Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(1456)
Komentarze użytkownika: Jacek, NH
 • 2014-05-15 13:53 | Jacek, NH

  Re:Kaczyński „zawiesza” kampanię przez powódź

  Donald Tusk dzisiaj, kolejny raz "dostał w twarz". Najpierw od Orbana, a potem od Oettingera. Z powodzi też nici. Słabo ......... "Oby tylko spadł deszcz. W końcu kryzysowa kurtka premiera musi się przydać. Przy remisie w sondażach losy wyborów zależą od deszczu na Podkarpaciu. Jak spadnie za duży, to będzie powódź i wszyscy zobaczą, że rząd sobie nie radzi. Jak nie spadnie wcale, to wyjdzie na to, że pan premier tylko ludzi straszy, a to wszystko to pic na – nomen omen – wodę, fotomontaż. Ale gdyby tak popadało w sam raz… Ach, wtedy woda rwie strumykami (ale nie występuje z brzegów, no może komu działkę zaleje albo piwnicę), a to świetnie wygląda w telewizji. Obok w swej kryzysowej kurteczce i z makijażem na twarzy (telewizja ma swoje prawa!) uwija się Donald Tusk i ratuje kraj przed potopem. Kpię? A jak reagować na zwoływanie sztabu antykryzysowego i transmisję live, gdy prognozy wskazują, że – jak to wiosną – może popadać? Pod koniec maja, w czerwcu, lipcu – proszę bardzo, niech leje i łby urywa, ale przed wyborami byłby to opad polityczny i z gruntu pisowski. A na to zgody nie ma. Premier więc osobiście potop powstrzyma, a potem jako neo-Noe pojedzie do papieża Franciszka. I oczywiście wizyta u Ojca Świętego na kilka dni przed wyborami nie ma z tymiże wyborami nic wspólnego. Tak jak ślub kościelny w kampanii 2005 roku. Że co? Że premier zapowiadał, że klękał przed duchownymi nie będzie? No przecież nie klęka. A o słitfociach nic nie mówił."
 • 2014-05-18 11:21 | Jacek, NH

  No i oczywiście – powódź, powódź, powódź.

  "No i oczywiście – powódź, powódź, powódź. Nieważne, że jej nie ma. Powódź jest wtedy, gdy premier wyrusza walczyć z opadami, a nie wtedy, gdy wody przerywają wały, bo mają przecież to do siebie, że wzbierają, a potem spływają do morza. Obejrzałem wczoraj program TVN24 po godzinie 15-tej i naprawdę byłem pod wrażeniem reporterów lajfujących z zagubionych w głuszy miejscowości, z których jeden opowiadał, że wczoraj pod tym tutaj mostem woda była znacznie wyżej, prawie sięgała samego mostu, i ho, ho, ciężko było, a drugi, że w okolicy wezbranej rzeczki Bajerki (albo jakoś tak) woda podtopiła piwnice aż w siedmiu gospodarstwach, a w ósmym stoi w ogrodzie. Szczególnie dialog ze strażakami, prezentującymi swój agregat do wypompowywania wody sprawiał wrażenie żywcem z Laskowika i Smolenia w ich najlepszych czasach... No i, właśnie – On. Pan premier, broniący wałów nie przed powodzią, skoro powódź dopiero ma być – w końcu jak już TVN zrelacjonował szczegółowo wszystkie krajowe podtopienia, to zaczął się podpierać zdjęciami z Serbii – tylko przed „szpiegiem z krainy deszczowców”.
 • 2015-08-04 21:34 | Jacek, NH

  Re:Jedno z ostatnich przemówień prezydenta Komorowskiego: Szedłem drogą zgody i dialogu

  Zwierzęcy strach zagląda w oczy mainstreamu, chłopa ze WSI i polityków PO-PSL... Pamiętamy, rozliczymy, ukarzemy...
 • 2015-08-05 09:51 | Jacek, NH

  Re:Pięć lat Komorowskiego: Prezydentura bez skandali, po prostu przyzwoita

  "Pustki w budżecie Kancelarii Prezydenta. Fundusze Kancelarii Prezydenta, które przejmie ekipa Andrzeja Dudy, są tak małe, że sparaliżują początek jego urzędowania. Tuż przed drugą turą wyborów zmieniono regulamin organizacyjny kancelarii, zaś 31 lipca weszły w życie m.in. zmiany w statucie oraz nowy regulamin wynagradzania pracowników. Umożliwiło to likwidację niektórych stanowisk pracy, a zwalniani pracownicy oprócz odpraw przewidzianych w kodeksie pracy dostali dodatkowe odszkodowanie w wysokości kwartalnych zarobków. Stan finansów kancelarii może doprowadzić do tego, że polityczni nominaci poprzedniej ekipy zachowają stanowiska jeszcze przez kilka miesięcy po zakończeniu jej urzędowania. Nie będzie bowiem środków na ich odprawy."
 • 2015-08-05 22:24 | Jacek, NH

  Re:Jedno z ostatnich przemówień prezydenta Komorowskiego: Szedłem drogą zgody i dialogu

  "Zestawienia zamówień towarów i usług Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej. Mamy do czynienia z klasycznym złodziejstwem, które zbudowało RP III. Irracjonalne kwoty za irracjonalne usługi. Pomijam litościwe wykonanie grafik wiewiórki (nie żartuję), za kilkadziesiąt tysięcy złotych, bo wiadomo, że sztuka jest bezcenna. Mogę natomiast powiedzieć z pełna wiedzą, że hosting serwera strony internetowej BBN za 54 tysiące złotych, to właśnie złodziejstwo. Na wolnym rynku nikt by takiej usługi nie sprzedał i przede wszystkim nie kupił. Do pełnego katalogu degrengolady i małostkowości Bronisława Komorowskiego doszła pusta kasa kancelarii. Bronek i jego szwadrony niczym żołnierz radziecki zostawili po sobie spaloną ziemię. Pałac w niedokończonym remoncie, krany powyrywane, rowery złożone na plecy. Co by nie mówić o Olku Kwaśniewskim, pseudonim partyjny „Szklana”, takiej wioski nie odstawił. Owszem uniewinnił kilku bandziorów na koniec kadencji, ale porcelanę zostawił i echo w kasie nie hulało. Taka to różnica miedzy ikonami PRL właściwego i ubogimi krewnymi z PRL II..."
 • 2015-08-06 15:07 | Jacek, NH

  Prezydent Polski czy PiS? Tego nadal nie wiemy

  Zwierzęcy strach zagląda w oczy mainstreamu i polityków PO-PSL. "Gardzę tą partią, a rozwinięcie skrótu PO - "Partia Oszustów" jest jak najbardziej na miejscu. Tak, to oszuści". "POlityczne obszczymury". Pamiętamy, rozliczymy, ukarzemy...
 • 2015-08-06 16:56 | Jacek, NH

  Re:Prezydent Polski czy PiS? Tego nadal nie wiemy

  Zwierzęcy strach zagląda w oczy mainstreamu i polityków PO-PSL..
 • 2015-08-07 10:55 | Jacek, NH

  Re:Bronisław Komorowski: Będzie mi brakować adrenaliny. Ale pozostanę aktywny

  Zwierzęcy strach zagląda w oczy mainstreamu i polityków PO-PSL... Pamiętamy, rozliczymy, ukarzemy...
 • 2015-08-12 17:41 | Jacek, NH

  Re:Na drabinie

  "Weźmy na przykład takich „artystów”, których rozmaite wypowiedzi gotują krew. Oni mielą ozorem, bo nie mają nic lepszego do roboty? Niektórzy tak, ale ci najgłośniejsi mają od ministra i wojewody ciężki szmal na swoje „kulturalne projekty” i kłapią dziobem w ramach spłacania długów wdzięczności. Janda, Karolak, Stuhr, Sierakowski, Materna, Tym, Wajda, Holland itd., itp., żyją tylko i wyłączanie dzięki peerelowskim koneksjom w instytucjach, które zmieniły szyldy, ale nie zmieniły towarzyszy Kulturalno-Oświatowych."
 • 2015-08-15 11:03 | Jacek, NH

  Re:Ile hejtu w internecie? Kogo internauci nie lubią?

  "Pojęcia nie mam z jakiej gliny albo innego materiału rodzice i dziadkowie ulepili Bronka, bo z czego powstała małżonka to powszechnie wiadomo. Tak, czy owak, trzeba być naprawdę wyjątkowo odpornym na ludzki śmiech i pogardę, żeby się stoczyć na takie dno, które przebiła była para prezydencka. Człowiek we fragmencie przyzwoity i moralnie ułożony musi sobie zdawać sprawę, że pozostawiając własne brudy i małości w miejscu, gdzie lada dzień zamieszkają nowi lokatorzy, wystawi sobie najbardziej parszywe świadectwo. Wiedziała Anna Komorowska, wiedział Bronisław Komorowski, że pusta kasa, wynajmowane na koszt kancelarii mieszkanie i wyczyszczone dokumenty pójdą w świat. Wnioski? Żadnych i w dodatku żadnych zahamowań, pełna degrengolada, drobnomieszczaństwo, cwaniactwo, plebejskość i coś na wzór radzieckiej tradycji – rowery noszone na plecach, zegarki po łokcie. Zakodowana małość jest silniejsza i tak ludzie dowiedzieli się, że w Pałacu Prezydenckim chłop z babą magii i atrament wypili. Pozamiatanie dokumentacji jeszcze się mieści w ramach kalkulacji ryzyka i ma cechy działań racjonalnych. Na miejscu skompromitowanego Bronisława też bym się zastanawiał nad puszczeniem z dymem dokumentacji, która oddaje skalę upadu. Oskubania kasy, dziadowania z wynajmowaniem mieszkań, wyniesienia ostatniego kilograma cukru ze spiżarni i pęta kiełbasy z lodówki, wytłumaczyć się nie da. Tym bardziej, że samo unicestwienie dowodów pisemnych..."
 • 2015-08-27 14:37 | Jacek, NH

  Re:Komorowski i Duda: na co wydali pieniądze w kampanii? Sprawdziliśmy

  Szpary oralne* Platformy. * Copyright by Stefan Niesiołowski "Kancelaria Sejmu miażdży narrację koalicji Platformy i "Newsweeka": "Posłowie mają nieograniczone prawo do bezpłatnych przelotów". Dlaczego takie oświadczenie nie pojawiło się już w poniedziałek, po oskarżeniach pisma kierowanego przez Tomasza Lisa? Ano dlatego, że dopiero później wyszła kwestia wylotów Ewy Kopacz do Gdańska. Cyrk na potrzeby na kampanii został jednak zrobiony."
 • 2015-08-27 20:41 | Jacek, NH

  Re:Komorowski i Duda: na co wydali pieniądze w kampanii? Sprawdziliśmy

  „Polityka” wpakowała na minę Komorowskiego. Miliony z kampanii wyborczej się nie zgadzają. Pikanterii całej sprawie dodaje infografika zamieszczona przez redakcję tygodnika „Polityka”, na której przy podróżach i noclegach Bronisława Komorowskiego widnieje kwota 0 zł. Sprawdzając przedstawione przez tygodnik „Polityka” wyliczenia natrafiliśmy również na inne nieścisłości. Nie wiemy, jak redaktorzy tygodnika sumowali wszystkie wydatki, bowiem dodając wyszczególnione na liście pozycje podane przy sztabie Bronisława Komorowskiego nijak nie wychodzi podana jako pełna suma kampanii kwota 18 mln 142 tys. zł. Gdyby wierzyć wyliczeniom wyszczególnionym w infografice, sztab Andrzeja Dudy powinien wydać na kampanię: 22 mln 851 tys. zł natomiast sztab Bronisława Komorowskiego powinien wydać na kampanię: 30 mln 859 tys. zł."
 • 2015-09-01 16:31 | Jacek, NH

  Niech prokuratura wreszcie wyjaśni, kto i w jakim celu żongluje nagraniami z podsłuchów

  Artykuł dyspozycyjnego pana Redaktora- typowa "przykrywka". "Szefowa gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz Jolanta Gruszka załatwiła Kornelowi D. stanowisko wicedyrektora jednego z departamentów w Najwyższej Izbie Kontroli. W Platformie Obywatelskiej nie ma ludzi odpornych na korupcję, są tylko jeszcze nienagrani. Gardzę tą partią, a rozwinięcie skrótu PO - Partia Oszustów jest jak najbardziej na miejscu. Tak, to oszuści. POlityczne obszczymury."
 • 2015-09-01 16:31 | Jacek, NH

  Artykuł dyspozycyjnego pana Redaktora- typowa "przykrywka".

  Artykuł dyspozycyjnego pana Redaktora- typowa "przykrywka". "Szefowa gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz Jolanta Gruszka załatwiła Kornelowi D. stanowisko wicedyrektora jednego z departamentów w Najwyższej Izbie Kontroli. W Platformie Obywatelskiej nie ma ludzi odpornych na korupcję, są tylko jeszcze nienagrani. Gardzę tą partią, a rozwinięcie skrótu PO - Partia Oszustów jest jak najbardziej na miejscu. Tak, to oszuści. POlityczne obszczymury."
 • 2015-09-03 16:32 | Jacek, NH

  Re:Jerzy Baczyński: Mam dość tej kampanii

  Artykuł dyspozycyjnego pana Redaktora- typowa "przykrywka". "Szefowa gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz Jolanta Gruszka załatwiła Kornelowi D. stanowisko wicedyrektora jednego z departamentów w Najwyższej Izbie Kontroli. W Platformie Obywatelskiej nie ma ludzi odpornych na korupcję, są tylko jeszcze nienagrani. Gardzę tą partią, a rozwinięcie skrótu PO - Partia Oszustów jest jak najbardziej na miejscu. Tak, to oszuści. POlityczne obszczymury."
 • 2015-09-04 10:41 | Jacek, NH

  Re:Platforma idzie na wybory jako antyPiS i rezygnuje z tożsamości ideowej

  "Czas to głośno powiedzieć jeśli głosujesz na PO jesteś wieśniakiem. Nie trzeba znać się na polityce i nie trzeba nawet polityki rozumieć na podstawowym poziomie, wystarczy być odrobinę rozgarniętym i zachować kawałek szacunku dla siebie, żeby na PO patrzeć z odrazą i szyderstwem jednocześnie. Cała taktyka PO wobec własnych wyborców polega na: „Dać idiocie przekonanie, ze należy do elity”. Stąd należy wywieść prosty wniosek. Każdy kto nienawidzi PiS jeszcze nie jest idiotą, są argumenty za tym, żeby inteligentny człowiek powiedział PiS-owi idźcie w cholerę, natomiast nie ma żadnego alibi dla wieśniaków, którzy nadal popierają i głosują na PO. Zwykła ludzka obserwacja zachowań poszczególnych polityków i klik związanych z PO nakazuje trzymać się od tej intelektualnej i molarnej wiochy jak najdalej."
 • 2015-09-06 18:22 | Jacek, NH

  Re:Tragedia uchodźców jest także tragedią Europy

  "Premier Izraela Benjamin Netanjahu uprzedził w niedzielę, że jego kraj nie zgodzi się na zalanie imigrantami z Syrii i Afryki. Ogłosił też, że powstanie ogrodzenie na granicy z Jordanią". Nie słyszę głosów oburzenia???
 • 2015-09-07 08:15 | Jacek, NH

  Re:To było historyczne referendum – bo nieudane jak nigdy przedtem

  Państwowa Komisja Wyborcza podliczyła głosy oddane w referendum. Wygrało PSL... Wydane 100 mln złotych, przez durnotę Komorowskiego oraz posłów i senatorów PO z Senatu i Sejmu. Na pohybel...
 • 2015-09-07 22:44 | Jacek, NH

  Re:Pofilozofuj z Makowskim. Lekcja pierwsza: Myślenie

  Pofilozofuj z Jarkiem Makowskim, filozofem PO. Lekcja pierwsza: Myślenie mainstreamu
 • 2015-09-08 16:33 | Jacek, NH

  Re:Poranek TVN24 bez Kuźniara traci widzów

  Chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa, nigdy...
 • 2015-09-10 12:36 | Jacek, NH

  Re:Jarosław Kaczyński „Człowiekiem Roku”. Wazeliniarstwo czy biznes czuje wiatr zmian?

  "Wcześniej przypomnę medialny wizerunek laureata. Znamy go doskonale, to stary kawaler, mieszkał z mamą, teraz z kotem, dziwak, który nie ma konta w banku i chodzi w brudnych mokasynach. Bezzębny nienawistnik, paranoik smoleński i partyjny Führer otoczony ochroną za milion rocznie. Szczególnego smaczku w tej nieprawdopodobnej historii doszukuję się właśnie w „koncie bankowym”. Jarosław Kaczyński nie dostał jakiegoś głupkowatego Wiktora, czy innego Fryderyka, tudzież złotej patery tygodnika „Gala”. Znienawidzony prezes PiS, medialnie gnojony przez lata, uznawany za ignoranta ekonomicznego i zacofanego faszystę, nagle otrzymuje laur od świata biznesu, czyli bywalców salonów i wszelkiej maści „ekonomistów”.
 • 2015-09-11 18:15 | Jacek, NH

  Re:Sejm odrzucił obywatelski projekt o całkowitym zakazie aborcji

  "Zauważyłem, że wszyscy którzy są za aborcją, zdążyli się urodzić". Będąc w ciąży, matki tych posłanek i posłów nie poddały się aborcji. Czy dobrze uczyniły???
 • 2015-09-12 22:33 | Jacek, NH

  Re:Platforma zapowiada zmiany w podatkach i walkę ze śmieciówkami

  "Ustawowo należy zakazać szerzenia ciemnoty ekonomicznej i mówienia, że rząd daje nam coś "za darmo".
 • 2015-09-12 22:34 | Jacek, NH

  Re:Ewa Kopacz wreszcie powiedziała, o co chodzi jej partii w kampanii, ale czy wyborcy to kupią?

  "Ustawowo należy zakazać szerzenia ciemnoty ekonomicznej i mówienia, że rząd daje nam coś "za darmo".
 • 2015-09-12 23:25 | Jacek, NH

  Re:Platforma zapowiada zmiany w podatkach i walkę ze śmieciówkami

  Jeżeli ktoś rządzi osiem lat, to powinien przedstawić długą listę dokonań, a nie długą listę obietnic...
 • 2015-09-13 21:17 | Jacek, NH

  Zginął człowiek, który wiedział dużo, może za dużo. Kulisy śmierci prezesa NIK

  "Ciekawi mnie, czy prawdziwe są teorie, że transformacja w Polsce była zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach przez kilka osób z MSW oraz z Moskwy w porozumieniu z organizacjami przestępczymi."
 • 2015-09-13 21:15 | Jacek, NH

  Ciekawi mnie, czy prawdziwe są teorie,

  "Ciekawi mnie, czy prawdziwe są teorie, że transformacja w Polsce była zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach przez kilka osób z MSW oraz z Moskwy w porozumieniu z organizacjami przestępczymi."
 • 2015-09-13 21:17 | Jacek, NH

  Zbyt zwykły wypadek

  "Ciekawi mnie, czy prawdziwe są teorie, że transformacja w Polsce była zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach przez kilka osób z MSW oraz z Moskwy w porozumieniu z organizacjami przestępczymi."
 • 2015-09-14 07:31 | Jacek, NH

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  "Idzie na nas fala islamu. Tej fali nie powstrzyma się bez przelewu krwi. I to z obu stron. O żadnym asymilowaniu nie może być tu mowy. Zapomnijmy o tym. W mojej ocenie mamy do czynienia z wojną nowego typu. Do ataku idą już nie czołgi, ale masy „ludzkiego mięsa”. Pcha się je niczym do ataku. Rządzący są świadomi, co się dzieje. I sądzę, że są przerażeni tym, co widzą. Jednak nie wiedzą co robić. Próbują więc sięgać po jakieś półśrodki. Półśrodki w tej sprawie niczego nie załatwią."
 • 2015-09-16 23:14 | Jacek, NH

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  "Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice. Zarząd Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu przygotowuje list do Kancelarii prezydenta, premiera i senackich oraz sejmowych komisji ds. łączności z Polakami za granicą. Padają w nim dramatyczne słowa: "My, Polacy z Mariupola, nie mamy wygórowanych wymagań, jesteśmy gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice w razie potrzeby na terenie naszej historycznej Ojczyzny. Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-Muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na Donbas polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie… List będzie reakcją naszych rodaków na słowa Ewy Kopacz, która stwierdziła, że nic nie wie o apelach Polaków z Mariupola."
 • 2015-09-16 23:45 | Jacek, NH

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  "Nikt nie ma prawa podejmować decyzji wbrew woli narodu! Tym jednym zdaniem wypowiedzianym w sejmie przez Jarosława Kaczyńskiego zacząłem i mógłbym skończyć... skąd ten pomysł, aby na miesiąc przed wyborami wyjść i przemówić z sejmowej trybuny otwartym tekstem. Dokładnie takie wystąpienie dał prezes PiS, przemówił głosem przeciętnego Polaka, który ma serdecznie dość telewizyjnego bełkotu o potrzebie solidarności i poszanowania odmienności. Ile można słuchać bredni o biednych „uchodźcach”, gdy Internet pęka o filmów i zdjęć pokazujących azjatycką dzicz napływającą do Europy w jednym celu – napaść się na zasiłku i narzucić swój fanatyzm."
 • 2015-09-17 18:12 | Jacek, NH

  Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

  "Jak to jest z islamem we Szwecji? Portal Lisa pisał w 2014 r. o "muzułmańskich gangach"! Tymczasem jeszcze w 2014 r. zarówno TVN24, jak i natemat.pl, zupełnie inaczej relacjonowały kwestie związane z problemem uchodźców i imigrantów z krajów arabskich, którzy próbowali osiedlać się w krajach Europy.": Portal TVN24.pl donosił: “Całe przedmieścia Sztokholmu takie jak Rinkeby, Husby czy Norsborg stają się zamkniętymi osadami muzułmańskimi. Od ponad roku dochodzi tam do poważnych niepokojów społecznych. Płoną dziesiątki aut, a policja i strażacy są atakowani kamieniami zrzucanymi z wiaduktów. Sprawcy najczęściej zostają bezkarni [...] Policja nie potrafi sobie z tym poradzić. Bezradni są także politycy. A portal natemat.pl informował: “Muzułmańskie gangi, strefy zakazane dla białych, wezwania do wprowadzenia szariatu – Szwecja też to zna. I się boi.
 • 2015-09-18 13:17 | Jacek, NH

  Re:Wrócił Jarosław Kaczyński. Żeby przypomnieć, kto naprawdę rządzi w partii

  Zwierzęcy strach zagląda w oczy dziennikarzy mainstreamu i polityków PO-PSL. Mainstreamowe cyngle otrzymały zlecenie na PIS
 • 2015-09-19 19:23 | Jacek, NH

  Mea pulpa

  Bardzoa ładnie, ale idzie na nas fala islamu. Tej fali nie powstrzyma się bez przelewu krwi. I to z obu stron.
 • 2015-09-21 16:14 | Jacek, NH

  Re:Emerytury według prezydenta Dudy: dlaczego będzie gorzej?

  To kłamstwa. Jest to powrót do wieku emerytalnego, który obowiązywał przez całe lata. (Nie) rząd PO-PSL swoje ustawy "dopychali kolanem" w trakcie jednego posiedzenia. Od kiedy projekty ustaw mają mieć wskazane źródła finansowania?
 • 2015-09-21 17:40 | Jacek, NH

  Re:Emerytury według prezydenta Dudy: dlaczego będzie gorzej?

  Konstytucjonaliści nie mają zastrzeżeń do prezydenckiego projektu o emeryturach. „Jest korzystniejszy dla obywateli od obecnych regulacji”
 • 2015-09-22 11:29 | Jacek, NH

  Re:Emerytury według prezydenta Dudy: dlaczego będzie gorzej?

  Kłamstwa. "Poprzednią reformę emerytalną przyjęto w 10 dni. Sięgam pamięcią do roku 2012, kiedy była przyjmowana reforma emerytalna. Reforma przyjęta bez dyskusji, bez debaty z Polakami. I pamiętam, ile czasu miał Sejm na przyjęcie tej ustawy. To było 10 dni. A w środku tych 10 dni przypadał jeszcze długi tydzień majowy... 80 proc. Polaków sprzeciwiało się tamtej reformie."
 • 2015-09-22 13:52 | Jacek, NH

  Jan T. Gross: Obecny stosunek Polaków do uchodźców ma związek z ich udziałem w Holokauście

  Po przeczytaniu tego artykułu mój wyssany z mlekiem matki, zoologiczny, polski antysemityzm nabrał nowego animuszu! To takie koszerne. Najpierw sprowokowac Polakow, a potem beczec na caly swiat, jacy to antysemici. "Przed wojną mieszkało w Polsce 3,9 miliona Żydów. Jak ustalił Instytut Szymona Wiesenthala, 6 milionów z nich wymordowali Niemcy. Jak ustalił prof. Jan Tomasz Gross, resztę wymordowali Polacy."
 • 2015-09-22 13:52 | Jacek, NH

  Jan T. Gross: Obecny stosunek Polaków do uchodźców ma związek z ich udziałem w Holokauście

  Po przeczytaniu tego artykułu mój wyssany z mlekiem matki, zoologiczny, polski antysemityzm nabrał nowego animuszu! To takie koszerne. Najpierw sprowokowac Polakow, a potem beczec na caly swiat, jacy to antysemici. "Przed wojną mieszkało w Polsce 3,9 miliona Żydów. Jak ustalił Instytut Szymona Wiesenthala, 6 milionów z nich wymordowali Niemcy. Jak ustalił prof. Jan Tomasz Gross, resztę wymordowali Polacy."
 • 2015-09-22 16:42 | Jacek, NH

  Re:Jan T. Gross: Obecny stosunek Polaków do uchodźców ma związek z ich udziałem w Holokauście

  "Żydowscy mordercy powstańców z pułku Dirlewangera. Czy Żydzi mordercy powstańców warszawskich odpowiedzą za swoje czyny? Jednym z najkrwawszych katów powstania był Waffen SS w którego skład wchodził pułk Oskara Dirlewangera. Pułk Dirlewangera , który wchodził w skład 36. dywizji Grenadierów miał następujący skład osobowy na sierpień 1944 r:- 240 Romów,- 400 Rosjan,- 268 Żydów,- 120 Ukraińców,- pozostali to Niemcy - kryminaliści i psychopaci z obozów koncentracyjnych, razem 3680 osób. Patrząc na skład osobowy pułku widzimy w nim 268 Żydów. Czy ci Żydzi byli siostrami miłosierdzia u Dirlewangera? na pewno nie, z pewnością mordowali powstańców i ludność cywilną z nie mniejszym okrucieństwem niż pozostali oprawcy czyli Niemcy, Rosjanie, Cyganie i Ukraińcy. Michnikowcy chcą, żebyśmy za wszystko przepraszali Żydów, ale jakoś nie słyszałem o przeprosinach Żydów chociażby za mordy ich ziomków na powstańcach i ludności cywilnej. Nie słyszałem przeprosin za stodołę w Gardelegen , w której to Niemcy spalili żywcem około 1100 osób w tym Polaków. W propagandowej agitce Niemców „ Nasze matki nasi ojcowie ”, którą zakupiła i wyemitowała TVP, jest mowa że to AK mordowała Żydów. Pułk Dirlewangera pokazuje, że było akurat odwrotnie."
 • 2015-09-23 15:40 | Jacek, NH

  Przyjmijmy uchodźców, bo inaczej nie można

  Paranoja, Żydzi będą decydowali kogo mamy przyjąć, a kogo nie. Jeszcze tych morderców z Mosadu tu potrzeba. Wystarczy, te żydowskie psy z jednostki Yamam, biegają z ostrą bronią po Krakowie i Oświęcimiu. Pobili też Polaków we własnym kraju. Wszystko, za zgodą żydowskiego rządu PO-PSL.
 • 2015-09-24 19:46 | Jacek, NH

  Re:Jacy jesteśmy? Polacy o sobie samych

  "Im bliżej wyborów, tym CBOS bardziej się rozgrzewa? W sondażu rządowego ośrodka PiS ma już tylko 4 p.p. przewagi nad PO! Wyniki sondażu rządowego ośrodka skłaniają do zastanowienia się cóż takiego zdziałała ostatnio Platforma, że tak urosło jej poparcie?! Będziemy śledzić z zainteresowaniem kolejne sondaże ośrodka, który zdaje się dopiero rozgrzewać"
 • 2015-09-24 20:02 | Jacek, NH

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  "Warto sobie poukładać historie zaproszeń i apeli o spotkania. Zaczęło się od wpraszania Kopacz na Radawę Gabinetową, potem były naciski, aby Prezydent zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Wszystkie te zabiegi to nic innego, jak stare i dobrze znane „zaproszenia” wysyłane do „lidera opozycji”, który swoimi odmowami budował „antysystemową faszystowską alternatywę”. Andrzej Duda spokojnie przetrwał ataki i ominął podłożone świnie. Po drodze spotkał się z ministrami: Siemoniakiem i Schetyną. Do prowokacji PO wracała średnio raz w tygodniu, ale po drodze konająca w mękach klika wyłożyła się na tacy. Ktoś pomiędzy kucharką i salową, czyli niestety minister MSW Terenia Piotrowska była zmuszona pojechać do Brukseli i wydukać „nasze stanowisko”. Andrzej Duda idealnie wykorzystał ten moment i w ramach dialogu z rządem posłał zaproszenie Tereni, w sprawie, która żywo interesuje Polaków i której rząd łże bez pamięci. Strzał potrójnie celny. Na tle tej kobieciny to i paprotka wypada jak Atena, a przepaść między wygadanym i inteligentnym Andrzejem Dudą jest bezkresna. Po drugie próby dyskredytowania i ośmieszania zaproszenia i ponowne wpraszanie się Kopacz, kancelaria Prezydenta spokojnie przetrwała i grzecznie zaprosiła Terenię po raz drugi. Efekt? Dziś chodząca kompromitacja w randze ministra ma się stawić u Prezydenta."
 • 2015-09-24 23:28 | Jacek, NH

  Z sondaży wyborczych wynika tylko tyle, że wszystko może się zdarzyć

  "Czy rządzi nami psychpatka? Notoryczne kłamstwa są jednym z objawów psychopatii.". "Im bliżej wyborów, tym CBOS bardziej się rozgrzewa? W sondażu rządowego ośrodka PiS ma już tylko 4 p.p. przewagi nad PO! Wyniki sondażu rządowego ośrodka skłaniają do zastanowienia się cóż takiego zdziałała ostatnio Platforma, że tak urosło jej poparcie?! Będziemy śledzić z zainteresowaniem kolejne sondaże ośrodka, który zdaje się dopiero rozgrzewać"
 • 2015-09-24 23:28 | Jacek, NH

  Sondaży przybywa, wiedzy ubywa

  "Czy rządzi nami psychpatka? Notoryczne kłamstwa są jednym z objawów psychopatii.". "Im bliżej wyborów, tym CBOS bardziej się rozgrzewa? W sondażu rządowego ośrodka PiS ma już tylko 4 p.p. przewagi nad PO! Wyniki sondażu rządowego ośrodka skłaniają do zastanowienia się cóż takiego zdziałała ostatnio Platforma, że tak urosło jej poparcie?! Będziemy śledzić z zainteresowaniem kolejne sondaże ośrodka, który zdaje się dopiero rozgrzewać"
 • 2015-09-25 15:01 | Jacek, NH

  Zbigniew Ziobro triumfuje

  Śmieszność kroczy przed upadkiem. Zwierzęcy strach zagląda w oczy mainstreamu, usłużnych dziennikarzy i polityków PO-PSL... Pamiętamy, rozliczymy, ukarzemy...
 • 2015-09-25 15:03 | Jacek, NH

  Re:Z sondaży wyborczych wynika tylko tyle, że wszystko może się zdarzyć

  Zwierzęcy strach zagląda w oczy mainstreamu, usłużnych dziennikarzy i polityków PO-PSL.
 • 2015-09-28 10:49 | Jacek, NH

  Re:1939. Stalin nie potrzebuje pokoju

  "Rosja. Kraj bandycki, upadły, nie honorujący żadnych umów. Kierowany przez służby działające na wzór mafii. Przepojony zdegenerowanym imperializmem. Mający na koncie mordy i ludobójstwa. Kraj będący zagrożeniem dla regionu, kraj, który potrafi eksportować już tylko jedno - terror i zamęt."
 • 2015-10-06 10:52 | Jacek, NH

  10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  "Rosja. Kraj bandycki, upadły, nie honorujący żadnych umów. Kierowany przez służby działające na wzór mafii. Przepojony zdegenerowanym imperializmem. Mający na koncie mordy i ludobójstwa. Kraj będący zagrożeniem dla regionu, kraj, który potrafi eksportować już tylko jedno - terror i zamęt."
 • 2015-10-06 10:52 | Jacek, NH

  10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  "Rosja. Kraj bandycki, upadły, nie honorujący żadnych umów. Kierowany przez służby działające na wzór mafii. Przepojony zdegenerowanym imperializmem. Mający na koncie mordy i ludobójstwa. Kraj będący zagrożeniem dla regionu, kraj, który potrafi eksportować już tylko jedno - terror i zamęt."
 • 2015-10-09 17:35 | Jacek, NH

  Re:Spektakularna porażka PO na ostatnim posiedzeniu Sejmu

  "Z Ewą Kopacz nie chcą się już pokazywać nawet urzędnicy mianowani przez PO. Wiedzą, że jest przegrana. Ewa Kopacz i jej zaplecze wysyłają do wyborców komunikat, że proszą swoich zwolenników tylko o litość, zrozumienie i niski wymiar kary, bo na nic innego już nie liczą.". "Szef Biedronki potajemnie dostał Order Zasługi RP! Rząd Ewy Kopacz bije kolejny rekord. Tego jeszcze nie było! MSZ w tajemnicy wręczyło Pedro Pereirze da Silvie, dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins i szefowi Biedronki, Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP,,, Da Silva odebrał odznaczenie już w sierpniu - „podczas uroczystości, która miała „charakter kameralny i prywatny”."
 • 2015-10-09 20:03 | Jacek, NH

  Re:Sejm wybrał pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego

  Zych: W rządzie zabrakło ekspertów. „Zarzuty opozycji ws. TK mają swoją zasadność”
 • 2015-10-09 20:08 | Jacek, NH

  Re:Dlaczego pojawienie się Kaczyńskiego i Macierewicza nie wpływa na sondaże?

  PiS już przegrał wybory, bo Macierewicz powiedział, że nie będzie można zmienić płci...
 • 2015-10-11 16:33 | Jacek, NH

  Życie muzyczne w okupowanej Warszawie

  To nie jest prawda. Polacy pod okupacją hitlerowską nie mieli czasu słuchać muzyki, bo musieli biegać i zabijać Żydów. Aż zabili ich więcej niż Niemców, w trakcie całej II wojny światowej. Wiem, bo tak mówi niejaki Jan Gross...
 • 2015-10-14 11:22 | Jacek, NH

  Re:Holenderscy śledczy o katastrofie boeinga nad Ukrainą: maszynę zestrzelono rakietą Buk

  "Nie będzie żadnego prawa, ani sprawiedliwości jeśli Maciej Lasek nie stanie przed sądem Polecamy. Przez ponad pięć lat widzieliśmy setki łgarstw, manipulacji, celowych zaniedbań i łamania wszelkich procedur, przy prowadzaniu „śledztwa” i „badania” przyczyn katastrofy smoleńskiej. Nie wnikając w bezpośrednie przyczyny i pomijając dyscyplinujące pytanie: „czy to był zamach” ponad wszelką wątpliwość można stwierdzić, że osoby odpowiedzialne za śledztwo i badanie naruszyły podstawowe zasady i przepisy prawa. Takich ludzi można wskazać co najmniej kilku, w mojej ocenie kilkunastu, może nawet kilkudziesięciu."
 • 2015-10-14 11:42 | Jacek, NH

  Prezes i zarazy

  "Prorządowe media atakują Kaczyńskiego, a niedawno same straszyły epidemią, którą mogą przynieść uchodźcy. Co pisał „Newsweek? Już dwa lata temu mainstreamowe media ostrzegały przed zagrożeniem. "Niemieccy naukowcy alarmują na łamach pisma medycznego „Lancet”, że Europie zagraża epidemia choroby Heinego-Medina. Wirus polio przybywa na nasz kontynent wraz z uchodźcami z ogarniętych wojną domową rejonów Syrii". "Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od kilku miesięcy ostrzega, że coraz więcej Syryjczyków ulega zakażeniu. Pod koniec października potwierdziła 10 nowych przypadków w Deir al-Zor – największym mieście na wschodzie kraju, zamieszkanym przez prawie ćwierć miliona ludzi. Chodzi o wyjątkowo łatwo rozprzestrzeniający się szczep, który wywołuje porażenie charakterystyczne dla choroby Heinego-Medina" czytamy w Newsweeku.
 • 2015-10-14 18:49 | Jacek, NH

  Re:CBA przeszukało siedzibę GPW i Ministerstwa Skarbu

  W czerwcu 2014 Ciech został sprywatyzowany, 51,14% akcji kupiła od Skarbu Państwa spółka KI Chemistry, należąca do Jana Kulczyka, sam Kulczyk został przewodniczącym Rady Nadzorczej. Złodziej na złodzieju, złodziejem pogania...
 • 2015-10-15 12:02 | Jacek, NH

  Re:Olgo, jesteśmy z Tobą!

  "Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców". Jest śledztwo. Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo ws. słów Jana T. Grossa, że "Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców". W sprawie wpłynęło 125 zawiadomień o przestępstwie...
 • 2015-10-15 22:50 | Jacek, NH

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  "Nie będzie żadnego prawa, ani sprawiedliwości jeśli Maciej Lasek nie stanie przed sądem Polecamy. Przez ponad pięć lat widzieliśmy setki łgarstw, manipulacji, celowych zaniedbań i łamania wszelkich procedur, przy prowadzaniu „śledztwa” i „badania” przyczyn katastrofy smoleńskiej. Nie wnikając w bezpośrednie przyczyny i pomijając dyscyplinujące pytanie: „czy to był zamach” ponad wszelką wątpliwość można stwierdzić, że osoby odpowiedzialne za śledztwo i badanie naruszyły podstawowe zasady i przepisy prawa. Takich ludzi można wskazać co najmniej kilku, w mojej ocenie kilkunastu, może nawet kilkudziesięciu."
 • 2015-10-16 08:23 | Jacek, NH

  Re:Olgo, jesteśmy z Tobą!

  "Mówiąc to samo innym językiem jest to mowa nienawiści, której celem jest wywołanie waśni na tle etniczno - religijnym. Są na to paragrafy..." Jestem Polakiem. Zostałem pomówiony. Idę do sądu.
 • 2015-10-16 14:22 | Jacek, NH

  Re:Olgo, jesteśmy z Tobą!

  "To jest ulubiona gra salonu, którego organem jest "Wyborcza". Najpierw Polaków z pozycji "oświeconej elity" uderzyć, tak, żeby ich zabolało, napluć między oczy, poszargać świętości, by sprowokować do jakiejś gwałtownej reakcji - i wtedy kłuć swych oświeconych w oczy poczuciem krzywdy, jaka im się dzieje. Patrzcie: ta polska ciemnota was nienawidzi, nazywa "wykształciuchami", hejtuje! Musicie się trzymać nas, bo inaczej zginęliście!"
 • 2015-10-16 21:28 | Jacek, NH

  Re:Dlaczego i jak PiS chce zmienić konstytucję

  "Kto naprawdę boi się PiS? Ręka do góry! Odpowiedź na pytanie, czego boją się ci, którzy twierdzą, że boją się PiS-u, jest bardzo prosta. Boją się tego, co się stanie, gdy okaże się, że strasząc PiS-em nie mieli racji. Czyli w praktyce boją się już nie tego, że PiS odniesie sukces w wyborach, ale tego, że uda mu się po wyborach dobrze rządzić. Czyli że zamiast być tym stereotypowym PiS-em z wyszczerzonymi zębami, okaże się jakimś takim neoPiS-em, który przekona do siebie także obywateli dotychczas mu niechętnych. I dotychczasowa salonowa narracja runie."
 • 2015-10-16 21:30 | Jacek, NH

  Re:Finał afery sopockiej: Jacek Karnowski niewinny. To blamaż prokuratury

  Kończymy wszystkie procesy w "Niezawisłych" sądach, bo możemy stracić władzę???
 • 2015-10-17 11:07 | Jacek, NH

  Re:Paradowska: Debata Kopacz-Szydło? Bez sensu

  "Pani premier powiedziała, że "przyszła do polityki 14 lat temu", czyli w 2001 r. To nieprawda. W 2001 r. Kopacz wstąpiła do nowo powstałej Platformy Obywatelskiej, ale wcześniej - w latach 90. - działała w Unii Wolności. Przewodniczyła nawet strukturom tej partii w województwie radomskim, a w wyborach samorządowych w 1998 r. uzyskała mandat radnej sejmiku mazowieckiego. Kopacz ani słowem nie wspomniała też, że w latach 80. należała do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego - satelickiego ugrupowania PZPR... Ewa Kopacz jako działaczka ZSL przebywała od 29 do 31 marca 1985 r. w NRD – była wysłanniczką pierwszego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Radomiu. Jak wynika z dokumentów komunistycznej bezpieki, wyjazd był możliwy dzięki decyzji sekretariatu Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej – Ewa Kopacz pojechała do Magdeburga podpisać umowę o wymianie wczasowej ze szpitalem okręgowym Wolmirstedt. Wniosek o wyjazd obecnej premier do NRD podpisał Bogdan Prus, I sekretarz KW PZPR w Radomiu. Prus był związany z ruchem rolniczym i jednocześnie cieszył się zaufaniem najwyższych władz partyjnych. Świadczy o tym m.in. fakt, że w 1982 r., czyli w stanie wojennym, został I sekretarzem KW PZPR w Radomiu. To właśnie poparcie Prusa umożliwiło Ewie Kopacz karierę w ZSL. Po powrocie obecna premier została szefową koła ZSL przy ZOZ w Orońsku, awansował także jej mąż Marek Kopacz, który w 1987 r. został zastępcą prokuratora rejonowego w Kozienicach. Ze zgromadzonych w IPN dokumentów służb specjalnych PRL wynika, że w marcu 1989 r. Ewa Kopacz wyjechała do Chińskiej Republiki Ludowej, a jednym z etapów jej podróży był Związek Sowiecki. Kopacz była w tym czasie prezesem koła ZSL, a jaj małżonek zastępcą prokuratora rejonowego w Przysusze."
 • 2015-10-17 22:48 | Jacek, NH

  Re:Aktor Jerzy Zelnik: Łukaszewicz i Barciś powinni trafić na czarną listę PiS

  "Jedynym, któremu przyznać trzeba, że zdołał zaskoczyć, jest Jakub Wojewódzki. Mało co jest mnie już w stanie oburzyć, ale zagranie tak bezczelne, jak nagranie z kimś rozmowy a potem dogranie innych pytań to chwyt zastosowany ostatni raz przez propagandę Goebbelsa wobec brytyjskiego pisarza P. G. Woodhouse’a. Mając słowo przeciwko słowu, wierzę zdecydowanie Jerzemu Zelnikowi, którego znam jako człowieka szlachetnego (tak właśnie, z całą mocą) a nie Wojewódzkiemu i Lizutowi. Ktoś może powiedzieć, że moja wiara to żaden dowód. Ale skwapliwość, z jaką kłamstwa Wojewódzkiego podchwyciła natychmiast sfora nadwornych paszkwilantów typu Korwin-Piotrowskiej, Agnieszki Holland czy Hołdysa, przemilczanie natychmiastowego dementi wybitnego aktora i opluskwianie go jako rzekomego „kapusia” uważam za najlepszy dowód, iż rzecz jest obrzydliwym montażem, godnym wspomnianego numeru Goebbelsa. Panie Jerzy, wszyscy wiemy, że wskutek finansowej przewagi „Agory” i wyćwiczenia jej adwokatów w kruczkach opóźniających dodatkowo i tak powolny bieg spraw to będzie długo trwać, że uzyskanie ekspertyzy fonoskopijnej to kłopot, ale proszę się nie zrażać, w razie potrzeby nie ja jeden się dorzucę do kosztów, byle Wojewódzki, Lizut i „Agora”, a także ich bluzgający pomagierzy w rodzaju wyżej wymienionych za to świństwo słono zapłacili."
 • 2015-10-18 20:33 | Jacek, NH

  Re:Mea pulpa

  Śmieszne
 • 2015-10-19 13:46 | Jacek, NH

  Re:Aktor Jerzy Zelnik: Łukaszewicz i Barciś powinni trafić na czarną listę PiS

  To proste. Lis, Tokarczuk, Gross, Wojewódzkiego, itp. obrazili mnie, Polaka, patriotę, prawicowca, antykomunistę, katolika, itd. - zgłaszam sprawę do prokuratury. Do zobaczenia w sądzie... (raczej z ich pełnomocnikami, nie z nimi, niestety, ale zawsze coś).
 • 2015-10-19 22:13 | Jacek, NH

  Re:Kopacz kontra Szydło: co mówiły liderki PO i PiS?

  "Ta kobieta". Tak w trakcie debaty Kopacz mówiła o Szydło...
 • 2015-10-19 22:50 | Jacek, NH

  Re:Kopacz kontra Szydło: co mówiły liderki PO i PiS?

  "Kopacz nie ma żadnych argumentów i szans na odbicie się od dna. Natomiast obawiać się można prowokacji w stylu „zamach na Bronka”. Akcja w takim esbeckim stylu, przeprowadzona dużo efektownej i skuteczniej, w sensie jakaś rana cięta małego palca, która obiegnie dałaby nadzieję nie na zwycięstwo, ale zatrzymanie się PO na 20%. Zatem jeśli już czegoś się nie tyle obawiać, co uważać, to właśnie na prowokację."
 • 2015-10-20 03:31 | Jacek, NH

  Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

  Oglądaliśmy różne debaty. Pewnie, do rana Kopacz będzie zdecydowaną zwyciężczynią...
 • 2015-10-20 03:31 | Jacek, NH

  Debata Kopacz-Szydło: brakowało emocji

  Oglądaliśmy różne debaty. Pewnie, do rana Kopacz będzie zdecydowaną zwyciężczynią...
 • 2015-10-20 22:53 | Jacek, NH

  Re:Debata ośmiu komitetów: co powiedzieli ich liderzy?

  "Przy skrajnie niekorzystnym układzie PiS bierze ponad 40% i nie ma większości posłów, przy skrajnie optymistycznej PiS może dostać 38% i mieć większość konstytucyjną. Jeśli więc ktoś bardzo szuka atrakcji na najbliższe dni kampanii to powinien się skupić na tym fenomenie, który nigdy wcześniej nie miał miejsca. Rzadka to sytuacja, w której doskonały wynik zwycięzcy nie gwarantuje przejęcia władzy, natomiast zły wynik i to drugoligowej konkurencji pozwala na wprowadzenie zmian konstytucyjnych. Taki mamy stan „na dzień dzisiejszy”, jakby powiedział przedstawiciel PSL, a i minister z PO, by się nie powstydził. W niedzielę na 200% wygra PiS, jednak dużo ważniejsze jest kto przegra."
 • 2015-10-21 09:36 | Jacek, NH

  Re:Zwycięstwo drugiej ligi, czyli Piechociński, Zandberg, Petru na pudle

  A. Zandberg, "nowa gwiazda" lewacka. Był lub jest już prawie wszędzie... W Unii Pracy, w Młodych Socjalistach, w Krytyce Politycznej, w Antifie, a teraz w Partii Razem.
 • 2015-10-22 11:57 | Jacek, NH

  Re:Dziś manifestacja górników w Warszawie: będzie dym?

  Wyjazdowe posiedzenia rządu, nie są pomysłem Kopacz. Wcześniej odbywały się u Kulczyka. NIK - Njwyższa Izba Kulczyka. Tusk - Kierownik u Kulczyka. Ministrowie PO - chłopcy na posyłki u Wawrzynowicza i Kulczyka. Konieczne - Komisja Śledcza i Trybunał Stanu.
 • 2015-10-23 17:57 | Jacek, NH

  Re:Jeśli Polacy dadzą zgodę na zamordyzm, będziemy mieli własny koniec historii

  "Najbardziej przykre jest to, że tacy ludzie jak Lis, Żakowski czy Michnik przez ostatnie 25 lat nadawali główny ton dyskursowi medialnemu". Dziś widzą, że tracą rząd dusz, zwłaszcza wśród młodych ludzi, więc reagują coraz większą agresją. Przewiduję, że ona będzie narastała z każdym dniem. Chodzi też o to, że traci siłę jednej z filarów, który był podwaliną systemu III RP, czyli ten filar medialny, który służył ochronie i petryfikacji ciemnych stron przemian."
 • 2015-10-23 19:32 | Jacek, NH

  Re:Jeśli Polacy dadzą zgodę na zamordyzm, będziemy mieli własny koniec historii

  "Stary skecz "Kabaretu Moralnego Niepokoju" "Jak PiS dojdzie do władzy, to...!" był niczym w porównaniu z bredniami o faszyzmie, zmienianiu nazw miast i państwie wyznaniowym, recytowanym przez histeryków pokroju Tomasza Wołka, Waldemara Kuczyńskiego czy Ireneusza Krzemińskiego...Bóg jeden raczy wiedzieć, co tego rodzaju wariaci zaczną wyprawiać od poniedziałku.
 • 2015-10-26 23:52 | Jacek, NH

  Re:Wstępne wyniki wyborów: Wygrywa PiS

  Kaligula, w przeciwieństwie do Kopacz, wprowadził konia do Senatu.
 • 2015-10-29 14:01 | Jacek, NH

  Re:Polska pod rządami PiS

  "Stary skecz "Kabaretu Moralnego Niepokoju" "Jak PiS dojdzie do władzy, to...!" był niczym w porównaniu z bredniami o faszyzmie, zmienianiu nazw miast i państwie wyznaniowym, recytowanym przez histeryków pokroju Tomasza Wołka, Waldemara Kuczyńskiego czy Ireneusza Krzemińskiego...Bóg jeden raczy wiedzieć, co tego rodzaju wariaci zaczną wyprawiać od poniedziałku.
 • 2015-10-29 14:02 | Jacek, NH

  Re:Polska pod rządami PiS

  "Idzie PiS-owski odwet – słychać było przed wyborami. Najdonośniej krzyczeli ci, którzy cieszyli się z czystek robionych wcześniej przez Platformę lub SLD... Pierwszy głos podniósł Tomasz Lis....Drugi odezwał się Jan Ordyński. Histeria wokół rzekomego odwetu należy do sfery absurdu. A fakty są takie, że ostatnie osiem lat to ciąg zwolnień, likwidowania programów i marginalizacji bardzo wielu ludzi mediów, którzy nie chcieli być klakierami obecnej władzy. Odbywało się to nie tylko przy obojętności tych, którzy dzisiaj krzyczą o zbliżającym się zagrożeniu. Towarzyszył temu ich aplauz. To oni wzywali do „dePiSyzacji”.
 • 2015-10-29 15:31 | Jacek, NH

  Re:Polska pod rządami PiS

  „Dzień sznura się zbliża... Zwierzęcy strach zagląda w oczy mainstreamu, usłużnych dziennikarzy i polityków PO-PSL... Pamiętamy, rozliczymy, ukarzemy...
 • 2015-10-31 10:14 | Jacek, NH

  Re:Polska pod rządami PiS

  "Media już rozliczają nieistniejący rząd z realizacji programu wyborczego. Coraz ostrzej z żądaniami realizacji programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości występują także posłowie Platformy i PSL-u"
 • 2015-10-31 10:15 | Jacek, NH

  Trybunał realizuje obietnice PiS

  "Media już rozliczają nieistniejący rząd z realizacji programu wyborczego. Coraz ostrzej z żądaniami realizacji programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości występują także posłowie Platformy i PSL-u"
 • 2015-10-31 16:19 | Jacek, NH

  Re:Sąd nie zgadza się na ekstradycję Romana Polańskiego do USA

  Polański przyznał się do winy i odbył orzeczoną karę? To dlaczego Stany Zjednoczone chcą jego ekstradycji? Żyd, pedofil, żeby jeszcze czarny był. Wtedy nie do ruszenia...
 • 2015-11-02 16:54 | Jacek, NH

  Re:PiS chce wprowadzić podatek od supermarketów. Za czyje pieniądze?

  Łosiu, podatek od supermarketó.. Za pieniądze supermarketów. Jasne???
 • 2015-11-03 15:27 | Jacek, NH

  Re:Pakiet demokratyczny, a co to takiego?

  To antidotum na nie demokratyczne osiem lat nie rządu nPO-PSL.
 • 2015-11-03 15:28 | Jacek, NH

  Re:Pakiet demokratyczny, a co to takiego?

  klasyczna powska wrzuta, żałosna, trywialna i kłamliwa...
 • 2015-11-04 03:38 | Jacek, NH

  Re:Pakiet demokratyczny, a co to takiego?

  Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy (DJV) zapowiedziało we wtorek na zjeździe w Fuldzie przeprowadzenie lustracji członków tej największej organizacji dziennikarskiej. Niezależni naukowcy mają prześwietlić dziennikarzy pod kątem współpracy ze Stasi.
 • 2015-11-04 15:07 | Jacek, NH

  Re:Pakiet demokratyczny, a co to takiego?

  “Cena strachu przed PiS. Zobacz, kto obawia się o własne dochody. Najbardziej zagorzali obrońcy demokracji przed Jarosławem Kaczyńskim wiedzą, ile stracą na zmianie władzy. Obawę o własne dochody próbują więc przedstawić jako obawę o wolności obywatelskie. Z tygodników najwięcej rządowych pieniędzy – ponad 603 tys. zł (bez reklam spółek Skarbu Państwa) – dostała „Polityka”. Jej dziennikarze prześcigają się w zarzucaniu Kaczyńskiemu autorytarnych inklinacji. Nawet starający się zachować największy dystans do rzeczywistości Jacek Żakowski pisze w tekście dla „Gazety Wyborczej”, że prezes PiS jest zły i niebezpieczny dla Polski i dla demokracji.”
 • 2015-11-04 20:08 | Jacek, NH

  Trybunał Konstytucyjny: reforma OFE zgodna z ustawą zasadniczą

  Trybunał Konstytucyjny usankcjonował złodziejstwo. Jest mi przykro, że złodzieje z nie rządu PO-PSL ukradlii mi kilkadziesiąt tysięcy złotych, które zgromadziłem na swoim rachunku w OFE. Gdy chodziło o SB-eckie emerytury, to Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że nie można zmieniać zasad, bo chodzi o prawa nabyte. Jak chodziło o kradzież miliardów to wszytko ok, bo nikt nie mówił, że system nie może ulec zmianie. III RP to rządy sb-eckiej sitwy.
 • 2015-11-04 20:08 | Jacek, NH

  OFE już było

  Trybunał Konstytucyjny usankcjonował złodziejstwo. Jest mi przykro, że złodzieje z nie rządu PO-PSL ukradlii mi kilkadziesiąt tysięcy złotych, które zgromadziłem na swoim rachunku w OFE. Gdy chodziło o SB-eckie emerytury, to Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że nie można zmieniać zasad, bo chodzi o prawa nabyte. Jak chodziło o kradzież miliardów to wszytko ok, bo nikt nie mówił, że system nie może ulec zmianie. III RP to rządy sb-eckiej sitwy.
 • 2015-11-05 19:00 | Jacek, NH

  Pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu odbędą się 12 listopada

  Tomczyk, nie kłam, bo pójdziesz do piekła.. Tusk chciał przechytrzyć. Przechytrzyli Tuska. No i gitara... Zadaj sobie pytanie dlaczego Twój rudy i złośliwy krul jewropy zwołał to posiedzenie na ten dzień, dokładnie wiedząc że nie będzie jeszcze w ten dzień nowego premiera?
 • 2015-11-05 20:23 | Jacek, NH

  Programy Lisa i Pospieszalskiego znikną z TVP

  "Tomasz Lis od dawna wiedział, że po dojściu do władzy PiS będzie musiał odejść z TVP. Im bardziej ta partia zyskiwała w sondażach, tym stawał się zagorzalszym wojownikiem na ideologicznym froncie. Ponieważ do dyspozycji miał nie tylko program publicystyczny w TVP 2, ale też tygodnik „Newsweek Polska” i serwis NaTemat.pl ataki mógł przeprowadzać na kilku flankach. Niedawno sam przyznał w felietonie, że ma obsesję na punkcie Kaczyńskiego. Na okładkach kierowanego przez niego tygodnika prezes PiS występował jako „świr” czy „zamachowiec”, w felietonie jako człowiek pełen urojeń, który nie przejmuje się losem innych, bo sam nie ma rodziny. Na dodatek według niego „Kaczyński chce wprowadzić w Polsce ordynarny zamordyzm, którego nie powstydziłby się Putin”.
 • 2015-11-05 20:23 | Jacek, NH

  Programy Lisa i Pospieszalskiego znikną z TVP

  "Tomasz Lis od dawna wiedział, że po dojściu do władzy PiS będzie musiał odejść z TVP. Im bardziej ta partia zyskiwała w sondażach, tym stawał się zagorzalszym wojownikiem na ideologicznym froncie. Ponieważ do dyspozycji miał nie tylko program publicystyczny w TVP 2, ale też tygodnik „Newsweek Polska” i serwis NaTemat.pl ataki mógł przeprowadzać na kilku flankach. Niedawno sam przyznał w felietonie, że ma obsesję na punkcie Kaczyńskiego. Na okładkach kierowanego przez niego tygodnika prezes PiS występował jako „świr” czy „zamachowiec”, w felietonie jako człowiek pełen urojeń, który nie przejmuje się losem innych, bo sam nie ma rodziny. Na dodatek według niego „Kaczyński chce wprowadzić w Polsce ordynarny zamordyzm, którego nie powstydziłby się Putin”.
 • 2015-11-06 14:50 | Jacek, NH

  Re:12 listopada datą pierwszych posiedzeń nowego rządu? To nie przypadek

  "Aferka Donalda Tuska pęka jak bańka mydlana. Przez termin szczytu nieobecnych będzie więcej. Co ciekawe wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski widzi problem w nieobecności na szczycie prezydenta Dudy, podczas gdy za sytuację naturalną uważa nieobecność premiera Wlk. Brytanii Davida Camerona, który w tym czasie ma zaplanowane spotkanie z premierem Indii. Aby dobrze zrozumieć logikę wiceministra: nieobecność premier Kopacz na szczycie i jej obecność w Sejmie to rzecz normalna. Nieobecność prezydenta Dudy na szczycie i jego obecność w Sejmie, to poważny skandal."
 • 2015-11-06 14:51 | Jacek, NH

  Re:12 listopada datą pierwszych posiedzeń nowego rządu? To nie przypadek

  Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy (DJV) zapowiedziało we wtorek na zjeździe w Fuldzie przeprowadzenie lustracji członków tej największej organizacji dziennikarskiej. Niezależni naukowcy mają prześwietlić dziennikarzy pod kątem współpracy ze Stasi.
 • 2015-11-06 14:52 | Jacek, NH

  Re:11 listopada czekają nas brunatne marsze. Skąd ta bezsilność władz?

  "Przyszłość opiniotwórczego establishmentu, który w III RP prawica Salon Potłuczonych nazwała „salonem”, rysuje się pod rządami PiS marnie, ale wcale nie ze względu na odwet „PiS-owców”, którym straszą się salonowcy w prywatnych rozmowach i w mediach społecznościowych. Problemem salonu jest to, że z grona postrzeganego jako ludzie najlepsi, odnoszący sukcesy, zmieniający świat, wyznaczający mody itrendy, zmienił się on w oczach społeczeństwa w zgromadzenie jęczących ofiar, celebrują- cych swoje rany, licytujących się w męczeń- stwie i mających światu za złe.. .Komu zaś mogą imponować ludzie rozgoryczeni, przegrani i obrażeni na rzeczywistość?"
 • 2015-11-06 14:53 | Jacek, NH

  Re:11 listopada czekają nas brunatne marsze. Skąd ta bezsilność władz?

  “Cena strachu przed PiS. Zobacz, kto obawia się o własne dochody. Najbardziej zagorzali obrońcy demokracji przed Jarosławem Kaczyńskim wiedzą, ile stracą na zmianie władzy. Obawę o własne dochody próbują więc przedstawić jako obawę o wolności obywatelskie. Z tygodników najwięcej rządowych pieniędzy – ponad 603 tys. zł (bez reklam spółek Skarbu Państwa) – dostała „Polityka”. Jej dziennikarze prześcigają się w zarzucaniu Kaczyńskiemu autorytarnych inklinacji. Nawet starający się zachować największy dystans do rzeczywistości Jacek Żakowski pisze w tekście dla „Gazety Wyborczej”, że prezes PiS jest zły i niebezpieczny dla Polski i dla demokracji.”
 • 2015-11-06 15:55 | Jacek, NH

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  "Rząd PiS będzie autorski, a autorem jest geniusz polityczny Kaczyńskiego! Szczerze się ubawiłem wypowiedziami smarkatych analityków z identyfikatorami redakcji, a szczególnie radosne są te wyrazy oburzenia, które pokazują potencjał intelektualny oburzonych. Oto czytam, że uznawani za poważnych komentatorów politycznych, poczuli się zdegustowani tym, że w kampanii wyborczej zostali oszukani. Proszę Państwa, to by się do kabaretu nadawało, gdyby nie było sucharem. Od tego jest kampania polityczna, aby używać środków politycznych, które służą konkretnemu celowi. Przez wiele miesięcy nie trzeźwiejący Misiek straszył całą Polskę Macierewiczem, Kaczyńskim i rzutami na glebę o 6.00 rano."
 • 2015-11-06 15:56 | Jacek, NH

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  “Cena strachu przed PiS. Zobacz, kto obawia się o własne dochody. Najbardziej zagorzali obrońcy demokracji przed Jarosławem Kaczyńskim wiedzą, ile stracą na zmianie władzy. Obawę o własne dochody próbują więc przedstawić jako obawę o wolności obywatelskie. Z tygodników najwięcej rządowych pieniędzy – ponad 603 tys. zł (bez reklam spółek Skarbu Państwa) – dostała „Polityka”. Jej dziennikarze prześcigają się w zarzucaniu Kaczyńskiemu autorytarnych inklinacji. Nawet starający się zachować największy dystans do rzeczywistości Jacek Żakowski pisze w tekście dla „Gazety Wyborczej”, że prezes PiS jest zły i niebezpieczny dla Polski i dla demokracji.”
 • 2015-11-06 19:28 | Jacek, NH

  Re:Niefortunna kolizja terminów posiedzenia Sejmu i unijnego szczytu. Niesmak

  "Aferka Donalda Tuska pęka jak bańka mydlana. Przez termin szczytu nieobecnych będzie więcej. Co ciekawe wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski widzi problem w nieobecności na szczycie prezydenta Dudy, podczas gdy za sytuację naturalną uważa nieobecność premiera Wlk. Brytanii Davida Camerona, który w tym czasie ma zaplanowane spotkanie z premierem Indii. Aby dobrze zrozumieć logikę wiceministra: nieobecność premier Kopacz na szczycie i jej obecność w Sejmie to rzecz normalna. Nieobecność prezydenta Dudy na szczycie i jego obecność w Sejmie, to poważny skandal."