Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(98)
Komentarze użytkownika: ziemek52
  • 2011-10-25 21:40 | ziemek52

Re:Grzegorz Napieralski - pierwszy wywiad po wyborach

Miałkość i brak wyrazistości to głowne wady Grzegorza Napieralskiego .Nie można w dzisiajszych czasach proponowac wyborcom /a tym bardziej młodym /ogólników i sloganów . To juz nie chwyta .Trzeba miec cos do zaoferowania .Tymczasem program socjalny "wykradł" partii Napieralskiego PiS , a ideę panstwa nowoczesnego i świeckiego /kiedyś sztandarowego hasła lewicy/ zagarnął bez sprzeciwu Janusz Polikot.Jadnak moim zdaniem nie wszystko jeszcze stracone .Jeżli tylko SLD mądrze wyjdzie z tego potrzasku , to może zaoferować sejmowi przede wszystkim doświadczenie parlamentarne i wiedzę posłow lewicy .Dzisiaj dziennikarze prawie że odprawiaja egzekwie nad trupem SLD .Nalezy udowodnic ,ze nokaut to jeszcze nie smierc partii i przedwczesne jest skazywanie SLD na polityczny niebyt . Dzisiaj będzie trudniej niż wczoraj , bo musi sie SLD przeciwstawić PiS , a zarazem udowodnic ze ma więcej do powiedzenia od ugrupowania Polikota .Jeżeli SLD ma faktycznie jakiś p[rogram , to niech go niezwłocznie przedstawi.Moze byc on bardzo potrzebny na zbliżające się cięzkie czasy.Trudno bowiem wyobrazic sobie , aby problemy związane z kryzysem globalnym rozwiązywac walką z kościołem ,legalizacja narkotyków miękkich itd . Tu trzeba wizji gospodarczej , a nie gospodarczego nihilizmu. Jest więc szansa dla SLD .Rzecz w tym ,aby ją wykorzystać i pokazać ,kto naprawde reprezentuje lewicę , a kto próbuje tylko szermować hasłami lewicowymi.Czasy dla lewicy sa chyba bardzo ciekawe .Wykorzystajcie je.
  • 2011-10-28 17:24 | ziemek52

"Boska " na żywo

Nareszcie TVP SA przypomniała sobie ,że ma tzw. misję . Mam nadzieję , że Teatr Telewizji wróci na stałe do programu i oczywiście o godzinie 20:30 . Nie będzie więc może udawania ,ze TVP spełnia misję nadając programy kulturalne po godzinie 23 , jakby nadawano co najmniej "różowe seriale" , a nie teatr lub arcydzieła filmowe .Domagając się bowiem abonamentu i argumentując ,ze poprzez abonament TVP moze spełniac misję , zapominano o przesłaniu kulturotwórczym telewizji .Może wiec po świetnym spektaklu "Boskiej" zmieni sie coś na lepsze i abonenci faktycznie przekonają się ,ze warto płacić abonamemt na telewizje ,która nie traktuje widzów jak "mięso komercyjno-reklamowe"jak trafnie napisał mój przedmówca , ale ma nam coś ambitniejszego do zaoferowania .
  • 2011-11-14 18:49 | ziemek52

Re:DEBATA: Agresywni prawicowcy, lewicowcy, młodzi? Polska ma już problem?

Problem frustracji i agresji nasrastał i nasrastał będzie w miarę pogłebiania sie kryzysu światowego .Zawsze jest tak /i to jest przerażajaca prawda / ,że najpierw dochodzi do rewolty ,pózniej dopiero przychodzą rozwiązania .Czas kryzysu finansowego , niepewności strefy Euro i samej Unii daje potęzną bron w ręce eurosceptyków i narodowców , którzy bardzo łatwo szermują hasłami rzekomej utraty suwerenności przez panstwa członkowskie UE .Poza tym , przy wzrastającym bezrobociu i w ogóle braku perspektyw pracy dla mlodych ludzi oraz walących się budzetach poszczególnych państw ,które zgrażaja stabilnościa finansową tych że , łatwo znajduje się winnych i hasła ,które wskazują na winnych .W tym "sosie" znakomicie czuje się Jarosław Kaczynski , który juz bez ogródek pokazuje ,ze będzie budował politykę swojej partii na niezadowoleniu społecznym i podsycaniu społecznego gniewu , nie dajac nic w zamian .Takie metody znane są w historii .Wystarczy wspamniec chociazby dojście do władzy Hitlera w momencie katastrofalnego załamania systemu finansowego i przemysłu i obwinianie za wszelkie nieszczęścia Niemiec :Żydów , Ligę Narodów ,finasistów itd .Pewny jestem ,ze eurosceptycy zrobią wszystko i posuna się do wszytskiego , żeby na fali niezdowolenia z UE i kryzysu finansowego dojśc do władzy ,nie dając jednak nic w zamian .Po drugiej stronie stoją obrońcy demokracji , ale posuniętej juz do granic przyzwoitości .Demokracji hedonistycznej , gdzie juz własciwie wszystko mozna .Demokracji przekraczającej dotychczasowe normy obyczajowe w imie wolności .Juliusz Słowacki w "Podrózy na Wschód" pisał o Grecji mając na myśli Polskę "kraj ten zniszczyła tak wolnosci dżuma".Oby nie sprawdziły się słowa wieszcza .Po lewej stronie nie mamy oczywiście samych zadowolanych i pragących tylko wolnosci .I po tej stronie znajduja sie ludzie sfrustrowani i niepewni jutra ."Oburzeni" w USA proponuja bardziej sprawiedliwy podział dobr , sprawiedliwy udział w dostępności do dóbr .Przywołują w swoich hasłach ideę sprawiedliwosci społecznej i "równych zołądków" .Są to hasła równie niebezpieczne , bo wytwarzają w świadomości ludzkiej poczucie ,że coś mi się z góry należy i rodzące postawy roszczeniowe wobec panstwa .Swiat więc /w tym i Polska /stanął przed problemem pokojowego rozwiązania kryzysu w co trzeba wprząc najtęższe umysły .Inaczej grozi nawet rewolta niezadowolonych przeciw istniejącemu porządkowi i wartościom.
  • 2011-11-18 18:48 | ziemek52

Re:Premier wygłosił expose

Premier ogłosił expose na kryzysowe czasy .Takiego expose chyba każdy się spodziewał , oprócz jak zwykle zaskoczenych zdeklarowanych demagogów i populistów z PiS-u/.Rzecz jednak nie w tym ,że chce się wydłuzyc wiek emerytalny , ale w tym ,że robi sie to w momencie "stania pod scianą" i zdania sobie sprawy ,że dalsze pogłębianie deficytu panstwa grozi katastrofą na miarę Włoch lub Grecji .Ktoś powie "lepiej pózno niż wcale".Otóż niektóre reformy mozna było spokojnie przeprowadzic całe lata wcześniej .Wiadome bowiem było wszystkim Rządom od 1989 roku ,że pokolenie lat 50-tych czyli tzw.wyzu demograficznego przejdzie kiedyś na emerytury .Państwo pownno więc na czas przygotowywac takie przepisy , które nie groziłyby wprowadzaniem "terapii szokowych" , ale stopniowo i płynnie wprowadzały nowe zasady przechodzenia na emerytury .Dzisiaj ogłaszanie wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet o 7 lat !!! jest szokiem .Co prawda ten wiek ma byc osiągniety dopiero w roku 2040 , ale nie jest powiedziane jak będzie wyglądało stopniowe podnoszenie wieku emerytalnego paniom i w jakich przedziałach czasowych .Ma się rozpocząć o 2013 roku i tyle wiemy ?Co się tyczy mężczyzn to wiek emerytalny 67 lat ma byc osiągniety już w 2020 roku .Znaczy to że , roczniki do 1955 przejdą na emeryture jeszcze normalnie .Rocznik 1956 i wyżej już po osiągniecieu 67 roku życia czyli od roku 2023 . Winni temu są politycy , którzy w imię "kupowania poparcia społecznego" na wszelki wypadek nie ruszali ustaw emerytalnych. Zmiany radykalne w ustawie emerytalnej ,czyli "umowie społecznej" podważa wiarygodnoścć i zaufanie do państwa .Bowiem w zależności od sytuacji panstwo może obowiązujące dotychczas przepisy zmienic na nie korzyśc obywatela ,który zawsze jest słabszą stroną "umowy społecznej".Wydłużanie wieku emerytalnego /ku radości ekonomistów/ moim zdaniem nie jest wcale takie bez wad .Dłużej pracujący ludzie moga zajmowac miejsca młodemu pokoleniu ,lub byc w wieku przedemerytalnym bezpardonowo zwolnianym z pracy .I jedni i drudzy zwróca się z pomoca do panstwa , co z kolei obciązy budżet .Rząd powienien wprowadzic jeszcze jeden zmianę porządkującą przepisy emerytalne .Jezeli ktos przechodzi na emeryture lub przyspieszoną emeryturę , to kończy aktywnośc zawodową i zwalnia miejsce pracy młodszym .Nie powinno byc tak ,ze w poniedziałek przechodzi się na emeryture a we wtorek jest sie zatrudnionym na niepełny etat w innej a nawet w tej samej firmie.Można podjąc prace , ale trzeba zawiesić emeryture bądż rentę .Przed rządem i Sejmem widać będzie sporo pracy ,żeby w miarę łagodnie wprowadzać w życie przepisy ,które powinny byc wprowadzone w zycie juz przez rząd Millera i Kaczyńskiego , a którzy dzisiaj wylewają "krokodyle łzy" nad obciązeniami społeczenstwa.
  • 2011-11-27 17:36 | ziemek52

Re:Ceny paliw i energii wciąż rosną

W perspektywie kolejnych podwyżek paliw i energii/chyba dlatego nie lubię Nowego Roku , bo co rok to drozej/zadaję sobie pytanie ,po co te całe oszczędnosci .Docieplanie budynków , wymiana żarówek /obligatoryjna!/ na energooszczędne , wymiana okien ,wymiana termostów przy grzejnikach c.o., lodowkiAAA+ itd itp .Klient-konsument i tak tego nie odczuwa we "własnym portfelu" .Wręcz przeciwnie portefel ma coraz chudszy .Wychodzi na to ,ze lobby paliwowo-energetyczne im bardziej oszczędzmy , tym bardziej podnosi nam opłaty .Zastanawiem sie po co te inwestycje energooszczedne, za które płacimy , skoro nie mamy z nich wymiernych korzyści .Co z tego że oszczedzam energię , skoro coraz bardziej drożeje i coraz więcej muszę za nią płacić.Skoro oszczędzmy to mniej zużywamy .Zatem energetyka mniej sprzedaje .A jezeli mniej , to musi sobie to zrekompensować . Wydaje mi sie nieraz za cała polityka energooszczedna to tylko nabijanie kasy lobbies paliwowo-energetycznemu i branżom z tym przemysłem związanym .
  • 2011-12-05 18:41 | ziemek52

Re:Propozycja wprowadzenia ustawy sejmowej dotyczącej mandatu poselskiego.

Popieram w 100% .Nalezy skończyc z ignorancją wyborców przez posłów .W POlsce w wyborach parlamentrnych głosujemy najpierw na partie ,potem na kandydatów .Skoro więc wyborca oddał swój głos na partię X i z tej partii Kowalski jest posłem , to musi byc w niej do konca.Zmiana klubu oznacza zmiane partii .W związku z tym poseł Kowalski ,który został wyłoniony z partii X, powinien złozyć mandat .Na jego miejsce powinien zostac dokooptowany kandydat z partii X , który uzyskał mniej głosów od Kowalskiego .W przeciwnym razie dopuścimy do coraz większej arogancji posłów wobec wyborców .Potrzebni im jestesmy tylko w dniu wyborów .Powinniśmy miec zdecydowanie więcej do powiedzenia .
  • 2011-12-06 09:44 | ziemek52

Re:Znów problem z lekami refundowanymi

Pomijam zaznaczanie 30% , 50% ,100% .Tak na pacjenta rozum , to lekarz ,który ma komputer w gabinecie nie powinien miec z tym problemu .Komputer powinien lekarzowi odpowiedzić ,ile za co .Pod warunkiem że lekarz posiada w gabinecie komputer i nauczył sie go obsługiwać .Są bowiem tacy lekarze /i to wcale nie mało /,którzy niechcą żadnych innowacji ,poza zwiększaniem zasobnosci swoich portfeli .Już wystawianie osławionych nowych recept , które muszą być znormalizowane zostało wykpione własnie przez tych lekarzy ,którzy komputerów nie posiadają .Mój lekarz rodzinny wypisuje recepte na komputerze , która spełnia normy i jest czytelna .Dane pacjenta znajduja sie bowiem w komputerze itd .A juz największym kuriozum i "biciem po prostu piany" jest sprawdzanie czy emeryt lub rencista płaci składkę zdrowotną .Informuje lekarzy ,że kazdy emeryt lub rencista /posiadajacy odpowiednie legitymacje ZUS/ ma odprowadzana z mocy ustawy składę zdrowotną przez ZUS.Prosze więc nie straszyc rencistów i emerytów ,ze wystawi sie im recepty 100% odplatności , bo lekarz nie jest w stanie zweryfikowac czy jesteśmy ubezpieczeni .Mamy ubezpieczenie , bo jesteśmy emerytami,a składki odprowadza nam z lichych rent i emerytur ZUS .Prosze więc nie wykrzystywac emerytów i rencistów do swoich rozgrywek jako tarczy , za która mozna sie schować .My znamy swoje uprawnienia panie i panowie doktorzy .Jeżeli wieć lekarz wystawi mi receptę 100% płatną ,a nie refundowaną ,to zgłoszę to do sądu jako nierespektowanie prawa ,które istnieje .Lekarze tez podlegają prawu!!!
  • 2011-12-08 18:03 | ziemek52

Re:Trzymam kciuki za Marsz Niepodległości 13 grudnia

No właśnie .Mama nadzieję ,że media bacznie przyglądną się hasłom PiS-u , aby unaocznic ludziom ,co opozycja Kaczyńskiego nam proponuje oprócz haseł.Myslę zresztą ,ze gdy będzie juz pokazane całe pustosłowie PiS-u i rzekomych obrońców niepodległosci/przed kim i przed czym?/ to i tak, Adam Hofman , Mariusz Kaminski i spółka , będą mówic o manipulacji mediów i przekonywac ,ze "czarne jest białe".Rozumna opozycja powinna działać metodą Sikorskiego .Tak jak minister nakłaniał Niemcy do skuteczniejszego działania na rzecz obrony Unii ,tak i opozycja powinna nakłaniać Rząd Polski ,aby działał skuteczniej w celu obrony Unii i naszych w niej interesów.Żadne widma i fobie IV Rzeszy czy utraty suwerenności bądż niepodległosci nie powinny wchodzic w rachubę.Czekam na konstuktywną opozycję , a nie na szamanów wywołujących duchy przeszłości .Zobaczymy.
  • 2011-12-08 18:52 | ziemek52

Re:Rozmowa z prof. Kennethem Rogoffem, ekonomistą

To bardzo znamienne dla amerykańskiego ekonomisty i polityka , że upominają cały świat anie swój rząd .USA zaś siedzą w długach"po uszy" .Typowa amerykanska obłuda .Pan profesor Regoff nie wie albo niechce wiedziec ,dlaczego agencje ratingowe nie biły na alarm przed rokiem 2008 i załamaniem się rynku finasowego w USA ?Bo są amerykańskie !Jak to sie mogło stac panie profesorze ,że republikński szef banku centralnego USA Alan Greespan odsuwał ogłoszenie załamania finansowego do końca kadencji Georga Busha ?Jak to może byc ,że szefem banku jest osoba związana z jakąs partia polityczną ,a nie apolityczna ?I w końcu jak to jest ,ze agencje ratingowe nie reagowały na to , że szef amerykńskiego banku centralnego zamiast podwyższac stopy procentowe /bo wiedział juz o załamaniu finansowym/ obniżał je ,co jest zaprzeczeniem wszelkim zasadom ekonomii . Czy wobec tego agencje ratingowe zasługuja na poważne traktowanie ?Moim zdaniem nie , bo sa narzędziem w ręku USA w celu wywierania nacisków na inne panstwa w obronie własnych interesów.Swiat dzisiaj patrzy z trwogą ,że dobie globalizacji powstał twór ,czyli agencje ratingowe mogący przewrac całe państwa i bloki państw. Może się zdarzyc jednak ,ze prędej czy póżzniej pycha USA zostanie skarcona , bo Chiny gdzie USA sa zadłuzone w bilionach dolarów nie będa juz chciały wykupywac amerykańskich obligacji panstwowych , bo same obniżą im ratting.Pożyjemy ,zobaczymy .
  • 2011-12-08 20:25 | ziemek52

Re:Trzymam kciuki za Marsz Niepodległości 13 grudnia

Lubię taką dyskusję .Super.Poszedłym jeszcze dalej . Posłowie i senatorowie tylko 2 kadencje .Nalezy konczyc z"dożywociem'.
  • 2011-12-13 09:12 | ziemek52

Re:KOMU SŁOMA WYŁAZI Z BUTÓW!

Bardzo trafny komentarz . Niektórzy z polityków uważają bowiem, że tak jak w Sejmie, musi byc w całej Polsce .
  • 2011-12-14 16:50 | ziemek52

Re:PiS maszerował w rocznicę stanu wojennego

Wolę żyć w IV Rzeszy niz w kondominium Kaczyńskiego .
  • 2011-12-14 17:40 | ziemek52

Z twoich komentarzy wynika ,że na kazdym rogu ulicy , w każdej kawiarni ,kinie , toalecie itd stoi czerwony agitator , aparatczyk ,zdrajca .Zapewne ONR chciał uratowac przed 1939 rokiem Polskę ,ale mu sie nie udało. Moze mu za mało czasu dano ? Może za mało represjonował Żydów ? .Co sie odwlecze ,to nie uciecze ? Może teraz kolej na eurosprzymierzeńców .Swoją drogą Europa i POlska przerabiały juz narodowościowe ruchy nie raz .Wychodzi na to ,ze niektórzy nie pamietają czym to sie kończyło .Ja , wiem .
  • 2011-12-14 17:43 | ziemek52

Z twoich komentarzy wynika ,że na kazdym rogu ulicy , w każdej kawiarni ,kinie , toalecie itd stoi czerwony agitator , aparatczyk ,zdrajca .Zapewne ONR chciał uratowac przed 1939 rokiem Polskę ,ale mu sie nie udało. Moze mu za mało czasu dano ? Może za mało represjonował Żydów ? .Co sie odwlecze ,to nie uciecze ? Może teraz kolej na eurosprzymierzeńców .Swoją drogą Europa i POlska przerabiały juz narodowościowe ruchy nie raz .Wychodzi na to ,ze niektórzy nie pamietają czym to sie kończyło .Ja , wiem .
  • 2011-12-15 17:36 | ziemek52

Roman Dmowski był twórcą Obozu Narodowo-Radykalnego , który sympatyzował włoskiemu i niemieckiemu faszyzmowi . W swoim programie zawierał czynny antysemityzm i walkę z przeciwnikami politycznymi .W 1937 po upadku BBWR częśc działaczy tego ugrupowania przystąpiła do Obozu Zjednoczenia Narodowego .Dla OZON-u wartością najwyższa był naród .Pytanie tylko ,ale i bardzo zasadnicze ,który ? Wszak w Polsce przedwojennej było aż 33% mniejszości narodowych . Wiadomo ,że chodziło o Polaków . A reszta ? Echo takiej polityki znalazło swoje odbicie w haniebnym Marcu 68 roku .Dlatego UE została utworzona , aby przeciwdziałac europejskim nacjonalizmom , które doprowadziły juz nie raz do tragedii .I może ,to nie ja mam krótką i wybiórczą pamięć ,ale niektórzy chcą widziec i wiedzić tylko to, co chcą .Na tym ich spektrum historyczne się konczy .
  • 2011-12-15 18:31 | ziemek52

Re:Jak pracować, aby dożyć emerytury w wieku 67 lat?

Co rok wraca problem wieku emerytalnego i co rok politycy są zaskoczeni ,że tak dużo ludzi przechodzi lub przechodzic będzie na emerytury .Nie mogę zrozumiec ,jak to się stało ,że wszystkie rządy od początku procesu transformacji ustrojowej zapomniały ,że pokolenie tzw.wyżu demograficznego zestarzeje się i będzie wybierało się na emerytury .Poza tym nie czarujmy się .Wszelkie programy 50+ są przydatne może firmom szkolącym bezrobotnych .Szkopuł jest w tym ,że przedsiebiorcy nie bardzo chcą zatrudniać ludzi po piędziesiątce a juz po sześćdziesiatce wcale .Obawiam się ,ze po wydłuzeniu wieku emerytalnego do 67 roku życia zwiększy się ilośc ludzi bezrobotnych , bo panstwo by chciało abyśmy pracowali jak najdłużej .Tylko czy chcą tego przedsiębiorcy ?
  • 2011-12-20 10:30 | ziemek52

Bez recepty .

Dlaczego zakładnikami sporu między Ministerstwem Zdrowia ,NFZ , lekarzami i aptekarzami mają byc pacjenci? Ja posiadam legitymację ZUS-u emeryta i właściwie wynika z niej wszystko .Poniewaz ZUS z mocy ustawy odprowadza z mojej emerytury skladkę zdrowotną .Jestem więc ubezpieczony.Nie widzę więc podstaw ,dlaczego lekarz nie miałby mi wypisac recepty na leki refundowane .W przeciwnym razie każę lekarzowi doplacic z wlasnego portfela .Niech lekarz klóci się z NFZ i MZ sam , a nie za moim wstawiennictwem .Kuriozalne byłoby to ,że lekarz który rozpoznał u mnie chorobę i jestem u niego leczony nie wystawia mi recepty na lek refundowany , bo nie wie czy jestem ubezpieczony !DRugą sprawą to jest wielkośc recept .Lekarze którzy wprowadzaja do swoich gabinetów komputeryzację ,nie mają najmniejszych klopotów z wystawieniem recepty zgonie z wymogami .Lekarze którzy tego nie zrobili wola gadac , krzyczeć ,straszyć i bazgrać na receptach jak "kura pazurem".To własnie u nich jest najwiekszy opór. Trzecia sprawa to sa firmy farmacutyczne i powiązania lekarzy i aptekarzy z tymi firmami .Swego czasu /2 lata temu/gdy mieszkałem jeszcze w Szczecinie ,nie mozna było dostac odpowiednika leku Preductal MR 35mg .Kosztował prawie 50 złotych 1 opakowanie/60 tabletek/ .Przeprowadziłem sie do innego miasta w innym województwie i okazało się ,ze oprócz Preductalu MR 35 mg mozna dostac jego odpowiednik Setal 35 mg za cenę 35złotych .Widać z tego że cały Szczecin/bardzo duże miasto/ opanowany został przez jedna firme farmceutyczną .Po co sprzedawc Setal jak mozna drogi Precductal .Z innym lekami jest podobnie .Może wiec warto przyjżeć sie jeszcze bardziej i dogłbnie działaniom firm farmaceutycznych , które zbijają "złote kokosy' na lekach , bo maja ścisłe powiązania z lekarzami .
  • 2011-12-30 10:26 | ziemek52

Re:Leki 2012 - Minister uspokaja chorych i media

W dziwnym kraju żyjemy .W kraju , w którym istnieje nie tylko pogarda dla pacjentów ,ale i pogarda dla prawa .Może własnie z tego drugiego aspektu wszystko wynika , że jest jak jest ,czyli bałagan we wszystkim . Torpeduje się ustawy , które jeszcze nie weszły w zycie .Każe się je zmieniać zanim zaczęły obowiązywac .Własnie pod tym względem przodują lekarze .Słusznie mówi się ,ze słuzba zdrowia jest nie reformowalna .Konia z rzędem temu , kto da sobie rade z lekarzami , pielęgniarkami , szpitalami ,NFZ itd .Od sierpnia tego roku wiadomo było ,ze ustawa o odpowiedzialnosci lekarzy za wystawienie recept na leki refundowane , wejdzie w życie z dniem 1-01-2012 roku .Być może ta ustawa jest zła .Trzeba jednak najpierw umozliwic jej zadzialanie , a pózniej zmieniac drogą legislacyjną na zasadzie ustawy o zmianie ustawy .Faktem jest ,że Sejm RP stanowi kiepskie prawo .Ale nie mozna niestosowac ustanowionego prawa ! Nalezy jak najszybciej wdrożyć prace nad zmianą ustawy o receptach na leki refundowane .Czyżby OZZL nic nie wiedział od sierpnia ,że taka ustawa ma wejśc w życie ?Jeżeli była zła mozna ja było zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego .Podobnie mogła zrobic opozycja sejmowa .Dlaczego tego nie zrobiono ? Dlaczego wybrano metodę histerii , zastraszania pacjentów /nie poraz pierwszy używanych przez lekrzy jako tarcza /, tupania nogami .Żyby wymusić na ministrze ustępstwa ,żeby zawiesił wykonywanie ustawy ? Jak moze minister zawiesić ustawę czyli prawo wyższe w drodze rozporządzenia czyli prawem nizszym !Żyjemy więc w krju pogardy dla prawa i dla praw obywateli .Gdy pójdę do lekarza po 1 -01-2012 i wystawi mi recepte pełnopłatną na leki refundowane , to odpowiem mu z całą bezwzglednoscia ,zeby sie mną nie wyręczał , a róznice w cenie oddał mi ze swojego portfela. Pacjenci to nie są MARIONETKI ,które mozna dowolnie ustwiac i przestwiac w zaleznosci od widzimisię lekarzy .DOŚC wyręczania się nami . Nie wierzę , ani trochę w słowa pana Pieli czy Bukiela głębokiej troski o los najubozszych i chorych .Panu Bukielowi nigdy nie podaba się żadna reforma i zmiana .Jak większośc learzy jest niereformowalny .I jeszcze jedno a propos całej histerii o lekach refundowanych .W Szczecinie lekarze przepisywali mi lek Preductal 35 mg .Kosztował 50 złotych .W całym wielkim Szczecinie nie było tańszego odpowiednika tego leku .Lekarze tez mówili ,ze nie ma odpowiednika i przepisywali ten lek .Okazało się jednak ,ze gdy pojechałem do Słupska dowiedziałem się ,ze jest w aptekach odpowiednik Preductalu 35 mg o nazwie Setal 35 mg i kosztuje 33 złote . O czym to świadczy .Chyba tylko o tym ,że ma rację MZ ,ze walczy z monopolem firm farmeceutycznych , które swoimi wpływami ogarniają juz całę miasta i regiony .Placi za to pacjent , za którego teraz owe firmy wylewaja krokydyle łzy.
  • 2012-01-04 18:18 | ziemek52

Re:DEBATA: Awantura o leki, kto ma rację - lekarze? aptekarze? rząd?

Po pierwsze - w całej tej awanturze niegodziwe jest to ze OZZL bierze za zakładników pacjentów . Nie pierwszy zresztą raz Porozumienie Zielonogórskie i OZZL postepują w ten sposób . Po drugie - byłem dzisiaj u lekarza rodzinnego wypisac recepty .Recepty są wystawione zgodnie z ustawą , zaznaczone są choroby przewlekłe .Żadnego"protestu pieczątkowego" nie ma. Lekarz rodzinny ma w gabinecie komputer .Wszystkie dane wprowadza do komputera itd .Zatem nie było żadnych problemów z wystawieniem recepty , ani ze sprawdzeniem ubezpieczenia pacjenta .Wszystko na wysokim poziomie , bo w tej przychodni w Słupsku liczy się wiedza lekarza i pacjent . Po trzecie - pisałem juz nieraz ,że jeżeli ustawa /jak prawie każda uchwalona przez Sejm RP / jest kiepska , to nalezy ją zmienić w drodze ustawy .Premier ma rację ,że nie wolno obchodzic nawet kiepskiego prawa .Jednak zadaję sobie pytanie ,kto tą ustawę napisał , przegłosował i podpisał .Chyba były konsultacje z biegłymi w dziedzinie medycyny , farmacji ,prawa .Przeciez laicy /jak poseł Tomaszewski , czy posłanka Marczułajtis / jej nie napisali .Po drodze przeszła jeszcze przez komisje sejmowe .Głosowanie w Sejmie .Senat .Na końcu zas podpisywał ja prezydent RP , który na pewno "w ciemno" jej nie podpisał ,ale zaczerpnął konsultacji u specjalistów w tej dziedzinie . Środowiska lekarskie /jezeli nie zgadzały sie z ustawą / mogły zaskarżyc ją do Trybunału Konstytucyjnego .Dlaczego tego nie zrobiono to tajemnica pana Bukiela i Porozumienia Zielonogórskiego .Może uważają ,a wręcz na pewno ,że lepiej wywołać wrzawę ,tupać nogami ,straszyc pacjentów itd .Kamieniami na manifestacjach rzucają tylko zadymiarze .OZZL robi to bardziej wyrafinowanie i cynicznie biorąc sobie za "tarcze" pacjentów .Poza tym lekceważenie prawa nie wystawia Polakom najlepszego świadectwa ,jeśli chodzi o respektowanie prawa .Dziwnym zrządzeniem losu w Polsce srodowiska najbardziej zainteresowane zmianami w prawie , które wiedzą doskonale ,ze zmiany będą uchwalone na ich nie korzyśc protestują dopiero , po ich wejściu w życie .To juz polska norma .
  • 2012-01-04 18:26 | ziemek52

Po pierwsze - w całej tej awanturze niegodziwe jest to ze OZZL bierze za zakładników pacjentów . Nie pierwszy zresztą raz Porozumienie Zielonogórskie i OZZL postepują w ten sposób . Po drugie - byłem dzisiaj u lekarza rodzinnego wypisac recepty .Recepty są wystawione zgodnie z ustawą , zaznaczone są choroby przewlekłe .Żadnego"protestu pieczątkowego" nie ma. Lekarz rodzinny ma w gabinecie komputer .Wszystkie dane wprowadza do komputera itd .Zatem nie było żadnych problemów z wystawieniem recepty , ani ze sprawdzeniem ubezpieczenia pacjenta .Wszystko na wysokim poziomie , bo w tej przychodni w Słupsku liczy się wiedza lekarza i pacjent . Po trzecie - pisałem juz nieraz ,że jeżeli ustawa /jak prawie każda uchwalona przez Sejm RP / jest kiepska , to nalezy ją zmienić w drodze ustawy .Premier ma rację ,że nie wolno obchodzic nawet kiepskiego prawa .Jednak zadaję sobie pytanie ,kto tą ustawę napisał , przegłosował i podpisał .Chyba były konsultacje z biegłymi w dziedzinie medycyny , farmacji ,prawa .Przeciez laicy /jak poseł Tomaszewski , czy posłanka Marczułajtis / jej nie napisali .Po drodze przeszła jeszcze przez komisje sejmowe .Głosowanie w Sejmie .Senat .Na końcu zas podpisywał ja prezydent RP , który na pewno "w ciemno" jej nie podpisał ,ale zaczerpnął konsultacji u specjalistów w tej dziedzinie . Środowiska lekarskie /jezeli nie zgadzały sie z ustawą / mogły zaskarżyc ją do Trybunału Konstytucyjnego .Dlaczego tego nie zrobiono to tajemnica pana Bukiela i Porozumienia Zielonogórskiego .Może uważają ,a wręcz na pewno ,że lepiej wywołać wrzawę ,tupać nogami ,straszyc pacjentów itd .Kamieniami na manifestacjach rzucają tylko zadymiarze .OZZL robi to bardziej wyrafinowanie i cynicznie biorąc sobie za "tarcze" pacjentów .Poza tym lekceważenie prawa nie wystawia Polakom najlepszego świadectwa ,jeśli chodzi o respektowanie prawa .Dziwnym zrządzeniem losu w Polsce srodowiska najbardziej zainteresowane zmianami w prawie , które wiedzą doskonale ,ze zmiany będą uchwalone na ich nie korzyśc protestują dopiero , po ich wejściu w życie .To juz polska norma .
  • 2012-01-05 10:04 | ziemek52

Po pierwsze nie mam sobie nic do zarzucenia , bo nie zmyslam .Posiadając legitymacje rencisty jestem ubezpieczony z mocy ustawy .Chyba ze niektórzy tego nie potrafia zrozumiec ,jak to moze byc , że ZUS odprowadza skladki ubezpieczeniowe ,nastepnie rozlicza je w zeznaniu podatkowym do US .Mojemu lekarzowi to wystarczy .Jako człowiek honoru ja nie narażam swojego lekarza , bo przedstawiam mu dokumenty , które trudno podważyć.Chociaz dla malkontentow , w stylu pana Bukiela ,przyzwycajonych do bazgrania długopisem w karcie pacjenta i na receptach, nawet dowód osobisty nie jest wiarygodnym dokumentem .O legitymacjach ZUS niewspomnę . Moj lekarz jako człowiek honoru nie naraża swoich pacjentów na stres , podważając tak oczywiste fakty ,jak to ,że emeryt i rencista sa ubezpieczeni .Poza tym w Sejmie nie zasiada tylko PO , ale tez inne partie .Nie mówiąc juz o skladzie komisji itd . Wcale nie podważam tego ,ze ustawa jest zła .Prosze dobrze czytac .Kompromitujące jest to ,ze konczy swoj żywot po 4 dniach istnienia .Zdaje sie że nie pierwsza i nie ostatnia .To że ustawa wchodzi w życie , wcale nie oznacza ,że nie mozna jej było zaskarżyć .Błąd zaniechania czy celowe działanie ze strony OZZL ?
  • 2012-01-05 17:13 | ziemek52

Bzdura człowieku ! Szukasz dziury w całym . Nie możesz uwierzyc ,ze są rzeczy tak oczywiste ,że trudne do podważenia .Idąc twoim rozumowaniem należałoby podważyc czy kula ziemska kręci wię wokól własnej osi i wędruje dookoła Słonca .Życzę więcej optymizmu i obiektywizmu , bo racja jak zwykle leży gdzies po srodku .W aptece wykupiłem leki bez problemów .Malo tego ! .Przede mna sprzedano leki klientce za jej oświadczeniem .A jednak mozna wykrzesac trochę dobrej woli proszę Pana i nie tkwić w uprzedzeniach .
  • 2012-01-11 09:52 | ziemek52

Re:Dlaczego prok. Przybył próbował się zabić?

Rozpaczliwa determinacja ? A moze po prostu teatr i to bardzo mierny .Jakim prawem prokurator wniósł broń do prokuratury ? Czy ktos ,o tak słabej wytrzymałości psychicznej i emocjonalnej może kierowac prokuraturą ?Czy ktos o tak słabej psychice może słuzyc w wojsku ? Niestety ,ale sprawą muszą zając się psychiatrzy , a następnie prokuratura .Prokurator Przybył chcąc zwrócić uwagę /byc moze/na problemy w prokuraturze , skierował uwagę na samego siebie .Czy człowiek o tak rozchwianej psychice może byc godnym zaufania prokuratorem wojskowym .Osądzą psychiatrzy .
  • 2012-01-13 16:39 | ziemek52

Re:po wyroku

Zatem pierwszy powinien byc zdegradowany i sprawiedliwie osądzony pierwszy zdrajca Polski czyli Ryszard Kukliński . Albowiem nikt Ryszarda Kuklińskiego z przysiegi wojskowej nie zwolnił .Zatem sądząc Kiszczaka ,Jaruzelskiego itd za stan wojenny nie mozna stawic na piedestale Kuklinskiego za zdradę .W ten sposób brniemy w relatywizm moralny i zacieramy granice między dobrem i złem .Bezprawie podlega sądowi i słusznie . Złamanie przysiegi wojskowej i szpiegostwo na rzecz obcego panstwa tez podlega osądowi a nie gloryfikacji !!!
  • 2012-01-13 17:13 | ziemek52

Przede wszystkim należało by zapisać w ustawie ,ze każdy protest lekarzy , pielęgniarek , aptekarzy i w ogóle całej słuzby zdrowia , nie może odbywac sie kosztem PACJENTA .Pacjent nie moze byc zakładnikiem żadań lekarzy ,pielegniarek ,anestezjologów , aptekarzy itd .Jezeli postulaty lekarzy były słuszne a ustawa zła ,należało rozmowy prowadzić między NFZ ,MZ , Radą Lekarzy i samymi lekarzami .Zasłanianie się w tych protestach pacjentami jest szczególnie nie na miejscu i obłudne .Nie po raz pierwszy zresztą .Kiedys w obłudny sposób lekarze walczyli o podwyżki dla siebie ,też w trosce o pacjenta ? Za to moga pacjenci siedzieć godzinami w przychodniach .Czekac na spózniajacych sie lekarzy ,szybciej wychodzących z pracy .Zapewne w trosce o pacjenta , tyle że w prywatnym gabinecie .Dzisiaj byłem w aptece .Przede mna stała pani . Recepte ma wypisana w książece RUM .Na recepcie pieczątka "Refundacja do decyzji NFZ ".Czy lekarz ,który tą pieczątke przystawił zdawał sobie sprawę ,że książeczke RUM wystwił nie kto inny tylko NFZ !Od poniedziałku przystępują aptekarze do protestu .Chcą realizować recepty tylko przy zagrozeniu zycia lub zdrowia .To znaczy ,że najpierw sprawdza mi recepte a potem powiedzą ,że nie sprzedadzą , bo mogę się przemęczyć z cukrzyca , nadciśnieniem itd .Kazda bezprawna odmowa sprzedania leku powinna byc karana .Zgłaszajmy takie postepowanie do NFZ , Rzecznika Praw Pacjenta , Rzecznika Praw Obywatelskich .Pacjenci mają dośc bycia zakładnikami .Nie sprzedanie leku jest bezposrednim narazeniem na utratę zdrowia i to powinno byc karalne .
  • 2012-01-13 19:53 | ziemek52

Re:po wyroku

Zgadzam się w pełni .Pozdrawiam .Ziemek
  • 2012-01-16 16:52 | ziemek52

Re:Smoleńsk: nowe fakty, te same interpretacje

W Polsce jest wolność słowa i każdy może wypowiadac swoje opinie .Nawet najbardziej nieprawdopodobne .Wolnośc słowa jest i basta .Gdyby na tym się konczyło , sprawę by wyjaśniono , byc może zachowując odrebnośc zdań wkoncowym protokole . Jednak co do meritum przypuszczam ,że osiągnieto by konsensus .Tymczasem jednak w Polsce mamy wolnośc słowa i słusznie , ale także monopol na prawdę .A to juz jest bardzo grożne .Dlatego cokolwiek by nie powiedziano na temat katastrofy smolenskiej PiS reaguje histerycznie .To czy generał Blasik był w kokpicie czy tez nie , nie zmienia faktu ,że samolot spadł .Spadł z powodu błędów pilotów .Obawiam się jednak ,że kiedys przy koncu świata ,gdy staniemy wszyscy przed obliczem Najwyższego i dowiemy się absolutnie wszystkiego , to i tak PiS , Kaczyński i Macierewicz nie uwierzą i bedą chcieli powołac komisje . Maję bowiem monopol na prawdę .Swoją prawdę .
  • 2012-01-26 10:08 | ziemek52

Re:DEBATA: wolność w Sieci vs. prawa autorskie

Czytam wypowiedzi na forum i dochodzę do wniosku ,że prawda jak zwykle lezy po środku .Nalezy zdac sobie sprawe ,ze piractwo jest faktem i jest kradzieżą .Porównania internetu do biblioteki /pisal Jacek Żakowski /wydaja mi sie niepoważne .Przede wszystkim biblioteka zakupuje książki , e-booki ,albumy ,CD itd i w ten sposób jest włascielem zakupionego towaru .Moze go udostępniac w ramach przyjetego regulaminu .Każdy kto wypozycza ksiązkę musi ją zwrócić.Pytanie czy moze ją skopiować .Nie ,nie moze .POdobnie jest z książkami ,filmami ,CD ,które zakupię w księgarni .Stają sie moją własnością .Kradzieżą jest jednak ściąganie książek na tablety , bo za ściągnięta ksiązkę w internecie nie płacę !Az dziw bierze ze prof.etyki Magdalena Środa nazywa to wolnością ,a nie nazywa sprawy po imieniu czyli kradzieżą .Może profesor Środa zajęłaby się etycznymi aspektami piractwa w internecie .Moze dojdzie do jakis konkluzji czy jest to etyczne czy nie .Moze tez odpowie na pytanie ,czym się różni kradziez w internecie od kradziezy w sklepie ?.Zaznaczam ,ze etyka to jest nauka o moralnosci .Inną zupełnie sprawą jest restrykcyjnośc ACTA .Jestem za zwalczaniem piractwa w internecie .Chodzi jednak o metody !Słusznie mówi GIODO ,że przeglądnąc mój komputer może policja , ale dlaczego mają pozyskiwac moje dane osobowe jakies prywatne agencje ? To budzi mój zdecydowany SPRZECIW .Poza tym rząd nie wystawia sobie najlepszego swiadectwa nie informując ludzi o ACTA .Układ ACTA podpisuje rzad w imieniu POLSKI i to POLSKA , a nie rząd bedzie musiała te przepisy respektowac. Rządy sie bowiem zmieniają .Mam nadzieje że SEjm nie ratyfikuje ACTA , bo pod hasłem zwalczania piractwa narusza wolność osobistą , swobowdy obywatelskie w tym ochronę danych osobowych .
  • 2012-01-26 17:45 | ziemek52

Re:Prezydent podpisał waloryzację emerytur

Obawiam się ,że rząd moze po raz wtóry zostac postawiony "do kąta" przez TK.Poprzednio 1993 RPO prof EWa Łetowska skutecznie wypunktowała rząd Hanny Suchockiej przed TK ,za odebranie przywilejów branżowych i bezprawne zmniejszenie przeliczników osobom ,które juz przeszły na emertury. Kolejne rządy długo ten błąd naprawiały . Jeżeli prawnie obowiązuje waloryzacja procentowa ,to moim zdaniem nawet na rok nie można jej zmieniac lub zawieszać.Druga dziwna rzeczą jest to ,że prezydent RP najpierw podpisuje ustawę ,a naśtępnie wysyła zapytanie do TK czy ustwa jest zgodna z prawem .Trochę tak ,jak z budową domu .Najpierw postawiono , a potem pytają się o zgodę na jego postawienie .Polska norma !.Trzecia rzecz to jest kwestia samych waloryzcji .Procentowe czy kwotowe ? Niektórzy piszą ,że cięzko pracowali i uskładali sobie na wysokie emerytury .Powinna byc zatem waloryzacja procentowa .Nie każdy kto cieżko pracował ma wysoka emeryturę i odwrotnie . Emerytury sa wyliczane w zalezności od lat pracy i zarobków .Wobec tego juz sa zróznicowane .I słusznie .Zatem czy na pewno słuszne jest waloryzowanie rent i emerytur procentowo ,a nie kwotowo .Nie mamy takich samych emerytur !Może zatem waloryzacja kwotowa jest sprawiedliwsza ? Wszak ten kto ma wysoką emeryturę i tak będzie miał wyzszą ,od tego ,kto ma emeryture niską.Póki co jednak obowiązuje waloryzacja procentowa .Czy rząd nie złamał prawo roztrzygnie TK .Pożyjemy zobaczymy .
  • 2012-02-03 19:09 | ziemek52

Re:Wojna o ACTA okiem psychologa

Wydaje mi się ,ze w całym zamieszaniu wokół ACTA wszyscy potracili głowy . Mówi się tylko o wolnosci nic o odpowiedzialnosci .Dziennikarze przescigają się w pisaniu absurdów .Dośc powiedzieć ,ze doktor fizyki ,pracownik Instytutu Fizyki Jądrowej PAN na łamach GW z 2-02-2012 ,a więc umysł ścisły jak się zwykło mówić , pisze że " Jeden z producentów gier wystawia w sieci swoje produkty za dowolną opłatą .Uzytkownicy płacą , ile chcą,również nic ".Jeżeli mówimy w ogóle o opłacie , to nie może ona wynosić zero .Komputer takiej wartości nie przyjmie .JUż samo pojęcie opłaty wyklucza nie płacenie .Tymczasem doktor fizyki uważa ,za logiczne opłatę bez zapłaty .Popiołek z serialu "Dom" powiedziałby - koniec świata . W inny absurd popadają politycy , którzy wietrzą szanse na zwiększenie punktów procentowych w sondażach i pletą głupstwa .Ostatnio proponuja referendum na temat ACTA .Po pierwsze - po co referendum skoro wiadomo ,ze wszyscy sa przeciw .Po drugie -po co referendum ,jak nie wiadomo właściwie o co chodzi i co jest napisane w tym Traktacie .Głosowanie w ciemno ?To typowe dla PiS .Dla nich i tak jest wszystko jasne ,chociaz nic nie rozumią .Wystarczy że prezes powie tak i wszystko jasne .Widac więc ,ze po kolei wszystkim brakuje dystansu do ACTA i trzeżwej merytorycznej oceny .Z jednym sie zgadzam i niepotrzeba tu żadnego referendum , ze nikt /poza policją / nie ma prawa przeszukiwac mojego komputera .To tak jakby ktos chciał przeszukać moje szuflady w biurku .Mówię nie!!!
  • 2012-02-07 16:25 | ziemek52

Re:Polskość Szymborskiej

Norwid tak scharakteryzował Chopina cyt "Rodem Warszawianin ,sercem Polak , a talentem świata obywatel " .Z lekka tylko parafrazując ten cytat ,moża go zastosować do Wisławy Szymborskiej " Rodem Krakowianka ,sercem Polka , a talentem świata obywatelka ".Może to coś da do myslenia posłance PiS-u.
  • 2012-02-08 17:05 | ziemek52

Re:Sprawa Magdy i polski model rodziny

Kuka ! Zgadzam się z tobą w 100% . Tak trafnego komentarza dawno nie czytałem na tym forum .
  • 2012-02-11 16:50 | ziemek52

Re:Gdzie pracować, by doczekać emerytury?

Mam poważne obawy ,czy ustawa o podwyzszeniu wieku emerytalnego , nie jest napisana "na kolanie" .Wszystko na to wskazuje .JUz sama rozbieznosc zdań wsród koalicji rządowej wskazuje ,że rząd nie wypracował strategii pod nazwą "Wiek emerytalny - 67 lat " .Premierowi Tuskowi współczuję tylko o tyle ,że to on i jego rząd tą reformę wprowadzic musi .To że inne rządy na przestrzeni 20 lat lekceważyły problem jest jasne .Będzie to skutkowało , a nawet już skutkuje ,brakiem zaufania do państwa . Efekt widać przy wyborach . To tylko tyle jesli chodzi o wspólczucie .Jak ktoś chce rządzic , to musi co na siebie bierze . Rząd jednak chcac wydłuzyc wiek emerytalny /bo nie ma innego wyjścia/ musi przedstawić inne ustawy , które dotyczyc będą zatrudniania osób w wieku 50+ i 60+ .Chodzi tu o programy , szkolenia ,mozliwośc przekwalifikowania itd . Jezeli rząd tylko wydłuzy wiek emerytalny , to zafunduje państwu rzeszę 60 letnich bezrobotnych , którzy zamiast do pracy /której nie bedzie/przyjdą po zasiłki .Póki co rząd podniósł skladkę rentową , a więc zwiększył koszty pracy .Widac więc że polityka rządu jest nie spójna .Z jednej strony chce abyśmy dłużej pracowali ,zas z drugiej strony podnosi koszty pracy .Pracodawcy nie będą zatrudniali większej ilości pracowników ,jeżeli koszty pracy nie zmaleją .Jak na razie nie widac działań rządu w tym kierunku .Jest za to akcja wiek emerytalny 67 lat .A potem martwcie się sami ???
  • 2012-02-16 18:49 | ziemek52

Re:Emerytury i kilka innych spraw do rozwiązania

Projekt ustawy o wydłużniu wieku emerytalnego przygotowny został "na kolanie".Rząd nie przedstwaia nic w zamian . Wiadomym jest że wieku 60 lat zachorowalnośc się zwiększa . Prawo wieku i basta .Czy rząd proponuje zwiększenie nakładów na profilaktyke zdrowotną .Wcale .Czy rozwija sieć sanatoryjna , uzdrowiskową .Wręcz przeciwnie -zmniejsza .Czy wykupienie przez firme abonamentu na basen musi byc postrzegane pazernie przez ministerstwo finansów , jako dodatkowy przychód i obłozone podatkiem ?Gdyby pracodawcy nie musieli płacic podatku od wczasów , wykupywanie abonamentów na basen itp może bardziej opłacałoby sie im inwestowac w pracownika .Wiele jest rzeczy na które rzad wogole nie zwraca uwagi .Dlatego uważam ,ze przygotowano kolejny gniot .Tyle tylko że osmiesza to rzad i premiera Tuska .Może skończyć sie na zmianie rządu .Ludzie chca być traktowani poważnie !!!
  • 2012-02-23 18:51 | ziemek52

Re:Sto dni rządu Donalda Tuska

Ma rację Mika .Kolejny rząd nie odrobił lekcji zadanej juz w 1992 przez profesor Ewę Łętowską . Jako RPO zaskarżyła do TK ustawe o rentach i emeryturach odbierająca przywileje branżowe oraz wprowadzająca nowe zasady naliczania już nabytych emerytur i rent .Profesor Łetowska wykazała ,ze między panstwem a obywatelem zachodzi swoista umowa społeczna .Państwo ustala w drodze ustawy od kiedy i na jakich warunkach można przejsć na emeryturę .Obywatel liczy - tyle pracowałem ,tyle odłożyłem , tyle powinienem dostać .Jezeli obywatelowi w wieku przedemerytalnym zmiania sie dotychczasowe zasady przyznawania emerytur , to łamie sie umowę społeczną .Ma to swoje głebokie konsekwencje .Najpoważniejszą jest brak zaufania do panstwa .Państwo bowiem na skutek lenistwa rządzących i niekompetencji nie potrafi w pore zapobiec narastającemu problemowi o którym ,o zgrozo wie !!!Gdy juz wiadomo ,że obciązenia budżetu są juz tak duże , to rządzący zmieniają ustawę .To znaczy zmianiają warunki gry łamiac w sposób arogancki maksymę ,że umowy należy dotrzymywać /pacta sevanda sund /..Na arogancje władzy ,jej niekompetencje i nanszalancję zwróciła uwage już 1992 profesor Łętowska i kolejni Rzecznicy Praw Obywatelskich oraz Trybunal Konstytucyjny .Nic z tego .Władza i to kolejna lekcji nie odrobila.Własnie chodzi mi o słowo WŁADZA . Nie po to wybieramy rząd i parlament ,aby zostawiały po sobie partackie prawo i balagan .Rząd i parlament po to sa , aby podejmowac trudne decyzje .Wladza nie ma byc dobrym wujkiem .Władza jest od tego ,żeby brac odpowiedzialnośc za państwo .Musi tez szanować obywatela jako partnera w dialogu władza-obywatel . Nie wiemy więc dlaczego zmieniono naliczanie " w biegu" emerytur na kwotowe .Nie mówi nam premier dlaczego kobiety musza przejśc "terapię szokową" i pracowac o 7 lat dłuzej niż ich matki .Nie przedstawia żadnych koncepcji , które dadzą szanśe na zatrudnianie 60 latków i rozwieją wątpliwości .Czy rząd zminiejszy koszty pracy ? Jak narazie zwiększył .Jak ma kobieta i męzczyzna odkładac na emeryturę w 2040 roku ,jak dzisiaj pracuja na umowch smieciowych .Pytań jest dużo . Odpowiedzi rządu nie ma .Jest za to hasło emerytury 67 . Odpowiedzialna władza przedstwiłaby pakiet działań okołoustwowych .Na przestrzeni 20 lat od 89 roku ,ale i wcześniej przekonano nas skutecznie do jej nieodpowiedzialnosci .
  • 2012-02-28 16:56 | ziemek52

Re:Na seniorach da się zarobić

Bardzo bym był rad dowiedziec sie , co pan Krzysztof Mazur proponuje ,aby ograniczyć pazerność emerytów , którzy śmią życ ponad stan za 1000 złotych . Byc może pan Mazur uważa ,ze życie powyżej 70 lat jest zyciem ponad stan i proponuje wprowadzic model holenderski z usługą do domu .
  • 2012-03-01 18:16 | ziemek52

Re:Polska zagrała, Stadion Narodowy otwarty

Faktem jest , że Portugalczycy nie dali z siebie wszystkiego .Polacy wypadli niezle .Młodszym przypomnę ,ze przed MŚ w 1974 roku kadra Górskiego przegrywała i remisowała sparingi .Wszyscy mówili /mniej więcej 20 milionów ekspertów/ ze w Niemczech nie mamy czego szukac.Tymczasem bylo zupełnie inaczej .Poczekajmy więc i oceniajmy Smudę i reprezentację po mistrzostwach a nie przed .Stadiony mamy fantastyczne .Narodowy jest ekstra .Organizacja nie szwankowała .Za to kibice maja chyba wiele do nadrobienia . Byc moze zmęczni zimą nie przejawiają zbytniego entuzjazmu . Kibice przez większośc meczu byli jacyś pomrukująco-dopingujący . Owszem było kilka chwil gdy stadion wybudził sie jakby z letargu , aby po chwili znów przycichnąć i przejśc do pomruków .Juz samo zaspiewanie Hymnu Narodowego wyszło fatalnie . Nie wiem dlaczego kibice tak spieszą się z zaśpiewaniem hymnu .Przeciez orkiestra gra o wiele wolniej .No ale może się czepiam .Jesli zaś chodzi o doping , to niestety obstaje przy swoim .Kiepsko panowie .Przyglądnijmy sie i przysłuchajmy dopingowi angielskich kibiców podczas meczu reprezentacji Anglii . Chóry i śpiewy . Bez przerwy wybrzmiewa doping England , England .Stadion po prostu żyje .Tymczasem u nas jakas smuta .Jakby Jan Tomaszewski zaczarował niektórych malkontenctwem i zwątpieniem .Nie dajmy się zgorzknialcom .W czerwcu niech nasze orły rusza do boju ,a kibice do dopingu i spiewu .
  • 2012-03-05 19:00 | ziemek52

Re:Katastrofa PKP: wyjaśnić i inwestować

No własnie wyjaśnic i inwestować .Jak narazie w wypowiedziach prawie ani słowa o inwestycjach , a wyjasnienie dla niektórych znaczy rozliczyc rząd .Tyle tylko , że rząd , ani minister Nowak nie stoi za pulpitem w dyspozytorni ruchu i nie przestawia zwrotnicy .Owszem za inwestycje odpowiedzialny jest rząd i minister .Za wyjasnienie katastrofy tez. Jednak za dobrze wykonaną robotę odpowiedzialny jest dyspozytor i musi ja wykonac dobrze choćby firma zalegala z wypłatą .Poki co współczuje wszystkim .Poszkodowanym i tym którzy przyczynili sie do katastrofy , bo będa musieli unieśc cały cięzar winy ."Tylko jutro jest wolne od błędów " .Prosze więc o troche umiaru w osądach .
  • 2012-03-06 18:51 | ziemek52

Re:Szef Solidarności grozi rządowi. Rozmowa ze związkowcem

To ee dzisiaj ludzie pracują nieraz w warunkach urągającym przepisom jest winą Związków Zawodowych .To ze dopuszcza się umowy smieciowe jest winą Zwązkow Zawodowych .Przespały sprawę na czele z panem Dudą żyjąc na ciepłych posadkach . Pan Duda zdaje sobie sprawę z absurdalnosci referendum w sprawie wydłuzenia wieku emerytalnego .Jednak jeszcze bardziej absurdalnym wydaje się bronienie absurdu .Następne referendum powinno dotyczyc większych zarobkow . Moze jeszcze i wyższych emerytur i rent .Tez by sie przydały wyzsze .Do czego prowadza absurdy w gospodarce mozna zobaczyć na przykladzie Grecji .Czy pan Duda tęskni do syndromu Grecji ?No ,ale żeby nie było nonsensów za mało ,to w ewentualnym referendum będą brali udział równiez ci , których zmiany w ustwie już nie dotyczą .Może wiec Związki Zawodowe zamiast robic zadymę zmusza rząd do przedstwienia calego pakietu zmian okołoustawych .Chodzi o profilaktyke zdrowotna dłuzej pracujacych , formy wypoczynku i rehabilitacji ,przedszkola , żlobki . W koncu także naklady na szkolenie pracownikow , którzy będą zmieniac pracę . Własnie na tym polu moga sie zwiazki wykazac prawdziwa troską o ludzi pracy . Mysle że Solidarnośc i OPZZ maja tu wieksze pole do popisu anizeli w organizowaniu bezsensownych manifestacji .
  • 2012-03-07 18:27 | ziemek52

Re:Janina Paradowska rozmawia z Januszem Palikotem

Palikot mówi ze w RPP że " ideowo łączymy rózne nurty - haseł Zielonych , nieco liberalizmu gospodacego potrzebnego gopodarce i lewicowego światopoglądu". .To w koncu kim są Zielonymi ,liberałami czy lewicą ? A może w zaleznosci od koniunktury politycznej będą tym albo tamtym .Głoszenie haseł i programow socjaldemokratycznych czyli lewicowych , a w praktyce wyznawanie liberalizmu jest delikatnie mowiąc pomieszaniem z poplątaniem ,żeby nie powiedziec oszustwem .Jeżli tak to nawet manifestacja 1 majowa pod hasłami lewicowymi nie zmniejszy mojej nieufnosci do RPP .Nie mam żadnych gwarancji ,ze po dojściu do wladzy nie zmienia skory z socjaldemokratów na zaciekłych liberałów , których w RPP jest bardzo duzo .Czas pokaże.
  • 2012-03-12 16:52 | ziemek52

Re:Kościół katolicki to nie jest państwowa firma.

Bardzo dużo kosciołów to także zabytki architektury i kultury .Czy ich tez nie nalezy dotowac ?Szkoda by było ,zeby takie zabytki jak np. Kościół Mariacki w Krakowie ,Bazylika w Pelplinie czy kościół Swiętego Krzyża w Warszawie i dziesiątki innych popadły w ruinę . W swojej słynnej powieści " W poszukiwniu straconego czasu" Marcel Proust , który nie był specjalnie wierzący oprowadza swego bohatera po kościołach , w ktorych podziwia piękno architektury , malarstwa ,rzeżby itd .To jest dziedzictwo ludzkiej kultury .Czyzby w dzisiaj wystarczały niektórym hipermarkety i internet .
  • 2012-04-27 22:28 | ziemek52

Re:Ustawa o związkach partnerskich

No prosze mnie nie rozśmieszać argumentami o wyższosci związku partnerskiego nad małżenstwem .Sprowadzanie małzeństwa do kontraktu jest niepowazne .Kontrakt mozna zawierac na jakiś okres pracy , ale nie na wspólne życie . Umowę , kontrakt mozna rozwiązac lub napisac do niej aneks i zmienic warunki umowy .Przysięga do czegos zobowiazuje !!! Przede wszystkim do tego aby jej dotrzymać , a także do pracy nad sobą , wspólnego ponoszenia ciężarów zycia itd .Niektórzy chca przed tym uciec dlatego krytykuja związek małżeński . Chca żeby zawsze było łatwo i przyjemnie . Tak nie jest i nigdy nie będzie .W końcu tez małzenstwo jest po to by mieć potomstwo i je wychowywać .Najlepiej bowiem wychowywane sa dzieci przez ojca i matkę .Zaznaczam przez ojca i matke a nie dwie mamy lub dwóch ojców !!!Prosze tez nie mówic ze w związkach prtenrskich jest tak rózowo .Przemoc wobec rodziny jest równie częsta w małzenstwach jak i w konkubinatach . Małzenstwo to wpólny wysiłek " na dobre i na złe" .Ziemek - 38 lat w związku małżenskim .
  • 2012-05-19 16:19 | ziemek52

Re:Uboczne skutki ustawy emerytalnej

O konieczności przedłuzenia wieku emerytalnego nie ma co dyskutowac .Trzeba to zrobić i każdy zdroworozsądkowo myslący Polak to wie .Natomiast o łagodzeniu następstw jak najbardziej trzeba mówić . I to trzeba było robić RÓWNOCZEŚNIE .Niepowazne jest /zeby nie powiedziec aroganckie / ze strony Rzadu ,przedstawienie załozen łagodzących skutki wydłuzenia wieku emerytalnego do grudnia 2013 roku .1,5 roku po wydłużeniu wieku emerytalnego .Czyżby Rząd nie miał pomysłu i dopiero się będzie zastanawiał co robic ,albo jakoś to będzie .Otóz obawiam sie ,że może nie byc jakos tam ,tylko pan Duda i Solidarnośc , a także inne związki zaczną masowe protesty .I slusznie . Każdy chce bowiem wiedzieć , co mu rząd w zamian za wydłużenie wieku emerytalnego proponuje . Dołączy do tego na pewno opozycja , która takiej okazji /podanej wręcz na tacy/ nie przepuści .
  • 2012-06-03 17:59 | ziemek52

Re:Co tak naprawdę powiedział Prezydent Obama o obozach zagłady:

Jedno okreslenie w tej wypowiedzi jest mądre , w którym pan P.Baranowski przyznaje się do nieznajomości języka angielskiego .Nie przeszkada mu to w tłumaczeniu tekstu z języka angielskiego . Zauważyć trzeba w tym miejscu że nie jest to czysty język angielski, ale amerykanski bardzo rózniący sie od klasycznego angielskiego . Jaki język tłumaczy paradnik dla samouczków tego pan P.Baranowski nie podaje . Nie ważne .Wazne ze sie natrudził i przetłumaczył w jego mniemaniu lepiej, anizeli usłyszal tłumaczenie na miejscu sam prof. Adam Rotfeld odbierajacy wyróznienie .Mysle że pan P. mogłby byc znakomitym tłumaczem literatury nonsensu .Wyrażnie sie marnuje .Proponuje jeszcze tłumaczyc z jezyka migowego nie znając go .Efekt będzie podobny . Może własnie ze słownikow dla samouczkow tłumaczą Barakowi Obamie jego współpracownicy .Stąd te błędy .Całe to nieporozumienie powinno unaocznić wszystkim do czego prowadzi poprawnośc polityczna i wprowadzanie eufemizmów zamiast prawdziwych i konkretnych pojęć .Lepiej ,konkretniej ,prawdziwie i nie obrażających współczesnych ludzi byłoby okreslenie Hitlerowskie Obozy Koncentracyjne na terenie Polski .Koniec i kropka .Wtedy nikt nie powinien sie obrażać na prawdę historyczną ani korzystac z poradnikow dla samouczków .
  • 2012-08-16 16:21 | ziemek52

Re:O nowych zagrożeniach dopingiem

Od siebie dodam tylko uwagę do tego ciekawego komentarza . Otoż zastanawia mnie dlaczego Bolt przebiega linię mety zupełnie prawie nie zmęczony . Uchodzi to uwadze red.red Szaranowiczowi i Józwikowi , którzy popadają w euforię , gdy tylko Bolt pojawi się na bieżni . Nie starają się dostrzec pewnych zastanawiających niuansów . Może to wiek i wzrok juz nie ten ? Kiedys bowiem byli bardziej chłodni w swoich ocenach i mniej skłonni do popadania w bezkrytyczny entuzjazm .
  • 2012-08-16 17:00 | ziemek52

Re:Olimpijscy wygrani i przegrani

Po części mogę się zgodzić z komentarzem . Jeśli chodzi o naszych siatkarzy to zgodzę się ,że najwięcej hałasu i gestów triumfalizmu jeszcze przed igrzyskami zrobiły media . Nie chodzi mi o porażki , bo te są wpisane w życie sportowca . Medali w poszczególnych dyscyplinach jest 3 a chętnych do zdobycia kilkakrotnie więcej .Dlatego niestety komuś przyjdzie przegrać . Chodzi oto w jakim stylu przegrać , jeżeli juz się porażka przytrafi . Najgorsze w Londynie było to ,że porazki naszych reprezentantów były w żenującymn stylu .Florecistki , judocy , wioślarze , tenisici , lekkoatleci/ Rogowska , Wojciechowski , Fajdek , Pyrek ,biegaczki na 400m , sztafety / pływacy , siatkarze i wielu wielu innych po prostu oddawali pola bez walki . Taka postawa sportowca jest nie do przyjęcia na Igrzyskach Olimpijskich szczególnie . Tu musi byc duch walki . Dlatego zgodzę się że coś jest nie tak z nastawieniem psychicznym u większości naszych zawodnikow . Bynajmniej nie chodzi mi o odnoszenie przez nich samych zwyciestw. .To jest nierealne . Chodzi o styl walki , o ducha walki , o nie trwonienie lat przygotowań ,bo nie umią sobie poradzic z emocjami i obciążeniemi psychicznymi .Tutajj mogą wiele dobrego zrobić psycholodzy .Może więcej niż ministra Mucha pisząca " na kolanie" plan 16-letni z perspektywą na igrzyska w 2028 roku .Myśleć trzeba o Rio i tu pole dzialania dla psychologów , aby umieli wpoić zawodnikom ducha walki a niekapitulanctwa . Przykład Adama Malysza mówi sam za siebie .
  • 2012-08-16 22:06 | ziemek52

Re:Olimpijscy wygrani i przegrani

W pełni sie zgadzam .Do tej gorzkiej konstatacji dodam jeszcze ,ze do Tokio w 1964 roku pojechała naszych zawodników 140 .Przywiozlo medale 24 . Miejsc od 4-6 cale mnóstwo . Do Londynu pojechało 210 a medlae przywiozlo 10 . W Tokio medale 17 % zawodników w Londynie 4,7 % . Liczby mówia same za siebie .W dodatku w 1964 roku bylismy krajem znacznie biedniejszym aniżeli dzisiaj .
  • 2012-08-30 20:15 | ziemek52

Re:Kiedy zapanuje demokracja w Sejmie RP?

Obawiam się jednak ,że dopiero wtedy Parlament stałby się niedemokratyczny.Zaczęłyby dzialac uklady /które i tak są/ ale byłyby zupełnie bezkarne.Wyborca ma prawo wiedzieć jak posłowie głosują.Parlament europejski to jest bardzo dziwna instytucja, której nie darzę zaufaniem wymyśla bowiem przepisy urągającewiedzy naukowej twierdząc na przyklad ,ze rak to ryba a merchewka to owoc .Dlaczego by więc to co nedomokratyczne mialo byc dla Parlamentu Europejskiego demokratyczne . Deputowanych do PE też wbieramy i chę wiedzieć , jak glosuje deputowany X . Czy to co glosil w kampanii wyborczej znajduje odzwierciedlenie na sali obrad .Inaczej wyborca na własne życzenie ograniczy sie do nic nie znaczacego przedmiotu do glosowania . Czy oto nam chodzi ?
  • 2012-08-31 09:04 | ziemek52

Re:Kiedy zapanuje demokracja w Sejmie RP?

Szkoda że nie odniosłes się tak swapliwie do kwestii- czy brak tajnego głosowania ,czyni parlament niedemokratycznym czy nie .Ja che wiedzieć , który z posłow lub deputowanych głosuje ,za marchewką , rakami lub poważniejszymi sprawami .Chcę wiedzieć , bo to dotyczy mnie . Nawet jeśli chodzi o portugalski dżem .Chyba ,że ktos chce się uważac za bezwolną maszynkę do głosowania . To jednak jego sprawa , a nie moja .Dązymy do jawności a utajniamy głosowanie ? Jedno wyklucza drugie .
  • 2012-09-03 12:29 | ziemek52

Re:Enklawy PRL żyją i mają się dobrze

Szkoda ,ze autor artykułu nie zadał sobie trudu szerszego i bardziej wnikliwego spojrzenia na relikty socjalizmu w Polsce . A mają się one zupełnie dobrze . Gdyby problemem był tylko Związek Ogródków Działkowych lub Krajowy Związek Kółek Rolniczych byłoby "pół biedy". Otóz jednym z najpotężniejszych reliktów socjalizmu w Polsce jest Słuzba Zdrowia . Jest ona zadłuzona na miliardy złotych . Gdy tymczasem wyplacane są pracownikom 13 pensje .Związki Zawodowe Lekarzy i Pielegniarek wymuszają podwyzki . Za przepracowanie 30 lat pielęgniarka dostaje 5 tys złotych nagrody jubileuszowej . Jak to jest mozliwe w szpitalach , które nie wypracowują zysku ! Wręcz przeciwnie , ciągle budżet musi do nich dokladac .Następny "dinozaur" socjalizmu to jest ZNP . Mozna jeszcze wskazać takie relikty socjalizmu jak gornictwo i PKP ,a w szczególności dzialające tam Związki Zawodowe .Zamiast więc brac sie za ogrodki dzialkowe i Kólka Rolnicze , może Rząd RP nareszczie wziąłby się za prawdziwe rekiny socjalizmu w wolnej Polsce .
  • 2012-09-22 18:01 | ziemek52

Re:Procesy o obrazę czci: jak nie ograniczać wolności słowa

Wywalczylismy wolność słowa .Teraz kolej na wywalczenie odpowiedzialności za słowo .Dzisiaj mozna ,w imię wolności słowa ,obrażać drugiego człowieka .Czas ,aby zaczeto odpowiadać za słowo , jak za czyn .Rzecz w tym ,aby przy wprowadzaniu odpowiedzialnosci za słowo nie graniczac wolnosci slowa .
  • 2012-09-22 18:32 | ziemek52

Re:DEBATA: Dzieci pod zbyt wielką presją?

Dobór naturalny , kto nie wytrzyma ten ... co , czort z taboj ? Wpisujesz sie czlowieku w najgorsze idee eugeniki , tak chętnie stosowanej w ideologii faszystowskiej .
  • 2012-09-27 18:30 | ziemek52

Re:Zamienione zwłoki, PiS atakuje

Errate humanum est .Człowiek jest omylny . Zapomina o tej maksymie PiS .Bywa i to nie rzadko ,że w szpitalach na porodówkach położne pomylą noworodki .Zatem i w przypadku identyfikacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej popełniono błąd . Trzeba go jak najszybciej naprawić . Rozumiem ból i żal rodzin ofiar . Jednak robienie z tego sprawy politycznejprzez PiS i traktowanie jako "łakomego kąska" , aby przyłożyć rządowi Tuska i marszałek Kopacz jest rzecza wstrętną .Ciszej nad tymi trumnami .
  • 2012-09-29 16:03 | ziemek52

Re:Sejmowa debata o ekshumacjach ofiar TU154

Mądrze powiedziane . Nareszcie . Większośc to jazgot , któremu powinni przyjrzec sie psychiatrzy .Prawda jest taka jak piszesz . Kryzys juz mamy . Bezrobocie rosnie .Ceny idą w gorę .Wymiar Sprawiedliwości nieskuteczny .Bieda coraz większa . Zadłużenie państwa rosnie . A Sejm pogrąza się w politycznej poranoi . Rządu Tuska mam po uszy .Nie dlatego ,ze akurat za kadencji Tuska miala miejsce katastrofa smoleńska .Bynajmniej .Rząd Tuska nie pomyslu na kryzys . Dojście Kaczyńskiego i PiSu do wladzy grozi kompletną ruiną gospodarki .Objęcie władzy przez PiS to jest gwarantowna ucieczka rynkow finansowych z Polski .Zalamanie gieldy i finansow panstwa . Grozi nam Grecja w Polskim wydaniu . Czyli Polak Polakowi wilkiem . Niektórzy mowią ,że doczekalismy ciekawych czasow .Uwazam że doczekalismy czasow beznadziejnych .Czasow pata politycznego . Malo kto bowiem chce rządow Tuska , ale szaleństwem byloby objęcie rzadow przez PiS i Kaczyńskiego . Tertium non datur ? Dla mnie jest . Wyjazd do corki za granicę , aby przeczekać czas paranoi . Oby nie .
  • 2012-10-31 08:51 | ziemek52

Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

Wczorajsza publikacja "Rzeczpospolitej" ma jeden plus . W jej wyniku poznalismy prawdziwe oblicze Jarosława Kaczyńskiego .Ku przestrodze tych , ktorzy uwierzyli , ze moze objac wladzę i wyprowadzić Polske z kryzysu. Jeżeli obejmie / a w demokracjach już nie takie rzeczy się zdarzaly/to nie będzie to juz III RP , IV RP ,ale Rzeczpospolita Smoleńska .Trzeba zamawiac wcześniej bilet na samolot ...
  • 2012-10-31 17:26 | ziemek52

Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

O tym jaki jest Jaroslaw Kaczyński wiem juz od 1992 roku . Nic się nie zmienił .Może niesprecyzowalem ,o co chodzi mi w mojej wypowiedzi . W kazdym razie chodzilo mi , ze moze przejrzą na oczy ci , którzy krzyczą "Jaroslaw zbaw Polskę".Chociaz faktycznie "co slepemu po kolorach".Pozdrawiam .
  • 2012-10-31 17:38 | ziemek52

Re:Co zrobić z trotylowym kacem?

Wszak to car Piotr I powiedział ,że na Polakow nie potrzeba dzial ,wystarczy ich skłócić .Rosja jest w tym zadziwijająco konsekwentna .Dlatego teorie spiskowe Kaczyńskiego i Macierewicza są Rosji jak najbardziej na rękę .Wcale nie muszą sie wysilać i tlumnaczyc ze swoich błedów . Wystarczy że Polacy sie kłócą i toną w absurdach . Tego jednak Kaczynski nie widzi , bo uważa ,że tylko on posiadl prawdę o tragedii smoleńskiej.
  • 2012-11-01 20:56 | ziemek52

Re:Co zrobic z radnym PIS z Sosnowca wzywajacym do bezprawia?

Radny jest wybierany w wyborach powszechnych . Jest więc osoba zaufania publicznego .Z racji pełnienia funkcji musi byc osobą wysoce etyczna i przestrzegajacą prawa . Wszelkie nawolywania przez radnego do łamania prawa , powinny być przeczynkiem do zawieszenia go w funkcji radnego albo ostrej nagany .Zachodzi jeszcze pytanie - czy ow radny chce lamac prawo na wlasne zyczenie , czy namawia innych do bezprawia . Jeżli czyni to na wlasny rachunek , to wolna wola .Konsekwencje tez zgodnie z zyczeniem .Czy tez ow radny namawia innych do bezprawia .Namawianie innych do czynow bezprawnych jest karalne . Tak czy owak pan radny z Sosnowca musi się liczyć z konsekwencjami .Podejrzewam jednak ,ze radny po prostu ma wybujałe mniemanie o sobie i pisząc na Facebooku pomyślał ,ze jest prawie na trybunie sejmowej .Żalosne .
  • 2012-11-01 21:38 | ziemek52

Re:Spiskowe teorie katastrofy smoleńskiej

Demokracja to nie jest ustrój doskonały , który przez swą doskonałosc jest po prostu nienaruszalny i obroni się sam .Jak dobry ogrodnik pielęgnuje róze , aby jak najdłużej rosły i wydawały coraz piękniejsze kwiaty , tak i demokracje nalezy pielęgnowac .Wszelkie zaniedbania w uprawie szybko zachwaszczają ogród .Wszelkie zaniedbania demokracji powodują dochodzenie do głosu pod haslami demokratycznymi sil antydemokratycznych .Przecież to demokratyczne społeczenstwo Niemiec wybralo Hitlera do wladzy .Wystarczyło negowanie przez Hitlera ukladu Wersalskiego i przerzucanie odpowiedzialnosci za kryzys w Niemczech na Żydow i komunistow oraz międzynarodowy spisek ,zeby społeczenstwo w to uwierzyło .Do takich kampanii potrzebna jest ulica . Bo tam najlatwiej sprzedaje sie demagogia i wszelki populizm . Ciekawą diagnozę "demokarcji ulicznej " daje Józef Mackiewicz cyt "Jezeli jednak rzeki nie posiadają duszy , to ma ją w kazdym razie ulica .Duszę zbiorową , surową , kolektywną .Dlatego ulica nie może byc sprawiedliwa . Ulica może reagować pod wpływem , entuzjazmu lub terroru , pod wpływem strachu , nacisku z zewnatrz , pod wrażeniem radosci , ale nigdy z poczucia sprawiedliwosci . Ulica jest od tego , by rzucać kwiatami lub rzucać kamieniami , wydawac okrzyki "hura" lub potrząsac pięsciami ,ale nigdy od tego , by wnikac w życie jednostki" .Dlatego Jaroslaw Kaczynski pod haslami demokratycznymi wyprowadza tlum na ulicę .Ten tłumem jest znacznie łatwiej manipulować ,anizeli sluchaczami przemowien sejmowych .Winę z ten stan rzeczy ponosi tez rzad . Chodzi szczegolnie o wyjasnienie "az do bólu" tragedii smoleńskiej .Wszelkie zaniedbania i niedopowiedzenia bardzo szybko przechwytuje PiS , tworząc swoja ideologie spisku i zamachu . Jeżeli rząd nie wyjasnia wszytkiego kosewkwentnie i mozolnie aż do znudzenia , to robi to na ulicy za niego PiS i jego poplecznicy .Wszak w demokracji mamy prawo wiedzieć i to wszystko ,nawet gdyby miało boleć .Lepsze to niz wszelkie teorie spiskowe , za pomocą ktorych opozycja chce dojśc do wladzy bo programu antykryzysowego nie ma .Buduje więc swój program na nienawiści i podważaniu wiarygodnosci państwa .
  • 2012-11-02 13:11 | ziemek52

Re:Smoleńsk - temat powracający

Oszołomstwa Macierewicza mam juz powyżej dziurek w nosie .Kaczyński i PiS zbudowali na tym cłą swoją polityke dojscia do wladzy . Nieraz zastanawiam sie czy nie lepiej by sie stalo , jakby ta wladze w końcu objęli .Trudno nie takie rzeczy Polska przetrzymala . Bardzo szybko jednak ludzie zrozumieja ,że za pomoca "tragedii smolenskiej " nie da sie rzadzic panstwem . I to bedzie koniec partii Kaczyńskiego , Macierewicza i społki .Być może Kaczyński i spolka zapomnieli ,że poplecznicy klaszczą w dlonie i rzucają kwiatami do czasu .Potem ci sami polepcznicy , tym samym ludziom , wygrażają pięsciami , gdy kraj pogrązy sie w kryzysie .
  • 2012-11-03 19:06 | ziemek52

Re:Rewolucja ciemniaków

Polska znalazła się w politycznym pacie .Państwo jest rządzone juz przez kolejna partie i koalicję nieudolnie .Do Sejmu wybieramy nie wiadomo kogo .Krasomowcow pochylajacymi sie rzekomo nad dolą biednych , bądz oszołomów pelnych frazesow na temat tragedii smolenskiej . Natomiast zainteresownych budżetem panstwa na sali sejmowej jest garstka . Śmiem twierdzić ,że sa dużurni posłowie wyznaczeni przez partie , aby ktoś w ogole byl . Inaczej minister Rostowski mowil by do scian . Dochodzę do wniosku że moze Polsce potrzebna jest kuracja wstrząsowa .Niech Kaczyński i spolka dojdą do wladzy . Za rok ja oddadzą i juz pójda w polityczny niebyt .Jaroslaw Kaczyński , ktory tak skutecznie gra na niezadowoleniu spolecznym oraz urojeniach o smoleńskim zamachu zapomina ,że nic nie trwa wiecznie . Zapominaja Kaczyński ,Macierewicz i spólka ,ze dzisiaj ludzie na ulicy sypiący im pod nogi kwiaty i wiwatujacy na ich cześć , za miesiąc lub za rok , zamienią sie w tłum wymachujacy zacisniętymi pieściami i rzucający kamieniami .Może potrzebna nam jest taka kuracja wstrząsowa , aby zobaczyli ci , co wierzą slepo w obiecanki Kaczyńskiego ,do czego ich to zaprowadzilo .Może więc Rewolucja ciemniakow wyjdzie nam na dobre .Może ich oświeci ?
  • 2012-11-03 21:29 | ziemek52

Chyba nie potrzebnie , aż tak emocjonalnie podszedles do mojego komentarza .Po pierwsze obowiazkowych badan psychiatrycznych nie wolno robic .Chyba że cofniemy sie do epoki bolszewizmu .Po drugie : Joot , czy nie uważasz ,że PO popełnia dużo błędow ? I czy nie zmianiamy wladzy tylko dlatego ,że boimy / i słusznie/ dojścia do wladzy PiS co groziłoby np.ucieczką rynkow finansowych z Polski i zalamaniem gospodarczym . To jest własnie ten pat polityczny . Jeśli nie PO to kto ?PiS .Nigdy .To juz lepiej PO .Przypomina to dreptanie w miejscu .Po trzecie : ja tez wiem na kogo glosuje , ale to nie oznacza ,że jestem bezkrytyczny do wybranych przeze mnie . Mimo drobnych róznic /i dobrze , w przeciwnym razie byłoby nudno/dochodzimy do tych samych wnioskow .Nie chcemy aby PiS doszedl do wladzy . My wieny czym to grozi ,ale czy wiedzą zaślepieni Kaczyńskim ?Pozdrawiam
  • 2012-11-03 22:37 | ziemek52

Jeśli chodzi o PSL to w pelni podzielam zapatrywanie . Pozdrawiam
  • 2012-11-04 17:59 | ziemek52

Re:Można publicznie oskarżyć premiera o masowy mord?

Poruszyłeś Artur ciekawy temat . Czy mozna oskarżać premiera... .Otóz w Polsce mozna, bo żle jest interpretowana wolność słowa . Coz to znaczy wolność słowa ? To chyba pytanie do etykow , filozofów , prawnikow . Oni powinni dac jasną wykladnie pojęcia wolności slowa .Proszę mnie żle nie zrozumiec .Nie jestem bynajmniej przeciw wolności słowa . Zresztą sama wolnośc slowa traktowana jest jako jeden z fundamentow wolności człowieka . I słusznie . Tylko ze za wolnością słowa powinna tez isć odpowiedzialnośc za słowo .Przecież wolnośc słowa nie moze oznaczac wolności obrażania .Poki co mamy wolnośc bez odpowiedzialności . Rodzi to mozliwosci nadużywania wolności słowa w celach ,o ktorych mowa w komentarzu Artura .
  • 2012-11-11 19:05 | ziemek52

Re:Marsz Niepodległości - nowa siła polityczna?

Zgadzam sie w pełni .11 listopada niektóre ugrupowania dowodzą kompletnego braku patriotyzmu . Trudno bowiem nazwac anarchizacje panstwa patriotyzmem .Jak zwykle na przestrzeni dziejow nie potrafimy zagospodarowac wolności . Juliusz Słowacki pisal w "Podrózy na Wschod " o Grecji "Kraj ten zniszczyła tak wolności dżuma " . Pisal o Grecji , ale na mysli miał Polskę . Czy dzisiaj nie grozi nam to samo .Koltunstwo , zaprzaństwo , anarchizacja kraju ,zaścianek to juz znamiona choroby wolnosci . Dokąd nas to zaprowadzi .Infantylizm i groteska zamiast zwyklej codziennej pracy i wielkich słow .Nie napawa to wszystko optymizmem .
  • 2012-11-13 19:04 | ziemek52

Re:Robert Winnicki: Rozmowa z szefem Młodzieży Wszechpolskiej

Ojczyzna to nie wielki patos . Nic nie znaczące i napuszone slowa . Dzisiaj nie potrzeba nam zrywów powstańczych , zawsze kończących sie klęską . Nie potrzeba nam martyrologii . Ojczyzna jezli juz o niej mowa to :praca sumienna ,płacenie podatkow ,szacunek dla mienia ,szacunek dla własności ,ustawicznie kształcenie, praca nad sobą ,szacunek dla starszych , poszanowanie języka ,dawanie a nie branie ,uczciwość , postawa obywatelska , skromność i pokora , szacunek dla prawa , branie udziału w wyborach , inicjatywy społeczne i czynny w nich udział itd , itd . Jak spełnimy powyższe nie potrzeba bedzie pisac napuszonych wierszy o ojczyznie . Po prostu rozkwitnie na naszych oczach dzieki nam .
  • 2012-11-14 09:45 | ziemek52

Re:Robert Winnicki: Rozmowa z szefem Młodzieży Wszechpolskiej

Bzdury . Jak świat światem , i kapitalizm kapitalizmem ,tak istniala prywatna własność należąca do róznych korporacji .Najgorszą korporację jaką mozna sobie wymyślec ,to jest własnoć państwowa lub narodowa ,jak chca niektórzy . Czyli własnośc niczyja . Tą lekcję juz przerabialismy . Wystarczy .Jeśli chodzi o Napoleona to sam sobie zaprzeczył szukając szcześcia dla ojczyzny pod Moskwą .Jak to się skonczylo kazdy wie . Chyba że ktos nie wie , ale to juz jego sprawa .
  • 2012-11-14 20:46 | ziemek52

Re:„Pokłosie” rozlicza historię Polaków i Żydów

Jest to film ważny , bo ujawnia sprawy , o ktorych pokolenie wojenne i powojenne dobrze wie . Nie byli w Polsce tylko bohaterowie . Byli szmalcownicy , zdrajcy ,sprzedawczycy .I trzeba o tym mówić . W Polsce jest dziwny zwyczaj nie mowienia o sprawach i tak znanych . Wiadomo bowiem ,ze byli szmalcownicy . Ze były pogromy . Że Powstanie w Gettcie Warszawskim po czesci bylo ignorowane przez Warszawian . Pisze o tym Jerzy Andrzejewski w "Wielkim Tygodniu " . O rzeczach wzniosłych ,ale i podłych ze strony Polkow pisal tez Andrzej Szczypiorski w "Początku " . Jednak nadal uważmy temat za niewżzny i nas niedotyczacy . Jeżeli my nie będziemy o tym mowic , to będą o tym mowic inni za nas .Oczywiście znajdą się tacy , którzy w imię demagogicznych haseł o obronie narodu polskiego , będą mowic o szkalowaniu Polski . Zapominaja jednak o tym ,ze nie mowiąc o rzeczach zlych , ktore w Polsce miały miejsce , sami podważaja autorytet i wiarygodność Polski .Do winy lepiej przyznac się samemu ,za nim ją ktos nam udowodni . Dziwne jest tez to ,ze rozliczylismy Marzec 68 anie potrafimy w sposob uczciwy rozliczyc sie z okresu wojny . Dlatego film "Pokłosie " jest ważny .
  • 2012-11-15 18:37 | ziemek52

Re:POLITYKA, trotyl i Jarosław Kaczyński

To nie czasy " Nocy listopadowej " i nie musimy zrzucac czyjegos jarzma .Jeżli juz to jarzma narodowców , którzy nagle pokochali naród .Nie mowią jednak do czego jest im naród potrzebny . Wszelkie uświęcanie i gloryfikacja narodu zawsze miała na celu dojście do wladzy rzekomych przywódcow narodu . Warto zauważyć ,ze nawet w okresie 120 letniej niewoli narod polski nie przestał istnieć .Walczylismy o państwo , którego narod został pozbawiony z własnej winy .Niestety zbyt pozno przyszla refleksja ,ze panstwo to wspolny obowiązek . Bo ojczyzna , to narod + panstwo . Nie majac panstwa nie mamy ojczyzny i zyjemy w diasporach .Dlatego trzeba dbać o panstwo i ciągle je ulepszać .Natomiast narodowcy w imię jakis mglistych haseł o narodzie chcą rewolty , która niszczy państwo .Nie chcą jednak powiedzieć prawdy narodowi ,że / teoretycznie , bowiem nie wierzę zeby do tego w Polsce doszlo /każda rewolta odbija się na obywatelach czyli narodzie . Bo władzę w ten sposob zdobytą mozna utrzymac tylko represyjnymi metodami . W tym momencie prysną wszelkie szczytne hasla o narodzie ,zostanie terror ,aby utrzymac władzę i wykluczyć sprzeciwijącch sie takim metodom .
  • 2012-11-16 16:42 | ziemek52

Re:Krok po kroku dochodzimy do narodowego radyklizmu tez!

Narodowcy zbijają swój kapitał na niezadowoleniu spolecznym .Jednak nie oferują nic , poza mglistym hasłem o obronie narodu .Nie mówią do czego potrzebny jest im narod . Potrzebny jest do przejęcia władzy . Podważają więc cały system panstwowy , w którym egzystuje narod . Nie chodzi więc de facto o narod , ale o państwo , które narodwcy chcą zawłaszczyć .Jednak zeby taką wladzę pozniej utrzymać trzeba wprowadzić represyjne środki , które skierowane sa przeciw narodowi . Inaczej takiej władzy nie mozna utrzymac . W pierwszym rzędzie wszelkie represje skierowane są przeciw sprzeciwiającym się takim rządom .Szermując haslami o obronie ojczyzny narodowcy zapominają , że ojczyzna to naród + państwo .Przez 120 lat niewoli nie bilismy sie o naród , ale o odrodzenie państwa i bytu państwowego .Naród bez państwa żyje w diasporach .Nie ma swojej reprezentacji wśrod państw świata .Dlatego wszelkie rewolty antypaństwowe skierowane są w zasadzie przeciw narodowi . Trzeba więc dbać o panstwo i ciagle je ulepszać a nie niszczyć .Krytyka rządow jest jak najbardziej pożądana .Na tym polego demokracja . Natomiast rewolta nic nie wnosi poza spustoszeniem państwa .Giną wtedy szczytne hasla o ojczyżnie i narodzie .Pozastają represje ,żeby to co zostało siłą zdobyte siłą utrzymać.
  • 2012-12-12 21:22 | ziemek52

Re:Kaczyński świętuje 31 rocznicę stanu wojennego.

Nie wiem ile jeszcze będziemy dyskutowac o wprowadzeniu stanu wojennego . Podobnie zresztą jak o zasadnosci Przewrotu Majowego 1926 . Zawsze będą zdania podzielone . Uważam jednak ,ze kazdy zdroworozsądkowy przywódca kraju wprowadziłby ,jezli juz nie stan wojenny , to stan wyjątkowy .Ja pamietam tamte czasy . Strajki , pogotowia strajkowe codziennie . Żądanie podwyzek płac . Jednak producji nie zwiększano . Puste połki były nadal . Zima zbliżala się i to ostra . W kraju , który "węglem stal" zabraklo węgla opalowego . Czy takiego stanu moze rząd nie zauaważyć i go zlekceważyć .Na pewno nie ! Dlatego miedzy innymi wprowadzono stan wojenny . W swojej drastycznosci i ograniczeniu wolnosci na pewno za daleko posunięty .Załózmy jedank ,że stanu wojennego general Jaruzelski nie wprowadza . Co by sie dzialo . Tu nie trzeba az takiej dużej wyobrazni . Przy braku podstawowych artykułow zywnościowych ,węgla zaczynęło by dochodzic do niepokojów spolecznych . Wtedy juz nie było by solidarności spolecznej , ale walka o indywidualne przetrwanie .
  • 2013-06-12 09:22 | ziemek52

Re:Bitwa warszawska 2013: czy uda się odwołać „cesarzową”?

Dziwne , że jest przyzwolenie na zaspakajanie prywatnych ambicyjek pana Guzioła za społeczne pieniądze . Ewentualnie nowo wybrany prezydent będzie rządził Warszawą nie dłużej niż rok .Rok ,to czas na zaznajomienie się jak zarządzać takim molochem jak Warszawa .A to wszystko kosztuje .Jeżeli stać Warszawę na robienie co roku wyborów , to tym bardziej niech stać ją będzie na płacenie "janosikowego" na mniej bogate miasta . Niech płaci .I wcale nie chodzi w tym referendum o lepsze zarządzanie miastem , ale o "dokopanie" Gronkiewicz-Waltz. A potem jakoś to będzie , nie nasza sprawa . To tak bardzo po polsku.
  • 2013-06-12 15:51 | ziemek52

Re:Święto Seksu

Chyba jednak owocem zakazanym w raju nie był seks , a owoc z drzewa zakazanego.Chyba że "to" robili na drzewie .Pozdrawiam
  • 2013-06-12 22:28 | ziemek52

Re:Bitwa warszawska 2013: czy uda się odwołać „cesarzową”?

Cała hucpa z Gronkiewicz-Wlatz nie służy bynajmniej lepszemu zarządzaniu stolicą .Nie ważne kto będzie wybrany Kowalski czy Koziołek Matołek .Ważne żeby "dokopać" prezydent Warszawy. A że ludzie tak postępują ,że głosują nie za ale przeciw podam na przykładzie Szczecina.W 2001 wybrano w tym mieście Mariana Jurczyka na prezydenta miasta .I nie dlatego ,że miał kompetencje , ale dlatego żeby nie wygrał Runowicz. A to że Jurczyk kompetencji nie miał świadczy to ,że Szczecin długo podnosił się z a absurdalnych decyzji podjętych przez Mariana Jurczyka.Nie trzeba wpisywać do żadnej konstytucji dyrdymałów a jakiejś przewodniej roli .Wystarczy mieć w głowie zdrowy rozsądek i wiedzieć ,że demokracja jest faktycznie dość kosztowna , jeżeli podejmuje się głupie decyzje.W imię zasady jakoś to będzie ,ja tylko głosuje a niech się martwią ci na górze .Po to żeśmy ich wybrali . Tylko kogo żeście wybrali ?Przy czym warto zauważyć ,że przeciwnicy PO chętnie wpisali by do konstytucji przewodnią rolę jedynie sprawiedliwej partii w Polsce po wodzą brata bliżniaka .Tia ...demokracja to dość skomplikowany system wybory trzeba urządzać , jakieś referenda i trzeba wybrać , ale nie Shreka . I bądź tu mądry wyborco .
  • 2013-06-16 16:14 | ziemek52

Re:Zakończył się V Kongres Kobiet

Wydaje mi się ,ze od męskiego szowinizmu do kobiecego szowinizmu jest bardzo niedaleko .Metody są te same .
  • 2013-08-19 20:24 | ziemek52

Re:Bezkarni kibole. Długo jeszcze?

Zastanawiam się nad nazwą pseudokibice. Kim właściwie są? Jak to się dzieje ,że kluby sportowe wydzielają im specjalne miejsca.Może same kluby piłkarskie powinny sobie odpowiedzieć na pytanie, czy można stwarzać specjalne miejsca dla pseudokibiców.Przecież pseudokibice są po prostu kibicami. Kupują bilety , dostarczają zysków klubom,podwyższają frekwencję, dopingują swoich.Są więc kibicami.Dopiero jak wszczynają burdy,zadymy, nienawidzą przeciwników,robią ustawki,niszczą mienie nazywa się ich pseudokibicami.Tych samych kibiców , którzy dopingowali swoją drużynę klubową,po wszczęciu burd klub szybko nazywa pseudokibicami.Myślę, że sporo winy za takie rozpasanie kibolstwa w Polsce ponoszą same kluby.To właśnie kluby cierpią na rozdwojenie jaźni , bo same tworzą zalążki kibolstwa wydzielając pseudokibicom specjalne miejsca i wpuszczając na mecze pseudokibiców.Czy bowiem pseudokibic może zachować się jak prawdziwy kibic? Kluby niech zaczną więc od siebie robić porządek.W przeciwnym wypadku należałoby je zamykać.W Anglii dano sobie z tym rade. W Polsce tez trzeba to zrobić.
  • 2013-08-20 20:51 | ziemek52

Re:Bezkarni kibole. Długo jeszcze?

Pozwolę sobie zauważyć ,że kibole istnieli już za rządów Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u , a także wcześniej za SLD i AWS. To tylko świadczy o nieudolności państwa w walce z pseudokibicami i braku porozumienia w Sejmie.
  • 2013-09-01 14:39 | ziemek52

Re:Wojna 1939-45: co mogliśmy zrobić inaczej

No jak gdybać , to gdybać. Sprint pisze, ze może trzeba było iść z Hitlerem na Moskwę.Jeżeli tak,to najprawdopodobniej razem z resztkami armii Paulusa wracalibyśmy zdziesiątkowani do Polski.Czy ewentualna kolaboracja z Hitlerem uratowałaby w Polsce miliony Żydów,Polaków ,Rosjan, Romów itd, bo nie zbudowano by na naszych ziemiach obozów koncentracyjnych? Wątpię .Dopiero wtedy byłby wstyd bycia Polakiem, gdybyśmy na coś takiego poszli.Obozy i tak by powstały , bo plan Ostatecznego Rozwiązania Heydricha był już dawno gotowy.Poza tym można sobie tylko wyobrazić,że gdyby w wyniku kolaboracji z Niemcami oszczędzono Warszawę i inne miasta oraz ludność cywilną, to dzieła zniszczenia dokonali by Rosjanie po wejściu do Polski.Dobrze więc Beck mówił " My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw,która jest bezcenna. Ta rzeczą jest honor". Wiedział bowiem dobrze ,że szans nie mamy. Równie dobrze wiedział,że są granice kupczenia pokojem.Jeżeli świat dzisiaj zapomina jak było, to rola Polski powinna polegać na spokojnym i cierpliwym przypominaniu światu kto był katem , a kto ofiarą.
  • 2013-09-03 16:52 | ziemek52

Re:Katarzyna W. skazana na 25 lat więzienia

Po to mamy w Polsce sądy, aby orzekały o winie i karze. Najgorzej gdy dokoła mamy samych szeryfów, którzy próbują skazywać na ulicy lub w domu.
  • 2013-09-15 20:04 | ziemek52

Re:Koniec protestu. Związkowcy pokazali siłę

Obawiam się,ze młodzi ludzie jeszcze więcej będą emigrować z Polski,jeżeli nadal będą działać anachroniczne Związki Zawodowe. Zakrawa wręcz na śmieszność próba przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego. Przypominam ,ze ustawa została uchwalona 13-05-2011 roku.A gdzie wtedy byli panowie Duda, Guz i spółka.Mieli czas na oprotestowywanie ustawy.Ale tego nie zrobili!!!Innym anachronizmem ze strony panów Dudy i Guza jest postulat przystąpienia do rozmów w Komisji Trójstronnej pod warunkiem spełnienia przez Rzad postulatów związkowych.Pan Duda ma chyba kłopoty z logicznym myśleniem .Spełniając wszystkie postulaty związkowców nie ma już o czym rozmawiać .Chyba tylko o to Dudzie chodzi, żeby mieć alibi nieprzystąpienia do rozmów. I chyba przez taka postawę Duda pokazał nieopatrzenie swoje prawdziwe intencje.
  • 2013-09-16 15:01 | ziemek52

Re:Historia protestów. O co walczyli i co wywalczyli związkowcy?

Jak do tego dodamy anachroniczne Związki Zawodowe , które działają wtedy, gdy ich własny interes jest zagrożony i nie przejmują się wcale dolą wielu milionów ludzi pracy , to wychodzi nam niezły konglomerat. I jak tu nie wyjeżdżać z tak chorego kraju.
  • 2014-02-16 20:24 | ziemek52

Re:Belgia jako pierwsze państwo legalizuje eutanazję dla dzieci

Eutanazja dzieci Adam Szostkiewicz w artykule pt"Dobra śmierć" Polityka 13-02-2014 pisze "Nie sądzę, by kilkuletnie dziecko/a nawet nastoletnie/ było w stanie samodzielnie wyrobić sobie zdanie, czy prosić o eutanazję, i żeby zdawało sobie do końca sprawę, o co prosi; że śmierć jest nieodwracalna". Nie jestem zwolennikiem eutanazji ani dorosłych, ani tym bardziej dzieci. Jednak nie w pełni zgadzam się z redaktorem Szostkiewiczem ,że dziecko nie zdaje sobie do końca sprawy, o co prosi i co za tym idzie, nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Spotkałem kiedyś znajomą lekarkę, która przechodziła już na zasłużoną emeryturę. Była neurologiem. W rozmowie przyznała się,że jako młoda lekarka chciała specjalizować się w pediatrii, a konkretnie w onkologii dziecięcej. Jednak w końcu zrezygnowała, bo nie potrafiła znieść prostolinijności dzieci i ich świadomości choroby. W toku rozmowy pani doktor powiedziała ,że było tak: na Oddziale Dzieci Chorych na Białaczkę na jednej sali leżały dwie dziewczynki . Miały około 7-8 lat. U jednej z nich stan zdrowia uległ poprawie . Została wypisana do domu. Wszystkie zabawki chciała oddać. Jednak koleżanka z sali ich nie przyjęła, mówiąc wprost, że do niczego nie są jej potrzebne, bo jej niedługo już nie będzie. Te słowa ciężko chorej dziewczynki uzmysłowiły mi, jak dzieci są świadome swojej choroby i jak bardzo zdają sobie z tego sprawę. Bywa i tak,że ciężko chore dzieci pocieszają rodziców,widząc ich rozpacz. Dlatego nie zgadzam się z Adamem Szostkiewiczem, że dziecko nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby. Oraz z tego, że jest to często choroba śmiertelna. Nie oznacza to, że jestem zwolennikiem eutanazji. Ale to ju zupełnie inne zagadnienie. Na osobny wpis.
  • 2014-06-16 16:23 | ziemek52

Re:Wiara w służbie partii

"Dopóki ludzie będą wierzyć w Kościół nic się nie zmieni" .Dobre słowa. Lepiej bowiem wierzyć w Boga niż Kościół. Wiara w Boga pozwala myśleć , wręcz wymusza myślenie. Wiara w Kościół powoduje ,ze stajemy się bezwolnymi słuchaczami tego, co nam powiedzą biskupi. I dlatego można nam narzucić wszelkie klauzule sumienia i twierdzić, że ciało ludzkie jest święte, ale tylko jeśli chodzi o prokreację. To samo ciało ludzkie jeśli chodzi o transplantacje i przetaczanie krwi już święte nie jest. Tak jakbyśmy bali się myśleć w Kościele i pozwalali na myślenie za nas. Mamy więc to co mamy. Ni pies ni wydra. I taki rząd na jaki zasługujemy. Rząd , który nie potrafi bronić Konstytucji i pozwala w szpitalu narzucić klauzulę sumienia katolika ateiście. Sami żeśmy wybrali...
  • 2014-06-19 12:46 | ziemek52

Racje i emocje

Śpieszę pogratulować redaktorowi Władyce wyjaśnienia pojęcia , kto to są ludzie. Przytaczam wyjaśnienie pojęcia ludzi według pana redaktora cyt "Ten deficyt społecznego słuchu pogłębił się jeszcze bardziej dzisiaj, gdyż ludzie - czyli dziennikarze - szukają ujścia swojej wściekłości, dla swoich emocji..."I wszystko jasne .Prawda. Szkoda , że racje są tylko w tytule. A u dziennikarzy wzięły górę emocje. Przestrzegał przed tym redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński w wywiadzie dla radia TOK FM pt. " Media w kryzysie". Może jednak dziennikarze zamiast ulegać emocjom "na chłodno" przeanalizują czemu, a raczej komu ta afera służy. I czy na przykład dziennikarze, wyznając świętą zasadę wolności słowa, nie stają narzędziem w obcych rękach. I czy można mówić wtedy o prawdziwie wolnej prasie? Warto może popatrzeć, jak na to wszystko reagują przeciętni obywatele/ nie używam słowa ludzie, bo pan redaktor zarezerwował je dla kogo innego /. Owszem są zbulwersowani, ale nie brak nam chłodnej oceny sytuacji i zapytania czemu to służy i czy to poprawi naszą sytuację. Patrzą więc z rezerwą na owe przepychanki i histerię. Nie ulegając tak bardzo emocjom mówią , że i tak nic się nie zmieni. Przyjdą drudzy i tak samo będzie!!!
  • 2014-07-18 17:27 | ziemek52

Re:Interfax: Malezyjski samolot pasażerski został zestrzelony na Ukrainie przy granicy z Rosją

LOGIKA PUTINA Putin twierdzi, że Ukraina jest odpowiedzialna za katastrofę Malezyjskiego Boeinga 777, bo wydarzyła się na jej terytorium. To kto do cholery odpowiedzialny jest za katastrofę naszego Tu--154 pod Smoleńskiem skoro wydarzyła się na terytorium Rosji? Tego Putin nie wie? Widać już tak zabrnął w swoich kłamstwach, że zatraca poczucie logicznego myślenia.
  • 2014-09-08 22:25 | ziemek52

Re:Dlaczego Rosjanie cieszą się z sankcji?

Uff aż ciężko od tego debilizmu , imperializmu. Jakbym słuchał politruka za czasów gomułkowskiego PRL-u. I jak to dzielny naród rosyjski miłuje pokój. Szkoda że wcale nie napisano o rosyjskim debilizmie. Bezgranicznym serwilizmie. Władza "łuczsze znajet". Ma więc racje /w mniemaniu Rosjan/ zakładając łagry. Mordując za Lenina i Stalina 20 milionów ludzi. Za to maja pomniki. No bo tawariszcz Ulianow , Stalin i Putin łuczsze znajet. I się zastanawia się przeciętny Rosjanin ,ze na Kremlu złota sala. jest wprost z Magadanu i tamtejszych kopalń złota. Gdzie pracowali i pracują w łagrach ludzie traktowani jak nieludzie. Ale Rosjanin nie wie lub nie chce wiedzieć. Może jakby się dowiedział przestał by unosić się głupim rosyjskim honorem. Więc może jednak coś nie tak z tym polskim debilizmem.Mówmy raczej o rosyjskim. Bo trzeba być ślepym i głuchym żeby pochwalać działania Putina na Ukrainie. Mowmy raczej o debilizmie ale rosyjskim.
  • 2014-11-20 22:43 | ziemek52

Re:Powtórzyć wybory? A czy wieczorem zaatakuja nas Chińczycy?

Byłem na wyborach i jakoś dla mnie było wszystko zrozumiale. Przy stoliku obok zasiedli starsi pan i pani. Owa pani stawiała znak X na każdej stronie. Podobnie uczynił starszy pan. Czyli w przeciągu 5 minut już 2 głosy nieważne. Można przypuszczać że w przeciągu godziny nazbierało się ich 12. w przeciągu całego dnia 168. W jednym małym lokalu wyborczym. Jak zagłosujemy , tak wybierzemy. A już nieraz dawała wyraz, część społeczeństwa polskiego, kompletnej ignorancji. Wiadomo nikt nam nie będzie mówił, ani nas pouczał. Poza tym już nie raz widziałem skale ignorancji obywatelskiej w wyborach. Szczecin jest tego przykładem. Gdzie wyborach na prezydenta miasta 2001 wybrano Mariana Jurczyka. I nic by w tym nie było strasznego, gdyby nie to , że ci co Go wybrali, na drugi dzień stukali się w głowę i śmiali w kułak z Jurczyka. Zawsze głosujemy przeciw czemuś a nie za. Głosujemy by zrobić komuś na złość odpowiedzialność i dojrzałość obywatelska? Ilość głosów nieważnych systematycznie wzrasta.Z wyborów na wybory. Oczywiście sprzyja to tylko tym, co chcą zbić kapitał polityczny podważając wiarygodność wyborów. Nie zastanawiają się jednak nad tym dlaczego ta tendencja wzrasta. czyżby społeczeństwo przechodziło wtórny analfabetyzm? A może po prostu ludzie idą na wybory,żeby iść. Oddają tylko głos formalnie. Ale nie głosują już na nikogo. Mają bowiem dość rządów wszystkich partii PO, PiS, SLD, PSL , razem wziętych. Ale w to politycy nie uwierzą. Wierzą bowiem tylko w siebie. Wola wywoływać hucpę niz szukać przyczyn zniechęcenia ludzi.A PIERWSZYM PUNKTEM NAPRAWY PAŃSTWA POWINNO BYĆ WPROWADZENIE BYCIA POSŁEM I RADNYM TYLKO PRZEZ DWIE KADENCJE NAJDŁUŻEJ.Tu nie może być mowy o dożywotnim posłowaniu i radowaniu. Traktowania bycia posłem lub radnym jako dożywotniej posadki i wypracowywania na nich emerytury. I być może Polacy powiedzieli dość oddając tak dużo głosów nieważnych .
  • 2014-12-29 21:06 | ziemek52

13 lat dożywocia

Przepraszam panią Olewnik, ale mówiąc "Polska mi brata zabrała i Polska musi za to zapłacić" ma też mnie na myśli i siebie także. Bo jesteśmy jakimiś tam milionowymi cząstkami owej Polski. Proszę więc nie doprowadzać sprawy do absurdu. Nie wciągać mnie, w te bardzo niejasne sprawy, nawet dla samej prokuratury.A cóż dopiero dla takiego szaraczka jak ja. A swoją droga to dziwne ,że tak ukochany brat nie dostał zaproszenia. Zresztą sama wypowiedź pani Olewnik jest niejasna i nieprzekonująca. Zbyt dużo w tym wszystkim niejasności, jasnych tylko dla pani Olewnik.
  • 2014-12-30 10:20 | ziemek52

Re:Rozmowa z Danutą Olewnik: Polska zabrała mi brata i musi za to zapłacić

Przepraszam panią Olewnik, ale mówiąc "Polska mi brata zabrała i Polska musi za to zapłacić" ma też mnie na myśli i siebie także. Bo jesteśmy jakimiś tam milionowymi cząstkami owej Polski. Proszę więc nie doprowadzać sprawy do absurdu. Nie wciągać mnie, w te bardzo niejasne sprawy, nawet dla samej prokuratury.A cóż dopiero dla takiego szaraczka jak ja. A swoją droga to dziwne ,że tak ukochany brat nie dostał zaproszenia. Zresztą sama wypowiedź pani Olewnik jest niejasna i nieprzekonująca. Zbyt dużo w tym wszystkim niejasności, jasnych tylko dla pani Olewnik.
  • 2015-01-09 16:17 | ziemek52

Żakowski : Zmarnowaliśmy szmat życia Oleksemu

Nie tylko Lech Wałęsa, ale i Andrzej Milczanowski powinien uderzyć się w piersi , bo to właśnie oni, zmarnowali Józefowi Oleksemu szmat życia. Dla tanich gierek politycznych i na dzień przed oddaniem władzy oskarżyli publicznie , pomijając prokuraturę i Sąd, ówczesnego premiera Polski o działalność szpiegowską na rzecz Rosji. Ówczesny prezydent Polski Lech Wałęsa i Andrzej Milczanowski Minister Spraw Wewnętrznych /prawnik/ złamali podstawowe i konstytucyjne prawo, ze każdy ma prawo do obrony i dotąd jest uważany za niewinnego, dopóty wina nie zostanie udowodniona przed Sądem. Tym samym Lech Wałęsa potwierdził, że nie był mężem stanu, a jego porażka z Aleksandrem Kwaśniewskim ,nie była przypadkowa. Lech Wałęsa potwierdził także, że noszenie w klapce marynarki, obrazka Matki Boskiej , nie czyni od razu człowieka lepszym. Pamiętam także, wyjątkową nagonkę mediów na ówczesnego premiera Rządu RP. Wręcz usprawiedliwianie czynu Wałęsy a potępianie Oleksego. Nawet nie wiadomo dokładnie za co. Ale był news. News nośny i wywołujący zbiorowe emocje. Każde pismo, w tym Gazeta Wyborcza, dołączały się do chóru piętnującego Oleksego. Pamiętam jak w GW Andrzej Szczypiorski napisał ;'Wałęsa - wiemy jaki jest. Lewa noga , prawa noga. Plusy dodatnie i plusy ujemne. Ale Oleksy jako premier powinien mieć tę klasę i odejść". I tak usprawiedliwiano "cyrk Wałęsy" i tworzyło nagonkę na innych. Cytowanie fragmentu wiersza księdza Twardowskiego w tym miejscu, uważam jest za oklepane. Może mniej oklepane jest powiedzenie,że "żałować należy przed czasem. Potem może być za późno". Szkoda, że Lech Wałęsa i inni o tym zapomnieli.
  • 2015-02-09 17:06 | ziemek52

Re:W pojedynku na efektowność Komorowski został znokautowany

No i dlatego, że pan Duda zrobił minę showmana i jako kiełbasę wyborczą wybrał, przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego mam go traktować poważnie. Ciekawe skąd weźmie pieniądze na uzupełnienie "dziury budżetowej" i braku pieniędzy w ZUS-ie. Chyba ,że kampania ma polegać na obiecywaniu 'gruszek na wierzbie". I może lepiej, jak , szczególnie dziennikarze, będą rozliczać kandydatów z nierealnych obiecanek przed wyborami a nie po. Póki co, to pan Duda , poza efekciarstwem, nic nie pokazał.
  • 2015-02-20 22:02 | ziemek52

Re:Zazdrość, niechęć, wrogość: polskie wady narodowe

Do karul Jeśli chodzi o polski katolicyzm to jest on płytki i powierzchowny. Bardziej oparty na tradycji, obrzędowo - procesjowy, i nie polegający na zgłębianiu wiary. Zazdrość, zawiść, niechęć , wrogość i dodam jeszcze radość z cudzego nieszczęścia, to są wady główne Polaków. Dlatego takie pismo jak "Wprost" może pisać półprawdy, ćwierćprawdy lub nieprawdę , bo znajduje podatny grunt wśród ludzi. Dobrze mu tak...tak mówi część Polaków. A w niedzielę drepczą do kościoła i śpiewają "Boże coś Polskę...". Chciałoby się powiedzieć za wieszczem "ale jaką..."
  • 2015-05-10 22:28 | ziemek52

Re:Duda – 34,8 proc., Komorowski – 32,2 proc., Kukiz – 20,3 proc. To wynik trzech pierwszych kandydatów według sondażu exit poll Ipsos przygotowanego dla TVP, TVN oraz Polsatu.

Państwo to zbyt poważna sprawa żeby głosować na politycznego stażystę Pawła Kukiza. Powagę wyborów podważamy niepoważnymi wyborami. O czym będzie rozmawiał Kukiz z Putinem? O rocku?Ludzie.Powagi. To jest nasze państwo i potrzebna jest zimna kalkulacja a nie gierki i hucpa. Nie wiem skąd ta euforia u mojego przedmówcy,? Konsekwencje czyli karę za złe wybory zwykle ponosi naród. I nie chodzi tu o Dudę ani o Komorowskiego. Są bowiem przewidywalni. Chodzi o hucpę w wyborze Kukiza. Naród nie może żartować z państwa i bawić się nim. Trąci to bowiem politycznym infantylizmem i brakiem dojrzałości. Jaką wizję polityczną ma Kukiz gdy za wschodnia granicą coraz bardziej w siłę rośnie Rosja a Putin chce stawiać warunki Europie. Co powie Kukiz? "Nie oddamy nawet guzika". Bo jak nie ma się nic do powiedzenia.,to się mówi banały i rzuca hasłami. W drugiej turze wyborów chodzi przede wszystkim o dojrzałość Polaków, bo wbrew uciesze PiS-u wcale nie jest powiedziane, że owe 20% głosujących na Kukiza pójdzie głosować w II turze. I właśnie pójście na wybory będzie świadczyć o naszej dojrzałości.
  • 2015-05-11 08:38 | ziemek52

Re:Paradowska komentuje wynik Komorowskiego

W tej ogólnej euforii z wyniku Pawła Kukiza pytam co to znaczy antysystemowy. Bo dla mnie poza pustym hasłem w rodzaju "Balcerowicz, musi odejść " i "precz z komuną" której już dawno nie ma, nie oznacza nic. Poproszę o konkrety. Bo może i zagłosuję za Kukizem wyborach parlamentarnych, ale pod warunkiem, że przedstawi mi konkretny program naprawy państwa a nie jego rozwalenia. Bo państwo to jest sprawa poważna a nie koncert rockowy, na którym można krzyczeć . I uważam, że naprawianie państwa przez jego destrukcje do niczego dobrego nas nie zaprowadzi. Proszę o konkrety a nie hasła panie Kukiz. A niezadowoleni byli, są i będą w każdym systemie. Kto myśli inaczej jest bardzo naiwny.
  • 2015-05-11 22:41 | ziemek52

Re:Paradowska komentuje wynik Komorowskiego

Do sens - nie uważasz ,ze okręgi jednomandatowe to trochę mało jak na przebudowę państwa. Wszak wybory mamy co 4 -lub 5 lat. W między wyborami ? Szara rzeczywistość. A ta najbardziej skrzeczy. Dlatego pytam Kukiza o konkrety przed wyborami parlamentarnymi. Hasłami już dość nas karmiono. Konkrety. To mnie interesuje. Póki co brak. W wyborach prezydenckich może to wystarczyć. W parlamentarnych już nie.
  • 2015-05-12 16:46 | ziemek52

Re:Żakowski podsumowuje wyniki pierwszej tury

Moim zdaniem euforyczne nastroje w PiS po sukcesie Dudy są bardzo na wyrost. Wcale nie jest bowiem powiedziane, że 20% głosujących wyborców na Kukiza odda swe głosy na kandydata PiS lub prezydenta Komorowskiego. 50 % uprawnionych do głosowania zostało w domu. 20% uprawnionych oddało głos na Kukiza. Świadczy to o tym, jak bardzo ludzie mają dość PO i PiS i jak poważne jest wyalienowanie władz od społeczeństwa. A młode pokolenie szczerze może mieć dość pracy na umowy śmieciowe, braku polityki prorodzinnej, perspektyw i pracy .Dość też ma "religii smoleńskiej" PiS-u i wszechobecności Kościoła w polityce i rządów biskupów. Dlatego owe 20% głosujących na Kukiza, odrzucających dzisiejsze państwo, może wcale na II turę wyborów nie pójść. A w przyszłości władze z Prezydentem RP na czele, powinny się dobrze zastanowić, co zrobić z 50% grupą niezadowolonych wyborców, którzy zostali w domu + 20% antysystemowców Kukiza.
  • 2015-07-31 16:26 | ziemek52

We wrześniu z naszych torów znikną ostatnie pociągi InterRegio

"To prawda, że bliskie bankructwa Przewozy Regionalne mają tabor w opłakanym stanie i trochę wstyd było wypuszczać na tory wagony, które nadają się raczej na złom. To jednak również prawda, że dziś ta samorządowa spółka jest ratowana przez rząd, który przekaże jej ponad 700 mln zł nie po to przecież, żeby konkurowała dalej z państwowym PKP Intercity". Nie rozumiem, to po co rząd przeznacza 700 mln złotych, żeby spółka upadla. Tak wynika z tego artykułu. A może chodzi o pociągi dalekobieżne, bo jest ich kilka i te faktycznie mają być zlikwidowane. Bardzo niejasny ten artykuł.
  • 2015-07-31 16:26 | ziemek52

Przewozy Regionalne"Regio zbankrutują.

"To prawda, że bliskie bankructwa Przewozy Regionalne mają tabor w opłakanym stanie i trochę wstyd było wypuszczać na tory wagony, które nadają się raczej na złom. To jednak również prawda, że dziś ta samorządowa spółka jest ratowana przez rząd, który przekaże jej ponad 700 mln zł nie po to przecież, żeby konkurowała dalej z państwowym PKP Intercity". Nie rozumiem, to po co rząd przeznacza 700 mln złotych, żeby spółka upadla. Tak wynika z tego artykułu. A może chodzi o pociągi dalekobieżne, bo jest ich kilka i te faktycznie mają być zlikwidowane. Bardzo niejasny ten artykuł.