Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(11)
Komentarze użytkownika: sopociak
 • 2012-09-17 04:14 | sopociak

  Re:Co zagraża Sopotowi

  Sopot nadal ma pare podstawowych problemow do rozwiazania: -weliminowanie ruchu tranzytowego Gdansk - Gdynia obecnie na Aleji Niepodleglosci -dojazd do obwodnicy -brak miejskich dlugoterminowych parkingow dla przyjezdnych A poza tym reszta ureguluje sie sama.
 • 2012-10-30 23:24 | sopociak

  Re:Smoleńskie kłamstwo rośnie

  Coz, nic dodac, nic ujac. Paranoiczne urojenia Kaczynskiego, i jego rozbijacki sposob uprawiania polityki zasluguja w koncu na ostra reakcje. W latach okupacji, ktore tak czesto wspomina, zarobil by kaczorek wyrok sadu podziemnego, i za szkodzenie Polsce po jednym (lub zadnym) ostrzezeniu dostal by to na co zasluguje.
 • 2012-11-08 05:18 | sopociak

  Re:Nowa umowa na gaz z Rosji. Spadną nasze rachunki?

  Coz, obnizka jest wynikiem sytuacji na rynku swiatowym. Gaz probouja sprzedac emiraty, ktore duze pieniadze zainwestowaly w instalacje skraplania gazu. Poniewewaz USA ma nadwyzke wlasnego lupkowego gazu, na rynku europejskim trzeba konkurowac z Norwegia, Arabami i potencjalnym wudobycie w Polsce. Drastyczna obnizka cen moze zabezpieczyc rynek zbytu.
 • 2014-01-29 00:19 | sopociak

  Re:Dlaczego na nowych autostradach brakuje stacji paliw?

  Nie masz racji - nie ma co prawda stacji bezposrednio na Interstate, ale sa na kazdym zjezdzie. Na autostradach platnych (New York State Thruway, New Jersey Turnpike, Penn Turnpike) zwykle sa co 20-30 mil, czyli 30-50 km, zawsze z jedzeniem, toaletami, sklepikami z artukulami potrzebnymi w podrozy. Ponadto przy wiekszosci autostrad, nawet tych bezplatnych, sa tak zwane "rest stops", gdzie sa bezplatne toalety i automaty z napojami. Te "rest stopy" tez sa zwykle co 20-30 mil.
 • 2015-08-27 16:38 | sopociak

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Jesli premier zostal podsluchany, i nagrany, to mamy do czynienia ze szpiegostwem na duzą skale. Kwalifikacja prawna tego dzialania to zdrada stanu, i wszyscy zamieszani oraz organizatorzy powinni byc osądzeni zgodnie z obowiązującym prawem, bez wzgledu na zajmowane obecnie, czy poprzednio, stanowiska, czy tez pelnione funkcje.
 • 2016-01-31 05:41 | sopociak

  Re:10 lat temu zawalił się dach hali MTK. Winnych nadal trudno wskazać

  Hala zawalila sie poniewaz nie byla zaprojektowana na obciazenie ktore wystapilo. Kratownice dachowe byly zaprojektowane na obciazenie sniegiem wedlug obowiazujacej normy, ktora byla nieralna dla rejonu, i obciazenie bylo duzo wieksze niz przewidziane przez norme. Dodatkowo, ta sama norma nie wymagala sprawdzenia dzwigarow na obciazenie lawinowe (plaski dach uginajacy sie powodujacy zsuwanie sie sniegu i wody do srodka ugiecia i narastajace obciazenie i dodatkowe ugiecie). Wiec wnni sa: 1. Projektant -zaprojektowanie wedlug obowiazujacych norm nie zwalnia projektanta od przewidzenia realnyych warunkow pracy struktury. Lawinowe obciazenie uginajacego sie dachu bylo przewidywalne i wymagane wedlug innych norm uzywanych w innych krajach. 2. Polski Komitet Normalizacyjny - zanizone obciazenie sniegiem dla Katowic.. 3. Lokane wladze budowlane i inwestor - jak osoba bez uprawien projektowych mogla zaprojektowac tak duzy obiekt ktory zostal zbudowany???? 4. Nadal lokany Inspektorat budowlany - przeciazenie i odksztalcenie kratownic dachowych, ktore wystapilo wczesniej bylo wystarczajacym powodem do nakazu ewakuacji hali do czasu wykonania wzmocnienia . Ale w istniejacych realiach Polski, gdzie rozwaza sie bomby barowe, i nne idiotyzmy napedzane wiara, a nie prawdziwa wiedza, wszystko jet mozliwe.
 • 2016-10-15 03:48 | sopociak

  Re:W sprawie śmigłowców polski rząd pogrąża się coraz bardziej

  Sprawa smiglowcow (i nie tylko - patrz nowe zakupy LOTu) ma nieco szerszy aspekt, i wskazuje na generalne podstawy myslenia i dzialania obecnego rzadu. Zwiazanie sie ze Stanami Zjednoczonymi, nawet wbrew ineresom Unii, i liczenie na amerykanski parasol atomowy w razie zagrozenia ze strony Rosji. No i oczywiscie kompletne nierzozumienie powodow i celow powstania Unii Europejskiej i jej idei, jaka jest stworzenie przeciwwagi dla dominacji USA w swiecie. Airbus byl i jest wspolna wlasnoscia zalozycieli UN, czyli Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Belgii i Holandii. Powstal jako przeciwwaga monopolu Boeing'a i Douglas'a na rynku lotniczym, i mimo wysilkow ze strony monopolu zaistnial na rynku swiatowym. Zerwanie negocjacji z Airbus'em to policzek dla Unii i wyrazny sygnal ze obecny rzad stawia na Stany Zjednoczone jako partnera wojskowego i gwaranta niepodleglosci, przy jednoczesnym liczeniu na utzymanie dotychczasowych korzysci wynikajacych z czlonkowstwa Unii. Takie rozumowanie prostaczka, ktory tylko patrzy od kogo by tu wyrwac jak najwiecej. Niemcy i Rosja beda naszymi sasiadami zawsze, a od Ameryki oddziela nas Atlantyk.
 • 2017-11-12 04:11 | sopociak

  Wspomnienia z katastrofy.

  Krótko po tym wypadku lotniczym pojawiła się notatka o bohaterskiej zakonnicy której udało się przemycić pod habitem kawałek kadłuba Tupolewa, który natychmiast stał się relikwia, chyba w Częstochowie. Ciekawe jest czy ta czesc także została przebadana przez speckomisje na ślady materiałów wybuchowych. A także, czy wyjaśniono jak tej nawiedzonej udalo sie ten kawalek zdobyć. Moze chronil ja habit? Samolot się rozpieprzył ponieważ zszedł poniżej wysokości pasa startowego, co każdy średnio inteligentny rozumie. Krytyczne pytania dla każdej komisji są te same: kto czytał wysokość i czy miał prawo to robić? I jak doszło do czytania wysokości z radarowego wysokościomierza zamiast barometrycznego (który powinien był ustawiony) Tak sie lata na drzwiach od stodoły
 • 2017-11-22 07:15 | sopociak

  Re:Tusk stawia fundamentalne pytania. Ale PiS tego nie rozumie i odpowiada kalumniami

  Pis to Kaczyński, i nic więcej. To partia jednego wodza ( takie polskie mini-NSDAP) gdzie banda bezwolnych osłów głosuje tak jak im wódz każe. Idiotyczny system wyborczy, odziedziczony po komunie, i do perfekcji wykorzystany przez prezesa i KK. Cisza wyborcza? W każdym kościele z ambony prowadzi się agitacje - więc wybory powinny sie odbywac w dzień powszedni, aby to ograniczyć. Jak w normalnym systemie wyborczym dwie żony Suskiego, bez żadnej pracy, bądź działalności politycznej mogły zostać posłami? Bo Kaczka tak chciała? Doradcy i asystenta ministra obrony to jeszcze lepszy przykład - 20-to letni doradca czy też kochaś? No i Misio z pomocnika apteki nagle odbierający honory od Oficerów Wojska Polskiego. Przed wojna, Oficer by najperw strzelil mu w łeb, nim by kochasiowi ministra zasalutował. A nosili mu parasol nad głową, i oddawali honory. To jest Polska pod Kaczka i KK. I kalumnie sa tez autorstwa prezesa - w tej "NSDAP" partii nic się nie dzieje bez wiedzy wodza. Pieski prezesa szczekają, ale karawana jedzie dalej. Donald Tusk, w odróżnieniu od Kaczki, rozumie Polska racje stanu, i unikalna rolę Polski jako pomostu między Wschodem a Zachodem.
 • 2018-02-16 06:06 | sopociak

  Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

  To nie było zatrzymanie, a tylko doprowadzenie na przedstawienie zarzutów. Kajdanki na pewno nie były potrzebne.. Rzeczywista wpadka władzy było w tym wesołym tygodniu coś innego - szalony Antoś ma nowego "zatrudnionego" doradcę, czyli dalej może robić co chce. Nie widze w tym nic zdrożnego - w Cesarstwie Rzymskim i starożytnej Grecji posiadanie młodych kochanków było powszechne i modne - tylko dlaczego my mamy za to płacić?
 • 2019-03-22 02:45 | sopociak

  Re:Nie będzie ponownej lustracji Macierewicza? Nie wiadomo

  Bardzo interesujące - kto jest ochrona Macierewicza - tym też może przydać się ponowna lustracja