Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(153)
Komentarze użytkownika: Alice_
 • 2012-06-04 10:52 | Alice_

  Re:Jak dziś żyje Marta Kaczyńska

  wydaje mi się, że Martę K. od słynnej Anety K. odróżnia tylko tupet i poczucie wyższości moralnej
 • 2012-07-22 10:49 | Alice_

  wspaniały mężczyzna, cudowny głos

  On i Hanuszkiewicz to dla mnie najprzystojniejsi faceci tamtej epoki, zresztą nie tylko, czołówka wszech czasów nawet właśnie obejrzałam sobie Salto, był tam uroczym lumpem-uwodzicielem, mordeczko :) będzie Go brakowało
 • 2013-01-23 12:15 | Alice_

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Przeczytałam cały tekst w Cyfrowej i mnie zemdliło od tego cukru-lukru. Gdybym nie śledziła polskiej polityki przez ostatnie 20 lat, to pewnie bym pomyślała, co za wspaniała kobieta, pomnik jej postawić. Ale wszyscy widzieliśmy i długo jeszcze będziemy oglądać efekty działalności synalków wychowanych przez tę panią. "Starannie wychowanie, w duchu patriotycznym, w ciepłym, inteligenckim domu" - tere fere. Jeśli naprawdę ukształtowała ich matka, to znaczy, że była osobą zaburzoną, z chorymi, niespełnionymi ambicjami, pełną pogardy do ludzi. Zresztą na każdym zdjęciu ma zaciętą, bezwzględną twarz. Polonistka, której dzieci nie potrafią się nawet posługiwać poprawną polszczyzną! Jakiż ona miała wpływ na polską politykę? Przecież poza słodkimi, pewnie zmyślonymi historyjkami "o swoich chłopcach", nigdy nie powiedziała nic mądrego. Tekst o Rosji - woła o pomstę do nieba. Intelektualne zero, na poziomie przekazu Rydzyka, które wychowało dwa kolejne zera, tyle że makiawelicznie cwane, kosmicznie zadufane w sobie i bezwględnie prące do przodu. Nawet ta tak chwalona więź z matką wydaje się chora i patologiczna. Każdy normalny człowiek kocha swoją matkę, liczy się z nią, odwiedza i dzwoni. Oni tego nie wynaleźli. Tylko jako pierwsi to zinstrumentalizowali, to przecież kolejny objaw cynizmu, matka jako gadżet reklamowy, jako dowód, że mają ludzkie uczucia. Przyznanie tej kobiecie tytułu Człowieka Roku czegoś tam, to był rekord lizusostwa i wazeliniarstwa, smutne i żenujące. Tylko, niestety, obawiam się, że to dopiero początek. Teraz dopiero hagiografowie zaczną pracować pełną parą i będzie santo subito. Rozpisałam się, poniosłąo mnie trochę, ale NIE POJMUJE, dlaczego Polityka w tym uczestniczy. Kogo tak naprawdę interesuje matka i dzieciństwo największych szkodników politycznych? My chcemy jak najszybciej zapomnieć o ich istnieniu!!!
 • 2013-01-23 20:29 | Alice_

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  myślę, że wątpię
 • 2013-01-31 10:51 | Alice_

  Re:Ksiądz - despota strerroryzował mieszkańców

  Prawdziwe owieczki, czy raczej barany - jak tak można pozwalać się traktować? I potem się dziwimy, skąd potęga kościoła w Polsce. Sami na to pozwalamy!
 • 2013-02-14 23:31 | Alice_

  Z życia sfer

  bardzo zgrabna analiza
 • 2013-02-14 23:31 | Alice_

  super :)

  bardzo zgrabna analiza
 • 2013-04-09 21:23 | Alice_

  Re:Margaret Thatcher (1925-2013). Przeczytaj wspomnienia

  rzewne gadki, tak naprawdę to mogą ją ocenić Brytyjczycy - a oni tańczą na ulicach, może mimo wszystko to lekka przesada, bo to jednak śmierć, ale na pewno nie była świetlaną postacią
 • 2016-01-09 17:06 | Alice_

  Re:Skąd się bierze konflikt między sunnitami a szyitami

  A ja się zastanawiam, dlaczego ten konflikt ma być także moim problemem? Nie interesuję się islamem, nie chcę się interesować, na świecie jest tyle o wiele ciekawszych zjawisk. Nie widzę powodu, żeby importować go do Europy
 • 2016-01-09 17:56 | Alice_

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Czy ta pani zna niemiecki? Czy czytuje ona w ogóle niemiecką prasę? Jeśli tak, to które tytuły? Już sam początek mnie oburzył, ponieważ wiadomo dokładnie, kim byli ci ludzie i dlaczego to zrobili. Znaleziono kilka skradzionych telefonów komórkowych, nie powiem gdzie, polecam sobie doczytać. Im więcej poznaje się szczegółów, tym gorzej ta sytuacja wygląda. Ja się dziwię, że jeszcze NIE MA NAGONKI, że lewackie media potrafią jeszcze pisać rzeczy w rodzaju "histeria. jakby ktoś te kobiety żywcem pożarł, a to było TYLKO obmacywanie". Większej pogardy dla kobiet nie słyszałam dawno w Niemczech. Mnie to przeraża. Nie tyle imigranci, bo na ich temat wiem wystarczająco dużo, ale zakłamanie mediów, bo okazuje się, że ciągle jeszcze mogą mnie zaskoczyć. Skandal to mało powiedziane.
 • 2016-01-12 13:35 | Alice_

  Re:Paranoicy zwykle nie ustępują nawet na krok.

  Potwierdzam wszystko, znam przypadek tej choroby ze swojego najbliższego otoczenia. Moja przyjaciółka ze szkolnej ławy, osoba, którą znałam ponad 30 lat, inteligentna i dość rozsądna, związała się z kimś nieodpowiednim i na to zapadła. M.in. regularnie opowiadała mi, że prześladują ich służby specjalne niemal całego świata (CIA I Mosad na pewno), nawet swoją rodzinę w to wciągnęła, jej stara matka musiała uciekać z domu i kryć się gdzieś po znajomych, "bo już po nas idą". Nie dało się nic wytłumaczyć, trzeba było zerwać kontakty.
 • 2016-07-25 16:50 | Alice_

  Re:Instytut Książki za rządów PiS zmienia się, i to na gorsze. Teraz blokuje tłumaczy

  Najśmieszniej będzie, jak wzorem odnowionego IK o "wybitnego" polskiego pisarza Wildsteina upomni się inny kraj. Bynajmniej nie podrzędny ;)
 • 2016-08-18 02:15 | Alice_

  Re:W Cannes wprowadzono zakaz kąpania się w burkini. To absurd i przejaw islamofobii

  Jestem za zakazem, zdecydowanie. Kobiety demonstracyjnie osłaniające się i odgradzające od otoczenia, pokazują temu otoczeniu demonstracyjnego faka, tak odbieram te wszystkie stroje przywdziewane dobrowolnie. Jest to objaw lekceważenia lub prowokacja, dlatego nie potrafię zrozumieć tej ochoczej tolerancji i przyzwolenia. Przecież to bardzo silny negatywny komunikat, kobieta wam mówi pośrednio, że jesteście niegodni na nią spojrzeć czy też że inne kobiety, te nieosłonięte, to bezwstydne zdziry, a wy się zachwycacie. Niepojęte. Jeszcze gorzej, kiedy one twierdzą, że robią tak, bo tego chce od nich ich bóg. Bóg, który kontroluje, czy spod chusty nie wystaje włos? Cóż, nie świadczy to o nim najlepiej, ani o jego czcicielce. Bo o przypadkach, kiedy delikwentki są zmuszane do zasłaniania się nie ma co dyskutować. Nie widzę żadnych przesłanek, żeby tolerować to wynaturzenie w Europie.
 • 2016-08-29 19:44 | Alice_

  Recenzja filmu: „Czerwony kapitan”, reż. Michal Kollár

  w Glinie Pasikowskiego przecież już zagrał policjanta, i świetnie zagrał. Zresztą wydaje mi się, że ten serial jakoś mało jest doceniany, a należy mu się większa uwaga, choćby ze względu na rolę Radziwiłłowicza.
 • 2016-08-29 19:44 | Alice_

  Ależ nie tylko romantyczny,

  w Glinie Pasikowskiego przecież już zagrał policjanta, i świetnie zagrał. Zresztą wydaje mi się, że ten serial jakoś mało jest doceniany, a należy mu się większa uwaga, choćby ze względu na rolę Radziwiłłowicza.
 • 2016-09-05 23:08 | Alice_

  Re:Niemiecka chadecja musi zacząć rozmawiać z partiami protestu. Inaczej będą wygrywać kolejne wybory

  Dokładnie tak to widzę, wykluczanie i demonizowanie AfD, partii w końcu legalnie działającej i nie naruszającej konstytucji w żadnym z punktów swojego programu, uważam za głupotę i krótkowzroczność. To tylko dowodzi, że rządzące Niemcami elity oderwały się od społeczeństwa, nie rozumieją panujących nastrojów i po prostu bezczelnie obrażają swoich chlebodawców (w końcu to naród "zatrudnia" polityków). Miałam lepsze zdanie o niemieckiej klasie politycznej.
 • 2016-09-14 21:34 | Alice_

  Re:Bliźniak kazirodca, czyli gwałt za zamkniętymi drzwiami

  Czasem takie stylizacje się sprawdzają, bo rzeczywiście trudno o brutalności życia pisać kwiecistym, koturnowym językiem, ale tutaj brzmi to strasznie. Jest jakiś potworny rozziew między ogromnym dramatem tej dziewczyny i tą zabawą słowną, jaką z takim upodobaniem uprawia autorka. Czytałam z przykrością.
 • 2016-09-22 16:05 | Alice_

  Re:Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

  To prawda. Brak dorosłych, dojrzałych ludzi daje się coraz bardziej we znaki. Dzieci, nie tylko metrykalne, rodzą dzieci i zupełnie nie potrafią ich wychować, przygotować do przyszłego życia, do funkcjonowania w społeczeństwie. Albo wychowują "za bardzo", wydaje im się, że to zabawa lalkami, że można wszystko z dzieckiem zrobić i zadają dzieciom psychiczne cierpienia. To wszystko nie nastraja optymistycznie... Mam tylko nadzieję, że tą dwójką romskich dzieci, skoro już sprawa nagłośniona, ktoś się zajmie i pomoże im w przyszłości prowadzić normalne życie.
 • 2016-11-26 03:17 | Alice_

  Re:Antropolodzy mówią „nie” rasizmowi i mowie nienawiści. Tylko kto ich posłucha?

  Strasznie męczący zrobił się ostatnio świat. Nigdy nie miałam nic przeciwko innym ludziom i dalej nie mam, ale ta rozpętana po obu stronach propaganda bardzo mnie już męczy. NIE WIERZE, że w Polsce co kilka godzin ktoś jest bity z powodu "niesłowiańskiego" wyglądu, co to za bzdura, przecież nawet nie ma tylu obcych, trzeba by było ciągle tłuc tych samych :). Tak, wiem, że są napaści i tendencje rasistowskie i ksenofobiczne, ale nie w takiej skali, jak to jest przedstawiane w lewicowych mediach. I większość Polaków nie nienawidzi obcych. Pis-tłuszcza to ciągle mniejszość, a jej zbrojne ramię czyli narodowcy i inne karki (bo kto inny bije obcych?) to jednak margines. Więc problem istnieje, ale jest zdecydowanie propagandowo wyolbrzymiany. Poza tym cele, jakie sobie zakładają owe media i kręgi opiniotwórcze, zwłaszcza na zachodzie Europy, są nieosiągalne. Zawsze jako ludzie się różniliśmy i będziemy różnić, często wyglądem, i często wygląd jest związany z miejscem pochodzenia. Mamy wdrukowany obraz "swoich" i "obcych" jest to najnaturalniejsza rzecz pod słońcem. Widząc w Niemczech czarnego człowieka mówiącego po niemiecku nie myślę "Niemiec", ale "ciekawe, skąd przyjechał i jak długo tu mieszka". Niektórzy powiedzieliby pewnie, że to tego człowieka dyskryminuje, bo przecież mógł się tu urodzić w 3 pokoleniu, ale co ja na to poradzę, że taki mam obraz świata? I nie uważam przy tym, że z powodu innego koloru skóry jest brudny, lewniwy czy gorszy, po prostu jest inny, bez wartościowania. Tę inność widać gołym okiem i wmawianie nam, że wszyscy jesteśmy tacy sami jest jakąś aberracją. Tak jak stałe są kierunki świata, tak samo stałe mamy (mieliśmy?) wyobrażenie, że na Północy mieszkają wysocy blondyni, na Wschodzie żółci i skośnoocy, a na Południu czarnoskórzy z kręsonymi włosami. I jeśli ktoś zmienił to "naturalne" miejsce pobytu, to się po prostu gdzie indziej rzuca w oczy, to chyba normalne. I najczęściej nie ma nic wspólnego z dyskryminacją. Jakoś nie cieszy mnie wizja świata zaludnionego przez jeden totalnie przemieszany lud samych Mulatów czy innych Metysów. Wystarczy, że wszystkie miasta zaczynają wyglądać tak samo, wszędzie są te same reklamy i sklepy, może choć ludzie powinni się trochę różnić...
 • 2016-11-26 15:14 | Alice_

  Re:Antropolodzy mówią „nie” rasizmowi i mowie nienawiści. Tylko kto ich posłucha?

  @vera Jakież to typowe dla tego typu poglądów, że od razu przypisujesz mi cały szereg opinii i zachowań :) Dla was, lepszych, bardziej moralnych ludzi, ci inni, "rasiści" mogą być tylko burakiem i prymitywem, all inclusive i wiocha, która nigdy Araba czy Murzyna na oczy nie widziała, ale ich nie lubi. Mylisz się, vero. Nie, nie uważam, że to w porządku, żeby "biali" jeździli na wakacje do ciepłych krajów czy na emeryturę i pozwalali się łaskawie obsługiwać tubylcom. Nie robię tego i nie pochwalam. Ale też nie pochwalam masowej imigracji ludzi z innych kultur i ras, MASOWEJ podkreślam. Nic masowego nie jest dobre. Popieram związki mieszane, dają często bardzo ciekawe owoce, ale też nie chcę, żeby wszyscy ludzie się wymieszali w jedną nijaką rasową breję. Inność czy egzotyka się znakomicie sprawdza jako przyprawa, jako danie główne może być niestrawne. Mieszkam w Niemczech i widzę te coraz głośniej artykułowane frustracje. Powstają organizacje młodych migrantów, którzy chcą zmieniać konstytucję, na każdym kroku wietrzą dyskryminację i są po prostu nieznośni z tą swoją mieszanką kompleksów i poczucia niższości z megalomanią i wrogością do Niemców. Bo naprawdę nie uważam, żeby powiedzenie komuś "świetnie mówisz po niemiecku" albo "skąd pochodzi twoja rodzina" było aktem dyskryminacji. Tymczasem oni to tak właśnie przedstawiają. W telewizji niemieckiej są obcy, jasne, w Polsce zresztą też. O czym to świadczy? O niczym. W Niemczech jest stosunkowo dużo pisarzy o migranckich korzeniach, piszących po niemiecku, tworzących naprawdę znakomitą NIEMIECKA literaturę.
 • 2017-01-06 21:30 | Alice_

  Re:Najpierw Petru, teraz Kijowski. A przecież liderzy muszą być czyści

  Zabawne, rzekomo niechętne PiS liberalne media ciężko pracują, żeby zapewnić tej szemranej partii władzę na dwie kolejne kadencje, i to zapewne za friko. Bo pisowskie trolle i hejterzy, którzy odwalają największą robotę, przynajmniej na tym zarabiają. W PiS mało kto jest czysty, ale to wyłącznie liderzy opozycji mają być bez skazy, tak? Cóż, jeśli mamy tak wyśrubowane standardy, raczej nie ma co liczyć, że po tych "straszliwych kompromitacjach" nagle się jakiś nadczłowiek pojawi, nadjedzie na białym koniu w lśniącej zbroi i zjednoczy opozycję. Nie ma takich, bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Nie mówię, żeby takie sprawy przemilczać (zwłaszcza finansowe, bo życie prywatne Petru nie powinno nikogo aż tak interesować), ale wystarczyłoby poinformować i wyjaśnić. Tymczasem temat jest nieustannie ujeżdżany od kilku dni i ten korowód oburzonych i zniesmaczonych, od celebrytów po dziennikarzy, oraz świętoszkowaty moralizatorski ton robi się nie do zniesienia. A fatalne konsekwencje tej nagonki będziemy musieli znosić wszyscy.
 • 2017-05-27 12:56 | Alice_

  Re:Czy meczety powstają w miejscu kościołów? Abp Jędraszewski uprawia demagogię

  Garnisonkirche w Poczdamie
 • 2017-06-06 16:50 | Alice_

  Re:Wdowa po oficerze BOR sprzeciwia się ekshumacji. „Walczę o to, co mi się należy. O szacunek”

  Wyrazy najgłębszego współczucia i poparcia. Serce się kraje na myśl, co ta dziewczyna musi przechodzić. Musieli być wspaniałą parą...
 • 2017-08-31 01:20 | Alice_

  Re:Polacy boją się uchodźców i terrorystów, których nigdy nie widzieli

  To już się nudne robi. Znowu to założenie, że Polacy głupi są i ciemni, nic nie widzieli, nic nie słyszeli, a się boją. Tymczasem naprawdę nie trzeba widzieć, żeby wiedzieć. Poza tym społeczeństwa zachodnie, które "widzą" uchodźców na co dzień i to w dużych ilościach, wcale nie myślą o nich lepiej, ale po prostu boją się otwarcie wyrażać swoje opinie, bo każda krytyka polityki migracyjnej jest traktowana jako mowa nienawiści, rasizm czy inne straszne rzeczy. Cały Zachód tkwi w kleszczach doprowadzonej do absurdu politycznej poprawności, która tłumi wolność słowa.
 • 2017-09-05 22:35 | Alice_

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Jak jej nie znoszę, to tu wyjątkowo ma rację. Migranci rujnują społeczeństwa europejskie i odbierają nam nasze zdobycze cywilizacyjne. Dla mnie problemem nie jest zagrożenie terrorystyczne, bo tu rzeczywiście prawdopodobieństwo nie jest duże, ale brutalizacja życia codziennego i utrata bezpieczeństwa spowodowana napływem masy mężczyzn z kultur pełnych agresji, traktujących kobiety w barbarzyński sposób. Niedawno w Lipsku brutalnie zgwałcono w biały dzień joggerkę, potem policja wydała oficjalny komunikat z zaleceniem, żeby kobiety nie biegały samotnie. To brzmi jak jakiś stan wyjątkowy, a to tylko nasza nowa europejska "normalność". Niedługo w Niemczech strach będzie wyjść na ulicę. W komunikacji miejskiej coraz więcej bójek i przepychanek, opluwania, na centralnych placach miast, gdzie skupia się męski kwiat przybyszów łatwo można zarobić kosą. A Szacki radośnie porównuje sobie to wszystko do JEDNEGO gwałtu w Polsce i uważa, że jest git, że więcej uchodźców na pewno poprawi sytuację. Pewnie nie czytał o sprawie z Lipska, pewnie nie czytał o gangach muzułmańskich gwałcicieli w Wielkiej Brytanii, to już nie tylko skandaliczny przypadek Rotherham, ale coraz więcej miast ma własne skandale. A policja trzęsie tyłkiem, że ktoś ją oskarży o rasizm i nie przykłada się do pracy, nawet sądy wykazują zadzwiającą łagodność. Na pewno "tolerancyjny" Szacki pierwszy by pośpieszył z takim oskarżeniem. W tym ciągłym relatywizowaniu realnego zagrożenia ("przecież u nas też gwałcą") jest tyle pogardy dla kobiet, że z oburzenia odbiera mi mowę. Więc już nie piszę więcej, bo mam ochotę obrzucić autora samymi wulgaryzmami. Rozumiem, że chciał skrytykować Szydło, ale tutaj akurat fatalnie, sromotnie przestrzelił i wyszedł na tępego, pozbawionego empatii głupka.
 • 2017-09-05 22:46 | Alice_

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Oczywiście ona twierdzi, że nie zapraszała, ale nawet w jej kraju większość postrzega to inaczej. Mnóstwo selfie z uśmiechniętą Angelą poszło w świat, tak samo jak publiczne wypowiedzi Merkel, że nie ma i nie będzie górnej granicy dla liczby przyjętych "uchodźców" i że niemożliwe jest kontrolowanie granic Niemiec. Dziwnym trafem, kiedy miał się odbyć szczyt G20 granice dało się kontrolować, nawet dokumenty sprawdzać, czego normalnie się nie robi, wpuszczając wszystkich, w tym oszustów, przestępców i dżihadystów. Ludzie to widzą, ludzie się dziwią. Wkurza ich niefrasobliwość tej kobiety, która potrafi powiedzieć "nun sind sie halt da", czyli mniej więcej: to nie moja wina, ale teraz oni tu już są i nic się nie da zrobić... Wychwalanie Merkel w Polsce brzmi po prostu śmiesznie.
 • 2017-09-14 16:18 | Alice_

  Re:Znana kreskówka oskarżona o demoralizowanie dzieci. O co poszło?

  He he, może niech sobie muzułmanie własną kreskówkę narysują dla swoich dzieci o jakimś bardziej halal zwierzątku, osiołku czy owieczce, zamiast się do świnki Pepy przyczepiać.
 • 2017-09-17 14:42 | Alice_

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Pół godziny surfowania na prawicowych portalach plus teza, że Polak zawsze najgorszy i już mamy artykuł gotowy. Nie wchodzę na tamte strony, bo niczego mądrego się tam nie spodziewam, ale też nie rozumiem, dlaczego fakt, że zgwałcił Polak ma mnie oburzać bardziej. Generalnie oburza mnie każdy gwałt, a jeśli miałabym wprowadzać jakąś gradację, to bardziej poruszają mnie te, które teoretycznie mogłyby spotkać mnie, czyli przypadkowa kobieta w parku lub na plaży, kobieta jadąca na rowerze (ostatnio w Niemczech pojawiają się przypadki, że ofiary jadące rowerem, wydawałoby się bezpieczna sytuacja, są spychane), kobieta w moim wieku. Nie słucham muzyki granej przez ten zespół, na koncert bym się nie wybrała, więc nie mam o sprawie pojęcia, nie widzę potrzeby dyskutowania i angażowania się tylko dlatego, że to są Polacy. Mam jedynie nadzieję, że proces będzie sprawiedliwy i zostaną ukarani, jeśli rzeczywiście to zrobili. No i jeszcze jedno, teraz będzie kontrowersyjnie ;) Jednak widzę pewną różnicę, kiedy takiego przestępstwa dopuści się naćpany muzyk rockowy (bo to dość zepsuty światek, jak wiadomo) lub "uchodźca", czyli osoba apelująca do naszej moralności, szukająca u nas pomocy i ochrony...
 • 2017-09-19 19:10 | Alice_

  Re:Alarmujące dane: Dzieci-uchodźcy są bite i wykorzystywane w drodze do Europy

  Bardzo to smutne, oczywiście, ale wygląda na to, że Europa ma przejąć odpowiedzialność za dzieci, które przecież gdzieś mają rodziców i to na nich spoczywa odpowiedzialność. Prawdziwych sierot nie ma aż tak wiele, poza tym zwykle opiekują się nimi klany rodzinne. Ci ludzie wysyłają swoje dzieci w drogę ze świadomością, co je może spotkać, przecież tam na miejscu też się nad dziećmi nikt nie rozczula, też pracują, bywają wykorzystywane. Ale to naszą rolą jest zapewnić im bezpieczeństwo. Aha. Wychodzi na to, że najlepiej tych ludzi ubezwłasnowolnić, bo i tak konsekwencje ich działania ponoszą kraje zachodnie.
 • 2017-09-22 13:05 | Alice_

  Re:Nie dajmy się zwieść islamofobom. Muzułmanie szybko się w Europie integrują

  "W każdym społeczeństwie, w każdej grupie znajdą się źli ludzie, psycho- i socjopaci, fanatycy i ekstremiści, ale żyjemy w czasie, kiedy bierze się pod lupę szczególnie chętnie mniejszości, a w Europie – muzułmanów." Hm, zastanówmy się dlaczego bierze się ich pod lupę... Tak zupełnie bez powodu, tak? Poza tym nie tylko w Europie. Autor, jak na niestrudzonego zaklinacza rzeczywistości przystało, napisał przepiękną laurkę opartą na mocno wątpliwych danych (to były subiektywne wypowiedzi, jak oni oceniają się sami ;) i opatrzył zdjęciem całkowicie "zintegrowanej" rodzinki.
 • 2017-09-22 13:32 | Alice_

  Re:Kto wniesie lodówkę na czwarte piętro? Czyli jałowe spory o feminizm

  Lodówka to pikuś, gorsza jest pralka. Ale właśnie po to mamy tyle siłowni i pakujących panów, prawda?
 • 2017-09-28 21:45 | Alice_

  Co było przyczyną śmierci Otto Warmbiera? Są trzy wersje zdarzeń

  To musiał być jakiś wyjątkowo niegramotny praktykant, może ktoś opracuje ten tekst jeszcze raz.
 • 2017-09-28 21:45 | Alice_

  Tego się nie da czytać

  To musiał być jakiś wyjątkowo niegramotny praktykant, może ktoś opracuje ten tekst jeszcze raz.
 • 2017-10-01 21:03 | Alice_

  Re:Kim jest Alice Weidel, lesbijka w partii homofobów?

  Wypowiedź o Özuguz też została nieprawdziwie oddana i "wyrwana z kontekstu". A kontekstem jest, że pani Ö., pełnomocnik poprzedniego rządu do spraw integracji (sic!), wcześniej popełniła słynną wypowiedź na temat kultury niemieckiej, rzekła otóż, iż poza językiem trudno stwierdzić istnienie czegoś takiego jak kultura niemiecka. Czym wiele osób poważnie wkurzyła. Poza tym broni małżeństw z nieletnimi i nie odcina się od szariatu. Wszystko więc wskazuje na to, że w zapadłej Anatolii rzeczywiście czułaby się lepiej niż w europejskich Niemczech. Zresztą mowa była o odesłaniu, a nie deportacji (entsorgen brzmi nawet dość humorystycznie, nie jest to abschieben). Fatalny wynik wyborczy SPD na pewno jest też w dużym stopniu "zasługą" pani Ö. Tekst aż ocieka niechęcią do Alice Weidel, autorki sięgają po każdy chwyt, żeby jej dokopać, a zbożny cel (czyli zapewne "Kampf gegen Rechts") ma to wszystko usprawiedliwiać, ale to tak nie działa.
 • 2017-10-05 17:00 | Alice_

  Dlaczego Oxford odbiera noblistce honorowe obywatelstwo?

  co za małostkowość "Zachód" jak zwykle wie najlepiej, co inne kraje powinny zrobić i próbuje szantażu moralnego
 • 2017-10-05 17:00 | Alice_

  trochę żenujące

  co za małostkowość "Zachód" jak zwykle wie najlepiej, co inne kraje powinny zrobić i próbuje szantażu moralnego
 • 2017-10-16 16:52 | Alice_

  Re:Historyczne wybory w Austrii: populistyczna prawica z silną reprezentacją w parlamencie

  Co za parszywa demokracja, lud ciemny i durny wybiera nie tych, którzy odpowiadają oświeconym elitom. Więc elity od razu śpieszą z potępieniem, pohukiwaniem i ostrzeżeniami. A może by tak zamiast tego spróbować zrozumieć, DLACZEGO, choć spróbować.
 • 2017-11-02 16:58 | Alice_

  Re:Pogarda bin Ladena wobec Zachodu zaczęła się od Szekspira?

  Jak zwykle po islamskim zamachu terrorystycznym Szostkiewicz każe kochać muzułmanów. Fałszywa diagnoza i fałszywy wniosek, gdyż Zachodem gardzi nie prawica, a lewica. To lewicowa polityka oddaje Europę w ręce ludzi, którzy wprowadzą w niej swoje porządki. Jeśli tak dalej pójdzie, to prawa człowieka, wolność słowa i równouprawnienie płci za jakiś czas będą występowały tylko w podręcznikach do historii.
 • 2017-11-03 11:28 | Alice_

  Re:Po śmierci Szarego Człowieka przed PKiN nie gasną znicze

  Niesamowity człowiek, niezwykła siła i determinacja. Ciągle mnie to porusza, z czasem coraz bardziej. I bardzo się cieszę, że ludzie się tam gromadzą, ja niestety nie mogę. W czasach komunistycznych można było taką sprawę wyciszyć, ale teraz mamy internet. Nie uda się propagandzie tego zakłamać ani zamilczeć. Pan Piotr S. dokonał wielkiego wyłomu. Cześć Jego pamięci.
 • 2017-11-05 02:25 | Alice_

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  I jak zwykle nikt nie myśli, że powstanie CZŁOWIEK, a nie tylko dziecko. Kiedyś ten człowiek zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i może nie być zachwycony faktem, że został poczęty niejako przed kamerami i jego los był obserwowany przez telewizyjny motłoch (no bo kto inny ogląda takie programy?). To już one night stand, kiedy ludzie idą raz do łóżka i nigdy potem się nie spotykają, jest sytuacją bardziej naturalną, bo tam przynajmniej połączyło ich pożądanie, jeśli już nie miłość po grób. A takie robienie wszystkiego na chłodno, dla zysku, dla sławy jest okropne. To dla mnie najohydniejszy rodzaj komercji, bawienie się prawdziwym życiem, prawdziwymi emocjami. To degraduje widzów do obrzydliwych voyerystów. Zadziwia mnie "otwartość" (a może bezmyślność?) autorki.
 • 2017-11-06 17:58 | Alice_

  Re:Pogarda bin Ladena wobec Zachodu zaczęła się od Szekspira?

  Panie Herstoryk, uprzedzenia to są negatywne uczucia bez powodu, a fobie to lęki nieuzasadnione. Zapewniam, że przez całe życie byłam pełna szczerej miłości bliźniego do wszystkich po równo, bez względu na religię i kolor skóry. Niestety, wydarzenia ostatnich lat sprawiły, że miłości do islamu nijak z siebie nie potrafię wykrzesać, i to sami jego wyznawcy dostarczyli mi powodów. A lęki nie są nieuzasadnione, kiedy się mieszka w kraju, gdzie już niejeden człowiek przypłacił zachodnią "tolerancję" życiem. Bo w meczetach dalej ci sami imamowie uprawiają tę samą mowę nienawiści. Liczba niebezpiecznych radykałów rośnie w zastraszającym tempie, podobno wszyscy są "obserwowani przez służby". I z Szekspirem nie ma to wszystko nic wspólnego. Z geopolityką niewiele.
 • 2017-11-07 17:39 | Alice_

  Re:Pisarz Janusz Rudnicki obraził kobiety. „Naszym” wolno?

  JAKIE "KOBIETY" obraził? Do ... nędzy! Powiedział jeden głupi żart przy pewnej JEDNEJ kobiecie, która poczuła się obrażona. Miała prawo. On też miał prawo być chamem i burakiem. ALe idiotyzmem jest robienie z tego afery na taką skalę. Nie było mnie przy tym, nie wiem, nie będę się ze swoim oburzeniem wbijać w sytuację między dwojgiem obcych mi ludzi. Może to "my" możemy więcej, droga pani autorko? Możemy zlinczować każdego, czyje poczucie humoru nam nie odpowiada? Proponuję wyhodować sobie grubszą skórę, jeśli wszystkie podobne sytuacje powodują taką traumę. Nie zamierzam wiktymizować ofiary, ale więcej sensu miałoby, gdyby obrażona dziennikarka powiedziała panu, nomen omen :D, Januszowi, co sądzi o jego wypowiedzi i wyszła z kawiarni. WTEDY.
 • 2017-11-07 17:50 | Alice_

  Re:Pogarda bin Ladena wobec Zachodu zaczęła się od Szekspira?

  A kto powiedział, że muszę być "empatyczna"? Niczego nie muszę i w niczyją skórę nie zamierzam wchodzić, wystarczy mi własna. Czy przeciętny mieszkaniec Iraku czy Iranu interesuje się na ten przykład rzezią wołyńską, powstaniem warszawskim, czy wie cokolwiek o 2 wojnie światowej? Nie tylko oni są ofiarami, zresztą nie tylko tego strasznego Zachodu. Liczba ofiar konfliktu między szyitami i sunnitami to też nie mój problem. Kurdowie i Turcy właściwie też nie, ale tłuką się na ulicach europejskiego miasta, w którym mieszkam i nie cieszy mnie to, mówiąc łagodnie. Nie czytam literatury o shintoizmie, to i o islamie nie muszę. Tylko że szintoizm nie pcha się na siłę w moje życie.
 • 2017-11-08 15:58 | Alice_

  Re:Pisarz Janusz Rudnicki obraził kobiety. „Naszym” wolno?

  @Elka, WTEDY też nie zawsze potrafię zareagować, ale po ochłonięciu można podjąć temat i powiedzieć: Janusz, teraz naprawdę przegiąłeś. Albo nawet jeśli zajmie nam to trochę więcej czasu, można też kilka dni później zadzwonić albo napisać i powiedzieć swoje, że to było fatalne i sobie nie życzymy. Ta pani przez rok chodziła i przeżuwała/przeżywała tę obrazę/afront/upokorzenie czy jak to nazwać. Aż w końcu wybuchło ze straszną siłą rażenia. A przecież to naprawdę bagatela w porównaniu do wyczynów innych seksistów i tym podobnych świń.
 • 2017-11-08 15:59 | Alice_

  Re:Pisarz Janusz Rudnicki obraził kobiety. „Naszym” wolno?

  @Slawek.m trafiony-zatopiony :D
 • 2017-11-08 17:27 | Alice_

  Re:Pogarda bin Ladena wobec Zachodu zaczęła się od Szekspira?

  Ależ nie oczekuję empatii od sprawców zamachów, nie oczekuję od nich niczego, tylko chcę, żeby TEGO NIE ROBILI PO PROSTU :D I chyba każdy normalny człowiek tego chce, nieprawdaż? Ale może Panu one nie przeszkadzają, parszywy Zachód zasługuje widocznie na wszystko, co najgorsze, tak? Nie próbuję tego zrozumieć, bo nigdy nie miałam skłonności do masochizmu. Płyta o odpowiedzialność Zachodu cokolwiek zdarta, ileż można te komunały powtarzać? Też uważam, że zamordyzm dawnych przywódców był lepszy nip obecny mordeczy chaos, ale przecież nie wszędzie Zachód interweniował, a stabilnego i demokratycznego islamskiego kraju ze świecą szukać. Na neutralnym gruncie spotykam muzułmanów nieustannie (trudno nie, kiedy się mieszka w Berlinie), na zawodowym także, a w niemieckiej przestrzeni medialnej nadreprezentacja tematów związanych z islamem budzi irytację nie tylko moją. Ale żadnej konfrontacji nie ma, to jest kapitulacja i wrogie przejęcie. Więc tak czy inaczej jesteśmy przegrani, wszyscy. I mam tego świadomość nie od dziś. I tym optymistycznym - się żegnam.
 • 2017-11-09 15:41 | Alice_

  Re:Pogarda bin Ladena wobec Zachodu zaczęła się od Szekspira?

  Polecam lekturę niemieckiej prasy lokalnej, skoro Pan tak "skrupulatnie" sprawdza wszelkie doniesienia. Tam są fakty, szczera prawda, samo mięso, często prosto z kroniki policyjnej. I żadne "legendy miejskie", bo często wsi zapadłych dotyczą ;) Ale w miastach też się dzieje. W Lipsku na przykład władze wydały OFICJALNE ostrzeżenie dla kobiet, żeby same nie biegały czy nie wychodziły po zmroku. Rozumiem, że dla faceta (jakim zapewne Herstoryk jest) opresyjność islamu jest daleko mniej dotkliwa niż dla kobiet, więc może sobie pozwolić na to lekceważące podejście do sprawy. Ale czy jeszcze przed chwilą nie apelował Pan przypadkiem o empatię? No to proszę dać przykład. I "wejść w skórę" niemieckiej nastolatki na przykład. A "muzułmańskie hordy" są teraz w przedszkolach i podstawówkach, często ponad połowa, a bywa że i 80% w klasie. O problemach szkół też niemiecka prasa donosi, poważna prasa, systemowa i niezależna. Proponuję uwzględnić to w swoich skrupulatnych i rzetelnych riserczach. Bo za 20 lat te "hordy" będą dorosłe i wtedy się zacznie naprawdę.
 • 2017-11-09 22:45 | Alice_

  ratunku

  Czy pani Gierak-Onoszko zapomniała już, że przed chwilą napisała tekst na ten sam temat? Ale widocznie uznała, że za słabo było, musi jeszcze mocniej przyłożyć (no i funkcja kopiuj-wklej się przyda). To jakiś żart chyba. Mam ochotę użyć tu wulgarnego słowa, ale tylko napiszę, że jej chyba odbiło. Takie mam wrażenie. Ta farsa robi się coraz mniej śmieszna. Raczej żałosna. Zdrowy rozsądek, umiar i proporcje, gdzie się te wszystkie rzeczy podziały? A pis siedzi, zaciera łapki i patrzy jak mu rośnie.
 • 2017-11-10 14:38 | Alice_

  Re:Pogarda bin Ladena wobec Zachodu zaczęła się od Szekspira?

  Odpadam, naprawdę :D Bo ja CZYTAM PO NIEMIECKU, naprawdę dobrze władam tym językiem, żyję po niemiecku, wśród Niemców i z nimi rozmawiam (ale to Hestoryk oczywiście wie wszystko lepiej :D, z jakiejś jednej anglojęzycznej audycji :D, podczas gdy każde dziecko wie, że Deutsche Welle to instytucja państwowa, nie może więc krytykować polityki rządu i nie mówi o jej negatywnych skutkach.) Jak pisałam, rozmawiam z ludźmi i wiem, że nie tylko ja się zastanawiam, dlaczego ta JEDNA, rzeczywiście stosunkowo niewielka na tle 80 milionów grupa (mimo wszystko jest większa niż Pan pisze, poza tym szybko rośnie) sprawia TYLE problemów. I odpowiedź jest jedna. To ten słynny słoń w pokoju, o którym nie wolno mówić, choć cuchnie i zabiera miejsce. Proszę mi nie imputować emocji, zdecydowanie kieruję chłodną logiką i rozsądkiem. Gdybym była emocjonalna, dawno zwyzywałabym Pana od tępego, aroganckiego betonu. A i seksizmu też by w tej wiązance nie zabrakło. Ale tego nie robię :) Dobranoc.
 • 2017-11-10 14:55 | Alice_

  Re:Tzw. elity stają w obronie Janusza Rudnickiego. Skutki będą groźne

  Tylko jeszcze jeden mój komntarz w tej sprawie: JAKI KRAJ, TAKI WEINSTEIN trzeciąrzędny pisarz, salonowy gaduła i prostak nikogo groźniejszego nie mamy w Polsce? Uff, odetchnęłam z ulgą. Wszyscy prawicowi przemocowy zapewne też, bo to przecież Rudnicki jest najgorszy.
 • 2017-11-10 23:33 | Alice_

  Re:Pogarda bin Ladena wobec Zachodu zaczęła się od Szekspira?

  @jakowalski Coś w tym jest, ten kraj tego nie przetrwa, nie ma szans. Właśnie wyszła sprawa z berlińską szkołą policyjną. Mało kto chce do tej pracy, więc biorą praktycznie każdego, w tym wielu potomków muzułmańskich migrantów, którzy są tureckimi nacjonalistami na przykład. Wrogo nastawieni do Niemiec, pogardliwie do kobiet, nie chcą się uczyć (na testach ściągają z komórki, nauczyciele udają, że nie widzą) ani trenować. I oni mają potem zapewnić porządek na niemieckich ulicach, dbać o bezpieczeństwo ludzi? Wszystkich obywateli? Niedługo trzeba się będzie zacząć bać policji. To naprawdę smutne patrzeć, jak to państwo samo się demontuje.
 • 2017-11-11 00:29 | Alice_

  Re:Kevin Spacey wycięty z filmu Ridleya Scotta. Ciąg dalszy nastąpi?

  Niedługo znów zapłoną stosy. Na jednym będą się paliły książki Rudnickiego, a na drugim usmażą Kevina. Bo im ciągle nie dość.
 • 2017-11-11 13:41 | Alice_

  Re:Tzw. elity stają w obronie Janusza Rudnickiego. Skutki będą groźne

  @jaqb1977 Polityka powinna zastąpić ten żałosny płaczliwy tekst-szantaż pani redaktorki Twoim komentarzem. Brawo!
 • 2017-11-12 16:53 | Alice_

  Re:Kevin Spacey wycięty z filmu Ridleya Scotta. Ciąg dalszy nastąpi?

  A dlaczego tylko on, drogi Witholdzie? Ty i twoi znajomi zapewne święci jesteście i nigdy soczystą k*wą nie rzucacie, ale w Polsce mieszka jeszcze trochę innych osób. Czy "ofiara" wniosła sprawę do sądu? Nie przypominam sobie. Ale ty już skazałeś. Tak samo jak skazano Spaceya. Który oczywiście niewinny nie jest, ale wyroku nie ma. O czym zresztą też pisze autor tekstu. PS W Niemczech nawet po zamachu terrorystycznym, kiedy gościa złapią na gorącym uczynku, prasa pisze o nim "domniemany zamachowiec". A dlaczego? To jasne. Bo jeszcze nie było śledztwa ani wyroku.
 • 2017-11-13 09:59 | Alice_

  Re:Pogarda bin Ladena wobec Zachodu zaczęła się od Szekspira?

  @jakowalski A najdziwniejsze jest to, że to jest to samo, ale pod różnymi hasłami. Kiedyś - zniszczyć i podbić, teraz - pomagać całemu światu. Ale skutki też będą opłakane.
 • 2017-11-20 23:29 | Alice_

  Re:Niemcy bez nowego rządu, Merkel na zakręcie

  Narządziła się i wystarczy. Im dalej, tym gorzej. Jedyną trwałą pamiątką po jej rządach będą betonowe zapory w miejscach publicznych i na masowych imprezach. I podział społeczeństwa na tych dobrych (bezwarunkowe, bezrozumne refugee welcome) i tych niedobrych, którzy mieli więcej wątpliwości i wyobraźni. Pożegnamy Angelę bez żalu.
 • 2017-11-20 23:32 | Alice_

  Re:Tusk krzyczy „alarm” i ma rację

  "tyle kaszkietowego, dogmatycznego betonu i wtórnie konserwatywnych odklejeńców czepiających się byle gówna" Cała prawda o Razem w jednym zdaniu. I do tego zabawnie. Jak tu tego Szczerka nie kochać?
 • 2017-11-21 19:01 | Alice_

  Re:Prezydent Zimbabwe nie chce zjeść ze sceny. Despoci tak mają

  W Niemczech właśnie porównują Merkel z Mugabe, tak samo nie chce oddać władzy :D
 • 2017-11-23 16:19 | Alice_

  Pomnik ofiar Zagłady przed domem polityka AfD. Akcja niemieckich happenerów

  Czysty idiotyzm, nie wiem, po co nagłaśniać akcje jakichś oszołomów. Sprowadzają pamięć o holokauście do przestawiania betonowych kloców z miejsca na miejsce i jeszcze są z siebie dumni.
 • 2017-11-23 16:19 | Alice_

  bez sensu akcja

  Czysty idiotyzm, nie wiem, po co nagłaśniać akcje jakichś oszołomów. Sprowadzają pamięć o holokauście do przestawiania betonowych kloców z miejsca na miejsce i jeszcze są z siebie dumni.
 • 2017-11-24 15:35 | Alice_

  Re:Pomnik ofiar Zagłady przed domem polityka AfD. Akcja niemieckich happenerów

  Ale przecież holocaust był hańbą, chyba nie ma tu wątpliwości. I rzeczywiście tylko Niemcy sobie coś takiego zafundowali. Jakoś Belgia nie ma pomnika Czarnych pomordowanych w Kongo czy Turcja nie ma pomnika rzezi Ormian, tym bardziej w sercu stolicy. Ja tak rozumiem tę wypowiedź. Inni ludzie rozumieją ją inaczej, ich prawo, ale oburzenie w mediach było wielkie, opinia publiczna wydała wyrok, koleś jest ze wszystkich stron atakowany i wyszydzany. I chyba wystarczy. Takie akcje to musztarda po obiedzie i lans wątpliwych "artystów". Po niemiecku się mówi na coś takiego Gratismut, czyli taka odwaga po taniości, bo naprawdę nie robią niczego odważnego ani kontrowersyjnego, tylko czysty PR. A przy okazji pokazują, jak przedmiotowo traktują pamięć o żydowskiej Zagładzie. Dla mnie to obrzydliwe.
 • 2017-11-26 00:37 | Alice_

  Re:Niekończąca się historia odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej

  Haniebne to.
 • 2017-11-26 19:33 | Alice_

  Re:Pomnik ofiar Zagłady przed domem polityka AfD. Akcja niemieckich happenerów

  Dopiero teraz zwróciłam uwagę na ten idiotyczny tytuł, Pomnik ofiar Zagłady stanął przed domem polityka... Naprawdę? Pomnik? Nie odróżniacie pomnika od kilku zwykłych betonowych kloców? Jeśli tak by było, to wszystkie miasta są pełne takich "pomników", zwłaszcza teraz, kiedy czasem "wozy dostawcze wjeżdżają w ludzi" i jedyne, co w związku z tym przychodzi do głowy politykom, to stawianie betonowych zapór. Przykro patrzeć, jak nonszalancko owi artyści obchodzą się z symbolami, a wszyscy to bezkrytycznie łykają.
 • 2017-12-01 15:58 | Alice_

  Re:Liczba muzułmanów w Europie znacznie wzrośnie. Ale tylko w niektórych krajach

  Nie wiem, kogo te wyniki mogły zaskoczyć. Kiedy się chodzi po ulicach niektórych miast zachodnich i praktycznie nie ma tam młodych kobiet muzułmańskich bez wózka, a częstym widokiem jest 2+5, czyli mama w chuście i workowatym płaszczu do ziemi, cool tata w dżinsach, kurtce skórzanej plus pięcioro drobnych dzieci, ten już od dawna wie, jak będzie wyglądała przyszłość Europy. Może 14 % całej unijnej populacji to na oko nie dużo, ale jeśli bierze się pod uwagę konkrety, czyli 30 % w Szwecji, 16 w Niemczech, do tego dochodzi koncentracja w wielkich miastach (w niektórych miastach niemieckich dochodzi już do połowy), to jest to wizja katastrofalna.
 • 2017-12-14 07:37 | Alice_

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  Tusk stwierdził ewidentny fakt. Każdy, kto nie jest ideologicznie zaślepiony, widzi, że to nie działa, więc bez sensu jest dalsze forsowanie tej poronionej koncepcji. Także ze względu na samych uchodźców. Ludzie to nie paczki,które można wysyłać, gdzie się chce. Znam w Niemczech syryjskich uchodźców, np. jedna rodzina wylądowała w Estonii, najprawdopodobniej z unijnego rozdzielnika, ale potem i tak spakowali manatki i ruszyli dalej do Niemiec. Z oczywistych powodów. Najwyższy czas przestać mamić się piękną fikcją, otworzyć oczy i myśleć o Europie. Realistycznie. A nie życzeniowo. Muszę przyznać, że Tusk mi tu zaimponował, niewielu europejskich polityków na tym szczeblu ma odwagę powiedzieć jak jest (bo że wszyscy wierzą w te mrzonki o "pomaganiu" - nigdy nie uwierzę, oni nie są naiwni, są cyniczni do szpiku kości).
 • 2017-12-16 12:56 | Alice_

  Re:Tusk twierdzi, że rozdzielnik nie działa. I wkłada kij w mrowisko

  @zorro Ale oni nie chcą być umieszczani "po jednej rodzinie w jednej miejscowości" czy parafii, już były takie przypadki i większość dała nogę. To nie są liczby, które można podzielić sprawiedliwie co do setnych części po przecinku, ale LUDZIE. To duże rodziny, wspólnoty, oni istnieją głównie jako zbiorowość, indywidualnie mogą funkcjonować ludzie wykształceni, a takich jest tam niewielu. Obrzydliwe jest to instrumentalizujące podejście do uchodźców. Albo mają zapewniać nam emerytury, wypełnić lukę demograficzną, uzupełnić brak rąk do pracy (z czego tylko demografia jest wykonalna), albo mają być przedmiotem naszej dobroczynności, swoistym alibi, porodzdzielani na sztuki, gdzie popadnie. "Pomagamy", ale tak, żeby to nie było zauważalne ani odczuwalne. Co za hipokryzja, co za uprzedmiotowienie, czy naprawdę nikt tego nie widzi? No i to podejście: kto dopłynie/dotrze do Europy, może zostać, niezależnie od okoliczności. Kto nie ma kasy na przemytników - sam sobie winien. Nim się nie przejmujemy, bo jesteśmy zajęci finansowaniem wygodnego życia w Europie "uchodźcom" z Maroka czy Tunezji, którzy uprawiają rozbój na ulicach miast i nie da się ich deportować, mimo recydywy, bo "nie mają dokumentów". To przecież Paragraf 22, jak żywy. Ludzie, otwórzcie oczy, to, co się dzieje, to jakieś zbiorowe ogłupienie i zaślepienie. Rozdzielnik nie działa i nigdy nie będzie działał, bo NIE MA PRAWA działać. To zły pomysł, pogarszający i tak już złą sytuację. Każdy mądry człowiek mówi: uchodźcom zapewnić bezpieczeństwo i GODNE warunki życia na przeczekanie, ale w pobliżu ich kraju, by mogli szybko wrócić i zabrać się za odbudowę. Urządzać tam szkoły dla dzieci, gdzie lokalni nauczyciele-uchodźcy uczą ich w lokalnym języku (widzę, jak wygląda edukacja syryjskich dzieci w Niemczech, to koszmar dla wszystkich). Prześladowanych politycznie przyjmować, ale po dokładnym sprawdzeniu. To wszystko. Europa, nasze wartości, europejska kultura powinny tu być sprawą nadrzędną, bo to one umożliwiają to "pomaganie" całemu światu, dzięki temu ściągają tu miliony ludzi, bo jest bezpieczeństwo, pokój i dostatek. Ale im więcej ich będzie, tym mniej tego bezpieczeństwa, pokoju i dostatku, dla wszystkich, dla nas, jak i dla nich. Już teraz o bezpieczeństwie nie mogą mówić społeczności żydowskie w Europie, kobiety w wielu krajach też nie. A wy chcecie dalej sprowadzać i "sprawiedliwie rozdzielać"?
 • 2017-12-16 23:13 | Alice_

  Re:Nie można zawstydzać matki karmiącej piersią. Sąd w Gdańsku wyznacza nowy kierunek

  Ha ha, "świeże macierzyństwo chce się zademonstrować", o to właśnie chodzi. Otóż nie każdy chce być świadkiem takiej demonstracji, i też ma do tego prawo. Wiele kobiet karmi w miejscach publicznych, ale nie ma to potem konsekwencji w sądzie (jak one to robią? może udzielą matce z Sopotu kilku rad?), wiele pokoleń kobiet miało dzieci, było "świeżymi matkami", ale nie miało przymusu "demonstrowania" tego faktu w szczególny sposób. To obecne kompulsywne dzielenie się wszystkim ze wszystkimi w mediach społecznościowych czy obnoszenie się ze sobą i swoim potomstwem na żywo naprawdę jest męczące dla otoczenia. Na Instagramie mam wybór i mogę nie oglądać, w życiu natomiasta taka dumna mamusia, która "chce się zademonstrować" potrafi naprawdę być uciążliwa. Oczywiście odsyłanie do ubikacji jest nie do przyjęcia, ale też można wszystko zrobić w taki sposób, żeby takich reakcji nie prowokować.
 • 2017-12-30 23:32 | Alice_

  Re:W Sylwestra w Berlinie powstanie „strefa bezpieczeństwa dla kobiet”

  @karol1234 Nie pierwszy to krok, i zapewne nie ostatni. Tolerancja dla żądań muzułmanów, czy wręcz usłużne uprzedzanie ich życzeń zmienia to społeczeństwo od kilku lat. W Berlinie jest prawo o neutralności, zakazujące symboli religijnych w przestrzeni publicznej, czyli kobiety w chustach na przykład nie mogą uczyć w szkołach. Ale Zieloni, którzy niestety współrządzą w tym mieście, postulują, żeby dopuścić nauczycielki w chustach, żeby ich "nie dyskryminować"...
 • 2018-01-03 17:26 | Alice_

  Re:Dlaczego Kazik woli Kaczyńskiego?

  @komentator80 Piszesz: "nie udało się rozdzielić religii od Państwa" A ktoś w ogóle próbował? Nie zauważyłam. Podrygów Palikota nie można tu traktować poważnie. Tendencja była wręcz odrotna, bo w PRL znakomicie funkcjonował rozdział obu tych sfer, a potem się zaczęło pchanie kraju i aparatu państwowego w mroki średniowiecza. Poza tym Twoja diagnoza zawiera trochę trafnych spostrzeżeń, ale na pewno Pis NIE JEST tu żadnym rozwiązaniem. Jeśli tamci niczego nie stworzyli, to co Pis tak zawzięcie burzy i obala od 2 lat? Jeśli tamci są płytcy, to Pis jest wysychającą kałużą mętnej, gnijącej wody. Nie byłam nigdy fanką PO, wyjątkowo szujowata partyjka, której chodzi tylko o władzę, a udaje, że walczy o wielkie sprawy, ale na polską konserwatywną prawicę mam alergię od samego początku, to spontaniczny odruch i tylko się pogłębia, wszystko jedno, czy to są ZCHNy, AWSy czy Pisy. Raczej liczyłam na wzmocnienie lewicy i jakąś równowagę polityczną, ale teraz dochodzę do wniosku, że w tym wariatkowie, jakim od pewnego czasu stała się Polska, nigdy nie będzie normalnie... A z Kazika wylazł prymityw, smutne to, lecz prawdziwe. Artysta, który nie ma pojęcia czym jest wolność i godność, to jakaś popierdułka, za przeproszeniem, a nie artysta. Stary żałosny zgred, którego tylko jego własna kabza interesuje. Zresztą skończył się i tak na 12 groszach, więc żegnam go bez żalu. @Berda Mam dokładnie to samo uczucie: dla mnie też pis jest niedotykalny, a już fakt, że sprawuje absolutną władzę to jakiś szczyt absurdu i horroru. Ale nie byłabym taką optymistką co do przyszłości. Kto miałby "reedukować" społeczeństwo? Ta garstka lewicowych liberałów, która od lat kisi się we własnym sosie? Pisiaki "zadbały" o nowe pokolenia, ze szkół wychodzą ludzie tak sformatowani, że wszytkie ich polityczne posunięcia łykają z radością. Dekady religii w szkołach też się odbiają w postawach młodych ludzi. Oczywiście są przykłady, że ta nachalna indoktrynacja wywołuje bunt, ale nadal buntują się tylko rozproszone jednostki czy garstki ludzi, skupione wokół pewnych tytułów, tworzące swoje bańki w mediach społecznościowych. Ale poza nimi - nie istnieją. Masy są pisowskie albo tak jak nieszczęsny Kazik - życzliwe.
 • 2018-01-18 16:41 | Alice_

  Re:Czy kampania H&M faktycznie była rasistowska?

  "Proszę wybiec wyobraźnią krok dalej i pomyśleć, jakie komentarze może usłyszeć czarnoskóre dziecko, które pojawi się w takiej bluzie na szkolnym boisku. Zwłaszcza w Polsce." Droga Pani, zapewniam, że KAZDE dziecko w takiej bluzie mogłoby usłyszeć złośliwe komentarze. Dzieciaki takie już są, że obrażają się nawzajem na każdym kroku, dobry jest każdy pretekst, a i jego brak też wcale nie przeszkadza. Ale skoro, jak głosi napis, właściciel bluzy jest cool, to powinien sobie z tym jakoś poradzić. Nie pakujmy nikogo w watę, czarne dziecko też jakoś musi sobie poradzić w świecie, w którym większość wygląda inaczej. Ten chłopiec ma mądrą matkę, która bardzo dobrze skomentowała tę całą aferę, więc na pewno sobie da radę. I nie potrzebuje pomocy zapowietrzonych z oburzenia ludzi o prostych umysłach. Którzy nawet nie zdają sobie sprawy, jak obraźliwe traktują mniejszości, jak ubezwłasnowolnione dzieci. A sugerowanie, że ktoś w Szwecji (TEJ MEGA POPRAWNEJ POLITYCZNIE SZWECJI) z rozmysłem podzielił dzieciaki na białego "eksperta" i czarną "małpę", jest po prostu paskudnym pomówieniem. Kwalifikuje się do prawnika. Czasem lubię poczytać Pani teksty dla beki (jak np. tekst o czarnoskórym "wyrzuconym z autobusu", który napisała Pani z kanadyjskiego oddalenia, nie mając pojęcia o sprawie, tylko na podstawie internetowej afery), ale to tutaj mnie oburzyło. Proponuję więcej powściągliwości, z wysokości swoich wyśrubowanych standardów moralnych oraz jedynie słusznych poglądów zaczyna Pani tracić kontakt z rzeczywistością.
 • 2018-01-25 00:06 | Alice_

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Jedyny mit jest taki, że to "są tacy sami ludzie jak my". Prawda, też mają dwie nogi i taki sam układ trawienny, ale poza tym niewiele mamy wspólnego, bo największa różnica to umysł i kultura. Różnią nas setki lat rozwoju i wcale nie jest tak, że oni są tylko trochę opóźnieni i "nadrobią". Nie zrobią tego, bo w świecie arabskim praktycznie nie istnieje nauka i filozofia, które to doprowadziły nasz krąg kulturowy do rozkwitu cywilizacyjno-kulturowego. Zresztą i tak nie chcą nadrabiać, bo są z definicji świetni i najlepsi, panowie świata po prostu. Poza tym nadreprezentacja młodych mężczyzn (a to w każdym narodzie jest najbardziej przestępczogenna grupa) sprawia, oni naprawdę stanowią zagrożenie dla niemieckiego społeczeństwa. Niemiecki wychowany na non-violence młody mężczyzna jest bezradny wobec imigranta z nożem, nie potrafi nawet obronić swojej dziewczyny. A poziom agresji w społeczeństwach muzułmańskich, te wszystkie sprawy związane z rzekomym honorem, jest zatrważająco wysoki. Z Syrii przed wojną uciekają pewnie wszyscy, przekrój społeczeństwa, ale z krajów typu Maroko czy Tunezja, a nawet Afganistan, przyjeżdżają młodzi faceci, którzy nie mieli tam nic, ani wykształcenia, ani pracy, ani perspektyw, dlatego też nie mają nic do stracenia i przestępstwa, rozboje, pobicia itp., przychodzą im stosunkowo łatwo. Zresztą zwykle mają nóż przy sobie.
 • 2018-01-26 08:41 | Alice_

  Muzułmanin pojawił się w serialu TVP. Były powody do oburzenia?

  Ten tekst powinien być zadedykowany pani Gierak-Onoszko ;)
 • 2018-01-26 08:41 | Alice_

  właśnie, tak też można

  Ten tekst powinien być zadedykowany pani Gierak-Onoszko ;)
 • 2018-01-30 16:33 | Alice_

  Re:Muzułmanin pojawił się w serialu TVP. Były powody do oburzenia?

  maly-fizyk Chodzi o to, że nasza niestrudzona propagatorka jedynej słusznej postawy moralnej pani Onoszko bez oglądania tego odcinka pisała w jego kontekście o "pogromach" i "niegodziwości", szczuciu na muzułmanów i tak dalej. Czym się niestety tylko ośmieszyła, bo nic takiego nie wystąpiło, jak słyszymy.
 • 2018-01-30 20:00 | Alice_

  Re:SN: Sąd Okręgowy w Krakowie dalej będzie się zajmować sprawą rodziny Ziobrów

  Akurat wdowie wierzyłabym tu najmniej.
 • 2018-02-01 16:23 | Alice_

  Re:Co czwarte dziecko mieszka w strefie wojny lub katastrofy

  A co "świat" może zrobić? Posłać tam amerykańskie wojska, żeby wprowadziły demokrację? Tak jak w kilku krajach, w których dzisiaj jest gorzej niż przedtem? Sankcje wprowadzić? Broni nie sprzedawać? Poprosić dorosłych, żeby zaczęli się troszczyć o swoje dzieci, żeby wreszcie zaczęli myśleć w dłuższej perspektywie niż teraz, zaraz, czyli seks, napełnienie brzucha i wyladowanie agresji czy nienawiści.
 • 2018-02-02 23:57 | Alice_

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  andrzejowy Ależ ludzie mieszkający od lat w Niemczech rzadko są biedni. Nawet z zasiłku żyje im się nieźle, a jeszcze potrafią sobie sprytnie dorabiać. Klany rodzinne zajmujące się przestępczością wręcz opływają w dostatki. Więc to nie bieda, tylko kultura sprawia, że mordują swoje córki za kontakty z niemieckimi chłopakami albo naparzają się grupowo z jakimś innym klanem rodzinnym, kiedy dziecko na placu zabaw popchnie drugie dziecko albo nie puści na chuśtawkę. Od razu zjawia się grupa kuzynów i innych pociotków, czasem z nożami, i rzucają się na tamtych. A policja bywa bezradna, bo kiedy próbuje interweniować, jest atakowana przez obie strony sporu. To jest niemal na porządku dziennym w Niemczech, prawie codziennie pojawiają się takie doniesienia w prasie lokalnej, masowa bójka na placu zabaw, w domu towarowym czy w barze, i to nie Helmut z Dieterem się tłucze, ale Mahmud z Mustafą.
 • 2018-02-03 22:37 | Alice_

  Kanada zmienia słowa hymnu. Chodzi nie tylko o równouprawnienie

  jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził, jak głosi mądrość ludowa. Chyba trzeba to zaakceptować, bo jak zaczniemy tak przy wszystkim manipulować, żeby było dzisiejsze, aktualne, zdywersyfikowane, zdżenderyzowane i niewykluczające, to nie zostanie nic. Jako osoba z ciągotami do buddyzmu z przerażeniem obserwuję panoszenie się wszędzie urażonego, niedowartościowanego "ja", które nie potrafi znieść najmniejszego choćby dyskomfortu i chce zmienić świat w jedną wielką padded cell.
 • 2018-02-03 22:37 | Alice_

  Cóż,

  jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził, jak głosi mądrość ludowa. Chyba trzeba to zaakceptować, bo jak zaczniemy tak przy wszystkim manipulować, żeby było dzisiejsze, aktualne, zdywersyfikowane, zdżenderyzowane i niewykluczające, to nie zostanie nic. Jako osoba z ciągotami do buddyzmu z przerażeniem obserwuję panoszenie się wszędzie urażonego, niedowartościowanego "ja", które nie potrafi znieść najmniejszego choćby dyskomfortu i chce zmienić świat w jedną wielką padded cell.
 • 2018-02-05 17:44 | Alice_

  Re:Kanada zmienia słowa hymnu. Chodzi nie tylko o równouprawnienie

  Co do zmian jeszcze, to Trudeau też radzi nie używać słowa mankind, tylko peoplekind. O ile ten filmik na yt to nie fake. Mam zresztą nadzieję, że tak, bo inaczej jest to tak żenujące, aż opadają ręce. Może jednak kanadyjski premier powinien się skoncentrować jednak na kwestii doboru skarpetek i nie ingerować w to, kto jakim językiem się posługuje.
 • 2018-02-18 23:38 | Alice_

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Kobieta może sobie usunąć lub wszczepić, co chce, powinna mieć też legalną możliwość podwiązania/przecięcia jajowodów, jeśli nie chce mieć dzieci. Jej sprawa, dlaczego to zrobiła. Ale czy musi o tym wszystkim gadać publicznie? NIE! Nie interesuje mnie macica tej panny czy jej brak. Po prostu nie chcę o tym wszystkim wiedzieć. Celebryci, proszę, więcej klasy, więcej powściągliwości!
 • 2018-02-22 09:18 | Alice_

  Re:Viktor Orbán znów straszy „muzułmańskimi najeźdźcami”

  Ja tu nie widzę żadnego lawirowania. Zagrożenie dla Europy ze strony masowej muzułmańskiej migracji niewątpliwie istnieje, ale też nie ma możliwości całkowicie się od niej odciąć (bo jednak Węgry wyspą jak Australia nie są), więc przynajmniej decydujmy, kogo i jak przyjmować, żeby mieć nad nimi lepszą kontrolę. Bo niewielki procent muzułmanów to niewielki problem, z każdym nowym tysiącem problem narasta, a dla kraju tak małego jak Węgry to może przesądzić o być albo nie być. Orban nie jest politykiem z mojej bajki, ale jeśli chodzi o uchodźców, ma absolutną rację.
 • 2018-03-01 17:56 | Alice_

  Re:Uśmierciłam nie tę krowę. Ta, która uciekła do żubrów, ma się dobrze

  @turpin Bynajmniej. Nie trzeba być dzieckiem, żeby się przejmować życiem innej czującej istoty.
 • 2018-03-05 17:33 | Alice_

  Oscary 2018. Gorzkie słowa o Harveyu Weinsteinie i akcja #MeToo

  Tylko "parytety płci i rasy"? A co z niepełnosprawnymi? I czy wszytkie rasy? Inuici też?
 • 2018-03-05 17:33 | Alice_

  Ale ale

  Tylko "parytety płci i rasy"? A co z niepełnosprawnymi? I czy wszytkie rasy? Inuici też?
 • 2018-03-06 18:02 | Alice_

  Re:List gończy za właścicielem skatowanego psa to znak, że coś się zmienia

  Bez sensu te dywagacje. Nieważne, CZŁOWIEK czy PIES, ważne, że to żywa, czująca istota, pies "intelektualnie" jest na poziomie 4-letniego dziecka, więc proszę z szacunkiem. A to pisowskie podejście, nieważne, czy ojciec to cham i brutal, najważniejsze, żeby "rodzina była razem", przecież to był TYLKo pies, jeży włosy na głowie. Kto zagwarantuje, że następnym razem ten bydlak nie wyżyje swojej agresji na żonie czy synu? Zresztą kto wie, czy tego już nie robił. Ta twarz "żywiciela" (a skąd wiadomo, a może był pasożytem?) ze zdjęcia budzi nieciekawe skojarzenia. Wolę pierwszego lepszego kundla od takiego troglodyty, bo CZŁOWIEKIEM trudno go nazwać. Ale co tam, przecież to był tylko pies, więc wystarczy pogrozić palcem, powiedzieć: nie rób tego więcej, niedobry, i sprawa załatwiona? Mam nadzieję, że NIE.
 • 2018-03-14 21:57 | Alice_

  Re:Monika Jaruzelska ogłosiła, że wchodzi do polityki

  Przy całej sympatii do Moniki Jaruzelskiej, tego trupa nic już nie ożywi. Szkoda jej tylko.
 • 2018-04-09 07:34 | Alice_

  Re:Żyd, gej, muzułmanin i uchodźcy upiekli Polakom chleb

  Akurat ten facet do trzeciego świata nie należy, wykształcony, zaangażowany i świadomy. Trzeci świat to raczej stan umysłu. I trzeba przyznać, że takich ludzi niestety w Europie jest coraz więcej...
 • 2018-04-16 23:22 | Alice_

  Re:Szwedzka Akademia w rozsypce. Reputację trudno będzie odbudować

  Okazało się, że za piękną, nobliwą (noblowską) fasadą kryje się BAGNO. A żadne #metoo nie da rady, kiedy panowie bronią swojej kasy i wpływów. Zwłaszcza panowie mocno związani, bo prowodyrem całej akcji odwołania Sary Danius, która się cieszy dużym poparciem w środowisku i szwedzkim społeczeństwie, był inny członek Akademii, nalepszy przyjaciel obleśnego Francuza.
 • 2018-04-17 15:27 | Alice_

  Re:Szwedzka Akademia w rozsypce. Reputację trudno będzie odbudować

  @woytek Też nie przekonują mnie zawsze historie odgrzebywane po 20 latach, ale tutaj jest inna sytuacja, bo kobiety zgłaszały to najpierw WTEDY! Przed laty pisały listy do szefów Akademii, ale sprawy konsekwentnie zamiatano pod dywan. A wszystko w białych rękawiczkach, których nie chcemy sobie uwalać. Teraz przyznają, "tak, coś słyszeliśmy, ale to nie wydawało się nam wystarczająco udekumentowane, wystarczająco ważne". Beton, gnijący, zmurszały beton.
 • 2018-04-27 23:55 | Alice_

  Re:Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

  @Herstoryk Troska o prześladowanych muzułmanów doprawdy wzruszająca. Owszem, zdarzają się ataki na meczety, ale jeśli dopuszczają się ich sami muzułmanie, co dzieje się wcale nierzadko (przecież nie jest to społeczność jednorodna, a wręcz przeciwnie) to może Niemcy wolą się nie wtrącać?
 • 2018-05-06 15:43 | Alice_

  Re:Dlaczego stosunki grecko-tureckie stały się tak jawnie wrogie?

  A z kim Turcja pod Erdoganem ma dobre stosunki?
 • 2018-05-26 19:38 | Alice_

  Re:Trwa nagonka na prof. Baumana. Znów chcą poprawiać historię

  Jeden z niewielu naprawdę wybitnych Polaków światowej sławy. Nie stać nas na to, żeby takich ludzi nurzać w błocie. Nie jestem bez grzechu sama, więc nie rzucam kamieniem. I innym to samo polecam.
 • 2018-07-03 23:29 | Alice_

  Re:Dania wprowadza ostre prawo wobec imigrantów

  Jedyne sensowne rozwiązanie tej sytuacji to stawianie wymagań wobec migrantów i konsekwentne ich egzekwowanie. Nie dajmy się już szantażować posądzeniami o "islamofobię", rasizm czy inne straszne rzeczy, kiedy w grę wchodzi przyszłość Europy, naszych dzieci i wnuków. Mam wrażenie, że powoli budzi się w krajach Europy Zachodniej instynkt samozachowawczy, że zaczynają doceniać to, co mają i co tak łatwo mogą stracić: wolności i swobody, tolerancję i klimat społeczny, który w Skandynawii zawsze był zupełnie wyjątkowy, więc naprawdę szkoda by było, gdyby zapanowały tam nagle wzorce bliskowschodnie. Tak trzymać, Duńczycy!
 • 2018-07-12 11:29 | Alice_

  Cóż,

  po każdym rauszu przychodzi otrzeźwienie. Najwyższy czas, żeby na serio zacząć myśleć o przyszłości. A ta już teraz rysuje się w Niemczech nieciekawie, im więcej przybyszów (bo o uchodźcach już nie można mówić, ludzie przecież wracają do Syrii), tym będzie trudniej. Kilku idiotom wydawało się, że w ciągu kilku lat dokonają w Niemczech tego, co Ameryce zajęło sto lat, stworzą funkcjonujące społeczeństwo wielokulturowe. Szkoda tylko, że nie zapytali ludzi, czy tego chcą.
 • 2018-07-13 12:47 | Alice_

  Re:Czy Niemcy zamkną drzwi przed imigrantami?

  @Tomaszu Sprzed wyborów pamiętam głównie zapewnienia o tym, że rok 2015 nie może się powtórzyć, obietnice wszelakich zaostrzeń, ograniczeń, a przede wszystkim znacznego zwiększenia liczby deportacji. Sama Merkel obiecywała. I co z tego wyszło? Nie zmieniło się praktycznie nic. Poza tym "pomaganie" nie oznacza automatycznej zgody na głębokie i trwałe zmiany społeczne i kulturowe, bo przecież azyl z natury rzeczy to sprawa przejściowa: poprawia się sytuacja, uchodźcy wracają do siebie. Nawet większość tych głosujących na koalicję, wolałaby, żeby zostało "jak jest". Pomijam tu osoby, które na niemiecką flagę reagują jak na czerwoną płachtę (niejaka pani Roth, na przykład), choć tak się składa, że z nazizmem nie miała ona nic wspólnego. Dla nich Niemcy w każdej postaci to zło, najlepiej zastąpić je więc jakimś tworem bez właściwości, bez historii, i do tego celu instrumentalnie wykorzystują migrantów. Na szczęście tych oszołomów jest tylko garstka, choć niestety bardzo hałaśliwa.
 • 2018-07-15 02:12 | Alice_

  Re:Najmłodsza miliarderka na świecie. Od małych ust do miliardów

  Sorry, ale w tym zdjęciu jest dla mnie coś bardzo odrażającego. Jak zresztą w całej tej medialnej rodzince. Pocieszam się, że w Europie taka kariera byłaby niemożliwa. Tu jeszcze ludzie mają resztki smaku i przyzwoitości, mam nadzieję.
 • 2018-07-18 02:22 | Alice_

  Re:Czy Niemcy zamkną drzwi przed imigrantami?

  Do tego dochodzi jeszcze łączenie rodzin, które nie jest ujmowane w statystykach "uchodźców", bo rodzina na innych prawach wjeżdża. No i jest jeszcze jakaś ogromna ciemna liczba osób nigdzie oficjalnie nie figurujących.
 • 2018-07-20 13:18 | Alice_

  Re:Dlaczego pomazałam ścianę Sejmu? Czas na sąd ostateczny

  W szkole była, dzieckiem była. A gdzie byłeś ty?
 • 2018-07-22 21:21 | Alice_

  Re:Wakacje z uchodźcami na wyspie Kos

  Naiwne podejście. Ciągle dochodzą dziesiątki tysięcy nowych, kiedy nawet fala z 2015 nie została wchłonięta, a w dodatku mogą teraz sprowadzać rodziny. Wracają jednostki.