Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(807)
Komentarze użytkownika: jvelzkeyek
 • 2010-12-30 19:18 | jvelzkeyek

  Praca

  PRACA Praca najcenniejszym darem Brak pracy życiowym koszmarem W socjalizmie był przymus pracy. O czym już zapomnieli rodacy. Bezrobocie rodaków w demokracji nęka Jest utrapieniem, o jej utratę każdy się lęka. Można jej szukać u cudzoziemców, Irlandczyków, Włochów i Niemców. W kapitalizmie ,okresowo, krucho z pracą. Na gastarbeiterach kapitaliści się bogacą. Gdy zapełnią już swoje bankowe konta. Robotników, pracowników stawiają po kątach, po zasiłki dla bezrobotnych i do Caritasu, I tak to się już dzieje od czasu do czasu. Bezrobocie , jak gospodarka kołem się toczą. Ty pracowniku jesteś tylko siłą roboczą. Pracowniku! Nie sarkaj, nie narzekaj. Jesteś bezrobotnym cierpliwie czekaj, Aż nadejdzie czas koniunktury, a będziesz wtedy zjadał same konfitury.
 • 2010-12-30 19:20 | jvelzkeyek

  Kto zkim?

  Kto z kim? Swary, zwady i kłótnie liczne niszczą związki rodzinne i polityczne. Poseł posła wulgaryzmami wyzywa, durniami, łobuzami i baranami nazywa. Dziadek na babcię krzyczy. Ze słowami się nie liczy. Babcia nie pozostaje mu dłużna. Niecenzuralnych słów gama przeróżna. Mąż na żonę , żona na męża. Każde po argumenty gardło wytęża. Sąsiad z sąsiadem, sąsiadka z sąsiadką, pokłócą się wcale nierzadko. Narzeczony z narzeczoną, kierowca z pasażerem. Klient ze sprzedawcą, konsument z kelnerem. Rodzic z nauczycielem, z pracodawcą pracownik. Przełożony z podwładnym, z listonoszem domownik. Pacjent z lekarzem, inspektor z petentem, a powody swarów, zwady i kłótni niepojęte, lecz o nich może kiedyś ktoś napisze. Ja tymczasem zapadam w błogą ciszę. Łatwiej i przyjemniej trwać w ciszy, wtedy więcej niż w kłótni się słyszy.
 • 2011-01-03 12:53 | jvelzkeyek

  Poczet prezydentów

  Poczet prezydentów Pierwszy prezydent; pierwszy sekretarz i generał, którego "okrągły stół" uzgodnił i wybierał. Drugi ; elektryk i kapral rezerwy, który nie chciał ale musiał szarpać nerwy. Trzeci ; ekonomista ale nie magister wcześniej u pierwszego, kultury fizycznej minister. Przez 10 lat mógł miłościwie panować, aby po dwóch kadencjach abdykować. Czwarty ; profesor od prawa pracy, którego lubili i nie lubili rodacy. Tragicznie zginął pod Smoleńskiem w rządowym tupolewie, dlaczego i z jakiej przyczyny nikt nie wie. Piąty ; historyk, harcerz i myśliwy, niecały naród z wyboru szczęśliwy. Krajem rządzą teraz trzej historycy. Historia to przeszłość ale zawsze się liczy, lecz ważniejsza jest przyszłość kraju i narodu. Proponuję Panom myślenie do przodu.
 • 2011-01-03 13:01 | jvelzkeyek

  Kolej na koleje

  Kolej na koleje Kolej kuleje, dworce się walą. Kolei od dawna w Polsce nie chwalą. Świat kolejami pędzi do przodu, a u nas ścisk, brud i wiele smrodu. Gdzie się podziały PKP, gdzie? Powstały spółki, jakie? kto to wie? Jedna ma tory, inna wagony i wszystkie ciągną w swoje strony. Każda chce zarobić, żadna dokładać. Nie mogą się z sobą wcale dogadać. Kolejowy koszmar w najgorszym trwa, a do tego jeszcze zima zła. Pociągi brudne, spóźnione, zimne. Dworce opuszczone i kasy nieczynne. Istne to piekło - podróż koleją. Koleje chińskie naszą nadzieją.
 • 2011-01-03 13:03 | jvelzkeyek

  Re:Poczet prezydentów

  post omyłkowo zamieszczony na tej stronie.Przepraszam za internetowy lapsus.jvelzkeyek
 • 2011-01-03 13:07 | jvelzkeyek

  Za 20 lat

  za 20 lat Pomykać autostradą i szybką koleją za 20 lat, naszą nadzieją. Bezpłatny internet, paliwo jądrowe, wszystko co stare zmienione na nowe. To rządowego raportu założenia. Przewidziano także zmianę sumienia dla potrzeb przyszłej defamilizacji, czyli opieki starszych w domach izolacji. Gdy wszystko rządom się uda, to będą zapowiadane od dawna cuda, które w roku 2030 oglądać będziemy, ale wielu, niestety, już nie z tej ziemi.
 • 2011-01-03 13:22 | jvelzkeyek

  Układ słoneczny

  Układ słoneczny Słońce, najjaśniejsza gwiazda świecąca od rana przez dziewięć planet jest obiegana. Najbliżej słońca mityczny bóg handlu Merkury zaraz za nim Wenus, bogini miłosnej natury. Trzecią planetą układu jest Ziemia na , której w każdej dobie dzień w noc się zamienia. Czwartą orbitę układu Mars zajmuje człowiek do lotu na niego się przygotowuje. Po piątym okręgu Jowisz biega, zwany Jupiterem, bóg piorunów i jasnego nieba Na szóstym kole krąży Saturn, bóg obfitości, a na siódmym od Uranii , Uran zagościł Urania bogini astronomii, o planetach nauki Neptun na ósmym pokazuje sztuki o wodach i morzach razem z Posejdonem Dziewiąty okrąg jest Plutona domem a także domem Hadesa jego brata, w którym życie realne z pozagrobowym się przeplata Wiele różności jest w sferach niebieskich do poznania chociażby ciał niebieskich wzajemne oddziaływania. Różne komety, meteoryty w Kosmosie można zobaczyć gwiazdami, księżycami, astronomią po prostu się raczyć.
 • 2011-01-04 22:15 | jvelzkeyek

  Emerytury

  Emerytury Wszystkiemu winne emerytury, że kraj w kryzysie i że ponury. Kolejny raz emeryci będą w w butelkę nabici. OFE zawiodły przyszłych emerytów, bo nie mają z miliardów profitów. Tak prywatne fundusze twierdzą i to, że pieniądze śmierdzą, więc mają pomysły na ich wydawanie, a przyszłym emerytom pewnie nic nie zostanie. Emerytury z ZUS niskie ale jeszcze są, a niektórzy politycy ZUS zlikwidować chcą. Przyczyną budżetowej dziury, na pewno nie są emerytury, lecz decyzje tych co tak sądzą dlatego, że nie rządzą ale ciągle błądzą. Najłatwiej oszukać emeryta-staruszka. Zabrać jej i jemu z małego garnuszka i sobie to wrzucić do olbrzymiego gara. Pamiętaj, że i ty będziesz kiedyś stary i stara i wtedy nie dosięgniesz już z garem koryta, i zaczniesz dzielić los emeryta. Emerytury, jak wiadomo, przyznaje się nie po równo. Tobie przyznają wysoką, reszta ma i będzie miała g.... Będąc przy garach sami sobie o to zadbali i na starość nie będą narzekali. Ostateczna konkluzja komentarza jest taka: Najłatwiej skrzywdzić i oszukać biedaka. System emerytalny tak się jakoś kręci, że są ważni obywatele a mniej ważni to jego petenci.
 • 2011-01-05 19:59 | jvelzkeyek

  Uśmiechy i róże

  Uśmiechy i róże Dla ministra Grabarczyka uśmiechy i róże, za sukcesy w transporcie nadzwyczaj duże. Opozycja żądała ministra dymisji. Partia ministrowi nie przerwała misji. Uśmieszki i poklepywania w rządowych ławach. Nikt nie zna się dobrze na gospodarczych sprawach, tak jak ci otaczający premiera wianuszkiem, czyli Rząd RP na czele z Donaldem Tuskiem.
 • 2011-01-05 20:00 | jvelzkeyek

  Erotyczne fantazje

  Erotyczne fantazje Erotyczne fantazje wesołego staruszka, zobaczyć fragmencik nie swojego brzuszka, a także dwa średnie melony i staruszek już zadowolony. Erotyczne fantazje młodzieńca, poznać po jego rumieńcach i niewinnych spojrzeniach w oczy, oraz po tym, że się zaraz poci. Fantazje jak ciało całe: gdy jesteś młody; gorące i niemałe, gdy jesteś stary; zimne i małe. Fantazje w każdym czasie mogą być śmiałe. Fantazje dalekie są od rzeczywistości, takie sobie chimery. Fantazjowaniu nie stawiajmy żadnej bariery. Fantastyka zdrowiu nie zaszkodzi, czy jesteśmy starzy, czy jeszcze młodzi.
 • 2011-01-05 21:14 | jvelzkeyek

  Rada dla rad

  Rada dla rad Kolej kuleje, szpitale się sypią. Zakłady padają, szkoły ledwie zipią. Europosłowie kieszenie dopełniają. Parlamentarzyści w kraju też nieźle się mają. Przewracają się energetyczne słupy, rury pękają. Prezesi i zarządy dobrze się mają. Gdzie spojrzeć, nic kupy się nie trzyma. Wszystkiemu winna mroźna, śnieżna zima. Wiosna będzie winna, że śnieg roztopiła i przez to pół Polski zalała i podtopiła. Wojewodowie, starostowie, wójtowie i wszyscy radni, na kaprysy wiosny okażą się bezradni. Latem słońce, zalane tereny obsuszy, tak, że dotknie kraj klęska suszy. Lato i słońce gorące będą winne. Mieć się będą dobrze władze gminne. Jesienią liście opadną i zrobi się ślisko. Tym razem jesień winna będzie za wszystko, bo jak mogą być przeciwko naturze, władze. Ja pisząc te słowa tak władzom radzę; wziąć się za bary z naturą , nie stać z boku i pieniądze brać. Tutaj wypadałoby teraz przekląć k...........................mać. Ja tego jednak nie zrobię. Wybór pozostawiam Czytelniku Tobie.
 • 2011-01-07 18:44 | jvelzkeyek

  Re:Polska konopiami kwitnąca

  Chłopi Współcześni chłopi plantatorzy konopi zaludniają więzienia nie będzie rodzić ziemia. Uprawiaj ogórki i pomidory, cebulę, czosnek i pory a nie jakieś indyjskie konopie polski chłopie !
 • 2011-01-07 18:49 | jvelzkeyek

  Re:mamy w Polsce zimę stulecia . Nie wiecie ? To przeczytajcie :

  Trudy i przyjemności? Zima mięśnie i stawy ci porachuje, gdy śnieg odgarniasz, mocno je czujesz. Wiatr znad morza mocno duje. Śniegiem przez dnie i noce sypie obficie. Szarpie nerwy drogowcom a niektórym zatruwa życie. Drogi zasypane, auta w zaspach tkwią. Drogowcy od zawsze powtarzają melodyjkę swą. Że zima , bo klimat, że trzeba ją przetrzymać, że nie pomogą piaskarki i pługi. Na szczęście , zima to okres niedługi. Złoszcza sie,klną i irytują ludzie, że zimę przetrzymać muszą w niemałym trudzie. Inni z kolei z zimy się cieszą i do zimowych kurortów spieszą Na narty, sanki, na wino grzane, by porozmawiać sobie z bałwanem. Zima czas trudów i przyjemności i niech nikomu nikt nie zazdrości. Każda rzecz ma strony dwie: łatwą i trudną, gdyby była jedna byłoby nudno.
 • 2011-01-07 18:58 | jvelzkeyek

  Re:Kiedy uczyć dziecko języków?

  Nauka języka Bóg, Pan nieskończony człowieka Bug, duża polska rzeka buk, w lesie drzewo strzeliste brzmienia podobne różnice oczywiste podobnie wyrazy jako słowa brzmią lecz kim innym i w innej osobie są języka polskiego nauka to nie lada sztuka dla każdego cudzoziemca Francuza, Anglika i Niemca ale także dla Polaków bo trudno zapamiętać wielu ortograficznych znaków do tego jeszcze interpunkcyjne znaki, w których ja też mam braki co szybko i łatwo przychodzi łatwo i szybko odchodzi dlatego uczcie się wytrwale, przyjaciele młodzi.
 • 2011-01-07 19:02 | jvelzkeyek

  Re:E-książki zalewają światowy rynek

  Sieć Wokoło różne melodyjki i dzięki wzywają ludzi aby wzięli "to" do ręki. "To"co do ucha przytulasz,to telefon komórkowy przez który takie toczą się rozmowy: "ku..a, czy on głupi, że to kupił" "kartofle wstawione, a ojciec się upił" "będę dziś wieczorem, rozprawię się z tym potworem" "wczoraj rozmawiałem z samym dyrektorem" "przyjdź będą balety,dwa kotlety na obiad kup" "od godziny boli mnie głowa, będzie parę dup" Mieszają się słowa w autobusie, w banku , w sklepie różne ważne i nieważne słowa rozmówca klepie. Nie każdy chce tego słuchać, ale jest zmuszony, gdyż siecią komórek osaczony.
 • 2011-01-07 19:04 | jvelzkeyek

  Re:E-książki zalewają światowy rynek

  Sieć Wokoło różne melodyjki i dzięki wzywają ludzi aby wzięli "to" do ręki. "To"co do ucha przytulasz,to telefon komórkowy przez który takie toczą się rozmowy: "ku..a, czy on głupi, że to kupił" "kartofle wstawione, a ojciec się upił" "będę dziś wieczorem, rozprawię się z tym potworem" "wczoraj rozmawiałem z samym dyrektorem" "przyjdź będą balety,dwa kotlety na obiad kup" "od godziny boli mnie głowa, będzie parę dup" Mieszają się słowa w autobusie, w banku , w sklepie różne ważne i nieważne słowa rozmówca klepie. Nie każdy chce tego słuchać, ale jest zmuszony, gdyż siecią komórek osaczony.
 • 2011-01-07 19:08 | jvelzkeyek

  Re:Kieliszeczek, dymek, kawka

  Używki Alkohole,nikotynę,narkotyki i dopalacze młodzież zażywa,używa a rodzina płacze producenci, dilerzy,handlowe robią kokosy rodzice,rodzina ,pedagodzy rwą włosy Rządy, media i różne organizacje organizują i prowadzą rozmaite akcje aby ograniczać a nawet sprzedaży zabronić lecz czy uda się prawu życie dogonić.
 • 2011-01-07 19:11 | jvelzkeyek

  Re:Dług publiczny - problem czy nie?

  Zegar Balcerowicza W Warszawie zegar Balcerowicza rosnący dług nam dolicza autor reformy sprzed 20 lat na genialny pomysł znowu wpadł na pomysł 20 lat spóźniony bo kraj już na setki miliardów zadłużony. Dziennie o 300 milionów rośnie dług czekają wszyscy aż osiągnie 55-procentowy próg a wtedy ruszy terapia szokowa czyli krach, bankructwo i zacznie się od nowa przez kredyty, pożyczki i obligacje generować dług aż znowu pojawi się ten w PKB próg będzie to trwało kolejnych 20 lub więcej lat gdyż tak kręci się ten kapitalistyczny świat
 • 2011-01-07 21:26 | jvelzkeyek

  Historycy trzej

  Historycy trzej Trzej historycy z dyplomem, rządzą Polską, naszym domem. Prezydent Historyk Bronek II ma mniejsze niż Historyk Bronek G I zasługi. Marszałek Historyk II Grześ woli bardziej miasto niż Nie-Historyk I Grześ, co szedł przez wieś. Premier Historyk Donald II w piłce odnajduje rządzenia smak Donaldem I był amerykański Mc. Jak widać nie są pierwszymi, ale mogą być ostatnimi. Historycy historie różnych partii znają. Wyklęci z partii ci co źle kończą a nie zaczynają. Niech każdy polityk o tym pamięta. Pamięć polityka to Achillesowa pięta. Złoży obietnice, zapewnienia , daje słowa. Po wyborach zapomni, obietnic nie dochowa.
 • 2011-01-09 17:23 | jvelzkeyek

  Świąteczna orkiestra gra dla służby zdrowia

  Dziewiętnasty raz orkiestra świąteczna dla zdrowia gra, a służba zdrowia z roku na rok gorzej się ma. Stowarzyszenia, fundacje, wołania o pomoc dla pacjentów, odpisywanie od podatków wielu procentów. Na nic to wszystko się zdaje. Służba zdrowia i tak w kryzysie pozostaje. Jak długo jeszcze Ewa Kopacz będzie się głowić, żeby chorą służbę zdrowia na dobre uzdrowić. Czy to możliwe aby zdrowa była zdrowia służba? Na razie możliwe jest jest to tylko we wróżbach. Ministerstwo, NFZ, przychodnie , szpitale i poradnie na potrzeby chorych rozkładają ręce bezradnie. Czy wszystko brakiem funduszy da się wytłumaczyć? Trzeba się temu przyjrzeć, żeby mankamenty służby zobaczyć. Zanim dwudziesty raz zagra Owsiaka orkiestra, służba zdrowia ma być lepsza, najlepiej gdyby była extra.
 • 2011-01-09 18:23 | jvelzkeyek

  Re:mamy w Polsce zimę stulecia . Nie wiecie ? To przeczytajcie :

  Przepraszam cię inteligencie, że natknąłeś się na takie beztalencie. Jeżeli masz coś w sobie z pedagogicznego ciała, to twoja uszczypliwość mnie nie zabolała. Na forum Misia mogą publikować pedagodzy, a nie grafomani w talent ubodzy.
 • 2011-01-09 18:33 | jvelzkeyek

  Re:Świąteczna orkiestra gra dla służby zdrowia

  Panie Sławomirze O.,niech się w końcu Pan zdecyduje na co w końcu zasługuję. Na forum Misia czy do szpitala z powodu fisia
 • 2011-01-10 18:08 | jvelzkeyek

  Re:mamy w Polsce zimę stulecia . Nie wiecie ? To przeczytajcie :

  "Każdy głupi swój rozum chwali"( polskie przysłowie)
 • 2011-01-10 18:21 | jvelzkeyek

  Re:Yes ! Yes ! Yes !

  Ze wszystkich sił popieram wezwanie. Myślę ,że takie Narodu oczekiwanie. Nareszcie coś pozytywnego się stało. Jedna książeczka to jednak zbyt mało. Weźcie przykład z posła Palikota. Odwaga to prawdziwa cnota!
 • 2011-01-10 18:34 | jvelzkeyek

  Re:Paranoji i Schizofrenii ciąg dalszy

  Krzyż Głośne, uliczne o krzyż awantury to stolicy obraz smutny i ponury. Jedni i drudzy hysia mają bo symbole wiary po bruku szargają.
 • 2011-01-10 18:40 | jvelzkeyek

  Re:Redukcja administracji

  Na dole i górze Na dole kadrowe cięcia. Zlikwidować w szkole etat sprzątaczki. Na górze liczne przyjęcia. Powołać referenta liczącego śliniaczki w ministerstwie do spraw osesków oraz specjalistę od włoskich orzeszków w ministerstwie rolnictwa i żywności, a wszystko z powodu obiektywnych trudności.
 • 2011-01-10 19:16 | jvelzkeyek

  Stado baranów?

  Stado baranów? Stado baranów pędzonych w kozi róg, a powodem pędzenia publiczny dług. Rządy różnych opcji stado pędzą , na spotkanie z biedą a nawet nędzą. Od ekonomii i finansów profesorowie znani, oskarżają się i przerzucają argumentami. Oni wtedy wiedzieli i teraz też wiedzą. co trzeba robić, ale tego nie powiedzą. Byli w wielu rządach lub im doradzali. Czego w ciągu dwudziestu lat dokonali? Problemów przybyło i innych szybko przybywa, a w szalonym tempie z kasy państwa ubywa. Nie o taką Polskę walczyła Polska sierpniowa. Który z rządów ideały tamtej Polski zachował? Gdy stado wciśnięte zostanie w kozi róg, żaden rząd nic zrobić już nie będzie mógł.
 • 2011-01-11 20:33 | jvelzkeyek

  Re:Winny, czy niewinny? Rozmowa z pilotem premiera Millera

  Helikopter spadł z jakieś przyczyny. Jeżeli tak to z czyjejś winy. Sądy orzekły, że nie ma winnego. Czyżby to sprawa Najwyższego?
 • 2011-01-11 21:27 | jvelzkeyek

  Kto sporządzi bilans?

  Kto sporządzi bilans? Transformacji ustrojowej najważniejsze zmiany, to, że inaczej niektórych nazywamy. Zniknęła prawie bez reszty klasa robotnicza. Na jej miejsce urodziła się urzędnicza. Klasa urzędnicza jest plenna niezwykle. Stworzyła i nadal tworzy różne konwentykle. Resztówki robotników , pracowników noszą miano. Chłopów małorolnych agrobiznesmenami nazwano. Zmieniono nazwy ulic ,pomniki usunięto, otrąbiono demokrację, ustanawiając jej święto. Wejście do Unii i wstąpienie do NATO transformacji sukcesem, które to wydarzenia odbiły się w świecie głośnym echem. Mnie się marzy pełny, obiektywny bilans transformacji. Namawiam uczonych do rzetelnej o tym narracji, o czasie zmian i dużych oczekiwań. Liczę na obiektywizm, rzetelność i prawdę , bez potakiwań. Gdybym to ja taki bilans zrobić miał, to kto by takie sprawozdanie przeczytał. Proszę tych co mają wiedzę i umysł analityczno-syntaktyczny, ażeby sporządzili bilans niepolityczny.
 • 2011-01-12 21:01 | jvelzkeyek

  Re:Raport o przyczynach katastrofy smoleńskiej

  Raport Spiralę sensacji o katastrofie raport MAK-u nakręca, powodując w kraju niewyobrażalne napięcia. Czy poznamy prawdę o tej smoleńskiej hekatombie i jak długo jeszcze siedzieć będziemy na tej bombie. http:komentarzedowydarzen.blox.pl
 • 2011-01-12 21:04 | jvelzkeyek

  Krowa władzy

  Krowa władzy Władza nigdy nie oszczędza. Władza się wyżywi, chociaż wokoło nędza. Władzy nawet miliony nie zaspokoją. Urzędnicy dopóki u władzy zawsze doją. Krowa już bardzo licha. prawie, że zdycha. Władza ją podpiera, coś w wymieniu jeszcze się uzbiera. Jak długo jeszcze mogą krowę doić? Czy da się kiedykolwiek władzę zaspokoić? Dopóki krowa żyje, dopóty władza tyje. Gdy krowa padnie, z władzą będzie tak samo dokładnie. http:komentarzedowydarzen.blox.pl
 • 2011-01-12 21:08 | jvelzkeyek

  Re:Pies czyli kot

  Kolej na koleje Kolej kuleje, dworce się walą. Kolei od dawna w Polsce nie chwalą. Świat kolejami pędzi do przodu, a u nas ścisk, brud i wiele smrodu. Gdzie się podziały PKP, gdzie? Powstały spółki, jakie? kto to wie? Jedna ma tory, inna wagony i wszystkie ciągną w swoje strony. Każda chce zarobić, żadna dokładać. Nie mogą się z sobą wcale dogadać. Kolejowy koszmar w najgorszym trwa, a do tego jeszcze zima zła. Pociągi brudne, spożnione, zimne. Dworce opuszczone i kasy nieczynne. Istne to piekło - podróż koleją. Koleje chińskie naszą nadzieją. http:komentarzedowydarzen.blox.pl
 • 2011-01-13 20:54 | jvelzkeyek

  Re:Opinie na temat raportu MAK

  Prawda nasza Prawda o jednym fakcie może być jedna. Prawd wiele ludzi poróżni, nie pojedna. O tym samym, prawda nasza i wasza, prawdę rzeczywistą na drobne rozprasza. Prawda ma być taka jakiej chcemy. O prawdzie najwięcej my wiemy. Nie zgadzamy się z innymi prawdami. Jak mogło być wiemy my sami. Nikt i nic do prawdy innej niż nasza nas nie przekona, a już na pewno nie rosyjska strona.
 • 2011-01-14 18:23 | jvelzkeyek

  Złomiarze - persyflaż

  Złomiarze - persyflaż Dosłownie i w żargonie kabel miedziany zwinęli. Zarobić grosza nie tylko oni chcieli. Wszystko co nie śmierdzi i nie parzy, staje się łupem złomiarzy. Złomiarze zwijają kable i kolejowe tory. Rozmontowują mosty, biorą transformatory. Biorą siatki, płoty i bramki, metalowe wycieraczki, kłódki i klamki. Złomiarze robią porządek, zapełniając złomowiska. Pragną aby Polska była piękna i czysta. Uprzątają wszechobecne śmieci. Biorą wszystko jak leci. Więcej zrozumienia dla pracy złomiarzy należy się od gliniarzy.
 • 2011-01-14 18:25 | jvelzkeyek

  Fanaberie nauczycieli?

  Fanaberie nauczycieli? Nawet za 500 zł dziennie nauczyciele nie chcą pracować. Donosi „Kurier Szczeciński”, czy można się dziwować? „Obyś cudze dzieci uczył”. Klątwę tę ktoś kiedyś rzucił. Nie usunie klątwy nawet sumka spora. Nauczyciel też chce mieć wolne od bachora.
 • 2011-01-15 22:58 | jvelzkeyek

  Katastrofa

  Katastrofa Za lat kilka nastąpi katastrofa demograficzna. Populacja Polski stanie się mniej liczna. Premier rządu apeluje do obywateli, aby do roboty pod kocami się wzięli. Czy obywatele apelu posłuchają, i w kwestiach reprodukcji zadziałają? Robota pod kocem przyjemna i nietrudna, ale wyhodowanie obywatela to sprawa żmudna. Dla zwiększenia populacji nie wystarczy zwiększona liczba kopulacji.
 • 2011-01-17 22:32 | jvelzkeyek

  Kłopot Kłopotka

  Kłopot Kłopotka Posła PSL-u Kłopotka w mediach można spotkać. Ostatnio w TV Klichowi doradzał, aby w rządzeniu Tuskowi nie przeszkadzał. Co minister Klich teraz pocznie? Dalej MON będzie pogrążał, czy już odpocznie? Trudno u nas zmusić kogokolwiek do dymisji. Musi to się odbyć na prawach eksmisji.
 • 2011-01-17 22:36 | jvelzkeyek

  Zakazany owoc

  Zakazany owoc O zróżnicowanej urodzie gołe dziewczyny i ich obnażone piersi , biodra i waginy. Przed lub za nimi fallusy naprężone. Na taką wchodzisz , czasem, stronę. Strony te dla dorosłych o seksie i pornografii, o których dziecko już wie i wiele potrafi. W internecie trudno czegoś komuś zakazać. Tam w detalach wszystko można pokazać. Chcesz oglądać? Wybór do ciebie należy. Strony te jednak nie dla dzieci i młodzieży.
 • 2011-01-19 22:03 | jvelzkeyek

  AUTO DLA KAŻDEGO

  Auto dla każdego Auto; amulet, zabawka , do pracy narzędzie. Bez auta mało kto dziś się obejdzie. Autem z dzieckiem do przedszkola i szkoły. Autem po zakupy, meble i toboły. Autem na spacer do lasu. Dzięki autom coraz mniej czasu. Autem w niedzielę na mszę do kościoła. A organizm kierowcy o litość już woła, bo niedomaga krążenie i bez tlenu płuca. Częste przebywanie w aucie zdrowie zakłóca. Dzisiaj każdy liczy swój dochód, zamiast mieć dziecko woli samochód. Ksiądz samochód kropidłem poświęci. Motoryzacja ma się dobrze i nieźle się kręci. Tylko dróg i parkingów nie przybywa. Użytkowników dróg, co roku kilka tysięcy ubywa. Motoryzacja, którą kochamy, może także szkodzić. Nie zapominajmy, więc od czasu do czasu pochodzić.
 • 2011-01-22 15:17 | jvelzkeyek

  Re:Czemu zniknął ?

  Pewnie wziął urlop,aby pieniądze wydać. Nie miał kiedy, gdyż bez przerwy w mediach było go widać. Dostał kolejną posadkę jako najdroższy juror. W muzycznym show w TVN pod nazwą "X-Factor"
 • 2011-01-22 15:22 | jvelzkeyek

  Re:Jak ujarzmić pseudokibiców?

  Sportowe emocje Drużyna trenera Wenty rozdaje kibicom kolejne prezenty. Z prezentów cieszą się kibice, bez wychodzenia na ulice. Za wygrane mecze na mistrzostwach świata, należy się szczypiornistom od kibiców zapłata, słowa uznania, gromkie brawa i pochwały. Za męską, twardą grę, ambicję i trud niemały. Apetyty kibiców coraz bardziej rosną i już liczą na wiadomość najbardziej radosną, na jeden z trzech mistrzowskich medali. Nie będzie łatwo, bo wielu rywali. Snajper Bielecki, bramkarz Szmal, wszyscy z drużyny, swoją ambitną grą osiągają sportowe wyżyny. Na kolejne mecze czekają kibice. Zasiądą przed telewizorami i nie wyjdą na ulice. Można przeżywać pięknie emocje sportowe. Kto tego nie wie, niech się dowie, przede wszystkim pseudokibice, którzy emocje sportowe zamieniają na zbrodnicze.
 • 2011-01-22 15:24 | jvelzkeyek

  Policja zapłaci, gdy w potrzebie desperaci.

  Policja zapłaci, gdy w potrzebie desperaci. Uratować desperata policji się udało, bo z podciętych żył, krwi wyciekło mało. Dzwonił na policję , podcinając sobie żyły. Chciał aby radiowozy na czas zdążyły. Kolejny desperat, samobójca od sznura odcięty, spadł na głowę zamiast na pięty. Potrzaskał sobie głowę w dół spadając, teraz staje przed sądem odszkodowania żądając. Inny desperat listem gończym poszukiwany, przez policję spod lody był wyciągany. Uciekał przed policją po lodzie, a że lód był kruchy znalazł się w wodzie. Policja desperatów z opresji ratuje i nikt jej nie jest wdzięczny i nie pożałuje. Mają do niej żądania desperaci. Niech im policja za ich fanaberie płaci. Policję mało kto lubi i lubił, może ten komu pomogła gdy się pogubił. Bez policji i policjantów życie byłoby trudne, bo wielu współobywateli ma charaktery paskudne. Innym razem o charakterach paskudnych, gdyż temat ten zaliczam do niezwykle trudnych.
 • 2011-01-23 18:45 | jvelzkeyek

  Jastrzębie o niewyparzonej gębie

  Jastrzębie o niewyparzonej gębie W każdej partii są jastrzębie, aby straszyć partyjne gołębie. Wicemarszałek S.Niesiołowski jest mistrzem niebywałej troski o regulamin sejmowy. W połowie zdania zabraniał posłom mowy, a byli to z opozycji posłowie, o co chcieli zapytać nikt już się nie dowie. Jakimi jastrzębiami są Niesiołowski i Macierewicz, wyjaśnia to najlepiej redaktorka Łosiewicz. Obowiązkiem rządzących dostatni byt budować. Prawem opozycji rządzących krytykować. Obowiązkiem rządzących nie ględzić. Prawem opozycji rządzących w kozi róg zapędzić. Bruku, jednak nie może sięgać debata poselska. Niestety, od jakiegoś czasu taka jest już Wiejska.
 • 2011-01-23 18:49 | jvelzkeyek

  Sobota i niedziela na sportowo

  Sobota, dniem potrójnego pecha. Tego dnia do innych szczęście się uśmiecha. Z Norweżką bieg narciarski przegrała Justyna. Mecz z Danią przegrała Wenty drużyna. Adam poza podium w Zakopanem. Smutni kibice, gdy zawody przegrane. Na sportowych arenach nadal trwać będą walki. Wygrywać będą nasi idole, ich rywale i rywalki. My lubimy słuchać Mazurka i jak łopocze nasza flaga. to nam kibicom bardzo pomaga. Parami chodzą zwycięstwa i porażki. Kibicowanie w sporcie to temat niezwykle ważki, przekazuje, więc go socjologom i psychologom. Oni w kibicowaniu kibicom pomogą, wskażą jak się sportem cieszyć i bawić, aby w społeczeństwie dobre o sobie zdanie pozostawić. P.S. Dzisiaj Kamil Stoch wygrał konkurs w Zakopanem. Adam miał pecha. Upadł i do szpitala pojechał toboganem. "Adam nic się nie stało !!!" Tak kilkanaście tysięcy kibiców mistrzowi śpiewało. Radość i ból na skoczni się mieszały, które przeżywał tłum kibiców wspaniałych.
 • 2011-01-26 15:05 | jvelzkeyek

  Gospodarcze cuda

  Gospodarcze cuda Dzisiaj zaprzątają moją uwagę salony odzieży na wagę, do niedawna odzieży używanej ze "starej"Unii do nas sprowadzanej. W kraju szybko przybywa "ciuchbud". To pierwszy gospodarczy cud. Klientów coraz to więcej w salonach, szukających mody w spodniach i w kalesonach. Żebractwo na ulice powraca, bo to dziś prawie już praca. Kolejny to gospodarczy cud, który wymuszony został przez głód. Z impetem i śmiało powszechnieje bieda. Ona pracy się boi, której nikt biedakom nie da. I jest to gospodarczy cud trzeci, gdyż życie bez pracy też przeleci. Dopatrzeć więcej się można cudów,
 • 2011-01-27 20:22 | jvelzkeyek

  Turystyczne oazy

  Turystyczne oazy Afryka bardziej niż zwykle gorąca. Tym razem jednak nie od słońca. Tunezja i Egipt turystyczne oazy, malują dzisiaj prawdziwe obrazy. Obrazy nędzy, bezrobocia i korupcji. Musiało, więc dojść do tych erupcji, społecznej wściekłości i ogromnego niezadowolenia przeciwko zjawiskom niesprawiedliwego rządzenia. Niech wszędzie i wszyscy rządzący wiedzą, że długo na tronach nie posiedzą, gdy narody do nędzy doprowadzą, demonstranci z tronów siłą ich wysadzą. czwartek, 27 stycznia 2011, jvelzkeyek
 • 2011-01-27 20:23 | jvelzkeyek

  Etaty w ministerstwach

  Etaty w ministerstwach Minister krewnych i znajomych zatrudnia. Ministerstwo to etatów bez dna studnia. Nigdzie inaczej tego nie da się zrobić. Każdy pryncypał znajomym musi dać zarobić. Oni też mu kiedyś dali albo dadzą, dlatego trzeba umieć podzielić się władzą. Nepotyzm partia innej partii wyciąga, dopóty dopóki słabe wyniki osiąga, a gdy tylko władzę zdobędzie swoich znajomych obsadza na każdym urzędzie. Konkursy i procedury to wielka lipa. Posady w ministerstwach rozdaje rządowa ekipa. czwartek, 27 stycznia 2011, jvelzkeyek
 • 2011-01-29 20:15 | jvelzkeyek

  Grafomania

  Grafomania Trzeba mieć jakąś manię. Ja akurat mam grafomanię. Często od środka się słyszę, wtedy siadam do klawiatury i piszę. Wszystko po to aby nie tetryczeć. Dobrze jest czasem się wykrzyczeć. Na papierze a teraz monitorze też. Siadaj emerycie do komputera,za pióro bierz. Tematów mnóstwo wokoło. Możesz pisać na smutno i na wesoło. Przestaniesz nudzić się i być mantyką. Zaczniesz zajmować się gramatyką. Odkryjesz w grafomanii jakąś siłę, gdy piszesz czujesz, że żyjesz. Do życia nie jest konieczny literacki talent. Wystarczy, że masz mało wad a dużo zalet.
 • 2011-01-29 20:19 | jvelzkeyek

  Celebryci

  Celebryci Ochy! i achy! i temu podobne zachwyty, wydajemy z siebie na widok celebryty. Gdzie są i jak celebryci się bawią, poznać możesz za rymowanki tej sprawą. Jolanta K. na drogie torebki wydaje. Edyta H. przy dyrektorze opery zostaje Joanna L. córeczkę urodzi. Beata K. po Zanzibarze sobie chodzi. Lech W. kości i mięśnie trenuje. Edytą G. prawnik się opiekuje. Radosław S. pióro na aukcję przekazał. Krzysztof I. załamany, bo się postarzał. Olaf L. z Hanną W. się ożenił. Tomasz A. boks z Kliczką na 15 milionów wycenił. Weronika M. do telewizji wrócić by chciała. Doda ubiorem klasę zaprezentowała. Celebryci przed piórem i kamerą nie uciekną. Co zrobią albo nie staje się tajemnicą powszechną.
 • 2011-01-29 20:21 | jvelzkeyek

  Instrukcja obsługi mózgu

  Instrukcja obsługi mózgu Chcesz zachować umysł doskonały. daj szansę, aby komórki się wyspały. Siedem godzin snu, minimum dla pamięci i sprawności mózgu to optimum. Nie bujaj w obłokach, lecz książki czytaj. Nie jedz cukru i guzów unikaj. Niektóre sporty spowalniają myślenie. Pływanie i ping- pong najlepsze w autorki ocenie. Codziennie dostarcz mózgowi witaminy B, a gdy go o co zapytasz, to on od razu wie. Chcesz bystry umysł długo mieć. Chroń czaszkę, mózg gimnastykuj i ryby jedz. "Newsweek" inspiracją rymowanki tej. W niej krótko na ten temat, bo treści mniej. P.S. z inspiracji artykułu Jolanty Chylkiewicz, "Newsweek" nr 3/2011
 • 2011-01-29 20:25 | jvelzkeyek

  Re:Krwawe zamieszki w Egipcie

  Turystyczne oazy Afryka bardziej niż zwykle gorąca. Tym razem jednak nie od słońca. Tunezja i Egipt turystyczne oazy, malują dzisiaj prawdziwe obrazy. Obrazy nędzy, bezrobocia i korupcji. Musiało, więc dojść do tych erupcji, społecznej wściekłości i ogromnego niezadowolenia przeciwko zjawiskom niesprawiedliwego rządzenia. Niech wszędzie i wszyscy rządzący wiedzą, że długo na tronach nie posiedzą, gdy narody do nędzy doprowadzą, demonstranci z tronów siłą ich wysadzą.
 • 2011-01-29 20:29 | jvelzkeyek

  Re:WSPANIALY? POLSKI NARODZIE OBUDZ SIE

  Przyszłość Bilion długu do zwrotu niemałego narobią narodowi kłopotu ci, co narodem rządzili i rządzą nie przyglądając się pieniądzom
 • 2011-01-29 20:31 | jvelzkeyek

  Re:Biurokracja

  Metoda rządzenia Działanie na przetrzymanie. To metoda sprawdzona. Przez kolejne władze doskonalona. Zamęczyć przeciwnika sprawami w sądach i urzędach. Władza nigdy nie nauczy się nawet na błędach.
 • 2011-01-29 22:20 | jvelzkeyek

  Re:Na depresję - spacer

  Las Arkoński W Ameryce Las Vegas, w Paryżu Lasek Buloński W Szczecinie mamy Las Arkoński uroczy zakątek miasta z niejedną polanką obok parku Kasprowicza z Różanką. Tu ciszą ukoisz uszy,pięknem wzrok napawasz i z sobą samym o wszystkim porozmawiasz. Odwiedzajcie te miejsca mieszkańcy i goście o zdrowie, otuchę i nadzieję proście, bo w nich dużo tlenu, piękna i ciszy natura prośby na pewno usłyszy.
 • 2011-01-30 21:30 | jvelzkeyek

  Re:Co my wiemy o Białorusi?

  Unia i związki Unia złości się i stęka, bo na Białorusi wygrał Łukaszenka. Unia opozycję białoruską wspiera i z demokracją się do niej wybiera. Coraz głośniejsze jęki w unijnym łonie. Wielu jej członków po prostu tonie. Unia pomoc obcina, Unia w szwach pęka. Liczni jej członkowie będą jeszcze stękać. Związki państw zwykle krótko trwają, po czym z hukiem się rozpadają. Unia , czytaj związek, dla narodowych elit raj, lecz nigdy nie będzie to jeden kraj. Zbyt wiele dzieli narody, aby mogły trwać przez lata bez niezgody.
 • 2011-02-01 22:12 | jvelzkeyek

  Re:Sondażowe spadki PO - przypadek czy trend?

  Robotnice i trutnie (PO)litycy PO (PO)parcie (PO)gubili. Parcie na media jeszcze sobie zostawili. Media to nie czwarta , lecz pierwsza władza, która na stołki wsadza i z nich wysadza. PiS też do wyborów się sposobi. Jak wygra to co dla obywateli zrobi? SLD także liczy na wyborczą wygraną. PSL-owcy znowu kogoś koalicjantem zostaną. PJN również swoje listy sporządzi. Obywatelowi , chyba obojętne kto rządzi. Ważne aby rządził dobrze i sprawiedliwie. Wyborcy na taki rząd dwie dekady czekają cierpliwie. I oto jest szansa na rząd wymarzony. Mogą w nim się znaleźć nasze córki i żony. Zagłosujmy, więc na nasze kobiety, które mają polityczne parytety. Kobiety w polityce porządek zaprowadzą. Wszystkim, którym się należy dadzą. One zakończą polityczne swary i kłótnie. One są jak pszczółki-robotnice, mężczyźni to trutnie.
 • 2011-02-02 22:16 | jvelzkeyek

  VARIA

  Varia Dzisiaj wydarzył się fakt wspaniały. Fanfary Mazurka w Niemczech zagrały dla polskich kibiców i Kamila Stocha, którego już cała sportowa Polska kocha. Zmiana lidera polskich skoczków następuje. Króla Adama M. król Kamil S. zastępuje. Młoda i zdrowa posłanka Joanna Mucha doradza w komisji jak pozbyć się starucha. Na staruchów pieniędzy nie wydawać! Dla nich wizyty u lekarzy to tylko zabawa! Zdrowy i młody chorego i starego nie zrozumie. Posłanka albo nie ma uczuć albo wyrazić ich nie umie. Do przejęcia władzy przygotowuje się SLD. G. Napieralski premierem rządu bardzo być chce. Wie jak rządzić należy, kadry gotowe ma. Czy wyborca szansę rządzenia SLD da? Kobiety na emeryturę dłużej mają pracować. Nauczyciele przywilejów mogą nie zachować. Banki nie rozpieszczają nikogo. W sklepach coraz bardziej drogo. Tylko sportowcy przynoszą nam radości. Życie społeczno-gospodarcze same przykrości.
 • 2011-02-02 22:18 | jvelzkeyek

  PRAGNIENIA

  Pragnienia Mieć stały, wysoki dochód. Mieć drogi, najlepszy samochód. Nie mieć hemoroidów i żylaków. To pragnienia wielu Polaków. Mieć willę, dom i apartament. Mieć zdrowie, urodę i talent. Nie mieć zmarszczek i łuszczycy. Pragnienia na które wielu liczy. Mieć las, czas i władzy kapkę. Mieć bogatego dziadka i babkę. Nie mieć obowiązków, tylko prawa. Takie mieć pragnienia, przyjemna to sprawa. Mieć pieska lub obronne psy. Mieć króliczka i chomiki trzy. Nie mieć dzieci, potomków swoich. Dlaczego tego tak bardzo się boisz? Mieć sprawne libido i seks udany. Mieć kawior i francuskie szampany. Nie mieć zaparć, laksacji, zgagi i kolki Tego pragną Polacy i Polki. Nie wszyscy mogą liczyć: na drogi samochód, na wysoki dochód, na dom i wille, na przyjemne chwile, na kawior i szampany, na seks udany, na władzę i spadki. Większość musi znosić niedostatki.
 • 2011-02-07 21:26 | jvelzkeyek

  Warto było

  Warto było L.Wałęsa na słonecznej plaży w Miami, robi skok do basenu, by leżeć później pod palmami. Pojechał tam pracować i wypoczywać. Przywódca przywykł już na salonach bywać, przed dwudziestoma laty za KOR-ów sprawą. Teraz walka legendy "Solidarności" kończy się zabawą. Z rymowanki tej płyną takie oto wnioski; Warto było cierpieć za pomyślność Polski. Ci co cierpią teraz, nie cierpią na marne. Też sobie zasłużą na niejedną palmę.
 • 2011-02-07 21:28 | jvelzkeyek

  Wiedza powszechna

  Wiedza powszechna Każda władza żywot w luksusie pędzi. Większość narodów żyje w nędzy. Wszyscy o prawdzie tej wiedzą, lecz gdy władza u władzy nie powiedzą. Dopiero jak władza władzę traci. Media napiszą jak władcy są bogaci. Ile dolarów mają i ton złota i inny majątek. Mubarak w tym względzie wcale nie wyjątek.
 • 2011-02-07 21:31 | jvelzkeyek

  Janusza P. plan

  Janusza P. plan Eksposeł Janusz P. w skrzydełka przybrany, takie oto snuje polityczne plany; Symbole i znaki cerkwi i synagogi zawiesić na ściany i wprowadzić w urzędowe progi. Symbol i znak urzędom zawsze się przyda. Łatwiej rozpoznać będzie można Ukraińca i Żyda. Eksposeł nie docenia symboli zboru i meczetu, a nawet gdyby to i tak nie będzie kompletu. Jak, zatem, rozpoznać Araba, Tatara czy Niemkę, Romkę, Łemka, Hindusa, Mongoła czy Czeczenkę. Ścianę jedną przeznaczyć na symbole wiary, proponuję urzędom, a wszyscy wokoło zadowoleni będą.
 • 2011-02-07 21:34 | jvelzkeyek

  Re:Wypadek Roberta Kubicy

  Wypadek Wypadek Kubicy niech będzie przestrogą. W aucie nawet zawodowcy bezpieczni być nie mogą. Auto jak tabun spłoszonych koni ryczy, pędzi i na oślep goni. Zawodowy jeździec kłopoty mieć może. A cóż dopiero ty, kierowco amatorze!?
 • 2011-02-09 19:10 | jvelzkeyek

  Chłam do prasowych fam

  Chłam do prasowych fam Kogo oszukać można? Kucharkę, woźną, konserwatora, księgową, sprzątaczkę i inspektora można wykiwać, nie dać podwyżki, bo to oni mają przynosić zyski. Sądy i urzędy wiją się i kręcą. Działają na zwłokę, związkowców zamęczą. Setki urzędników przerzuca papiery, a intencji wcale nie mają szczerych. Kultura Dobrze gdy w miejscach sztuki są sedesy. W obydwu miejscach rozgrywają się kulturalne procesy. W jednym o kulturę przez K duże w drugim małe k. Jest dobrze gdy miasto o obydwa miejsca dba. Strasburg przyznaje odszkodowania Aresztanci i skazani, puszczą kraj z torbami. Dla nich prawo jest zabawą. Dla władzy u nogi kulą niech sędziowie chociaż raz zabulą, ażeby poczuć chcieli ciasnotę w więziennej celi.
 • 2011-02-09 19:12 | jvelzkeyek

  Wszystko możliwe

  Wszystko możliwe Miliarderowi Stokłosie nie brakuje buty. Wygrał wybory, chociaż ma zarzuty. Naród go wzywa, więc czuje się potrzebny. Zapowiedział, że ze swoich wspierał będzie biednych. W Senacie sprawiedliwe prawo będzie tworzył, tymczasem akt oskarżenia sąd na półkę odłożył. Jestem niewinny, twierdzi senator, a zarzuty wymyślił sobie prokurator. W systemie prawa są jakieś luczki aby można było dokonać takiej sztuczki. Człowiek stojący pod poważnymi zarzutami, tworzył będzie prawo i rządził obywatelami. Jak widać, wszystko jest możliwe w kraju demokratycznym, który sprzyja bogatym i despotycznym. Bogaci krajem i jego obywatelami rządzą, dzięki koneksjom, układom i pieniądzom.
 • 2011-02-11 14:12 | jvelzkeyek

  Ostrzeżenia w powiedzeniach

  Ostrzeżenia w powiedzeniach Znanych ludzi trzy powiedzenia o kłopotach, nauce i marzeniach. Dobrze jest z takiej skorzystać wiedzy, gdy współczesne trwanie się śledzi. Ostrzeżeniami i wytycznymi niech w życiu są, a powiedzenia te tak oto brzmią: 1. Kto kłopocze się tym co było, traci teraźniejszość i ryzykuje przyszłość. (Andre Gide - francuski prozaik, laureat nagrody Nobla). 2.Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy. (Maria Dąbrowska-powieściopisarka). 3.Są ludzie, którzy nie nauczą się niczego, bo wszystko pojmują zbyt szybko. (Calvin Coolidge - 30 prezydent USA).
 • 2011-02-19 19:55 | jvelzkeyek

  Najważniejszy zysk

  Najważniejszy zysk Najważniejszy zysk kapitalisty, to decyzji wszelkich powód oczywisty. Nikt powodu takiego nie zmieni. Kapitalista chce mieć w kieszeni. Dla niego wszelkie pomysły inne są głupie. On wszystkich ma w d...e. Ty pracowniku masz wydajnie pracować. Nie waż się broń Boże chorować. Zabiorą ci z urlopu gdy zachorujesz. Smak kapitalizmu teraz poczujesz. Przykręcać będą ci teraz śrubkę, Co zauważasz to dzisiaj ze smutkiem. Nie było lekko, a będzie ciężko. To jest zapłata za twoje męstwo. Za czerwiec , sierpień, za całe lata czeka cię jeszcze niejedna wypłata.
 • 2011-02-19 19:57 | jvelzkeyek

  To jest możliwe!

  To jest możliwe! Możliwe jest życie bez klawiatury, ale niemożliwe bez natury. Osobiście to sprawdziłem, gdy w Darłówku, Jarosławcu i Ustce byłem. Na plaży jod w morskiej bryzie, przyjemnie płucka ci liże. Mróz na palach zrobił lodowe kapelusze. Obrazy nadmorskie radują duszę. Nie czekaj na lato, rusz zimą nad morze ! Ono problemy rozwiązać pomoże. Zimą morze nie jest smutne wcale Jest piękne, ty też poczujesz się wspaniale.
 • 2011-02-20 20:21 | jvelzkeyek

  Re:DEBATA: Czy kara dożywocia powinna zostać zniesiona?

  Dla morderców i zbrodniarzy, niech żadna łagodniejsza kara się nie marzy. Kara dożywotniego więzienia bez możliwości jakiegokolwiek skrócenia, to kara do ich czynów adekwatna Dla mordercy i zbrodniarza kara jedyna i ostatnia.
 • 2011-02-20 21:10 | jvelzkeyek

  Re:Seksoholizm

  Zakazany owoc O zróżnicowanej urodzie gołe dziewczyny i ich obnażone piersi , biodra i waginy. Przed lub za nimi fallusy naprężone. Na taką wchodzisz , czasem, stronę. Strony te dla dorosłych o seksie i pornografii, o których dziecko już wie i wiele potrafi. W internecie trudno czegoś komuś zakazać. Tam w detalach wszystko można pokazać. Chcesz oglądać? Wybór do ciebie należy. Strony te jednak nie dla dzieci i młodzieży.
 • 2011-02-21 10:08 | jvelzkeyek

  DOWCIPY

  Nigdy nie mogę zapamiętać dowcipu, chociaż dla ich opowiadaczy jestem pełen zachwytu. Śmieszą, bawią i uczą życia dowcipy mądre i głupie. Będę się starał je zapamiętać , gdy nań się skupię. Humor, śmiech, dobra zabawa, każdego odmładza , to fajna sprawa. Opowiadajmy dowcipy, żarty i humory, bo to lekarstwa na codzienne horrory.
 • 2011-02-21 20:37 | jvelzkeyek

  Re:Jak ORMO czuwało

  Teraz czuwają nad bezpieczeństwem miejsko-gminne straże stróże, dozorcy, mury , kamery,psy i ochroniarze. Na bezpieczeństwie niezłe interesy się ukręci. Do każdego rachunku za bezpieczeństwo dopłacają klienci. Teraz jest demokracja,wolność i swoboda a także policja, a bezpieczeństwo nie lepsze gdy była milicja. ORMO czuwało lecz wielu kradło. aż w końcu państwo policyjne upadło.
 • 2011-02-22 20:50 | jvelzkeyek

  Re:DOWCIPY

  I znowu dosłownie nie zapamiętałem. Dziękuję ,ale się roześmiałem. Znak to,że intencje zrozumiałem. Dobrze jest bawić się dowcipem i kawałem
 • 2011-02-22 20:52 | jvelzkeyek

  Pochówek za mniej złotówek

  Pochówek za mniej złotówek Czy godny będzie teraz Polaków pochówek? Za zasiłek, z którego rząd zabrał dwa tysiące złotówek. Rząd szuka oszczędności na nieboszczykach. Bardzo brzydka i antyhumanitarna to taktyka. Banki linie kredytowe już otwierają, zachęcając emerytów, niech umierają. Rodziny na pochówki zaciągnąć muszą kredyty, iżby nieboszczyk mógł być przykryty, szatami, deską, ziemią i wieńcami z kwiatów, by mógł ze śpiewami znaleźć się w tym lepszym ze światów, gdzie nie ma banków, kredytów , odsetek i rat. Odchodzą, więc emeryci za mniej lub więcej w pozaziemski świat.
 • 2011-02-23 20:52 | jvelzkeyek

  Zalecenia jak uniknąć pogryzienia

  Zalecenia jak uniknąć pogryzienia Za brak dozoru nad psami nikt nie karze, a winne temu sądy, policja i straże. Najwyższy czas zdyscyplinować psich właścicieli. Więcej tragedii z udziałem psów byśmy nie chcieli. Jedynym sposobem na opanowanie tego problemu jest wręczanie surowych mandatów winnemu, braku dozoru, puszczania psa bez namordnika i smyczy. Właściciel psa zacznie wtedy z innymi się liczyć. Sprawdzić też, kto nie płaci od psa podatku i psa nie szczepi. I takiemu kolejny surowy mandacik wlepić. Trzeba wreszcie ład i porządek zaprowadzić i nie rozkładać rąk i sobie nie radzić. Psy nie znają innej mowy, więc gryzą kąsając. W taki sposób o swoje prawa się upominając. Miłość człowieka do zwierzaka i vice versa musi być bezinteresowna i jak najszczersza. W miłości tej człowiek zdradza i zawodzi, co i jemu i zwierzakowi na dobre nie wychodzi. Psa do aresztu a człowieka na obserwację. Takie władz powinny być poprawne relacje. A najskuteczniejsze byłyby te zalecenia, które powstrzymają częste pogryzienia: psu gnaty do obgryzania, właścicielowi psychiatryczne badania.
 • 2011-02-23 21:25 | jvelzkeyek

  Za...iści artyści

  Za...iści artyści Wulgaryzmy z rynsztoka i spod budki z piwem, stały się dla młodych artystów nadzwyczaj żywe. "Artystyczne prace" za publiczne pieniądze i na władz zlecenie, w starszych pokoleniach powodują zgorszenie. Dla młodszych pokoleń język artystów oczywisty. Taki swojski, zrozumiały, codzienny , po prostu za...isty.
 • 2011-02-25 11:51 | jvelzkeyek

  Apel eksprezydentowej

  Apel eksprezydentowej Nie dostają pensji pierwsze damy. One nam zazdroszczą, bo my mamy. One mieszkają w pałacach i noszą się drogo. My w betonowym lokalu i nosimy się ubogo. Zawsze mało tym co na władzy szczytach, chociaż opływają w dostatku i zaszczytach. Co jakiś czas tęsknoty władców się odzywają, gdy zobaczą ile inni władcy mieli i mają. Bogactwa niejednego afrykańskiego satrapy, to tony złota i dolarami wypełnione szafy. Nasi władcy do urzędu ze swojego dodają. ciekawe z czego na takie gesty mają. Władza dla siebie samej nie ma? Wszystko, co słyszę to wielka ściema. Po skrytkach i szafach chowa i sobie nie żałuje. Pani prezydentowa apelem swoim mnie irytuje. http://komentarzedowydarzen.blox.pl
 • 2011-02-25 12:39 | jvelzkeyek

  Mądrości noblisty

  Mądrości noblisty Wałęsa tłumaczył i tłumaczy. Tak żeby każdy rozumiał inaczej. On każdemu później wyjaśni z osobna, że każda jego wypowiedź była dobra. Noblista doradza i pociesza. We wszystkich głowach namiesza. Media drażliwych tematów dotykając chętnie objaśnień prezydenta słuchają. Prezydent tego nie chce ale musi, bo dziennikarska brać go kusi. Wałęsa lubi być na piedestale. Czuje się tam najwspanialej. Lubi pouczać i zawsze mieć racje. Jego wypowiedzi to swoiste atrakcje.
 • 2011-02-26 13:21 | jvelzkeyek

  Re:Pogrzeby – złoty interes

  Pochówek za mniej złotówek Czy godny będzie teraz Polaków pochówek? Za zasiłek, z którego rząd zabrał dwa tysiące złotówek. Rząd szuka oszczędności na nieboszczykach. Bardzo brzydka i antyhumanitarna to taktyka. Banki linie kredytowe już otwierają, zachęcając emerytów, niech umierają. Rodziny na pochówki zaciągnąć muszą kredyty, iżby nieboszczyk mógł być przykryty, szatami, deską, ziemią i wieńcami z kwiatów, by mógł ze śpiewami znaleźć się w tym lepszym ze światów, gdzie nie ma banków, kredytów , odsetek i rat. Odchodzą, więc emeryci za mniej lub więcej w pozaziemski świat.
 • 2011-02-26 14:51 | jvelzkeyek

  Re:Mądrości noblisty

  Tajna broń Wałęsa podpisał dokumenty dla SB, lecz czego dotyczyły nie bardzo wie. Podpisywali wszyscy, podpisał także on, uzyskując w ten sposób na komunizm broń. Ograł tajne służby i komunę. Teraz odczuwa ze zwycięstwa dumę. Na nikogo nie donosił, tylko bezpiekę zwodził. SB założyła mu teczkę za to, że jej szkodził. Była to bezpieki gorzka zemsta na nielojalnego jej agenta.
 • 2011-02-26 14:55 | jvelzkeyek

  Tajna broń

  Tajna broń Wałęsa podpisał dokumenty dla SB, lecz czego dotyczyły nie bardzo wie. Podpisywali wszyscy, podpisał także on, uzyskując w ten sposób na komunizm broń. Ograł tajne służby i komunę. Teraz odczuwa ze zwycięstwa dumę. Na nikogo nie donosił, tylko bezpiekę zwodził. SB założyła mu teczkę za to, że jej szkodził. Była to bezpieki gorzka zemsta na nielojalnego jej agenta. http://komentarzedowydarzen.blox.pl
 • 2011-02-26 14:56 | jvelzkeyek

  Demokracja

  Demokracja W Polsce od dawna socjalizmu nie ma. A elity straszą nim młodsze pokolenia. Nie było demokracji, prawdy i wolności. Nie było kiełbasy, pasztetowej i schabowych kości. Teraz jest demokracja, prawda i sprawiedliwość. Jest kiełbas bez liku i producentów chciwość. Był tylko ocet na pustych półkach, a wszystkiemu był winien towarzysz Gomułka. Są tysiące towarów na tysiącach półek. Wszystko za sprawą kapitalistycznych spółek. Tam gdzie są pieniądze i nie ma pieniędzy, albo oazy luksusu albo skupiska nędzy. Wtedy było ZOMO i ludowa milicja, które mocno i niesłusznie lud pałowały. Teraz są straże i demokratyczna policja, żeby nowego porządku pilnowały. Odszedł na karty historii socjalizm. Wraca do panowania neokapitalizm. Wstydzimy się tego słowa używać. Wolimy ten czas demokracją nazywać.
 • 2011-02-28 22:24 | jvelzkeyek

  Kataklizmy i niepokoje

  Kataklizmy i niepokoje Słodkiego życia bez cukru nie ma, dlatego ważna jest jego cena. Były cukrownie, były też buraki, a teraz cukru ogromne braki. Na rynkach świata ropy ubywa. Nie ma transportu bez tego paliwa. Kataklizmy i niepokoje wszystkiemu winne. Są też przyczyny na pewno inne, lecz media o nich nie piszą. One okryte są głuchą ciszą. Wszystko da się wyrównać ceną czyli konsumenckim portfelem i kieszenią. Światowe kataklizmy i niepokoje, często opróżniają kieszenie twoje. Zapełniać muszą czyjeś konta zasobne. Ich poznanie mało prawdopodobne. Wszak obowiązuje tajemnica handlowo-bankowa. Nikt się nie dowie gdzie i kto nadwyżki chowa.
 • 2011-02-28 22:26 | jvelzkeyek

  Smutne prawdy tygodnia

  Smutne prawdy tygodnia Polak dwa razy więcej niż inni pije. Więcej aniżeli średnia światowa na szyję. WHO informuje i światu podaje, że jesteśmy przodującym krajem. Żywność zdrożała i jeszcze podrożeje, bo na zyski producenci mają nadzieje Podatku VAT kolejna podwyżka, znaczy, że uboższa będzie teraz miska. Zagraniczny kapitał mniej inwestuje, co każdy niedługo mocno odczuje, jako brak pracy i pieniędzy, wzrostu bezrobocia i okrutnej nędzy. Dla co trzeciej Polki samotne życie, GUS zapowiada swoim najnowszym odkryciem. Trudno szukać w minionym w tygodniu wesołej nowiny. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są tego przyczyny?
 • 2011-03-04 18:11 | jvelzkeyek

  Kadry

  KADRY Nam kadry niepotrzebne, bo i po co? Kadry nasze na Zachodzie niech się pocą. Zachód niech się rozwija i kwitnie, a wymyślił sobie to bardzo sprytnie. Nasze głowy, ręce, umysły i siły, Dobrobyt dla innych będą tworzyły. Zachód spija całą śmietankę. My na razie w kolejce z dzbankiem. Gdy Zachód rozwinie się i rozkwitnie w pełni, To i nasz dzbanek się zapełni. Jak długo będzie to jeszcze trwało, że oni będą mieć dużo a my wciąż mało.
 • 2011-03-04 18:13 | jvelzkeyek

  Prezydenta okrzyki

  Prezydenta okrzyki Enea do prywatyzacji gotowa. Czy polską tożsamość zachowa? W obronie polskiej energetyki L.Wałęsa podnosi w liście okrzyki Sam nie wie o co mu chodzi Szkodził krajowi i dalej szkodzi. Po 100 tysięcy każdemu dawać chciał, lecz jeszcze wtedy majątku nie miał Wiadomo teraz, że to o dług chodziło Powiedzenie prezydenta prawie się spełniło. Długi narodowe trzeba będzie spłacać. Czas przestać w głowach rodaków przewracać. Szanowny noblisto, panie prezydencie! Polityka gospodarcza to nie dla pana zajęcie.
 • 2011-03-04 18:15 | jvelzkeyek

  Dzięki wielkie!

  Mistrz Adam koniec kariery ogłosił. Do Zakopanego na benefis kibiców zaprosił. Kibice mistrza na pewno nie zawiodą. Zimowe spotkania z mistrzem były przygodą. Za mistrzem jeździły kibiców tłumy. Kochała go Polska i pękała z dumy. Brakować teraz będzie narciarskiego asa i nie będzie miała o kim pisać prasa.
 • 2011-03-04 21:08 | jvelzkeyek

  Re:Seks: między fantazją a zbrodnią

  Erotyczne fantazje Erotyczne fantazje wesołego staruszka, zobaczyć fragmencik nie swojego brzuszka, a także dwa średnie melony i staruszek już zadowolony. Erotyczne fantazje młodzieńca, poznać po jego rumieńcach i niewinnych spojrzeniach w oczy, oraz po tym, że się zaraz poci. Fantazje jak ciało całe: gdy jesteś młody; gorące i niemałe, gdy jesteś stary; zimne i małe. Fantazje w każdym czasie mogą być śmiałe. Fantazje dalekie są od rzeczywistości, takie sobie chimery. Fantazjowaniu nie stawiajmy żadnej bariery. Fantastyka zdrowiu nie zaszkodzi, czy jesteśmy starzy, czy jeszcze młodzi.
 • 2011-03-07 14:34 | jvelzkeyek

  jvelzkeyek

  Chłopaki i kopniaki-Wigilia Dnia Kobiet http://komentarzedowydarzen.blox.pl Pani Bakuła i pani Szczuka. Każda sprawiedliwości dla kobiet szuka. Wolności dla kobiet-zwolenniczka gorąca, to pani Gretkowska przewodnicząca. Wiele pań walczy o prawa swoje. Dlaczego same , a nie we dwoje? Panom niby lepiej się dzieje i żyje. Poglądów takich większość pań nie kryje. Jak jest naprawdę w realnym życiu? Skupmy się , więc na tym odkryciu. Kobiet jest więcej i dłużej żyją. Fakt ten przemawia na korzyść czyją? Kobiety są piękne, strojne i modne, mogą nosić sukienki, krawaty i spodnie. Mężczyźni brzydale włosiem porośnięci i z życiodajnych soków szybko wyciśnięci. Kobieta ma i może mieć każdą pracę i często wyższą od mężczyzny płacę. Ma też już parytety w wyborach do władzy. W mediach niejedna pani innym od rana kadzi. Pielęgniarki, nauczycielki, lekarki i psycholożki, wszystkie panie osobami największej troski, ze strony męskiej płci, bez względu na wiek. Swojej lubej wszystko by oddał człek. Salony mody, perfumerie, spa i kluby. Wszystko z myślą o swoich lubych. Im czegoś jeszcze brakuje. Brak ten ja tak czuję; Pełni władzy chcą, chociaż ją mają. Droczą się z mężczyznami na nosach im grając.
 • 2011-03-07 14:36 | jvelzkeyek

  Chłopaki i kopniaki-Wigilia Dnia Kobiet

  treść niżej
 • 2011-03-08 10:54 | jvelzkeyek

  Więcej czci dla pięknej płci

  Więcej czci dla pięknej płci http://komentarzedowydarzen.blox.pl Dzień Kobiet, świętem pięknej płci, o której brzydka śni i mirem czci. Kobiety niedocenianymi skarbami. Chrońmy je przed utratą i cieszy się, że je mamy. Kochajmy babcie, mamy, córki i wnuczki w domach. Kochajmy się w koleżankach, przyjaciółkach i w żonach. Kobiety jak kwiaty życie upiększają. Dni Kobiet niech cały rok trwają. Panowie! Wołam o więcej czci dla uroczej, pięknej i słabszej płci. Póki nie jest za późno. Za parę lat i piękna i brzydka będą miały po równo.
 • 2011-03-09 20:34 | jvelzkeyek

  Cecha polityka

  Cecha polityka Jan Maria R. wraz z żoną Nelli mieszkać we Włoszech by chcieli. Mają dość polskiej demokracji. Woleliby żyć na emigracji. Nie mogą patrzeć na polityczną scenę. Na jakiś czas wybiorą Rzym, Padwę albo Sienę. Polityczną scenę w Polsce sami budowali i budują. Teraz nie mogą nań patrzeć i wstręt czują. Tego co wam niemiłe, nie róbcie nikomu. Każdy chciałby mieszkać w najszczęśliwszym z domów. Kosmopolityzm pierwszorzędna polityka cecha. Patriotyzm deklaruje, do wygód się uśmiecha.
 • 2011-03-10 15:25 | jvelzkeyek

  Robię za idiotę

  Robię za idiotę Każdy ma w sobie natury dwie. Serce mówi tak, a rozum nie. Stało się tak publicznie u aktora, Krzysztofa Globisza, pana profesora. "Robię tu za idiotę" rzekł w obecności premiera, a teraz wypowiedź owa bardzo go uwiera. Pisze list, w którym przeprasza i się tłumaczy, że to co powiedział miało brzmieć inaczej. Tak czy inaczej serce artysty powiedziało, a miliony rodaków wers ten słyszało. Najtęższy rozum słów tych nie wymaże. Powstaną co najwyżej werbalne kolaże.
 • 2011-03-10 18:25 | jvelzkeyek

  Re:Robię za idiotę

  Zapomniałem,że jest ktoś kto ma tylko jedną naturę. Wydaje mu się,że ma rozum,a ma w nim wielką dziurę. Czytać i pisać chyba umie, ale nic z tego nie rozumie
 • 2011-03-11 13:00 | jvelzkeyek

  Co zostanie po Adamie?

  Co zostanie po Adamie? Wielu chce zarobić na mistrzu Adamie. Po benefisie niesmak, niestety, zostanie. Wszystko z powodu chytrości, zwanej biznesem. Awantura o skocznię odbija się szerokim echem, w świecie mediów, fanów i nie tylko sportu. Działacze pragną wziąć dużo z tego tortu, który jest dobrem narodowym, jak twierdzą, ale bliższe sercu powiedzenie:"pieniądze nie śmierdzą."
 • 2011-03-11 13:47 | jvelzkeyek

  Re:Psycholog na Dzień Kobiet: o dyskryminacji

  Chłopaki i kopniaki Pani Bakuła i pani Szczuka. Każda sprawiedliwości dla kobiet szuka. Wolności dla kobiet-zwolenniczka gorąca, to pani Gretkowska przewodnicząca. Wiele pań walczy o prawa swoje. Dlaczego same , a nie we dwoje? Panom niby lepiej się dzieje i żyje. Poglądów takich większość pań nie kryje. Jak jest naprawdę w realnym życiu? Skupmy się , więc na tym odkryciu. Kobiet jest więcej i dłużej żyją. Fakt ten przemawia na korzyść czyją? Kobiety są piękne, strojne i modne, mogą nosić sukienki, krawaty i spodnie. Mężczyźni brzydale włosiem porośnięci i z życiodajnych soków szybko wyciśnięci. Kobieta ma i może mieć każdą pracę i często wyższą od mężczyzny płacę. Ma też już parytety w wyborach do władzy. W mediach niejedna pani innym od rana kadzi. Pielęgniarki, nauczycielki, lekarki i psycholożki, wszystkie panie osobami największej troski, ze strony męskiej płci, bez względu na wiek. Swojej lubej wszystko by oddał człek. Salony mody, perfumerie, spa i kluby. Wszystko z myślą o swoich lubych. Im czegoś jeszcze brakuje. Brak ten ja tak czuję; Pełni władzy chcą, chociaż ją mają. Droczą się z mężczyznami na nosach im grając.
 • 2011-03-11 18:02 | jvelzkeyek

  Re:Podatek śmieciowy. I będzie czysto?

  Wady Do lasu,rowu, do kosza sąsiada, podrzucanie śmieci kolejna nasza wada. Katalog wad szybko się powiększa, wadami kraju się nie upiększa. Swary, zwady, zawiści i kłótnie dzielą naród bezpowrotnie i okrutnie. Tam gdzie wady tam też zalety, ale u nas wad więcej , niestety. Pijaństwo, oszustwa i zbrodnie, żyć na cudzy koszt wygodnie, to kolejne paskudne wady, którym nikt nie może dać rady. Temida ze wszystkim się nie upora, kiedy w narodzie mentalność chora. Jak leczyć wady, a chwalić cnoty to dla etyków multum roboty.
 • 2011-03-11 18:03 | jvelzkeyek

  Re:Decyzja rządu w sprawie OFE

  OFE i synekury Ministrowi Boniemu to nie przeszkadza, że OFE i premierowi jednocześnie doradza, tak zresztą jak i innym reformatorom, którzy od jednych i drugich pieniądze biorą. OFE to niezwykle życiodajne kury, co znoszą złote jaja i dają synekury. Doradcy, reformatorzy, zarządy i nadzorcze rady, pomnażać będą twoje na emeryturę wkłady. Wszyscy oni żyć będą w przepychu z prowizji. Ty przez lat dwadzieścia w emeryckiej wizji, czekać będziesz na beztroskie emeryta życie, abyś się nie zawiódł przyszły emerycie. A może będziesz patrzył w niebo na egipskiej plaży. Masz przecież aż dwadzieścia lat aby marzyć. Czasem spełnia się marzenie. Na razie oni mają pełne a ty puste kieszenie.
 • 2011-03-11 22:47 | jvelzkeyek

  Jeszcze raz!

  Jeszcze raz! Doctor honoris causa Lech W. bardzo chce zrobić następną rewolucję, ale nie wie gdzie. Polubiłem to robić, wyznał na Uniwersytecie Opolskim. A może by tak jeszcze raz dla Polski? Taką co przyniesie same radości i sukcesy, gdzie nie będą dominantą biznesy i interesy. Taką co przyniesie pracę i awansu perspektywę. Skróci oczekiwanie na szpitalną lewatywę. Każdemu da godną płacę i emeryturę, dach nad głową i zasypie budżetową dziurę. Panie Doktorze! Czy Pan wie, że rewolucje rujnują i długo trwa czas zanim rewolucjoniści coś zbudują.
 • 2011-03-12 15:14 | jvelzkeyek

  Prezydenckie prawo łaski

  Prezydenckie prawo łaski Z prezydenckim prawem łaski znowu zamieszanie. Głośno o nim zawsze przy prezydentów zmianie. Prezydent Lech W. ułaskawił znanego gangstera. Prezydent Aleksander K. mordercę, późniejszego bankiera. Prezydent Lech K. ułaskawił zięcia wspólnika. Co z prezydenckiego prawa łaski wynika? Prezydent urzędujący, kogo ułaskawił nie może powiedzieć. Przy odejściu z urzędu i tak będziemy wiedzieć. W czasie prezydenckich kadencji ułaskawienia w setki idą. Prezydenci jak słychać, przestępcami się nie brzydzą. Z prawa łaski gangsterzy, mordercy i oszuści korzystają. Jakie korzyści z niego praworządni mają? Odpowiedzi wymagają postawione tu pytania. Prawo łaski do likwidacji lub do zachowania?
 • 2011-03-12 15:24 | jvelzkeyek

  Re:Nowy podatek

  Z problemem można sobie zawsze poradzić. Szybko i najłatwiej: podatek wprowadzić. Strumień gotówki popłynie do urzędniczych kieszeni. Logiki władzy prędko się nie zmieni. Niższe daniny władza tylko zapowieda Nie może obniżyć podatków, bo za dużo przejada.