Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(34)
Komentarze użytkownika: fairbanks
  • 2015-02-19 00:06 | fairbanks

Re:Zazdrość, niechęć, wrogość: polskie wady narodowe

Dziekuje autorowi za poruszenie tego bolesnego tematu. Mieszkam od wielu lat za granica, czytam Polityke "od zawsze", ale dopiero od kiedy przeszlam na wydanie cyfrowe tego czasopisma zaczelam przegladac komentarze do wybranych artykulow czy felietonow. Poczatkowo trudno bylo mi uwierzyc, ze ich autorami sa czytelnicy tego, badz co badz, intelektualnego czasopisma. Wulgarnosc, nietolerancja, wrogosc wobec innego zdania, brak znajomosci regul dyskusji, namietne opluwanie innych...NIGDY nie spotkalam sie z taka wrogoscia w komentarzach do artykulow umieszczonych np w dzienniku ukazujacym sie w moim miasteczku. A przeciez tutejsi czytelnicy tez bywaja po roznych stronach politycznej barykady i widza problemy spoleczne inaczej. Tez pochodza z roznych warstw spolecznych. Czasem komentarz jest bardziej emocjonalny, ale nie ponizajacy! Pytanie dla socjologa i psychologa - czy te nasze wady narodowe to tak na zawsze?
  • 2015-03-03 22:43 | fairbanks

Re:Falun: brązowy medal dla Kowalczyk i Jaśkowiec

Ogladalismy z mezem te piekne zawody. GRATULACJE dla pani Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaskowiec. WSPANIALY wyscig! Jeszcze dodam, ze komentatorzy ( sluchalismy w jezyku angielskim) wypowiadali sie wyjatkowo czesto i w bardzo pochlebnych slowach o pani Justynie. Wyraznie odczulismy, ze cieszy sie ona wielka estyma wsrod ludzi zajmujacych sie narciarstwem biegowym.
  • 2015-03-03 22:43 | fairbanks

Re:Falun: brązowy medal dla Kowalczyk i Jaśkowiec

Ogladalismy z mezem te piekne zawody. GRATULACJE dla pani Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaskowiec. WSPANIALY wyscig! Jeszcze dodam, ze komentatorzy ( sluchalismy w jezyku angielskim) wypowiadali sie wyjatkowo czesto i w bardzo pochlebnych slowach o pani Justynie. Wyraznie odczulismy, ze cieszy sie ona wielka estyma wsrod ludzi zajmujacych sie narciarstwem biegowym.
  • 2015-12-16 21:06 | fairbanks

Re:Donald Tusk po raz pierwszy o polskiej polityce – oceny i prognozy

Przeczytalam te wypowiedz z ogromnym zainteresowaniem. Dziekuje panu za kulture wypowiedzi, odwage i rozwage. Dziekuje Polityce za interesujace pytania. Jakze wypowiedz pana Tuska rozni sie tonem i rzeczowoscia od wielu innych wypowiedzi z ostatnich dni. Przywraca mi pan, panie Donaldzie, wiare w polska inteligencje.
  • 2016-01-20 16:14 | fairbanks

Re:Prawica górą? Niekoniecznie – mówią eurodeputowani o debacie w PE

Ty, Jacek. od pewnego czasu tak cie czytam i mysle, ze masz duzo czasu i jatrzysz. Przeniesz sie do innej gazety, dobrze? Po co tu jestes jesli nie zgadzasz z linia Polityki? Jest tak wiele innych tytulow,na lamach ktorych mozesz zablynac erudycja a nie krytykanctwem.
  • 2016-01-26 00:52 | fairbanks

Re:Ostatni Tomasz Lis na żywo

Nie mieszkam na stale w Polsce, ale w czasie moich wizyt mialam okazje ogladac programy pana Lisa. Ciesze sie, ze doczekalam sie tak cieplego artykulu o jego dziennikarstwie. Dziekuje autorowi a panu Tomaszowi zycze wytrwalosci, pogody ducha - te czarne dni nad Polska mina i ludzie, ktorzy wywolali ta burze prostackiej nienawisci i ksenofobii poniosa konsekwencje. Nie mysle tu o "wieszaniu na drzewach" (o czym czytam w hejtach), ale o wielkiej dziurze zapomnienia. Bylaby to najwieksza kara dla wielu dygnitarzy polskiego kosciola i pana prezesa. Pozdrowienia dla pansa Szostkiewicza i pana Lisa.
  • 2016-02-17 00:16 | fairbanks

Re:Wicepremier Morawiecki idzie w ślady Balcerowicza i Hausnera. Zapowiada wielkie zmiany

Nie jestem ekonomista, czego zaluje, ale trudno nie byc sceptycznym czytajac ten szkic planu rozwoju. Uzywam przymiotnika "sceptyczny" z pewna przykroscia. Plan wicepremiera Morawieckiego jest , na tle ostatnich decyzji i zachowan rzadu PiS, czyms pozytywnym. Dlatego wydaje mi sie tworem indywidualnym czlowieka majacego wizje dynamicznego rozwoju naszej gospodarki zakladajacym udzial kapitalu UE, elastycznosc resortow, sprawna, ale nie niszczaca male firmy polityka fiskalna. Swietnie. Ale jak to sie ma do zachowan rzadu wobes Unii czy ekonomicznych decyzji, ktore wydaja sie na wyrost w stosunku do mozliwosci budzetu? Trzymam kciuki za pomyslnosc , choc PiS nie lubie i nie wierze w kwalifikacje tej ekipy. Obawiam sie, ze zabraknie odpowiednich wspolpracownikow.
  • 2016-02-17 07:13 | fairbanks

Ginczanka: poetka w pułapce

Przepiekny wiersz. A i przypomniene ( dla mnie - odkrycie) losow poetki bardzo na czasie. Skora na mnie cierpnie gdy czytam o polskich narodowcach, ich credo, ich jezyku nienawisci. Przeraza mnie, ze polski kosciol tak niwiele robi, aby zatrzymac ta fale nienawisci. W zasadzie wstydze sie za polska ksenofobie i antysemityzm.. Nigdy nie sadzilam, ze historia moze kiedykolwiek zatoczyc kolo w czasie internetu, otwartych granic i pewnego dobrobytu. Dziekuje tym wszystkim ktorzy przyczynili sie do tej wystawy a autorowi klaniam sie za wybor tematu. Postac Ginczanki POWINNA sie znalezc w szkolnym podreczniku.
  • 2016-02-17 07:13 | fairbanks

Ginczanka: poetka w pulapce

Przepiekny wiersz. A i przypomniene ( dla mnie - odkrycie) losow poetki bardzo na czasie. Skora na mnie cierpnie gdy czytam o polskich narodowcach, ich credo, ich jezyku nienawisci. Przeraza mnie, ze polski kosciol tak niwiele robi, aby zatrzymac ta fale nienawisci. W zasadzie wstydze sie za polska ksenofobie i antysemityzm.. Nigdy nie sadzilam, ze historia moze kiedykolwiek zatoczyc kolo w czasie internetu, otwartych granic i pewnego dobrobytu. Dziekuje tym wszystkim ktorzy przyczynili sie do tej wystawy a autorowi klaniam sie za wybor tematu. Postac Ginczanki POWINNA sie znalezc w szkolnym podreczniku.
  • 2016-02-26 20:23 | fairbanks

Re:Kaczyński dla „Financial Times”: Chciałbym być emerytowanym zbawcą narodu

Od jakiegos czasu obserwuje poczynania nowej wladzy w Polsce. Jako, ze niewiele wiedzialm o samym Kaczynski poza okropnym, moim zdaniem, jakims wystapieniem wiele lat temu, ogladnelam kilka jego wystapien na youtube. Porazajaca bylejakosc, niechlujnosc i brak konkretow. Z trudem sobie wyobrazam Kaczynskiego jako wodza i "swietnego stratega", jak ktos go nazwal. Jaki elektorat traktuje tego czlowieka powaznie??? Czy Polska NAPRAWDE nie ma nie ma przywodcy na miare 21szego wieku? Czlowieka ogarniajacego, choc w zarysie, polityke zagraniczna, coraz bardziej skomplikowane socjoekonomiczne zaleznosci? Czy czasami media nie przyczyniaja sie do kreowania tych wszystkich rzadowych miernot ??? Gdzie sie podzal polski myslacy elektorat??? Czy Polacy nie dostrzegaja niebezpieczenstwa w tej okropnej ksenofobii, zasciankowosci, ciemnogrodzie nawet jaki jest proponowany? Nigdy nie zapomne panu Kaczynskiemu wypowiedzi o' "mamusi" i jej czasach. Czy nikogo to nie zastanawia z jakiego rodzaju czlowiekiem mamy do czynienia?
  • 2016-02-27 01:53 | fairbanks

Re:Co przyniosły pierwsze sto dni rządu PiS

Napisalam troche o tym problemie w komentarzu dotyczacym wywiadu Kaczynskiego z Financial Times, ale problem mnie niepokoi wiec dodam...Zadziwia mnie opinia o panu Kaczynskim jako swietnego stratega, szarej iminencji trzymajacej w garsci swoja partie, zawcy natury ludzkiej. Obejrzalam kilka wywiadow z tym panem, kilka " wykladow" w Toruniu (?) i nie moge zrozumiec tej fascynacji. Kochani, ten krol jest nagi! Bezbarwny mowca, tresci uogolnione do bolu, poglady czlowieka nie przystajacego do 21szego wieku. Nie dostrzegam ani wiedzy ani charyzmy. Czy nie lepiej byloby przestac pisac o kims takim a nie kreowac go na wodza? Zdaje sobie sprawe, ze jest to czas oszlomow na calym swiecie, ale zal sciska ...
  • 2016-03-14 15:15 | fairbanks

Re:Zmarł Piotr Adamczewski, były sekretarz redakcji i krytyk kulinarny POLITYKI

Piekne byly opowiesci pana Piotra o odkryciach, nie tylko, kulinarnych. Byl dla mnie znaczaca czescia Polityki, czesto zaczynalam czytac nowe wydanie wlasnie od Jego felietonu. Dalekie od dzisiejszego pospiesznego pisania, jakies takie "soczyste" w stylu, zatrzymywaly nas w swiecie drobnych radosci. Dziekuje panu, panie Piotrze.
  • 2016-03-15 02:18 | fairbanks

Re:Kaczyński w TVP Info: Żadnych ustępstw w sprawie TK nie będzie

I tu rece opadaja. Zaczynam naprawde niepokoic sie o Polske. Czy aby na pewno mamy do czynienia z poczytalnym czlowiekiem? I nie jest to pytanie szyderczo-ironiczne.
  • 2016-03-29 21:00 | fairbanks

Ofiary broni elektromagnetycznej w okolicach Legnicy

Matko Boska i Wszyscy Swieci! Teorii spiskowych czesc dalsza. Czyzby pan Macierewicz, odpowiadajac na bzdurne pytanie niejakiej pani Marii, zostawial otwarta furtke dla nowej komosji smolenskiej o testowaniu elektromagnetycznej broni na samolocie przewozacym czlonkow polskiegi rzadu w 2010 roku? Jakos tak zawsze wylazi wiara w narod wybrany ktory "zle sily" chca zniszczyc. Pewnie Zydzi,, cyklisci, wegetarianie, liberalowie...Wydawaloby sie, ze w 21szym wieku bedzie jakas granica serwowania bredni spoleczenstwu ( bo owo spoleczenstwo te brednie wysmieje), ale widze, ze nie doceniam potegi "wiary" nad "szkielkiem" nad Wisla ( w tym przypadku, nad Odra).
  • 2016-03-29 21:00 | fairbanks

Elektromagnetyzm

Matko Boska i Wszyscy Swieci! Teorii spiskowych czesc dalsza. Czyzby pan Macierewicz, odpowiadajac na bzdurne pytanie niejakiej pani Marii, zostawial otwarta furtke dla nowej komosji smolenskiej o testowaniu elektromagnetycznej broni na samolocie przewozacym czlonkow polskiegi rzadu w 2010 roku? Jakos tak zawsze wylazi wiara w narod wybrany ktory "zle sily" chca zniszczyc. Pewnie Zydzi,, cyklisci, wegetarianie, liberalowie...Wydawaloby sie, ze w 21szym wieku bedzie jakas granica serwowania bredni spoleczenstwu ( bo owo spoleczenstwo te brednie wysmieje), ale widze, ze nie doceniam potegi "wiary" nad "szkielkiem" nad Wisla ( w tym przypadku, nad Odra).
  • 2016-04-06 00:08 | fairbanks

Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

Juz kiedys w swoim komentarzu do artykulu o panu Kaczynskim pisalam, ale sie powtorze. Poniewaz nie mieszkam od wielu lat w Polsce, lata poprzednich rzadow PiS umknely mi i niewiele wiedzialam o samym "wodzu" tej partii. Chcac wyrobic sobie jakas opinie, ogladnelam kilka "wykladow" pana Kaczynskiego. Przez wiele ledwo przebrnelam coraz bardziej zniechecona pusta retoryka, ogolnikami, monotonnoscia, niechlujnoscia wypowiedzi. Potem byly przemowienia do tlumow wygloszone w ciagu ostatnich kilku miesiecy. Z reka na sercu moge powiedziec, ze NIE POTRAFIE zrozumiec fenomenu popularnosci tego czlowieka. Nie dostrzegam ani intelektu, ani wiedzy, ani charyzmy. trudno mi sobie wyobrazic pana Kaczynskiego jako, jak wielu szanowanych przeze mnie politykow podkresla, swietnego stratega. Podobno nawet ma poczucie humoru... Ale ja odbieram go poprzez wypowiedzi o Polsce za "czasow (...) mamusi " czy o " Polakach drugiego sortu"( no i gdzie ten dojrzaly mowca?) . I to przyzwolenie "wodza" na nacjonalizm, antysemityzm, brrrrr....
  • 2016-04-07 21:50 | fairbanks

Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

@gramin Masz racje. Co mnie poraza w calej tej retoryce uzywanej przez Pis to szafowanie oskarzeniami typu: "oni ukradli ...zrujnowali,...oszukali..itp Bez zastanowienia sie nad konsekwencjami dla kraju, jego stabilizacji. W nowym rzadzie jest sporo miernot, ale chyba sa tez jacys bardziej dalekozwroczni politycy(?) . Czy oni nie zdaja sobie sprawy z niebezpieczenstw igrania z owymi lekami i rozgoryczeniem? Toz podobno maja jakies wyksztalcenie, czesc z nich nawet jakies doswiadczenie w polityce. Nawet przy braku przyzwoitosci powinna zapalic sie czerwona lampka. A tak na marginesie - mam nadzieje, ze pojawi sie jakas grupa FACHOWCOW, nie politykow, ktora w sposob przemyslany, systematyczny wdrozy tak potrzebne zmiany. Wraz ze zmiana mentalnosci pewnych grup spolecznych.
  • 2016-05-25 18:13 | fairbanks

Re:„Zdrajca powinien wisieć na stryczku” – stwierdziła w katolickim radiu posłanka PiS. Szokuje i w Sejmie

To mnie przeraza w rzadzie PiS - kwalifikacje moze wystarczajace do kierowania oddzialem szpitalnym, czy zakladowym ale nie wystarczajace aby byc odpowiedzialnym reprezentantem w sejmie czy rzadzie. . Brakuje wiedzy, intelektu i pokory. Stad pyskowki, oskarzenia, wypowiedzi na poziomie bufetowej z Pscimia Dolnego. Merytorycznej dyskusji za grosz - do tego trzeba wiedzy i kultury dyskusji.
  • 2016-07-05 17:44 | fairbanks

Re:Najpierw Johnson, teraz Farage. Zwolennicy Brexitu nabroili, a teraz opuszczają tonący statek

Do Slawczan DITTO!
  • 2016-07-08 05:09 | fairbanks

Re:Nowa ustawa naprawcza tym się różni od poprzedniej, że jak nie kijem ten Trybunał, to pałką

Patrze z bolem jak ludzie, ktorzy nie rozumieja co to jest demokracja rozwalaja Polske. Ze rozumu i przygotowania do roli poslow im nie starcza, to wiem juz od pewnego czasu, ale gdzie jest jakikolwiek moment refleksji?... To jednak narod na to patrzy i KIEDYS przyjdzie sie z owych decyzji ROZLICZYC.Dobrze ze beda zapisy wywiadow, wypowiedzi na sali sejmowej, ujecia tych zadowolonych min, czesto szyderczych zreszta, buty i zwyklej glupoty. Pisze o tym poruszona scenami z obrad komisji d/s TK zeszlej nocy i wczorajszych obrad sejmu. Nie ma politykow w obecnym rzadzie. jest POLITYKARSTWO.
  • 2016-07-09 02:19 | fairbanks

Re:Polscy rządzący dostali od Obamy żółtą kartkę. Ale co to zmieni?

seth257 Przecez mamy pana Kaczynskiego a Amerykanie maja Trampa. " prawda w oczy, plucie za kazdym razem kiedy jest otwierany otwor gebowy, zenady zero - ale czy to jest odwaga?
  • 2016-07-09 04:50 | fairbanks

Re:Prywatna wendeta ministra Ziobry

Zupelnie sie zgadzam. Opinia na podstawie informacji prasowtch ?!
  • 2016-07-14 17:38 | fairbanks

Re:Prof. Bralczyk: Słowo „poległ” w kontekście katastrofy smoleńskiej to nadużycie

Tego naprawde nie da sie uratowac. Decyzja pana Macierewicza to kuriozum, ktore dawno powinno byc skorygowane. Czy musze dodawac, ze nikt przy zdrowych zmyslach takich decyzji by nie podjal?... A organizatorom obchodow rocznicy Powstania Warszawskiego zycze powodzenia - patrz Poznan.
  • 2016-09-21 23:57 | fairbanks

Re:Zamach smoleński według PiS: nie ma dowodów, są winni

Zatrwaza fakt, ze wszystko to sie dzieje przy biernej postawie srodowiska. Jakich wydarzen potrzeba by wyzwolic aktywnosc wierchuszki wojskowej? Pewnie to naiwne pytanie, ale do jakich granic niegodziwosci musi sie posunac pan Macierewicz (a moim zdaniem przekroczyl ta linie miesiace temu) , by spotkal go jakikolwiek sprzeciw? Wszystko jest na sprzedaz?
  • 2016-10-11 01:11 | fairbanks

Re:Druga debata Clinton-Trump przejdzie do historii, ale niechlubnie. Trzy momenty są godne zapamiętania

@woytek Na jakie sparawy zwraca uwage Trump? Z jego ograniczonym slownictwem przekazal wczoraj jedna mysl: Oni doprowadzili kraj do zlej (bad, bad). Ja, jak zostane prezydentem zrobie wspaniale ( great,great) rzeczy. Nie uslyszalam ani jednego przykladu tych "great things". Trump ma przerazajaco ubogie slownictwo (az uszy bola gdy sie go slucha) i, niestety, ubogi umysl. Plany? Jakie plany? Wazne sprawy? Na jakie wazne sprawy zwraca uwage Trump???
  • 2016-10-13 01:12 | fairbanks

Re:Druga debata Clinton-Trump przejdzie do historii, ale niechlubnie. Trzy momenty są godne zapamiętania

Wybieranie "byle kogo" byle by nie zostal wybrany ktos z elit jest mysleniem szkodliwym. Nawet jesli jestesmy zawiedzeni ich rzadzeniem i dostrzegamy niesprawiedliwosc, to nie tedy droga. Wybor Trumpa, czlowieka nieodpowiedzialnego, pozbawionego intelektu, kultury i wiedzy ( chocby historycznej czy geograficznej) to katastrofa. Potezne i niespodziewane poparcie Sandersa pokazalo, ze w Stanach rozpoczal sie proces przygotowawczy do radykalnych zmian. One nadejda a ja wole ten okres przejsciowy przeczekac pod rzadami doswiadczonej Clinton. @Slawomirski ja ogladalam te sama debate co redaktor Szostakiewicz. Trumpa nigdy nie okreslilabym jako "prezydencki" . Chamski - i owszem.
  • 2016-10-23 17:27 | fairbanks

Re:Pihowiczowie: polityczne małżeństwo pod ostrzałem

Ogladalam kiedys Fakty po Faktach w ktorym to programie pani Kamila, swietnie przygotowana, wypowiadala sie o Trybunale Konstytucyjnym. Jej adwersarzem byla pani Wasserman. Dyskusji wlasciwie nie bylo, gdyz okazalo sie, ze w znajomosci prawa konstytucyjnego pani Kamila bije swoja przciwniczke na glowe. Mam ogromny szacunek do pani Kamili, jestem pod wrazeniem Jej procowitosci i rzetelnosci. Trzymam kciuki za wytrwalosc w kontynuacji polityki pana Geremka - polityki podparta wiedza, kultura i zaangazowaniem.
  • 2016-11-10 20:54 | fairbanks

Re:Donald Trump nowym prezydentem USA. Ameryka będzie tego gorzko żałować

Nikt z wczesniejszych prezydentow lub kandydatow na prwzydenta nie wyglosil tylu obrazliwych slow, nikt nie zachowywal sie tak nieprzyzwoicie jak Trump. Teraz patrze na jego rodzine otaczajaca przyszlego prezydenta i wyglada to jak kiczowata telenowela. Jaki to model dla naszych dzieci? Glosic poglady podsycajace niechec jednej grupy przeciw drugiej, klamac, opluwac? Ujawnic podatki? A wlasnie ze nie! przeprosic za szkalowanie? A w d...e ! I co mi zrobia! Chamstwo w polityce! A co, tak chca wyborcy! Kaczyzm i trumpizm to zaraza trawiaca swiat. jaki to spadek dla naszych dzieci?
  • 2017-01-17 22:17 | fairbanks

Re:Co czeka USA pod rządami Donalda Trumpa

@Kosal Sluchalam uwaznie przemowien Trumpa i nie mam zludzen, ze mamy do czynienia z klamca. Kolejne wypowiedzi wykluczaly sie (a wykluczaja sie i dzisiaj) wzajemnie, jedna bezwladna mysl gonila druga. Nie wiem czy pan Lubowski "cierpial na depresje z powodu wygranej Trumpa", ale ja tak. A wraz ze mna niemale grono moich blizszych i dalszych znajomych. Tez obawiamy sie o sile amerykanskiej demokracji. Mysle, ze pan Kosal nie rozumie pojecia "socjalizm". Gdyby to pojecie rozumial, nigdy nie nazwalby jej socjalistka.
  • 2017-03-08 00:04 | fairbanks

Re:Przyzwolenie na Europę różnych prędkości otwiera drogę do kolejnych podziałów

Pani Agnieszko, Tak patrzac z daleka na to co sie dzieje oraz czytajac komentarze do wielu wypowiedzi zamieszczonych w ostatnim roku na przeroznych "lamach" zycze Polsce wyjcia z Unii. Jestem rozczarowana postawa tumiwisizmu polskich MLODYCH ludzi, ktorzy nie dostrzegaja upadajacego panstwa prawa. Oni mysla, ze im sie naleza unijne dodatki, mozliwosc wyjazdu do innych krajow. Mysle, ze wielu "mlodych janczarow" jus ostrzy sobie zabki na wiele pozycji w sadownictwie i zaciera raczki sluchajac o"posprzataniu" sadownictwa. Moze za dwadziescia lat Polska bedzie mentalnie gotowa do wspolpracy z innymi krajami. Wspolpracy wykraczajacej poza dotacje i wyjazdy na saksy. Moze. Moim zdaniem bedzie to tylko mozliwe gdy nadejdzie rzad ludzi swiatlych i niezaleznych od kosciola.
  • 2017-03-09 23:21 | fairbanks

Re:Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. Tylko Polska była przeciw

OGROMNIE sie ciesze! Naprawde jest to dla mnie wazne swiatelko w tunelu w jaki wjechala Polska . Gratuluje panu Tuskowi z calego serca i ...zapraszam na Alaske.
  • 2017-07-15 03:20 | fairbanks

Re:Kaczyński tym razem jest pewny siebie, nie lęka się ani ulicy, ani zagranicy

Niestety mieszkam poza krajem, ale calym sercem jestem za zjednoczeniem sie opozycji. Zgadzam sie, ze jest to wazny moment walki z bezprawiem posla Kaczynskiego. Symbol bialych roz rorciagnelabym do noszenia ich jako broszki/ w klapie codziennie. Pomysl zapalenia swiatelek na protescie w wielu polskich miastach uwazam za trafiony. Jest to jakies nawiazanie do dawnej tradycji swieczek w oknach. Narodzie, zbodz sie!
  • 2017-07-19 15:59 | fairbanks

Polscy twórcy i naukowcy do prezydenta: Nie godzimy się na zamach stanu

Dziekuje wszystkim podpisanym pod tym listem. Serdecznie.
  • 2017-07-19 15:59 | fairbanks

Polscy tworcy i naukowcy do prezydenta

Dziekuje wszystkim podpisanym pod tym listem. Serdecznie.