Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(778)
Komentarze użytkownika: abchaz
  • 2014-03-23 15:19 | abchaz

Re:Tusk chce wygrać wybory, Kaczyński spłaca długi

Majstersztyk po prostu.Rozhajcowanie majdanu i "zrobienie syrii" (małe s) u granic otwiera wspaniałe możliwości.Państwa frontowego z koniecznymi zakupami,lukratywnymi jak wróble cwierkają."Wzrostem powagi" (nie wierzę) i dobraniem się do "dzieci we wrzesniu".Tylko ktoś nieludzki nie wzruszy się "dziecmi we wrześniu" i nie zamaży o nowej broni zapewniającej normalnośc "dzieci we wrześniu".
  • 2014-03-23 15:20 | abchaz

Re:Tusk chce wygrać wybory, Kaczyński spłaca długi

"zamarzy" oczywiście.Od mara....wiara.
  • 2014-03-24 13:34 | abchaz

Re:Komputer sterowany mózgiem?

Zamierzają robic.Sądząc z "Analisys....".Racja,że ,nawet po sukcesie "Analisys..", droga do zrozumienia funkcjonowqania mózgu , jest daleka.Sprawą zasadniczą jest poznanie procesów niekoniecznie odzwierciedlanych w polu elektrycznym.Zdaję sobie sprawę,ze się "podkładam". Jakie inne pola ?
  • 2014-03-24 13:46 | abchaz

Re:Brygada wicepremier Bieńkowskiej

Hejterzy w amoku.
  • 2014-03-25 17:15 | abchaz

Dlaczego przestajemy leczyć Ukraińców

Podobnie postapili Czesi.Niemców stac na kontynuację.Tyle,że Czesi,ani Niemcy, nie szpanowali "po europejsku" na Majdanie zagrzewając do walki.Nasze orły,po godzinie brały "d" w troki" i po dalszej godzinie były znów na swojej kanapie. A.Michnik także pokrzykiwał ze swojej kanapy,niemobilnie ,samym swym autorytetem unosząc się nad placem boju.Ten szpan opłacał budżet RP. Rozumiem,że znów,jak zwykle,po przebudzeniu z ręką w nocniku i zagrożonymi "dziecmi wrześniowymi",konieczne są oszczędności .Przepraszam za wyrażenie "gówniane oszczędnosci".Bojcom Majdana ,nawet banderowcom ,im zwłaszcza, należy się leczenie tak,by zapamiętali na całe życie,że Polacy serio traktują swoje okrzyki.
  • 2014-03-25 17:15 | abchaz

Uczucia mieszane

Podobnie postapili Czesi.Niemców stac na kontynuację.Tyle,że Czesi,ani Niemcy, nie szpanowali "po europejsku" na Majdanie zagrzewając do walki.Nasze orły,po godzinie brały "d" w troki" i po dalszej godzinie były znów na swojej kanapie. A.Michnik także pokrzykiwał ze swojej kanapy,niemobilnie ,samym swym autorytetem unosząc się nad placem boju.Ten szpan opłacał budżet RP. Rozumiem,że znów,jak zwykle,po przebudzeniu z ręką w nocniku i zagrożonymi "dziecmi wrześniowymi",konieczne są oszczędności .Przepraszam za wyrażenie "gówniane oszczędnosci".Bojcom Majdana ,nawet banderowcom ,im zwłaszcza, należy się leczenie tak,by zapamiętali na całe życie,że Polacy serio traktują swoje okrzyki.
  • 2014-03-26 10:35 | abchaz

Re:Dlaczego przestajemy leczyć Ukraińców

Cieszy mnie ten rym: "Polak mądry po szkodzie"; Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą i po szkodzie głupi. Jan Kochanowski
  • 2014-03-26 15:25 | abchaz

Re:Urzędnicze ubiory, kody i obyczaje

Na emeryturze trafiłem do miasta powiatowego.Po latach pracy w wielkich miastach .Także za granicą. Obserwuję codziennie defiladę urzędników w drodze do pracy i z powrotem.Rzadkie kontakty bezpośrednie.Podatki ,pozwolenia na zabudowę tarasu..korespondencja (mailowa!) nt terminów i warunków odbioru śmieci selekcjonowanych... Moje obserwacje miasta są powierzchowne.Widac wyrażną stratyfikację majątkową i społeczną.Właściciele fabryczek wyrosłych na byłym POMie (Porsche Cayenne i Bentley) ,włodarze powiatu i miasta (BMW X5),wolne zawody (nowe fury),urzędnicy (rózne ,często second hand),rzemiosło (Passat combi z hakiem second hand) ,inni (róznie) i wreszcie cyganie z wózkiem dziecinnym third hand ,na który potrafią załadowac starą wannę żeliwną - dzwonią do drzwi i grzecznie pytają czy nie mam zbędnego złomu. Mam wrażenie ,ze "urzędniczośc'" powiatowa a zwłaszcza "powiatowośc" domaga się profesjonalnej analizy socjologicznej i ekonomicznej."Kody i obyczaje" są raczej przyczynkiem do scenariusza "Rancza" powiatowego niż poznania tej rzeczywistości.Czapiński patrzy w innej skali i na innne aspekty rzeczywistości.Polska,takie mam wrażenie,dzieje się w powiatach.
  • 2014-03-28 12:59 | abchaz

Kampanię do europarlamentu czas zacząć

Eurowybory maja znaczenie dla partii.Głównie prestiżowe.Oczekiwana frekwencja wyborcza świadczy o tym,że zagłosuje tylko klientela.Przywiązana do swoich klamek.Artukuł ,w zwiazku z tym ,nie może wzbudzic emocji powszechnej. Geneza awantury ukraińskiej ,a właściwie kijowskiej,a jeszcze ściślej "majdaniarskiej" (Kijów i Ukraina były prawie spokojne) ciągle jest niejasna.Przynajmniej dla mnie.Skutki już widoczne są tragiczne dla Ukrainy .Tusk mówi o dalszym "czarnym scenariuszu". Stara UE jest zdegustowana i nie poświęci ani guzika (miliard pozyczki to mały guzik).Gdyby Sikorski nie przywlókł ze sobą do Kijowa Steinmeiera i Fabiusa,to UE nie miała by watpliwosci ,ze to sprawka polskiej rusofobii. Staliśmy się "państwem frontowym" i zachwyty o "nabraniu powagi", w ten sposób,brzmia schizofrenicznie.Odczujemy to gospodarczo. Potrzebny bilans,nawet przejsciowy.Obawiam się ,ze zamiast bilansu ,będziemy otrzymywac kolejne porcje propagandy przedstawiającej ogląd tej sprawy dokonywany z punktu widzenia partii i partyjek dla potrzeb tzw "walki politycznej".
  • 2014-03-28 12:59 | abchaz

Bilans potrzebny

Eurowybory maja znaczenie dla partii.Głównie prestiżowe.Oczekiwana frekwencja wyborcza świadczy o tym,że zagłosuje tylko klientela.Przywiązana do swoich klamek.Artukuł ,w zwiazku z tym ,nie może wzbudzic emocji powszechnej. Geneza awantury ukraińskiej ,a właściwie kijowskiej,a jeszcze ściślej "majdaniarskiej" (Kijów i Ukraina były prawie spokojne) ciągle jest niejasna.Przynajmniej dla mnie.Skutki już widoczne są tragiczne dla Ukrainy .Tusk mówi o dalszym "czarnym scenariuszu". Stara UE jest zdegustowana i nie poświęci ani guzika (miliard pozyczki to mały guzik).Gdyby Sikorski nie przywlókł ze sobą do Kijowa Steinmeiera i Fabiusa,to UE nie miała by watpliwosci ,ze to sprawka polskiej rusofobii. Staliśmy się "państwem frontowym" i zachwyty o "nabraniu powagi", w ten sposób,brzmia schizofrenicznie.Odczujemy to gospodarczo. Potrzebny bilans,nawet przejsciowy.Obawiam się ,ze zamiast bilansu ,będziemy otrzymywac kolejne porcje propagandy przedstawiającej ogląd tej sprawy dokonywany z punktu widzenia partii i partyjek dla potrzeb tzw "walki politycznej".
  • 2014-03-29 20:56 | abchaz

Re:Unia Energetycza w Unii Europejskiej

Błyskotliwa obserwacja Obserwera. Jak rozumiem,chodzi o to ,by znany nam "katarski inwestor",skojarzony ze sławą "Gromu" zwalczajacego wroga irackiego,przekonał UE do luzu w zakresie negocjacji cen... Bardzo przepraszam..odjechałem...
  • 2014-03-30 13:09 | abchaz

Re:Refleksje po aneksji Krymu

Do wojska polskiego poszedł w 38 ,akurat na Zaolzie.Z długą tyką zakończoną ładunkiem do wysadzania wrażych bunkrów.W 39 cofał się od Mikołowa do Lasów Janowskich.Alojz mu, było.Urodzony w Królewskiej Hucie.Został wcielony do Wermachtu.Spod Stalingradu cięzko ranny wywieziony junkersem.W bitwie na Wale Atlantyckim trafił do niewoli amerykańskiej.Stamtąd do Andersa. Od Andersa do domu. Pracowałem z nim kilka dobrych lat.Super gośc. Najgorsze momenty ,które wspominał to było to zasrane Zaolzie i niewola amerykańska.
  • 2014-03-30 22:17 | abchaz

@Obserwer, racz zauważyc,że Wspólnota Węgla i Stali był wspólnotą producentów a nie wspólnotą konsumentów.Wspólnota konsumentów ma sens w sytuacji "rynku konsumenta" ,to znaczy w sytuacji ,w której podaż przewyższa popyt i wtedy "wspólny konsument" może wymóc na producencie większe obniżki cen.Na współczesnym rynku energii (surowców energetycznych) na to się nie zanosi.Zwłaszcza na rynku gazu i ropy.Brak też przesłanek ,by wielcy konsumenci ,uzyskujacy z racji swej wielkości i wagi politycznej, niższe ceny, chcieli się dzielic tą przewagą z innymi.Biedniejszymi i pozbawionymi wpływów z racji swej wielkosci i chronicznej głupoty politycznej. Twój pomysł jest nie tylko "odjechany" lecz także pozbawiony jakichkolwiek podstaw merytorycznych. Wiem..wiem ,to nie Twój pomysł a premiera.Premier ma rózne pomysły.Ten należy do gatunku pomysłów "krynickich".
  • 2014-03-31 20:26 | abchaz

Re:Tarcza antyrakietowa: jak działa i dlaczego jest nam potrzebna?

Nie nadążam niestety.Skoro balistyczne mogą ,co najwyzej,wybic dziurę w pasie stratowym,którą załata w" try miga" batalion od łatania.To po co wydawac takie obłędne pieniadze na antyrakiety.Wystarczy wydac znacznie mniejsze pieniadze na pomnozenie batalionów od łatania. Jastrzębie,wzorem irackim,powinny odleciec (zdązyc odleciec) poza zasięg.Poznania to nie uratuje lecz przynajmniej sybstancja militarna się ostoi.To wcale nie jest smieszne.Słyszałem jak psychiatra (były minMON) piał z zachwytu nad wspaniałą infrastrukturą naszych awiobaz."Nawet Izrael takich nie ma".Oni myślą logicznie.Wazniejsze są IronDome i Patriot. I pomyślec ,ze Suki mogą obrócic ,bezkarnie,w perzynę tą imponującą i kosztowną infrastrukturę. Panienka nad nami.
  • 2014-04-01 12:07 | abchaz

Słowacja: nowy prezydent bez politycznej przeszłości

Wydaje się,że u naszych południowych sąsiadów dojrzało przekonanie,że czas wymienic polityków zarzadzajacych krajem i gospodarką w trybie "zarządzanie przez gadanie",na polityków ,którzy już udowodnili,ze nie tylko potrafią gadac. Andrej Kiska na Słowacji i wczesniej w Czechach Andrej Babisz (też Słowak) pokazują tą nową tendencję. Poszukuję podobnych osobowości w Polsce,które zechciały by wziąc na swoje barki ryzykowną rolę polityczną. Byc może są tacy lecz jak na razie nie grozi nam zastąpienie "zarządzania przez gadanie".Szkoda.
  • 2014-04-01 12:07 | abchaz

potrzebni fachowcy

Wydaje się,że u naszych południowych sąsiadów dojrzało przekonanie,że czas wymienic polityków zarzadzajacych krajem i gospodarką w trybie "zarządzanie przez gadanie",na polityków ,którzy już udowodnili,ze nie tylko potrafią gadac. Andrej Kiska na Słowacji i wczesniej w Czechach Andrej Babisz (też Słowak) pokazują tą nową tendencję. Poszukuję podobnych osobowości w Polsce,które zechciały by wziąc na swoje barki ryzykowną rolę polityczną. Byc może są tacy lecz jak na razie nie grozi nam zastąpienie "zarządzania przez gadanie".Szkoda.
  • 2014-04-01 17:48 | abchaz

Rozpisałeś się Obserwerze.Rzekł bym nawet,że emocjonalnie. Sedno Twojej ,naiwnej wiary ,tkwi w Twoim zdaniu: "Ja wołam ratunku pomocy dla takiej wizji polityki strategicznej Polski. I wołam ratunku pomocy Unio Europejska obudź się z tego letargu czy nirwany, bo spisz snem wypasionego leniwca!" UE kłopocze się głównie o dobrostan starej Unii -strefy euro.Ma się tu czym kłopotac.Rosja nie jest wrogiem Unii .Jest jej strategicznym partnerem gospodarczym.Partnerstwo to jest znacznie wazniejsze niż awantura ukrainska.Konstruktorzy "Partnerstwa Wschodniego" zdyskredytowali się całkowicie.Okazało się,że chciejstwo polityczne tych "mężów stanu" przesłoniło im realia.Unia znalazła się w kłopocie jak nie stracic gospodarczo przez tą niewydarzoną awanturę. To Kerry negocjuje z Ławrowem.Pani Aschton tam nie ma.Bowiem USA ma strategiczne interesy geopolityczne.Nie Unia. Byc może,w długiej perspektywie,po uzyskaniu nowegop kształtu politycznego UE,dojdzie do uwspólnotowienia gospodarczego ,w tym energetycznego.Byc może.A byc moze nie dojdzie.Kto to wie ? Pan Tusk "zarządza przez gadanie".W naszej ukochanej Ojczyznie już ten styl został rozpoznany a w UE, po awanturze ukraińskiej, także już nie ma wątpliwości w tej materii. Woła o "unię energetyczną" oferując nasz gaz z łupków ,w rzeczywistosci oferując "Niderlandy".Nie wiadomo ,czy jest i ile a rzad ,po szumnych zapowiedziach Tuska 3 lata temu ,w dalszym ciągu nie potrafi uregulowac procesu poszukiwań. Terminal LGE w Świnoujsciu jest spózniony.O ile ? Żaden Kuwejt ani Katar nie związe się z tak kiepskim partnerem. Zarzadzanie przez gadanie Masz pełną rację co stanu naszego systemu energetycznego (głównie sieci) ,który ,wbrew pohukiwaniom Tuska,uniemozliwia jakąkolwiek integrację z systemami starej Unii.Zarządzanie przez gadanie. By nie ciągnąc za dlugo,też mnie ponoszą emocje,wydaje mi się,że to wołanie o 'wspolnotę energetyczną" ,bez jakichkolwiek podstaw materialnych z naszej strony,to już desperacja.Pusta desperacja w wyniku pustej polityki,pustej formacji ,której wódz wyznaje jako najważniejsze "wódz może byc tylko jeden". Nie licz na UE.Europejczycy to istotu racjonalne.
  • 2014-04-02 19:36 | abchaz

No to mój Obserwerze róznimy się znacznie odnośnie RP (nr wg uznania),patriotyzmu,optymizmu i innych temu podobnych dupereli. Urodzony w GG z Rodziców urodzonych u zarania II RP i z Dziadów z różnych Imperii i Reichów,nie odczuwam,niestety, nieodpartego impulsu patriotycznego ,ktory pomógł by mi identyfikowac się z RP (nr wg uznania).Odczuwam zamiast tego wstręt ,z pewnoscią patologiczny,do tzw "klasy politycznej" doznajacej orgazmu patriotycznego na widok pieniedzy.Aktualnie unijnych i obficie pożyczanych..Boleję nad tą moją patologią lecz przemóc jej nie potrafię.Klasa ta dokonała epokowego wynalazku tzw "społeczeństwa obywatelskiego" karnie głodujacego na LISTY ustalone przez klasę.Byc moze ta moja nieuleczlna patologia bierze się ze składu osobowego klasy czy też idei ją napędzajacych..Do psychoanalityka ,by wyjaśnic,nie pójdę.Za pózno,za drogo ..itp.W kazdym razie straciłem nadzieję na upodmiotowienie ludzi zamieszkajacych ten kolejny seisonstaat.Ludzie są wazni i ich dobrostan.Cała reszta jest funta kłaków nie warta. Co do Unii,to miałem wielkie i jak się okazało,naiwne nadzieje.Brak dojrzałosci w wieku starczym..Nie mam pretensji do Unii..błąd był we mnie.W Tobie ,Obserwerze,tkwi ciągle. "Różnimy się poglądami.Przyzna Pan,ze to tak nie wiele" rzekł kardynal Roncalli,pózniejszy Jan XXIII , do dyplomaty radzieckiego na jakimś raucie. Zdrowia życzę. KROPKA
  • 2014-04-08 17:43 | abchaz

Re:PO wyprzedza PiS w sondażach. Wygra wybory?

Niedawno postanowiłem nie brac udziału w żadnych tzw wolnych wyborach. Po obejrzeniu w tv "migawki z ustawki" w sprawie tzw ochrony zdrowia ,postanowiłem odwrotnie. "Migawki z ustawki" to material ,wręcz zmuszajacy do udziału w wyborach. Konieczny jest wybór stronnictwa,które zapewni dożywotnie wykluczenie gnojów zasiadajacych po obydwu stronach ustawki ze społeczeństwa ludzi żyjacych na "tej ziemi".
  • 2014-04-13 11:36 | abchaz

Re:Wileńszczyzna okiem Ziemowita Szczerka

Świetny reportaż.Proza Wileńszczyzny z własną polszczyzną.Spadek po Wielkiej Rzeczypospolitej i tej od Żeligowskiego. Mix narodowościowy i językowy.Cierń tkwiacy w (?) Litwy przekonanej,że tylko czystośc etniczna utrzyma przy zyciu to małe państwo.Prowadzone przez polityków kryjacych za litewskimi końcówkami swe polskie,kurlandskie ,rosyjskie i inne nazwiska.Odwołujace się do Wielkiego Księstwa ,którego siłą napędową byli Rusini. Kraina paradoksów.Jak to w Europie Wschodniej. Postękiwanie marszałka Grabarczyka zasługuje na szacunek.Znaczy się zdaje sobie On sprawę z tej gmatwaniny.
  • 2014-04-21 15:17 | abchaz

Re:Czy w państwie Łukaszenki możliwy jest majdan?

Autor ,pod pozorem kolejnego pszkwilu na Łukaszenkę,przemycił własciwie ,może nie panegirk,lecz całkiem pochwalną opnię dla tego "ostatniego dyktatora": popiera rząd w Kijowie,skuteczny w utrzymywaniu władzy,niedopuscił do rozwarstwienia,brutalnie trzyma opozycję (10 więzniów),panuje od lat 20,system wystarczajaco sprawny,kilka miliardów deficytu (sic)...majdanu nie będzie.. Coś się jednak zmienia w publicystyce POLITYKI. Nieśmiało i w sposób zakamuflowany.lecz w dobrą stronę..
  • 2014-04-21 15:38 | abchaz

Re:Na morzu królują okręty? Nieprawda – samoloty. Już od stu lat

Na morzu królują samoloty.. Imperium Brytyjskie,w międzywojniu, utrzymywało regularną komunikację między metropolią i koloniami posługujac się łodziami latajacymi.Na Krecie,w zatoce Elundy ,było jedno z morskich ladowisk etapowych.Polecam galerię autentycznych zdjęc z tej epoki do obejrzenia w sennej tawernie przy wybrzezu zatoki.M innymi Churchil w kasku tropikalnym wsiadajacy do samolotu w drodze do Indii.Typu łodzi latajacej nie pomnę.Wspaniałe bakłażany po grecku.
  • 2014-04-21 15:46 | abchaz

Re:Czy w państwie Łukaszenki możliwy jest majdan?

Niejaki mr Parkinson zjadał mi samogłoski.
  • 2014-04-22 15:41 | abchaz

Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

Powiedział bym "troszke więcej i chwilowo".Więcej nie będzie.NATO (USA) nie bedzie ryzykowac konfliktu zbrojnego .Zapowiedzieli to wyrażnie.NATO ma teraz problem zasadniczy. Zajecie Krymu z rozlokowaniem w Gwardjejskoje bombowców Backfire (Tu 22M2) z rakietami manewrujacymi o zasięgu ok 600 km wraz z dyslokscją w Kaliningradskoj obłasti pocisków Iskander ,pokrywa obszar całej Europy b.realnym zagrozeniem. W tym stanie rzecz również tzw Tarcza Antyrakietowa do dyslokacji w Polsce i Rumunii traci sens i szanse na przetrwanie w realnym konflikcie. Jakiś baran napisał w komentarzu,ze nasze Jastrzębie popisują się w Afganistanie.One się mogą popisywac tylko w Łasku i Krzesinach bowiem wymagają pasów startowych o sterylnej czystości.Nawet w Szawlach się popisac nie mogą .Stąd nasze archaiczne MIG 29 strzegą nieba ,okresowo,nad państwami bałtyckimi. Polecam portal "Raport" .Piszą fachowcy a nie propagandziści.Piszą jak mogą.
  • 2014-04-23 12:16 | abchaz

Czy Krym stanie się drugą Abchazją?

Podobne krajobrazy ,także społeczne i psychologiczne,jak w kotle kaukaskim, można zobaczyc i opisac,po dwóch dniach pobytu,np w kotle bałkańskim. Teza,ze tak samo będzie wyglądał Krym po aneksji,wynika,jak rozumiem,z analogii ,założonej przez autora,dla potrzeb aktualnej linii POLITYKI.Analogie ,oparte na poglądach politycznych,są kiepskim instrumentem dla wieszczenia przyszłości.
  • 2014-04-23 12:16 | abchaz

w kotle po wojnie

Podobne krajobrazy ,także społeczne i psychologiczne,jak w kotle kaukaskim, można zobaczyc i opisac,po dwóch dniach pobytu,np w kotle bałkańskim. Teza,ze tak samo będzie wyglądał Krym po aneksji,wynika,jak rozumiem,z analogii ,założonej przez autora,dla potrzeb aktualnej linii POLITYKI.Analogie ,oparte na poglądach politycznych,są kiepskim instrumentem dla wieszczenia przyszłości.
  • 2014-04-23 15:03 | abchaz

Baba Narodowa

"Cieszy mnie ten rym: "Polak mądry po szkodzie"; Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą i po szkodzie głupi." Dedykacja dla WADZY i dla Polaków po szkodzie.Zwłaszcza dla Polaków.WADZY się to nie ima do czasu trwania przypowieści " że i przed szkodą i po szkodzie...."
  • 2014-04-23 15:03 | abchaz

już Jan Kochanowski z Czarnolasu

"Cieszy mnie ten rym: "Polak mądry po szkodzie"; Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą i po szkodzie głupi." Dedykacja dla WADZY i dla Polaków po szkodzie.Zwłaszcza dla Polaków.WADZY się to nie ima do czasu trwania przypowieści " że i przed szkodą i po szkodzie...."
  • 2014-04-23 18:23 | abchaz

Re:Pentagon: Amerykanie będą ćwiczyć w Polsce

Już wylądowali.W Świdwinie.Dobrze,że nie w Mierosławcu (obok) znanym z perfekcyjnego sprowadzania transportowców do lądowania.O ile się znam na medycynie,to wczesniej byli tam kontrolerzy US AirForces prowadzący do lądowania."Smoleńsk" jest dla nich nie do wyobrazenia. "Ku pokrzepieniu serc !" Jednak bez przesady ,ze "duzo bezpieczniej".Może nie duzo bezpieczniej lecz trzeba uznac wartośc gestu.UE po blamażu Partnerstwa Wschodniego nie jest zdolna nawet do gestu.Liczy straty.Nam pozostaje docenic gesty .Liczyc strat nikt się u nas nie osmieli.Zbyt niebezpieczne politycznie.
  • 2014-04-23 19:14 | abchaz

Re:Jak powstają myśli? Jak powstaje pamięć?

Ależ tak ! Maszyneria neuronowa.Tylko skąd ta maszyneria się wzięła ? Nie chodzi o warstwę fizyczną.. Są także nowe poglady w tej sprawie.. "New theory of consciouness....." http://www.newscientist.com/article/mg22229645.000?cmpid=NLC%7CNSNS%7C2014-1004-GLOBAL&utm_medium=NLC&utm_source=NSNS&
  • 2014-04-24 18:45 | abchaz

Re:Lech Wałęsa: będę wspierać „Solidarność”, ale z boku

Już nie można zastosowac ,dla kolejnej eskapady barona Munchausena,maksymy "cherchez la famme ".Zawsze jednak, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnoscią ,można objaśnic tą kolejną eskapadę Munchausena maksymą "cherchez l'argent".
  • 2014-04-26 15:09 | abchaz

Re:Unia energetyczna: polski sukces, ale czy jest się z czego cieszyć?

Mnie cieszy głównie ekwilibrystyka autora artykułu.Nie może pisac wprost,"ze sukces polskiej (Tuska) dyplomacji" wprawił w osłupienie Europejczyków niezdolnych do skojarzenia,że nie chodzi o gaz lecz chodzi wyłącznie o "sukces Europejczyka ". Kołomyja z 10% surowców energetycznych potrzebnych Polsce ,wspaniale przykrywa nicośc polityki energetycznej ,jako częsci ważnej nadzwyczaj,polityki gospodarczej.Króluje doktryna Szeinfelda,ze "najlepszą polityką jest brak polityki" Niewykluczne,że Szeinfeld ma rację.Patrząc na inne "polityki" uprawiane przez poststyropian.
  • 2014-04-26 15:39 | abchaz

Re:Czy w sieci istnieje prywatność?

W.Post i G.US ,E.Snowden i Panopticum zbierze swoje tak jak FB,Google,City,NASDAQ i inne tego typu oraz NSAi FBS też zbiorą swoje. Czy ktoś by inwestował miliardy w infrastrukture i software bez godziwego zysku oraz dążenia do pozycji monopolistycznej ,ekonomicznie i politycznie ? Zysk ,z najniższymi nakładami,właściwie "za frajer" uzyskują głownie bojownicy o "prywatnośc".Ta lukratywna działalnośc może byc kontynuowana bez końca...no może nie dosłownie lecz przynajmnie do czasu gdy bojownicy zostaną wyposażeni w przyrządy do wszczepiania czipów .Z przekonaniem,ze oni wiedzą najlepiej komu należy wszepic w pierwszej kolejności tak,by odpowiednio wczesnie wyeliminowac osobników zdolnych do wzbudzania sprzeciwu przeciwko wszczepianiu.
  • 2014-04-28 17:51 | abchaz

Polacy kończą misję w Afganistanie. Jak ją oceniać?

Tramtaramtam bum ! Klęska zupełna,ofiary policzone - przynajmniej po "naszej" stronie.Ofiary po "ich" stronie liczą "oni"."Oni" znaczy tamtejsi.U siebie. Czy mamy jakiś sposób by "onych" prosic o wybaczenie.Wedle zwykłej przyzwoitosci ,nie sięgając nawet do nauk świętych najnowszych? " I bilans materialny .Znaczy się kosztów.Zyski ,jak rozumiem ,choc niepoliczalne są imponujace.Koszty są jednak policzalne.Z budzetu.Czyli z naszych pieniędzy.Podobno istnieje prawo o obligatoryjnej jawnosci informacji budzetowych. Redaktorze ! Do dzieła !
  • 2014-04-29 15:08 | abchaz

Re:Juliusz Ćwieluch laureatem Halabard 2013

Nie bądż upierdliwy.Uznaj,że środowisko naukowe Akademii Obrony Narodowej wie lepiej jak się nazywa to co red Cwieluch prezentuje dumnie na zdjęciu.Może to jest "halabarda zastępcza" jak ten "węgorz z sera w opakowaniu zastępczym " (ukłony dla Mistrza).Czasy są ciężkie i nie pora na wybrzydzanie.
  • 2014-04-30 15:51 | abchaz

Re:Korupcja polityczna made in USA

Dla mnie nic nowego.Już w szkole (matura 1958) byłem dokładnie uswiadomiony o knowaniach amerykańskich imperialistów Nawet nie potrafię się teraz cieszyc z tego,ze te knowania trwają ze zdwojoną siłą .A może zwielokrotnioną ? Nie jest to takie ważne, ale jak już taplamy się (znaczy autorka) w tym cuchnacym bagnie korupcyjnym (cuchnącym !) to było by interesujace znac ten mnoznik.Tym bardziej,że przy całkowitym braku wiedzy (nie mam wiedzy - standardowa odpowiedz na komisji sledczej) o korupcji politycznej w naszej Ojczyznie mozna by było się wesprzec jakimś modelem korupcji ojczystej zbudowanym na zastosowaniu współczynników skalujacych.W końcu ,nawet uwzględniając okres trwania,demokracja USA jest naszym wzorcem.Nie chcę ,na chybcika,budowac tego modelu,lecz gdyby autorka była zainteresowana to wesprę.W końcu jestem,a właściwie byłem matematykiem ze specjalizacją w zastosowaniach.Proszę walic jak w dym.Bez krępacji.
  • 2014-04-30 17:02 | abchaz

Re:Korupcja polityczna made in USA

Przepraszam autora za mianowanie "autorką".Proszę przyjąc te mianowanie jako rodzaj komplementu.
  • 2014-05-04 10:10 | abchaz

Re:Obserwatorzy OWBE uwolnieni, na Ukrainie wciąż gorąco

Zimna wojna się skończyła jakiś czas temu i nastał czas rozpalania kotłów: Kaukazkiego,Bałkańskiego,Libijskiego,Egipskiego,Syryjskiego i teraz Ukraińskiego. Azjatyckie pomijam bo to daleko. Diabły podpalają a media dbają by kamuflowac slady diabelskie.
  • 2014-05-04 10:26 | abchaz

Re:Obserwatorzy OWBE uwolnieni, na Ukrainie wciąż gorąco

Po pobiznym przejrzeniu rekomendowanych wydań internetowych NYT i Guardiana ,ja z kolei rekomeduję (właściwie rzucam myśl a wy go łapcie) ufundowanie anglojezycznej wersji POLITYKI z odpowiednią kampanią promocyjna wśród państw sojuszniczych. Krag czytelników POLITYKi jednak jest ograniczony do Polaków a wydaje się konieczne dostarczenie czytelnikom w krajach sojuszniczych rzetelnych komentarzy dających odpór propagandzie np takiej z Guardiana "The reality is that after two decades of Nato expansion, this crisis was triggered by the west's attempt to pull Ukraine decisively into its orbit." Nakłady na ten projekt będą niewielki i prawie niewidoczne w kosztach podpałki.
  • 2014-05-05 16:04 | abchaz

Re:Żakowski pyta o uścisk Schroedera, o sankcje, które zabolą, i o unię energetyczną

W momentach trudnych,gdy narasta zagrożenie,najważniejszym jest wskazanie winnych tej sytuacji.By ciemny lud wiedział,że jak przyjdzie mu gotowac własne jaja na własnym gazie ,kto go tak urzadził.Ponieważ ,niepodważalnie,jest już ustalona wina Schoredera i Putina,to M.Schultz jakoś się wywija spod przemyślnych pytań J.Żakowskiego.Do czasu.PRAWDA jest z nami i nie zawahamy się i będziemy twardzi ,nawet gdy okaże się konieczne pokazanie knowań ,w tej sprawie,Merkel i Franciszka...
  • 2014-05-08 15:09 | abchaz

Re:4 czerwca bez Lecha. Co zrobić z tym Wałęsą?

Już Piotr Wysocki w "Dziadach" wyeksplikował ' "Nasz naród jak lawa Z wierzchu zimna i plugawa A w środku "mława" Z Wałęsą nic zrobic się nie da.Apoteoza przez "mławę" tryumfującą nastapi za lat kilka. Należe do najszczęśliwczego pokolenia od pokoleń co najmniej kilkunastu.Dzieci wychowane i wykształcone w PRL. Emerytura słuszna.Apoteozy (wisienka na torcie) już nie dożyję.
  • 2014-05-13 21:08 | abchaz

Re:Najważniejsi ludzie polskich mediów o naczelnym POLITYKI

Laudacja pani Ewy Wanat mnie zaskoczyła.
  • 2014-05-14 11:18 | abchaz

Re:Bronisław Komorowski o sukcesach i porażkach III RP

Nie wiem jaką ideologię wyznaje Prezydent .Myślę,że nie myśli ideologicznie.Prezentuje zadowolenie typowe dla obozu władzy Nasza opozycja parlamentarna to także obóz władzy .Tymczasowo "in spe" lecz równie opływajaca w dostatki jak władza. Przypomina mi się zawołanie obozu sanacyjnego II RP "byczo jest !" Jestem świeżo po lekturze pracy prof W.Kieżuna "Patologia Transformacji".Jakby Prezydent przeczytał to dzieło (naprawdę dzieło) to nie powtarzał by bezrefleksyjnie propagandowego opisu naszej transformacji.Może wtedy wyszło by,że nie jest "byczo" ale normalnie . By zbudowac klasy średnią i zwłaszcza "polityczną" konieczna jest pauperyzacja reszty obywateli.Bo "bilans musi byc na zero" jak śpiewał niezapomniany Jan Kaczmarek.
  • 2014-05-14 14:32 | abchaz

Re:Kwaśniewski, Piskorski, kogo jeszcze odprawi Palikot?

Felieton profesora ucieszył mnie.Oznacza,że flekowanie Palikota wciąż obowiązuje.Oznacza to z kolei,że Ruch Palikota (nie potrafię zapamietac aktualnych wygibasów) jest wciąż traktowany jako zagrozenie POPIS. Kalkulacja ,zaprezentowana przez profesora,że Kwaśniewski dostarcza 1% z 2% sondażowych RP to oczywisty przekręt oceny samego Palikota.Palikot ocenił,ze piękny i sprytny Olo dostarcza ok 1% całego poparcia dla RP.Czyli 1% z 2%.Liczyc nie bedę.Niech liczą flekujacy.Profesor,wytrawny znawca,doskonale o tym wie.Lecz dyrektywa flekowania wciąż jest ważna. Czekam na płomienne wystapienia w obronie Ola i Piskorza sflekowanych przez Palikota.
  • 2014-05-15 21:05 | abchaz

Re:Unia energetyczna czeka na Niemcy

D.Tusk sam nie wierzy w tą unię.Mam nadzieję.Inaczej (wiara) był by to dowód całkowitej ignorancji ekonomicznej. To tylko kolejny chwyt propagandowy mający na celu,przekonanie rodaków,że wszyscy się sprzysięgli przeciwko nam .I Rosja i UE a nawet Pernambuko.Rząd w tych warunkach robi co może lecz siła złego na jednego.Lecz będzie robił nadal póki sił starczy ilub póki jakieś posady lukratywne nie pokażą się na horyzoncie. Ta ostatnia obietnica jest rzeczywiscie grozna.A co będzie jak sił starcza i brak czegoś na horyzoncie ?
  • 2014-05-16 18:53 | abchaz

Re:Sikorski dodaje otuchy Ukraińcom

Czy wiadomo w czyim imieniu występuje Sikorski na Ukrainie i z czyjego poręczenia obiecuje Ukrainie gruszki na wierzbie ? To nie jest pytanie retoryczne.Obiecanki bezwizowego dostępu do UE uwarunkowane reformami "jak w Polsce" ? Jakimi mianowicie reformami ? I jakie Sikorski ma uprawnienia do obiecywania ruchu bezwizowego w imieniu całej UE ? Nie mój cyrk ani moja małpa.Tak się pytam.Dla porzadku .Może autorka coś wie na ten temat.
  • 2014-05-16 21:16 | abchaz

jaki jestem szczęsliwy

Widac było "napisane na Górze" (wg Kandyda) ,że mam byc szczęśliwy.Wojny nieświadom (w pieluchach),wykształcon,ojciec, moje dzieweczki też wyedukowane,beneficjent tzw transformacji (płacili wspaniale) i w dodatku (wisienka na torcie) w starym systemie emerytalnym.Jakiemu Świętemu mam świeczkę stawiac i sławic w modlitwach ? Wstyd przed Balcerowiczem.Lepiej się nie ujawniac bo "podda słownej chłoście". Za "słowną chłostę" Pan Artur Domosławski zasłużył na "srebrne usta".
  • 2014-05-16 22:11 | abchaz

suplement do "jaki jestem szczęsliwy"

lecz moje szczęście zatruwa myśl o losie moich dzieweczek jak już będą takie stare jak ja teraz.Nawet nie będą mogły się uśmiechnąc na myśl o "słownej chłoscie".Balcerowicza też już nie będzie.Zostanie tylko bieda.
  • 2014-05-17 14:09 | abchaz

Na co wojsko wydaje miliony?

Redaktor Cwieluch (przepraszam za C ale C z alt nie działa na mojej klawiaturze) wykonuje zadania saperskie.Wiadomo,saper myli się tylko raz.Stąd ,myślę,tylko delikatne napomknienia,że coś podśmierduje .A to przy Irydzie lub przy Loarze a to przy dronach a to przy aparatach takich czy innych o Gawronie nie wspominając.Nie to,ze śmierdzi okrutnie i nawet bez aparatu zrodło smrodu jest oczywiste.Saper ,pomny o kruchości swego losu nie powinien dowierzac żadnym aparatom.Co innego Wódz.Składany do grobu wielokrotnie ,ma składających w dupie.Bo jest Wodzem.
  • 2014-05-17 21:14 | abchaz

Re:Niebezpieczeństwa sztucznej inteligencji

ledwie zdołałem napisac tytul mojej zamierzonej wypowiedzi a już AI ŁOTRPRESS zdołał powielic go dwukrotnie.To,niezamierzony,lecz adekwatny komentarza do artkułu O.Szewczyka wyolbrzymiającego,celowo i prowokacyjnie, powołując się na niekiedy znane autorytety, niebezpieczeństwa tzw postympu techniczno-naukowego.To jest wroga robota.Miast słow krzepiących majacych na celu popdniesienie naszej wydajności patentowej autor serwuje nam czarne scenariusze dołujace młodych uczonych u zarania ich kariery.A mieszanie do tego pana Kaczyńskiego jest karygodne.
  • 2014-05-18 12:05 | abchaz

Po exposé ministra spraw zgranicznych

O jednym z polskich polityków krazy dowcip,że o ile człowiek przecietny składa się w 90% z wody to ten polityk składa się w 90% z wazeliny.Okazuje się,że ta przyadłośc dotyka także dziennikarzy
  • 2014-05-18 12:05 | abchaz

taki dowcip

O jednym z polskich polityków krazy dowcip,że o ile człowiek przecietny składa się w 90% z wody to ten polityk składa się w 90% z wazeliny.Okazuje się,że ta przyadłośc dotyka także dziennikarzy
  • 2014-05-19 20:47 | abchaz

komentarze bez sensuKrukowi

Komentarze bez sensu bowiem chodzi o lichwę a nie o piramidę finansową.Taką jak Amber..czy wczesniej " Warszawski Fundusz.." ,Fineroyal...byc może nazywam niedokładnie.W kazdym razie piramidy są chronione.Włos nie spaadnie.Np Warszawskiemu włos nie spada od 2006.A proffesur co włożył i stracił może liczyc tylko na szyderstwo ,że niby proffesur a głupi Piaramida jest bryłą doskonałą.Zwłaszcza piramida równoboczna na kwadracie oparta.Nie bedę rozwijał..niech proffesur się martwi.Doskonałośc doceniają koryfeusze ekonomii, niegdyś w Radach Nadzorczych piramid , działajacy nadal w roli koryfeuszy. ".Ch....z nimi".Proffesur pozostanie niepocieszony.Najśmieszniejszym jest,ze domaga się jakiejś reakcji od Rządu..,którego doradcami są koryfeusze.... Co innego z lichwą.Ta nie jest obliczona (to nie jest jej "target") na ciułaczy.Wprost przeciwnie.To jest dla biednych.Dac pożyczkę.Jak nie ma zczego oddac to dac następną a jak nie może oddac to sprzedac Krukowi.ROI jest takie,że to się b.opłaca. Kapitału jest nadmiar.Provident ,Santander etc może podwyższac bez ograniczeń.Domestic Consumer Loans Industry - prawda,ze to brzmi pięknie ? To zwykłe pralnie ."Kruk" też się cieszy.Własciwie cieszy się także Rząd.Umożliwia bowiem, pochylając się nad obywatelstwem nienadążajacym za transformacją,jakiś byt.Byt kloaczny.Jednak jakiś !!!
  • 2014-05-20 14:34 | abchaz

Re:Szybka kolej w Polsce, szybki powód do kpin

Specjalisci są wykluczeni ! Z zasady ! Minister został ministrem bo dysponował "pozytywną szajbą" a inny minister został ministrem bowiem minister poprzedni ,sprawdzony w kooperacji z inwestorem katarskim musiał się zając "atomem". Kwestia kryteriów i funkcji celu oraz warunków brzegowych.Kończę bo zaczynam pleśc w sposób całkowicie niezrozumiały dla tych co Rządzą ,Zywią i Bronią.Z tym wyżywieniem zawsze mam kłopot.Niegdyś "Żywią" oznaczało wsparcie bezgraniczne z ofiarą własnego żywota.Teraz to jest znacznie prostsze a ofiary są po drugiej stronie soli drogowej.
  • 2014-05-20 20:33 | abchaz

tym razem na serio

Internetowym New Scientist opublikował taki kawałek http://www.newscientist.com/article/mg22229692.400-un-discusses-whether-robots-should-shoot-to-kill.html#.U3ueztKSxGU UN będzie się zajmowac tą kwestią przez następnych 68 lat.A roboty będą strzelac by zabic.
  • 2014-05-21 15:18 | abchaz

Ranking dobrobytu narodów

Po lekturze,wraz z metodologią i tabelami pokazanymi w załączniku do aktualnegp nru POLITYKI,odczuwam pewien niedosyt. To jest komplement.Wytrawni smakosze oceniają dobrą jakośc dania po tym,że po konsumpcji odczuwa się pewien niedosyt. Niedosyt,w skrócie ,obejmuje trzy następujace aspekty: 1.Najważniejszy. Ranking krajów UE winien (must have) obejmowac koniecznie stopien i efektywnośc wykorzystania funduszy unijnych.Zwłaszcza efektywnośc. Boli mnie kretyństwo nakładów na EURO 2012 ,wraz z kosztami eksploatacji stadionów i ich pozniejszej likwidacji . Kretyństwo zakupu Dreamlinerów, Bombardierów Q400 oraz (jednak) Pendolino - by skupic się na najbardziej znanych.Zakupów odzwieciedlających kryteria wyboru przez decydentów dysponujacych kasą publiczną. Kretyństwo,w mojej ocenie,jest natomiast wyborem doskonałym w ocenie decydentów.Za rękę,póki co,nie złapano. W przyrodzie nic nie ginie......... Drobny przyczynek do osądu : http://www.altair.com.pl/magazines/article?article_id=4258 Nie wiem,czy istnieje sformalizowany i stosowany powszechnie (np przez EUROSTAT) wskaznik kretyństwa interesownego ? 2.Wskażnik usług. UK ,Luxemburg i Cypr są tu nie do pobicia.Są nieporównywalne.Może jeszcze Szwajcaria ,przezornie w UE nieobecna. Polska straciła dużą szansę (a plany były mocarstwowe) dołując GPW poprzez likwidację .praktycznie ,OFE.Niby racja ale jednak niby.ZUSowi nawet Opus D. patronujace prezesowi nie pomoże .Walnie się toto za lat kilka. A mogło byc tak pięknie.GPW jako pralnia usługowa mocarstwowa środkowoeuropejska.Zawsze to lepiej byc mocarstwem.Nawet regionalnym. 3.Wnioski rankingu.Dosyc ogólne.I że niby UE będzie miała kłopot z rozwarstwieniem.Wolał bym jakieś wnioski (nawet bezkompromisowe o ile pozwoli na to linia POLITYKI) odnosnie RP.Wskazówki.Uwarunkowania rozwoju. Tu już rzeczywiscie wydziwiam.Będzie jak będzie.Choc wolał bym ,by niezależnie od znanej jakosci klasy politycznej,tzw społeczeństwo mogło czerpac wiedzę wyborczą nie z PUDELKA lecz z dojrzałej oceny C.Kowandy. Jak powiedziałem,jest niedosyt,lecz właściwie komplement,I ciągle potrzebne kształcenie obywateli .Nawet w starciu z PUDELKIEM.
  • 2014-05-22 19:01 | abchaz

jak nie wiesz jak się zachowac to pamiętaj bys zachował się przyzwoicie

Nie będą wymieniane uprzejmosci i usmiechy.To będzie wspólna modlitwa za dusze zakatowanych,uratowanych ,oprawców oraz wyzwolicieli.Wysocy przedstawiciele wszystkich w/w tam się stawią .W imię pamięci i w imię przestrogi.Trzeba już dawno zapomniec co to jest przyzwoitośc by nonszlancko rozważac kwestię podnoszoną przez autora tego podłego felietonu.
  • 2014-05-23 21:56 | abchaz

Re:Publicyści POLITYKI typują wyniki eurowyborów

To już wyraz desperacji.Poważni ludzie zajmują się wrózeniem. Jedynym nowym i interesujacym zjawiskiem jest pozycja sondażowa NP.Duze wrazenie robią ,przynajmniej na mnie zdjecia, z wiecu NP na krakowskim rynku.JKM wnosi świeżośc w zatęchły i całkowicie już niewiarygodny grajdoł POPIS.Palikot świeżośc ,niestety wytracił.Świeżośc JKM może byc krótkotrwała lecz perspektywa,nawet tej krótkiej świeżosci wzbudza nadzieje ,zwłaszcza wśród młodych ,którzy nie przecwiczyli jeszcze na własnej skórze znanego przysłowia.Za obietnicę pozbycia się POPIS pójdą ławą.Po oczekiwanym zwycięstwie wyborczym POPIS okaze się koniecznym,argumentujac ,raptownie wzrastającą długoscią życia oraz/wraz raptownie opózniajacą się dojrzałością młodego pokolenia,podniesienie wieku nabycia praw wyborczych do ,co najmniej,lat 35.
  • 2014-05-24 12:48 | abchaz

dobry prezes czy minister to ten co ma niezawodne zaplecze

Prezes ZUS jest absolutnie nieusuwalny ,podobnie jak ministrowie/vice o afiliacjach chrześcijańskich.Długa lista.Lśni tutaj takze gwiazda I.Chalupca ,który przejął z porażajacym sukcesem Możejki.Lśni także z tytułu bycia fundatorom Fundacji Ewangielickiej . Koneksje prezesów opisywane w artykule są marne.I taki ich los spotyka.Zaniedbali dochodzenie do prawdy podstawowej Kto tu rządzi ?
  • 2014-05-27 19:51 | abchaz

Re:Widmo krąży nad kapitalizmem

Najlepiej tu zajrzec by wiedziec o co chodzi http://www.newscientist.com/article/dn25584-lowcost-production-will-mean-the-end-of-jobs.html#.U4TP-HKSxGU
  • 2014-05-27 21:05 | abchaz

Re:Widmo krąży nad kapitalizmem

Powiadomienie o zbliżajacej sie Utopii.Kolejnej.Tym razem internetowej.Ci co zbudowali szczęście internetowe wyjechali. Pozostawiając i to szczęście prostaczkom bez skazy.Snowden jest całkowicie niepotrzebny.
  • 2014-05-28 18:16 | abchaz

Re:Janusz Korwin-Mikke: śmiać się czy bać się?

Dzień Świra
  • 2014-05-28 20:04 | abchaz

Re:W poszukiwaniu śląskiej tożsamości ,w poszukiwaniu naszej tożsamości

Mądrze pisze.Warto się zastanowic co nas łączy.Pilch powiada,ze nic poza językiem.To jest,jednak, tylko zdolnośc rozmowy. Niekoniecznie ze wspólnym rozumieniem.Jażń wspólna ? A co to jest ? Mam trudnośc w wyeksplikowaniu na czym miało by polegac poczucie wspólnoty Polaków.Oprócz wspólnie załganej historii i wspólnie załganej moralności katolickiej. Twardoch pisze "Ślązacy ...przez fałszywe skojarzenia .."..a Polacy ?
  • 2014-05-29 14:08 | abchaz

Re:IPN kontra Jaruzelski – wojna pośmiertna

Nie ma wojen pośmiertnych.Walka (płatna wyjatkowo sowicie) musi byc prowadzona permanentnie.Prochy rozsypac na cztery strony.Imię wymazac z annałów.Zastępując innymi imionami. Prymitywna metoda praktykowana już w starożytnym Egipcie,pózniej przez wieki ,także przez Inkwizycję.Prymitywna jak twórcy tego potworka i równie nieskuteczna.
  • 2014-05-29 16:11 | abchaz

Kapitulacja świeckiego rozumu

Nie będą na Szelę się powoływac gdy ruszą ,dotknięci do żywego,ustaniem dopłat obszarowych,funduszy dla młodych,wypłat rozwojowych..(nie jestem w stanie spamietac) .Na Szelę nie bedą się powoływac bowiem poprowadzą ich proboszczowie na "zgniłych politykierów" ,którzy zawiedli.Przyłączą się śmieciowi.Też od dawna nienawidzacy tych zgniłków i wreszcie majacych okazję dołączyc do krucjaty ludu bożego. Z tym dreptaniem to radzę się pospieszyc.Jak Pan wie zapewne,lewica przerżnęła eurowybory i Marine LePenne unieważni wkrótce traktat z Schengen.
  • 2014-05-30 18:21 | abchaz

Re:Zakłócany pogrzeb generała

Podziękowania dla B.Komorowskiego. Menele urządzili kolejny ,chyba ostatni,seans nienawisci.Mocno już starszawi i jeszcze głupsi i b.brudni niz onegdaj.Wolnośc wyraznie im nie służy.Zamiast pytac czemu nie służy ? Wracają ,ograniczeni mentalnie,bez nadziei na poprawę ,do zwid przeszłosci ,która miał byc bohaterska a okazało się,że była gówniana.To nie Generał ich młodośc sprawił gównianą a starośc jeszcze gorszą.Menel jednak nie pyta ,menel nie rozumuje,menel jest w rozpaczy i każda okazja by tą rozpacz wykrzyczec musi byc wykorzystana. To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem i tym bardziej z miłosierdziem.
  • 2014-05-30 20:09 | abchaz

"... upodlenie, brak perspektyw, alkoholizm, masowa ucieczka Polakow za granice." Tak .To lata najnowsze.Z bezrobociem ,upodleniem umowami śmieciowymi i emigracją za chlebem .Wyjechało ok 2 mln Polaków a ok 2 mln pozostających w Kraju bez pracy ledwo zipie.Fantasmagorie "podziemne" to kompensacja traumy przeszłosci ,która miała byc bohaterska a okazała się byc gównianą i niestety,niekiedy,nieodwracalnie ,emigracyjną. Wracając do miłosierdzia.Miłosierdzie nalezy się ,przede wszyskim,wszystkim menelom.Tym w Kraju zawiedzionym i bez środków, a także tym z traumą nieodwracalną emigracyjną.III RP cieńko przędzie i na miłosierdzie materialne nie starcza. Jednak ,przynajmniej ,powinno się ,może z okazji "dnia wolnosci" ,organizowac,z zapewnioną swobodą wypowiedzi,licencjonowane seanse nienawisci ,w których każdy traumatyczny mógł by wykrzyczec do woli prawdy o "sowieckich Polakach",wojnie z Narodem itp ,itd.TVN 24 zapewni zgrabny reportaż ze stosownym komentarzem i sfinansuje organizację. Co Ty na to ?
  • 2014-05-31 11:11 | abchaz

Zawsze zadziwia mnie ,u wydaje się inteligentnych ludzi ,rozumowanie całkpowicie ahistoryczne i życzeniowe.Polska mogła by już dawno zostac "welfare state" gdyby nie tacy ludzie jak Jaruzelski ,który przywlókł ze sobą sowiecką zarazę.Otóż ZSSR wygrał II wojnę a alianci uznając racje geopolityczne (lord Curzon wyznaczył wschodnią naszą granicę w roku 1920 !) ustalili wspólnie strefy wpływów.W zapale geopolitcznym zabronili nawet (podłośc całkiem nie geopolityczna) defilowania Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w defiladzie Zwycięstwa.Był PRL bo innej Polski byc nie mogło.Służył jej jak umiał biorąc odpowiedzialnośc i nadstawiając własną głowę.To cnota całkowicie nioebecna we współczesnej "klasie politycznej".
  • 2014-06-04 14:37 | abchaz

Re:Ale nam się wydarzyło…

Gorzko ! gorzko ! gorzko ....
  • 2014-06-04 15:09 | abchaz

Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

Jestem świeżo po obejrzeniu transmisji TV z uroczystosci na Placu Zamkowym.Przez tą świerzośc czuje się autentycznie wzruszony i spieszę,by przed jej utratą,dac wyraz.Tak się zlozyło,ze tez,dosyc świezo ,mam w pamięci,dyskurs we wczorajszej audycji Passenta na TOK.FM ,w którym S.Sierakowski,dosyc obcesowo,oświadczył,ze są przynajmniej dwie Polski. Czujac się ,jak zaznaczyłem wyzej,świezo dzisiaj wzruszonym,muszę oddac słusznośc spostrzeżeniu Sierakowskiego. Wzruszona była jedna Polska.A ja jestem wdzięczny,że nie należąc,też poczułem wzruszenie.Świeżośc przeminie ale wspomnienie pozostanie.I to jest piękne.
  • 2014-06-05 14:36 | abchaz

Re:Skąd państwo weźmie dodatkowe 800 mln zł na armię?

Proszę o spokój.Wzmożenie prezydenckie to tylko wzmożenie.Bo Ja z Obamą .....
  • 2014-06-05 20:22 | abchaz

Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

Sfrustrowany dyskusją o Wizycie przełączyłem na TOK.FM.Z wdzięczną audycją "Dlaczego w Polsce rośnie liczba samobojstw" Okazuje się,że powodem jest "zmiana na gorsze" szczególnie nagła.Chwała Bogu,ze zmiana nagła z Wizyty wynikajaca jest ewidentnie zmianą "na lepsze".Zwłaszcza dla właścicieli III RP.Nie grozi tutaj wzrost zjawiska analizowanego na TOK.FM
  • 2014-06-06 20:45 | abchaz

Re:Bez prezesa PiS na uroczystościach 4 czerwca. I co w tym dziwnego?

Nie chodzi o to prezesa ubóstwiac lecz także bycie kozą nie przynosi zaszczytu.
  • 2014-06-06 21:17 | abchaz

uwaga ,też się czepiam

Znów to myślenie ahistoryczne na forum. Gdzie Szwecja a gdzie Polska w tzw procesie (przepraszam) rozwoju.Nie będę wspominał dziejów Potopu kiedy 1mln Szwedów zalał 10 mln Polaków.Ciągle mamy przewagę liczebną .Ze skutkim podobnym jak w/w epoce."Rozmiar nie ma znaczenia" !!! Technika i umiejętnośc decydują. To tak na wstępie by czytelników odprężyc. Akumulację Szwedzi zrobili w czasie II Wojny.Na "neutralności" światowe koncerny wyrosły.Polacy na obierzynach przetrwali.Ci co mieli szczęście i mogli pózniej skorzystac z pomocy RC Szwecji. Akumulację,na gwałt teraz trzeba wykonac w Polszcze.Aż, uczciwy do obrzydzenia,Osiatyński się martwi,ze marża zysku jest za wysoka,płace nie nadążają i popyt wenętrzny gospodarki nie umacnia. Trudno.Albo rybki albo akwarium. Kapitalizm bez kapitalistów będzie takim samym potworkiem jak socjalizm (tfu tfu) bez socjalistów.
  • 2014-06-11 23:28 | abchaz

Re:Głosowanie w sprawie Kaminskiego: efekt nielojalności w PO i PSL?

To efekt ustawki.PO zdecydowało,że ,by uniknąc komisji w sprawach infoafery,pendolino i jeszcze kilku innych,warto podstwic do wziecia Kwasniewskiego.On ma branie nie od dzisiaj.M.Kamiński (podobno) ma jakieś argumenty.SLD się nie sprzeciwi (wreszcie zemsta za krawat błazeński) ,PSL ,za coś,poprze ,PiS bedzie zachwycony,ze Komisję wreszcie posiada.Palikota ,przy okazji można bedzie zrównac z ziemią .Same plusy.Jeżeli trafnie przewiduję (wolal bym nie) to polska polityka zanurzy się w szambie na wiele misięcy.Media będą miały uzywanie.Żyją z propagacji smrodu.
  • 2014-06-12 19:55 | abchaz

Re:Po co nam tyle czołgów?

Panowanie w powietrzu jest rzeczywiscie wykluczone.Jastrzębie powinny zdążyc odleciec poza zasięg.Straszna kupa forsy niespłaconej.A Leopard to też kupa złomu bez perspektywy przetrwania lecz tania !!! Na czymś trzeba legendę ,kolejnej "niezwyciężonej" budowac.
  • 2014-06-13 15:48 | abchaz

Re:Po co nam tyle czołgów?

@jabol kazdy czołg pozbawiony osłony z powietrza jest już a'priori kupą złomu. Patrz wyżej co napisał @tomaaa o wojnie irackiej
  • 2014-06-15 14:35 | abchaz

Re:Rówieśnicy III RP – skąd u nich takie poglądy?

Teza nie jest odkrywcza.Polskiej klasie politycznej ,by zachowac "słuszną" demokrację pozostaje podnieśc wiek czynnego prawa wyborczego do lat ,przynajmniej,dwudziestupięciu z ulgą za "dobre pochodzenie".Ulga winna dotyczyc także biernego prawa wyborczego z bonusem dodatkowym dla dzieci klasy politycznej.Wiadomo,ze zostały ukształtowane słusznie demokratycznie. Nie chodzi tutaj o żadnego sekowanie młodych a li tylko o zapewnienie dojrzałosci społeczno-politycznej.Oni już bedą wiedziec,ze skoro nie wyjechali to pozostają im już "w tym Kraju" tylko poglady "słuszne" .Dajace nadzieję awansu ze "śmieciowej" na umowę o pracę. Przekonani będą,ze zrzędzenia "domowe" jest nieefektywne.Co najwyzej pozostanie im "śmiesznym szeptem przy kolacji" ale to nie jest grozne .Jak zaznaczył D.Tusk "dopóki w tym Kraju odbywają się wolne wybory ,demokracja nie jest zagrożona" Śwęte słowa z uzupełnieniem,że "o demokrację trzeba walczyc codziennie" -jakiś klasyk.A po co codziennie ? Klasa Polityczna zmianę cenzusów prawa wyborczego może przeprowadzic bez problemów.I już wtedy walka codzienna stanie się lżejsza albo zaniknie jak ogon kota.
  • 2014-06-17 11:29 | abchaz

Re:Władyka: Premier proponuje jasny sposób na wyjście z kryzysu

Ja nie mam gdzieś bowiem ten kolejny "kryzysik" urodził się na podłożu permanentnego kryzysu finansów państwa.Kryzysików już było wiele w podobnym stylu zamiatanych pod dywan.Czy udasię kolejne zamiatanie ? mam nadzieję. Znacznie wazniejszy jest kryzys finansów.Obawiam się,ze wskutek błazńskiej rozmowy madrych przecież ludzi ucierpi pomysł na wykupywanie przez NBP ,za drukowańce,długu ,póki nie jest jeszcze drogi.Przy rozhajcowaniu kryzysiku może się zdarzyc również ucieczka kapitału,upadek złotego,infamia na rynku kapitałowym itp.Wówczas jedynym sposobem na prztrwanie bedzie masowe drukowanie,inflacja,ciecie plac,emerytur,socjalu ..itp z opłakanymi skutkami dla obywateli. Dlatego wyzej napisałem,ze mam nadzieję,że PO uda się kolejny raz zamiatanie.Nie mam żadnych watpliwości odnośnie jakości ,podłej jakosci,naszej klasy politycznej bez wzgledu na tzw opcję,lecz innej teraz nie ma i korzystnych zmian nie widac takze na horyzoncie.Kryzysikowa zmiana rzadu to prawie pewna realizacja scenariusza upadku finansów państwa.To oczywiście szantaż ,niekoniecznie świadomie, przygotowany przez rządzących .Chcieli dobrze a wyszło jak zawsze. Wydaje mi się,ze wyjście z permanencji kryzysowej finansów państwa zalezy głównie od koniunktury światowej a nie od "przemiany moralnej".To są po prostu,brednie .
  • 2014-06-20 14:56 | abchaz

Re:Z nagraniami rozmów, czy bez nich, prokuratura wciąż będzie dreptać w miejscu

Prokuratura "dreptanie w miejscu" ma przecwiczone wielokrotnie .To jej specialite de la maison.Dochodzenia trwajace latami i areszty wydobywcze.Bez wyniku.Z tego żyje.Ustalenie wiadomego zleceniodawcy jest mocno watpliwe.Armia 'aparatu scigania" łącznie z ok 10.000 cichociemnych ze "sużb trzyliterowych" (wg słów posła Zemke) wyposazona w środki specjalne,wypasione pensje i równie wypasione i rychłe emerytury najwyrazniej potrzebna jest jedynie politykom .Tyle,ze koszt tej fanaberii ponosi budżet.Czyli obywatele.Stąd proszę się nie dziwic niejakiej schadenfreude obywateli jak ta armia wysadza w powietrze ekipę polityczną ,która zapewniała jej dotąd jedwabne zycie.
  • 2014-06-20 22:28 | abchaz

Biernacki: Bardzo krytyczna ocena działań prokuratury we „Wprost” - czyli gdzie jest moje Państwo ?

To nie jest retoryczne ani,tym bardziej,pytanie zrozpaczonego patrioty..Pytanie jest całkiem konkretne i interesowne..Placiłem przez 42 lata pracy zawodowej składkę emerytalną (całkiem sowitą) Państwu (z dużej litery) i oczekuję dalszych wypłat emerytalnych od tego Państwa..Teraz,po serii czynów oraz wypowiedzi publicznych i podsłuchanych ,funkcjonariuszy Państwa,zaczynam odczuwac niepokój kto będzie dalej wypłacał ? Wygląda bowiem,ze Pąństw jest wiele.Wedle znanego powiedzenia,językiem podsłuchanym," kazdy...na swój strój".Ilośc strojów ,mnoży się wyraznie.Strój Ścigania,strój Sprawiedliwosci,strój Sużb,strój Kancelarii,strój NBP,strój Dziennikarski...Czy "stroje" poszczególne zastępują Państwo ? Chciałbym wiedziec.A koniecznie chciałbym wiedziec który strój będzie dalej wypłacał. Obiecuję,że jak zawsze ,bedę wywieszał na tarasie flagę Państwa (strój wypłacajacy musi mi to wybaczyc) 3 Maja i 11 Listopada oraz murmurando wykonywał hymn Państwa.Chyba,ze strój wyplacajacy zmieni te obyczaje.Wtedy się dostosuję.Wypłacajacy ma zawsze rację.
  • 2014-06-22 18:43 | abchaz

Re:Nowe taśmy ujawniają nonszalancję ministrów

Drobne sprostowanie,nie zmieniajace sensu "prowadzac". To,ze zakłamani,bezczelni i niekompetentni ..to i bez tych taśm było wiadome.Lecz,ze tak beznadziejnie lekkomyślni,zadufani w swoją urojoną wyższośc i niedotykalnośc to ,mnie przynajmniej ,wiadome nie było.Szpilka balon przekłuła .Napełniony zawartoscią brzydko pachnącą.Ekipa do wymiany.Kłopot,że ,ewentualni zmiennicy wcale nie lepsi .I pozostaje kłopot wielce kosztowny tzn "suzby",które,co nieco zmienione przez nową ekipę ,pozostaną równie kosztowne i równie beznadziejne.
  • 2014-06-26 15:39 | abchaz

Re:Tusk przejął inicjatywę i ośmieszył opozycję

Zagrywka w "sztukamięs" zachwycająca profesora to tylko zagrywka.I jak pisze Paradowska: "Po raz pierwszy w swej prawie siedmioletniej historii rząd Donalda Tuska stanął na krawędzi upadku. Chyba że służby specjalne złapią zleceniodawców i dysponentów nagrań, a ci okażą się postaciami na tyle ponurymi, że swoimi biografiami przykryją treść nagranych rozmów." Pojedynek na ponure biografie nieznanych sprawców kontra popisy nagranych luminarzy.To także bezsensowna zagrywka tym razem na "przykrywkę".Pognębiajaca jeszcze bardzie luminarzy.Teza,ze obrzydliwośc sprawców usprawiedliwia popisy to jawna drwina z logiki .Czy luminarze mitygowali by swoje popisy gdyby nn sprawcy byli mniej obrzydliwi ? Mam wrażenie ,ze znawcy tzw "czystej polityki" z POLITYKI zacukali się na amen w tej żałosnej analizie "zagrywek' "czystej polityki" obchodząc z rozmyslem szerokim łukiem merytoryczny i społeczny wydżwięk tej afery.
  • 2014-06-27 20:09 | abchaz

Re:Jerzy Baczyński o aferze taśmowej

Kowal zawinił a Cygana powiesili.
  • 2014-06-27 20:18 | abchaz

Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

Z tym uwiarygodnieniem to nie koniecznie. The Economist "Skorski in hot water" http://www.economist.com/blogs/easternapproaches/2014/06/polish-politics-0?zid=307&ah=5e80419d1bc9821ebe173f4f0f060a07
  • 2014-06-28 21:45 | abchaz

Re:Abp Józef Wesołowski wydalony ze stanu kapłańskiego

Piękna kariera.Z innych żródeł są wieści ,że skrajnie schorowany JPII ,po roku dwutysięcznym,już nie bardzo panowal nad pięknymi karierami.Ufał,bo jak mogł nie ufac,najbliższemu .To jest druga strona zaslugi 'ofiarowania cierpienia" i pierwsza strona potegi najbliższego.
  • 2014-06-29 15:20 | abchaz

Re:Polski cud gospodarczy.

W.Orban jest zdolny.Jestem gotów głosowac na partię "Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát" . Z zastrzeżeniem,ze do tej partii nie mogą wstapic partyjni już poprzednio.
  • 2014-06-30 11:11 | abchaz

Re:Rada wybrała nowego przewodniczącego Komisji

JC Juncker jest fachowcem wybitnym .Klajstrowanie sporu z Brytyjczykami nie przyniosło by żadnego rezultatu.Muszą zdecydowac sami czy są w UE na równych prawach z innymi czy postanowią się wynieśc zachęcając Szkocję do samodzielnosci.Dla mnie słabostki Junckera - nałogi dobrze o nim świadczą .Nie kreuje się na człowieka bez skazy.To rzadkośc wśród polityków tej rangi.
  • 2014-06-30 16:44 | abchaz

Marek Belka – kolejny raz na deskach

Profesor lubił na konferencjach prasowych,jako premier,powoływac się na informacje.które przyniosły mu "zaprzyjażnione wiewiórki".Okazało się,że nie wszystkie są zaprzyjażnione a dodatkowo nieprzyjazne skunksy się wokół rozpanoszyły. "Ostatnia Belka ratunku" dalej jest w mocy.Zastąpienie Belki przez jakiegoś skunksa gospodarka odczuje b. predko.To nie jest wykluczone bowiem skunksy nie działają w interesie gospodarki.Działają w interesie skunksów.
  • 2014-06-30 19:16 | abchaz

Re:Tamborski: minister sprywatyzowany

Na zdjeciu Nominat wygląda na b.czujnego.Wie zapewne to samo a może nawet więcej niż Ted.
  • 2014-07-02 15:00 | abchaz

Zderzenie polityki realnej z urojoną

Tak mi się przypomniały kolejne "odnowy moralne" cwiczone pare razy w PRL. Zbiera się Komitet (pojęcia nie mam jak nazywa się KC i BP w PO).Zbiera się i w porywie skrajnej uczciwości oświadcza,że właśnie Capi di tutti zlożył samokrytykę i wraz ze swym dworem udał się w niebyt.Organa znają dyslokację niebytu i podejmą... W porywie tej skrajnej uczciwości ,na funkcie,zostały wybrane osobistosci o moralnosci sprawdzonej i gwarantowanej przez Instytucję. Na wieśc o nieuchronnej odnowie JK zajmuje pozycję wyczekującą na swojej kanapie,Palikot wyjeżdża do włosci na Karaibach a Miller ...(co zrobi Miller ? ). Ziobro,Hofman i Adam pośpiesznie składają oświadczenia ,nie czekając nawet na dyskurs z M.Olejnik,że własnie spełnia się ich marzenie ..JKM bełkocze... Na Wałach Jasnogórskich, parę dni pózniej ,w obecnosci tłumów,następuje zaprzysiężenie Odnowionych. Odnowionych ,bowiem przetrwali oni ponure dni rezimu liberalnego ,chroniąc swoją konserwtywno-odnowicielską postawę.Przetrwali w Rządzie,Sejmie i w Senacie a także w Biznesie.Wierząc ,w swoje zawierzenie w Instytucję odwiecznie prawą i ratujacą Ojczyznę w dniach próby. Scenariusz ,wg mnie ,nie nalezy do urojonych.Kto wie,może już jest przygotowywany w zaciszu Instytucji.
  • 2014-07-03 18:37 | abchaz

Re:Zderzenie polityki realnej z urojoną

Moderator był łaskaw wyciąc. Na Mysiej bywali madrzęjsi. Ten jest tak głupi,ze nawet nie wie,że Worldpress zatrzymuje wszystkie wpisy. Łącznie z tymi wyciętymi przez przygłupa.
  • 2014-07-03 18:47 | abchaz

Radek Sikorski – straci czy zyska

Świeci nieobecnoscią na spotkaniu w Berlinie .Zresztą to nie ma znaczenia.Ważne ,że Polska straciła zdolnośc sensownych kontaktów międzynarodowych.ODWOŁAC !! Jak najszybciej.
  • 2014-07-03 19:00 | abchaz

Re:Dlaczego Polacy nie korzystają z przysługującego im urlopu?

To kolejny przykład tendencyjnej dezinformacji .Tzw "krecia robota" mająca na celu wycyckanie z resztek III RP młodych ,zdolnych i odważnych.Czas najwyższy położyc tamę tej działalności.Czas też najwyższy zabronic młodym,zdolnym i odważnym opuszczania Kraju.Przy kontynuacji tego haniebnego procederu ojczysta "klasa polityczna" zostanie pozbawiona wpływów podatkowych oraz ,w konsekwencji,zaciągania pożyczek na" Rynkach" .I z czego oni będą żyli ?
  • 2014-07-03 19:14 | abchaz

Re:Marek Belka – kolejny raz na deskach

Odsyłam do wpisu nt "Zderzenie polityki realnej z urojoną"
  • 2014-07-03 19:22 | abchaz

Re:Czy uwłaszczenie pracowników naukowych ma sens?

Odsyłam do artykułu w POLITYCE pt "Jak to robią w Singapurze" oraz licznych (w internecie także) wystapień W.Nowińskiego .Światowej sławy naukowej i mistrza komercjalizacji.Naszym bonzom polecam czytanie ze zrozumieniem.
  • 2014-07-03 22:32 | abchaz

uwielbiam oprowadzanie Szczerka

Naprawdę.Celnośc spostrzeżeń i frazę trafioną.Wlaśnie tą lakonicznośc ,bez dodatków,fryzowań,refleksji namolnych i innego pieprzenia.
  • 2014-07-04 19:13 | abchaz

Z życia sfer

Mizerski,niesiony lekkością słowa zapomniał,pewnie tendencyjnie,o KS Kelnerskim.Kelner to nie pies i jest uprawniony ,tak jak liczne grupy zawodowe,do Klauzuli Sumienia. Jak ta klauzula się w nim odezwie to może robic wszystko na co sumienie mu zezwala.Nagrywac także.
  • 2014-07-07 15:15 | abchaz

Re:Katastrofa samolotu ze skoczkami

Tupolew..Topolów..to jest trop własciwy.Klątwa Tupolewa za zastraszajacy zanik profesjonalizmu lotników ,którzy zaufali i udali się w ślad profetycznego oświadczenia Pana Prezydenta (wtedy jeszcze tylko ministra obrony), że "polski lotnik nawet na wrotach od stodoły poleci".Prawdopodobnie media ,jak zwykle,wypaczyły sens tego oświadczenia ,usuwając mądre słowa Pana Prezydenta (wówczas jeszcze nie) ,że poleci lecz już nie wyląduje bezpiecznie.A może klątwa za zanik Aeroklubów zastępowanych biznesami lotników,którzy zaufali.
  • 2014-07-07 22:08 | abchaz

Re:Nowe taśmy „Wprost”: trywialny interes ze świata tabloidów zaczyna publikować własne taśmy

Odżyłem.Okazuje się bowiem,że tzw 'afera",która poderwała moją wiarę w klasę polityczną jest aferą dętą.Sprokurowaną przez freelancera (na zdjęciach nie wygląda najlepiej) w porozumieniu z szefem WPROST (też nie wyglada i ma coś na sumieniu).Czyli nie ma sprawy !Przypomniałem sobie także opinie POLITYKI o tzw aferze hazardowej ,ze też była dęta ! Jestem wdzięczny tuzom publicystyki że obnazyli ten "trywialny interes ze świata tabloidów" .Kolejny raz stajac po stronie jedynie słusznej partii czy grupy .Sam już nie wiem .Giertych chyba nie jest czlonkiem ? Cieszy także solidarnośc grupowa ludzi ,zdawało by się,niewspólnych a jednak złączonych niewidzialną więzią .Michał Kamiński wydał na TOKFM żelazny list uczciwosci Giertychowi.Nie wiem czy Giertych się z tego ucieszy.Cieszy go jednak napewno żelazne wsparcie R.Sikorskiego. Nie mamy podstaw by uskarżac się na "partyjniactwo".Niby każdy ..na swój strój a jednak patrioci zawsze się bedą wspierac. Tylko ten NIsztor...