Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(82)
Komentarze użytkownika: lusia24
  • 2015-05-24 23:22 | lusia24

Re:Exit poll: Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie

Nie mam już prezydenta. Duda to najgorsze co się mogło Polsce wydarzyć. Nie potrzebuję zgody, nie ma i nigdy nie będzie porozumienia między ludźmi rozumnymi i rozsądnymi a ludźmi PiSu. Na szczęście w wewnętrznej emigracji jestem wyćwiczona. Telewizji gdy będą pokazywać Dudę oglądać nie muszę. Dla mnie Duda nie istnieje.
  • 2015-05-25 23:27 | lusia24

Re:Szostkiewicz: co oznacza porażka Bronisława Komorowskiego

To nie jest mój prezydent, ta Duda. Dla mnie on nie istnieje, nie mogę patrzeć na niego i jego rodzinę. Tak, przyznaję zalewa mnie fala nienawiści czysta i bezinteresowna. Taka sama jaką pisowskie trole zalały internet zaraz po wyborze prezydenta Komorowskiego i która trwała przez 5 lat.To te szkalowania, kłamstwa, potwarze i złośliwości spowodowały, że prezydent przegrał. Skąd ci młodzi ludzie biorą ogląd świata? Z internetu, wierzą we wszystko co tam jest napisane, i te memy, wcale nie śmieszne a szydercze, dziwię się, że tak chętnie je publikujecie. Życzę Dudzie, żeby spotkało go to samo.
  • 2015-07-04 22:11 | lusia24

:Kongres PiS w Katowicach: Beata Szydło mówiła bez przerwy, sypała liczbami, określała priorytety...

A mnie przeraża obietnica likwidacji NFZ, podatków dla banków i hipermarketów. Już raz Miller obiecał, że zlikwiduje kasy chorych i to zrobił, niestety. Służba zdrowia przez 10 lat nie mogła się pozbierać po tych zmianach. Podatki dla hipermarketów i banków to oczywiście wyższe ceny i opłaty bankowe. ktoś musi za to zapłacić, nie ma nic za darmo. Druga ewentualność, ze część dużych sklepów się zwinie, co jeszcze bardziej podniesie ceny, bo zmniejszy się konkurencja. Tak, nie ma nic gorszego niż spełnianie obietnic wyborczych.
  • 2015-07-07 18:58 | lusia24

Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

Coście się tak uczepili słowa nielegalnie. Jeżeli rozmowy były nagrywane bez zgody uczestników ani nie zostali oni poinformowani o nagrywaniu to były nielegalne. Koniec i kropka. Nie ma co się powoływać na Michnika czy Beger, bo nie o tym mówimy. A wracając do meritum, czyli rozmowy i luźno rzuconych pomówień, to w ten sposób można oczernić i oskarżyć każdego. I obmówiony nawet nie ma szansy obrony, bo jak się bronić przed takim czymś? Jak udowodnić, że nie jest się wielbłądem? Pan Ćwieluch mnie przekonał, a pan Siemoniak wygląda na uczciwego człowieka i wzbudza zaufanie.
  • 2015-07-07 21:34 | lusia24

Re:Co wynika z nielegalnie nagranej rozmowy Kalisza i Kwaśniewskiego?

@saurom Inni bohaterowie Nowak, Sienkiewicz czy Sikorski to zupełnie inna historia. Oni sami rozmawiali, opowiadali dyrdymały, jedli za nie swoje pieniądze, język którego używali nie należał do wytwornych i tym samym zaszkodzili wizerunkowi partii rządzącej. Przy tym Nowak ewidentnie załatwiał swoje (zony) interesy, więc jego usunięcie było jak najbardziej słuszne. Sienkiewicz czy Sikorski w sumie nic specjalnego nie powiedzieli, w każdym razie nic co by było zagrożone odpowiedzialnością karną. Przypadek Siemoniaka jest inny, bo to nie on był w roli głównej, o nim tylko napomknął Kalisz, który w moim odczuciu nie jest wiarygodny. Co do korwety to niestety nie mam zdania, bo nic na ten temat nie wiem. Gorzej, nie wiem nawet co to jest korweta. Rozumiem, ze rodzaj okrętu, to by było na tyle.
  • 2015-08-07 08:52 | lusia24

Re:Pięć lat Komorowskiego: Prezydentura bez skandali, po prostu przyzwoita

@czosnek Zgadzam się że wszystkim co napisales, jak również z redaktor Paradowska. Dla mnie Komorowski to człowiek z klasą, najlepszy z dotychczasowych prezydentów. Pozdrawiam wszystkich zwolenników byłego prezydenta.
  • 2015-08-08 21:41 | lusia24

Re:Nowe listy wyborcze Platformy nie przybliżają jej do zwycięstwa w kampanii

Nie wiadomo czy listy są zle. Przypominam, że głosuje się na konkretne osoby na listach. Więc dużo zależy od samych kandydatów, czy przyloza się do kampanii. Pamiętam jak Kwiatkowski, gdy jeszcze kandydował z Łodzi był praktycznie wszędzie. Można go było spotkać na rynku i na przystankach komunikacji miejskiej, witał się i rozdawał ulotki. I to zaowocowało bo dostał dużo głosów. W Łodzi na jedynce ma być rektor uniwersytetu, ale ją np. zaglosuje na Grabarczyka bo uważam, że był dobrym posłem, a sprawą pozwolenia na broń nie jest wielkim przestępstwem. Raczej drobną wpadka, myślę, że dostal nauczke i więcej takich wpadek nie będzie miał.
  • 2015-08-21 20:16 | lusia24

Re:Referendum w dniu wyborów to decyzja czysto partyjna i populistyczna

Jedna sprawa, jeżeli dojdzie już do tego nieszczęsnego referendum to nalezy zadbać o jedno: żeby były oddzielne komisje wyborcze dla referendum i wyborów. Po tym jak wielu obywateli nie poradziło sobie z prawidłowym wypełnieniem książeczki wyborczej przy wyborach samorządowych straciłam wiarę w rozgarnięcie moich rodaków. Wspólna komisja i listy spowodują, że frekwencja w referendum będzie absolutnie niewiarygodna. A tylko to się liczy.
  • 2015-08-23 09:54 | lusia24

Re:Referendum w dniu wyborów to decyzja czysto partyjna i populistyczna

Czemu wszyscy piszą, że w referendum jest pytanie o prywatyzację lasów państwowych? Takiego pytania nie ma. Pytanie brzmi: "Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem dotychczasowego funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?" Nie wiem jak funkcjonuje ww gospodarstwo, więc nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiem również, jaki związek z tym pytaniem ma prywatyzacja Lasów Państwowych.
  • 2015-08-25 17:57 | lusia24

Re:W sprawie sześciolatków znów zwyciężają emocje, a brak sensownej dyskusji

Uważam, że dyskusja jest niepotrzebna. Bo o czym tu dyskutować? 6-latki chodzą już do szkół, program został odpowiednio przystosowany, szkoły również. Jeżeli któryś rodzic uważa, że jego dziecko sobie nie poradzi, to niech indywidualnie odracza obowiązek szkolny. I tyle w tym temacie. Nie ma nic gorszego niż ciągłe zmiany. Tak samo uważam, że następna idiotyczna propozycja PIS-u to likwidacja gimnazjum.
  • 2015-09-01 23:37 | lusia24

Re:Niech prokuratura wreszcie wyjaśni, kto i w jakim celu żongluje nagraniami z podsłuchów

Tak, też tego oczekuję. Przedziwne rzeczy się dzieją. Prezesa NIK przez kilka lat (od 2013?) podsłuchują rozmaite służby, ujawniają co chcą i kiedy chcą, a cała publika rzuciła się do roztrząsania czy i jak ustawiał konkursy na stanowiska. Jakoś zupełnie mi nie przeszkadza, ze szef chce sobie dobrać współpracowników wg własnego uznania. Czy tak się nie dzieje we wszystkich prywatnych firmach i korporacjach? Czy jak szukamy pracy nie dzwonimy po znajomych bliższych i dalszych? Czy nie polecamy naszych dzieci, gdy są takie możliwości? Czy jako pracodawcy nie wolimy przyjąć do pracy kogoś polecanego niż z przypadku? Natomiast bardzo mi przeszkadza, że "ktoś" podsłuchuje najważniejsze osoby w państwie. Bo niestety okazuje się, że najbliżej prawdy był Sienkiewicz mówiąc, że państwo nie funkcjonuje, ch..d..i kamieni kupa. Ale i tak wolę nieudolność w wydaniu platformy niż sprawność PiS-u. Przy okazji @Jacek,NH myślisz, że w PiS jest inaczej, że polityka to jest zajęcie dla ludzi bez skazy? Każde działanie wynika z sumy kompromisów, nie wszystko jest korupcją. Popatrzmy na siebie, czy społeczeństwo składa się tylko z aniołów? Jakie społeczeństwo taki rząd i parlament. Więc proszę nie bądźcie tacy oburzeni. Trochę samokrytyki wszystkim piszącym by się przydało.
  • 2015-09-12 16:18 | lusia24

Re:Likwidacja składek na ZUS i NFZ, jednolity podatek – Ewa Kopacz przedstawiła nowe pomysły Platformy

Kompletne szaleństwo. To jeszcze gorsze niż referendum Komorowskiego. Zlikwidować składki ZUS to najpierw trzeba powiedzieć jak będą naliczane emerytury. OFE już zlikwidowano, ale pieniądze zostały podobno na kontach indywidualnych. To co dalej? Każdemu równo? Kto za to zapłaci, jeżeli podatek PIT zostanie zmniejszony do 10%. Jakie ukryte dochody ma państwo, ze może sobie pozwolić na taką rozrzutność. Dlaczego nie waloryzowano co roku kwoty wolnej od podatku? Podobno się nie dało, a teraz można? Co z wiarygodnością? Dla mnie o wiele więcej warta niż lekką ręką rzucone obietnice. Czyżby zbyt długa kampania rzuciła się na rozum? A już zaczynałam lubić Ewę Kopacz, a tu taka wtopa. Chyba zostaje dla mnie wiernego wyborcy PO już tylko Nowoczesna.pl
  • 2015-09-12 22:24 | lusia24

Re:Ewa Kopacz wreszcie powiedziała, o co chodzi jej partii w kampanii, ale czy wyborcy to kupią?

Pierwszy przekaz medialny z konwencji PO był kompletnie bez sensu. Fragmenty przemówienia Kopacz pokazane w mediach również było mylące i bezsensowne. "Zlikwidujemy składki ZUS i na NFZ, jednolity podatek 10%". Pierwsza myśl - zwariowała. Dopiero później się wyjaśniło, że nie będzie likwidacji składek ZUS i NFZ tylko będą inaczej naliczane, a podatek pozostanie progresywny. I to ma być dobre przemówienie, które ma zachęcić do głosowania na PO? Pozostaje niesmak, uważam, że było to żenujące. Ja i tak zagłosuje na PO, nie potrzebuję do tego żadnych programów, ale wielu takie zagrywki mogą zniechęcić.
  • 2015-09-21 17:07 | lusia24

Re:Emerytury według prezydenta Dudy: dlaczego będzie gorzej?

Po komentarzach widać niestety, że ludzie nadal nic nie rozumieją. I nie da się nic wytłumaczyć, bo oni wiedzą swoje. Należało dyskutować nad emeryturami, ale o szczegółach, a nie o wieku. Wprowadzić zabezpieczenia dla ludzi 60+ w przypadku choroby czy bezrobocia. A to co Duda proponuje 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn zostało już zakwestionowane przez Trybunał jako nierówne traktowanie płci. Więc po co to wszystko?
  • 2015-09-23 23:31 | lusia24

Re:Emerytury według prezydenta Dudy: dlaczego będzie gorzej?

@666dup Idąc dalej tym tropem, jeżeli kobiety żyją dłużej to powinny iść później na emeryturę, aby było sprawiedliwie i każda z płci tyle samo lat korzystała z emerytur.
  • 2015-11-06 16:51 | lusia24

Re:12 listopada datą pierwszych posiedzeń nowego rządu? To nie przypadek

A dlaczego dymisji rządu nie może zgłosić wicepremier, a premier pojechać ma Maltę? Dla mnie Malta jest ważniejsza niż dymisja Rzadu, która wiadomo musi być. .
  • 2015-11-12 21:50 | lusia24

Re:Pierwsze posiedzenie Sejmu. Wystąpienie prezydenta, mocna riposta Kopacz

Przeczytałam wystąpienie Dudy w sejmie na stronie internetowej kancelarii prezydenta. I jestem mocno rozczarowana. Czytając doniesienia portali myślałam, ze to było cos ciekawego, jakieś nowe myśli, nowe otwarcie. Tytuły " bardzo dobre przemówienie prezydenta" były mocno na wyrost. Takie blebleble. Nie było tam nic czego do tej pory by nie powiedział. W sumie żenujące obietnice otwarcia dla posłów specjalnych dyżurów ministrów prezydenckich. Pytam się po co? Mają się skarżyć na swoje kluby? Zdecydowanie wolę przemówienie Kopacz, chociaż było na temat.
  • 2015-11-13 17:36 | lusia24

Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

Szanowny panie redaktorze, nie mogę się z panem zgodzić w ocenie przemówienia premier Kopacz w sejmie. Nie było ono ani trochę nerwowe i nieudane. Było w nim wszystko co trzeba, chociaż szkoda że o osiągnięciach rządów platformy nie było mówione w trakcie kampanii wyborczej. Natomiast nie rozumiem zachwytów nad przemówieniem Dudy. Poza miłosno-patriotycznym sosem były tam dwie rzeczy, które przemknęły niezauważone. Duda dziękując Komisji Wyborczej nie omieszkał powiedzieć, że wybory prezydenckie i parlamentarne były przeprowadzone właściwie w odróżnieniu od samorządowych, co do których są wątpliwości. Zastanawiająca jest też obietnica specjalnych dyżurów prezydenckich w sejmie podczas sesji, otwartych drzwi dla posłów. Po co? Posłowie mają pracować w swoich klubach i komisjach. Czyżby chodziło o łowienie posłów i osłabiania działania opozycji? Większość piszących tutaj źle ocenia pania Kopacz, obwinia ją za przegrana Platformy. Moim zdaniem, gdyby nie Kopacz Platforma przegrałaby dużo bardziej.
  • 2015-11-25 13:21 | lusia24

Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

@jakowalski, @AKon A mnie się unijna flaga podoba, więcej uważam, że jest ładniejsza od polskiej. Żółte gwiazdy na niebieskim tle są bardziej wyraziste niż to banalne zestawienie biało-czerwone. No i jeszcze jestem "lewacka" bo jestem dumna, ze jestem obywatelką UE. I chciałabym, żeby tak zostało.
  • 2015-11-27 22:02 | lusia24

Re:„Anulowanie” wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Sejm stał się przybudówką prezesa

@kulturaprawna Dzięki za kompetentne wyjaśnienie całej sprawy z Trybunałem. Niestety do takich jak jakowalski i Jacek,NH to nie dotrze. Oni widzą sprawę inaczej, gorzej tak samo myślą chyba wszyscy posłowie PiS i Kukiz 15. Nie widzę wyjścia z tej sytuacji. Za chwilę będziemy mieli 20 sędziów Trybunału. Chyba, żeby zdarzył się cud i prezydent postawił się swojej formacji i odebrał ślubowanie chociaż od 3 sędziów.
  • 2016-01-19 18:57 | lusia24

Re:Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

Przerażają mnie ci europosłowie, którzy nic nie rozumieją z tego co się w Polsce dzieje. Wszyscy tak łatwo łykają kłamstwa Szydło. Europa nam nie pomoże , tylko wielotysięczne manifestacje może mogą coś zmienić. Ze strony polskiej występują Korwin-Mikke i Legutko. Wstyd. Nie rozumiem dlaczego ze strony PO nie wystąpił nikt, który by zdemaskował kłamstwa rządu polskiego.
  • 2016-01-19 23:12 | lusia24

Re:Parlament Europejski potraktował premier Szydło z pełną kurtuazją i nie dociskał w niczym

Jestem bardzo rozczarowana tą debatą. Europosłowie PO powinni wszystkie kłamstwa Szydło wypunktować. I bez sensu jest obawa, ze takim zachowaniem zaszkodziliby krajowi czy stracili wyborców. Wprost przeciwnie, ja byłam wyborcą PO, ale ten brak obrony liberalnej demokracji odstręcza mnie do głosowania na nich w przyszłości. Chyba wybiorę Petru, który nazywa rzeczy po imieniu. Co prawda nie w pełni dopowiadają mi jego poglądy gospodarcze, ale obrona wartości demokratycznych tak. Na razie wybieram się w sobotę na demonstrację.
  • 2016-01-24 14:37 | lusia24

Re:Demonstracje KOD: „w obronie Twojej wolności”

Ale sypnęło Pisowskimi trollami. Nie martwcie się, będziemy demonstrować aż do skutku. A jeżeli prezydent i sejm łamią konstytucję, to proszę nie pisać, że jesteśmy zmanipulowani. Choćbyście 1000 razy powtarzali : to nie my, to PO, nie damy się nabrać. Koń jaki jest każdy widzi.
  • 2016-03-31 22:45 | lusia24

Re:Kaczyński podejmując rozmowy na niby z opozycją, zyskał na czasie

A ja uważam, że owszem opozycja powinna przyjść na rozmowy, ale mieć jedną odpowiedź na wszystkie słowa Kaczyńskiego: kiedy zostanie opublikowany wyrok Trybunału i kiedy zostaną zaprzysiężeni sędziowie TK prawidłowo wybrani.
  • 2016-04-21 15:38 | lusia24

Re:Jak PiS kupuje sędziów i przejmuje TK

Ziobro nie ogłosił podwyżek dla sędziów, a dla pracowników sądów. A to znaczna różnica. Pracownicy sądów czyli sekretariaty, asystenci itp. zarabiają mało i nawet niedawno strajkowali. Podwyżka zgodnie z tym co napisano w gazetach to ma być po prostu odmrożenie płac, które jak w całej budżetówce były zamrożone.
  • 2016-04-21 15:56 | lusia24

Re:Jak PiS kupuje sędziów i przejmuje TK

Panie redaktorze, to już któraś z rzędu spekulacja, ze następcą Rzeplińskiego będzie Pszczółkowski. Wg. obecnego stanu prawnego nie ma takiej opcji. Nowelizacja grudniowa wprowadzała skomplikowany sposób wyboru prezesa, który by to umożliwił. Ale została ona wyrokiem z 9.03 w całości odrzucona. Obowiązuje ustawa czerwcowa i wg. niej i regulaminu Trybunału będą odbywać się wybory prezesa. Czyli większość Zgromadzenia Ogólnego sędziów Trybunału wybiera 2 kandydatów, a prezydent mianuje jednego z nich. Stosunek głosów w Trybunale będzie na dzień wyboru 9:3. raczej nie ma opcji, że by sędziowie wybrali kogoś z nowej trójki. Pomijając już sprawy ideologiczne właściwie nigdy się nie zdarzyło, żeby na prezesa sędziowie wybrali osobę dopiero zaczynającą kadencję sędziego. Oczywiście możliwe jest jeszcze, że prezydent nie wybierze żadnego kandydata mówiąc, że wybory zostały przeprowadzone wg. złej ustawy. Ale wtedy przewodniczy Trybunałowi wiceprezes prof. Biernat. Stosunek głosów będzie 8:4, większość jest po "niepisowskiej" stronie. Nie wiadomo jak się w Trybunale odnajdzie prof. Jędrzejewski. Dwoje sędziów z nadania PiS jak na razie niezbyt mądrze się zachowuje. Podobna sytuacja jak z wyborem prezesa będzie z wyborem wiceprezesa w czerwcu 2017r. Jeżeli znowu prezydent nie zdecyduje się na wybór, Trybunałowi przewodzi najstarszy sędzia czyli sędzia Rymar. Stosunek głosów będzie 7:5 do końca kadencji sejmu. Postępowania przed trybunałem będą się toczyć. jest jeszcze nadzieja, ze sędziowie "PiS" jak zaczną zajmować się orzekaniem, a nie polityką, zmienią swój punkt widzenia i będą bardziej niezależni.
  • 2016-04-23 22:30 | lusia24

Re:PiS pokaże w Brukseli film o ekspertach Macierewicza

A ciekawe komu oni pokażą ten film. Tzn. czy będzie oglądał ten co ma ochotę, czy jest jakiś obowiązek oglądania. Mnie się nawet nie chce czytać streszczenia tego filmu. Od początku nie miałam wątpliwości, że to był wypadek lotniczy i w związku z tym nie pasjonowały mnie wszystkie komisje, ustalenia, wraki itp.
  • 2016-04-29 23:39 | lusia24

Kompromis PiS w sprawie Trybunału oznacza... pójście w zaparte

A jeszcze, żeby mieć "swojego" prezesa, zmieniono zasady wyboru. Trybunał przedstawia prezydentowi 3 kandydatów, a każdy sędzia może głosować tylko na jednego. Poprzednio było 2 kandydatów przedstawianych prezydentowi i każdy sędzia mógł głosować na 2.
  • 2016-04-29 23:39 | lusia24

projekt ustawy o Trybunale

A jeszcze, żeby mieć "swojego" prezesa, zmieniono zasady wyboru. Trybunał przedstawia prezydentowi 3 kandydatów, a każdy sędzia może głosować tylko na jednego. Poprzednio było 2 kandydatów przedstawianych prezydentowi i każdy sędzia mógł głosować na 2.
  • 2016-05-18 22:49 | lusia24

Re:Polska dostała żółtą kartkę od Komisji Europejskiej. Ale PiS na wszystko znajdzie odpowiedź

Właściwie trudno zrozumieć, dlaczego Kaczyński nie chce wydrukować wyroku Trybunału z 9 marca. Przecież i tak ma być uchwalona następna ustawa, wiec to że grudniowa nowelizacja jest niekonstytucyjna nie ma już znaczenia. Drukując wyrok Kaczyński może powiedzieć KE, że poszukuje kompromisu, swoim powiedzieć, że za chwilę będziemy mieć następną ustawę. Następna pewno też będzie niekonstytucyjna, ale PiS zyskuje na czasie. I będziemy nadal gonić króliczka. Gorzej z sędziami TK, tu trudno cos sensownego wymyśleć.
  • 2016-05-20 18:06 | lusia24

Re:Zamiast składać wniosek ws. obrony suwerenności, niech PiS naprawi, co zepsuł

Zgadzam się. wystarczy kwadrans. Na początek niech Szydło wydrukuje wyrok, a potem należy rozwiązać sprawę trzech sędziów. Tzn. wiadomo, co z sędziami wybranymi przez poprzedni parlament, tj. zaprzysiąc, tylko co z 3 PISowskimi sędziami. Jeden jest winny wypadku samochodowego, mógłby sam zrezygnować. Tylko co z pozostałymi dwoma? Ew. jeden za prezesa Rzeplińskiego, drugi w przyszłym roku. Jak w zgodzie z prawem i zdrowym rozsądkiem rozwiązać ten problem jest do dyskusji miedzy PIS a partiami opozycyjnymi.
  • 2016-06-02 15:22 | lusia24

Re:Blogerka Kataryna: PiS mnie rozczarował

W tym wywiadzie najbardziej zaskoczyły mnie poglądy pani Katarzyny z czasów przed wygraną PiS. W PiS widziała "autentyczny szacunek dla obywatela". "PiS jedyną partią, która chce ewidentne patologie polskiej demokracji ukrócić i zbudować kraj z normalną debatą publiczną" Chyba żyłyśmy w innych krajach, Jarosław Kaczyński nie ukrywał swoich poglądów na "obywatelskość", jak widział przyszłość demokracji można było wyczytać choćby w projekcie konstytucji, a walkę z Trybunałem Konstytucyjnym rozpoczął już w latach 2005-2007, tylko wtedy nie zdążył. Również rozpoczął wtedy walkę z sądami tzw "impossibilizm" prawny, który miał mu uniemożliwiać wprowadzanie zmian. Rzeczywiście z poglądami pani Katarzynie najbliżej do partii Razem.
  • 2016-09-22 18:50 | lusia24

Re:PKW odrzuciła sprawozdania finansowe partii Razem i Nowoczesnej

Jak widać, partie będące od dawna na scenie politycznej takich błędów nie popełniają. Nowoczesna też się nauczy na przyszłość. A na razie jakoś przetrwa. Prawdę powiedziawszy nie znam dokładnie zasad dotacji dla partii. Ale wynagrodzenia posłów i pieniądze na biura poselskie są chyba niezależne od dotacji?
  • 2016-09-25 19:01 | lusia24

Re:KOD drepcze już w miejscu. Radzimy, jak rozwiązać ten problem

Pan redaktor jest wyraźnie na bakier z tematem. Lokalnie dużo się dzieje. Podczas wakacji odbywały się pikniki KODu, podczas których informowano o KODzie i jego celach. Organizowane były i są spotkania ze znanymi ludźmi ( np. Wałęsa, Frasyniuk, Czapiński), które odbywały się przy pełnych salach. Wydawane są lokalne gazetki, funkcjonują tzw. PIkody - namioty, ustawiane w uczęszczanych częściach miasta, z ulotkami, informacjami udzielanymi przez działaczy KOD. To wszystko dzieje się w Łodzi, ale naprawdę fantastyczne jest to co się dzieje w małych miastach wokół Łodzi np. Pabianice czy Aleksandrów Łódzki, to samo a nawet więcej. Ponad przez 2 miesiące wyremontowano wynajęty od miasta zrujnowany lokal w centrum miasta. Zrobiono remont kapitalny, wymiany lub naprawy wymagało niemal wszystko: podłogi, ściany, okna, drzwi, kanalizacja, ogrzewanie. Pracowali przy tym remoncie ochotnicy, poświęcając swój czas, bez żadnego wynagrodzenia. Niezbędne materiały zakupiono ze środków zebranych wśród sympatyków KOd-u. Co do ram organizacyjnych to są one od dawna znane. Na czele regionów do wyborów stoją koordynatorzy, czyli ludzie, którzy pierwsi zaangażowali się w działanie i naturalną koleją rzeczy zostali uznani za przywódców. Działają różne sekcje w tym edukacyjna, prawna, kulturalna, akcja itp. Nie będę już więcej na ten temat pisać, bo pan redaktor wchodząc na regionalne strony KOD może sam sobie przeczytać. Ale chciałam jeszcze cos dodać na temat manifestacji, otóż odbywają się lokalne na początku października będzie prawdziwy maraton, zaczynając od protestów przeciw ustawom antyaborcyjnym i zmianom w edukacji. Natomiast wielkie manifestacje w Warszawie są potrzebne, nie ukrywam w dużej mierze dla nas samych, żeby poczuć radość widząc tylu uczestników myślących tak samo, zobaczyć wielu znanych ludzi wspierających nasze idee i protestujących przeciw rządom PiS. To jest nabranie energii do dalszego działania. Na koniec jeszcze raz chciałam podkreślić, że w KOD wszyscy działają bez wynagrodzenia, wyłącznie dla idei. A dla pana re3daktora mam radę: proszę włączyć się w działania KOD, zgłosić do najbliższego lokalnego oddziału i może zająć się tym na czym się pan zna, czyli np. pisaniem i redagowaniem pisemek KOD.
  • 2016-10-02 17:36 | lusia24

Grzegorz Schetyna: zlikwidujemy IPN i CBA, zapiszemy kompromis aborcyjny w konstytucji

Większość propozycji w porządku, ale zdecydowane nie dla wpisywania obecnego "kompromisu" aborcyjnego do konstytucji. Nie, nie i jeszcze raz nie.
  • 2016-10-02 17:36 | lusia24

program PO

Większość propozycji w porządku, ale zdecydowane nie dla wpisywania obecnego "kompromisu" aborcyjnego do konstytucji. Nie, nie i jeszcze raz nie.
  • 2016-10-23 18:17 | lusia24

Re:Na Natalię Przybysz po jej wyznaniu o aborcji wylała się fala hejtu

Nie mogę zrozumieć tej hipokryzji obrońców życia. Martwią się o te ok. 1600 usuniętych płodów głęboko uszkodzonych, a nie przejmują się ok. 100 000 płodów usuniętych w podziemiu lub za granicą. Jedna osoba z tych 100000 zrobiła coming out i od razu tyle hejtu. Z powodów wymienionych w artykule często jest lepiej, żeby kobieta usunęła ciążę, niż urodziła niechciane dziecko. Gdyby obrońcy życia myśleli racjonalnie, to zgodziliby się na ustawę pozwalająca usuwać ciąże do 10 tygodnia, z przymusową konsultacją psychologiczną. Walczyliby o wychowanie seksualne w szkole i dostępną powszechnie antykoncepcję. Wtedy byłyby duże szanse, ze sumarycznie ilość aborcji by spadła. Ale jak widać nie o to im chodzi.
  • 2016-11-27 23:40 | lusia24

Re:Czy osoba, która pracowała w służbach specjalnych, może kandydować na sędziego TK?

Mauro Rosi, to ty nie masz racji. Właśnie w tym wyroku który przywołujesz TK uznał, że wybór 3 sędziów był zgodny z konstytucją, a dwóch nie. TK nie odniósł się do wyboru 3 sędziów przez nowy sejm, bo po pierwsze sejm nie może uchwałą odwołać prawidłowo wybranych sędziów a po drugie nie może powoływać nowych sędziów na zajęte miejsca. Ponieważ sejm wiedział że działa niezgodnie z prawem, w uchwałach dotyczących tych sędziów nie napisali od kiedy zaczyna się ich kadencja, we wszystkich innych uchwałach jest to napisane.
  • 2016-11-28 14:48 | lusia24

Re:Czy osoba, która pracowała w służbach specjalnych, może kandydować na sędziego TK?

mauro Rosi, człowieku nie pisz bzdur. trzej sędziowie zostali wybrani o czym świadczy publikacja w Monitorze polskim poz. 1039. Cytuję "uchwała Sejmu RP z dnia 8.10.2015r. w sprawie wyboru sędziego TK. & 1. Sejm wybiera na stanowisko sędziego TK itd. (tu nazwisko) &2. kadencja nowo wybranego sędziego rozpoczyna się 7.11.2015" Sędziowie zostali wybrani zgodnie z prawem i są sędziami TK pomimo braku zaprzysiężenia przez prezydenta. Natomiast wybrani przez sejm sędziowie na zajęte miejsca sędziami nie są. I żadne żonglowanie faktami tego nie zmieni.
  • 2016-11-30 23:46 | lusia24

Re:Czy Allegro musiało w nowej reklamie sięgnąć po najbardziej ograny ze stereotypów?

Pani Joanno, myli się pani, ta reklama to żaden stereotyp, a samo życie. Mam znajomego Polaka, który ożenił się z Kubanką i mieszka we Francji. Tam urodziła się ich córka, mieszkająca obecnie w Londynie z mężem Brytyjczykiem pochodzącego z Nigerii. Ich dzieci mają ciemny kolor skóry. Dzieci mają imiona nigeryjskie. Córka mojego znajomego zna polski, hiszpański (język matki), francuski, kraju swojego urodzenia i oczywiście angielski. Podejrzewam, że jeżeli chodzi o narodowość najbliżej jej do bycia Francuzką. A kim będą się czuły jej dzieci, nie wiem. W Londynie mieszka nigeryjska babcia, która pewnie też będzie chciała przekazać tradycje swojego kraju.
  • 2016-12-20 18:26 | lusia24

Re:Kim jest Julia Przyłębska, następczyni prezesa Trybunału Konstytucyjnego?

Na pytanie w tytule odpowiadam: NIKIM
  • 2016-12-21 19:07 | lusia24

Re:PiS, rękami Dudy, zlikwidował właśnie w Polsce demokrację konstytucyjną. W bezpardonowym stylu

Trybunał jest zlikwidowany, bez dwóch zdań. Teraz należy myśleć nad tym jak po zmianie władzy (oby to nastąpiło jak najszybciej) poradzić sobie z Trybunałem. Nie znalazłam w konstytucji żadnej legalnej możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności sędziów TK poza wnioskiem samych sędziów. W TK będą nadal nibysędziowie PIS wiec jest jasne, że nie będą tym zainteresowani. Potrzebna będzie ustawa nadzwyczajna o TK, trzeba ją będzie zawczasu przygotować. Tu już najlepsi prawnicy muszą pomyśleć jak to zrobić. Wszystkie wyroki od 1.01.2017 będą musiały być unieważnione, może trybunał rozwiązany i powołany od nowa. Trójka sędziów, którzy przyczyniła się do tej sytuacji powinna być pozbawiona stanu spoczynku, a może ukarani pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu.
  • 2017-02-03 21:44 | lusia24

Re:Opozycja według Prawa i Sprawiedliwości

Zgadzam się z artykułem. Nie mogę zrozumieć tych hamletujacych, że np. Pójdą na manifestacje KOD, ale bez Kijowskiego. Albo tych którzy mówią żadnych partii na demonstracji KOD. Największa manifestacja miała miejsce w maju, gdy była wspólna PO, Nowoczesna, KOD. Staram się tłumaczyć w mediach społecznościowych, że teraz nie jest czas na wybrzydzanie, trzeba połączyć wszystkie siły. Dzielić się można później.
  • 2017-02-28 22:02 | lusia24

Re:Jak dobra zmiana niszczy polskie sądy

@ Manifest, axiom1, observer, falicz, - wszystkie wasze komentarze świadczą o wielkiej ignorancji i o tym, że sądy znacie jedynie ze słyszenia. Sprawy w sądach I instancji (cywilne i gospodarcze) trwają średnio 200 dni. Za nami pozostaje 12 krajów UE, w tym Finlandia, Hiszpania, Francja czy Włochy. Średni czas trwania spraw wszystkich rodzajów w 2016 r wynosił 4,7 miesiąca. Z milionów spraw toczących się przed sądami w Polsce zaledwie 6% ciągnie się powyżej roku. Należy jeszcze wziąć pod uwagę, że w części spraw za przedłużenie postępowania odpowiadają strony, którym zależy na przeciąganiu postępowania. Jeżeli coś należy zmieniać w sądach to nie ich strukturę ale procedury, sposób powoływania biegłych. Na pewno uzależnienie sądów od władzy wykonawczej czy ustawodawczej niczego nie poprawi, za to zniszczy na pewno. Z pewnością wiele spraw gospodarczych nie powinno toczyć się w sądach a w specjalnych arbitrażach, złożonych z fachowców. Sędzia zna się na prawie, a nie na np. budownictwie, księgowości, zdrowiu. Od tego ma biegłych, ale z tym w większości sądów są problemy.
  • 2017-03-01 13:34 | lusia24

Re:Jak dobra zmiana niszczy polskie sądy

@observer Niski wiek sędziów dotyczy pewnie sądów rejonowych. Ale niski wiek to w przypadku sędziów minimum 28 lat (studia, aplikacja). Taki Misiewicz ma 26. Nie sędziowie kradną w sklepach, a być może jeden sędzia. Prokuratura już została przez 'dobrą zmianę" zreformowana i jakoś nie widać poprawy poza widocznym upolitycznieniem. Tak samo PiS planuje w stosunku do sądów: sędziów ze stażem, w wieku tak 45+ wysłać w stan spoczynku, a zastąpić ich młodym narybkiem ze szkoły aplikantów w Krakowie. Czyli jeżeli w sprawie Amber Gold było źle, to teraz będzie tylko gorzej.
  • 2017-03-15 21:10 | lusia24

Re:Patryk Jaki miał otworzyć katalog prasy dla sądów, ale się rozmyślił. Co więc można czytać w sądach?

Prawdę powiedziawszy, to gazety jakie by nie były trafiają tylko do prezesów i przewodniczących wydziałów. A sędziowie oczywiście czytają co chcą za własne pieniądze. W sumie to tylko prasa fachowa jest potrzebna, reszta prawdopodobnie jest zamawiana w pojedynczych egzemplarzach.
  • 2017-03-18 23:26 | lusia24

Re:„Demokracja jest w nas”. KOD znów wyszedł na ulice

Na początek parę słów wyjaśnienia co do ilości uczestników demonstracji. To była manifestacja organizowana przez KOD Mazowsze. Więc z zasady nie mogła być duża. Regionalne demonstracje są mniejsze od ogólnopolskich. Z innych regionów przyjechali najbardziej zaangażowani, pojedyncze autokary. Nagłośnienie poza facebookiem było słabe, krótki czas przygotowań, w regionach ok. tygodnia, no 10 dni od 8 marca. No i nie włączyły się w to partie opozycyjne. Oczekuję, ze naprawdę wielka manifestacja odbędzie się 6 maja, wtedy jest szansa na lepszą pogodę, będzie reklamowana również przez partie opozycyjne. Będzie większa niż rok temu. A sprawa sądów będzie nadal aktualna. Kaczyński za to co mówi o polskich sądach powinien gnić w więzieniu. Zresztą powinien być napiętnowany wcześniej gdy z trybuny sejmowej powiedział, ze wybory samorządowe zostały sfałszowane. To była haniebna wypowiedź, a przeszła bez rozgłosu.
  • 2017-03-21 18:05 | lusia24

Re:PiS szykuje repolonizację mediów. To nic innego jak zamach na wolność słowa

Każda zmiana proponowana przez PiS służy do demontowania demokracji i tworzenie centralnego państwa sterowanego przez prezesa. W rękach koncernów światowych jest głównie prasa kolorowa, a nie tygodniki opinii. Tylko Newsweek ma zagranicznego właściciela. Z opiniotwórczych gazet to jest tylko Gazeta Wyborcza, w której większość udziałów jest polska. Pozostała prasa regionalna typu dzienniki mimo, że ma właścicieli niemieckich nie zajmuje się polityką, głównie opisuje sprawy lokalne. Śmieszy mnie pogląd, że to prasa wpływa na moje poglądy. Od dawna uważam, że każdy kupuje gazety, które prezentują zbliżone poglądy. Mam swoje zdanie i poszukuję gazety czy tygodnika, który odzwierciedla mój punkt widzenia. Politykę czytuję właściwie od zawsze, Newsweek od "dobrej zmiany". Z gazet codziennych tylko Gazetę Wyborczą. Gdzie tu obce wpływy? Czy ja nie mam oczu i uszu, żeby widzieć co robi PiS. Zaczęło się od pamiętnych grudniowych nocnych obrad sejmu i uchwalanych z obrazą rozumu ustaw o mediach i Trybunale konstytucyjnym. Oglądałam te transmisje i wszystko się we mnie gotowało, jak tak można? Więc w pierwszej kolejności PiS powinien zabronić transmisji z sejmu, już zresztą tak zrobiła mgr Przyłębska wyrzucając prasę i kamery z Trybunału. Chociaż w PRLu nie było wolnej prasy, telewizja miała tylko jeden punkt widzenia, a i tak kto chciał to wiedział co się dzieje.
  • 2017-03-21 21:18 | lusia24

Re:PiS szykuje repolonizację mediów. To nic innego jak zamach na wolność słowa

Bezsensowne dla mnie są komentarze typu, że media swoje interesy, że reprezentują interesy swoich właścicieli. Moim zdaniem jedynym interesem mediów jest zdobyć jak najwięcej odbiorców, żeby zarobić na siebie. Właściciel byłby samobójcą, gdyby usiłował wcisnąć treści na które nie ma zapotrzebowania. Pytanie do @snakeinweb: co masz na myśli, ze sfera medialna jest chora i wymagałaby paru reform? Gazety które czytam nie wymagają żadnych reform. Dla mnie są optymalne. Jeszcze jedno - "dobrej zmianie" zawdzięczamy powstanie portalu okopress i za to dobrej zmianie dziękuję.
  • 2017-04-07 23:50 | lusia24

Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

Oj, nie docenia pan determinacji antypisowców. Ma pan rację że pis wprowadza chaos wszędzie. Największy problem będzie z oświatą. Natomiast odkręcenie niekonstytucyjnych i niezgodnych z prawem działań PiS pójdzie szybko. Udało się szybko wprowadzić nowe demokratyczne zasady po 1989 roku, po 44 latach komunizmu, to po 4 latach rządów PiS uda się jeszcze szybciej. Wystarczy powrócić do starych ustaw o służbie cywilnej, o prokuraturze, o sądach, samorządach, mediach, wolności słowa i zgromadzeń. Wystarczy pół roku, nawet nie trzeba będzie obradować po nocach. Póki jest czas należy przemyśleć jak ukształtować przepisy o spółkach skarbu państwa, żeby nie były partyjnym łupem. Jak sprawiedliwie rozdzielać pieniądze dla organizacji pozarządowych. Może dotychczasowe przepisy nie były złe. Wszyscy opozycyjni politycy powinni pracować nad rozwiązaniami zabezpieczającymi nas przed powtórką PiS czy innej partii łamiącej konstytucję i prawo.
  • 2017-04-24 23:34 | lusia24

Re:„Ucho prezesa” tym razem dopieka opozycji. Wyszło zabawnie, ale i smutno

Raczej zabawnie nie było. Raczej nudno było. A niestety Kaczyński zrobiony ( zresztą we wszystkich odcinkach) na dobrotliwego mędrca. Szkoda, że nie pokazano jego prawdziwego oblicza, pełnego nienawiści i judzącego Polaków. nienawiści
  • 2017-05-06 23:57 | lusia24

Re:Demonstracja choć nie tak liczna, jak miała być, nie była jednak bez znaczenia

Panie Szacki dlaczego pan zawsze widzi inaczej. Pana komentarz, a np. pana Szostkiewicza to jakby dwa różne światy, dwie różne manifestacje. Ja też byłam, widziałam, słyszałam i mój ogląd manifestacji jest podobny jak p. Szostkiewicza. Mam nadzieję, ze to my mamy rację a nie pan.
  • 2017-05-11 12:26 | lusia24

Re:Członek ruchu Obywatele RP, opozycjonista z czasów PRL, spędził noc w policyjnej izbie zatrzymań

A czy przemówienia Kaczyńskiego nie są nienawistne? "który cedzi słowa i zatruwa słuchaczy jadem" to jest ta niepoważna analiza? Zamiast "zatruwa słuchaczy jadem" należy napisać - mąci ludziom w głowie, mówi nieprawdę, oszukuje słuchaczy - to będzie lepiej? Sucha analiza bez emocji to może jest dobra w dokumentach naukowych a nie w tygodniku opinii.
  • 2017-05-14 23:50 | lusia24

Re:Powstanie Centralny Port Komunikacyjny. Po co planować rozsądnie, skoro można na bogato?

Przecież mamy już wybudowany Centralny Port komunikacyjny w Łodzi, brakuje tylko tunelu pod miastem, ale jest w planach. Spokojnie pomieści miliony pasażerów.
  • 2017-05-22 23:51 | lusia24

Co zrobić z oświatową „deformą”

Mam nadzieję, że w 2019 roku PiS przegra wybory. Wygra koalicja PO i Nowoczesna i zostanie zrealizowana propozycja Platformy przywrócenia gimnazjów. 9-letnia szkoła podstawowa to jakiś horror, coś takiego funkcjonowało w ZSRR. Można myśleć o innym podziale szczebli nauczania np.1 +5 +3+4. Czyli pierwszy rok nauczania dla 6-latków w szkołach lub przedszkolach, pięcioletnia szkoła podstawowa, z programem dwuletnim nauczania wczesnoszkolnego, następnie 3 klasy o programie obecnych 4-6, trzyletnie gimnazjum i czteroletnie liceum. Młodzież po w sumie 13 letnim okresie nauczania kończy naukę jak obecnie w wieku 19 lat.
  • 2017-05-22 23:51 | lusia24

Do dyskusji na temat szkoły po przegranej PiS.

Mam nadzieję, że w 2019 roku PiS przegra wybory. Wygra koalicja PO i Nowoczesna i zostanie zrealizowana propozycja Platformy przywrócenia gimnazjów. 9-letnia szkoła podstawowa to jakiś horror, coś takiego funkcjonowało w ZSRR. Można myśleć o innym podziale szczebli nauczania np.1 +5 +3+4. Czyli pierwszy rok nauczania dla 6-latków w szkołach lub przedszkolach, pięcioletnia szkoła podstawowa, z programem dwuletnim nauczania wczesnoszkolnego, następnie 3 klasy o programie obecnych 4-6, trzyletnie gimnazjum i czteroletnie liceum. Młodzież po w sumie 13 letnim okresie nauczania kończy naukę jak obecnie w wieku 19 lat.
  • 2017-06-15 12:58 | lusia24

Re:Szydło nie odpuści nawet w Oświęcimiu. Niszczy sobie reputację i obciąża konto Polski

Cytuję: Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby uchronić swoich obywateli. A ja się pytam, czy jest jakaś granicą podłości w wykonaniu dobrej zmiany? Rozbierając logicznie to zdanie mamy trzy możliwości interpretacyjne: 1. Hitler uczynił wszystko aby chronić swoich obywateli przed Żydami, Polakami, Cyganami i innymi podludźmi i zamknął ich w obozach koncentracyjnych. 2. II RP nie zrobiła wszystkiego aby ochronić swoich obywateli i pozwoliła ich zamknąć w obozach, gorzej pozwoliła aby Hitler napadł na Polskę, a dalej na 5 letnia okupację 3. Drodzy obywatele mam gdzieś Auschwitz, obozy itd. liczy się tu i teraz, a teraz nie chcemy i nie wpuścimy uchodźców, a wszystko to w trosce o was, drodzy obywatele. A te 25% , które ma inne zdanie zamkniemy w takich obozach, Hitler pokazał jak bronić swoich. Nie wiem czy kogoś ze zwolenników dobrej zmiany słowa p. Szydło dotknęły, komuś zapaliła się czerwona lampka. Oby tak, bo nie chce się żyć w kraju w którym politycy mogą bezkarnie mówić każda bzdurę i podłość, byle pochodził z mojego obozu. Czy istnieje jeszcze jakaś granicą, której wszyscy bez względu na poglądy polityczne nie przekroczą?
  • 2017-08-10 16:53 | lusia24

Re:Jak to się dzieje, że jednym zmiany PiS się podobają, a inni czują się zagrożeni

do rotari winą, że tak mało odzyskuje się wierzytelności w Polsce, bardziej bym obciążyła dłużników niż sądy czy komorników. Dłużnicy potrafią bardzo sprytnie ukryć swój majątek. Znam takich, co mają mnóstwo długów, hipoteki obciążone kilkunastoma wyrokami a mimo to żyją sobie dobrze, mieszkają w luksusowych apartamentach za które nie płacą, korzystają z mediów na koszt innych i co im zrobisz? Mieszkanie jest zapisane na krewną mieszkającą za granicą, nie posiadającą żadnych dochodów w Polsce, komornik jest bezradny.
  • 2017-08-29 00:28 | lusia24

Re:NBP odmówił wydania monety na stulecie Sądu Najwyższego. Pamiątkowego znaczka też może nie być

I pomyśleć, że NBP ma uwiecznić Dmowskiego na monetach, a kiedy Kijowski na marsz 11 listopada 2016 r, pomiędzy innymi portretami zaproponował Dmowskiego, został zhejtowany przez ludzi z lewicy. Zapamiętałam dyskusję na FB, gdzie dyskutanci nie chcieli przyjąć do wiadomości, że Dmowski miał wielkie zasługi do odzyskania niepodległości, bo uważali, że przede wszystkim był antysemitą. Ciekawe, czy teraz ci ludzie będą protestować przed NBP przeciwko monetom z wizerunkiem Dmowskiego?
  • 2017-10-25 20:47 | lusia24

Re:Gasiuk-Pihowicz i Budka o swoich odpowiednikach w „Uchu prezesa”

@delfin Większość narodu nie zna się na teatralności i odniesieniach do Romea i Julii oraz Makbeta. Większość będzie się zastanawiać mają romans czy nie? I dlatego to zrobili autorzy ucha prezesa jest podłe i obrzydliwe. Być może Budka jest nadęty i nie ma poczucia humoru. Ale może być wrażliwym mężem i ojcem, nie życzącym sobie takich insynuacji. Podobno ten odcinek obejrzało już 1600000 ludzi. Jestem pewna, ze 80% z nich zastanawia się czy coś iskrzy miedzy Kamilą a Borysem. A 20% przyjęło to za prawdę. @woytek to nie jest obrażanie się na kabaret a na sugerowanie przez niby kabaret nieprawdziwych faktów, które mogą ranić osoby bliskie przedstawionych w ten sposób. Nie wyobrażam sobie np. sytuacji, gdyby to mój mąż był w taki sposób przedstawiony w kabarecie, a ja następnego dnia w pracy musiałabym się zmierzyć z ukradkowymi spojrzeniami, śmieszkami, lub z wyrazami współczucia z powodu romansu mojego męża. I zaprzeczenia, ze to nieprawda nic by nie dały, bo oczywiście tylko by dolewały oliwy do ognia.
  • 2017-11-08 23:59 | lusia24

Re:PiS chce wprowadzić nocną prohibicję. Nie tędy droga

Jakoś w USA restrykcje odnośnie sprzedaży alkoholu są dużo większe i nikt nie protestuje. Jeżeli sklep otwarty jest dłużej, a alkohol krócej, po prostu zamyka się stoisko z alkoholem. Chociaż PiSu nie popieram, ze względu na to że niszczy fundamenty państwa prawa, to akurat ta ustawa nie jest najgorsza. W moim mieście sklepy z alkoholem znajdują się w odległościach często 50m jeden od drugiego. Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych nie jest wielkim problemem dla osób kupujących alkohol. Na imprezę można kupić wcześniej, nie jest to artykuł pierwszej potrzeby. A jak komuś zabraknie nagle o 4 rano alkoholu, to może lepiej, szybciej wytrzeźwieje. W tej ustawie dodałabym jeszcze określenie minimalnej odległości między sobą punktów sprzedaży alkoholu. Najlepiej minimum 1 km, miedzy sklepami. I jeszcze jedno panie redaktorze, to jest jednak fakt, że mniejsza dostępność alkoholu wpływa na zmniejszenie spożycia.
  • 2017-12-15 21:36 | lusia24

Re:Wierzę Strzemboszowi, nie Morawieckiemu

Morawiecki poszedł jeszcze dalej w oskarżaniu sędziów w amerykańskim prawicowym portalu Washington Examiner. Oto słowa premiera wg. artykułu Gazety Wyborczej. Premier powiedział, że "żaden demokratyczny naród nie może na dłuższą metę zaakceptować jednej z władz, która jest niezależna od systemu kontroli i równowagi, i od odpowiedzialności wobec społeczeństwa". Tak ma wyglądać obecnie wymiar sprawiedliwości - uważa premier. Pisze, że po 1989 roku w sądach znaleźli się sędziowie nominowani przez komunistów. "Po dziś dzień elitarna rada 25 sędziów (...) nominuje wszystkich sędziów, w tym swoich własnych następców. Nie biorą w tym udziału sędziowie biorący udział w rozprawach ani pochodzący z wyboru urzędnicy. Prezydent może zaakceptować lub odrzucić nominowanych. System prowadzi do nepotyzmu i korupcji" - pisze premier i opisuje sytuacje, które mają być tego przykładem. Dalej premier przedstawia wręcz dystopijny obraz polskiego sądownictwa: "Sędziowie są przypisywani do spraw przez bliskich współpracowników bez kontroli społecznej. Przyjaciele robią sobie przysługi. Na przeciwników spada zemsta. Łapówki są wymagane w niektórych z najbardziej lukratywnych spraw. Postępowania bywają przeciągane. (...) Sędziowie zdarzali się być dostępni dla osób z politycznymi wpływami lub grubym portfelem". Chyba wystarczy. I to ma być premier polskiego rządu.Wstyd.
  • 2018-01-16 16:54 | lusia24

Re:Mocny apel sędziów do sędziów. To protest przeciw zmianom w KRS i SN

Zaskakują mnie komentarze na stronie Polityki, jakbym żywcem wyjęte z propagandy PiS. Komentarz kazimierza k. jest tak bezsensowny, że szkoda z nim polemizować. Natomiast kasejot powiela lansowane przez wielu polityków PiS zdanie, że sędziów należy wybierać. Nie, nie na tym to polega. Nie każda władza w demokracji pochodzi z wyboru. Sędziowie mają być apolityczni i tacy są i zawsze byli. Wbrew pozorom, to obecnie stosowana droga do zawodu sędziego zapewnia ich apolityczność. Prawnik, który chce zostać sędzią musi się po studiach wiele lat kształcić, zdać trudny egzamin sędziowski i jeszcze kilka lat być takim sędzią na "próbę" czyli asesorem. Nominację sędziowską otrzymuje się wiec w okolicach trzydziestki, mając już pewne doświadczenie życiowe. W ten sposób sędzia nic nikomu nie zawdzięcza, tylko własnej wiedzy i pracy. Gdyby sędziowie byli wybierani w wyborach powszechnych czy przez polityków chcieliby się przypodobać swoim wyborcom. I wtedy nie można by było być pewnym czy są niezawiśli. Kazimierz K. państwo prawa i polityczne kreowanie przepisów ustawodawczych to wypisz, wymaluj działania PiS. Sędziowie ze stowarzyszenia Themis stoją po stronie Konstytucji.
  • 2018-01-19 22:34 | lusia24

Re:O czym warto przypomnieć tzw. obrońcom życia

Małe sprostowanie. Napisał pan, 45 tys. umiera rocznie z powodu smogu, co jest kilkakrotnie większe od liczby aborcji. Nie, nie jest. Aborcji w Polsce wykonuje się ponad 80tys. rocznie. Tylko hipokryzja zwolenników zaostrzenia ustawy czy zwolenników "kompromisu" sprawia, że wszyscy zajmują się 1000 aborcji legalnych, a nikt nie mówi o tych wykonywanych nielegalnie. Tylko dopuszczenie legalności aborcji może zmniejszyć tę liczbę.
  • 2018-02-22 13:40 | lusia24

Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

Jakoś mnie ten filmik nie rusza. Zgadzam się, że to prowokacja. Prowokacją ze strony rządu polskiego jest też ta cała ustawa o IPN. Po dwóch latach rządów PiS żadne złe słowa pod adresem Polski nie wywołują u mnie chęci protestu. Przeciwnie, ciągle mi się wydaje, że świat zbyt delikatnie obchodzi się z Polską.
  • 2018-02-22 17:23 | lusia24

Re:Adamowicz zagrał va banque. Upadnie gdański bastion PO?

Trudno komentować. Generalnie jestem przeciwna takim długim kadencjom prezydentów. 20 lat to wystarczy. Jednak to Adamowicz nie ma klasy. Jeżeli się uprze, a Nowoczesna i PO wystawią innego kandydata, to są duże szanse, ze wygra PiS. Jeżeli PO ustąpi Nowoczesna się wkurzy i będzie miała rację. W Gdyni jest jeszcze jeden taki długowieczny kandydat, chyba Szczurek się nazywa. A co z nim? Przy wszystkich bezprawnych i głupich ustawach piS, to w przypadku ograniczenia kadencji prezydentów mają rację.
  • 2018-03-01 17:56 | lusia24

Re:Samobiczowanie opozycji

Oj coś panom redaktorom się poplątało. Pisowi zaczęło spadać, mają 37%, a PO i Nowoczesną rosną. Zdecydowanie elektorat antypisowski jest coraz bardziej zdeterminowany, coraz głośniej słychać dość. Panowie powołują się na media lewicowe, a ja czytam media społecznościowe. Zdecydowanie zdeterminowanych przeciwników PiS jest coraz więcej. Nie spotkałam nikogo, komu by się podobało to co robi z prawem PiS. Nie ma rzeczy której by PiS nie sknocił. Morawiecki jakimś premierem do przyjęcia? Ten który urodził się w niczyimlandzie? Ten który mówi o sprawstwie żydowskim? Ten podobno historyk, który żadną wiedzą nie grzeszy? To prawda niektórzy publicyści lewicowy tez nie są zbyt mądrzy. Bryluje wśród nich pan Woś, który jest takim odbiciem PiS po lewej stronie. Pójdziemy głosować i wybierzemy dobrze, PiS straci władzę, nie ma wątpliwości.
  • 2018-03-07 17:00 | lusia24

Re:Sejm wybrał nową Krajową Radę Sądownictwa. Historia lubi się powtarzać

Ale ignoranci zabrali się za komentowanie artykułu. Nie ma wątpliwości, że sędziowie KRS zostali wybrani niezgodnie z konstytucją. Naszą polską Konstytucją a nie amerykańską czy inną. Wśród 10000 osób zawsze znajdą się czarne owce. I ci zostali wybrani do nowej KRS, następnie podobni ludzie zostaną wybrani do Sądu Najwyższego. Podobno zgodnie z nową ustawą nie muszą być nawet sędziami. Wystarczy, ze mają wykształcenie prawnicze i 10 lat praktyki.
  • 2018-04-06 18:01 | lusia24

Na wezwanie prokuratury ujawniamy informacje

A czy Polityka będzie informować osoby których dane przekazała do prokuratury o tym fakcie? Często piszę komentarze, wydaje mi się, że nie są nienawistne i nie są hejtowaniem. Ale obecnie nic nie jest pewne, nie wiadomo co się komu nie spodoba. Dla mnie jednym z chyba najobrzydliwszych materiałów na przykład był wyemitowany przez TVP 31 marca br, szkalujący PO, podający nieprawdziwe fakty, manipulujący na potęgę. Ten, który oko.press podało jako żart primaaprilisowy. Czy zostało to zgłoszone do prokuratury? Ciekawe jest, które posty zostały uznane za nienawistne, te przeciw PiS, czy te przeciw PO? Czy jeżeli napiszę, że to co PiS zrobił z sądownictwem jest gorsze niż za PRL-u, to jest zniesławienie, czy tylko stwierdzenie faktu?
  • 2018-04-06 18:01 | lusia24

na wezwanie prokuratury.

A czy Polityka będzie informować osoby których dane przekazała do prokuratury o tym fakcie? Często piszę komentarze, wydaje mi się, że nie są nienawistne i nie są hejtowaniem. Ale obecnie nic nie jest pewne, nie wiadomo co się komu nie spodoba. Dla mnie jednym z chyba najobrzydliwszych materiałów na przykład był wyemitowany przez TVP 31 marca br, szkalujący PO, podający nieprawdziwe fakty, manipulujący na potęgę. Ten, który oko.press podało jako żart primaaprilisowy. Czy zostało to zgłoszone do prokuratury? Ciekawe jest, które posty zostały uznane za nienawistne, te przeciw PiS, czy te przeciw PO? Czy jeżeli napiszę, że to co PiS zrobił z sądownictwem jest gorsze niż za PRL-u, to jest zniesławienie, czy tylko stwierdzenie faktu?
  • 2018-04-13 20:41 | lusia24

Re:Prezes Gersdorf zwołała posiedzenie KRS. To był hamletowski wybór

Tylko jedno uzupełnienie. W sądach rejonowych, których jest większość i jest rozpatrywanych najwięcej spraw, sędziowie orzekają jednoosobowo, w sprawach cywilnych, gospodarczych, pracy itp. A że sprawy są losowane, nie wiadomo na jakiego sędziego się trafi, z nowego czy starego nadania. 90% sędziów orzekających obecnie jest niezawisła i nie działa na zlecenie. Nie można też zakładać, że sędziowie aplikujący na wolne stanowiska będą nominatami Ziobry. Oczywiście mogą być i tacy, ale nieobsadzonych stanowisk w sądach jest kilkaset, wiec chyba Ziobro nie będzie miał tylu kandydatów. Najbardziej się obawiam o SN. 16 sędziów w Izbie dyscyplinarnej i 40 w nowej Izbie spraw nadzwyczajnych, to będzie katastrofa. Tu Ziobro i reszta ma wiele możliwości. Oby władza PiS jak najszybciej się skończyła.
  • 2018-04-27 22:05 | lusia24

Re:W nowej KRS prawo znów ustąpiło przed siłą

KRS wybiera nie tylko młodych sędziów, ale również na wakaty w sądach okręgowych i apelacyjnych. Wakatów we wszystkich sądach dzięki działaniom ministra Ziobry jest mnóstwo. I na każde miejsce zgłosiło już po kilku kandydatów. W sądach okręgowych przyjęte było, że po półrocznej delegacji z sądu rejonowego sędzia po pozytywnej ocenie wizytatora i zgromadzenia sędziów miał prawie awans w kieszeni. Obecnie na stanowiska kandydują również sędziowie oddelegowani do ministerstwa i pracujący tam nieraz kilkanaście lat. Ciekawe kogo wybierze nowy KRS? Swoją drogą to jest chore, ze sędzia delegowany do ministerstwa, nadal jest sędzią na etacie i pobiera dwa wynagrodzenia. Powinno być tak, ze taki sędzia jest sędzią na urlopie bezpłatnym.
  • 2018-05-03 00:15 | lusia24

Re:Sondaż POLITYKI: czy opozycja ma szansę pokonać PiS?

Co do Wosia pełna zgoda z przedmówcami. Raport Gduli daje do myślenia. Piszę tylko o książce, bo na spotkaniach z Gdulą nigdy nie byłam. Czytając raport Gduli utwierdziłam się w przekonaniu, że wszystkie lamenty, wpędzanie nas w poczucie winy, że nie pochyliliśmy się nad skrzywdzonymi przez transformację jest po prostu nieprawdziwe. (Żakowski też ma w tej sprawie dużo za uszami). Wiem, że przekonanie wielu przeciwników PiS o tej strasznej Platformie jest nieprawdziwe, ale nie wiem jak to zmienić. Wiec jeśli nie można zmienić, to jakich argumentów użyć, żeby głosowanie na PiS było wielkim obciachem, żeby PiS został uznany za partię gorszą od PO - nie wiem. Od ludzi, którzy w terenie starają się dotrzeć do elektoratu, wiem, że nastroje się zmieniają i PiS jest już gorzej postrzegany. Może należy pójść śladem pomysłu posła Szłapki (a wcześniej Marka Borowskiego) sejmu wybranego na rok, żeby ponaprawiać to co PiS zepsuł. Chociaż raczej nie wierzę w spełnienie tego pomysłu, to jednak dyskusja nad sprawami fundamentalnymi jest konieczna. Przede wszystkim, należy dyskutować jak zmienić ordynację wyborczą na bardziej proporcjonalną. Media, spółki skarbu państwa, służba cywilna - co zrobić, żeby nie padały łupem zwycięskiej partii. Jak się zabezpieczyć. Itd.Jeszcze ważna sprawa uchodźców, lęk przed obcymi jest tak silny, że może przyczynić się do przegranej lub wygranej w wyborach. Pragnę przypomnieć, że PO i pani Kopacz nigdy nie deklarowali przyjmowania uchodźców bez ograniczeń. Od początku była mowa co najwyżej o kilku tysiącach, których przyjęłaby Polska. Mimo to PiSowi udało się stworzyć wrażenie, że PO sprowadziłaby do Polski tabuny migrantów z krajów arabskich, którzy byliby zagrożeniem dla Polaków.
  • 2018-05-14 22:41 | lusia24

Dlaczego budujemy nasze miasta na skróty

Dlaczego autor artykułu posługuje się skrótami? Rzeczywistość nie jest czarno biała. Można nie poszerzać ulic, ale dlaczego je zwężać? Grodzenie - zależy gdzie. osiedle luźno stojących bloków nie grodzimy. Ale budynki w zabudowie pierzejowej już tak. Wynika to choćby z długiej miejskiej tradycji zabudowy. W mieście zabudowa wygląda tak, od strony ulicy zabudowa, wejście przez bramę na teren posesji oczywiście ogrodzonej. To wynika z prawa własności, każda kamienica ma swój teren. To nie jest współczesny wynalazek, taka zabudowa istnieje od czasów rozwoju miast.
  • 2018-07-06 12:47 | lusia24

Re:Dania wprowadza ostre prawo wobec imigrantów

To dobry ruch. Zawsze uwazalam, że imigranci powinni się dostosować do kultury kraju w którym chcą przebywac. I taka edukacja powinna zacząć się już od pierwszej chwili, kiedy znajdą się w obozach. Nauka języka zachodniego obowiazkowa, zapoznanie się z kulturą kraju w którym chcą się osiedlic.
  • 2018-11-08 22:41 | lusia24

Re:Dlaczego kolejnych wyborów PiS tak łatwo nie wygra

vera 11:03 W artykule nie ma triumfalizmu. Jest tylko powiedziane, że nie jest przesądzone, że PiS wygra wybory. Moim zdaniem PiS przegra. Biedroniowi może się udać zbudować coś przed wyborami. I dobrze, dwa bloki lewicowy i centrowy mogą odesłać PiS na zieloną trawkę. Najważniejsze, żeby wygrały ugrupowania demokratyczne. Następną kadencję i tak zdominuje sprawa naprawiania państwa po Pisie.
  • 2018-11-21 17:50 | lusia24

PiS przejmuje sejmik śląski. Wystarczyło przekupić Kałużę

Kałuża to kanalia i zdrajca. Napluł w twarz swoim 25 tysiącom wyborców. Nie będzie spał spokojnie. Niezadowoleni wyborcy będą za nim jeździć z transparentami, judasz, zdrajca, łotr to najłagodniejsze określenia.
  • 2018-11-21 17:50 | lusia24

precz ze sprzedawczykami

Kałuża to kanalia i zdrajca. Napluł w twarz swoim 25 tysiącom wyborców. Nie będzie spał spokojnie. Niezadowoleni wyborcy będą za nim jeździć z transparentami, judasz, zdrajca, łotr to najłagodniejsze określenia.
  • 2019-02-16 23:58 | lusia24

Stan wyjątkowy w USA. Trump na drodze do prezydentury imperialnej

Od obserwatora z USA usłyszałam, że ogłoszenie stanu wyjątkowego to jest tylko uratowanie twarzy Trumpa wśród swoich wyborców. Wbrew temu co pisze pan redaktor wśród Republikanów jest paru senatorów co nie poprą Trumpa. W swojej retoryce Trump posługuje się zwrotem o kontynuacji budowy muru, a ta budowa nie została nawet rozpoczęta. Jedyny mur co do tej pory został wybudowany to niskie murki 0,5 m jako zapory przeciw samochodom.
  • 2019-02-16 23:58 | lusia24

to nie takie proste

Od obserwatora z USA usłyszałam, że ogłoszenie stanu wyjątkowego to jest tylko uratowanie twarzy Trumpa wśród swoich wyborców. Wbrew temu co pisze pan redaktor wśród Republikanów jest paru senatorów co nie poprą Trumpa. W swojej retoryce Trump posługuje się zwrotem o kontynuacji budowy muru, a ta budowa nie została nawet rozpoczęta. Jedyny mur co do tej pory został wybudowany to niskie murki 0,5 m jako zapory przeciw samochodom.
  • 2019-02-22 16:52 | lusia24

Kim jest Aleksander Stępkowski, założyciel Ordo Iuris, nowy sędzia SN

Ten sędzia został nominowany do nowej izby spraw nadzwyczajnych. Po wyborach, o ile oczywiście opozycja wygra wybory, dwie nowe izby SN można będzie zlikwidować i tym samym sędziowie z tych izb stracą pracę.
  • 2019-02-22 16:52 | lusia24

nowy sędzia SN

Ten sędzia został nominowany do nowej izby spraw nadzwyczajnych. Po wyborach, o ile oczywiście opozycja wygra wybory, dwie nowe izby SN można będzie zlikwidować i tym samym sędziowie z tych izb stracą pracę.