Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(7)
Komentarze użytkownika: RobertK
 • 2011-05-25 08:06 | RobertK

  Żenujące komentarze

  Komentarze pojawiające się po interesującym artykule, gdzie autor przypomniał jedną z cech wielkości Wojtyły, są po prostu żenujące. Rozumiem, że osobom o lewicowych poglądach nie w smak jest pozytywnie wypowiadać się o Janie Pawle II, a prawicowcom nie odpowiadają głoszone przez niego poglądy na sprawy społeczne. Może dlatego ten papież, jeden z największych współczesnych nam i krajan ma tak złą prasę i cierpkie opinie, gdzie wywlekane są jego niektóre trudne do zaakceptowania poglądy odnoszące się do religii, a jego głos w sferach uniwersalnych związanych życiem człowieka jest zagłuszany.
 • 2011-05-25 12:49 | RobertK

  Re:Jan Paweł II i jego relacje z kapitalizmem

  Dziękuję za powyższe słowa. Wiem, że najłatwiej jest narzekać ale obserwuję wielką zmianę co do opinii wyrażanych w kontekście osoby Jana Pawła II. Ze skrajności bezkrytycznego uwielbienia w przeciwną stronę. Pewnie wpływ na to mają działania Kościoła Katolickiego w Polsce w ostatnich latach takie jak wprowadzenie religii do szkół i nadzwyczajne efekty prac Komisji Majątkowej. Co do wątków społecznych, pamiętam jak kontrowersyjna, choć ciekawa wizyta papieża na Kubie przyćmiona została w mediach przez pewna aferę, której nie warto bliżej przypominać. pozdrawiam
 • 2011-09-02 10:20 | RobertK

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Państwo się degeneruje. Staje się coraz mniej przyjazne obywatelom. Partie są zdegenerowane. Dla ich aktywistów to miejsce do "kręcenia lodów" wszystkich Grzesiów i Zbysiów... Oni już nie potrafią żyć poza układami, tak jak nasi biznesmeni. A szaraczki raz na parę lat mają się zameldować przy urnie aby uwiarygodnić system. Skąd my to znamy?
 • 2011-09-02 10:58 | RobertK

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  partie robią (nic) do czasu... pierwszy i niejedyny przykład,polecam: http://www.polityka.pl/swiat/analizy/1518790,2,izrael-bunt-klasy-sredniej.read
 • 2011-09-19 09:57 | RobertK

  Re:Terapia gorsza niż kryzys

  Smutny tekst. Smutny, bo Autor myli przyczyny ze skutkami. Nie zajął się podstawowym pytaniem: dlaczego rząd USA wspomagał kredyty hipoteczne? Z obawami, co do sposobu terapii można się częściowo zgodzić, pamiętając jednak co tak naprawdę oznacza "pomoc" państw dla Grecji. Gdzie te pieniądze płyną, bo o tym że ze źródeł publicznych to wiemy. Nie płyną one do rządu Grecji, który może nimi swobodnie rozporządzać i przeznaczać je np. na inwestycje, które stymulowały by rozwój gospodarki. Idą one na spłatę długu oprocentowanego już na kilkadziesiąt procent. Jaki podmiot jest to wstanie utrzymać? Liczę, że redakcja opublikowała ten tekst by zachęcić ekonomistów do wyjaśnienia problemu, a nie by tylko podgrzewać emocje i zainteresowanie czytelników.
 • 2011-09-19 12:50 | RobertK

  Re:Terapia gorsza niż kryzys

  nie oczekuj zbyt wiele od mediów
 • 2011-11-06 08:18 | RobertK

  Re:Szef think-tanku PO o nowym rządzie Tuska

  Bardzo ciekawa wypowiedź. Prawdopodobnie to zarys działań rządu, które nas czekają. jeśli tak to cieszy mnie tak szerokie wręcz egzystencjalne podejście do sprawy, w przeciwieństwie do technokratycznego bełkotu, który zwykle słyszymy, i który dotyczy wycinkowych spraw. Z drugiej strony przerażające są komentarze przedmówców. Rozumiem taki poziom w brukowcu, ale w czołowym tygodniku opiniotwórczym przydałoby się więcej wyważenia. Wielu nie podoba się droga naukowa pana Makowskiego. Dla mnie ważne jest to co mówi, jak myśli, jak argumentuje swoje tezy. Na pewno to wielka odpowiedzialność pełnić taką funkcję. Przykre jest jedno. Wydaje się, że Tusk chce przystąpić do gruntownych zmian w systemie władzy, w systemie redystrybucji dochodu i być może na wielu innych polach. Brak jest przy tym nawet nie szerszej, ale jakiejkolwiek dyskusji. Program na wybory był zdawkowy. Expose to już określenie kierunków do realizacji.