Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(441)
Komentarze użytkownika: kaesjot
  • 2018-04-22 22:06 | kaesjot

Re:Nauka ponad podziałami. Pójdą w obronie racjonalizmu

2018-04-22 13:23 | observer Własnie sam zastosowałaeś tę pierwsza metodę - wyśmiewanie.
  • 2018-04-22 22:24 | kaesjot

2018-04-22 13:23 | observer Przedwcześnie zapisało moją wypowiedź. c.d. Nie wiem, czy te kobiety żyją bo to miało miejsce ponad 20 lat temu ale wcześniej były szczęśliwe gdyż po zabiegu uporczywe dolegliwości zniknęły. Nie będę przytaczał to moich własnych przypadków, gdy "znachorskie" babcine sposoby były skuteczne tam, gdzie nie pomagały leki zaordynowane przez lekarza. Czym są koncerny farmaceutyczne - instytucjami dobroczynnymi? Nie - są przedsiębiorstwami kapitalistycznymi, od których ich własciciele ( akcjonariusze ) oczekują możliwie maksymalnych zysków! Czy w ich interesie jest wyleczenie człowieka, zadbanie o to, by zachował on zdrowie ? Nie - zdrowy człowiek nie potrzebuje leków i przestaje być ich klientem ( czytaj - przestaje być źródłem dochodów ). Kto jest dla nich najlepszym klientem ? Ten , który jest chory na przewlekła , nieuleczalna chorobę, taki, który musi zażywać leki do końca życia. Każdemu człowiekowi zależy na tym, by zdrowym być a jeśli już przydarzy mu się choroba, zostać szybko i skutecznie z niej wyleczonym. Nie widzisz tu sprzeczności interesów między człowiekiem a koncernami farmaceutycznymi ? To tak jakbyś wierzył, że koncerny zbrojeniowe to sami pacyfiści.
  • 2018-04-22 22:33 | kaesjot

Re:Kontrowersyjne świadectwo Holokaustu

@mały fizyk Żydzi wszystkie "psy wieszają" na Polakach pomijając współudział w holokauście swych współplemieńców. Dlaczego zatem odmawiasz Polakom prawa do upublicznienia tego faktu?
  • 2018-04-23 22:05 | kaesjot

Re:Unia odpuszcza?

Widać PIS pokazał Brukseli jak w polskim systemie prawnym ma się praktyka do teorii i Bruksela uznała, że "niepolitycznie" jest bronić tego, co było dotychczas.
  • 2018-04-23 22:46 | kaesjot

2018-04-23 00:47 | Mad Marx Przyklad: Warfin - stosowany od 60 lat lek przeciwzakrzepowy - miesięczna dawka kosztuje 7 - 10 zł ( zależnie od dawki) + 10 zł za badanie krwi ( INR ). Pradaxa ( dabigatran) - nowy lek przeciwzakrzepowy - miesięczna dawka ok. 150 - 300 zł czyli 20 - 30 razy drożej. Raport Quarter Watch (Agencji Żywności i Leków – FDA), który analizuje skutki uboczne leków, doniósł o 542 zgonach i 2367 przypadków krwotoku u pacjentów przyjmujących dabigatran. Główny konkurent – warfaryna – była odpowiedzialna za 72 zgony w tym samym okresie. Co poszło nie tak? W maju 2013 r. Boehringer Ingelheim (BI), producent dabigatranu, wypłacił 650 mln dolarów kosztów sądowych, aby rozstrzygnąć 4 tys. przypadków, w których zastosowanie leku mogło w konsekwencji doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci pacjenta. Mimo nakazów uregulowania sytuacji, stanowisko firmy pozostaje nieugięte. Wiceprezes firmy Desiree Rally-Morrison powiedział po rozprawach: „Skuteczność i bezpieczeństwo Pradaxy było wielokrotnie potwierdzone." To są fakty, nie zmyślenia. Komu wierzyć ? Ja wierzę tym , którzy skutecznie pomagają WYLECZYĆ się z choroby a nie tylko leczą. Aspiryna - podajesz przykład Steva Jobsa a ja Tobie na to : "W Australii przeanalizowano dane statystyczne za lata 1990-2004 dotyczące wyników leczenia 22 rodzajów raka. Okazało się, że stosowanie chemioterapii zwiększa szanse na 5 letni okres przeżycia tylko o 2%! Według naukowców z Public Health England Cancer Research w Wielkiej Brytani chemioterapia zabija połowę chorych na raka! Badania opublikowane w The Lancet Oncology dotyczą ponad 23.000 kobiet z rakiem piersi i prawie 10.000 mężczyzn z rakiem płuc, którzy byli poddani chemioterapii w 2014, z czego 1.383 zmarło w ciągu pierwszych 30 dni do podania chemii."
  • 2018-04-24 17:45 | kaesjot

@observer A co jest "źródłem" a co nim nie jest ? To nie ja piszę bzdury lecz owi badacze, na raporcie których opierał się autor artykułu z którego zaczerpnąłem ten cytat. A oto następna bzdura" "Tajny raport jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs, wyciekł do mediów. Z dokumentu tego dowiadujemy się czegoś, o czym prawdopodobnie wiedzą wszyscy, lecz kwestia ta jest zdecydowanie zbyt rzadko poruszana publicznie. Raport Goldman Sachs głosi, że długotrwałe leczenie chorób przynosi większe zyski niż szybkie i całkowite wyleczenie pacjentów. Autor notatki, analityk Salveen Richter wskazuje, że „jednorazowy lek”, który natychmiast usunie daną chorobę to oczywiście najbardziej pożądana przez wszystkich pacjentów opcja. W tym kontekście wymienione zostały terapie genowe jako te najbardziej atrakcyjne metody leczenia. Jednak zdaniem Richtera, tu pojawia się problem – wystarczy jedna taka terapia, aby wyleczyć pacjenta, a im więcej zdrowych pacjentów, tym mniejsze zyski dla koncernów farmaceutycznych. Jako przykład, analityk Goldman Sachs skomentował wprowadzenie na rynek skutecznego w 90% leku na zapalenie wątroby typu C. W 2015 roku, koncern Gilead Sciences zarobił na sprzedaży tego preparatu 12,5 miliarda dolarów, lecz z biegiem czasu, coraz więcej pacjentów powracało do zdrowia. Obecnie Goldman Sachs szacuje, że w 2018 roku koncern Gilead Sciences zarobi na swoim leku mniej niż 4 miliardy dolarów. Widać tu wyraźną różnicę w dochodach. „Jednorazowe leki”, jak twierdzi Salveen Richter, nie sprzyjają biznesowi. Biznes jest oczywiście prowadzony na chorych pacjentach. Korporacje farmaceutyczne chcą zarabiać, a żeby taki biznes był możliwy, pacjenci nie mogą zostać wyleczeni natychmiastowo – muszą być poddawani długoterminowej terapii, która przynosi stabilność dla zysków." Nie chodzi o to, by się kłócić o to, po czyjej stronie jest racja. Ja tak oceniam problem i uzasadniam dlaczego - Ty możesz mieć inne zdanie i swoje argumenty na jego uzasadnienie. Często używa się określenia " System OCHRONY Zdrowia" lub "Służba ZDROWIA". Właśnie o to chodzi - SŁUŻYĆ ZDROWIU, CHRONIĆ ZDROWIE a nie leczyć choroby. Sam sobie odpowiedz szczerze - jakiego lekarza sam dla siebie byś wybrał? Takiego, który będzie dbał o to, by nie dopadła Ciebie żadna choroba czy tego, który będzie Cię leczył ( z różnym skutkiem) wtedy, gdy ją wykryje?
  • 2018-04-25 20:29 | kaesjot

Re:Chiny idą na Australię

KTD Sprawdź wpierw bilans wymiany handlowej między Chinami i Australia. Z góry, bez sprawdzania mogę stwierdzić , że jest on niekorzystny dla Australii. Przekładając to na prosty język Australia brała więcej ( wartościowo ) towarów z Chin niż sama tam dostarczała. Rożnicę pokrywała papierkami zwanymi "pieniądzem". No więc Chińczycy w pewnym momencie uznali, iż pora by za te swoje dolary zaoferowali coś konkretnego, coś mającego rzeczywistą, użytkową a nie tylko umowną ( jak to ma miejsce w przypadku pieniądza ) wartość. Aby jednak dyktować innym warunki trzeba mieć do własnej dyspozycji stosowną siłę - w tym przypadku oprócz gospodarczej także militarną, którą Chiny intensywnie rozwijają.
  • 2018-04-26 09:01 | kaesjot

mały fizyk Aby ktoś czynnie i świadomie uczestniczył w prześladowaniu i okradaniu Żydów i ponosić prawne konsekwencje za swe czyny musiał mieć wtedy minimum 18 lat. Przyjmijmy, ze 15 lat przy końcu wojny która zakończyła się 73 lata temu. Zatem obecnie taki człowiek ma minimum 88 lat. W Polsce ludzie w wieku 85 - więcej stanowi ok. 2% ogółu ( wg GUS ) czyli tych powyżej 88 lat będzie max 1,5% ( z tego 2/3 to kobiety ). Przyjmijmy, ( na wyrost ), że co 10-ty mężczyzna i co 20-ta kobieta czynnie w tym uczestniczyli. Wychodzi z rachunku, ze z dzisiaj żyjących Polaków jeden na tysiąc (1/1000)potencjalnie może być winny udziału w tym procederze. Pozostałe 999 Polaków z tego tysiąca nie ma sobie w tej sprawie nic do zarzucenia a obwinia się całość Narodu. Maja zatem prawo eis wk...ć wobec zadanie naprawienia krzywd, do których się nie przyczynili i wcale się nie dziwię, ze rosną nastroje antysemickie.
  • 2018-04-26 16:44 | kaesjot

mały fizyk - i pora najwyższa z tymi wzajemnymi pretensjami skończyć. Cyrankiewicz z Brandtem w 1970 roku podpisali układ normalizujący nasze stosunki z RFN, 20 lat później potwierdzili to ściskając się i przekazując sobie znak pokoju Mazowiecki z Kohlem i "fertig". Po co PISiory znowu temat podnosili i reagowali nerwowo na żydowskie roszczenia. A mogli powiedzieć krótko - dla nas to rozdział zamknięty i nie wracamy do tego.
  • 2018-04-28 11:42 | kaesjot

Re:Historia jednobarwna

Każde działania należy oceniać poprzez dokonanie BILANSU korzyści i strat. Nawet jeśli zdarzy się taki przypadek, gdzie wszyscy korzystają to zawsze jest tak, ze jedni odnoszą większe a inni mniejsze z tego korzyści. Nawet jeśli korzyść jest proporcjonalna do włożonego w jego powodzenie wysiłku to problemem jest ustalenie miary tego "wysiłku" w sytuacji gdy ma on różnorodny charakter - jeden "rzucił pomysł", drugi opracował projekt rozwiązania, trzeci - sposób jego wykonania a inni jeszcze ( każdy w inny sposób - no. jeden kopie glinę, drugi wytwarza z niej cegły, trzeci buduje z tych cegieł dom a czwarty wytwarza niezbędne to tych prac narzędzia - łopaty, wiadra, siekiery itp. ) uczestniczyli w wytworzeniu rzeczy. Jaką wziąć "sprawiedliwą" miarę do obiektywnej wyceny wkłady każdej z tych osób, jak porównać ze sobą prace mierzone nieporównywalnymi miarami ? Są metody wartościowania pracy uwzględniające poziom wymaganej wiedzy, doświadczenia, wysiłku fizycznego i zakresu odpowiedzialności ale zawsze kontrowersje budzi waga poszczególnych kryteriów jak realność ich spełnienia. Kiedyś kolega upierał się że na to stanowisko wystarczy wykształcenie podstawowe, bo to co m.in. miał wykonywać było na chemii w SP. To znajdź mi takiego - mówię mu - co skończył edukację na 8-mej klasie SP i potrafi to obliczyć. @ryszard borowski - to co piszesz o stosunku chłopów do partyzantów jest zgodne z tym co wspominał mój teść żyjący wtedy w GG. Na terenach byłego zaboru niemieckiego ( Wielkopolska, Śląsk, Kujawy, Pomorze ) konspiracja była szczątkowa, gdyż mieszkający tam Polacy byli pragmatyczni - nie porywali się "z motyką na Słońce". Wielkopolanie uderzyli raz a skutecznie - w 1918 roku. Ślązacy mieli mniej szczęścia - gdy oni walczyli o Polskę, to Piłsudski walczył o "dzikie pola" zamiast górnoślaski przemysł. Najbardziej mnie szokuje u nas to, iż najbardziej wrogo do PRL-u nastawiony jest PIS, którego bazą są ci, a raczej potomkowie tych, którzy na PRL-u najwięcej skorzystali - choćby w wyniku reformy rolnej czy powszechnym, bezpłatnym ( a niekiedy wspieranym finansowo poprzez stypendia, internaty ) dostępie do nauki. Przecież w wyniku PRL-owskiej reformy rolnej kosztem jednej rodziny ziemiańskiej skorzystało przeciętnienia 50 rodzin chłopskich. Jeżeli jednak bedziemy mieli do historii stosunek emocjonalny a nie racjonalny to nadal aktualne jest to, co prawie 450 lat temu pisał Jan Kochanowski : "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że przed szkodą i po szkodzie GŁUPI"
  • 2018-04-28 11:52 | kaesjot

Re:GetBack, czyli krótka historia dużego długu

Dawniej powszechne były w zakładach pracy ( jeszcze gdzieniegdzie funkcjonują ) Pracownicze Kasy Zapomogowo - Pożyczkowe. Każdy, kto do niej dobrowolnie przystąpił wpłacał niewielką, miesięczna składkę. Z zebranej kwoty udzielano potrzebującym BEZPROCENTOWYCH ( RRSO=0,0% !!!) pożyczek czy tzw "chwilówek". Niepotrzebne były żadne Providenty, Vivusy, Bociany itp - typowi lichwiarze.
  • 2018-05-01 13:27 | kaesjot

Re:Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

@Sławomirski - jesteś chyba zbyt młody, by pamiętać jak jesienią 1981 roku wielu członków ówczesnej Solidarności nawoływało do wieszania komunistów. To, że zmiana ustroju odbyła się bezkrwawo to właśnie zasługa "ówczesnych" komunistów. Porównaj sobie ilość ofiar śmiertelnych stanu wojennego z ilością ofiar przewrotu majowego w 1926 r. I nie przesadzaj z tym, że nie było co jeść - jakoś nie było przypadków śmierci z głodu.
  • 2018-05-02 12:53 | kaesjot

@ mały fizyk Uświadomiłem sobie , iż Polacy i Żydzi mają jedną wspólną cechę. Za ich klęski i niepowodzenia dziejowe zawsze są winni są INNI a nie oni sami. Podziwiajcie nas i wyróżniajcie bo my przez NICH cierpimy !!! Normalny człowiek w razie niepowodzeń zastanawia się co JA SAM zrobiłem źle, jaka MOJA, WŁASNA cecha sprawia, iż mało kto mnie lubi a większość wprost nienawidzi. JA mogę SWE zachowanie i postępowanie zmienić tak, aby inni mnie akceptowali i polubili natomiast na owych ONYCH większego wpływu nie mam.
  • 2018-05-02 13:13 | kaesjot

Re:Kazik Ratajzer, powstaniec warszawskiego getta, pisze do Andrzeja Dudy

2018-04-30 11:35 | observer A co będzie, jak któregoś dnia zjawi się u Ciebie człowiek z potwierdzonym przez jakiś sąd w USA pełnomocnictwem wnuka stryjecznego brata owego Żyda i zażąda wydania domu, wniesienia kary za nieumowne korzystanie z jego własności oraz wpłaty za utracone korzyści z tytułu najmu ( wraz z odsetkami ). Spełnisz jego żądania? W podobnej sytuacji mogą znaleźć się osadnicy ze wschodu zasiedlający po wojnie Ziemie Odzyskane i przejmujący "mienie poniemieckie" jak Pawlak i Kargul.
  • 2018-05-04 10:05 | kaesjot

Re:Referendum o konstytucji 10-11 listopada. Tylko po co?

Jak można wybierać coś, co jeszcze nie zostało określone. Najpierw propozycje, projekty zmian, ogólnonarodowa debata, badania opinii na temat preferencji poszczególnych rozwiązań i dopiero na tej podstawie sformułować pytania referendalne. Na dodatek nie może być tak, że wybrane opcje będą sprzeczne. Tak jak z "szykownym" garniturem - potrzeba kilka przymiarek i poprawek by leżał idealnie.
  • 2018-05-06 18:19 | kaesjot

Re:Odpowiedź Państwu Elbanowskim: Jesteście forpocztą ciemnogrodu

Gdy PO wprowadzało obowiązek szkolny dla 6-latków żona na stronie MEN zauważyła raport i następnego ranka chciała go pokazać koleżankom w szkole ale już go nie było! Bo był to raport po kontroli warszawskich szkół, w wyniku której stwierdzono, że ŻADNA warszawska szkoła nie jest przygotowana na przyjęcie 6-latków. U nas nauka rozpoczyna się gdy dzieciak skończy 3 lata tyle, że nazywa się to PRZEDszkole i nie jest obowiązkowe. Aby było obowiązkowe potrzebne jest stosowna baza gwarantująca miejsce dla wszystkich. I powinno być tak, jak to opisuje @schwarzerpeter.
  • 2018-05-11 10:50 | kaesjot

Re:35-godzinny tydzień pracy? Pomówmy o tym

Mówimy o 7-godzinnym CZASIE PRACY czy POBYTU W PRACY ? A co z ludźmi pracującymi w systemie 3-zmianowym lub ruchu ciągłym gdzie zmiana obsady odbywa się " w ruchu" gdyż zatrzymanie i powtórny rozruch linii wiąże się ze sporymi stratami? Generalnie trend jest słuszny - zamiast z innymi dzielić się swymi dochodami podzielmy się z nimi pracą. Lecz jak zawsze - diabeł śpi w szczegółach. Każdy miałby oddać innym 1/8 swej pracy czyli na prace dla jednego, dodatkowego pracownika musiałoby złożyć się 7-miu aktualnie pracujących. A ile pracy "uzbiera się" gdy prace tą wykonuje jeden albo dwóch pracowników ? Pytania można mnożyć zatem to nie jest łatwy problem do załatwienia. Ponadto - czy przez to zwiększy się wolumen produkcji ?
  • 2018-05-11 17:31 | kaesjot

Re:Sankcje wobec Iranu uderzają w europejski biznes

@ Ijon Tichy Powiedz mi, kogo zaatakował Iran po tym jak Irańczycy wygonili swego władcę forsującego na siłę obyczaje obce ich tradycjom oraz jego mocodawców do dnia dzisiejszego? Natomiast od tego czasu USA interweniowały zbrojnie przynajmniej w 10-ciu krajach w tym część to były poważne wojny z użyciem setek tysięcy żołnierzy USA i ich sojuszników. Nie wiem czy dzieciaki w przedszkolu w twoje bajki by uwierzyły.
  • 2018-05-11 17:41 | kaesjot

Re:Scheuring-Wielgus i Schmidt poza Nowoczesną. Kto na tym straci, a kto skorzysta?

J.E.Baka - czy którakolwiek z rządzących po 1989 roku sił miała jakikolwiek plan rozwoju Polski poza planem zniszczenia naszej gospodarki, oddania jej w obce ręce? Przecież nie kto inny jak niejaki T. Syryjczyk, minister w rządach Suchockiej i Buzka twierdził, że najlepsza polityka gospodarcza rządu to brak takiej polityki! To dlaczego brał wynagrodzenie ministra odpowiedzialnego za sprawy gospodarki a nie rozwiązał podległych mu minister a sam nie podał się do dymisji. Tylko człowiek złej woli ( bo nie wierzę, że są aż tacy idioci ) może twierdzić, że sukcesy gospodarcze Japonii, Korei Płd czy Chin wzięły się z zasady " róbta co chceta" a nie celowej, drugoplanowej polityki władz tych państw.
  • 2018-05-13 09:50 | kaesjot

Re:Sankcje wobec Iranu uderzają w europejski biznes

@ Ijon Tichy Jak Tobie ktoś spuści "łomot" i powie, ze to było "wyprzedzające, profilaktyczne uderzenie" bo to ty miałeś zamiar go uderzyć to będzie słuszne działanie tego kogoś ? Jakby każdego miano karać za same tylko zamiary, to by we więzieniach siedziało 99% ludzi.
  • 2018-05-24 07:59 | kaesjot

Re:Indianie, wyrzut sumienia

@rs_ Coś się Tobie pokręciło; Osadnicy amerykańscy najechali ziemie zamieszkałe przez Indian i je zajęli znanymi powszechnie sposobami a w tym drugim przypadku to nie myśmy najechali na ziemie żydowskie lecz to oni przybyli na nasze. Gdyby tak było jak piszesz to nie Żydzi od nas ale my od Żydów winniśmy oczekiwać rekompensaty.
  • 2018-05-27 14:00 | kaesjot

Re:Irlandia za legalnym dostępem do aborcji

roman17 i waldi-14 Przeanalizujcie sobie ( choćby na podstawie danych z Wikipedii ) wskaźnik urodzeń na 1000 mieszkańców w Polsce na przestrzeni lat od 1921 roku i jakie w tym czasie obowiązywały przepisy dotyczące aborcji. 1921-30 - śr. 33,5 , trend - stabilny, aborcja - prawnie zabroniona 1931-38 - śr. 26,7, trend - spadkowy, aborcja dopuszczalna w określonych przypadkach okres wojenny - brak danych, aborcja wg prawa okupanta - bez ograniczeń. 1945-55 -śr. 29,4 , trend - stabilny, aborcja dozwolona w określonych przypadkach 1956-65 - śr. 22,5, trend - spadkowy, prawo aborcyjne zliberalizowane, praktycznie bez ograniczeń. 1966-84 - śr. 18,3 trend - stabilny, prawo aborcyjne - j.w. 1985-98 - śr. 13,8, trend - spadkowy., prawo aborcyjne - od 1993 zaostrzone od 1999 - 2016 - śr. 9,9, trend - stabilny, prawo aborcyjne - zaostrzane. Jak widać z powyższych danych ograniczanie prawa i silna presja pewnych środowisk (w tym KRK ) do całkowitego, bez wyjątków jej zakazu w praktyce przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Można też przyjąć tezę, że na dzietność polskich rodzin wpływają inne czynniki niż prawo aborcyjne.
  • 2018-05-29 21:58 | kaesjot

Re:Steven Levitsky: tak umiera demokracja

janWS Powiedz mi czy Konstytucję to boli, że została złamana? Jacy i ilu ludzi, jaką poniosło szkodę wskutek złamania Konstytucji a ilu i w jaki sposób na tym skorzystało ? Jeśli więcej ludzi na tym złamaniu Konstytucji zyskało niż straciło to dobrze, że ją złamano ! W demokracji decyduje wola i interes większości. W końcu to prawo ma służyć ludziom a nie ludzie prawu.
  • 2018-05-30 17:39 | kaesjot

Re:Dwa miliardy za dywizję. Polska oferta dla USA jest sensacją w NATO

Jak te 2 mld USD wydamy na organizację NASZEJ, POLSKIEJ dywizji pancernej to mamy pewność że będzie ona bronić NAS a złożone w NASZYCH zakładach przemysłu zbrojeniowego zamówienia na wyposażenie tejże dywizji da pracę Polakom a część środków wróci do budżetu w formie podatku.
  • 2018-06-04 08:44 | kaesjot

Re:Niemcy: nowe oblicze ministra Seehofera

W latach 70-tych dość często podnoszony był u nas temat, że Niemcy chcą nam odebrać nam nasze Ziemie Odzyskane. Ze to bzdura wyjaśnił to memu szwagrowi, który wtedy pracował na kontrakcie KOPEX-u w RFN-owskiej kopalni niemiecki sztygar. Pokazał mu krzesło wyprodukowane w polskiej fabryce, na Ziemiach Odzyskanych i powiedział: " Za to krzesło zapłaciliśmy 50 DM. Takie same, wyprodukowane w Niemczech kosztuje 150 DM. Gdybyśmy zabrali wam te ziemie odebrali to musielibyśmy za nie zapłacić 150 DM ! A skąd mielibyśmy brać krzesła za 50 DM ?" @szb50 - jak słyszałem, to gdy budowali zakład VW w Poznaniu to nawet piasek z Niemiec przywozili. Tak to mniej więcej wygląda, że wyrób wyprodukowany w Polsce w niemieckiej fabryce kosztuje 100 PLN a sami kasują za niego 100 EUR.
  • 2018-06-04 14:00 | kaesjot

Gen. Hodges uważa, że ....

"Gen. Hodges to przyjaciel Polski i człowiek, którego osobiste zasługi dla naszego bezpieczeństwa są niepodważalne. To w czasie jego kadencji jako dowódcy sił lądowych USA w Europie – znacznie zredukowanych w poprzedzającej dekadzie – Rosja zdecydowała się zaatakować, a on musiał opracować sposób reakcji." Gdzie i kogo Rosja wtedy zaatakowała ?
  • 2018-06-07 21:08 | kaesjot

Reforma szkolnictwa wyższego

Po co państwo, z naszych podatków utrzymuje wyższe uczelnie ? Po to, by kształciły one FACHOWCÓW PRZYDATNYCH społeczeństwu i gospodarce! Co komu po pracy habilitacyjnej z biografii Gombrowicza ? Ilu to przeczyta ? Żadne wydawnictwo nie podejmie się jej wydania, bo zwyczajnie się to nie opłaca - ilość potencjalnych klientów niewielka i strata murowana. Nauka to też biznes - znajdą się inwestorzy, jeśli zobaczą szansę zarobku na efektach tych badań. Po to też konieczni są w radach uczelni przedstawiciele biznesu ( powinni to być głównie przedsiębiorcy a nie "inwestorzy giełdowi" dawniej zwani zwyczajnie - spekulantami). Oni to powinni wyznaczać uczelniom plany szkolenie - ilu , jakich fachowców w poszczególnych latach będzie potrzeba. Przed 1990 rokiem na studia szło przeciętnie 10% młodych z danego rocznika - teraz jest to pomiędzy 40 - 50%! Czy tylu potrzeba, czy dla tylu znajdzie się praca ? Te 10% to młodzi z IQ>120, teraz 3/4 studentów ma IQ między 105 a 120! Oczywiście do tego poziomu trzeba dostosować (czyli obniżyć) poziom nauczania. Tymczasem we wielu firmach zbliża się katastrofa - starzy, doświadczeniem szkoleni jeszcze w PRL-u fachowcy odchodzą a ich następców brak lub prezentują poziom fachowości niższy od absolwenta dawnej ZSZ. Doraźnie ratują się jeszcze Ukraińcami ale jak długo?
  • 2018-06-08 13:50 | kaesjot

Re:Największe zagrożenia dla nauki wynikające z ustawy Gowina

2018-06-07 21:49 | mopus11 Ilu jest w Polsce takich jak Ty ? Jak będzie 1000 , którzy kupią te książkę za cenę pokrywającej koszt jej wydania, zysk dla wydawcy , marżę dystrybutora i honorarium dla autorki w wysokości zapewniającej jej przynajmniej koszty utrzymania w okresie pracy nad tym opracowaniem. Wy będziecie jej sponsorami bo ja się nie dołożę, gdyż to mnie nie interesuje. Aspiryna - niedługo nie będzie komu chleba upiec bo wszędzie tylko "fachowcy" po WSGnG ( wyższa szkoła gotowania na gazie ) brak robotników wykwalifikowanych, techników. Czy do zbierania worów ze śmieciami segregowanymi niezbędny jest licencjat ? A może nawet i magister! Większość absolwentów studiów prezentuje dzisiaj poziom niższy niż PRL-owski technik. @woytek, @tuciu - macie rację - wśród niezadowolonych zawsze dominują humaniści. Tak było za PRL-u i tak jest obecnie, bo uważają się za "ważniejszych" a gdy trzeba wymienić żarówkę to elektryka wzywa.
  • 2018-06-10 21:38 | kaesjot

Po co powstał Komitet Obrony Sprawiedliwości?

• 2018-06-10 21:42 | kaesjot

Re:Po co powstał Komitet Obrony Sprawiedliwości?

Jeśli efekty działania KOS-u mają być podobne do tego, co mamy dzisiaj jako efekt działania KOR-u to czym prędzej ten KOS rozpędzić inaczej będziemy mieli dyktaturę i samowolę prawników. Zwykłemu obywatelowi nie chodzi o prawo lecz o sprawiedliwość.
  • 2018-06-11 15:36 | kaesjot

Re:Największe zagrożenia dla nauki wynikające z ustawy Gowina

jakowalski Zgoda ale gdy na siłę stara zwiększyć ilość mądrych wprowadzając SP ( Studia Powszechne ) to trzeba obniżyć próg mądrości.
  • 2018-06-13 08:57 | kaesjot

Oglądałem w telewizji program ( amerykański czy angielski - kilka odcinków ) prezentujący ucieczkę Żydów z Egiptu i 40-letnią ich tułaczkę do Ziemi Obiecanej. Okazało się , że owa 'tułaczka" to było wypędzanie siła poprzez "wyżynanie w pień" - w tym także starców, kobiet i dzieci plemion te ziemie zamieszkujących. Można powiedzieć, ze dali tym wzór Hitlerowi, który to ok. 3,5 tys. lat później to powtórzył wobec ich potomków. Przedstawiany nam jako wzorowy twórca Królestwa Izraela król Dawid okazuje się być pierwowzorem Hitlera, Stalina i wielu wcześniejszych i późniejszych despotów mordujących swych nie tylko aktualnych lecz i potencjalnych przeciwników.
  • 2018-06-13 15:23 | kaesjot

Re:Prezydent brnie w absurdalne referendum

Edmund Kaleciński Z ta "niezależnością sądów" i niezawisłością sędziów" to bym się zastanowił. Niezależnością i niezawisłością " od kogo, od czego??? Sądy są po to, aby obiektywnie i sprawiedliwie rozstrzygali spory miedzy ludźmi, orzekali o winie i karze za szkody i krzywdy, jakie jeden drugiemu wyrządził. Skoro wymiar sprawiedliwości nazywa się " Trzecią władza " a w demokracji władza pochodzi z wyboru ludzi tak więc sędziowie również winni być wybierani na określoną kadencje. Jeżeli ci co go wybrali są z jego wyroków zadowoleni wybiorą go na kolejną kadencje a jeśli nie, to wybiorą innego. Na dodatek winni mieć możliwość odwołania go przed upływem kadencji.
  • 2018-06-14 09:17 | kaesjot

Chodzi o serial dokumentalny USA na STOPKLATKA " Bitwy wszech czasów". Nam ze Starego Testamentu jna religii przekazano tylko o tym, ze Żydzi obchodzili Jerycho niosąc Arkę Przymierza i dęli w trąby od czego mury Jerycha "same" runęły. O tym co było dalej w Jerychu i innych miastach nie wspominano ani słowa. O tym, że morowano zamieszkałą tam i w następnych miastach ludność dowiedzieliśmy się dopiero teraz.
  • 2018-06-16 17:17 | kaesjot

Re:Prezydent brnie w absurdalne referendum

@psr18gh W trakcie konferencji w Monachium Niemcy wręczyli drugiej stronie pismo określające ich żądania. Po zapoznaniu się z ich treścią zdenerwowany Chamberlain wpada do Hitlera. Panie Kanclerzu - to przecież dyktat !!! Na to Hitler - Panie Premierze - jaki dyktat??? Niech Pan przeczyta uważnie nagłówek - tam wyraźnie napisano M-E-M-O-R-A-N-D-U-M . Liczy się praktyka a nie to, co napisane. Przeciętnemu obywatelowi nie chodzi o prawo - jemu chodzi o sprawiedliwość w tym zwykłym, ludzkim pojęciu. A dla niego nie jest sprawiedliwe, gdy ktoś setki czy tysiące ludzi pozbawia mieszkań lub majątku chodzi bezkarnie, bo uczynił to w sposób, którego prawo nie zabrania a innego wsadza się do więzienia, bo "złamał przepis" choć nikomu tym żadnej szkody nie uczynił. No - może "przepisowi" bo go "złamał" albo tylko "naruszył". Ale czy "przepisa" to boli ???
  • 2018-06-17 13:03 | kaesjot

Re:Prawo i Sprawiedliwość nie odpuszcza drzewom

Wg mnie najgłupszą rzeczą jest postępowanie takie a nie inne bo "tak mówi przepis". Nie ma takiego mądrego, który byłby w stanie przewidzieć wszystkie mozliwosci zaistnienia określonego stanu rzeczy i właściwe w tej sytuacji postępowanie. To samo działanie w różnych warunkach może przynieść różne, nawet przeciwstawne efekty a w innym przypadku taki sam stan rzeczy będzie wymagał różnych działań. W takich sytuacjach należy dokonać rzeczowej, fachowej analizy, przeprowadzić rachunek strat i korzyści a nie drzeć mordę, że tak musi być a nie inaczej ba "tak mówi przepis". Od kiedy to przepis zwalnia nas od myślenia i używania rozumu i wiedzy ???
  • 2018-06-18 07:57 | kaesjot

@zxcvb Co innego drzewo w lesie a co innego na osiedlu mieszkalnym. Na Ile to podpory przedłużyłyby żywot drzewa i czy zapewniłyby 100% bezpieczeństwo? Czy nie byłoby bezpieczniej dla mieszkańców osiedla ściąć je i na to miejsce posadzić nowe ? Toczy się batalie o pojedyncze drzewa a tymczasem co roku wycina się 100 tys. km kw. lasów tropikalnych to z grubsza biorąc to ok. 4 mld drzew !!! .W USA 40 tys. km kw ziem uprawnych jest kompletnie wyjałowionych przez wielkoobszarowe, monokulturowe uprawy przemysłowe, nie mówiąc o wodach zatrutych ściekami z przemysłowych farm zwierzęcych. To są prawdziwe problemy a nie te kilka, nawet tysięcy drzew.
  • 2018-06-19 11:04 | kaesjot

@anastazja I zabiegać, by starcy dożyli matuzalemowego wieku a nie rodziły się dzieci ! Prawo natury - każde stworzenie kończy swój żywot a na jego miejsce przychodzą kolejne pokolenia. Wnuki Twoje będą miały do Ciebie żal, gdy stare drzewo ostatecznie grzyby i robaki zjedz a na ich miejsce nie ma nic nowego. W szkole podstawowej, 50 lat temu chodziliśmy sadzić lasy. Posadzone wtedy sosny dziś mają po kilkanaście metrów wysokości. Drzew się nie sadzi dla siebie lecz dla dzieci i wnuków choć są gatunki szybko rosnące ( wiąz Turkiestanu - 6 m w ciągu 5 lat ) .
  • 2018-06-20 07:49 | kaesjot

Re:W cieniu mundialu: W Rosji jest 65 więźniów politycznych

To 1 więzień na ponad 2 miliony mieszkańców - strasznie ważny problem ! A prawie 7 000 więźniów kryminalnych ( zapewne nie tylko ) na 1 milion mieszkańców w USA to "pikuś" ??? Znaj proporcjom Mości Pani ! Czasami opłaca się więzić nielicznych, by miliony mogły żyć spokojnie.
  • 2018-06-20 19:33 | kaesjot

Re:Jak schłodzić Ziemię

Kosal - nie tyle "głupawych" co "dyspozycyjnych". Trzeba nieco wiedzy mieć, by potrafić przekonać innych, że "białe jest czarne a czarne to białe". 1000 lat temu Wikingowie na Grenlandii (Zielony Kraj) uprawiali ziemię i hodowali bydło a kilkaset lat później można było zimą do Szwecji saniami przez Bałtyk przejechać. A przemysłu zapylającego atmosferę nie było - co najwyżej od czasu do czasu jakiś wybuch wulkanu.
  • 2018-06-21 16:51 | kaesjot

Re:Jakie będą losy ustawy o zakazie hodowli zwierząt futerkowych

@ Głupi Jaś. Rzeczowo , konkretnie i bez demagogii ! Takie jest życie i takie są prawa natury. Walczmy z wycinaniem lasów tropikalnych bo tam "idą pod siekierę" MILIARDY drzew a nie róbmy awantury z powodu jednej starej, spróchniałej wierzby. a nie . Drób, świnie bydło hodowane na mięso to jest OK ale zwierzątka futerkowe to już nie choć mięso z królika czy nutrii jest też smaczne choć jak pozostałe to nie wiem.
  • 2018-06-22 08:36 | kaesjot

Re:„Rynek pracownika”? W Polsce coś takiego nie istnieje

Wszystko przez to, że wypaczony został cel pracy, działalności gospodarczej. Człowiek pracuje po to, by wytworzyć różne dobra ( materialne i niematerialne) , które są konieczne do życia i przeżycia, czynią je łatwiejszym i przyjemniejszym. Już na etapie wspólnoty pierwotnej następował podział pracy - jedni polowali, inni zbierali owoce, łowili ryby i się nawzajem WYMIENIALI z innymi swymi towarami. Większe przedsięwzięcia ( np. polowanie na mamuta ) robili wspólnie i tym łupem dzielili. Z czasem ta specjalizacja i podział pracy i specjalizacja się pogłębiała - człowiek coraz mniejszą cześć tego co wytworzył zużywał sam a coraz więcej przeznaczał na wymianę na potrzebne mu produkty wytwarzane przez innych. Jednak z czasem, w miarę pogłębiania sie specjalizacji i podziału pracy wymiana bezpośrednia się komplikowała - nie zawsze ten, kto chciał moich produktów miał te, których ja potrzebowałem a ten, który je miał nie potrzebował moich. "Wynalezienie" pieniądza znacznie to uprościło - już nie musiała zbierać się liczna grupa wytwórców rożnych dóbr i wzajemnie dogadywać. Wystarczyło za swój towar przyjąć owe pieniądze i potem za nie kupić u innego to, co potrzebne. Wtedy pojawili się handlarze jako pośrednicy między "wytwórcą" i "konsumentem" Mimo postępu cywilizacji ta zasada się nie zmieniła - wytwarza się rożne towary i usługi by zaspokoić potrzeby ludzi. Niestety - uległa deformacji. Pieniądz, który był NARZĘDZIEM wymiany stał się jej celem CELEM! Czy pieniądz sam cokolwiek zrobi ? Bez pracy ludzkiej jest to tylko garść papierków a dzisiaj to tylko wirtualny zapis na serwerze.
  • 2018-06-23 10:13 | kaesjot

Re:PiS chce sobie dodać europosłów, zmieniając ordynację

Może tak być ale pod warunkiem, iż w każdym 3-mandatowym okręgu jest JEDNA wspólna lista WSZYSTKICH kandydatów . Wyborcy głosują na jednego ( albo na trzech ). Trójka najlepszych tzn. którzy uzyskali największą ilość głosów otrzymuje mandat.. Są to ci, których WYBRALI WYBORCY z okręgu a nie partyjni mianowańcy. Podobnie zmienić ordynację do Sejmu. tak , aby partie miały tylko taki wpływ na wynik, że desygnują rzeczywiście najlepszych kandydatów, którzy znajdą uznanie wyborców. Żadnych manipulacji z "zającami", miejscami na liście.itp. Partia będzie silna swymi kandydatami, którzy zdobędą mandaty a nie sumą głosów zebranych przez kandydatów, których ilość 2-krotnie przekracza ilość mandatów.
  • 2018-06-25 07:30 | kaesjot

Re:Upokorzenie w Kazaniu. Odpadamy z mundialu

Jeszcze przed mistrzostwami każdemu mówiłem, że z grupy nie wyjdą. Cudem było zakwalifikowanie się na nie. Nasi "gwiazdorzy" grający na codzień w zagranicznych klubach na milionowych kontraktach nie będą narażać na szwank swego zdrowie bo stracą źródło dochodów. Taki Lewandowski zarabia 2 500 razy więcej niż większość Polaków ( dominanta ), najlepiej opłacany piłkarz w naszej Ekstraklasie zarabia tyle co 20 ministrów rządu. Lepiej byłoby stworzyć reprezentację z zawodników krajowych klubów. Oni chociaż mieliby motywację do gry - pokazać sie menadżerom największych klubów i szanse na dobry kontrakt.
  • 2018-06-25 08:33 | kaesjot

Re:Prezes PiS nie pokazuje się od dwóch miesięcy. Dlaczego?

Złożą go obok brata ?
  • 2018-06-29 06:59 | kaesjot

Re:Cła Trumpa obracają się przeciwko gospodarce USA

woytek Większości się wydaje, że wystarczy mieć pieniądze i każdy towar czy usługę można kupić Tylko nikt nie pomyśli, co będzie, gdy ów dostawca zjawi się u nich z ich pieniędzmi i zażąda w zamian czegoś konkretnego. Co wtedy zrobią, gdy za owym dostawca będzie stała realna siła militarna albo zwyczajnie odmówi dalszych dostaw, bo wystarczy mu wyprodukować tylko tyle, ile sam potrzebuje.
  • 2018-07-01 11:00 | kaesjot

Re:Model na Rzecz Równego Traktowania przyjęty. Gdańsk wybrał wolność i równość

Mnie nie odrzuca odmienność innych lecz wkurza ostentacyjne jej demonstrowanie i nachalne domaganie się w związku z tym nie równości lecz szczególnych praw. Człowieka oprócz tej jednej, odmiennej cechy charakteryzuje jeszcze wiele innych cech, na podstawie których jednych lubimy bardziej innych mniej. Czy wobec nachalnego chama, gdy nie przemawia siła argumentu, by się odczepił mogę użyć argumentu siły ? A co jeśli okaże się , że ów cham był homoseksualistą lub wyznawcą innej religii to mi tego nie wolno, bo "dyskryminuję odmieńca " ?
  • 2018-07-01 22:13 | kaesjot

Re:Episkopat przypomina posłom o ochronie „dzieci przed urodzeniem”

Nie będzie uczyć innych ślepiec malarstwa a głuchy muzyki.
  • 2018-07-04 16:56 | kaesjot

Re:Konstytucja RP jest prawem wyższego rzędu wobec ustaw.

Observer Piszesz - "z pominięciem takiego np. zapisu jak "nieusuwalność sędziów"" Co oznacza owa "nieusuwalność sędziów" Czy jak zostaje sędzią to automatycznie staje się nietykalny i może dokonywać największych łajdactw o ile czyni to w sposób, którego prawo nie zabrania. Czy sędzia jest przedstawicielem "wymiaru SPRAWIEDLIWOŚCI" ( w tym zwykłym, ludzkim tego słowa rozumieniu ) czy tylko "strażnikiem przepisów" ? Czy zwykli obywatele mają jakikolwiek wpływ na to, kto zostanie sędzią - było nie było "osobą najwyższego społecznego zaufania" ? W końcu są tym "trzecim elementem władzy" a ta w demokracji winna pochodzić z wyboru a jeśli społeczeństwo nie jest zadowolone z ich pracy powinno mieć możliwość ich odwołania. Sam zresztą piszesz dalej " "Na marginesie stan sądownictwa w odczuciu społecznym i faktycznym jest katastrofalny itd ..." I tak ma zostać aż zbierze się większość parlamentarna wymagana do zmiany konstytucji, która i tak będą pisać prawnicy i jestem przekonany, że jakiś zapis w stylu " nieusuwalny sędzia " na swój użytek przemycą.
  • 2018-07-05 16:42 | kaesjot

Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

obserwatoriumpolityczne.pl " ...rzuca się w oczy wyjątkowo niski poziom klasy politycznej w Polsce..." To już dawno temu powiedział śp. gen. Petelicki, że w Polsce do polityki pchają się miernoty niezdolne do zrobienia kariery gdziekolwiek indziej. Ze swej strony dodam, że kompetentni i uczciwi fachowcy, mający poczucie godności uciekają od polityki jak najdalej. Skąd to się wzięło ?
  • 2018-07-06 08:44 | kaesjot

Re:Solaris przechodzi w ręce CAF, producenta pociągów i tramwajów

Widać dotychczas Solaris merytorycznie sam sobie radził lecz brakowało mu środków na rozwój. Gdzie w tym czasie była Agencja Rozwoju Przemysłu? Tyle PISiory trąbią o wspieraniu rozwoju naszego , polskiego przemysłu a taką okazje przepuścili.? Zamiast na różne pierdoły wydawać środki nie lepiej było skierować je na wykupienie udziałów w Solarisie ? Dywidendą dla państwa byłyby nowe miejsca pracy dla Polaków jakie powstałyby wskutek rozwoju Solarisa i wpływy z podatków a tak "paść" się będą na tym Hiszpanie. Nie wystarczy GADAĆ o rozwoju rodzimego przemysłu ale trzeba w tym kierunku DZIAŁAĆ !!! Nie wystarczy CHCIEĆ - trzeba jeszcze UMIEĆ ale do tego potrzebni są kompetentni fachowcy a nie przydupasy Pana Prezesa.
  • 2018-07-07 12:35 | kaesjot

Re:Nieprzepracowana Zagłada jest w każdym z nas

Po co trzymacie temat na forum skoro WSZYSTKIE komentarze są usuwane ? Wielcy mi z was "obrońcy wolności słowa i demokracji". Rakowski z Kałużyńskim w grobie się przewracają a Urban się wstydzi, że kiedyś u was pisywał.....
  • 2018-07-11 10:39 | kaesjot

Re:4. Dlaczego jedyne udane powstanie narodowe, wielkopolskie, jest zapomniane?

I teraz mam coraz większe wątpliwości czy dobrze zrobili bracia mojej babci idąc w 1918 do powstania walczyć o przyłączenie Wielkopolski do odradzającej się Polski. Może nie byłoby wtedy II WŚ ?
  • 2018-07-11 17:03 | kaesjot

Re:Historia w rękach polityków to śmiertelnie niebezpieczna broń

Jest stare, nasze powiedzenie - "nie ruszaj gówna bo będzie smród" ale PISiory chyba tego nie znają. Było, minęło, sprawcy w większości nie żyją i po co młodym Ukraińcom wypominać to co uczynili ich ojcowie i dziadowie. Przeszłości to nie zmieni a nienawiść dawnych Ukraińców do nas z niczego się nie wzięła. Stałe wracanie do przeszłości tylko niszczy perspektywę budowania lepszej przyszłości i rozdrapywanie zabliźnionych ran tylko odradza i potęguje wzrost nienawiści. Pisał poeta - " trzeba z ŻYWYMI NAPRZÓD IŚĆ, po życie sięgać nowe " i co ? I gówno !!! Trzeba nam polityków - pragmatyków a nie miernot nie mających żadnych pomysłów na przyszłość nie mówiąc o umiejętności ich zrealizowania dlatego babrzących stale w kloace histirii.
  • 2018-07-11 21:33 | kaesjot

Re:Świat cieszy się z 8 mln dzieci, które urodziły się dzięki in vitro

@G1992_ "Szarlatanami" przez środowisko lekarskie nazywani są ci lekarze, którzy nie stosują się do narzucanych im procedur lecz leczą i to skuteczniej metodami dawno zapomnianymi lub "niekonwencjonalnymi" - prostymi, tanimi acz skutecznymi. Sam jestem uczulony na ukąszenia meszek. Poszedłem do lekarza, przepisał zastrzyk przeciwtężcowy, antybiotyk i jeszcze jakieś sterydy. Po paru dniach przeszło. Kilka dni temu znowu jakaś paskuda mnie ukąsiła. Żona wyszła do ogrodu, po chwili wróciła z pękiem jaskółczego ziela wycisnęła sok i posmarowała nim miejsce ukąszenia. Sam wziąłem jeszcze szklankę wody z miodem i wrzuciłem do nie 20 gramów askorbinianu sodu, Na drugi dzień ani śladu ukąszenia. No cóż - mam żonę "szarlatankę".
  • 2018-07-12 07:27 | kaesjot

Re:Świat cieszy się z 8 mln dzieci, które urodziły się dzięki in vitro

@G1992_ Cena zapłodnienia in vitro to w Polsce 10 - 12 tys. zł. Ile Panią to kosztowało w Naprotechnologii ? I będziemy mieć odpowiedź !
  • 2018-07-12 09:31 | kaesjot

Re:Ppłk Jan Zarosa: symbol prokuratury pod rządami PiS

Na zdjęciu widzę jakiegoś kapitana a nie podpułkownika !
  • 2018-07-12 18:10 | kaesjot

Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

@observer Czy to źle, że część krajów Europy woli nawiązać korzystną dla siebie współpracę gospodarczą z Rosją i kupować taniej niż od Amerykanów ( co nie znaczy, że amerykańskie ) potrzebne surowce? Czy Rosjanom nie wolno sprzedawać swych surowców - w końcu mamy wolny rynek ? Zrób sobie zestawienie, gdzie Rosjanie i ile razy interweniowali zbrojnie po wycofaniu się z Afganistanu poza granicami byłego ZSRR a ile razy i gdzie Amerykanie ze swymi "sojusznikami" tylko poza swoim kontynentem.
  • 2018-07-16 12:19 | kaesjot

Re:Donald Trump wchodzi z butami w politykę Wielkiej Brytanii

2018-07-14 05:36 | white star Trump the best president " Amerykanski podatnik ma już serdecznie dosyc placic non stop na obronnosc innych panstw, na utrzymanie US Army na obcych. Terytoriach" Obywatele wszystkich państw byliby szczęśliwi, gdyby amerykański podatnik się wk...ł i zabrał swoja US Army z ich Terytoriów. Czy mieszkańcy tych obcych terytoriów zapraszali albo nawet siłą do siebie ściągali amerykańskich żołnierzy, czy to oni sami, "na chama" się tam pchali ?
  • 2018-07-18 14:17 | kaesjot

Re:Żeglowanie z Janem Pawłem II

@AgAp2 Stosowne rozwiązania "'tiry na tory " to IPS TABOR w Poznaniu ma gotowe od kilkunastu lat tylko nie ma chętnych do ich wdrożenia Gdy był blisko sfinalizowania kontraktu z Niemcami veto postawił amerykański bank mający przedsięwzięcie finansować. Zażądał by Niemcy podpisali umowę z amerykańska firma a nie z Polakami.
  • 2018-07-20 08:35 | kaesjot

Re:Minister Ardanowski: Utrzymujemy hodowlę zwierząt futerkowych

Aspiryna i p.berg A bydło, świnie, owce, kozy, kury, indyki, kaczki, gęsi, że o rybach nie wspomnę ? To także są żywe zwierzęta, "stworzenia Boże"
  • 2018-07-22 11:36 | kaesjot

Re:Polska importuje mnóstwo śmieci z zagranicy

@rysszc Nie wiesz, że "ruch wszystkim - cel niczym !" Najpierw trzeba "wiedzieć, czego się nie wie - to połowa wiedzy" Ale skoro oni nie wiedzą, czego nie wiedzą to jak mają kompetentnie i skutecznie zarządzać. Mnożą idiotyczne przepisy, które mało kto zna Niedawno dowiedziałem się, że pracujący na wysokości muszą mieć szelki i linkę bezpieczeństwa ( to logiczne ) ale te szelki nie mogą być starsze niż 5 lat licząc od daty produkcji i na dodatek co rok muszą być badane no i trzeba stosowną do tego dokumentację przechowywać. Oczywiście mieć ją ze sobą na kazdej robocie bo a nuż PIP-ol sie pojawi. Żeby coś uniemożliwić nielicznych jednostkom utrudnia się życie milionom a ci "nieliczni" i tak nadal będą robić swoje.
  • 2018-07-25 19:44 | kaesjot

Re:Dochód gwarantowany: czy to się da zrobić?

Pieniędzy można nadrukować ile się chce i rozdać ludziom. Ćwiczyliśmy to od 1980 roku. Jakie tego skutki - wystarczy spojrzeć na wykres kształtowania się poziomu inflacji - ostre "piki" w górę w 1982 ( stan wojenny ) i następny, ponad 5-krotnie większy w 1990 ( reformy Balcerowicza ). Problem tkwi w tym, czy NASZA gospodarka jest zdolna do wytworzenia takiej ilości dóbr i usług, które zapewnią pokrycie sumie wydatkowanych kwot. Zatem NIM ZACZNIE SIĘ DZIELIĆ, TRZEBA ZAPEWNIĆ BY BYŁO CO DZIELIĆ. Ludziom przestał się podobać NIESPRAWIEDLIWY PODZIAŁ BOGACTWA - CHCĄ PODZIAŁU SPRAWIEDLIWEGO ale w obecnej sytuacji to będzie sprawiedliwy podział nie bogactwa lecz biedy !!!
  • 2018-07-26 11:23 | kaesjot

Re:Szwedzka studentka wsiadła do samolotu, by powstrzymać deportację Afgańczyka

Przykład Elin Krantz niczego jej nie nauczył ?
  • 2018-07-26 17:04 | kaesjot

Re:Pisopaci szczerze nienawidzą Polski i Polaków.

@artur702 To was trzeba postawić przed sądem za to, że swą polityką a raczej brakiem jakiejkolwiek polityki doprowadziliście do tego, iż naród głosował za PISem mając dość waszego nieudacznictwa.
  • 2018-07-28 21:22 | kaesjot

Re:Szwedzka studentka wsiadła do samolotu, by powstrzymać deportację Afgańczyka

Jak pamiętam, to marksistowska teoria wolnościowi głosiła, że kończy się ona tam, gdzie zaczyna szkodzić innym członkom, społeczności. To jest cecha społeczności np. azjatyckich wynikająca z praw natury - najważniejsze jest "stado" Ono musi przetrwać - nawet kosztem jednostek. Ale to stało się obce społecznościom zachodnioeuropejskim - dla nich liczył się sukces indywidualny - nawet kosztem reszty społeczności.
  • 2018-07-30 16:26 | kaesjot

Re:Krajowa Sieć Onkologiczna w kontrze do Narodowego Instytutu Raka. Premier się zdziwi?

@Aspiryna - dziwisz się ? Teraz to już nie jest służba zdrowia lecz biznes medyczny. Warunki dyktuje Big Farma a dla niej zdrowy człowiek to żaden klient. Najlepszy to taki, który choruje przewlekle a oni udają , że go leczą bo jak wyleczą to przestają na nim zarabiać. Jedynym sposobem poprawy tej sytuacji jest zbieżność interesów pacjentów i służby zdrowia. Każdy z nas chce być zdrowym a nie leczonym a więc lekarze winni tym więcej zarabiać im mniej ich podopieczni będą chorować. Choroba pacjenta to fuszerka opiekującego się nim lekarza i powinien ją naprawić na własny koszt.
  • 2018-07-31 07:28 | kaesjot

Re:Mike Tyson w opasce AK. O co chodzi w tym spocie?

Po co to nagłaśniać ( podobnie z 3-im ślubem Kaczyńskiej ) - sprawa umarłaby śmiercią naturalną a tak robi się z igły widły.
  • 2018-07-31 09:00 | kaesjot

Re:Nauka i rolnictwo przegrały w Trybunale Europejskim

@samba kukuleczka U wielu producentów żywności to hektary monokulturowych upraw. wielkie chlewnie, obory, kurniki zapełnione "stworami" a przy domu warzywniak, kilka drzew i krzewów owocowych, w chlewiku świnki karmione naturalną pasza , drób swobodnie biegający po podwórzu. To pierwsze to DLA LUDZI, to drugie - DLA SIEBIE.
  • 2018-07-31 14:07 | kaesjot

Re:Nauka i rolnictwo przegrały w Trybunale Europejskim

Prowincjusz Chodziło mi o pewną regułe, ze plantator ma za płotem hektary pomidorów ale dla siebie oddzielnie w ogródko. Hodowcy świń także świnie na własny użytek hoduje oddzielnie i inaczej je karmi. Ja mam własny ogród, sporo drzew i krzewów i warzywnik i doskonale wiem czy rożni się pomidor z marketu od tego z własnego ogródka. Producenci żywności też to znają. Ale to co "dla ludzi" ważne, by było dużo i ładnie wyglądało - reszta mniej ważna.
  • 2018-08-02 13:01 | kaesjot

Re:Hejt za pożegnanie Kory w kościele to przykład poprawności politycznej

@arkadia Też powtarzałem propagandowe slogany jaka to endecja była "be" dopóki nie zacząłem SAM czytać o co i z kim oni przed wojnami walczyli. Okazało się , że chcieli oni POLSKIEJ Polski a nie Polski, w której elitach trzon stanowili osobnicy "niepolskiej" narodowości. Chcieli polskich lekarzy, polskich prawników i całej, szeroko pojętej inteligencji. Chcieli także polskiego przemysłu, handlu, rzemiosła. Ci, którzy te pozycje do tej pory w Polsce zajmowali nie bardzo chcieli ( a właściwie bardzo nie chcieli ) zrobić dla Polaków miejsce bo widzieli ich role tylko jako chłopów zasuwających w polu.
  • 2018-08-08 06:56 | kaesjot

Re:Za 10 lat czeka nas prawdziwy dołek demograficzny. 500+ nie pomoże

Brakuje tylko obowiązkowych szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy Szczepionkę, którą zakazano stosować m.in. w Japonii i Danii wciśnięto nam. PO forsowało wprowadzenie jej jaklo obowiązkowej, przebąkiwano o objęciu nią także chłopców (!!!) . Stosowną ustawę nawet prezydent Duda podpisał ale na szczęście jednak rząd PIS się z tego wycofał. Ale samej szczepionki, której skuteczności nie dowiedziono za to zanotowano liczne powikłania, łącznie z przyspieszeniem menopauzy o 20 lat nie wycofano.
  • 2018-08-08 07:11 | kaesjot

Re:PGZ nie jest już dla rządu narodowym czempionem?

@scrambler Niestety - jest tak jak piszesz. W chwili obecnej FPS Bolechowo ( dawniej HCP F-ka Wyrobów Tłoczonych potem,Tłocznia Metali " PRESSTA") nie istnieje - obecnie jest to oddział zamiejscowy MESKO. Pobudowana w latach 80-tych . Głównym jej wyrobem były pociski do Grada ( BM 21). Nie zdążyła osiągnąć pełnej zdolności produkcyjnej a już zaczęła upadać. Znam ją dość dobrze - pracowałem w niej .
  • 2018-08-08 16:20 | kaesjot

Re:Za 10 lat czeka nas prawdziwy dołek demograficzny. 500+ nie pomoże

2018-08-08 11:21 | satrustequi Jedynym ekonomistą, który miał odwagę powiedzieć prawdę o OFE jest prof. Leokadia Oręziak. Do pewnego czasu wpłynęło na ich konta ok. 280 mld. PLN. Fabryka VW wybudowana w tym czasie we Wrześni kosztowała ok. 3.3 mld PLN czyli za pieniądze OFE można byłoby wybudować ok. 90 takich fabryk - NASZYCH , POLSKICH, to to przecież z NASZYCH , przez nas zapracowanych pieniędzy, Widzisz gdzieś takie fabryki ? Co z tego, że będziesz miał na koncie pieniądze, skoro gospodarka nie zdoła wyprodukować tyle towaru, by zaspokoić potrzeby wszystkich.
  • 2018-08-10 13:58 | kaesjot

Re:Reżim Łukaszenki rozpoczął pacyfikację prywatnych mediów

" Dziennikarze z mediów reżimowych nie ukrywają satysfakcji, zwłaszcza ci, którzy mieli po dziurki w nosie moralnej wyższości mediów prywatnych, czyli niezależnych, wolnych i uczciwych" Utkwiło w pamięci wyznanie jednego ze znanych amerykańskich komentatorów telewizyjnych, który odchodząc na emeryturę powiedział , ze w swych komentarzach NIGDY nie mówił tego, co naprawdę myśli o sprawie lecz tylko to , co MU KAZANO mówić. Na tym polega owa MORALNA WYŻSZOŚĆ mediów prywatnych. ? Właściciel pozwala im pisać co chcą - mają całkowita swobodę ? Dzieciaki w przedszkolu może w te bajki uwierzą !
  • 2018-08-11 09:48 | kaesjot

Re:Afera pedofilska wstrząsnęła Niemcami

@Prowincjusz "i choć to bardzo przykre raczej nigdy nie zejdziemy do zera." Masz rację ale przez to idiotycznymi przepisami utrudnia się życie milionom NORMALNYCH ludzi a "psychola" najbardziej restrykcyjne przepisy i tak nie powstrzymają! To chorzy ludzie wymyślają takie przepisy - doszło do tego, że człowiek boi się publicznie przytulić własnego wnuka, bo mogą postawić mu zarzut pedofilii. Nawet jeśli cudze dziecko przytulę, bo dzieci lubią się tulić to co ? Czy każdy jest zboczeńcem ?
  • 2018-08-13 13:20 | kaesjot

Re:Po implantacji sztucznego serca w Zabrzu: na co może liczyć zwykły pacjent?

@observer Za propagowanie zasady " My nie chcemy być leczeni - my chcemy nie zachorować" czyli skupieniu się służby zdrowia na zapobieganiu chorobom poprzez nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia ale także i przede wszystkim wskazywanie a nawet zabranianie produkcji tego co zdrowiu szkodzi to zostałem zbanowany na blogu dra Kaczmarewicza. Tym samym potwierdził, że przestaje to być "Służba Zdrowiu" społeczeństwa lecz rozwija się "Biznes Medyczny".
  • 2018-08-13 18:00 | kaesjot

@observer Mnie nie interesuje, czy metoda leczenia jest "naukowa" czy "psełdo-naukowa". Mnie interesuje jej skuteczność i koszt. Tymi "psełdo-naukowymi" metodami w kilka miesięcy pozbyłem się dolegliwości, z którymi lekarz stosujący metody "naukowe" przez lata nie mógł sobie poradzić a przy okazji przyczynił się do kilku dodatkowych. Ludzie chodzą do "szarlatanów" gdy "naukowa" medycyna nie może im pomóc a "szarlatani" dają sobie z tym radę.
  • 2018-08-18 09:18 | kaesjot

Re:Programowy dylemat opozycji

@Edwin Nie liczy się, kto co głosi ale to, co zrobił. Opozycja krytykuje PIS ale sama konstruktywnego programu nie ogłasza. Tu nie chodzi o to, że PIS może im "ukraść" a co gorsza wdrożyć te "ukradzione" postulaty. W okresie 29 lat PIS rządził tylko przez ok. 5 lat a przez pozostałe 24 lata ci, z których składa się aktualna opozycja. Musi ona przekonać wyborców, że teraz, gdy otrzyma mandat do sprawowania władzy to NAPRAWDĘ zrobi to, czego nie zrobiła przez 24 dotychczasowe lata. A przecież stare przysłowie mówi - " kto się raz sparzył , ten na zimne dmucha"
  • 2018-08-20 09:33 | kaesjot

Re:O czym Karski rozmawiał z Rooseveltem

@azur jak myślisz - za co Tusk, Buzek, Bielecki, Marcinkiewicz, Hanna Gronkiewicz - Waltz podostawali synekury w europejskich instytucjach i bankach ? Zawsze to było po sprawowaniu przez nich ważnych funkcji w rządzie lub NBP. Wg mnie była to nagroda za posłuszne wykonywanie poleceń z zagranicy. Kto wydawał te polecenia ? Ano ci, którzy decydowali o obsadzeniu tych synekur.
  • 2018-08-20 12:55 | kaesjot

Re:Katastrofa gibraltarska: spiskowe teorie Goebbelsa

@Alrus Jak sobie wyobrażasz dalszy scenariusz działań w przypadku gdy ZSRR przegrywa z Niemcami , którzy zajmują całe jego terytorium i nad Ussuri spotykają się z Japończykami. Mają do swej dyspozycji całe zasoby surowcowe ZSRR - w tym ropy, której Niemcom tak bardzo brakowało. Nie myślisz, ze w ostateczności zgodziliby się opuścić Francję i kraje Beneluksu pod warunkiem uznania ich zdobyczy na wschodzie - w tym także Polski. Co nas by czekało w takiej sytuacji ?
  • 2018-08-21 07:49 | kaesjot

Re:Netflix: trzy kreskówki, których absolutnie nie oglądaj z dziećmi

Bekanie, wymioty, pierdzenie , defekacja czy kąpiel w kloace rozśmiesza być może Amerykanów. U nas wzbudza obrzydzenie .
  • 2018-08-22 07:41 | kaesjot

Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

2018-08-21 14:14 | woytek Ależ oni nawet nie maja świadomości, że taki problem istnieje!!!
  • 2018-08-23 07:19 | kaesjot

Re:Żywność w Polsce drożeje, ale i tak jest najtańsza w całej Unii

A kto rozwalił spółdzielczość ? Kto posprzedawał nasze, często z przedwojennymi tradycjami zakłady przetwórstwa owocowo warzywnego ? Na Zachodzie większość takich przetwórni jest własnością kooperatyw czyli właśnie spółdzielni zrzeszających plantatorów czy hodowców. Funkcjonowały PSS 'Społem", GS SCh, OSM, BS,SOP ( kto jeszcze potrafi rozszyfrować te skróty ?) obsługujące lokalny rynek korzystając w większości z lokalnych surowców. Solidaruchy twierdziły , że komuchy źle rządzą "naszym gospodarstwem" lecz gdy przejęli władzę, jedyne co potrafili to sprzedać je "obcym" nam pozostawiając role parobków.
  • 2018-08-23 09:31 | kaesjot

Re:Skończył się program wsparcia dla Grecji. Od teraz będzie radzić sobie sama

Reguła jest prosta - poziom życia społeczności zależy od tego, ile dóbr ( towarów i usług ) zdoła samo wytworzyć. Czyli używając trywialnego porównanie - nie można zjadać dziennie dwóch bochenków chleba skoro się tylko jeden wytwarza. Jeżeli konieczne są jednak dwa to trzeba zwiększyć zdolność produkcyjną piekarni, pamiętając także o zapewnieniu większej podaży mąki albo też wytworzyć coś innego, co da się wymienić na ten dodatkowy bochenek. Alternatywa jest pożyczyć ( kupić na kredyt ) brakujący bochenek ale to rozwiązanie przejściowe, bo dług trzeba oddać a na jego spłatę też potrzeba dóbr dających się wymienić na pieniądze albo pozbyć się swego majątku. Można także ten brakujący bochenek zabrać innym siła ale na to stać jedynie najsilniejszych. Cały czas nie mogę pojąc dlaczego tę zasadę rozumiał ślusarz po 4-ech klasach przedwojennej szkoły powszechnej tow. Wiesław a nie pojmują ekonomiści z tytułami profesorskimi.
  • 2018-08-24 07:31 | kaesjot

Re:Będzie komisja śledcza w sprawie Puszczy Białowieskiej?

@Aspiryna Co jest ważniejsze - stan rzeczywisty i opinia fachowca czy przepis ustanowiony przez ludzi, którzy o zaistniałym stanie rzeczy pojęcia nie mieli?
  • 2018-08-24 10:08 | kaesjot

@Patagon Z pełnym szacunkiem ale czy zastanawiałeś się nad tym, DLACZEGO, CO SPRAWIŁO, ze Twoje serce doszło do takiego stanu, iż konieczne było zrobienie tego, co zrobiono? Twoje wnioski mogą być bezcenne dla tych, którzy są na początku tej drogi, która przeszedłeś i maja szanse z niej zawrócić i pójść inną - taką, która nie prowadzi tam, gdzie Ty trafiłeś. Zawsze lepiej uczyć się na cudzym błędach niż na swoim.
  • 2018-08-25 08:43 | kaesjot

Re:Czy Polska jest gotowa na zniesienie obowiązku szczepień?

@Prowincjusz Zgoda ale co w temacie ?
  • 2018-08-26 11:09 | kaesjot

2018-08-26 05:09 | Patagon Dziękuję za szerokie wyjaśnienia choć szczerze mówiąc obawiałem się odpowiedzi, że jest to wada wrodzona . Większość chorób przewlekłych to choroby NABYTE - głownie wskutek niewłaściwej diety i trybu życia. Moje motto brzmi - " ja nie chcę być leczony - ja chcę nie zachorować" i oczekuję od służby zdrowia ( choć wg mnie winno się mówić SŁUŻBY ZDROWIU ) iż skupić się na działaniach pozwalających UNIKNĄĆ choroby a nie jej leczeniu - często, długim, nieskutecznym i niekiedy z powikłaniami. Ponieważ jestem inżynierem dla mnie służba zdrowia to odpowiednik występującej w każdej fabryce służby utrzymania ruchu. Jest ona wynagradzana nie od ilości i czasu napraw ale za to, że maszyny działają sprawnie. Tak, jak to było w cesarskich Chinach - lekarz miał płacone za zdrowych podopiecznych - chorych leczył na swój koszt. Jest też chińskie określenie, że " dobry lekarz NIE DOPUŚCI, by jego podopieczny zachorował, lekarz WYLECZY go z przewlekłej choroby a ten , który tylko leczy to nie jest żaden lekarz" Jeśli miarą skuteczności działania słuzby zdrowia jest średnia wieku obywateli to na Kubie jest ona taka sama jak w USA choć nakłady per capita są 20 razy niższe. Strasznie nie lubią mnie za głoszenie tych poglądów niektórzy lekarze, dla których leczenie to biznes. Kiedyś pytałem studenta medycyny, dlaczego wybrał ten zawód - odpowiedział, że z tego jest "dobra kasa ". Na kolejne moje pytanie - ilu tak myśli odpowiedział - większość !
  • 2018-08-26 11:25 | kaesjot

Re:Rosyjscy hakerzy byli aktywni w debacie wokół szczepionek

Widać rosyjscy hakerzy mieli dostęp do informacji, które skrzętnie się się ukrywa przed społeczeństwem. Jak kilkanaście lat temu odbyła się TAJNA konferencja, na której jeden z uczonych prezentował wyniki badań wykazujących wpływ szczepionek na autyzm to głównym zmartwieniem przedstawicieli władz i środowisk medycznych było jak zapobiec przedostaniu się tej informacji do opinii publicznej bo wpłynie to na zyski koncernów farmaceutycznych. Gdyby nie Robert Kennedy jr świat by się o tym nie dowiedział. Wystarczy jednak "włączyć myślenie", poszukać nieco danych statystycznych a wnioski nasuną się same.
  • 2018-08-26 17:10 | kaesjot

@AOlsztynski "Ale o tym rodzicom nikt wcześniej ze służby zdrowia nie poinformował!!! " Ja się nie dziwię, skoro za informowanie rodziców, o tym co jest napisane w ulotce jaką producent załącza do szczepionki staje się przed Sądem Lekarskim. A musisz wiedzieć, że w ulotkach nie wszystko piszą.
  • 2018-08-27 19:22 | kaesjot

@ Prowincjusz - " krztusiec, polio, różyczka, odra, świnka to prawdziwi mordercy." Dane z PZH lata 1980-1999 (20 lat !) - zachorowało na odrę 254 709 osób z tego 60 zmarło ( 1/4245 chorych ). Tyle traci życie TYGODNIOWO w wypadkach drogowych a tylko w lipcu 2018 utonęło 75 osób. Świnka - śmiertelność poniżej 1 osoby na 100 000 spadła już w połowie lat 50-tych - szczepionkę opatentowano w połowie lat 60-tych. . Świnka przechorowana w wieku 5-9 lat nie przynosi większych szkód i daje dożywotnia odporność. Szczepionki dają odporność tylko na kilka lat i trzeba je ponawiać. Skutek tego jest taki, iż obecnie chorują na nie młodzieńcy o 10-15 lat starsi a w tym wieku ryzyko i konsekwencje powikłań są znacznie większe. A tak naprawðe są to choroby, których się nie leczy. W okresie mojego dzieciństwa i młodości mawiało się, że dzieciak musi swoje odchorować i dzięki temu później były zdrowsze. Tak więc szanowny Prowincjuszu - zanim coś napiszesz sprawdź oficjalne dane statystyczne - jak najbardziej wiarygodne bo z z Państwowego Zakładu Higieny a nie powtarzaj sloganów i nie siej paniki. Każda choroba, nawet katar może być przyczyną śmierci ale należy brać pod uwagę PRAWDOPODOBIEŃSTWO jej wystąpienia.
  • 2018-08-28 12:56 | kaesjot

@boby65 Kilka cytatów pochodzących z wiarygodnych źródeł - ludzi, którzy przez wiele lat mieli z ta branża styczność i widzieli to, czego zwykły "klient" służby zdrowia" nie jest świadomy. "Marcia Angell, lekarz i wieloletnia redaktor naczelna New England Medical Journal (NEMJ), kolejnego uznawanego za jeden z najbardziej prestiżowych żurnali, bardzo otwarcie wypowiada się w tych kwestiach: „Po prostu nie jest już możliwe, by wierzyć w większość publikowanych badań klinicznych, lub by polegać na osądach cieszących się zaufaniem lekarzy czy autorytatywnych medycznych wytycznych. Ze smutkiem wypowiadam ten wniosek, do którego doszłam bardzo powoli i z wielkim oporem podczas przeszło dwóch dekad mojej pracy jako redaktor New England Journal of Medicine.” Źródło: Editors, Publishers, Impact Factors, and Reprint Income ".... dokumenty do których dotarła dr Lucija Tomljenovic (z grupy badawczej Neural Dynamics z wydziału Ophtalmology and Visual Sciences Uniwersytetu British Columbia), które ujawniają, iż producenci szczepionek, firmy farmaceutyczne i osoby uchodzące za autorytety w dziedzinie zdrowia byli świadomi rozmaitych zagrożeń wiązanych ze szczepieniami i ukrywali je przed opinią publiczną. Jest to naukowe oszustwo, a jego wysoki stopień zawikłania świadczy o tym, że proceder jest kontynuowany po dzień dzisiejszy." Źródło: The vaccination policy and the Code of Practice of the Joint Committee on Vaccination and Immunisation (JCVI): are they at odds? "„Zawody medyczne są kupowane przez przemysł medyczny, nie tylko w kwestiach praktyki medycznej, ale także nauczania i badań. Instytucje akademickie tego kraju godzą się na to, by stawać się płatnymi agentami przemysłu farmaceutycznego. Uważam to za niegodne.” Arnold seymour Relman (1923 – 2014), Profesor Medycyny Uniwersytetu Harvard i były redaktor naczelny New England Medical Journal Naprawdę myślisz, że firmom farmaceutycznym chodzi o coś więcej niż tylko "kasę" ?
  • 2018-08-29 08:02 | kaesjot

@Patagon U mojego, 7-letniego wnuka przed kilku laty zdiagnozowano autyzm stąd moje zainteresowania tematem co naprowadziło mnie do tematu szczepionek. Ponieważ staram się nim wyciągnę SAM wnioski zapoznać z argumentami obu stron to te, przedstawiane przez zwolenników OGRANICZENIA a nie wykluczenia szczepień ochronnych bardziej mnie przekonują. Ci, którzy "psy wieszają " na "antyszczepionkowcach" nawet nie zapoznają się z ich argumentami. "Antyszczepionkowcy" nie są wrogami szczepień jako takich, lecz uważają , ze jest ich za dużo, zbyt wcześnie podawane i część niepotrzebnie - na niegroźne w sumie choroby. Zwolennicy szczepień pokazują zdjęcia dzieci z powikłaniami po chorobie tylko "zapominają" dodać , że zdarza się to np. jednemu na 10 000 tych , którzy zachorują. Kiedyś porównywałem dane statystyczne i wyszło mi z rachunków, że ryzyko śmierci okołoporodowej noworodka jest ok. 2500 razy większe niż wskutek zachorowania na odrę. Poczytaj sobie o odrze, śwince, różyczce - tych chorób się NIE LECZY ( najwyżej objawowe ) - mijają same i dają DOŻYWOTNIĄ odporność. Jaki jest sens szczepić więc przeciw tym chorobom, skoro powikłania poszczepienne występują częściej niż powikłania po przechorowaniu tych chorób ? Dlaczego nie uczy się studentów medycyny ziołolecznictwa które są wynikiem setek czy tysięcy lat doświadczeń. Jeżeli coś, pochodzące z natury pomagało to dlaczego zrezygnowano z tego? Czasami pewnym ludziom "z branży" sumienie nie daje spokoju i "uchyla rąbka tajemnicy ". Wtedy dowiadujemy się o co faktycznie chodzi ! O kasę - choć są tacy , których podejrzenia idą dalej ( np. po wypowiedzi B. Gatesa o konieczności depopulacji ludności świata ).
  • 2018-08-29 13:27 | kaesjot

@boby65 Jak przyjrzysz się statystykom na przestrzeni lat to wyraźnie zobaczysz. że śmiertelność ( jako wskaźnik szkodliwości poszczególnych chorób ) znacząco spadła ZANIM wprowadzono szczepionki. Duże znaczenie miała poprawa warunków higieniczno - sanitarnych życia, rozszerzenie opieki zdrowotnej. Szczepionki mają raczej mały w tym udział. Niewielki cytat ze strony Stowarzyszenia Stop NOP: "Według wyników obywatelskiej ankiety dostępnej pod adresem www.stopnop.com.pl/ankietanop, 2010 przypadków niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym 20 PRZYPADKÓW ŚMIERCI ( podkreślenie moje ) ). bezpośrednio po szczepieniach, nie figurują w rządowych statystykach! Najwięcej NOP wystąpiło po szczepionce BCG przeciw gruźlicy podawanej noworodkom, bo aż 515. Na drugim miejscu jest Euvax B (wzw B) z wynikiem 485 NOP, na kolejnych DTP – 403 i Infanrix Hexa – 242 przypadki NOP. Ogółem rodzice wypełnili 2181 ankiet." W latach 1979-99 na odrę w Polsce zachorowało łącznie ( dane z PZH ) ok. 243 tys. osób z tego zmarło 71 chorych. Daje to 1 zgon na 3418 chorych Wychodzi ze w tym okresie chorowało średniorocznie 12150 osób tj. ok. 2,5% ( przyjmując, że na odrę choruje się raz w życiu a liczebność rocznika wynosi 0,5 mln ) i 3-4 zgony rocznie. A tu mamy 20 zgonów wskutek powikłań poszczepiennych!!! Oczywiście ankieta nie była na losowo wybranej grupie reprezentatywnej ale tez nie wiemy jaka część rodziców, którzy doświadczyli NOP-ów u swoich dzieci w ankiecie uczestniczyła ale już sama 20 zgonów jest szokująca ! Zapoznaj się z argumentami "antyszczepionkowcow" włącz myślenie i sam wyciągnij wnioski.
  • 2018-08-30 07:30 | kaesjot

@Patagon Czytałem kiedyś wspomnienia jakiegoś naszego dyplomaty rezydującego w Indiach. m. in. miał problem wyboru lekarza. Poradził się znajomego tubylca. Ten mu odpowiedział - " jeśli potrzebna jest szybka interwencja, operacja ratującą życie to wybierz lekarza "zachodniego" a jeśli cierpisz na jakakolwiek chorobę przewlekła to tylko hinduskiego. Oni traktują pacjenta jako całość, holistycznie a u nas naliczyłem ok. 120 specjalizacji lekarskich. Lekarze azjatyccy stosują tradycyjne, naturalne, sprawdzone od setek czy nawet tysiecy lat metody a ci "zachodni" głownie syntetyczne produkty koncernów farmaceutycznych. Nie wiem, czy wiesz ale w Polsce , w pierwszym roku życia dzieciak dostaje 20 dawek szczepionek przeciw 8-miu różnym chorobom - pierwsza dawka - w pierwszej dobie życia. Wejdź na stonę stowarzyszenia Stop NOP.- poznasz tam przypadek noworodka , który urodził się zdrowy, chętnie ssał matki pierś - po 17 godzinach od porodu dostał pierwszą dawkę szczepionek. Po kolejnych 16 godzinach już nie żył. W ankiecie na którą odpowiedziało ponad 2100 rodziców podano m.in. 20 (!!!) przypadków ZGONÓW po szczepieniach. Tylko w Polsce i Bułgarii OBOWIĄZKOWO szczepi się w I-szej dobie życia. W większości krajów Europy zachodniej szczepienia sa dobrowolne a ich ilość znacznie mniejsza.
  • 2018-08-30 18:06 | kaesjot

Instytut Roberta Kocha przez 3 lata przebadał w Niemczech 18.000 dzieci i młodzieży w wieku od 0- 17 lat. To były bardzo dokładne sondaże i badania, także na koniec tych badań w związku z każdym dzieckiem mieli około 1500 danych. Wynikało z nich, że dzieci szczepione częściej chorują na różne choroby niż nieszczepione. Np. na zapalenie zatok przynosowych - 20-krotnie, epilepsja - 12-krotnie. astma - 8-krotnie. Opryszczka - 50 razy częściej wśród szczepionych niż u nie szczepionych. W Gwinei Bissau przez 6 lat obserwowano dzieci 15 000 matek, Śmiertelność dzieci w grupie szczepionych była ponad 2-krotnie wyższa niż tych nieszczepionych. Podobne wnioski wynikają z badań w Nowej Zelandii. Takim dobrodziejstwem są te szczepionki ? Za NOP-y uważa się tylko te, które ujawniają się do 4-tygodni od szczepienia. A co z tymi co dłuższym okresie czasu ? Pomijam fakt, iż wielu lekarzy objawy, o ktorych piszesz lekceważy - " to typowe " mówią i nie zgłaszają tam gdzie trzeba jako NOP. (Żeby było ciekawie teraz chciałem coś sprawdzić ale nie mogę otworzyć strony Stowarzyszenia Stop NOP - a jeszcze kilka godzin temu zaglądałem tam bez problemu. Inne strony otwierają mi się bez przeszkód ) Co do zarażania dzieci w przedszkolu - szczepione a nieodporne ?! A co jak zarazi je dziecko zaszczepione ? A co z kosztami leczenia powikłań poszczepiennych ? W USA koncerny wypłaciły już 2,6 mld USD odszkodowań za powikłania poszczepienne bo przed sądem wykazano jednoznacznie związek miedzy szczepieniami a powikłaniami. Po szczepieniach przeciwko pneumokokom w USA zmarło 2000 (!!!) a tu mówi się o konieczności szczepienia milionów dzieciaków przeciwko odrze bo zanotowano KILKA przypadków zgonów. Przemyśl to sam.
  • 2018-08-30 19:42 | kaesjot

Re:Cztery filary niewiary. Jak Polacy mają zaufać państwu i oszczędzać w PPK?

Około 40 lat temu "zainwestowałem w papiery wartościowe" zwane "bony premiowe PKO" pół mojej miesięcznej pensji z gwarancją , że jak nie padnie na nie żadna wygrana premia to po 1991 roku zostaną wykupione po wartości nominalnej. Po 30 latach wpadły mi w ręce i z ciekawości poszedłem z nimi do PKO BP. Pani w okienku zaoferowała mi za nie równowartość mojego wynagrodzenia za 20 SEKUND mojej pracy ( zarabiałem ok dwóch średnich krajowych ) Jestem też posiadaczem akcji SA w której pracowałem - spółka już nie istnieje a akcjami mogę się podetrzeć. Teściowie namówili mnie na polisy posagowe PZU dla dzieci - po osiągnięciu wieku dojrzałego miały otrzymać równowartość moich rocznych zarobków. Doszło do tego, że płaciłem raty roczne bo opłata za przekaz pocztowy kosztowała więcej niż sama składka. Wykupiłem w CU ( obecnie Aviva ) ubezpieczenie na życie z funduszem emerytalnym - po 8 latach regularnego opłacania składek zrezygnowałem - tzw "wartość odstąpienia" czyli kwota, którą mi wypłacono była niższa od sumy wpłaconych składek a miały być jeszcze "procenty zysku" . Do pewnego czasu do OFE wpłynęło ok.280 mld PLN - za te pieniądze można byłoby pobudować 90 fabryk takich, jaką VW wybudował we Wrześni. Wskaże mi ktoś co za te pieniądze wybudowano by zwiększyć potencjał naszej gospodarki ? Inwestycja "na starość" to inwestycja w kolejne pokolenie i potencjał gospodarczy by ci pracujący mogli wytworzyć tyle, by starczyło na godne życie ich samych, ich dzieci oraz ich rodziców - emerytów. Alternatywą jest Narayama dla seniorów, którzy już nie mają zdrowia i sił by na siebie zapracować.
  • 2018-08-31 07:45 | kaesjot

Re:Nowa Zelandia chce… zakazać kotów

Dzięki kotce nie mam w domu myszy ani tym bardziej szczurów, gołębie nie srają mi do przewodów wentylacyjnych ani wróble nie zakładają gniazd pod dachem. Nie wiem tylko jak wytłumaczyć jej , by nie zabijała kretów bo za to mandat 5000 zł.
  • 2018-08-31 10:01 | kaesjot

Re:Kreml w sankcje nie wierzy

A kiedy Amerykanie zajmą się TYLKO SWOIMI SĄSIADAMI a pozostałych zostawia w spokoju ?