Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(41)
Komentarze użytkownika: Haszszu
 • 2015-09-25 15:56 | Haszszu

  Re:Jacy jesteśmy? Polacy o sobie samych

  Po tym, jaki się ostatnio, ujawnił stosunek do uchodźców, myślę o Polakach jak najgorzej
 • 2015-12-03 21:39 | Haszszu

  Re:Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie rozwiązuje kryzysu konstytucyjnego

  Oczywiście, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie rozwiązuje kryzysu konstytucyjnego. Z prostego powodu. Trybunał Konstytucyjny bada tylko zgodność uchwalanego prawa z Konstytucją ... i to wszystko. Kryzys konstytucyjny może rozwiązać tylko i wyłącznie Sejm, z bardzo banalnego powodu. Po pierwsze, jest władny uchwalać stosowne prawo, które powinno być zgodne z konstytucją lecz nie jest z powodu bylejakości procedur legislacyjnych i bylejakości samych posłów. Po drugie, za ten kryzys konstytucyjny jest odpowiedzialny Sejm ... zarówno VII, i w tym samym stopniu, a może nawet większym, VIII kadencji. A więc to Sejm naważył piwa i powinien je wypić. Drugim podmiotem politycznym, który może przyczynić się do rozwiązania tego kryzysu jest prezydent ... oczywiście pod warunkiem, że nie będzie byle jakim prezydentem. Trzecim czynnikiem wpływającym na możliwość rozwiązania kryzysu jest posiadanie woli kompromisu przez główne ugrupowania polityczne ... obserwacja ostatniego ćwierćwiecza w polityce polskiej, skłania raczej do poglądu, że kompromis jest pojęciem obcym, niezrozumiałym ... coś podobnego do gender, in vitro i związki partnerskie ... po prostu nie ten poziom cywilizacyjny.
 • 2015-12-06 15:50 | Haszszu

  Re:Jak zostać asystentką seksualną dla niepełnosprawnych?

  Z tematem przedstawionym przez autora zetknąłem się za pośrednictwem Discovery Channel, gdzie obszernie w kilku docinka przedstawiono sprawę i sposób rozwiązania, w różnych krajach. Jest to nowość i na pewno ze względu na to, że dotyczy spraw bardzo intymnych, ekscytująca. Dla mnie jednak znacznie bardziej ekscytująca byłaby sytuacja gdyby to dotyczyło Polski ... próbuje sobie wyobrazić dyskusję w Sejmie ... toby się dopiero działo ... za takie widowisko skłonny byłbym nawet zapłacić.
 • 2015-12-10 21:47 | Haszszu

  Re:Konsternacja w wojsku, czyli Antoni Macierewicz samolot zamawia

  'To w stu procentach nieprawda. [Minister Macierewicz] nie żądał [samolotu] - mówi nam rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz.' ... za Gazetą Wyborczą Oficjalne, stu procentowe, dementi ... najlepszym uzasadnieniem podejrzeń.
 • 2015-12-20 23:29 | Haszszu

  Re:Jak z pomocą logiki wyłapać niuanse językowe w wypowiedziach rządu PiS

  Szanowny panie Redaktorze, koniunkcja, a z tą formą logiczna zdania złożonego mamy do czynienia w art. 19.1 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, jest prawdziwa tylko w jednym przypadku gdy oba zdania są prawdziwe, a więc musi być spełniony warunek zdania A i zdania B. Niestety w tym razem, rację ma Zbigniew Ziobro i prof. Michał Warciński. Piszę niestety, gdyż należę do tych co generalnie się z poglądami Ziobry, kategorycznie nie zgadzają, zarówno politycznymi a tym bardziej prawnymi. Art. 19.1 ustawy o TK, jest wzorcowym przykładem niechlujstwa legislacyjnego, które jest w zasadzie cechą stałą legislacji naszego Sejmu ... takich przykładów jest bez liku. W tym przypadku powinna być użyta alternatywa i spójnik 'lub', gdyż jest ona prawdziwa w każdym przypadku gdy co najmniej jedno zdanie z jej zdań składowych, jest prawdziwe ... czyli ; 'prawo zgłaszania kandydata na sędziego Trybunału przysługuje Prezydium Sejmu lub grupie co najmniej 50 posłów' ... wówczas zgłaszać może Prezydium Sejmu, grupa co najmniej 50 posłów albo i jedni i drudzy razem.
 • 2016-01-15 15:51 | Haszszu

  Re:Anna Maria Anders przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

  Czym dokładnie ma się zajmować pani Anders, co to za urząd pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów d/s dialogu międzynarodowego? Rodzi się pytanie od czego jest MSZ? ... od czego jest premier? ... od czego jest prezydent? ... od pachnienia. Z kim ten pełnomocnik ma rozmawiać i o czym? ... jaką legitymację będzie miał do prowadzenia rozmów i w jakim obszarze? ... dziwna nominacja, której niejasność sugeruje ucieczkę od odpowiedzialności osób, które mają konstytucyjny obowiązek prowadzenia dialogu międzynarodowego.
 • 2016-01-16 15:33 | Haszszu

  Re:Agencja Standard & Poor’s obniżyła Polsce rating. To ostrzeżenie i dowód utraty zaufania

  W kampanii wyborczej, ale i przed kampanią, pan Prezes twierdził, że Polska jest w ruinie. Za nim, wedle pisowskiego porządku protokolarnego to samo opowiadali, gdzie można i ile można, wszyscy bardziej prominentni ale i mnie prominentni a nawet nie prominentni, przedstawiciele tej partii. Słowa pana Prezesa są święte i są programem PiS-u, a więc jeżeli powiedział, że Polska jest w ruinie, to tak będzie ... program musi być zrealizowany i żadne krzyki i płacze ich nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne. Z niecierpliwością oczekuję więc, na dalszą realizację programu PiS-u ... oraz z nadzieją, że nareszcie jest partia, która bezkompromisowo realizuje swój program w walce z niechcącą z panem Prezesem, współpracować rzeczywistością.
 • 2016-01-16 19:06 | Haszszu

  Re:Partia Razem o sobie i liderze

  Mam alergię na słowo 'prawdziwy', szczególnie gdy przymiotnik ten używany jest w funkcji stygmatyzującej. . Nie dość, że prawica popisowa bombarduje mnie tym słowem od ćwierćwiecza, gdzie oni to prawdziwi Polacy a inni to jacyś nieprawdziwi, to teraz Razem uważa, ze tylko oni to jest 'prawdziwą' lewicą ... powiedziałbym, że to taki 'imperializm' tożsamościowy. Drodzy lewicowcy z partii Razem, na dzień dobry wykładacie się już na imperializmie, który z natury rzeczy nie jest wartością lewicową. Dobra rada aby nie zrażać sobie ludzi lewicy ... więcej skromności, mnie wymądrzania się. Przy okazji, rzecz może błaha, jednak symboliczna ... jaki mądrala wpadł na pomysł aby kolorem partii lewicowej był kolor purpury biskupiej? ... co? ... odcinacie się od tradycji, razi was kolor krwi przelewanej od dwustu lat na barykadach Europy? ... i nie tylko.
 • 2016-01-20 17:28 | Haszszu

  Re:Prawica górą? Niekoniecznie – mówią eurodeputowani o debacie w PE

  Wysłuchałem, obejrzałem i mogę z dość dużym przekonaniem, powiedzieć, że wystąpienie pani Premier było złe. Było źle skonstruowane, źle wygłoszone i logicznie niespójne ... w rzeczywistości było sprzeczne z trzema zasadami dotyczącymi wygłaszania mów; zasadą organiczności, a więc mówca musi być rzecznikiem prawdy, zasadą stosowności, a więc słowa muszą odpowiadać myślom i odwrotnie, zasadą funkcjonalności, a więc musi być aktem celowym gdzie powinno być jednoznacznie wiadomo do kogo się mówi. Stąd zgadzam się z opinią europosła Janusza Zemke, że pani Premier, 'mówiła głównie do wyborców w Polsce i kontynuowała swoją kampanię, opowiadając o dobrej zmianie'. Było to, nie co uładzone wystąpienie wiecowe, w znacznym stopniu niekoherentne z okolicznościami, w których je wygłaszała. Ta niestosowność mowy została ujawniona bezlitośnie pytaniem zadanym przez Guy Verhofstadta. Gdyby nie kurtuazja wobec pani Premier i polityczne kalkulacje różnych stronnictw to z tego przemówienia, można było zrobić miszmsz i przysłowiową Sodome i Gomore.
 • 2016-01-26 21:34 | Haszszu

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Cyt.'Trudno być optymistą, choć życzyć należy wszystkiego najlepszego' Optymistom!? ... jak najbardziej ... że już nigdy. Życzyć należy!? ... od życzeń się powstrzymam, choćby dla przyzwoitości.
 • 2016-01-28 15:57 | Haszszu

  Re:Dlaczego Mark Zuckerberg każdego dnia nosi ten sam T-shirt

  Przeniósł algorytm sortowania z programowania do realu i aby zminimalizować czas ograniczył do minimum elementy złożoności. To jest strategia stosowana przez człowieka od zawsze, choćby wszelki standaryzacje , unifikacje i ujednolicenia. Mark Zuckerberger, tym postępowaniem zaznacza dobitnie i wiarygodnie, że nie wygląd , nie strój świadczy o człowieku. Przyznam, że obecnie w świecie gdzie pseudowartości wyznaczają celebryci, strojnisie, picusie i glancusie ... jest to wyzwanie, zasługujące na uznanie i szacunek.
 • 2016-01-29 18:03 | Haszszu

  Re:Prezydent lekceważy prokuraturę i „ułaskawia” internautę... na Twitterze

  Art. 135. § 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W tej sprawie w mediach sa różne opinie z zasady wynikłe z poltycznych sympati. Prokurator nadgorliwy idiota, prezydent wtyrąca się w nie swoje sprawy ... tylko brakuje jednej i wedłg mnie kluczowej oceny, że art. 135 par. 2 kk jest przepisem anachronicznym, naruszającym wolność wypowiedzi, gdyż jego konstrukcja przewidująca wysokość sankcji, jest tym czynnikiem ograniczającym. Przy okazji, warto wiedzieć, że Trybunał Konstytucyjny ten, którego teraz tak bronimy ze mną włącznie, orzekł że ten artykuł jest zgodny z Konstytucją oraz nie narusza przepisów zawartych w umowach międzynarodowych ... a ja mam dokładnie inny pogląd i uważam, że wysokość sankcji ma istotny wpływ ograniczający wolność wypowiedzi. Po wpłynięciu doniesienia o popełnionym przestępstwie prokurator nie ma wyboru, musi wszcząc postępowanie wyjaśniające, choćby po to aby odmówić wszczęcia dochodzenia ... zobowiązują go do tego przepisy i tu też możemy dyskutować czy są one właściwie skonstruowane. Kto tworzy w Polsce przepisy? ... Sejm i posłowie. Więc jeżeli są pretensje to adresat jest na Wiejskiej ... tyle, że każdy poseł bardzo chętnie, teraz będzie szukał winy u wszystkich, tylko nie u siebie, w swojej niechlujnej pracy.
 • 2016-01-30 15:23 | Haszszu

  Re:Czy Mieszko I gwałcił? Wesoło w Senacie

  Z całą pewnością nie jest to 'kabaret' na miarę dzieła Boba Fosse, lecz niewątpliwie jest do 'dramat' ... szyderstwo z rozumu.
 • 2016-02-12 09:50 | Haszszu

  Re:Przełom w fizyce: istnienie fali grawitacyjnej potwierdzone

  W natłoku informacji ponurych, bardziej ponurych i najbardziej ponurych o powszechności zdziczenia, wiadomości o odkryciu fal grawitacyjnych, są jasną, jaśniejszą i najjaśniejszą ... wyjątkową wieścią o człowieczeństwie. Pozdrowienia.
 • 2016-02-13 09:41 | Haszszu

  Re:Niemcy tracą nadzieję, że „miła pani premier Szydło” jest prawdziwą twarzą polskiego rządu

  Cyt. 'Dlatego dopóki premier Szydło będzie wspierała ten kurs i będzie tylko przyjazną twarzą nieprzyjaznego rządu, nie ma szansy na to, żeby znalazła z kanclerz Merkel naprawdę wspólny język.' Zdanie złożone, składające się z trzech zdań fałszywych i jednego prawdziwego. - 'dopóki premier Szydło będzie wspierała ten kurs' - zdanie fałszywe, nic w tej sprawie nie ma do gadania, - 'będzie tylko przyjazną twarzą nieprzyjaznego rządu' - zdanie fałszywe a po za tym pani Redaktor raczy sobie żartować, - 'nie ma szansy' - zdanie prawdziwe ... bezapelacyjnie, - 'żeby znalazła z kanclerz Merkel naprawdę wspólny język' - zdanie fałszywe ... 'mission impossible'. Pozdrowienia.
 • 2016-02-16 23:06 | Haszszu

  Re:Wicepremier Morawiecki idzie w ślady Balcerowicza i Hausnera. Zapowiada wielkie zmiany

  'Morawiecki chce, by nowym motorem rozwoju polskiej gospodarki stały się innowacje, inwestycje i eksport.' Innowacje - muszą się opłacać, a więc przewidywany zysk musi być większy niż zysk osiągany z wykorzystaniem taniej siły roboczej. Inwestycje - skąd kapitał? ... polski? ... za słaby w stosunku do ambicji pana Morawieckiego ... zagraniczny? ... polityka rządu jest niesprzyjająca. Eksport - popyt na import ... kto?, gdzie? za ile? ... importerowi musi się opłacać, i na tym etapie zamyka się pętla niemożności. Rzecz w tym, że aby przerwać to zapętlenie należałoby znacznie podnieść płace minimalne, zmuszając tym samym przedsiębiorców do innowacyjności i stymulując tym samym popyt na rynku wewnętrznym co w wzmocniłoby kapitał inwestycyjny a w efekcie końcowym, wzrost eksportu, który byłby skutkiem nowoczesności towarów a nie jak dotychczas, taniością ich produkcji. Pytanie; czy zwycięży egoizm klasowy polskiego kapitału? ... czy też zwycięży rozum? Biorąc pod uwagę, że neoliberalizm ekonomiczny, ta ponad dwustuletnia lafirynda po botoksie i niezliczonych 'face-lifting', ach ma się w Polsce dobrze i odpowiada folwarcznej mentalności znacznej części polskich przedsiębiorców, managerów i (nie)klasie politycznej ... to jestem pesymistom. Pozdrowienia.
 • 2016-02-17 09:51 | Haszszu

  Re:Wicepremier Morawiecki idzie w ślady Balcerowicza i Hausnera. Zapowiada wielkie zmiany

  -https://www.globalinnovationindex.org/userfiles/file/reportpdf/GII-2015-v5.pdf- Z tego sprawozdania jednoznacznie wynika; co wpływa na innowacyjność, i jakie argumenty za tym przemawiają. W pierwszej dziesiątce rankingu znajdują się wszystkie państwa skandynawskie poza Norwegią ... dlaczego nie ma tam Norwegi? ... tzw. 'klątwa surowcowa' mimo, że Norwegia bardzo się przed tym zjawiskiem ekonomicznym bronią. Cechy charakterystyczne; niski stopień nierówności społecznych, rozbudowane państwo opiekuńcze, silna progresja podatkowa, wysokie koszty pracy. Poza Stanami Zjednoczonymi i Singapurem ... tworami specyficznymi. Pozostałe państwa w tej dziesiątce to państwa europejskie; Szwajcaria, Wielka Brytania, Holandia, Irlandii i Luksemburg o wzorowanej na krajach skandynawskich i podobnej organizacji społecznej. To są fakty i to są argumenty bezdyskusyjne ... i one powinny wyznaczać kierunek zmian w Polsce. Dlatego też, odbieram wystąpienie wicepremiera Morawieckiego jako kolejne bajdurzenie, nie mające szans na realizację. I na końcu ... państwa skandynawskie nie zaczynały swoich reform od dzielenia się bogactwem tylko zaczynały od zarządzania biedą. Pozdrowienia.
 • 2016-02-18 23:42 | Haszszu

  Francja wprowadza zakaz korzystania z poczty służbowej po pracy. Czy słusznie?

  'Czy słusznie?'... i dobrze, że autor stwierdził we wniosku, iż jest to 'pytanie retoryczne', gdyż implikacją tak zadanego pytania, może być tylko inne pytanie; czy określenie w ten sposób problemu, jest uczciwe i moralne? - Otóż, mamy w opisanych sytuacjach, wykorzystanie zależności do wymuszenia świadczenia pracy. Nawet jeśli pracownik godzi się i robi to, czego od niego wymaga się, to mimo tego jest to zachowanie wymuszone, gdyż przyzwolenie uzyskane poprzez nadużycie stosunku zależności, nie jest zgodą. Można stosunkowo łatwo takie zachowania, nie tylko potępić jako amoralne ale również zakwalifikować jako przestępstwa. Bardzo dobrze, że w końcu, w tym wypadku rząd francuski, zajął się sprawą i zamierza zlikwidować jedeną z metod wyzysku pracowników. Mam nadzieję, że będzie to precedens, który będzie przykładem dla rozwiązań w Polsce. Pozdrowienia
 • 2016-02-18 23:42 | Haszszu

  Francja wprowadza zakaz korzystania z poczty służbowej po pracy. Czy słusznie?

  'Czy słusznie?'... i dobrze, że autor stwierdził we wniosku, iż jest to 'pytanie retoryczne', gdyż implikacją tak zadanego pytania, może być tylko inne pytanie; czy określenie w ten sposób problemu, jest uczciwe i moralne? - Otóż, mamy w opisanych sytuacjach, wykorzystanie zależności do wymuszenia świadczenia pracy. Nawet jeśli pracownik godzi się i robi to, czego od niego wymaga się, to mimo tego jest to zachowanie wymuszone, gdyż przyzwolenie uzyskane poprzez nadużycie stosunku zależności, nie jest zgodą. Można stosunkowo łatwo takie zachowania, nie tylko potępić jako amoralne ale również zakwalifikować jako przestępstwa. Bardzo dobrze, że w końcu, w tym wypadku rząd francuski, zajął się sprawą i zamierza zlikwidować jedeną z metod wyzysku pracowników. Mam nadzieję, że będzie to precedens, który będzie przykładem dla rozwiązań w Polsce. Pozdrowienia
 • 2016-02-26 21:24 | Haszszu

  Re:Kaczyński dla „Financial Times”: Chciałbym być emerytowanym zbawcą narodu

  Megalomania połączona z zadufaną mizerią jest złowieszcza.
 • 2016-03-05 14:50 | Haszszu

  Re:Prof. Tomasz Zarycki o sile polskiej inteligencji

  Dostrzegam w rozumowaniu prof. Tomasz Zaryckiego, pewną sprzeczność, która uwidocznię po przez cytaty; W początkowej części; 'By stać się częścią inteligencji, trzeba zdobyć jej uznanie, a proces kooptacji nie jest jasno skodyfikowany. Inteligent to przynależność do określonego, choć często bardzo nieformalnego środowiska i styl życia, snobizm kulturowy.' W końcowej części: 'W tym sensie inteligencja podobna jest do arystokracji, wyróżnia się przez subtelne dystynkcje, a nie przez afiszowanie się.' Rzecz w tym, że 'wyróżnianie się po przez subtelne dystynkcje' podważa obiektywność uznaniową 'procesu kooptacji' na rzecz uznaniowej subiektywności, a więc inaczej; należę do inteligencji bo posługuje się określonym kodem kulturowym, który wyróżnia inteligencję ... a więc jest to świadomy wybór nie wymagający zewnętrznej zgody. Artykuł bardzo ciekawy, materiał do przemyślenia i więcej takich. Pozdrowienia.
 • 2016-03-30 20:44 | Haszszu

  Re:Salomonowy wyrok sądu w sprawie Kamińskiego. Ale nie wszystkim da satysfakcję

  To nie jest wyrok salomonowy, to jest wyrok jedynie możliwy. Ułaskawienie 'uniemożliwia dalsze prowadzenie procesu', a więc jedynym rozwiązaniem jest umorzenie. Mariusz Kamiński w dalszym ciągu pozostaje nieprawomocnie skazanym, ułaskawionym przez prezydenta. Po prostu zaistniała tzw. inna okoliczność wyłączająca dalsze ściganie (Art. 17. § 1 pkt.11)
 • 2016-05-14 10:19 | Haszszu

  Re:Agencja Moody’s: Rating bez zmian, ale perspektywa negatywna

  'Ale i oceny analityków agencji takich jak Moody’s trudno nazwać w pełni obiektywnymi. Zbyt często agencje ratingowym zdarzało się już podejmować decyzje błędne i krótkowzroczne.' Szanowny panie Redaktorze, czy pan nie dostrzega sprzeczności w zacytowanym fragmencie? Rzecz w tym, że obiektywność lub brak obiektywności oceniamy względm czegoś, a nie z uwagi na błędność czy krótkowzroczność. Rząd Polski, administrowany przez panią Szydło i pod wodzą pana Prezesa Polski, dokonał audytu wewnętrznego a więc z założenia nieobiektywnego, gdyż ten audyt został dokonany przez podmiot zależny a ponadto dokonał audytu poprzedniego rządu, z którym jest w kooperacji negatywnej, a więc pogłębił jeszcze tą nieobiektywność. Agencja Moody's z rządem Polski nie jest w żadnej kooperacji, ani pozytywnej ani negatywnej i jest podmiotem zewnętrznym, a więc jest podmiotem formalnie, całkowicie i bezapelacyjnie obiektywnym. Natomiast agencja Moody's, jak każdy, dokonała oceny subiektywnej w tym sensie, że w oparciu o swoje właściwości, czyli, wiedzę, doświadczenie, przymioty intelektualne analityków. Podsumowując, dokonała subiektywnej oceny obiektywnej rzeczywistości, lecz aby maksymalnie zobiektywizować tą swoją subiektywną ocenę dokonała tego wedle opracowanych procedur ... procedur, które powszechnie zostały uznane za właściwe, choćby dlatego, że działa ona od 1900 roku i jest jedną z trzech tego typu agencji, których oceny są cenione. Nie wyklucza to błędów, nie wyklucza innych niedoskonałości ale to nie ma nic wspólnego z obiektywnością. Ta sprzeczność, doprowadziła do całkowicie błędnego wniosku i doszukiwania się podobieństw w działaniach PiS-u i działaniach agencji Moody's ... przyznam, że nie mogę tego inaczej ocenić, jak z kapelusza wzięte. Uzasadnieniem dla tego podobieństwa jest, cytuję; 'obniżka ocen polskiej wiarygodności kredytowej nie dotyczy stanu gospodarki, ale raczej niepokojących posunięć politycznych (wygaszenie Trybunału, ręczne sterowanie prokuraturą)' Przecież, jest oczywistą oczywistością (używając języka klasyka), że niestabilność albo stabilność polityczna jest jednym z kluczowych uwarunkowań stanu gospodarki. Cenie sobie publicystykę szanownego Redaktora, ale wplątywanie agencji Moody's w walkę polityczną w Polsce to już przesada. Pozdrowienia.
 • 2016-05-18 23:39 | Haszszu

  Re:Huzia na Billa! Kolejny pisowski afront, tym razem w stronę byłego prezydenta USA

  To co się dzieje od czasu przejęcia władzy w Polsce przez PiS, to towarzyszące temu przejęciu, wzmożenie pychy, zadufania i buty, przy jednoczesnym uwidocznionej i obnażonej niekompetencji, jest tak zdumiewające, że skłania do poglądu, iż mamy do czynienia z partią gdzie warunkiem bycia i życia jest gotowość do lekceważenia powszechnie przyjmowanych zasad poprawności i uczciwości w stosunkach z osobami spoza kręgu partyjnego ... kręgu jakiegoś szczególnego wtajemniczenia, gdzie rozgraniczenie 'my' i wrogi świat zewnętrzny jest najwyższą powinnością. To jest karykatura, to jest parodia demokratycznej władzy, jednak w ten sposób funkcjonują sekty, tak działają struktury mafijne i dlatego PiS jest zagrożeniem dobra Polski. Nie ma możliwości porozumienia bo porozumienie zakłada kompromis, lecz kompromis w rozumieniu Jarosława Kaczyńskiego, a co za tym idzie całego PiS-u, to jest przyjęcie ich warunków. Stąd choćby ta reakcja na słowa Clintona ... innej być nie mogło bo oni reagują dokładnie wedle tego samego schematu w każdej sytuacji ... jak przysłowiowy 'pies Pawłowa'. To nie jest normalne, to jest chore. Aby temu się przeciwstawić potrzebna jest żelazna wola sprzeciwu ... to jest jedyna droga i mam nadzieje, że ten sprzeciw będzie i będzie się nasilał.
 • 2016-06-29 11:24 | Haszszu

  Re:Janina Paradowska nie żyje

  Trudno opisać smutek jaką sprawiła wiadomość o śmierci pani Janiny Paradowskie. Przykro tym bardziej, że popełniłem liczne komentarze na jej blogu i uczestniczenie w tym blogu było wspaniałym doświadczeniem. Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich.
 • 2016-07-28 15:11 | Haszszu

  Re:Kaczyński chwali w „Bildzie” Niemcy i Angelę Merkel

  Mam nadzieję, że w Niemczech nikt, mniej więcej, zorientowany w prezesowskim sposobie myślenia, nie uwierzy w te bałamuty i dyrdymały.
 • 2016-09-04 21:09 | Haszszu

  Re:Zakaz handlu w niedzielę: Za czy przeciw? Pytamy Polaków o zdanie [WIDEO]

  'Ludzie potrzebują przebywać z rodziną. My zrobimy zakupy w sobotę lub w piątek. Niedziela jest przeznaczona dla rodziny, na pójście do Kościoła' To jest powtórzenie argumentu wnioskodawców czyli ZZ 'Solidarność'. Argument fałszywy i podejrzewam, że z pełna świadomością fałszu. Nie chodzi o pracowników tylko o konsumentów, którzy zamiast do kościoła chodzą do sklepów. Rodzinie powinno się poświęcać każdy dzień a do kościoła chodzi się z potrzeb doświadczenia religijnego a te potrzeby nie powstają na pstryknięcie palcem i nie koniecznie w ściśle określonym czasie. Ktoś, kto wyobraża sobie, ze jeżeli pozbawi się ludzi możliwości chodzenia do sklepów w niedzielę, to z nudów będą chodzić do kościoła to traktuje religię i wiarę bardzo powierzchownie i powinien sam zastanowić się nad sobą, nie mówią już, że uchybia inteligencji.
 • 2016-09-05 14:30 | Haszszu

  Re:Premier wysyła do Londynu ministrów ws. pobicia Polaków. Czy będzie interweniować po każdej bójce pod angielskim pubem?

  'wygląda mi na pociągnięcie czysto propagandowe' To nie wygląda, to jest propagandowe a w dodatku tak gorączkowe, że aż kusi pytanie; co rząd chce ukryć?... klęskę swojej probrytyjskiej polityki? ... wspomniane przez autora, pobłażanie dla swoich chuliganów? ... czy może jeszcze coś innego. Podstawowym pytaniem jest; w jakim celu ci ministrowie jadą do Londynu? ... jaki cel ma ta wizyta? Nie starcza mi wyobraźni aby wytłumaczyć sobie racjonalność tego wyjazdu.
 • 2016-09-21 12:53 | Haszszu

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  Nie zauważyłem, aby w Polsce, homoseksualiści 'obnosili' się ze swoją orientacją seksualna, natomiast zauważyłem, że protestują przeciwko dyskryminacji z powodów właśnie tej orientacji. Jeżeli Petru myli 'obnoszenie' z 'protestem', to to jest intelektualny problem Petru i solidny powód do przemyślenia znaczenia hipokryzji w własnym życiu.
 • 2016-10-13 15:34 | Haszszu

  Re:Zamiast emerytury – jednorazowa wpłata na konto. A co dalej, to już państwa polskiego nie interesuje

  W warunkach, obiektywnego, strukturalnego bezrobocia w gospodarce kapitalistycznej, tego typu propozycje są oszustwem i intelektualnym skandalem. Wszelkie rozważania, które zakładają, ze ludzie na starość zostaną bez środków utrzymania,są poniżej standardów etycznych i moralnych ludzi cywilizowanych. Podsumowując posłużę się parafrazą słów kapitana Wagnera z filmu 'C.K. Dezerterzy'; 'Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić [takie] postępowanie.'
 • 2016-10-20 17:46 | Haszszu

  Re:Smarzowski: Wciąż wierzę, że „Wołyń” będzie mostem, a nie murem [WIDEO]

  'Wciąż wierzę, że „Wołyń” będzie mostem, a nie murem' Wiara ma to do siebie, że oparta jest na subiektywnym prawdopodobieństwie i dlatego Smarzowski może sobie wierzyć. Zdecydowanie lepiej byłoby budować mosty z Ukraińcami w oparciu o wiedzę, a więc w oparciu na solidnych badaniach historyków jednej i drugiej strony. Natomiast w oparciu o film czyli; emocje i subiektywny punkt widzenia, to można tylko budować mur niechęci i wzajemnych urazów.
 • 2016-10-27 15:14 | Haszszu

  Re:Gdy Amerykanie głosują, Putin zmienia układ sił na Bałtyku. Nowy prezydent będzie mieć więcej kłopotów

  Rosja leży nad Bałtykiem i państwa NATO w tym Polska też leżą nad Bałtykiem ... to jest fakt. W związku z tym każda ze stron ma prawo do militarnej obecności na Bałtyku. Biorąc pod uwagę, że 'rozpychanie' jest nieelegancki, to takie zachowanie jest naganne. Natomiast zasadne jest pytanie; czy Rosja rzeczywiście się rozpycha? Może tylko korzysta z przysługującego prawa. Jeżeli jednak się rozpycha? Nie wykluczam tego i jest to możliwe, biorąc pod uwagę putinowskie aspiracje militarne. Jeżeli tak, to NATO a przede wszystkim Polska ma obowiązek przeciwdziałania i nie chodzi o to abyśmy się również rozpychali ... zostawmy to troglodytom, lecz o to, aby środki użyte do przeciwdziałania uzmysłowiły, że 'rozpychanie' na Bałtyku nie ma militarnego sensu a jest zwykłym błazeństwem. Takie postawienie sprawy ma uzasadnienie, gdyż Bałtyk jest morzem zamkniętym i w przypadku konfliktu duża flota typu rosyjskiego, jest skazana na zagładę. Powstaje końcowe pytanie; czy obecne polskie władze są intelektualnie zdolne do takich przedsięwzięć? ... Mam ... powiedzmy, niewiarę.
 • 2016-10-28 16:22 | Haszszu

  Re:Trybunał Konstytucyjny wciąż interesuje KE. Ale premier Szydło to w głowie się nie mieści

  Pani Premier wiele rzeczy nie mieści się w głowie. Przypomina Kubusia Puchatka, rzecz jasna nie z wyglądu.
 • 2016-11-05 23:45 | Haszszu

  Re:Senat nie chce Leśmiana jako patrona 2017 roku. Świętujmy więc sami, bez polityków PiS

  'I nie wiadomo, dlaczego Leśmian nie przeszedł' Poezja zbyt intelektualna, zbyt filozoficzna, egzystencjalna i psychologicznie zawiła, a szanowna pani Redaktor, stawia zbyt wysokie wymagania senatorom. Senator ... polski senator ... rzucony na odcinek senatorski przez pana Prezesa, lubi rymy przaśne, ludowe, patetyczne i patriotyczne ... i mają być ładne ... tak na pierwszy rzut oka.
 • 2016-11-18 23:57 | Haszszu

  Re:Co czyta Rada Ministrów?

  Racjonalnie rzecz ujmując, to uważam, że media a przede wszystkim prasa, powinna być bezwzględnie krytyczna wobec wszelkiej władzy ... nawet brutalnie krytyczna ... zresztą tylko taką warto czytać. Natomiast, zdumiewa mnie stanowisko władzy, która nie chce czytać krytycznej prasy. Po grzyba czytać coś co schlebia i prezentuje laurki i komplementy ... to jest bezproduktywne. Dla sprawnych rządów a nawet dla utrzymania władzy, potrzebna jest krytyka. Obecna władza nie chce prasy krytycznej ... to dobrze ... to jest droga do zagłady ... i aby jak najszybciej.
 • 2016-12-21 16:22 | Haszszu

  Re:Kaczyński rzekomo wyciąga rękę do opozycji. Opozycjo, nie daj się

  Rozmowy z PiS-em mogą się odbyć pod jednym warunkiem; przywrócenie państwa prawa. Dopóki ten postulat nie zostanie spełniony, każda rozmowa opozycji z PiS-em będzie odczytywana jak zgoda na stan rzeczy w państwie. To co dzisiaj zaprezentował Kaczyński to było jawna kpina z rozumu ... nie ma żadnych rozmów, nie ma uścisków ręki a apele o wspólną pracę w okoliczności nieustających wrzasków, pohukiwań, tworzenia podziałów oraz wykluczania, są nie do przyjęcia.
 • 2016-12-28 15:11 | Haszszu

  Czy Jezus był uchodźcą? Sam Kościół jest w tej sprawie podzielony

  Ks. prof. Józef Naumowicz kombinuje 'jak koń pod górę' aby nie uznać, że Jezus nie był uchodźcą. Uchodźcą, nie trzeba być, uciekając do innego kraju, wystarczy, że jest się zmuszonym uchodzić z miejsca zamieszkania. Stąd za uchodźców uważa się również Syryjczyków, którzy nie opuścili Syrii ale opuścili miejsce zamieszkania ze względu na zagrożenie życia, zdrowia, bądź wolności. Takich uchodźców jest obecnie w Syrii ponad 7 milionów. Oczywiście w prawie międzynarodowym zdefiniowano uchodźcę jako opuszczającego swój kraj, lecz zrobiono to dla celów prawnych, natomiast nie zmienia to faktu, że jedni i drudzy potrzebują pomocy. Stosowanie obecnej definicji prawnej uchodźcy, do statusu uchodźcy z przed 2000 lat, trzeba uznać za obrazę rozumu. Na końcu uwaga. Judea wchodziła w skład Imperium Romanum jako królestwo cieszące się dużą autonomią i odrębnym systemem prawnym, który był stosowany do autochtonicznych mieszkańców Judei. Herod Wielki, przed terrorem którego, uciekała rodzina Jezusa, był królem Judei z łaski Rzymu w latach 37 - 4 p.n.e. Ucieczka do Egiptu, ówczesnej prowincji rzymskiej, tzw. prowincji cesarskiej, czyli zarządzanej, bezpośrednio przez urzędnika wyznaczonego przez cesarza, był całkowitą zmianą statusu prawnego rodziny Jezusa. Dlatego też, delikatnie rzecz ujmując, ks. prof. Józef Naumowicz, posiada frymuśną zdolność dwubiegunowej interpretacji tożsamych zdarzeń.
 • 2017-01-17 18:21 | Haszszu

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Szanowny panie Pośle, należę do tych, który uważa, że odnieśliście sukces. Po pierwsze; zmusiliście Kaczyńskiego do defensywy. Po drugie; obnażyliście jego nikczemność, ujawniając swoim działaniem, jego bezwzględną gotowość do przeprowadzenia każdego zamiaru, nawet wbrew prawu ... w tym wypadku wątpliwa legalność tzw. Trybunału Konstytucyjnego, wątpliwa legalność tzw. ustawy budżetowej oraz innych ustaw podjętych w Sali Kolumnowej.Po trzecie; swoim oporem a jego upartą głupotą, uzyskaliście silne argument do negowania legitymacji władzy Kaczyńskiego i PiS-u. Teraz, mając te argumenty, mądrze je wykorzystajcie. Żadnej kolaboracji z tą władzą. Z tzw. Trybunałem Konstytucyjnym należy nie współdziałać ... żadnych zaskarżeń, wszelkie decyzje mające źródło w ustawie budżetowej kwestionować ... to jest teraz wasze prawo i obowiązek opozycji. To jest wasz sukces i z tego korzystajcie. Ode mnie wyrazy szacunku za dzielną i ofiarną postawę, oraz deklaracja, że zawsze będę was czynnie wspierał.
 • 2017-01-17 19:03 | Haszszu

  Re:Ekonomiści (jak Balcerowicz) się mylą. Nierówności majątkowe mają znaczenie!

  Tłumaczenie szkodliwości nierówności społecznych tylko dlatego, że sprzyjają populizmom jest ... powiedzmy tłumaczeniem powierzchownym i etycznie przyziemnym. Kilka uwag do poszczególnych stwierdzeń; 1. 'kosmiczne bogacenie się nielicznych najbogatszych towarzyszy w gospodarce globalnej wychodzeniu milionów ludzi ze skrajnego ubóstwa. To jest fakt.' To nie jest fakt, to jest mydlenie oczu, gdyż inna część, w innej części Świata popada w ubóstwo ... to jest druga strona medalu globalizacji. 2. 'I jest też faktem, że lwia część majątków bogaczy służy biedniejszym (często najbiedniejszym) poprzez inwestycje i także przez fundacje (np. rodziny Gatesów). ' Nie służy, to jest substytut służenia, wynikający ze strach w przypadku łajdaków, albo współczucia w przypadku ludzi moralnych, albo przewidywania skutków u ludzi inteligentnych 3. 'To jest ekonomicznie zasadniczo spójne i moralnie dobre. To jest ani spójne, ani dobre i trzeba to jasno powiedzieć, nierówności ekonomiczne w takiej rozpiętości są niemoralne. 4. 'Nawet jeżeli na krótką metę jest to ekonomicznie słuszne i moralnie usprawiedliwione, to politycznie jest to bardzo ryzykowne.' Krótka meta nie ma tu nic do rzeczy, nierówności społeczne są złem a tego nie można definiować kawałkowaniem, więc ani słuszne, ani usprawiedliwione a tym bardziej moralnie. Nierówności społeczne są amoralne z natury rzeczy, natomiast politycznie to jest społeczna katastrofa, co jest doświadczeniem historycznym.
 • 2017-07-21 16:05 | Haszszu

  Re:Będziemy się zrzucać na nierentowne elektrownie? 6 faktów o pisowskim rynku mocy

  Budowa elektrowni węglowych obecnie, to mniej więcej tak jakby w kolejnictwie budować parowozy. Inwestowanie w anachroniczne systemy produkcji to cofanie się i droga do katastrofy innowacyjnej.
 • 2017-10-10 21:26 | Haszszu

  Re:Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

  Trybunał Konstytucyjny sądzi prawo a nie sprawę konkretną, a więc odwoływanie się do TK nie ma znaczenia dla wyczerpania drogi krajowej. Wyczerpanie drogi krajowej następuje w procesie odwoławczym przed sądami powszechnymi, stąd Trybunał w Strasburgu mógł i miał obowiązek przyjąć odwołanie rodzin ofiar katastrofy jeżeli wyczerpały drogę odwoławczą przed sądami powszechnymi. Nie zmienia to jednak faktu, ze obecnie rzeczywiście nie mamy sądu konstytucyjnego, dlatego że obecny tzw. Trybunał Konstytucyjny działa bezprawnie.