Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(578)
Komentarze użytkownika: atalia
  • 2011-06-26 23:22 | atalia

Rozmowa z Bartoszem Arłukowiczem

Bartku, mów mi: Mirku. Twój koleś, Miro.
  • 2011-06-26 23:22 | atalia

Bartku

Bartku, mów mi: Mirku. Twój koleś, Miro.
  • 2011-06-26 23:27 | atalia

hej, Polacy

Hej, Polacy, przy was czułem się mniej bezpiecznie, niż przy esesmanach, Bartoszewski.
  • 2011-06-28 12:48 | atalia

święte słowa

Redaktor Janina Paradowska pisze: "Można dziś coraz częściej odnieść wrażenie, że PRL albo nigdy nie istniała, albo nikomu nie wyrządziła krzywdy. Że było to dawno i nieprawda. Z tego punktu widzenia raport posła Kalisza jest ohydny. Kalisz bowiem to komunista budujący PRL." Święte słowa Pani Redaktor! Przenajświętsze.
  • 2011-06-28 15:48 | atalia

człowiek z ogrodu

Panie Adamie! Gratuluję wywiadu dla rosyjskiej gazety. Zwłaszcza podoba mi się to, że dla pana kilka milionów Polaków to ludzie z ogrodu zoologicznego, minister Sikorski. A, proszę się nie martwić: nie poskarżę na pana. Jest pan obywatelem Polski i nigdy sobie nie pozwolę na to, aby wydać pana pod osąd jakiegokolwiek innego państwa. Żadnego obywatela żadnemu państwu. Ręczę panu osobistym honorem.
  • 2011-08-04 16:04 | atalia

Re:Zdrojewscy, PO i popieranie własnej rodziny

Wyjątkowo się z Panią nie zgodzę. Moim zdaniem, o wiele lepsze jest rozdawanie posad w spółkach samorządowych czy z udziałem Skarbu Państwa partyjnym kolegom, a także krewnym, z którym to dobrodziejstwem nasza ekipa świetnie sobie radzi, minister Grabarczyk.
  • 2011-08-04 16:40 | atalia

poprawia humor

Ja, Tym, elita artystyczna, ateusz, światowiec. Oni, PO, zaścianek taki sami jak PiS, fundamentaliści religijni, narodowcy. Na kogo więc będę głosować? Komu oddam władzę nad sobą? Pytanie! Oczywiście, że tym z PO, Tym.
  • 2011-08-06 14:35 | atalia

panie Żakowski

Panie żakowski, czy mogę do pana mówić mój Mistrzu? Jestem pełen najwyższego uznania dla pana. Sposób, w jaki Mistrz ugodził trumną Leppera w Czumę, jest cudowny. Świadczy o pańskich nieprzeciętnych zdolnościach, Goebbels.
  • 2011-08-10 21:14 | atalia

ubóstwiam

Pisze Pan, Panie Tymie: "Ja dodaję często – i rzeźbiarzem własnej twarzy, twarzy felietonisty bezlitośnie patrzącego władzy Tuska na ręce". Zdaniem tym, panie Tym, ujął mnie pan. Ubóstwiam je, fanka.
  • 2011-08-13 22:05 | atalia

wychowawca

To Tuskowi potrzebne było wychowanie, i to bardzo surowe, przez Leppera, Karol Marks. ("Przeżywacie swoisty szok powyborczy. Ja rozumiem, patrząc na pana minę, no ja bym pewnie innej nie miał, dwa dni przed wyborami był pan prezydentem, na billboardach było napisane: prezydent Tusk")
  • 2011-08-16 15:39 | atalia

przechodniu

Przechodniu, powiedz komukolwiek, że to dzięki nam dwaj Kaczyńscy z nikogo stali się kimś. Jeden dostał od nas dwa miliony głosów i tylko dlatego w drugiej turze rozłożył Tuska i został prezydentem. Drugi został zaś premierem, bo weszliśmy z nim w koalicję. Tak było i innych faktów nie ma, wyrolowane i wykołowane oraz okantowane sieroty po Samoobronie.
  • 2011-08-25 08:35 | atalia

pan Tym

Pan Tym zadziwia mnie tym, że jest ateistą i widzi, iż rządząca partia PO finansuje kler, a władzę w niej mają fundamentaliści religijni, i dlatego właśnie głosuje na tę partię i jest jej rzecznikiem niczym Graś. Podpisano: proboszcz finansowany przez działaczy PO w zamian za poparcie w wyborach.
  • 2011-08-26 15:41 | atalia

dialektyka m. wiecznie żywa

Widzieć w jednym zupełnie innym od drugiego to, co drugie - to widzieć dialektycznie, Bocheński.
  • 2011-08-27 08:51 | atalia

Re:Tusk, Pawlak i ich debata

Myślę, że prasa, dziennikarstwo, publicystyka zostały stworzone przede wszystkim do tego, aby służyć Propagandzie, Platon.
  • 2011-08-31 12:13 | atalia

PP

Wiadomo, że Propaganda Prorządowa jest największym osiągnięciem wszelkiej aktywności Pana Tyma. Ja po prostu nie bardzo sobie wyobrażam w tej chwili, jak może funkcjonować Propaganda w takim kraju jak nasz bez Tyma, dr. I. Kovacs
  • 2011-09-05 16:48 | atalia

dwie sfery

Matematyka, fizyka, astronomia nie mogą wychować żadnego obywatela, żadnego patrioty. Wychować może tylko Propaganda, toteż propagandzista "Polityki" podporządkowuje Propagandzie swój rozum i swą imaginację, J. Śniadecki
  • 2011-09-11 15:16 | atalia

pp

Do najważniejszych środowisk Propagandy Prorządowej należy tygodnik "Polityka". Pismo zdobyło wysoką pozycję na skutek zgromadzonych wokół siebie propagandzistów ujawniających własną zależność intelektualną oraz dzięki dominującej roli filozofii podporządkowania się władzy, Włodzimierz Sokorski.
  • 2011-09-24 20:28 | atalia

dedykacja Tymowi, może kiedyś dorośnie i zrozumie

Byliśmy realistami do przesady; kładliśmy nadmierny nacisk na zwierzęce cechy człowieka i na najgorsze strony społeczeństwa, Hippolyte Taine.
  • 2011-10-01 19:58 | atalia

felietonista

Felietonista "Polityki" zawsze pokazuje rzeczywistość taką, jaka nie jest, zamiast takiej, jaka jest, K'inich Yax K'uk' Mo'
  • 2011-10-10 09:26 | atalia

To dobra wiadomość.

Niemałą rolę w niekontrolowaniu władzy odgrywa bloger Szostkiewicz. Oddanie się blogera do dyspozycji rządu to trwały nabytek publicystyki polskiej, Włodzimierz Sokorski.
  • 2011-10-12 09:35 | atalia

mędrzec Tusk i wyrocznia w Delfach

Tusk kieruje się najwyższym bóstwem - Mądrością. Jest przecież Wielkim Reformatorem, dąży do stworzenia nie państwa ucisku podatkowego, lecz państwa liberalnego, którego celem jest obywatel, a nie władza. Szlachetniejszy od Solona ufa wyłącznie wyroczni w Delfach, zwracając się do niej zawsze, gdy pragnie wprowadzać w Polsce nawet najdrobniejsze zmiany, Plutarch, Żywoty sławnych mężów.
  • 2011-10-12 22:09 | atalia

pies i jego ogon

Panie Tym, uraduję cię tym: ogon nie będzie rządził psem, Niesiołowski. Ach, dziękuję ateiście Tymowi, że oddał głos na moją partię ZCHN, tzn. - teraz PO, Niesiołowski.
  • 2011-10-14 09:10 | atalia

Re:Były prezydent z uczestnikami protestu

Wałęsa nie umie unieść ciężaru własnej świadomości siebie samego jako jednego z siedmiu mędrców świata, Freud.
  • 2011-10-19 12:56 | atalia

klapsy wymierzone, laurki rozdane

Propaganda prorządowa staje się ideą, misją, sprawą nieziemską, natomiast publicystyka - rzeczą ziemską, zgoła prostacką, E. A. Poe.
  • 2011-10-23 13:11 | atalia

?

Dlaczemu tego tekstu nie zamieszczono w dziale "Baśnie, Mity, Opowiastki"?
  • 2011-10-24 18:10 | atalia

Król Tusk

Zasadą propagandy prorządowej jest wola. Im bardziej jednostronna, tym mocniej propagandzista wierzy w wszechpotęgę woli i tym łatwiej mu wykryć źródło zła w postępowaniu opozycji i źródło dobra w działaniach władzy, Karol Marks, Pozytywne uwagi do tekstu Szostkiewicza. Dobry Król Tusk a zło opozycji.
  • 2011-10-27 11:08 | atalia

credo Tyma

Tym jest otwarty wszystkich partii i organizacji popierających władzę. Tym zobowiązuje się konsolidowania wszystkich z aktualnym rządem.
  • 2011-11-08 21:43 | atalia

og

Rewelacyjny felieton: Bogu (władzy), co boskie: świeczkę i kadzidło. Diabłu (opozycji): nie, nie ogarek, też na "og" - ogryzek. Kapliczka, aby w niej się modlić do władzy, to już dla Szostkiewicza za mało. Potrzebna bazylika.
  • 2011-11-20 21:10 | atalia

siła krytyki

Sztorcując opozycyjnych zoilów, bloger Szostkiewicz z właściwym sobie humanitaryzmem i dobrodusznością dyskursu przekonuje, że siłą krytyki publicystycznej jest maksymalna apoteoza władzy.
  • 2012-01-07 12:24 | atalia

zerem

Czego to ludzie nie zrobią, aby wykazywać, że człowiek niczym, jednostka zerem. A potem się dziwią, że najbardziej rozwinięte cywilizacje dobrze traktują psy, a ludzi całymi wagonami ślą do gazu.
  • 2012-01-10 08:31 | atalia

kolana

Jedni na kolanach przed Rydzykiem, inni (np. bloger Szostkiewicz) na kolanach przed Tuskiem. Żadna różnica.
  • 2012-01-10 18:41 | atalia

Re:Pielgrzymka szalikowców do Częstochowy

Teza? To twoja interpretacja, nic mi do niej, ale ja całościowo o Twórczości blogera.
  • 2012-05-17 11:07 | atalia

Panie

Panie Pytlakowski, a może by tak pan napisał, że to jednak wynalazek także Tuska z PO (jak PO wtedy głosowała, wiadomo panu). Panie Pytlakowski, ucierpiałaby Propaganda, ale wygrała Prawda. Panie Pytlakowski.
  • 2012-06-06 07:55 | atalia

hieny i jagnięta

Hieny proponują jagniętom pakt o nieagresji. Zwiewam, może zdołam uciec przed tymi wielbicielami pokoju.
  • 2012-07-05 13:51 | atalia

nie spin, a pin

Nie, nie "spin", a "pin" - jak Pinochet. Sikorski dobrze robi, w tej rządowej fundacji niezbędny jest wielbiciel krwawego Pinocheta.
  • 2012-07-06 11:39 | atalia

deklinacja

M. Kaczyński D. Kaczyńskiego C. Kaczyńskiemu B. Kaczyńskiego N. Kaczyńskim Ms. Kaczyńskim W. Paradowska!
  • 2012-07-07 12:17 | atalia

Re:Co nas teraz czeka w polityce? PiS...

P. Osiński jak klasyczny pisowiec: spiski, mafie, układy, sztaby.
  • 2012-07-10 10:23 | atalia

a

Krok po kroczku i zapomnicie, hardzi (niegdyś) Polacy, że w słowniku było słowo "wolność".
  • 2012-07-14 09:50 | atalia

banalność

Klasyczna banalność zła. Cóż za jowialny staruszek z obywatela generała. Uśmiechnięty, milutki, zadbany, wypucowany, wypielęgnowany, syty, grzeczny, rycerski, nietykalny... Co innego ofiary jego władzy, tym nie do śmiechu, zwłaszcza gdy już po nich nie został nawet proch...
  • 2012-07-14 12:15 | atalia

Re:Lech Wałęsa u państwa Jaruzelskich

maciek.g Wystarczy, że myślenie to twoja mocna strona, ja wolę być bez piątej klepki, byle tylko nie mieć tak mocnego myślenia, jak twoje.
  • 2012-07-14 12:18 | atalia

darcy25 Byłoby najmniej dziwne, aby moja percepcja była taka, jak i twoja. Ty to ty, ja to ja. Natomiast rozliczanie win zostawiam ziemskiemu Sądowi, ale ten w sposób specjalny traktuje obywatela generała, podczas gdy np. ktoś z biedy ukradnie w lesie trochę gałęzi, to go bezlitośnie ściga...
  • 2012-07-14 20:13 | atalia

darcy25 Ha, hi, ho! Każdy by tak sobie chciał: niech sądzą historycy i istoty spoza Ziemi. Zwłaszcza pewien staruszek, który z biedy (jak pisałem) gwizdnął trochę gałęzi i którego potraktowano bez pardonu: ani herbatki, ani wizyty Ważniaka...
  • 2012-07-15 09:53 | atalia

samokrytyka

Kuba pisze: "Miesięcznik kulturalny odszedł cicho i niezauważalnie. Jak większość inteligentnych rzeczy w Polsce. Natomiast ja na pewno zostaję i nie raz jeszcze was rozbawię". Smutna prawda: inteligentni muszą odejść, zostają zaś...
  • 2012-07-17 08:42 | atalia

Kuba: obrońca Rydzyka

Jeśli jego program satyryczny był inscenizacją, to na pewno nie kpił z pana Rydzyka, ale z tych, co poniewierają panem Rydzykiem. Po tych wyjaśnieniach Kuby to już jest oczywiste.
  • 2012-07-18 10:00 | atalia

Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

Publicyści, latami nie patrzyliście władzy na ręce, więc i teraz - jak mówi klasyk Kłopotek - dajcie sobie na wstrzymanie. Cieszcie się, ze wam i waszym dzieciom opóźnili o dwa lata przejście na emeryturę. Chwalcie władzę i - to przede wszystkim - leżcie przed nią plackiem.
  • 2012-07-25 20:34 | atalia

t

Troszkę szkoda, że istnieje tylko literatura i że nie ma w ogóle malarstwa, rzeźbiarstwa, muzyki, filmu, fotografii...
  • 2012-08-01 08:15 | atalia

to

To zdanie z artykułu się wyjątkowo mi się podoba: "W naturze, czyli in vivo, 100 %, a więc wszystko, kończy się śmiercią; nikt nigdy nie ocaleje: urodzi się, żyje, a następnie jest wydalany z istnienia w sposób naturalny". Czy to oznacza, że ludzie mogą bezkarnie zabijać ludzi? Chyba tak...
  • 2012-08-01 14:34 | atalia

Re:Etycy wypowiadają sie o in vitro

Jak to dobrze, że człowiek poczęty nie ma swojego punktu widzenia, więc spokojniutko inny człowiek może go wykorzystywać albo wylewać na śmietnik...
  • 2012-08-09 15:13 | atalia

jesteśmy i będziemy

Utrudnić dostęp obywateli do informacji (poprawka Rockiego) - wykonano. Zabrać część wpłat obywateli z funduszy emerytalnych - wykonano. Opóźnić czas przejścia obywateli na emeryturę - wykonano. Zmniejszyć wolność zgromadzeń obywateli - wykonano. Zwiększyć podatki płacone przez obywateli - wykonano. Jesteśmy Platforma, Platforma Obywatelska.
  • 2012-08-10 09:57 | atalia

bab

Babrać się, babrać, babrać.
  • 2012-08-15 19:52 | atalia

hm

Pan Autor pisze, cytuję: "Wyborcy głosują na PO m.in. dlatego, że zachęcają ich do tego proboszczowie, do których działacze PO piszą listy z prośbą o poparcie w wyborach w zamian za forsę podatników." Hm, hm, hm. Co też Pan Autor pisze...
  • 2012-08-25 13:33 | atalia

dziękuję

Dziękuję Autorowi za tę pointę tekstu, cytuję: "Tu też powstaje pytanie: na jakiej podstawie Polacy chcą znać prawdę?"
  • 2012-09-07 15:44 | atalia

dos

Doskonały tekst, świetnie pokazuje, jak propagandowo chronić rząd - chronić za wszelką cenę, zawsze, bez względu na wszystko, nie patrząc na nic. Czy p. Paradowska jest zastępczynią Grasia?
  • 2012-09-09 09:33 | atalia

na

Nauczyciele raczej nie mają przyszłości, co innego propaganda: ta ma coraz lepszą przyszłość. Dlaczego nauczycieli jest mniej więcej tyle samo od lat? Wprowadzono dodatkowe lekcje z kultury fizycznej (np. z tego powodu w mojej gminie było dwóch nauczycieli od tego przedmiotu, teraz - czterech). Obniżono wiek szkolny, więc wielu sześciolatków się uczy w szkole. Powstało mnóstwo szkół niepublicznych. W wielu szkołach dyrektorzy nie mają pensum dydaktycznego, a jednak są zaliczani do nauczycieli. Utworzono gimnazja, wraz z nimi świetlice, w których pracuje po dwóch-trzech nauczycieli. Wprowadzono drugi język obcy, a wraz zatrudniono tysiące nowych nauczycieli. Utworzenie gimnazjów to zarazem zatrudnienie dyrektora i wicedyrektora, którzy albo nie mają pensum, albo ich pensum to kilka godzin, co oznacza konieczność zatrudnienia tysięcy nauczycieli. Słowem, reformy nie zmniejszały zatrudnienia, ale na ogół je zwiększały. Wprowadzono z tego powodu mnóstwo nowych etatów, zwiększając zarazem liczbę nauczycieli (dyrektorzy) mających po kilka godzin (lub wcale) w tygodniu.
  • 2012-09-09 13:32 | atalia

Re:Kryzys wiary w czasach kryzysu

Spokojnie, panie Szostkiewiczu. Agitował pan za katolikiem Tuskiem, głosował pan na katolika Tuska i jego katolicką partię sprzężoną z katolicką partią PSL oraz katolickim biskupem Dziwiszem, więc spoko.
  • 2012-09-17 21:05 | atalia

pyta

"Polityka" pyta: "Czy w Polsce znaleźliby się wyborcy partii skrajnie lewicowych?" Ugm, ani chybi: tak.
  • 2012-09-19 18:50 | atalia

Jak naprawiać państwo

Zaskoczył, fakt. Podobnie i uczniak: pytany np. o powód braku zadania, proponuje debatę o stanie szkolnictwa.
  • 2012-09-19 18:50 | atalia

fakt

Zaskoczył, fakt. Podobnie i uczniak: pytany np. o powód braku zadania, proponuje debatę o stanie szkolnictwa.
  • 2012-09-20 14:57 | atalia

pod

Pod większą presją były wtedy, gdy nauczycieli mogli je bić i bili bez opamiętania... Pod większą presją były wtedy, gdy w szkole musiały piać na cześć dyktatorów i oprawców, recytować wiersze na cześć morderców, a w domu potajemnie były uczone prawdy... To całkiem niedawne czasy...
  • 2012-09-23 09:53 | atalia

axiom1

KK zatruwa dzieci premiera Tuska, prezydenta Komorowskiego, marszałka Borusewicza, marszałka Kopacz... całej elity politycznej Polski. To prawda. I ty tę elitę wybrałeś, dałeś jej władzę...
  • 2012-09-25 09:16 | atalia

ile

Ile ten pan - minister finansów - pożyczył przez pięć lat swoich rządów: 200 miliardów? Koryto jest tego warte...
  • 2012-09-25 18:00 | atalia

zarabiają na oświacie

Subwencja oświatowa wystarcza im na pensje nauczycieli, nawet tak się zdarza, że niewykorzystane pieniądze z subwencji przesuwane są na inne wydatki... Po prostu, nieustannie żonglują forsą, aby bilans się zgadzał.
  • 2012-09-25 19:43 | atalia

Miguell, 2012-09-25 09:27 |

A tam, ale nie był oszczędniejszy od Gomułki. A jeśli porównasz go z Mieszkiem, to - o, ho, ho...
  • 2012-09-25 23:27 | atalia

lubię

Proszę pani redaktor, lubię tę samokrytykę, jaką pani stosuje, cytat: "Nietrudno przewidzieć, jak taką informację wykorzystam, aby uderzyć w PiS i związane z tą partią rodziny".
  • 2012-09-25 23:36 | atalia

Lato rezygnuje. Walka o fotel prezesa PZPN

dopełniacz: kogo? czego? lata, a więc powinno być: schyłek lata (co widać w przyrodzie).
  • 2012-09-25 23:36 | atalia

dopełniacz

dopełniacz: kogo? czego? lata, a więc powinno być: schyłek lata (co widać w przyrodzie).
  • 2012-09-26 08:27 | atalia

Re:Zamienione zwłoki, PiS atakuje

Przede wszystkim: to nie jest kraj, ale właśnie jedno KUGLARSTWO. W każdej dziedzinie i to za twoje pieniądze podatnika. Natomiast nie myśl nic o tym, jak ty byś się czuł, gdyby twoją mamę, babcię, dziecko itp. Państwo potraktowało tak, jak obywatelkę śp. Walentynowicz i jej rodzinę...
  • 2012-09-26 08:29 | atalia

j

W takim systemie, w takim Państwie, gdzie politycy opłacani sowicie przez podatników wszystko olewają i gdzie obywatele na każdym kroku też chcą mnie wykiwać, nie mam zamiaru z nimi współpracować, ich bronić, narażać dla nich zdrowie czy życie.
  • 2012-09-27 08:19 | atalia

Roman

Ja słyszę ciągle co innego: Zielona Wyspa, ale to nie bełkot, a najszczersza prawda.
  • 2012-09-27 08:25 | atalia

Danka

A może wato twój wpis przesłać rodzinie Walentynowicz. Może się dowie prawdy: że to nie prokuratura powiadomiła ją o konieczności ekshumacji, a osobnik zwany "jedna druga" człowieka. Na marginesie: pierwszego listopada pójdziesz na groby swoich krewnych, bliskich, znajomych? Zapalisz świeczkę? Uczcisz ich pamięć? Nie myśl wtedy o rodzinie Walentynowicz i na pewno nie myśl o tylu rodzinach, które 10 kwietnia straciły ukochanych i teraz nie wiedzą, kto jest w grobach...
  • 2012-09-27 09:11 | atalia

Re:Zamienione zwłoki, PiS atakuje

Życzę ci, aby Państwo polskie nigdy cię nie zawiodło, gdy doświadczysz nieszczęścia i abyś zawsze miał pewność, że chodzisz na grób swoich ukochanych, a nie obcych...
  • 2012-09-27 22:09 | atalia

dobrze

Dobrze, dajmy spokój. Nie dręczmy polityków. Oni tak ofiarnie pracują nad tym, abyśmy za nasze pieniądze podatników w niczym na nich nie liczyli. Lepiej idźmy na grzyby, a redaktorzy nie zapomną o słowie Prawda. Niech dobrze analizują najbardziej potrzebną im definicję słowa "propaganda". Przepraszam: nie propaganda, a Propaganda.
  • 2012-09-27 23:19 | atalia

wierny

Pan Szostkiewicz odważny mężczyzna, więc to nie ze strachu tak pisze: na kolanach przed władzą. To wiara nim powoduje. Wiara w to, że jak tak będzie klęczał przed rządem, to to klęczenie go uchroni przed nieudolnością, niekompetencją rządu...
  • 2012-09-28 08:54 | atalia

Re:Sejmowa debata o ekshumacjach ofiar TU154

Tak: boję się, potwornie boję się tych ... solidaruchów: Wałęsy, Tuska, Kaczyńskiego i całej reszty. Boję się nie o siebie, ale najbliższych. A teraz, proszę, zaczynaj, baw się...
  • 2012-09-28 09:01 | atalia

Cyrk z ekshumacjami? Kto zażądał ekshumacji Walentynowicz? Rodzina? PiS? A może niezależna prokuratura? Kto ci zakazuje zadawać pytanie o to, kto kazał lądować? Jesteś wolny, pytaj aż do skutku. Kto cię zagłusza w wolnej Polsce... Natomiast nigdy nie myśl, że i ty znajdziesz się na miejscu tej rodziny, która w najlepszej wierze w zapewnienia rządu chodziła na grób zmarłej, wierzyła, że to grób babci, mamy, ciotki itp. A tu prokuratura wolnej Polski rodzinie mówi, że to grób kogoś innego. Nie myśl, że ty jesteś na miejscu tej rodziny. Sumienie łatwo zagłuszyć, co innego z pytaniem o prawdę...
  • 2012-09-28 09:03 | atalia

Nie użyłbym słowa "szantaż"... Chcą się bawić człowiekiem bojącym się władzy i mającym ku temu powody? Cóż, niech się bawią... Wolni ludzie...
  • 2012-09-28 12:01 | atalia

Celny epitet: "mała dziewczynka". Właśnie, ludzie - dorośli przecież - są traktowani przez władzę jak mała dziewczynka. Ona, władza, ma prawo i obowiązek oszukiwać małe dziewczynki. No, mała dziewczynko, my sobie dla siebie będziemy mieć prawdę, tobie damy kłamstwo. No, masz tu ciasteczko... Co, to nie ciasteczko, a imitacja? Ciesz się, mała dziewczynko, że choć błyskotki ci dajemy, koraliki. No, baw się i cicho siedź, bo my sobie porządzimy, mamy wszak dużo kolesi do wyżywienia i dużo stanowisk w Państwie, aby im dać te stanowiska, by nic nie robili i na niczym się nie znali, ale aby brali twoją forsę podatnika. Tak, mała, malusia dziewczynko, jak dorośniesz, to sobie umrzesz w nieświadomości niczego...
  • 2012-09-28 12:46 | atalia

Tak mi pięknie wychodzi współczucie? Hm, hm, no, to mnie zamurowało, aż brak słów... Muszę się zastanowić... Czym jest to czuję, jeśli chodzi o rodzinę Walentynowicz? Raczej próbą postawienia się na jej miejscu, a więc: zgroza, strach, przerażenie i chęć ucieczki nawet w śmierć (czyli samobójstwo). Po prostu, wybieram swoją śmierć, bo nie warto żyć w takiej Polsce tak rządzonej... Duda? No, fakt. Pojechał, podmienił, przygotował prowokację. Nikt nie pilnował ciał, łatwo mu poszło, teraz wykorzystuje to do obalenia rządu. To by się zgadzało. Dwa lata temu nie rządził Tusk z PO. Prokuratura w ręku Kaczyńskiego, dokumenty po rosyjsku pisali podstawieni pisowcy. Ja ci, Vera, wierzę. Myślę, że Tusk już wie i przyłapie gagatka.
  • 2012-09-28 22:32 | atalia

Amen: nie słucham Macierewicza, Rydzyka, Dziwisza, Tuska, Kaczyńskiego, Ziobry i ciebie nie czytam więcej. Amen.
  • 2012-09-29 09:10 | atalia

a

A tam jakiś Rydzyk, na którego postawił cymbał Kaczyński. Liczy się Dziwisz, na którego postawił mądry Tusk i liczą się rzesze proboszczów, których finansuje PO z twoich pieniędzy podatnika. Na tym polega mądrość Tuska (kler doi podatników, którzy milczą jak barany).
  • 2012-09-29 12:28 | atalia

Re:Ile dziś znaczy ojciec Tadeusz Rydzyk

Płacisz podatek? Płacisz..., więc PO tak wydaje twoje pieniądze (to tylko jeden z przykładów): "dzięki decyzjom zarządu województwa małopolskiego, w którym większość członków to przedstawiciele PO, przekazano na restaurację i remonty prawie 570 zabytkowych kościołów, kapliczek i budynków sakralnych 27,8 mln zł. Dodał, że to Platforma przygotowała także projekt ustawy, która ma przywrócić Święto Trzech Króli jako dzień wolny od pracy". http://polska.newsweek.pl/-liczymy-na-owocna-wspolprace---po-pisze-do-proboszczow,63814,1,1.html
  • 2012-09-29 14:38 | atalia

To świetnie, bo i zapewne jesteś także za, gdy w zamian za tę forsę prosi się kler o polityczne wsparcie.
  • 2012-09-29 20:21 | atalia

Nie odwracajmy ogona kotem: ten list do 650 proboszczów (chyba?) był konkretną ofertą: my z PO wam forsę, wy nam poparcie z ambon. Przykłady bardziej trafione? Trafili, ale ciebie i za twoje pieniądze: 2008 – 97 908 000 2009 – 95 929 000 2010 – 86 336 000 2011 - 89 000 000 Internetu nie masz? Kliknij sobie i się dowiedz, jak PO daje klerowi twe pieniądze.
  • 2012-09-29 20:26 | atalia

Jeszcze ci dodam Świątynię Opaczności Bożej - 30 milionów od PO, w tym część twoich pieniędzy. A resztę szukaj sobie sam: bez liku...
  • 2012-09-29 21:57 | atalia

Opatrznie cię zrozumiałem: danie przez PO 30 milionów Glempowi to nie jest finansowaniem kleru. I danie z budżetu państwa w ciągu pięciu lat ponad 300 milionów klerowi to nie jest finansowanie kleru, i płacenie co rok ponad miliarda katechetom to nie jest finansowanie kleru. W jaki sposób PO finansuje kler? Już się wycofuję: nie finansuje, nie podałem faktów, 30 milionów Glemp dostał na tacę od wiernych.
  • 2012-09-29 22:27 | atalia

Przegrałem, fatalnie się pomyliłem: pięć lat rządów i ani grosz, ani grosik, ani nawet złamany szeląg PO z budżetu nie przeznaczyła na kler. Wszystko to z tacy. Ani na misje religijne, ani na dotowanie emerytur, ani na specjalne emerytury kleru zasłużonego społecznie. Ani Glempowi na budowę kościoła. Nic a nic. Są czyści, czyściutcy. Arytmetyka sejmowa jest oczywista: ateiści z PO i PSL mają mniejszość i nie rządzą, ale jak poproszą teistów z SLD i Ruchu Palikota, to i tak będą w mniejszości, więc ten konkordat nietykalny.
  • 2012-09-30 08:48 | atalia

Jeżeli fakty, fakty, fakty mają dla ciebie wartość fikcji, to rozmowa ma sens pogaduszki - dajmy na to - olchy z hipopotamem o rekinach. Powrócę do kilku ewidentnych przykładów: PO pisze w liście do ponad 600 proboszczów, że to właśnie PO finansuje remont zabytkowych kościołów i że w zamian prosi o polityczne wsparcie. Nie inna partia, ale PO. Inna partia by tyle nie dała, to jest sens tego listu. Na marginesie: na taki remont kler zbiera forsę od wiernych. PO daje Glempowi 30 milionów na budowę kościoła, inne partie nie dały tej forsy, nie chciały dać. Forsa na działalność charytatywną kleru. Czemu nie wprost z budżetu (są odpowiednie urzędy) tylko za pośrednictwem kleru? Czemu nie np. Owsiakowi... itd. itd. to są fakty. Ile kler zbiera za swoje usługi? A ile za nie płaci podatku? To także jest finansowanie kleru, jeśli nie ma rachunku: przychód - dochód. Ty byś zapewne chciał brać forsę za usługi i nie płacić podatku (lub płacić symbolicznie). Konkordat... nie zająłem się tą arytmetyką, zresztą - po co. Czy PO chce zmiany konkordatu? Nie, więc sprawa oczywista, chce z twoich podatków opłacać proboszczów. Dyskusja bez sensu: więcej wyniknie z rozmowy wspomnianej olchy z hipopotamem o rekinach.
  • 2012-09-30 10:55 | atalia

Ja się poddaję, bo raz, manipulujesz (np. nie napisałem, że nie zająłem się konkordatem, ale napisałem, że nie zająłem się arytmetyką), dwa) pomijasz niewygodne dla ciebie sprawy,a mnie zarzucasz, że pomijam fakty niepasujące do mojej teorii. Kościół (dowolnie wiele kościołów) Glemp może sobie budować z pieniędzy wiernych, a nie z pieniędzy budżetu; kościoły mogą sobie remontować wierni ze swoich pieniędzy, działalność charytatywną też itd. Dla mnie jest oczywiste: rządząca od ponad pięciu lat PO (+ PSL) wydały z budżetu na kler kilkanaście miliardów. Wydadzą jeszcze więcej, bo będą rządzić lat dziewięć. Tych pieniędzy kler nie dostał od wiernych na tacę. Więcej się nie wypowiadam. Manipuluj faktami, to niczego nie zmieni, że pieniądze (ogromne) są realne i PO finansuje z nich to, czego finansować nie powinna, ale czego się nie robi dla utrzymania koryta.
  • 2012-10-01 09:02 | atalia

PO niczym się nie różni od PiS-u, więc pieniądze wydawane na powstrzymanie - jak piszesz - pisowskiej nawałnicy, są pieniędzmi wydawanymi na utrzymanie przy władzy peowskiej nawałnicy. Jedna nawałnica ci szkodzi, ale druga nawałnica ocala? Nawałnica to nawałnica, nie ma lepszej ani gorszej nawałnicy. Państwo, czyli Polska, ani grosza nie powinno wydawać na kler (jakiegokolwiek wyznania). Państwo powinno natomiast zapewnić bezpieczeństwo każdemu wyznaniu, każdej religii. Bezpieczeństwo w znaczeniu: swoboda wyznań, także swoboda edukacyjna, gospodarcza itp. Chcesz, aby zabytkowe kościoły były remontowane. Twoja rzecz, swe prywatne pieniądze dawaj na tacę, załóż stowarzyszenie itd. PO rządzi od pięciu lat i od tyluż lat wydaje forsę podatników na utrzymanie kleru. Okazuje się - i to jest sedno - wydaje też te pieniądze na to, aby utrzymać się przy władzy, aby inna partia nie doszła do władzy. Innymi słowy, z pieniędzy podatników daje na swe koryto. Daje więcej od PiS-u, bo ma władzę. PiS-owi został jakiś ksiądz Rydzyk, podczas gdy PO została hierarchia, hierarchowie, same szych: Dziwisz itd. PO chce finansować hierarchię kościelną: nie ma sprawy, ze swoich składek, ze składek członków PO. Forsa podatników natomiast niech idzie np. na szpitale, na leczenie dzieci, a nie: matki żebrzą (dosłownie) na operacje... Cynizm PO usprawiedliwiasz tym, że jest PiS równie cyniczny? Cynizm to cynizm.
  • 2012-10-01 17:42 | atalia

Ok. 40 miliardów corocznego deficytu - to jest właśnie cena, jaką płaci się za rządy PO, za koryto, przy którym jest PO. Pięć lat rządów, to już 200 miliardów... To pogarsza rok w rok sytuację Polaków. Ich frustracja ma ujście: wyjazdy za chlebem (nawiasem mówiąc: to niepoliczalna strata...). Nie ma jednak gwarancji, że nie znajdzie się ktoś naprawdę sprytny (a nie jak mało rozgarnięty Kaczyński) i potrafi politycznie wykorzystać tę frustrację. Będziesz mieć wtedy prawdziwą zadymę, a nie napinanie mięśni cherlaka, jak teraz. Cóż, płać, płać, aby uniknąć rzekomego większego zła w postaci rządów PiS-u niczym nie różniącego się od PO. Płać na kolesi koalicjanta Pawlaka, płać na kombinatorów (KRUS), płać za stanowiska tworzone dla kumpli, płać za handel politykami (Arłukowicz), płać za kler, płać za inwigilację chyba największą w Europie, itd. itd. To jest właśnie te 40 miliardów co roku. PO niczym się nie różni od PiS-u - dobrze wiesz, co mam na myśli, więc nie udawaj - w sensie metody rządzenia. Łatwość, z jaką ludzie przechodzili z PO do PiS-u i na odwrót jest tu wymowna. Zło to zło. Nie ma mniejszego ani większego zła. Wybierasz zło, twój wybór. Ja nie wybieram zła...
  • 2012-10-01 18:19 | atalia

W uzupełnieniu (bo to jest dla mnie najważniejsze): To, co nazywasz (nazywa się) zabytkiem, jest zwykłą kupą cegieł, kamieni i drewna. Niczym więcej: lepiej lub gorzej ułożoną kupą cegieł. Jeśli przy tej kupie cegieł żebrze (a żebrze) matka, aby zebrać na operację dziecka, to lepiej ani grosika nie dać na konserwację tej kupy cegieł, a pieniądze z budżetu dać tej mamie... I na koniec - raczej rozmowa nie ma sensu, wszystko jasne - wybierasz zło Mówisz, że mniejsze zło, ale to zło i wcale nie wiesz, czy istotnie mniejsze, tylko tak przypuszczasz..., tak czyni większość Polaków (dla ciebie złem Kaczyński, dla innych Tusk, dla innych Miller..), więc trudno się dziwić, że ta większość ma to, co wybrała: ZŁO. Sprawa przegrana na dużo lat do przodu, bo werdykt (niekorzystny) zapadł trochę lat wstecz: Wałęsa i jego wojna na górze, siekierki... To wtedy niszczono dobrych ludzi, ich wiarę w Polskę, zapał, energię. Dziś już po wszystkim, a Wałęsa bohaterem, podczas gdy ludzie cierpią, cierpią, cierpią...
  • 2012-10-01 23:06 | atalia

Nie wybieram zła (ani mniejszego, ani tym bardziej - większego)... "Stać cię na takie poświęcenie?"; "Czy zdarzyło ci się kiedyś bezinteresownie pomóc choremu?" - Czyżby pozostało ci już tylko rozliczanie mnie, ja nie odpłacę ci tym samym, więc sobie rozliczaj...
  • 2012-10-02 09:11 | atalia

Ani nie wybrałem mniejszego zła, ani nie postanowiłem skłamać. Zwyczajnie zakładam (może się jednak mylę), że masz jaką taką inteligencję i widzisz malutkie słówko "czyżby". Malutkie słówko o kolosalnym znaczeniu w tej konkretnej wypowiedzi i w tej sprawie (finansowania kleru), o której sobie gawędzimy. Każdy, kto ma olej w głowie, widzi oczywistą różnicę między moim: "Czyżby pozostało ci już tylko rozliczanie mnie, ja nie odpłacę ci tym samym, więc sobie rozliczaj..." a twoim "pozostało mi TYLKO rozliczanie cię". Już o tym pisałem, taką metodą może sobie porozmawiać olcha z hipopotamem o rekinach. Dodam, taką metodą możesz mi udowodnić, że pisałem o zupie grzybowej, podczas gdy faktycznie pisałem o pieczarkach w pieczarze. Nie będę z tobą rozmawiać o tym, co wybieram, skoro powiedziałem wyraźnie, że nie wybieram zła. To nie jest rozmowa o mnie, ale o PO finansującej kler. Fakty są takie: - na fundusz kościelny PO co rok przeznacza ok. miliarda; - na katechizację PO przeznacza co rok ok. miliarda; - Glempowi PO dała 30 milionów na kościół; - w zamian za poparcie polityczne działacze dali klerowi ok. 30 milionów. Ograniczam się do tych czterech przykładów, bo prosiłeś o podanie przykładów. Nie masz ani jednego dowodu na to, że PO tych pieniędzy nie wydała na kler z budżetu, dlatego (przypuszczam) usiłujesz skierować rozmowę na sprawy personalne, czyli dotyczące moich wyborów. Potrafisz udowodnić, że PO nie wydała tych miliardów na kler, czy tylko jesteś mocny w gębie?
  • 2012-10-02 18:25 | atalia

Nie mam zamiaru podejmować wielu wątków, jakie ciągle podrzucasz, zapewne w celu rozmydlenia sprawy, o której rzecz. A rzecz dotyczy jednego: finansowania kleru przez PO. Prosiłeś o dowody, podałem je, nie umiesz im zaprzeczyć, więc - jak przypuszczam - zmieniasz wątek. W roku 2009 PO finansowała kler, przeznaczając z budżetu Państwa (a więc nie z tacy) na fundusz kościelny 95 929 000. Tak czy nie?
  • 2012-10-03 08:50 | atalia

Z ani jednego dowodu się nie wycofuję, z ani jednego. A ten przykład z 2009 już podawałem o wiele wcześniej, więc to nie jest nowy argument. Nadal zakładam, że masz inteligencję, więc nie trzeba ci wszystkiego wyłuszczać co do detalu. Ograniczam się do jednego przykładu (tego z 2009) i z dobrej woli rezygnuję z oceniania twoich wypowiedzi, porównywania do bolszewików itp. A zatem jeszcze raz: "W roku 2009 PO finansowała kler, przeznaczając z budżetu Państwa (a więc nie z tacy) na fundusz kościelny 95 929 000. Tak czy nie? " Tak czy nie? Ps. Pytania (np. religia w szkole) chętnie odpowiem, ale najpierw ten jeden jedyny fakt: w roku 2009 PO finansowała kler, dając na fundusz kościelny 95 929 000. Tak czy nie? Dała tę forsę, czy nie dała?
  • 2012-10-03 11:49 | atalia

koniec

Ze swojej strony kończę tę rozmowę. Ze względu na to, że pod moim adresem padły słowa("Ty jesteś jeszcze lepszy niż Bierut...") powiem, jaką mam opinię, pogląd. Pogląd nie jest działaniem wymierzonym w kogoś, coś... Moim zdaniem, PO niczym nie różni się od PiS-u. Jest to partia klerykalna, ma przywódcę klerykała kolędującego do arcbiskupa Dziwisza, niektórzy z jej członków to nawet chrześcijańscy nacjonaliści (np. byli działacze ZCHN-u, którzy w niczym nie zmienili swego zdania). Na pytanie więc o to, co bym zrobił na miejscu Tuska w sprawie zniesienia religii w szkole, nic nie powiem, bo Tusk wcale nie zamierza religii wycofać ze szkół. Ba, można usłyszeć groźby ze strony działaczy PO, gdy ktoś chciałby np. wycofywać symbole religijne z instytucji publicznych. Tusk chce mieć religię w szkołach, więc ją ma. Moje stanowisko jest jasne i już je wyraziłem: Państwo nie może finansować kleru. Państwo zaś musi dbać o to, aby kler spokojnie budował sobie i do woli kościoły (meczety, pagody itp.), aby nauczał religii katolickiej (muzułmańskiej, buddyjskiej, animistycznej itp.). Takie jest zadanie Państwa: zapewnić bezpieczeństwo klerowi (także ateistom), a nie finansować kler czy ateistów. Moim zdaniem, PO finansuje kler. joot poprosił, abym podał dowody, więc z bezliku dowodów wybrałem kilka. joot starał się nieudolnie wykazać, że to nie są fakty. Zabawne, kler dostał od PO z budżetu Państwa forsę, co jest udokumentowane, ale jej nie dostał... Moje dowody (wybrane spośród wielu) to: 1) fundusz kościelny, przytoczyłem sumy, jakie PO wydała na fundusz mający w nazwie epitet "kościelny", nie: wojskowy, zdrowotny, emerytalny, ale kościelny. Pieniądze wziął kler i przeznaczył na swe cele. 2) Glemp dostał od PO z budżetu Państwa 30 milionów. Nie x, nie y, ale Glemp, najwyższy w Polsce dostojnik religijny. Na co je wydał, to inna sprawa. Liczy się to: dostał. On a nie kto inny. 3) Kler dostał od PO ok. 30 milionów. Wydał je na konserwację zabytkowych kościołów, ale to nie ma nic do rzeczy, dostał kler, a nie kto inny. 4) Kler dostaje od PO z budżetu Państwa co roku ponad miliard, przeznacza te pieniądze na wypłaty dla kleru za nauczanie religii. Aby było jasne: nie mam nic przeciwko temu, aby kler jakiegokolwiek wyznania budował w Polsce świątynie (także meczety, ile tylko zechce). Nie mam nic przeciwko temu, aby nauczał religii, konserwował zabytki. Niech to jednak czyni z pieniędzy swoich wiernych, ale nie z budżetu Państwa. Powiedziałem, że zabytki (także np. Wawel) to dla mnie kupa cegieł. Powiedziałem to jednak w określonym kontekście: jeśli koło takiego zabytku żebrze matka na operację (a żebrze), bo Państwo z budżetu nie da niezbędnej forsy na tę operację, to w takiej określonej sytuacji nawet cud świata będący zabytkiem ma wartość tylko kupy cegieł. Chory człowiek jest ważniejszy i jemu Państwo powinno dać forsę, a nie klerowi. joot w niczym mnie nie przekonał, nie podważył faktów, cóż, jak się nie umie podważyć faktu, to się mówi, że to nie fakt...
  • 2012-10-16 13:32 | atalia

Re:Specjalny sondaż dla POLITYKI

Wielka szkoda, że nie gada tak co dzień. Wreszcie ludziska by uwierzyli, jak bardzo jest im dobrze.
  • 2012-10-16 18:36 | atalia

Medialna ofensywa premiera

Znakomita okładka: PiS utył. Proszę o okładkę: PO miss urody.
  • 2012-10-16 18:36 | atalia

z

Znakomita okładka: PiS utył. Proszę o okładkę: PO miss urody.
  • 2012-10-20 12:55 | atalia

Tusk

Tusk? Tusk niszczy teatr, kulturę? Kłamstwo, Tusk wszystko rozwija, rozbudowuje, rozprzestrzenia, rozrasta, rozpościera, rozpowszechnia, rozrozrozzozuje.