Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(217)
Komentarze użytkownika: Klopfer
  • 2010-10-09 20:44 | Klopfer

Re:Seks po islamsku

Muzulmanie ani mi "bracia ani swaci", ale jestem zdania, ze zyjac w Europie powinni przystosowac sie do nowoczesnej - za przeproszeniem - [b]kultury[/b] europejskiej (chrzescijanskiej?), ktorej symbolami staly sie nastoletnie lolitki paradujace polnago po ulicach niczym kurwetki, oferujac "full-serwis" za pare nowych jansow, "wysolariowani", wytatuowani i wypiercingowani mlodziency budujacy wspolnie terraria i walczacy o prawo do zawierania zwiazkow malzenskich i adoptacji dzieci (glownie chlopczykow?),a idolami "Madonny" i "Michaele Jacksony"( a`propos, wiadomo juz; byl to ON, ONA albo ONO?)!? A wszystko to w gestym trawkowo-dopalaczowo-etanolowym sosie!
  • 2010-10-19 23:04 | Klopfer

Re:Po zamachu na działaczy PiS

[b]tkw[/b], daremny Twój trud!
  • 2010-12-14 09:34 | Klopfer

Re:Przyroda atakuje, Polska bezradna?

"Nam nie trzeba Bundeswehry, nam wystarczy -4 "
  • 2010-12-15 11:04 | Klopfer

Re:Przyroda atakuje, Polska bezradna?

tkw Nieboszczyk w agonii drgać nie może. On ma to już "poza sobą". Poza tym WSZYSTKO się zgadza.
  • 2010-12-26 17:37 | Klopfer

Re:Prezent od Göringa

Lucek!!! Na Boga, odrobinka wiedzy! Gruby HermaNN był od lutego 1938 GeneralfeldmarSCHall-em, a 2 lata i 5 miesięcy później został ReiCHsmarschall-em.
  • 2011-01-07 20:01 | Klopfer

Re:Koniec dziecięcego wieku

"Wreszcie - Polska będzie bez Kaczyńskiego i bez Tuska. Gdyby ci politycy mieli ze swoją dzisiejszą retoryką pozostać na naszej scenie aż do 2020 roku, byli by po prostu śmieszni. To byłoby niepoważne. Janusz Palikot jest politykiem i [b]filozofem[/b]" Do wszystkich, którzy tutaj cokolwiek dopiszą; chciałbym wiedzieć, kto z Państwa uważa tego intelektualnego pantofelka za "filozofa"?! Toż to chyba - cywilizowany - świat się naprawdę kończy?!
  • 2011-01-18 16:58 | Klopfer

Re:Jak Rosjanie patrzą dziś na Polaków

"Był sobie Polak i Rusek"! Wy (POLITYKA) rozbijaci się jeszcze przed zejściem do lądowania! A czemuż to ten tytulik nie brzmi; "Był sobie Polak i Rosjanin"? Bo Rosjanin to taki "Wschodni pepik "? Ale biada, gdyby ktoś na tych "dzikich polach" napisał: "Był sobie polaczek i Rosjanin"?!
  • 2011-02-16 20:22 | Klopfer

Re:DEBATA: Czy kara dożywocia powinna zostać zniesiona?

UWAGA, UWAGA, UWAGA; wszyscy humaniści i przede wszystkim humanistki, zrobimy sobie teraz mały teścik na temat bestialskiej i nieludzkiej kary śmierci oraz upokarzającej istotę ludzką kary dożywotniego więzienia! Pasy zapięte? No to jedziemy; masz 60 lat i prokuratura (policja) wzywa cię do zakładu medycyny sądowej, abyś zidentyfikował(a) zmasakrowane głównie - no bądź teraz dzielny (dzielna) - między nóżkami, ciałko twej najukochańszej dziesięcioletniej wnusi! Jeśli poprosisz potem sąd, aby twego "bliźniego", któremu się taki "drobny wybryk" przytrafił, ponieważ ..............(tutaj wpisać sto przeróżnych powodów, wymyślonych w ostatnich latach przez lewackich oszołomów), skazał jeno na okrutną karę pięciu lat (o zgrozo!) pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po połowie odsiedzenia tych "galer" w komfortowych warunkach, no i rzecz jasna po natychmiastowym "urlopie" na najbliższe "O BOŻE(!) Narodzenie", to musisz zobowiązać się, i wszyscy, którzy twoje wielce chwalebne, postępowe i ponadczasowo humanitarne poglądy podzielają, do pełnego samofinansowania przez wszystkie lata tego(takich) ŚCIERWA(ŚCIERW)! Gdyż 80-90% NORMALNYCH obywateli jakiegokolwiek kraju, nie ma najmniejszej "ochoty" wydawania z własnej kieszeni nawet grosza (centa) na tak "zbożny" cel !!! I TERAZ DOPIERO PROSZE,; DYSKUSJA START !
  • 2011-02-18 19:12 | Klopfer

Re:DEBATA: Czy kara dożywocia powinna zostać zniesiona?

@hyundsyko, ukłony i uścisk dłoni! A więc są jednak jeszcze NORMALNI ludzie na tym p......ym świecie! Pamiętaj, zawsze możesz liczyć na moją pomoc!!!
  • 2011-02-20 22:31 | Klopfer

Re:Rozmowy z dożywotnimi cz.II - Krzysztof Kinach

Wklejam tuta mój komentarz spod "wywiady" z tym pierwszym bydlakiem. I jeśli ktoś zamierza publikować dalej swoje abstrakcyjne rozważania filozoficzne, niech będzie tak miły i ustosunkuje sie najpierw do mojego KONKRETNEGO przykładu. Chyba nie wymagam zbyt wiele? UWAGA, UWAGA, UWAGA; wszyscy humaniści i przede wszystkim humanistki, zrobimy sobie teraz mały teścik na temat bestialskiej i nieludzkiej kary śmierci oraz upokarzającej istotę ludzką kary dożywotniego więzienia! Pasy zapięte? No to jedziemy; masz 60 lat i prokuratura (policja) wzywa cię do zakładu medycyny sądowej, abyś zidentyfikował(a) zmasakrowane głównie - no bądź teraz dzielny (dzielna) - między nóżkami, ciałko twej najukochańszej dziesięcioletniej wnusi! Jeśli poprosisz potem sąd, aby twego "bliźniego", któremu się taki "drobny wybryk" przytrafił, ponieważ ..............(tutaj wpisać sto przeróżnych powodów, wymyślonych w ostatnich latach przez lewackich oszołomów), skazał jeno na okrutną karę pięciu lat (o zgrozo!) pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po połowie odsiedzenia tych "galer" w komfortowych warunkach, no i rzecz jasna po natychmiastowym "urlopie" na najbliższe "O BOŻE(!) Narodzenie", to musisz zobowiązać się, i wszyscy, którzy twoje wielce chwalebne, postępowe i ponadczasowo humanitarne poglądy podzielają, do pełnego samofinansowania przez wszystkie lata tego(takich) ŚCIERWA(ŚCIERW)! Gdyż 80-90% NORMALNYCH obywateli jakiegokolwiek kraju, nie ma najmniejszej "ochoty" wydawania z własnej kieszeni nawet grosza (centa) na tak "zbożny" cel !!!
  • 2011-02-20 23:50 | Klopfer

Rozmowy z dożywotnimi cz. III - Zbigniew Brzoskowski

Wklejam tuta mój komentarz spod "wywiadu" z tym pierwszym bydlakiem. I jeśli ktoś zamierza publikować dalej swoje abstrakcyjne rozważania filozoficzne, niech będzie tak miły i ustosunkuje sie najpierw do mojego KONKRETNEGO przykładu. Chyba nie wymagam zbyt wiele? UWAGA, UWAGA, UWAGA; wszyscy humaniści i przede wszystkim humanistki, zrobimy sobie teraz mały teścik na temat bestialskiej i nieludzkiej kary śmierci oraz upokarzającej istotę ludzką kary dożywotniego więzienia! Pasy zapięte? No to jedziemy; masz 60 lat i prokuratura (policja) wzywa cię do zakładu medycyny sądowej, abyś zidentyfikował(a) zmasakrowane głównie - no bądź teraz dzielny (dzielna) - między nóżkami, ciałko twej najukochańszej dziesięcioletniej wnusi! Jeśli poprosisz potem sąd, aby twego "bliźniego", któremu się taki "drobny wybryk" przytrafił, ponieważ ..............(tutaj wpisać sto przeróżnych powodów, wymyślonych w ostatnich latach przez lewackich oszołomów), skazał jeno na okrutną karę pięciu lat (o zgrozo!) pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po połowie odsiedzenia tych "galer" w komfortowych warunkach, no i rzecz jasna po natychmiastowym "urlopie" na najbliższe "O BOŻE(!) Narodzenie", to musisz zobowiązać się, i wszyscy, którzy twoje wielce chwalebne, postępowe i ponadczasowo humanitarne poglądy podzielają, do pełnego samofinansowania przez wszystkie lata tego(takich) ŚCIERWA(ŚCIERW)! Gdyż 80-90% NORMALNYCH obywateli jakiegokolwiek kraju, nie ma najmniejszej "ochoty" wydawania z własnej kieszeni nawet grosza (centa) na tak "zbożny" cel !!!
  • 2011-02-20 23:50 | Klopfer

Nie jestem rasowym kilerem

Wklejam tuta mój komentarz spod "wywiadu" z tym pierwszym bydlakiem. I jeśli ktoś zamierza publikować dalej swoje abstrakcyjne rozważania filozoficzne, niech będzie tak miły i ustosunkuje sie najpierw do mojego KONKRETNEGO przykładu. Chyba nie wymagam zbyt wiele? UWAGA, UWAGA, UWAGA; wszyscy humaniści i przede wszystkim humanistki, zrobimy sobie teraz mały teścik na temat bestialskiej i nieludzkiej kary śmierci oraz upokarzającej istotę ludzką kary dożywotniego więzienia! Pasy zapięte? No to jedziemy; masz 60 lat i prokuratura (policja) wzywa cię do zakładu medycyny sądowej, abyś zidentyfikował(a) zmasakrowane głównie - no bądź teraz dzielny (dzielna) - między nóżkami, ciałko twej najukochańszej dziesięcioletniej wnusi! Jeśli poprosisz potem sąd, aby twego "bliźniego", któremu się taki "drobny wybryk" przytrafił, ponieważ ..............(tutaj wpisać sto przeróżnych powodów, wymyślonych w ostatnich latach przez lewackich oszołomów), skazał jeno na okrutną karę pięciu lat (o zgrozo!) pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po połowie odsiedzenia tych "galer" w komfortowych warunkach, no i rzecz jasna po natychmiastowym "urlopie" na najbliższe "O BOŻE(!) Narodzenie", to musisz zobowiązać się, i wszyscy, którzy twoje wielce chwalebne, postępowe i ponadczasowo humanitarne poglądy podzielają, do pełnego samofinansowania przez wszystkie lata tego(takich) ŚCIERWA(ŚCIERW)! Gdyż 80-90% NORMALNYCH obywateli jakiegokolwiek kraju, nie ma najmniejszej "ochoty" wydawania z własnej kieszeni nawet grosza (centa) na tak "zbożny" cel !!!
  • 2011-02-21 09:56 | Klopfer

Re:Jak ORMO czuwało

A tak poza tym, nic pani nie dolega? (te twarzyczki na pierwszym zdjęciu, no pycha!)
  • 2011-02-21 10:15 | Klopfer

Re:Rozmowy z dożywotnimi cz. III - Zbigniew Brzoskowski

Tutaj jeszcze jeden "ciekawy" aspekt tzw. humanitarnego systemu penitencjarnego, urlopy i przepustki! Kto ich udziela bydlakom ("tykającym bombom")musi za nich ręczyć...........własną główką!
  • 2011-02-22 10:09 | Klopfer

A co poetka miała na myśli pisząc: "...aby włączyć Polaków do próby zapanowania nad chorobą jaka toczy kraj , który jeszcze dwadzieścia lat temu był [b]przyjazny dla ludzi[/b]."?
  • 2011-02-22 10:29 | Klopfer

Szanowna Pani, dlatego właśnie takie "byty" trzeba zamieniać w [b]niebyty[/b], czyli [b]KS![/b]
  • 2011-02-22 10:49 | Klopfer

[b]jd[/b], cywilizowany człowieku, nie bądź aż taki do przodu, bo Cię z tyłu zabrakni. Nie obrażaj piszącej tutaj "dziczy", tylko stań sobie nad zwłokami "przytoczonej" przeze mnie (20.02, 23:50)"Twojej" własnej córeczki (wnusi)i wystukaj potem raz jeszcze dokładnie to samo co wczoraj o 22:22!
  • 2011-02-23 10:41 | Klopfer

Adam2222, a jakie mam robić, dorosłe?
  • 2011-02-23 11:44 | Klopfer

Przepraszam, ale jest Pan tym samym GSL, ktory o 00:13 bajal o marchewce, kozim serku i publicznym obcinaniu reki? Do Afganistanu i Iranu nie wyskocze, bo z drzewa zeskoczyc nie potrafie. Twierdzi Pan, ze kara dozywocia jest "dobra kara"(Pan juz z drzewa dawno zszedl, nieprawdaz?), chociaz "dozywocie jest straszniejsze niz smierc"(ta logika powala.) To teraz wez Pan Szanowny kawelek papieru, oloweczek i policz pi razy oko, ile kosztuje czterdziestoletni (a moze jeszcze dluzszy?) pobyt w wiezieniu "goscia", ktory w wieku 20. lat zgwalcil sobie i zabil PANSKA(!) corke, albo wnusie, albo - a czemuz by nie? - OBIE!? Jedzonko, ubranko, ogrzewanko, oswietlonko, telewizorki, DVDejki, komputerki, kulturystyki, lekarstewka, no i tabuny; opiekunow, doradcow, adwokatow, lekarzy, duchownych, psychologow itp., itd. No i ile Panu wychodzi? SZOK, co? Chce Pan to dobrowolnie (wspol)finansowac z wlasnej kieszeni (sowitej emeryturki)? Prosze bardzo, ale ja - i "paru" jeszcze ze mnna na galezi siedzacych - zdecydowanie NIE!
  • 2011-02-24 00:12 | Klopfer

Hallo "Świdraty", czy to nie zastanawiajace, ze [b]GLS[/b] po moich "prostych pytaniach", teraz ani be, ani me, ani ku-ku-........? [b]GLS[/b]co jest,"zobaczyles" sie nagle nad "tymi konkretnymi" zwlokami Twojej zmasakrowanej coreczk(wnusie) i Ci Twa humanitarno-humanistyczno-tolerancyjna mowe odjelo? Albo Ci na kalkulatorz wyszedl taki "ekonomiczny" wynik, ze w swe swietlane idealy "lekko zwatpiles"? [b]GLS[/b], ja(my) tu na galezi Twej odpowiedzi wypatruje(my)!!!
  • 2011-02-24 01:49 | Klopfer

[b]Adamie[/b]dwutysiecznodwiesciedwudziestydrugi! Nie ze mna te Brunery Numer 2222! Zeby "mi zamacic w glowie", musisz jeszcze duzo, bardzo duzo chlebka zjesc!!! I to dobrego,"prawdziwego", a nie tego "chlebopodobnego" wypieku z niegdysiejszych "gigantow"!
  • 2011-02-24 23:33 | Klopfer

Adamie, szesc razy "he" i dwa razy "dobre" to mnie nobilituje, szczegolnie, gdy widze to "czerwono"! A tak przy okazji, juz dawno chcialem spytac, skad sie bierze ten Twoj "krwawy" inkaust? Jestes "tutaj" - posrod czarnego duchowienstwa - swego rodzaju biskupem (kardynalem)? I aby troszku "rozladowac sytuacje", przypomne stary, "prastaropiastowski" kawal "w temacie": MO => moga obic, ORMO => oni rowniez moga obic, ZOMO => [b]zwlaszcza[/b] oni moga obic !!!
  • 2011-02-25 12:50 | Klopfer

Czy czesto mam wizje zmasakrowanych dzieci? Owszem, za kazdym razem jak czytam takie "gorzkie zale", jak te pani Pilarskiej-Jakubczak i jalowe p........ia jak Panskie. I przede wszyskim nie kolego, tylko nie kolego prosze Pana (jak Pan widzi uzywa sie "do tego" wielkiego "P")! Co do szalenca, to i tutaj zripostowalbym chetnie, ale mi tego zadna cenzura nie przepusci. A o kwartecie tychze, pisze wlasnie pani redaktor. TYCH to sie Pan Szanowny nie boi?
  • 2011-02-26 01:52 | Klopfer

Hallo Adamie4444:2, Mam sie strasznie ch.....!I Ty mi raczej juz zadnej PRZYJEMNOSCI zrobic nie potrafisz, nawet bez pojedynczego czerwonego "kapturka"!"Jak krawat Busha"? Masz chyba na mysli cygaro Cli(n)torna? I blagam, nie wspominaj tu gleboko filozoficznych "kwintali z hektara i sztuk poglowia trzody chlewnej" tow. Wieslawa, bo mi sie momentalnie moje zwieracze ZNOW rozwieraja!
  • 2011-02-26 21:26 | Klopfer

Adamie (Panie Adamie), jeśli przeprosisz mnie, za to "chlanie do lustra", to może będziemy mieli jeszcze w przyszłości parę blogowych "przyjemności". Jeśli nie, to "live well", czy cóś tak, albo "pocałuj Ty wójta w chu...stę"! A co się trzody chlewnej tyczy, to ELYTOM byla ona już we wszystkich RP;I,II,III i będzie w każdej następnej, to już taka genetyczno-narodowa "tradycja"!
  • 2011-02-27 15:25 | Klopfer

Nie ma sprawy ("bedzie rozprawa"!)! A "przyjemnosci" to Ty dobry czlowieku juz ode mnie nie oczekuj, bom ja ani Heidi Mucha, ani Ania Klum, ani nawet taki elf jak Ricardo Kalisz!
  • 2011-03-12 18:55 | Klopfer

Rozmowa z Mirosławem Hermaszewskim

Panie Hermaszewski, cokolwiek, ktokolwiek, kiedykolwiek o Panu powiedział, z pewnością nie oddało to "CAŁEJ" prawdy o Panu! No to teraz serwuję ją ; dla mnie byłeś Pan zawsze; prymitywnym, "komunistycznym" Trepem-PAJACEM! A że Pana bezwiednie "wciągneli do WRONu"? Cóż za bezdenna bezczelność i skandal niesamowity! Jednak Pańskie protesty "w tym względzie", zapadły mi na zawsze w pamięci i pozwalają dziś jeszcze stwierdzić , iż tym samym, jako jeden jedyny mundurowy z tego szlachetnego grona, swoją patriotyczną postawą uratowałeś "CHonor peerelowskiego oficera" ==> HA, HA, HA, HE, HE, HE, HI, HI, HI, HO, HO, HO !!!!! A jako że byłeś Pan - AŻ w kosmosie - jesteś Pan dla mnie PALANTEM NIEZIEMSKIM!!!
  • 2011-03-14 00:41 | Klopfer

Re:Rozmowa z Mirosławem Hermaszewskim

[b]@zza kaluzy,[/b] po pierwsze i niezwykle ważne, bardzo proszę mnie nie “tykać” ! Fakt, że 20 lat temu pośredniczył Pan w rozmowach między amerykańskimi i sowieckimi chamami, nie zwalnia Pana od zachowania podstawowych form grzecznościowych na tym forum(a już napewno nie w rozmowie ze mną!) „Uwaz(?) Klopfer bo sie zaplujesz jadem nienawisci. Szkoda, ze nie wytykasz lebka z polskiego grajdolka i nie widzisz, ze inni juz dawno zapomnieli urazy.“ Nie używaj Pan proszę tekstów “zaplutych jadem nienawiści“, bo to cuchnie paskudnie tym pi.........m imbecylem, towarzyszem „Wiesławem”! Byłbym niezmiernie zobowiązany, gdyby raczył Pan zdradzić, skąd wynika ta pewność, że ja wytykam mój łebek z grajdołka polskiego, a nie na przykład czeczeńskiego? Na tym kończę, bo o “meritum”, czyli tym, no jak mu tam znowu był, temu peerelowskiemu Gagarinowi, już sie chyba dostatecznie jasno poprzednio wypowiedziałem, a z Panem to mogę zamienić jeszcze ewentualnie 2-3 zdania, jeśli odniosę wrażenie, że intelektualnie nie cierpi Pan na “dabljubuszyzm”!?
  • 2011-03-15 18:08 | Klopfer

@zza kaluzy (13.03, 05:00) "Czekam na odpowiedz, Klopfer." Doczekales sie Pan (14.03, 00:41). Co z Panska?
  • 2011-03-15 18:11 | Klopfer

@luz, domaga(le)m sie od [b]zza kaluzy[/b], aby zwracal sie do mnie per Pan, tak jak ja to czynie w stosunku do niego oraz - tego "ko(s)micznego" generala! Za zyczenia wyluzowania i przyjemnego dnia dziekuje - vice versa!
  • 2011-03-15 18:18 | Klopfer

GLS, skad ja Pana znam? "Nadprzecietne IQ"? A, przecietne to wsrod peerelowskich oficyjerow bylo - Pana zdaniem - "dwucyfrowe", czy jednak juz na "102"?!
  • 2011-03-15 19:12 | Klopfer

@Adam 2222, jesli pisal Pan te peerelowska "laurke" nie bedac "pod wplywem" nawet odrobiny "butapremu", to ........,"zal najprostszych slow"! Z zatrwozeniem Klopfer
  • 2011-03-15 20:02 | Klopfer

[b]@zwyklak[/b],- wybaczy Pan, ale czy ten nick, to nie przypadkiem jakas odmiana "prostaka"?. P........ym im.....em - wznoszac sie na szczyty dyplomacji - nazwalem, tego zalosnego bolszewickiego blazna Gomulke! Jesli Pan choc przez chwileczke sadzi(l), ze mnie JAKIKOLWIEK peerelowski "tytul" powala na kolana, to oznaczaloby to, ze jeszcze stanowczo za "wysoko" zinterpretowalem oba ewentualne znaczenia Panskiego nicka! "Doktor socjalistycznego prawa pracy", ani jego "blizniaczka" nie sa i nigdy nie byli z mojej "bajki"! Chwycil Pan prawie, o czym prawie?!
  • 2011-03-15 20:32 | Klopfer

@iwanniegrozny, "Wielki, a jednoczesnie bardzo sympatyczny człowiek." Wielki, wzrostem domyslam sie, no i sygnowal ksiazke dla corki "napisana bardzo dostepnym jezykiem"! I D O L ?
  • 2011-03-17 19:10 | Klopfer

Adamie 2222, blogowy "dróhu" Ty moj(!); 1) Czemu "Czworaki" z wielkim "C"? 2) Jakiej "komuny"? Tej nigdy i nigdzie nie bylo!!! 3) Owszem, wrogiem to ja faktycznie bylem i jestem, kazdego "sk.........wa", a wiec sila rzeczy i peerelu, bo "ono" - bez watpienia - do jednych z najwiekszych mi znanych i osobiscie przezytych nalezalo! A facjata tego dzielnego zdobywcy kosmosa, “bohatera CCCP” Hermaszewskiego, snila mi sie wtedy po nocach, wywolujac tak zwany odruch wy….ny! Dziwne, ale w sladowej formie, pozostalo mi to do dzisiaj! A niby czas leczy rany…..
  • 2011-03-18 17:28 | Klopfer

[b]@zza kaluzy[/b], zza ktorej to Pan kaluzy wlasciwie jestes? Bylbys Pan az tak hamerykanskim chamem, zeby na grzeczne zapytanie ze starego kontynentu w ogole nie odpowiedzic?!
  • 2011-03-18 21:56 | Klopfer

Adam2222, dziekuje, za wytlumaczenie mi terminu "czworaki". Moze Cie rozczaruje, ale nie jest to zadna nazwa geograficzna, dlatego w jezyku polskim nie pisze sie jej z wielkiej (nie z duzej!) litery, chyba ze stalaby ona na poczatku zdania, co w Twoim wpisie nie ma miejsca. Owszem peerel byl - i pozostanie juz na zawsze - dla mnie s..........wem i to - w doslownym tego slowa znaczeniu - "bezperespektywicznym"! III RP? "O moj Boze! Albo nawet jeszcze gorzej...!" Wiem, ze mi teraz nie uwierzysz, ale ja naprawde nie mam pojecie, kto to jest Pospieszalski i za co on miesiecznie kasuje(owal) 24tys. (mam nadzieje, ze "tylko" zlotowek, a nie dularow!?)? No a jak juz, to definitywnie tylko Twoich ,a nie moich! Tytaj sie nasze drogi rozchodza. Zegnam.
  • 2011-04-10 22:28 | Klopfer

Re:Smoleńsk nie interesuje świata

[b]@maja89[/b], O to mozesz byc zupelnie spokojna. Pod tym wzgledem Polska zawsze byla [b]studnia bez dna![/b]
  • 2011-04-15 13:37 | Klopfer

Re:Z życia sfer

Gryfny konsek Panie Mizerski, ale juz w tytule pieronowy feler, powinno byc "Nigdy w rzici" (jesli mial Pan na mysli najszlachetniejsza czesc slaskiego ciala?). W tekscie tez nie wszystko sztimuje, ale nie chodzi przeciez o jego "litere", tylko "ducha". A ten jest i.O.
  • 2011-04-16 08:46 | Klopfer

Re:ROZMOWA: Socjolog o strategii Jarosława Kaczyńskiego

BRAWO [b]dziadku2[/b], warto wiedzieć , że J.Kaczyński ma na kogo liczyć i że jak zostanie "najwyższą głową państwa", to.....................!
  • 2011-04-16 10:10 | Klopfer

Przykro mi, ale muszę Cię [b]dziadku2[/b] rozczarować; mnie nie nakopie, jego nóżka - nawet w Pałacu Namiestnikowskim - będzie na to za krótka! Ty masz na myśli ale raczej COŚ więcej niż kopanie, jeśli o przyszłe porachunki pana J.K. z przeciwnikami (krytykami nawet tylko?)politycznymi chodzi, cytuję: "Dlatego nie mam skrupułów aby Kaczor doszedł do władzy i wszystkich swych przeciwników wykończył nawet bezprawnie." Raz jeszcze BRAWO! Dokładnie tak postąpili Adolf H. i Józiu S.
  • 2011-04-16 12:14 | Klopfer

Może ktoś wy(prze)tłumaczyć, o co chodzi [b]dziadkowi2[/b] o 10:42? Jego ostatnie tam zdanie: "A tak sprawdza się jak w przepowiedni dla polski że na tron polski zostanie ten co go najbardziej naród polski opluwał.", to musi być chyba słowo-klucz do kamienia filozoficznego, co to go wszyscy od wieków daremnie poszukują(?)
  • 2011-04-17 22:56 | Klopfer

Okay! No dobra, popisaliście, poodpowiadaliście temu [b]dziadkowi2[/b], było miło i wesoło, ale żarty się skończyły! Kto od tego momentu, choć raz jeszcze zareaguje na jego "twórczość", [b]"TEN DOSTANIE W RYJ!!!"*)[/b] _____________________________________________________ *) fragment skeczu "Ucz się Jasiu" z kabaretu Dudek.
  • 2011-05-23 19:33 | Klopfer

Re:Wizyta Eriki Steinbach

Markisz, zajrzyj prosze do jakiegos atlasu Polski i rozmowek niemieckich dla przedszkolakow, zanim nastepnym razem dasz plame(y)!
  • 2011-05-29 09:27 | Klopfer

Re:Jak Polakowi pracuje się u Niemca

Pan Ćwieluch zaczyna swój tekst trzema zdaniami; "Niemcy otworzyli swój rynek pracy dla Polaków. Z otwartymi ramionami witają i akceptują każdego. Pod warunkiem, że jest taki sam jak oni." Pierwsze to prawda, drugie klamstwo (szególnie to "akceptują każdego"), trzecie bzdurka. Mam nadzieję, że żadna z pań wybierających się dopiero(!) na kurs niemieckiego, nie uwierzy, że będzie nad Renem pracowala oficjalnie jako pielęgniarka z miesieczną pensją 2.000 euro ?
  • 2011-05-29 22:55 | Klopfer

Pani Anno, dziękuję za oświecenie, że tytuł tekstu składa sie z trzech zdań. Ja w swej DZIECINNEJ naiwności, myślałem, że tytułem jest tylko jendo "U sąsiadów", wzg. pytanie "Jak Polakowi pracuje się u Niemca". Znak zapytania. Ale niech tam. Te trzy zdania tworzą całość i oddają myśli autora-b.dobre(?) i słuszne, Pani zdaniem. Ocena zatem subiektywna. Powtarzam przeto, tylko pierwsza tercja tej "całości" odpowiada prawdzie (ma pokrycie w faktach), druga się z nią mija, a trzecia to jakiś "dziwolążek myślowy" autora. Pozdrawiam w dwójnasób.
  • 2011-05-30 09:43 | Klopfer

Przepraszam Pani Polu, ale o co Pani tak mniej więcej bieży?
  • 2011-06-02 22:38 | Klopfer

Wyboc Honoratko, ale godałaś coś do mje?
  • 2011-06-21 18:24 | Klopfer

Re:DEBATA: Czy Polacy są skłóceni, czy tylko elity?

Przepraszam, jakie elyty?
  • 2011-07-11 09:07 | Klopfer

No niby mądre, bo...

...co do grupy, ma oczywiście rację, co się natomiast dróg tyczy, to czy ja wiem......?
  • 2011-07-11 22:53 | Klopfer

Pod wodzą Polski? Mój ty Boże miłosierny....

"Magazyn „Think-Tank” zrobił wśród polskich eurokratów ankietę, z której wynika, że więcej niż co dziesiąty uważa, że w ciągu kilku lat Unia się rozpadnie." A to rozkoszne hurraoptymiściątka te polskie eurodarmozjadki! Tak się jakoś dziwnie składa, że i wśród zwykłych obywateli "starych" krajów unii co dziesiąty uważa, że w ciągu kilku lat UE w obecnej formie się [b]nie[/b] rozpadnie.
  • 2011-07-12 00:54 | Klopfer

W trakcie wyprzedaży mózg jest wyłączon!

Działają tylko instynkty i to niekoniecznie te z najwyższych - nomen omen - półek.
  • 2011-07-12 10:01 | Klopfer

LK świetnym bramkarzem ?!

Ale chyba tylko w specialnie na swoją "miarę" skrojonej bramce (brameczce). W prawdziwej (7,32 x 2,44m - wnuczek to potwierdzi) czułby się totalnie zagubionym, jak w normalnym życiu.
  • 2011-07-24 07:50 | Klopfer

Re:Dlaczego w Polsce nie da się zbudować dróg?

A niby dlaczego ma się dać? A czy to drogi są takie ważne? P J N ! Prezyd[i]ę[/i]cja Jest Najważniejsza
  • 2011-07-24 08:23 | Klopfer

"Amy... żałujemy" (?)

Wcale, a wcale ! Ludzie i społeczeństwa, które mają takie "ikony" jak Emy, Michaele Jacksony & Co. znajdują się na najlepszej drodze do samodestrukcji.
  • 2011-07-24 22:36 | Klopfer

Re:Amy Winehouse nie żyje

[b]@maxaue[/b], najpierw kasujesz(zgłaszasz do usunięcia) mój wpis, a potem go komentujesz, uniemożliwiając innym zorientowanie się, co Cię tak oburzyło? "Jesteś doprawdy rycerski i bojowy, Kloss"! A tak na marginesie, jak wpadłeś właściwie na "polskie społeczeństwo"?! Albo inaczej, jak zdjagnozowałeś, że moja słoma jest "made in Poland"?
  • 2011-07-24 22:38 | Klopfer

Re:Amy Winehouse nie żyje

[b]@maxaue,[/b] nie wiem, czy zauważyłeś, że niespecjalnie grzeszysz orginalnością?
  • 2011-08-07 12:33 | Klopfer

Re:Jak Polacy doją Unię na eko-żywności

@Pankracy; "Unia nie jest głupia ....." W tym wpadku ogromnie się mylisz !
  • 2011-08-25 06:31 | Klopfer

Re:Wyznania morderczyni Tomka Jaworskiego

No, nie powiem, wzruszyłem się bardzo tym artykułem, dlatego będę się streszczał i powiem tak; Po Monisi & Co. dzisiaj nie powinno być już nawet grobów !
  • 2011-10-14 20:09 | Klopfer

Re:Dziadkowie z Wehrmachtu

@<b>zza</b> której Ty to właściwie <b>kałuży</b> jesteś? "A tamtejszym paniom zajęło dwa dni aby mi na koniec wysyczeć w twarz (sprawdzając, czy nikt nie słyszy) "Czy ty myślisz, że teraz, gdy zaraz się zjednoczymy z naszymi braćmi i siostrami z NRD, będzie tu ktoś robił miejsce dla Polaka? Musimy najpierw zatroszczyć się o swoich!" Bądź tak miły, Ty smętny pal.... atynie i napisz tutaj w oryginale, co Ci te wredne niemry wysyczały wtedy w twarz ! <b>Nur ja ohne Fehler!</b>
  • 2011-10-15 19:00 | Klopfer

Re:Dziadkowie z Wehrmachtu

[b]MATKO,[/b], martwię się o Ciebie! Bardzo!
  • 2011-10-18 19:33 | Klopfer

Re:Janosch, czyli niesamowita historia piewcy Śląska

Chwała Bogu (cholonkowemu)? A to niby, za co?
  • 2011-10-21 09:59 | Klopfer

Zgadza się! To ja jestem tym janczarem opisanym w "Szkole janczarów"!

@zza kałuży , widzisz Pan, ja do Pana konkretnie "o kozie", a Pan mi tutaj o "du... (ponętnej części ciała) Maryni". W takim razie; gute Besserung!
  • 2011-10-22 22:10 | Klopfer

Za ciaplyta !

@ zza kałuży, Po pierwsze; moje szczere życzenia z 21.10.11, 09:59, niniejszym odwołuję, jako zbyteczne, ponieważ, dir ist sicherlich nicht (mehr) zu helfen! Zaimek osobowy piszę w tym wypadku z małej litery, gdyż ktoś, kto swoją ojczystą ortografię posiadł w takim stopniu jak ty, nie zasługuje na nic więcej ("większego")! Do łez ubawił mnie fragment twej bajki, w którym stawiasz "do piony" szwabskich policmajstrów, rzucając ich w końcu na kolana twoim "PŁYNNYM ANGIELSKIM" ! Na koniec naszej "akademickiej dyskusji", miałbym jeszcze jedno jedyne pytanie do ciebie. Czy aby "przypadkiem" - po uwzględnieniu twego rycerskiego zachowania w stosunku do służb mundurowych BRD - jednym z twych imion nie jest MARIA ?! PS Na mieszkanko w familoku mnie niestety nie stać, ale "moja", po przyjrzeniu się tej naszej "korespondencji", rzekła, cytuję: "Jużech ci sto razy godała, cobyś sie z ciu...i (tu takie śląskie "niedomówienie") nie zadowoł !!! No i jak tu dziołsze nie przyznać racji ?!
  • 2011-11-04 22:55 | Klopfer

Re:Anna Grodzka - znak czasu w polskim Sejmie

"Anna Grodzka - znak czasu w polskim Sejmie" Jaki znak, taki Sejm! [b]O muj borze![/b]
  • 2011-11-05 18:43 | Klopfer

Re:Anna Grodzka - znak czasu w polskim Sejmie

Krzysiu-Rysiu, stawiaj świat na du... dużej stopie, trzymam "kciuka"!
  • 2012-02-21 23:00 | Klopfer

Stadion Narodowy - pojawia się i znika

"Naro (jak go tu nazywają) stał pusty jak koszyk bez buraków".... i kartofli. A miało być tak naro-cudownie; 06.09.2011(!) mecz otwarcia: "Franciszkanie vs. Joachimianie" No, BUL !
  • 2012-02-21 23:00 | Klopfer

Stadion zarodowy

"Naro (jak go tu nazywają) stał pusty jak koszyk bez buraków".... i kartofli. A miało być tak naro-cudownie; 06.09.2011(!) mecz otwarcia: "Franciszkanie vs. Joachimianie" No, BUL !
  • 2012-03-06 10:28 | Klopfer

Re:Być jak Michael Jackson

Zobaczcie sobie Krzysia, na zdjęciu pierwszy z lewej, cool, co? Hallo, kul, czy nie?
  • 2012-06-18 17:08 | Klopfer

Re:Smuda musi zostać?

"Z Grecją do przerwy mogliśmy prowadzić co najmniej dwiema bramkami, Rosjanie w drugiej połowie potykali się o własne nogi i z remisu powinni się cieszyć bardziej, niż my. Czesi przez pierwsze pół godziny bronili się rozpaczliwie i szczęśliwie, piłkarzom Smudy zabrakło zimnej krwi" Ale Panu, Panie Piątek jej nie zabrakło, pisząc tę sieczką dla nieuświadomionych "piłkarsko" małolatek!
  • 2012-06-18 20:39 | Klopfer

Re:Smuda musi zostać?

@robert Nie czytać!
  • 2012-06-19 18:34 | Klopfer

@czosnku, BURAKU(?),

"Wstydzę się bardziej niż w 2008 roku, gdyż w najsłabszej grupie na Euro nie wygraliśmy nawet jednego meczu, choć mogliśmy spokojnie wygrać każdy z nich". "Choć mogliśmy spokojnie wygrać każdy z nich" !!! Nawet sobie nie zdajesz sprawy z tego, że jesteś (Twój sposób myślenia) kwintesencją polskiej piłki nożnej !
  • 2012-06-26 23:08 | Klopfer

KUBO GMINNY!

Jesteś dla mnie kwintesencją buraka, odmiany "biało-czerwonej"!
  • 2012-06-26 23:12 | Klopfer

KUBO GMINNY !

Jesteś dla mnie kwintesencją buraka, odmiany "biało-czerwonej"!
  • 2012-06-28 08:09 | Klopfer

Co to znaczy, jeszcze?

W Polsce lewicy nigdy nie było! Kwaśniewscy, Millerzy, Cimoszewicze, czy Kalisze są takimi "lewicowcami", jak Barack Obama Eskimosem!
  • 2012-07-15 13:41 | Klopfer

Re:Matka Madzi aresztowana. Zabiła córkę?

"Może to nie sąd zdecyduje o dalszych losach Katarzyny W., ale zespół biegłych psychiatrów i psychologów." Zespół biegłych psychiatrów i psychologów, powinien pochylić się nie nad losem Magdusiowej mamusi, ile nad krajem (państwem!), w którym tego typu hece-jasełka, są w ogóle możliwe! PS A´ propos, ten 007-Krzychu już siedzi?!
  • 2012-08-11 20:13 | Klopfer

Re:Porażka naszych siatkarzy w Londynie

@Jerzy z O. "... A Brazylia jak za najlepszych lat, ale czy dadzą radę rosyjskim młotkom ?" Masz na myśli młotków, co to Zygadłom, Ignaczakom i im podobnym orłom zrobili z j.. omlet?!
  • 2012-08-22 16:39 | Klopfer

Czwartym z kolei?

Fajnie, ale dlaczego "czwartym"? Moja lista jest zdecydowanie "długiejsza"!
  • 2012-08-23 10:47 | Klopfer

Tu polskie "cieniaski" macie swoje rosyjskie bohaterki!

www.liveleak.com/view?i=a4d_1204458756
  • 2013-01-02 21:46 | Klopfer

Re:SLD chce uczczenia Edwarda Gierka

„Gierek jest bardzo znaną postacią. Nawet kochaną przez wielu, zwłaszcza Ślązaków, wiele dla Śląska zrobił” Ło mój Jeżu!
  • 2013-02-07 20:15 | Klopfer

Re:Spór o odwołanie Nowickiej. O co gra Janusz Palikot?

"O co gra Janusz Palikot?" Raczej, w co gra Janusz Palikot? Odpowiedź brzmi; Janusz Palikot gra w ch... ińczyka!
  • 2013-02-08 12:52 | Klopfer

Re:Wanda Nowicka zostaje, Grodzka (na razie) nie będzie wicemarszałkinią

Za 45, przeciwko 245, wstrzymało się 13 = 303. A 157? "Na dechach"?
  • 2013-02-13 19:51 | Klopfer

Re:Czy jest ratunek dla polskiej kolei?

Kto wierzy w ratunek dla polskiej kolei, ma definitywnie nie po kolei ...!
  • 2013-02-17 23:19 | Klopfer

Rekord?! Pan Sturis najwyraźniej nie docenia rodaków!

„Siedziałem w greckiej polityce przeszło 30 lat. Wiem więcej, niż się komukolwiek wydaje. Będę sypał”. Coś mi się zdaje, że ten Tsochat...... , no ten poulus, co to "Grecję reformować chciał w duchu socjalizmu", niebawem przeziębi się na spacerniaku i zejdzie na "galopujące zapalenie płuc"!?
  • 2013-03-10 06:58 | Klopfer

Re:Jak powstrzymać seryjnych morderców

@bever, ale Ty do tego ogólniaka to nie chodziłeś zbyt długo, a na lekcje j.polskiego raczej wcale, co?
  • 2013-03-17 08:22 | Klopfer

Re:Szwedzkie dyskusje o wprowadzeniu Euro

"...Szwecja – podobnie jak wszyscy inni członkowie – zobligowana jest do przyjęcia wspólnej waluty z chwilą spełnienia prawnych i ekonomicznych warunków, czyli tzw. kryteriów konwergencji. Zobowiązują one do stabilizacji cen i kursów walutowych, trzymania w ryzach finansów publicznych, deficytu budżetowego i niskich stóp procentowych." Gdyby tych kryteriów kiedykolwiek ściśle przestrzegano, euro byłoby wspólną walutą jedynie w Holandii, Luksemburgu, Austrii, Niemczech i ewentualnie Finlandii, a po zapytaniu obywateli - nie mylić z politykami - tych państw, czy sobie tego życzą, nigdzie.
  • 2013-03-19 08:42 | Klopfer

Koty marcowe

Panie Olaszek, a ten antysemityzm, to coś dobrego, czy raczej niekoniecznie? Podejrzewam, że to bardzo brzydko. No dobra, pisze Pan konkretni, po nazwisku ("obco brzmiącym"), o podejrzanych i zwalczanych w przeszłości semitach, filosemitach i innych syjonistach. A kto to im tak strasznie dokuczał i naród, a szególnie "lud pracujący miast i wsi, oraz postępową inteligencję" przeciwko nim mobilizował, he? Bardzo proszę; władze PRL, propaganda, funkcjonariusze SB! A czemu to Pan, Panie Olaszek nie zająkuje się ani jednym (swojsko brzmiącym) nazwiskiem, co? Ani jednego sekretarza, członka biura, lubo jakiego yenerała (choćby tego, co to socjalizmu jak niepodległości bronił) przytoczyć nie było można? A czemuż tak, bezosobowo? Nad Wisłą "wydarzeń" było zawsze w bród, jeno ich twórców potem "zapominano".
  • 2013-03-19 12:32 | Klopfer

Re:Marcowe sposoby na opozycję PRL

@@autor Nie powiem, udał Ci się ten dowcip z "niepodległym państwem".
  • 2013-03-22 07:44 | Klopfer

Re:Kim jest warszawski podpalacz samochodowy?

"Na razie przechodzi terapię w areszcie, mała cela, czterech osadzonych na 12 m kw." I bardzo ładnie, jak współosadzeni terapeuci zastosują odpowiednią kurację, tak że Jacuś parę dni na ...... głowie nie usiądzie, to nie będzie jej już nigdy potem miał do wysyłania "sygnałów alarmowych".
  • 2013-03-23 05:38 | Klopfer

Bo to wicie Piątek, ..

... Walduś buduje wunderteam na WM Qatar 2022 !
  • 2013-03-23 05:41 | Klopfer

Super!

@klawóz Rzadko się czyta, tak trafną analizę aktualnego stanu polskiej piłki (norznej!).
  • 2013-03-27 18:32 | Klopfer

Odpowiedź:

wysałając pocztą czopki na bazie masła kakaowego!
  • 2014-07-24 22:29 | Klopfer

Ależ Jagienko, jak mogłaś?!

"Parlament tak naprawdę stracił wszelki autorytet i wiarygodność już 16 stycznia tego roku, kiedy przegłosował i przyjął ustawy przeciwko Majdanowi, zaostrzające prawo wobec przeciwników władzy." Stracił wszelki autorytet i wiarygodność już 16 stycznia, a Ty to dopiero 24.07.2014 ogłaszasz? Eeee, nieładnie tak .........
  • 2014-12-02 22:41 | Klopfer

Re:W pierwsza rocznice ......

12 miesiecy minelo, a pani Wilczak nadal swoje "Bajki z mchu i paproci".
  • 2014-12-03 22:05 | Klopfer

Ukraina ma nowy rząd

"Amerykanka, Gruzin i Litwin." A "Filipinczyk" gdzie?!
  • 2014-12-03 22:05 | Klopfer

Wrocilo nowe!

• 2014-12-03 22:06 | Klopfer

Wrocilo nowe!

• 2014-12-10 01:01 | Klopfer

"Miejmy więc przynajmniej nadzieję, że poprawi się zapobieganie przeciekom."

Brawo panie Zalewski! Mam podobny problem, corka q...i sie, gdzie i z kim popadnie, a ile sie ja naprosilem, zeby to przynajmniej dyskretnie robila .... A gdzie tam, jak grochem o sciane!
  • 2014-12-11 20:58 | Klopfer

" Nie dokopujmy Polsce za raport CIA"

Polsce?! Ja chce tylko dokopac "Filipinczykowi"! http://youtu.be/g80T7Bq_SpY (0:43!)
  • 2015-04-10 03:21 | Klopfer

Po prostu HAŃBA!

Pani Wilczak, fakt, że polski prezydent przemawia w ukraiskim parlamencie w tym samym dniu, w którym syn ludobójcy Szuchewycza "wnosi" ustawę o UPA, która tego ludobójstwa dokonywała i to między innymi - jeśli nie głównie - na dziesiątkach tysięcy Polaków, jest niesłychanym skandalem, ale to że głowa państwa polskiego swoje przemówienie kieruje z mównicy, na której widnieje ogromne zdjęcie Nadji Sawczenko, członkini banderowskiego batalionu Ajdar, oskarżonej w Rosji o bezpośredni udział w doprowadzeniu do zabójstwa przynajmniej dwóch dziennikarzy, korespondentów wojennych, jest po prostu HAŃBĄ !!!