Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(555)
Komentarze użytkownika: Byniek
 • 2012-09-24 14:48 | Byniek

  Re:Co czeka Jarosława Gowina?

  Chyba nikt nie wierzył ,że Gowin bedzie zdolny intelektualnie do przeprowadzenia jakiejkolwiek reformy wymiaru sprawiedliwości. Mówić o potrzebie skrócenia postępowania sądowego, uproszczeniu prawa itp. potrafi każdy cep; problem jak to zrobić, to już wiedza profesjonalna. Jak ktoś taki jak Gowin może podjąć na ten temat dialog z profesjonalistami, wytyczyć kierunek, zaproponować coś, a nawet ocenić np. pracę komisji kodyfikacyjnej.Mówienie o in vitro czy przerywaniu ciąży, bez zacięcia ideologicznego, to też nie łatwa sprawa, przerastająca możliwości aktualnego ministra sprawiedliwości. Tuskowi też nie zależało na fachowcu - usunął bez skrupułów poprzedników. Chciał po prostu, bez względu na konsekwencje w wymiarze sprawiedliwości, pozbyć się konkurenta w partii. Tusk żeby dać sygnał, że zależy mu na reformie Sądownictwa, która jest niezbędna, powinien zdymisjonować Gowina.
 • 2012-09-30 08:49 | Byniek

  Re:Sobotni marsz PiS, Radia Maryja i związkowców

  Oglądałem przemarsz siedząc przy kawiarnianym stoliku.Nastawiony przez media oczekiwałem, że dojdzie do niesamowitych zdarzeń, a tu nic takiego nie nastapiło. Przeważali biednie ubrani i prości z wygladu ludzie ( to drugie odnosi się również do maszerujących polityków ) wykrzykiwali lub demonstrowali mało oryginalne,powszechnie znane hasła.Przemarsz był spokojny, a rozejście się tłumu wręcz wzorowe. Polacy, nic się nie stało !
 • 2012-10-01 18:49 | Byniek

  Re:Premier PiS. I nie jest to Kaczyński

  Nudne to wszystko, jak flaki z olejem, niepoważne i po prostu śmieszne.Każdy opozycyjny przywódca w Polsce chce oczywiście premiera fachowca, pod warunkiem, że to on go wskaże.Arytmetyka sejmowa jest stety, bądź niestety nie do przeskoczenia. Jeżeli zatem PiS chce myśleć realnie o przejęciu władzy, to Kaczyński musi odejść. A tak na marginesie. Czy afera Amber Gold skończyła się na napiętnowaniu jednego sędziego - idioty i całego sądownictwa oraz prokuratury ?
 • 2012-10-04 06:48 | Byniek

  Pawlak

  Kariera polityczna Pawlaka zadziwia.Wydaje się, że do dwóch nie potrafi zliczyć. Mówi jakieś banały, ciężko, niekonkretnie,no i te paralele do silnika samochodu. Groteskowy w mundurze generała ochotniczych straży pożarnej, chociaż trzeba zauważyć, iż swoim podwładnym ( chwała im )załatwił wódkę na imprezy w remizach.Jedyna zmiana w wizerunku, to zamiana kołonotatnika na i Pada. A jednak, ciągle jest u władzy. Odpowiedzi na to pytanie udziela zet, ale to nie wszystko. Sprzyja mu również system wyborczy. Za te miliony dotacji zawsze tych kilkunastu posłów można wybrać. Ponadto, znakomitym elektoratem są beneficjenci i ich rodziny licznych posad z nadania PSL. Zamkniety krąg wspólnych interesów.
 • 2012-10-07 10:33 | Byniek

  Re:Najnowszy sondaż: PiS przed PO

  Oceniajac dokonania rządu - czyni to rem -jako żywo przed oczyma staje postać Lejzorka Rojtszwanca i jego słowa " Zwalniają, znaczy się będą przyjmować". Tusk jest strachliwy, labilny,nieszczery,pochopny w słowach i czynach,niekonsekwentny, żądny władzy, która go przerasta, itd. - plusy ? - gładkie wypowiedzi - i to ma być wystarczający atut do rządzenia? Dobór ministrów - na swoją miarę i jeszcze to obrzydliwe wazeliniarstwo otoczenia, żadnych osobowości, jak dzieci powtarzają to co on powie i ani ktopelki czegoś od siebie. Dramatem dla kraju jest to, że ktoś taki jak Tusk nie ma i długo jeszcze nie będzie miał żadnej realnej konkurencji. Pozostają, ochoczo podchwytywane przez media ( z braku tematów i odpowiednich kwalifikacji ) groteskowe zabawy z premierami oraz nic niewarte sondaże.
 • 2012-10-18 19:28 | Byniek

  Re:Polska-Anglia 1:1. Boli, bo mecz dobry

  Jedyna sensowna, wyważona i obiektywna ocena meczu i szans polskiej drużyny na przyszłość. W radiu pianie z zachwytu na temat gry naszych i ich możliwości w dalszych rozgrywkach. Brak obiektywizmu, przesada, wybaczenie i klajstrowanie przeszłości. Podnoszenie każdego udanego kopnięcia piłki do rangi wydarzenia. A tu proszę, można spokojnie, rozważnie i sensownie. Redaktor D. Szpakowski wyjatkowo nieobiektywny i beznadziejnie relacjonujacy przebieg meczu.
 • 2012-10-25 09:53 | Byniek

  Re:Premier trochę niepoważny

  Jeszcze niedawno z rozbawieniem czytałem informacje zwiazane ze stadionem nie mogac wyjść z podziwu, jak taka błahostka, jak rozłozenie dachu nad tym obiektem " najnowoczesniejszym w Europie, a może i świecie", może wywołać. Teraz, kiedy temperatyra rośnie i w sprawę wikłają się już najwyższe czynniki w państwie, zaczynam się po prostu bać. W jakim kraju żyjemy, jeżeli sprawa tej miary urosła do rangi problemu narodowego, który wszystko ( zwłaszcza mózgi polityków ) przesłania. A co do Tuska. Chciałby być Putinem, ale niestety, nie ten format ( pomijając fizyczny ). Zwyczajny kunktator.
 • 2012-10-25 12:46 | Byniek

  MSZ znów ujawnia dane białoruskich opozycjonistów

  Nie bardzo rozumiem dlaczego w stosunkach prawnych z Białosusią maja obowiązywac inne zasady, niż z innymi państwami, z którymi Polska podpisała stosowne umowy np. o pomocy prawnej. Skąd urzędnik ma wiedzieć, że osobą, co do której jest jakieś oczekiwanie ze strony Białorusi, to opozycjonista ? A nawet jeżeli jest, to co ? Jak traktować poszukiwanego przestepcę pospolitego np.za ukrywanie dochodów i niepłacenie podatków,który twierdzi, że jest opozycjonistą.Przymykać oczy i nie reagować. A co z zasadą wzajemności, gdyby to Polska miała jakies żądania, czy oczekiwania od Białorusi zwiazane z naszym obywatem. Nie dajmy się ogłupiać jednostronnoscią ocen i piętnować za rzekome winy np. osób z Ministerstwa Sprawiedliwości, czy teraz MSZ.
 • 2012-10-25 14:48 | Byniek

  Nie będzie zaostrzenia prawa aborcyjnego

  Największym autorytetem i to On powinien być wyrocznią w sprawie in vitro jest prof. Szamatowicz - " ojciec" pierwszego dziecka urodzonego tą metodą w Polsce. Światowa sława, a w Polsce cisza na jego temat. Głos zabierają natomiast ci, którzy w ogóle na ten temat nie powinni nic mówić. Jedno z największych osiągnieć medycyny, uhonorowane nagrodą Nobla, jest sprowadzone do jarmarcznego sporu dyletantów. Po prostu ciemnota, i tyle.
 • 2012-10-25 16:18 | Byniek

  Re:In vitro: Platforma wyrzuca ustawę do kosza

 • 2012-10-25 16:18 | Byniek

  Re:In vitro: Platforma wyrzuca ustawę do kosza

 • 2012-10-25 16:29 | Byniek

  Nasciturus

  Jakim prawem kilkudziesięciu posłów, wbrew opinii publicznej, może terroryzować społeczeństwo i decydować o szczęściu, lub nieszczęściu dziesiątek tysięcy bezpłodnych, a więc chorych mztek.Skąd u tych swiętoszków tyle nienawisci i pogardy dla innych ludzi.Kto dał im prawo do gloryfikacji ciemnoty w XXI w. Gdyby to jeszcze głosili poglądy, do których są przekonani, to trudno, mają do tego prawo.Ale przecież to nieprawda, wystarczy wspomnieć posłów PO, którzy z dnia na dzień z " obrońców życia " stali się " mordercami". Tusk pogroził paluszkiem, zagroził niewpisaniem na listę wyborczą i co, przestali się bać ognia piekielnego?. Dlaczego, jak u Orwella udało im się narzucić język dyskusji. Nie nasciturus - płód ludzki, a dziecko.
 • 2012-10-30 19:38 | Byniek

  Grzegorz Dyndała

  Tusk przez swoje kunktatorstwo doprowadził do absurdów, których jesteśmy swiadkami w " sprawie smoleńskiej",na dodatek będąc ich głównym bohaterem. Wcale mu nie współczuję, wręcz zaczynam czuć jakąś ( w sumie irracjonalną ) satysfakcję. Przecież przeciwko J. Kaczyńskiemu ( wespół z Żiobro)zebrano liczne i umotywowane dowody wskazujące, że dopuścili się deliktu konstytucyjnego, a więc czynu, który - gdyby go udowodniono - eliminuje polityka z dalszej działalności. Premier co jakiś czas ogłasza skierowanie sprawy obu wymienionych do Trybunału Stanu, po czym sprawa zostaje wyciszona. Daje tym samym przyzwolenie na ich działalność ( na co liczy ? ), a społeczeństwu przykład lekceważenia prawa. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało.
 • 2012-10-31 07:17 | Byniek

  Strach

  " Nie ma prawdziwych sędziów w Warszawie". Prokuratura i za dwadzieścia lat nie skończy śledztwa w sprawie wypadku pod Smoleńskiem, bowiem ma ona już wyłącznie charakter polityczny, a w tego typu sprawach organy ścigania dostają paraliżu decyzyjnego. Przykładów jest bez liku, pierwsze z brzegu. W tak banalnej sprawie, jak wysypanie zboża z wagonu przez A. Lepera śledztwo trwało siedem ( sic ! ) lat, a powinno dwa tygodnie. W sprawie Olewnika, po skazaniach wszystkich możliwych sprawców, trwa nadal, pod dyktando rodziny tragicznie zmarłego. Sprawa byłego komendanta Policji itd. Pani redaktor ma pani rację, strach jest głównym doradcą śledczych. A tak na marginesie, co z wnioskami o zajęcię sie przez Trybunał Stanu sprawą J. Kaczyńskiegi i Z. Ziobro. Też strach tu decyduje ?
 • 2012-10-31 13:45 | Byniek

  opieka totalna

  A może należy nad J. Kaczyńskim roztoczyć nie tylko ochronę fizyczną, ale również psychiczną i psychiatryczną, nawet na koszt państwa ?
 • 2012-11-02 09:30 | Byniek

  bojkot

  To wy żurnaliści wszelkiej maści utrzymujecie Kaczyńskiego i jego pretorian przy życiu publicznym. Przestańcie o nich pisać, zapraszać ich do rozmów, a jeżeli nie możecie bez tego żyć, to chociaż bądźcie krytyczni do tego co mówią, zadawajcie niewygodne pytania, nie siedzcie, jak zahipnotyzowani. Biernością wystawiacie świadectwo sobie i pokazujecie mizerię waszych kwalifikaci, wiedzy i zwykłe lenistwo umysłowe.
 • 2012-11-02 16:37 | Byniek

  Jimmy

  Ckliwe to wszystko, a wystrój grobów zwierząt mocno kiczowaty. Też miałem psa, który był moim największym przyjacielem. Przez 14 lat życia, ani dnia nie był bez któregoś z członków rodziny. Nigdy, ani przez chwilę nie myślałem żeby oddać go - na czas wyjazdu - pod opieke obcych ludzi.Gdy był chory ( niewydolność nerek )i nie było ratunku, tylko cierpienie, zdecydowałem sie na eutanazję. Umarł na moich rękach, czułem, że jest mi wdzięczny za swój los.Pochowałem go pod najpiękniejszym drzewem na mojej działce. Czuję jego obecność. Kiczowaty cmentarz, nigdy.
 • 2012-11-05 12:26 | Byniek

  kompleksy

  Odetchnąłem z ulgą. Jeszcze nie wszyscy zwariowali na punkcie Janowicza, to do jar - ry i wicura. Już strach było włączyć TV, radio, czy wziąć do ręki gazetę. Przodowali oczywiście politycy. Co jednak zauważalne u wszystkich, najczęściej pletli bzdury wzajemnie się wykluczające na temat tenisisty np. żelazna wola, zadziorny, pozbawiony kompleksów, wręcz arogancki. To plusy zawodnika, a minusy - słaba psychika ( jeszcze taki młody, niedoświadczony ). Dajcie Janowiczowi spokojnie działać. Jest talent, poczekajmy co będzie dalej, wszak jedna jaskółka ( półfinał ) nie czyni wiosny. Pan redaktor, jak zwykle, dał komentarz wyważony i rozsądny.
 • 2012-11-08 15:45 | Byniek

  ropa przez Polskę

  Uderzmy się też we własne piersi. Polska, a konkretnie Sejm - do dziś dźwięczy mi w uszach krzyk byłego posła z Ursusa o utracie niepodległości w przypadku zgody na tranzyt paliwa przez nasz kraj - nie zgodziła się na przeprowadzenie rurociągu przez nasz kraj. Efekt, Rosjanie i Niemcy dogadali się i ropociąg puszczono po dnie Bałtyku.Notabene też mamy o to pretensje. Aktualnie, do tej rury dołączają Węgry.Dalsze dwa rurociągi również omijają Polskę. Dobrze to, czy źle ?
 • 2012-11-11 18:21 | Byniek

  11 rzędów medali

  Make Love, not War.
 • 2012-11-12 20:27 | Byniek

  Policja

  Zawsze dziwiła mnie i nadal dziwi następujaca sekwencja zdarzeń.Ogromne pododdziały Policji, doskonale wyposażonej i( podobno ) takoż wyszkolonej,działka wodne, karabiny gładkolufowe ( były w użyciu ),tarcze, pały jak maczugi, sprzęt łączności itd, a z drugiej strony, gromada chłystków. Zadyma. Efekt, kilkunastu policjantów rannych, niektórzy hospitalizowani. Jak to możliwe przy takiej przewadze sił porzadku, boją sie działać, nie potrafią ? Wyprzedzajac ewentualne zastrzeźenia; demokracja, poszanowanie praw człowieka nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli rzeczywiscie miał być przywrócony ład i spokój na ulicach Policja ma to zrobić. Oczywiscie zgodnie z prawem. Widziałem działanie policji w Szwecji ( wzór demokracji i poszanowania prawa ). Kilka minut i chuligani leżeli na bruku jak trusie, a przygodni obserwatorzy zajścia ( obywatele ! ) bili brawo.
 • 2012-11-13 16:01 | Byniek

  Autopromocja

  Autopromocja armii, owszem tak, ale dlaczego ? Uważam, że podyktowana jest ona brakiem jakichkolwiek racjonalnych przesłanek do dogasającej " misji stabilizacyjnej" w Afganistanie. Wyrzucono w błoto miliardy złotych i jaki z tego pożytek dla kraju ? Kto wskaże plusy pobytu tam wojska, którego marzeniem jest opuścić ten kraj " z honorem". Trzeba zatrzeć złe wrażenie, choćby przez akcje propagandowe, o których pisze p. redaktor.
 • 2012-11-15 15:52 | Byniek

  Opłaty za bankomatowe wypłaty?

  Banki staraja się ze wszystkich sił wprowadzić klienta w błąd,czyli mówiąc wprost, oszukują. Czynią tak przez przepisy, pisane w żargonie, którego nawet inteligentny człowiek nie potrafi zrozumieć. Rozdmuchują je do granic wytrzymałości chcącego, mimo wszystko, zapoznać się z nimi.Zatajają istotne fakty dotyczące wprowadzanych przez siebie " produtów" ( przykład żargonu ), np. wydając karty konsumenckie obiecują, że płacąc nimi można odliczyć od 1 do 3 % wartości towaru. Jest to prawda, ale niepełna, bowiem kwota odliczenia nie może być wyższa, niż 50 zł miesięcznie, przy czym opłata za taką kartę jest wielokrotnie wyższa, niż za zwykłą. Teraz, wyzwanie ma być rzucone wprost, wybieraj kliencie płacisz kartą i opłatę dodatkową, czy gotówką, jak w Biedronce. Myśle, że dla wielu dylemat bedzie prosty do rozwiazanią.
 • 2012-11-18 00:08 | Byniek

  Janusz Piechociński nowym prezesem PSL

  Czasami są zaskoczenia. Wybory w PSL wygrał człowiek, któremu , jak się wydaje, o coś chodzi. Nie jest to miernota, która przez lata wygłaszała komunały, a polityk niewątpliwie odważny, który rzucił wyzwanie istniejącemu stanowi rzeczy i wygrał. Co dalej, zobaczymy. Powinno wiele zmienić się na scenie politycznej, w rządzie przede wszystkim. Czy premier to zauważy i właściwie zareaguje,oto jest pytanie. W każdym razie nieźle się zagotowało.
 • 2012-11-18 00:08 | Byniek

  Nareszcie

  Czasami są zaskoczenia. Wybory w PSL wygrał człowiek, któremu , jak się wydaje, o coś chodzi. Nie jest to miernota, która przez lata wygłaszała komunały, a polityk niewątpliwie odważny, który rzucił wyzwanie istniejącemu stanowi rzeczy i wygrał. Co dalej, zobaczymy. Powinno wiele zmienić się na scenie politycznej, w rządzie przede wszystkim. Czy premier to zauważy i właściwie zareaguje,oto jest pytanie. W każdym razie nieźle się zagotowało.
 • 2012-11-18 11:58 | Byniek

  cenzura wróciła ?

  Nie jestem pierwszym czytelnikiem blogów, któremu z niezrozumiałych powodów usunieto komentarz. Piszę któtko, na temat, w miarę poprawną polszczyzną, nie używam wulgaryzmów, nikogo imiennie nie atakuję, a jednak " wpis został usunięty". Dziwi mnie ta coraz częściej stosowana praktyka wobec mnie, zwłaszcza, że znajduję na blogach liczne wpisy z użyciem wulgarnych słów, konkretnie adresowanych, które trwają sobie w najlepsze. Nie znam przyczyny stosowanej praktyki, chociaż mam pewne podejrzenia. Otóż, w swoich komentarzach, z reguły krytycznie, odnoszę się do spraw, czy zdarzeń, co do których obowiązuje pewna linia mówienia i pisania. Usunięto moje wpisy dotyczące - przykładowo: in vitro, aborcji, Białorusi, dostaw gazu, Pussy Riot i jak się ostatnio okazało ...wyborów w PSL. Stosowana praktyka ( przez kogo autora blogu, ich czytelników, a może Wielkiego Brata ? ) podważa moje zaufanie do obiektywizmu Polityki i jej otwarcia na różnorodność poglądów i opinii.
 • 2012-11-21 09:45 | Byniek

  Historia raczej dziwna, niż przerażajaca

  Wzbudzanie w społeczeństwie stanu zagrożenia jest dosyć powszechną praktyką zmierzajacą do uzyskania korzyści politycznych przez zainteresowanych, również w Polsce np. " odkrycie" i " unieszkodliwienie " bomb podłożonych w Warszawie w trakcie przygotowań ówczesnego prezydenta Warszawy do wyborów belwederskich. Dziś również muskuły prężą ABW i prokuratura, powszechnie i słusznie krytykowane za nieróbstwo i nieskuteczność. Piszący o zdarzeniu są w rozterce, kim jest Brunon K. - naukowcem, który z zimną krwią planuje i przygotowuje bezprecedensowy zamach na wszystkie najwyższe władze, czy " niegroźnym fanem pirotechniki" ( może niezrównoważonym psychicznie.
 • 2012-11-21 11:14 | Byniek

  Re:Wywiad: nowy film Pasikowskiego „Pokłosie”

  Film nierówny, zaczyna się świetnie ( dobry podkład muzyczny ), a potem jest coraz gorzej i w końcu akcja dochodzi wręcz do absurdu. M. Stuhr swietny, chociaż trochę " lalusiowaty" do tej roli; chyba I. Czop jednak lepszy, również dlatego, że nie opatrzył się w innych produkcjach. Ataki na Stuhra, w końcu aktora,który odtwarza rolę,są przerażające, świadczą o poziomie umysłowym piszacych, którymi, jak sie domyślam, muszą być oglądacze kiepskich seriali( nie wszyscy oczywiście ), którzy nie odróżniają człowieka od roli. Kwestie poruszane w filmie trudne do przełknięcia przez Polaków,co wynika z wyidealizowania postawy rodaków w czasie wojny, po jej zakończeniu, ale również w różnych sytuacjach dziejowych. Trzeba jednak mówić i pisać o wzajemnych relacjach Polaków i Żydów, bez uprzedzeń i bez klajstrowania rzeczywistości, z obu stron.
 • 2012-11-29 18:53 | Byniek

  Pokorny prokurator

  Premier po prostu upokorzył PG i jak słusznie Pan napisał, pokazał mu jego miejsce w szyku. Ponieważ popełniane są bardzo często błędy co do okresu sprawozdawczego, należy przypomnieć, że dotyczył on działalności prokuratury w 2011 r., a więc śledztwo smoleńskie i Amber Gold będą oceniane w przyszłym roku.
 • 2012-11-29 19:16 | Byniek

  marzenie ściętej głowy

  Policzmy najpierw " zyski" z Euro 2012. Pomysł wręcz idiotyczny. Nie dość, że nie ma na nic pieniedzy, to po prostu nie ma odpowiednich gór do rozegrania wielu konkurencji. Słowackie Tatry nie wystarczą. A co z drogami, wyciagami, hotelami i w ogóle infrastrukturą.Nie mówiąc już o kozicach i świstakach.
 • 2012-12-01 17:14 | Byniek

  karuzela

  Obejmowanie stanowisk rządowych przez koalicjanta, to nic innego, jak podział synekur, bez znaczenia dla kraju. Gdyby zostało, jak jest nikt ( poza bezpośrednio zainteresowanymi ) nawet nie zorientowałby się, że PSL nie ma wice premiera.Podobnie jest w PO. W kraju wielkości Polski potrzebnych jest kilku kompetentnych ministrów, reszta, to "zapłata za zasługi". Konia z rzędem kto uzna przydatność dla kraju takich osób, jak: Pitera, Radziszewska, czy Arłukowicz, jako minister od odrzuconych. Wahania Piechocińskiego objąć, czy nie posadę rządową być może świadczy, że chciałby ją traktować poważnie.
 • 2012-12-01 17:21 | Byniek

  Re:Palestyna państwem obserwatorem w ONZ

  Trudno o lepszy przykład tak drastycznego rozmijania się poglądów głoszonych oficjalnie, a opinią społeczną, której wyrazem są również zamieszczone komentarze.
 • 2012-12-04 17:09 | Byniek

  Re:Biegli sądowi: czy są nam potrzebni

  Sprawa Amber Gold po wielkiej medialnej i politycznej wrzawie, staje się coraz bardziej groteskowa. Wygląda na to, że jeżeli dojdzie do procesu, to " wyrokującym" będzie biegły - jeżeli się znajdzie ( kto oceni jego kwalifikacje ? ), a nie sąd.
 • 2012-12-12 07:25 | Byniek

  Re:Minister prosi szefową dyplomacji UE o pomoc

  Nie pierwszy to już raz oksfordczyk zachowuje się jak chłystek.
 • 2012-12-14 19:13 | Byniek

  Sejm uchwalił budżet na 2013 rok

  Ograniczenia, cięcia we wszystkich podstawowych dziedzinach życia: służba zdrowia,oświata, opieka socjalna, badania naukowe itd., tylko zbrojenia mają się coraz lepiej. Modernizacja armii ( która to już z rzędu )ma pochłonąć w ciągu 10 lat 130 mld zł, przy czym znacząca część wydatków, to zakupy sprzętu w USA ( nieszczęsne F - 16 nie skłoniło decydentów do żadnej refleksji ). Przed czym i przed kim mają nas bronić te kosztowne rakiety i samoloty ? A co z odpowiedzialnością, również karną, za wyrzucenie w błoto 0,5 mld zł na niedoszłą chlubę naszej floty - korwetę ?
 • 2012-12-15 22:11 | Byniek

  Won !

  Wszyscy rozczulają się nad losem 1500 pracownikami Fiata, którzy mają być zwolnieni z pracy. Ich los w porównaniu z innymi grupami zawodowymi jest wręcz komfortowy; dostaną obfite odprawy, a rząd obiecuje stanąć na głowie i ulżyć ich doli. Piękne i szlachetne, ale jak na ich tle mogą się czuć np. masowo obecnie zwalniani pracownicy banków( łącznie 6 - 7 tysięcy ). Dosłownie wyrzuca się ich natychmiast, bez jakiejkolwiek odprawy, często - o ironio - po przepracowaniu całej dniówki.Nikogo nie obchodzi ich los, traktowani są jakby byli wyzuci z wszelkich praw. Kodeks pracy w stosunku do tych osób jest zwyczajną drwiną. Pracowali po kilkanaście godzin dziennie, bez nadgodzin, a więc bez zapłaty. Bojąc się zwolnień, musieli ten stan rzeczy tolerować. Dziś, pozbawieni pracy nie mogą na nikogo i na nic liczyć.
 • 2012-12-21 14:49 | Byniek

  Re:Stadion Narodowy przynosi milionowe straty

  Wszystko, co dzieje się ze stadionem było łatwe do przewidzenia, ale niestety doraźne cele rządzących były ważniejsze i przesłoniły rozsądek. Przyszłość obiektu rysuje się jasno, albo ruina, albo jarmark Europa. A tak w ogóle jest brzydki i żadne iluminacje mu nie pomogą.
 • 2012-12-27 13:58 | Byniek

  LOT , raczej nielot.

  LOT zaczął "restrukturyzację" od zakupu błyskotki w postaci Dreamlinera i skończy jak zwykle sięgając ( który to już raz ) do kieszeni podatnika. Zakup samolotu, cudu techniki, jak dotąd jest totalną porażką i kompromitacją; nie odbył się bowiem żaden planowany przelot tym samolotem.Rząd pieniądze da bojąc się utraty krajowego przewoźnika,symbolu. Szkoda, że miał gest pozbywając się za bezcen np. banków. LOT powinien odlecieć, zarządzanie jego strukturami przerasta możliwości naszych menagerów, szkoda pieniędzy dla nieudaczników.
 • 2012-12-31 21:02 | Byniek

  Przewidział !

  Zdumiewające, ale z zasadzie wszystkie symptomy obecnego kryzysu ekonomicznego, przewidział już 136 lat temu ( spokojnie )...Karol Marks w swoim dziele " Kapitał".Stiven Shipside w książce poświęconej " Kapitałowi" dokonuje jej interpretacji, odnosząc zawarte w niej treści do współczesnego biznesu i ekonomii.Warto przeczytać, mimo że ani u Marksa, ani u jego współczesnego biografa, nie ma ani słowa o Kaczyńskim.
 • 2013-01-02 18:35 | Byniek

  Realia, nie mrzonki.

  Nie została rozwiązana najbardziej kompromitująca prokuraturę w trzeciej RP sprawa gen. Papały. Przypomnijmy: jednocześnie toczy się ( od lat ) rozprawa sądowa oskarżonych o zabójstwo na zlecenie b. Komendanta Policji oraz śledztwo, w którym podejrzanymi o to samo zabójstwo ( przy okazji kradzieży samochodu )są inne osoby. Coś równie idiotycznego nie zdarzyło się chyba nigdy. Nagabywany przez dziennikarzy Prokurator Generalny wyjaśnił, że do końca roku to kuriozum zostanie rozwiązane, albo - jak myślę - wycofane zostanie oskarżenie, albo nastąpi umorzenie śledztwa. Rok minął i co ? A Maciarewicz - patrz uchylenie immunitetu Kaczyńskiemu i Ziobrze.
 • 2013-01-02 19:46 | Byniek

  Przypomnijmy.

  Postulaty " Solidarności" walczącej z socjalizmem ( słynne 21 punktów ): pkt 9 zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza, pkt 14 obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, a dla mężczyzn do lat 60, pkt 17 zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach, pkt 18 wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres 3 lat.
 • 2013-01-04 15:32 | Byniek

  Zgodnie z oczekiwaniem ?

  O wyroku zapadłym w sprawie dr. Mirosława G. jedno można powiedzieć na pewno - jest on schematyczny ( w części skazującej )i lekko pod publiczkę. Kodeks karny zarówno za przyjęcie korzyści majątkowej (łapownictwo bierne ), jak i udzielanie jej ( łapownictwo czynne )przewiduje taką samą karę, od 6 miesięcy do 8 lat. Dr Mirosław G.został skazany, natomiast wobec dających koperty z pieniędzmi, postępowanie umorzono, nie wykluczone, że dlatego, iż sąd nie dopatrzył się w ich zachowaniu cech przestępstwa. Nie ma oczywiście schematu przy orzekaniu, ale czy branie łapówek, to coś bardziej naganne, niż ich wręczanie?
 • 2013-01-04 18:25 | Byniek

  Propaganda sukcesu, propaganda klęski.

  Za Gierka w środkach przekazu bez przerwy: spust surówki, wodowanie statków,nowe drogi, osiedla itp.; dziś wypadki kolejowe i drogowe,afery różnej maści, dzieci w kapuście ( kiszonej), naprawa wszystkiego, co wybudowano. Ostatni szlagier, przygotowanie, naprawa i perspektywa otwarcia pasa startowego w Modlinie.
 • 2013-01-04 19:58 | Byniek

  Uściślenie.

  Dr Mirosław G.nie uzależniał wykonania operacji od otrzymania łapówki, pieniądze dostawał po zabiegu, wręczano je dobrowolnie, a więc twierdzenia, że dla ratowania zdrowia, czy życia każdy jest gotów oddać ostatnią koszulę ma się nijak do tego, co przypisano oskarżonemu. Przyjmowanie kopert uwłaczało niewątpliwie godności lekarza i tak samo byłoby, gdyby było to pióro, książka, czy słodycze, które to dobra mogą być zresztą o wiele więcej warte, niż zawartość koperty.
 • 2013-01-04 20:20 | Byniek

  Nie ten" bohater".

  To nie dr Mirosław G. powinien być " bohaterem" operacji " Mengele"( autor nazwy wyjątkowy nieuk i kretyn). O wiele ważniejsze jest wyjaśnienie sposobu jej przeprowadzenia.Poddanie ocenie, również prawnej, postawy i wypowiedzi ówczesnego MS, funkcjonariuszy CBA i sprawowanego ( lub nie ) nadzoru prokuratury nad tym przedsięwzięciem .
 • 2013-01-04 22:16 | Byniek

  Rozprawa

  Fakt, sędzia nie udźwignął ciężaru sprawy. Wyraźnie przestraszony,słabo argumentujący, zsuwający się i w części odwrotnie założony łańcuch i te dosyć toporne odwołania do przeszłości. Niestety, brak profesjonalizmu, który zawsze razi, a w przypadku sędziego przede wszystkim.
 • 2013-01-06 12:05 | Byniek

  Krótki komentarz dla " pytającego".

  Dr G. został skazany za to, że w związku z pełnioną funkcją publiczną ( pojecie szersze, niż funkcjonariusz publiczny )przyjął korzyść majątkową ( łapówkę ). Korzyść majątkowa, to - uogólniając - każde dobro, które da się przeliczyć na pieniądze, a więc nie tylko gotówka, ale również np. pióro wieczne, książka, czy kwiaty. Oczywiście, o tym, co jest, a co nie jest korzyścią w rozumieniu przepisów karnych decyduje niezawisły sąd, analizując np. orzecznictwo, czy zwyczaje panujące w danym środowisku. Przede wszystkim jednak powinien kierować się zdrowym rozsądkiem. Zagrożenie karą dla dającego łapówkę i biorącego jest takie samo, od 6 miesięcy do 8 lat.Dlaczego sąd skazał dr. G, a w stosunku do dających łapówki postępowanie umorzył, z ustnych motywów nie wiadomo, ale najprawdopodobniej uznał, że w zachowaniu dających nie było społecznej szkodliwości w takim stopniu, który pozwalałby uznać ich czyn za przestępstwo.
 • 2013-01-06 19:17 | Byniek

  Nieprawdopodobne.

  Dr Skues - wpis merytorycznie znakomity i wyjaśniający sedno problemu, ale podane liczby są niewiarygodne. Nikt nie byłby w stanie przeprowadzić tylu operacji, nie ma ( chyba ) aż takiej ilości chorych potrzebujących nowego serca i wreszcie skąd by brano tylu dawców.
 • 2013-01-09 07:30 | Byniek

  Nic z tego nie będzie.

  Doświadczenie ostatnich pięciu lat wyraźnie wskazuje, że żadnego, realnego rozliczenia IV RP nie będzie. Kruk krukowi.... Wczoraj w TVP pojawił się Jan Maria Rokita i rzekł: "Tusk bez Kaczyńskiego byłby nikim".
 • 2013-01-09 07:33 | Byniek

  Są ?

 • 2013-01-09 07:37 | Byniek

  Są ?

  Jeszcze za wcześnie na poważne wnioski, ale za Fryderykiem Wielkim można już zadać pytanie " Czy są jeszcze sędziowie w Warszawie ?".
 • 2013-01-11 18:17 | Byniek

  Obłuda.

  Utrzymuje się przy " życiu ", bywa, że przez dziesiątki lat, ludzi cierpiących, niekontaktujących z otoczeniem, których jedynym marzeniem jest przerwać te męczarnie, a odmawia się ludziom rokującym wyzdrowienie podstawowych leków ( drogich, ale co z tego, wszak życie jest bezcenne ), czy procedur medycznych.Swoista moralność. Nazwom nie trzeba nadawać nowych znaczeń, eutanazja, to skrócenie mąk w przedłużającej się agonii - dobra, bezbolesna śmierćć; zatem nie zabójstwo.
 • 2013-01-13 20:39 | Byniek

  Ciekawe dlaczego ?

  Świetny dziennikarz,znany - chodzi oczywiście o red. Szostkiewicza - wywołujący " z urzędu" po każdym swoim wpisie, nawet w dość banalnych sprawach, dziesiątki, a bywa, że i setki komentarzy,nagle trafia w próżnię. Temat, który został poruszony na ostatnim blogu, jak się wydawało, wywoła zalew sprzecznych opinii, a tu klapa, odezwało się tylko kilkanaście osób i to wyłącznie będących za. A gdzie przeciwnicy, dlaczego milczą ? Nie mają argumentów ?
 • 2013-01-13 21:04 | Byniek

  WOŚP

  Zbieranie w XXI w.pieniędzy na służbę zdrowia przez obywateli kraju, który mieni się nowoczesnym, to osobliwość. Fakt ten źle świadczy o trosce państwa o zdrowie ludzi i jest ( a przynajmniej powinno być ) dla niego wyrzutem sumienia. Nie zmienia to faktu, że działalność Owsiaka jest pożyteczna. Troska o ludzi najsłabszych, nieporadnych jest miarą kultury, bowiem jest bezinteresowna. toefl, czy ty naprawdę tak myślisz ?
 • 2013-01-14 23:36 | Byniek

  Wstyd.

  Etos, psia jucha.
 • 2013-01-15 08:45 | Byniek

  " Nie chcem, ale musze" ?

  Czy wybitny scenarzysta może się zgodzić na to żeby nie być równoprawnym z reżyserem ( też wybitnym )współtwórcą filmu o Wałesie ? Czy musi tolerować fakt że Wajda, jak pisze redaktor, ciągle coś kombinuje, przemontowuje, zgodnie z tym, jak on to wszystko AKTUALNIE widzi. Czy scenarzysta oddaje swój urobek reżyserowi, który może z nim robić, co chce ?
 • 2013-01-17 07:29 | Byniek

  Po co nam to będzie ?

  Redaktor Michniewicz z Trójki rzuciła hasło: " uroczyste sprowadzenie wraku", zapewne chwyci i zacznie się. Najpierw powitanie. A więc, Orkiestra Reprezentacyjna WP - gra. Prymas - z kropidłem. Prezydent - bez wąsów ( szkoda, te opadające płatki śniegu), ale za to z Nałęczem, historykiem. Ciekawe, co podpowie w ramach swoich obowiązków, może - na wzór pogrzebu JP - objazd po kraju ? Premier - zatroskany. Posłowie, senatorowie i inni dostojnicy - zwarci.Rodziny - podzielone. Obywatele - na trasie przejazdu, lub przy telewizorach ( może wolny od pracy dzień) itp. itd...
 • 2013-01-17 13:30 | Byniek

  Byniek

  Przeczytałem artykuł red. Janickiego: Jak wróci wrak... i mam tylko jedno pytanie - Czy MY, Społeczeństwo, zwariowaliśmy już całkowicie i definitywnie ?
 • 2013-01-17 14:17 | Byniek

  L. Sobolewski nie jest już prezesem GPW

  " Życiowa partnerka" brzmi sucho i oficjalnie, jak kiedyś " Towarzyszka życia ( niekiedy również walki ).A nie lepiej, po prostu, kochanka - ciepło i konkretnie.
 • 2013-01-17 14:17 | Byniek

  Byniek

  " Życiowa partnerka" brzmi sucho i oficjalnie, jak kiedyś " Towarzyszka życia ( niekiedy również walki ).A nie lepiej, po prostu, kochanka - ciepło i konkretnie.
 • 2013-01-17 16:30 | Byniek

  Ad Adalbert.

  - sędzia jest osobą publiczną, a nie staje się nią przez pokazanie go w TV, - s. Tuleya nie był wykształcony " za pieniądze mamy" - w domyśle ubeckie, bowiem, gdy uczył się i studiował, nauka była bezpłatna, - reszta stwierdzeń dot. stosowanych praktyk, inwigilacji ( skąd wiadomo ? ), świadczy wymownie o autorze tych słów - szkoda komentarza. Warto też stosować w praktyce swój tytuł wpisu - " trochę przyzwoitości i wstrzemięźliwości".
 • 2013-01-18 21:33 | Byniek

  Zerwać z hipokryzją.

  Armstrąg nie ujawnił żadnej rewelacji, po prostu potwierdził to, co jest oczywiste - stosował doping, który był liczącym się składnikiem jego nieprawdopodobnych sukcesów.Należy dodać, że i inni, czołowi kolarze, również robili to samo, tylko tego nie wykryto.Nie było zatem w warstwie merytorycznej wywiadu Oprah Winfrey niczego niespodziewanego i sensacyjnego. Trwa ustawiczna walka pomiędzy produkującymi środki dopingujące, a tymi, którzy je wykrywają. Jest to walka beznadziejna, a " sukcesy" polegające na ich wykryciu - przypadkowe. Pięknoduchowstwo w sporcie skończyło się kilkadziesiąt lat temu ( dodatkowy przydział kiełbasy, jak to miało miejsce w przypadku naszego kulomiota, Sosgórnika ), już nie wystarczą. Notabene 50 lat temu osiągał on wyniki, które i dzisiaj dawały by mu prawo startu na Olimpiadzie. A więc skończmy z hipokryzją. Badania na doping powinny być zniesione, w końcu chcącemu nie dzieje się krzywda.
 • 2013-01-19 17:28 | Byniek

  Re:Uziemione dreamlinery. LOT w tarapatach?

  A może odpowiedź na postawione pytania ( i inne związane z zakupem Dreamlinera przez Polskę, jak się okazuje bubla nad buble ) zna Henryka Bochniarz, prezes Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią ?
 • 2013-01-25 18:52 | Byniek

  Dylematy władzy.

  Przypomniała mi się dykteryjka, która co prawda nie ma nic wspólnego z omawianą problematyką, ale myślę, że można ją przytoczyć, jako przykład postawy władzy w trudnych sprawach. Otóż, w pewnym cywilizowanym kraju obywatel zwrócił się do odpowiedniego urzędu o zgodę na ślub z koniem. Konsternacja. Jak zareagować, co napisać żeby z jednej strony nie obrazić interesanta, a z drugiej, nie ośmieszyć urzędu. Wyjście znaleziono. Odpowiedź była odmowna z uzasadnieniem, że koń jest nieletni.
 • 2013-01-26 07:39 | Byniek

  Re:Sejm ukatrupił kwestię związków partnerskich

  ad atomek Napisz, gdzie trzeba, to się dowiesz, a ponadto więcej luzu.
 • 2013-01-29 20:25 | Byniek

  Ciekawostka.

  Pierwsze dziecko ( chłopiec ) we Francji AD 2013 urodziło sie w rodzinie składającej się z dwóch pań. Zpłodnienie, oczywiście, in vitro.
 • 2013-01-31 14:55 | Byniek

  Operowe evergreeny

  Nie wyobrażam sobie żeby artystka tej klasy, co Aleksandra Kurzak, zechciała wystąpić na scenie z Herbuś, czy Maserakiem. Gdyby jednak stało się to faktem, to jej następnym partnerem mógłby być np. Radek Majdan z prezerwatywą naciągniętą na głowę. Jak szleć, to na całego.
 • 2013-01-31 14:55 | Byniek

  Koniec świata.

  Nie wyobrażam sobie żeby artystka tej klasy, co Aleksandra Kurzak, zechciała wystąpić na scenie z Herbuś, czy Maserakiem. Gdyby jednak stało się to faktem, to jej następnym partnerem mógłby być np. Radek Majdan z prezerwatywą naciągniętą na głowę. Jak szleć, to na całego.
 • 2013-02-08 12:35 | Byniek

  Re:Wanda Nowicka zostaje, Grodzka (na razie) nie będzie wicemarszałkinią

  Jakby nie obracać Pali ( kota ) ogonem głosowania jest wynikiem dwóch powodów: 1. pieniądze są głównym, a w zasadzie jedynym spoiwem łączącym posłów, 2. nikt kto głosował za utrzymaniem Nowickiej na stanowisku, nie mógłby znieść ( z różnych powodów )żeby Grodzka została ich reprezentantem. Można oczywiście wskazywać na inne powody wyników głosowania np. Miller odegrał się na Palikocie, ale dwie wskazane przyczyny są decydujące, można co najwyżej dyskutować nad ich gradacją.
 • 2013-02-08 19:00 | Byniek

  Senat, a co to takiego.

  To, że przyznanie sobie i vice marszałkom Senatu premii za dobrą pracę ( to jest dopiero ironia )przez Borusewicza nie wywołało żadnego oddźwięku w społeczeństwie, spowodowane było tym, że mało kto wie, iż coś takiego, jak izba wyższa parlamentu istniej.To, że coś tam, coś tam jeszcze robi , to już w ogóle jest abstrakcją.
 • 2013-02-13 17:38 | Byniek

  Walentyna Nowicka

  Gdy tak patrzę i słucham wypowiedzi W. Nowickiej i jej chwalców ( przeważnie fałszywych ), to przypomniała mi się anegdota sprzed lat związana z Walentyną Tiereszkową. Otóż, po zakończeniu przez nią ćwiczeń na wirówce ( zwanej też centryfugą, prowadzący zajęcia zapytał. Walentyna jak się czujesz ? Przyszła kosmonautka odpowiedziała: charaszo, tolko rychat achota.
 • 2013-02-13 18:00 | Byniek

  Ten, który rzucił wyzwanie rządzącym .

 • 2013-02-13 18:14 | Byniek

  Zobaczymy, co dalej.

  Palikot budzi powszechną wsciekłość wśród rządzących ( zwłaszcza Platformy ) bo rzusił im wyzwanie i wygrał, doprowadził do zerwania monopolu władzy. Stworzył partię, z którą w pięknym stylu ( 3 miejsce ) dostał się do Sejmu. Nie potrzebował do tego pieniędzy podatnika, poparcia kleru, nie schlebia byle komu. Postępował odwrotnie, niż inne partie i pozostawił w tyle Millera i partię o ponad stuletniej tradycji. Odniósł ogromny sukces, a tego w Polsce się nie wybacza.
 • 2013-02-13 20:46 | Byniek

  Generał bez wojska.

  Im wiecej W. Nowicka mówi, tym gorzej dla niej. Pytania - co stało się z pieniędzmi z nagrody ? - część wpłaciłam, resztę rozdałam ( sic !) biednym. Obiecała pani ustąpić ze stanowisk i co ? - zmieniłam zdanie. Jak widzi pani swoją rolę jako vice ? - normalnie, są przecież partie bez vice. Normalnie, rżnie głupa, Chodzi przecież o to, że nie ma vice, bez zaplecza partyjnego. Reszta odpowiedzi w podobnym stylu. " Ideał" sięgnął bruku.
 • 2013-02-18 11:22 | Byniek

  Proces, czy widowisko medialne ?

  Obawiam się, że to drugie. Pomijam powtarzane bez przerwy idiotyzmy wypowiadane przez, tak to określmy, społeczeństwo, ale również różnej maści " specjalistów", często utytułowanych prawników - celebrytów. Oznaki, że to nie sąd, a tabloidy będą kierować procesem są już niestety widoczne. Na początek, prezes sądu wyznacza rozpoznanie sprawy w byłych koszarach ( złe skojarzenia nie tak odległe ), po to żeby zapewnić możliwość transmisji procesu ( również na żywo ! ), jak najwiękrzej ilości stacji TV. Nie przewiduje, że jeżeli nie z urzędu, to na wniosek stron jawność rozprawy w najciekawszych wg. dziennikarzy częściach będzie wyłączona. ( wyjaśnienia, zeznania świadków). Nie wyobrażam sobie żeby sąd nie uznał, iż ważny interes prywatny, ustąpił miejsca często niezdrowemu zaciekawieniu opinii społecznej. Lansuje się strony - prokurator, specjalista od katastrof górniczych. Ciekawy związek tej specjalności z procesem w znacznej części poszlakowym.Obrońca -już ujawnia linię obrony ! i kompromituje się.Będzie dążył do wykazania, że doszło do zabójstwa pod wpływem porodu. Spóźnił się o kila miesięcy, przestępstwo, które chce lansować, dotyczy bowiem matki, która zabija noworodka, a więc dziecko, które ma nie więcej niż 28 dni. I wreszcie sąd wysłał niepokojący sygnał, proces będzie długi, bo rozprawy przewidziane są co dwa tygodnie, a powinny odbywać się każdego dnia.
 • 2013-03-01 22:05 | Byniek

  Rok po katastrofie pod Szczekocinami

  Święta prawda. Istniejący stan rzeczy wynika z przeszłości, ogólnego zacofania, zaborów, " komunizmu ", ale ( paradoksalnie )przede wszystkim jest skutkiem obyczajów i zasad wprowadzonych i ugruntowywanych w ostatnim dwudziestoleciu. Czy to się zmieni, wątpię.
 • 2013-03-01 22:05 | Byniek

  SOS

  Święta prawda. Istniejący stan rzeczy wynika z przeszłości, ogólnego zacofania, zaborów, " komunizmu ", ale ( paradoksalnie )przede wszystkim jest skutkiem obyczajów i zasad wprowadzonych i ugruntowywanych w ostatnim dwudziestoleciu. Czy to się zmieni, wątpię.
 • 2013-03-01 22:14 | Byniek

  Re:Dymisja szefa BOR

  Zielona trawka mu nie grozi. Znajdą się chętni, którzy dla podbudowania wizerunku swojej firmy, ale przede wszystkim z uwagi na to co słyszał, widział i wie były szef BOR, zatrudnią go za niezłe pieniądze.
 • 2013-03-01 22:58 | Byniek

  Koń jaki jest, każdy widzi.

  To szlachetne zwierze, budzące powszechną sympatię, a u Polaków również sentyment, powinno być szanowane, a nie pożerane. Panegiryk nad koniną mnie nie przekonuje, a nawet wywołuje niechęć do jego autora, którego artykuły kulinarne czytam i słucham z dużym zainteresowaniem.
 • 2013-03-01 23:05 | Byniek

  Re:„Afera” z koniną, czyli strachy na lachy

  Oczywiście, de gustibus non est disputandum, ale konina, nigdy ! Mięso konia jadano zwykle w czasach kryzysu, w Polsce, gdy wszystko było na kartki " rzucono" na rynek kiełbasę huzarską z końskiego mięsa. Nie jadłem, ale mogę stwierdzić - okropieństwo.
 • 2013-03-01 23:13 | Byniek

  Re:„Afera” z koniną, czyli strachy na lachy

  Oczywiście, de gustibus non est disputandum, ale jeść mięso z konia, nigdy! Jadano je z reguły w czasach kryzysu, w Polsce, gdy w sklepach niczego nie było " rzucono" na rynek kiełbasę huzarską, okropieństwo.
 • 2013-03-03 13:54 | Byniek

  Wałęsa jest, każdy widział.

  PIRS masz rację, że w Polsce, również w III RP stosuje się nadal praktykę, że za zasługi ( często wątpliwe )oferuje się stanowiska państwowe dla ludzi bez kwalifikacji.Jest to praktyka żywcem przeniesiona z Rosji sowieckiej. Jest na ten temat nawet anegdota. Otóż,jeden z towarzyszy za zasługi wyznaczony został na stanowisko ministra zdrowia. Gdy zachorował dygnitarz kremlowski, nie mógł się leczyć u byle lekarza, tylko u najlepszego,a tym powinien być minister zdrowia. No i się zaczęło dochodzenie do przytomności, czy towarzysza należało wyróżnić właśnie w ten sposób. Wałęsa na szczęście nie musi leczyć, ale działać w sferze publicznej, jak były prezydent, owszem chce i to bardzo. I oto skutki. Wstyd dla Polski, ale i kłopot dla L.W., co zapewne ujawni się w czasie prezentacji filmu o nim oraz w zapotrzebowaniu na jego " wykłady". Pozostanie - oby - pozowanie do zdjęć.
 • 2013-03-03 13:59 | Byniek

  Re:Niedopuszczalna wypowiedź Lecha Wałęsy

  Piszę w zasadzie jednym palcem, stąd nieścisłości, za które przepraszam. Powinno być " Wałęsa jaki jest, każdy widział" oraz " Jako były prezydent".
 • 2013-03-04 18:02 | Byniek

  Gowin zostaje, państwo traci

  Interes państwa, czy obywateli, to mit; liczy się zwykła żądza władzy, najlepiej niezakłóconej przez posiadanie większości w Sejmie.Taki też jest powód, dla którego Gowin pozostaje w rządzie, mimo że w sposób oczywisty, publicznie upokorzył premiera, który udaje, że nic się nie stało. Upokorzony został również Gowin, traktowany przez pryncypała lekceważąco. Gdyby miał poczucie godności sam by odszedł. Władzo trwaj, oto motto obu panów.
 • 2013-03-04 18:02 | Byniek

  Wart Pac pałaca, a pałac Paca.

  Interes państwa, czy obywateli, to mit; liczy się zwykła żądza władzy, najlepiej niezakłóconej przez posiadanie większości w Sejmie.Taki też jest powód, dla którego Gowin pozostaje w rządzie, mimo że w sposób oczywisty, publicznie upokorzył premiera, który udaje, że nic się nie stało. Upokorzony został również Gowin, traktowany przez pryncypała lekceważąco. Gdyby miał poczucie godności sam by odszedł. Władzo trwaj, oto motto obu panów.
 • 2013-03-05 06:54 | Byniek

  Znieczukica

  Jest paragraf, nawet nie jeden np.art. 160 k.k., ale jest ( a przynajmniej powinno być )coś jeszcze ważniejszego - sumienie i etyka zawodu wynikająca z Przysięgi Hipokratesa.
 • 2013-03-08 11:47 | Byniek

  Cyrk nasz jest ogromny.

  Jeżeli występ Kaczyńskiego był cyrkiem, obrażającym powagę Sejmu, to Marszałek powinna była wyłączyć mikrofon. Jeżeli tego nie uczyniła, to również w tym cyrku uczestniczyła, chociaż nie jej były małpy.
 • 2013-03-08 14:06 | Byniek

  Re:Premier w TOK-u: trzecia kadencja Tuska?

  Nie za słodkie to wszystko? Zapomniał Pan dodać, że był jeszcze w świetnej formie fizycznej i psychicznej.
 • 2013-03-18 23:46 | Byniek

  Jak długo jeszcze ?

  A co to ich w ogóle obchodzi ? Nie ich pieniądze i żadnej odpowiedzialności za najgorsze nawet głuptactwo. Dziś kompetentna ( była )osoba z branży, publicznie ( w TV )podała, że MON dysponuje ponad stoma służbowymi samochodami!
 • 2013-03-20 17:42 | Byniek

  A co powiedzieć o naszych gniotach serialowych ?

  Serial o A. German ( w sumie nic takiego )z odcinka na odcinek coraz słabszy. Mimo to, pomiędzy tą produkcją, a naszymi aktualnymi gniotami serialowymi,wręcz przepaść. W serialu rosyjskim jest akcja, plenery i przede wszystkim dobra gra aktorów. Na ich tle Kożuchowskie, Karolaki, Mroczki i wielu innych - po prostu dno. Reżyser - wskazany przez stronę rosyjską - nakręcił Małą Moskwę. Niestety, tu się nie sprawdza. Trzeba będzie wrócić do Hansa Klossa.
 • 2013-03-22 15:45 | Byniek

  Ostatnia deska ratunku dla linii lotniczej

  Plan naprawy, to zwyczajne brednie. Dajmy sobie spokój z krajowym przewoźnikiem, ile jeszcze można wysłuchiwać prezesów z bożej łaski. Kiedyś było hasło LOT - em bliżej, a dzisiaj ?
 • 2013-03-22 15:45 | Byniek

  Nielot

  Plan naprawy, to zwyczajne brednie. Dajmy sobie spokój z krajowym przewoźnikiem, ile jeszcze można wysłuchiwać prezesów z bożej łaski. Kiedyś było hasło LOT - em bliżej, a dzisiaj ?
 • 2013-03-23 06:43 | Byniek

  Chyba już wystarczy snów o potędze ?

  Pomysł wybudowania na Stadionie Narodowym skoczni narciarskiej i urządzania tam zawodów wydawał się szczytem absurdu. Teraz, po meczu z Ukrainą...kto wie, może to nie byłoby takie głupie.
 • 2013-03-27 17:54 | Byniek

  Rządzie, jak budować drogi i autostrady ?

  Ciekawe, w przetargach na budowę dróg obowiązuje kryterium najniższej ceny, a koszt położenia kilometra jezdni w Polsce jest najwyższy w Europie. Osobliwość druga. Trwał boom na budowę dróg i autostrad, a firmy tym się zajmujące padały jedna po drugiej; nawet te z tradycją i doświadczeniem.
 • 2013-03-27 18:13 | Byniek

  Hamlet na sedesie ?

  Nieważne, czy reżyser jest gejem, czy hetero, istotne jest to by jego spektakle były dobre.Są niestety coraz gorsze. Wielu z nich sili się na " oryginalność", bez sensu, byleby tylko zaszokować. Przykładem tego - autentyk - był nagi Hamlet, który siedział na sedesie i wygłaszał słynną kwestię. Czy reżyser tego spektaklu był gejem, nie wiem, ale na pewno był beztalenciem.
 • 2013-04-03 06:45 | Byniek

  Re:Słuszna wściekłość na fundusze

  Wystarczyło tylko dwadzieścia parę lat....
 • 2013-04-10 16:26 | Byniek

  Fakty i tylko fakty.

  Wyjaśnienie katastrofy powinno opierać się na ustalonych faktach, wiedzy i doświadczeniu; wierzyć można w co się chce i wiara ma się nijak do oceny rzeczy realnych. Znając stan ducha, wiedzy, łatwowierności i wpływu na sugestie, jestem przekonany, że po odpowiednim " przygotowaniu" pokaźna grupa Polaków stwierdziłaby, że ziemia nie jest okrągła, nie obraca się wokół własnej osi i nie okrąża słońca. Rozpętało się szaleństwo, jeżeli chodzi o mnogość teorii dotyczących przyczyn katastrofy pod Smoleńskiej i są one coraz bardziej irracjonalne. A przecież fakty są oczywiste dla ludzi myślących krytycznie. Niestety, zamęt sieją nawet ci, którzy do niedawna wydawali się być ludźmi rozsądnymi i myślącymi. Dziś już nie sposób spotkać człowieka, który wypowiadając się publicznie na pytanie, czy katastrofa została wyjaśniona, odpowie tak. Każdy ( również ci przeciwko, którym to piekło zostało rozpętane ) kluczą, nie są kategoryczni, plotą po prostu głupstwa. Dokąd nas, społeczeństwo, to zaprowadzi - oto jest pytanie.
 • 2013-04-12 14:44 | Byniek

  Duby smoleńskie.

  Zasadnicze fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej ustaliły obie komisje i z faktami się nie dyskutuje.Co, a przede wszystkim komu i jakim celu ma wyjaśniać zespół dr. Laska ? Front podziału w społeczeństwie na racjonalistów i mitomanów jest już wytyczony i nic tego nie zmieni. Katastrofa dla wielu jest już bytem wyobraźni, jak mgła smoleńska. Racjonalnie, czasami aż za bardzo, postępują rodziny niektórych ofiar; pecunia non olet ? Doczekamy święta państwowego 10 kwietnia ?
 • 2013-04-12 15:03 | Byniek

  Realia smoleńskie.

  Czas już na formułowanie zarzutów pod adresem osób winnych ( czynnie lub przez zaniechanie )za to, co się wydarzyło pod Smoleńskiem. Dla tych, którzy żyją - różnego rodzaju konsekwencje, również karne.W przypadku pozostałych - więcej powściągliwości w ich ocenie.
 • 2013-04-12 21:53 | Byniek

  Re:Gargas, Lichocka, Stankiewicz – prawicowe misjonarki

  axiom 1 Poglądy poglądami, ale naucz się gramatyki " Tusk nie miał prawa odstąpić państwowy państwowy samolot" i zapamiętaj- Polak, Polacy pisze się z dużej litery.