Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(9)
Komentarze użytkownika: jlk
  • 2012-02-09 19:05 | jlk

WYWIAD: Żakowski i Dembinski o recepcie na kryzys (cz. I)

Ekonomista Joseph E. Stiglitz dostał Nobla za teorię asymetrii informacji. Uważa się, że to jest kluczowy problem rynku. A moim zdaniem problemem jest nie tyle asymetria informacji, co asymetria rozumienia. Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/swiat/rozmowy/1523889,3,wywiad-zakowski-i-dembinski-o-recepcie-na-kryzys-cz-i.read#ixzz1luQWu7CP""
  • 2012-02-09 19:05 | jlk

Żakowski i Dembinski o recepcie na kryzys (cz. I)

Ekonomista Joseph E. Stiglitz dostał Nobla za teorię asymetrii informacji. Uważa się, że to jest kluczowy problem rynku. A moim zdaniem problemem jest nie tyle asymetria informacji, co asymetria rozumienia. Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/swiat/rozmowy/1523889,3,wywiad-zakowski-i-dembinski-o-recepcie-na-kryzys-cz-i.read#ixzz1luQWu7CP""
  • 2012-02-09 19:11 | jlk

Re:WYWIAD: Żakowski i Dembinski o recepcie na kryzys (cz. I)

przepraszam, za wcześnie dodałem tekst - chodziło mi o to, że asymetria rozumienia może być asymetrią informacji, jeśli wyraźnie odróżniać informację od komunikatu - powiedzmy komunikat: a2-a4 może zawierać asymetryczną "informację", czyli "rozumienie" dla wygłaszającego go szachisty i jego rozmówcy, który o szachach nie ma żadnego wyobrażenia
  • 2015-11-02 12:21 | jlk

Re:Nie żyje Monika Zbrojewska, była wiceminister sprawiedliwości

Pragnę przekazać szczere i głębokie wyrazy współczucia Bliskim zmarłej tragicznie wybitnej prawniczki, pracownika Uniwersytetu Łódzkiego pragnę także wyrazić głębokie zaniepokojenie i niezgodę na sposób informowania o zatrzymaniu Zmarłej pod zarzutem prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu - podawanie w podobnych wypadkach danych osobowych wraz z fotografią, było nie tylko niewłaściwe a nawet nieludzkie, ale także niezgodne z prawem; wczoraj przeczytałem o wypadku, w którym pijany kierowca odpowiedzialny za śmierć dwóch mężczyzn został zgodnie zasadami przedstawiony jako Andrzej S. - dlaczego więc podobne zasady są niekiedy pomijane? czy Zmarła zrobiła coś strasznego? Chyba nie, skoro tylko w ostatni weekend zatrzymano 1030 nietrzeźwych kierowców, którzy pozostają anonimowi - oczywiście słusznie, dopóki sąd nie podejmie - być może - decyzji o ujawnieniu ich danych osobowych; niezwykły był komentarz do zatrzymania, wygłoszony przez kierowniczkę katedry, odpowiedni raczej w ustach sędziego uzasadniającego orzeczenie, o celowym, czy też świadomym wykroczeniu, będącym niedopuszczalnie gorszącym przykładem dla studentów prawa; może więc - również w drodze wyjątku - należałoby upublicznić dane osobowe, zdjęcie, rodzaj i miejsce wykonywanej pracy Zatroskanego Obywatela, który zablokował samochód Zmarłej a następnie wezwał policję; tym razem oczywiście chodzi o postawę godną naśladowania
  • 2017-06-06 09:32 | jlk

Re:Na czym jeździ łaska ludzkich panów?

podziwiam od dawna teksty Autora i wreszcie zdecydowałem się podziękować Mu za niezrównaną umiejętność łączenia logiki, znajomości tematu, humoru, zdrowego rozsądku, celności tytułów etc. itp. - z podobną przyjemnością czytałem wcześniej chyba tylko komentarze Witwickiego do Dialogów
  • 2017-07-25 17:14 | jlk

Re:Dlaczego doszło do prezydenckiego weta i jak „odwdzięczy się” PiS

myślę, że przedstawiona analiza byłaby jeszcze bardziej godna uwagi a życzliwa ocena wdzięcznych i pełnych humoru wypowiedzi ważnych postaci funkcyjnych lepiej współgrała z wyrozumiałym uśmiechem Autora, gdyby nie przytoczony zapewne w dobrej wierze fragment zjadliwego wpisu anonimowego spacerowicza, niemal na pewno ubeka, który, podszywając się pod prawicowego blogera, ocenia obejrzaną w TVP Info dyskusję i dyskutantów, zastępując jednak swoje prawdziwe opinie (niby ironicznie) zaprzeczeniami, takimi na przykład, a nawet gorszymi: "brawo! ... "jeszcze większe brawa! ... standing ovation! ... merytorycznie przygotowani ... świetnie uzasadniali sens przeprowadzanych reform w wymiarze sprawiedliwości ...”
  • 2018-01-20 11:56 | jlk

Premier Nowej Zelandii ogłasza ciążę. Uwagę przykuwa TO zdjęcie

myślę, że jeszcze innym uzasadnieniem, może być podobieństwo konturu haczyka do brzucha ciężarnej
  • 2018-01-20 11:56 | jlk

Dlaczego akurat to zdjęcie ilustruje informację o ciąży?

myślę, że jeszcze innym uzasadnieniem, może być podobieństwo konturu haczyka do brzucha ciężarnej
  • 2019-01-05 13:24 | jlk

Re: 'Pan Janek kompromituje się ... ' - do komentarza Uważnego czytelnika

Szanowny Panie, pomimo wcześniejszych wyjaśnień Autora, pozwalam sobie na kilka uwag: 0.) czyli uwaga wstępna: per 'Panie Janku' to może i wypada zwracać się do p. Pietrzaka - przepraszam za to upomnienie i przechodzę do Pańskich pouczeń: 1. nie ma Pan racji; powinno być: nihil novi sub sole, ew. nihil sub sole novum 2. i/lub może być uznane za nadmiarowe w potocznym języku polskim, jednak w logice funktor dysjunkcji OR (lub) z pewnością różni się od funktora konjunkcji AND (i) - proszę zerknąć do tabel logicznych 3.dyskusyjne"'Pan Janek kompromituje się ... ' - do komentarza Uważnego czytelnika"