Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(648)
Komentarze użytkownika: snakeinweb
 • 2015-10-12 11:27 | snakeinweb

  To podobnie jak w Polsce

  Może z tą różnicą, że w Polsce ciągle wygrywają koncesjonowane partyjki tworzone w telewizji a Polacy nie mający na nie i na państwo żadnego wpływu masowo emigrują na zewnętrzną i wewnętrzną emigrację. Za dwa tygodnie kolejna farsa wyborcza. Jedyny plus, że potem nieco zelżeje ta pustosłowna propaganda niby-wyborcza.
 • 2015-10-12 11:34 | snakeinweb

  Re:Dlaczego pojawienie się Kaczyńskiego i Macierewicza nie wpływa na sondaże?

  Ponieważ w wyborach uczestniczą już tylko kibole a tych z natury nie obchodzi co i kto mówi, byle był swój. Natomiast obywatele wycofali się na wewnętrzną i zewnętrzną emigrację. Ich też nie obchodzi co tamci wygadują, bo wiedzą, że w Polsce i tak nie mają na nic wpływu. Brakuje im systemowo biernego prawa wyborczego, więc niby jak mają mieć wpływ? Partie mają monopol na wystawianie kandydatów.. To niech i sobie zachowaj monopol na głosowanie.
 • 2015-10-12 15:06 | snakeinweb

  Re:Dlaczego pojawienie się Kaczyńskiego i Macierewicza nie wpływa na sondaże?

  Ponieważ to wyiłącznie sondażownie i prawa kaduka wpływają na sondaże, a jakiś Kaczyński lub Macierewicz nie mają tu nic do gadania. No chyba, że odpowiednio za odpowiednie wyniki zapłacą. Jak słyszę słowo sondaż to mi się nie dobrze robi. A jak widzę ludzi, którzy traktują je jeszcze poważnie to mam bardzo mieszane uczucia. Od gniewu poprzez irytację aż po litościwą wzgardę.
 • 2015-10-14 20:33 | snakeinweb

  Bądźmy sprawiedliwi

  Wypowiedź Pani Tokarczuk nie jest "generalizująca" lecz jest również "językiem judzenia i siania nienawiści". Nie mam zamiaru tutaj bronić internetowych idiotów, ale takie wypowiedzi to woda na młyn i pożywka dla tej hołoty. Tak więc artykuł jest trochę obłudny i bardzo stronniczy. Ja osobiście myślę, że z tak zwanym "językiem nienawiści" należy w pierwszym rzędzie zacząć walczyć u tak zwanych elit. Ten język jest codziennym językiem polskich "elit", publicystów, polityków, ludzi kultury. I to głównie oni przyczyniają się do powszechnego upodlania języka na dole. Człowiek na poziomie nawet z Niemcami by dzisiaj nie zaczynał rozmowy od słów "wy mordercy Żydów", bo to byłby klasyczny język nienawiści uniemożliwiający jakąkolwiek normalną rozmowę. Tak można zaczynać tylko kibolską nawalankę, nigdy normalną rozmowę.
 • 2015-10-14 21:48 | snakeinweb

  Nie lubię rewolucji.

  Osobiście byłem i jestem rozczarowany ówczesną zmianą formatu z "prawdziwej gazety" na "świerszczyk". W Niemczech czasem kupuję Frankfurter Allgemeine Zeitung lub die Zeit nie tylko ze względu na doskonałą treść, ale również przez sentyment. Te gazety zachowały swój płachtowaty format prawdziwej gazety. Taką jak się weźmie w rękę, to czuć, że jest to gazeta. Polityka w dawnym formacie też budziła dużo większy szacunek i respekt. Nawiasem mówiąc FAZ i Zeit w Niemczech to gazety, które sobie najlepiej radzą z masowym spadkiem "papierowego" czytelnictwa.
 • 2015-10-15 17:12 | snakeinweb

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Nie rozumiem dlaczego poważny tygodnik robi z każdego pisowskiego bzdeta "wiadomość dnia" i wali na pierwsze strony swojego portalu. Przecież na pierwszy rzut oka widać, że jest to zwrot publicystyczny, zwykły medialny śmieć bez znaczenia, typowa pisowska prowokacja utrzymująca pis na medialnym topie właśnie dzięki bezmyślnym powtarzaniu byle bzdetów przez niby poważne media. Raportu Millera nie można "spalić", bo jest to dokument urzędowy a do tego międzynarodowy. Równie dobrze można spalić cały internet i międzynarodowe instytucje lotnicze. Teoretycznie mogą stworzyć nową komisję i próbować robić raport alternatywny, tylko tego nikt nie weźmie poważnie i będzie to tylko forma hucpy. Więc nawet tego PiS raczej nie zrobi, bo nie będzie to już z pewnością raport międzynarodowy lecz raport niepoważnego państewka, który pisze akty czysto propagandowy. Kiedyś były specjalne rubryki na takie badziewie w rodzaju "Fusy i plusy" czy jakoś tak, w których pisano, że właściciel pogryzł psa. Do takich miejsc powinny te bzdety wędrować a nie na pierwsze strony portalu poważnego tygodnika.
 • 2015-10-22 16:11 | snakeinweb

  System jest zabetonowany przed obywatelami

  Istotą zabetonowania tego postsowieckiego systemu jest to, że system jest totalnie zabetonowany przed obywatelami a nie to, że jest zabetonowany przed medialnymi kreaturami. Tych reżimowe media kreują w krocie. W sumie ciągle te same gęby, tylko szyldy się zmieniają jak w kalejdoskopie. W demokracji system wyborczy oraz partie są otwarte na obywateli stanowiąc instrument wywierania wpływu przez obywateli na politykę własnego państwa. W postsowieckim ustroju Polski te instytucje mają cel całkowicie odwrotną funkcję. Służą odseparowaniu obywateli od państwa. Mafijne partyjki bez żadnych obywateli, totalna blokada systemu wyborczego na bezpartyjnych i lokalnie stowarzyszonych obywateli. I to jest istotą zabetonowania systemu, a nie to, że sobie w mediach jakiegoś pajaca znowu odkurzą (jak Korwina) czy też wymyślą (jak Kukiza lub teraz Zandberga). System jest zabetonowany przed obywatelami a nie przed kolejnymi nieświeżymi wariantami medialnych kreatur.
 • 2015-10-23 19:38 | snakeinweb

  Re:Pomocnik last minute dla niezdecydowanego wyborcy

  Ja jestem całkowicie zdecydowany nie iść na wybory. Bredni jakiś koncesjonowanych band partyjnych wykreowanych w telewizji nie będę czytał. Szkoda czasu.
 • 2015-10-27 18:00 | snakeinweb

  Moje podsumowanie wyborów do Sejmu

  W związku z ogłoszeniem oficjalnych wyników wyborów zrobiłem wyrywkowe porównanie wyborów w Wielkiej Brytanii i Polsce w 2015 roku. W Wielkiej Brytanii (system JOW) Partia Konserwatywna otrzymała w wyborach 11,334,576 głosów na 46,420,413 uprawnionych do głosowania przy 66% frekwencji. Oznacza to, że zwycięzca otrzymał: - 36.9 % ważnie oddanych głosów wyborców - 24.4 % głosów wszystkich Brytyjczyków uprawnionych do głosowania - 331 mandatów na 650, czyli absolutną większość 51% w parlamencie. W Polsce partia PiS otrzymała 5,711,687 głosów na 30,146,694 uprawnionych do głosowania przy 51% frekwencji wyborczej. Oznacza to, że zwycięzca otrzymał: - 37.6 % ważnie oddanych głosów wyborców - 18.9 % głosów wszystkich Polaków uprawnionych do głosowania - 235 mandatów na 460, czyli absolutną większość 51% w parlamencie. Dodajmy wymowną ciekawostkę, że w Wielkiej Brytanii 185 tys. wyborców (0.6%) oddało swój głos nie otrzymując żadenj reprezentacji w parlamencie, czyli oddało głosy całkowicie zmarnowane. W Polsce 2,525,641 głosów wyborców (16.6%) poszło do kosza i nie zdołało wprowadzić do Sejmu ani jednego reprezentanta. Co więcej, głosy te oddane w dużej mierze na ZL i Razem przypadły głównie PiS-owi. I to by było na tyle w kwestii "zwycięzca bierze wszystko", realnej reprezentatywności parlamentu i legitymizacji władzy w systemach proporcjonalnych i większościowych. Podkreślmy jednak jeszcze rzecz najistotniejszą i fundamentalną: [b]W Wielkiej Brytanii odbywają się wybory CAŁKOWICIE DEMOKRATYCZNE (powszechne, wolne i równe), w których każdy obywatel ma pełne prawo udziału w wyborach zarówno jako kandydat, jak i głosujący. W Polsce wolno wybierać tylko kilka medialnie i państwowo koncesjonowanych "partii politycznych", natomiast obywatel, który tego partyjnego dyktatu nie uznaje i pragnąłby wziąć udział w wyborach niezależnie od koncesjonowanych nomenklatur partyjnych (jako wolno głosujący lub jako kandydat) jest systemowo wykluczony z procedury wyborczej i z życia politycznego kraju. Łamie to podstawowe prawa obywatelskie oraz postanowienia polskiej Konstytucji.[/b] Z tego powodu aktualnie "wybrany" sejm - tak jak i poprzednie - ma faktycznie zero reprezentatywności i zero demokratycznej legitymizacji będąc praktycznie sejmem nieprawowitym i niereprezentującym Polskiego Narodu. Podobnie jak te sejmy w PRL-u zatwierdzane przez 95% ubezwłasnowolnionych i wykastrowanych z biernego prawa wyborczego "wyborców". Źródła: a) [link=http://parlament2015.pkw.gov.pl/349_Wyniki_Sejm]Wyniki wyborów do polskiego Sejmu[/link] b) [link=http://www.bbc.com/news/election/2015/results]Wyniki wyborów do brytyjskiego parlamentu[/link]
 • 2015-10-28 12:06 | snakeinweb

  Lekarz od marihuany dyscyplinarnie zwolniony z Centrum Zdrowia Dziecka

  Dla mnie ten lekarz stał się podejrzany, jak usłyszałem, że wystąpił gdzieś jako mówca na zgromadzeniu "Wolnych Konopi". Zaraz po tym jak się stał głośny. To włącza wszelkie sygnały alarmowe oraz podejrzenie, że lekarz kieruje się ideologią zamiast wiedzą naukową i sztuką lekarską. Podkreślam, że to tylko podejrzenie, bo trudno wyciągać ostateczne wnioski ze strzępów informacji medialnych. Nie ma jednak nic gorszego niż lekarz ideolog i celebryta. I kto wie, czy ten aspekt nie jest jednym przyczynków omawianego tutaj konfliktu pracy.
 • 2015-10-28 12:06 | snakeinweb

  Wolne Konopie

  Dla mnie ten lekarz stał się podejrzany, jak usłyszałem, że wystąpił gdzieś jako mówca na zgromadzeniu "Wolnych Konopi". Zaraz po tym jak się stał głośny. To włącza wszelkie sygnały alarmowe oraz podejrzenie, że lekarz kieruje się ideologią zamiast wiedzą naukową i sztuką lekarską. Podkreślam, że to tylko podejrzenie, bo trudno wyciągać ostateczne wnioski ze strzępów informacji medialnych. Nie ma jednak nic gorszego niż lekarz ideolog i celebryta. I kto wie, czy ten aspekt nie jest jednym przyczynków omawianego tutaj konfliktu pracy.
 • 2015-10-28 13:22 | snakeinweb

  Re:SYLWETKA: Kim jest kandydatka PiS na fotel premiera

  To jest symptomatyczne dla polskich mediów. Takie prezentacje sylwetek głównych postaci życia politycznego powinny dominować przed wyborami, tak aby ludzie wiedzieli co "wybierają". W Polsce media (i obywatele) najpierw wybierają, biją pianę i agitują, a jak już jest po ptokach, to patrzą kogo tam przez przypadek wybrali.
 • 2015-10-31 05:51 | snakeinweb

  Re:Czy może istnieć internet bez reklam

  Pamiętam jeszcze Internet z czasów 14 KBitowych modemów, kiedy ikonek nawet nie wyświetlano. Czysty tekst. To był najlepszy Internet jaki pamiętam. Wartościowe teksty i znakomite dyskusje oparte na argumentach. Potem już było tylko gorzej. Te całe reklamy tak schamiały, że bez ich blokad Internet jest praktycznie nieużywalny. A niektóre strony jak ONET czy WP, to jeszcze przed rozwojem blokerów zacząłem za chamskie reklamy całkowicie bojkotować i do dzisiaj tam w ogóle nie zaglądam poza sporadycznymi przypadkami, gdy przez nieuwagę skorzystam z jakiegoś linka. Reklama dyskretna, marginalna i nienachalna by mi nie przeszkadzała. Ale każda pierwsza chamska zagrywka na stronie skłania mnie do odreagowania i blokowania, a jak to niemożliwe to do bojkotowania.
 • 2015-11-02 10:02 | snakeinweb

  Re:Współcześni półanalfabeci: wykształceni, ale ignoranci

  Co do promowania analfabetyzmu funkcjonalnego i analfabetyzmu emocjonalnego, to podam, że w aktualnym portali Polityki, pisma, które uchodzi za jedno poważniejszych w Polsce znajduję właśnie tytuły: a) "600-metrowa czaszka przeleciała koło Ziemi" Przemek Berg (o astronomii, no comment) b) "Bogusław Linda nazywa Łódź „miastem meneli”. Mieszkańcy się burzą" Leszek Jażdżewski (całkowite wyrwanie tekstu z kontekstu fałszujący diametralnie rzeczywisty sens wypowiedzi Lindy) A w tym dziale c) "Dzieci wychowywane przez homoseksualistów nie mogą być Polakami" Joanna Gierak-Onoszko (kolejny przekręt z cyklu propagandy "heterofobicznej" z podtekstem kompletnie od rzeczy, który jest równoznaczny z twierdzeniem "Dzieci wychowane przez Pigmejów z Afryki Środkowej nie mogą być Polakami") To krótki wybór z aktualnych 1-szych stron portalu Polityki. Odpowiedzialnych za szerzenie analfabetyzmu znajdziecie przed lustrem.
 • 2015-11-02 20:16 | snakeinweb

  Re:PiS chce wprowadzić podatek od supermarketów. Za czyje pieniądze?

  Mnie zastanawia w tym przypadku aspekt prawny w sensie konstytucyjnym. Generalnie państwo ma obowiązek traktować wszystkie podmioty równo, również w kwestiach obciążeń podatkowych. Wszelkie odstępstwa muszą być oczywiste lub ważkimi przyczynami społecznymi uzasadnione (np specjalne akcyzy na alkohol, tytoń, szczególne traktowanie kopalin jako wspólnego dobra narodowego) Szczególne opodatkowanie wybranych podmiotów tylko dlatego, że mają większe zyski mogą być naruszeniem konstytucji i zasad handlu międzynarodowego. Z tego co wiem to są jakieś skargi prawne na "podatek miedziowy" Tuska skierowany głównie przeciwko KGHM, które ma również cechy podatku gangsterskiego. To jest tylko pytanie i podkreślenie dodatkowego aspektu spraw. Interesowałoby mnie uzasadnienie, dlaczego akurat handel wielkopowierzchniowy ma być opodatkowany na innych zasadach niż inne podmioty gospodarcze. Przecież można wprowadzić podatek progresywny obciążający mocniej szczególnie wielkie zyski. Praktyki monopolistyczne lub "optymalizujące obciążenia podatkowe" powinny być zwalczane środkami z innej działki. Natomiast specjalne podatki tylko dlatego, że jesteś duży, bogaty lub obcy wydaje mi się prawnie bardzo wątpliwe. Nie tylko zresztą prawnie. Gdy państwo stosuje praktyki "bandyckie" to wpływa to mocna na kulturę społeczeństwa i państwa.
 • 2015-11-03 14:14 | snakeinweb

  Pakiet demokratyczny, a co to takiego?

  Pakiet demokratyczny to klasyczna pisowska wrzuta. Tak nie wiadomo co, z nie wiadomo z czymś, nie wiadomo po co i do czego. Nie to pies, ni wydra, coś na kształt świdra. Im więcej mataczenia i pola na domysły tym lepiej. Najważniejsze, żeby media podchwyciły i coś sobie domyślały i o pisie ciągle gadały. Po tylu latach dziennikarz powinni rozgryźć ten socjotechniczny trick i się na niego nie nabierać. Inne przykłady takich trików to: - "Polegli o świcie" - "Nocna zmiana" - "Obóz sił patriotycznych" - "Dziennikarze niepokorni" - "Jak się ma, to śkąś się ma" - Nowa konstytucja (ciągle znikająca) - "Biuro Kontroli Wyborów" (coś o nim tym razem cicho) - "Zespół do spraw monitorowania Internetu" To tylko tyle z tych pojęciowych wydmuszek opartych na grze słówek z płytkich pokładów pamięci. Rozdmuchiwanie tego p[rzez media do niebotycznych rozmiarów to jedno z źródeł sukcesu PiS-u. O to im właśnie chodzi, a nieodpowiedzialne media idące na lep tych trików im się porządnie zasłużyły.
 • 2015-11-03 14:14 | snakeinweb

  Klasyczna pisowska wrzuta

  Pakiet demokratyczny to klasyczna pisowska wrzuta. Tak nie wiadomo co, z nie wiadomo z czymś, nie wiadomo po co i do czego. Nie to pies, ni wydra, coś na kształt świdra. Im więcej mataczenia i pola na domysły tym lepiej. Najważniejsze, żeby media podchwyciły i coś sobie domyślały i o pisie ciągle gadały. Po tylu latach dziennikarz powinni rozgryźć ten socjotechniczny trick i się na niego nie nabierać. Inne przykłady takich trików to: - "Polegli o świcie" - "Nocna zmiana" - "Obóz sił patriotycznych" - "Dziennikarze niepokorni" - "Jak się ma, to śkąś się ma" - Nowa konstytucja (ciągle znikająca) - "Biuro Kontroli Wyborów" (coś o nim tym razem cicho) - "Zespół do spraw monitorowania Internetu" To tylko tyle z tych pojęciowych wydmuszek opartych na grze słówek z płytkich pokładów pamięci. Rozdmuchiwanie tego p[rzez media do niebotycznych rozmiarów to jedno z źródeł sukcesu PiS-u. O to im właśnie chodzi, a nieodpowiedzialne media idące na lep tych trików im się porządnie zasłużyły.
 • 2015-11-03 17:56 | snakeinweb

  Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

  Jednym słowem, Targowica. Od rozbierania. Fakt - stara polska tradycja.
 • 2015-11-03 17:56 | snakeinweb

  Targowica

  Jednym słowem, Targowica. Od rozbierania. Fakt - stara polska tradycja.
 • 2015-11-04 22:35 | snakeinweb

  Re:Trybunał Konstytucyjny: reforma OFE zgodna z ustawą zasadniczą

  Autorka wypisuje tu jakieś polityczne dyrdymały unikając sedna sprawy i argumentacji wyroku Trybunału. A argumentacja jest bardzo ciekawa i jakby oczywista i jasna, tylko wyrażona nieco prawniczym językiem. Zacytujmy za GN: [i] ""Składka emerytalna, stanowiąc uprzednio część prawa majątkowego pracownika do wynagrodzenia brutto (...) podobnie jak podatek dochodowy (jest) ciężarem publicznym (), a jednocześnie daniną publiczną" - tłumaczył sędzia. Wyjaśnił, że płacenie składki jest obowiązkiem ubezpieczonych. "Środki pochodzące ze składki emerytalnej nie mogą być zatem rozumiane w sensie konstytucyjnym jako własność prywatna ubezpieczonych" - mówił. Dodał, że stanowią one publiczne środki na pokrycie publicznych zobowiązań państwa, przekazanie tych pieniędzy do OFE to czynność techniczno-administracyjna. OFE i PTE, mimo że prywatne, wykonują bowiem zadania publiczne w zakresie wyznaczonym przez prawo. Według TK traktowanie aktywów OFE jako prywatnych środków ubezpieczonych miałoby daleko idące konsekwencje konstytucyjne. Ustawodawca doprowadziłby w ten sposób do naruszenia istoty własności, czyli przymusowego oszczędzania i przekazania części wynagrodzenia podmiotowi prywatnemu. Zdaniem Trybunału to mogłoby być niekonstytucyjne wyzucie obywatela z własności na rzecz podmiotu prywatnego.[/i] Pieniądze, które mam obowiązkowo oddać państwu i których nie mogą wycofać dowolnie z kont nigdy w życiu nie są moimi prywatnymi pieniędzmi, lecz jak mówi wyrok TK są daniną publiczną i publicznymi pieniędzmi. Cała ta frazeologia o "zamachu na prywatne pieniądze" to jest jedno wielkie kłamstwo, chyba że określimy zamachem na prywatną własność sam obowiązek płacenia składek emerytalnych. Operacja OFE była w istocie przeksięgowaniem publicznych pieniędzy niemal całkowicie neutralnym z punktu widzenia podatnika, choć z pewnością nie neutralna z punktu widzenia budżetu państwa i OFE.
 • 2015-11-05 21:57 | snakeinweb

  Re:Programy Lisa i Pospieszalskiego znikną z TVP

  Czysto merytorycznie, to ten pan robi bardzo rozsądne rzeczy, które w telewizji już dawno należało zrobić. Z telewizji publicznej powinni zniknąć nawalanki kibolskie między "politykami" oraz naganiacze kiboli w rodzaju Lisa i Pospieszalskiego. Szkoda, że pan prezes ma niewielkie szanse kontynuacji swej pracy.
 • 2015-11-06 14:52 | snakeinweb

  Re:12 listopada datą pierwszych posiedzeń nowego rządu? To nie przypadek

  Wygląda na to, że znowu mamy durnia za prezydenta. I to wybranego przez nieporozumienie. Kibolstwo POPiS-owe wyniosło PiS do władzy. I będzie utrzymywało się dzięki niemu u władzy. Stąd można się spodziewać stały dopływ takich wrzutek by dalej popisowi kibole okładali się pałami o nie wiadomo co, byle by odciągało gawiedź od rzeczy istotnych a zwłaszcza od astronomicznych obietnic składanych przez PiS. Ci co nie lubią PiS-u powinni to zrozumieć i odwrócić sytuację nie reagując histerycznie a nawet w ogóle na te pisowskie prowokacje do kibolskich nawalanek. Natomiast z żelazną konsekwencją powinni, systematycznie, co tydzień, na każdym niemal spotkaniu z pisowcami egzekwować od pisowców stan realizacji wyborczych obietnic. Powinny powstać specjalne portale, które ten stan i reakcje pisowców dokumentują i wizualizują. Równolegle powinno się sprzyjać pozytywnym i konstruktywnym inicjatywom po stronie opozycji. Kibolstwo PO-PiS-owskie i histeria są po ich myśli, bo to są podstawy ich egzystencji i dotychczasowych sukcesów. Kontynuowanie tego i ciągłe pozwalanie na narzucanie przez PiS reguł gry, to jest praca na rzecz PiS-u.
 • 2015-11-07 15:24 | snakeinweb

  Re:11 listopada czekają nas brunatne marsze. Skąd ta bezsilność władz?

  Uważam, że są to wewnętrzne rozgrywki między neoliberałami i neofaszystami. Jako obywatel i tak nie mam na to żadnego wpływu, bo nie mogę suwerennie wybierać do Sejmu moich przedstawicieli (brak biernego prawa wyborczego). Więc skoro i tak moje zdanie w Polsce nic nie znaczy, to nie będę w rozgrywki na wyżynach władzy wtrącał. Niech się tam zarąbią nawzajem. To ich kraj, nie mój. W normalnej demokracji oczywiście bym optował i głosował za dekomunizacją i denazyfikacją Polski, bo obie kwestie zostały historycznie mocno zaniedbane. Oraz za tym, aby prawo i państwo nie działało tylko teoretycznie. No ale suwerennie zgłaszać kandydatów i wybierać do Sejmu nie mogę, więc i tak nie mogę nic zrobić, więc co się będę przejmował. Trzeba być przecież realistą.
 • 2015-11-08 15:43 | snakeinweb

  Re:Nowy prezes ma uratować PSL przed zagładą

  PSL staje się w sposób naturalny partią archaiczną, ponieważ wieś "małorolna" przechodzi również do historii. Takiego reliktu nikt nie potrzebuje i jest oczywiste, że środowiska wiejskie powinny stać się ważną częścią jakiegoś innego szerszego stronnictwa o profilu konserwatywnym. PSL jako jedyna realna partia polityczna w Polsce (w odróżnieniu do całej reszty atrap i wydmuszek medialnych) miała szanse i może jeszcze jakąś ma odwrócić sytuację poprzez przeprofilowanie i agresywny werbunek środowisk małomiasteczkowych i samorządowych. A więc z wielkiej i zakorzenionej partii wąsko-środowiskowej spróbować się w powszechniejszą partię szeroko-środowiskową o profilu prowincjonalnym i samorządowym. Wydawało się, że Piechociński miał nawet taką koncepcję i plany, ale konkretów nie widziałem wiele. Może poziom skorumpowania, zasiedzenia i nepotyzmu w tej partii jest tak głęboki, że nie jest ona w stanie się otworzyć na inne środowiska. Takie otworzenie wymaga również wewnętrznego przeorientowania i rozluźnienia dotychczasowych układów. Więc jak nie może, to niech idzie do diabła. Nikt nie będzie za nią płakał. Jedyna szkoda, że zniknie jedyna w Polsce partia społecznie zakorzeniona, nie będąca wydmuszką partii politycznej. A jak potrafi, to niech spróbuje z korzyścią dla siebie i demokracji. Niech spróbuje poszerzyć wpływy poprzez stanowcze opowiedzenie się za demokracją oddolną, otwarcie się na środowiska samorządowe i małomiasteczkowe, pójście w kierunku większej jawności i republikanizmu. W przeciwieństwie do innych partii ma z czym zacząć, bo ma jako takie struktury i ludzi.
 • 2015-11-09 17:57 | snakeinweb

  Razem z nowym rządem wraca IV RP

  Kazali głosować na mniejsze zło, no to ludzie wybrali jeszcze mniejsze zło. Pięknie wyszło. Na skali od -10 do 10 byliśmy w zakresie zła gdzieś w okolicach -2. Teraz mamy jeszcze mniejsze zło mniej więcej na -2,5. Pocieszmy się, że nie jesteśmy w okolicach zera absolutnego, Gdzieś na -9 w okolicach Czerwonych Khmerów i NSDAP. PS. Ja tam na mniejsze zło nie głosowałem, bo wyborów mniejszego zła nie uznaję i siedzę w domu. Jak będzie normalna demokracja, w której będzie można głosować na dobro, to się chętnie wybiorę.Póki co mi jest raczej nie po drodze.
 • 2015-11-09 17:57 | snakeinweb

  Kazali głosować na mniejsze zło.

  Kazali głosować na mniejsze zło, no to ludzie wybrali jeszcze mniejsze zło. Pięknie wyszło. Na skali od -10 do 10 byliśmy w zakresie zła gdzieś w okolicach -2. Teraz mamy jeszcze mniejsze zło mniej więcej na -2,5. Pocieszmy się, że nie jesteśmy w okolicach zera absolutnego, Gdzieś na -9 w okolicach Czerwonych Khmerów i NSDAP. PS. Ja tam na mniejsze zło nie głosowałem, bo wyborów mniejszego zła nie uznaję i siedzę w domu. Jak będzie normalna demokracja, w której będzie można głosować na dobro, to się chętnie wybiorę.Póki co mi jest raczej nie po drodze.
 • 2015-11-11 13:58 | snakeinweb

  Bardzo ciekawy artykuł

  Bardzo ciekawy artykuł. Szkoda, że nie ma linka do konkretnej omawianej podstawy programowej WOS. Z tych co znalazłem w sieci (rok 2011 i wcześniejsze) zauważyłem, że mimo nawału informacji teoretycznej nie wystąpiły tak podstawowe pojęcia jak czynne i bierne prawo wyborcze, zasady powszechności, równości, wolności wyborów (i innych wyróżników). To są elementarne sprawy. Nic dziwnego, że ze szkół nie wychodzą masy świadomych obywateli-wyborców, lecz raczej masy analfabetów-chodziarzy na "wybory"..
 • 2015-11-11 14:53 | snakeinweb

  Re:Co PiS obiecało

  Popieram rejestrowanie i systematyczne egzekwowanie obietnic pisu, chociaż tych czysto publicystycznych i niewymiernych raczej nie wstawiałbym na listę.Jak np. „Trzeba zacząć prowadzić działania, które doprowadzą do podwyższenia wynagrodzeń w naszym kraju”
 • 2015-11-11 16:33 | snakeinweb

  Zmarł Helmut Schmidt. Miał 96 lat

  Porównanie Schmidta do Rakowskiego, a zwłaszcza do błazna i skandalisty Korwin-Mikke to duże nadużycie.
 • 2015-11-11 16:33 | snakeinweb

  Kipskie porównania

  Porównanie Schmidta do Rakowskiego, a zwłaszcza do błazna i skandalisty Korwin-Mikke to duże nadużycie.
 • 2015-11-12 16:35 | snakeinweb

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  Ustrój polityczny Polski stanowi, że państwo jest prywatną własnością partyjnej hołoty. Tak jak w PRL-u. ~Polacy w Polsce i tak nie mają nic do powiedzenia nie mając możliwości suwerennego wyboru swoich przedstawicieli do Sejmu. Mogą tylko zatwierdzać tak jak w PRL-u to co im wcześniej partyjna hołota wybierze. Ponieważ własność prywatną należy szanować, to nie wypada się wtrącać i krytykować, co ten PiS tym razem zrobi ze swoją prywatną własnością. Wyszło przez nieporozumienie na nich, że mają teraz większe prawa do państwowego koryta. Więc niech nim zarządzają jak chcą. Jak się uda kiedyś w Polsce wprowadzić normalną demokrację, to obywatele tę partyjną hołotę przegonią. Dzisiaj niestety nie mają takiej możliwości.
 • 2015-11-13 12:16 | snakeinweb

  Wina Tuska ;-)

  Platforma Obywatelska już dawno została zdegradowana do mdłej wydmuszki i atrapy partii politycznej, wiernej kopii PiS-u. A doprowadził ją do tego Donald Tusk, wyczyszczając PO z osobowości, żywotności i podmiotowości. Klasyczna partyjka wodzowska, prywatna własność przypadkowego satrapy. Tusk do tego uciekł z łajby jak Kapitan Schettino jak już wiedział, że sprowadził ją na skały. Teraz to widzimy tego rezultaty. A w polskich tak zwanych mediach od 25 lat nie słyszałem, aby zapytano o strukturę, liczebność i zakorzenienie tak zwanych partii politycznych w Polsce. W takich Niemczech partia CDU/CSU ma 650.000 członków a opozycyjna SPD ma 500.000 członków. W takiej Hiszpanii Partia Ludowa ma 800,000 członków a trzy główne siły polityczne mają razem 1.500.000 członków. Pani Merkel jest kimś, ale w 5 minut może być zastąpiona 5 równie dobrymi lub nawet lepszymi ludźmi. Abo dwustoma, po przygotowaniu parutygodniowym. Pani Merkel ma samych informatyków w partii więcej niż taki PiS ma w ogóle członków. A może i PiS i PO razem wzięte licząc tych żywych i płacących składki członków. Nie wspomnę już o inżynierach, prawnikach, nauczycielach i innych zawodach, które razem wzięte składają się na ogół kompetencji, reprezentatywności, zakorzenienia i w końcu również legitymizacji tamtejszych partii politycznych. I media w Polsce o takie rzeczy nigdy nie pytają myląc ciągle zamknięte bandy kolesi i kreatur medialnych z normalnymi, otwartymi i obywatelskimi partiami politycznymi. Zastępując rzetelne analizy sceny politycznej i procesów politycznych relacjami z filmików animowanych i mydlanych oper telewizyjnych. Czym się różnią partie polityczne od atrap partyjnych można sobie przeczytać między innymi tutaj: [link=https://bisnetus.wordpress.com/2014/02/04/porownanie-ustroju-partii-politycznych-w-polsce-i-w-niemczech/]Porównanie ustroju partii politycznych w Polsce i w Niemczech[/link]
 • 2015-11-13 13:52 | snakeinweb

  Ewa Kopacz wycofuje się z walki o przywództwo w PO

  W końcu jakieś rozsądne posunięcie. Wprawdzie w wieczór wyborczy byłby bardziej adekwatny i elegancki odpowiadający standardom zachodnim, ale lepiej późno niż wcale. PO jak chce się utrzymać przy życiu to musi jak najszybciej odejść od schedy po Tusku i wymyślić coś całkiem nowego.
 • 2015-11-13 13:52 | snakeinweb

  Mądry krok

  W końcu jakieś rozsądne posunięcie. Wprawdzie w wieczór wyborczy byłby bardziej adekwatny i elegancki odpowiadający standardom zachodnim, ale lepiej późno niż wcale. PO jak chce się utrzymać przy życiu to musi jak najszybciej odejść od schedy po Tusku i wymyślić coś całkiem nowego.
 • 2015-11-13 14:37 | snakeinweb

  Re:Wraca ideologia smoleńska. Jako ideologia państwowa

  @dorcus To prawda połowiczna. Prawdą jest, że media liberalne łatwo dało się zinstrumentalizować jako narzędzie PiS-u do zatopienia całej debaty publicznej w odmętach smoleńskiego obłędu. Patrz słynna 7-godzinna transmisja TVP pod przewodnictwem PO z maniakalnych obrad komisji sejmowych Macierewicza. Media nie tworzyły ideologii smoleńskiej lecz grały jak mu PiS zagrał przyczyniając się do sukcesu PiS-u.
 • 2015-11-13 16:25 | snakeinweb

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Porażka wyborcza na całej linii, bezwzględna większość PiS-u, żałosne odchodzenie Kopacz, partia niemal w rozkładzie bez ludzi - oto ostateczne główne owoce polityki w wykonaniu "męża stanu i wielkiego przywódcy" Donalda Tuska. Nawet Kaczyński i Macierewicz okazali się mniejszym złem w świetle dokonań polityki Tuska. [Wersja poprawiona]
 • 2015-11-14 15:34 | snakeinweb

  Straszne państwo dżihadystów

  To się w strategii Busha juniora nazywało "Nation building". Taka była misja drugiej wojny irackiej. Efekty są imponujące. Tak to jest gdy potężny, ale 200-letni naród chce budować narody ukształtowane przez setki a nawet tysiące lat w kolebkach cywilizacji ludzkiej. A że Polska przystawiała do tego rękę to już jest absolutny skandal. Najgorsze, że ta polityka jest przenoszona na Europę, co doskonale widzimy w kolejnej akcji "Nation Building" na sąsiadującej z Polską Ukrainie.
 • 2015-11-14 15:34 | snakeinweb

  Owoce Busha

  To się w strategii Busha juniora nazywało "Nation building". Taka była misja drugiej wojny irackiej. Efekty są imponujące. Tak to jest gdy potężny, ale 200-letni naród chce budować narody ukształtowane przez setki a nawet tysiące lat w kolebkach cywilizacji ludzkiej. A że Polska przystawiała do tego rękę to już jest absolutny skandal. Najgorsze, że ta polityka jest przenoszona na Europę, co doskonale widzimy w kolejnej akcji "Nation Building" na sąsiadującej z Polską Ukrainie.
 • 2015-11-16 15:00 | snakeinweb

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  Myślę, że w tym akurat przypadku należy przyjąć za miarodajne okrzyki samych terrorystów, którzy według doniesień medialnych oskarżali Paryż za zaangażowanie militarne w Syrii oraz za "obrażanie Proroka". Faktem jest, że Francja jest jako jedyne zachodnie państwo europejskie bardzo zaangażowana militarnie w wojnie z IS, no i słynie z publicznie uznawanego wyjątkowo agresywnego języka nienawiści wobec wszelkich religii. Sam prezydent Francji przyznał, że Francja jest w stanie wojny z tak zwanym IS, co stawia w innym świetle ostatnie wydarzenia. Na wojnie, jak na wojnie. Francuzi rozwalają setkami Arabów w Syrii i Iraku, a Araby rozwalają setkami Francuzów w Paryżu. Wojna na tym właśnie polega.
 • 2015-11-16 16:31 | snakeinweb

  Re:PiS przejmuje pełnię władzy nad speckomisją

  Taki już mamy ustrój i klimat. Państwo zostało systemowo uczynione prywatną własnością partii politycznych, więc PiS może się teraz swobodnie obsłużyć i czuć jak u siebie w prywatnym domu. Jedyna nowość, to że pierwszy raz nie musi się z nikim dzielić, co zawsze miało jednak jakiś tonujący łapczywość wpływ. No i mało kto jak PiS nawet nie stara się stwarzać pozorów działając otwarcie według zasady TKM. Ale dojście do władzy PiS-u nie jest istotną zmianą jakościową. Dla wszystkich partii państwo było i jest łupem do podziału lub do wyłącznego zagarnięcia. Nie PiS trzeba tu krytykować, lecz cały system. Wybiórczej krytyki PiS-u nikt nie zrozumie i nie będzie ona przyjęta.
 • 2015-11-16 19:28 | snakeinweb

  Dlaczego religijny

  Każdy fundamentalizm jest zły. Religijny, narodowy, ateistyczny, klasowy, homoseksualny, wegetariański, rodzicielski, liberalny, płciowy, naukowy i nihilistyczny. Fundamentalizm to jest zawężenie emocji i umysły i każdy pretekst dla niego użyteczny i dobry. Podkreślenie tylko jednego rodzaju fundamentalizmu, tutaj religijnego wskazuje, że autor jest również fundamentalistą. Tylko nie wiem jakim. Typuję na ateistyczny, liberalny lub komunistyczny.
 • 2015-11-17 13:54 | snakeinweb

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  ... Karykatura Żyda z 10 cm nosem krojącego piłą dziecko na macę nie jest wyrazem wolności słowa i krytyki nacji żydowskiej, lecz jest uznawane powszechnie jako język nienawiści. Możesz sobie religii nie lubić a nawet je nienawidzić, ale to twoja prywatna sprawa i to nie oznacza, że możesz robić wszystko co ci się spodoba przeciwko religii pod pretekstem "wolności do krytyki". Elementarne zasady współżycia społecznego, tolerancji i poszanowania godności innych również ciebie obowiązują.
 • 2015-11-17 14:08 | snakeinweb

  Moskwa potwierdza zamach nad Synajem. Wszystko zmienił piątek, 13 listopada

  Autorka mogła jeszcze dodać do słów '17 dni zajęło rosyjskim władzom „ustalenie”' słowa 'w przeciwieństwie do śledztwa smoleńskiego, w którym 5 lat zajęło rosyjskim władzom ukrywanie zamachu i mataczenie w badaniu przyczyn "wypadku" prezydenckiego samolotu'. A mówią, że to PiS jest ksenofobiczny i jest największym złem, kiedy w rzeczywistości jest jak widać mniejszym złem. Co zresztą potwierdzili "wyborcy".
 • 2015-11-17 14:08 | snakeinweb

  Rusofobia

  Autorka mogła jeszcze dodać do słów '17 dni zajęło rosyjskim władzom „ustalenie”' słowa 'w przeciwieństwie do śledztwa smoleńskiego, w którym 5 lat zajęło rosyjskim władzom ukrywanie zamachu i mataczenie w badaniu przyczyn "wypadku" prezydenckiego samolotu'. A mówią, że to PiS jest ksenofobiczny i jest największym złem, kiedy w rzeczywistości jest jak widać mniejszym złem. Co zresztą potwierdzili "wyborcy".
 • 2015-11-17 15:21 | snakeinweb

  Re:Moskwa potwierdza zamach nad Synajem. Wszystko zmienił piątek, 13 listopada

  @MMK Żeby było jasne, tutaj krytykowałem tylko użycie w artykule insynuacyjnej narracji, jakże charakterystycznej dla sekty smoleńskiej. Jak już nawet takie tygodniki jak Polityka nie potrafią się wyzwolić z paranoidalnego i ksenofobicznego (tutaj rusofobicznego) języka, to to świadczy o kompletnej ruinie świata medialnego i debaty publicznej. I tylko to było przedmiotem mojej krytyki. Na temat śledztw wypadków lotniczych się nie wypowiadam. Mogę tylko powiedzieć, że dla mnie po przeczytaniu stenogramów i wysłuchaniu zapisów z kabinie sprawa katastrofy smoleńskiej była dla mnie ostatecznie wyjaśniona i w wymiarze mnie interesującym niejako zamknięta.
 • 2015-11-17 21:34 | snakeinweb

  Polska bezprawiem i nierządem stoi

  Polska bezprawiem i nierządem stoi, a partyjna hołota stoi całkowicie ponad prawem. PiS to doskonale demonstruje, ale tego nie wymyślił. Tak było, jest i będzie w tym państwie sprywatyzowanym przez samozwańcze bandy partyjne, których obywatele nie mają możliwości w wolnych, powszechnych i równych wyborach wywalić lub wymienić.
 • 2015-11-17 23:47 | snakeinweb

  Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Witamy Polskę we Wspólnocie Niepodległych Państw. W sumie przynależność do Zachodu zawsze była tylko pozorna. Ponieważ PiS nie dba o pozory, wychodzi to drastycznie na jaw. Prawo zawsze w Polsce działało tylko teoretycznie, wybory były demokratyczne tylko teoretycznie, obywatele mają prawa obywatelskie (i wyborcze) tylko teoretycznie, Konstytucja obowiązuje tylko teoretycznie, media i wymiar sprawiedliwości działają tylko teoretycznie, państwo polskie jest wspólnym dobrem polskich obywatel tylko teoretycznie. Praktycznie to jest kontynuowana dyktatura sitw partyjnych i samozwańczych jak w PRL-u, tylko że z kosmetycznymi zmianami. Państwo jest ich prywatną własnością. Przyjmowanie Europy Wschodniej do EU było nieporozumieniem a pieniądze przetransferowane na Wschód to były pieniądze wywalone w błoto.
 • 2015-11-17 23:47 | snakeinweb

  WNP

  Witamy Polskę we Wspólnocie Niepodległych Państw. W sumie przynależność do Zachodu zawsze była tylko pozorna. Ponieważ PiS nie dba o pozory, wychodzi to drastycznie na jaw. Prawo zawsze w Polsce działało tylko teoretycznie, wybory były demokratyczne tylko teoretycznie, obywatele mają prawa obywatelskie (i wyborcze) tylko teoretycznie, Konstytucja obowiązuje tylko teoretycznie, media i wymiar sprawiedliwości działają tylko teoretycznie, państwo polskie jest wspólnym dobrem polskich obywatel tylko teoretycznie. Praktycznie to jest kontynuowana dyktatura sitw partyjnych i samozwańczych jak w PRL-u, tylko że z kosmetycznymi zmianami. Państwo jest ich prywatną własnością. Przyjmowanie Europy Wschodniej do EU było nieporozumieniem a pieniądze przetransferowane na Wschód to były pieniądze wywalone w błoto.
 • 2015-11-18 01:59 | snakeinweb

  Re:List otwarty środowisk twórczych przeciwko wypowiedziom ministrów rządu Beaty Szydło

  Popieram przesłanie tego listu. Nie podpiszę, bo nie jestem człowiekiem kultury, ale z całego serca popieram. Gdy patrzę na niektóre zachowania Polaków, to mam wrażenie, że jesteśmy nadal narodem szmalcowników. Ale to jest obraz medialny. Sądzę że większość jest porządna, ale musi siedzieć i siedzi cicho. To jest również wina mediów, które niemal w komplecie są nie mniej brukowe i gadzinowate jak te z Generalnej Guberni i z komuny i w zasadzie tylko podjudzają na siebie ludzi. Podkreślmy również, że w zasadzie jedyną dużą polską instytucją, która aktywnie udziela pomocy uchodźcom z Syrii jest Kościół Katolicki. Przynajmniej próbuje, chociaż Polska z wielu względów, również z powodu atmosfery politycznym nie jest najprzyjemniejszym i najchętniej wybieranym celem dla uchodźców.
 • 2015-11-18 10:54 | snakeinweb

  Re:Pierwsze dni nowej władzy: grubo powyżej oczekiwań!

  Wy warszawiacy to macie problemy z tym swoimi warszawskimi mafijkami. To wasz nierząd, nie nasz. Obywateli te mafie nie reprezentują.
 • 2015-11-18 13:13 | snakeinweb

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Ja na miejscu redaktora i redakcji Polityki przestał się zajmować odkrywaniem ameryki, że mafie polityczne zachowują się jak mafie tylko raczej zajął się zagadnieniem dlaczego niewielkie mafijne grupki partyjno-medialne mają w Polsce monopol na władzę, zawłaszczyły sobie całe państwo, a polski obywatel podobnie jak w PRL-u nie ma żadnej legalnej możliwości wywalić te mafie od władzy w wolnych, powszechnych, równych wyborach z biernym i czynnym prawem wyborczym należnym każdemu obywatelowi. Każdy temat, który nie zajmuje się pozoranctwem i fasadowością polskiej demokracji jest w zasadzie tematem zastępczym i mataczeniem istoty sprawy. Ten cały sejm i rząd jest w zasadzie nielegalny, bo został "wybrany" ze złamaniem prawa w randze praw zasadniczych (indywidualne bierne prawo wyborcze oraz powszechność i równość wyborów jest zapisana w Konstytucji RP, a o przewodniej roli mafii politycznych w państwie i ich monopolu na władzę nie ma w Konstytucji ani słowa)
 • 2015-11-19 17:34 | snakeinweb

  Tak PiS przejmuje kolejne instytucje państwa

  Osobiście uważam takie wpisy za hipokryzję. Od 25 lat lansujecie system polityczny, w którym obywatel polski nie ma nic do powiedzenia a państwo jest prywatną własnością hołoty partyjnej, której naród w wolnych wyborach nie może wybierać. Państwo jest od 25 lat prywatną własnością partyjnych świń. Jak teraz do koryta dopadają się świnie z konkurencyjnego stada, to wzbudza się krzyk, że Polska to chlew, ale nie dla tych nie naszych świń. To jest rodzaj hipokryzji. Prywatną własność partyjnych świń należy szanować. Nawet jak nie są to nasze świnie ulubione. PiS-owskim świniom trafiło się jak ślepej kurze państwo, więc niech się obsługują. To ich prywatna własność. Nie rozumiem jak można przejawiać taką hipokryzję, wrzeszcząc, że partyjne świnie pisowskie zachowują się jak świnie. To jest przecież natura świń, i przecież te świnie od partyjnych świń z PO, SLD i PSL się w niczym nie różnią. Jak wam się ten świński system nie podoba to nie krytykujcie obcych świń i nie brońcie swoi świń, lacz zacznijcie bronić państwa przed wszystkimi świniami jako wspólnego dobra wszystkich obywateli.
 • 2015-11-19 17:34 | snakeinweb

  Hipokryzja

  Osobiście uważam takie wpisy za hipokryzję. Od 25 lat lansujecie system polityczny, w którym obywatel polski nie ma nic do powiedzenia a państwo jest prywatną własnością hołoty partyjnej, której naród w wolnych wyborach nie może wybierać. Państwo jest od 25 lat prywatną własnością partyjnych świń. Jak teraz do koryta dopadają się świnie z konkurencyjnego stada, to wzbudza się krzyk, że Polska to chlew, ale nie dla tych nie naszych świń. To jest rodzaj hipokryzji. Prywatną własność partyjnych świń należy szanować. Nawet jak nie są to nasze świnie ulubione. PiS-owskim świniom trafiło się jak ślepej kurze państwo, więc niech się obsługują. To ich prywatna własność. Nie rozumiem jak można przejawiać taką hipokryzję, wrzeszcząc, że partyjne świnie pisowskie zachowują się jak świnie. To jest przecież natura świń, i przecież te świnie od partyjnych świń z PO, SLD i PSL się w niczym nie różnią. Jak wam się ten świński system nie podoba to nie krytykujcie obcych świń i nie brońcie swoi świń, lacz zacznijcie bronić państwa przed wszystkimi świniami jako wspólnego dobra wszystkich obywateli.
 • 2015-11-20 14:52 | snakeinweb

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  PiS nie zepsuł państwa w 6 dni. W 6 dni pokazał ze swoim specyficznym wdziękiem czym polskie państwo w istocie było i jest. A jest prywatnym folwarkiem partyjnej hołoty od lat działającej jak mafie w strukturach przypominających mafie a nie klasyczne partie polityczne. Partyjek, które od 25 lat nie są nawet wybierane w wolnych, powszechnych i równych wyborach wbrew zasadom demokracji a nawet obowiązującej polskiej konstytucji. Mafijny system polityczny to produkt równie zdegenerowanych mediów, które nigdy ni zapytały ile te partyjki mają w swoich szeregach żywych i płacących składki obywateli, kogo one w ogóle reprezentują, skąd się biorą, na co dostają i wydają makabryczne pieniądze (w Niemczech porównywalne pieniądze dostają na utrzymanie ponad półmilionowe partie). Media nie odkryły, że tak mafijne partyjki zostałyby w Niemczech natychmiast zdelegalizowane, że progi wyborcze w Niemczech obowiązują tylko ogólnokrajowe partie a nie indywidualnych obywateli, że w sporej Holandii lub w wielkiej Hiszpanii nie ma w ogóle progów wyborczych, by nie wytworzyć mafijnych układów w systemie politycznym całego kraju. Media nie zauważyły, dlaczego Niemcy w tym roku zmniejszyli progi wyborcze dla ogólnokrajowych partii. Przez 25 lat bronicie jak niepodległości mafijnego systemu, pompujecie te mafie zdegenerowanych kolesi, a teraz krzyczycie, że mafia się dorwała do władzy i się zachowuje jak mafia, bo w tej mafii nie ma akurat waszych kolesi. A mafia pisowska robi dokładnie to co robiły poprzednie mafie ze swoim prywatnym państwem stawiając się ponad prawem. Tyle że ta pisowska akurat się bardzo spieszy i nie ma zwyczaju dbać o pozory, tym bardziej że nie musi się z nikim dzielić. Jak Polacy chcą to zmienić, to niech żądają zniesienia dyktatury partyjnej hołoty oraz przeprowadzenia w Polsce pierwszych demokratycznych, czyli wolnych, powszechnych i równych wyborów do Sejmu z prawem każdego obywatela do kandydowania, zgłaszania kandydatów i wybierania dowolnych, również bezpartyjnych i zrzeszonych lokalnie reprezentantów. I w trzy lata będzie po PiS-ie i innych podobnych mafiach. Powstaną oddolnie normalne, obywatelskie partie i to obywatele będą sprawiały nad nimi oddolną kontrolę I to jest jedyna gwarancja demokracji, gdy obywatele są właścicielami zarówno partii politycznych jak państwa będącego wspólnym dobrem.
 • 2015-11-20 16:57 | snakeinweb

  Prezydent sięgnął po władzę, która do niego nie należy

  PiS nie zepsuł państwa w 6 dni. W 6 dni pokazał ze swoim specyficznym wdziękiem czym polskie państwo w istocie było i jest. A jest prywatnym folwarkiem partyjnej hołoty od lat działającej jak mafie w strukturach przypominających mafie a nie klasyczne partie polityczne. Partyjek, które od 25 lat nie są nawet wybierane w wolnych, powszechnych i równych wyborach wbrew zasadom demokracji a nawet obowiązującej polskiej konstytucji. Mafijny system polityczny to produkt równie zdegenerowanych mediów, które nigdy ni zapytały ile te partyjki mają w swoich szeregach żywych i płacących składki obywateli, kogo one w ogóle reprezentują, skąd się biorą, na co dostają i wydają makabryczne pieniądze (w Niemczech porównywalne pieniądze dostają na utrzymanie ponad półmilionowe partie). Media nie odkryły, że tak mafijne partyjki zostałyby w Niemczech natychmiast zdelegalizowane, że progi wyborcze w Niemczech obowiązują tylko ogólnokrajowe partie a nie indywidualnych obywateli, że w sporej Holandii lub w wielkiej Hiszpanii nie ma w ogóle progów wyborczych, by nie wytworzyć mafijnych układów w systemie politycznym całego kraju. Media nie zauważyły, dlaczego Niemcy w tym roku zmniejszyli progi wyborcze dla ogólnokrajowych partii. Przez 25 lat bronicie jak niepodległości mafijnego systemu, pompujecie te mafie zdegenerowanych kolesi, a teraz krzyczycie, że mafia się dorwała do władzy i się zachowuje jak mafia, bo w tej mafii nie ma akurat waszych kolesi. A mafia pisowska robi dokładnie to co robiły poprzednie mafie ze swoim prywatnym państwem stawiając się ponad prawem. Tyle że ta pisowska akurat się bardzo spieszy i nie ma zwyczaju dbać o pozory, tym bardziej że nie musi się z nikim dzielić. Jak Polacy chcą to zmienić, to niech żądają zniesienia dyktatury partyjnej hołoty oraz przeprowadzenia w Polsce pierwszych demokratycznych, czyli wolnych, powszechnych i równych wyborów do Sejmu z prawem każdego obywatela do kandydowania, zgłaszania kandydatów i wybierania dowolnych, również bezpartyjnych i zrzeszonych lokalnie reprezentantów. I w trzy lata będzie po PiS-ie i innych podobnych mafiach. Powstaną oddolnie normalne, obywatelskie partie i to obywatele będą sprawiały nad nimi oddolną kontrolę I to jest jedyna gwarancja demokracji, gdy obywatele są właścicielami zarówno partii politycznych jak państwa będącego wspólnym dobrem.
 • 2015-11-20 16:57 | snakeinweb

  Powtarzam

  PiS nie zepsuł państwa w 6 dni. W 6 dni pokazał ze swoim specyficznym wdziękiem czym polskie państwo w istocie było i jest. A jest prywatnym folwarkiem partyjnej hołoty od lat działającej jak mafie w strukturach przypominających mafie a nie klasyczne partie polityczne. Partyjek, które od 25 lat nie są nawet wybierane w wolnych, powszechnych i równych wyborach wbrew zasadom demokracji a nawet obowiązującej polskiej konstytucji. Mafijny system polityczny to produkt równie zdegenerowanych mediów, które nigdy ni zapytały ile te partyjki mają w swoich szeregach żywych i płacących składki obywateli, kogo one w ogóle reprezentują, skąd się biorą, na co dostają i wydają makabryczne pieniądze (w Niemczech porównywalne pieniądze dostają na utrzymanie ponad półmilionowe partie). Media nie odkryły, że tak mafijne partyjki zostałyby w Niemczech natychmiast zdelegalizowane, że progi wyborcze w Niemczech obowiązują tylko ogólnokrajowe partie a nie indywidualnych obywateli, że w sporej Holandii lub w wielkiej Hiszpanii nie ma w ogóle progów wyborczych, by nie wytworzyć mafijnych układów w systemie politycznym całego kraju. Media nie zauważyły, dlaczego Niemcy w tym roku zmniejszyli progi wyborcze dla ogólnokrajowych partii. Przez 25 lat bronicie jak niepodległości mafijnego systemu, pompujecie te mafie zdegenerowanych kolesi, a teraz krzyczycie, że mafia się dorwała do władzy i się zachowuje jak mafia, bo w tej mafii nie ma akurat waszych kolesi. A mafia pisowska robi dokładnie to co robiły poprzednie mafie ze swoim prywatnym państwem stawiając się ponad prawem. Tyle że ta pisowska akurat się bardzo spieszy i nie ma zwyczaju dbać o pozory, tym bardziej że nie musi się z nikim dzielić. Jak Polacy chcą to zmienić, to niech żądają zniesienia dyktatury partyjnej hołoty oraz przeprowadzenia w Polsce pierwszych demokratycznych, czyli wolnych, powszechnych i równych wyborów do Sejmu z prawem każdego obywatela do kandydowania, zgłaszania kandydatów i wybierania dowolnych, również bezpartyjnych i zrzeszonych lokalnie reprezentantów. I w trzy lata będzie po PiS-ie i innych podobnych mafiach. Powstaną oddolnie normalne, obywatelskie partie i to obywatele będą sprawiały nad nimi oddolną kontrolę I to jest jedyna gwarancja demokracji, gdy obywatele są właścicielami zarówno partii politycznych jak państwa będącego wspólnym dobrem.
 • 2015-11-20 17:21 | snakeinweb

  Re:Prezydent sięgnął po władzę, która do niego nie należy

  Nie wiem dlaczego Autor zawraca tymi wewnętrznymi sprawami Warszawskiego Gubernatorstwa głowę poddanych w Terytoriach Okupowanych. My obywatele z prowincji i tak nie mamy na wasze warszawskie mafie wpływu. Nie mamy biernego i czynnego prawa wyborczego i nie możemy wybierać do polskiego sejmu naszych lokalnych i miejscowych kandydatów. Więc do kogo te teksty? To są wasze wewnętrzne sprawy, które musicie załatwić bez nas w waszej Warszawskiej Guberni. My na Terytoriach Okupowanych i tak nie mamy w tym kraju nic do powiedzenia i nie mamy wolności wyboru
 • 2015-11-22 11:31 | snakeinweb

  Re:Powstał Komitet Obrony Demokracji – to reakcja na pierwszy tydzień rządów PiS

  Dla mnie jest to kolejny odgórny ruch warszawskich elit dla warszawskich elit. Tymczasem problem leży w tym, że obywatele ze Szczecina i każdego innego regionu kraju nie mają od 1993 roku możliwości wolnego wyboru swoich własnych kandydatów do Sejmu RP. Ta cała "demokracja" to jest od ponad 20 lat jeden wielki pic na wodę i fotomontaż. Faktycznie mamy dyktaturę scentralizowanych nomenklatur medialno-partyjnych działających jak mafie, a PiS i kaczyzm jest tylko jednym z współtwórców, beneficjentów i produktów tego systemu. Zatem faktyczna obrona demokracji musi polegać na zakończeniu systemu partyjnej mafiokracji i oddaniu polskim obywatelom podmiotowości obywatelskiej i wyborczej, czyli prawa suwerennego, wolnego, oddolnego i niezależnego od warszawskich mafii politycznych wyboru swoich reprezentantów do Sejmu RP. Jednym słowem wprowadzenia normalnej klasycznej demokracji, w której każdy obywatel dysponuje realnym biernym i czynnym prawem wyborczym. Na tym też powinno polegać przywrócenie w Polsce szacunku dla prawa i konstytucji, bo według Konstytucji to ja niby mam bierne prawo wyborcze. Tak też było w PRL-u w którym to prawo wyglądało świetnie na papierze. Ale w rzeczywistości w wyniku dokonanego w 1993 przez polityczne mafie zamachu stanu na demokrację, żaden obywatel w tym kraju nie może ze swoich praw wyborczych skorzystać w realu. To łączy tę dzisiejszą "demokrację" z PRL-em z dawnych czasów oraz Białorusią i Rosją dzisiejszych czasów. Ruch obrony demokracji, który nie ma na sztandarach naprawy tego stanu i realnego przywrócenia obywatelom podmiotowości wyborczej i wolności wyboru własnych reprezentantów jest w sumie tylko kolejnym "picem na wodę i fotomontażem". Takie jest moje zdanie. Niech inicjatorzy tego ruchu dogłębnie przemyślą ten punkt.
 • 2015-11-23 12:03 | snakeinweb

  Re:Powstał Komitet Obrony Demokracji – to reakcja na pierwszy tydzień rządów PiS

  Demokracja jest tam, gdzie obywatele również indywidualni mają swobodę kandydowania i wybierana swoich reprezentantów do sejmu. Niezależnie od koncesjonowanych mafii politycznych. Demokracja jest w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech i Francji. W Rosji, Białorusi i Polsce nie ma żadnej demokracji. Jest dyktatura nomenklatur partyjnych. W Polsce nie można bronić demokracji, bo jej od dawna nie ma. W Polsce trzeba walczyć i wprowadzenie demokracji. Normalnej demokracje, nie socjalistycznej, salazarskiej, liberalnej czy narodowo-socjalistycznej.
 • 2015-11-23 14:51 | snakeinweb

  Pierwsze dni rządów PiS na jednej infografice

  Przecież ordynacja wyborcza eliminująca z życia politycznego kraju kandydatów niezależnych, stosująca próg wyborczy w skali całego kraju i do tego wzmacniająca zwycięzców wyborów metodą d'Hondta jest w całości nakierowana na tworzenie silnej, skonsolidowanej i sprawnej władzy wykonawczej. Po 20 latach działania ordynacja osiągnęła w 100% swój cel. Mamy teraz sprawne, silne, nie muszące się liczyć z wyborcami i z mniejszymi siłami rządy. Ta grafika ten ogromny sukces polskiej demokracji przedstawia. Więc nie wiem po co ten krzyk. Dlatego, że absolutną władzę nie zdobyły bandy naszych kolesi? Wasz ukochany system liberalnej demokracji dający monopol władzy sitwom partyjnym osiągną swój epokowy cel. Powinniście skakać z radości i przyjmować wyrazy szczerego uznania od Putina i Łukaszenki, którzy od dawna mają już ten system u siebie. Istotą demokracji liberalnej w postsowieckiej strefie geograficznej jest przecież to, że obywatel nic nie znaczy i władzy nawet nie podskoczy (ustawowy zakaz udziału obywateli spoza koncesjonowanych nomenklatur partyjnych w wyborach do parlamentu).
 • 2015-11-23 14:51 | snakeinweb

  Zwycięstwoliberalnej demokracji

  Przecież ordynacja wyborcza eliminująca z życia politycznego kraju kandydatów niezależnych, stosująca próg wyborczy w skali całego kraju i do tego wzmacniająca zwycięzców wyborów metodą d'Hondta jest w całości nakierowana na tworzenie silnej, skonsolidowanej i sprawnej władzy wykonawczej. Po 20 latach działania ordynacja osiągnęła w 100% swój cel. Mamy teraz sprawne, silne, nie muszące się liczyć z wyborcami i z mniejszymi siłami rządy. Ta grafika ten ogromny sukces polskiej demokracji przedstawia. Więc nie wiem po co ten krzyk. Dlatego, że absolutną władzę nie zdobyły bandy naszych kolesi? Wasz ukochany system liberalnej demokracji dający monopol władzy sitwom partyjnym osiągną swój epokowy cel. Powinniście skakać z radości i przyjmować wyrazy szczerego uznania od Putina i Łukaszenki, którzy od dawna mają już ten system u siebie. Istotą demokracji liberalnej w postsowieckiej strefie geograficznej jest przecież to, że obywatel nic nie znaczy i władzy nawet nie podskoczy (ustawowy zakaz udziału obywateli spoza koncesjonowanych nomenklatur partyjnych w wyborach do parlamentu).
 • 2015-11-24 13:15 | snakeinweb

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Trzeba mieć już jakąś obsesję, żeby w trzech palcach dopatrywać jakiś symboli i litery K. W ten sposób z każdego pomachania uniesioną ręką w geście "pa, pa" można uczynić pozdrowienie hitlerowskie. Co zresztą w manipulacyjnych fotkach się często udaje.
 • 2015-11-24 13:58 | snakeinweb

  Re:Powstał Komitet Obrony Demokracji – to reakcja na pierwszy tydzień rządów PiS

  @ sławek.m Nie wiem, czy ciebie uczyli demokracji w jakimś sowieckim kołchozie, ale jakbyś wziął podręcznik o podstawach demokracji, encyklopedię, umowy międzynarodowe, czy nawet polską konstytucję to byś się dowiedział, że podstawą demokracji jest pełne bierne i czynne prawo wyborcze dla każdego obywatela. Dzisiaj nikt nie zabrania mi głosować na PiS, PO, SLD a w PRL-u nikt nie zabraniał mi głosować na PZPR, ZSL i SD, ale i w PRL-u i dzisiaj mi się zabrania głosowania na ludzi niezależnych od partyjnych mafijnych band. Więc i wtedy i dzisiaj te partyjne gangi mogą się zachowywać jak bandy traktując państwo jak swój prywatny folwark a obywateli jak podludzi olać. Tylko gdy obywatele mają obywatelską podmiotowość, w tym pełne bierne i czynne prawa wyborcze władza, partie i państwo musi się z obywatelem liczyć. Gdy obywatele tego nie mają to nikt nie musi się z nimi liczyć i na nic wpływu nie mają. W normalnych demokracjach, gdzie obywatele są kimś powstają normalne obywatelskie i reprezentatywne partie polityczne, które są zakorzenione w społeczeństwie i reprezentuję szerokie rzesze obywateli mając ich w setkach tysięcy lub w milionach we własnych szeregach. Autorytet tych partii jest weryfikowany w drodze uczciwych, powszechnych, równych i wolnych wyborów a nie w wyniku urzędowego monopolu i wykluczenia z wyborów obywatelskiej konkurencji. CDU/CSU w Niemczech nie musi umierać ze strachu przed konfrontacją z niezależnymi, bo ma w swoich szeregach 650.000 najaktywniejszych obywateli z każdej wioski, powiatu czy gminy. Podobnie jak konkurencyjna SPD, która ma 500.000 członków. Takie partie nie muszą się bać wolnych wyborów. W USA w Partii Demokratycznej jest zarejestrowanych 45.000.000 rejestrowych członków, w Partii Republikańskiej 30.000.000 rejestrowych członków. Te partie kogoś reprezentują i się odpowiednio zachowują, więc też nie muszą odbierać obywatelom wyborczych praw, by istnieć i wygrywać wybory. A teraz sobie policz członków PO i PiS i znajdź w ich szeregach mi tam chociaż jednego zwykłego obywatela. Te partyjki to są mafie zdegenerowanych kolesi pozbawione całkowicie obywateli, autorytetu i kompetencji. To są zwykłe kreatury i atrapy medialne. Wyłączysz telewizor i ich w praktyce nie ma. Takie mafie nie mają prawa rządzić, a w wolnych wyborach znikłyby jak kamfora. I bardzo dobrze, bo państwo ma być wspólnym dobrem wszystkich obywateli a nie prywatną własnością koncesjonowanych karłowatych mafijek politycznych, których władza pochodzi wyłącznie od telewizji a nie od wolnej woli narodu wyrażonej w drodze demokratycznych, wolnych, powszechnych i równych wyborów. W normalnej demokracji pisowska i powska perwersja nie mogłaby powstać. Takie twory mogą powstać tylko w mafiokracji stworzonej dla politycznych mafii, które bezprawnie i po bandycku wyeliminowały obywateli z procesów wyborczych i przejęły monopol na władzę. Identyczny system jest zresztą w Rosji. To nie jest demokracja, lecz dyktatura nomenklatur bądź oligarchii partyjno-medialnych.
 • 2015-11-24 16:38 | snakeinweb

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  @ irasiad A dlaczego ty tutaj propagujesz terroryzm katolicki spod znaku IRA. I się nie tłumacz, że nick sobie dobrałeś przez przypadek. Każdy wie co to jest IRA.
 • 2015-11-24 16:51 | snakeinweb

  Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Myślę, że UE powinna w końcu uciąć Polsce dotacje unijne i przeznaczyć je na uchodźców w Europie. Każdy cent dany Polsce był zmarnowany i będzie zmarnowany. A obywatele zwłaszcza ci bezpartyjni, którym ustawowo wykluczono z życia politycznego kraju nie dopuszczając ich do wyborów do Sejmu, powinni również zaprzestać w miarę możliwości i bezpieczeństwa płacenia podatków. Każdy grosz wydany na nieswoje państwo jest też zmarnowany. Niech partyjni płacą, którzy mają monopol na posiadanie państwa. No taxation without representation - tak zaczęła swe dzieje demokracja amerykańska. Tak powinna się zacząć również polska demokracja i walka o podmiotowość polskich obywateli w polskim państwie. Uczciwy obywatel bezpartyjny na partyjnego okupanta stojącego ponad prawem podatków nie płaci. Skoro władza sobie swobodnie decyduje które prawa ją obowiązują, a które nie, to dlaczego inaczej ma postępować obywatel?
 • 2015-11-24 16:51 | snakeinweb

  No taxation without representation

  Myślę, że UE powinna w końcu uciąć Polsce dotacje unijne i przeznaczyć je na uchodźców w Europie. Każdy cent dany Polsce był zmarnowany i będzie zmarnowany. A obywatele zwłaszcza ci bezpartyjni, którym ustawowo wykluczono z życia politycznego kraju nie dopuszczając ich do wyborów do Sejmu, powinni również zaprzestać w miarę możliwości i bezpieczeństwa płacenia podatków. Każdy grosz wydany na nieswoje państwo jest też zmarnowany. Niech partyjni płacą, którzy mają monopol na posiadanie państwa. No taxation without representation - tak zaczęła swe dzieje demokracja amerykańska. Tak powinna się zacząć również polska demokracja i walka o podmiotowość polskich obywateli w polskim państwie. Uczciwy obywatel bezpartyjny na partyjnego okupanta stojącego ponad prawem podatków nie płaci. Skoro władza sobie swobodnie decyduje które prawa ją obowiązują, a które nie, to dlaczego inaczej ma postępować obywatel?
 • 2015-11-24 18:20 | snakeinweb

  Re:Rosyjski bombowiec zestrzelony nad Turcją. Kreml sprawdza, co może w relacjach z Zachodem

  Ciekawe kiedy Polityka i inne polskie media wyzbędą się PRL-owskiego nawyku, który nakazuje każdą wiadomość na temat 'wrażych sił imperializmu" ujmować w frazeologii "Żołnierza Wolności" i "Radia Tirana". Teraz imperialistę amerykańskiego zastąpił imperialista rosyjski, ale paskudny klimacik i frazeologia się utrzymała. Informacja powinna być neutralna i oddzielona od komentarza.
 • 2015-11-24 20:23 | snakeinweb

  Re:Powstał Komitet Obrony Demokracji – to reakcja na pierwszy tydzień rządów PiS

  @jakowalski Nic nie mylę, bo podstawowe fakty i specyfikę systemu amerykańskiego z grubsza znam i specjalnie użyłem przy partiach amerykańskich terminu "rejestrowych członków" a nie członków w sensie europejskim. Nie było moim celem wyjaśnianie szczegółów innych systemów politycznych lecz przedstawienie istotnej różnicy między zamkniętymi, wyalienowanymi społecznie tajniackimi mafiami kolesi udających w telewizji partie polityczne a otwartymi, wewnętrznie demokratycznymi, powszechnymi partiami politycznymi na zachodzie, w których życiu obywatele biorą czynny udział i mają coś oddolnie do gadania. USA są faktycznie z modelami europejskimi nieporównywalne a do tego w jednym modelu trudno opisywalne, bo procedury i zasady na przykład prawyborów mogą się diametralnie różnić od stanu do stanu. W niektórych stanach w prawyborach mogą uczestniczyć nawet obywatele nie będący rejestrowymi członkami partii, w innych to jest warunek uczestnictwa w prawyborach. Niemniej jednak w dojrzałych naturalnych demokracjach szyldy partyjne są raczej stałe, ale struktury organizacji partyjnych są bardzo otwarte na obywateli i dynamiczne są wewnętrzne procedury doboru najlepszych z najlepszych. Przy wszystkich różnicach jest to podobne w USA i w Niemczech. Natomiast w Polsce w tej ruskiej demokracji mafijne struktury udające partie są jak bunkier przeciwatomowy zamknięte przed obywatelami a 300 ciągle tych samych ryjów partyjno-medialnych przewija się od 25 lat w telewizji gadając w kółko to samo i zmieniając tylko od czasu do czasu partyjne szyldy dla picu. Patrz kreatury typu Palikot, Miller, Misi Kamiński, Ziobro, Kurski czy w końcu Kaczyński. Tylko śmierć i wypadki modyfikują naturalnie ich skład. Obywatel natomiast nie ma najmniejszego wpływu. Suma sumarum, demokracja musi być systemem otwartym opartym na autentycznej konkurencji gdzie każdy kto zdolny może spróbować swych sił. System otwarty musi spełniać podstawowe warunki, które przedstawiłem w poprzednim wpisie. Polska podobnie jak Rosja nie jest państwem demokratycznym, bo obywatele nie mają formalnie lub realnie wstępu do polityki w sposób suwerenny i niezależny od scentralizowanych nomenklatur partyjnych (czytaj mafii partyjnych) Komitety Obrony Demokracji są zatem bez sensu w warunkach polskich. Bo nie ma czego bronić. Trzeba zakładać komitety od wprowadzenia demokracji i przegonienia mafii politycznych od steru państwa. Tylko w systemie otwartym i demokratycznym zaczną powstawać oddolnie i naturalnie normalne, obywatelskie i powszechne partie a obywatele zaczną się czuć we własnym państwie jak u siebie w domu.
 • 2015-11-25 10:19 | snakeinweb

  Re:Mateusz Morawiecki: Milcząca twarz rządu

  To może jedyny facet z poczuciem wstydu w tym rządzie. Do tego zszargał znane nazwisko. Musi firmować poczynania zwykłych gangsterów i dyletantów, którzy już w pierwszych dniach udowodnili, że sobie nic nie robią z prawa, państwa i procesu legislacyjnego. Projekty ustaw pisane przez noc na kolenie i to dotyczące takich instytucji jak TK. Zaraz nadejdą podobne w zakresie systemów emerytur i szkolnictwa. Takie czasy. Nazwisko Morawiecki sięgnęło bruku i sławy Albina Siwaka. Ale facet przynajmniej się chowa ze wstydu.
 • 2015-11-25 10:47 | snakeinweb

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  @jakowalski Twierdzenie [b]Polska więcej do Unii dopłaca niż z niej otrzymuje[/b] z góry uniemożliwia jakąkolwiek sensowną dyskusję w strefie kulturowej wywodzącej się z starożytnej Grecji, Rzymu i Chrześcijaństwa. Już Arystoteles twierdził, że dyskusja ma sens tylko gdy obie strony miłują poznawanie prawdy i szanują wspólną bazę poznawczą. Oczywiste absurdy, kłamstwa i oszczerstwa nie podlegają żadnej dyskusji.
 • 2015-11-25 12:01 | snakeinweb

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  @kruk Według @irasiada trzeba "być ograniczonym", żeby nie wiedzieć co oznaczają trzy palce i co oznacza w nicku IRA. Intencje są oczywiste, z zapieranie się tego i wskazywania na Google, to jest objaw tego "ograniczenia" - według IRAsaida. Weź sobie słowa i sposób myślenia IRAsaida do serca, a mnie się nie czepia, bo i tak z góry wszystko wiadomoj.
 • 2015-11-26 11:46 | snakeinweb

  Re:„Anulowanie” wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Sejm stał się przybudówką prezesa

  Mieliśmy przez 25 lat demokrację fasadową, za którą kryła się dyktatura (monopol na władzę) mafii politycznych. Dziś fasada opada. Dyktatura mafii politycznych już się za fasadą demokracji nie kryje.
 • 2015-11-26 18:30 | snakeinweb

  Re:Stanisław Piotrowicz – poseł, który stał się twarzą walki PiS z Trybunałem Konstytucyjnym

  Brak denazyfikacji i dekomunizacji się na Polsce okrutnie mści. Ren piotrowski to tego najświeższy dowód.
 • 2015-11-27 13:48 | snakeinweb

  Re:Mateusz Morawiecki: Milcząca twarz rządu

  Tatuś powiedział, że ich prawo nie obowiązuje, bo oni są narodem a naród stoi wyżej. A synalek będzie firmował ukrywanie oficjalnych wyników śledztwa przeprowadzonego przez profesjonalistów od fizyki i lotnictwa i lansowanie wersji zamachowej objawionej szarlatanom i szamanom specjalizujących się na rozpuszczonej mgły. Mówiłem. Kiedyś był Albin Siwak. Dziś są Morawiccy.
 • 2015-11-30 10:30 | snakeinweb

  Re:Dwa województwa, w których PO pokonała PiS: jakie będą ich losy?

  Wybrzeże niegdyś inicjowało fale sprzeciwu wobec komuny, ostatecznie ze skutkiem. Dziś stanowi ostatnie bastiony oporu przeciwko recydywie postkomuny. Czas znowu zorganizować ruch oporu przeciwko dyktaturze partyjnej hołoty z Warszawy. Miała być normalna demokracja dla obywateli, ale nam nie wyszło. Skończyło się dyktaturą mafii medialno-partyjnych, czyli postsowiecką "demokracją" taką jak w Rosji, Białorusi i Ukrainie.
 • 2015-11-30 22:42 | snakeinweb

  Re:500 zł na dziecko: rodziny stracą zasiłki

  Czy pani redaktorka i redakcja Polityki naprawdę postulują, by mimo zwiększenia dochodów po otrzymaniu dodatku na dziecko rodziny zachowywały zasiłki socjalne ze względu na dochody poniżej minimum egzystencji? To trąci demagogią i rozpasaną postawą roszczeniową w stylu śp. Leppera.
 • 2015-12-01 15:07 | snakeinweb

  Cofnięcie reformy emerytalnej pogrzebie nadzieje o godziwych świadczeniach

  Nawet głupi wieśniak by się w końcu domyślił, że polityka "straszenia" ostatecznie zbankrutowała i przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Gdy się przez lata non stop straszy, to ludzie do strachów na Lachy się przyzwyczajają, obojętnieją, odrzucają straszenie en bloc. Widzę jednak, że do niektórych środowisk ta prosta prawda nie dociera, czego przykładem jest ten artykuł. Znowu straszy czymś niezdefiniowanym i nieokreślonym. Jak zabraknie w przyszłości na emerytury, to rząd da dodatek 1500 złotych na emeryta i będzie po problemie. A jak nie da to rządowi się powie do widzenia. Zresztą emerytury z nowego systemu i tak będą tragiczne i nie do przeżycia niezależnie od wieku przejścia na emeryturę. Co za różnica, czy rząd będzie odpłacał 200 czy 300 złotych do uzupełnienia minimum egzystencjalnego. 60 letnie emerytka bezie miała jeszcze siły, żeby sobie coś do emerytury i do dodatków socjalnych dorobić na lewo. Rząd jest od tego by rozwiązywać takie drobne problemy. Po co Autor wyborcę straszy? To zupełnie bez sensu. Nie straz pan tylko obiecaj 1500 na emeryta. To może wygrasz wybory. Podpisano: Wyborca pozbawiony realnych praw wyborczych (biernego i czynnego prawa wyborczego)
 • 2015-12-02 18:03 | snakeinweb

  Kosztowny plan PiS zaczyna się realizować. Grozi nam grecki scenariusz?

  Z tym budżetem oczywiście autor ma rację, ale ... Krytyka i przeciwstawianie się dodatkom na dzieci jest już dzisiaj polityczną głupotą. Dodatki na dzieci to zbyt konkretny i namacalny zysk dla szerokich rzesz polskiego społeczeństwa. A w katastrofalnej sytuacji demograficznej jest również uzasadniony merytorycznie i politycznie. Należy się pogodzić z tym, że jest to fakt dokonany i już na stale wpisany w politykę rodzinną i demograficzną państwa. Nie potrafię sobie wyobrazić siły politycznej z wyjątkiem samobójców z mentalnością terrorystów ISIS, która spróbuje wycofać się z tego rozwiązania, a tym bardziej, która w przyszłości spróbuje 2 milionom rodzinom odebrać ten dodatek będący już w puli praw nabytych. Tak więc robienie sporu w tym akurat punkcie i ustawianie linii frontu z PiSem jest co najmniej nierozsądne i stawia przeciwników PiS-u na z góry straconej pozycji. Moim zdaniem trzeba zaakceptować, że dodatek na dzieci staje się praktycznie nienaruszalnym standardem polityki rodzinnej i demograficznej państwa. Nieprzyjmowanie tego do wiadomości jest objawem utraty kompetencji politycznych. Scenariusz grecki nam grozi, gdy ten dodatek dla dzieci stanie się początkiem spirali dalszych roszczeń i przedmiotem licytacji w następnych pseudo-wyborach.
 • 2015-12-02 18:03 | snakeinweb

  Nowa Gracja

  Z tym budżetem oczywiście autor ma rację, ale ... Krytyka i przeciwstawianie się dodatkom na dzieci jest już dzisiaj polityczną głupotą. Dodatki na dzieci to zbyt konkretny i namacalny zysk dla szerokich rzesz polskiego społeczeństwa. A w katastrofalnej sytuacji demograficznej jest również uzasadniony merytorycznie i politycznie. Należy się pogodzić z tym, że jest to fakt dokonany i już na stale wpisany w politykę rodzinną i demograficzną państwa. Nie potrafię sobie wyobrazić siły politycznej z wyjątkiem samobójców z mentalnością terrorystów ISIS, która spróbuje wycofać się z tego rozwiązania, a tym bardziej, która w przyszłości spróbuje 2 milionom rodzinom odebrać ten dodatek będący już w puli praw nabytych. Tak więc robienie sporu w tym akurat punkcie i ustawianie linii frontu z PiSem jest co najmniej nierozsądne i stawia przeciwników PiS-u na z góry straconej pozycji. Moim zdaniem trzeba zaakceptować, że dodatek na dzieci staje się praktycznie nienaruszalnym standardem polityki rodzinnej i demograficznej państwa. Nieprzyjmowanie tego do wiadomości jest objawem utraty kompetencji politycznych. Scenariusz grecki nam grozi, gdy ten dodatek dla dzieci stanie się początkiem spirali dalszych roszczeń i przedmiotem licytacji w następnych pseudo-wyborach.
 • 2015-12-02 20:05 | snakeinweb

  Re:Sejmowa awantura o Trybunał Konstytucyjny. Protesty przed Sejmem: Hańba!

  Jakbym był partyjnym, to też bym się wkurzył na miejscu opozycji. Ale na szczęście jestem bezpartyjny, więc ten spór między partyjną hołotą mnie nie dotyczy. My bezpartyjni nie mamy prawa w Polsce zgłaszać sowich kandydatów i na nich głosować. Pozbawiono nas praw wyborczych w wyborach do Sejmu, więc nam raczej nie wypada w tych wyborach głosować i się w spory partyjne wtrącać. To ma ten minus, że człowiek czuje się z państwa i z polityki nieco wykluczony. Ale ma też ten plus, że nie trzeba się specjalnie przejmować sporami w tym partyjnym bajzlu.To ich partyjne państwo i ich wewnątrzpartyjna sprawa.
 • 2015-12-04 00:00 | snakeinweb

  Re:Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie rozwiązuje kryzysu konstytucyjnego

  Ten kryzys może rozwiązać już tylko armia lub obywatelski Majdan. Prezydent i sejm postawił się ponad prawem tym samym delegalizując się i wyjmując spod prawa. A rozwiązaniem jest tylko wprowadzenie [b]normalnej demokracji ze swobodnym prawem udziału wszystkich obywateli w procedurach demokratycznych[\b]. Mafie polityczne powinny być zdelegalizowane, a proces tworzenia partii politycznych powinien być zainicjowany od zera wzorując się na prawie niemieckim (obowiązkowa otwartość. oddolnośći demokratyzm wewnętrzny działań partii, zaskarżalność decyzji partyjnych przed sądami powszechnymi, jawność, finansowanie partii według wpłaconych składek lub liczby aktywnych członków, obowiązkowe prawybory kandydatów na kandydatów wyłącznie z grona członków zamieszkujących stale dany okręg wyborczy z rygorystycznym zakazem wtrącania się w przebieg wyborów innych organów partyjnych - szczegóły tego systemu można wyczytać tutaj: http://wp.me/p44k8w-C) Nierząd PiS-u to tylko ukoronowanie zdegenerowanego systemu mafiokracji i zawłaszczenia państwa przez oligopol wyalienowanych społecznie nomenklatur medialno-partyjnych. "Demokracja bez obywateli z zakazem wstępu dla obywateli" musiała się tak skończyć.
 • 2015-12-04 13:32 | snakeinweb

  Re:Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie rozwiązuje kryzysu konstytucyjnego

  [b]Dziwny błąd wystąpił. Próbuję w podobnie dziwaczny sposób naprawić.[/b]
 • 2015-12-04 13:59 | snakeinweb

  Rewolucja czy zamach stanu?

  Całe szczęście, że jestem obywatelem bezpartyjnym i jako wyjęty ustawowo spod prawa wyborczego nie muszę (i nie wypada mi) na te sitwy partyjne głosować. Gdybym oddał głos na tę partyjną hołotę, to dziś musiałbym się chyba palić ze wstydu i cierpieć potężne wyrzuty sumienia. My bezpartyjni tę partyjną hołotę kiedyś rozliczymy, jak nam oddadzą prawa wyborcze i dopuszczą do wyborów do Sejmu, . Zrobimy to kartką wyborczą głosując na swoich. Dzisiaj jednak nie mamy prawa udziału w wyborach do Sejmu, więc nie mamy fizycznych możliwości by przegonić te bandy partyjne z Sejmu i z polityki. Możemy tylko patrzeć biernie, co się dzieje.
 • 2015-12-04 13:59 | snakeinweb

  Szczęście bezpartyjnych

  Całe szczęście, że jestem obywatelem bezpartyjnym i jako wyjęty ustawowo spod prawa wyborczego nie muszę (i nie wypada mi) na te sitwy partyjne głosować. Gdybym oddał głos na tę partyjną hołotę, to dziś musiałbym się chyba palić ze wstydu i cierpieć potężne wyrzuty sumienia. My bezpartyjni tę partyjną hołotę kiedyś rozliczymy, jak nam oddadzą prawa wyborcze i dopuszczą do wyborów do Sejmu, . Zrobimy to kartką wyborczą głosując na swoich. Dzisiaj jednak nie mamy prawa udziału w wyborach do Sejmu, więc nie mamy fizycznych możliwości by przegonić te bandy partyjne z Sejmu i z polityki. Możemy tylko patrzeć biernie, co się dzieje.
 • 2015-12-05 15:26 | snakeinweb

  Re:„The Economist”: Polska nowym utrapieniem Europy

  [i]Geniusz demokracji polega na tym, że wyborcy mogą pozbyć się rządu bez psucia państwa,[/i] Sęk w tym, że Polacy nie mają od 20 lat tej możliwości a panującą dyktatatura nomenklatur partyjnych może być usunięta tylko powszechnym buntem paraliżującym kraj lub czynem zbrojnym. Może Wielka Brytania podeśle nam paru wojowników dżihadu bo my w Polsce straciliśmy już trochę praktyki. Polacy nie mają możliwości zgłaszać suwerennie swoich kandydatów w wyborach do Sejmu bez pośrednictwa i akceptacji koncesjonowanych gangów partyjnych z Warszawy. Tak jak w komunie Polacy mogą tylko zatwierdzać wcześniej przygotowane listy wiernych sług partyjnej sitwy. Brytyjczykom jak widać się w łbie nie mieści jak funkcjonują wschodni postsowieckie systemy. Myślą, że tak jak u nich każdy obywatel staje do wyborów bez pytania się jakiś sitw partyjnych po wpłaceniu 500 funtów aukcji i zebraniu 10 podpisów. W Polsce, żeby zgłosić swoją kandydaturę trzeba najpierw obrobić 3 banki, założyć własną ogólnopolską mafię albo odziały zbrojne ISIS, zrobić własną Rewolucją Październikową a potem wprowadzić własną dyktaturę na przykład proletariatu. Droga prostsza to uzyskać koncesję na kandydata na posła od już koncesjonowanej mafii. Ale to na jedno wychodzi, bo porządny człowiek w takie układy nigdy nie wchodzi.
 • 2015-12-08 14:36 | snakeinweb

  Re:Kryzys Platformy może dać PiS większość do zmiany konstytucji

  Sonaże to nie zaplecze sopłeczne. Polskie partie charakteryzuje właśnie to, że nie mają w ogóle zaplecza społecznego. Pewnym odstępstwem od tej reguły jest PSL. Jaki jest sens zmiany Konstytucji skoro Konstytucję w Polsce każdy olewa a co drugi punkt już dzisiaj nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością? To tak jakby wymieniał zużytą rolkę papieru toaletowego na inną zużytą rolkę papieru toaletowego. Najpierw trzeba przywrócić szacunek do Konstytucji i do prawa w ogóle, a potem można poważne dyskutować o możliwych zmianach.
 • 2015-12-15 15:09 | snakeinweb

  Re:Widzisz tu okrąg? Odpowiedź na to pytanie zaskakująco dużo o nas mówi

  Porażający jest infantylizm tej "zagadki".
 • 2015-12-15 17:51 | snakeinweb

  Re:Jestem Polakiem najgorszego sortu. Czyli kim?

  Ja jako Polak najgorszego z najgorszych sortów, czyli obywatel bezpartyjny jestem równo wycinany na forach partyjnych. Tych PO-wskich i tych PiS-owskich. Taki już los. I taki klimat.
 • 2015-12-15 19:54 | snakeinweb

  Re:Jestem Polakiem najgorszego sortu. Czyli kim?

  Polacy mają dość długie tradycje i doświadczenie bycie gorszym sortem podludzi oraz sztuki dialogu i okazywania należnego szacunku nadludziom wyższego sortu reprezentującym Rasę Panów. Teraz niech się PiS martwi.
 • 2015-12-15 23:35 | snakeinweb

  Re:Jest wniosek do prokuratury o zbadanie sprawy lisa z pisowskiego marszu

  Nie chcę bronić tego obrzydlistwa, ale skąd autorka wie. że zwłoki były "umęczone" i do tego złapane we wnyki? Mam nadzieję, że Autorka nie brała udziału w zamęczeniu tego i innych zwierząt.
 • 2015-12-15 23:59 | snakeinweb

  Re:Jestem Polakiem najgorszego sortu. Czyli kim?

  @Slawomirski Ja jestem Polakiem wprawdzie gorszego sortu, ale jestem narodem i mnie prawo jakieś prawo i wybory nie zobowiązują, a Sejm i rząd PiS-u może mi naskoczyć, bo rządów ludzi lepszego sortu nie uznaję. Takie już mam pryncypia od czasów nadludzi i rządów gubernatora Franka. Interes narodu stoi wyżej niż prawo. Poza tym wybory do Sejmu były oszukane i są nieważne. PiS niby dostał 37 % ważnych głosów a opozycja zasiadająca w Sejmie 45% ważnych głosów a opozycja cała nawet 63% głosów. Jakim prawem PiS ma w Sejmie 51% mandatów? Ile zapłaciliście PKW za tak bezczelne sfałszowanie wyników wyborów? To mają być wybory proporcjonalne i uczciwe? Więc nie becz już za tym pisem, bo się rozpłaczę ze śmiechu. Ten rząd trzeba najszybciej obalić, bo pochodzi z sfałszowanych wyborów i do tego składa się z typków lepszego sortu. Każdy szanujący się Polak gorszego sortu na patriotyczny obowiązek rozwalać osobników mianujących się Rasą Panów. Dzisiaj ten wasz bezczelny Fuehrer powieidział, że nie wolno porównywać nadludzi z Gestapo z bandytami z AK, czyli ludźmi gorszego sortu.Wkurzyłem się dzisiaj. Dnie wasze są już liczone.
 • 2015-12-16 15:04 | snakeinweb

  Re:Co zakłada złożony nocą projekt nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

  PiS nie ma ludzi, nie ma żadnych kompetencji, nie ma również rozwiązań i projektów ustaw schowanych w szufladzie. PiS w sumie sam nie liczył, że dojdzie do władzy, a został wybrany raczej przez nieporozumienie u wręcz obrzydzenie ogromnej większości społeczeństwa do całej sfery polityki. Teraz jedyne co PiS może zrobić, to odstawiać hucpy i zadymy przy pomocy wyzwisk, prowokacji i ustaw spisanych przez SMS-y i na kolanie. Więc robi to co najlepiej umie i stąd takie "ustawy". Ja się tam nie martwię. Ten PiS ostatecznie kompromituje całą tę dyktaturę sitw partyjnych i pseudo-demokrację. Jest ukoronowaniem zdobyczy III RP oraz odchodem umysłowym tak zwanych polskich elit. im szybciej ten cały konstrukt pójdzie na dno tym dla Polski i dla Polaków lepiej. Budowę państwa należy rozpocząć od nowa zaczynając od ordynacji wyborczej do Sejmu spełniającej standardy demokratyczne (patrz: http://wp.me/p44k8w-lS ) oraz od precyzyjniejszego uregulowania ustroju partii politycznych najlepiej wzorując się na Niemczech (patrz: http://wp.me/p44k8w-C ) Państwo bez obywateli nie może funkcjonować, a partie bez obywateli powinny być do wyborów nie dopuszczane. Tę wyalienowaną społecznie sitwę partyjniacką należy w końcu jak raka złośliwego narosłego na państwie usunąć.
 • 2015-12-17 13:07 | snakeinweb

  Wstyd prezydenta, wstyd za prezydenta

  Dla mnie ten pan od momentu krzywoprzysięstwa, ataku na Konstytucję i przerwania ciągłości państwa oraz jego instytucji nie jest już prezydentem. Kim jest nie będę tutaj mówił. Nie tego pana powinno być komuś wstyd, tylko systemu, który sektom i mafiom politycznym oddał to państwo na prywatną własność i monopol na wybieralność. Stąd takie a nie inne osobniki są na świeczniku władzy. Polityczny system selekcji negatywnej wydał swoje trujące owoce. Ale już korzenie są zatrute.
 • 2015-12-17 13:07 | snakeinweb

  Mi nie wsyd.

  Dla mnie ten pan od momentu krzywoprzysięstwa, ataku na Konstytucję i przerwania ciągłości państwa oraz jego instytucji nie jest już prezydentem. Kim jest nie będę tutaj mówił. Nie tego pana powinno być komuś wstyd, tylko systemu, który sektom i mafiom politycznym oddał to państwo na prywatną własność i monopol na wybieralność. Stąd takie a nie inne osobniki są na świeczniku władzy. Polityczny system selekcji negatywnej wydał swoje trujące owoce. Ale już korzenie są zatrute.
 • 2015-12-18 13:18 | snakeinweb

  Re:Krajobraz po bitwie. Czy zmiany PiS da się cofnąć, kiedy już straci władzę?

  W ramach programu naprawy państwa po PiS-ie (a raczej POPiS-ie) radzę również: a) Zmienić istotnie ustawę o partiach politycznych, która ostatecznie uniemożliwi kryminalizację partii politycznych wymuszając od nich przestrzeganie prawa i zasad demokratycznych (decyzyjność oddolna, jawność, zaskarżalność sądowa, finansowanie według liczby aktywnych, płacących składki członków, obowiązek suwerennych prawyborów kandydatów na poziomie właściwych okręgów wyborczych) Jako wzorzec proponuję rozwiązania niemieckie [link=http://wp.me/p44k8w-C ]"Porównanie ustroju partii politycznych w Polsce i w Niemczech"[/link] b) Odebrać partiom monopol partycypacyjny w wyborach do Sejmu oraz znieść apartheid polityczny obywateli bezpartyjnych i niezależnych. Nie ma lepszego bicza na cały system partyjny oraz metody jego obywatelskiej kontroli niż uczciwa i otwarta konkurencja polityczna na poziomie regionów. Czyli należy wprowadzić normalną demokrację z uszanowaniem biernych i czynnych praw wyborczych wszystkich obywateli. Najprostszy sposób to zlikwidowanie minimalnej liczny kandydatów na listach wyborczych z równoczesnym zlikwidowaniem progów wyborczych dla wszystkich albo tylko dla podmiotów wystawiających swe listy tylko w jednym okręgu wyborczym.
 • 2015-12-18 13:25 | snakeinweb

  Re:Krajobraz po bitwie. Czy zmiany PiS da się cofnąć, kiedy już straci władzę?

  PS. PO nie miała żadnego miłosierdzia do PiS, lecz je szanowała, chroniła jak oka i pompowała jako jedynego uzasadnienia własnego istnienia fundamentu własnej strategii wyborczej polegającym na terroryzowaniu psychicznym Polaków. Gdyby nie było PiS-u i Kaczyńskiego to by wyciągnęli Trynkiewicza z psychiatryka i zrobili z niego "wielkiego męża stanu". To dotyczy również całego świata mediów, którzy PiS nieustannie pompowali. I dalej pompują.
 • 2015-12-18 13:54 | snakeinweb

  Re:Jak nakarmić partyjny aparat, czyli urzędnicy do wymiany

  To jest pewna forma hipokryzji. PiS się właśnie cieszy, że właśnie działa zasada TK-My. A opozycja się oburza i gniewa, że TK-Ich. Parę miesięcy wcześniej było całkiem odwrotnie. To jest normalne w systemie, w którym państwo jest zwyczajowo własnością i łupem dla partyjnych sitw. Od początku ten system jest tak pomyślany i skonstruowany. A PiS jest zwyczajnie wygłodzony i nie musi się z nikim dzielić. Więc wygląda to mniej apetycznie niż zwykle.
 • 2015-12-18 14:22 | snakeinweb

  Re:Nocny atak Macierewicza na Centrum Kontrwywiadu NATO. To pachnie jakąś tragifarsą

  Agentura rosyjska przejmuje ośrodki NATO. Ale ubaw. A lud polski wprawdzie głosuje jak i w komunie głosował nawet w 97%, ale nie wybiera też jak w komunie. Żeby wybierać trzeba mieć wolność wyboru i wybór oraz pełnię czynnych i biernych praw wyborczych. A tego lud polski nie ma. Może tylko zatwierdzać koncesjonowane sitwy pokazane mu w telewizji. Też jak w komunie.
 • 2015-12-18 14:37 | snakeinweb

  Wiele hałasu o noc. Nocna akcja MON zaszkodzi nam głównie wizerunkowo

  To kolejny przypadek bezsensownej akcji zrobionej specjalnie w taki sposób, żeby media biły pianę i mówiły o PiS-ie. To jest stała strategia PiS-u i sposób na jego istnienie i bardzo wspierana przez ogół mediów. Tutaj, niemal wyjątkowo, Autorzy próbują nadać odpowiednie proporcje zdarzeniu, co się chwali. Niemal wszystko co robi PiS, robi właśnie w ten sposób dla zapuszczanie zasłony dymnej nad swoimi faktycznymi bezeceństwami. Takimi choćby jak atak na instytucję Trybunału Konstytucyjnego i zasadę trójpodziału władz. Im więcej bicia piany wokół spraw nieistotnych tym łatwiej przepchnąć w zgiełku te sprawy istotne. Innym przykładem takiego działania było ułaskawienie nieskazanego prawomocnie Kamińskiego. Krok zupełnie bez znaczenia merytorycznego i bez sensu. Można było czekać i ułaskawić po skazaniu. Ale nie, miało właśnie skręcać kiszki, wywołać zgorszenie i sprowokować setki godzin dyskusji przez tygodnie z udziałem setek specjalistów, publicystów i ekspertów. A te dyskusje były podobnie jak i samo ułaskawienie zupełnie bezprzedmiotowe i bez sensu. A trzeba było potraktować ten przypadek właśnie tak jak Autorzy w tym przypadku. Stwierdzić, że jest to bez większego znaczenia i machnąć ręką.
 • 2015-12-18 14:37 | snakeinweb

  Hucpa

  To kolejny przypadek bezsensownej akcji zrobionej specjalnie w taki sposób, żeby media biły pianę i mówiły o PiS-ie. To jest stała strategia PiS-u i sposób na jego istnienie i bardzo wspierana przez ogół mediów. Tutaj, niemal wyjątkowo, Autorzy próbują nadać odpowiednie proporcje zdarzeniu, co się chwali. Niemal wszystko co robi PiS, robi właśnie w ten sposób dla zapuszczanie zasłony dymnej nad swoimi faktycznymi bezeceństwami. Takimi choćby jak atak na instytucję Trybunału Konstytucyjnego i zasadę trójpodziału władz. Im więcej bicia piany wokół spraw nieistotnych tym łatwiej przepchnąć w zgiełku te sprawy istotne. Innym przykładem takiego działania było ułaskawienie nieskazanego prawomocnie Kamińskiego. Krok zupełnie bez znaczenia merytorycznego i bez sensu. Można było czekać i ułaskawić po skazaniu. Ale nie, miało właśnie skręcać kiszki, wywołać zgorszenie i sprowokować setki godzin dyskusji przez tygodnie z udziałem setek specjalistów, publicystów i ekspertów. A te dyskusje były podobnie jak i samo ułaskawienie zupełnie bezprzedmiotowe i bez sensu. A trzeba było potraktować ten przypadek właśnie tak jak Autorzy w tym przypadku. Stwierdzić, że jest to bez większego znaczenia i machnąć ręką.