Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(8)
Komentarze użytkownika: Zbi
 • 2015-01-22 14:55 | Zbi

  Teksty źródlowe.

  Przed napisaniem tego artykułu warto zamiast tajemniczych danych zaczerpniętych od równie tajemniczej fundacji Bertelsmanna sięgnąć do tekstu kanonicznego - Koranu. To obszerne dzieło przetłumaczone na polski przez Jana Murza Taraka Buczackiego w 1858 oraz Józefa Bielawskiego w 1986 roku (wydane przez PIW) jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o mentalności Muzułmanów. Wystarczy kilka cytatów, żeby jasnym się stało, że niemożliwa jest koegzystencja wartości europejskich i koranicznych na tym samym terytorium. Kwestie takie jak absolutnie jednoznaczne stwierdzenie Proroka o wyższości mężczyzn nad kobietami i nakaz bicia nieposłusznych kobiet (IV werset 34), czy opisy kar na jakie zasługują niewierni znacznie lepiej wyjaśniają muzułmańskie postawy względem laickich Europejczyków od przesłodzonych polityczną poprawnością i zapewne zmanipulowanych danych o Muzułmanach wyznających europejskie wartości. Mamy niestety do czynienia z sytuacją bardzo podobną do relacji Europejczyków i Aborygenów w Australii 200 lat temu i najwyższy czas, aby odczarować mit o sukcesie polityki multi-kulti w Europie.
 • 2016-07-09 11:50 | Zbi

  Ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć, żeby Amerykanie zmienili prawo?

  Tragedią w Stanach nie jest te kilkanaście śmiertelnych postrzałów z rąk policji, ale fakt, że 13% czarnej populacji popełnia 60% wszystkich morderstw, a jeśli się doda ponad 6000 morderstw rocznie, które się dziwnym trafem wydarzają w czarnych dzielnicach i których sprawców nie udało się ustalić, to zapewne ten wskaźnik jest jeszcze większy. Warto też wiedzieć, że morderstwa dokonane przez Latynosów trafiają do statystycznej rubryki "biali sprawcy". I jeszcze jedno - od początku tego roku od do dziś od kul wystrzelonych przez Czarnych i Latynosów zostało zabitych już 64 amerykańskich policjantów.
 • 2016-07-18 19:34 | Zbi

  Re:Erdogan od dawna mówi Europie: Wy idźcie swoją drogą, a my swoją

  Ciekawe, że nikt nie zauważył, że mówiąc to Erdogan cytuje Koran a dokładnie surę Al-Kafirun (Niewierni). On naprawdę ma Europejczyków za naiwnych głupków i w świetle telewizyjnych reflektorów ośmiesza ich wobec swoich braci w wierze. Sura Al-Kafirun łączy się z surą Al-Kauthar (Obfitość) i ogólnie rzecz ujmując zachęca wiernych do pełnego odwagi poświęcenia się Bogu we wrogim otoczeniu i we wrogich okolicznościach by jak Prorok (istota idealna) zostać nagrodzonym wielką obfitością dóbr materialnych. Jest tam jeszcze wątek braku potomstwa, jako karze za niewierność i wyraźne stwierdzenie, że w sprawach wiary nie może być kompromisu. Ważne jest jeszcze, że większość Muzułmanów z krajów niearabskich jest w stanie wyrecytować jedynie krótkie sury, a te dwie należą do najkrótszych i dlatego są powszechnie znane. Dialog z Muzułmanami bez znajomości ich aparatu pojęciowego i podstawowych kryteriów poznawczych, czyli Koranu jest niemożliwy, czego zupełnie nie rozumieją europejscy politycy. Dziwi mnie ich arogancja i niezdolność do przyswajania wiedzy o Islamie. U Muzułmanów bardzo wysoko ceniona jest przebiegłość i Erdogan mówiąc do Europy językiem Koranu bardzo wzmacnia swoją pozycję.
 • 2016-07-23 09:57 | Zbi

  Re:Strzelanina w Monachium. Nie żyje 6 osób, a w mieście ogłoszono stan wyjątkowy

  Nieprawdopodobne nie jest to, że poparcie dla rządu Merkel wzrosło, ale że kilka godzin po zamachu są już wiarygodne sondaże. Jeśliby jednak rzeczywiście tak było, to mamy do czynienia z syndromem sztokholmskim albo ze zjawiskiem jednoczenia się społeczeństwa z jego przywództwem (jakie by ono nie było) w czasie wojny. Nie wiem jak Germanie, ale Słowianie mieli zwyczaj usuwania wodza, który przegrał trzy bitwy pod rząd.
 • 2016-08-18 21:29 | Zbi

  Re:W Cannes wprowadzono zakaz kąpania się w burkini. To absurd i przejaw islamofobii

  Ciekawe czy masowy wysyp klaunów lub ludzi z durszlakami na głowach na plażach Lazurowego Wybrzeża byłby równie radośnie witany przez obrońców różnorodności i prawa do kąpieli w czym się chce. W istocie porównywać do "burkini" powinniśmy kajdany i kulę przytoczona do nogi łańcuchem. Jeśli pozwalamy na tego typu manifestacje nie powinniśmy mieć nic przeciwko nudystom na publicznych plażach, a z jakiś przyczyn mamy.
 • 2017-08-03 14:28 | Zbi

  Re:PiS chce reparacji wojennych od Niemiec. Co stoi za tym żądaniem?

  Myślę, że za tym żądaniem stoi polska racja stanu. To, że Niemcy chciały odsunąć strefę biedy od swoich granic jednocześnie poszerzając swoją strefę wpływów nie ma nic wspólnego z czynieniem nam zadośćuczynienia za krzywdy wyrządzone w czasie II Wojny Światowej. To był czysty interes i niemiecka racja stanu. Państwa nie mają przyjaciół - mają interesy. Pan Szostkiewicz coś napisał, ale w zasadzie nie wiadomo co i o czym. Podarowane nam przez Stalina niemieckie terytoria są formą rekompensaty za utracone nasze ziemie na Wschodzie i rekompensaty za nie Niemcy powinny domagać się od Rosji. My nie byliśmy ani nie jesteśmy stroną w tej transakcji. Jesteśmy państwem okradzionym i biednym, a złodziej i morderca ma się wyjątkowo dobrze - również za sprawą naszych pieniędzy, naszej niewolniczej pracy i porwanych nam dzieci.
 • 2017-10-05 17:31 | Zbi

  Re:Dlaczego Unia nie zajmuje się sytuacją w Hiszpanii?

  Argumentacja naciągnięta do granic absurdu. W Katalonii łamane są wszelkie zasady obowiązujące w Unii Europejskiej, a dla obecnych władców Europy "nic się nie stało". To kompromitacja tak chętnie używanej retoryki o Europie zasad. Zasady dopuszczające masakrowanie obywateli przez skrajnie brutalną policję to postępowanie III Rzeszy na terytoriach okupowanych. Chora prounijność Polityki degraduje to pismo. Wstyd mi za autorkę tych wypocin.
 • 2018-05-13 14:18 | Zbi

  Odlotowe miasta

  Autorka niespecjalnie się przygotowała do tematu pisząc: "Jednym z największych portów lotniczych Chin stanie się wtedy Daxing, oddalony od Pekinu o 50 km. Na razie są tam wsie, ale budowa już ruszyła i za trzy lata lotnisko uruchomi dziewięć pasów startowych (rekordzistą jest port w Denver z sześcioma pasami)...". Otóż w USA jest siedem lotnisk z sześcioma pasami i Denver jest dosyć wyjątkowe, ponieważ z uwagi na wysokie położenie (>1 600 m n.p.m) pasy startowe na tym lotnisku są bardzo długie (4877 m). Ponadto w Stanach są dwa lotniska z siedmioma pasami i jedno z dziewięcioma - O'Hare w Chicago. Oznacza to, że pod względem ilości pasów startowych Daxing, kiedy go wybudują, dorówna Chicago, a kiedy przegoni Atlantę (5 pasów) pod względem ilości pasażerów to się okaże - Atlanta w zeszłym roku ich miała najwięcej na świecie, czyli ponad 103 miliony.