Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(5)
Komentarze użytkownika: syronaj
 • 2018-08-24 14:55 | syronaj

  Re:Szwedzka telewizja manipuluje danymi w sprawie imigrantów

  Nie jest to manipulacja tylko podanie (rzeczowe) statystyk. Że w okresie wyborczym? Czy imigranci mniej popełniają przestępstw przed wyborami? Nie ma co się obrażać na fakty. Naiwne zaprzeczanie że wzorce kulturowe afgańskich czy pakistańskich analfabetów nie przystają do demokratycznego społeczeństwa szwedzkiego, w którym kobiety naprawdę mają te same prawa co mężczyźni, skutkuje tym że dominuje w dyskusji głos skrajnej prawicy. Każdy inny jest "manipulacją" czy "islamofobią". Tymczasem dostrzegają to już też inne społeczności-np. Niemcy. DW opublikowała swego czasu raport o przestępczości uchodźców https://www.dw.com/pl/najnowsze-statystyki-policji-uchod%C5%BAcy-stanowi%C4%85-85-proc-wszystkich-podejrzanych/a-43579558. Czy zawarta tam informacja że wsród gwałcicieli jest ich prawie 15,9% to też manipulowanie danymi. Modelowy przykład integracji, Ayaan Hirsi Ali która zmuszona została przez islamistów do ukrywania się w USA bo nawet będąc posłanką w Holandii nie mogła się tam czuć bezpiecznie pisała w "Niewiernej" że rasizmem jest własnie brak wymagań kierowanych wobec przybyszów i traktowanie ich jak umysłowo niezdolnych do przyswojenia sobie reguł zycia w zachodnim świecie. Często włąśnie imigranci którzy podjęli trud nauczenia się języka , podjęcia pracy-są najostrzejszymi przeciwnikami ulegania, w imię fałszywej poprawności żądaniom mniejszości. Inaczej będziemy mieć w Europie walki gangów, strzelaniny, zabójstwa honorowe, śluby dzieci. Podpalenia samochodów w Goteborgu- to niby kto? Zielne ludziki? Wystarczy tez poczytać prasę np. brytyjską która publikuje dane ofiar i sprawców zabójstw. Widać czarno na białym że to czarni młodzi chłopcy w większośca eksplozję przestępczości z użyciem przemocy w Londynie odpowiadają nie imigranci z UE ani Azjaci. Niestety zasłanianie oczu nie zmieni tego. Trzeba ludziom pomagać, ale też wymagać. A nie dawać zasiłki i oczekiwać świętego spokoju.
 • 2018-11-16 19:10 | syronaj

  Re:Irlandczycy protestują po uniewinnieniu 27-latka oskarżonego o gwałt

  Nie rozumiem o co afera, Przecież to nie sąd, a adwokat użyl (faktycznie żenującego) argumentu.Miał obowiązek bronić klienta, a nie mysleć o odczuciach pokrzywdzonej czy pani poseł. No chyba że przekraczaya obrona granice określone prawem. Jak sobie posłanka wyobraża cenzurowanie przemówień obrońców? I wyroków? Nawet te szczątkowe informacje artykułu pokazują że sprawa była cienka jak owe strtingi. Udowodnić komuś gwałt jest trudno w takiej sytuacji. I musi być jakiś standard dowodzenia zachowany, bo zapewniam że wcale nierzadko zdarzają się fałszywe oskarżenia.
 • 2018-12-13 11:54 | syronaj

  Re:David Attenborough i jego walka -walka z wiatrakami

  Nikt głośno tego nie mówi-politycy bo potrzebują głosów rozmnożonych i rozmodlonych wyborców, szefowie korporacji potrzebują licznych konsumentów, kapłani- wyznawców. Naukowcy są głosem wolającego na puszczy- póki takowa jeszcze istnieje. Szlag mnie trafia gdy promuje się wielodzietność, w sytuacji gdy wszelkimi sposobami należałoby uzmysławiać ludziom, że trzeba ograniczać liczbę przedstawicieli naszego gatunku, bo żaden Noe nie przybędzie z nową arką. Ale sterylizacja, nawet lekko upośledzonej kobiiety, która urodziła 9 dziecko jest w naszych czasach przestępstwem. Pamiętam proces lekarki , pokrzywdzoną reprezentował adwokat opłacony nie orzez kościół, a GW. Nie ma dla nas nadziei, sami sobie i innym gotujemy ten los
 • 2019-02-13 15:35 | syronaj

  Re:Orbán namawia Węgierki do rodzenia dzieci

  jedyne co w tym programie sensowne to powiązanie ulg z pracą. Polski program powoduje że kobietom nie opłaca się pracować, zresztą oficjalna narracja głosi, że tylko pod opieką matki, broń boże żłobka, dzieci rozwijają się najlepiej. Tymczasem, nie oszukujmy się, lepiej zeby dzieci rodziły się w rodzinach które utrzymują się z pracy, a nie zasiłków.
 • 2019-02-14 15:32 | syronaj

  Re:Airbus zamyka produkcję największego samolotu pasażerskiego świata

  leciałam dwa razy A380, z Paryża do Meksyku i zawsze był pełny, przynajmniej dolny pokład:) No, ale to na pewno mało reprezentatywne doświadczenie, może to i krowa, ale żal. Mnie zastanowiło zdanie "Coraz więcej linii otwiera bezpośrednie połączenia długodystansowe z pominięciem wielkich hubów przesiadkowych"- to po kiego grzyba port lotniczy Baranów?