Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(12)
Komentarze użytkownika: bling.bling
 • 2014-05-21 09:18 | bling.bling

  Re:Szybka kolej w Polsce, szybki powód do kpin

  Wskutek błędnych założeń doszedł autor do błędnych wniosków. Edukacja techniczna jest na tak niskim poziomie, że bez tłumczenia się nie obejdzie. Dlaczego zakup Pendolino czyli pociągów do rozwijania kolei szybkich był dobry. Najpierw założenie: Prędzej czy później w Polsce dotrą szybkie koleje. 1. Pendolino (choć jeszcze nie homologowane) jest dostosowane do szybkich kolei. 2. Infrastrukturę kolejową rozbudowuje się pod tabor czyli system. Znając parametry pojazdu referencyjnego, znacznie łatwiej, taniej i racjonalniej jest tak budować wokół niego infrastrukturę, że następuje maksymalizacja wykorzystania zarówno pojazdów jak i infrastruktury. 3. Inwestycje w infrastrukturę są znacznie droższe niż same pojazdy. Bardzo istotne jest uniknięcie błędu początkowego przeinwestowania poprzez zamrożenie dużego kapitału w początkowej fazie projektu z nadzieją na to że kiedyś się przyda. 4. Wraz z czasem główne szlaki zostaną wyposażone w system ERTMS level 2. W ten system jest już wyposażone Pendolino 5. Jest tylko kwestią czasu kiedy nastąpi implementacja ERTMS-2 i nieuchronna i szybka homologacja na tej infrastrukturze Pendolino. Pendolino, może przecież być pomocne w fazie testów. 6. Wszystkie warunki do realizacji założenia z początku są spełnione. Czyli z sukcesem w Polsce zostaje wdrożony pierwszy krok budowy szybkich kolei.
 • 2014-05-21 09:22 | bling.bling

  Re:Szybka kolej w Polsce, szybki powód do kpin

  "Najpierw powinna powstać bardzo dobra infrastruktura kolejowa, a dopiero potem powinno się kupować składy odpowiednie do tejże infrastruktury." Absolutnie fałszywa teza. Infrastruktura+Tabor to złożone przedsięwzięcie. Każda infrastruktura jest jedynie dodatkiem do spełnienia założeń operacyjnych, celów dla którego się ją buduje. Bez znajomości tego, a w tym przypadku konkretny pojazd ma ogromne znaczenie, nie można i nie należy budować infrastruktury
 • 2014-05-21 15:42 | bling.bling

  Re:Szybka kolej w Polsce, szybki powód do kpin

  Francuska kolej zamówiła 2000 pociągów których szerokość nie jest dostosowana do istniejących peronów na stacjach. [link=http://www.reuters.com/article/2014/05/20/us-france-trains-idUSKBN0E021720140520][/link] Chociaż to jaskrawy przykład to jednak i on ilustruje nie tyle, że pomyłki się zdarzają i to kosztowne ale również to że infrastrukturę dostosowuje się do pojazdów z nie pojazdy do infrastruktury.
 • 2014-05-24 13:30 | bling.bling

  Re:Szybka kolej w Polsce, szybki powód do kpin

  Alstom nie udziela homologacji!!! To nie producent udziela homologacji a Instytut Transportu Kolejowego, czyli odpowiednia instytucja rządowa. Instytut nie ma gdzie przeprowadzić testów bo testowanie może się odbyć tylko w warunkach eksploatacyjnych. Ponieważ brak jest odcinków torów certyfikowanych do prędkości 260km/h z powodu braków w infrastrukturze. Wady prawne jakimi są w tym przypadku braki możliwości homologacji nie leżą po stronie Alstomu.
 • 2014-05-24 16:26 | bling.bling

  Re:Na co wojsko wydaje miliony?

  18 milionów złotych to drobiazg w porównaniu do tego ile kosztuje wkład w rozwój projektu takiego jak ten. Wóz Bradley M2 to koszt samego R&D to ponad 5 MILAIRDÓW dolarów. przy koszcie zakupu jednostki ponad 3mln USD. Lepiej skasować 18mln niż brnąć w nieudany program.
 • 2014-05-26 17:23 | bling.bling

  Dlaczego stawiam na Janusza Korwin-Mikkego?

  [i]– Poznałem tego człowieka osobiście i jestem przekonany o jego uczciwości. Od lat kilkudziesięciu głosi niezmiennie te same poglądy, a nie czyniłby tego, gdyby angażował się w politykę dla pieniędzy i próżnego rozgłosu. Przynajmniej mam gwarancję, że nie będzie kradł – mówi Paweł, lat 25.[/i] Jak ma się ta deklaracja Pawła do wypowiedzi JKM, w której mówił że będzie brał uposażenie EU-posła by robić sobie jaja z tej instytucji. Przecież to jawna deklaracja, że będzie kradł te pieniądze swoim wyborcom, również Pawłowi?
 • 2015-01-17 19:40 | bling.bling

  Re:Bydgoska Pesa ma problemy z niemiecką homologacją

  Większy od standardowej szerokości czyli jakiej? Większy niż skrajnia pojazdu? To nic dziwnego, że nie może dostać homologacji.
 • 2015-07-10 10:41 | bling.bling

  Re:Unia chce zabronić nam zdjęć na tle zabytków? Bzdura, ale...

  I call bullshit. Oczywiście, że nie chodzi o zdjęcia cykane przez miliony turystów na tle budowli. To było jasne od początku. Problem polega na tym, że nigdy nie wiadomo czy budynek, czy jakiś element panoramy nie stanie się komercyjnie wykorzystanym elementem w dzisiejszych czasach mediów społecznościowych. Definicja pomiędzy komercyjną produkcją a amatorską zaciera się skoro "amatorzy" zarabiają na publikacjach swoich prac czy to na blogach, FB czy YT. I wtedy taki właściciel praw czy raczej jakaś instytucja typu ZAIKS będzie nękać takich ludzi by uiścili im opłatę licencyjną. Kolejnym krokiem będzie opodatkowanie wszystkich aparatów fotograficznych bo przecież z całą pewnością raz na jakiś czas taki aparat uwieczni "licencjonowany utwór budowlany"
 • 2015-07-25 13:03 | bling.bling

  Re:Rasizm – choroba globalna

  Obama, chociaż w równej połowie jest "czarny" jak i "biały" jest uznawany za czarnego prezydenta w całości. Tym samym jest kulturowo przynależny do czarnych. Chociaż równie dobrze mógłby być zwykłym białym. Dla odmiany ostatnio furorę zrobiła historia z Rachel Dolezal, która "udawała" że jest czarna niemal całe swoje życie. Pomimo tego, że oboje jej rodziców tradycyjnie określilibyśmy jako białych. Kobieta cały czas podkreśla że czuje się "afroamerykanką" Dobrze podsumował to Dawkins: "We can all happily agree that human racial classification is of no social value and is positively destructive of social and human relations. That is one reason why I object to ticking boxes in forms "
 • 2015-09-14 10:26 | bling.bling

  Re:Metoda „na wnuczka” w wersji dla bogatych

  Jerzy Edigey 1964: "Mister MacArek i jego bisiness" „Człowiek bogaty i tak zwany uczciwy nie ominie nigdy żadnej sposobności, aby pod osłoną prawa wyzuć biedniejszych i mniej doświadczonych od siebie z resztek ich dobytku"
 • 2016-08-10 10:57 | bling.bling

  Re:Czy Polacy nie potrzebują już kultury wysokiej

  "Nie znam się ale się wypowiem" jest dominującym tematem większości internetowych dyskusji. Ludzie czują się wręcz zobligowani do zajmowania stanowiska, nawet najbardziej absurdalnego, jeśli wymaga tego od nich społeczne oczekiwanie. Przykładem jest niedawna ankieta na YT gdzie ludzie są pytani o to czy wiedzą, że w szkołach będą nauczać cyfr arabskich. Większość reagowała zgodnie ze społecznym oczekiwaniem wyrażając co najmniej zaniepokojenie. Nikt nie powiedział "nie znam się"
 • 2018-02-20 09:49 | bling.bling

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Nic w tym nadzwyczajnego. Żona ma usuniętą macicę z jajnikiem wraz z drugą operacją usunięcia endometriozy. Po pierwszym pomimo dwóch cykli IVF nie spowodowały zagnieżdżenia zarodka. Nie robią tego tylko amerykańskie gwiazdy a kobiety w Polsce za radą lekarzy. Nie deomonizujcie problemu.