Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(2)
Komentarze użytkownika: kozia007
  • 2013-03-29 13:08 | kozia007

Re:ewolucja opini

Dawno temu mialem kolezanke, ktorej ojciec pracowal w SB miala bardzo antysemicki poglady (wplyw ojca)- uwazalem ja w tym wzgledzie za tempego glupka (mialem w tym czasie kolege Zydowskiego pochodzenia, ktory pozniej za cala rodzina wyemigrowal do Izraela. Ciekawa jest ewolucja moich pogladow oparta na moich praktycznych doswiadczeniach, kiedy stopniowo musialem zainteresowac sie tematyka Zydowska ze wzgledu na chec zrozumienia tego co sie wokol mnie dzieje. Po emigracji do UK jakies 20 lat temu uczac sie angielskiego rozpoczalem regularne czytanie anglojezycznch gazet. Naturalnie interesowaly mnie zwlaszcz artykoly o Polsce. Co udezylo mnie prawie od razu bylo to, ze prawie kazda rzecz dotyczaca Polski musiala dotknac Holocaustu. Czytuje powazne rzeczy typu Times, Daily Telegraph etc.Na pocztku wydawalo sie mi to interesujace, pozniej zaczelo mnie to dziwic i draznic (Czy Polska to jedynie cmentarz Zydowski ?) Z czasem po wejsciu Polski do EU sprawy sie nieco stonowaly, jakkolwiek wciaz wraca czasami bardzo mocno jak podczas ostatniego Euro, kiedy rozpetala sie prawdziwa nagonka na Polske pod tematem Polska cmentrzem Zydowskim. Zastanowiajace jest to jaki to ma zwiazek z pilka i dlaczego nie bylo to swietem nowoczesnej, rozwijajacej sie Polski, ktora staje sie coraz bardziej pelnoprawnym i tworczym czlonkiem europejskiej rodziny. Kto nagina tematyke i dlaczego ? Jeszcze bardziej interesujaca jest lektura 'lokalnej prasy' w Polnocnym Londynie gdzie mieszkam (sporo Zydow tu mieszka). Podejzewam, ze te lokalne gazety typu High&Ham, Camden Jurnal i wiele innych. Znaczna czesc tych czasopism zajmuje sie tematyka Zydowska zwlaszcz Holocaustem. Jest to nieustanne bebnienie w jeden beben jak sie domyslamy majacy na celu wtloczenie do glowy czytelnika penego schematu myslenia. Glownym moim tematem jest jednak moje doswiaczenia z Zydami z ktorymi mam do czynienia codziennie ze wzgledu na moja prace (zarzadzanie nieruchomosciami). Moje wlasne doswiadczenia sa negatywne i to dosyc powaznie. Znam ludzi z wielu nacji, ktorzy sa w jakis sposob zwiazani z Zydami (glownie zawodowo)od wielu lat- prawie nikt nie ma on nich dobrej opinii ! Dlaczego? Aroganccy, ponizajacy innych zwlaszcza bezposrednio od nich zaleznych nie-Zydach. Moje doswiadczenie od srodka jest takie, ze jest to wspierajaca sie mafia z, ktora daje szanse tylko zydowskim interesom. To nie sa teoretyczne dywagacje, jest do doswiaczenie kogos kto kiedys sympatyzowal z tymi ludzmi i zostal wielokrotnie naciagniety i oszukany (jak tez paru innych, ktorych znam. Kolejnym interesujacym faktem, ze prawie wszyscy Rosjanie w Polnocnym Londynie posiadajacy milionowe nieruchmosci sa Zydowskiego pochodzenia (znaki na drzwiach). Domyslam sie, ze jest to kolejny dowod na niespotykana 'ineligencje' tych ludzi. Moglym te watki rozwijac na bazie mojego praktycznego zycia opisujac co moj Zydowski kolega opowiadal jak Zydzi traktuja Palestynczykow itp. To co chce powiedziec to, ze Zydzi powinni zaczynac rachunki sumienia od siebie: sa powody dla ktorych maja problemy od tysiacleci.(Przeprasazm za moj Polski, ale malo go uzywam
  • 2013-03-31 13:34 | kozia007

Re:„moze Palestynczycy zaswiadcza ?

Jak dobrze miec Zyda za sasiada.