Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(1314)
Komentarze użytkownika: ${user_name}
  • 2010-05-19 14:07 | Andrzej Falicz

Re:Janina Paradowska pyta Bronisława Łagowskiego

" Polacy najbardziej przeżywają zdarzenia symboliczne, legendowe, wspomnieniowe, poetyckie, natomiast to, co jest realne, empiryczne, słabo do nich dociera." To jest najlepszy komentarz do wywiadu. Pan profesor stwierdza jacy są Polacy i proponuje prowadzenie polityki w oderwaniu od tego faktu. Polityka dzieje się w realiach społecznych i światopoglądowych, które są rzeczywistością niezależnie od personalnych sympatii nawet profesorskich. Polska być może nie dorasta do oczekiwań Pana Profesora i tu Pan Łagowski wpisuje się w długą listę obrażonych na rzeczywistość i rozczarowanych nieudanym narodem... Jest to pozycja również z punktu widzenia naukowego fałszywa. Kaczyńscy i PiS nie stworzyli tych milionów Polaków o rozczarowującym Profesora światopoglądzie - oni są tak jak i Polska ze swoimi wadami, które mogą się ku zaskoczeniu "nieśniących profesorów" okazać zaletami...można się z nimi nie zgadzać ale bez nich w Polsce się niewiele zrobi. To tak jakby ratować Polskę przed nią samą - typowa pogarda elit, które "wiedzą i rozumieją". Katyń był mitem założycielskim w innym aspekcie - niszcząc tysiące przedstawicieli polskiej patriotycznej elity stwarzał miejsce dla nowych - prosowieckie. Natomiast Powstanie Warszawskie nie musi być "świętowaniem" czegokolwiek co w sposób manipulacyjny próbuje Profesor imputować by potwierdzić z góry założoną idee. Powstanie może być UCZCZENIEM ofiar - o których tylko nadzwyczaj zadufani w sobie mogą wydawać wyroki. Historia Polski JEST TRAGICZNA - czy mamy się wstydzić jej obiektywnego tragizmu? Może w ogóle nie należało walczyć z hitlerowcami tylko "mądrze" czekać na wyzwolenie - zakładać profaszystowskie partie, witać Niemców kwiatami itd... Jest bardzo dużo wyjątkowej złej woli w pomyśle, że wina za Smoleńską tragedię jest po stronie Kaczynskich bo uparli sie by świętować ponownie - to jest to OCZYWISTA bzdura. Tragedia mogłaby się zdarzyc Tuskowi i wtedy moglibysmy mędrkować się, że powinien lecieć pare dni później z Kaczyńskim. Albo mogła by się wydarzyc w locie do Portugalii i wtedy można by było powiedzieć za profesorem, ze lepiej "siedzieć w domu" a nie rozjeżdżać się po swiecie..., W sumie niby mądre ale klucz jest w słowie NIBY...
  • 2010-05-20 14:13 | Andrzej Falicz

Po co ta agresja

Pisze jedynie o tym, ze Polacy są jacy są. Jeżeli duża ich część chce wierzyć w mity i jak ładnie napisał mattek: "Ludzie chcą wzruszeń, ideałów, zmitologizowanej historii, "obrony wartości". Efektem takich oczekiwań społecznych jest władza w stylu PO/PiS, która sama jest produktem owych oczekiwań i jednocześnie doskonale wie jak je zaspokajać. W tej kwestii nic nie zmieni się przez długi czas." to jest faktem. Tobie nie muszą się podobać ludzie o według Ciebie anachronicznym światopoglądzie. Ale jak większość spraw dotyczących ludzi wartościowanie jest tu relatywne w zależności od Twojego punktu widzenia - inni maja prawo się z nim nie zgadzać. Demokracja polega na tym, ze kraj jest rządzony przez przedstawicieli różnych grup społecznych a nie jedynie światłych elit. Projekty światłych elit już były i jest to często nic więcej jak inżynieria społeczna - zbankrutowana. Po co utyskiwać na nieudany naród...więcej tolerancji w stosunku do innych. Bo nie są pragmatyczni jak Niemcy, bo nie są weseli jak Włosi, bo nie są wysocy jak Serbowie - NO NIE SA. Przpomina mi to utzskiwanie Profesor Srody, ze przeszkodą w zwalczaniu przemocy w rodzinie jest „…przynajmniej w Polsce, rodzinocentryczny typ społeczeństwa i wspólnotowy charakter cenionych wartości. Wiąże się to z polską tradycją, przede wszystkim zaś z religią. Najważniejszą wartością jest ciągle w Polsce nie jednostka, lecz rodzina... Dla kogoś innego to właśnie jest zaletą a nie wadą - i powinno się odnosić do społeczeństwa jakim jest a nie jakim by się chciało je widzieć.
  • 2010-05-20 14:32 | Andrzej Falicz

Podziekowania

More Zapomniałem podziękować za merytoryczny inaczej wtręt o mojej bełkotliwości...(Faktycznie zrobiłem literówkę). Mam pytanie, Twój pseudonim wynika z tego, ze po prostu chciałbyś być kimś innym niż Polakiem kimś bardziej światowym i nowoczesnym (takim more raczej niż less, bo przecież nie możesz nazwać się np. Dobromił... taki obciach)...no bo Cie ta ciemnota tak wnerwia itd. To by wiele tłumaczyło.
  • 2010-05-20 14:34 | Andrzej Falicz

more

No bo widzisz mnie się akurat w Polsce podoba to co Tobie i Profesorowi nie.
  • 2010-05-21 11:21 | Andrzej Falicz

Demokracja Żab

Żaba daj spokój ze słowami wytrychami typu banda oszołomów - czy są to ci co myślą inaczej niż Ty. piszesz: "jesli tylko ta elita, ci uczeni, filozofowie zostaja odsunieci od wladzy nastepuje chaos, wojny, upadek panstw..." Żabciu a kto wydaje glejty tej elicie do rzadzenia reszta bandy oszolomow jak pieknie to podsumowujesz (czy masz na mysli "plebs"?...). DEMOKRACJA współczesna to rządy wybierane przez piekarzy, ślusarzy i gospodynie domowe (i cale szczęście) a władze np. w Kambodży sprawowali filozofie (jak Pan Profesor) i to po Sorbonie.
  • 2010-05-21 19:09 | Andrzej Falicz

Jako

Gospodyni domowa nie tylko jestem pelna oburzenia ale Zabo Ty moja nie zgadzam sie z Toba z powodow pryncypialnych. Bynajmniej nie jestem galareta mimo nioe zamieszkiwania Paryza.
  • 2010-05-22 13:25 | Andrzej Falicz

Dumny proletariusz

Przedstawiciel proletariatu brzmi dumnie. Moj pradziad bral udzial w rewolucji Pazdziernikowej. Pogarda dla tzw. "zwyklego czlowieka" nie robi nikogo niezwyklym. Jest to najczesciej przejaw arogancji i ukrytych kompleksow. Takie poklosie anachronicznego podzialu na chamow i panow. Pan Lagowski reprezentuje ten wlasnie nurt myslenia - stad jego przeszlosc partyjna. Jest propanstwowcem jak dlugo to on jest przy sterze... a demokracja choc ulomna ma zawsze racje tak jak zawsze jest pogoda - choc nie zawsze dobra. Czesto jest to jak roznica miedzy narzekajacymi na opieszalosc wladz w czasie powodzi a tymi, ktorzy ustawiaja worki...
  • 2010-05-23 07:53 | Andrzej Falicz

Czytaj more ze zrozumieniem

Wtret o rewolucji byl odpowiedzia na wpis Nowego, ktory pisze o mnie proletariusz...trzymaj sie merytorycznej oceny wpisow bez obelg typu slowotok i belkotliwosc to nie sa argumenty. Utyskiwanie, ze polski patriotyzm jesttaki a nie inny to po prostu bzdura. Profesor banialuki wypisuje. Polska jest po prostu wciaz biednym krajem o tragicznej historii i zmarnowanych kilkudziesieciu latach wladzy, w ktorej Pan profesor bral udzial. Polacy nie sa ani specjalnie gorsi ani lepsi niz inne narody. Szukanie "winy"w nadrzeczywistosci to jak prpaganda polskich ulanow pedzacych na czolgi. Czy Ty more poczuwasz sie do "nadmiaru" falszywego patriotyzmu?. Ja nie. Jest wiele do zrobienia ale nie mamy sie czego wstydzic. Ludzie pracuje ciezko, planuja, sa pragmatyczni i aktywnie upiekszaja ten kraj...nie szkodzi im bynajmniej patriotyzm, katolicyzm ani wspolnotowa emocjonalnosc. Wystarczy popoatrzec na mlodych a nie tluc w kolko dyrdymaly o falkszywej nadrzeczywistosci.
  • 2010-05-23 08:29 | Andrzej Falicz

Jaki kraj stawia nam profesor za wzor?

Jaki kraj wedlug Pfsora powinien byc dla Polakow wzorem? Nagle sie okaze, ze jakikolwiek przyklad ma nie tylko swoje wady - od chocby "niemiecki Orndung" i jego poklosie...by byc moze pozostac przy polskich "wadach". Jakikolwiek narod czy kraj wybrany potencjalnie przez Pfsora to inne realia historyczne, spoleczne, gospdarcze, kulturowe - Polska jako spoleczenstwo jest wynikiem konkretnych obiektywnych czynnikow ksztaltujacych ja przez stulecia. Traktuje wypowiedzi Profesora jako czysto polityczne w intecji, uproszczone i manipulacyjne. Przykladem jest "problem" Powstania - ja wychodzac z Muzeum nie mam wrazenia swietowania porazki i tragizmu ale podziw dla tych mlodych ludzi i smutek z powodu wielkiej straty. Mam rowniez swiadomosc bledow, o ktorych latwo pisac dzisiaj. Dlaczego Kaczynski lecial do Katynia w drugim samolocie mozna sobie przeczytac u Kataryny - jest to dokladnie NIE TAK jak Profesor sugeruje. Wedlug jego logiki katastrofy maja miejsce z powodu ...latania. Owszem tragicznym przykladem narzuconej falszywej nadrzeczywistosci jest PRL i tu akurat Profesor ma wystarczjaco duzo za uszami. Byla to nadrzeczywistosc ingnorujaca jak i Profesor ludzka nature, emocjonalnosc, polskie realia kulturowe i historyczne. Proba jak mowil Stalin "ösiodlania krowy"... i wydaje sie, ze nic tak naprawde u Profesora sie nie zmienilo. More - Twoj pretensjonalny angielsko-jezyczny pseudonim to wynik kompleksow jako Polaka ? Powiedz to by wiele tlumaczylo...
  • 2010-05-23 22:34 | Andrzej Falicz

Panie More - wstyd

No i powinien Pan pozostac przy zdaniu, ze sie roznimy w opiniach. Ja uwazam, ze cale te wynurzenia na temat falszywej nadrzeczywistosci to jakas pietrowa bzdura. Nadrzeczywistosc z definicji nie musi pokrywac sie z przyziemna rzeczywistoscia. Odsylam do Leo Straussa gdzie "falszywa" z definicji nadrzeczywistosc religijnosci ma konkretne rzeczywiste funkcje konstruktywne - czlowiek to cos wiecej niz przyziemny materializm. Ponowne odkrycia rodem z czasow pozytywizmu i pracy organicznej nie robia na mnie piorunujacego wrazenia. Tylko czekalem na sensacyjne wywody o protestantach versus katolikach. Smrody i phallusy pozostawiam Panu jako panskie argumenty. Teczke nosze swoja. Proponuje Panu zmiane pseudonimu (teraz rozumiem dlaczego w przeciwienstwie do mnie nie uzywa Pan swojego nazwiska...) na Less.
  • 2010-05-23 22:36 | Andrzej Falicz

Zabo

Nie wiem co zalewa Paryz ale bym sie wstrzymal z ocena kto jest pseudo a kto prawdziwa inteligencja. Pozostawiam to Pani.
  • 2010-05-23 22:37 | Andrzej Falicz

cofanie

Panie Zabo z definicji nastepuje jedynie do tylu...od tym przeciez wiedza inteligenci.
  • 2010-05-23 23:25 | Andrzej Falicz

Falszywa teza

"Do nadrzeczywistości należy także patriotyzm, polegający w Polsce na wzruszaniu się orłem w koronie, powstańcami warszawskimi i tym podobnymi symbolami, na obchodzeniu rocznic. Polski patriotyzm polega więc w gruncie rzeczy na kulcie patriotyzmu, a nie na tym, że pragnie się kraj doskonalić, upiększyć, sprawić, aby Polska w rywalizacji narodów zajmowała lepsze miejsce. Nie motywuje on ludzi do celów produktywnych." Zupelnie nie rozumiem dlaczego wzruszanie sie orlem w koronie ma utrudniac produktywna prace. Przeciez to nie ma zadnego potwierdzenia empirycznego. Teza, ze symbole albo rocznice sa w opozycji do: doskonalenia czy upiekszania Polski jest przejawem upolitycznionego i schematycznego myslenia Profesora. Jest niezliczona ilosc przykladow ludzi wzruszajacych sie symbolami, ktorzy ciezko i wydajnie pracuja nad przyszloscia Polski. Nie prawda jest rowniez sugerowanie, ze jakies üwolnienie sie od polskiego "Tradycyjnego balastu" w postaci symbolicznego patriotyzmu i emocjonalnosci przynosic bedzie pozytywistyczne skutki. Predzej taka "wyzwolona i nowoczesna" Polka i Polak wyjada do bogatszego kraju niz oddadza sie pracy organicznej na miejscu. Sam podzial na nadrzeczywistosc i rzeczywistosc to jakis sztuczny abstrakt. Dla wielu osob nadrzeczywistosc jest jak najbardziej rzeczywista - wedlug niej przeciez czesto podejmuja najwazniejsze zyciowe decyzje...to wlasnie dzieki symbolicznej wierze ludzie zdobywaja sie czesto na najwieksze poswiecenia rowniez w codziennym znoju a nie tylko w bohaterskich jednostkowych aktach.
  • 2010-05-24 11:48 | Andrzej Falicz

Teza ta to

Salonowa próba odrzucenia polskiej tradycji, wynikająca z połączenia kompleksu niższości narodowej z oikofobią, czyli odrazą do własnego domu.
  • 2010-05-24 21:46 | Andrzej Falicz

Co za erudyta z Pana Panie Less...?

Nauczyl sie Pan na pamiec czy korzystajac z mojej pomocy poczytal Pan sobie troche na internecie. Moze sie Pan jednak czegos nauczy - kultury raczej nie. Prawie juz mial Pan sznase trafic na trop...cnoty ale poniewaz misja bylo dowalic Falll (ha ha ha jaki oryginalny i na poziomie dowcip...) wiec wypadlo Panie Less. Wracajac do tematu. W jaki sposob wiara w symbole czy patriotyczne uniesienie ma szkodzic w budowaniu i udoskonalaniu Polski - bo o ile sie nie myle o tym jest rozmowaz z Profesorem. Ubolewa on nad tym, ze polski patriotyzm to umilowanie korony na glowie orla... niby jak to umilowanie przeklada sie na brak pracy dla kraju/ Tego jakos w rozmoweie nie znalazlem. Dlaczego "änachroniczny" zyjacy symbolami Polak nie jest w stanie ciezko i wydajnie pracowac dla swojego kraju?
  • 2010-05-24 21:56 | Andrzej Falicz

Pogubil sie Pan Panie Less

Bo dokladnie oto chodzilo, ze falszywa czy nie falszywa nadrzeczywistosc u Straussa jest KONIECZNA do sprawnej budowy panstwa. By by pracowac dla dobra wspolnoty oswiecony indywidualizm to za malo. Bez symboli i calego teatrum Polska jako panstwo i narod nigdy by nie przetrwala smiertelnego uscisku sasiadow. Ze Strauss podchodzil do tego instrumentalnie nie zmienia faktu podstawowej roli mitologii dla KAZDEGO PANSTWA.
  • 2010-05-25 09:32 | Andrzej Falicz

Panie Less - WSTYD

Każdy ma takie motto na jakie zasługuje. Moje Pan sam zacytował a Pańskie to: "wciska kit w gwarze popideolo"... nic dodać nic ująć. Ja tez bym na Pana miejscu chował się za pseudonimem. No to sobie po "dyskutowaliśmy".
  • 2010-05-25 09:41 | Andrzej Falicz

Nic nowego Panie Less

LessŁ ęMnie odpowiada postulat - budzić mózgi do samodzielnego myślenia, demaskować bez wytchnienia "tanią ideologię dla biedaków i pogubionych w wolności osłów"... Już było pod tytułem - religia opium dla ludu. Cały PRL demaskował...i budził również głosem profesora - rezultaty znane. Na szczęście mamy to za sobą a przy władzy nie ma już profesora wraz z budzeniem i demaskowaniem. Jaka ideologie proponuje Profesor w zamian ...pewnie tzw. prawdę - tylko czyją.
  • 2010-05-25 13:48 | Andrzej Falicz

Re:Janina Paradowska pyta Bronisława Łagowskiego

Kaczyński jest winien katastrofie bo się uparł... a jak było naprawdę: Andrzej Kremer (MSZ czyli rząd czyli PO) do Władysława Stasiaka: "Szanowny Panie Ministrze. W nawiązaniu do rozmów odbytych z Panem Ministrem w dniu 22 lutego i 12 lutego oraz do pisma (...) pozwolę sobie ponownie potwierdzić Panu Ministrowi, że zgodnie z coroczną tradycją, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa organizuje, w dniu 10 kwietnia 2010, wyjazd oficjalnej delegacji polskiej na coroczne uroczystości w Katyniu. (...) Mając powyższe na uwadze, zwracam się do Pana Ministra z uprzejmą prośbą o ostateczne potwierdzenie gotowości Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do uczestniczenia w tych uroczystościach i przewodniczenia delegacji polskiej.
  • 2010-05-27 22:14 | Andrzej Falicz

Pani Paradowska dlaczego Pani insynuuje?

Zacytuje; „Jeżeli specjaliści twierdzą, że nie ma zazwyczaj jednej przyczyny katastrofy, to w tym przypadku te przyczyny kumulowały się właściwie od dnia, gdy po zaproszeniu premiera Polski przez premiera Rosji prezydent powiedział, że on też poleci do Katynia”. “Andrzej Kremer (MSZ czyli rząd czyli PO !) do Władysława Stasiaka: Szanowny Panie Ministrze. W nawiązaniu do rozmów odbytych z Panem Ministrem w dniu 22 lutego i 12 lutego oraz do pisma (…) pozwolę sobie ponownie potwierdzić Panu Ministrowi, że zgodnie z coroczną tradycją, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa organizuje, w dniu 10 kwietnia 2010, wyjazd oficjalnej delegacji polskiej na coroczne uroczystości w Katyniu. (…) Mając powyższe na uwadze, zwracam się do Pana Ministra z uprzejmą prośbą o ostateczne potwierdzenie gotowości Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do uczestniczenia w tych uroczystościach i przewodniczenia delegacji polskiej. Ta sprawa była wyjaśniana wielokrotnie, przedstawione zostały dokumenty, które nie pozostawiają żadnej wątpliwości: uroczystości katyńskie i udział w nich oficjalnej delegacji pod przewodnictwem prezydenta postanowione były już w styczniu, poinformowany był o tym oficjalnie i rząd polski, i strona rosyjska. To premier Tusk wtarł się jak przysłowiowy Piłat w credo, skuszony przez Rosjan możliwością wystąpienia przed Polską i Europą na katyńskich grobach jak współarchitekt „historycznego pojednania z Rosją”. Od tego momentu jego chłopcy zaczęli przećwiczoną już grę o obniżanie rangi wizyty prezydenckiej i jej pijarowskie „przykrycie”. Grę, w ramach której w ostatniej chwili wizycie prezydenta i licznych ważnych w państwie osób odebrano status wizyty oficjalnej, co m.in. zwolniło i nasz MSZ, i gospodarzy z dochowania pewnych procedur bezpieczeństwa i sprawiło, że na lotnisku nie było systemu bezpiecznego lądowania w warunkach ograniczonej widoczności.” “Dlaczego Tusk przyjął zaproszenie Putina na osobne uroczystości, a jego kancelaria wspólnie z kancelarią Putina uzgodniła ich datę na o trzy dni wcześniejszą niż oficjalne polskie obchody (Centrum Informacyjne Rządu “Datę spotkania Premierów RP i FR w Katyniu/Smoleńsku (7 kwietnia) ustaliły w trybie roboczym kancelarie Szefów obu rządów”), zamiast zaprosić Putina do wzięcia udziału w oficjalnych polskich uroczystościach odbywających się jak co roku 10 kwietnia? Dlaczego politycy Platformy i kibicujące im media (o postkomunistach i licznych użytecznych idiotach bez przydziału nie wspominając) włożyły tyle wysiłku w obniżenie rangi polskich oficjalnych uroczystości, a premier dał się użyć do podniesienia rangi rosyjskich (bo nie wspólnych) uroczystości, zamiast zadbać o odpowiednią rangę, oprawę i gości uroczystości polskich? Jacek Saryusz-Wolski (PO): Nie można wykluczyć tego, że zaproszenie, które wystosował Putin do premiera Tuska to tak naprawdę próba rozegrania polskich władz, zastosowanie polityki “dziel i rządź”. Natomiast to jest sprawa tej wagi, w której Polacy nie powinni się dać dzielić i powinni działać wspólnie. Nie zgadzam się ze słowami Sikorskiego. To jest miejsce i dla polskiego premiera i dla polskiego prezydenta.”
  • 2010-06-24 12:07 | Andrzej Falicz

Tez pytanie !

Jaka wyważona i obiektywna ocena kandydatów. Przy pierwszej komentator uśmiecha się szeroko z głupawo radośnie otwarta paszczą by przy drugiej nawet pisząc ze zmarszczonym czołem przybierać skwaszona minę. Takiego obiektywizmu niezaangażowanych dziennikarzy nam potrzeba jak powietrza...
  • 2011-11-17 09:27 | Andrzej Falicz

nowa kadencja starej władzy

Obawiam sie, ze popelniany jest zasadniczy blad probujac przedstawic konieczne reformy polskiego panstwa jedynie jako bolesne ciecia. Wystarczy przeanalizowac liste globalnej konkurencyjnosci ekonomicznej Banku Swiatowego by znalezc tam konkretne obszary, w ktorych Polska znajduje sie na szarym koncu w okolicach Burundii i za Mongolia. Glownie to nieefektywna biurokracja, przepisy krepujace inicjatywe, niewydolny sytem prawny, etatyzm, zamkniete zawody itd. To nie sa reformy zwiazane z "koniecznymi" ale spolecznie bolesnymi cieciami. PO mogloby to zrobic a bolesne byloby to glownie dla grup interesu splecionych z PO dlatego "latwiej" jest obciac przyslowiowe becikowe niz np. zracjonalizowac niefektywne wydatkowanie panstwowych (naszych) pieniedzy. Elektorat nie zazadal kontynuacji jedynie w swojej zdecydowanej wiekszosci wykazal fatalistyczna niewiare w mozliwosci PO - ponad 80% Polakow nie wybralo PO by dalej rzadzilo - Polacy uwazaja, ze jedynie sami moga cos dla siebie wywalczyc = PO-litykom nie wierza za grosz. Wszystko wskazuje na to, ze i tak skonczy sie to calkiem niedlugo rzadami "fachowcow" pod batuta JK Bieleckiego i innych "technokratow" z finasow i bankowosci (wariant wloski) - Tusk chyba o tym wie. Z trzech wariantow Rostowskiego, ktore narodzily sie miesiac po wyborach najbardziej prawdopodobny jest ten...6-ty. Tak jak i w Grecji odpowiedzialni beda i sa PO-litycy zwlaszcza ci co mogli a z przyczyn politycznego kunktatorstwa nie chcieli i nie potrafili.
  • 2011-11-17 09:28 | Andrzej Falicz

Re:Nowy - stary rząd, czyli szok kontynuacji

Obawiam sie, ze popelniany jest zasadniczy blad probujac przedstawic konieczne reformy polskiego panstwa jedynie jako bolesne ciecia. Wystarczy przeanalizowac liste globalnej konkurencyjnosci ekonomicznej Banku Swiatowego by znalezc tam konkretne obszary, w ktorych Polska znajduje sie na szarym koncu w okolicach Burundii i za Mongolia. Glownie to nieefektywna biurokracja, przepisy krepujace inicjatywe, niewydolny sytem prawny, etatyzm, zamkniete zawody itd. To nie sa reformy zwiazane z "koniecznymi" ale spolecznie bolesnymi cieciami. PO mogloby to zrobic a bolesne byloby to glownie dla grup interesu splecionych z PO dlatego "latwiej" jest obciac przyslowiowe becikowe niz np. zracjonalizowac niefektywne wydatkowanie panstwowych (naszych) pieniedzy. Elektorat nie zazadal kontynuacji jedynie w swojej zdecydowanej wiekszosci wykazal fatalistyczna niewiare w mozliwosci PO - ponad 80% Polakow nie wybralo PO by dalej rzadzilo - Polacy uwazaja, ze jedynie sami moga cos dla siebie wywalczyc = PO-litykom nie wierza za grosz. Wszystko wskazuje na to, ze i tak skonczy sie to calkiem niedlugo rzadami "fachowcow" pod batuta JK Bieleckiego i innych "technokratow" z finasow i bankowosci (wariant wloski) - Tusk chyba o tym wie. Z trzech wariantow Rostowskiego, ktore narodzily sie miesiac po wyborach najbardziej prawdopodobny jest ten...6-ty. Tak jak i w Grecji odpowiedzialni beda i sa PO-litycy zwlaszcza ci co mogli a z przyczyn politycznego kunktatorstwa nie chcieli i nie potrafili
  • 2012-01-21 13:52 | Andrzej Falicz

Przepisany artykul

GLS, Te kwiatki, o ktorych piszesz biora sie z nieudolnego tlumaczenia. Chyba nie posadzasz naszych dziennikarzy o samodzielne pisanie... Bardzo podobny artykul jest w specjalnym wydaniu "The Economist". Zeby nie bylo tak na swiatlach nasz fachowiec/dziennikarz bierze dwa artykuly (oczywiscie z internetu) troche pomiesza i leci do kasy Polityki po szmal. Ani slowa o zrodlach itd. To normalna praktyka w "epoce internetu" kompilacja bez nadmiernego uzywania mozgu - ucza ich tego teraz od podstawowki.
  • 2012-01-21 14:00 | Andrzej Falicz

Co za propaganda - niedobrze sie robi

Donosi z Tel-Avivu i Waszyngtonu... Iran dazy do konfliktu (?). Okrazony ze wszystkich stron, docisniety kolanem sankcji, z mordowanymi w bialy dzien naukowcami Iran dazy do wojny?... My naprawde mamy uwierzyc w taka oczywista propagande? Wystarczy troche pogrzebac i za tym podgrzewaniem atmosfery i biciem piany stoja ci sami ludzi co za atakiem na Irak. Czy Polityka uwaza, ze zaskarbi sobie tym wdziecznosc naszych "najwiekszych sojusznikow"?
  • 2012-02-12 08:38 | Andrzej Falicz

Agresywny Iran

1/10 tego co wyprawia US-Irael ze strony Iranu spowodowalaby lawine oburzenia na lamach Polityki, Wybiorczej i innych mediow "wolnego" swiata.
  • 2012-02-12 08:47 | Andrzej Falicz

Jakie projekty, jakie plany?

Przeciez tu jest mowa tylko o cieciach i oszczednosciach. Sprawdzianem bedzie co sie stanie z biurokracja i na ile sie...zmniejszy. Jakies projekty pro-rozwojowe? eee! od tego jest 300 zl dla policji.
  • 2012-02-12 08:57 | Andrzej Falicz

Wszystko stalo sie jasne

Z powodu ocieplenia - zamarzniemy!
  • 2012-02-12 09:04 | Andrzej Falicz

Grecy

500 lat treningu robienia w konia tureckiego okupanta swoje robi. Podobno jedna z najwiekszych grup kupujacych luksusowe apartamenty w Londynie sa Grecy.
  • 2012-02-29 12:24 | Andrzej Falicz

Jaka reforma?

Przepraszam ale noz sie w kieszeni otwiera jak sie widzi takie chrzanienie- podwyzszenie wieku to nie jest REFORMA - to podwyzszenie wieku w systemie, ktory jest do wymiany i ktory zostaje NIE zreformowany. "Liczby „67” i „2040” padły w exposé, wynikają z wcześniejszych analiz."...? Tylko nikt nigdy nie widzial tych analiz. Rzad nie wie co sie wydarzy za rok a udaje, ze ma analizy na 2040... Wymiana firanek w walacym sie gmachu nic nie da. Za 10 lat bedzie 70 itd. Bo sie nie spina budzet. Brak pieniedzy nie bierze sie jak pisze ZygaM - bo ludzie placa za malo ale z tego, ze ZUS jest podatkiem trwonionym przez nieefektywne panstwo, ktore zamiast okreslaniem jak dlugo ludzie maja pracowac powinno stworzyc jak najdogodniejsze warunki DO ROZWOJU EKONOMICZNEGO! Wolnosci ekonomicznej i wzrostu fatalnej aktywnosci zawodowej - jednej z najnizszych na swiecie.
  • 2012-02-29 12:30 | Andrzej Falicz

Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

• 2012-09-24 15:33 | Andrzej Falicz

Co czeka polski resort sprawiedliwosci

Naprawde wazna jest katastrofalna sytuacja w prokuraturze i sadownictwie. Gowin i halas przy jego niezrecznej (9 slow...) ale szczerej (PRAWDZIWEJ!) wypowiedzi to typowe bicie piany i odwracanie kota ogonem. W stylu jaki paskudny byl prowokator Jan Mitera w stosunku do sedziego Milewskiego. Media juz nawet odkryly, ze jezdzi drogim autem...
  • 2012-09-29 12:57 | Andrzej Falicz

Doskonale

Na tym polega demokracja w praktyce. Skoro jest nie mozliwa w rezymowych w wiekszosci mediach wychodzi na ulice.
  • 2012-09-30 13:17 | Andrzej Falicz

Wyznanie wiary PO-papranca

"Ale na szczęście większość Polaków wszystko olewa...!"
  • 2012-09-30 13:21 | Andrzej Falicz

Nie zabetonowane "poglady"

A jakie poglady maja zwolennicy Tuska? Oprocz, jak ktos tu na tym blogu napisal: "na szczescie wszystko...olewaja!"
  • 2012-09-30 13:28 | Andrzej Falicz

Re:Sobotni marsz PiS, Radia Maryja i związkowców

Chyba jedyny snesowny wpis w morzu chmastwa. Swoja droga to dobrze, ze istnieja ludzie, ktorzy chca publicznie i zbiorowo bronic swoich racji. Fakt, ze na marsz przeciw kosciolowi w Krakowie przyszlo 15 wrzesnia 200 osob o czyms swiadczy. Fatalistyczna bezradnosc "postepowych" ogladaczy TV to najgorsze co moze sie Polsce przydarzyc.
  • 2012-09-30 15:09 | Andrzej Falicz

Po polsku biznes to interes

Kobiety z wlasnymi interesami brzmi lepiej.
  • 2012-10-03 07:24 | Andrzej Falicz

Sikorski naczelny "dyplomata PO"

"...Inicjatywa Sikorskiego, by ścigać tych, którzy szerzą rasizm i język nienawiści, zasługuje na pochwałę..." Czy to ten sam Sikorski, ktory wyszedl z inicjatywa: "...Jeszcze jedna bitwa, dorżniemy watahy!!!"? Fajny sobie Polityka wzor kultury wypowiedzi znalazla. Gdyby ktos pytal Skorski to szef "dyplomacji"...z ramienia PO.
  • 2012-10-03 07:45 | Andrzej Falicz

Reformy i zmiany to dwie rozne rzeczy

Z samej definicji reforma to: "proces ewolucyjnego, stopniowego i zwykle długotrwałego przekształcania elementów systemu politycznego, nie naruszający jego podstawowych reguł i mechanizmów." Czy przed tym ostrzega Zakowski...? Przed stopniowym i ewolucyjnym przeksztalcaniem - nijak sie to pokrywa z trescia jego artykulu.. Z innej strony te rewolucyjne zmiany (bo o zmiany tu chodzi a nie reformy) Balcerowicza i Gieremka (?...) wyraznie sie zuzyly przez ostatnie 20 lat. Mycie rak gdy powoli zanurzamy sie w blocie po pas jest dokladnie tym czego nie powinno sie robic. Przykladem jest ZUS - calkowicie niefektywna instytucja polerowanych marmurow i biurokracji rodem z PRL-u, ktora zwiencza niefektywny system emerytalny. "Reforma Tuska" polegajaca na podwyzszeniu wieku emerytalnego o pare lat za ! kilkanascie lat daje falszywe poczucie bezpieczenstwa wynikajace z "odwaznych reform"... i zamiast calkowice system ten zmienic PO ZAPEWNIA nas, ze w 2040 roku (!!!) dalej bedziemy mieli ten sam ZUS-owski system ale uzdrowiony... dodaniem 5 lat pracujacym kobietom. Za 30 lat moglibysmy miec normalny nowoczesny system kanadyjski lub australijski. a Tak jedyne czego mozemy byc pewni to totalny krach "reformowanego" systemu ZUS-u a po drodze podwyzki wieku do lat 80 i 85! To dosyc przerazajacy efekt "reform" dyktowany krotkimi doraznymi potrzebami marketingu politycznego- pozory dla tzw. "rynkow finansowych" I zupelnie odwrotnie do Zakowskiego ostrzegalbym przed inwestowaniem w "reformy" nieefektywnych instytucji i systemow. To strata srodkow i czasu! Zwlaszcza gdy w obliczu nadchodzacego kryzysu obecne rozwiazania sa wyraznie rozwiazaniami z INNEJ EPOKI.
  • 2012-10-06 08:12 | Andrzej Falicz

To kompleksy a nie pogarda

Z reguly "pogarda" bierze sie z kompleksow. Jak juz Azjata kosztem swoich ziomkow sie wzbogaci to jedyne o czym marzy to europejskie auto - Mercedes albo BMW. Wloski garnitur. Zona torebka od Gucciego. A chalupa najlepiej zeby wygladala jak renesansowy palac. Tak wyglada pogarda w wydaniu azjatyckim. A Chiny na jednego mieszkanca sa znacznie biedniejsze niz Bulgarzy ze swoimi osiolkami i feta. Europa umiera od kiedy pamietam...ale 95% Azjatow wolalaby taka smierc od swojego zycia.
  • 2012-10-07 08:31 | Andrzej Falicz

PO jest slabe - najwyzszy czas

PO Czyli co?… Jan Rulewski, senator PO: "...W partii (PO) panuje uwiąd !" Nikt niczego nie chce, posłowie popadli w rutynę i milczenie." - mówi. " Ludzie są mocno zniechęceni, ale boją się odezwać, bo w przyszłości mogliby nie dostać zgody od Tuska na kandydowanie do parlamentu..."
  • 2012-10-07 13:33 | Andrzej Falicz

Spadkobiercy PZPR-u

I jak sie komus moze nie podobac pokojowa transformacja? Rozmach i goscie jak na uwlaszczonych towarzyszy przystalo.
  • 2012-10-07 14:19 | Andrzej Falicz

Znowu Tusk?

Czy istnieje zwiazek przyczynowo-skutkowy miedzy wysychaniem Wisly a pieciu latami rzadow PO?
  • 2012-10-07 14:21 | Andrzej Falicz

Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

No wasnie, ale nasze panstwo PO chce od razu przeskoczyc z XIX wieku do XXII i zamiast wyczyscic buty, zapiac rozporek bedziemy pod kierownictwem geodety Grada budowac potege nuklearnej energetyki!
  • 2014-05-27 02:25 | Andrzej Falicz

Siodma przegrana PiS - ale jaka...

„Antyeuropejski” PiS praktycznie zremisowal w wyborach do PE z rzadzaca partia pomimo zagrozenia wojna swiatowa i mannie z Brukseli. Parlament Europejski to podobno byla od zawsze domena „swiatlych i wyksztalconych” Europejczykow z wielkich miast, aresztow sledczych i wiezien – wiec elektoratu PO a nie malomiasteczkowych frustratow... (podobno). PiS potroil ilosc mandatow z 6-sciu jakie mial ostatnio do19 -tu, PO stracilo ich ponad 25 %... Renegaci z PiS-u polegli sromotnie czym Kaczynski pokazal gdzie "lezy moc" i udowodnil, ze mozna cos osiagnac "tylko z Prezesem".... .Wybory do PE to wyrazna wskazowka, ze PO nastepnym razem raczej przegra. Tym bardziej, ze z typowym dla PO urzedowym optymizmem swietuje kolejna 7-ma „wygrana”…
  • 2014-05-28 00:55 | Andrzej Falicz

Re:Siodma przegrana PiS - ale jaka...

Troche sie pogubiles - w aresztach sledczych I wiezieniach zdecydowanie wygralo PO a PiS byl dopiero 5-ty. Narazie wedlug ostanich badan z zielonej wispy Tuska uciekac chcialoby 80% Polakow... Te 20% co jest zadowolone to PO rodziny I znajomi - wiec nie strasz exodusem po potencjalnej wygranej PiS-u - bo to nie ma sensu. Przy calej machinie PO-wskich sykofantow "takie zwyciestwo"...o wlos to oczywista porazka I nie czarujmy sie zaklinajac rzeczywistosc.
  • 2014-05-31 02:42 | Andrzej Falicz

Chrzescijanstwo...lewicy

Lewicowy diabel zalozyl ornat i na msze dzwoni! Domaganie sie chrzescijanskiego traktowania sowieckiego generala to typowe falszywe moralizatorstwo przefarbowanch lisow. Ludzie maja prawo i MAJA ZA CO nienawidziec jenerala i nikt nie powinien odbierac im prawa do jej demonstracji. Gdy palowano antykomunistyczne demostracje Wladyka nie nawolywal wladzy o chrzescijanskie milosierdzie - do glowy by mu nie przyszlo. " Ciszej na ta trumna" powinno sie przede wszystkim tyczyc panstwowych uroczystosci lacznie z telewizyjna transmisja.
  • 2014-05-31 02:48 | Andrzej Falicz

Re:Zakłócany pogrzeb generała

Ja tez jestem"pelen podziwu" dla sytych elit III RP, ze tak piekna uroczystosc swoja obecnoscia uczcily. Chamstwo za kordonem policyjnym powinno sie pogonic pala a jak niewystarczy kropidlem. Umarl sowiecki general, antysemita, komunista i ...katolik - tragedia polska jezdzaca czajka po zakupy do sklepu z firankami a po instrukcje do Moskwy.
  • 2014-05-31 23:52 | Andrzej Falicz

Katolicka lewica...

Im bardziej kto lewicowy tym bardziej dostrzega i docenia polski katolicyzm.... - na pogrzebie jenerala. A moze gwizdzacy sa nowoczesnymi ateistami z Twojego Ruchu Palikota I maja w nosie "chrzescjanska pokore".
  • 2014-06-01 13:50 | Andrzej Falicz

Sprawiedliwosc i milosierdzie

Dlaczego "nazikatole"? Po co tu mieszac w to religie - wcale nie trzeba byc katolikiem czy naziolem... by czuc odraze do panstwowego I hucznego pochowku czlowieka, ktory dla wielu Polakow jest nigdy nie osadzonym zbrodniarzem. Ty mozesz oddawac czesc jeneralowi - Twoj wybor. Ale na jakiej podstawie odbierasz prawo do protestu jego ofiarom. Udawanie, ze gwizdy na cmentarzu sa czyms gorszym niz swiadomie przeciagany i nigdy niedokonczony proces generala to ponura kpina z podstawowych zasad sprawiedliwosci. Tych, ktorzy protestowali przeciw wykladowi majora Baumana we Wroclawiu skazano w pare miesiecy. Sedziowie Tuleje...potrafia byc rychliwi gdy chca.
  • 2014-06-01 23:00 | Andrzej Falicz

Re:Zakłócany pogrzeb generała

Jeszcze sie nieu dalo Polakom zamknac ust i ustawic w rowniutkich szeregach. Choc nagonka na "warcholow" trwa na calego.
  • 2014-06-04 07:53 | Andrzej Falicz

Szwedzkie zagrozenie

Z tymi Szwedami juz dawno nalezaloby zrobic porzadek jak z Grenada. Nie dosc, ze maja tam prawdziwy socjalizm. Maja zamiar skrocic czas pracy. Nie wolno oszczedzac obnizajac place ponizej wspolnie ze zwiazkami ustalonej stawki godzinowej... to dodatkowo maja najwyszy wzrost dochodu ze wszystkich bogatych panstw zachodu...(Norwegii nie licze )
  • 2014-06-04 07:58 | Andrzej Falicz

Swietowanie w waskim gronie

Mamy prawdziwie 100% polska wolnosc. 80% Polakow chcialoby wyjechac z kraju na stale 20% bierze udzial w wyborach.
  • 2014-06-04 08:22 | Andrzej Falicz

25 lat wolnosci... szkoda, ze tak krotko.

W ramach obchodow 25 lat wolnosci nasi przedstawiciele beda prosic o bazy wojskowe obcego mocarstwa. Czy tak mialo wygladac swieto - zebranina o rakiety? To tragiczne, ze w efekcie fatalnie prowadzonej polityki wschodniej Polska staje sie krajem frontowym i probuje rznac gieroja w stosunku do naszego najwiekszego sasiada. Dla przypomnienia i przywrocenia rownowagi; z Czechami mamy 1.5 razy wieksza wymiane handlowa niz z supermocarstwem.
  • 2014-06-11 12:36 | Andrzej Falicz

Kaminski winny korupcji w III RP

"Maly kretacz" - tak nazwal swojego wieloletniego kolege partyjnego- w chwili szczerosci Jozef Oleksy. Mowa tu o "najlepszym" prezydencie III RP - symbol I wcieleniu transforamcji - prawie, ze szefie ONZ. Olku Kwasniewskim. O co wlasciwie chodzi w nagonce na Kaminskiego?. Odwazyl sie podnisc reke na kamien wegielny obecnego zlodziejskiego "porzadku" http://wpolityce.pl/polityka/200034-tylko-u-nas-wystapienie-ktore-rozbilo-rzadowa-maszynke-do-glosowania-sprawdz-jak-sprzedawano-slynna-wille-w-kazimierzu
  • 2014-06-16 22:46 | Andrzej Falicz

Troska o "panstwo"

Ktos tu raczy zartowac I robic wode z mozgu. Partia to MY juz bylo za PRL-u. To byla nie troska o panstwo a troska o utrate wladzy. Troske o panstwo to przejawial Rostowski I dlatego odszedl. PO chodzilo o uzycie NIEZALEZNEGO NBP by nie dac sie oderwac od koryta. Za podobne dzialanie Orban zostal okrzykniety przez Michnika Hitlerem I rozjechany przez UE. Tasmy wyszly gdy "wyngocjowana" ustawa weszla do Sejmu - to gorzej niz z afera Michnika -Rywina. Te tasmy to dopiero poczatek
  • 2014-06-26 13:20 | Andrzej Falicz

'Wygrana" Tuska i osmieszenie Wladyki

Czego sie tak boja "redaktorzy", ze pronuja na sile dmuchac balon PO? Tusk osmieszy opozycje? Ten felieton osmieszyl Wladyke. To staje sie juz groteskowe - nic sie nie zmienilo a najwazniejsi ludzie PO jak byli pospolitymi chamami i cynikami pogardzajacymi Polakami ta dalek sa - przeciez ani jedno slowo z nagran nie zniknelo dzieki temu, ze poslowie PO I PSL chca zachowac swoje synekury.
  • 2014-06-26 13:38 | Andrzej Falicz

Sukces trupa

"...Tusk się kończy, jest chodzącym trupem , ale musimy się pogodzić z jednym, czeka nas wyjątkowo obrzydliwy widok rozciągnięty w czasie. Będziemy świadkami konania dżentelmena, któremu chamsko wystaje słoma z włoskich butów. Spierać się możemy jedynie o czas i estetykę konania, sam zgon jest faktem, a nie zaklinaniem rzeczywistości. Przy wszystkich uciążliwościach i politycznych ucieczkach, stało się dobrze. Żywy trup ciągle podlega kosmetycznym zabiegom i widać publice trupi makijaż jeszcze oczy mgłą zaciąga. Pospiech jest złym doradcą, niech to sobie jeszcze trochę pognije, niech odpadnie ucho, kawałek nosa, noga strzeli w kolanie, aż po ostateczny i nieodwołalny zgon. Najgorszym z możliwych rozwiązań byłoby ożywienie trupa, a taką szansę Tusk by dostał przy wcześniejszych wyborach. Rok gnicia z porażką w wyborach samorządowych daje gwarancję w postaci osinowego kołka. Mnie się nie śpieszy, nauczyłem się cierpliwości przy eliminowaniu szkodników – trwałym eliminowaniu...". Wielgucki
  • 2014-08-16 10:34 | Andrzej Falicz

Nie da sie tego jakos zwalic na prezesa?

Bo jak nie to PO na pewno poplynie. Cale szczescie jest Putin...
  • 2014-08-16 10:54 | Andrzej Falicz

Dlaczego - Podzielony świat Arabów

Teoria oo roznych charakterystykach kultur nie tlumaczy dlaczego ta sama przeciez kultura byla dynamiczna I odkrywcza do XV wieku by nagle zmienic sie na...inna. Na pewno duze znaczenie mialo 500 lat okupacji tureckiej. Przydaloby sie tez wiecej napisac o destrukcyjnej roli kolonialnej polityki mocarstw zachodnich a zwlaszcza roli USA w planowej somalizacji Bliskiego Wschodu. Polecam - troche to uproszczona wersja ale pozwala zrozumiec obecny stan w jakim znajduja sie kraje arabskie. https://www.youtube.com/watch?v=ey9tExYbjm8 Bardzo dobry link pokazujacy prawde o Bliskim Wschodzie i co tam wyprawia USA. Udokumentowany autentycznymi wypowiedziami amerykanskich politykow.
  • 2014-08-16 14:28 | Andrzej Falicz

Swiat arabski i atak na Gaze

Panie Redaktorze, Jest dokladnie tak jak pisze Herstoryk. Swiat Arabow jest sztucznie podzielony. Spolecznosci WSZYSTKICH krajow arabskich zdecydowanie potepiaja izraelski atak na Gaze. Demonstracje mialy miejsce NAWET w Arabii Saudyjskiej i Egipcie pod butem militarnej dyktatury. Mialy miejsce w Maroku, Algierii, Tunezji, Libanie, Jordanii, Bahrainie itd itd. Fakt, ze rzadzace tam rezymy nie maja legitymacji spolecznej ale jedynie wsparcie amerykanskiego (z reguly) parasola to zupelnie inna sprawa. Dla wyjasnienia. Wiem cos na ten temat poniewaz w krajach arabskich spedzilem lata - lacznie z Arabia Saudyjska. http://mondoweiss.net/2014/07/worldwide-protest-israeli.html
  • 2014-08-23 01:05 | Andrzej Falicz

"sprawiedliwa" wojna - jedna z wielu

W pierwszej amerykanskiej "sprawiedliwej" wojnie pod pretekstem zniszczenia broni masowego razenia zginelo od 700 tysiecy do 1 miliona Irakijczykow I zniszczono calkowicie struktury panstwa irackiego. Od czasow zainstalowania sila szacha w Iranie zachod (glownie USA I UK) tocza na Bliskim Wschodzie jedna "sprawiedliwa" wojne za druga. Talibow tez tuczyl i tworzyl zachod. Hipokryzja zachodu jest wprost proporcjonalna do histerii po zabiciu amerykanskiego dziennikarza w porownaniu do zabicia przez izraelska armie 500-set spiacych dzieci palestynskich. Owoce kolejnej "sprawiedliwej" wojny jak zwykle beda przypominac walenie mlotkiem w kupe gowna. Za trzy tysiace miliardow jakie kosztowala awantura iracka moznaby bylo wybudowac nad Eufratem druga Szwjacarie.
  • 2014-08-23 07:03 | Andrzej Falicz

Ameryka bije na alarm: islamiści zagrażają Zachodowi

Az tacy kompletnie bez wyobrazni to jankesi nie sa. Doskonale wiedzieli i wiedza, ze ich dzialania wcale nie prowadza do demokratyzacji Bliskiego Wschodu- gdyby tak chcieli nie popieraliby autorytarnych sredniowiecznych panstwek. Chodzio rozbicie i destabilizacje Bliskiego Wschodu. USA stosuje typowa taktyke gangsterska - sprzedaje swiatu cegle... Jak chlopcy z miasta na Starym Rynku za oplata beda pilnowac by nikt w nocy nie wybil szyb w lokalach... Obecnosc USA na Bliskim Wschodzie jest uzasadniania koniecznoscia stabilizacji tego region, ktory samo USA destabilizuje. Rozdrobniony i sklocony swiat arabski nie moze stworzyc ZADNEJ realnej, niezaleznej sily politycznej reprezentujacej interesy swoich spoleczenstw. Najprawdopodobniej ISIS , ktore USA nie dostrzeglo... (gdzie CIA itd...) ma posluzyc za pretekst to interwencji w Syrii, ktora nie chce sie zgodzic (Rosja) na gazociag z Kataru do Europy.
  • 2014-08-29 08:30 | Andrzej Falicz

Szalenstwo Putina

Swoja agresja wpycha bratni narod ukrainski w objecia zachodu wykopujac row nienawisci, ktory stanie sie kamieniem wegielnym do tej pory chwiejnej tozsamosci ukrainskiej. Owszem zyska popularnosc w samej Rosji I kolejny procent ...ziemi, ktorej tak "wielkiej Rosji brakuje".... Entuzjazmu starczy na pare lat...kosztem izolacji, militaryzmu, korupcji, zamordyzmu, nacjonalistycznego wrzasku itp. zanim sami Rosjanie zrozumieja, ze nie tedy droga. Bo tylko glupiec kopie sie z koniem - a USA plus UE maja 20-krotnie wiekszy potencjal ekonomiczny niz Rosja. Rosja potrzebuje Europy majac za plecami rosnace I coraz bardziej agresywne supermocarstwo chinskie. Putin popelnia olbrzymi blad - najwieksza cene placic bedzie sama Rosja, druga w kolejce Europa a zyska...jedynie USA.
  • 2014-10-24 12:03 | Andrzej Falicz

Re:Tusk przerywa milczenie: podczas spotkań z Putinem propozycja dotycząca Ukrainy nigdy nie padła

To chyba gorzej, ze Sikorski w tak waznych sprawach konfabuluje. A moze klamie "wielki maz stanu" Tusk...? Nie ! To byc nie moze...
  • 2014-11-13 07:29 | Andrzej Falicz

Re:Świętowanie niepodległości na dwa sposoby

Trudno nie wyczuc falszu w sztucznie nakrecanej szopce panstwowotworczej gdzie otoczony biskupami prezydent "wszystkich" Polakow zaprasza do radosnego zjedzenia czekoladowego orla. Rzeczywistosci nie da sie na sile przypudrowac. SA dwie Polski. Olbrzymia grupa Polakow nie utozsamia sie z radosnymi elitami trawiacymi z blogim usmiechem osmiorniczki za srednia polsla emeryture
  • 2014-11-14 01:56 | Andrzej Falicz

Re:Koniec z delegacjami samochodowymi posłów „nie wiadomo dokąd”

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest jednak to, ze porzadek ma robic nie kto inny ale Radoslaw sikorski smakosz osmiorniczek I win za pieniadze podatnikow, ktorego byle ministerstwo nawet wedlug NIK KONTROLOWANEGO przez PO to jeden bajzel przezarty korupcja I nepotyzmem
  • 2014-11-20 06:29 | Andrzej Falicz

Re:Żakowski: Powtórzyć wybory? A czy wieczorem zaatakują nas Chińczycy?

Najgorsze czego sie obawia Pan Zakowski to przyznanie sie oficjalnie, ze obecne rzady sa fatalne a panstwo istnieje jedynie teoretycznie. Dlatego wyborow powtorzyc NIE MOZNA. Polacy -nic sie nie stalo.
  • 2014-11-20 06:30 | Andrzej Falicz

Re:Żakowski: Powtórzyć wybory? A czy wieczorem zaatakują nas Chińczycy?

Oczywiscie wszystkiemu winny jest Kaczynski.
  • 2014-11-21 10:36 | Andrzej Falicz

Demokratyczna istota III RP...

Panu Wladyce wyszlo, ze brak zgodny na fatalnie zorganizowane wybory gdzie 1.5 miliona ludzi nie potrafilo (chodz chcialo) zlozyc waznego glosu, powszechny burdel, nie dzialajacy system informatyczny, dziesiatki kuriozalnych bledow to... antysystemowe negowanie demokracji. Do bani z taka demokracja w wydaniu POpaprancow Moze wlasnie taki system bylejakosci I braku odpowiedzialnosci warto zanegowac?
  • 2014-11-21 22:44 | Andrzej Falicz

Podwazanie fundamentow III RP...

Wedlug wykladni POLITYKI Kaczynski niszczy polska demokracje BO TYLKO NIEZALEZNE sady moga zadecydowac o waznosci wyborow. Nie moga I nie powinni robic tego politycy. W tym samym czasie premier Kopacz z PO oswiadcza, ze nie ma zgody a powtorzenie wyborow (!?) wtoruje jej prezydent z PO. Po cholere PO czekac na sady? Zgodnie z tradycja kastrowania pedofili I karania "froga" to PO wydaje polecenia sadom - bez mrugniecia okiem legalisci z POLITYKI lykaja te praktyke zanoszac sie swietym oburzeniem na protest wrazej opozycji. "niezalezna" prasa....
  • 2014-11-23 10:31 | Andrzej Falicz

PSL wejdzie w koalicje z kazdym

Chwilowo PSL jest w koalicji z PO ale moze byc z SLD i przede wszystkim z PiS. Z tym ostatnim PSL duzo wiecej laczy niz z PO. Nie ma najmniejszej watpliwosci, ze PSL pojdzie tam gdzie beda konfitury. Spokojnie tez wyobrazam sobie koalicje PiS z SLD.
  • 2014-11-23 12:15 | Andrzej Falicz

Re:Co nam mówią wyniki wyborów samorządowych

Bzdura! Nikt nie idzie na wybory by oddac niewazny glos Najwyzej zostaje w domu. A z ta inteligencja co to wybrala PSL to chyba ponury zart. Dziwnym zbiegiem okolicznosci PSL wypadlo najlepiej tam gdzie bylo najwiecej niewaznych glosow
  • 2014-11-24 21:28 | Andrzej Falicz

Re:Tłumaczymy,..

Nie bardzo rozumiem logiki pojscia na wybory z zamiarem oddania niewaznego glosu. Jak sie jest sfrustrowanym stanem polskiej demokracji I panstwa (nie ma sie co dziwic) to sie wybory olewa. To logiczne. Zaskakuje sfrustrowanie elektoratu w panstwie, ktore wedlug mediow w tym POLITYKI jest tak swietnie rzadzone przez PO/PSL I odnosi takie sukcesy jak "prazydentura" Tuska - skad ta niespojnosc przekazu? Nie rozumiem powodow naglej zmiany wprowadzonej od tego roku. Otoz wlasnie w wyborach do sejmikow nie trzeba tym razem podawac w sprawozdaniach POWODOW uniewaznienia glosow. I tu sie wlasnie wydarzyly najwieksze cuda przy urnach... Kto I dlaczego wprowadzil te zmiane. Prxzypominaja sie male "I czasopisma" Rywina (mala zmiana ustawy - ustawki) za ktore polecial caly rzad SLD - wtedy gdy istniala jeszcze odpowiedzialnosc polityczna. Dlaczego PIERWSZY raz exit polls, w ktorych PiS byl zawsze niedoszacowany w sposob tak drastyczny roznily sie od ostatecznych wynikow. to na niekorzysc PiS. Laczy sie to z innym pierwszy raz - niespotykanym balaganem liczenia glosow. Podobne ksiazeczki byly w wyborach do Parlamentu Europejskiego (dopiero co) I problem nie bylo. Dlaczego wreszcie najwiecej niewaznych glosow bylo tam gdzie w cudowny i niespodziewany sposob nie potwierdzony przez exit polls wygralo PSL? Dlaczego jednoczesnie najmniej niewaznych glosow bylo tam gdzie do urn poszlo najwiecej wyborcow PiS ( antycypujac wyjasnienie, ze to oni sa najmniej kumaci I niewiedza jak wypelniac ksiazeczki wyborcze). W koncu - dlaczego ksiazeczki wyborcze nie sa drukiem scislego zarachowania jak recepta. I dlaczego niema plachty wyborczej ale niesprawdzajaca sie ksiazeczka ?
  • 2014-11-27 01:46 | Andrzej Falicz

Re:Kapitalizm według Jánosa Kornai’a

. Kapitalizmow jest wiele... zupelnie innym systemem jest kapitalizm "socjalny" - odmiany skandynawskiej i inny jest chinski czy amerykanski. Ekonomia nigdy niefunkcjonuje w politycznej i spolecznej prozni jak jakis teoretyczny model, ktory jest JEDNOZNACZNIE - taki albo inny. Sprzecznoscia jest tzw. wzrost ekonomii wynikajacy z konsumpcji. Jezeli kapitalizm dazy do naturalnej dla niego maksymalizacji zysku to bedzie dazyl to minimalizacji kosztow produkcji w tym kosztow pracy - co widac na podstawie ostatnich kilku dziesiecioleci - udzial pracy i dochody realne wiekszosci albo spadaja albo w najlepszym wypadku nie rosna. I wtedy pobyt nie rosnie bo mowiac ludzkimi slowami wiekszasc ludzi ma relatywnie coraz mniej kasy by kupowac i wzrost bazujacy w 80% na konsumpcji staje... Coraz wydajniejsza maszyna do produkcji nie ma komu swoich dobr sprzedac. I zaczyna sie ...zadluzanie lub finansowe banki mydlane pozwalajace nadmuchiwac strone popytowa w sposob sztuczny. Co konczy sie raz po raz katastrofa. W USA wartosc stanu posiadania przecietnej rodziny spadla o 30-40% przez ostanie 7 lat i nie \odbija sie. Ludzie pracuja coraz wiecej, zarabiaja mniej, wydajnosc rosnie ale co z tego przeciez KTOS TO MUSI WSZYSTKO KUPIC by caly ten system mial sens. Bez REDYSTRYBUCJI tak dzis nie modnej wszystko pada na twarz.
  • 2014-11-27 22:46 | Andrzej Falicz

Re:Sławomir Nowak złożył mandat poselski

Zegarek to pryszcz a co z reszta, Patrz tasmy.
  • 2014-11-27 22:51 | Andrzej Falicz

Re:Kapitalizm według Jánosa Kornai’a

Znam, swietne!
  • 2014-12-01 10:05 | Andrzej Falicz

Wygrana PO/PSL to przegrana Polski

Jak wypaczono czyli zfalszowano (!) wybory: “Istotą sprawy jest to, że państwo przez swoje instytucje takie, jak PKW czy TVP, przy udziale bałaganu, głupoty, zaniedbań czy złej woli doprowadziło od półtora do dwóch milionów ludzi do rozporządzenia swoim głosem w wyborach niezgodnie z ich wolą. Na tym polega oszustwo doskonałe, że ludzie wprowadzeni w tę sytuację przez państwo sami się oszukali nawet o tym nie wiedząc. Pierwsza sprawa to systemowe zniekształcenie wyników poprzez druk książeczki, niezgodny zresztą z prawem wyborczym. Nie da się na gruncie logiki i semantyki wyjaśnić, że karta może składać się z kilkunastu kart i być książeczką, o której słowa nie było w spotach instruktażowych. O książeczce mówił też prezydent Komorowski na konferencji prasowej. Tłumaczył, że cztery lata temu „polem doświadczalnym” tego sposobu głosowania było województwo mazowieckie. I proszę zwrócić uwagę, że już wtedy w tym regionie Polski mieliśmy rekordowe odsetki głosów uznanych za nieważne. Skala głosów nieważnych w wielu rejonach kraju, w tym w woj. mazowieckim jest nie do przyjęcia. A Wielkopolska? Dlaczego prawie co czwarty – najwięcej w kraju – mieszkaniec tej słynącej z porządku i rzetelności ziemi oddał głos nieważny!? Bo tam się ufa władzy i postępuje zgodnie z jej instrukcjami. Już 4 lata temu silna była korelacja rosnącej liczby głosów nieważnych z przepływem poparcia z PiS do PSL. W wielu obwodach na Mazowszu PiS miało trzykrotną przewagę nad PSL w wyborach parlamentarnych, a w samorządowych – przy 30-40 % nieważnych głosów – było dokładnie odwrotnie. Aż takich odchyleń standardowych nie wyjaśni żadna specyfika autorytetów, elit lokalnych, lekarzy, nauczycieli, pracowników ODR, czy innych znajomych na listach PSL. Tak wielkie przepływy głosów były ewidentnymi przekrętami. Mówił pan jednak o kilku sprawach. Co oprócz książeczki? Przypadek, czyli losowanie i nr 1 dla PSL, wobec czego ich wyborca nie mógł się pomylić i chcąc głosować na PSL, oddawał głos ważny, bo zwyczajnie znajdował tę partię bez problemu i zgodnie z instrukcją PKW stawiał jeden krzyżyk na karcie. Po drugie ci, którzy oddawali głos nieważny, bardzo często byli zaliczani jako ci, którzy głosowali na PSL. Myślę tutaj o sytuacjach, w których wyborca zaznaczał głos na pierwszej liście ludowców, ale i na kolejnych listach, a jego głos zostawał zaliczony jako wsparcie PSL. Żeby tak się stało, sprawdzający głosy musieli spojrzeć tylko na pierwszą stronę „książeczki”, a widząc głos na PSL, nie zaglądali dalej. Dokładnie tak, dalej nawet nie zaglądali, bo w terenowych komisjach jest klimat przychylności dla PSL, czyli partii wójta, który te komisje technicznie organizuje. Po co wydziwiać i zaglądać dalej, skoro gołym okiem widać głos na PSL a czasu mało za to roboty dużo – bo do przeliczenia są jeszcze głosy do gminy, do powiatu i na burmistrza albo wójta? Uważam, że kilkaset tys. głosów oddanych na PSL było de facto nieważnych, ale zaliczono je jako ważne. Logiczną konsekwencją tej tezy jest jednak wniosek, że głosów nieważnych było jeszcze więcej niż te 18% do sejmików wojewódzkich. Oczywiście, że tak. Jestem przekonany, że nieważnych głosów było grubo ponad 3 miliony. Poza tym proszę zwrócić uwagę na to, że byli też ludzie, którzy zrozumieli, że jeśli jest jedna karta, to trzeba głosować tylko na pierwszej stronie, gdzie kandydaci z numerem np. 3 reprezentują PiS. A to oznaczało głos na trójkę na liście PSL. Kolejna sprawa – ci, którzy niechybnie by się pomylili i zakreślili krzyżyki na kolejnych kartach książeczki, w porę, po zakreśleniu pierwszej kartki czyli po oddaniu głosu na PSL mogli dostać od członka komisji czy lepiej zorientowanych wyborców podpowiedź: „Co pan robi, przecież można stawiać tylko 1 krzyżyk”. Te wszystkie błędy, przypadek, chaos (także ten informacyjny, związany z błędną instrukcją ze strony PKW) związany z tą nieszczęsną książeczką, na której pierwszą stronę miało PSL, doprowadziły do takiego zdeformowania wyników wyborów. W realu PSL dostał tyle, ile otrzymał w Ipsosie. Realnie ludowcy otrzymali 16-17%, pozostałe głosy zostały ukradzione Prawu i Sprawiedliwości, bo między PiS i PSL są olbrzymie przepływy w wyborach, zatem wyborcy którzy chcieli zagłosować i na PiS i na PSL zostali wskutek tej sytuacji jedynie „wyborcami” PSL. Potwierdzeniem tej tezy jest to, że wynik SLD został trafiony w IPSOS w punkt dokładnie, wynik Platformy również, a jedyne partie źle oszacowane to PiS na plus i PSL tyle samo in minus – dlatego ten transfer jest dla mnie tak oczywisty… ” JK.
  • 2014-12-01 13:21 | Andrzej Falicz

PiS przegrywa największe miasta. Traci nawet Radom i Elbląg

PiS cos tam stracil cos tam zyskal w sumie dostal wiecej glosow niz PO, ktore stracilo 700 tysiecy glosow. W wojewodztwie lodzkim w II turze PiS wygral wszystko co mogl - 4 miasta Zgierz, Tomaszow, Belchatow I Radomsko a PO nic.. Ja bym na miejscu POLITYKI wstrzymal sie z odkorkowywaniem szampanow - moze warto wykazac chociaz troche niezaleznosci
  • 2014-12-01 22:09 | Andrzej Falicz

Re:Zdecydowana wygrana PO i wyraźna porażka PiS. Ale rewolucji nie ma

I Narazie PO stracilo 700 tysiecy zwolennikow i trzyma sie wladzy jedynie dzieki koalicji z jsk jeszcze niedawno otwarcie pisala POLITYKA sitwa cwaniakow w gumofilcach, napedzana korupcja i nepotyzmem To naprawde powod do swietowania dla Polakow ACHA PIS DOSTAL NAJWIECEJ GLOSOW
  • 2014-12-03 08:07 | Andrzej Falicz

Polski rompuj

Niesamowite! Polacy czytaja to z wypiekami... Tusk zostal nowym Rompujem. Nawet zabral ze soba Grasia, bylego dozorce niemieckiego biznesmena. Czekamy na fotoreportaz co tusk je i koniecznie foto wychodka. Oj Polacy bedzie sie dzialo!
  • 2014-12-03 08:11 | Andrzej Falicz

Wyjasnienie

Rompuy to taki smetny lysy Pan, ktorego czasem pokwzywano w migawkach z Brukselii gdy Frau Merkel podejmowala jakas wazna decyzje.
  • 2014-12-09 10:37 | Andrzej Falicz

Bilans Donalda Tuska. Publikujemy fragmenty rozmowy, która ukaże się w najnowszej POLITYCE

Podwoil polskie zadłużenie Zwiększył podatki Powiększył administrację Zmusił Polakow do częstszego umierania przed emerytura I dal nogę - jak mówił na tasmach prawdy jego kumpel - z tego polskiego syfu by zostac "wielkim misiem"
  • 2014-12-10 06:06 | Andrzej Falicz

Re:Sikorski tłumaczy się z podróży za 80 tys. złotych

Po pierwsze skąd te 7 lat Kilometrowke podaje się raz na rok Nie dzieli się przez dekady czy siedmiolatki. W 2011 nie -Radek wyjedzil służbowo swoim autem 26500 zlp. Pomimo limuzyny panstwowej i BOR-u, który mu nawet pizzę dostarczal. Nasz minister spraw zagranicznych po godzinach jezdzil służbowo swoją Dacia a zanim zasuwala limuzyna z BOR-em. Nawet lemingii chyba nie uwierzą
  • 2014-12-12 23:28 | Andrzej Falicz

Front jednosci narodu już był

Kopacz posługuje się komunistyczną frazeologia Nie ma zadnej mitycznej jedności i nigdy nie było. Nie ma jej nigdzie na świecie a już na pewno nie w III RP Polskę podpalaja niezliczone afery, egoizm rzadzacych i bylejakosc państwa, która zamanifestowala się dobitnie w wypaczonych wyborach. I
  • 2014-12-13 08:02 | Andrzej Falicz

"wygrana " P0

PO jest zakladnikiem PSL. Bez nich ma de facto mniejsze poparcie niż PiS. Poparcie to kupowane jest zgodą na lokalne kliki, nepotyzm i klientelizm. To rak pasozytujacy na panstwie. Taki "sukces " na pewno nie jest sukcesem Polski
  • 2014-12-13 21:34 | Andrzej Falicz

"wygrana " P0

P0 trzyma się koryta wladzy jedynie dzięki zmowie z PSL, któremu placi się stanowiskami,i.lokalnymi parazlodziejskimi klikami pasozytujacymi na Polsce. Proba przedstawia politycznego konfliktu jako walki starych przegranym z racjonalna nowoczesna koalicja to zakłamanie rzeczywistości. Najistotniejsze jest to, ze PIS wygrywa zdecydowanie wśród młodych co zadaje klam calej sztucznej propagandzie układu
  • 2014-12-14 07:24 | Andrzej Falicz

PiS jest oderwany od rzeczywistości

Jak na partie oderwana od rzeczywistosci...chyba niezle 2010 – Wyniki głosowania w wyborach do sejmików województw: Platforma Obywatelska 30,89% – 222 mandaty Prawo i Sprawiedliwość 23,05% -141 mandatow po 4-ech latach marszu..”w miejscu” 2014 – Wyniki głosowania w wyborach do sejmików województw: PiS 26,85% – 171 mandatów (+30) PO 26,36% – 179 mandatów (- 43) W 2010 roku w wyborach samorządowych do sejmików PO uzyskała około 3 milionów 930 tysięcy głosów. Partii Kopacz wyparowało więc około 751 tysięcy głosów, czyli 19%!!! PiS uzyskał w wyborach do sejmików około 3 milionów 238 tysięcy głosów. W stosunku do wyborów w 2010 roku Kaczyński poprawił swój wynik o około 307 tysięcy. Jeszcze pare cudow przy urnie i Piechocinski bedzie rozdawal karty. Chcialbym zobaczyc jak Sikorski z Kopacz czolgaja sie przed facetami w gumofilcach...
  • 2014-12-14 09:33 | Andrzej Falicz

Obywatel aktywny i zaangazowany

Ze też się Panu chciało przełączać z "tanca z gwiazdami" na transmisję z manifestacji
  • 2014-12-15 12:39 | Andrzej Falicz

Te okropnosci

Warto przy tej okazji szczerze przeanalizować kto zamieszal w kotle Bliskiego Wschodu.. Państwo Islamskie jest dzieckiem amerykanskiej interwencji i destabilizacji tego rejonu świata. Polska ma również w tym udział.
  • 2014-12-15 22:30 | Andrzej Falicz

Mieszanie w to islamu to duze naduzycie

Generalizacja Islamu to spore naduzycie. Dlaczego POLITYKA bierze w tym udzial? To jakby Andresa Brivika nazwac chrzescijanskim bojownikiem. Monis to przestepca i oskarzony za wspoludzial w morderstwie chodzil sobie wolny dzieki...kaucji. to szaleniec JUZ DAWNO powinien siedziec za niezliczone przestepstwa. Tak przy okazji Iran jest szyicki. Iran jest najwiekszym wrogiem panstwa islamskiego.""""
  • 2014-12-15 23:06 | Andrzej Falicz

Re:Atak terrorysty w Sydney: policja odbiła zakładników

Od momentu jak obalono w zamachu zorganizowanym przez CIA I M5 demokratycznie wybrany rzad Iranu kazda kolejna proba "naprawiania" Bliskiego Wschodu przez arogancki zachod konczy sie wiekszym burdelem a odlamki rozsypuja sie coraz dalej. Abbot w Australii to dosyc prymitywna kopia Busha. Bedzie chcial wykorzystac zamach do swoich politycznych celow - jego prawicowy rzad bardzo niepopularny juz po roku wladzy. Probujac uzyc akcje zorganizowana przez szalenca do cementowania narodu wokol wartosci... przeciw wrogowi,najlepiej wygladajacemu nieco inaczej niz przecietny Australijczyk itp.
  • 2014-12-16 21:45 | Andrzej Falicz

Re:Atak talibów na szkołę w Peszawarze. Czy Pakistan w końcu pokona terrorystów?

Warto przypomniec również o tym, USA wydało 3 miliardy dolarów by pomóc swojego czasu Talibom. Oficjalna ich delegacje przyjmował z honorami W USA rumsfeld ""
  • 2014-12-20 05:15 | Andrzej Falicz

"niewinna" Sawicka

Wystarczy przeczytac co i jak mówiła Sawicka. Jej uwieninnienie to jedna wielka kpina. Nasze sądy nie mogące zakazać Kiszczaka przez 25 lat uwina się z Tomkiem w trymiga. Żyjemy w panstwie teoretycznym.
  • 2014-12-28 23:33 | Andrzej Falicz

Nepotyzm

Nepotyzm jest cechą charakterystyczną dla narodów o wschodniej mentalności. Polacy załatwiają robotę "swoim ". To nie wynika Z KOMPETENCJI. Podobnie jest np. Z PAKISTANCZYKAMI.
  • 2014-12-28 23:37 | Andrzej Falicz

Re:„The Economist”: Polacy podbijają Brukselę

Oczywiscie dotyczy to tzw urzędów gdzie nie funkcjonują normalne zasady funkcjonowania alechora rzeczywistość
  • 2015-01-02 13:42 | Andrzej Falicz

Re:Najważniejsze wydarzenia

Mało kto zauważył nacjonalizacje prywatnych oszczędności ulokowanych przez obywatelii na rachunkach OFE przez "liberałów " z PO. Ciekawe są również losy gigantycznej spółki "polskie inwestycje " co to według ostatniego z niezliczonych nowych otwarc Tuska miała zbawić polską gospodarkę.
  • 2015-01-20 12:59 | Andrzej Falicz

Prawo...a rzeczywistosc

Niedlugo bedziemy zima latac w kapielowka jezeli sad zadecyduje, ze jest cieplo. Co by nasze doskonale...sady co to nie mogly zasadzic Jaruzelskiego czy Kiszczaka przez 25 lat nie "zadecydowaly"...faktem jest niespotykana na swiecie ilosc glosow niewaznych w wyborach do Sejmikow - prawie 20% i cudowny wynik PSL-u, ktory we wszystkich sondazach osiaga polowe ilosci glosow jakie uzyskal ostatnio w wyborach. Faktem jest rowniez,po ze pierwszy od 25 lat tzw. exit polls oparte na sondazach na prawie 100 tysiecy glosujacych calkowicie rozbiegly z ostatecznymi wynikami. A sad w Polsce moze zasadzic , ze czarne jest biale i, ze z polska demokracja i wyborami wszystko jest w porzadku.
  • 2015-01-26 12:58 | Andrzej Falicz

Re:Polsko-niemiecki spór o płacę minimalną

Czyżby Polacy mieli konkurować czymś innym niż tania siła robocza? ""
  • 2015-02-11 11:40 | Andrzej Falicz

Re:USA: Czy należy zbroić Ukrainę albo

Polskie WSI to pryszcz przy "ukraińskiej " armii czy tajnych służbach. Co drugi sympatyzuje po cichu Rosji lub jest umoczony współpracą. Z Rosją walczą OCHOTNICY jak Azow. Komu dać broń? Najprawdopodobniej wylądowała by w rękach rosyjskich jak bron dawana " umiarkowanym " powstancom syryjskim i tak ląduje w taki czy inny sposób w rękach jihadistow