Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(74)
Komentarze użytkownika: don_Pedro
  • 2013-09-01 14:18 | don_Pedro

Re:Gry wokół prezydent Warszawy

@ Saurom: postawa Pani redaktor o czymś świadczy - każdy niech sobie sam dopowie. Polecam co-czwartkowe, poranne audycje Pani Paradowskiej w radio TOK.FM - dziennikarstwo/publicystyka wysokich lotów, zapierająca dech w piersiach (Pani redaktor-prowadząca i trzy osoby jej potakujące w każdej sprawie). Re-we-la-cja ;-)
  • 2013-09-19 15:02 | don_Pedro

Re:Ruch bez Palikota

Szanowna pani redaktor Paradowska twierdzi z wielką życzliwością, cytuję: ''Palikot to fajny człowiek''. * * * Żywą reklamą nowej partii byłby straszliwy cios zadany krajowej kołtunerii i ciemnogrodowi - co wy na to: relacjonowany na żywo w zaprzyjaźnionych mediach ślub posłanki Grodzkiej z posłem Biedroniem; ślubu udziela ks. Lemański; świadkowie: Lis i Olejnik! Cała Europa by nam zazdrościła nowoczesności... * * * A tak na poważnie: kto to jest ten cały ''Palikot''? Niedawno jeszcze robił za Mesjasza lewicy - a dziś..??
  • 2013-09-20 11:43 | don_Pedro

Re:Obnażenie ignorancji, czyli zeznania ekspertów Macierewicza

Media w służbie ''prawdy''. Proponuję wykonać małe doświadczenie: wpisać w wyszukiwarkę Google zdanie ''Jak nie wyląduję(my) to mnie zabije(ją)''. Co my tu widzimy? Odnośnik pierwszy do strony TVN24 - dogłębna analiza stenogramu, słowo po słowie, literka po literce - aż dech zapiera. W odnośniku drugim (''oszołomy'' z wPolityce) dają linki do materiałów na YouTube ostrzegając, ażeby się pospieszyć, bo prawdopodobnie cały materiał będzie szybko skasowany/ukryty - i słowo ciałem się stało, wszystko gdzieś ''znikło'' :-) Jestem człowiekiem małej wiary - i dlatego NIE WIERZĘ już w żadne ustne zapewnienia ludzi pokroju Lasek, Tusk, Kopaczowa, Ślepokura - karty na stół, proszę odtajnić WSZYSTKO, co jest dostępne w tej sprawie --- jeszcze przed wyborami.
  • 2013-09-20 11:49 | don_Pedro

@Byniek: ''Wszystkie te kwestie wyjąśniła komisja i sprawa powinna przejść do historii''. Taaa, a wyniki prac Komisji oraz wszelkie wyliczenia/dowody, powinny zostać UTAJNIONE, co najmniej na 75 lat, a może w ogóle zniszczone, coby ludziom głowy nie zaprzątać - i ''by żyło się lepiej, wszystkim''.
  • 2013-09-20 11:57 | don_Pedro

Cała rzecz jest szyta zbyt grubymi nićmi - Lasek już zastanawiał się czy nie wystąpić na wspólnej konferencji, organizowanej przez prof. Kleibera, już witał się z gąską, ale na szczęście red. Kublik otworzyła mu oczy - Lasek stwierdził, że nie będzie dyskutował ''z-byle-kim'', z ''wariatami''. Król jest nagi – a na dodatek jest nieumyty i śmierdzi... ''Zaprzyjaźnione'' media, w postaci red. Kublik, w ostatniej chwili rzuciły koło ratunkowe Komisji Rządowej – ale to nie załatwia całej sprawy - kompromitacja Komisji przesunie się li tylko w czasie, w tym czasie rząd Donalda Tuska musi spróbować załapać się na trzecią kadencję, coby europejskie miliardy dzielone były ''przez swoich'', a nie przez ''wariatów i oszołomów''. Muszą doczołgać się przez te dwa długie lata... a potem: ''Lasku, radź sobie sam'' :-D
  • 2013-09-20 18:40 | don_Pedro

COŚ NA PODSUMOWANIE: jeśli zostaniesz wezwany do PROKURATURY w charakterze świadka, to za każdym razem korzystaj z prawa do odmowy zeznań! Jak widać, panowie naukowcy zawierzyli panu prokuratorowi, a on obsmarował ich przed prasą. Czy w kraju o dojrzałej demokracji TAKIE COŚ może mieć miejsce? Wątpię... Teraz niecierpliwie czekam na ODTAJNIENIE wszystkich dokumentów będących w posiadaniu Prokuratury - bo jeśli to był tylko jednorazowy ''wyskok'', to oznaczać to będzie uwikłanie Prokuratury w matactwa polityczne obozu władzy.
  • 2013-09-21 12:33 | don_Pedro

@zet: "...zamiast poważnych ekspertyz, przedstawiają własne interpretacje..." No więc o co chodzi?! Konfrontacja ma dot. nie rzeczy wirtualnych, ale mierzalnych i policzalnych. Tym łatwiej będzie mogła Komisja Pana Laska wystąpić z otwartą przyłbicą i publicznie obalić, wyśmiać te wszystkie ''chore'', ''szalone'' teorie. Pytanie główne: CZEGO BOI SIĘ PAN LASEK? Ja się domyślam, czego... Może jest tak, jak z Panią mecenas Wasserman, która poddała w wątpliwość uczciwość przeprowadzanych sekcji zwłok (fałszowanie protokołów tych sekcji!) - zaraz podnieśli się pro-rządowi obrońcy szydzący z Pani mecenas i wyzywający ją od ''wariatek'', ''tańczącej na trumnie własnego ojca''. TA WŁADZA JEST NIEWIARYGODNA - LUDZIE MÓWIĄ: ''SPRAWDZAM''.
  • 2013-09-21 12:54 | don_Pedro

Re:Żakowski o

W nauce nie istnieje pojęcie ''BREDNIA'', panie redaktorze. Dziwi mnie, że kolejny już raz broni pan władzy całkowicie NIEWIARYGODNEJ, która już nie raz - nawet z mównicy sejmowej - w żywe oczy okłamywała społeczeństwo. Dlaczego jej mamy wierzyć ''na gębę'', bez przedstawienia PUBLICZNIE twardych DOWODÓW? Po prostu tu nie chodzi o jakąkolwiek prawdę - tu gra idzie o doczołganie się i próbę wygrania trzeciej kadencji rządzenia, w czasie której to dzielone będą nowe, wielomiliardowe ''frukty'' z Drzewa Europejskiego. A ta władza nie cofnie się przed niczym!
  • 2013-09-21 14:58 | don_Pedro

@żyga: był taki system na wschodzie, w którym to państwo decydowało o tym, kto jest paranoikiem, a kto nie. A my, ponoć, aspirujemy do grupy krajów, w których obowiązuje szeroko pojęta kultura europejska (choć, widać, wszystko jest względne - w Rosji szkolimy się, jak demokratycznie -sic!- przeprowadzać wybory). Zabiegi obecnej władzy określiłbym jako mało finezyjne i szyte baaaardzo grubym ściegiem - no, ale skoro nie ma chleba, to ludzie niech mają igrzyska :-) Pozdrawiam!
  • 2013-09-21 15:31 | don_Pedro

Cytat: "dyskusja z ignorantami nie ma najmniejszego nawet sensu" Może masz rację, blue. Co to za dyskusja ''ignoranta'' z ''fachowcem'', co to nawet nie potrafi poprawnie zmierzyć złamanego drzewa? Ale nie ma się co spieszyć, nie pali się, już w 2015 roku wszystkie karty będą mogły zostać wyłożone na stół - i wtedy powrócimy do naszej dyskusji. PS. Niedawno przekonywano mnie, że tylko WARIAT może wierzyć w jakieś zamiany ciał przy pochówkach osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej (słynne określenia: ''taniec na trumnach'', itp.) No cóż...
  • 2013-09-21 16:34 | don_Pedro

@zet: "Wszystkie raporty,ekspertyzy i opinie wykluczają wybuch" 1) Przypominam, że polska prokuratura na dzień dzisiejszy nie zamknęła śledztwa, a miesiąc temu - nie wiadomo po co? - pojechała ponownie zebrać próbki materiałów dla przeprowadzenia dodatkowych badań. 2) Dziwi mnie trochę fakt, że Komisja Laska odmawia udostępnienia danych, służących do opracowania ''Raportu Millera'', zasłania się ''TAJEMNICĄ''. Wygląda to na grę na zwłokę, bo kolejny rząd i tak doprowadzi do upublicznienia wszystkich danych (oprócz danych wrażliwych) - przed kim mamy ukrywać te dane, przed Kosmitami? 3) Jeśli mam przyjąć ''na wiarę'' rosyjskie ''raporty,ekspertyzy,opinie'', to na dzień dzisiejszy współodpowiedzialny za katastrofę jest ''pijany polski generał będący w kokpicie'', a jeśli jakość rosyjskich ekspertyz porównywalna jest do jakości raportów ich sekcji zwłok, to - może jestem człowiekiem prostym i słabo wyedukowanym - ale to trochę obraża moją skromną inteligencję.
  • 2013-09-21 21:33 | don_Pedro

@herbapol: "Odpowiedzi poważnej nie ma." Odpowiedzi na razie nie ma i ma nie być. Wszystkie instrumenty, służące do próby ustalenia faktów, są w rękach obozu rządzącego, którzy ZROBI WSZYSTKO, aby za dużo nie wyjaśnić - chodzi tu o ciągłe podgrzewanie atmosfery, ośmieszanie przeciwnika, pokazywanie społeczeństwu ''patrzcie jacy to wariaci, oszołomi i dyletanci''. Konflikt potrzebny jest Tuskowi, jak rybie tlen. Ale kiedyś, po latach, cała sprawa do niego wróci - ciężko będzie się wytłumaczyć z zaniechań graniczących z mataczeniem. PS. Wysłanie lądownika na Marsa trwa ok. 8 m-cy, a POLSKA - niby to nowoczesny kraj w sercu Europy - nie potrafi od prawie roku przebadać 200 próbek na obecność materiału wybuchowego. I śmieszno i straszno...
  • 2013-09-23 13:45 | don_Pedro

Re:Licznik polskiego długu bije już trzy lata

Apeluję do pana Premiera Donalda Tuska, aby po kolejnym, trzecim Wielkim Zwycięstwie Parlamentarnym zakleił ten ''jączący'' licznik jakimś billboardem (np. z uśmiechniętym wizerunkiem min. Rostowskiego, albo z hasłem ''By żyło się lepiej. Znowu!''). Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal...
  • 2013-09-24 23:11 | don_Pedro

Re:Konfrontacja ws. przyczyn smoleńskiej katastrofy

@ JanuszK: "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli do­woda­mi oba­lić?" Oho: ''my-inteligencja'' i ''oni-motłoch'' ;-) No to miej pretensje do pani red. Kublik, jak wywołała wilka (Laska?) z lasu, niech ona teraz COŚ wymyśli :-) Ależ ta Kublik ma ''POWER'', cały mainstream postawiła na nogi - takiego wzmożenia medialnego dawno nie widziałem - liczę, że uda jej się upublicznić jeszcze wiele cennych dokumentów z Prokuratury (no, chyba że przypadkiem, pechowo, wykradła TYLKO te trzy?)
  • 2013-09-24 23:27 | don_Pedro

W odpowiedzi na 14 pytań senatorów PiS, którzy pytali dr Laska o jego ekspertów, dr Lasek nie podał ANI JEDNEGO nazwiska. Zasłonił się TAJEMNICĄ, choć takowej, po zakończeniu badania katastrofy, w świetle prawa nie ma. Jacy eksperci badali brzozę = nie wiadomo. Jacy eksperci mierzyli brzozę i się pomylili o 1,5 metra = nie wiadomo. Jacy eksperci obliczyli, że brzoza mogła ściąć skrzydło = nie wiadomo. Jacy eksperci badali wrak = nie wiadomo. Jacy eksperci przeprowadzali badania na obecność trotylu = nie wiadomo. Jacy eksperci badali oryginały czarnych skrzynek = nie wiadomo. Jacy eksperci rozpoznali głos generała Błasika = nie wiadomo. Jacy eksperci dokonywali oględzin miejsca katastrofy = nie wiadomo. Jacy eksperci byli przy sekcjach zwłok = obecnie już wiadomo, że żadni. Ktokolwiek widział, ktokolwiek zna jakiegoś eksperta od dr Laska, który by stanął i powiedział: "Ja mierzyłem", "Ja obliczyłem", "Ja analizowałem", "Ja badałem" ? W związku z tym nie jest możliwa konfrontacja ekspertów dr Laska i ekspertów Macierewicza, bo dr Lasek ŻADNYCH EKSPERTÓW NIE POSIADA. Może faktycznie: z KIM i O CZYM tu dyskutować? Tylko dręczy mnie pytanie: ZA CO bierze obecnie ciężkie pieniądze zespół dr Laska???
  • 2013-09-25 19:32 | don_Pedro

@Byniek: "działają kolektywnie" No i ''wysokiej klasy'' specjaliści kolektywnie rozpoznawali głos ''pijanego'' gen. Błasika w kokpicie samolotu. Już po ''rozpoznaniu głosu'' okazało się, że kolektywnie kłamią/mataczą w tej sprawie, ukrywają osobę, która to rzekomo ten głos rozpoznała (a rodzina generała nawet nie usłyszała słowa: ''przepraszam''). Moim zdaniem ilość kompromitacji państwa polskiego w tej sprawie jest tak duża, że nadszedł czas powiedzieć: ''SPRAWDZAM'' - wszystkie dowody na stół, pełna transparentność - tak jak w przypadku ''wyciekniętych'' protokołów z Prokuratury.
  • 2013-09-26 16:14 | don_Pedro

Re:Hipnotyzer Kaczyńskiego

@rex33: "dr Lasek nie ma takich publikacji, a więc i cytowań, zero" Nie ma publikacji, niemniej w mediach (zaprzyjaźnionych) baaaardzo go chwalą. Dr Lasek to typowy przykład ''umysłu ścisłego'' - mając taki umysł nawet nie musisz lecieć na miejsce wypadku lotniczego, wystarczy ci 30 zdjęć, które możesz znaleźć w Internecie - starczy jeden rzut oka na te fotografie i już wiesz, że to brzoza; zamykasz na chwilę oczy i telepatycznie wyczuwasz obecność pijanego generała w kokpicie... taak, to zapach ''Gorzkiej żołądkowej''. ''Prawda, prawdą - a żyć z czegoś trzeba'' - motto przewodnie mainstreamowych mediów. Pozdrawiam!
  • 2013-09-26 16:23 | don_Pedro

Szkoda że nie ma całości tekstu red. Mariusza Janickiego - nie wiemy, czy autor zamieścił coś o ''złym wzroku'' posła Macierewicza (można by to zilustrować robiąc przedruk słynnej okładki tygodnika ''Newsweek''). Jednym słowem - poseł Antoni Macierewicz to wyjątkowy szkodnik w polskiej polityce. Gdyby nie on, śledztwo smoleńskie byłoby już dawno zakończone, a współwinny całej katastrofy Jarosław Kaczyński byłby już sprawiedliwie osądzony i umieszczony w więzieniu. Cała nadzieja w red. Kublik, która wciąż trzyma rękę na pulsie - liczę na jej dalszą, owocną współpracę z Prokuraturą i kolejne przedruki ''ściśle tajnych'' dokumentów...
  • 2013-09-26 16:51 | don_Pedro

@Negortin: tu się zgodzę - głupota winna być tępiona! [link=http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jak-nie-wyladuje-my-to-mnie-zabije-ja,139925.html][/link]
  • 2013-09-26 17:06 | don_Pedro

::EDIT:: @Negortin: tu się zgodzę - głupota winna być tępiona! http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jak-nie-wyladuje-my-to-mnie-zabije-ja,139925.html Sorry, link się nie zamieścił, a jest ''na czasie''.
  • 2013-09-26 17:56 | don_Pedro

@Eau de Cologne: Katastrofy lotnicze to nie kwestia WIARY, czy jej braku. Żyjemy w XXI wieku, w środku Europy - takie zdarzenia powinno się wyjaśniać na drodze naukowej, dokonując analiz, wyliczeń, symulacji, itd. Jak na razie nauka polska wniosła swój ''wkład'' w badanie tego wypadku: dwóch wybitnych REKTORÓW AGH i PW... ''odcięło się''. Jeśli to jest wszystko, na co stać polska naukę, to szacun - wielki SZACUN! :-) No ale kto by chciał zadzierać z ukochaną Waaadzą...? (nie można ugryźć ręki, która karmi)
  • 2013-09-28 18:23 | don_Pedro

Re:Szostkiewicz o literze „W” w kampanii: PiS strzela sobie w kolano

Mi tam pasuje - zawsze z rana dobrze się pośmiać z ''politycznego kabaretu''. Pani redaktor Paradowska i trzech potakiwaczy = co tydzień świeża porcja rozrywki. Kiedyś krążyła taka teoria, że "RZĄD JEST OD RZĄDZENIA, A OPOZYCJA I MEDIA - OD PATRZENIA WŁADZY NA RĘCE" Oto POlska właśnie = rząd nie rządzi (albo robi to nieudolnie); media patrzą na ręce... opozycji.
  • 2013-09-29 22:04 | don_Pedro

Re:Były prezydent kończy 70 lat

Lech Wałęsa - człowiek z nadziei (tzn. ostatnia nadzieja eSBecji - do dziś piją jego zdrowie). Zdradził przyjaciół, zdradził kolegów, zdradził idee, zdradził miliony Polaków. Tak naprawdę, to żal mi Pani Danuty - jak można było związać się z kimś takim na całe życie? :(
  • 2013-10-03 17:26 | don_Pedro

Re:Dlaczego policja nie aresztowała ks. G.?

''Salonowym mediom'' wolno więcej - nie wiedziałeś? Kublikacje medialne osiągną apogeum tuż przed wyborami - stawka jest wysoka = ZŁOTE KORYTO...
  • 2013-10-03 17:30 | don_Pedro

Re:Wojenki domowe PO

Taaa - Platforma, znana z powszechnej uczciwości, zapewne ''uczciwie'' by się finansowała... Poznaliśmy dokonania tych panów, widzieliśmy do czego są zdolni - ale mainstreamowe media ''przykryją'' każdą niegodziwość, przecież ''z czegoś trzeba żyć''.
  • 2013-10-03 17:34 | don_Pedro

Re:Wojenki domowe PO

Główny filar Platformy, to dziesiątki tysięcy urzędników opłacanych z budżetu państwa. Przegrane wybory - utrata wpływów w regionach - i pstryk! - Platformy NIE MA.
  • 2013-10-05 21:22 | don_Pedro

Re:Pies czyli kot

Smutne. W czasach, kiedy żył ś.p. Bareja, pan Stanisław Tym był kimś, był swojego rodzaju autorytetem. Był wiarygodny. Teraz został ''kelnerem'', ''lokajem'' obecnego układu rządzącego. To co pisze nie jest ani śmieszne, ani mądre... O ostatnich dokonaniach filmowych nawet nie wspomnę - wystarczy wejść na FilmWeb i poczytać recenzje - szkoda gadać :(
  • 2013-10-07 17:57 | don_Pedro

Re:Powstała nowa partia - Twój Ruch

''Czy Polacy to kupią?'' - pyta Pan redaktor. Głupi kupi. A tymczasem ''Alleluja i do przodu'', jak mawia wybitny prof. Hartman, ''Koryto jest najważniejsze!'' :)
  • 2013-10-30 20:00 | don_Pedro

Jak żyją dziewice konsekrowane

Niezłe - tak trzymać, droga POlityko. W PO afera goni aferę, rząd się chwieje w posadach, szef rządu ZNIKNĄŁ (w szafie?), a my tu czytamy ckliwe artykuły o... dziewicach konsekrowanych :-D To może jeszcze o jakichś uzdrowieniach? Albo o ''życiu PO życiu''?! buhahaa..! Dobre - polecę to znajomym ;-)
  • 2013-10-30 20:00 | don_Pedro

niezłe...

Niezłe - tak trzymać, droga POlityko. W PO afera goni aferę, rząd się chwieje w posadach, szef rządu ZNIKNĄŁ (w szafie?), a my tu czytamy ckliwe artykuły o... dziewicach konsekrowanych :-D To może jeszcze o jakichś uzdrowieniach? Albo o ''życiu PO życiu''?! buhahaa..! Dobre - polecę to znajomym ;-)
  • 2013-11-04 12:17 | don_Pedro

Re:Neonaziści greccy podnoszą głowę

''...stworzył gang, który udaje partię polityczną...'' - no, patrząc na ostatnie ''osiągnięcia'' naszej kochanej WAAADZY, pasuje to - wypisz, wymaluj - do naszego Słońca Peru, człowieka który uczciwą pracą w życiu się nie splamił. Ale ja już przywykłem: władza kradnie, a media coś pod nosem majaczą o ''mniejszym złu''.
  • 2013-11-22 01:29 | don_Pedro

Re:Paradowska o zmianach w rządzie: Mucha została skrzywdzona

Czy ktoś może z dziennikarzy śledczych tygodnika Polityka policzył, ile rocznie kosztuje utrzymanie takiego Ministerstwa Sportu i całego tego zaplecza, służącego do utrzymywania przez podatnika rzeszy pasożytów politycznych?! Czy Polska na chwilę obecną nie posiada innych zmartwień, niż utrzymywanie tej bandy darmozjadów?! Mucha dopiero zostanie skrzywdzona, jak się ją pociągnie do odpowiedzialności za zdefraudowanie 6 milionów złotych na koncert Madonny.
  • 2013-11-27 20:38 | don_Pedro

Re:Partia techniczna, czyli nowe wcielenie PiS

Brawo! Redaktor Rzeczkowski wykazał się (jak zwykle) CZUJNOŚCIĄ! Dobrze że jest ktoś w tygodniku ''POLITYKA'', kto patrzy tej całej opozycji na rączki. Bo wiadomo jest powszechnie, że w ''kartonowej demokracji'' nie ma nic gorszego, niż opozycja pozostawiona bez ścisłego nadzoru. Za wzór nowoczesnej i konstruktywnej oPOzycji niech nam będzie Palikot z Ekipą i tow. Lesio z Łodzi - niby to warczą, ale jak trzeba poprą kogo potrzeba :-D
  • 2013-11-30 16:54 | don_Pedro

Re:Premier stawia do kąta prokuraturę

Zwykły przypadek szantażu POlitycznego. TA władza już tak ma! Niemniej media głównego nurtu bardzo ją chwalą... (no cóż, wszak jadą na jednym wózku - ''kto smaruje, ten jedzie'')
  • 2013-12-04 23:25 | don_Pedro

Jak Ziobro manipuluje

''POlityka'' = i wszystko jasne. Dziennikarska ''ELYTA'' prześcigająca się w tym, kto bardziej dokopie opozycji. A w tym czasie rządzący kręcą lody na potęgę i sponsorują reklamami ''zaprzyjaźnione media''. I wspólny interes się jakoś kręci. To się nazywa życie w symbiozie :-)
  • 2013-12-04 23:25 | don_Pedro

POlityka

''POlityka'' = i wszystko jasne. Dziennikarska ''ELYTA'' prześcigająca się w tym, kto bardziej dokopie opozycji. A w tym czasie rządzący kręcą lody na potęgę i sponsorują reklamami ''zaprzyjaźnione media''. I wspólny interes się jakoś kręci. To się nazywa życie w symbiozie :-)
  • 2014-01-08 17:17 | don_Pedro

Re:Kaczyński wyrzuca agenta Tomka

Szanowni redaktorzy POlityki nie wiedzą, kto zacz Sławomir Nowak - w PIS nie ma takiego. PS. Agent Tomek ma trochę życiowej racji - czasami lepiej się przyjaźnić z alfonsami i prostytutkami, niż z mainstreamowymi dziennikarzami...
  • 2014-01-16 22:51 | don_Pedro

Re:Dzieci prawdziwie resortowe

Piękny, zmasowany skowyt. Nikt nie czytał, wszyscy komentują. Jak to mówią: ''uderz w stół...''
  • 2014-06-18 19:27 | don_Pedro

Re:ABW weszło do redakcji „Wprost”

Czyli, według rozumowania Pana redaktora, Richard Nixon odwołany został BEZPRAWNIE? Wszak cała afera 'Watergate' oparta była na nielegalnych podsłuchach. Biedni ci Amerykanie i ta ich raczkująca ''demokracja'' - sporo by się mogli nauczyć, jak robi się prawdziwą politykę w kraju, gdzie premierem jest Donald Tusk.
  • 2014-06-18 19:28 | don_Pedro

Re:ABW weszło do redakcji „Wprost”

Dziennikarze ci popełnili MYŚLO-ZBRODNIĘ !
  • 2014-06-18 22:01 | don_Pedro

Re:Prokuratura: trwa przeszukanie w redakcji „Wprost”

Właśnie jesteśmy świadkami testu dziennikarstwa. Łatwo odcedzić prawdziwych, niezależnych dziennikarzy od zblatowanego towarzystwa. Są jeszcze tzw. ''zdezorientowani'': ci robią piruety i szpagaty, bojąc się zająć stanowisko. A władza się chwieje... (wysyłanie służb specjalnych i próby zastraszania dziennikarzy, nic tu nie dają - jedynie przyspieszą wyciek podsłuchów).
  • 2014-06-18 22:06 | don_Pedro

Re:Akcja ABW złym pomysłem

Nie tak dawno, ci co próbują zastraszać dziennikarskie redakcje, hucznie świętowali ''25-lecie Wolności''.
  • 2014-06-18 23:40 | don_Pedro

@ ''Podsłuchiwanie ludzi jest przestępstwem'' Są odstępstwa od takiego założenia. Zależy kto kogo podsłuchuje. Jeśli podsłuchujemy np. posłów IV RP, to zamiast szykan i kar, czekają człowieka sowite nagrody (vide: redaktorzy Morozowski i Sekielski).
  • 2014-06-18 23:46 | don_Pedro

@ ''Chcecie mieć prawdziwy zamordyzm'' Nikt nie chce ''prawdziwego zamordyzmu'' ! Liczę, że następcy będą kontynuowali szeroko pojętą ''politykę miłości'' obecnego rządu (wiem, wiem, niektórym cierpnie skóra, kiedy słyszą te słowa - sorry, taki mamy klimat).
  • 2014-06-19 10:54 | don_Pedro

Też grzecznie pytam: gdzie podział się wpis red. Szostkiewicza? Nie odpowiada aktualnie ''mądrości etapu''?
  • 2014-06-21 16:23 | don_Pedro

Re:Władyka: premier samotny i osamotniony

''Marek Belka to najgorszy szef banku centralnego w Europie'' - tak o prezesie Narodowego Banku Polskiego, zamieszanym w aferę podsłuchową, pisze amerykańska agencja Bloomberg. ''Jeśli sam nie zrezygnuje, władze powinny go zwolnić.'' A na rodzimym gruncie, co słychać? '' [b] Nie mamy waszego płaszcza - i co nam zrobicie? [/b] '' Bezczelność i arogancja TEJ WŁADZY sięga powoli zenitu - i nie wzięło się to znikąd (duży udział w tym rozdaniu mają tzw. ''zaprzyjaźnione media'', które zamiast z uporem patrzeć władzy na ręce, starają się być jej parawanem i adwokatem). Dziennikarze są od opisywania stanu rzeczy, a nie współ-kreowania polityki.
  • 2014-06-21 16:41 | don_Pedro

Re:Afera wokół spektaklu „Golgota Picnic” w Poznaniu: prawica protestuje, prezydent umywa ręce

Widać takie czasy: konieczność posiadania WROGA, w którego można by walić, jak w bęben, to podstawa totalitarnych ideologii. Kilkadziesiąt lat temu popularne były nagonki medialne na Żydów - pamiętamy, jak to się skończyło. Obecnie za wroga robią ''Katole'' (jak mawia o sobie m.i. W. Cejrowski, którego gorąco pozdrawiam). Opluć, sprowokować, zniesmaczyć. Kolejna ''mądrość etapu'' na drodze do przepaści... Zobaczymy, czym to zaowocuje.
  • 2014-06-21 16:51 | don_Pedro

Re:Afera wokół spektaklu „Golgota Picnic” w Poznaniu: prawica protestuje, prezydent umywa ręce

Czy idąc Twoim tokiem rozumowania, kolejnym etapem tak pojmowanej ''wolności'' i ''świeckości'' będą musical'e poświęcone zagładzie Żydów, albo darcie Tory na strzępy, rzucanie jej pomiędzy widzów z okrzykami ''Żryjcie to g*wno!'' na koncertach grup rockowych? Ja za takie państwo dziękuję. Czas położyć tamę lewackim prowokacjom.
  • 2014-06-30 12:44 | don_Pedro

Re:Wiemy, od kogo Kaczyński pożyczył 200 tys. zł

Ładnie patrzeć na tę symbiozę = ''POlityka'' w objęciach ''Partii Miłości''. Bulwarówka się kłania. W krajach o ugruntowanej demokracji, niezależna prasa patrzy na ręce rządzącym (istotny w tym zdaniu jest wyraz ''niezależna'': w naszym kraju wygląda to tak, że ''wy nam morze reklamy - my wam medialne wsparcie'' - i tak to się kręci od lat!).
  • 2014-06-30 12:52 | don_Pedro

Re:Nowy złoty wiek Polski według „Economist”

A może by tak napisać zadnie o produkcie krajowym brutto ''per capita''? W prawdziwy ''zachwyt'', to wpadniemy za 6-7 lat, kiedy to skończy się ten dopływ setek miliardów euro, płynących szerokim strumieniem do naszego kraju - kraju który stał się wielką montownią, przy jednocześnie zachodzącym procesie likwidowania własnego przemysłu. Na papierze wszystko ładnie wygląda.
  • 2014-06-30 20:56 | don_Pedro

Re:„Golgota Picnic”: kalendarium skandalu

Jutro w Krakowie prapremiera awangardowego spektaklu: ''Holocaust-PicNic'', szykuje się grubszy skandal, bo ujawniono fragmenty kontrowersyjnego scenopisu (czterech panów, z przyklejonymi koło uszu loczkami, symuluje akt kopulacji w czymś, co przypomina płonącą stodołę). Powinno się tego zakazać - wolność wolnością, ale pewnych granic przekraczać NIE WOLNO!
  • 2014-07-09 12:07 | don_Pedro

Re:Belka u Passenta: Polacy sądzą, że kryzys ich nie dotknie. Żyją w błogiej nieświadomości

Dziś sobie ściągnę i posłucham, czy red. Passent zadawał trudne i dociekliwe pytania, czy też robił za ''stojak do mikrofonu'' i bezwolne narzędzie pro-rządowej propagandy. Przyzwolenie dziennikarzy na takie uprawianie tegoż zawodu, skutkuje tym, że kraj wygląda tak, jak wygląda = propaganda sukcesu za hektary reklamy = rakotwórcza symbioza pogrążająca nas w bagnie niemocy.
  • 2014-07-09 20:03 | don_Pedro

Tusk górą w sejmowym pojedynku z Kaczyńskim

Fajnie jest przez 7 lat płynąć w głównym medialnym nurcie. Woda cieplutka i nieprawda, że już mocno się zaśmierdła - to tylko źli ludzie tak twierdzą; wszystko kwitnie dookoła. Pani redaktor ''powtarzająca od lat tę samą mantrę'' - dobry Premier i niedobra opozycja. Może kilku naiwnych złapie się jeszcze na te laurki wystawiane rządowi 1000-lecia, ale tych zbuntowanych, którzy w końcu przejrzeli na oczy, nieustannie przybywa. Czasami tylko ktoś odważnie krzyknie: ''Ten nasz Król jest całkowicie nagi!''...
  • 2014-07-09 20:03 | don_Pedro

''Prezes PiS – powtarzający od lat tę samą mantrę...''

Fajnie jest przez 7 lat płynąć w głównym medialnym nurcie. Woda cieplutka i nieprawda, że już mocno się zaśmierdła - to tylko źli ludzie tak twierdzą; wszystko kwitnie dookoła. Pani redaktor ''powtarzająca od lat tę samą mantrę'' - dobry Premier i niedobra opozycja. Może kilku naiwnych złapie się jeszcze na te laurki wystawiane rządowi 1000-lecia, ale tych zbuntowanych, którzy w końcu przejrzeli na oczy, nieustannie przybywa. Czasami tylko ktoś odważnie krzyknie: ''Ten nasz Król jest całkowicie nagi!''...
  • 2014-07-09 20:10 | don_Pedro

Re:Słownik wyrazów podsłuchanych

Jak to: ''żałosna postać''?! Na własne oczy widziałem w TVN24, że to kulturalny jegomość, bardzo dobrze wychowany, potrafiący się odpowiednio zachować w towarzystwie. No i do tego to PRAWNUK słynnego pisarza! Dusza towarzystwa! Nie ulegajmy owocom zatrutego drzewa i nie siejmy pisowskiej propagandy - bo w przeciwnym razie... dzieci nie pójdą we wrześniu do szkoły! ;-P PS. Sienkiewicz to taki współczesny ''Dr Jackyl i Mr Hyde'' = człowiek o dwóch twarzach. Tylko trudno jest określić, która jego twarz jest prawdziwa.
  • 2014-07-14 22:46 | don_Pedro

Re:Skandal w PE: Korwin policzkuje Boniego, MSZ zawiadomi prokuraturę

Konfidenci to mają ciężkie życie...
  • 2014-09-26 19:22 | don_Pedro

Re:Jak się pracuje u amerykańskiego lidera e-handlu?

Wicepremier Piechociński zapowiedział, że wkrótce należy spodziewać się rozwiązania Elewaru i wszystkie rodziny powiązane z PSL udają się na dobrze płatne posady pakowaczy w firmie Amazon pod Wrocławiem. Zazdroszczę im. *** Pan Igor Ostachowicz, podjąwszy dziś decyzję o rezygnacji pracy w zarządzie spółki ORLEN, podjął pracę jako główny picer w magazynach firmy Amazon. ''Właściwy człowiek na właściwym miejscu'', jak mawiają amerykanie. Mało tego: całą przygodę pana Ostachowicza postanowił zrelacjonować na stronach tygodnika ''Polityka'' niezawodny red. Żakowski! Powodzenie, panie Igorze!! Trzymamy kciuki za Pana, my cały Naród!! *** Zapowiedziano powstanie pierwszego Związku Zawodowego na terenach magazynowych, gdyż nie chcemy być gorsi od naszych zachodnioeuropejskich kolegów = przecież zawsze powinno równać się do tych najlepszych!
  • 2014-09-26 19:32 | don_Pedro

Re:Żakowski: Trzeba zmienić system wynagradzania w sferze publicznej

@: ''Z jakich badań?'' Hmm, odpowiedź jest trochę skomplikowana = są to Nadzwyczaj Tajne Badania, przeprowadzone przez tow. Wołka na zlecenie red. Lisa w ubiegłym tygodniu. Więcej nie mogę zdradzić, bo obowiązuje mnie tajemnica. Ale takim ludziom jak redaktorzy Żakowski, Lis i Wołek można wierzyć ''w ciemno'', więc nie ma obaw. A TEJ władzy kasa należy się podwójnie! nawet nie macie pojęcia, ileż oni wydają na jeden obiad! (nawet 2 tys. zł.!!) Życie elit w Warszawie jest strasznie drogie.
  • 2014-09-26 19:35 | don_Pedro

Re:Żakowski: Trzeba zmienić system wynagradzania w sferze publicznej

A ja się boję, że po odejściu Pani Wasiak, nastąpi nagłe gwałtowne załamanie/zapaść w PKP. Zobaczycie: jeszcze będziemy ją prosić na kolanach, ażeby wróciła...!
  • 2014-10-04 15:13 | don_Pedro

Recenzja filmu: „Potop Redivivus”, reż. Jerzy Hoffman

Profanacja. Postuluję wykonać kolejny krok: skrócić film do 4 minut i prezentować pomiędzy reklamami w TV jako teledysk. Żenada... :-( PS. Idę o zakład, że szkoda było kasy na pełną rekonstrukcję i oto są skutki.
  • 2014-10-04 15:13 | don_Pedro

...

Profanacja. Postuluję wykonać kolejny krok: skrócić film do 4 minut i prezentować pomiędzy reklamami w TV jako teledysk. Żenada... :-( PS. Idę o zakład, że szkoda było kasy na pełną rekonstrukcję i oto są skutki.
  • 2014-10-04 15:17 | don_Pedro

Re:PO wyraźnie wyprzedza PiS przed wyborami samorządowymi

To ''efekt Tuska'' i ''efekt Sienkiewicza''. PS. Do końca września mieliśmy poznać szczegóły afery podsłuchowej ''pisanej cyrylicą''. I co? Sławek Nowak powrócił na salony z szerokim uśmiechem na twarzy :-D
  • 2014-11-10 10:01 | don_Pedro

Re:Pożegnanie Tuska

Człowiek mający wielki potencjał (tysiące składanych obietnic, to nie w kij dmuchał!). Kłamca i lawirant. Sprawny manipulator. Niemniej, w zaprzyjaźnionych mediach, bardzo go chwalą.
  • 2014-11-10 10:05 | don_Pedro

Re:Miała być ostatnia prosta kampanii PiS, a jest trzęsawisko

PIS wkroczył na teren, do którego ma prawo jedynie PO: tylko im wolno bezkarnie dokonywać przekrętów - medialna osłona zapewniona!
  • 2014-12-20 20:09 | don_Pedro

Re:Były agent Tomek ma zarzuty m.in. w sprawie „willi Kwaśniewskich”

Tu nie chodzi o państwo ''teoretyczne''. Po prostu chodzi o wypełnienie nieformalnej umowy około-magdalenkowej: ''Naszych nie ruszamy!'' Udowodnione jest to, że istnieje w naszym kraju tzw. KASTA LUDZI NIETYKALNYCH - ludzi ponad prawem, chronionych przez służby specjalne i dyspozycyjnych sędziów ''na telefon''. Włos głowy im spaść nie może, bo mają odpowiednią wiedzę (niczym gen. Kiszczak, który tą wiedzą ostatnio miał okazją się pochwalić = jeśli go tylko tkną, to ''niektóre głowy pospadają ze świeczników'', co kiedyś już zapowiedział). Padła propozycja, coby odtajnić wszystkie akta sprawy Prez. Kwaśniewskiego = odpowiedź padła: ''NIE MA MOWY!'' - widać społeczeństwo mamy za głupiutkie i być może nie zrozumiałoby gangsterskiego slangu, którym posługiwał się były Prezydent z byłą Prezydentową. Złoczyńcy ponad prawem, winny i napiętnowany publicznie: policjant! Tak samo ''ociemniałe'' społeczeństwo nie dorosło intelektualnie, by wysłuchać, co obecny Prezydent ma do zeznania w procesie dot. handlu Aneksem do Raportu w spawie likwidacji WSI = kamery mainstreamowych mediów stały wyłączone, kamer TV niezależnych ZAKAZANO wnosić na posiedzenie sądu. Państwo teoretyczne z fasadową demokracją = niczym w republikach bananowych.
  • 2015-01-14 18:25 | don_Pedro

Re:Jak Czesi wykupili polskie kopalnie

@: ''Średnie wynagrodzenie brutto w KW przekroczy w br. 6,7 tys. zł'' Średnio z moim psem mamy po trzy nogi. Mogę zorganizować Panu redaktorowi spotkanie z moim byłym kierownikiem oddziału (razem pracowaliśmy w jednej z kopalni KHW S.A.). Nakreśli panu obraz, jak wygląda prawdziwe polskie górnictwo: np. konieczność wykonywania PLANÓW absencji chorobowej (!) na miesiąc do przodu - a za miesiąc rozliczanie się, dlaczego nie trafiliśmy z prognozą. Wszechmocna biurokracja, tabuny urzędniczych kontroli (jeden kontroluje drugiego), w połączeniu z wszechogarniającą głupotą - skutkuje tym, czym widać.
  • 2015-01-19 21:50 | don_Pedro

Re:Kryzys polskiego górnictwa został zażegnany. Ale tylko chwilowo

Związkowiec Duda bierze kasę za to, żeby dbać o pracowników - i wywiązuje się, póki co, z powierzonych mu zadań. Premierzy Tusk/Kopacz, wicepremier Piechociński biorą kasę za nadzór nad całym przemysłem, mają pełnię władzy w Sejmie, w Senacie, spółkach Skarbu Państwa, mają w końcu Prezydenta - i od prawie 8 lat nie wywiązują się z powierzonych zadań (Piechociński nawet przyznał, że wiedział rok temu o tragicznej sytuacji w górnictwie, ale się nie odzywał, bo jego szef miał inne zdanie w tej sprawie! :-D) Wnioski? Ponoć czas leczy rany = poczekajmy jeszcze kilka lat, może samo się naprawi?
  • 2015-05-02 16:15 | don_Pedro

Re:Po odwołaniu Grabarczyka czas na zmiany w wymiarze sprawiedliwości

Zawsze wydawało mi się, że dziennikarze, jako IV władza, są od wyjaśniania, a nie od przekazywania mi, ''co powiedziała Pani Premier''. Kolejna (która to już z kolei?!) sprawa zamieciona pod dywan - warto przypatrzeć się, jakie będą dalsze losy pana posła Grabarczyka. PS1. Pamiętacie, szanowni czytelnicy, jaka była akcja w mediach mainstreamowych, kiedy to niejaki Ziobro ''zamordował swojego laptopa''? Ale to były czasy ''krwawej IV RP''... PS2. Czy wiecie, szanowni czytelnicy, co stanie się z przeciętnym obywatelem naszego kraju, który nielegalnie wejdzie w posiadanie broni palnej? Ja wiem, że Wy wiecie.
  • 2015-05-15 22:26 | don_Pedro

Re:Sejm przyjął ustawę krajobrazową

Już pędzę, aby wszystkich uspokoić: ta ustawa będzie tak ''skuteczna'', jak przepisy dot. zwalczania pijanych kierowców, walki z dopalaczami, czy też chemiczną kastracją pedofili. Jeśli mielibyście jeszcze jakieś pomysły, jak zmieniać kraj, to musicie się pospieszyć, bo wybory tuż-tuż - potem wszelkie wasze głosy pójdą... na przemiał (ot taka świecka tradycja - A. Olechowski nazwał to ''ćwiczenia'').
  • 2015-05-15 22:39 | don_Pedro

Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

@: [i]''[...] Być może przydałby się Polakom kurs polityczny, na którym uczono by odporności na cuda i fałsze kampanii wyborczych, a zarazem tego, jakie cechy i walory mieć powinien prezydent na urzędzie. [...]''[/i] _________________________________________________________ Od takich kursów są DZIENNIKARZE. Oni powinni klarować społeczeństwu wszelkie zawiłości polityki i jej meandry. Z tym, że powinni to być dziennikarze rzetelnie wykonujący swój zawód - nie propagandyści, nie ''naganiacze'' zblatowani z władzą - powinni to być ludzie w pełni wiarygodni. Pamiętam próbę takiego ''kursu'', który próbował przeprowadzić kilka dni temu redaktor naczelny tygodnika ''Polityka'' pan red. Baczyński - czytałem i własnym oczom nie wierzyłem...
  • 2015-05-28 14:11 | don_Pedro

Re:Po co Platformie Bronisław Komorowski?

Nic się przecież nie stało, głowa do góry, Platforma się przepoczwarzy i jakoś to będzie. Są też dobre wieści - niczym promyk nadziei - Sąd właśnie ułaskawił ministra Sławomira Nowaka za 5-krotne złożenie sfałszowanego oświadczenia majątkowego (czytelniku: ilu obywateli może liczyć na taki gest ze strony wymiaru sprawiedliwości? ilu z nas będzie bronił mec. Ćwiąkalski? - ksywa ''Papuga mafii''). To już jest koniec. Fajnie patrzeć.
  • 2015-05-29 21:49 | don_Pedro

Re:Andrzej Duda odgrzewa spór o pomnik smoleński w Warszawie

W kraju szaleje ubóstwo i bezrobocie, a lewicowe fora prowadzą gorące dysputy o... pomnikach/KK/gejach. I tak będzie przez najbliższe 5 lat, w koło Macieju. Innych problemów nie macie? Dajecie się manipulować byle pismakom? Robią z wami, co tylko chcą.
  • 2015-05-29 21:58 | don_Pedro

Re:Prezes PiS chce podległości rządu wobec prezydenta. To bezprawna i niebezpieczna zabawa

@Bidula: uśmiech zniknie Ci z twarzy, jak Prezydent A. Duda ujawni treść Aneksu do Raportu ws. Likwidacji WSI. Chodzą słuchy po mieście, że część ludzi przyjmie ten tekst z niebywałym ''bulem''. Może to być piękny gwóźdź do trumny zarozumiałego PeO. Póki co, karty w grze.
  • 2015-06-09 14:25 | don_Pedro

Re:Wyciekły akta afery podsłuchowej

Wielkie marzenie [b]Donalda Tuska [/b] się ziściło: ''Wszystkie dokumenty w tej sprawie, powinny zostać jak najszybciej ujawnione''. Ciekawe, czy tygodnik ''POlityka'' pociągnie temat treści akt, czy też zamilczy całą sprawę? To wielki test dla MEDIÓW - przez chwilę będziemy mieli okazję zobaczyć, kto jest kim w polskich mediach - i komu one służą: społeczeństwu i prawdzie, czy też zblatowanym układom? Nadeszła chwila prawdy! (koniec PeO już bliski)