Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(2)
Komentarze użytkownika: Arete1984
  • 2013-03-29 10:12 | Arete1984

    Re:„Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali”. Recenzja książki

    Zapraszam do lektury dość obiektywnego artykułu o książkach Grossa: http://mariuszrakoski.pl/polacy-szakalami-antysemityzmie-naszym-wg-j-t-grossa/#more-1004 Ciekawą literaturą uzupełniającą polski antysemityzm są eseje i dzienniki Jerzego Stempowskiego, najlepszego, wg mnie, polskiego eseisty (o ile nie europejskiego XXI wieku). Niestety, ale Polacy nie potrafią uderzyć się w pierś i przyznać się do popełnionych błędów, bo Polacy tylko Żydów ratowali, a całe piekło Europie zgotowały nazistowskie Niemcy. Spore wyolbrzymienie."Nie zadziwiają mnie […] obrazy niemieckich okropieństw, ożywiają tylko dobrze znany ból, jątrzą istniejącą już ranę. To Piłsudski wprowadził w Polsce ten reżym sadystycznego szaleństwa. Doktor Frank tylko kontynuuje deptanie narodu, który przywykł do kopniaków. Dusza polskiego narodu utraciła niewinność owieczki w obliczu wilka. Jest spustoszona i zdeprawowana aprobatą albo tolerancją, jaką okazywała wobec aktów okrucieństwa równie szaleńczych i bezinteresownych ja te, które są dziełem Hitlera" - J. Stempowski w "Zapiskach dla zjawy". Więcej tu: http://mariuszrakoski.pl/pesymizm-i-katastrofizm-w-esejach-i-dziennikach-jerzego-stempowskiego-cz-i/#more-775
  • 2013-03-30 20:24 | Arete1984

    Re:„Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali”. Recenzja książki

    Ukazała się kolejna, dość odważna recenzja książki, trochę uzupełnia tę z "Polityki": http://mariuszrakoski.pl/jak-polacy-mordowac-niemcom-pomagali-stefan-zgliczynski/