Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(17)
Komentarze użytkownika: Szary Kot
  • 2015-08-11 15:32 | Szary Kot

Re:Polska jednym z najniebezpieczniejszych krajów dla pieszych

PMac - masz 100% racji. Szanowni adwersarze PMaca, od razu uprzedzająco powiem, że prawo jazdy mam (jeżdżę od kilkunastu lat, a od kilku zawodowo ciężarówkami w Anglii). Mam również dwóch synków w wieku szkolnym, którzy nie jeżdżą do szkoły SUV-em, tylko śmigają na piechotkę. Trochę wolniej, o wiele ostrożniej, z życzliwością dla innych użytkowników drogi - pieszych i kierowców - tak trzeba jeździć! I nie zwalajcie winy tylko na infrastrukturę - w Anglii drogi poza autostradami są tragiczne, wąskie i obstawione zabudową, a ginie mniej ludzi niż w Polsce. Bo jeżdżą z głową! Oczywiście w Polsce infrastruktura drogowa bywa wadliwa, a piesi nie są święci, i niektórzy giną "na własne życzenie", ale zasad jest taka, że więcej wymaga się od kierowcy. Dlaczego? Bo to kierowca ma w garści potencjalnie niebezpieczną maszynę, której trzeba umieć używać i musi spełniać określone warunki (mieć prawo jazdy i być w danym momencie zdatny do jazdy itede). A pieszym może być każdy i nie musi pytać o pozwolenie - a może być to dziecko, roztargniony, zakochany, starszy, głuchy, ograniczony umysłowo i tak dalej. Dodam (ktoś już to napisał) - twoje dziecko, twoja starsza mamusia. Robi różnicę niż po prostu KTOŚ? Codziennie jeżdżę dużą ciężarówką wykonując dostawy w terenie miejskim (okolice Londynu - gęsto, wąsko, wściekły ruch pojazdów i pieszych. Kieruję SWOIM pojazdem, nie cudzymi i nie ludźmi chodzącymi i jeżdżącymi na rowerach. Czyli wymagam więcej od siebie niż od innych. Chciejstwo ("on nie powinien był jechać tak a tak") niewiele zmienia, ty jedź tak jak należy, rób jak należy to, na co ty masz wpływ. Po robocie mogę zobaczyć się z rodziną na kolacji lub z prokuratorem w areszcie. Wybór chyba oczywisty?
  • 2017-07-23 17:08 | Szary Kot

Re:Obywatele już w przeszłości obalali dyktatorów. Z Kaczyńskim też może się udać

Mam taką niewinną obserwację: wszystkie przytoczone kraje sąsiadują z pewnym takim bardzo dużym.
  • 2017-09-25 12:32 | Szary Kot

Re: Snake

Snake, Potrafisz/potrafiles napisac rozsadnie i wiele Twoich wpisow czytalem z przyjemnoscia. Od jakiegos czasu jednak zaciela Ci sie kataryna na pozycjach jakiegos "hipersymetryzmu", a dzisiaj z tym zdrowo przesadziles. Idz moze czasem na spacer, odzyskaj forme. Pozdrawiam.
  • 2017-10-11 22:57 | Szary Kot

Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

Absolutnie nie powinna stawać przed komisją! I ocena jej działalności sprzed trzech, pięciu czy dziesięciu lat nie ma tu nic do rzeczy. Ta komisja nie posłuży wyjaśnieniu czegokolwiek, tylko unurzaniu w g... Przedstawić swoje racje HGW powinna na swoich warunkach.
  • 2017-10-18 11:55 | Szary Kot

Re:Kręte drogi polskich tirowców

Kilka uwag. Do artykułu: zapewne pośród tzw. opiniii społecznej głośne i spektakularne wypadki mogą popsuć opinię o polskich kierowcach, ale firmy transportowe liczą i patrzą trzeźwo, i nadal polscy kierowcy są w Anglii cenieni, zwłaszcza że zapotrzebowanie na kierowców ciężarówek w UK nadal jest ogromne. Wzmacniana jest kontrola, większość firm ma monitoring wizyjny, a praktycznie 100% jakąś formę trackingu GPS (bo firma wie, gdzie jest auto i co robi kierowca) i stylu jazdy (praktycznie standard w nowym ciągniku siodłowym, bo danymi z systemu są też zainteresowani sami producenci auta). Do jakowalskiego: Transportem rurociągowym ani wodnym nie dowieziesz bułek do sklepu. Przy czym nie jest też tak, że owe bułki to marginalna ilość, którą dowieziesz małym vanem. Z mojego doświadczenia: typowy supermarket w Anglii (duży Sainsbury's czy Asda) przyjmuje dobowo 4-5 "głównych" dostaw spożywczych, czyli pełnowymiarowych chłodni (rozładowywane w całości). Do tego raz na dobę przyjeżdża zestaw z mlekiem, 1-2 zestawy z pieczywem, kilka pomniejszych dostaw (rozładowywane częściowo, bo trasa obsługuje kilka sklepów). Jeśli ma stację benzynową, przyjeżdża też cysterna. Mówimy w większości o pełnego rozmiaru zestawach ciągnik siodłowy z naczepą ("Tiry"). Do tego odbiór odpadów. Nie argumentuję, że pięknie jest tak jak jest, i też uważam, że koszty transportu są w pewien sposób za małe, ale dla tego rodzaju dowozów jak na razie nie ma alternatywy. Po prostu takie są ilości towarów rozwożone do końcowych konsumentów. W czasach, kiedy intensywnie dyskutowano przebieg obwodnicy Warszawy, dominowała wizja tabunów białoruskich i ukraińskich tirów rozjeżdżających niepotrzebnie stolicę, a które mogłyby omijać ją jak najdalszym łukiem. Prawda jest taka, że Warszawa ze swoim przemysłem i kilkoma milionami mieszkańców sama jest wielkim odbiorcą i znaczna część ruchu jedzie do miasta i jego obrzeży. Narzekanie na system "just in time" to chyba można zostawić w rękach tych, którzy się tym zajmują. Widocznie działa. Pozdrawiam,
  • 2017-10-18 12:07 | Szary Kot

Re:Kręte drogi polskich tirowców

Aha,dodam jeszcze, że pracuję czasem w systemie "just in time" i naczepy jeżdżą w 100% wypełnione.
  • 2018-01-17 20:42 | Szary Kot

Re:Walewski odpowiada Piekorz w sprawie boreliozy

Nieszka88: ja nie argumentuje tu za zadna ze stron, ale zwracam uwage, ze zasada sluszna w prawie nie jest uzyteczna w nauce. Nauka opiera sie na powtarzalnych, sprawdzalnych wynikach obiektywnych badan.
  • 2018-02-21 11:05 | Szary Kot

Re:Bronię Muzeum Ewolucji. Jego problemem jest brak finansowania

...ale zauwazcie, ze jakowalski wreszcie mowi z sensem. Nie myslalem, ze to kiedykolwiek powiem; na ogol plecie duby smalone na kazdy temat i szkoda na niego czasu. Co do ewolucji i kreacjonizmu - zgoda. Jedna uwaga: Science Museum w Londynie byc moze ma przepastne magazyny, ale tez jest wzorem popularyzacji nauki.
  • 2018-02-21 13:31 | Szary Kot

Doczekamy i tego... ;) A ogolnie, ewolucja jest jedna z najlepiej skonstruowanych, przydatnych i potwierdzonych teorii w nauce i jest fundamentem wspolczesnej biologii, a zatem i medycyny (jesli ktos potrzebuje przykladu stosowanego,zeby bylo przydatnie). Tylko malo kto przedstawia ja ciekawie i calosciowo, w polaczeniu z reszta nauk biologicznych. Obracamy sie w kregu pochodzenia od malpy i argumentow typu "ach jak pieknie i CELOWO to zbudowane". Mi opadaja rece jak mi sie zdarza kolejny raz to samo tlumaczyc, a na koniec slysze, ze taki mam swiatopoglad, to mi latwo uwierzyc w teorie ewolucji. Moze jeszcze mi ktoś za to zaplaci??? Zeby bodaj, cos bym z tego mial. A tu nic. No i w ogole, konsekwentnie i od poczatku jestem drugiego sortu, a Soros jakos mi zlamanego grosza nie dal. Pozdrawiam
  • 2018-02-21 18:13 | Szary Kot

Zgadzam sie ze znakomita wiekszoscia twierdzen z powyzszych wpisow. Pozdrawiam
  • 2018-02-22 23:28 | Szary Kot

Re:Spot Żydów z USA to skuteczna prowokacja

turek74: KTO byl gotowy na kompromis i spelnienie oczekiwan (z tych, od ktorych ksztalt ustawy zalezal, nie mowie o hobbystycznie klepiacych w klawiatury blogowiczach)??? Nawiaz kontakt z rzeczywistoscia.
  • 2018-02-25 02:14 | Szary Kot

Zgadzam sie, ze wpisy powinny byc na temat, ale nie takie rzeczy leca na Enpassancie i u red. Szostkiewicza. Wypowiadalem sie o tylko o teorii ewolucji; rowniez co do klerykalizacji sie ogolnie zgadzam z jakowalskim.
  • 2018-02-26 18:15 | Szary Kot

Bajki o Zagładzie

W obliczu dokonan naszych aktualnych rzadzacych opadaja rece, nogi i rozne inne czlonki, ktore jeszcze moga opasc. Pozostaja pytania: dlaczego? po co? komu to sluzy? czy to jednak tylko z czystej glupoty? I zadne winy Platformy (a byly liczne) nie usprawiedliwiaja tego ogromu podlosci, bezwstydu i niekompetencji. Dobrze, ze jeszcze komus sie chce wytaczac jakies argumenty, choc wydaje sie, ze rownie dobrze mozna np. nawyć do sedesu.
  • 2018-02-26 18:15 | Szary Kot

Podlosc

W obliczu dokonan naszych aktualnych rzadzacych opadaja rece, nogi i rozne inne czlonki, ktore jeszcze moga opasc. Pozostaja pytania: dlaczego? po co? komu to sluzy? czy to jednak tylko z czystej glupoty? I zadne winy Platformy (a byly liczne) nie usprawiedliwiaja tego ogromu podlosci, bezwstydu i niekompetencji. Dobrze, ze jeszcze komus sie chce wytaczac jakies argumenty, choc wydaje sie, ze rownie dobrze mozna np. nawyć do sedesu.
  • 2018-03-29 08:13 | Szary Kot

W ciemnym zaułku historii

Aktualny komentarz do aktualnych dziejow naszego kraju napisal Kisiel. Prawie 50 lat temu. O tym doktorze tez napisal.
  • 2018-03-29 08:13 | Szary Kot

Kisiel

Aktualny komentarz do aktualnych dziejow naszego kraju napisal Kisiel. Prawie 50 lat temu. O tym doktorze tez napisal.
  • 2018-09-08 11:51 | Szary Kot

Re:Kolejny odcinek sporu o puszczę. Położą asfalt?

Lasy na zachodzie Europy zginęły wskutek pozostawienia ich samym sobie???