Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(158)
Komentarze użytkownika: Maciej2
 • 2015-01-11 17:32 | Maciej2

  Re:Orkiestra, która przemieniła Polskę

  Panie redaktorze, ten oraz przyszłe hejty z pewnością pomoże nam przetrwać świadomość, że Owsiak wart jest więcej od wszystkich obszczekujących go dziennikarzy prawicowych mediów, en bloc ;) To jest przykre, bolesne - ale "taki mamy klimat". Skoro opłaca się eksploatacja najniższych instynktów, pielęgnowanie i rozbudzanie ich - ktoś to będzie robił.
 • 2015-01-12 13:38 | Maciej2

  Re:Orkiestra, która przemieniła Polskę

  Twoja krytyka przynajmniej jest do rzeczy, natomiast sugestia, że koszty przeważają nad zyskami to stwierdzenie arbitralne. Dlaczego np. godziny pracy redaktorów liczyć jako koszty imprezy. Są to co najwyżej koszty mediów zatrudniających redaktorów, a i to niespecjalnie, bo owe media dostają przecież atrakcyjny "content" i raczej nie dokładają do interesu. Z całą pewnością budżety ponoszą pewne wydatki (i też rad byłbym się dowiedzieć jakie) - natomiast mają one na celu przyciągnięcie znacznie większych środków z różnych źródeł i skierowanie ich na konkretny, "punktowy" cel. Gdyby się okazało, że koszty budżetowe nie są przynajmniej o rząd wielkości mniejsze niż zebrana kwota, wtedy faktycznie można by kwestionować ekonomiczny sens imprezy.
 • 2015-01-13 00:13 | Maciej2

  Re:Orkiestra, która przemieniła Polskę

  Popierasz twierdzenie wnukmarek i nie dostrzegasz, że jeśli ma on rację i budżet więcej wydaje na Orkiestrę, niż ona zbiera na sprzęt medyczny, to - trzymając się Twojej szalonej logiki - wskutek działalności Owsiaka zostaje mniej pieniędzy na kościół i wojsko - nie zaś więcej, jak mu zarzucasz. Siema! :)
 • 2015-01-20 00:27 | Maciej2

  Re:300 filmów zmontowanych w jeden trailer

  - English motherfucker! Do you speak it? - EVERYONE!!! 2 porządne filmy w tym trailerze - kto zgadnie jakie? Wiem, że łatwizna... :)
 • 2015-02-19 12:54 | Maciej2

  Re:Dlaczego zająłem się artykułami z „Wprost”?

  Czy tylko moją uwagę zwrócił fakt, że prowokacja jest "gruba" aż do przesady? Molestowanie, prostytucja, narkotyki, zoofilia... Jest w tym jawna ostentacja, aż do przesady. Gdybym miał wprost interpretować tę sytuację, powiedziałbym, że autor prowokacji demonstracyjnie pokazuje, że jest w stanie rzucić Durczoka psom (publiczności, którą gardzi) na pożarcie.
 • 2015-03-06 20:15 | Maciej2

  Re:Polacy masowo ściągają „House of Cards”

  Byłem klientem telewizji N, gdy ta połączyła się z Canal+ i powstało NC+ Pamiętam jednostronną zmianę oferty na gorszą i droższą. Pamiętam oburzenie moje i innych klientów. Pamiętam butę i arogancję przedstawicieli NC+. Pamiętam decyzję UOKiK i karę finansową dla NC+ za te praktyki. Nigdy więcej żadnego kontaktu z tą firmą, dziękuję.
 • 2015-03-12 22:45 | Maciej2

  Re:Nowość od Apple: inteligentny zegarek Apple Watch. Jest się czym ekscytować?

  Faktycznie, reakcje wyznawców są przezabawne :) Odnośnie funkcji zegarka, autor zauważył, że sprowadzają się one do powielenia możliwości smartfona - co w zasadzie wyczerpało temat. Poza tym - wszystko jest dla ludzi i każda potwora znajdzie swego amatora. Z całkowitym spokojem przyjmuję do wiadomości istnienie iluś-tam milionów osób, które pragną 2x na dobę ładować baterię swojego zegarka. Gdy byłem dzieckiem, każdy marzył o paskudnym, niewygodnym zegarku z wielkim kalkulatorem. Nihil novi sub sole! :)
 • 2015-03-22 13:34 | Maciej2

  Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

  Psy jako takie nie są problemem, tylko właściciele. Taki przykład: idziesz osiedlową ulicą, działki po 500m2, prawie na każej pies, który szczeka na przechodniów. Okropny hałas i jazgot, który ludzie sami na siebie sprowadzają. Hałas obniża jakość życia, wzmaga nerwowość i agresję. Pies wytresowany i wychowany do mieszkania wśród ludzi nie stwarza problemów, ale takich psów jest mniejszość.
 • 2015-04-04 01:28 | Maciej2

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Współżycie w społeczeństwie osób o różnych poglądach oparte jest na pewnej równowadze, która wymaga ustępstw od każdej ze stron. U nas tę równowagę cechuje dość mocny przechył na stronę kościoła (jego działalność jest finansowana z budżetu państwa, nie płaci podatków, ma przemożny wpływ na wychowanie dzieci, kontroluje cmentarze, funkcjonuje w służbie zdrowia, wojsku, policji...), co tłumaczone jest jego wyjątkową rolą. Ustępstwo wymagane ze strony kościoła polega zaś na tym, żeby godził się, iż jego doktryna nie będzie realizowana za wszelką cenę i w stu procentach. Wszak gdyby nasze państwo w pełni realizowało katolicką doktrynę religijną, to byśmy żyli w państwie wyznaniowym, w którym kościół jest jedynym władcą. Wydaje mi się, że to pewien elementarz wiedzy o społeczeństwie i demokracji, tym gorzej dla nas wszystkich, że kościół i prawica świadomie i brutalnie dążą do totalnej dominacji.
 • 2015-04-16 02:08 | Maciej2

  Re:Co oznacza decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie Bankowego Tytułu Egzekucyjnego

  Gdy nasi parlamentarzyści zabiorą się za zmienianie prawa o BTE, to pozostanie już tylko uciekać. Byle nie do lasu, bo leśne prawo właśnie posłowie zmieniają. Czytam w "Polityce", że TK zakwestionował przepis stanowiący, że właściciel terenu nie może zakazać u siebie polowań. Niesłychanym zbiegiem okoliczności, pracami nad nowelizacją ustawy zajmowali się posłowie-myśliwi. Uradzili, że aby pozbyć się z własnej ziemi pijaków z bronią, trzeba będzie udowadniać w sądzie, że nasz światopogląd zabrania zabijania zwierząt. Czyż Polska to nie jest piękny kraj, zaiste? :)
 • 2015-06-13 10:27 | Maciej2

  Re:Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej: Prof. Chazan nie dopuścił się przewinienia zawodowego

  @ Rev "W kwestii ogólnej: lekarz nie jest od tego, żeby zabijać." Ależ jest. Na przykład, gdy odłącza aparaturę podtrzymującą życie. Z aparaturą człowiek by żył, po odłączeniu - umiera. Odbywa się to w ramach określonej procedury, słowo "zabicie" nie pada, ale przecież różnica sprowadza się do terminologii i biurokracji. Lekarz jest od tego, aby zabijać, gdy zachodzi taka potrzeba. Nie jest zaś od tego, by własne doktrynerstwo stawiać nad cierpienia pacjentów.
 • 2015-06-22 20:45 | Maciej2

  Re:Zaczął się wyścig, kto więcej Polakom obieca. Ale jak te obietnice spełnić?

  Jak się zacznie spełnianie obietnic, to skarpety z dolarami zyskają dużo na wartości :)
 • 2015-06-26 15:59 | Maciej2

  Re:Zaczął się wyścig, kto więcej Polakom obieca. Ale jak te obietnice spełnić?

  @jakowalski Pełna zgoda - ale USD/PLN za ostatnie powiedzmy 2 lata jednak ze 20% do góry, mimo że "drukują" go na potęgę. Ogólnie chodziło mi o to, że jak się rozbujamy z wydatkami to PLN spadnie do wszystkich walut.
 • 2015-07-16 15:28 | Maciej2

  Re:Najbliższe dni pokażą, czy lewica znów się zjednoczy

  Dramat polega na tym, że największa "lewicowa" partia SLD jest dokładnie taka, jak Czarzasty - gdy zadowolony z siebie i rumiany na gębie pije kawę w studio TVN, dając przy tym popisy pustosłowia, głupoty albo bezproduktywnej złośliwości pod adresem innych "kolegów posłów".
 • 2015-07-28 11:40 | Maciej2

  Re:4. rocznica śmierci Amy Winehouse

  Ludzie mają różny poziom odporności na rzeczywistość. To, co dla jednego jest nudną codzienną rutyną, ktoś inny będzie musiał okupić wielkim wysiłkiem. Wielu ludzi w depresji wspomaga się alkoholem, niektórzy też narkotykami, bo to umożliwia im jakie-takie funkcjonowanie, niestety też do czasu.
 • 2015-08-05 00:55 | Maciej2

  Re:Apel do rządu RP: Duchowni nie mogą naruszać zasad konstytucji

  List oczywiście możesz wysłać, ale obawiam się, że skutek będzie żaden. Aby wypisać się z kościoła, musisz zjawić się osobiście, w towarzystwie dwóch świadków. Serio. Jeśli Cię to dziwi albo oburza, to Mauro Rossi chętnie Ci wytłumaczy, co to prawdziwa wolność i o SB też pewnie coś dorzuci.
 • 2015-11-09 20:54 | Maciej2

  Re:Znamy skład rządu PiS. Oto nowi ministrowie

  To jest wspaniały, cudowny rząd! :) Macierewicz, Ziobro, Waszczykowski - jakaż to wybitna triada. Jedyne moje zastrzeżenie (proszę wybaczyć śmiałość, panie Mariuszu CBA Kamiński, że się ośmielam mieć zastrzeżenia), to minister zdrowia: liczyłem, że zostanie nim czcigodny pan profesor Bogdan Chazan.
 • 2015-11-09 23:29 | Maciej2

  Recenzja filmu: „Spectre”, reż. Sam Mendes

  Największe kuriozum tego filmu, to odgrywane na serio, groteskowe "sceny z życia" organizacji Widmo.
 • 2015-11-09 23:29 | Maciej2

  Bardzo trafna recenzja, moim zdaniem

  Największe kuriozum tego filmu, to odgrywane na serio, groteskowe "sceny z życia" organizacji Widmo.
 • 2016-10-05 15:38 | Maciej2

  Re:Po Czarnym Strajku biskupi dyscyplinują kobiety. I stawiają się w roli ekspertów od gwałtów i bezpłodności

  "Wydaje się, że cała idea promowanej przez Kościół naprotechnologii jako przeciwwagi dla in vitro opiera się na takim właśnie ustawianiu problemu. Czyli leczeniu głównie kobiet, z marginalnymi rozwiązaniami dla niepłodnych mężczyzn." Zapewne ma Pani rację, gdyż takie podejście jest typowe dla społeczności patriarchalnych. W tym roku wiele miesięcy spędziłem W Gruzji (kraju b. silnie patriarchalnym) i tam, w przypadku niemożności spłodzenia potomka w przeciągu pierwszego roku po ślubie, "winą" obarczana jest zawsze kobieta. W takim wypadku, mężczyzna może/powinien się z nią rozwieść i poślubić inną.
 • 2016-10-07 11:04 | Maciej2

  Re:Macierewicz chce wysyłać ochotników na Specnaz. U wojskowych – konsternacja

  Czy dobrze byłoby mieć skuteczne jednostki obrony terytorialnej - tak. Czy Macierewicz i spółka takie jednostki stworzy - moim zdaniem, szansa jest bliska zeru. @maciekplacek Toczysz dawne wojny - dziś już nikt nie walczy "honorowo", nie atakuje wyprostowany, w czerwonych portkach. Południowoafrykańscy Burowie, którzy jako pierwsi stworzyli formacje komandosów i wygrali wojnę z Anglikami - drugą wojnę z nimi już przegrali.
 • 2016-10-11 17:20 | Maciej2

  Re:Paul Cameron w Sejmie. Żenujące połączenie homofobii i pseudonauki

  "Cameron utrzymywał, że homoseksualizmem można się „zarazić”, nauczyć się go oraz oduczyć, o czym dobitnie mówi jego zdaniem (...) Biblia i analiza przypowieści o Sodomie i Gomorze." Nie pierwszy raz Biblia stanowi alibi dla twierdzeń odrażających, nienawistnych i pełnych agresji. Nie pierwszy raz światopogląd usiłuje się przebierać za obiektywne, naukowe fakty. Tamten facet (Cameron) pielęgnuje jakieś swoje fobie i przyjechał do Polski, aby spotkać się w kółku graniastym z osobami, które te fobie podzielają. Prawdziwe problemy zaczynają się, gdy kółko graniaste zyskuje władzę, bo wówczas może sprowadzić prześladowania i nieszczęście na bogu ducha winnych ludzi (w tym wypadku, homoseksualistów).
 • 2016-10-12 12:10 | Maciej2

  Re:Polki donoszą same na siebie do prokuratury. Chodzi o organizację Czarnego Protestu

  To, co się dzieje, ma swoją nazwę: prześladowania. Władze, dla niepoznaki przebrane za związek zawodowy, prześladują protestujących.
 • 2016-11-03 10:26 | Maciej2

  Re:Czesi: potentaci w branży in vitro

  "(...) Takie debaty kojarzą się ze sferami, które to społeczeństwo traktuje nieufnie – czyli ze światem religii." Jednak żyją na tym świecie normalni ludzie. Inspirujące! Z kwestii opisanych w artykule, tylko jedną uznałbym za istotną: brak mechanizmu pozwalającego zorientować się, że kobieta i mężczyzna mogą mieć jednego ojca. Należałoby zatem podawać dzieciom choć rok i miejsce urodzenia ich ojca. Inne "problemy", to klasyczne szukanie dziury w całym.
 • 2017-01-12 13:34 | Maciej2

  Generał Bartłomiej Scheisskopf

  "(...) Bartłomiej Misiewicz ogłosił plan obchodów przybycia sił sojuszniczych we wszystkich 16 miastach wojewódzkich, na wzór „pikników NATO” organizowanych w związku ze szczytem w Warszawie." Nasz generał Scheisskopf potrafi nie tylko organizować defilady, ale również parady, uroczyste obchody, warty honorowe oraz - tadam! - apele smoleńskie!
 • 2017-01-26 11:34 | Maciej2

  Co robi w Sejmie ochroniarz Kaczyńskiego? [WIDEO]

  Jak widać na załączonym obrazku, ma Kaczyński śmieszną potrzebę kroczenia w kordonie postawnych mężczyzn, tzw. "kompleks lekceważonego kurdupla". Czemu opozycja nie miałaby tego wykorzystać: zrobić sztuczny tłok na trasie przemarszu, zablokować kordon i nagrać film, jak kacza ochrona turbuje posłanki? :)
 • 2017-01-26 11:34 | Maciej2

  Może mały happening?

  Jak widać na załączonym obrazku, ma Kaczyński śmieszną potrzebę kroczenia w kordonie postawnych mężczyzn, tzw. "kompleks lekceważonego kurdupla". Czemu opozycja nie miałaby tego wykorzystać: zrobić sztuczny tłok na trasie przemarszu, zablokować kordon i nagrać film, jak kacza ochrona turbuje posłanki? :)
 • 2017-02-22 17:11 | Maciej2

  Re:Siekierezada Szyszki, obrazek z centrum Otwocka

  kilkudziesięciuletnich!!! poprawcie tego byka proszę :)
 • 2017-02-22 17:35 | Maciej2

  Re:PiS w swoim stylu odpowiada KE ws. Trybunału. I bardzo się myli

  <b>Drugie przyjście</b> <i>autor: William Butler Yeats tłumaczenie: Stanisław Barańczak</i> Kołując coraz szerszą spiralą, Sokół przestaje słyszeć sokolnika; Wszystko w rozpadzie, w odśrodkowym wirze; Czysta anarchia szaleje nad światem, Wzdyma się fala mętna od krwi, wszędzie wokół Zatapiając obrzędy dawnej niewinności; <b>Najlepsi tracą wszelka wiarę, a w najgorszych Kipi żarliwa i porywcza moc.</b> Tak, objawienie jakieś się przybliża; Tak, Drugie Przyjście chyba się przybliża. Drugie Przyjście! Zaledwie wyrzekłem te słowa, Ogromny obraz rodem ze Spiritus Mundi Wzrok mój poraża: gdzieś w piaskach pustyni Kształt o lwim cielsku i człowieczej głowie, Z okiem jak słońce pustym, bezlitosnym, Dźwiga powolne łapy, a wokoło krążą Pustynnych ptaków rozdrażnione cienie. Znów mrok zapada; lecz teraz już wiem, Że dwadzieścia stuleci kamiennego snu Rozkołysała w koszmar dziecinna kolebka – <b>I cóż za bestia, której czas wreszcie powraca, Pełznie w stronę Betlejem, by tam się narodzić?</b> Lubię ten wiersz. Zawsze uderza mnie, jak sugestywnie oddaje nastrój czasów dekadencji, czasów triumfu podłości. I nawet jest w nim nasz nadwiślański dyktatorek, co czekał kilkadziesiąt lat, aby wreszcie dorwać się do ukochanej władzy i ponownie się narodzić.
 • 2017-02-23 10:59 | Maciej2

  Re:Odkryto obcy układ słoneczny! Jest bardzo podobny do naszego

  @hippolit W takich warunkach może powstać jedynie życie oparte na wazelinie :) Do mnie zawsze przemawiał sarkastyczny aforyzm Einsteina: "jedynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują". Pozdrawiam!
 • 2017-03-02 13:37 | Maciej2

  Re:Dlaczego randki osób homoseksualnych mają być niezgodne z konstytucją?

  "(...) ponieważ randki służą temu, żeby powołać rodzinę, czyli związek małżeński (...)" To Pan Prezes poleciał wielkim kwantyfikatorem. Natomiast w prawdziwym życiu, randki służą też temu, żeby przeżyć miłą, ekscytującą sytuację towarzyską. Z finałem z łóżku lub nie - co komu pasuje. Myślę, że niejedna randka dochodzi do skutku dlatego, że obie strony są absolutnie zgodne, żeby w żadnym wypadku rodziny nie powoływać!
 • 2017-03-12 23:26 | Maciej2

  Re:Minister Macierewicz przesuwa czołgi na wschód kraju. W jakim celu?

  Czy naprawdę to Macierewicz musi jeździć czołgami po Polsce? Czy nie można by mu wyznaczyć np. zadania zbudowania misia ze słomy, a potem dać złoty medal i kwaterę na Wawelu? Chłop by się cieszył, a my byśmy byli jednak dużo bezpieczniejsi. Tak tylko pytam.
 • 2017-03-15 02:30 | Maciej2

  Re:Pracodawca może zakazać podwładnym noszenia symboli religijnych. Europa coraz mniej tolerancyjna?

  Całkowicie się zgadzam z tym stanowiskiem sądu. Pracodawca powinien mieć prawo umówić się z pracownikiem (np. za pomocą obowiązującego w firmie regulaminu), że podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz przebywania na terenie firmy, pracownik będzie powstrzymywał się od manifestowania swojej religijności. Po pierwsze, takie manifestacje wywołują konflikty, czego przykładem są choćby polskie wojny wokół krzyży wieszanych w miejscach pracy. Po drugie firma, której teren jest oznakowany symbolami religii, może działać odpychająco na część potencjalnych pracowników (ludzi, którzy mogliby w niej pracować, ale zrezygnują z tego powodu) oraz klientów (z powodu j.w.). Po trzecie, wpływy religii mają tendencję do powiększania się poprzez eskalację żądań, aż do podporządkowania firmy zasadom religijnym - przykład polskich szkół. Tymczasem celem firmy jest zysk, a nie wypełnianie zaleceń kapłanów tego czy innego wyznania. Reasumując: pracodawca powinien mieć prawo do ogłoszenia przedsiębiorstwa miejscem religijnie neutralnym.
 • 2017-03-16 01:28 | Maciej2

  Re:Wilders nie wygrał. W Holandii wygrały wartości demokratyczne i europejskie

  Zadziałało przeznaczenie. Wyobraźcie to sobie: Geert zostaje premierem Holandii i spotyka się z Donaldem Trumpem. Te dwie fryzury obok siebie! Wszechświat mógłby tego nie wytrzymać i się zawiesić!
 • 2017-03-16 01:59 | Maciej2

  Re:Wojciech Młynarski nie żyje

  Wielka szkoda! Będę Go zawsze wspominał jako wyjątkowo mądrego człowieka, dokonującego niezwykle trafnych obserwacji rzeczywistości, którymi dzielił się z nami w swoich piosenkach i wierszach.
 • 2017-03-16 12:27 | Maciej2

  Seksistowski spot MEN. Żadna dziewczynka z ambicjami nie znajdzie w nim swego odbicia

  Pamiętam jak bydgoski UKW zachęcał niedawno dziewczyny do studiowania informatyki takim oto hasłem: "nie wychodź za informatyka, zostań nim!". Hasło uważam za dobrze dobrane, bo uchwycono w nim rzeczywistość i dominujące stereotypy - jednocześnie nawołując dziewczyny do ich przełamania. Ten slogan, przez swoją trafność, pokazuje też dobitnie, w jakim położeniu kobiety się znajdują, do jakich ról są formatowane przez społeczeństwo i państwo.
 • 2017-03-16 12:27 | Maciej2

  kobietom trudniej

  Pamiętam jak bydgoski UKW zachęcał niedawno dziewczyny do studiowania informatyki takim oto hasłem: "nie wychodź za informatyka, zostań nim!". Hasło uważam za dobrze dobrane, bo uchwycono w nim rzeczywistość i dominujące stereotypy - jednocześnie nawołując dziewczyny do ich przełamania. Ten slogan, przez swoją trafność, pokazuje też dobitnie, w jakim położeniu kobiety się znajdują, do jakich ról są formatowane przez społeczeństwo i państwo.
 • 2017-03-16 18:58 | Maciej2

  Czy diesel musi dymić

  Kopcenie, jak kopcenie - dobrze, jeśli samochód, który przechodzi badanie techniczne, w ogóle pojawi się w stacji diagnostycznej. Bo często-gęsto zjawia się tam jedynie dowód rejestracyjny i dodatkowe 50 zł za fatygę.
 • 2017-03-16 18:58 | Maciej2

  z czym do ludu

  Kopcenie, jak kopcenie - dobrze, jeśli samochód, który przechodzi badanie techniczne, w ogóle pojawi się w stacji diagnostycznej. Bo często-gęsto zjawia się tam jedynie dowód rejestracyjny i dodatkowe 50 zł za fatygę.
 • 2017-03-17 18:51 | Maciej2

  Re:Listonosze strajkują, a to dopiero początek problemów Poczty Polskiej

  A w moim mieście na poczcie jak w Wietnamie: gorąco, wilgoć i duchota. Zresztą, chyba we większości poczt, w których byłem, jest ten specyficzny klimat - coś jakby skrzyżowanie tropików z PRL. Choć parę nowoczesnych też widziałem, które nawet wietrzyli.
 • 2017-03-18 09:09 | Maciej2

  Pomocnik aptekarza znów potrząsa rządem Suwerena

  Przywódcy dużych sekt najbardziej chyba boją się rozłamu. Przecież rozłam jest znacznie prostszą metodą na stworzenie "swojego" kościoła, aniżeli zaczynanie od zera. Liczne dowody znamy z historii, nieprzypadkowo, wszystkie bodaj kościoły dzieliły się jak wściekłe. W ostateczności, najskuteczniejszą metodą powstrzymania rozdziału bywa skrytobójstwo. Więc nie dziwi mnie, że obaj konkurenci PISowscy korzystają z ochrony, zapewne chronią się głównie przed sobą nawzajem.
 • 2017-03-18 09:09 | Maciej2

  problemy quasi-religijne

  Przywódcy dużych sekt najbardziej chyba boją się rozłamu. Przecież rozłam jest znacznie prostszą metodą na stworzenie "swojego" kościoła, aniżeli zaczynanie od zera. Liczne dowody znamy z historii, nieprzypadkowo, wszystkie bodaj kościoły dzieliły się jak wściekłe. W ostateczności, najskuteczniejszą metodą powstrzymania rozdziału bywa skrytobójstwo. Więc nie dziwi mnie, że obaj konkurenci PISowscy korzystają z ochrony, zapewne chronią się głównie przed sobą nawzajem.
 • 2017-03-21 03:11 | Maciej2

  Re:Kim jest prokurator Luis Moreno-Ocampo, który ma sprowadzić do kraju szczątki tupolewa?

  Zgadzam się z Tanaką: "wyjaśnienie rozbieżności między stronami i ujednolicenie języka", pomiędzy Polską a Rosją, w sprawie smoleńskiej, nie wydaje się możliwe w sytuacji, gdy Macierewicz zebrani wokół niego wariaci oskarżają Rosję o zorganizowanie zamachu. Przypominam niedawne słowa Macierewicza, wypowiedziane na konferencji w Monachium: "NATO jest jedynym sposobem powstrzymania agresji rosyjskiej, której kolejne etapy od 2008 roku były symbolizowane takimi dramatycznymi wydarzeniami jak agresja na Gruzję w 2008 r., jak tragedia smoleńska w 2010 r., w której poległo 2 prezydentów RP i całe dowództwo, jak wreszcie agresja na Ukrainę" Chciałbym też zwrócić uwagę na inny wymiar tej sprawy. Otóż, rząd PIS w Polsce swoje działania opiera na sile, zaś prawo nagina, łamie albo ignoruje. Gwałci konstytucję, niszczy niezależność sędziów, chce sterować wyrokami sądów i stworzyć dla siebie warunki totalnej samowoli. Jednocześnie, ten sam rząd PIS wynajmuje renomowanego prawnika, licząc że pozwoli to rozwiązać na gruncie prawnym konflikt z Rosją. PIS zakłada zatem, że demonizowany rząd rosyjski podporządkuje się prawnemu rozstrzygnięciu sporu. Inaczej mówiąc: PIS oczekuje, że Rosja potraktuje Polskę lepiej, niż Polska traktuje swoich obywateli; że będzie Rosja z Polską postępować na gruncie kultury prawa i cywilizacji opartej na prawie - a nie z pozycji siły. Ciekawy paradoks, prawda? Ja myślę, że to tylko pokazuje w jak nędznym położeniu moralnym i intelektualnym znalazła się Polska pod rządami PIS. Ten rząd cechuje nie tylko ignorancja i brak rozumienia konsekwencji podejmowanych działań, ale też zatracenie poczucia przyzwoitości i instynktu moralnego.
 • 2017-03-21 21:39 | Maciej2

  Prezydent Kielc nie dał zgody na sadzenie drzew. Bo byłby to „protest antyrządowy”

  Przyszedł wreszcie czas, żeby rozbić układ, stworzony przez drzewa i całe to tatałajstwo, które żyje po lasach. Bez pytania suwerena o zgodę, zagarnęli oni prawie 30% terytorium naszego kraju! Jakby tego było mało, spiskują z totalną opozycją - w Kielcach i gdzie mogą. Myślę, że teraz niektórym wreszcie otworzą się oczy i docenią bohaterski trud ministra ochrony przed środowiskiem, pana profesora Szyszki.
 • 2017-03-21 21:39 | Maciej2

  drzewa są jak zaborcy

  Przyszedł wreszcie czas, żeby rozbić układ, stworzony przez drzewa i całe to tatałajstwo, które żyje po lasach. Bez pytania suwerena o zgodę, zagarnęli oni prawie 30% terytorium naszego kraju! Jakby tego było mało, spiskują z totalną opozycją - w Kielcach i gdzie mogą. Myślę, że teraz niektórym wreszcie otworzą się oczy i docenią bohaterski trud ministra ochrony przed środowiskiem, pana profesora Szyszki.
 • 2017-03-22 12:17 | Maciej2

  Re:Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

  Jestem za. Podejrzenie popełnienia przestępstwa marnowania plemników należy natychmiast zgłaszać do panazbyszkowej prokuratury. Która każdorazowo powinna przeprowadzić solenne śledztwo: zbadać pościel i bieliznę, przepytać rodzinę, sąsiadów, zrobić wywiad w miejscu pracy. To są poważne sprawy, tu chodzi o życie nienarodzone!
 • 2017-03-22 20:26 | Maciej2

  Re:Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

  @Jacek_K Jesteś ciut niesprawiedliwy. W tej "zabawie" w karanie za marnowanie spermy nie chodzi o twierdzenie, że sperma, to to samo, co zarodek, tylko pokazanie, że ideologiczna nadgorliwość organizacji "pro-life" uderza wyłącznie w kobiety. Skoro chronimy życie "dzieci nienarodzonych", to równie dobrze możemy chronić życie dzieci niepoczętych. Pro-life! Plemniki są żywe, zaś każdy plemnik to potencjalna "połowa" przyszłego człowieka. Różnica między komórką jajową i plemnikiem osobno oraz tymi samymi komórkami chwilę po połączeniu - to jest przecież głównie różnica magiczna! Komórki są rozdzielone - nie ma człowieka, chwilę później komórki są połączone - i już jest. Powtarzam, chodzi o zwrócenie uwagi, że te religijne obsesje uderzają wyłącznie w kobiety, gdyż są one łatwym celem ataków. Nie ma ideologicznych przeszkód, by zbudować argumentację "pro-life", która uderzy też w mężczyzn. Natomiast sami mężczyźni na to nie pozwolą, gdyż to oni (tj. kapłani) są przecież głównym źródłem ideologii "pro-life".
 • 2017-03-23 18:43 | Maciej2

  Re:Koniec wnoszenia sprzętu elektronicznego na pokład samolotu. Kto na tym ucierpi najbardziej?

  Nawet osoby, które nie zamierzają pracować w samolocie, często wolą zabrać elektronikę ze sobą na pokład. Przyczyna jest prozaiczna: w bagażu rejestrowanym nie należy przewozić wartościowych rzeczy, cenna elektronika czy biżuteria są to pozycje wymienione w regulaminach linii lotniczych, jako te, co do których linie zastrzegają wyłączenie odpowiedzialności w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu. Trzeba by więc za każdym razem kupować dodatkowe ubezpieczenie - lub ryzykować.
 • 2017-03-29 14:52 | Maciej2

  Re:Słabnie pozycja Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim

  Większość kojarzy zapewne Kima Philby'ego: 'https://pl.wikipedia.org/wiki/Kim_Philby Proszę poświęcić parę minut na przypomnienie podstawowych faktów z jego życia. Po tej lekturze, nawet dla laika staje się jasne, w jaki sposób może działać skuteczny agent obcego państwa, ulokowany wysoko w strukturach wojska czy wywiadu. Modus operandi Macierewicza idealnie wpisuje się we wzorzec działania takiego agenta. Dziś można też już łatwo rozpoznać cel działań Macierewicza, po skutkach, które osiągnął: obezwładnienie wywiadu wojskowego, upośledzenie możliwości bojowych naszej armii, stopniowe - realne - wyłączanie jej ze struktur NATO. Te realne skutki osłaniane są antyrosyjską retoryką oraz działaniami, które mają skutki wyłącznie propagandowe (np. porozumienie o stacjonowaniu niewielkich sił amerykańskich), natomiast realne ich znaczenie jest żadne. Moim zdaniem, to co się wydarzyło po katastrofie w Smoleńsku, mogło być swego rodzaju wywiadowczym majstersztykiem. Kaczyńskiego dręczyło poczucie winy za przyczynienie się do śmierci brata. Wówczas Macierewicz rzucił mu koło ratunkowe i pozwolił zamienić poczucie winy w żądzę zemsty: podrzucił teorię o rosyjskim zamachu, dokonanym przy czynnym lub co najmniej biernym współudziale przeciwników politycznych Kaczyńskiego. Dzięki temu, Kaczyński mógł powrócić na ulubione pole działania (polityka i walka o władzę), mając teraz szczególnie ważny cel i napęd. Tym celem jest narzucenie całej Polsce nierzeczywistości, w której L. Kaczyński jest wielkim bohaterem zabitym podstępnie w zamachu, nie zaś ofiarą kunktatorstwa i żądzy władzy swojego brata. Kaczyński stał się zarazem zakładnikiem Macierewicza, uzależnił się od niego. Macierewicz bardzo sprytnie wykreował się na głównego gwaranta i architekta smoleńskiej nierzeczywistości. Dokonał tego przez wykpiwaną komisję "parówkowych ekspertów", ogromną aktywność w prawicowych mediach, popularność w środowiskach związanych z Rydzykiem. Ta pozycja daje Macierewiczowi pełną ochronę polityczną. Macierewicz założył Kaczyńskiemu psychologicznego nelsona: oboje zgodnie kłamią, kreując Kaczyńskich na bohaterów, mężów stanu, itd. Jednocześnie, w takiej atmosferze, Macierewicz może bez trudu ukrywać swoje własne kłamstwa i swoją nierzeczywistość, która rozgrywa się w armii.
 • 2017-03-30 03:10 | Maciej2

  Re:Kolejna kolizja z udziałem rządowego samochodu. Z tych kraks są jednak pewne korzyści

  Kolejny dowód, że Polska przesuwa się na wschód. Jeszcze trochę, a warszawiacy zaczną jeździć z niebieskimi wiaderkami na dachach samochodów. Tak samo, jak w Moskwie, gdzie mieszkańcy przyczepiali wiaderka, żeby protestować przeciwko pladze uprzywilejowanych aut, które nagminnie łamały przepisy i stwarzały zagrożenie. Teraz Polska!
 • 2017-03-31 12:07 | Maciej2

  Re:Za brzydka do Cannes? Nawet młodą Claudię Cardinale odchudzono na oficjalnym plakacie

  Bardzo mi się podoba ostatni akapit w Pani artykule - nic dodać, nic ująć. To co pisze wyżej Withold, o wizerunkach, które nosimy, to oczywiście prawda. Niestety, niektórzy (głównie kobiety) zadręczają się z powodu odstawania od "ideału piękna", który jest przecież tworem bajkowym. Wystarczy wspomnieć tak oczywisty fakt, że każdy w zasadzie człowiek ma swoje własne preferencje odnośnie urody płci przeciwnej. Zaś partner/ka, który/a tylko dobrze wygląda, a w głowie ma pustkę, szybko staje się nieznośnie nudny/a.
 • 2017-04-05 13:15 | Maciej2

  Re:Z GROM odeszły 74 osoby. To rekord w historii jednostki

  Spoko, stany jednostki zostaną uzupełnione kolegami Misiewicza. Duda wyśle list do Macierewicza i dostanie odpowiedź, żeby teraz chodził na basen, bo na narty już za ciepło. Następnie Duda zrobi konferencję prasową i powie, że jest bardzo zadowolony.
 • 2017-04-15 11:42 | Maciej2

  Re:Skąd się wziął Tomasz Rakowski, „homosceptyk” p.o. rzecznika Muzeum II Wojny Światowej?

  Teraz jest czas miłośników narodowo-katolickiego autorytaryzmu, wychodzą z nisz i nor, w których do tej pory funkcjonowali. Takie prawie-Breiviki, wersja PL, czyli "wyklęte". Ten konkretny egzemplarz wydaje się też mieć problem z własnymi skłonnościami, bo trudno mi inaczej wytłumaczyć tak obsesyjne zainteresowanie tematem homoseksualizmu.
 • 2017-04-20 19:21 | Maciej2

  Wacław Berczyński podał się do dymisji. Niedawno przyznał, że to on „wykończył caracale”

  Wygląda, że szef komisji klaunów wykorzystał okazję, żeby pozbyć się peruki i sztucznego nosa.
 • 2017-04-20 19:21 | Maciej2

  czyżby znudziły się występy w cyrku?

  Wygląda, że szef komisji klaunów wykorzystał okazję, żeby pozbyć się peruki i sztucznego nosa.
 • 2017-04-20 20:15 | Maciej2

  Re:Nowe zarządzenie: żołnierze na służbie tylko na galowo. Wojsko nie ma na głowie ważniejszych spraw?

  Joseph Heller w satyrycznej powieści "Paragraf 22" opisał podobny przypadek: pewien porucznik, zbyt słabego zdrowia by służyć na froncie, poświęcił się zadaniu doprowadzenia swojego oddziału do perfekcji w defilowaniu. Zyskał tym podziw i uznanie przełożonych, miano geniusza wojskowego, awans na generała, a na końcu - stanowisko szefa wszystkich operacji bojowych. Objąwszy je - nadal interesował się wyłącznie organizacją defilad :)
 • 2017-04-20 20:42 | Maciej2

  Re:Jezus ze Świebodzina został wysłany w kosmos w najnowszym teledysku Pharrella Williamsa

  Godzilla ze Świebodzina wystąpiła też w jakimś programie satyrycznym, chyba amerykańskim. Dokładnie nie pamiętam, ale zdaje się, że walczyła z Jezusem z Rio.
 • 2017-04-21 14:29 | Maciej2

  Re:Przez radnego Rafała Piaseckiego, maltretującego żonę, PiS pokazał swą najbardziej obrzydliwą twarz

  "Problemy emocjonalne" to oględne określenie przez Panią Redaktor faktu, że facet jest dewiantem (sadystą), którego podnieca maltretowanie żony. Powinien trafić do więzienia i na przymusowe leczenie oraz mieć dożywotni zakaz zbliżania do żony. Nagranie, na którym maltretuje on żonę, należy odtwarzać Dudzie i każdemu hipokrycie, który będzie kłamał w sprawie konwencji anyprzemocowej. Tradycyjna rodzina - proszę bardzo, dla chętnych. Nie ma i nie będzie zgody na zmuszanie kobiet do pełnienia roli służącej w domu jaśnie pana i władcy męża.
 • 2017-04-29 09:19 | Maciej2

  Re:Inkwizycja w służbach Macierewicza? Sąd krytykuje wojskowy kontrwywiad za pozbawienie prawa do obrony

  Pani major zdemaskowała rosyjskiego szpiega - nic dziwnego, że Antoni się zdenerwował.
 • 2017-04-29 09:30 | Maciej2

  Re:Amerykanie wzmacniają obecność militarną w Polsce. Przyślą więcej sprzętu

  Niech dobrze pilnują sprzętu, inaczej Macierewicz go odbije (jak to zrobił z Centrum Kontrwywiadu NATO) i "przetłumaczy na rosyjski".
 • 2017-05-20 12:05 | Maciej2

  Re:Maryla Rodowicz rezygnuje z udziału w festiwalu w Opolu. Owsiak zaprasza na Woodstock!

  Szkoda Maryli, szkoda jej jubileuszu, który został zniszczony przez żałosnego politykiera. Jedyny pozytywny wymiar tego wydarzenia jest taki, że ludzie sobie przypomną, jak nędzną moralnie figurą jest Kurski oraz po co Kaczyński go posadził na stołku prezesa TVP. Trzymam kciuki za koncert Maryli na Przystanku Woodstock. Jeśli miałby dojść do skutku, myślę, że warto by było szerzej go rozreklamować - aby tego wieczoru na Przystanek dotarło jak najwięcej "opolskiej" publiczności.
 • 2017-05-23 11:25 | Maciej2

  Re:Festiwalu w Opolu w tym roku nie będzie? Prezydent miasta wypowiedział umowę TVP

  @delfin I jeszcze cały PIS przenieść na Podkarpacie i Podhale, a Wawel koniecznie do Nowej Huty! ;)
 • 2017-05-25 12:19 | Maciej2

  Re:Policjanci i prokuratura bez winy. Oto wnioski Ziobry i Błaszczaka ze sprawy Stachowiaka

  Tam są dwie sprawy: 1) nielegalne tortury w ubikacji 2) możliwość, że doprowadziły one do śmierci chłopaka Pan zbyszek i spółka odnoszą się tylko do punktu drugiego, przykrywając sprawę urzędową dupokrytką (swoją drogą, gratulacje dla biegłego, który stwierdził, że kilkukrotne rażenie paralizatorem i duszenie Stachowiaka przez 6 byczków na pewno nie przyczyniło się do jego śmierci, która - przypominam - nastąpiła na skutek zatrzymania krążenia). Natomiast najważniejsze dla nas, zwykłych ludzi, którzy możemy stać się ofiarą policji - jest to, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte z zajść w ubikacji. Policja może zatrzymanych bezkarnie bić i torturować, gdyż sąd i tak da wiarę działającym w zmowie policjantom, a nie ofierze. Monitoring na komisariatach jest wirtualny, bo gdy już coś się wydarzy, nie będzie działał albo nagranie "zaginie". Więc może zamiast trząść się ze strachu o stołek i bić pianę w sejmie - żałośni politykierzy zajęliby się wdrożeniem propozycji zgłoszonych przez RPO.
 • 2017-05-30 11:24 | Maciej2

  Re:Historia Magdaleny Żuk: internauci nie chcą prawdy, chcą krwawych igrzysk

  Zauważcie, że ten sposób zaczynały się pogromy. Tragiczne wydarzenie, rozprzestrzeniająca się wśród ludu plotka, że "oni" zrobili coś makabrycznego - i gotowe. Wcześniej oczywiście grunt musiał być przez dłuższy czas przygotowywany za pomocą nienawistnej propagandy (rządowej, religijnej). W niektórych krajach muzułmańskich, te metody są wciąż wykorzystywane. U nas, wydawałoby się, że nikt nie będzie tak głupi, by znów ostro grać rasizmem i ksenofobią. A jednak. Mała obserwacja, niejaki Mamed Khalidov. Wersja jego historii sprzed paru lat: bohaterski Czeczen, który uciekł przed okrutną rosyjską wojną do Polski, gdzie stał się sławnym zawodnikiem MMA, rozsławiającym nasz kraj i kochanym przez kibiców. Wersja obecna: wygwizdany przez kibiców muzułmanin, islamista, potencjalny terrorysta, gwałciciel polskich dziewic i burzyciel kościołów. Ja tego nie wymyśliłem, wystarczy poczytać komentarze pod aktualnymi wiadomościami na temat Khalidova. Symptomatyczne, czyż nie?
 • 2017-05-31 19:54 | Maciej2

  Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  PIS chce dla swoich funkcjonariuszy pełnej bezkarności i nietykalności. Zobaczcie, jak to jest postawione na głowie. Urzędnicy, tacy jak premier czy minister, mają służyć społeczeństwu. Oni żyją na nasz koszt i mają działać dla wspólnego dobra. Premier, prezydent, ministrowe - to są nasi pracownicy, wyznaczeni do określonych zadań. W żadnym razie nie są oni "władcami" Polski. PIS wynaturza te zasady. Wymyślili sobie ideologię moralnej wyższości, która czyni z nich władców, nietykalnych i stojących ponad prawem. To już tyle razy się zdarzało w historii, pod przebraniami różnych ideologii, zawsze to samo: spoceni faceci w walce o władzę posuwają się coraz dalej, dalej, aż wszelkie granice zostaną przekroczone.
 • 2017-05-31 19:54 | Maciej2

  Pisowska kasta nietykalnych

  PIS chce dla swoich funkcjonariuszy pełnej bezkarności i nietykalności. Zobaczcie, jak to jest postawione na głowie. Urzędnicy, tacy jak premier czy minister, mają służyć społeczeństwu. Oni żyją na nasz koszt i mają działać dla wspólnego dobra. Premier, prezydent, ministrowe - to są nasi pracownicy, wyznaczeni do określonych zadań. W żadnym razie nie są oni "władcami" Polski. PIS wynaturza te zasady. Wymyślili sobie ideologię moralnej wyższości, która czyni z nich władców, nietykalnych i stojących ponad prawem. To już tyle razy się zdarzało w historii, pod przebraniami różnych ideologii, zawsze to samo: spoceni faceci w walce o władzę posuwają się coraz dalej, dalej, aż wszelkie granice zostaną przekroczone.
 • 2017-06-12 21:12 | Maciej2

  Re:Referendum ws. uchodźców połączone z wyborami? PiS robi Budapeszt w Warszawie

  Napisał Pan mądry i prawdziwy komentarz. Rzeczywiście, polityczna kalkulacja, która stoi za pomysłem Andrzeja D. jest tak prosta, że aż prostacka. I niestety, prawdopodobnie okaże się skuteczna w tym sensie, że przysporzy głosów PIS. Z punktu widzenia tej partii, kwestia uchodźców to dar niebios, polityczna darmowa energia i doskonałe narzędzie, które wzmacnia głównie PIS i osłabia PO. Sprawa uchodźców w Europie nie zostanie rozwiązana przez długie lata, może dziesięciolecia. Istnieje ryzyko, że problem może narastać w długiej perspektywie, np. z uwagi na zmiany klimatu. Wpływ jakiegokolwiek polskiego rządu na zablokowanie migracji wielkich mas ludności - jest więcej niż dyskusyjny. Cokolwiek rząd zrobi, w długiej perspektywie nie będzie miało znaczenia dla procesu przemieszczania ludzi, bo jeśli, powiedzmy dziesiątki milionów będą chciały dostać się do Europy - to się dostaną. W takiej sytuacji, pożyteczne działanie rządu polegałoby na przygotowaniu się - tu na miejscu - na ich przybycie. Zatem, dla cynicznych polityków to temat idealny. Rzecz, na którą nie mają wpływu, ale mogą dzięki niej bić ogromne ilości piany, straszyć i skłócać społeczeństwo - i w ten sposób zyskiwać głosy. Polityczny samograj na długie lata.
 • 2017-06-13 17:48 | Maciej2

  Re:Wdowa po oficerze BOR: Maciej Stuhr potrafi odróżnić ironię od obrazy. Ale naród wciąż żąda krwi

  Ta pani jest ofiarą tabloidowej poprawności. Aby zdobyć miłość polskiego ludu, powinna: - ostentacyjnie manifestować swoją religijność - nienawidzić Tuska i Rosjan - potwierdzić, że mąż do niej dzwonił i powiedział, że gonią go ruscy - nie wypowiadać własnego zdania, powtarzać słowa polityków PIS - entuzjastycznie reagować na ekshumację ciała męża oraz na wszystko, co w przyszłości Antoni i spółka zechce z tym ciałem wyprawiać Bardzo tej pani współczuję. Przeżyła tragedię, na której teraz żerują niemoralni politycy. Przyzwoitość nie pozwala jej milczeć, jest też zbyt inteligentna, aby oszukał ją pseudo-autorytet prokuratury czy pseudo-powaga ponownych pogrzebów, potrzebnych jedynie po to, żeby Kurski mógł je pokazywać w telewizji. Taka postawa, niezależność i odwaga, wystawia tę panią na ataki tabloidowej hołoty. Bardzo mi przykro, bardzo współczuję, ale również bardzo podziwiam, bo jest Pani wyjątkowo odważna.
 • 2017-06-27 19:13 | Maciej2

  Re:PiS rozpoczął igrzyska. Za działania komisji weryfikacyjnej zapłacimy kilka razy

  Oglądałem wczoraj ok. 2 godzin przesłuchania pana Mrygonia, ponieważ oszustwa i zbrodnie związane z odzyskiwaniem warszawskich kamienic niezwykle mnie bulwersują. Niestety, ta komisja to wielkie rozczarowanie. Przewodniczący Jaki bezładnie gaworzy, jakby był na wiecu wyborczym. Nie potrafi wysławiać się precyzyjnie, nie zna prawniczej terminologii - jest po prostu niekompetentny. Przesłuchiwany Mrygoń (który zapewne niejedno ma za uszami), mimo powściągliwego zachowania, ośmieszał momentami tę bezładną gadaninę Jakiego i innych członków komisji. Członkowie komisji uprawiają publicystykę i ożywiają się tylko, gdy pojawi się możliwość zaatakowania przeciwników politycznych. I to jest, obawiam się, jedyna funkcja tej komisji: stanowi ona narzędzie pisowskiej propagandy. Obym się mylił.
 • 2017-06-28 16:56 | Maciej2

  Czym jest cyberrobak Petya i jak można się przed nim zabezpieczyć?

  Wgrywając aktualizacje Windows mamy gwarancję, że zostaną na nas zastosowane najnowsze pomysły inwigilacyjne Microsoftu (niesławna telemetria). Używając produkty firmy Kaspersky pchamy się w ręce Putina. Z kolei bez aktualizacji i programów zabezpieczających możemy zostać złowieni przez amatorów łatwego zarobku, którzy zaszyfrują nasz dysk. Jak żyć?! :) Ten konkretny wirus nie jest bardzo niebezpieczny dla zwykłych użytkowników (zakładając, że są wystarczająco rozsądni by nie otwierać załączników w dziwnych mailach). Jest on wycelowany w firmy/instytucje, które korzystają z kontrolerów domen. Więcej informacji na niebezpieczniku.
 • 2017-06-28 16:56 | Maciej2

  Jest dobrze, ale nie beznadziejnie

  Wgrywając aktualizacje Windows mamy gwarancję, że zostaną na nas zastosowane najnowsze pomysły inwigilacyjne Microsoftu (niesławna telemetria). Używając produkty firmy Kaspersky pchamy się w ręce Putina. Z kolei bez aktualizacji i programów zabezpieczających możemy zostać złowieni przez amatorów łatwego zarobku, którzy zaszyfrują nasz dysk. Jak żyć?! :) Ten konkretny wirus nie jest bardzo niebezpieczny dla zwykłych użytkowników (zakładając, że są wystarczająco rozsądni by nie otwierać załączników w dziwnych mailach). Jest on wycelowany w firmy/instytucje, które korzystają z kontrolerów domen. Więcej informacji na niebezpieczniku.
 • 2017-06-28 22:58 | Maciej2

  Re:Czym jest cyberrobak Petya i jak można się przed nim zabezpieczyć?

  @kamyk_wj No właśnie, wszystko przez przeklęty Windows, który pochodzi od Billa. Eh, gdzie te czasy, gdy krótko po stworzeniu świata, Programista z Użytkownikiem siedzieli razem pod nagim DOSem i nie wstydzili się tego. Ale Bill był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta i ... reszta jest historią :)
 • 2017-06-29 09:55 | Maciej2

  Re:Kim jest Marcin P. i w jaki sposób Amber Gold pozbawiło Polaków oszczędności

  Marcinowi P. grozi maksymalnie 10 lat więzienia. Z czego w areszcie odsiedział już 5. Większości pieniędzy ukradzionych przez Amber Gold nie odnaleziono. Jakie argumenty ma wymiar sprawiedliwości, by skłonić tego człowieka do szczerości? Jaki interes ma Marcin P. by ujawnić ewentualnych, nieznanych wspólników czy mocodawców? Odpowiedzi na te pytania są chyba oczywiste.
 • 2017-07-01 00:49 | Maciej2

  Re:Każdy sam, na podstawie książki Tomasza Piątka, może wydać wyrok w sprawie Macierewicza

  Jeśli Mauro z Rosji pisze kłamliwą laurkę dla Macierewicza, to ja nie potrzebuję innych dowodów, że ów jest rosyjskim agentem. Lub co najmniej osobą niezwykle dla Kremla pożyteczną.
 • 2017-07-01 01:03 | Maciej2

  Re:Minister Szyszko (pokrętnie) wyjaśnia, kim jest córka leśniczego

  A córka leśniczego to nie była czasem Maryja królowa Polski? Po co się ograniczać, panie Szyszko, przecież i tak wszelkie granice zostały przekroczone. Za 50 lat dzieci będą się uczyć, jak banda chciwych durniów, opłacanych przez Kreml, wprawiła Polskę w chocholi taniec. Po czym historia się powtórzy.
 • 2017-07-01 01:07 | Maciej2

  Re:Wałęsa zapowiada: Będę na kontrmiesięcznicy 10 lipca

  Przyjadę.
 • 2017-10-17 13:04 | Maciej2

  Re:Ważne odkrycie związane z falami grawitacyjnymi. To zmieni naukę o niebie

  "Odkształcenia przestrzeni" wywoływane przez fale grawitacyjne są super - ale czym, do licha, jest sama przestrzeń? :) Czy jest fundamentalnie inna od materii/energii? W innych artykułach dostępnych w sieci można przeczytać, że astronomowie uważają, iż niektóre obserwowane obiekty znajdują się *obecnie* w odległości 30 mld lat świetlnych. Zaś wiek Wszechświata to 13,7 mld lat. Nic zatem nie powinno "odlecieć" tak daleko - jednak za tę dodatkową odległość odpowiadać ma powiększanie się przestrzeni: ekspansja Wszechświata. Można również przeczytać, że im dalej od siebie znajdują się obiekty, tym szybciej się oddalają. Jak rozumiem (albo raczej: jak nie rozumiem ;) ), bierze się to stąd, że im więcej przestrzeni, tym szybciej jej przybywa. Rozumiem też, że Wszechświat nie ma "brzegów" ani "środka", a przestrzeń puchnie w każdym miejscu. Tylko, czym do licha ona jest? - ktoś? coś? :)
 • 2017-10-17 15:58 | Maciej2

  Re:Ważne odkrycie związane z falami grawitacyjnymi. To zmieni naukę o niebie

  Dzięki koledzy za podjęcie rękawicy w tej niełatwej materii. Czasoprzestrzeń to, mam wrażenie, jednak jest bardziej model opisujący cechy i skutki, a nie istotę. Matematycznie opisane zostały właściwości "czasoprzestrzeni", dzięki czemu można było zbudować choćby system GPS (który musi korygować odczyty uwzględniając różny upływ czasu na satelicie i na powierzchni Ziemi) - ale na temat istoty samego pojęcia, ten model się chyba nie wypowiada. Zakładając, że jakaś "prosta" odpowiedź może tutaj w ogóle paść :) @2017-10-17 14:09 | mały fizyk Wygooglaj z8_GND_5296, jest to oznaczenie odległej galaktyki wykrytej za pomocą teleskopu Hubble'a.
 • 2017-10-17 21:15 | Maciej2

  Re:Duda obiecuje poprzeć starania Turcji dotyczące wstąpienia do UE

  Trudno aby Turcja znalazła się w UE, jeśli przetrzymuje przypadkowych Niemców jako zakładników, chcąc wymusić tym sposobem wydanie osób znajdujących się na terenie Niemiec, a posądzanych przez turecki reżim udział w ostatniej próbie puczu. Jest to jakieś kompletne horrendum. Oficjalne stanowisko rządu niemieckiego jest w tej chwili takie, że odradza on swoim obywatelom jakiekolwiek podróże do Turcji! Druga sprawa, kilka dni temu Amerykanie zawiesili wydawanie wiz obywatelom Turcji, zaś Turcja postąpiła analogicznie w stosunku do obywateli Amerykańskich (przetwarzanie wniosków o e-wizy oraz wydawanie na granicy wiz zostało wstrzymane dla osób z amerykańskim paszportem). Znowu poszło o to samo, tj. o Turka, pracownika ambasady amerykańskiej, który posądzony został o udział w próbie puczu. Akurat parę dni temu podróżowałem przez Turcję, dlatego interesowałem się tymi sprawami. Taki kraj nie ma żadnych szans na członkostwo w UE, chyba że to UE będzie składać się z Polski, Węgier i Rosji.
 • 2017-10-17 21:17 | Maciej2

  Re:Duda obiecuje poprzeć starania Turcji dotyczące wstąpienia do UE

  Trudno aby Turcja znalazła się w UE, jeśli przetrzymuje przypadkowych Niemców jako zakładników, chcąc wymusić tym sposobem wydanie osób znajdujących się na terenie Niemiec, a posądzanych przez turecki reżim udział w ostatniej próbie puczu. Jest to jakieś kompletne horrendum. Oficjalne stanowisko rządu niemieckiego jest w tej chwili takie, że odradza on swoim obywatelom jakiekolwiek podróże do Turcji! Druga sprawa, kilka dni temu Amerykanie zawiesili wydawanie wiz obywatelom Turcji, zaś Turcja postąpiła analogicznie w stosunku do obywateli Amerykańskich (przetwarzanie wniosków o e-wizy oraz wydawanie na granicy wiz zostało wstrzymane dla osób z amerykańskim paszportem). Znowu poszło o to samo, tj. o Turka, pracownika ambasady amerykańskiej, który posądzony został o udział w próbie puczu. Akurat parę dni temu podróżowałem przez Turcję, dlatego interesowałem się tymi sprawami. Taki kraj nie ma żadnych szans na członkostwo w UE, chyba że to UE będzie składać się z Polski, Węgier i Rosji.
 • 2017-10-17 21:17 | Maciej2

  Re:Duda obiecuje poprzeć starania Turcji dotyczące wstąpienia do UE

  Trudno aby Turcja znalazła się w UE, jeśli przetrzymuje przypadkowych Niemców jako zakładników, chcąc wymusić tym sposobem wydanie osób znajdujących się na terenie Niemiec, a posądzanych przez turecki reżim udział w ostatniej próbie puczu. Jest to jakieś kompletne horrendum. Oficjalne stanowisko rządu niemieckiego jest w tej chwili takie, że odradza on swoim obywatelom jakiekolwiek podróże do Turcji! Druga sprawa, kilka dni temu Amerykanie zawiesili wydawanie wiz obywatelom Turcji, zaś Turcja postąpiła analogicznie w stosunku do obywateli Amerykańskich (przetwarzanie wniosków o e-wizy oraz wydawanie na granicy wiz zostało wstrzymane dla osób z amerykańskim paszportem). Znowu poszło o to samo, tj. o Turka, pracownika ambasady amerykańskiej, który posądzony został o udział w próbie puczu. Akurat parę dni temu podróżowałem przez Turcję, dlatego interesowałem się tymi sprawami. Taki kraj nie ma żadnych szans na członkostwo w UE, chyba że to UE będzie składać się z Polski, Węgier i Rosji.
 • 2017-10-17 21:17 | Maciej2

  Re:Duda obiecuje poprzeć starania Turcji dotyczące wstąpienia do UE

  Trudno aby Turcja znalazła się w UE, jeśli przetrzymuje przypadkowych Niemców jako zakładników, chcąc wymusić tym sposobem wydanie osób znajdujących się na terenie Niemiec, a posądzanych przez turecki reżim udział w ostatniej próbie puczu. Jest to jakieś kompletne horrendum. Oficjalne stanowisko rządu niemieckiego jest w tej chwili takie, że odradza on swoim obywatelom jakiekolwiek podróże do Turcji! Druga sprawa, kilka dni temu Amerykanie zawiesili wydawanie wiz obywatelom Turcji, zaś Turcja postąpiła analogicznie w stosunku do obywateli Amerykańskich (przetwarzanie wniosków o e-wizy oraz wydawanie na granicy wiz zostało wstrzymane dla osób z amerykańskim paszportem). Znowu poszło o to samo, tj. o Turka, pracownika ambasady amerykańskiej, który posądzony został o udział w próbie puczu. Akurat parę dni temu podróżowałem przez Turcję, dlatego interesowałem się tymi sprawami. Taki kraj nie ma żadnych szans na członkostwo w UE, chyba że to UE będzie składać się z Polski, Węgier i Rosji.
 • 2017-10-17 21:33 | Maciej2

  Re:Ważne odkrycie związane z falami grawitacyjnymi. To zmieni naukę o niebie

  Jak 23. października o 9 rano, to taka dokładność mi w zupełności wystarczy. Wiem też, że dinozaury wymarły, gdyż po ujrzeniu M. Giertycha smok wawelski nie miał już nigdy wzwodu :) Mówiąc serio, powodem moich rozterek jest fakt, że informacje na temat przestrzeni jako takiej są nad wyraz skąpe. Zwłaszcza, gdy porówna się je z mnogością koncepcji dotyczących materii i energii. Fajnie byłoby poczytać o jakiejś zgrabnej teorii (nie: teologii!) próbującej wyjaśnić, czym ta przestrzeń jest.
 • 2017-10-18 17:23 | Maciej2

  Re:Ważne odkrycie związane z falami grawitacyjnymi. To zmieni naukę o niebie

  @jakowalski, mały fizyk Faktycznie, moje sformułowania o "istocie" (czaso)przestrzeni nie były zbyt fortunne :) No ale chodziło mi tak naprawdę o próbę odpowiedzi, co kryje się za rozszerzaniem/puchnięciem przestrzeni. Można moim zdaniem postawić kilka ciekawych pytań, np.: 1) czy gdy przestrzeń się rozszerza, dotyczy to również miejsc, w których znajduje się materia/energia/pole cząstek (jak zwał, tak zwał) 2) jeśli tak, co dzieje się z tymi cząstkami (rozciągają się, zwiększają się odległości między nimi, kreują się nowe cząstki, a gęstość się nie zmienia) Te pytania nabierają chyba znaczenia szczególnie jeśli poprawna jest teoria kosmicznej inflacji, kiedy to (cytuję za Wikipedią): "Kwantowe fluktuacje (...) urosły do rozmiarów kosmicznych i stały się zaczątkami struktur kosmicznych". Zastanawiam się, co w tym fragmencie dokładnie znaczy słowo "urosły" :) Wiele podobnych pytań można wymyślić, choćby o to, czy ewentualny przyrost przestrzeni jest stały (w czasie i w dowolnym miejscu), czy dowolnie mały obszar przestrzeni (kwant) jest w stanie wygenerować przyrost, czy tej przestrzeni musi być dostatecznie dużo, itd. No więc jest tu duże pole do stworzenia naprawdę ambitnej teorii fizycznej, opartej rzecz jasna na matematyce.
 • 2017-11-01 11:47 | Maciej2

  Re:Netflix zakończy „House of Cards” w związku z aferą Kevina Spaceya. To mało przekonująca decyzja

  Dla mnie ta sprawa to jednak wariactwo. Rzecz wydarzyła się 30 lat temu, Kevin był pijany po imprezie (którą 14-letni Rapp - wg słów samego Rappa - prawie cały czas przesiedział sam w sypialni, oglądał TV i czekał nie wiadomo na co?) i zachował się wobec Rappa skandalicznie. Jednak do żadnej przemocy nie doszło, Rapp wyszedł z pokoju, koniec historii. No więc mówimy o jednym przypadku niestosownego zachowania sprzed 30 lat. Karą za to powinien być wstyd, napiętnowanie, konieczność przeproszenia. Jednak skazywanie człowieka na śmierć cywilną, domaganie się pozbawienia go pracy - to jest jednak gruba przesada, moim zdaniem.
 • 2017-11-02 23:23 | Maciej2

  Re:Trójka bez Artura Andrusa i Roberta Kantereita będzie innym radiem

  Prawicowi "specjaliści od śpiewu i mas" są brutalniejsi niż dawni komuniści. Społeczeństwo traktują jak tłum baranów, które mają beczeć na jedno kopyto, zgodnie z fałszywą melodią nadawaną przez TVPiS. Ale co ja tu marudzę, zaraz przyjdzie Maurycy lub inny funkcjonariusz systemu, który wyjaśni, że media państwowe i prywatne ma oddzielać mur, bo wtedy jest najwięcej wolności, pluralizmu i demokracji.
 • 2017-11-03 12:33 | Maciej2

  Re:Spacey, Hoffman, Ratner. Ruszyła lawina oskarżeń o molestowanie seksualne

  Akcja z całą pewnością jest potrzebna. Jeśli przez tak długi czas nie udało się "ruszyć" problemu molestowania w wymiarze społecznym - zmiana musi przyjść z góry, od ludzi ze świecznika. Tym niemniej, istnieje niebezpieczeństwo nadgorliwości i ośmieszenia. Mam na myśli dwie sprawy: afery typu "15 lat temu pożądliwie na mnie spojrzał" oraz kwestię współmierności kary w stosunku do przewinienia. Jeśli ktoś (np. Spacey) 30 lat temu zachował się niestosownie (a podobne zachowania były w jego środowisku normą) - nie powinien być dziś linczowany z powodu, że staramy się wprowadzić nowe standardy. Potrzeba czegoś w rodzaju "grubej kreski". Przewinienia z przeszłości, które nie były przestępstwami, powinny być nagłośnione, potępione i - po przeprosinach - wybaczone (oczywiście, jakakolwiek recydywa to śmierć cywilna). Inaczej będziemy mieli wymianę ciosów na oślep i fale fałszywych oskarżeń celebrytów, bogaczy i ludzi polityki. Na które przeciętny maczo wzruszy ramionami, a potem "złapie starą za kudły i zawlecze do wyra, bo taki ma nastrój po półlitrze" *) *) cytat z wypowiedzi Tobermory na blogu ateistów
 • 2017-11-03 13:49 | Maciej2

  Re:Pogarda bin Ladena wobec Zachodu zaczęła się od Szekspira?

  @2017-11-03 05:01 | woytek Mamy XXI wiek - tytuł artykułu nie musi mieć wiele wspólnego z jego treścią :) Podejrzewam, że większość czytelników pogodziła się z procederem "podkręcania" tytułów w celu zwiększenia "klikalności". Ja niestety wciąż z tego powodu cierpię, ale cóż, znak czasów :)
 • 2017-11-07 02:30 | Maciej2

  Re:Czy po kolejnej masakrze Amerykanie są gotowi do dyskusji o dostępie do broni?

  Rzeczywiście, nie ma racjonalnych argumentów za zwiększeniem dostępności do broni. Argumenty "za", które padają, są albo demagogią, albo kazuistyką; skupiają się na osobistej perspektywie, w której dominuje słabo maskowana ekscytacja na myśl o posiadaniu "gnata" - zaś zupełnie ignorują dewastujące skutki w skali całego społeczeństwa. Na szczęście, Kaczyński to tchórz od lat kryjący się za tłumem ochroniarzy. Ktoś taki nie zgodzi się na wyposażenie w broń palną rzesz ludzi, wśród których niechybnie znaleźliby się też przeciwnicy jego polityki. W tym ci bardzo zdeterminowani, którzy dziś mogą co najwyżej próbować trafić go zgniłym jajkiem. Dziękujmy więc losowi za tchórzliwość Ukochanego Przywódcy.
 • 2017-11-07 12:57 | Maciej2

  Re:Pisarz Janusz Rudnicki obraził kobiety. „Naszym” wolno?

  Rozumiem zabawę w używanie słów przeciwstawnie do ich znaczenia. Całkiem to częste między przyjaciółmi (pozorna szorstkość, za którą skrywa się troska, miłość). Jednak, jak widać na przykładzie p. Rudnickiego, należy zachować umiar. Słowo "k.." jest nacechowane jednoznacznie negatywnie, skojarzone z seksem za pieniądze i kobietą. Więc zgadzam się, że nie należy tolerować nieuzasadnionego epatowania tym słowem w miejscach publicznych, bo to rzeczywiście może przyczyniać się do utrwalania tego, co nazywamy "kulturą gwałtu". Przy tej okazji zwracam uwagę, że - kierując się empatią - kobiety wypada traktować nieco inaczej, niż mężczyzn. Prosty przykład, spotykamy się z przyjacielem/-ą, któremu/-ej katar leje się z nosa i mówimy: "wyglądasz jak nieszczęście". Mężczyzna odbierze to obojętnie lub jako wyraz troski. Kobieta - najczęściej jednoznacznie: on mówi, że brzydko wyglądam, że jestem brzydka. I na bank będzie jej przykro. Różnimy się (kobiety i mężczyźni) i szacunek polega też na nauczeniu się tych różnic i takim postępowaniu, by niepotrzebnie nie robić drugiemu przykrości. No więc już tylko z tego względu, ZDECYDOWANIE zaliczyłbym "k.." do określeń, którymi nie należy nigdy obdarzać kobiety - nawet jeśli ona teoretycznie wie, że to w ramach "osobistego kodu".
 • 2017-11-08 13:13 | Maciej2

  Re:Tomasz Piątek z nagrodą Reporterów bez Granic za książkę o Macierewiczu

  Polski dziennikarz dostaje nagrodę za i wsparcie za walkę miejscowym reżimem, razem z dziennikarzem z Iranu. Pięknie, prawda? Pamiętam, jak rząd Białorusi wydawał komunikaty, że OBWE kłamie, Komisja Wenecka się nie zna, itd. Gdyby mi ktoś wtedy powiedział, że takie same komunikaty zacznie wydawać rząd Polski, popukałbym się w czoło. A tu proszę, parę lat i jesteśmy poza Europą; dzielnie maszerujemy ramię w ramię z Władimirem.
 • 2017-11-08 14:35 | Maciej2

  Re:Nie będzie kontrmiesięcznicy. 10 listopada Obywatele RP będą przed PKiN

  @zbigkir Ale o czym chcesz dialogować - że Tusk się zamachnął na Lecha K? Bo przecież to jest tematem kaczyńskich miesięcznic: oszczercza fikcja, stworzona jako broń polityczna.
 • 2017-11-10 22:22 | Maciej2

  Kevin Spacey wycięty z filmu Ridleya Scotta. Ciąg dalszy nastąpi?

  Przesada. Nie mamy do czynienia z jakimś Pol Potem, żeby jego widok na ekranie miał wywoływać zgorszenie. Dla Studia Sony mam nieciekawą niespodziankę. Otóż Christopher Plummer również dopuścił się molestowania - mnie! 20 lat temu powiedział, że wystąpi na moich imieninach, jeśli ciocia Aldona przebierze się za pielęgniarkę i go "zbada". Od tego czasu mam traumę, ale nikomu nie mówiłem. Studio Sony zostanie poinformowane o tych wstrząsających rewelacjach, gdy już nakręci sceny z Christopherem, zamiast scen z Kevinem - bo kręci mnie jak ludzie kręcą i chcę, żeby kręcili trzeci raz.
 • 2017-11-10 22:22 | Maciej2

  czy wycinać Kevina z istniejących filmów?

  Przesada. Nie mamy do czynienia z jakimś Pol Potem, żeby jego widok na ekranie miał wywoływać zgorszenie. Dla Studia Sony mam nieciekawą niespodziankę. Otóż Christopher Plummer również dopuścił się molestowania - mnie! 20 lat temu powiedział, że wystąpi na moich imieninach, jeśli ciocia Aldona przebierze się za pielęgniarkę i go "zbada". Od tego czasu mam traumę, ale nikomu nie mówiłem. Studio Sony zostanie poinformowane o tych wstrząsających rewelacjach, gdy już nakręci sceny z Christopherem, zamiast scen z Kevinem - bo kręci mnie jak ludzie kręcą i chcę, żeby kręcili trzeci raz.
 • 2017-11-11 17:56 | Maciej2

  Re:Gen. Mieczysław Gocuł po lekturze książki Juliusza Ćwielucha przerywa milczenie

  Jakiś mętny ten list i okropnie zawiły. Co drugie zdanie jak barykada do zdobycia, myśli autora pochowane jak załogi bunkrów.
 • 2017-11-11 18:57 | Maciej2

  Re:Rewolucję październikową poprzedziły trzy nieudane pucze

  @MoherPower W którejś z książek o alternatywnej historii, gdzie Niemcy wygrały wojnę w Europie, jest wizja schyłkowego hitleryzmu. Hitler bardzo już stary (lub niedawno zmarły, nie pamiętam), do głosu dochodzą przemiany obyczajowe i nowe prądy (nowe pokolenie polityków a'la '69, fascynacja Ameryką, rewolucja obyczajowa, zieloni, lewica). Pojawiają się postulaty przyznania pełnych praw "untermenschom", itd. - twarda hitlerowska Rzesza dryfuje w stronę współczesnej UE. Oczywiście, z jednym tylko rządem w Berlinie. Uważam, że to całkiem możliwy scenariusz - w ramach bzdetnych rozważań, oczywiście ;)
 • 2017-11-11 21:19 | Maciej2

  Re:Tusk przyjął zaproszenie Dudy i przyjedzie na obchody 11 listopada. Co na to PiS?

  2017-11-10 23:32 | azur ... niczym Sauron przed Gandalfem :)
 • 2017-11-11 23:46 | Maciej2

  Re:Rewolucję październikową poprzedziły trzy nieudane pucze

  @jakowalski Pierwsza wizja to koszmar ateisty: Najświętsza Panienka przestaje się wstydzić, wreszcie pokazuje się publicznie, a nawet lata i atakuje z powietrza, niczym Tony Stark! Oblałem się zimnym potem :) Ale dość żartów, mamy poważny problem. Nie mogę z Tobą konkurować na objętość tekstu i jest mi z tego powodu przykro. Dlatego wdrożyłem własną akcję afirmatywną i posłużyłem się generatorem skarg, w celu wygenerowania brakującego tekstu. Kolejne 2 akapity to moja skarga na Ciebie. Well, I knew it was coming. In fact, I predicted it quite a long time ago when I said that Mr. Jakowalski would lay down diktats that force me to serve as a human shield for Jakowalski's bombardments. And now that he has, we must clearly push a consistent vision that responds to most people's growing fears about temeritous insurrectionists. First and foremost, there are many roads leading to the defeat of Jakowalski's plans to use psychological tools to trick us into doing whatever he requires of us. I unequivocally avow that all of these roads must eventually pass through the same set of gates: the ability to step up to the plate and delve deeply into Jakowalski's psyche and analyze the source of his ambivalence and antipathy to the plight of others. There's only one true drama queen around here, and Jakowalski is the one wearing the crown. If we fail in our task of demanding a thoughtful analysis and resolution of our problems with Jakowalski, then he will break down traditional values. I don't care what others say about him. Jakowalski is still snooty, lily-livered, and he intends to force us to tailor our press releases just to suit his sanguinary whims. There is no more noble activity than condemning—without hesitation, without remorse—all those who take us all back to the Stone Age. The interest of that portion of social arrangement is a trust in the hands of all those who compose it; and as none but malign looters would justify it in abuse, none but swaggerers would barter it away for their own personal advantage. The implication, of course, is that Jakowalski has been doing everything in his power to prevent people like me from redefining in practical terms the immutable ideals that have guided us from the beginning. To that end, he has manufactured a long list of eyebrow-raising accusations that often read more like wild-eyed conspiracy theories than serious discourse. Ironically, we should be accusing him of attacking the fabric of this nation.
 • 2017-11-11 23:47 | Maciej2

  Re:Rewolucję październikową poprzedziły trzy nieudane pucze

  @jakowalski i inni, w tym moderatorzy Wybaczcie żart, zapewniam że jednorazowy. jakowalski słynie z długich tekstów, które jednak na ogół dobrze się czyta. Stąd ten żarcik, pozdrawiam :)
 • 2017-11-20 14:04 | Maciej2

  Prawdopodobieństwo, brak znamion czynu zabronionego i marzenia

  Możliwość samoobrony przed myśliwymi, to w Polsce mocny argument za powszechnym dostępem do broni. Gdyby rodzice tych dziewczynek byli uzbrojeni (tzw. "dobrzy ludzie z bronią"), mogliby w odpowiedzi na prowadzony ostrzał ich córek, sami odpowiedzieć ogniem, co prawdopodobnie zniechęciłoby napastników.