Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(20)
Komentarze użytkownika: dandab
  • 2014-08-29 11:33 | dandab

Re:Kontrowersje wokół hostelu LGBT

Wspaniala i potrzebna inicjatywa. Sledzac polska prase jest bardzo widzone, iz potrzebne jest schronienie dla ludzi odrzucanych przez najblizszych z powodu swojej orientacji seksualnej. Te dzikie polskie nagonki na "ludzi innych niz ja" sygnowane przez katolikow i patriotow jawia mi sie jak barbarzynskie sceny inkwizyzyjne ze sredniowiecza. Edukacja w szkolach, zachecanie i promowanie akcepatacji, szacunku i tolerancji dla kazdeczo czlowieka jest w Polsce palaca potrzeba. Chetnie zasile fundusze na budowe hostelu - czy redakcja ma ewentualnie nr konta na ktory mozna przelac pieniadze?
  • 2014-09-18 11:55 | dandab

Re:Seks według polskich nastolatków

Moralnosc p. Dulskiej zakorzenila sie w polskim spoleczenstwie od stuleci i ma sie naprawde dobrze. Czytajac ten artykul mozna zadac sobie pytanie, czy ten problem naprawde dotyczy panstwa lezacego centralnie w nowoczesnej Europie? Czy dotyczy on panstwa, w ktorym jest rozdzielnosc panstwa od kosciola? Czy to sie dzieje naprawde, ze to kosciol, przez swoja dzialalnosc lobbistyczna na ambonach, naciska na standardy obowiazujace w polskim szkolnictwie? Seksualnosc jest od bardzo dawna postrzegana jako naturalna sfera zycia czlowieka. Nie sluzy ona tylko prokreacji i nie ma ona znamion grzechu, jak to stara sie wpoic swoim owieczkom kosciol. Tylko rzetelna wiedza na temat wlasnej seksualnosci moze zaowocowac odpowiedzialnymi doroslymi. W ten sposob mozna uniknac niechcianych ciaz, chorob przenoszonych droga plciowa i mniej frustracji seksualnych. Szkola ma tutaj bardzo wazna role i tej roli nie mozna bagatelizowac ani probowac zrzucac obowiazku ksztalcenia na rodzicow. Wiedza jest wladza - czyzby tutaj bylo zagrozenie?
  • 2016-08-30 10:09 | dandab

Re:W Jaśle stanie pomnik Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie inspirowany Świebodzinem

Mnie sie widzi cale miasteczko kamiennych figur bozego syna, bozej matki i wszystkich swietych. Nie zapomnialabym o meczennikach wiary, krzyzowcach, reprezenantach boga na ziemi no i wszytkich wielkich w wierze.
  • 2016-11-21 11:30 | dandab

Re:Chrystus Królem i Panem. Obóz władzy, co może niepokoić, wpisał się w politykę kościelną

Majac Jezusa za krola, a jego matke za krolowa, bedzie Polska smialo zmierzala droga dostepna tylko dla wybranych. Jezeli milosc, to tylko wyjatkowa milosc katolicka Jezeli moralnosc, to tylko katolicka Jezeli nauka, to tylko w zgodzie z nauka kosciola katolickiego Jezeli wladza, to tylko wladza niebianska ( przy drobne pomocy wyslannikow krola) Quo vadis, Polsko?
  • 2017-02-06 10:15 | dandab

Re:Duda o konwencji antyprzemocowej: „Nie stosować”. Niech prezydent wyjaśni to kobietom potrzebującym pomocy

Kobieta od stuleci jest postrzegana jako osoba sklonna do histerii. Wielu mezczyzn nadal uwaza, ze kobieta nie potrafi podjac zadnej rozsadnej decyzji. Nie mozemy tez zapomniec o szeroko rozpowszechnionym w Polsce seksizmie. Innymi slowami - kobieta jest gorsza od mezczyzny i powinna byc pouczana, strofowana i naprowadzana na wlasciwa droge. Kobiecie sie nie wierzy, tak na wyrost. Kobieta ( wedlug modelu polskiego) ma stac na strazy ogniska domowego, byc ostoja dla meza i dzieci.W wielu srodowiskach sa to wartosci przekazywane z matki na corke. Kobieta w imie ochrony rodziny na wiele sie godzi.I tego sie od niej oczekuje. Jak juz nie wytrzymuje, to idzie do ksiedza dobrodzieja po porade. Ksiadz dobrodziej stoi na strazy ochrony katolickich wartosci. Katolickie wartosci mowia, ze nalezy swoj krzyz niesc przez zycie. Ale... ten "krzyz" musi niesc kobieta- jakby inaczej. Tak wiec kobieta musi ( w imie dobra rodziny) godzic sie i wytrzymywac przemoc psychiczna i fizyczna. Latami. Jak juz nie wytrzymuje i np. zabije swojego gnebiciela, to wtedy ksiadz dobrodziej ja napietnuje, a jej przesladowce wyniesie na oltarze. Z poklaskiem nieuswiadomionych owieczek. Prawdziwe zmiany w sprawie przemocy domowej moga zaistniec, gdy od najmlodszych lat dzieci beda wychowywane w szacunku do drugiego czlowieka i gdzie model spoleczenstwa wolnego od uprzedzen bedzie prezentowany. Prezentujmy model rodziny partnerskiej a nie model rodziny "religijnej". Przemoc w kazdym wydaniu powinna byc pietnowana.
  • 2017-09-29 13:29 | dandab

Re:Resort zdrowia chce uczyć młodych o prokreacji. Pomysły ma kuriozalne

Uwazam, ze ten rewolucyjny program edukacyjny powinien zawierac namawianie do uzywania ubioru lozkowego. W dawnych, lepszych czasach malzonkowie obywali akty plciowe tylko w celach prokreacji. Aby nie narazac sie na zniesmaczenie spowodowane widokiem genitaliow partnera, uzywali oni specjalych szat - np. majtek z dziurkami. Tylko w skromnosci i prokreacji prawdziwy katolik moze sie odnalezc.Sex w ciemnosci, pod koldra i w pozycji jedynej slusznej. I oczywiscie propagowanie tez, ze nie zachodzi sie w ciaze przy "pierwszym razie", KOBIETA POWINNA MIEC OCHOTE jak maz te ochote ma itp. Niech zyje ciemnogrod!
  • 2017-09-29 13:45 | dandab

Re:„Nie składamy parasolek” – przed nami Czarny Wtorek

Oby nastaly w Polsce czasy, gdy kobieta bedzie miala realnie takie prawa jak mezczyzna. W tym prawo do stanowienia o wlasnych ciele, sumieniu og moralnosci. Nie narzucajmy innym naszego swiatopogladu, jakikolwiek by nie byl. Szanujmy sie i szanujmy innych.
  • 2017-09-29 14:11 | dandab

Re:Dla prokuratorów gwałt to nie gwałt. Niech się tym zajmą Ziobro i Jaki

Napawia mnie smutkiem wysmiewanie sie z innych kultur i obyczajow spolecznych oraz wynoszenie "swojskiej polskiej" kultury na piedestal. Wszechobecna lecz czasami dobrze ukryta pogarda dla kobiet, osob starszych, biednych itp jest niestety bardzo dobrze zakorzeniona w pewnych kregach. Brak szacunku dla drugiego czlowieka jest coraz bardziej widoczny. Protekcjonalne i przedmiotowe postrzeganie kobiet, seksizm, mowa nienawisci na dobre zagoscily sie w zasciankowej coraz bardziej Polsce. I w dalszym ciagu beda prawdziwi mezczyzni wysmiewac sie z "upiornych bab" czyli feministek i poklepywac swoje pracowe kolezanki po pupie....bo przeciez jej nie ubedzie. Nie bedzie mi baba mowic nie, jak ja chce.....
  • 2018-01-08 12:55 | dandab

Re:Panie premierze, skąd te dane o przemocy w nieformalnych związkach?

Premier opieral sie z pewnoscia na badaniach wlasnych, a te jak wiadomo sa najbardziej dla zainteresowanego wiarygodne. Wstyd, premierze!
  • 2018-02-14 12:44 | dandab

Najlepiej byc slepym i gluchym

Polacy chca uchodzic za narod, w ktorym cnota milosierdzia jest im dana bezposrednio od boga. To jest pobozne zyczenie i nikt zdrowo rozumujacy nie powinien poddawac w watpliwosc, ze Polacy w swojej nieomal atawistycznej nienawisci do wszystkiego co obce, nie uczestniczyli w pogromie Zydow. Odwieczna chciwosc, malostkowosc, dewocja oraz wybor watpliwych autorytetow moralnych przyczynial sie i nadal sie przyczynia do potrzeby eliminacji owych"obcych". Grabiez byla zaplata za fatyge. W czasie wojny i tuz po wojnie mordowanie i kradziez byla przejawem niemalze obywatelskiego obowiazku. Niewiele sie niestety zmienilo. Polacy nadal zywia sie nienawiscia do "obcych". I co najgorsze, to nie tylko plebs i chlopstwo posluguje sie retoryka godna samego Hitlera. Oby nie doszlo do tragedii. A jezeli dojdzie, to i tak winnym bedzie Zyd.
  • 2018-02-15 12:05 | dandab

Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

W Polsce ofiara ataku (bez wzgledu na przyczyne) moze sobie spokojnie umrzec gdy w tym czasi zgromadzeni beda dyskutowac nad tym ,czyja to byla wlascie wina, jaki to rzad zawinil i z jakimi sprawami boryka sie zachod. Och, ludzie...w was wogole czlowieczenstwa nie ma!
  • 2018-02-15 14:07 | dandab

Re:Kto jest w Polsce chamem

"Chamszczyzna" jest latwa. Inne formy interakcji spolecznej wymagaja wysilku. Wiekszosc spoleczenstwa wybiera droge latwa i juz nawet nie zauwaza wszedzie panoszacego sie chamstwa.
  • 2018-03-15 12:36 | dandab

Re:Antysemickie wpisy Magdaleny Ogórek w muzeum POLIN? Sprawa trafi do sądu

Dlaczego Polacy upodobali sobie "rodzinna odpowiedzilanosc zbiorowa"? Czyny mojeg ojca, mojej matki czy moich dziadkow nijak maja sie do tego, co ja dzisiaj czynie czy jakim jestem czlowiekiem. Jezeli moj ojciec byl morderca, to ja tez morderca jestem albo bede? Czlowieka mozna cenic za wlasne osiagniecia i postawy moralne/etyczne, a nie za rodzine...bo tej jak wiadomo sie nie wybiera.
  • 2018-06-15 14:34 | dandab

Re:Czy 100 lat po wywalczeniu praw wyborczych dla kobiet wciąż jest o co walczyć?

@Alrus Polska nie jest krajem obywatelskim. Postawy obywatelskie kszaltuje sie tak w w domu jak i w szkole. Szczegolnie szkola powinna odgrywac duza role w uczeniu postaw obywatelskich. Poruszanie tematow politycznych w aspektach historycznych, prezentowanie (obiektywne) roznych pogladow i mysli politycznych moze pomoc w wykszalceniu zainteresowania polityka wszystkich uczniow. Mniej religi, wiecej nauki o spoleczenstwie wyjdzie na zdrowie mlodym ludziom. Ponadto od zarani dziejow kobiety sa spychane do roli matek, zon, opiekunek i tla dla mezczyzny. Dla polskiej kobiety trzeba lat swietlnych, aby zrozumiala, ze zycie mozna ukszaltowac i przezyc zupelnie inaczej. W zasciankowej Polsce feministki (czytaj: swiadome, silne kobiety) sa postrzegane jako wcielenie diabla, ktory na dodatek ma poglady lewackie. A to juz najgorsze co moze sie zdarzyc na tym padole.
  • 2018-07-23 09:22 | dandab

Re:W których państwach gwałt to seks bez zgody?

Do tej pory udowodnienie popelnienia gwaltu spoczywalo na kobiecie. W wielu przypadkach zgloszenia byly traktowane z przymruzeniem oka i protekcjonalnymi uwagami policji. To na kobiete spadaly gromy, ze miala zbyt krotka sukienke, ale zbyt duzy dekolt. Mezczyzna byl niewinny - kobieta og swoim ubraniem i zachowaniem prowokowala....takie tlumaczenia byly uznawane przez sad czy policje. Kobieta od wiekow jest traktowana przedmiotowo. Jej "nie" jest traktowane jako "tak"...bo samiec wie lepiej co kobiecie jest potrzebne. Najwyzsza pora, aby i w Polsce uznano iz gwalt to sex bez zgody. Polskie spoleczenstwo jest spoleczenstwem macho. Panuje kultura silnego samca, ktory musi uwodzic kobiety za wszelka cene. Mozna to zmienic odpowiednim wychowaniem, juz od przedszkola. Uczenie szacunku dla drugiego czlowieka, bez wzgledu (w tej sytuacji) na plec. Uczenie nietykalnosci osobistej drugiej osoby i brania odpowiedzialnosci za innych. Utopia jak na razie, ale moze z czasem cos sie zmieni.
  • 2018-08-15 07:59 | dandab

Re:Błaszczak, czyli chamstwo w państwie

Ja sie bardzo ciesze, ze bog wybral mnie na ateiste. Nie mam absolutnie zadnych religijnych rozdygotan, natomiast jestem zwolenniczka tolerancji i panstwa dla kazdego obywatela. Niestey w tej chwili Polska jest tylko dla obywateli pierwszego sortu i chamstwo przedstawicieli partii rzadzacej odnosi sie tylko do "obywateli wykletych", czyli wszystkich innych obywatelskich sortow. Intelektualne i moralne wartosci owego ministra klasyfikuja go do eksponowania jego osoby w Gabinecie osobliwosci. Tam wszyskie eksponaty sa zwykle odrazajace i budzace groze. Autor naiwnie ma nadzieje na jakikolwiek przejaw intelektu owego absolwenta UW. Ja natomiast smiem watpic w jego intelekt i przesylam mu zlota mysl Marka Twaina "Lepiej jest nie odzywac sie wcale i wydac sie głupim, niz odezwac sie i rozwiac wszelkie watpliwosci."
  • 2018-08-20 15:03 | dandab

Re:Dlaczego pijanym kierowcom na stacjach sprzedaje się alkohol

Smutnym jest to, ze w polskim spoleczenstwie jest zbyt przyzwolenie na spozywanie alkoholu i brak postaw obywatelskich takich jak interwencje gdy np. pijany chce siadac za kierownica. Slowo "donosiciel" albo "kapus" jest stosowane do ludzi, ktorzy faktycznie reaguja na zachowanie sprzeczne z normami spolecznymi. Zakaz sprzeadz alkoholu na stacjach benzynowych powinnien byc wprowadzony bezzwlocznie. Osoby do okolo 25 roku zycia powinny byc legitymowane przed zakupem alkoholu - trudno czasami odroznic 17 latka od np. 25 latka.
  • 2018-08-27 11:30 | dandab

Re:Buciki Pamięci – upamiętnijmy ofiary kościelnej pedofilii

Jak widac, wiele pokornych owieczek nigdy nie przejzy na oczy. Latwiej jest zaslaniac sie lewactwem, nagonka na kosciol i wyolbrzymianiem zjawiska. Usprawiedliwienie zawsze znajdzie sie. Nawet jakby wlasne dziecko przyszlo do takiej owieczki i opowiedzialao o molestowaniu, to taka owieczka boza (czytaj baran) wpadnie w zadume nad lewacka indokrynacja wlasnej pociechy. Oczy najlepiej miec zamkniete a uszy gluche. Wtedy nie bedzie trzeba odniesc sie do problemu...porzadek swiata i wartosci zostanie zachowany. I zostanie jak ma byc. Po bozemu. Do dobrodzieja na kolanach, do dzieci z batem a do polowicy z piescia. Jak bog przykazal, a ojce uczyli.
  • 2018-08-27 11:38 | dandab

Re:Niepodległa Ukraina ma 27 lat. Ale czy są powody do świętowania?

2018-08-25 09:36 | Henryk Re:Niepodległa Ukraina ma 27 lat. Ale czy są powody do świętowania? Nie mogę skrzesać w sobie entuzjazmu wobec Ukrainy, jaki ma autorka artykułu , za rzeż wołyńską , do której Ukraińcy nie chcą się przyznać i nazwać- ludobójstwem" @Henryk Mnie tylko przychodzi na mysl jedno - ile wiekow musi uplynac, aby wzajemne stosunki sasiedzkie opierac na wizji lepszej dla obu stron przyszlosci? Ile wiekow uplynie, zanim wszystkie rany zostana wielokrotnie rozdrapane i zapomniane? Ile wiekow uplynie, zanim pojda w niepamiec wzajemne niesnaski, o przyczynach i poczatkach ktorych juz nikt nie pamieta? Ale coz, przeszlosc jest wiadoma, a przyszlosc jawi sie niepewna. Wiec Polska stawia na przeszlosc. Kolejny raz.
  • 2018-10-08 14:50 | dandab

Re:Pokojowy Nobel dla działaczy na rzecz kobiet – ofiar wojny

Ta nagroda jest jak najbardziej zasluzona. Oby wiecej takich ludzi oddanym sprawie wykorzystywania kobiet.