Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(206)
Komentarze użytkownika: mopus11
  • 2013-09-21 12:19 | mopus11

Re:Jak skarbówka zaszczuła rolnika

Dura lex, sed lex, to jedno a agresywność państwa do szeregowego obywatela to drugie. Obrót nieruchomościami, a do nich należą grunty obwarowany jest m.in. obowiązkiem sporządzenia aktu notarialnego. Czy notariusz, który powinien znać ustawę o VAT nie mógł podpowiedzeć rolnikowi, że sprzedaż jest kolokwialnie rzecz biorąc "ovatowana"? I czy nie jest tak, że to notariusz powinien naliczyć VAT od transakcji sprzedaży gruntu i odprowadzić go do budżetu? Poza tym, skoro już rolnik wpadł przez swoją nieświadomość w tę pułapkę to nasuwją się pytania: Czy urząd zamiast blokady konta bankowego i sparaliżowania tym samym działalności gospodarstwa nie mógłby, celem zabezpieczenia interesu budżetu ustanowić hipoteki na gospodarstwie, a następnie ustalić z rolnikiem harmonogram spłaty podatkowego długu, a także, czy mógł, ze względu na ważny interes społeczny odstąpić od naliczenia i egzekucji odsetek?
  • 2013-09-22 11:10 | mopus11

Re:Zmarł Marcel Reich-Ranicki

Kiedy to komunistyczna władza prześladowała katolików? Zgoda, był okres szykanowania krk, władza komunistyczna ma na sumieniu pomordowanych księży, ale szeregowych katolików nikt się nie czepiał. Niektórzy z nich (katolików), owszem mogli czuć dyskomfort, kiedy z jednej strony byli beneficjentami systemu służąc w wojsku, milicji, będąc w PZPR i pełniąc różne kierownicze, w tym państwowe funkcje, a z drugiej strony w ukryciu brali śluby kościelne, chrzcili i posyłali do komunii dzieci etc. Pytam się jaka była siła wiary tych chrześcijan sprzedających się tamtej władzy za marne srebrniki? Usiłują przykryć teraz swoją dawną dwulicowość wrzaskiem o prześladowaniu. Wszyscy oni mogli non stop przesiadywać w kościołach i śpiewać "Ojczyznę wolną...." Niektórzy gorzko teraz tego żałują, wspominając tęsknie bezpieczne pod względem socjalnym czasy. Wracając do "biednych i prześladowanych" katolików zastanawiam się jak ta ich "wiara" miała się do wiary takich np. świadków Jechowy, którzy wierni nakazom Dekalogu odmawiali służby wojskowej cierpiąc karę więzienia?
  • 2013-09-22 11:15 | mopus11

Re:Zmarł Marcel Reich-Ranicki

Tak było.Pozdrawiam.
  • 2013-09-22 19:38 | mopus11

Re:Nowa powieść Wiesława Myśliwskiego

A ja wprost przeciwnie. Po recenzji pani Justyny nabrałem jeszcze większej chęci na przeczytanie tej powieści i to nie raz. Bowiem jak pisze Pani recenzentka jednorazowa lektura tej książki nie jest w stanie odłsonić wszystkich jej warstw.
  • 2013-10-01 22:00 | mopus11

Re:„Bezlitośnie ścigani księża” a Polański

Dziwny jest ten świat katoli - przyjmując tę konwencję wypowiedzi. Pisać im, że Polański nie moralizuje z ambon, nie poucza jak żyć, nie uważa się za ramię Chrystusa na ziemi, nie wciska kitu, że wie co jest po śmierci, a oni durch to samo - zaś atak na kościół.
  • 2013-10-05 12:20 | mopus11

Re:Dyrektor przeprasza za zdjęcie ateistycznego plakatu

Proszę wybrać się tuż za miedzę, do Czech. Być może, na podstawie ich (Czechów) zachowań dostrzeże Pan, że mimo wszystko czegoś brakuje (polskim) wierzącym.
  • 2013-10-09 14:32 | mopus11

Re:Abp Michalik prostuje słowa o pedofilii

Jak to "usiłował bronić" proboszcza z Tylawy? Bronił go całą mocą swojego urzędu. Szedł w zaparte razem z nim.
  • 2013-10-09 14:47 | mopus11

Re:Pies czyli kot

Z ilością mostów we Wrocławiu to mój ulubiony pan Stanisław przesadził nieco. Klasycznych mostów we Wro jest nieco ponad setka, w tym 15 nad Odrą i jej kanałami. Reszta to wiadukty, które jednak mostami nie są, i jak Szanowny Autor zauważył także kładki, kładeczki etc. Ile tego we Wrocku jest nikt dokładnie nie wie (kamyczek do urzędniczej wiedzy na temat stanu posiadania), odważni dochodzą do trzystu. Wracając do mostów w Warszawie, to gdyby nie idiotyczne, podnoszone przez prezesa Jarosława do narodowej świętości Powstanie Warszawskie, które zamieniło stolicę w kupę gruzów to dzisiaj być może Warszawa mogłaby być liderem w posiadaniu mostów. Pozdrawiam z Wro.
  • 2013-11-16 14:02 | mopus11

Re:Sławomir Nowak odwołany przez premiera

Mój zegarek kupiony ładnych parę latemu w sportowej sieci Decathlon kosztował około 70 zł. Może nie chodzi z sekundową dokładnością, ale i też do najszybszych zegarków świata nie należy. Jak słucham i czytam o torebkach za kilkadziesiąt tysięcy zł, zegarkach etc, to zastanawiam się ileż trzeba mieć w sobie próżności by zaspokajać ją takimi kosztownościami. Z tym, że o ile można przechodzić obojętnie nad kompleksami celebrytów, to w kraju, w którym są tak duże obszary biedy, tak duże rozwarstwienie społeczne politykowi obnoszenie się z takim gadżetem nie przystoi.
  • 2013-12-05 21:32 | mopus11

Re:Pijani rowerzyści nie są już przestępcami

Dr hab. prawa Teresa Liszcz - pewnikiem już Pani profesor.
  • 2013-12-05 21:50 | mopus11

Re:Kto się nadaje na ministranta

Nikt tu nie goni w piętkę. To analiza pewnego zjawiska. A Pan zamiast wgapiać się na mszy w "rycerzyków" zastanowi się może co oznaczają słowa kapłana 'przekażcie sobie znak pokoju" Bowiem Pana ostatnie zdanie świadczy o tym jak niewiele Pan rozumie z tego co w Ewangeliach.
  • 2014-04-17 20:08 | mopus11

Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

Polska w 39 była już gwarantem niepodległości pewnego mocarstwa i pewnego imperium - także mocarstwa, które w rewanżu dały nam również gwarancje, tyle tylko że na papierze. Jak to się skończyło wszyscy wiemy; "prosto do nieba czwórkami szli" Te kwartety nie były akurat z tej przytoczonej przez poetę placówki, ale z innych pól bitewnych, za to liczone w milionach.
  • 2014-04-26 09:46 | mopus11

Heinrich Himmler - biografia zbrodniarza

W latach 70. ubiegłego wieku ukazała się w Polsce biografia Himmlera, równolegle z biografią Goebbelsa, w dość szczupłych wersjach. Teraz po wydanych ostatnio Dziennikach tego ostatniego koniecznie należy sięgnąć po omawiane wydanie. Przy okazji zasygnalizuję problem zwykłego czytelnika, mianowicie ostatnimi czasy wydawnictwa fundują nam jednotomowe opasłe tomiszcza w twardych okładkach. O wadze dla czytelników ćwiczących kulturystykę, a nie dla ubogich w muskulaturę okularników. Takie wydania świetnie prezentują się na półkach, zaś w rękach czytelników wręcz odwrotnie. Szkoda, że recenzent nie podzielił się z nami uwagami na temat swoich sportowych doświadczeń przy okazji tej lektury.
  • 2014-04-26 09:46 | mopus11

Himmler

W latach 70. ubiegłego wieku ukazała się w Polsce biografia Himmlera, równolegle z biografią Goebbelsa, w dość szczupłych wersjach. Teraz po wydanych ostatnio Dziennikach tego ostatniego koniecznie należy sięgnąć po omawiane wydanie. Przy okazji zasygnalizuję problem zwykłego czytelnika, mianowicie ostatnimi czasy wydawnictwa fundują nam jednotomowe opasłe tomiszcza w twardych okładkach. O wadze dla czytelników ćwiczących kulturystykę, a nie dla ubogich w muskulaturę okularników. Takie wydania świetnie prezentują się na półkach, zaś w rękach czytelników wręcz odwrotnie. Szkoda, że recenzent nie podzielił się z nami uwagami na temat swoich sportowych doświadczeń przy okazji tej lektury.
  • 2014-04-26 11:08 | mopus11

Historia ma więcej niż 100 lat

Zgoda Panie Profesorze. Nasza pamięć historyczna jest dobra ale krótka, że sparafrazuję tu medyczną diagnozę. Dobrym przykładem na poparcie Pana tez, jest wydana w 2011 r. książka francuskiego historyka Daniela Beauvois, pt. "Trójkąt Ukraiński" Szlachta, carat i lud na Wołyniu, Podolu i Kijowszczyźnie. 1793 - 1914. Autor prostuje w niej wiele błędów i mitów, powielanych kolejno przez naszych historyków. Moje zdziwienie wywołane zajęciem się przez francuskiego historyka tematem leżącym, jak mi się wydawało na antypodach zainteresowań historyków francuskich jest równe ciekawości pomijania przez polskich współczesnych historyków tych właśnie dziejów. A przez to dostępności ich na rynku. Być może są nasze rzetelne opracowania tych dziejów i jako takie siłą rzeczy burzą nieco dobre samopoczucie Polaków, ale funkcjonują on w wyłącznie w obiegu naukowym, zamkniętym, niedostępnym dla szerszego kręgu czytelników, pragnącego zapoznać się z szerszą i kontrowersyjną, czy niewygodną interpretacją faktów. Czy takie jest zapotrzebowanie narodu? Wydaje mi się , że nie. Przypomnę tu sukces czytelniczy Jasienicy, z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Mimo, że wiele jego tez jest dętych, naciąganych i napisanych na osiągnięcie określonego politycznego efektu. Świadczy to jednak o dużym zainteresowaniu czytelnika minionymi czasami. Niestety jak dawniej tak i teraz naszym nauczycielem historii jest wiecznie żywy Sienkiewicz.
  • 2014-04-26 11:08 | mopus11

Historia

Zgoda Panie Profesorze. Nasza pamięć historyczna jest dobra ale krótka, że sparafrazuję tu medyczną diagnozę. Dobrym przykładem na poparcie Pana tez, jest wydana w 2011 r. książka francuskiego historyka Daniela Beauvois, pt. "Trójkąt Ukraiński" Szlachta, carat i lud na Wołyniu, Podolu i Kijowszczyźnie. 1793 - 1914. Autor prostuje w niej wiele błędów i mitów, powielanych kolejno przez naszych historyków. Moje zdziwienie wywołane zajęciem się przez francuskiego historyka tematem leżącym, jak mi się wydawało na antypodach zainteresowań historyków francuskich jest równe ciekawości pomijania przez polskich współczesnych historyków tych właśnie dziejów. A przez to dostępności ich na rynku. Być może są nasze rzetelne opracowania tych dziejów i jako takie siłą rzeczy burzą nieco dobre samopoczucie Polaków, ale funkcjonują on w wyłącznie w obiegu naukowym, zamkniętym, niedostępnym dla szerszego kręgu czytelników, pragnącego zapoznać się z szerszą i kontrowersyjną, czy niewygodną interpretacją faktów. Czy takie jest zapotrzebowanie narodu? Wydaje mi się , że nie. Przypomnę tu sukces czytelniczy Jasienicy, z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Mimo, że wiele jego tez jest dętych, naciąganych i napisanych na osiągnięcie określonego politycznego efektu. Świadczy to jednak o dużym zainteresowaniu czytelnika minionymi czasami. Niestety jak dawniej tak i teraz naszym nauczycielem historii jest wiecznie żywy Sienkiewicz.
  • 2014-05-03 10:29 | mopus11

Charles Aznavour – polski symbol znad Sekwany

Znakomity tekst. W syntetycznej formie oddaje ówczesną politykę polskiego radia w zakresie i na odcinku rozrywkowej piosenki. Zastanawia mnie jednak co innego. Kim była owa występująca przed zagranicznym artystą "jakaś Czeszka"? O której wspomina z dezynwolturą nasz znakomity i wielce ceniony przeze mnie reżyser Gruza. Zdaję sobie sprawę, że przy naszym bohaterze jesteśmy wszyscy - prawie, by nikogo nie urazić - "jacyś tam" , ale Pan Redaktor, mógłby w zakończeniu tekstu poszperać w archiwaliach i podać nazwisko piosenkarki zza miedzy. Co złagodziłoby nieco niesmak - mój - spowodowany nonszalancką wypowiedzią Pana Jerzego. Pozdrawiam
  • 2014-05-03 10:29 | mopus11

Aznavour

Znakomity tekst. W syntetycznej formie oddaje ówczesną politykę polskiego radia w zakresie i na odcinku rozrywkowej piosenki. Zastanawia mnie jednak co innego. Kim była owa występująca przed zagranicznym artystą "jakaś Czeszka"? O której wspomina z dezynwolturą nasz znakomity i wielce ceniony przeze mnie reżyser Gruza. Zdaję sobie sprawę, że przy naszym bohaterze jesteśmy wszyscy - prawie, by nikogo nie urazić - "jacyś tam" , ale Pan Redaktor, mógłby w zakończeniu tekstu poszperać w archiwaliach i podać nazwisko piosenkarki zza miedzy. Co złagodziłoby nieco niesmak - mój - spowodowany nonszalancką wypowiedzią Pana Jerzego. Pozdrawiam
  • 2014-05-31 21:19 | mopus11

Re:W poszukiwaniu śląskiej tożsamości

bever Nie wiem kim jesteś co takiego stworzyłeś, że czujesz się upoważniony do nazywania autora tandeciarzem? Weź lepiej do ręki słownik ortograficzny, bo widzę, że masz problemy z językiem polskim. Poza tym ma do rzeczy, w kwestii poziomu literackiego poczucie tożsamości narodowej Twardocha? Ja go czytam bo On tworzy niezłą literaturę. Tak jak czytam Bułhakowa, Dostojewskiego, Plewina czy słucham Czajkowskiego, Musorgskiego i Rimskiego-Korsakowa. A wiadomym jest, że Dostojewski i Czajkowski nie popierali naszych dążeń wolnościowych. A Bułhakow z dużą dozą prawdopodobieństwa z entuzjazmem powitałby teraz aneksję Krymu. Kto czytał jego "Białą Gwardię" ten chyba zgodzi się z moim stanowiskiem. W kwestii zasadniczej zgadzam się z p. Twardochem. Tak jak Rosjanom nie udało się nas Polaków zrusyfikować, ani Niemcom zgermanizować - wówczas kto chciał to uznał zaborców za lepszą aniżeli Polska propozycję - tak Polakom nie uda się spolonizować tych, którzy nie czują się Polakami a Ślązakami. Zwłaszcza w kontekście naszych "dokonań" w III RP. Nie udało się też Polakom w II RP spolonizować Ukraińców czy Białorusinów. Ukuto wówczas termin asymilacja. Eufemizm ten oznaczał palenie cerkwi, gospodarstw, prześladowanie i więzienie narodowych działaczy.
  • 2014-07-17 10:04 | mopus11

Re:USA: do czego prowadzi nadużywanie klauzuli sumienia?

Zgadzam się z przedmówcą:) Co poeta ma na myśli?
  • 2014-08-21 10:04 | mopus11

Re:Letnie obyczaje Polaków

Jeżdżę nad Bałtyk w drugiej połowie czerwca, do mniejszych miejscowości. Dzieci się usamodzielniły, stąd ten mój komfort. Tam na plażach zazwyczaj nie ma tłoku, nawet w pełni sezonu. Nie ma też na nich okropnych bud z piwem. Wbrew pozorom jest jeszcze u nas dużo takich miejsc. A jeśli chcę zupełnej ciszy i niezmąconego spokoju idę kilkaset metrów w bok od głównej plaży i słucham wyłącznie szumu morza i pokrzykiwania mew. A wczasowicze, w zdecydowanej części na pozór sztywni, naburmuszeni i źli na cały świat po ich zagadnięciu okazują się być życzliwymi i sympatycznymi. Mam na myśli tych czerwcowych. Jak jest z lipcowymi i sierpniowymi, którzy każdego dnia muszą toczyć ze sobą śmiertelny bój o ich plażowy Lebensraum nie wiem.
  • 2014-08-24 11:10 | mopus11

Re:Angela Merkel w Kijowie: Musimy przywrócić pokój, a wcześniej kontrolę nad granicą

Diagnoza syntetyczna, ale trafna. Wniosek też. Tyle tylko, że w naszej zbiorowej mentalności czai się podejrzliwość o niecną prywatę w stosunku do większości organizatorów obywatelskich inicjatyw. Wiem, że pojęcie zbiorowej mentalności jest podobnie sztuczne jak pojęcie narodowego honoru, ale jakimś miernikiem to jest. Rodzima oligarchia i cyniczni politycy wszelkiej maści o tym doskonale wiedzą i zręczną socjotechniką i prawnymi regulacjami to wykorzystują, by podtrzymać nasz marazm i zniechęcenie. Dlatego czarno widzę możliwość naprawy Rzeczpospolitej. Pozdrawiam
  • 2014-08-27 14:32 | mopus11

Re:Filmowa afera z CBA w roli głównej

Ciołki Barany Anormalni
  • 2014-08-28 10:37 | mopus11

POLITYKA nr 1

Gratuluję.
  • 2014-08-28 10:37 | mopus11

Polityka 1

Gratuluję.
  • 2014-09-10 16:06 | mopus11

Co ma bonobo do ateizmu

"ale pyta równocześnie, co dobrego może wyniknąć z obrażania ludzi, dla których religia stanowi wartość? Wyraźnie mierzi go agresja, z jaką niektórzy ateiści atakują drugą stronę, uważając się za jedynych oświeconych." Może tak jest w Holandii. W Polsce to kler jest agresorem, atakuje on wszystkich i wszędzie, wali z grubej rury w obecny rząd, obecnego prezydenta, ateistów, kobiety, rodziców, różnego rodzaju związki, gender, a także w swoich mało radykalnych wiernych.
  • 2014-09-10 16:06 | mopus11

Co ma Bonbo do ateizmu

"ale pyta równocześnie, co dobrego może wyniknąć z obrażania ludzi, dla których religia stanowi wartość? Wyraźnie mierzi go agresja, z jaką niektórzy ateiści atakują drugą stronę, uważając się za jedynych oświeconych." Może tak jest w Holandii. W Polsce to kler jest agresorem, atakuje on wszystkich i wszędzie, wali z grubej rury w obecny rząd, obecnego prezydenta, ateistów, kobiety, rodziców, różnego rodzaju związki, gender, a także w swoich mało radykalnych wiernych.
  • 2014-09-24 09:05 | mopus11

Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

"I nic dziwnego, bo 8–9 tys. dol. żołdu, otrzymywanego przez kapitanów atomowych okrętów podwodnych, to w takim portowym Pietropawłowsku Kamczackim czy Murmańsku prawdziwa fortuna – mówi Andrzej Wilk." To są duże pieniądze? Dla kapitana podwodnej jednostki o napędzie atomowym? Więcej - średnio 13 200 USD - zarabiała obecna minister Maria Wasiak pracując państwowej spółce zwanej PKP wiecznie przynoszącej straty.
  • 2014-09-24 09:05 | mopus11

Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

"I nic dziwnego, bo 8–9 tys. dol. żołdu, otrzymywanego przez kapitanów atomowych okrętów podwodnych, to w takim portowym Pietropawłowsku Kamczackim czy Murmańsku prawdziwa fortuna – mówi Andrzej Wilk." To są duże pieniądze? Dla kapitana podwodnej jednostki o napędzie atomowym? Więcej - średnio 13 200 USD - zarabiała obecna minister Maria Wasiak pracując państwowej spółce zwanej PKP wiecznie przynoszącej straty.
  • 2014-09-24 22:39 | mopus11

Re:Czecha cecha

zgadzam się z przedmówcą:)
  • 2014-09-26 09:18 | mopus11

Re:Jak się pracuje u amerykańskiego lidera e-handlu?

Głośno jest ostatnio o byłych opozycjonistach klepiących teraz biedę. W wywalczonej przez siebie krainie szczęśliwości. Proponuję by zamiast przyznania im specjalnych rent (niby z jakiej racji do jasnej Anielki? Mają to co chcieli) zaproponować im pracę w Amazonie. Może znów zaczną w kruchtach podśpiewywać jak onegdaj: "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie"
  • 2014-11-25 20:08 | mopus11

Re:Najmądrzejsze, najzdrowsze, najtańsze w utrzymaniu... Najlepsze psy świata?

Nie generalizuj. Wnoszę z twojego wpisu, że niewiele wiesz na temat psychiki psów. Najbardziej czego pies potrzebuje to kontaktu z człowiekiem. Pies to przede wszystkim zwierzę stadne i dlatego nie ma większego barbarzyństwa niż trzymanie psa w kojcu, albo na łańcuchu, odizolowanego od stada. Mentalnie pod tym względem jesteśmy na Wschodzie. Takim stadem dla psa jest ludzka rodzina. Duży pies może z powodzeniem żyć w nawet małym mieszkaniu, pod warunkiem zapewnienia mu odpowiedniej porcji spacerów. Dawniej mieszkałem w bloku trzymałem w nim psa myśliwskiego cocker spaniela. Oprócz porannych i wieczornych wyjść w celach fizjologicznych zapewniałem mu trzygodzinny spacer każdego dnia, pies był szczupły, wybiegany w świetnej kondycji. Przeżył 13 lat. Teraz mieszkam w domu z dużym ogrodem. Mam dwa psy, pierwszego boksera (teoretycznie rasa z olbrzymim temperamentem) uwielbiającego nad spacery ciepełko i wylegiwanie się w wygodnym fotelu, oraz drugiego w typie rottweilera. Ten drugi pierwsze parę lat swojego życia miał zapewnioną jak to ty określasz dużą przestrzeń, pilnował bowiem dużego kilkunastohektarowego sadu. Kontaktu z właścicielem prawie nie miał, w porze karmienia jedynie (raz dziennie) W czasie zbiorów owoców szedł na łańcuch. Parę lat temu po likwidacji sadu przygarnąłem go. Nie odstępuje mnie na krok, nawet latem sam nie wychodzi do ogrodu, a uwielbia wygrzewać się na słońcu, w ogrodzie jest tylko w moim towarzystwie. Reasumując: pies nade wszystko, oczekuje od nas miłości i stałego z nim przebywania. Naturalnie każdy pies ma zapotrzebowanie na ruch, jeden większe inny mniejsze i wcale nie zależy to od jego wielkości> I ten ruch bezwzględnie należy mu zapewnić.
  • 2014-11-25 20:33 | mopus11

Nie przesadzaj. Mam akurat. Przygarnięty przez nas, kiedy miał niecały rok, ale przygarnięty w sposób cywilizowany via internet a nie interwencyjnie jak to się z przygarniętymi często zdarza. Kiedy każdego wieczora szykuję sobie łóżko, on niczym Cerber już stoi i czeka. Unoszę mu z rogu kołdrę, włazi i grzecznie się na skraju łóżka pod tą kołdrą układa. Po czym kolej na mnie - kładę się w drugiej części. Jak się już umoszczę, wówczas on podnosi swój wielki łeb i tak długo wpatruje się we mnie wielgachnymi oczami, dopóki nie uniosę kołdry od strony mojej poduchy. Wtedy podnosi się, podchodzi do mojej głowy, by nad moim uchem potrząsnąć tą swoją faflowatą mordą. Po czym od strony poduchy włazi pod kołdrę i próbuje usadowić się na moich nogach, dopiero po moim rozpaczliwym kopniaku kładzie się obok. Rano budzę się z nim, leżącym na mojej poduszce, szczelnie owiniętym wokół mojej głowy. I tak przez dziesięć lat. Cholera by to wzięła.
  • 2014-11-25 20:35 | mopus11

O tak. Jak mój bokser i rottweiler-składak odejdzie za Tęczowy Most, następnym psem będzie SBT.
  • 2015-04-10 22:37 | mopus11

Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

Pracowałem w tym zakładzie prawie 20 lat. Na szczęście dla mnie, jak się potem okazało zwolniłem się z niego w połowie lat 80. Pamiętam, jak w czasie karnawału Solidarności robotniczo-urzędnicza załoga śpiewała w religijno-patriotycznym uniesieniu "Ojczyznę wolną racz nam..." Po latach jeden z moich kolegów, wierny Wrozametowi - Mastercookowi do końca, mówił z goryczą: gdybym wiedział jak nas etos styropianowo-katolicki wykiwa to, jak byłem przez cały czas bezpartyjny, z miejsca zapisałbym się do PZPR. Za strasznej komuny były wczasy nad morzem, nad jeziorami, kolonie dla dzieci, wszystko w zakładowych ośrodkach. Zakładowy autobus zawiózł załogę na wczasy i przywiózł. A zimą każdej niedzieli woził miłośników białego szaleństwa do Zieleńca, za grosze, też zakładowym autobusem. Wędkarze mieli ośrodek wypoczynku sobotnio-niedzielnego w Sułowie. Parafrazując pisarza: zasypało, wszystko zawiało. To se ne vrati. Jeszcze małe sprostowanie. "Wrozamet" to Wrocławskie Zakłady Metalurgiczne. Nie Metalowe. Bowiem początkiem zakładu była odlewnia. Ale to już inna historia.
  • 2015-04-13 19:57 | mopus11

Re:Proputinowskich motocyklistów trzeba w Polsce przywitać

Szanowni dziennikarze. Przestańcie nakręcać spiralę nienawiści wobec naszych sąsiadów. Kibole, nacjonaliści i psychole różnej maści tylko czekają na okazję do rozrób. Niech ktoś wyleje na wasze "patriotyczne" głowy kubeł zimnej wody. Niech ci motocykliści bezpiecznie przejadą bezpiecznie przez nasz kraj. Mają do tego prawo. To krew ich żołnierzy wsiąkała w polską glebę. Oni nie odpowiadają za stalinowskie zbrodnie na Polakach. Czy tak dużo trzeba, by Rosjanie odnieśli wrażenie, że Polacy to sympatyczni sąsiedzi? Ale to marzenie ściętej głowy. W rusofobii i antysemityzmie jesteśmy ponad podziałami. Dodatkowo jesteśmy mistrzami w robieniu sobie wrogów. Poza tym obawiam się, że jeśli w trakcie przejazdu motocyklistów przez Polskę sytuacja wymknie się spod kontroli to zapłacą za to zwykli Polacy, którzy akurat w tym czasie będą przebywać w Rosji.
  • 2015-04-15 20:48 | mopus11

Co oznacza decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie Bankowego Tytułu Egzekucyjnego

Czy to prawda, że w UE banki nie mają takich przywilejów (bte) jak w Polsce? Co wyklucza tam taką np. sytuację, że nagle, pewnego pięknego dnia zapuka np. do mnie komornik, z bte w dłoni, bo jakiś oszust dysponujący moimi danymi otrzymał za pośrednictwem internetu bankowy kredyt w wysokości głupich dziesięciu tysięcy PLN.
  • 2015-04-15 20:48 | mopus11

trudniejsza egzekucja?

Czy to prawda, że w UE banki nie mają takich przywilejów (bte) jak w Polsce? Co wyklucza tam taką np. sytuację, że nagle, pewnego pięknego dnia zapuka np. do mnie komornik, z bte w dłoni, bo jakiś oszust dysponujący moimi danymi otrzymał za pośrednictwem internetu bankowy kredyt w wysokości głupich dziesięciu tysięcy PLN.
  • 2015-05-19 14:24 | mopus11

Re:Koniec jazdy bez prawa jazdy

@andrzej masz recht. Mieszkam na przedmieściach Wro. Jadąc autem osobowym w stronę miasta jestem cały czas w terenie zabudowanym. Jadę 50 + 10. Czyli przekraczam limit nie narażając się na mandat. Za mną sznur pojazdów. Niektórzy wyprzedzają mnie narażając siebie i innych kierowców. Zdarza się, że niektórzy kierowców z powodu mojej prędkości pokazują mi swoim palcem taki międzynarodowy znak. A co by się działo gdybym jechał przepisowo, czyli do 50? Widząc co dzieje się na naszych drogach to dochodzę do wniosku, że policja powinna mieć jeszcze szersze uprawnienia.
  • 2015-05-19 15:11 | mopus11

Re:Polskie miasta dostaną 13 mld zł na rozwój sieci tramwajowych

Oby wyszło. Tramwaj w mieście wymiata wszystkie rozwiązania komunikacyjne, oprócz metra oczywiście, ale jest od niego tańszy.
  • 2015-05-25 20:49 | mopus11

Francja zakazała supermarketom wyrzucania niesprzedanego jedzenia

Obawiam się, że w Polsce się przepakuje i sprzeda z nowym terminem ważności. Tak, BTW może ktoś wytłumaczył by się z tego, że w Niemczech w sieci sklepów Lidla stoją automaty do odbioru szklanych i plastikowych butelek po napojach. Wrzuca się do brzucha automatu lere Flache, ten wydaje kwitek realizowany przy kasie. W Polsce w tejże sieci takiej usługi już nie świadczą. Dlaczego tam się da, w Polsce już nie? A efekty tego widać. W Niemczech skwery parki, lasy, nabrzeża wolne od pustych butelek, a w Polsce wprost przeciwnie.
  • 2015-05-25 20:49 | mopus11

Żywność

Obawiam się, że w Polsce się przepakuje i sprzeda z nowym terminem ważności. Tak, BTW może ktoś wytłumaczył by się z tego, że w Niemczech w sieci sklepów Lidla stoją automaty do odbioru szklanych i plastikowych butelek po napojach. Wrzuca się do brzucha automatu lere Flache, ten wydaje kwitek realizowany przy kasie. W Polsce w tejże sieci takiej usługi już nie świadczą. Dlaczego tam się da, w Polsce już nie? A efekty tego widać. W Niemczech skwery parki, lasy, nabrzeża wolne od pustych butelek, a w Polsce wprost przeciwnie.
  • 2015-05-25 20:53 | mopus11

Re:Stosunki rosyjsko-niemiecko-polskie: polityka miesza w historii

2015-05-21 20:13 | jakowalski Masz Recht.
  • 2015-06-04 20:47 | mopus11

Re:Paweł Kukiz premierem? „Nie chcę, ale muszę”

"z czego będzie się bardzo cieszył Prof. JanTadeusz Stanisławski specjalista od mniemanologi stosowanej " Nie będzie mu dane cieszyć się. Rzeczony zmarł w 2007 r.
  • 2015-06-12 17:53 | mopus11

Re:Ten sondaż pewnie ucieszył Putina: niewielu na Zachodzie ma ochotę zadzierać z Rosją

Powiedzcie mi dlaczego Czesi nie boją się Rosjan, traktują ich normalnie, po sąsiedzku - a też mieli z nimi przykre doświadczenia - a my traktujemy Rosjan jakby oni byli największym nieszczęściem świata? To samo Węgrzy. Największym globalnym gangsterem jest USA. To państwo zdestabilizowało ostatnio parę państw, przy polskim udziale, nie będę podawał szczegółów, zrobili to już moi poprzednicy. Skutki tego (tysiące uchodźców z Libii) spadają na Europę. A postrzeganie USA jako naszych przyjaciół to infantylne mrzonki. Polska jest potrzebna USA na tyle na ile wymagają ich interesy. Vide - wizy dla Polaków. I laska Sikorskiego.
  • 2015-06-17 22:34 | mopus11

Re:Czy zaakceptujemy ograniczenie prędkości w centrach miast do 30 km/h?

Jeżdżę i autem i rowerem. Dzisiaj, np. tylko rowerem. Na jezdni w trakcie wyprzedzania mnie przez auta, często na tzw. trzeciego cierpnie mi skóra, zanim zdołam dojechać do drogi dla rowerów. Część kierowców jeździ kulturalnie, wydaje mi się, że tych życzliwych kierowców jest zdecydowana większość, ale wystarczy trafić na chama by wylądować w szpitalu z kilkunastoma złamaniami, jak to się onegdaj zdarzyło mojemu znajomemu cykliście. Cudem przeżył. Stąd jestem zdecydowanie za. Ale wprzódy należy poprawić jakość transportu publicznego, jak to słusznie i sprawiedliwie zauważył "jakowalski". Inaczej, kierowcy słusznie odbiorą ten projekt za kolejną szykanę rządzących. Ale jak znam życie skończy to się na gadaniu.
  • 2015-07-08 11:00 | mopus11

Re:Coraz więcej nieochrzczonych dzieci w Polsce: skąd ten trend?

ihi "(nie gryzie sumienie)" Szkoda, że od brzydkich uczynków wobec bliźnich katolików nie gryzie sumienie (jak zresztą większą cześć chrześcijan) Szkoda też, że wezwania do przekazywania sobie znaku pokoju spływa po nich jak woda z kaczki. BTW, czym się różni prawdziwe powołanie od powołania?
  • 2015-07-08 11:28 | mopus11

Re:Coraz więcej nieochrzczonych dzieci w Polsce: skąd ten trend?

sil "mi chyba byłoby szkoda o coś takiego kruszyć kopie." "To coś takiego" to bardzo poważna sprawa. To przerwanie obłędnego koła zakłamania i hipokryzji. Czy od dziecka, któremu aplikujemy od niemowlęcia naszą dwulicowość mamy prawo oczekiwać etycznych zachowań, prawdomówności? Okłamywałyście dziadków, wujków etc przy okazji naszego chrztu, my okłamujemy was z innych okazji, to wasze dzieci mogą wam w każdej chwili oznajmić. Nie mam na myśli wierzących te katolicki ceremoniał jest zgodny z ich sumieniami, chodzi mi o tzw. ateistów, którzy w imię fałszywie pojmowanego świętego spokoju zgadzają się na religijne wychowywanie swoich dzieci, posyłanie ich w łapy zdziwaczałych katechetek, obleśnych klechów, skazywanie na różnego rodzaju traumy w rodzaju pierwszej spowiedzi etc.
  • 2015-09-01 20:34 | mopus11

Wojsko wyprzedaje pojazdy opancerzone: tracą podatnicy

Włos się jeży.
  • 2015-09-01 20:34 | mopus11

Dzik

Włos się jeży.
  • 2015-09-03 22:34 | mopus11

Prezydent zachęca do czytania „Lalki”, o którą niedawno toczył się spór. Dobrze wybrał

No właśnie. Co na to guru prawicowej krytyki literackiej Jan Polkowski? Temu guru autor "Lalki" jawi się jako dowód zaprzaństwa i zdrady narodowej.
  • 2015-09-03 22:34 | mopus11

Lalka

No właśnie. Co na to guru prawicowej krytyki literackiej Jan Polkowski? Temu guru autor "Lalki" jawi się jako dowód zaprzaństwa i zdrady narodowej.
  • 2015-09-24 19:06 | mopus11

Krzysztof Burnetko odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Gratulacje.
  • 2015-09-24 19:06 | mopus11

Krzyż

Gratulacje.
  • 2015-09-26 18:31 | mopus11

Re:Z sondaży wyborczych wynika tylko tyle, że wszystko może się zdarzyć

2015-09-24 23:28 | Jacek, NH Platforma ostatnio niczym specjalnym się nie wykazała to oczywista oczywistość. Ale wystarczyły spekulacje na temat składu przyszłego rządu PiS by Polacy otrzeźwieli. A jak będzie przekonamy się niebawem.
  • 2015-10-05 11:41 | mopus11

Re:Olga Tokarczuk z literacką Nagrodą Nike

Gratulacje dla autorki. Byłem pewien tej nagrody dla niej. Ale wydawanie książek w takim formacie jak 'Księgi Jakubowe" to skandal. Do lektury bez fizycznej zaprawy w siłowni nie ma co się do niej zabierać. Niemniej przeczytałem ją i to nawet dwa razy pod rząd. Udało się bowiem akurat zachorowałem i w pozycji horyzontalnej, przy odpowiedniej ekwilibrystyki nóg, które posłużyły za podpórkę książki. Narracja tej powieści gęsta, a korowód postaci i ich przygód niezwykłe, że koniecznym była dla mnie powtórka lektury. Frapująca historia frankistów, o której w zasadzie wiemy niewiele, albo zupełnie nic. Do tego realia osiemnastowiecznej Polski. Wracając do wydawniczych gabarytów. Ostatnio kupiłem w promocji w sklepie internetowym książkę "Himmler" wydawnictwa "Prószyński i s-ka". Wydanie, w twardej oprawie liczy 958 stron przez co jego jego lektura jest ciężką fizyczną pracą. Z tego względu z tradycyjnej księgarni nigdy bym tej książki nie kupił. Tradycyjni wydawcy swoją arogancką rodzaju polityką zarzucają sobie pętlę na szyję. Pracują na rzecz elektronicznych wydań.
  • 2015-10-10 22:11 | mopus11

Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

Parę tygodni temu ukazał się w GW felieton Justyny Kowalczyk pt. 'Moja Białoruś" Pisze w nim między innymi ,że ludzie tam, co nam wiadomo w sumie biedniejsi niż u nas ale szczęśliwszy. Z pracy najemnej kokosów nie ma ale nikt głodny i bosy tam nie chodzi. W większości Białorusini nie narzekają na rzeczywistość. Chleb, nabiał, wędliny smaczne i zdrowe. Bez chemii, którą w Polsce nas raczą. No i bez soli drogowej w żywności. Zaplecze dla sportowców, znakomite, lepsze niż u nas. Kraj czysty. Drogi zadbane. Oczywiście odczucia gościa są mocno subiektywne zdaję sobie z tego sprawę. Naturalnie zawsze można złośliwie powiedzieć, że to sprawiedliwy podział biedy, ale to Białorusini decydują. Panie redaktorze ręce precz od Białorusi!
  • 2015-10-21 13:43 | mopus11

Re:Ekspansywni Słowianie zasiedlili pół Europy

Mam przyjaciół byłych wrocławian, mieszkających teraz na stałe w Norymberdze, skopiuję i wyślę im ten znakomity tekst, niech wiedzą, że mieszkają u siebie:)
  • 2015-10-21 13:55 | mopus11

Kawiarnia literacka

A jest w tym wiekopomnym dziele coś o Żydzie z Tarsu, który w zadziwiający sposób sprawił, że skromna sekta wyznawców żydowskiego proroka Jeszui, syna żydowskiego boga Jahwe przybrała postać tak potężnej instytucji?
  • 2015-10-21 18:03 | mopus11

Re:Okna życia do zamknięcia?

Myślę, że dla części porzucających swe dzieci matek jest to wielka trauma, z którą będą żyć do końca życia. Ich tatusiowie zazwyczaj słodko śpią. Ktoś tu podał jako przykład Francję, rzeczywiście tam kobieta może rodzić w każdym szpitalu anonimowo i natychmiast zrzec się dziecka. Adopcja zazwyczaj przebiega błyskawicznie stąd niemowlak błyskawicznie znajduje rodzinę. U nic nas bez kruchty.
  • 2015-10-21 18:12 | mopus11

Re:Rzutem na taśmę rząd ratuje kopalnie za pieniądze energetyki, a tak naprawdę za nasze

Z różnych powodów, ale z tego też nie zagłosuję na PO.
  • 2015-10-22 17:02 | mopus11

Re:WikiLeaks publikuje dane dotyczące dyrektora CIA, a dlaczego nie szefa KGB?

A co tu publikować szanowny panie panie redaktorze? Boć wszyscy wiemy, że KGB to służby powołane dla niecnych celów, tym bardziej ich szef. Skoro tak to każdy ciekawy, wedle swojej wyobraźni może napisać sobie indywidualny scenariusz szaleństw szefa KGB. Zaś CIA wręcz odwrotnie. To stowarzyszenie pań i panów miłujących pokój, sprawiedliwość, strzegących cnót i moralności made in USA. Wartości te, czyli kwintesencję hipokryzji eksportują tam gdzie spotkają chętnych na ten bajer frajerów, między innymi przez Guantanamo albo przez Kiejkuty - do niedawna. Stąd, rozumie się samo przez się, że zajrzenie za firanki szefowi CIA może wywołać u ciekawskich dreszczyk emocji. A rakiety? No cóż. Kto pierwszy zaprosił naszych amerykańskich przyjaciół (co tam Panie w sprawie wiz dla Polaków) do instalacji Patriotów?
  • 2015-10-27 20:52 | mopus11

Urzędnicy w roli sędziów, kary bez procesów

Skoro (jest) było tak strasznie pod rządami dobrej i sprawiedliwej PO, to co w takim razie nas czeka kiedy władzę obejmie zły PiS?
  • 2015-10-27 20:52 | mopus11

Ręka każąco-karząca

Skoro (jest) było tak strasznie pod rządami dobrej i sprawiedliwej PO, to co w takim razie nas czeka kiedy władzę obejmie zły PiS?
  • 2015-10-31 13:20 | mopus11

Re:Katastrofa rosyjskiego airbusa na półwyspie Synaj

Wyrazy serdecznego współczucia. Straszna tragedia.
  • 2015-11-09 19:32 | mopus11

Re:Barbarzyńskie polowania na wędrowne ptaki

Barbarzyńcy z Malty. A mają się za nie wiadomo kogo. W moim ogrodzie na przedmieściu Wrocławia grubodzioby jeszcze widuję, dzwońców nadlatują chmary, wróbli takoż. Postawiłem dwa karmniki, każdej zimy skarmiam kilkadziesiąt kilogramów łuskanego ziarna słonecznika. Wieszam też słoninę, ale wbrew potocznym opiniom sikorki nad słoninę przedkładają słonecznik. Dawno temu świętokrzyskim widywałem chmary dudków, krasek i lelków kozodojów gnieżdżących się w spróchniałych pniach drzew. Teraz w tamtych okolicach o nich ani widu ani słychu. Człowiek jest straszną pomyłką natury.
  • 2015-11-09 19:34 | mopus11

Re:Barbarzyńskie polowania na wędrowne ptaki

errata: w Świętokrzyskiem.
  • 2015-11-10 09:16 | mopus11

Re:Dziwne sygnały z gwiazdozbioru Łabędzia

@ jakowalski Dziękuję za link.
  • 2015-11-18 16:19 | mopus11

Macierewicz w MON: czekanie na tsunami

"Jeśli minister Macierewicz będzie forsował wizję odrębnej obrony terytorialnej, z tworzonymi przez niego oddziałami „patriotów”, to trzeba będzie głośno bić na alarm" Zwłaszcza, że za miedzą przetestowano już ideę Volkssturmu.
  • 2015-11-18 16:19 | mopus11

Minister wojny

"Jeśli minister Macierewicz będzie forsował wizję odrębnej obrony terytorialnej, z tworzonymi przez niego oddziałami „patriotów”, to trzeba będzie głośno bić na alarm" Zwłaszcza, że za miedzą przetestowano już ideę Volkssturmu.
  • 2015-11-21 13:28 | mopus11

Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

2015-11-21 01:10 | Leontyna Pojęcie Homo sovieticus stworzył rosyjski emigracyjny pisarz i filozof A. A. Zinowiew, a nie ksiądz Tischner, przy całym dla niego (Tischnera) szacunku. Sądzę też, że ks. profesor nie wymyślił przypisywanej mu frazy: prawda, cała prawda i g...o prawda. Powiedzenie to było znaną już od lat 60., jeśli nie wcześniej (ja mam mniej więcej tę datę w związku z nią zakonotowaną) satyrą na ciągłe powoływanie się ówczesnych rządzących na radziecką partyjną gazetę pt. Prawda.
  • 2015-11-21 13:44 | mopus11

Pożar w Bukareszcie obnażył patologię państwa

Rumunia - strategiczny partner Polski.
  • 2015-11-21 13:44 | mopus11

Rewolucja rzeczy małych

Rumunia - strategiczny partner Polski.
  • 2015-12-02 18:10 | mopus11

Piotr Pytlakowski nagrodzony MediaTorem

Moje gratulacje:)
  • 2015-12-02 18:10 | mopus11

Nagroda

Moje gratulacje:)
  • 2015-12-14 18:38 | mopus11

Re:Dziś marsz PiS: Wmawiają nam, że dziś demokracja jest zagrożona

2015-12-13 19:27 | Slawomirski Chciałbym też, żeby było tak jak piszesz, ale wszystko wskazuje na to, że jest już z wolna tak jak pisze @PAK4. Pozdrawiam obu panów.
  • 2015-12-15 20:08 | mopus11

Re:Jest wniosek do prokuratury o zbadanie sprawy lisa z pisowskiego marszu

Podpisuję się pod całym tekstem.
  • 2016-02-12 14:18 | mopus11

Kultura narodowa, czyli jaka?

Nihil novi. To epigoni Benita M., Adolfa H., i J. Wissarionowicza. TVP nie oglądam, słucham wyłącznie radiowej Dwójki, a w niej Dwójce, w części publicystycznej jedynie słuszne prawdy już są objawiane. Jej pani dyrektor, szczęśliwie nie odwołana dwoi się i troi by zaskarbić sobie przychylność nowej władzy. Ciekawe czy jej się to uda. Np. codzienny przegląd prasy, jest już bez części politycznej. Pojawiła się też w Dwójce nowa "przeglądaczka" p. Renata Lis, nota bene autorka znakomitej książki "Ręka Flauberta", która wczoraj i dzisiaj, w pierwszym wydaniu przeglądu prasy, w tym po ósmej pominęła GW, myślę, że podobny ostracyzm spotka niebawem Politykę. Pani Renata Lis wyszła spod skrzydeł JMR, (Rymkiewicza) stąd jej optyka polityczna nie jest dla mnie zaskoczeniem. Ciekawe, jak to się wszystko skończy.
  • 2016-02-12 14:18 | mopus11

Narodowo

Nihil novi. To epigoni Benita M., Adolfa H., i J. Wissarionowicza. TVP nie oglądam, słucham wyłącznie radiowej Dwójki, a w niej Dwójce, w części publicystycznej jedynie słuszne prawdy już są objawiane. Jej pani dyrektor, szczęśliwie nie odwołana dwoi się i troi by zaskarbić sobie przychylność nowej władzy. Ciekawe czy jej się to uda. Np. codzienny przegląd prasy, jest już bez części politycznej. Pojawiła się też w Dwójce nowa "przeglądaczka" p. Renata Lis, nota bene autorka znakomitej książki "Ręka Flauberta", która wczoraj i dzisiaj, w pierwszym wydaniu przeglądu prasy, w tym po ósmej pominęła GW, myślę, że podobny ostracyzm spotka niebawem Politykę. Pani Renata Lis wyszła spod skrzydeł JMR, (Rymkiewicza) stąd jej optyka polityczna nie jest dla mnie zaskoczeniem. Ciekawe, jak to się wszystko skończy.
  • 2016-02-16 18:40 | mopus11

Zimowe życie w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund

Na czas rządów PiS azyl jak znalazł:)
  • 2016-02-16 18:39 | mopus11

Zimowa stacja

Na czas rządów PiS azyl jak znalazł:)
  • 2016-03-26 15:45 | mopus11

Re:Jest teledysk promujący obchody rocznicy chrztu Polski. Wyszło niezbyt fortunnie

Kwintesencja kiczu:) Zalatuje nacjonalizmem. Poza tym jak słusznie zauważył @kruk, jedna z fraz kojarzy się z pewnym liczebnikiem.
  • 2016-03-31 16:16 | mopus11

Re:Tomasz Arabski: kozioł smoleński

@atjak - można reaktywować KOR - Komitet Obrony Rodaków:)""
  • 2016-04-14 18:34 | mopus11

Re:Ziemowit Szczerek o środkowoeuropejskich sprzecznościach

Bardzo dobry artykuł, ale co z tego? Razem z PiS dryfujemy w smoleńskiej mgle i oparach narodowego absurdu, obyśmy chociaż osiedli na mieliźnie, bo sternik Jarosław z flibustierską załogą na pokładzie wiedzie nas na skały.
  • 2016-04-25 11:06 | mopus11

Re:O Kaczyńskim: „Paranoiczny awanturnik”. „Guardian” punktuje politykę historyczną PiS

Historia jest jedna. W skrócie: wydarzenie, data, miejsce, czynnik sprawczy. Zaś interpretować można ją na wiele sposobów. Dla przykładu: Kresy - dla jednych misja cywilizacyjna, dla innych kolonizacja; albo asymilacja - dla Białorusinów, Ukraińców, Polaków, odpowiednio polonizacja, rusyfikacja, germanizacja.
  • 2016-05-04 11:11 | mopus11

Re:Jak prawica wykorzystuje do swoich celów historię antykomunistycznego podziemia

"Jeden ze swych oddziałów Łupaszka wysłał na tereny zamieszkane przez Litwinów w celu dokonania odwetu za wcześniejsze mordy na Polakach. Nic nie potwierdza, by wydał rozkaz mordowania niewinnych cywilów". W takim razie, jakie formy miał przybrać ten odwet, prelekcji?
  • 2016-05-15 22:31 | mopus11

Re:Czy amerykańska tarcza nas obroni?

Zgadzam się ze wszystkimi komentarzami. (Ostatni 2016-05-15 14:30) 2016-05-15 14:13 @vandermerwe Racja - prawidłowy termin to Rosjanie. Nie wiem skąd się pleni u nas termin Ruscy. W języku czeskim, owszem Ruscy jest nazwą prawidłową, ale u nas, jak słusznie pan zauważył zdecydowanie nie.
  • 2016-05-17 10:11 | mopus11

Re:Czy amerykańska tarcza nas obroni?

2016-05-16 12:06 | @jakowalski Dziękuję. Pozdrawiam too. 2016-05-16 16:00 | @vandermerwe Oczywiście, tak jak i ja nie chcę by ktoś nazywał mnie Polaczkiem. Pozdrawiam.
  • 2016-07-24 12:22 | mopus11

Re:Instytut Książki za rządów PiS zmienia się, i to na gorsze. Teraz blokuje tłumaczy

Przekład na wszystkie języki świata wszystkich dzieł JPII z pewnością zapełni ewentualną lukę powstałą po zablokowaniu twórczości Tokarczuk i jej podobnych.
  • 2016-08-21 10:12 | mopus11

Kanada legalizuje medyczną marihuanę, bo chce pomagać chorym. W Polsce jest zupełnie inaczej

To tzw. polska lewica w osobach między innymi Barbary Labudy i prezydenta A. Kwaśniewskiego dokonała penalizacji spożycia wszelkich narkotyków, zarówno tych "twardych" jak i tych "miękkich", łamiąc życie setkom, jeśli nie tysiącom ludzi, głównie młodych, skazywanych na odsiadkę. O ile Kwaśniewski w wywiadach traktuje to jako błąd, to ciotka rewolucji Labuda dalej idzie w zaparte podtrzymując swoją działania w tym zakresie za słuszne. Zatem czego tu oczekiwać od obecnie rządzących?
  • 2016-08-21 10:12 | mopus11

Marihuana

To tzw. polska lewica w osobach między innymi Barbary Labudy i prezydenta A. Kwaśniewskiego dokonała penalizacji spożycia wszelkich narkotyków, zarówno tych "twardych" jak i tych "miękkich", łamiąc życie setkom, jeśli nie tysiącom ludzi, głównie młodych, skazywanych na odsiadkę. O ile Kwaśniewski w wywiadach traktuje to jako błąd, to ciotka rewolucji Labuda dalej idzie w zaparte podtrzymując swoją działania w tym zakresie za słuszne. Zatem czego tu oczekiwać od obecnie rządzących?
  • 2016-08-25 13:56 | mopus11

Re:Janina Goss, przyjaciółka prezesa PiS, weszła do rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska

Kompetencje tej pani podobne to tych, które miała katechetka mianowana przez Kopaczową na szefową MSW.
  • 2016-10-02 21:11 | mopus11

Re:Grzegorz Schetyna: zlikwidujemy IPN i CBA, zapiszemy kompromis aborcyjny w konstytucji

Kajanie się Schetyny i jego obiecanki przypominają mi faceta, który wielokrotnie zdradzał żonę, w sytuacji kiedy ta zniecierpliwiona jego permanentnymi zdradami wystawiła jego walizkę za drzwi. Sądzę, że to se ne vrati panie Przewodniczący. Dwa razy głosowałem na PO (głównie przeciwko PiS). I dwa razy wychodziłem na naiwniaka. Wygracie, w co wątpię to nadal będziecie ścigać się z PiS-em w podlizywaniu się kościołowi, a przede wszystkim zadbacie o partyjnych kolesi, rodzinę, służby mundurowe etc. A zwykłym szarym wyborcom pokażecie gest Kozakiewicza. Never more.
  • 2016-10-06 20:53 | mopus11

Re:Z upoważnienia Kościoła? Nie, to nie on, ale PiS zmienił zdanie

"Czeka, aż czarne marsze się rozejdą do domów, a na ulice wyjdą marsze „białe”. Wtedy zgłosi swój projekt nowelizacji ustawy antyaborcyjnej, a episkopat go nie zakwestionuje" Chciałoby się powiedzieć niedoczekanie. Ale rozum nakazuje wstrzemięźliwość. Wspomagałem znajome panie na poniedziałkowym marszu we Wrocławiu. Wszystkie one są katoliczkami. I mają jednocześnie świadomość, że siłą napędową tych wszystkich restrykcyjnych projektów stanowi polski kler, że on jest wylęgarnią tych średniowiecznych idei. Nie pytałem się pań, bo mi nie wypadało, chociaż jestem tego ciekaw czy ta ich wiedza przełoży się jakoś na ich kościelną frekwencję. I dopóki kościoły nie zaczną pustoszeć w sposób zdecydowany, dopóty kler będzie próbował nas, za pośrednictwem uległych sobie polityków zastraszać i terroryzować.
  • 2016-10-26 10:00 | mopus11

Dawna Warszawa według Twardocha

Czytałem, zachęcam do jej lektury wszystkich. Moim zdaniem, aktualnie naszej ambitnej literaturze ton nadaje autorski duet TT, Tokarczuk - Twardoch. "Król" w jakiejś mierze demitologizuje opowieści o Warszawie jako Paryżu północy. Nie ma w niej Adrii, nie ma Skamandrytów. "Wiadomości Literackich" się nie czyta. Jak słusznie Pani zauważyła historia zatacza koło, moc faszystowskiej ideologii jak uwodziła tak nadal uwodzi katolicką Polskę. Idea getta żywa niczym idee Lenina, z tym że Żydów zastąpili uchodźcy. A jedna literacka śmierć więcej, jedna mniej, Pani Justyno nie bądźmy drobiazgowi. Twardoch w radiowej Dwójce zdradził, że na podstawie 'Króla" zostanie nakręcony sześcioodcinkowy serial. Jeśli zdarzy się właściwy reżyser i trafna obsada to może powstać wydarzenie na miarę "Nikodema Dyzmy".
  • 2016-10-26 10:00 | mopus11

Król

Czytałem, zachęcam do jej lektury wszystkich. Moim zdaniem, aktualnie naszej ambitnej literaturze ton nadaje autorski duet TT, Tokarczuk - Twardoch. "Król" w jakiejś mierze demitologizuje opowieści o Warszawie jako Paryżu północy. Nie ma w niej Adrii, nie ma Skamandrytów. "Wiadomości Literackich" się nie czyta. Jak słusznie Pani zauważyła historia zatacza koło, moc faszystowskiej ideologii jak uwodziła tak nadal uwodzi katolicką Polskę. Idea getta żywa niczym idee Lenina, z tym że Żydów zastąpili uchodźcy. A jedna literacka śmierć więcej, jedna mniej, Pani Justyno nie bądźmy drobiazgowi. Twardoch w radiowej Dwójce zdradził, że na podstawie 'Króla" zostanie nakręcony sześcioodcinkowy serial. Jeśli zdarzy się właściwy reżyser i trafna obsada to może powstać wydarzenie na miarę "Nikodema Dyzmy".
  • 2016-10-27 20:01 | mopus11

Re:W literaturze powraca nurt patriotyczno-bohaterski

Jestem za ekshumacją zdrowego rozsądku.
  • 2016-11-03 11:56 | mopus11

Re:Rząd pomaga skrajnej prawicy w sporze z FB, choć nie powinien się w to mieszać

2016-11-02 21:25 | Zaraz "Szanowny autor pomija niestety ważną rzecz w tym sporze, mianowicie moderacji facebooka nie oburza mowa nienawiści z lewej strony barykady - bez problemu można znaleźć strony "popierające Stalina", używające pogardliwego języka wobec katolików, propagujące język nienawiści wobec naszych obywateli. " Jakieś propozycje mandatowe, dla twórców pojęć, np. "drugi sort" albo "marsz czarnych macic"?
  • 2016-11-14 15:53 | mopus11

Re:Co oznacza Trump dla Europy Środkowo-Wschodniej?

Ciekawy artykuł, tak naprawdę nie wiemy jak rozwinie się sytuacja w USA. Ich stratedzy wgapiają się złowrogo w Rosję, a pod ich bokiem Chiny szykują im siurpryzę. Być może zmienią teraz spojrzenie i dojdzie do ich sojuszu militarnego z Rosją, to prawdopodobny scenariusz. No to rusofobia naszych rządzących, wylezie niestety nam bokiem. Zrobić sobie wroga z sąsiada potrafi każdy głupi. Wszystkie rządy mają swoje za paznokciami, ale PiS w tym względzie ma bezapelacyjne mistrzostwo świata.
  • 2016-11-17 15:15 | mopus11

Platforma ogłosiła swój gabinet cieni. Dlaczego tak późno?

Hmm. Nie ma szans na pełne wyzdrowienie, ale lepszy już katar, niż ciężka, grożąca groźnymi powikłaniami pisowska grypa.