Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(40)
Komentarze użytkownika: konstancjap
 • 2015-09-08 18:41 | konstancjap

  Re:Jest kolejny plan ratunkowy dla górnictwa.

  mam wrazenie, ze wartosc tej zadeklarowanej pomocy dla Nowego Holdingu weglowego jest mocno zanizona; bardziej uwierzylabym w 15 mld zl Zebysmy jako spoleczenstwo nie wszczeli jakiegos buntu, podaje sie do wiadomosci takie niewielkie kwoty.Lud moze to kupi (jesli ciemny)
 • 2015-11-09 23:29 | konstancjap

  istotą tego dofinansowania...

  ..z Unijnych funduszy jest właśnie zatrudnienie osób bezrobotnych.Nie można ich podebrać innemu piekarzowi, cukiernikowi, tylko trzeba wziąć z Urzędu Pracy. A tam..cóż, zarejestrowani są ludzie, którym zależy na opiece zdrowotnej, bo składkę płaci urząd, czyli my. , A za jakiś czas będziemy płacic im z naszych podatków zasiłki, bo nie będą mieli zarejestrowanych składek w ZUS, a więc i prawa do emerytury. Nie wiadomo, czy i my, dziś 50+ będziemy mieli jakieś emerytury, pomimo zdefiniowanych składek, bo juz raz zrobiono nam skok na nasze pieniądze(nie zgadzam sie z orzeczeniem TK, że to pieniądze publiczne)""""
 • 2015-12-28 10:56 | konstancjap

  Copernicus

  Myślę, że wielu osobom przydałoby się sprawdzenie w słowniku znaczenia tego terminu. 1 sierpnia na cmentarzu Powązkowskim najczęściej buczeli, gdy bywał tam profesor Bartoszewski- czysta afirmacja tego pojęcia.
 • 2015-12-28 11:18 | konstancjap

  Copernicus

  Myślę, że wielu osobom przydałoby się sprawdzenie w słowniku znaczenia tego terminu. 1 sierpnia na cmentarzu Powązkowskim najczęściej buczeli, gdy bywał tam profesor Bartoszewski- czysta afirmacja tego pojęcia.
 • 2016-01-05 01:01 | konstancjap

  zamieszczone na sąsiednim blogu, ale na temat

  Nie wiem co lepsze na „dzień dobry” myślę,że policja niczego nie zrobi. Sędziowie, jak posłowie chronieni są immunitetem (przynajmniej teraz się przyda). Niemniej oburzające jest to, że w ogóle tak myśl w głowie Wojciechowskiego zakwitła. Widać nie ma miary na wywrócenie prawa w Polsce. Cel uświęca (wszystkie) środki. A juz myślałam, że zmierzamy w dobrą stronę, pomimo wielu potknięć, błędów, zaniedbań poprzednich ekip rządzących a tu nagle prrrrrrr! … i w tył zwrot.
 • 2016-04-05 09:13 | konstancjap

  Re:Wychodzą Polki z kościoła i mówią: Aborcja? Matka to sejf Pana Boga! [WIDEO]

  Roman2 wiele kobiet nie jest już w wieku prokreacyjnym, ale mamy córki, wnuczki, koleżanki, sąsiadki; myślimy tez o innych kobietach, które nie mogą sie wypowiedzieć na ten temat, bo nie mają dostępu do internetu, albo całodobowo zajęte są opieka nas swoimi dziećmi niepełnosprawnymi. Od tej opieki Państwo się wymigało, zrzucając na kobiety ten obowiązek, nie dając im nawet dnia wytchnienia. A gdy zdarzy sie sytuacja, w której dziecko niepełnosprawne umiera, nawet w 40 roku życia, te kobiety wysyła się do pracy lub daje im sie najniższą rentę lub emeryturę. Bo nie przepracowały odpowiedniej liczby lat; w tej sytuacji państwo uznało, że opieka całodobowa nad niepełnosprawnym członkiem rodziny nie jest pracą, choć gdyby wykonywały ja kwalifikowane pielęgniarki, to nawet wypłaca im sie wynagrodzenie. Chyb a ze dwa lata temu miałyśmy w Sejmie protest okupacyjny kobiet; po dwóch, trzech tygodniach przyznano im jakieś świadczenie, którego wysokość pogłębia tylko biedę. uważam zatem, że kobieta w każdym wieku może sie na ten temat wypowiedzieć, panowie także, ale niech panowie posłowie nie grzebią w naszych macicach, bo to nasze ciało, a takie grzebanie w moim ciele nazwałabym gwałtem. Nikt nikogo nie zmusza do aborcji,ale proszę nie wymagać od kobiet heroizmu
 • 2016-04-05 15:32 | konstancjap

  Re:Wychodzą Polki z kościoła i mówią: Aborcja? Matka to sejf Pana Boga! [WIDEO]

  "Chyba ze dwa lata temu miałyśmy w Sejmie protest okupacyjny kobiet; po dwóch, trzech tygodniach przyznano im jakieś świadczenie, którego wysokość pogłębia tylko biedę." chciałam dodać, że to był protest okupacyjny tych kobiet, które przybyły do Sejmu ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi. Usłyszały od Tuska, ze nie ma pieniędzy.Po czym dostały jakieś grosze, z obietnicą wyrównania ich zasiłków w najbliższych latach do wyasokości najniższej krajowej w danym roku. nie napiszę, co myślę o corocznych podwyżkach uposażenie posłów ....panowie i panie posłanki- wstyd!!!
 • 2016-05-26 23:52 | konstancjap

  ale w zamian...

  za pożyczkę p. Kujda dostał posadkę prezesa Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej. Zwróci się p. Kujdzie z nawiązką.Tam na pewno nie zarabia się nawet średniej krajowej, a tylko jej wielokrotność. Zeby nie było- nie wierzę, że p. Kujda ma kwalifikacje do bycia prezesem takiego funduszu, ale to jednostka państwowa, jak wszystki Fundusze i Agencje. zasilane ze specjalnych opłat od przedsiębiorców i wspomagane środkami z budżetu. Dodając do tego Ministra Ochrony Srodowiska w osobie p. Szyszki bedziemy mieć w POlsce niezly pasztet. Na początek ruszyła wycinka drzew w Puszczy.
 • 2016-05-27 20:49 | konstancjap

  Re:Finansowe zobowiązania Jarosława Kaczyńskiego. Pożycza tylko od zaufanych osób

  andrzej52 to sie chyba nazywa wdzięczność? Dziś ani jutro nic z tym nie da się zrobić, bo ministrem odpowiedniego resortu jest człowiek, który zawdzięcza Jarkowi powrót na łono i na stanowisko.
 • 2016-05-27 21:34 | konstancjap

  Re:Finansowe zobowiązania Jarosława Kaczyńskiego. Pożycza tylko od zaufanych osób

  Andrzej 52 to chyba nazywa się wdzięczność? Nie ma szans na jakiekolwiek zainteresowanie prokuratury tym tematem, od kiedy to stanowisko zajął człowiek, który Jarkowi zawdzięcza powrót na łono partii i stanowisko. Jest wielu takich, m.in. Jacek Kurski, który po czasie odstawienia od pieniędzy i wpływów jest w dwójnasób wdzięczny za stanowisko. A my, społeczeństwo, mamy tylko za to płacić.""
 • 2016-06-05 00:08 | konstancjap

  Re:Mieszkanie Plus: Mnóstwo tanich mieszkań bez straty dla budżetu. Brzmi niewykonalnie

  mam wlasne mieszkanie, kupiłam je na rynku wtórnym, więc nie dla mnie ta propozycja. Uważam jednak, że mieszkania powinny być budowane przez miasta i gminy,a nie Państwo. Mlodzi ludzie mają na ogół zbyt male środki, a wiele wydatkow związanych z dziecmi, do tego raty za zakupione mieszkanie(o ile ich w ogóle stać) obciążają poważnie ich budżet i "przywiązują" do mieszkania i miejsca. A gdyby praca lepiej platna byla w sąsiedniej lub dalszej miejscowości? Wówczas trudno podjąć decyzję o kosztownych i czasochlonnych wyjazdach za pracą. Mieszkania na wynajem rozwiązałyby tę kwestię; gminy bylyby zainteresowane mieszkaniami na wynajem, bo firmy, które z braku pracowników w pobliżu nie mają szans rozwoju,a to one ze swoich podatków wnoszą duże środki do gminnego budżetu. Firma mialaby pracowników, miedszkających w pobliżu, placiłaby gminie należne podatki i wszyscy skorzystaliby na tym. Problemem mogą być właśnie pieniądze na rozruch tego pomysłu-państwo mogłoby udzielić jakichś preferencji gminom i miastom na budowę tego typu mieszkań z zalożeniem, że mieszkania te nigdy nie zostaną sprzedane. Ludzie powinni byc mobilni w poszukiwaniu pracy; każdy z nas ma podobne doświadczenia: szukaliśmy po jakimś czasie lepszej pracy, a czeeniesieniu się do innej miejscowości byl wlasnie brak mieszkań. Gdy już mamy kilkunastoletni staż pracy , doświadczenie zawodowe,zarabiamy lepiej, dzieci już dorastają, można pomyśleć o zakupie mieszkania.Ale nie na początku zawodowej drogi, gdy na ogól zarabiamy mało, zbyt mało, zeby nam na wszystko wystarczyło.""
 • 2016-06-23 13:52 | konstancjap

  2016-06-16 20:21 | jakowalski

  mylisz sie bardzo. W OFE były pieniądze niewirtualne,za nie kupowano akcje notowane na Giełdzie i Obligacje Państwowe. Część tych pieniędzy ulokowana w obligacjach (mniej więcej połowa wszystkich środków OFE) została umorzona i stąd te ponad 150 mld złotych.Pozostałe dziś pieniądze ulokowane w OFE zasilają polską giełde papierów wartościowych czyli akcje i obligacje np. banków. A papiery wartościowe mozna w każdej chwili sprzedać, czyli spieniężyć i dostać szeleszczące banknoty. W ZUSie są tylko zapisy wirtualne; wszystko, co wpływa do kasy ZUS jest natychmiast wydawane na bieżące emerytury renty i inne świadczenia, a ty na koncie masz tylko zapis, że tyle pieniędzy (wirtualnie) zgromadziłeś. Nie wprowadzaj w błąd pozostałych.
 • 2016-07-24 12:36 | konstancjap

  Re:Nowa ustawa o TK uchwalona, konstytucja wędruje więc do kosza

  wnukmarek "a konkretnie art. 197, to parlament ustala tryb pracy TK, a nie prezes" Ale nie można stanowić prawa, ktore paraliżuje pracę Trybunału, sądów i innych instytucji!!! Tu komentujemy ustawę o Trybunale, ale takich "kwiatków" w nowostanowionym przez PIS prawie jest mnóstwo i dotykają one wielu sfer życia publicznego, admininistracji i sądów. Strach pomyśleć, co będzie dalej, jeśli nad stanowiącymi prawo nie będzie Sądu/Trybunału, który określi jakość i zgodność z konstytucją nowych przepisów prawa. """"
 • 2016-08-12 08:38 | konstancjap

  Re:Trybunał ogłosił wyrok ws. nowej ustawy o TK. Częściowo niekonstytucyjna

  jakowalski Trybunał nie działa nigdy we własnej sprawie! Działa w imieniu społeczeństwa, przestrzegania praw i wolności zapisanych w Konstytucji. We własnej sprawie działałby wówczas, gdyby domagał się specjalnego traktowania sędziów jako osób prywatnych. Nawiasem mówiąc, działania PISu zmierzające do ograniczenia prawa wynikającego z tzw. stanu spoczynku sędziów są zemstą małego pieniacza,człowieczka, który dla spełnienia swoich chorych imaginacji jest gotów swoim postępowaniem zrujnować cały kraj. Po nim choćby potop! Czy naprawdę tego chcemy jako społeczeństwo? co siedzi w głowach potakujących Kaczyńskiemu posłów, którzy z pewnością zdają sobie sprawę z tego, że ich działanie to jest kaczyzacja prawa( za Wałęsy była falandyzacja)
 • 2017-01-08 00:29 | konstancjap

  observer

  przeczytałam,ze na puszki poszło 689 zl z groszami. Nie 700 tysięcy. 700.000 to tak wygląda w zapisie księgowym, po tych zegar dodaje się przecinek i pisze grosze.Nie będę już przynudzać, masz widać kłopot z czytaniem kwot. Nie dziwię się. Matematyka w szkołach od kilku lat w odwrocie
 • 2017-02-05 23:52 | konstancjap

  Re:Jak minister zamawia Patrioty. Nowe ustalenia

  po co zamawiać Patrioty? mamy ich cały sejm!teraz tylko wyrzutnie nam potrzebne
 • 2017-04-26 23:48 | konstancjap

  Poczta Polska ma w swoich urzędach...

  ...automaty do wysyłania przesyłek. Zwykle omijam je, ide do okienka, ale gdy ostatnio o 19 kolejka zawijała sie dwukrotnie skorzystałam z automatu. Proste w obsłudze, automat podaje kolejność czynności; piewrsza przesyłke nadałam w 4 minuty, drugą troche krócej. Zachęceni sukcesem innych zdecydowanych na wysłanie listu czy paczki klienci ustawili sie w... kolejce do automatu. Myślę, że Biedronka mogłaby iść w te ślady. Może samoobsługowe kasy mają kiepską instrukcję obsługi?
 • 2017-05-04 00:37 | konstancjap

  Re:PiS karze konsula za odmowę przyjęcia odznaczenia od Dudy. To dowód podwójnej moralności

  Konsul honorowy to chyba nie to samo, co konsul z mianowania. Da się odwołaćź konsula honorowego? nie poamiętam takiego przypadku po 89 roku...
 • 2017-05-27 22:42 | konstancjap

  Re:Sędzia Muszyński hurtowo zamawiał ekspertyzy. Mamy niby-Trybunał pełen niby-sędziów

  poprzedni sedziowie jakos wlasnymi silami, bogatym doswiadczeniem zawodowym potrafili wydac stosowne orzeczenie. Korzystali byc moze z zewnetrznych opinii, ale nie w takiej ilosci i w takim wymiarze. Nawet dublerzy okazali sie miernotami, podobnie jak ich minister sprawiedliwosci. Czy naprawde musimy poczekac 9 lat na zakonczenie kadencji tych sedziow dublerow, z zamazana przeszloscia?
 • 2017-06-28 22:42 | konstancjap

  Re:Rząd dołożył 28 mld zł na budowę dróg krajowych. I wreszcie przyznał się do błędu

  dołoży, jesli zbierze z nowego podatku paliwowego. Około 20 groszy od każdego litra
 • 2017-10-13 08:41 | konstancjap

  Wasza publicystka Ewa Siedlecka broni sadów do upadlego a wy tutaj wrzucacie taka tendencyjna historyjke... to nieludzkie :

  Radzę wczytać sie w tekst, a właściwie sam tytuł, szanowny panie prenumeratorzepolityki. Prokuratura umarza! A p. Ewa Siedlecka zajmuje sie obroną sądów, a nie prokuratorów. Tych broni Ziobro z Jakim
 • 2017-10-13 08:44 | konstancjap

  Re:Dla prokuratorów gwałt to nie gwałt. Niech się tym zajmą Ziobro i Jaki

  "Wasza publicystka Ewa Siedlecka broni sadow do upadlego a wy tutaj wrzucacie taka tendencyjna historyjke... to nieludzkie :)" Szanowny prenumeratorzepolityki! prosze wczytać się w tekst, a nawet sam tytuł artykułu. Prokuratura umarza! Nie SĄD! A p. Ewa Siedlecka broni sądów. Prokuraturę bronią Ziobro z Jakim.
 • 2017-11-01 21:05 | konstancjap

  Re:Kim jest posłanka PiS, która wysyła lekarzy za granicę? Sama za chlebem wyjeżdżać nie musi

  tak naprawde, PIS wlaczyl propagande sukcesu; ma tyle pieniedzy, nadwyzki (hahahaha!) budzetowe, wiec rozdaje pieniedze kazdemu, kto wg nich zaglosuje za 13 emeryture, emerytalne 500+ (ale oczywiscie tylko dla niektorych, tych, ktorzy maja niskie emerytury), daje sie 2,5 % PKB na doposazenie wojska ( W KBKB - czyli Krotki Bojowy Kij Bambusowy); rozdawanie gruntow i nieruchomosci kosciolowi i Rydzykowi za max. 1% wartoscie, dofinansowanie projektow biznesowych - wody termalne w Toruniu. Slowem- po dwoch latach rzadow PISu jestesmy z ruin podniesieni, mamy kasy wbrod, nadwyzki budzetowe, acha...zapomnialam-Angela Merkel zaplaci nam Biliard dolarow odszkodowania za II wojne, a potem i za I w.sw. Mamy co dzielic, sami (och, sami ) nie przejemy tych pieniedzy, NIE DAMY RADY. To i nie dziwota, ze lekarze Rezydenci wystapili w sprawie swoich wynagrodzen, bo od 10 lat podwyzsza sie wciaz najnizsze wynagrodzenie krajowe, a ich pensje stoja w miejscu od tylu samo lat. Mieli miec dwie srednie krajowe <8dzis byloby to ok. 8 tys. zl brutto) ale o waloryzacji ich wynagrodzen, mimo wspanialej koniunktury osiagnietej przez PIS nikt nie pomyslal. Wiec w tym pokerze powiedzieli wreszcie SPRAWDZAM! I wyszlo, ze na swoje pensje nieco wyzsze musza czekac 7 lat>: Ilu ich jeszcze umreze na trzydniowym dyzurze? w tym roku sama czytalam o 3 lub 4 ofiarach takiej pracy...czy naprawde na takie traktowanie mlodych lekarzy, ktorzy konczyli studia finansowane przez nas, podatnikow, nas stac! czy sami poswiecilibysmy sie az tak dla...IDEI, o ktorej trabi marszalek Karczewski? Nie wstyd mu? Czy naprawde ponad 25 lat po zmianach nie stac nas na to, zebyzatrzymac tych mlodych ludzi w kraju? Za kilka lat kolejki do lekarzy beda opiewaly na rok, dwa; pielegniarki na oddziale nie uswiadczysz, wszelkiej pomocy pooperacyjnej mozesz oczekiwa tylko od rodziny, o ile doczekasz zabiegu, bo kto ci zrobi operacje? Wczoraj swoje odejscie ze szpitala MSWiA zapowiedzial swiatowej slawy onkolog, profesor Szczylik... Chcieliscie PISu, no to go macie skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie bec
 • 2018-01-09 23:33 | konstancjap

  Re:Szyszkę pokonał kornik i sprawa wycinki puszczy przed unijnym Trybunałem

  ża naszego życia już nie odrośnie, nie odnowi się.Rany zadane puszczy przez ministra, "czyniącego sobie ziemię poddaną" będą widoczne przez kilkanaście pokoleń. Żaden kornik, nawet jego litry całe w słoikach lub luzem nie poczynił takich szkód w drzeowstanie, jak jeden minister.Nawet z profesorskim tytułem.
 • 2018-01-17 22:45 | konstancjap

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  czy p. Czarnecki nadal jest wiceprzewodniczącym w PE? wiecej czasu spędza w polskim Sejmie, niż w Strasburgu lub Brukseli.Podbnie jak Jan Maria Jackowski przechadza sie po tzw. galerii sejmowej, skąd dziennikarze łowią posłow do tzw. setki w tv i podobnie jak posełJackowski wypowiada się na każdy temat, na zasadzie: nie znam się, ale sie wypowiem. Uważam, że europoseł Czarnecki powinien zostać odwołany; niejednokrotnie dał dowód swojej wazeliniarskiej naturze. Za czasów Samoobrony p. Czarnecki uwielbiał p. Leppera; zmienił przynależność partyjną- uwielbia nowego lidera. Jak kogut na dachu-zawsze wie, w którą stronę się obrócić. A poza tym rację ma P. Róża Thun,oddając sprawę do sądu. Słowa użyte przez posła Czarneckiego nie najlepiej stanowią o samym wypowiadającym.
 • 2018-01-17 23:15 | konstancjap

  Re:WOŚP nie wszędzie budził sympatię. Oto przykład

  rysszc to nie jest żadne żebractwo!W wielu bogatszych od naszego krajach istnieje wiele form wsparcia różnych inicjatyw społecznych oraz przedsięwzięć. I nie ma to z pewnością nic wspólnego z żebractwem, wymuszeniem pieniędzy czy uczestnictwa. To jest postawa społeczna, obywatelskość; przekazanie cząstki swojego czasu, pieniędzy czy pracy na rzecz wspólnego dobra. Proszę przypomnieć sobie, z jakich przyczyn zagrała pierwszy raz orkiestra! z powodu nędzy w zaopatrzeniu szpitali w niezbędny do diagnostyki i zabiegów sprzęt! To był rok 1991, dopiero co odzyskaliśmy wolność, także w działaniu. Ptrzedtem o wszystki decydowało państwo w osobie I sekretarza PZPR w danym mieście, lub na szczeblu rządowym. Orkiestra zebrała wówczas około 2 mln zł. NFZ do dziś nie kupiłby takich ilości sprzętu, aparatury i narzędzi, łóżek i drobnych urządzeń ( iundywidualne pompy insulinowe w ostatnich latach)dla chorych. Tak, taka pomoc dla innych to właśnie edukacja dzieci i młodzieży. Wielu z nich nie byłoby na świecie, gdyby nie sprzęt corocznie kupowany szpitalom. A oni czują, komu zawdzięczają swoje zdrowie i starają się pomóc młodszym od siebie lub nienarodzonym. Edukacja nie odbywa się tylko w szkole ( w ogóle nie ma edukacji społecznej w szkole po reformie minister Zalewskiej), odbywa się także w społeczeństwie; kiedyś na podwórkach, dziś choćby w tej formie. Niejeden dorosły zawdzięcza swoje życie i zdrowie także edukacji w postaci lekcji udzielania pierwszej pomocy, którą Jerzy Owsiak realizuje w szkołach. Dzieci z tych zajęć wyniosły praktyki, niejednokrotnie dały dowód skutecznego wyszkolenia i praktycznie udzieliły jej poszkodowanym . Nie wiem, jak można tego nie widzieć, nie dostrzegać i nie czuć.
 • 2018-03-23 23:12 | konstancjap

  Re:„Kaczyński, ty beboku, zwalniom cie”, czyli kobiety jadą na Warszawę

  nie bylam dzis i nie bede, bo chwilowo poza krajem. Moglam tylko wplacic pieniedze, zeby inne chetne i mogace dojechac chocby do sasiedniego miasta mialy taka mozliwosc. Tak trzymac! Tak trzymam!
 • 2018-07-24 20:34 | konstancjap

  Polska zmierza w stronę państwa autorytarnego

  @grzerysz jestes pewien, że po reformie Gowina i po innych reformach nasze krajowe uczelnie pofruną do pierwszej setki? zlecą na łeb, na szyję. Podobnie z innymi reformami. Na reformy trzeba mieć pomysł, a nie wytrych
 • 2018-07-25 23:21 | konstancjap

  Re:Bojkot farsy zwanej referendum konstytucyjnym

  na szczęście żadnego referendum nie będzie. Koledzy z partii wybuczeli pomysły Pana Prezydęta ( z całym szacunkiem...)
 • 2018-07-25 23:25 | konstancjap

  Re:Bojkot farsy zwanej referendum konstytucyjnym

  na szczęście żadnego referendum nie będzie. Koledzy z partii wybuczeli pomysły Pana Prezydęta ( z całym szacunkiem...) ................................................. Panu, panie maciekplacek, podpowiadam, żeby "doczytać" czym jest konstytucja i jak bardzo ją trzeba szanować. A przede wszystkim przed Szan.Panem ogromne pole do popisu: proszę swoje słowa skierować do ponad 50 % społeczeństwa, które zupełnie nie korzysta ze swoich praw wyborczych. Niech Pan swoimi słowami spróbuje przekonać choćby połowę z nich. Sukces zapiszemy na Pana konto złotymi zgłoskami
 • 2018-07-26 15:08 | konstancjap

  Re:Senat zajmuje się ustawami sądowymi. A pod Senatem – protesty

  azur jak widać - nie tylko dziś doktoraty dają byle komu...
 • 2018-07-27 18:39 | konstancjap

  Poznaj finalistów VII Nagrody Architektonicznej! Co nas zaskoczyło?

  a nigdzie ani słychu o nagrodach i wyróżnieniach.
 • 2018-07-27 18:39 | konstancjap

  jest koniec lipca

  a nigdzie ani słychu o nagrodach i wyróżnieniach.
 • 2018-09-02 13:03 | konstancjap

  Ale trzeba miec szacunek do urzedu Prezydenta nawet jesli nie ma sie szacunku do osoby.

  jeśli sam prezydent nie ma szacunku do swojego urzędu, zachowując się tak, jak się zachowuje, trudno wymagać od innych szacunku do tego urzędu.
 • 2018-10-12 23:19 | konstancjap

  Re:Ile zarabiają księża?

  to samo, czyli opodatkowanie wierzących, deklarujących przynależnośc do któregoś z kościołów obowiązuje w Niemczech, Kościół dostaje pieniądze od podatników, rozlicza sie corocznie także z innych pieniędzy otrzymanych od włądz (np. na konserwacje zabytków) i ...ten niedościgniony wzór nie do przeniesiania na polski grunt kościelny i państwowy. O nie ! Od Niemców nie będziemy brali przykładów! Wdrażamy swoje, nasze polskie, narodowe. Co łaska od wiernych, podparta sowitą dotacją od aktualnej władzy. Zana włądza, pomimo obietnic ( Tusk z PO) nic nie zrobiła! I tak będzie trwać...
 • 2019-02-28 23:42 | konstancjap

  Re:„Ci ludzie i ich problemy”, czyli fala homofobii po podpisaniu karty LGBT

  2019-02-28 02:55 | Alrus jesteś pewien, że powstańcy mieli na sztandarach tylko wartości katolickie i heteroseksualizm? Bo wydaje się, że wszyscy walczyli o wolną Polskę, także wolną od przesądów, homofobii i w ogóle -fobii. Może marzyli o tym, żeby każdy robił ,co chce ze swoim życiem, o ile nie naruszy wolności drugiego człowieka. Wolność jest wyrażana różnie i różne są jej oblicza. A poza tym co to znaczy, że był sprzeczny z kanonem, czyli etyka katolicką? Etyka katolicka ostatnio czkawką nam się odbija. To słowo -wytrych, a twoim zdaniem etyka katolicka jest remedium na całe zło. Nie jest, rozejrzyj się wokół...
 • 2019-03-17 16:57 | konstancjap

  Re:Kaja Godek rusza na podbój europarlamentu, o którym nie ma pojęcia

  Nie wiem, nie znam sie, nie orientuje, zadnej roboty nie wezme. Zarobiona jestem. W sam raz, by zasiadac w parlamencie. Placa w eurusiach. Gdie tak jakies zlotowki… Tak mozna podsumowac starania wielu kandydatow na europoslow.
 • 2019-03-20 17:09 | konstancjap

  Re:Deklaracja, tolerancja, afirmacja, czyli mówmy o prawach LGBT

  2019-03-19 12:58 | devin moze trzeba bylo zadbac o swoja babcie, zeby cie, biednego pracujacego wpuscila pod swoj dach za darmo, za tzw. opieke, z ktorej bys sie wywiazywal. Pamietaj wszaks´ze o tym, ze te dzisiejsze babcie i dziadkowie, ktorymi tak pogardzasz, pracujac i odkladajac swoje skladki emerytalne wspieraly wyplaty emerytur i rent swoich rodzicow i dziadkow. Nie twierdze, ze jest latwo, nie mowie, ze obowiazuja tu jakies normy. Sama jestem wsciekla na rzady, ze wyrzucaja w bloto moje pieniedze, moimi skladkami emerytalnymi odbarowuja tych, co z trudem przepracowali ledwo 20 lat, zwalniani za kradzieze, bumelanctwo i alkoholizm z kazdej firmy w swoim miescie. Twraz dostaja groszowa emeryture i maja innym za zle, ze maja wiecej, bo oni tez maja podobne ´zoladki i potrzeby. A obecny rzad zapelnia ich pelne pretensji geby mióimi i twoimi pieniedzmi, zupelnie gdzies majac zasady tworzenia kapitalu emerytalnego pracowikow. <Jak zreszta w rownie glebokim powazaniu majac Konstytucje i inne zapisy prawne, wg ktorych dotychczas postepowalismy jako spoleczenstwo.
 • 2019-03-20 17:53 | konstancjap

  Re:Religia w szkole – nieobowiązkowa i szkodliwa

  wlasnie przeczytalam, ze wiedza mlodziezy na temat wlasnej seksualnosci jest mapa swiata z ca´zasow sredniowiecza. A skad taki jej poziom? A z ustawienia w planie lekcji wiedzy o czlowieku i jego ciele czyli Przygotowaniu do zycia w rodzinie na pierwszej lub ostatniej lekcji. Wiekszosc uczniow, majac katechete za wykladowce tego przedmiotu dala sobie luz i na te lekcje nie uczeszczala. MOze to i dobrze dla nich- katecheta nie zrobil swoimi naukami szkod w ich wiedzy, problemem jest, ze nadal tej wiedzy nie maja. Gdyby te lekcje byly w czasie, gdy normalnie odbyaja sie leks´cje religi, w srodku lekcji byly lekcje zwiazane z seksualnoscia czlowieka mniej byloby dramatow mlodych ludzi. . Ale religia zastapi wszystko! Nie widze szans na zmiany. Zaden rzad nie jest na to gotow. Cyarno to widze, Panie Profesorze, choc jak najbardziej jestem za. Przepraszam za brak polskich czcionek
 • 2019-03-22 08:02 | konstancjap

  Re:Dolina Krzemowa na Śląsku? Morawieckiemu się marzy

  2019-03-21 14:09 | Zbigniew alez z Ciebie pesymista! w przypadku Slaska Pan Premier na pewno nie przedobrzyl. Beda komputery, elektronika lepsza niz w Chinach czy Szanghaju, "swiat zadziwimy swoimi mozliwosciami, bo stac nas na to" -cos na ten ksztalt wypowiedzial niegdys tworca pewnego kabaretu, ostatnio obecny tez w telewizji (nie wiem ktorej, bo bojkotuje kurwizje). I zadziwiiamy nasz swiat od kilku lat, a wraz z nastaniem zlotoustego Pana Premiera (z calym szacunkiem!) coraz bardziej swiatu opadaja szczeki. Sami wiemy dlaczego. I tylko szkoda przyrody, wycietych drzew, zniszczonych plaz i zmian w naszym postrzeganiu swiata. Znow wrocilismy z mysleniem o swiecie na drzewa, a prznajmniej chca nas tam umiescic niektorzy politycy, ktorym na tych drzewach samym bardzo nudno. Potzrebuja towarzystwa do zarzadzania. Naszego towarzystwa….bo wladza to mozliwosc zrobienia wielu wspanialych rzeczy, czasem tez afrodyzjak, ale w wielu przypadkach oglupia strasznie, czego dowody mamy codziennie. Niestety