nie wolno tworzyć sztucznie skonstruowanych mechanizmów, które tę konkurencję radykalnie ograniczają. To, że w ciągu ostatniego dwudziestolecia nie zbudowano m.in. dróg do tych portów, to jest nasza polska wina. Ale nie wolno nam się zgadzać na celowe zmierzanie do tego, by jedni mieli przewagę, a drudzy byli od początku na straconej pozycji. W żadnym wypadku nie wolno nam się na to godzić. Musimy wykorzystać wszystkie metody, by to odwrócić - apelował w Szczecinie Kaczyński. " Przepraszam, że się wtrącam... Słyszałam, że mamy od groma problemów z gazem - bo własnego nam nie starcza. To na Boga, dlaczego nie dołączyliśmy do tej inwestycji? Wspólnie zawsze taniej i respekt wiekszy! Gdy rozum śpi budzą się upiory.....
  • 2011-03-09 08:08 | jpet

Re:Instytut od narodowej pamięci i jego nowe władze

Pełna zgoda.Działalność IPN-owskich "badaczy" to obraza rozumu, prawa, człowieczeństwa i wolności obywatelskiej. Sianie nienawiści, mentorstwo kanalii i uzurpacja do jedynie słusznego osądu. Obrzydliwe. Bez pozdrowienia jpet
  • 2011-03-10 18:21 | jpet

Re:Jaruzelski nie jedzie do Rzymu

Dlaczego pan prezydent Komorowski za pieniądze podatników zamierza ze świtą udać się do Rzymu? Beatyfikacja Jana Pawła II nie jest wydarzeniem państwowym Watykanu lecz wydarzeniem religijnym w państwie Watykan. NIC MI DO TEGO jeśli Pan prezydent Komorowski z dowolnie dobrana świtą BĘDZIE uczestniczył w w/w zdarzeniu NA WŁASNY KOSZT. Veto dla pielgrzymki na koszt podatników - w tym mój.
  • 2011-03-10 18:55 | jpet

Re:Rok niepodległości prokuratury

"To jest cena,którą zapłacił Andrzej Seremet za podpis LK na nominacji na Prokuratora Generalnego." Raczej to jest cena jaka zapłaciło nasze społeczeństwo za postawienie na czele "zreorganizowanej" prokuratury sędziego, którego wiedza o instytucji, którą przyszło mu kierować była delikatnie rzecz ujmując "teoretyczna". Rywalem do stanowiska był rasowy prokurator który tę instytucję znał - dlatego musiał zostać utrącony. Z punktu widzenia PiS i LK było to dobre posuniecie - bo nowy szef musiał się posłużyć "starym" personelem. Nowy PG ma PROK reformować.... tyle, że nie wie jak. Jego rywal wiedział jak i dlatego nominacji na PG nie dostał. Ciągle wóz przed koniem - ciekawym, czy dożyję konia przed wozem!
  • 2011-03-20 12:23 | jpet

Re:Bronisław Komorowski: oceniamy prezydenta

"Mieliśmy do wyboru Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Myślę, ze naród wybrał mniejsze zło" Zgoda. Choć w ramach liczby etatów i budżetu Kancelarii Prezydenta brakowi kindersztuby oraz nieortograficzności OSOBY NR 1 łatwo zaradzić. Musi OSOBA NR 1 nie świadoma luk zarówno w wychowaniu jaki polszczyźnie a kamaryla jak to kamaryla.... śmieszno, aż straszno. PS. O innych, intelektualnych niedostatkach OSOBY NR 1 jako trudniejszych w eliminacji litościwie nie wspomnę! Akceptuję Prezydenta swego - bo mogę mieć GŁUPSZEGO! Pozdrawiam, jpet.
  • 2011-03-31 08:15 | jpet

Re:Centroprawica zmęczona władzą

Za to Berlusconi, ach ten Berlusconi..... http://www.youtube.com/watch?v=N56A9mZ-D5g Filmik wg mnie rewelacyjny! Pozdrawiam, jpet
  • 2011-04-01 08:49 | jpet

Re:Specjalny felieton dla POLITYKI

RZARCIK BĄBA! JESTEM POD ŚLNYM WRARZENIEM! OSTŻĘ ZEMBY NA KONSEK PSZYSZŁOROCZNY! TO BY BYŁO NA TYLE jpet PS Podzielam opinię "Spiocha" z dziś o 00:03
  • 2011-04-04 11:12 | jpet

Re:DEBATA: Jak obchodzić pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej?

"Tymczasem w kraju na kazdejej ulicy zapalic gromnice,domy udekorowac flagami z kirem,i nie zapomniec o dzwonach,Niech dzwonia caly dzien,ku trwodze i ku pamieci!!!!!!!!!!!!!!!! " A każdy gospodarz/gospodyni domu (dawniej cieć/cieciowa) winni na apelu o 4 rano sprawdzić stosowność i jakość przygotowania każdego lokatora (znicze, flagi, i wniesienia opłaty za walenie w dzwony) do obchodów wg zacytowanego scenariusza. PS. Przeraża, że KACZYZM smoleński wyzwolił we mnie dziką, pierwotną agresję. Sądziłam, że jestem osobą opanowaną, z dystansem do "rzeczywistości". Pękłam, powstrzymuję się przed pluciem żółcią. KANALIE, które wyzwoliły we mnie takie uczucia skreślam.
  • 2011-05-09 08:33 | jpet

Re:Zamknięte stadiony w Warszawie i Poznaniu

Podzielam opinię, że pan premier Tusk nie powinien angażować się osobiście w "sprawie kiboli" jednak z przyczyn, których w komentarzu i artykule nie znalazłam. Pan Premier sam dobierał sobie szefów resortów. Zakładam zatem, że ma ministra spraw wewnętrznych oraz komendanta głównego policji - dostatecznie kwalifikowanych oraz umocowanych aby: 1. Odwołać panią Wojewodę bydgoską z racji zlekceważenia opinii policji o braku możliwości właściwego zabezpieczenia "imprezki" w Bydgoszczy oraz 2. dyscyplinarnie zwolnić policjanta, który na papierze firmowym pismem służbowym zwrócił się do prywatnej firmy (PZPN) w sprawie prywatnej dopuszczenia na stadion kreatury z zakazem stadionowym orzeczonym przez sąd. Czego więcej potrzeba? Nad czym tu się pochylać? Kogo, czego i dlaczego bronić? A w sprawie policji.Koszty interwencje/asysty policji na prywatnych imprezach winni pokrywać organizatorzy imprez. Bez wyjątków i bez dyskusji.
  • 2011-05-13 19:19 | jpet

Re:Rozmowa z Markiem Belką, prezesem NBP

Nie tylko ROZUMIEM co mówi Pan Prezes Belka, ale także mam głębokie przeświadczenie, że mówi TRAFNIE. Bardzo mnie to satysfakcjonuje. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-05-13 19:24 | jpet

Re:DEBATA: Noc muzeów - sens czy bezsens?

3 x TAK ! MA SENS!
  • 2011-05-15 09:43 | jpet

Popieram w całej rozciągłości. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-05-15 09:45 | jpet

Kocham ziewającą Skłodowską! Pozdrawia, jpet
  • 2011-05-15 10:16 | jpet

Gdy w latach 50. i 60.(matura 64) wszelkie publiczne dostępne urządzenia sanitarne - także w szkołach - przedstawiały obraz nędzy i rozpaczy z powodu regularnych demolek - z wykręcaniem kranów i rozbijaniem muszli włącznie - że nie wspomnę o brudzie,smrodzie i braku mydła - niedoścignionym wzorem czystości i wyposażenia były WATERKLOZETY w Pałacu Kultury. Trzy dekady później, gdy dostępności RZECZY - zaworów, kranów, muszli, itd stała się powszechna - WC-ty w Pałacu pozostały ok, ale za to polepszyło się w szkołach , a po zainstalowaniu się w Polsce sieciowych karmicieli - KFC, PIZZA, MCDONALD + sprzedawców paliw (stacje) obywatele stopniowo przyzwyczaili się do publicznych standardów sanitariatów - dążąc, by we własnych domach mieć co najmniej nie gorsze.Tak z grubsza przez dostępność kreującą potrzeby podnosi się standard - oczywiście w największym uproszczeniu. Po tej przy długiej dywagacji sanitarnej mam uwagę do tekstu Kaliny 16. Jeśli nigdy nie byłam w np. muzeum - to dlaczego mam chcieć tam chodzić? (Kalina 16 zamiast przestrzeni oswajania dla nieuczestniczących serwuje ich surowy osąd.) Sadzę, że NOC MUZEÓW budzi w niektórych ludziach taki fajny snobizm, żeby się pokazać tam, gdzie mówią, że warto i będzie się działo. To, że za darmo też może mieć znaczenie, ale gdy policzyć kasę wydawana z tej okazji na np. przekąski i transport - to wcale nie jest impreza "darmowa" - zwłaszcza, gdy wypad ma charakter rodzinny... Mogę zrozumieć, że Kalina 16 ma w tym dniu/nocy + w dni poprzedzające więcej pracy - ale to koszt "niesienia kaganka"... Nawiasem mówiąc - wydaje mi się, że godziny otwarcia wystaw i muzeów są niedostosowane do współczesnego,często wielogodzinnego trybu pracy wielu (ilu?) potencjalnych zwiedzających. W pochmurnej Polsce dla niektórych jest dylematem - niedziela w plenerze czy w budynku muzeum (światło sztuczne). Kalina 16 nie lubi Nocy Muzeów - czemu się nie dziwię. Niemniej jednak, społeczeństwo, które utrzymuje instytucje kultury powinno mieć u tych instytucji pewne względy, a instytucje działać tak, aby o publiczność zabiegać. "Nocą Muzeów" wydaje mi się czynić to całkiem zgrabnie. Wydaje mi się, że "Noce Muzeów" zaowocowały już zwiększeniem zainteresowania szerokiej publiczności wydarzeniami artystycznymi - ale trzeba działać, aby to rosnące zainteresowanie podsycać. Jak? może np. 1 raz na kwartał udostępnić zbiory/część zbiorów jakiegoś muzeum w nietypowej porze - np. do 24:00? A czy będą chętni - w dobie internetu łatwo zapytać - potem zaryzykować sprawdzenie. Widzę tylko jeden problem - ochrona czasu pracy i awantura związkowa.W obronie muzealników! Pozdrawiam, jpet
  • 2011-05-18 16:56 | jpet

Re:Polityczny słownik Mariusza Janickiego i Wiesława Władyki

"smoleńska wdowa" - TERMIN, KTÓREGO MI BRAKOWAŁO.DZIĘKI! jpet
  • 2011-05-27 17:10 | jpet

Re:Oto przedsmak kampanii wyborczej

Zgoda.
  • 2011-06-15 10:58 | jpet

Re:Sylwetka Adama Hofmana, rzecznika PiS

"jeden z tych, którzy w życiu nie przepracowali uczciwie ani jednego dnia" Raczej odbieram tego ananasa jako wysoce wydajnego KANALIĘ vulgaris w odróżnieniu od jego (równie pracowitego) szefa KANALII primus inter pares (coś z ta gramatyką łac/pol nie bardzo mi wychodzi. Wobec w/w TUZÓW DUCETTO vel PIĘKNY MANIO jawi się gołębicą z gałązką oliwną w dzióbku! Pozdrawiam, jpet
  • 2011-06-15 11:10 | jpet

Bardzo przepraszam, że się WYMĄDRZAM, ale rodziny sobie nie wybieramy, a nawet żona/mąż odpowiadają za siebie sami.... Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się ten wpis choć do bohatera artykułu nie tylko nie żywię cienia sympatii, ale nawet troszeczkę kibicuję LOSOWI W SPRAWIE WPADANIA W DOŁKI, KTÓRE KOPANE SĄ DLA WPADEK BLIŹNICH. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-06-15 11:11 | jpet

Bardzo przepraszam, że się WYMĄDRZAM, ale rodziny sobie nie wybieramy, a nawet żona/mąż odpowiadają za siebie sami.... Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się ten wpis choć do bohatera artykułu nie tylko nie żywię cienia sympatii, ale nawet troszeczkę kibicuję LOSOWI W SPRAWIE WPADANIA W DOŁKI, KTÓRE KOPANE SĄ DLA WPADEK BLIŹNICH. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-06-15 11:12 | jpet

"jeden z tych, którzy w życiu nie przepracowali uczciwie ani jednego dnia" Raczej odbieram tego ananasa jako wysoce wydajnego KANALIĘ vulgaris w odróżnieniu od jego (równie pracowitego) szefa KANALII primus inter pares (coś z ta gramatyką łac/pol nie bardzo mi wychodzi. Wobec w/w TUZÓW DUCETTO vel PIĘKNY MANIO jawi się gołębicą z gałązką oliwną w dzióbku! Pozdrawiam, jpet
  • 2011-06-28 11:28 | jpet

Re:Raport Kalisza, czyli jak to było za rządów PiS

Uważam, że za rządów premiera Tuska jestmi jako obywatelowi znacząco gorzej(vide m. inn. reakcja na raport pana Kalisza, czy rozwiązanie sprawy komisji Kościelnej). Co do dziennikarzy - mam in gremio jak najgorszą opinię - oczywiście zgodnie z powiedzeniem, iż nie ma reguły bez wyjątków. Dziennikarze to de facto wykonawcy zadań partyjnych i manipulatorzy opinii publicznej.Lizusostwo,służalczość, nieuctwo,przekupność, koteryjność, brak znajomości i poszanowania zarówno prawa jak i elementarnych praw człowieka; prymitywny język i żałosna zarówno w mowie jak i w piśmie polszczyzna . W tej chwili słyszę w radio TOK FM wypowiedź pana redaktora Semki o tym, że Miłosza w Krakowie potraktowano lepiej (po śmierci) niż pp. Kaczyńskich. (Kolejnemu pomnikowi pp.Kaczyńskich mówię nie i zmieniam stację.) Ale kogo obchodzą moje poglądy? Poglądy "zapyziałego komucha-starucha któremu najwyższy czas DO PIACHU". Pozdrawiam ciepło, 65. letni, od zawsze wolny strzelec socjaldemokrata.
  • 2011-06-29 17:34 | jpet

Re:Watykan reaguje na słowa o. Rydzyka

Zawsze byli, są i będą równi i równiejsi. Gdybym to ja podjął np. kwestę publiczną z pominięciem odpowiednich zgód itd. pewnie dostał bym grzywnę w wysokości maksymalnej (jeśli coś takiego istnieje - bo nie wiem) i kompletnie rujnujący domiar od fiskusa. Potraktowanie jak wyżej - jako skandalicznie łagodne oburzyło by kwiat dziennikarzy inkwizycyjnych, i doprowadziło do złożenia skutecznej petycji w/w oraz z nimi solidarnych - w sprawie poddaniu mnie resocjalizacji POLEGAJĄCEJ na korekcie mojego myślenia o sobie w kierunku: CO WOLNO WOJEWODZIE TO NIE TOBIE S....PODCZAS DOGŁĘBNYCH,KILKULETNICH REKOLEKCJI W KOZIE O PODWYŻSZONYM RYGORZE. Gdy rozum śpi budzą się upiory. Pozdrowienia z polskiego piekła jpet
  • 2011-07-03 21:23 | jpet

Re:Sejm głosował za zakazem aborcji

Popieram.
  • 2011-07-03 21:25 | jpet

Smutne, że trafność komentarza to "10". Pozdrawiam
  • 2011-07-03 21:51 | jpet

Wypowiedź "muratora" 2011-07-01 22:30 nie powinna ukazać się publicznie. Widać, nie dość wredna i chamska, aby kwalifikować się do usunięcia przez moderatora. Obrzydliwość zdobna.
  • 2011-07-13 09:27 | jpet

Re:Prawica lamentuje: sprzedana

Wg mnie Rzepa stała się za Gaudena niezłym dziennikiem . Nawet Wildstein mi specjalnie nie przeszkadzał - bo był jednym z różnych politycznych opcji.Do czasu. WIELKI INKWIZYTOR Wildstein & kompania szefa wygryźli. Mnie to już nie obchodzi. Gazet nie czytam, wiadomości nie słucham a ponadto po 50 latach przestałam kupować POLITYKĘ choć śledzę, a czasem komentuję to, co udostępniacie w necie. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-07-13 09:33 | jpet

Sąd odebrał dziecko, media nagłośniły

Horror. Podzielam w pełni opinię Pani redaktor. Pozdrawiam,jpet
  • 2011-07-13 09:33 | jpet

Piotruś i państwo.

Horror. Podzielam w pełni opinię Pani redaktor. Pozdrawiam,jpet
  • 2011-07-13 10:57 | jpet

Re:Po sprawie Dubienieckiego: Prokuratura oraz dymisje w Kancelarii Prezydenta

Urzędnik mojego urzędnika nie jest moim urzędnikiem. Czy w przedstawionych kręgach służą biurokraci wysokiej próby - zarówno intelektualnej jak i etycznej? (Osobiście nie zauważyłam). W następstwie nieobyczajności urzędniczej - przesuniecie na niższe stanowisko służbowe w ramach dymisji. Naiwnie sądziłem, że takie okoliczności skutkują definitywnym zakończeniem kariery urzędniczej delikwenta. Jakwidać moje poglądy nie przystają do rzeczywistości. PORA UMIERAĆ, jpet, pora umierać! Pozdrawiam .
  • 2011-08-23 13:51 | jpet

Re:Do wrogów GMO.

Dzięki Arturze za wpis. Jaka edukacja taka ignorancja. Zauważyłam, że oszołomy przeciw GMO, selekcji i właściwej utylizacji odpadów i śmieci, energetyce jądrowej, obowiązkowemu szczepieniu dzieci itp nadspodziewanie licznie reprezentują młode i najmłodsze pokolenia. Szczuciu publiki oddają się zaś bezkompromisowo i z neoficką gorliwością ignoranci z mediów nazywający siebie dziennikarzami. Jak używać rozumu, gdy się go nie ma? Pozdrawiam, jpet
  • 2011-08-23 14:00 | jpet

Re:Jarosław Kaczyński proponuje,

O jakim prawie w odniesieniu do mojej ojczyzny mowa? Masz tyle, ile zagrabisz - dasz tyle, ile ustąpisz. JK - wybitny z grabienia, DT wybitny z ulegania. I to by było na tyle. Moja chata z kraja. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-08-26 08:17 | jpet

Re:Tragedia w Ząbkach: babcia zabiła, system zawiódł

Inkwizytorze Augustusie - nie dyskutujesz - osądzasz.
  • 2011-09-19 21:48 | jpet

Re:Ranking posłów rozstrzygnięty. Kalisz wygrywa

ener, pełna zgoda. Pozdrawiam.
  • 2011-09-23 08:24 | jpet

Re:PiS typuje kandydatów na ministrów

Ze smutkiem i w dużej mierze podzielam opinię "aks"a , ale domagam się jednak oddania tego, co należne osłom wszelkiej maści, których również media niezależnie durne i wredne obsypują komplementami i pochylając się nad ich "niedolą" nazywają OBYWATELAMI. ("Paprykarz" na ministra!) Polskie piekło. Przestałam słuchać i oglądać wiadomości. Jak mi się zachce to czytam. Tylko Politykę i tylko w necie. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-09-27 17:12 | jpet

Re:Kolejna bitwa Jerzego Hoffmana

Wczoraj byłam na premierze. Przed projekcją krótkie zagajenie reżysera oraz jednego z producentów w asyście (przedstawionych wcześniej publiczności) kilkunastu Bardzo Ważnych Dla Zrealizowania Filmu Osób.(Wyłącznie mężczyźni). Film bardzo długi. Uciążliwy fizycznie przez dręczące wzrok efekty 3D. (Nota bene owe sztuczki 3D bywa, że rozbawiają nieporadnością bądź skromnością uzyskanych efektów - tak jak bawią "kolorowe" foto-pocztówki z 1. dekady XX wieku. Z punktu widzenia - czymkolwiek to jest - estetyki, głębi przekazu intelektualnego, etycznego i historycznego, kultury narracji oraz wypowiedzi religijnej - poziom filmu daleko poniżej średniego. W dłuższych akapitach epatujący krwawą jatką, i obscenicznym zamiłowaniem do starannej egzemplifikacji wyczynów - "komunistów" w odróżnieniu od (lepszego? bogobojnego?) motłochu?! Dlaczego i kiedy narracja swobodna a kiedy i dlaczego bliższa historii - trudno dociec. Powyższe dotyczy również scen kabaretowych. Aktorsko - nic szczególnego - bo i role zarysowane ubogo i sztampowo. Pani Urbańska - wspanialej urody a rola, szkoda gadać. 3 aktorskie perełki w niemal epizodycznych rólkach:pani Ewa Wiśniewska - jako "mścicielka", pan Bogusław Linda - Wieniawa i Pana Strzelecki - Witos. I to by było na tyle. Nie polecam, ale jak kto chce zobaczyć raczkujące 3D - może warto, aby samemu śledzić(?) w tej dziedzinie postępy.Mnie jak dotąd 3D nie rajcuje. Wielkie kino dobrze się sprawdza jak dla mnie także w 2D. Pozdrowienia, jpet.
  • 2011-09-27 18:13 | jpet

Re:Kto kogo wykorzystuje w kampanii

Ja także! Zgodnie z porzekadłem: NIE MA TEGO ZŁEGO CO BY NA DOBRE NIE WYSZŁO! Pozdrawiam ciepło, jesiennie i słonecznie jpet
  • 2011-09-27 18:29 | jpet

Re:„1920 Bitwa Warszawska”: pierwsza recenzja

Wczoraj byłam na premierze. Przed projekcją krótkie zagajenie reżysera oraz jednego z producentów w asyście (przedstawionych wcześniej publiczności) kilkunastu Bardzo Ważnych Dla Zrealizowania Filmu Osób.(Wyłącznie mężczyźni). Film bardzo długi. Uciążliwy fizycznie przez dręczące wzrok efekty 3D. (Nota bene owe sztuczki 3D bywa, że rozbawiają nieporadnością bądź skromnością uzyskanych efektów - tak jak bawią "kolorowe" foto-pocztówki z 1. dekady XX wieku. Z punktu widzenia - czymkolwiek to jest - estetyki, głębi przekazu intelektualnego, etycznego i historycznego, kultury narracji oraz wypowiedzi religijnej - poziom filmu daleko poniżej średniego. W dłuższych akapitach epatujący krwawą jatką, i obscenicznym zamiłowaniem do starannej egzemplifikacji wyczynów - "komunistów" w odróżnieniu od (lepszego? bogobojnego?) motłochu?! Dlaczego i kiedy narracja swobodna a kiedy i dlaczego bliższa historii - trudno dociec. Powyższe dotyczy również scen kabaretowych. Aktorsko - nic szczególnego - bo i role zarysowane ubogo i sztampowo. Pani Urbańska - wspanialej urody a rola, szkoda gadać. 3 aktorskie perełki w niemal epizodycznych rólkach:pani Ewa Wiśniewska - jako "mścicielka", pan Bogusław Linda - Wieniawa i Pana Strzelecki - Witos. I to by było na tyle. Nie polecam, ale jak kto chce zobaczyć raczkujące 3D - może warto, aby samemu śledzić(?) w tej dziedzinie postępy.Mnie jak dotąd 3D nie rajcuje. Wielkie kino dobrze się sprawdza jak dla mnie także w 2D. Pozdrowienia, jpet.
  • 2011-10-10 09:04 | jpet

Re:Polityczne szanse Palikota

Tylko czy szanowny Donald Tusk tego chce? To, że Donald Tusk wykręca się od przestrzegania KONSTYTUCJI specjalnie mnie nie dziwi - ale pomagający w tym Pan Prezydent - gorszy. Pozdrawiam jesiennie, jpet
  • 2011-10-17 10:38 | jpet

Re:PiS, SLD, Ruch Palikota – spore zmiany po wyborach.

dotyczy:2011-10-13 20:49 | Nureddin Przychylam się do zdania Nureddina. Byłem i jestem socjaldemokratą.Nie tylko z "etykiety" ale przede wszystkim z aktywności społecznej - często wyszydzany i ośmieszany przez tych, którzy tej mojej działalności są głównymi beneficjentami. Nie wierzyłem, że p. Tusk po wygranych wyborach rozpocznie niezbędne reformy i zdecydowałem sympatyzować z każdym ruchem za świeckością państwa. Premier Tusk tego, co jest zapisane w konstytucji za wartość nie uważa - a prezydent Komorowski chronić nie zmierza. Zawiodła mnie również postawa pana prezydent Kwaśniewski. Powstanie klubu sejmowego posła Palikota jest dla mnie wyrazem obywatelskiej niezgody na bezprawie polityków i sprzeniewierzanie się konstytucji. Mam nadzieję, że ruch będzie rósł w siłę i doprowadzi do rzeczywistego rozdziału państwa i kościoła. Pokojowo. Bez ekscesów , w drodze demokratycznych wyborów. Pozdrawiam ciepło w ten przepiękny jesienny dzień.
  • 2011-10-19 17:18 | jpet

Re:Kościół w liczbach

W wyliczance brak mi cmentarzy. Zauważyłem, że w kwestii pochówku - w zasadzie monopol KK. A teraz dodatkowy wątek dla szykany możliwość kremacji zwłok. Ile proboszcz straci, gdy w miejsce np. wykupu kolejnych kwater dla kolejnych członków rodziny - krewni/powinowaci kombinują, jak by tu zagęszczając kwaterę urnami wykpić się od kościelnego haraczu. Jednak prawdziwa katastrofa następuje wtedy, gdy nieboszczyk ateista czy agnostyk zawinszuje sobie pochówek "cywilny" np. "u mamusi" w innym mieście. Wykonanie takiej woli jest wyczynem wielkim i trudnym. Jeśli mamusia była katoliczką - to nie ma zmiłuj. Pomaga tylko - przemowa do licznych rąk w różnych oddziałach lokalnych Organizacji KK. Jeśli chodzi o nieruchomości -nie ma nic bardziej intratnego od "prowadzenie" cmentarza. Byłbym bardzo usatysfakcjonowany, gdyby redakcja POLITYKI zainteresowała się sprawami pochówku w świetle ustaleń państwo - kościół (nie tylko KK) oraz codziennej praktyki. Wydajecie mi się rzetelni i dociekliwi. To ważny temat. Pozdrawiam, jpet.
  • 2011-11-05 14:36 | jpet

Re:Ziobro, Kurski i Cymański usunięci z PiS

Nie zdziwił bym się, gdyby wylani przedstawili super "kwity" na szefa. Tak mnie to PiS-towarzystwo z powinowatymi,kibolami i mediami brzydzi, że palce kleją mi się do klawiatury. jpet
  • 2011-11-12 11:12 | jpet

Re:Kobiety w kierownictwie Sejmu

Dzięki za listę. Nie zapomnę. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-11-25 20:21 | jpet

Re:W telewizji najważniejszy jest juror

Miedzy innymi z przedstawionych w artykule powodów 5 lat temu wyrzuciłem telewizor. Czasem dopada mnie żal, że nie zrobiłem tego 5 lat wcześniej. Pozdrawiam, jpet
  • 2011-12-10 11:44 | jpet

Walka o szacunek dla czeskiego knedlika

Jako aktywny czechofil (do czego z pewnością również przyczynił się Mariusz Szczygieł) jestem za. Gdybyśmy nieco więcej uwagi poświęcali temu , co i jak (także z kim!)jemy - zapewne nieco mniej było by w nas agresji a może także częściej byśmy się uśmiechali? Pozdrawiam ciepło, jpet
  • 2011-12-10 11:44 | jpet

Nie rzucim knedlika...

Jako aktywny czechofil (do czego z pewnością również przyczynił się Mariusz Szczygieł) jestem za. Gdybyśmy nieco więcej uwagi poświęcali temu , co i jak (także z kim!)jemy - zapewne nieco mniej było by w nas agresji a może także częściej byśmy się uśmiechali? Pozdrawiam ciepło, jpet
  • 2012-01-04 13:21 | jpet

Re:Adam Rapacki odwołany z MSW

Zatem "białas" na ministra i będzie ok?!!! Pozdrowieni, jpet
  • 2012-01-04 14:46 | jpet

Re:Adam Rapacki odwołany z MSW

A tak przy okazji: pani/e Quilla jeden o zębie, drugi o dębie. Porażony głębią intelektu, jpet
  • 2012-01-06 12:49 | jpet

Re:DEBATA: Awantura o leki, kto ma rację - lekarze? aptekarze? rząd?

RMUA jest jedynie drukiem. Ni mniej ni więcej. Aby mieć pewność, że KTOŚ jest w danym dniu ubezpieczony należało by mieć dokument potwierdzający wpłynięcie do NFZ (za pośrednictwem ZUS) właściwej składki z adnotacją o okresie w jakim dana składka pokrywa ubezpieczenie delikwenta. Proste? Nie wie lewica co czyni prawica. Spór idzie o kasę i tylko kasę. Ze wszystkich stron. Szkoda słów. Państwo jest głównym szczującym na siebie różne grupy obywateli. Dziennikarzy zaś generalnie nie ma - bo poza nielicznymi prym wiodą miernoty na usługach. Debile wszystkich szczebli - zarówno państwowi jak i samorządowi - zwani czasem politykami - rozbestwili się tak dalece, że uwierzyli, iż do rządzenia nie potrzebna im jest ani wiedza ani wykształcenie, ani doświadczenie. Nie ma potrzeby zapoznawania się z faktami, opracowaniami, danymi, ekspertyzami zawodowców - za wyjątkiem "oświecania" czerpanego obficie z krynicy Episkopatu Kościoła Katolickiego. Spodziewam się w nieodległej przyszłości zastąpienie sądów mieszanymi - kościelno-obywatelskimi ławami sprawiedliwości. W tym kontekście spodziewam się, że(dzięki światłemu i inspirowanemu Bożą Łaską ministrowi Gowinowi) prokuraturę zastąpi rodzaj kościelno-ludowych urządów donosów (na wzór IPN)w imię etyki i moralności Bożej wyposażony w sieć biur terenowych ds skutecznego pomawiania, uchybiania czci i pozbawiania honoru oraz (na wszelki wypadek)dóbr materialnych a także pomocy w organizacji zbiorowych szkalowań oraz skutecznych samosądów. Pora umierać. Pozdrawiam, jpet
  • 2012-01-10 12:48 | jpet

Re:Dlaczego prok. Przybył próbował się zabić?

Rozumiem, że autor Jan Bohymski zredagował swój tekst w oparciu o osobiste doświadczenie. Obrzydliwe.
  • 2012-01-10 12:58 | jpet

Re:Dlaczego prok. Przybył próbował się zabić?

Dodał bym do wpisu "Stonki" iż ..." nie zasługujecie ZA WYJĄTKIEM KILKORGA na najmniejszy szacunek." Listę uzupełnił bym o polityków i samorządowców in gremio. BEZ WYJĄTKÓW.
  • 2012-01-25 14:52 | jpet

Re:Czy gaz łupkowy odmieni Polskę

Pełna zgoda z tym, że o ile dobrze usłyszałem (radio) "interesu" zarówno Rumunia jak i Bułgaria niedawno się wycofały. Polska jako kraj (władze) oraz jej mieszkańcy (bo nie przechodzi mi "przez klawiaturę" OBYWATELE) nie spoczywają w degradacji, dewastacji, zaśmiecaniu, zatruwaniu i td.:gleby, powietrza wód powierzchniowych i gruntowych - a teraz rządzący zwani politykami prą za cenę utrzymania władzy do degradacji najgorszej z możliwych - degradacji wód podziemnych. Polska pod względem zasobności w wodę jest jednym z najuboższych krajów w Europie.Do tego przyczyniła się zarówno rozpoczęta po wojnie i trwająca do dziś rabunkowa gospodarka związana z eksploatacją kopalin jak i z rolnictwem i leśnictwem. Przez 20 lat NOWEGO doczekaliśmy się najgłębszej pogardy dla: fachowców/zawodowców/ światłych/mądrych myślących holistycznie i td - zarówno ze strony urzędników i polityków (opłacanych przecież z daniny publicznej) jak i większości tzw. elektoratu. Jeszcze nigdy tak nie było, aby jakoś nie było panowie i panie: PIERWSZY MECHANIKU - pośle Macierewiczu; PIERWSZY KARDIOLOGU - europośle Ziobro, KOŻUSZKU ZE ŚMIETANKI PRAWNICZEJ: posłanki i posłowie: Wróbel Czuma, Kępa, Gowin; SKARBNICE MĄDROŚCI WSZELAKIEJ : premierze Tusk, prezesie Kaczyński, pani Fotygo panie prezydencie Komorowski. Zaiste, nie matura.... Ciepło pozdrawiam, Jpet PS. Jeśli "władza" nie jest w stanie wyegzekwować: sprzątania kup przez właścicieli psów i np. naprawienia szkód właścicielom z tytułu zalepiania elewacji domów reklamami firm, których adresy znajdują się na tych reklamach - gaz łupkowy "ulepszyć" Polskę nie ma szans.
  • 2012-01-26 04:56 | jpet

Bingo!
  • 2012-01-26 21:33 | jpet

Bingo!
  • 2012-01-28 15:41 | jpet

Re:Darmowa szkoła może być droga

Gdy rozum śpi budzą się upiory. Co wynoszą z domów "mądrych inaczej" , regularnie upupianych i upupiających się na własne życzenie rodziców, manipulujące nimi i szantażujące ich dzieci? "Koniec i bomba ,a kto czytał to trąba! " Pozdrawiam ciepło, Jpet
  • 2012-01-29 07:58 | jpet

Re:Czy cudzoziemcom opłaca się abolicja i legalny pobyt w Polsce?

Pamiętam dworzec w WestBerlin z Polakami handlującymi kostkami masła i innym nabiałem i tp (TURYSTAMI zapewne)i pobojowisko - śmietnisko pozostawiane przez nich po odejściu pociągu do Polski... Widzę odrażające zachowanie wobec cudzoziemców zarówno urzędników wszelkiej maści jak i większości tych, którzy mienią się OBYWATELAMI. (Płaszczenie przed jednymi i skrajna pogarda wobec innych.) Widzę w SEJMIE RP skandaliczne,publiczne,personalne, rasistowskie, pogardliwe wystąpienie posła A z tytułu etnicznego pochodzenia posła B. Nawiasem mówiąc poseł A ani przymiotami duchowymi ani obywatelskimi lub wiedzą do pięt posłowi B nie sięga. A SEJM RP na to z uciechy RECHOCZE. Obrzydliwe. Czego oczekiwać od średnio rzecz ujmując TROGLODYTÓW ZDOBNYCH nazywanych zbiorowo władzą ustawodawczą i władzą wykonawcza? Sądzę, że mądrze opracowana abolicja i legalizacja pobytu cudzoziemców bardziej niż cudzoziemcom - opłaciła by się Polsce. Pogoda wspaniała, pozdrawiam i zachęcam do myślenie na spacerze! Jpet
  • 2012-01-29 08:20 | jpet

Re:Rozmowa z Gosią Baczyńską

Gratuluję i życzę spełnienia zarówno zawodowego jak i osobistego!
  • 2012-02-05 09:07 | jpet

Re:Tragedia małej Magdy z Sosnowca

W październiku 1982 roku, nazajutrz po przyjeździe do Toronto moją uwagę zwróciła uliczna kaseta z gazetami, gdzie na 1. stronie TORONTO STAR stało napisane wielkim boldem (cytuję z pamięci): na parkingu ciężkiego sprzętu budowlanego między transporterami znaleziono zawinięte w becik, kwilące niemowlę. JAKA TRAGEDIA SPOTKAŁA MATKĘ, ŻE COŚ PODOBNEGO SIĘ WYDARZYŁO? Zaopiekowano się dzieckiem a stosowne służby.... i tak dalej... Tych, co z ludzkiej tragedii robią widowisko i żerują na ich nieszczęściu : p. Rutkowskiego, tzw "dziennikarzy" czy media nazywam po imieniu - KANALIE. Matka dziecka została już osądzona z pozbawieniem elementarnych praw obywatelskich. Panie ministrze Gowin ,pierwszy katoliku RP - nie sądź, że wsadziłeś głowę w piach - wsadziłeś głowę do szamba. Policja usprawiedliwia się przed troglodytą Rutkowskim i mediami, prokuratura na 2 łapkach w "słupku" przed krwiożerczymi "dziennikarzami(?)", pan Seremet i szef MSW milczą. A mediowe kanalie coraz śmielej w poczuciu " słusznej sprawy" szczują tzw prostych ludzi na nieszczęsną. Gdzie jesteście zakłamani purpuraci? Dlaczego nie wypowiedziała się w kwestii łamania praw obywatelskich nieszczęsnej MATKI Fundacja Helsińska i inne od praw człowieka? Samosąd , czysty samosąd.Panie premierze Tusk śmiało, masz pan większość - likwiduj więc sądy - niech zakwitnie łąka obywatelskiego wymiaru sprawiedliwości uzupełniona o obywatelski aparat ścigania no i oczywiście oskarżenia publicznego. Obywatele! Precz z policją, prokuraturą i sadami. Lepiej sobie poradzicie sami. Nie sądziłem, naiwny, że takiej hańby dla Polski dożyję. Obrzydliwe. Pora umierać!
  • 2012-02-05 09:49 | jpet

Re:Konkurs architektoniczny na najpiękniejsze i najbrzydsze budowle w Polsce

Bardzo proszę, aby w przypadku tych obiektów , które nie zostały uznane za udane również podać autorów. Uważam, że każdy zrealizowany obiekt powinien MIEĆ TABLICĘ AUTORSKĄ PODOBNIE JAK OBIEKT W BUDOWIE MUSI MIEĆ TABLICĘ INFO. Wydaje mi się, że GARGAMEL TVP jest autorstwa pana Czesława Bieleckiego - pewności nie mam, a ponieważ należy do moich "faworytów" (budynek) wiedzieć bym chciał. Sadzę, że w przypadku obiektów użyteczności publicznej finansowanych (nawet w najskromniejszym wymiarze) z funduszy publicznych "TABLICE AUTORSKIE" winne być obowiązkowe jako należne (obowiązkowe?) info dla fundatorów jak o autorach dzieła - czyli właścicielach praw niematerialnych. Nawiasem mówiąc ciekawy temat również w związku z zadymą w/s ACTA. Kto był np autorem projektu "domu pod sedesami" na Marszałkowskiej, a kto był autorem przeróbki jego elewacji ? Bym rad wiedzieć. Pozdrawiam
  • 2012-02-05 11:14 | jpet

Re:Tragiczny zwrot w sprawie małej Magdy

Mnie też.
  • 2012-03-12 15:02 | jpet

Re:Populistyczne hasła - odświeżona broń opozycji

ad "juzek" Raatunku! Artykuł rozumiem - zaś komentarz "juzka" ani w ząb. Pomocy, proszę! Pozdrawiam, jpet
  • 2012-03-13 10:20 | jpet

Re:Manifa 2012: Przecinamy pępowinę

Jakież płaskie i prostackie są (w większości) zamieszczone tu wypowiedzi. Zauważyłem, że mężczyzn sekowanie osobników swojej płci w sensie GENDER nie "kręci". Walczą ze sobą o władzę, kasę i kobiety - a światopogląd jest raczej narzędziem niż celem walki. Kobiety zaś dają wyraz swojej niechęci czy wręcz wrogości wobec kobiet o innych niż własne opiniach, zapatrywaniach i poglądach. Wydaje się, że z okazji ostatniej manify chętny mógł by przedstawić obszerna dokumentację wspomnianego zjawiska. Ciekawym, czy np. panie Olejnik, Kidawa-Błońska, Wróbel, Kluzik-Rostkowska, Kempa, Marszałkini sejmu, podobnie do mnie dostrzegają swoje powinowactwo ideologiczne z takimi socjospecami jak panowie Terlecki, Gowin,Lisicki, Wildstein, Semka, Ziobro, Rydzyk itd. Pozdrawiam serdecznie wszystkie PANIE jpet
  • 2012-03-13 10:20 | jpet

Re:Manifa 2012: Przecinamy pępowinę

Jakież płaskie i prostackie są (w większości) zamieszczone tu wypowiedzi. Zauważyłem, że mężczyzn sekowanie osobników swojej płci w sensie GENDER nie "kręci". Walczą ze sobą o władzę, kasę i kobiety - a światopogląd jest raczej narzędziem niż celem walki. Kobiety zaś dają wyraz swojej niechęci czy wręcz wrogości wobec kobiet o innych niż własne opiniach, zapatrywaniach i poglądach. Wydaje się, że z okazji ostatniej manify chętny mógł by przedstawić obszerna dokumentację wspomnianego zjawiska. Ciekawym, czy np. panie Olejnik, Kidawa-Błońska, Wróbel, Kluzik-Rostkowska, Kempa, Marszałkini sejmu, podobnie do mnie dostrzegają swoje powinowactwo ideologiczne z takimi socjospecami jak panowie Terlecki, Gowin,Lisicki, Wildstein, Semka, Ziobro, Rydzyk itd. Pozdrawiam serdecznie wszystkie PANIE jpet
  • 2012-03-24 11:18 | jpet

Re:Tragedia Magdy z Sosnowca - nowe fakty

W pełni popieram (normalny 2012-03-23 08:20). Wyrażam zgorszenie, niesmak i rozczarowanie z powodu sposobu podjęcia tematu przez autora. Jpet
  • 2012-03-24 11:18 | jpet

W pełni popieram (normalny 2012-03-23 08:20). Wyrażam zgorszenie, niesmak i rozczarowanie z powodu sposobu podjęcia tematu przez autora. Jpet
  • 2012-03-24 11:20 | jpet

Popieram. Jpet
  • 2012-04-05 13:31 | jpet

Re:Państwo Kościół w państwie Polska

W pełni podzielam poglądy autora. Jako rocznik 46 zmian nie doczekam. Politycy i urzędnicy - troglodyci - pieczeniarze płaszczący się przed katolickim klerem drwią w żywe oczy z prawa i konstytucji - wywołując rechot zadowolenia prymitywnej, leniwej zawistnej i kołtuńskiej tłuszczy (czytaj PRAWDZIWYCH POLAKÓW)którą de facto skubią najskuteczniej i nieodwracalnie.Z przyszłości. Gdy rozum śpi budzą się upiory. Pozdrawiam.
  • 2012-04-11 16:01 | jpet

Adam Bielan wróci do PiS?

Ani mnie to grzeje, ani ziębi. Życzę sobie, moim dzieciom, moim żonom - byłym i obecnej, moim znajomym, przyjaciołom, wrogom, żydom, cyklistom, gejom, lesbijkom, transwestytom, zielonoświątkowcom, ateistom i agnostykom, luteranom, muzułmanom, greckim i rzymskim katolikom, prawosławnym, mądrym i głupim, poważnym i śmiesznym, leniwym i pracowitym, ładnym i brzydkim ciepłych, pogodnych i życzliwych ludzi w swoim otoczeniu.
  • 2012-04-11 16:01 | jpet

Ani mnie to grzeje, ani ziębi. Życzę sobie, moim dzieciom, moim żonom - byłym i obecnej, moim znajomym, przyjaciołom, wrogom, żydom, cyklistom, gejom, lesbijkom, transwestytom, zielonoświątkowcom, ateistom i agnostykom, luteranom, muzułmanom, greckim i rzymskim katolikom, prawosławnym, mądrym i głupim, poważnym i śmiesznym, leniwym i pracowitym, ładnym i brzydkim ciepłych, pogodnych i życzliwych ludzi w swoim otoczeniu.
  • 2012-04-11 16:02 | jpet

• 2012-04-11 16:02 | jpet

• 2012-04-11 16:05 | jpet

Re:Adam Bielan wróci do PiS?

Przepraszam za multiwpis. Powód: gapiostwo. Pozdrawiam, jpet
  • 2012-04-18 16:01 | jpet

Re:Muzyka poważna 2011. Nominowana Agnieszka Budzińska-Bennett

Muzyka pani Agnieszki to krystaliczne piękno. Speszył mnie powód nominacji: "...za odważną decyzję realizowania swoich ambicji artystycznych w trudnym obszarze średniowiecznej muzyki wokalnej". Trudno. Jpet
  • 2012-04-18 16:01 | jpet

Re:Muzyka poważna 2011. Nominowana Agnieszka Budzińska-Bennett

Muzyka pani Agnieszki to krystaliczne piękno. Speszył mnie powód nominacji: "...za odważną decyzję realizowania swoich ambicji artystycznych w trudnym obszarze średniowiecznej muzyki wokalnej". Trudno. Jpet
  • 2012-09-26 13:40 | jpet

Re:Zamienione zwłoki, PiS atakuje

Wobec ogromu "niewyobrażalnego" czyli katastrofy smoleńskiej i oszołomskich ataków na PAŃSTWO udostępnił bym w internecie BEZ KOMENTARZA(a także bez możliwości kopiowania i z zakazem powielania i td i tp)fotodokumentację tej katastrofy. O ile pamiętam Pan Maciarewicz był zbyt delikatny, aby z widokiem skutków katastrofy zmierzyć się na miejscu... Dziś podczas wizyty w TOK FM pan minister Gowin w rozmowie z redaktorem Wróblem wywarł na mnie ogromne wrażenie zarówno otwartością (celi śmierci) jak i intelektem (betonowym)... Minister sprawiedliwości rządzącej partii zainicjował w moim mniemaniu kamienowanie jedynego prawdziwie mężnego członka partii rządzącej - Pani Ewy Kopacz. Jest to panie Premierze cios w Pana. I kto tu rządzi? Cieszę mnie, że (zgodnie z dzisiejszym komunikatem) ponad 2 milionów Polaków mieszka i pracuje gdzieś w UE (poza Polską)i ma się dobrze. Najwyraźniej są tego warci.Tam. Pozdrawiam, jpet
  • 2012-10-03 21:10 | jpet

Czy tabloidy pomagają rozwiązywać prawdziwe problemy?

Wolał bym, aby Pani redaktor Ewa Wilk POWSTRZYMAŁA się od relacjonowania osądów i opinii "publiki" - na temat OFIARY PRZEMOCY. Metoda dziennikarska polegająca na komentowaniu wypowiedzi publiki wrogiej ofierze jest moim zdaniem całkowicie chybiona i szkodliwa. Dołożyła Pani w ten sposób ofierze - a sam czyn i jego sprawca pozostali z boku. Najprzykrzejsze jest jednak to, że z pewnością nie miała Pani takich intencji! Wydaje się, że wyznania poczynione przez ofiarę przemocy - osobę bardzo znaną i popularną - umieszczone w "brukowcu" stanowić mogą silny bodziec dla tych maltretowanych kobiet, które chcą wyrwać się z opresji. Pani felieton w POLITYCE raczej przygnębia. Pozdrawiam Jpet
  • 2012-10-09 15:18 | jpet

Kim jest premier PiS?

Szef PAN dyskredytujący kolegów - akademików i akademik na usługach partyjnych czyli kożuszek ze śmietanki polskiej elity naukowej(politycznej?).
  • 2012-10-10 15:23 | jpet

Re:Ranking: wybierz najlepszych i najgorszych ministrów Tuska

Popieram!
  • 2012-10-10 15:38 | jpet

SYLWETKA: Krzysztof Skowroński

W rezultacie wielogodzinnych poszukiwań zwięzłego określenia przedstawionej w artykule sylwetki nie umiem wznieść się ponad DUPEK-a. Pomocy!
  • 2012-10-19 15:24 | jpet

Rzecznik SLD dał plamę

Taki wasal jaki pan. Brak słów.
  • 2012-10-25 15:40 | jpet

Re:Premier kontra skrzecząca rzeczywistość

"Urządza się casting na kozła ofiarnego, żeby coś rzucić opinii publicznej i pokazać twardość męża stanu. Czy jednak do szukania winnego i wyrażania ubolewania ma się każdorazowo włączać szef rządu sporego europejskiego państwa? " NIE , ale czyniąc to Premier zaświadcza o własnej słabości. Pouczanie a priori sądu i autorytarne wypowiadanie się w sprawach, które nie znajdują się w jego gestii odbieram jako gorączkową próbę przypodobania się niektórym wyborcom - choć nie jestem pewien, czy zblatowanie części "KIBICÓW" i paru tysięcy lekkomyślnych zarządców własnego mienia może wystarczyć. Wielki Dachowy, Wielki Futbolista, Wielki Sędzia, Ojciec Kibiców, Wielki Troskliwy o PZPN, - wprost żałosne. Panie Premierze - lepiej mówić do rzeczy. Minister Mucha - to idealny "chłopiec do bicia". Za to Minister Gowin pieszczoszek i ssynek zdobny, Pana Premiera w szachu trzyma. Być może pan Premier wierzy, że rozporządzenie w sprawie "in vitro" przywróci mu choć cząstkę elektoratu wkurzonego inkwizytorem Gowinem. Cóż, sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało! Pozdrawiam, jpet
  • 2012-11-21 13:24 | jpet

Re:Gdyby wybuchło, powstałby krater o obwodzie kilkudziesięciu metrów - ekspert dla POLITYKA.PL

Podzielam pogląd. WYPOWIEDŹ PANA PROKURATORA NA KONFERENCJI - ŚMIESZNO , AŻ STRASZNO.
  • 2012-11-21 15:09 | jpet

Re:Platforma pracuje nad rewolucją w kodeksie drogowym

Nie matura a chęć szczera..... Przekonanie (p)OSŁÓW o omnipotencji własnej wprawia w osłupienie. Gdy dureń - lecz WYBRANIEC NARODU - działa w oparciu o ILUMINACJĘ OSOBISTĄ tak jak przywoływana posłanka - śmieszno, aż straszno. PS. Ten artykuł legitymizuje sposób stanowienia prawa, wobec którego POLITYKA zdaje się być krytyczna.(sic!) - a panią (p)osłankę promuje.... Pozdrawiam, jpet
  • 2012-11-28 16:33 | jpet

Muzyka poważna 2012. Nominowana Agnieszka Budzińska-Bennett

Słuchanie artystki (i jej zespołu) to doświadczanie CZYSTEGO PIĘKNA... Niezwykłego.... Nieoczekiwanego... Wyrwanego z zapoznania...
  • 2012-11-28 16:33 | jpet

Muzyka poważna 2012. Nominowana Agnieszka Budzińska-Bennett

Słuchanie artystki (i jej zespołu) to doświadczanie CZYSTEGO PIĘKNA... Niezwykłego.... Nieoczekiwanego... Wyrwanego z zapoznania...
  • 2013-01-04 15:26 | jpet

Re:Sąd nie rozgrzeszył dr. G. IV RP też

Ponieważ Kamiński, Ziobro i Kaczyński doprowadzili do wyniesienia się dr G z praktyką za granicę - to gdy któremu nawali pikawa pozostanie tylko ober spec Antek Macierewicz. Co by było na tyle.
  • 2013-01-10 08:36 | jpet

Re:Z czego żyją byli politycy za granicą

Sądząc po zamieszczonych opiniach, najlepszym (choć przemilczanym wyjściem) było by systematyczne katrupienie tych "byłych" czyli wrednych darmozjadów. Ciekawi mnie, czy narastanie populizmu z kretynizmem jest koniecznością historyczną. Właśnie jakaś niewiasta twierdzi w radiu, że jestem idiotą, bo śmiem mieć pozytywne wspomnienia z przeszłości - choć urodziłem się - o zgrozo - w 1946 roku. Ja nie chcę nikogo za nic katrupić. Cóż, ani za Gomółki, ani za Gierka, ani za Jaruzelskiego nie byłem tak opresjonowany jak w NOWEJ POLSCE. Przez księży, pismaków, media, władze, sąsiadów, urzędników wszelkiej maści z ministrem Gowinem na czele. Rządzi ustawodawczo i wykonawczo zdeprawowane,zawistne, zachłanne nieuctwo. Ludzie światli i mądrzy pochowali się do mysich norek. To jeden ze sposobów, wszakże niezbyt skuteczny, uniknięcia szkalowania. Obrzydliwość Za największy zaś skandal plebs mentalny uważa pobieranie wynagrodzenia stosownego do fachowości, wkładu pracy i pozycji. Jestem człowiekiem niezależnym
  • 2013-01-11 23:24 | jpet

Re:Metody CBA: „stalinowskie” również w innych akcjach

Może jeszcze z innych przyczyn,niż Stary Polak z PRL-u na Donalda Tuska i PO głosować nie będę.
  • 2013-01-16 08:09 | jpet

Re:Co się dzieje z filmem o Wałęsie?

"Czy wybitny scenarzysta może się zgodzić na to żeby nie być równoprawnym z reżyserem ( też wybitnym )współtwórcą filmu o Wałesie ? Czy musi tolerować fakt że Wajda, jak pisze redaktor, ciągle coś kombinuje, przemontowuje, zgodnie z tym, jak on to wszystko AKTUALNIE widzi. Czy scenarzysta oddaje swój urobek reżyserowi, który może z nim robić, co chce ?" Zawiść,kołtuństwo, jątrzenie, pomawianie i hektolitry jadu - oto zawartość tego i pozostałych komentarzy. Będzie film - chętnie obejrzę. A co do stosunków towarzysko - zawodowych miedzy twórcami filmu i/lub jego bohaterem - nie mój problem. Z filmów Wajdy nie widziałem - bo NIE CHCIAŁEM - Katynia i filmu o papieżu Janie Pawle II. Pozostałe uważam za dobre, bardzo dobre , doskonałe lub wybitne. Z licznych względów. Także artystycznych. To by było na tyle. Właśnie wybieram się na spacer po świeżym śnieżku. Bardzo łatwo studzi emocje i rozgrzewa (od obcowania z czystym i białym pięknem ) duszę. Pozdrawiam, jpet
  • 2013-01-16 08:09 | jpet

Re:Co się dzieje z filmem o Wałęsie?

"Czy wybitny scenarzysta może się zgodzić na to żeby nie być równoprawnym z reżyserem ( też wybitnym )współtwórcą filmu o Wałesie ? Czy musi tolerować fakt że Wajda, jak pisze redaktor, ciągle coś kombinuje, przemontowuje, zgodnie z tym, jak on to wszystko AKTUALNIE widzi. Czy scenarzysta oddaje swój urobek reżyserowi, który może z nim robić, co chce ?" Zawiść,kołtuństwo, jątrzenie, pomawianie i hektolitry jadu - oto zawartość tego i pozostałych komentarzy. Będzie film - chętnie obejrzę. A co do stosunków towarzysko - zawodowych miedzy twórcami filmu i/lub jego bohaterem - nie mój problem. Z filmów Wajdy nie widziałem - bo NIE CHCIAŁEM - Katynia i filmu o papieżu Janie Pawle II. Pozostałe uważam za dobre, bardzo dobre , doskonałe lub wybitne. Z licznych względów. Także artystycznych. To by było na tyle. Właśnie wybieram się na spacer po świeżym śnieżku. Bardzo łatwo studzi emocje i rozgrzewa (od obcowania z czystym i białym pięknem ) duszę. Pozdrawiam, jpet
  • 2013-01-23 08:08 | jpet

Fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

"Wprowadzanie do polityki – i to w formie bardzo intensywnej – więzi biologicznej, rodzinnej emocji, a więc spraw z innego porządku niż zwyczajowa demokratyczna procedura, było ewenementem." Delikatnie rzecz ujmując - nic dodać, nic ująć. De facto - HORRENDUM.
  • 2013-01-23 08:08 | jpet

MATKA POPLKA

"Wprowadzanie do polityki – i to w formie bardzo intensywnej – więzi biologicznej, rodzinnej emocji, a więc spraw z innego porządku niż zwyczajowa demokratyczna procedura, było ewenementem." Delikatnie rzecz ujmując - nic dodać, nic ująć. De facto - HORRENDUM.
  • 2013-01-25 11:53 | jpet

Co dalej z projektem „Gliński”

Jak to było w Panu Tadeuszu? ".... głupi niedźwiedziu, gdybyś w mateczniku siedział... i t.d. De gustibus (także elit(?))non est disputandum.
  • 2013-01-25 11:53 | jpet

Prezydent Gliński

Jak to było w Panu Tadeuszu? ".... głupi niedźwiedziu, gdybyś w mateczniku siedział... i t.d. De gustibus (także elit(?))non est disputandum.
  • 2013-01-25 12:06 | jpet

Re:Min.Gowin naprawia razace uchybienia podwladnych

"Too little and too late, aby zmienic obraz obecnego rzadu..." Przyłączam się. Rządy intelektualnego buractwa dadzą popalić ich zwolennikom. To tylko kwestia czasu. Dawajcie proszę ptaszkom maleńkim (sikorki, wróbelki)ziarenka (słonecznika) - a większym (gawronom, kawkom) troszkę sadełka! Aura bardzo dla nich wroga!