Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(50)
Komentarze użytkownika: makaron530
 • 2013-06-30 09:00 | makaron530

  Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Ciekawe obserwacjie. PO to nie moja bajka,ale z krutkich przekazow TV mozna bylo wyczuc strach w wypowiedziach Tuska.Obawial sie Schetyny,i nadal nie jest pewien(co autor slusznie zauwarzyl) Co do Gowina,wyraznie wygania go z PO mowiac o lojalnosci.Typowe dla dyktatu. Ogolnie sposob wypowiadania sie Tuska,przypominalo kogos z zachodu z lat 30tych tyle,ze nie krzyczal tak glosno jak pierwowzor.
 • 2013-06-30 09:00 | makaron530

  kongres

  Ciekawe obserwacjie. PO to nie moja bajka,ale z krutkich przekazow TV mozna bylo wyczuc strach w wypowiedziach Tuska.Obawial sie Schetyny,i nadal nie jest pewien(co autor slusznie zauwarzyl) Co do Gowina,wyraznie wygania go z PO mowiac o lojalnosci.Typowe dla dyktatu. Ogolnie sposob wypowiadania sie Tuska,przypominalo kogos z zachodu z lat 30tych tyle,ze nie krzyczal tak glosno jak pierwowzor.
 • 2015-06-20 18:30 | makaron530

  Re:Kopacz na Konwencji PO: Przepraszamy za błędy i walczymy o zwycięstwo

  Dziwne stawianie na mlodych, owszem w pierwszych rzędach mlodzi siedzieli, ale tylko siedzieli. Już gdy doszlo do rozdziału stanowisk "programowych" młodzi -tylko siedzieli- . Swoją drogą, jak będzie funkcjonował, pracował min. zdrowia ? Do dziś miał wiele do wykonania, w t/z międzyczasie jeszcze operacje a tu jeszcze jedno zadanie. Stare przysłowie powiada <dwu srok za ogon zlapać się nieda>, można się tylko domyślać, że w MZ nic się nie zmieni i to na pewno "pomoże" PO. Dla Polski i Polaków na pewno lepiej.
 • 2015-07-09 14:05 | makaron530

  Re:Pomysły PiS na zmiany w wymiarze sprawiedliwości: „Wieje grozą”

  W Polsce potrzebny jest jednak "anioł śmierci", wyciąć w pień wszystkich powyżej lat 15 włącznie ze mną. Ta mentalnośc, sposób myślenia, to wszystko sprawia, że to zawsze będzie DZIKI kraj. Bez przerwy straszenie PiS -em, ciągle tylko jedna strona ma rację a tak naprawdę co dziś mamy ? 100 lat za Afryką. Policja jaest antyspołeczna, sądy uniewinniają na podstawie prawa z obłoków. Żadna instytucja państwowa nie funkcjonuje normalnie. Jeden wielki BURDEL, jak stwierdził Sienkiewicz "c... ... i komieni kupa" i to akurat prawda.
 • 2015-07-27 17:16 | makaron530

  Re:Każdy Polak za aferę SKOK-ów zapłacił już 80 zł

  To ja w takim razie domagam się zwrotu tych 80 zł. Bo co mnie to obchodzi, że instytucje państwowe utrzymujące się z podatków, nie zareagowały w odpowiednim czasie. A co do wielkości afer, to trzeba doliczyć aferę stadionową z Madonną i Muchą w roli głównej
 • 2015-07-30 19:11 | makaron530

  Re:Radio Maryja znieważa prezydenta Komorowskiego, Kościół nie reaguje

  Do tej pory autora tego tekstu dażyłem umiarkowanym szacunkiem, bo ogólnie t/z dziennikarzy i publicystów szacunkiem nie dażę. Osobiście nie słucham wymienionego radia a tym bardziej nie uczestniczę w rozmowach, ale jeżeli się widzi tylko jedną stronę medalu, to niestety, ocena jest subiektywna. Ani słowa o red. Lisie, który kilka lat temu, swych czytelników i telewidzów nazwał WIELKIMI GŁUPCAMI, który potrafi po dziś dzień opluwać, ani słowem o red. Olejnik, która potrafi zadać pytanie i zaczętą odpowiedzi przerwać, by pużniej wykożystać pojedyńcze słowo. Nie kto inny tylko wy, t/z dziennikarze i publicyści wprowadziliście do języka polskiego określenia nie adekwatne do zdażeń, sytuacji, okoliczności. Całkowita wina na ten stan debat publicznych leży po waszej stronie i ten tekst jest tego dowodem.
 • 2015-08-21 14:10 | makaron530

  Nie złośiwa

  ...Gdybym bała złośliw... . ... Jeśli Andrzej Duda... .. prezydent Bronislaw Komorowski... . Szanowna Ewo Kopacz, z mojej strony też nie złośliwie pominołem "premier", tak jak nie zlośliwie pomineła pani "prezydent", przed Andrzej Duda. Zato złośliwie tytułuje p. byłego prezydenta "prezydent". Cała ta wypowieź, to wiec wyborczy, nic merytoryki, zero konkretnych argumentów i ingerencja w uprawnienia prezydenta. Nie dziwi to wcale kogoś, kto doskonale pamięta postępowanie premiera Tuska i ów czesnego marszałka sejmu Komorowskiego w stosunku do śp. prezydenta Kaczyńskiego. Tyle, że już teraz ludzie się nabrać na to nie dadzą i ani misiu, ani Lis nie pomoże.
 • 2015-08-23 11:30 | makaron530

  Re:Łukaszenka uwalnia wszystkich więźniów politycznych. Bo idą wybory

  Łukaszeka powiedział "Polsce przydało by się więcej demokracji" - Święte słowa, ale już nie dlugo dorównamy.
 • 2015-09-21 16:40 | makaron530

  Re:Emerytury według prezydenta Dudy: dlaczego będzie gorzej?

  Ta pano , to pracownik ZUS-u ???. Gorzej jak jest, tojuż być nie może.
 • 2015-10-29 17:36 | makaron530

  Re:Polska pod rządami PiS

  Peła władza. Osiem lat temu: wygrywa PO i tworząd rząd z PSL, po katastrowie smoleńskiej prezydentem zostaje B. Komorowski. Kolejne wybory parlamentarne ponownie wygrywa PO i koalicja jak wcześniej, ale sensat 90% też dla PO - pełna władza. W tedy "mądrzy", co o pełni władzy mówią dzisiaj nie widzieli. Nasuwa się pytanie, czy czytelników uważją za kretynów, czy sami są kretynami ?
 • 2015-11-06 19:43 | makaron530

  Skleroza nie boli.

  Dobrało się kilku dziadków (ja też dziadek) i dziwnie wszystkim skleroza się udzieliła. W 2011 roku D. Tusk ponownie tworzył rząd, trwało to ponad TRZY tygodnie, dziatki skrelotyki zapomnieli, albo wtedy uważali to za normalne a dziś mają inną normalność.
 • 2015-11-28 13:03 | makaron530

  Poliglota

  Treści nie czytamłem więc nie komentuje, mam własne zdanie na ten temat, PiS postętępuje slusznie inaczej zobowiązań by nie dotrzymał. Informacyjnie, autor tekstu jest bardzo zdolnym człowiekiem. Lata temu, jeszcze za komuny czytał wiadomości w tv 2 "Panorama",w jednym z wydań "rozszyfrował" skrut AIDS, brzmiało to tak: AIDIES.
 • 2015-12-19 12:46 | makaron530

  Kłamstwo

  Tydzień temu na manifestacji Komitetu Odebrania Demokracji było KILKANAŚCIE tyś. ludzi, nie kilkadzieśąt. KILKADZIESIĄT było na manifestacji niedzielnej zorganizowanej przez PiS w rocznicę stanu wojennego. Takie manipulacje doprowadzily do tego, że Polska jest ciągle DZIKIM krajem. Wszystko "na głowie" stoi.
 • 2015-12-25 11:32 | makaron530

  Trybunał o zakłamaniach na swój temat: TK nie jest reliktem komunizmu

  1) Polski TK jest reliktem systemu komunistycznego, to, że w innej części Europy został wymyślony i stosowany w cześniej, nie ma nic wspólnego z powołaniem tej instytucji w Polsce, w Polsce powstał w 82 r.(o czym nie wspomniano), działalność zaczoł jak podene. 2) W każdej ustawie w parlamencie wnoszone są poprawki, p. sędziowie ani słowem się nie odezwali, gdy w tym przypadku poprawki były wnoszone. Przypomnę inną, z przed ośmiu lat ustawę o mediach publicznych, nad nią pracowali eksperci, po wprowadzeniu poprawek przez posłów PO i PSL-u, ekspreci się oficjali wycofali, twirdząc, że w ich wersji ustawa była całkiem inna. Sędziowie z TK cichutko siedzieli czekając z uśmiechem -bedziemy jednogłośni. 3) Nie jest najwyższą władzą ustawodawczą, ale najwuższą władzą blokującą ustawy. W jednomyślnym składzie, blokuje nie te złe, ale TO CO CHCE. 4) Ja prawnikiem nie jestem, więc tylko opieram się na opiniach, są za tak i są za nie. 5) Jak wyżej 6) Prawo zezwala, ale jak sami napisali, to prowo tworzyli sędziowie TK, czyli sami dla siebie mając za nic tych, którzy naich pensje płacą podatki. Tempo rozpatrywania spraw pokazuje wyrażnie jak efetktywaną jest praca sędziów w TK. Jak się pracuje na uczelni, nie można normalnie pracować w TK. To tak jakby kierowca (ja) prowadził dwie ciężarówki na raz, nie da się. Bardziej realny przykład, murzaż może budować kilka domów jednocześnie, w każdy dzień tygodnia każdy dom po trochu, każdy z tych domów powstanie, ale w długim czasie. Tak pracuje obecnie nasz TK.
 • 2015-12-25 11:32 | makaron530

  Sześć przekłamań

  1) Polski TK jest reliktem systemu komunistycznego, to, że w innej części Europy został wymyślony i stosowany w cześniej, nie ma nic wspólnego z powołaniem tej instytucji w Polsce, w Polsce powstał w 82 r.(o czym nie wspomniano), działalność zaczoł jak podene. 2) W każdej ustawie w parlamencie wnoszone są poprawki, p. sędziowie ani słowem się nie odezwali, gdy w tym przypadku poprawki były wnoszone. Przypomnę inną, z przed ośmiu lat ustawę o mediach publicznych, nad nią pracowali eksperci, po wprowadzeniu poprawek przez posłów PO i PSL-u, ekspreci się oficjali wycofali, twirdząc, że w ich wersji ustawa była całkiem inna. Sędziowie z TK cichutko siedzieli czekając z uśmiechem -bedziemy jednogłośni. 3) Nie jest najwyższą władzą ustawodawczą, ale najwuższą władzą blokującą ustawy. W jednomyślnym składzie, blokuje nie te złe, ale TO CO CHCE. 4) Ja prawnikiem nie jestem, więc tylko opieram się na opiniach, są za tak i są za nie. 5) Jak wyżej 6) Prawo zezwala, ale jak sami napisali, to prowo tworzyli sędziowie TK, czyli sami dla siebie mając za nic tych, którzy naich pensje płacą podatki. Tempo rozpatrywania spraw pokazuje wyrażnie jak efetktywaną jest praca sędziów w TK. Jak się pracuje na uczelni, nie można normalnie pracować w TK. To tak jakby kierowca (ja) prowadził dwie ciężarówki na raz, nie da się. Bardziej realny przykład, murzaż może budować kilka domów jednocześnie, w każdy dzień tygodnia każdy dom po trochu, każdy z tych domów powstanie, ale w długim czasie. Tak pracuje obecnie nasz TK.
 • 2015-12-25 16:05 | makaron530

  Re:Trybunał o zakłamaniach na swój temat: TK jest reliktem komunizmu

  Re:Trybunał o zakłamaniach na swój temat: TK jest reliktem komunizmu. A cenzor gorszy jak SB-ek z PRL-u.
 • 2015-12-26 11:12 | makaron530

  Re:Trybunał o zakłamaniach na swój temat: TK nie jest reliktem komunizmu

  Moim zdaniem bardzo cele wnioski. Faktycznie, otych pozornie drobnych zmianach nic nie słychać, a wiele to wyjaśnia i możliwości łobuzerskie daje.
 • 2015-12-31 16:33 | makaron530

  Macierewicz gotuje na wizji i dyskutuje o „zbrodni smoleńskiej”

  Szanowna redakcjo, informuje (o czym doskonale wiecie), żed tv Republika powstal z inicjatywy prywatnch osób -dzennikarzy, którzy z propagandą nie chcieli mieć nic wspolnego. O aspiracjach narodowej tv na pewno nie mażą w przeciwieństwie do innych stacji, szczególnie tej tworzonej przez WSI.
 • 2015-12-31 16:33 | makaron530

  TV republika

  Szanowna redakcjo, informuje (o czym doskonale wiecie), żed tv Republika powstal z inicjatywy prywatnch osób -dzennikarzy, którzy z propagandą nie chcieli mieć nic wspolnego. O aspiracjach narodowej tv na pewno nie mażą w przeciwieństwie do innych stacji, szczególnie tej tworzonej przez WSI.
 • 2016-01-05 13:16 | makaron530

  Re:Janusz Wojciechowski o areszcie dla prof. Andrzeja Rzeplińskiego

  Czytałem to co mówił Wojciechowski i znam działalność polityczną. W obu tematach (by nie użyć kłamstwo) są nie scisłości. "płynnie przeszedł do PSL-u"; nigdzie nie przechodził, kłamczuszku, ZSL zmienił nazwę i wszyscy jego członkowie z ZSL-owców stali się PSL-owcami. Prubował to wykierować w stronę centroprawicową, ale się nie udało, powstał odłam, ale się rozpad. Co do aresztu. Można to traktowć jako sugestię, lub jako wypowiedź prawnika. Były podane konkretne podstawy prawne, bez żadnej sugestii dla nowo wybranych sędziów TK. Może było uzgadniane, ale nawet półsłowa nie padło w wypowiedzi Wojciechowskiego.
 • 2016-01-06 10:05 | makaron530

  Re:Apel Towarzystwa Dziennikarskiego o solidarność w obronie niezależności mediów publicznych.

  Towarzystwo Dzienn... , towarzystwo wzajemnej asekuracji raczej. Obejrzałem na YT wypowiedź Mariusza Kolonko na temat TVP, wniosek jeden; ani to publiczne, ani niezależne, to telewizja rodzinna. Jaka niezależna pokazuje to https://www.youtube.com/watch?v=CQx7gf21CyE
 • 2016-01-09 16:33 | makaron530

  Troche tu, troche tam.

  W Warszawie kilka tysięcy w Łodzi kilkaset, itd., ciągnąc do góry max. dziesięć tysięcy w całej Polsce. Jak to się ma do kilkudziesięcu MILIONÓW ? Gróbka ludzi pozbawionych stołków i wysokich pensji. Gróbka ludzi z korzeniami PPR, PZPR a tagże z KGB. Co gorsze, wśród tej gróbki mniejsza gróbka, okłamywanych i okradanych występuje w obronie tych, co ich okłamywali.
 • 2016-01-19 11:20 | makaron530

  Re:PiS chce zmienić ordynację wyborczą. W planach przezroczyste urny i kamery w komisjach

  Czysto propagandowe wywody o czymś czego się na oczy nie widziało, ale jak już. Wszystkie argumenty za i przeciw kasuje jedno, okręgi jedno mandatowe.
 • 2016-01-24 15:51 | makaron530

  Re:Demonstracje KOD: „w obronie Twojej wolności”

  Kto im dał prawo występować w jego imieniu, niech wystę pują imiennie. Moja demokracja jest w jak najlepszym porządku i nie widzę zagrożenia dla niej ze strony rządu. Zagrożenie demokrcji widać w działaniach protestujących. Protestują przeciw przeciw czemuś czego realnie niema.Wyszukują powody, by ukryć ten właściwy dla siebie, obrona własnych "stołków" i przywileji.
 • 2016-01-30 16:48 | makaron530

  Re:Amnesty International ostro: nowa ustawa PiS narusza prawa człowieka

  Nagle się obudziło setki obrońów praw człowieka. Gdzie fuje byliście i gdzie was szukać, gdy prokuratura stawia zarzuty np. spowodowanie katastrofy w ruchu... zamiast spowodowanie wypadku ? Kłania się art 5 KPPCz, gdzie wy ? Ciągle ten sam art. Zabieranie praw jazdy przez policję praktycznie za każde wykroczenie drogowe, gdzie wy ? Ani wy, ani RPO nikt kompletnie się tym nie zainteresował. Teraz to nie o prawa człowieka chodzi, teraz chodzi o wasze przywileje.
 • 2016-03-13 09:40 | makaron530

  Re:„Obrońmy ład konstytucyjny” – ponad 50 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Cyferki rużne źrudła podają , według policji nie 50 a 15 tys. demonstrowało. Jak wyolbżymioa ilość , tak wyolbżymiony problem. Opozycja na ulicy i przed kamerami tylko jest aktywna, na pokaz dla poklasku, by usiąść wspólnie i problem rozwiązać, nima komu. Im chodzi o obalenie demokratycznie wybranego rządu, czego nie kryją. Cli, narazie pokojowy, ale jednak zamach stanu.
 • 2016-03-27 16:16 | makaron530

  Żurek

  Dobry żurek nigdy nie zaszkodzi, jednak organizatorom tego cyrku coś zaszkodziło. Z francuskiego przywitanie, to ina pisownia. Jaki pan, taki kram, demrcja tylko według naszych zasad. To jest pokojowy ((narazie) zamach stanu, przciw stawianie się woli większości, działania prowokujące do zamieszek.
 • 2016-04-12 18:50 | makaron530

  Re:Przenieśliśmy wojnę polsko-polską do Parlamentu Europejskiego

  Uzyje slòw wegierskiego czlonka Komisji Veneckiej -ta opinja jest bardzo stronnicza - 1. Nie przenieslismy a przeniesli i to dawno panowie Schetyna i Petru 2.Glosowanie imienne w cale PiS-owi nie zaszkodzi, okarze sie, kto i jak Polske kocha, z pewnoscia punktòw to Platformie nie przyspozy. 3.Jakie zdanie maja Polacy o opozycji i o obecnej wladzy, dokladnie pokazala ostatnia niedziela, poròwnujac to do protestòw KOD-u, wyraznie widac ròznice.
 • 2016-04-17 14:04 | makaron530

  Re:Zagłosowała za Morawickiego. Kim jest Małgorzata Zwiercan?

  Ludzi z takim życiorysem powinno się szanować, nieświadomy błąd nie powinien być przyczynkiem do z rzeczenia się mandaty. W tym miejscu Kukis popełnił kolejny błąd rządając z zrzeczenia się mandatu. Co innego w przypadku posłów ze starzem 5-cio kadencyjnym, przez 5 miesięcy wszystkich zasad, przepisów się nie pozna. Pozaty, dostała upoważnienie od innego posła ze starzem poselskim jak i ona. Z definicji przestęspwa, to nie jest przestępstwo, by uznać rzecz zagrożoną karą (przestępstwem)musi być "zamiar", siwiadome działanie nie zgodne z prawem, jak wiemy zamiar był całkiem inny.
 • 2016-04-18 17:19 | makaron530

  Jak się tłumaczyli Morawiecki i Zwiercan w sprawie głosowania na dwie ręce

  Jak zapoznać się z regulaminem sejmu, żaden punkt nie zabrania, ani nie zobowiązuje posła do osobistego głosowania. W przypadku senatu prawo by zostało złamane, tam jest wyrażnie opisany sposób głosowania. Tak jak stare przysłowie powiada;"z duży burzy deszcz nieduży" i tak w tym przypadku, poprostu "nic się niestał, Polacy nic ..."
 • 2016-04-18 17:19 | makaron530

  Brak podstawy prawnej.

  Jak zapoznać się z regulaminem sejmu, żaden punkt nie zabrania, ani nie zobowiązuje posła do osobistego głosowania. W przypadku senatu prawo by zostało złamane, tam jest wyrażnie opisany sposób głosowania. Tak jak stare przysłowie powiada;"z duży burzy deszcz nieduży" i tak w tym przypadku, poprostu "nic się niestał, Polacy nic ..."
 • 2016-04-25 10:28 | makaron530

  Re:O Kaczyńskim: „Paranoiczny awanturnik”. „Guardian” punktuje politykę historyczną PiS

  Prawda jest jedna, lecz historii zawsze bywa kilka. Choć by Katyń, w szkole, że sprawcy zbrodni to Niemcy, w domu ojciec tłumaczył inaczej. Tak w całej naszej powojennej historii z pewnością jest dużo do "wyprostowania". Wszystko co nie pasuje jakiejś grupie dziwnie przypisuje się Kaczyńskiemu. Czekam, kiedy te palanty z robią z prezesa przywódce ISIS
 • 2016-04-27 14:27 | makaron530

  Re:Beata Mazurek – kim jest złotousta rzeczniczka PiS?

  Dobże było by, opublikować nazwiska tych sędziów, chyba nie wstydzą się swoich czynów. Nam pomogło by to się zoriętować, czy w skład tego gremium wchodził np. sędzia, który uniewinnił Sawicką, czy ktoś taki jak Tulya
 • 2016-04-29 08:36 | makaron530

  Re:Polityka symboliczna PiS na całego. Na Krakowskim Przedmieściu staną aż dwa pomniki smoleńskie

  Cienkie wywody, bez konkretów. Jak się zachowują w sejmie posłowie (szczegulnie opozycji) pokazał filmik posłanki PO. Co do pomnika, to warszawiacy wskazali miejsce w dniu katastrofy, składając tam kwiaty i poląc znicze. Władzy ówczesnej się to nie podobało i dlatego nie ma jeszcze pomnika prezydenta L. Kaczyńskiego. Drugi pomnik? Nie wdzę w tym nic dziwnego, wszystkich należy upamiętnić. Jak to się komuś nie podoba, nie pali znicze przed pomnikiem Stalina.
 • 2016-05-13 17:16 | makaron530

  Byli marszałkowie Sejmu o finansowym karaniu posłów: To gnębienie opozycji

  Szanowna p. redakto, pisząc "gdyby poseł Kukiz'15 nie wstrzymał się...". Skąd pewność, że ukarany nie musiał by płacić, przecież wstrzymujący miał jeszcze DWIE możliwości. Cuż, dalej nie chce się czytać, bo wyraźnie sama autorka wskazała na swoją STRONNICZOŚĆ. Natomiast jak się zachowuje w sejmie obecna opozycja, pokazuje filmik autorstwa posłanki PO (więc obiektywny).
 • 2016-05-13 17:16 | makaron530

  Bzdura

  Szanowna p. redakto, pisząc "gdyby poseł Kukiz'15 nie wstrzymał się...". Skąd pewność, że ukarany nie musiał by płacić, przecież wstrzymujący miał jeszcze DWIE możliwości. Cuż, dalej nie chce się czytać, bo wyraźnie sama autorka wskazała na swoją STRONNICZOŚĆ. Natomiast jak się zachowuje w sejmie obecna opozycja, pokazuje filmik autorstwa posłanki PO (więc obiektywny).
 • 2016-05-20 13:40 | makaron530

  Re:„Dobra zmiana” w Watykanie.- Tania propaganda.

  Panie redaktorze, albo czytelników ma Pan za głupców, albo sam Pan jest niespełna rozumu. Posada ambasadora a Watykanie, to był i jeszcze długo będzie "nagrodą", tam nie potrzeba dyplomaty, ani nawet byle jakiego polityka, to wczasy całą kadencje z wyjątkiem kilku dni w roku, wczasy za które się nie płaci, przeciwnie, wczasowicz ma pensję. Gdyby to było napisane w kontekście likwidacji tej "ambasady", pełna zgoda, ale to, że kiedyś ten, później tamten, to czysta propaganda taniego propagandysty.
 • 2016-05-24 10:56 | makaron530

  Finansowe zobowiązania Jarosława Kaczyńskiego. Pożycza tylko od zaufanych osób

  Cenne i sensacyjne informacje. Może szanowna pani poda nam jeszcze kiedy prezes robi siku a kiedy kupkę. Jak brak tematy zajmij się życiem seksualnym pszczół.
 • 2016-05-28 13:58 | makaron530

  Człowiek-Motyl: Wysłałbym Polaków na Zachód

  Pytanie o telerancje, o dyskryminacje samo się nasuwa. Tolerancji barak, dyskryminacja jak najbardziej w rozkwicie.Piękny przykład tego, zdjęcie jak policjant przygląda się rasiście i zero reakcji. Gdy maszerują jemu podobni rasiści, policja i chroni, jak oni innym przeszkadzają i prowokują, policja nie reaguje.
 • 2016-05-28 15:38 | makaron530

  30 lat z Trybunałem Konstytucyjnym. Jego początki przypominają obecną sytuację

  Ładnie to opisane, ale wyciągam wnioski sam, bez sugestii. Tak jeden z wielu; nie ma innej możliwości, obecny przewodniczący TK musiał studiować prawa jeszcze w PRL-u i tak mu to zostało
 • 2016-05-31 07:51 | makaron530

  Re:Ojciec sędziego zmarł po lekturze szkalującego artykułu. Sędziowie interweniują u Ziobry

  Zawsze wydawało mi się, że żeby być sędzią trzeba mieć trochę oleju w głowie. Od zniesławienia, jest art. w KK (jak się nie mylę 212), nie minister, jak prawda napisana, to ogon pod tyłek i cicho sza. Święte krowy z przywilejami grubo ponad przeciętność, łamiący prawo orzekają według własnego widzimisię, zamiast tego prawa które parlament RP uchwalił, przykład, Sawicka.
 • 2016-06-18 16:44 | makaron530

  Re:Rząd przyjmuje tę samą strategię wobec raportu Rady Europy o Polsce jak wcześniej zaleceń Komisji Weneckiej

  Jakie to denne, luty ma jeden miesiąc nie kilka. Spotkania z sędziami, RPO, ... i instytucjami poza rządowymi (pewnie z Kijowskim), stroną jest również rząd RP. Z nim nie było potrzeby rozmowy ?. Za to owa instytucja cieszy się obiektywizmem, w rzeczy samej, obiektywizm jednostronny. Gdzie byli, kiedy obowiązywało prawo eksmisji ludzi na bruk ? Psu schronisko się należy, Polakowi most za dach nad głową.
 • 2016-07-23 09:40 | makaron530

  List rodziców dzieci LGBT do papieża dowodzi, że w Kościele powstaje nowa grupa wiernych

  nad tekstem nie będę się rozpisywał, z życia wzięte - jestem kierowcą sam. ciężarowego, normalną rzeczą jest postój na parkingu przy autostradzie i spożycia posiłku. Jak jeść, gdy w biały dzień przed kabiną samochodu, jakiś "pan" się obnaża i jedną ręką ściąga skórę z penisa a drugą się po gołym tyłku głaszcze ?! Wiem, że nie wszystkich jedną miarą się mierzy, ale to nie odosobniony przykład, komu tu brakuje tolerancji? Mi, że ktoś mi jedzenie obrzydza ? Każdy ma prawo do swych zachowań, nawyków, ale tak by nie przeszkadzało to innym. Zachowanie tych ludzi (bynajmniej części) jest nie godne człowieka.
 • 2016-07-23 09:40 | makaron530

  Każdy ma swoją rację

  nad tekstem nie będę się rozpisywał, z życia wzięte - jestem kierowcą sam. ciężarowego, normalną rzeczą jest postój na parkingu przy autostradzie i spożycia posiłku. Jak jeść, gdy w biały dzień przed kabiną samochodu, jakiś "pan" się obnaża i jedną ręką ściąga skórę z penisa a drugą się po gołym tyłku głaszcze ?! Wiem, że nie wszystkich jedną miarą się mierzy, ale to nie odosobniony przykład, komu tu brakuje tolerancji? Mi, że ktoś mi jedzenie obrzydza ? Każdy ma prawo do swych zachowań, nawyków, ale tak by nie przeszkadzało to innym. Zachowanie tych ludzi (bynajmniej części) jest nie godne człowieka.
 • 2016-08-09 16:46 | makaron530

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Ja znam inne fakty i nie chodzi tu o islam, chodzi o zachowania, o obyczaje i wrodzoną cechę "mi się należy" ludzi pochodzenia arabskiego. By pisać o nich, trzeba pierwej z nim przeżyć kilka latek. Ja to zaliczyłem i pewność mam na 100%, co się zaczyna potwierdzać, oni narzucają swoje obyczaje i reguły, oni nigdy nie przyjmą innych. Z islamem nic to nie ma wspólnego, bo z murzynami też miałem dłuższy kontakt i choć muzułmanie, to jednak normalni ludzie szanujący tych u których goszczą.
 • 2016-08-19 14:31 | makaron530

  Re:Czy PiS aresztuje Rzeplińskiego? Niech się rządzący szesnaście razy zastanowią

  Żakowski pisze zgodnie ze swymi poglądami i pochodzeniem, z pewnością konstytucjonalistą nie jest. Nie ulega wątpliwości jedno, zgodność postępowania z KP prezesa TK nic wspólnego nie ma, jawny na cały świat widoczny mobbing.
 • 2016-09-03 15:59 | makaron530

  Re:Kongres Sędziów w Warszawie: Zbliżamy się do ustroju autorytarnego

  W wypowiedzi min. nie jesteśmy politykami, nie jesteśmy mafią itp.. Szkoda, że przeciętny Polak odbiera to inaczej, za batonika do pudła, za przekręty w recydywie kolejne rejstracje działalności (Amber Gold). Polski wymiar sprawiedliwości, to wyrazisty przykład nie sprawiedliwości, nie wspominając o czasie trwania przewodów sądowych, to kpina ze sprawiedliwości. W zdecydowanej większości sędziowie do wymiany i a szczególnie ci ze stażem i pochodzeniem PRL-oskim.
 • 2016-10-02 18:07 | makaron530

  Jak napisane

  mam nadzieję, że przeczytałem dobrze, 37% ma skarb państwa. Coś kogoś powaliło, mniejszościowy udziałowiec praktycznie jest mało znaczący, większość decyduje i to akurat nie jest problem Macierewicza, to jest po jego myśli.
 • 2016-10-16 09:14 | makaron530

  Re:Czarny protest atakiem na Kościół? Prezes PiS się myli, katoliczki też strajkują

  W tej wypowiedzi więcej nienawiści do innych, niż Hitler do żydów, za to argumentów żadnych. Sama aborcja nie od wielu lat, jak świat światem była jest i będzie, legalna lub nie, ale będzie i nikt żadną ustawą tego nie zmieni. To że kościół jest przeciw temu, nie tylko w Polsce i nie tylko katolicki, w cale nie znaczy, że nienawidzi kobiet, to wynika z teologi, z wiary a przykazanie miłości bliźniego kobiety też obejmuje. Co do samego tekstu, w niczym się nie zgadzam, owszem jako szef partii Kaczyński ma głos, ale ogarnąć wszystko, gospodarkę, obronność, edukację itd., tego nawet Salomon by nie dał rady i przypisywanie wszystko Kaczyńskiemu świadczy o intelekcie autora.
 • 2016-10-20 11:36 | makaron530

  Re:91 organizacji z całego świata apeluje do polskich władz ws. kryzysu konstytucyjnego

  jak słusznie zauważyły owe organizacje, kryzys zaczął się w 2015 r. za rządów PO-PSL. Adresat listu jednak inny. Drga sprawa, w końcowych zdaniach tekstu, wymienia się kraje Europy, mnie uczyli, że Europa to tylko jeden kontynent, nie cały świat. Wymienione kraje, też z wielkim stażem demokratycznego ustroju, w jednym gen. Franco uczył demokracji, w innym Josef Pros Tito. Lemingi(głuptaki) za to mają zajęcie.