Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(37)
Komentarze użytkownika: Obama spod Laden
 • 2017-02-04 13:59 | Obama spod Laden

  e:Sprawa gen. Skrzypczaka – dramatu nie ma, niesmak pozostał

  Dopóki generałowie będą trzaskali kopytami przed różnymi misiewiczami (celowo mała litera), to będzie oznaczać przyzwolenie na "reformy" w armii. Gen. Różański - dzisiaj w cywilu - też mógłby już ujawnić przyczyny swojego odejścia z wojska. Myślę, że większość oficerów zupełnie zapomniało co oznacza słowo HONOR.
 • 2017-02-24 17:19 | Obama spod Laden

  Gratulacje

  Serdeczne gratulacje z okazji 60-lecia. Życzę dalszych sukcesów, a przy okazji więcej tekstów rzetelnie oceniających ostatnie 9 lat rządów (PO i PiS). Nie można być "stronnikiem" jednej partii. Czytelnicy szybko wychwytują taki "trend". Jestem z "Polityką" już około 50 lat, więc wiem co piszę. Bardzo się cieszę Waszym sukcesem. Pozdrawiam wszystkich przyjaciół i znajomych z Redakcji. Jacek Fąfara
 • 2017-04-24 11:12 | Obama spod Laden

  Ucho jednak boli

  Pan Adrian czyli popularny Długopis jest w "Uchu" stale obecny. Ma krzesło "zarezerwowane" przed gabinetem Prezesa. I to jest jego właściwe miejsce. Ach ten pan Adrian... Jest, a jokoby go w ogóle nie było.
 • 2017-05-19 15:23 | Obama spod Laden

  Re:Po co on to wymyslił?

  Panie Tym, Mam do Pana żal, że podpowiedział Pan (wiele lat temu)rządzącym matołom, jak zarabiać na wielkich, słomianych, nikomu niepotrzebnych inwestycjach. Obecnie rządzący uważnie obejrzeli pański film pt. "Miś" i wzięli sobie do serca słowa prezesa Ochuckiego. Przede wszystkim niejaki Morawiecki - obrazkowy zbawca narodu.
 • 2017-05-19 15:30 | Obama spod Laden

  Od ucha do mózgu

  Miliony ludzi bawią się "Uchem", ale ta satyra uświadamia im najbardziej namacalnie, w jakim bagnie są. A że - wiadomo - kropla drąży skałę, to "Ucho" jest najlepszym działaniem z serii "antypis". Niech się inni uczą. A panowie z PiS mogą sobie opowiadać co chcą. Łubu dubu, łubu dubu ...
 • 2017-05-31 18:22 | Obama spod Laden

  Re:Koniec funduszy strukturalnych dla Polski? Taki scenariusz staje się coraz bardziej prawdopodobny...

  Obawiam się, że będzie WCALE. Unia Europejska dopiero ruszy do poważnych reform po wyborach w Niemczech czyli już za chwilę. Obawiam się, że główny kierunek reform (restrukturyzacji) jest już wytyczony i, niezależnie od tego kto wygra w Niemczech, będzie realizowany. Eurounii potrzebne będą spore pieniądze, którym dysponował będzie wspólny minister finansów Eurostrefy. Polska robi wszystko, aby ta koncepcja została wdrożona. Brawo! To zakrawa na zdradę stanu.
 • 2017-05-31 18:25 | Obama spod Laden

  Re:Sąd Najwyższy o ułaskawieniu Kamińskiego: Prezydent nie mógł skorzystać z prawa łaski

  Wystarczy, że Kamiński zostałby skazany i nie mógłby już być urzędnikiem państwowym. Dlaczego piszecie o dostępie do informacji niejawnych, co oznacza, że ministrem jednak mógłby był tyle że bez dostępu do informacji niejawnych? Tak zrozumie to każdy czytelnik.
 • 2017-05-31 18:35 | Obama spod Laden

  Re:Politycy PiS powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za łamanie konstytucji

  Przyganiał kocioł garnkowi. Politycy PiS są bezczelni, łamią konstytucję i prawo itd., itp. Panie były Prezydencie, Jak patrzyłem na Pana w czasie podsumowania działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2017 roku (siedział Pan w pierwszym rzędzie) na Zamku Królewskim, to pomyślałem b. prosto: tyle, ile zebrała Orkiestra wydał Pan lekką rączką (100 mln złotych) na bezsensowne referendum olane (słusznie) przez Polaków. Uznałem - tak jak większość moich znajomych (tj.podatników), że dla doraźnych własnych korzyści państwo masz Pan za nic. Jako stary harcerz doszedłem również do wniosku, że taka postawa niegodna jest członka drużyny "czarnej jedynki". I tak już zostanie, panie Komorowski. Będziemy ci to przypominać. Do bulu.
 • 2017-07-21 16:34 | Obama spod Laden

  Re:Miesięcznik „Znak” usunął Jarosława Gowina z zespołu

  Ma własne zdanie, ale się z nim nie zgadza. Jak każdy oportunista. Fe, fe i jeszcze raz fe.
 • 2017-07-21 16:37 | Obama spod Laden

  Warszawski Klub Inteligencji Katolickiej apeluje do biskupów o zajęcie stanowiska

  Neobolszewizm w Polsce kojarzy się już nieodwołalnie nie z sierpem i młotem, lecz z krzyżem. Takie ZASŁUGI dla kościoła powszechnego ma obecnie polski kościół katolicki.
 • 2017-07-21 16:37 | Obama spod Laden

  Neobolszewizm

  Neobolszewizm w Polsce kojarzy się już nieodwołalnie nie z sierpem i młotem, lecz z krzyżem. Takie ZASŁUGI dla kościoła powszechnego ma obecnie polski kościół katolicki.
 • 2017-07-21 16:48 | Obama spod Laden

  Bez złudzeń

  Duda zrobi wszystko co każe mu Kaczyński. Może trochę pogadać, ale i tak nie ma ruchu, bo - jeśli będzie nieposłuszny - to przed Trybunałem Stanu postawi go PiS (i surowo ukarze). Kaczyński trzyma go w szachu już od pierwszego złamania Konstytucji (przez Dudę). Tak z reguły postępuje ruska albo włoska mafia. Najpierw zmuszają uczciwego chłopaka do zabicia człowieka, a później mówi: zabijaj, bo jak nie to cię zadenuncjujemy policji i pójdziesz na krzesło elektryczne. Czyżby Polacy byli w ręku mafii?
 • 2017-07-21 17:02 | Obama spod Laden

  Kabaret...

  Jak w filmie "Kabaret" - jest śmieszno i straszno. Tylko to nie kabaret, ale szybka utrata szansy, która może nie powtórzyć się przez następne 150 lat. Teraz już wiecie, dlaczego były zabory.
 • 2017-08-20 12:23 | Obama spod Laden

  Re:Samobójstwa „pod celami” były, są i będą. Ale kto za nie odpowiada?

  Panie Redaktorze, Szanuję Pana jak autora, ale określenie (w tytule) "pod celą" daje o Panu złe świadectwo. Pochodzi bowiem z knajackiego języka więźniów, kryminalistów. Chyba że to "Polityka" zrobiła samowolnie chcąc w ten sposób "wciągnąć" ludzi do czytanie tekstu. Tym gorzej dla "Polityki".
 • 2017-09-26 13:22 | Obama spod Laden

  ReWyszedł mały chłopczyk i powiedział mnóstwo bzdur

  "Propoycje" prezydenta sa przede wszystkim niekonstytucyjne. Dlatego mały chłopiec, zwany powszechnie długopisem, zaproponował zmianę konstytucji. W ten sposób całkowicie zdyskwalifikował się nie tylko jako prezydent, lecz także jako prawnik (z wykształcenia, wg posiadanego dyplomu itp., itd.). Nie on jeden zresztą. Przy okazji chciałbym napisać, że przeżyłem szok, gdy zobaczyłem Małgorzatę Gersdorf na zaprzysiężeniu substytuta substytuta (niby-sędziego)w pałacu prezydenckim. Jeszcze mocniej powaliło mnie późniejsze tłumaczenie Małgorzaty, dlaczego tam poszła. Sprawa postawy prezes SN stała się już wątpliwa na etapie "zdystansowania" się SN od sprawy Mariusza Kamińskiego i powołania Przyłęckiej. Wszystko to jest dla mnie podwójnie przykre, ponieważ Małgorzata jest moja koleżanką z grupy studenckiej. Byłem jednym z pierwszych, którzy gratulowali jej nowej funkcji. Dlatego tak boli mnie jej publiczna zdrada wszystkich, którzy na ulicach trzymali w rękach świeczki. Dla kariery? Z obawy o własny tyłek? Gdy ktoś pyta mnie, czy PiS wygra następne wybory, odpowiadam, że przy takich sędziach, jak Małgorzata Gersdorf z pewnością TAK. A przecież Małgorzata chciała się tylko dowiedzieć (u źródła), czy "te 65 lat" ją również obejmie.
 • 2017-09-26 13:31 | Obama spod Laden

  Nihil novi...

  Nic nowego. Od jakiegoś czasu taki program "wytwarza" w TVN24 Maciej Mazur. Jeśli telewizja GW będzie nadal tak odkrywcza i świeża, to nie wróżę sukcesów.
 • 2017-09-26 13:44 | Obama spod Laden

  Największy kiciarz ostatniego 30-lecia

  Nazywajcie Morawieckiego po imieniu (kiciarz, fantasta, niebezpieczny dysponent naszych pieniędzy itp., itd.). Fantasmagorie w stylu portu lotniczego "Solidarność" (im. Lecha Kaczyńskiego?) każą nazywać tego pana jeszcze dosadniej. Wyjaśniajcie prostym ludziom, że wzrost PKB o ok. 4 procent rocznie nie upoważnia do wydatków budżetu na obecnym poziomie. Pokażcie, że nasze państwo (wzrost oparty na konsumpcji na kredyt) za chwilę runie z kretesem. Wystarczy lekkie tąpnięcie na Zachodzie. Pokażcie przy tym co robi cwaniak Orban, aby "wzrost" na Węgrzech zostawił środki trwałe, których nikt pociągiem z tego kraju nie wywiezie. Itp., itd. A wy tylko o tym czy Kaczyński pryknął, czy też tylko fiknął.
 • 2017-09-29 10:40 | Obama spod Laden

  Ziobro jako autorytet?

  Trójkowy student, b. marny kandydat na prokuratora czyli przeciętniak nagle staje na czele "rewolucji" w wymiarze sprawiedliwości. To znak, że Polska bardzo nisko upadła. No, ale w czasach gdy aktorem jest np. niejaki Mroczek czy Kasia Cichopek, a dla artystów z dorobkiem brak ról, wszystko jest możliwe... Pan Ziobro powtórzył (16 lat temu) tylko to czego nauczył się w PRL-owskim Uniwersytecie. To dowód na to, że w PRL były elity (nauka), które kształtowały poglądy nawet takich ludzi jak Ziobro. Na tle PRL państwo PiS jest ... dnem dna.
 • 2017-10-12 11:56 | Obama spod Laden

  Re:Hanna G. zachowuje się b. arogancko

  Aroganckie zachowanie Hanny G. jest normą. Jeśli tak zachowuje sie wobec znajomych, to diabli z nią, ale teraz z każdym dniem odbiera zwolenników PO (jest jej wiceprzewodniczącą). Hanna G. nie próbuje nawet tłumaczyć się ze stawianych jej zarzutów. To jest niegodne osoby publicznej. No, ale taką władzę mieliśmy przez poprzednie 8 lat (i nie tylko). Obecna władza nie jest w niczym lepsza, ale za to jest cwańsza, bo ... rozlicza poprzedników na co nie było stac Donalda Tuska. Wypowiadam się, jak ... symetrysta. I o.k. Niech p.p. Władyka i Janicki nie żądają ode mnie, abym głosował na PO tylko dlatego, że PiS jest "be". Poprzednia władza charakteryzowała się wsparciem silnych (finansowo), pogardą dla ludzi słabszych i z chudym portfelem, tolerowaniem powszechnego złodziejstwa nazywanego przeważnie "przedsiębiorczością", nieliczeniem się z opinią publiczną, wchodzeniem kościołowi w tylna część ciała itp., itd. Tak myśli spora część normalnych ludzi w Polsce. Nie chcą PiS, ale różnych Schetyn, Petru i Nowackich również nie. Powiem więcej: dobrze, że władza PiS przytrafiła się Polsce teraz, a nie np. za 8 lat. Jest szansa, że Polacy szybciej przejrzą na oczy. W innym przypadku (gdyby PiS nie zdobył władzy w 2015 roku) mielibyśmy w Polsce wielką rewoltę przeciwko neoliberalizmowi np. w latach 20-30-tych XXI wieku, a więc w czasie gdy Zachód już dawno pogrzebie te idee i uwolni się od nich raz na zawsze.
 • 2017-10-12 12:00 | Obama spod Laden

  Re:Hanna G. zachowuje się b. arogancko

  Aroganckie zachowanie Hanny G. jest normą. Jeśli tak zachowuje sie wobec znajomych, to diabli z nią, ale teraz z każdym dniem odbiera zwolenników PO (jest jej wiceprzewodniczącą). Hanna G. nie próbuje nawet tłumaczyć się ze stawianych jej zarzutów. To jest niegodne osoby publicznej. No, ale taką władzę mieliśmy przez poprzednie 8 lat (i nie tylko). Obecna władza nie jest w niczym lepsza, ale za to jest cwańsza, bo ... rozlicza poprzedników na co nie było stac Donalda Tuska. Wypowiadam się, jak ... symetrysta. I o.k. Niech p.p. Władyka i Janicki nie żądają ode mnie, abym głosował na PO tylko dlatego, że PiS jest "be". Poprzednia władza charakteryzowała się wsparciem silnych (finansowo), pogardą dla ludzi słabszych i z chudym portfelem, tolerowaniem powszechnego złodziejstwa nazywanego przeważnie "przedsiębiorczością", nieliczeniem się z opinią publiczną, wchodzeniem kościołowi w tylna część ciała itp., itd. Tak myśli spora część normalnych ludzi w Polsce. Nie chcą PiS, ale różnych Schetyn, Petru i Nowackich również nie. Powiem więcej: dobrze, że władza PiS przytrafiła się Polsce teraz, a nie np. za 8 lat. Jest szansa, że Polacy szybciej przejrzą na oczy. W innym przypadku (gdyby PiS nie zdobył władzy w 2015 roku) mielibyśmy w Polsce wielką rewoltę przeciwko neoliberalizmowi np. w latach 20-30-tych XXI wieku, a więc w czasie gdy Zachód już dawno pogrzebie te idee i uwolni się od nich raz na zawsze.
 • 2017-12-01 15:16 | Obama spod Laden

  klauzula sumienia

  Proponuje klauzule sumienia dla wszystkich zawodów, np. dla sprzedawców telewizorów. "Oglądasz pan pornolki w tv?" - jeśli tak, to telewizorka nie sprzedam. A może bzykasz pan panienki na tylnym siedzeniu samochodu? No, to autka pan nie dostaniesz. I tak można w nieskończoność. Każdy ma inne sumienie i gdzie indziej ulokowane. Trzeba w przepisach podać wyraźnie, że chodzi o brudne sumienia katolików rzymskich i to zamieszkałych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, gdyż katolicy w innych krajach mają jednak nieco inne sumienia. Franiszek, ich papież - też. Prostactwo i prymityw godne średniowiecznych inkwizytorów. No, ale wazne, że w Sejmie wisi krzyż, a szkółkach religia obowiązkowa.
 • 2017-12-01 15:22 | Obama spod Laden

  Prezerwatywy zdrożeją? Rząd PiS chce podnieść VAT

  I tak są łaskawi, że jeszcze nie zakazali produkcji i importu prezerwatyw. Powinniśmy być im wdzięczni. Zastanawiam się tylko, dlaczego niejaki Schetyna nie umie ludziom pokazać, co przynosi im konkretnie "dobra zmiana", tj. co naprawdę zmienia w ich codziennym życiu. I tylko ciągle pieprzy o trójpodziale władz, o czym ludzie uczą sie dopiero na II/III roku studiów prawniczych. Trójpodział to abstrakcja, a bzykanie jest ... konkretne.
 • 2017-12-01 15:22 | Obama spod Laden

  kondomy niedostępne

  I tak są łaskawi, że jeszcze nie zakazali produkcji i importu prezerwatyw. Powinniśmy być im wdzięczni. Zastanawiam się tylko, dlaczego niejaki Schetyna nie umie ludziom pokazać, co przynosi im konkretnie "dobra zmiana", tj. co naprawdę zmienia w ich codziennym życiu. I tylko ciągle pieprzy o trójpodziale władz, o czym ludzie uczą sie dopiero na II/III roku studiów prawniczych. Trójpodział to abstrakcja, a bzykanie jest ... konkretne.
 • 2017-12-01 15:26 | Obama spod Laden

  Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

  Jeśli w takim tempie będziesz "moderował" dyskusje (tj. wpisy czytelników), to na pewno zyskasz więcej czytelników. "Polityko" - jeżeli prowadzi sie portal z bieżącymi wydarzeniami (na zasadzie dziennika), to nie można robić sobie wolnego na cały weekend (od piątku po południu).
 • 2017-12-09 12:23 | Obama spod Laden

  Wielka ściema

  Ośrodek władzy i decyzji nadal pozostaje w rękach prezesa. Nie znający zbyt dobrze świata Kaczyński jest naiwny sądząc, że znający języki Morawiecki zmieni sposób postrzegania Polski. Tym bardziej, że wstępuje na tron wraz z przyjętymi ustawami "sądowymi". W sprawach wewnętrznych Morawiecki wręcz traci. Do tej pory niektórzy mogli uważać, że jest zdystansowany wobec inicjatyw psucia państwa i demokracji - teraz będzie cały ten "przewrót" firmował (polecam p. Smoczyńskiemu takie spojrzenie). Z punktu widzenia elektoratu Kaczyński też strzelił sobie w kolano zaryzykował jego bunt (dotyczy części najtwardszej - to jest strata) i bunt w PiS Sp. z o.o., gdzie dysponuje większością udziałów dotąd, do kiedy towarzysze maja władzę i opływają w dostatki. Teraz część z nich tę władzę (i dostatki?) może stracić. Nie zyska też Kaczyński poklasku wśród tych 10% "centrystów" będących języczkiem u wagi ostatnich wyborów. Dla nich Morawiecki (może nie dla wszystkich, ale chyba dla większości) to BAJKOPISARZ i sprytny PR-owiec, który gotów jest, dla przypodobania się Kaczyńskiemu, narazić ich pieniądze na straty i który nie przestanie doić ich (tym razem z pozycji premiera) za pomocą podwyżek podatków, składek (np. ZUS) itp. Uważam, że tą nominacja Kaczyński strzelił sobie w kolano. Sukces i samowładztwo jednak oślepiają. Dlatego bardzo się ciesze z tej nominacji z powodów jak wyżej... Rada dla opozycji: PSL na wieś i krzyczeć wszystkim do ucha kto to jest Morawiecki (elita finansowa, bankier itp., itd); PO w miastach pokazywać, że jego ideą jest "chrystianizacja Polski i Europy, że popiera bez zastrzeżeń wszystkie działania łamiące konstytucję i prawo, że jego "wizja" Polski to bajki i że wkrótce zapłacimy słono za jego "program gospodarczy".
 • 2017-12-11 20:44 | Obama spod Laden

  Boże, jak się cieszę...

  Boże, jak ja się cieszę z tej nominacji (Morawieckiego). To początek końca rządów PiS ! Nareszcie. Na taki błąd (strategiczny) kaczora czekałem DWA LATA.
 • 2017-12-11 20:50 | Obama spod Laden

  Wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w Excelu. Czyli internauci witają nowego premiera

  A ja myślałem, że Morawiecki to tylko BAJKOPISARZ. A on, panie, i wierszem potrafi błysnąć. Kompletny zaskok.
 • 2017-12-11 20:50 | Obama spod Laden

  No nie...

  A ja myślałem, że Morawiecki to tylko BAJKOPISARZ. A on, panie, i wierszem potrafi błysnąć. Kompletny zaskok.
 • 2018-03-13 17:52 | Obama spod Laden

  Dwóch papieży na emeryturze?

  Franciszek został wybrany dla poprawienia wizerunku kościoła. Nie ma wielkich kompetencji (jak np. Jan Paweł II). Watykanem i całym kościołem rządzi lobby homoseksualne (stało się przez ostatnie kilkadziesiąt lat nie do ruszenia). Ile Franciszek ma do powiedzenia w kościele widać przez pryzmat polskiego kościoła "narodowego". Nawet schedę po Karolu Wojtyle (Kraków) Franciszek powierzył nie temu komu chciałby, a człowiekowi, który nie ma nic wspólnego z kościołem otwartym. Prorokuję, że Franciszek wkrótce odejdzie na emeryturę (będzie dwóch papieży emerytów?). W kościele powszechnym będzie coraz bardziej śmiesznie, a w kościele polskim (dla obywateli) sprawującym faktyczną władzę w Polsce coraz tragiczniej. I nie pomoże więcej pomników (tzw. ohydek) stawianych po wsiach i miasteczkach Janowi Pawłowi II.
 • 2018-03-21 14:35 | Obama spod Laden

  Jest okazja...

  Jest okazja, aby z tej sprawy zrobić motyw przewodni wielkiej kampanii "śledzenia poczynań Ziobry". Nadaje się ona do tego, aby - śledząc krok po kroku kulisy skazania niewinnego człowieka na dożywocie (jego szczęście, że zniesiono karę śmierci) pokazać sposoby działania pierwszego GENIUSZA TATR i jego bliźniaka jako narodowego "szeryfa". Wystarczy, aby wszystkie media "nierządowe" śledziły dzień po dniu, krok po kroku działania w tej sprawie Ziobry. Obydwaj (Ziobro i Kaczyński) złapali się w tej sprawie we własne sidła. Warto pokazać na czym naprawdę polega sprawiedliwość (i prawo) w wydaniu PiS. Chodzi o WSZYSTKIE MEDIA. P.S. Przed laty, jeszcze w głębokim PRL gdy np. na wsi brakowało węgla to media (dziennikarze) dogadywali się po cichu między sobą i wszyscy o tym pisali (gdzie, dlaczego itp., itd.). Były to "akcje" pożyteczne społecznie zmuszające władzę do działania. Proponowana przeze mnie akcja może przygwoździć kaczystów do ściany. Ludzie nie mogą pogodzić się z tym co stało się z tym niewinnym chłopakiem i chcą rozszarpać na strzępy tych, którzy go zamknęli.
 • 2018-03-23 13:30 | Obama spod Laden

  Re:Ukraina jest w szoku. Sawczenko szykowała zamach na parlament?

  Nu, wot gieroj. I to sama to wszystko miała zrobić? Władze Ukrainy mają swoich rodaków za jeszcze większych durniów niż PiS w Polsce.
 • 2018-03-29 10:24 | Obama spod Laden

  Poczekajmy - zobaczymy

  Jeden sondaż ... nie czyni wiosny. Oceniając całość wyników widać, że potencjalni wyborcy (biorący udział w sondażach, chociaż deklarują udział w wyborach, często do nich nie idą) szukają jakiejś alternatywy dla PiS (m.in. wynik partii Wolność. SLD i Kukiz 15). Dziwię się, że poważne media, politycy i naukowcy rozpętali prawdziwą histerię wokół tego JEDNEGO sondażu już ogłaszając klęskę PiS. Bardzo przykro będzie obudzić się np. po Świętach i sobaczyć nowe sondaże, gdzie PiS odzyskuje swoją pozycję. Bardzo nie chciałbym tego, ale chyba tak będzie. Najważniejszym "sondażem" dla tych, którzy pragną odejścia PiS w niebyt (łącznie z wyżej podpisanym) będą wybory samorządowe. Opozycja przygotowuje się do nich źle i niemrawo. Jeśli poniesie w nich klęskę, przegra także wybory do parlamentu. Kiedy patrzę na tę, pożal się Boże opozycję, to ogarnia mnie rozpacz ponieważ - tak jak większość badanych w omawianym sondażu - nie znajduję ALTERNATYWY.
 • 2018-04-17 13:12 | Obama spod Laden

  Dlaczego spróbował.... ?

  Dlaczego piszecie o Szyszce, że "spróbował potraktować Puszczę..." kiedy on ją po prostu POTRAKTOWAŁ. I za to powinien odpowiadać. Bardzo głupi napis (tytuł) na zdjęciu na samej górze pierwszej strony. Chciałoby się krzyczeć: redakcja, redakcja...
 • 2018-04-17 13:21 | Obama spod Laden

  Badania CBOS nie liczą się...

  Nie można brać poważnie badań CBOS, którego prezes mianowany jest przez rządzących czyli PiS. To wszystko co w kwestii badań chciałem napisać.
 • 2018-04-17 13:34 | Obama spod Laden

  Kancelaria i klienci...

  A w jakich to sprawach (prawnych) doradzałaby kancelaria Jarosława K.? Z zakresu teorii państwa i prawa według Stanisława Ehrlicha ? Wychodzi na to, że taka "kancelaria" mogłaby doradzać np. Putinowi (sam wie lepiej jak być dyktatorem), Łukaszence (ten ma doradców na poziomie kołchozu) lub któremuś z dziedzicznych zamordystów z bliskiej Azji (Kazachstan Uzbekistan). Bo jakież to inne prawo "pan doktor" zna ? Niech PO od razu odpowiada na takie dictum prezesa Polski, że to gadanie do ludu to WIELKA DEMAGOGIA.
 • 2018-05-15 13:33 | Obama spod Laden

  Stopniowy upadek tzw. mediów społecznościowych czeka nas...

  Jakiś czas temu zapowiedziałem (oczywiście w internecie) początek upadku facebooka. I stało się. Nowy serwis randkowy tego samego "autora" chwyci, ale ... najróżniejszych erotomanów, nieudaczników, przestępców i całą sforę nieudaczników, którzy sami nie potrafią sobie dać rady w tzw. układach towarzyskich. Zbierane dane o nich nie mogą służyć innym celom jak komercyjnym (jakaś "sprzedaż", a w końcu sprzedaż danych). Zukerberg nie jest filantropem, więc ten "serwis" jest mu po coś potrzebny. Po co? Do zarabiania coraz większych pieniędzy. Wyciek danych z serwisu randkowego stanie gwoździem do trumny całego facebooka (również wiele przestępstw, których "pośrednikiem" będzie ten serwis). A że jakiś WYCIEK musi nastąpić, to jest pewne. Pecunia non olet. Czekam na krach akcji facebooka (i podobnych serwisów). To na pewno nastąpi. Jesli zejdzie się to w czasie z bankructwem giełdowym pomysłów Wielkiego Kiciarza Muska, to kryzys światowy gotowy. Pocieszam się, że taka nauczka pozwoli ludziom wrócić do normalnych kontaktów rodzinnych,koleżeńskich i środowiskowych - czyli do społecznej NORMY. P.S. Wiele uczymy się też w skali tzw. mikro - "Polityka" przekazała prokuraturze IP czyli dane osób wpisujących się na jej serwisie (pod tekstami). Żegnaj więc "Polityko" - to (prawdopodobnie) mój ostatni wpis. B
 • 2018-10-27 13:15 | Obama spod Laden

  To się leczy...

  Mania prześladowcza potrafi człowieka zaprowadzić w gęste krzaki. Ale to można leczyć.