Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(37)
Komentarze użytkownika: Alice_
  • 2012-06-04 10:52 | Alice_

Re:Jak dziś żyje Marta Kaczyńska

wydaje mi się, że Martę K. od słynnej Anety K. odróżnia tylko tupet i poczucie wyższości moralnej
  • 2012-07-22 10:49 | Alice_

wspaniały mężczyzna, cudowny głos

On i Hanuszkiewicz to dla mnie najprzystojniejsi faceci tamtej epoki, zresztą nie tylko, czołówka wszech czasów nawet właśnie obejrzałam sobie Salto, był tam uroczym lumpem-uwodzicielem, mordeczko :) będzie Go brakowało
  • 2013-01-23 12:15 | Alice_

Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

Przeczytałam cały tekst w Cyfrowej i mnie zemdliło od tego cukru-lukru. Gdybym nie śledziła polskiej polityki przez ostatnie 20 lat, to pewnie bym pomyślała, co za wspaniała kobieta, pomnik jej postawić. Ale wszyscy widzieliśmy i długo jeszcze będziemy oglądać efekty działalności synalków wychowanych przez tę panią. "Starannie wychowanie, w duchu patriotycznym, w ciepłym, inteligenckim domu" - tere fere. Jeśli naprawdę ukształtowała ich matka, to znaczy, że była osobą zaburzoną, z chorymi, niespełnionymi ambicjami, pełną pogardy do ludzi. Zresztą na każdym zdjęciu ma zaciętą, bezwzględną twarz. Polonistka, której dzieci nie potrafią się nawet posługiwać poprawną polszczyzną! Jakiż ona miała wpływ na polską politykę? Przecież poza słodkimi, pewnie zmyślonymi historyjkami "o swoich chłopcach", nigdy nie powiedziała nic mądrego. Tekst o Rosji - woła o pomstę do nieba. Intelektualne zero, na poziomie przekazu Rydzyka, które wychowało dwa kolejne zera, tyle że makiawelicznie cwane, kosmicznie zadufane w sobie i bezwględnie prące do przodu. Nawet ta tak chwalona więź z matką wydaje się chora i patologiczna. Każdy normalny człowiek kocha swoją matkę, liczy się z nią, odwiedza i dzwoni. Oni tego nie wynaleźli. Tylko jako pierwsi to zinstrumentalizowali, to przecież kolejny objaw cynizmu, matka jako gadżet reklamowy, jako dowód, że mają ludzkie uczucia. Przyznanie tej kobiecie tytułu Człowieka Roku czegoś tam, to był rekord lizusostwa i wazeliniarstwa, smutne i żenujące. Tylko, niestety, obawiam się, że to dopiero początek. Teraz dopiero hagiografowie zaczną pracować pełną parą i będzie santo subito. Rozpisałam się, poniosłąo mnie trochę, ale NIE POJMUJE, dlaczego Polityka w tym uczestniczy. Kogo tak naprawdę interesuje matka i dzieciństwo największych szkodników politycznych? My chcemy jak najszybciej zapomnieć o ich istnieniu!!!
  • 2013-01-23 20:29 | Alice_

Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

myślę, że wątpię
  • 2013-01-31 10:51 | Alice_

Re:Ksiądz - despota strerroryzował mieszkańców

Prawdziwe owieczki, czy raczej barany - jak tak można pozwalać się traktować? I potem się dziwimy, skąd potęga kościoła w Polsce. Sami na to pozwalamy!
  • 2013-02-14 23:31 | Alice_

Z życia sfer

bardzo zgrabna analiza
  • 2013-02-14 23:31 | Alice_

super :)

bardzo zgrabna analiza
  • 2013-04-09 21:23 | Alice_

Re:Margaret Thatcher (1925-2013). Przeczytaj wspomnienia

rzewne gadki, tak naprawdę to mogą ją ocenić Brytyjczycy - a oni tańczą na ulicach, może mimo wszystko to lekka przesada, bo to jednak śmierć, ale na pewno nie była świetlaną postacią
  • 2016-01-09 17:06 | Alice_

Re:Skąd się bierze konflikt między sunnitami a szyitami

A ja się zastanawiam, dlaczego ten konflikt ma być także moim problemem? Nie interesuję się islamem, nie chcę się interesować, na świecie jest tyle o wiele ciekawszych zjawisk. Nie widzę powodu, żeby importować go do Europy
  • 2016-01-09 17:56 | Alice_

Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

Czy ta pani zna niemiecki? Czy czytuje ona w ogóle niemiecką prasę? Jeśli tak, to które tytuły? Już sam początek mnie oburzył, ponieważ wiadomo dokładnie, kim byli ci ludzie i dlaczego to zrobili. Znaleziono kilka skradzionych telefonów komórkowych, nie powiem gdzie, polecam sobie doczytać. Im więcej poznaje się szczegółów, tym gorzej ta sytuacja wygląda. Ja się dziwię, że jeszcze NIE MA NAGONKI, że lewackie media potrafią jeszcze pisać rzeczy w rodzaju "histeria. jakby ktoś te kobiety żywcem pożarł, a to było TYLKO obmacywanie". Większej pogardy dla kobiet nie słyszałam dawno w Niemczech. Mnie to przeraża. Nie tyle imigranci, bo na ich temat wiem wystarczająco dużo, ale zakłamanie mediów, bo okazuje się, że ciągle jeszcze mogą mnie zaskoczyć. Skandal to mało powiedziane.
  • 2016-01-12 13:35 | Alice_

Re:Paranoicy zwykle nie ustępują nawet na krok.

Potwierdzam wszystko, znam przypadek tej choroby ze swojego najbliższego otoczenia. Moja przyjaciółka ze szkolnej ławy, osoba, którą znałam ponad 30 lat, inteligentna i dość rozsądna, związała się z kimś nieodpowiednim i na to zapadła. M.in. regularnie opowiadała mi, że prześladują ich służby specjalne niemal całego świata (CIA I Mosad na pewno), nawet swoją rodzinę w to wciągnęła, jej stara matka musiała uciekać z domu i kryć się gdzieś po znajomych, "bo już po nas idą". Nie dało się nic wytłumaczyć, trzeba było zerwać kontakty.
  • 2016-07-25 16:50 | Alice_

Re:Instytut Książki za rządów PiS zmienia się, i to na gorsze. Teraz blokuje tłumaczy

Najśmieszniej będzie, jak wzorem odnowionego IK o "wybitnego" polskiego pisarza Wildsteina upomni się inny kraj. Bynajmniej nie podrzędny ;)
  • 2016-08-18 02:15 | Alice_

Re:W Cannes wprowadzono zakaz kąpania się w burkini. To absurd i przejaw islamofobii

Jestem za zakazem, zdecydowanie. Kobiety demonstracyjnie osłaniające się i odgradzające od otoczenia, pokazują temu otoczeniu demonstracyjnego faka, tak odbieram te wszystkie stroje przywdziewane dobrowolnie. Jest to objaw lekceważenia lub prowokacja, dlatego nie potrafię zrozumieć tej ochoczej tolerancji i przyzwolenia. Przecież to bardzo silny negatywny komunikat, kobieta wam mówi pośrednio, że jesteście niegodni na nią spojrzeć czy też że inne kobiety, te nieosłonięte, to bezwstydne zdziry, a wy się zachwycacie. Niepojęte. Jeszcze gorzej, kiedy one twierdzą, że robią tak, bo tego chce od nich ich bóg. Bóg, który kontroluje, czy spod chusty nie wystaje włos? Cóż, nie świadczy to o nim najlepiej, ani o jego czcicielce. Bo o przypadkach, kiedy delikwentki są zmuszane do zasłaniania się nie ma co dyskutować. Nie widzę żadnych przesłanek, żeby tolerować to wynaturzenie w Europie.
  • 2016-08-29 19:44 | Alice_

Recenzja filmu: „Czerwony kapitan”, reż. Michal Kollár

w Glinie Pasikowskiego przecież już zagrał policjanta, i świetnie zagrał. Zresztą wydaje mi się, że ten serial jakoś mało jest doceniany, a należy mu się większa uwaga, choćby ze względu na rolę Radziwiłłowicza.
  • 2016-08-29 19:44 | Alice_

Ależ nie tylko romantyczny,

w Glinie Pasikowskiego przecież już zagrał policjanta, i świetnie zagrał. Zresztą wydaje mi się, że ten serial jakoś mało jest doceniany, a należy mu się większa uwaga, choćby ze względu na rolę Radziwiłłowicza.
  • 2016-09-05 23:08 | Alice_

Re:Niemiecka chadecja musi zacząć rozmawiać z partiami protestu. Inaczej będą wygrywać kolejne wybory

Dokładnie tak to widzę, wykluczanie i demonizowanie AfD, partii w końcu legalnie działającej i nie naruszającej konstytucji w żadnym z punktów swojego programu, uważam za głupotę i krótkowzroczność. To tylko dowodzi, że rządzące Niemcami elity oderwały się od społeczeństwa, nie rozumieją panujących nastrojów i po prostu bezczelnie obrażają swoich chlebodawców (w końcu to naród "zatrudnia" polityków). Miałam lepsze zdanie o niemieckiej klasie politycznej.
  • 2016-09-14 21:34 | Alice_

Re:Bliźniak kazirodca, czyli gwałt za zamkniętymi drzwiami

Czasem takie stylizacje się sprawdzają, bo rzeczywiście trudno o brutalności życia pisać kwiecistym, koturnowym językiem, ale tutaj brzmi to strasznie. Jest jakiś potworny rozziew między ogromnym dramatem tej dziewczyny i tą zabawą słowną, jaką z takim upodobaniem uprawia autorka. Czytałam z przykrością.
  • 2016-09-22 16:05 | Alice_

Re:Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

To prawda. Brak dorosłych, dojrzałych ludzi daje się coraz bardziej we znaki. Dzieci, nie tylko metrykalne, rodzą dzieci i zupełnie nie potrafią ich wychować, przygotować do przyszłego życia, do funkcjonowania w społeczeństwie. Albo wychowują "za bardzo", wydaje im się, że to zabawa lalkami, że można wszystko z dzieckiem zrobić i zadają dzieciom psychiczne cierpienia. To wszystko nie nastraja optymistycznie... Mam tylko nadzieję, że tą dwójką romskich dzieci, skoro już sprawa nagłośniona, ktoś się zajmie i pomoże im w przyszłości prowadzić normalne życie.
  • 2016-11-26 03:17 | Alice_

Re:Antropolodzy mówią „nie” rasizmowi i mowie nienawiści. Tylko kto ich posłucha?

Strasznie męczący zrobił się ostatnio świat. Nigdy nie miałam nic przeciwko innym ludziom i dalej nie mam, ale ta rozpętana po obu stronach propaganda bardzo mnie już męczy. NIE WIERZE, że w Polsce co kilka godzin ktoś jest bity z powodu "niesłowiańskiego" wyglądu, co to za bzdura, przecież nawet nie ma tylu obcych, trzeba by było ciągle tłuc tych samych :). Tak, wiem, że są napaści i tendencje rasistowskie i ksenofobiczne, ale nie w takiej skali, jak to jest przedstawiane w lewicowych mediach. I większość Polaków nie nienawidzi obcych. Pis-tłuszcza to ciągle mniejszość, a jej zbrojne ramię czyli narodowcy i inne karki (bo kto inny bije obcych?) to jednak margines. Więc problem istnieje, ale jest zdecydowanie propagandowo wyolbrzymiany. Poza tym cele, jakie sobie zakładają owe media i kręgi opiniotwórcze, zwłaszcza na zachodzie Europy, są nieosiągalne. Zawsze jako ludzie się różniliśmy i będziemy różnić, często wyglądem, i często wygląd jest związany z miejscem pochodzenia. Mamy wdrukowany obraz "swoich" i "obcych" jest to najnaturalniejsza rzecz pod słońcem. Widząc w Niemczech czarnego człowieka mówiącego po niemiecku nie myślę "Niemiec", ale "ciekawe, skąd przyjechał i jak długo tu mieszka". Niektórzy powiedzieliby pewnie, że to tego człowieka dyskryminuje, bo przecież mógł się tu urodzić w 3 pokoleniu, ale co ja na to poradzę, że taki mam obraz świata? I nie uważam przy tym, że z powodu innego koloru skóry jest brudny, lewniwy czy gorszy, po prostu jest inny, bez wartościowania. Tę inność widać gołym okiem i wmawianie nam, że wszyscy jesteśmy tacy sami jest jakąś aberracją. Tak jak stałe są kierunki świata, tak samo stałe mamy (mieliśmy?) wyobrażenie, że na Północy mieszkają wysocy blondyni, na Wschodzie żółci i skośnoocy, a na Południu czarnoskórzy z kręsonymi włosami. I jeśli ktoś zmienił to "naturalne" miejsce pobytu, to się po prostu gdzie indziej rzuca w oczy, to chyba normalne. I najczęściej nie ma nic wspólnego z dyskryminacją. Jakoś nie cieszy mnie wizja świata zaludnionego przez jeden totalnie przemieszany lud samych Mulatów czy innych Metysów. Wystarczy, że wszystkie miasta zaczynają wyglądać tak samo, wszędzie są te same reklamy i sklepy, może choć ludzie powinni się trochę różnić...
  • 2016-11-26 15:14 | Alice_

Re:Antropolodzy mówią „nie” rasizmowi i mowie nienawiści. Tylko kto ich posłucha?

@vera Jakież to typowe dla tego typu poglądów, że od razu przypisujesz mi cały szereg opinii i zachowań :) Dla was, lepszych, bardziej moralnych ludzi, ci inni, "rasiści" mogą być tylko burakiem i prymitywem, all inclusive i wiocha, która nigdy Araba czy Murzyna na oczy nie widziała, ale ich nie lubi. Mylisz się, vero. Nie, nie uważam, że to w porządku, żeby "biali" jeździli na wakacje do ciepłych krajów czy na emeryturę i pozwalali się łaskawie obsługiwać tubylcom. Nie robię tego i nie pochwalam. Ale też nie pochwalam masowej imigracji ludzi z innych kultur i ras, MASOWEJ podkreślam. Nic masowego nie jest dobre. Popieram związki mieszane, dają często bardzo ciekawe owoce, ale też nie chcę, żeby wszyscy ludzie się wymieszali w jedną nijaką rasową breję. Inność czy egzotyka się znakomicie sprawdza jako przyprawa, jako danie główne może być niestrawne. Mieszkam w Niemczech i widzę te coraz głośniej artykułowane frustracje. Powstają organizacje młodych migrantów, którzy chcą zmieniać konstytucję, na każdym kroku wietrzą dyskryminację i są po prostu nieznośni z tą swoją mieszanką kompleksów i poczucia niższości z megalomanią i wrogością do Niemców. Bo naprawdę nie uważam, żeby powiedzenie komuś "świetnie mówisz po niemiecku" albo "skąd pochodzi twoja rodzina" było aktem dyskryminacji. Tymczasem oni to tak właśnie przedstawiają. W telewizji niemieckiej są obcy, jasne, w Polsce zresztą też. O czym to świadczy? O niczym. W Niemczech jest stosunkowo dużo pisarzy o migranckich korzeniach, piszących po niemiecku, tworzących naprawdę znakomitą NIEMIECKA literaturę.
  • 2017-01-06 21:30 | Alice_

Re:Najpierw Petru, teraz Kijowski. A przecież liderzy muszą być czyści

Zabawne, rzekomo niechętne PiS liberalne media ciężko pracują, żeby zapewnić tej szemranej partii władzę na dwie kolejne kadencje, i to zapewne za friko. Bo pisowskie trolle i hejterzy, którzy odwalają największą robotę, przynajmniej na tym zarabiają. W PiS mało kto jest czysty, ale to wyłącznie liderzy opozycji mają być bez skazy, tak? Cóż, jeśli mamy tak wyśrubowane standardy, raczej nie ma co liczyć, że po tych "straszliwych kompromitacjach" nagle się jakiś nadczłowiek pojawi, nadjedzie na białym koniu w lśniącej zbroi i zjednoczy opozycję. Nie ma takich, bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Nie mówię, żeby takie sprawy przemilczać (zwłaszcza finansowe, bo życie prywatne Petru nie powinno nikogo aż tak interesować), ale wystarczyłoby poinformować i wyjaśnić. Tymczasem temat jest nieustannie ujeżdżany od kilku dni i ten korowód oburzonych i zniesmaczonych, od celebrytów po dziennikarzy, oraz świętoszkowaty moralizatorski ton robi się nie do zniesienia. A fatalne konsekwencje tej nagonki będziemy musieli znosić wszyscy.
  • 2017-05-27 12:56 | Alice_

Re:Czy meczety powstają w miejscu kościołów? Abp Jędraszewski uprawia demagogię

Garnisonkirche w Poczdamie
  • 2017-06-06 16:50 | Alice_

Re:Wdowa po oficerze BOR sprzeciwia się ekshumacji. „Walczę o to, co mi się należy. O szacunek”

Wyrazy najgłębszego współczucia i poparcia. Serce się kraje na myśl, co ta dziewczyna musi przechodzić. Musieli być wspaniałą parą...
  • 2017-08-31 01:20 | Alice_

Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

To już się nudne robi. Znowu to założenie, że Polacy głupi są i ciemni, nic nie widzieli, nic nie słyszeli, a się boją. Tymczasem naprawdę nie trzeba widzieć, żeby wiedzieć. Poza tym społeczeństwa zachodnie, które "widzą" uchodźców na co dzień i to w dużych ilościach, wcale nie myślą o nich lepiej, ale po prostu boją się otwarcie wyrażać swoje opinie, bo każda krytyka polityki migracyjnej jest traktowana jako mowa nienawiści, rasizm czy inne straszne rzeczy. Cały Zachód tkwi w kleszczach doprowadzonej do absurdu politycznej poprawności, która tłumi wolność słowa.
  • 2017-09-05 22:35 | Alice_

Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

Jak jej nie znoszę, to tu wyjątkowo ma rację. Migranci rujnują społeczeństwa europejskie i odbierają nam nasze zdobycze cywilizacyjne. Dla mnie problemem nie jest zagrożenie terrorystyczne, bo tu rzeczywiście prawdopodobieństwo nie jest duże, ale brutalizacja życia codziennego i utrata bezpieczeństwa spowodowana napływem masy mężczyzn z kultur pełnych agresji, traktujących kobiety w barbarzyński sposób. Niedawno w Lipsku brutalnie zgwałcono w biały dzień joggerkę, potem policja wydała oficjalny komunikat z zaleceniem, żeby kobiety nie biegały samotnie. To brzmi jak jakiś stan wyjątkowy, a to tylko nasza nowa europejska "normalność". Niedługo w Niemczech strach będzie wyjść na ulicę. W komunikacji miejskiej coraz więcej bójek i przepychanek, opluwania, na centralnych placach miast, gdzie skupia się męski kwiat przybyszów łatwo można zarobić kosą. A Szacki radośnie porównuje sobie to wszystko do JEDNEGO gwałtu w Polsce i uważa, że jest git, że więcej uchodźców na pewno poprawi sytuację. Pewnie nie czytał o sprawie z Lipska, pewnie nie czytał o gangach muzułmańskich gwałcicieli w Wielkiej Brytanii, to już nie tylko skandaliczny przypadek Rotherham, ale coraz więcej miast ma własne skandale. A policja trzęsie tyłkiem, że ktoś ją oskarży o rasizm i nie przykłada się do pracy, nawet sądy wykazują zadzwiającą łagodność. Na pewno "tolerancyjny" Szacki pierwszy by pośpieszył z takim oskarżeniem. W tym ciągłym relatywizowaniu realnego zagrożenia ("przecież u nas też gwałcą") jest tyle pogardy dla kobiet, że z oburzenia odbiera mi mowę. Więc już nie piszę więcej, bo mam ochotę obrzucić autora samymi wulgaryzmami. Rozumiem, że chciał skrytykować Szydło, ale tutaj akurat fatalnie, sromotnie przestrzelił i wyszedł na tępego, pozbawionego empatii głupka.
  • 2017-09-05 22:46 | Alice_

Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

Oczywiście ona twierdzi, że nie zapraszała, ale nawet w jej kraju większość postrzega to inaczej. Mnóstwo selfie z uśmiechniętą Angelą poszło w świat, tak samo jak publiczne wypowiedzi Merkel, że nie ma i nie będzie górnej granicy dla liczby przyjętych "uchodźców" i że niemożliwe jest kontrolowanie granic Niemiec. Dziwnym trafem, kiedy miał się odbyć szczyt G20 granice dało się kontrolować, nawet dokumenty sprawdzać, czego normalnie się nie robi, wpuszczając wszystkich, w tym oszustów, przestępców i dżihadystów. Ludzie to widzą, ludzie się dziwią. Wkurza ich niefrasobliwość tej kobiety, która potrafi powiedzieć "nun sind sie halt da", czyli mniej więcej: to nie moja wina, ale teraz oni tu już są i nic się nie da zrobić... Wychwalanie Merkel w Polsce brzmi po prostu śmiesznie.
  • 2017-09-14 16:18 | Alice_

Re:Znana kreskówka oskarżona o demoralizowanie dzieci. O co poszło?

He he, może niech sobie muzułmanie własną kreskówkę narysują dla swoich dzieci o jakimś bardziej halal zwierzątku, osiołku czy owieczce, zamiast się do świnki Pepy przyczepiać.
  • 2017-09-17 14:42 | Alice_

Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

Pół godziny surfowania na prawicowych portalach plus teza, że Polak zawsze najgorszy i już mamy artykuł gotowy. Nie wchodzę na tamte strony, bo niczego mądrego się tam nie spodziewam, ale też nie rozumiem, dlaczego fakt, że zgwałcił Polak ma mnie oburzać bardziej. Generalnie oburza mnie każdy gwałt, a jeśli miałabym wprowadzać jakąś gradację, to bardziej poruszają mnie te, które teoretycznie mogłyby spotkać mnie, czyli przypadkowa kobieta w parku lub na plaży, kobieta jadąca na rowerze (ostatnio w Niemczech pojawiają się przypadki, że ofiary jadące rowerem, wydawałoby się bezpieczna sytuacja, są spychane), kobieta w moim wieku. Nie słucham muzyki granej przez ten zespół, na koncert bym się nie wybrała, więc nie mam o sprawie pojęcia, nie widzę potrzeby dyskutowania i angażowania się tylko dlatego, że to są Polacy. Mam jedynie nadzieję, że proces będzie sprawiedliwy i zostaną ukarani, jeśli rzeczywiście to zrobili. No i jeszcze jedno, teraz będzie kontrowersyjnie ;) Jednak widzę pewną różnicę, kiedy takiego przestępstwa dopuści się naćpany muzyk rockowy (bo to dość zepsuty światek, jak wiadomo) lub "uchodźca", czyli osoba apelująca do naszej moralności, szukająca u nas pomocy i ochrony...
  • 2017-09-19 19:10 | Alice_

Re:Alarmujące dane: Dzieci-uchodźcy są bite i wykorzystywane w drodze do Europy

Bardzo to smutne, oczywiście, ale wygląda na to, że Europa ma przejąć odpowiedzialność za dzieci, które przecież gdzieś mają rodziców i to na nich spoczywa odpowiedzialność. Prawdziwych sierot nie ma aż tak wiele, poza tym zwykle opiekują się nimi klany rodzinne. Ci ludzie wysyłają swoje dzieci w drogę ze świadomością, co je może spotkać, przecież tam na miejscu też się nad dziećmi nikt nie rozczula, też pracują, bywają wykorzystywane. Ale to naszą rolą jest zapewnić im bezpieczeństwo. Aha. Wychodzi na to, że najlepiej tych ludzi ubezwłasnowolnić, bo i tak konsekwencje ich działania ponoszą kraje zachodnie.
  • 2017-09-22 13:05 | Alice_

Re:Nie dajmy się zwieść islamofobom. Muzułmanie szybko się w Europie integrują

"W każdym społeczeństwie, w każdej grupie znajdą się źli ludzie, psycho- i socjopaci, fanatycy i ekstremiści, ale żyjemy w czasie, kiedy bierze się pod lupę szczególnie chętnie mniejszości, a w Europie – muzułmanów." Hm, zastanówmy się dlaczego bierze się ich pod lupę... Tak zupełnie bez powodu, tak? Poza tym nie tylko w Europie. Autor, jak na niestrudzonego zaklinacza rzeczywistości przystało, napisał przepiękną laurkę opartą na mocno wątpliwych danych (to były subiektywne wypowiedzi, jak oni oceniają się sami ;) i opatrzył zdjęciem całkowicie "zintegrowanej" rodzinki.
  • 2017-09-22 13:32 | Alice_

Re:Kto wniesie lodówkę na czwarte piętro? Czyli jałowe spory o feminizm

Lodówka to pikuś, gorsza jest pralka. Ale właśnie po to mamy tyle siłowni i pakujących panów, prawda?
  • 2017-09-28 21:45 | Alice_

Co było przyczyną śmierci Otto Warmbiera? Są trzy wersje zdarzeń

To musiał być jakiś wyjątkowo niegramotny praktykant, może ktoś opracuje ten tekst jeszcze raz.
  • 2017-09-28 21:45 | Alice_

Tego się nie da czytać

To musiał być jakiś wyjątkowo niegramotny praktykant, może ktoś opracuje ten tekst jeszcze raz.
  • 2017-10-01 21:03 | Alice_

Re:Kim jest Alice Weidel, lesbijka w partii homofobów?

Wypowiedź o Özuguz też została nieprawdziwie oddana i "wyrwana z kontekstu". A kontekstem jest, że pani Ö., pełnomocnik poprzedniego rządu do spraw integracji (sic!), wcześniej popełniła słynną wypowiedź na temat kultury niemieckiej, rzekła otóż, iż poza językiem trudno stwierdzić istnienie czegoś takiego jak kultura niemiecka. Czym wiele osób poważnie wkurzyła. Poza tym broni małżeństw z nieletnimi i nie odcina się od szariatu. Wszystko więc wskazuje na to, że w zapadłej Anatolii rzeczywiście czułaby się lepiej niż w europejskich Niemczech. Zresztą mowa była o odesłaniu, a nie deportacji (entsorgen brzmi nawet dość humorystycznie, nie jest to abschieben). Fatalny wynik wyborczy SPD na pewno jest też w dużym stopniu "zasługą" pani Ö. Tekst aż ocieka niechęcią do Alice Weidel, autorki sięgają po każdy chwyt, żeby jej dokopać, a zbożny cel (czyli zapewne "Kampf gegen Rechts") ma to wszystko usprawiedliwiać, ale to tak nie działa.
  • 2017-10-05 17:00 | Alice_

Dlaczego Oxford odbiera noblistce honorowe obywatelstwo?

co za małostkowość "Zachód" jak zwykle wie najlepiej, co inne kraje powinny zrobić i próbuje szantażu moralnego
  • 2017-10-05 17:00 | Alice_

trochę żenujące

co za małostkowość "Zachód" jak zwykle wie najlepiej, co inne kraje powinny zrobić i próbuje szantażu moralnego
  • 2017-10-16 16:52 | Alice_

Re:Historyczne wybory w Austrii: populistyczna prawica z silną reprezentacją w parlamencie

Co za parszywa demokracja, lud ciemny i durny wybiera nie tych, którzy odpowiadają oświeconym elitom. Więc elity od razu śpieszą z potępieniem, pohukiwaniem i ostrzeżeniami. A może by tak zamiast tego spróbować zrozumieć, DLACZEGO, choć spróbować.