Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(70)
Komentarze użytkownika: geozak
 • 2015-03-20 03:48 | geozak

  Priblem lewicy czy problem polskiego systemu partyjnego ?

  Prawie z calym tekstem Jacka Żakowskiego się zgadzam. Autor przewidujac nieuchronne zlanie się SLD z PO powinien pojsc za ciosem I zaproponowac przyzwolenie w strukturze partii politycznych tzw frakcji z artykułowanym programem I nawet z tożsamoscią.Dotyczy to również prawicy PiS gdzie powinny również istniec frakcje rtypu narodowcy czy inne np PSL . Dla unikniecia konfliktow frakcyjnych I ponownego odłaczania sie frakcji należy zreformowac demokrację partyjna na wzór Europy zachodniej -partie masowe gdzie wstapienie do partii to zaledwie wypełnienie deklaracji ,Ja polecałbym wzor demokracji partyjnej USA gdzie kandydata do wyborow powszechnych wybiera się w prawyborach z udziałem głosujacych na partię a nie tylko dzialaczy czy placacych skladki.Wyborcy własnie głosuja w danym okregu na kandydatów z określonych frakcji .System partii masowych z otwartym przyjmowaniem członków czy system prawyborów na wzór USA zapewnia konkurencje w wyłanianiu kandydatów I zaangażowanie obywateli w proces polityczny I wyborczy.Kandydaci partyjni musza wyczuc wyborcow na swoim terenie I wyartykułowac ich poglądy I żadania. Tym sposobem wyborcy w danym okregu mają kandydata który staje sie przekażnikiem ich pogladów czy żadań. Ten system partyjny Europy zachodniej czy USA właśnie zapewnia realizowanie tych nietypowych praktycznych związanych z wyborcami postulatów o których Autor tak elokwentnie opisał.Zachowanie systemu demokracji partyjnej gdzie o wyborze kandydata do wyborów powszechnych decyduje długopis Prezesa czy Przewodniczacego parti nie rozwiaże polskich problemów I nie umożliwi z zejsciem demokracji do obywateli.Prezesi czy Przewodniczący partii ich statuty partyjne w III RP nie pozwalajace na powstanie partii masowych na wzor Europy zachodniej czy prawybory typu USA To jest wstydliwy temat nie poruszany praktycznie przez wpływowych dziennikarzy czy politologów.System partyjny III RP jest bardziej bliski systemowi Rosji Putina niz demokracji zachodniej.Polakom wmowiono ,że żyja w demokracji co zupelnie nie ma zwiazku z demokracjami zachodnimi I co było na sztandarach Solidarnosci.Wlasnie Solidarnośc jako organizacja masowa przypominala bardziej styl demokracji zachodniej I oczywiście musiała byc Zniszczona gdyż trudna byla do sterowania za kulis. PO powoli zaczyna przypominać BBWR z II RP gdzie o wszelkich stanowiskach sejmowych czy rządowych decydowano zakulisowo przy udziale II Odziału Sztabu Generalnego WP czyli służb.W obecnej III RP przyjeto podobny system rzadzenia a system partyjny czy wyborczy to FIKCJA nie powiazana z wyborca czy obywatelami.System ten jest łatwy w kontrolowaniu jednak spoleczne koszty są niesłychanie ujemne I skończy sie katastrofą. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2015-04-29 02:57 | geozak

  Re:Ostatnie przemówienie ministra Władysława Bartoszewskiego

  Przeczytałem to ostatnie przemówienie z niesmakiem.Wiele zla uczynił dla Polakow prof.Bartoszewski wykazujac nadmierna słuzalczośc w stosunku do Niemcow. Uznanie przez prof .Bartodszewskiego cierpień Niemców wygnanych z Prus spowodowanych przez Polakow ( te zasługi najbardziej podkresla strona niemiecka ) I za to zapłaca Polacy I Polska.Ostatnie incydenty w radiu Olsztyn z udziałem wypędzonych to poczatek rozwojowej sprawy. . KJerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2015-08-20 22:37 | geozak

  Re:Prezydent złoży wniosek o rozpisanie nowego referendum na dzień wyborów

  Prezydent Andrzej Duda w trudnej sytuacji zachował się wlaściwie.Sytuację tą spowodował jego poprzedsnik zgłaszajac niekonstytucyjne referendum (pytania nie sa wagi państwowej ) I Senat głosami PO również to poparł. Pytania które bedą 25 pażdziernika też nie maja wagi referendum.Jednak rozważajac szkody I korzysci wychodzi to pozytywnie.Można będzie pytać obywateli przy okazji wyborow o ważne sprawy.Zapewne rowniez jeśli sie odbedzie referendum 25 wrzesnia (wymagana zgoda Senatu PO ) TO BEDZIE NIEWAŻNE Z POWODU FREKWENCJI.JEDNAK OBYWATELE DADZA WAZNE WSKAZOWKI POLITYKOM ODNOSNIE ZMIANY LEGISLACJI.
 • 2015-08-21 21:09 | geozak

  Re:Referendum w dniu wyborów to decyzja czysto partyjna i populistyczna

  Panika odebrała rozum Panu Redaktorowi I co zdanie w tekscie to głupsze.Głupotę zaserwował w pośpiechu były Prezydent Bronisław Komorowski.Dlaczego wtedy nie bylo śmiałych Rejtanow w postaci Prof.Zolla I miauczących pismakow jak Red.Szostkiewicz. I nie padli na podłogę Senatu w celu ratowania Konstytucji.Pytam sie dzie byli wtedy jeśli Strażnik Konstytucji Prezydent w sposob ewidentny zaserwował pytanie niekonstytucyjnie.Wczoraj Red.Morozowski z TVN wykazujac przytomnośc umysłu uczepił sie linii ,że nowy Prezydent nie pojdzie śladem poprzednika I dalej nie bedzie psól konstytucji wstawiając do referendum pytania ktore nie sa wagi państwowej.Nowy Prezydent wstawil te pytania.Dzisiaj linia propagandowa Morozowskiego zalamala sie całkowicie gdyż wasza Faworyta Pani Premier Ewa Kopacz proponuje dopisac caląliste życzeń referendalnych.Zdesperowany głupotą obozu rządzącego Red Morozowski zbeształ dzisiaj Miska Populistę Kamińskiego. Panie Szostkiewicz panska głupota I obozu ktory popieracie goni głupotę I napedza kolejne. Prezydent Andrzej Duda jest prawdziwym skaraniem na Was jego imie populistyczne to dotrzymywac obietnic I sluchać uwarznie obywateli. Kompromitujecie sie.Mieszkajac w USA w trakcie wyborów są często dodawane do listy wyborczej zapytania obywatelskie I trzeba odpowiedzieć tak lub nie.Jest to pomocne legislatorom to tani I dobry pomysł w konsultacjach społecznych Na szczeblu powiatu I stanu sa pytania.Stan czasem pyta czy popiera obywatel zmiane jakiegos punktu w konstytucji.Pytam sie czy to jest populism,psucie demokracji czy oddanie głosu obywatelowi.To co wypisuje w sąsiedniej rubryce niejaki Hartman to prosi naprawdę o wystepy w kabarecie a nie w powaznym piśmie Polityka.
 • 2015-12-18 03:08 | geozak

  Re:PiS chce pełnej inwigilacji internetu?

  Opamiętajcie się Redaktorzy gdyż dowalanie PiS weszło w etap skrajnej głupoty.Po ataku na World Center NY ,Kongres wprowadził Patriot Act ograniczajacy znacznie swobody obywatelskie w tym podsłuchiwanie oraz kontrola internetu. Tydzień temu wybuchła awantura ,że na Fejsie terrorystka odpowiedzialna za xzabicie 17 osob w Californii zamieszczała wypowiedzi ktore powinny być przechwycone przez słuzby.Było już nawet przesłuchanie w Kongresie. Ileż cynizmu Petru oraz srodowiska liberalnego w tym Polityki ,GW aby straszyć obywateli służbami państwowymi które maja odpowiadac za bezpieczeństwo.Jest oczywiste ,ze sluzby przypuszczalnie czynia to w Polsce przy nieuregulowanym zakresie.Wypada te sprawy prawnie uregulować w calym kompleksowym ujęciu antyterrorystycznym. Panie Redaktorze troche zimnej wody na rozpaloną lewacka glowę. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2015-12-31 13:53 | geozak

  Re:Jak nakarmić partyjny aparat, czyli urzędnicy do wymiany

  W USA jest podobnie jak chce zrobić PiS.Wygrywają Demokraci to urzednicy do kierownikow sziałow zbierają swoje manele w pudła tekturowe i szybko daja dyla.Nie trzeba zadnych ustaw.Urzedy pracuja jak zwykle gdyz szeregowi urzędnicy maja wypracowane standardy i procedury od lat.Na zmiane tych procedur nie pozwala program w komputerze - ktory jak kazdy wie ,ŻE KOMPUTER JEST jest niepartyjny. W IIIRP potworzono sobie Wytrychy konstytucyjne jak słuzba cywilna czy KTIRT i broniący TK w celu pilnowania folwarku przez ekonomów dla swoich towarzyszy.Powstaja klany miejscowe a przetargi na stanowiska to fikcja. Obywatel który ma jedyne prawo zmiany tego kartką wyborcza jest pozbawiony tej zmiany gdyż głosujac i tak by sie nic nie zmieniło..Teraz wroci normalnosc.Obywatel zadecydowal o zmianie i może w końcu zobaczyć zmiane urzednikow.Za cztery lata bedzie ewentualnie mogł to skorygowac - tak działa demokracja.. Tak szanowni państwo wyglada demokracja ktorą chce wprowadzic PiS A ODRYWANI OD STANOWISK TRZYMAJA SIE BIUREK I FORSY I MOCNO PROTESTUJĄ.MAJAC W NOSIE WYBORCOW I DEMOKRACJĘ. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois.
 • 2016-01-09 16:36 | geozak

  Re:Volkswagen za Oceanem musi się liczyć z gigantycznymi karami. A w Europie wielka krzywda go nie spotka

  Widać ,że Redaktorzy Polityki i Pan ma znikoma wiedze o woności obywatelskich i systemie prawnym w USA. Państwo USA stworzyli obywatele aby chroniło im Wolnosć,Bezpieczenstwo i Majątek. TWORZAC KONSTYTUCJĘ DLA TAK STWORZONEGO PAŃSTWA UJELI W NIEJ ,ŻE OBYWATELE WYBIERAJA BEZPOŚREDNIO KAŻDY RODZAJ WLADZY ŁACZNIE Z SADOWNICZĄ ABY WŁADZA JAK NAJLEPIEJ WYPEŁNIALA SWOJA ROLE W PAŃSTWIE. Dlatego po napisaniu i zatwierdzono Konstytucji po dwu latach stwierdzono ,ze brakuje w nim zabezpieczenia wolności obywatelskich .Dodamo tzw 10 poprawek do Konstytucji USA w 1792 r ekskluzywnie dotyczacych praw obywatelskich.Te poprawki nazywają sie Bill of Rigts .Własnie 7 poprawka Bill of Rights załatwia sprawe Volsswagena .Mowi ona w orginale ,ze jesli obywatel poniesie od kogokolwiek ( nie wyłaczając państwa ) strate finansow,,,,,,,a 9 ochrona majątku ) wieksza jak $ 25 ( obecnie to jest $75 tys.) to ma prawo skarżyć ja do sadu i proces może zarzadac z udziałem jury z udziałem obywateli. .W przypadku Volkswagena kancelarie adwokackie czy prokuratorzy stanowi ( wybierani przez obywateli co cztery lata ) wystepuja z pozwem zbiorowym w imieniu konsumentow.Firma musi udostępnić komu sprzedała i Kowalski nie musi sie martwić i składac pozew.Któregoś dnia przyjdzie na jego adres czek.Sprawa jakosci spalin ma znaczenie ale w przypadku tegooszustwa nie decydujace. Ja tak dostałem czek na $100 za sprzedanie mi wadliwego rzutnika obrazow i nawet nie wiedziałem ,że ma taka wadę Niewłasciwa lampa mogla spowodowac pożar.. Dalej nie bede wyjaśniał tej sprawy .ale w UE a tymbardziej w Polsce obywatele moga marzyc tylko o takich prawach obywatelskich i konsumenckich jakie nam w USA zapewnia Bill of Rights z 1792 r.Dlatego okrzyki i protesty lewakow z UE ,że TTIP OBNIŻY STANDARDY W ue to typowe nieuctwo. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-01-16 21:47 | geozak

  Re:Agencja Standard & Poor’s obniżyła Polsce rating. To ostrzeżenie i dowód utraty zaufania

  32 lata temu po przybyciu do USA inwestujac na giełdzie brałem pod uwage ratingi tego typu agencji oraz innych autorytetów ekonomicznych z dziennikarskim zaciecie,.Wkrótce zorietowalem sie ,że każda ocena to czyjś interes czyli polityka.Podobnie należy traktować wygłup S@P reprezentowanych w Europie przez dzienikarzyn ekonomicznych wykonujących pracę na zlecenie .Za oszustwa z ratingami rzad USA skazał S@P $1.4 MLD. Tak wiec przydała mi sie umiejetnosc z PRL czytania miedzy wierszami wiodacych przekażnikow jak Polityka czy Trybuna Ludu.Jest to metoda dalej przydatna. Mimochodem dodam ,ze ta metoda dalej stosuje czytajac teksty obrcnej Polityki metoda tzw.miedzy wierszami. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-01-22 22:58 | geozak

  Re:PiS proponuje „kompromis” ws. Trybunału. A to tak naprawdę młot na opozycję

  Widać ,że PiS bierze przykład z demokracji amerykańskiej. W USA SN w swoim składzie posiada 4 sedziów republikanów i 4 sedziów demokratów oraz 1 sedziego niezależnego. Dwa lata temu Prezydent Obama demokrata mianował sedziego SN demokrate kobiete latynoskiego pochodzenia. Dodam ,że tu sędzia stajac do wyborow lub mianowania musi zawsze podać na jaką partie głosuje aby wyborcy mieli jasny obraz kogo wybierają i jaki system wartosci posiada sedzia. W myśl zasad prezentowanych przez Autora niezawiśli i niezależni sedziowie w Polsce musieliby pochodzic z Marsa.Oni mieszkaja w Polsce sa obywatelami z pierwszej linii i głosuję na określona partię.Dlatego należałoby dla wzmocnienia niezawisłosci sedziego w wymiarze Autora czy autorytetu prawniczego prof.Zolla wprowadzic zasadę ,ze sedzia po odejsciu od urny wyborczej zostaje uderzony łomem i doznaje amnezji i zapomina na kogo głosował. Drugą głupote której nie ma w USA jest służba cywilna jaka jest stosowana w Polsce.Wyobrażmy sobie ,że Prez Obama wygrał wybory a Prez Bush mu zostawia urzednikow w formie służby cywilnej.Wyobrażam sobie jakby wygladało wprowadzenie Obamacare.Tu po zmianie partii rzadzącej na drugi dzień urzednicy do kierownika działu pakują klamoty w kartony i ich niema.Nie dostają zadnych odszkodowań.Przecież zostawienie najlepiej wykształconych urzedników nawet z doświadczeniem sabotujacym wykonywanie programy przyzwyczajonych przez ostatnie 8 lat pracy do poprzedniej koalicji to kuriozalny pomysł zaprzeczajacy wszelkim zasadom zarzadzania. PO już złożyło skargę do TK w sprawie zmian Służby cywilnej.Tym samym być może jest słuszne twierdzenie ,że atak na TK to obrona Dobrej zmiany czyli realizacji programy wyborczego. Wygląda to wyrażnie ,że postkomunisci majstrując konstytucje III RP własnie wstawili sobie bezpieczniki w formie TK,,,wszelkiego rodzaju rzeczników,KKRIT,służby cywilnej itp instytucji.Obywatelom wmawia sie ,że one bronią ich interesy a wygląda to wyrażnie ,że utrwalają system oloigarhiczny ktory zawsze wiąże sie z korupcją. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-01-26 05:59 | geozak

  Re:Viktora Orbána nowe pomysły na internet i media. Inspiracja dla PiS?

  Widać ,że inspiracją dla Orbana sa USA.Tutaj pozamaxhach terorystycznychwprowadzono tzw Patriot Act przy który ostatnia pisowska regulacja to fraszka a już spowodowała protest KOD.Dodatkowo wprowadzono nowe ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego o takich możliwosciach a nawet wiekszych jak chce zrobic Orban.Przetestowano te rozwiazania juz przy pierwszej wielkiej katastrofie Katrina - przesiedlajac obywateli I wprowadzajac stan wyjatkowy.Tutaj rzad moze w kazdej chwili przejąc nadawanie stacji TV I radiowych co czesto jest sprawdzane za pomoca charaktyrystycznych sygnałow. Sytuacje wyjatkowe ćwiczono już dawno podczas IIWW przesiedlając miliony etnicznych japończyków I niemców za administracji Delano Rosevelta. . Nie roxumiem dlaczego w Polsce jest tak zakorzeniona tradycja nieufania władzy państwowej a teraz w przypadku przejecia władzy przez PiS to już prawdziwa psychoza chocby prezentowana w tym tekscie Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-01-29 21:10 | geozak

  Re:Minister sprawiedliwości powraca: sponiewierany, ale zdeterminowany

  Dziękuję Pani Redaktor za dokładne omówienie przyjętej ustawy o prokuraturze. Po przeczytaniu wyglada mi ,że PiS w kolejnych reformavh i zmianach w znacznym stpniu odnośnie TK,Służby cywilnej oraz wspomnianej prokuraturze reformie sadów wzoruje sie na rozwiazaniach jakie obowiazują w USA. Prokuratorzy federalni sa mianowani i odwoływani przez Prezydenta.Prokuratorami federalnymi zarządza Prokurator federalny pozycja polityczna jako członek gabinetu administracji mianowany przez Prezydenta. Zuwagi na specyfike federacji i konstytucję prokuratorów powiatowych i stanowych wybieraja bezpośrednio wyborcy co cztery lata . Co ciekawe propozycja likwidacji prezesow sądow jest zgodna z tym co mamy w USA.Tu sedziowie nie maja szefa prezesa zas pracę im organizuje biuro Urzędnika sadowego którego szefa biura wybieraja wyborcy co cztery lata. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-02-13 20:27 | geozak

  Re:W USA ropa jest tańsza niż woda mineralna

  Na rogu ulic Baldwin i Dundee w mojej wiosce Palatne stacja benzynowa Mobil i benzyna 87 cena $ 1.65 za galon .Mieszkam w powiecie Cook gdzie podatek Sales Tax na benzynde jest wysoki.Tak wiec ceny jakie podano w tekscie sa movno nieaktualne. Czy to spowoduje jakieś zamieszanie to na dwoje babcia wróżyła.Przemysł wydobywczy ropy w USA jest w stanie dłuższego okresu znieśc niskie ceny ropy gdyż złoza w Teksasie są odnawialne i już dawno wróciły sie koszty kapitałowe inwestycji wydobywczych.USA posiadają możliwosci eksploatacji rozpoznanych zasobów ropy gazu na szelfie atlantyku ,zatoki meksykańskiej oraz wielu ziem należacych do rządu federalnego.Same zasoby stwardniałej ropy która można wydobywać metoda odkrywkową przekraczają wielokrotnie Bliski Wschód. Beneficentem beda firmy amerykańskie samochodowe produkujace duże wygodne samochody osobowe i użytkowe. Niskie ceny benzyny to ruch w całej gospodarce.Tu o sektor bankowy nie należy sie przejmować on sobie poradzi Gorzej może byc z sektorem bankow europejskich którzy pożyczali pieniadze do wielu producentów ropy .
 • 2016-02-16 23:10 | geozak

  Re:Wicepremier Morawiecki idzie w ślady Balcerowicza i Hausnera. Zapowiada wielkie zmiany

  Oglądałem prezentację i musze przyznać ,ze Pan Mateusz Morawiecki zaimponował mi prezentacja Architektury systemowej rozwoju.To nie bylo łatwe zadanie - znam sie na tym .Bardzo ciekawe wrecz pasjonujace dla fachowca z wyobrażnio ,wiedzą i spojnymi komkretami Tak fachowej prezentacji jeszcze w Polsce nie widziałem . Jest nadzieja ,że wsparcie jednolitego obozy politycznego i parasola ochronnego Prezesa ,oraz pracowitej Drużynowej Pani Premier pozwoli na rozpoczecie realizacji programu.To szansa dla Polski i Polaków. Jerzy Zakrzewski Palatibe,Illinois
 • 2016-02-16 23:24 | geozak

  Re:Polskie tiry nie wjadą już do Rosji, a rosyjskie do Ukrainy. Kto na tym straci?

  Pełno rosyjskich opłacanych troli. Panie Redaktorze pierwsza wojna jaka Rosja wydala bezsensowną wojne polskim producentom to przemyśl mleka i wyrobow nabialowych.Sprzedawalismy tam produkty produkowane wg technologi czasow RWPG. Były pronlemy i ja sie cieszyłem.Efekt to firmy mleczarskie duże i male zakupily maszyny i licencje na Zachodzie i zalały Europę naszymi produktami.Tak wiec stare polskie przysłowie mowi - Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przypuszczalnie Holande,lub Merkel zadzwoni do Putina i powie mu kto ci przewiezie wyroby od nas jakie kupujecie.Polacy nikogo nie przepuszcza a tym bardziej Ukraińcy.i tak zakończy sie sprawa. Wroble wszędzie ćwierkają ,ze Rosja ciągnie tylko siła rozpedu ...żałosna blazenada uderzajaca w Rosjan.
 • 2016-02-16 23:33 | geozak

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Mieszkam w USA - Senator jest takim specjalista od demokracji w Polsce jak Redaktor i Ja od rakiet.Stary jest i niewiele chwyta z otaczającej rzeczywistościjuz jego sekretarz dał mu jakieś papier to podpisał. = ot cała tajemnica listu Senatora. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-02-19 05:02 | geozak

  Re:Musimy ochronić prawdę o roli Lecha Wałęsy w historii Polski

  .Następnie sie urwał co poświadcza w papierach Służba ,,,, ? Tu mam wątpliwosci co Pan miał na myśli. Jakie wyznanie wiary a jaki mały respekt Pana Redaktora do Służb w PRL. Taki fachowiec jak Pan dobrze wiedzieć(przypuszczam ,że Pan zapomniał zdarza sie ) ,że w PRL jak jedna Służba zdjeła z ewidencji to było jeszcze kilka które mogły przyjąc. Oczywiście to nie dotyczy Pana Wałesy ,Broń Boze jakbym mógł sie osmielic rzucać hakikolwiek cien podejrzen na naszego Bohatera. Prostuje tak Pana Redaktora gwoli prawdy historycznej -dlaczego w tak poważnej gazecie moze w tekscie istnieć takie przeoczenie.
 • 2016-02-19 05:16 | geozak

  Re:Wszystkim sensatom przypominamy: zasług Lechowi Wałęsie nikt nie odbierze

  Niesłusznie Pan krytykuję IPN - cos długo ,długo sie zabierali jak ocene wielu.W koncu jak Wdowa przyszła z papierami i pokazywali drzwi -precz a ona musiała dowody przynosic z jakies teczki z pawlacza. Nie powie Pan ,ze tak postępuje poważny urzad w dodatku przywolany ustawą Sejmu. Jedno rzecz musze sprostowac u Pana w tym tekscie co zrobiłem w innym.Panowie macie mały respekt do Słuzb PRL i jakby udajecie nie wiedzac jak one działały.Za mały respekt do organizacji Służb PRL. PRZECIEŻ PANIE REDAKTORZE JAK JEDNA SŁUZBA ZDJEŁA Z EWIDENCJI TO DRUGA SMOGŁA PRZEJAC I UJĄĆ. W EWIDENCJI. Oczywiscie nie dotyczy to Pana Wałesy - jakbym śmiał formułowac oskarżenia.
 • 2016-03-30 05:18 | geozak

  Re:PiS wytnie więcej z Puszczy Białowieskiej. Europa na pewno się tym zainteresuje

  Nawiedzonych nie brakuje i przydalby sie jakis kornik ich zjadajacy. Jeden z nich poucza abysmy uczyli sie od Niemcow jak im kornik zjadł tysiace hektarów lasu Bawarskiego ,oni zostawili to i teraz odrasta. Łskawca jest naprawde rozrzutny aby cos co ma wartośc zostawiac dla kornika.Moze również swoja forse w kieszeni poddać eksperymentowi z kornikie, Durnoty nie znacie lasu jak o niego należy dbać.Byc może ,że leśnicy zdecyduja sie posadzić mieszankę roznych drzew .
 • 2016-04-01 04:10 | geozak

  Re:Kaczyński podejmując rozmowy na niby z opozycją, zyskał na czasie

  Dla Polski uchyliły się drzwi dla realizowania interesów Polaków. Trzeba modlić się aby Putin był zdrowy .Jeśli byłby tam przewrót pałacowy i wymieniono go na Cara ktory by uznał sie za wasala USA to jest pewne jak w banku ,ze Wasal moskiewski z nadania USA objąl by w piecze częśc Polski od wschodu do Wisły a Wasal niemiecki od Wisły w kierunu zachodnim.Wszystko aby mógł w Polsce funkcjonowac ulubiony TK przez Pana Redaktora. Dlatego Kaczor zapewno powiedział Panowie opamietajcie sie gdyż uchylone drzwi moga się zamknąc a co niektorym zakleszczyć pewne czesci ciałóa.
 • 2016-04-16 01:51 | geozak

  Re:Zagłosowała za Morawickiego. Kim jest Małgorzata Zwiercan?

  Popełniła wykroczenie ale jej czyn zapisze się dobrze w historii dla Polaków i dla Polski. Wyrazy szacunku i podziwu dla Pani Poseł Małgorzaty Zwiercan. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-04-19 05:30 | geozak

  Re:Jarosław Kaczyński pokazuje żółtą kartkę Beacie Szydło

  Mnie sie wywiad podoba - tak trzymać.Ten wywiad doskonale współgra z wywiadam Maxa Kolanko w ostatnim DoRzeczy - naprawdę obydwa warto przeczytac.
 • 2016-04-30 17:10 | geozak

  Re:Kompromis PiS w sprawie Trybunału oznacza... pójście w zaparte

  MĄDRY KOMPROMIS! Balon opozycji i KOD-u nakłuty szpileczką bedzie coraz slabszy az sflaczeje. PiS ZROBIL - SPRAWDZAM I JESZCZE MOŻE TEN MANEWR POWRÓRZYĆ - balon stanie sie tzw.kapciem.
 • 2016-05-08 01:34 | geozak

  Re:Andrzej Duda zdeprecjonował najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczpospolitej

  Każdy z odznaczonych swoim życiem i wkladem do kultury i dorobku społecznego wlożył wielkie zasłuhi.Naprawdę Autor szuka cos i wypisuje swoje pomysły ktore uwarzam za niegodne gdyż stara sie wbic szpilke przy okazji odznaczonych Prezydentowi III RP. Moim zdaniem tegoroczne odznaczenia sa czyms godnym i wyjatkowym - Jestesmi Polakami składajacymi sie z roznych narodowosci w tym żydowskiej i mielismy możliwosc docenienia dwojga wybitnych przedstawicieli Pani Kisztein i Pana Bronislawa Wildsteina .
 • 2016-05-11 23:12 | geozak

  Re:Po wypełnieniu przez PiS obietnic dotyczących chleba, pora dać ciemnemu ludowi igrzyska. Najlepiej w Sejmie

  Jednym słowem rozwiniecie rozmówek POlitykierów z afery podsłuchowej.Przecież oni mówili otwartym tekstem. PO nie rzadziło Polską dla dobra obywateli a raczej sprawowali rzady aby beztrosko i bez żenady łupić publiczne pieniadze. Dane o zadłużeniu 0 100 % dodatkowo Polski jest trudne do zrozumienia i wytłumaczenia. Jeśli dodamy 340 mld zł wydanych środków UE to tak koszmarnie nieodpowiedzialnego rzadu Polska jeszcze nie miała. Udalem sie śladem Premiera Mateusza Morawieckiego aby sprawdzic tytuły rozwojowe (tematy ) gdyz myslałem ,ze przesadza.Pierwsze 50 pozycji tego programu to wiekszosc lipnych tytułow.Znalazłem w tym zestawie scieżke konną dla koni za 27 mln zł.
 • 2016-05-24 15:08 | geozak

  Re:Kim jest Maciej Małecki, wysłannik PiS na spotkanie z opozycją?

  Takich Polaków i ich reprezentantów w Sejmie potrzeba wiecej.
 • 2016-07-06 14:22 | geozak

  PiS „naprawia” Trybunał Konstytucyjny. Co zawiera najnowszy projekt? 10 punktów

  Jeśli teraz korporacja sedziowska uzna ustawe niezgodna z konstytucją to sama sie skompromituję ostatecznie.
 • 2016-07-06 14:22 | geozak

  Nowa ustawa o TK

  Jeśli teraz korporacja sedziowska uzna ustawe niezgodna z konstytucją to sama sie skompromituję ostatecznie.
 • 2016-07-29 16:24 | geozak

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Ja słuchałem też kazania na Jasnej Gorze i tam nie było o politykach -tylko o ludziachktórzy czasem sa politykami.Mówił do wszystkich do mnie autora - każdy nich robi rachunek sumienia jak dalego zaszedł do nauczań Chrystusa przekazywanych przez obecnego Papieża.. Politycy siedzieli w pierwszych rzędach gdyz reprezentuja kraj to sie im słusznie należy .To tej formacji ideowej zawdzieczamy ,że z sensem -_FILTRUJE - NOWINKI ,jakie pan i inni nowoczesni wciskaja Polakom.Trzeba docenic naszych Biskupow i ta Formacje ideowa ,ze bronia Kodu kultury opartego ,że Polak to katolik lub Polak chociaż niewierzacy docenia role KK w Polsce.Te nowinki na Zachodzie dawno już zlikwidowały kosciól i wiarę i trzeba sie zastanowić nad tym kto je wciska Polakom . i mamy wymowny obraz co tam sie teraz dzieje. Papież może być pełen podziwu dla Polaków ile ich przyszło na Jasna Góre słuchac jego słowa Bozego.Ci Polacy też byli mu wdzieczni ,mowil do nich prostym jezykiem tak jak ich proboszcz czy biskup .Widziałem pogodną twarz Ojca sw .a czasem zdumienie i podziw dla ludu Bozego ksieży,biskupów ,braci zakonnych ,że ich praca przynosi takie owoce w Polsce. Ci Polacy czesto bezimienni przyjeli pól miliona mlodzieży ,goszcza karmiac ,zawoża pilnuja.Czynia to slużby państwowe pod kierunkiem ogrzewajacych sie w blasku politykow (slowa Autora ) i tysiace zwykłych bezimiennych wolantariuszy. To właśnie swiadczy o narodzie jego kulturze i poziomie jaki reprezentuje.Ten Naród biczujecie ,chcielibyscie ulepić go według waszych pomysłow.Krytykujecie go za flagi ,symbole pamiatki.To wszystko zostało obnażone .Młodziez przyjechała z flagami,w barwqach narodowych ,każdy szczyci sie z jakiegoś kraju - jednym słowem inna odmiana Narodowcow. Własnie ja odwrotnie jak Autor na Błoniach widziałem Papieża zatroskanego i zasmuconego.Zapewne martwił sie ,ze wroca do krajów gdzie nie ma tak przyjaznej atmosfery polityków do KK jak w Polsce.Martwił sie jak długo ich młody entuzjazm przetrwa w krajach do których wrócą. Ogladam to za Oceanu .Wrociłem z Polski a byłem we wsi parafialnej gdzie ksiadz proboszcz wyselekcjonował 40 uczestników SDM i pojechali do Krakowa.Ci proboszczowie trzeba ich docenić dostaja nowy bodziec do pracy ewangelicznej. Jedno mnie zastanawia jeśli piszac takie teksty przynakjmniej byscie uszanowali te chwile kiedy są ŚDM .Wiem ,że mało czynnych katolikow was czyta ale też sa Polacy slabej odwagi aby zrobic ten krok aby zbliżyć sie so wiary wyznawców Chrystusa.Nie utrudniajcie im tego.Przecież jeśli komuś sie nie podobają zwyczaje panujace w KK w Polsce może się skrzyknąć i zalożyc własny kosciol chrzescijański z wszystkimi nowinkami i postepowym regulaminem .Tak czynia na postepowyn Zachodzie w USA ( w Europie prawie wcale ) i też beda szukac własnej drogi do Boga i Crystusa .Prawo tego nie zabrania w Polsce i nikt nie bedzie prześladowal tych kosciołow.
 • 2016-08-12 20:22 | geozak

  Będą wielkie podwyżki dla urzędników Kancelarii Premiera. Oto jak tłumaczy się Beata Kempa

  Płacić i wymagać.Sekretarka u Wojta zarabia dwa razy tyle co sekretarka u Premier.Wstyd kto te płace ustalał .U Sowy pałaszowali dobrze a o pracownikach nie pamietali.
 • 2016-08-12 20:22 | geozak

  wzrost wynagrodzeń

  Płacić i wymagać.Sekretarka u Wojta zarabia dwa razy tyle co sekretarka u Premier.Wstyd kto te płace ustalał .U Sowy pałaszowali dobrze a o pracownikach nie pamietali.
 • 2016-08-13 03:41 | geozak

  Re:Generałowie Macierewicza. Na razie bez zaskoczeń, ale fala nominacji przed nami

  Wygląda na to ,że mamy dorego ministra któremu podlega resort obrony.Wojsko jakby nabrało nowego ducha i wigoru.
 • 2016-08-13 04:40 | geozak

  Re:Paraliż Trybunału ma doprowadzić do zawieszenia konstytucji. Hulaj dusza, piekła nie ma

  Suweren się wypowiedział i wybrał nowego Prezydenta.Nowo wybrany Prezydent zwrócił sie do ustępujacego aby nie podejmowal znaczacych kroków w zmianach systemowych czyli nie podpisał nowej ustawy o TK i pozostawil to decyzję jemu .Ustępujacy Prezydent Bronisław Komorowski nie zignorował prosbe ( pozostało mu dwa tygodnie urzedowania ) i podpisał ustawe która była niezgodna z konstytucją tym samym zlekceważył wole milionow Polaków głosujacych na nowego Prezydenta. 25 pażdziernika 2015 r Suweren sie wypowiedział i zapewnił samodzielne rzady PiS odsuwajac od władzy koalicję PO- PSL .Mimo braku mandatu demokratycznego z woli wyborców odchodzaca koalicja już po 25 pażdziernika wykorzystała podpisana niekonstytucyjna ustawe i wybrała 5 sedziow TK - nawet obdarowujac SLD. To wszystko spowodowalo reakcje przedstawiciela Suwerena czyli PiS a skutki widzimy na ostatnim posiedzeniu TK .To jest kompletne niepowazne i można z całym przekonaniem powiedzieć ,że to nie PiS zaoral TK - zrobili to były Prezydent Komorowski,prof.Rzepliński i pomagierzy łacznie z prof.Zollem czy nawet Stepniem. Chyba bunt sedziow uratowal TK przed przykryciem bruzde kiedy odmówili na ostatniej rozprawieprof.Rzeplińskiemu uznania art .16 o wyborze Prezesa TK za niekonstytucyjny.Gdyby to zrobili uznali by tym samym ,że TK przez ostatnie lata dzialal niezgodnie z konstytucja majac żle wybieranych Prezesow TK łącznie z urzedujacym prof.Rzeplińskim.. Przesledżmy ostatni konflikt Kongresu USA z Prezydentem Brackiem Obamą odnośnie wyboru i mianowania sędziedziego SN za zmarlego sędziego Scalii.Po śmierci sedziego powstal vacat i Prezydent mianował kandydata na jego miejsce zgodnie z Konstytucją.Konstytucja USA przewiduję ,ze nominacje zatwierdza po przesłuchaniu Kongres - ktory ewentualnie moze odrzucic w pewnych sytuacjach. Jednak szef Kongresu republikanin powiadomił Prezydenta ,że Kongres da szanse wypowiedzieć się Suwerenowi którzy wybiora nowego Prezydenta i nowy Kongres i tym samym nie przesłucha kandydata i wstrzymuje cały proces na 8 m-cy do czasu wyboru nowego Prezydenta i Kongresu. Dla ludzi rozumnych a nie zacietrzewionych i myslacych logicznie prosze wyciagnąc wnioski i zastanowić się i porównać sytuację w Polsce i USA .Dodam ,ze w USA sklad SN to 9 sedziow i obowiazuje zasada pluralizmu gdzie jest wypracowane ,ze 4 republikanów ,4 demokralow i 1 sedzia niezależny.W Polsce Prez Duda cos wspominał o pluraliżmie w TK gdyz wg zwolennikow demokracji pluralizm miał polegac na 14 sedziów mianowanych przez PO i 1 przez PiS.Obecnie pluralizm wyglada na 12 sedziow jest 9 PO i 3 PiS.Byc może ,ze po odejsciu demokraty prof.Rzeplińskiego zbliżymy sie do sytuacji gdzie bedzie 8 PO i 7 z PiS. Dodam ,że pluralizm w polskim TK jest konieczny bardzien nawet niż w AN USA gdyz konstytucja III RP to dokument mocno przeladowany zapisami społecznymi i politycznymi PRZECIWNIE DO usa która obejmuje sprawy ustrojowe państwa i wolnosci obywatelskie. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois.
 • 2016-08-14 19:50 | geozak

  Re:Czechy nie chcą Międzymorza i wybierają Niemcy. W tle spór o uchodźców

  Tekst pełen przekłamań.Nigdy od oficjalnych czynników rzadowych obecnego obozu nie słyszałem o budowie jakiegos Międzymorza w dodatku przeciwstawnego Niemcom .Działania wskazuja wrecz odwrotnie - wzmocnienie naszej obrony przez NATO . Obecny oboz rzadowy opiera sie na korzyściach z wspolpracy państw Grupy wyszegradzkiej przy tematach wspolnych np stanowisko w sprawie uchodżcow.Jednocześnie umacniajac wspolprace państw na osi Bałtyk - Adriatyk mamy okazję wzmocnic sie gospodarczo realizujac wspolne projekty wykorzystujac lorzystne położenie Polski. Pisanina Autora wiec jest zupelnie oderwana od faktow i obecnej rzeczywistosci.Przedstawianie sytuacji ,że Czechy maja wybierać Niemcy czy Polske to świadczy ,że letnie upały dały sie we znaki Autorowi i cos nie gra z umysłem. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-08-17 14:57 | geozak

  Re:Bitwa Warszawska. Gdzie się podziewał Piłsudski i jaką rolę miał do odegrania Wincenty Witos

  @ biblijny i inne nieuki Autorowi wypada podziękowac ,że przytoczył cały list Naczelnika Józefa Piłsudskiego. Dla ludzi rozumnych jest to odwód o wielkosci człowieka który równiez przewidywal ,że moze zaistniec sytuacja przegranej bitwy gdzie sytacja nowego tworu państwowego Polski w stosunku do Entanty zostanie calkowicie zmieniona.Nowe wladze (juz bez Naczelnika obwinianego o konflikt zbrojny z bolszewicka Rosja ) miałyby łatwiejsza sytuacje negocjacyjna.List ten to jeszcze dodatkowy przykład o odpowiedzialnosci Józefa Piłsudskiego za czyny i za państwo. Jaka była rola i udział i gdzie byl Piłsudski ,podobno uciekl z Warszawy ? Tak tylko moga pisac głupcy lub nieucy .Był Naczelnikiem glownodowodzacym on zaakceptowal przedstawione warianty opracowane przez sztab WP i gen Rozwadowskiego.On wyznaczyŁ ten sztab i mianował wszystkich dowodców broniacych przedpola Warszawy i północnego Mazowsza.W planie Naczelnik uwzgledniał ,że Warszawa mogła byc nawet zdobyta przez Sowietów.Chodzilo jednak aby jak najdłuzej ich zatrzymać i oslabic i mieć czas na przygotowanie grupy uderzeniowej znad Wieprza która miała rozstrzygnąć o losach całej operacji.Naczelnik do obrony przedpola Warszawy oraz Mazowsza wyznaczył oddziały z Kongresowki które notorycznie nie utrzymywały poprzednio pozycji w cofaniu sie przed bolszewikami.Tu juz nie miały gdzie uciekac - broniły wlasnych domów. Rozkaz uderzenia znad Wieprza (dowodzil osobiscie tym zgrupowaniem ) Naczelnik wydal z przyśpieszeniem wynikającym sytuacja ,ze obrona Warszawy może pasc i miasto bedzie narażone na rabunek.Gdy ruszyła ofensywa znad Wieprza na głebokie tyły frontu zachodniego marszałka Tuchaczewskiego co było całkowitym zaskoczeniem.Natychmiastowy rozkaz wycofania się z uwagi na odciecie całej armii zamienil sie w ucieczke. Kampania 1920 toczyła sie na olbrzymim obszarze.Tylko silna wola i geniusz oraz autorytet Naczelnika oraz mobilizacja sił patriotycznych pozwoliła wtedy pokonać bolszewików i umocnić państwowosc.Czy Polacy wyciagneli nauczke ? .Nawet nieznają wlasnej historii o czym świadczy ten tekst oraz wpis biblijnego i kilku innych. Mój komentarz opieram na osobistych rozmowach z uczestnikami bitwy oraz opracowaniu Michaił Tuchaczewski - Pochód za Wisłę.polemike Jozef Piłsudski Rok 1920 ,Adam Zamojski -Warsaw 1920 Lenin,s Failed Conqest Of Europe. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-08-18 01:28 | geozak

  Re:Bitwa Warszawska. Gdzie się podziewał Piłsudski i jaką rolę miał do odegrania Wincenty Witos

  @ Airus Problem jest ,ze jakowolski i biblijny nie wiem z jakich powodów powtarzaja prymitywne kłamstwa i moge sie tylko domyslac powodu. Jednak brak czytania z zrozumieniem listu Józefa Piłsudskiego który zlożyl na rece Witosa w przypadku gdyby wypadki potoczyłoby sie niezgodne z scenariuszem to swiadczy ,że ci osobnicy nie posiadaja umiejetnosci czytania tekstu w najbardziej prostym i pieknym logicznym jezykiem polskim jakim posługiwal sie Naczelnik. Zarzuty ,że nie miał wykształcenia wojskowego czy doswiadczenia sa wrecz niewiarygodnie głupie. OCZYWISCIE TRZEBA ZNAC ŻYCIORYS I DOKONANIA ALE NIEUKOM SIE NIE CHCE SIEGNĄC PO ODPOWIEDNIA KSIAZKE.
 • 2016-11-13 22:48 | geozak

  Re:Czy Polska potrzebuje Centralnego Portu Lotniczego

  Modlin jako główny port lotniczy dla Polski a nawet regionu Europy środkowo- wschodniej z wzgledów lokalizacyjnych ,ekonomicznych oraz geopolityki to pomysł absurdalny. Centralny Port -lotniczy musi obsługiwać Polskę i region Litwa,Estonia Łotwa,Białoruś,Ukrainę ,Słowację czy nawet Czechy oraz konkurować z lotniskami na Zachodzie Europy to musi być zaprojektowany w tzw.szczerym polu w środku Polski.W finansowaniu ,budowie oraz zyskach kapitałowych muszą uczestniczyć Chiny .Tylko taki volume pasażerow z Azji oraz towarów w transporcie lotniczym Europa srodkowa - Chiny i znaczenia geopolitycznego mocarstwa Chin gwarantuje sensownośc projektu.Chiny trzeba również właczyć w projekt przekopania zalewu wiślanego oraz budowy portu kontenerowego w Elblągu.Również ten projekt trzeba powiązać z autostradą Karpatia.Wszystkie te projekty można realizować jako ostatnia stacja przeładunkowa Jedwabnego szlaku .Polska pod rządami patriotycznego ugrupowania PiS powinna wejśc smiało w proces inwestycyjny i wlasnosciowy 50/50 z Chinami.Chiny to kraj zaawansowany w budowie lotnisk,szybkich koleji oraz autostrad. i portów morskich.Również powinniśmy zaoferować możliwosc osiedlenia lub czasowego pobytu do 1 mln Chińczyków w Polsce gdyż kultura Chińczyków w niczym nie zagraża Polakom.. Jerzy Zakrzewski Palatine,Illinois
 • 2016-12-26 23:04 | geozak

  Re:Usterka? Błąd pilota? Zamach? Co wiemy o katastrofie rosyjskiego tupolewa

  W TEKSCIE DZIWNE SPRZECZNOSC.Gdyby nie było wybuchu spadając do wody tak silny samolot straciłby tylko skrzydło a nie rozsypał na tyle czesci.Oznacza to ,ze samolot spadłby z wysokosci między 200 do 1000 m przy wzoszeniu . W Smoleńsku spadł z 20 m przy szybkosci 200 km/godz i rozsypał się na tysiące kawałkow.Sam zgłupiałem czy te ruskie tupolewy sa silne czy słabe.Pomieszanie z poplataniem nic się kupy nie trzyma.
 • 2016-12-26 23:18 | geozak

  Re:Co wiadomo o Tunezyjczyku, podejrzanym o zamach w Berlinie?

  Pisałem o antyterorystycznej ustawie PiS ,ze to fraszka w porownaniu z Patriot Act gdzie jest stale sprawdzanie internetu ,podsłuchy czy sprawdzanie kont bankowych to normalka.. Oczywiscie redakcja Polityki była przeciwana ustawie i skarżono sie do UE i komisji weneckiej co ten PiS WYRABIA Z WOLNOSCIĄ LUDU KOD - wskiego. Gdyby w Włoszech czy Niemczech obowiazywała ustawa Pisowska to ten terrorysta bylBY deportowany juz z Włoch nawet przed odsiadka wiezienia.W Niemczech zostal wypuszczony po przesłuchaniu i efekt jak widać. W USA deportuja kazdego zwyklego przestepce obcokrajowca a nawet z uzyskanym obywatelstwem i nie musi być terrorysta tylko ukradł samochód. Zastanówcie sie xo wolicie Terror Pisowski i wstretbego Kaczora czy smierc niewinnych rodaków czy bliskich z rodziny, Mysle ,ze nie utraciliscie jeszcze instynktu przetrwania.
 • 2017-07-01 23:44 | geozak

  Re:Europa żegna Kohla. Kanclerz nie wyobrażał sobie, by w zjednoczonej Europie mogło nie być Polski

  UCZCIWY I PORZADNY CZLOWIEKI CHRZEŚCIJANIN. Bruksela zgotowala mu prawdziwie poganskie pożegnanie. Dla mnie to wyglad tej uroczystosci przypominal mi czasy ZSRR i podobna celebre kołchozowa.
 • 2017-07-15 14:38 | geozak

  Re:Jak Paryż przyćmił Warszawę, czyli z kim trzyma Trump w Europie

  Macron to sztubak w porwónaniu z Trumpem kóry może cos obiecać aby powstrzymać oś euroazjatycką Paryż -Berlin-Moskwa - Pekin skierowaną przeciwko USA.Trump dołożył Paryż do Warszawy aby on i Melania dobrze się prezentowali w telewizji śniadaniowej.
 • 2017-07-30 16:07 | geozak

  Liderki protestów kobiet: Przebudzona rewolucja staje się faktem

  Wystarczy popatrze na YOU TUBE czy ostatnie sprawozdania w TV aby dostrze te kilkanascie brzydkich grubych itp wścieklych rewolucjonistek.Lubie to ogladac gdyz to słabosc ludzka aby ogladac komediantów czy komediantki.Jaka normalna kobieta utozsami sie z takimi wrzeszczacym towarzystwem.Wkrótce skończa sie tematy do wrzasku i nie będzie zapotrzebowania na trzymanie megafonu .Bez tej tuby to pozostanie codzienne ogladanie sie w lustrze a to dla tych kobiet nic przyjemnego
 • 2017-07-30 16:46 | geozak

  Re:MSWiA próbuje zastraszyć Obywateli RP. Daje im ultimatum na „poprawę”

  Być może ze obywatele RP czy związana z nimi fundacja by się zwrócili sie o rozjemce tego sporu.Polecę Najwiekszego Demokrate swiata przypieczetowanego Nagroda Pokoju Nobla ,uwielbianego przez demokratow nad Wislą czyli bylego Prezydenta USA Baracka Obame. Spościzna po tym Pokojowym Nobliscie jest wielce pouczajaca i zapewne przyda sie demokratom nad Wisłą.Jak wszyscy wiedza w USA obowiazywal od wielu lat przepis ,ze demonstantow powinien oddzielac od przedmiotu demonstarcji czy kontrdemonstracji odleglosc 100 jardow czyli około 98 m.Noblista Pokoju wprowadził dodatkowe przepisy JAK NIŻEJ : 1.Demonstracja powinna nie miec mniejszej odleglosci od plotu czy oznaczonej posiadlosci budynku rzadowego jak 100 jardow.Czesto nie ma plotu wystarcza przeciagnieta tasma plastikowa. 2.Wpuszczenie balonA,auto-samolocika,lotni czy wkroczenie osobiste na teren oznaczony to przestepstwo federalne czyli -wiezienie. 3.Każda demonstracja przed zarejestrowaniem musi mieć wykupiona polise ubezpieczeniowa z pokryciem na $ 1 mln.Powoduje to ,ze straty ,nawet sprzątanie miejsca demonstracji wykraczajace ponad normalny tryb miejski czy naprawy czy uszkodzenia cielesne nawet policjantow moga byc placone z polisy ubezpieczeniowej co praktycznie oznacza ,ze tacy demonstranci nie znajda ubezpieczyciela i koniec z organizowaniem demonstracji. 4.Każdy baner niesiony na dwoch podporach musi miec tez polise na $ 1 mln. Te przepisy wprowadzono przed szczytem NATO w 2012 w rodzinnym miescie Baracka Obamy Chicago.Przepisy sprawdziły sie miasto zarobilo kupe pieniedzy ,demonstrantow i bojowkarzy powiazano w peczki po 4 godz protestow a szczyt NATO przebiegl spokojnie i demokracja sie umocniła. Ciekaw jestem czy najbardziej demokratyczna redakcja Polityki zostawi ten wpis.Obawiam sie ,ze wpis zniknie z prostego powodu ,ze Pisior Błaszczak by mógl przeczytac zawzorował sie na Najwiekszym Demokracie swiata Baracku Obamie Jak widzicie w USA nawet demonstracje potrafili przerobic na dochodowy biznes dla miasta i sluzb.W Polsce Pisior Błaszczak cos gega o zwrotach za straty.Panie ministrze troche finezji wziorem Noblisty.
 • 2017-10-26 02:12 | geozak

  Re:Mariusz Kamiński wprowadza drakońskie przepisy antykorupcyjne

  Takie przepisy jak proponujee Mariusz Kamiński sa stosowane od wielu lat w USA gdzie mieszkam .Sygnalista wg tu stosowanych przepisow podlega nadzwyczajnej ochronie ( nie moze byc przedmiotem zwolnienia z pracy itp ) i jest wynagradzany cześcią do 20 % dealu korupcyjnego.W systemie demokracji amerykańskiej korupcja jest uwarzana za najbardziej niszczacy i grozny czynnik dla ładu spolecznego i demokracji ktory należy zwalczac z calą siła państwa z pomoca również obywateli.Tych sygnalistów tu się nazywa whistle - blower .
 • 2018-01-31 15:55 | geozak

  Re:Trump z sukcesem. Po pierwszym orędziu może liczyć na odzyskanie poparcia

  Tak chwalił się i miał się czym chwalic .Wyborca nie patrzy jaki ma w tym szczegolowy udział wystarczy ,ze w czasie prosperity pelni urzad.Przecietny Amerykan nie sledzi codziennych harców politykow i nie interesują jego Tweety Donalda.Przeciętny wyborca ma prosty i skuteczna metode oceny politka czy partii.Liczy forse w portfelu czy ma wiecej pieniedzy i czy jego portofilio 401 k wzrosło od czasu kiedy polityk czy partia przejeli władzę.W tym przypadku sytuacja polityczna Donalda i Republikanów ma sie wyjątkowo dobrze gdyż znacznie sie poprawiło. Podlane to jeszcze patriotyczną retooretyką jest wyjątkowo strawne dla Amerykanow.. Odpowiedż na przemowienie Prezydenta miał Demokrata z rodziny Kennedych i była to riposta tak kontrastująca ,ze wrecz żałosna w swojej pociesznosci .Młodzik miotał się na podeście (wygladalo to beznadziejnie wizerunkowo ) klepiąc slogany demokratow bez dykcji i zadnych konkretów. Podobnie jak PO i jej liderzy nic konkretnego nie miał do zaoferowania wyborcy.Wyborca na coś takiego ma jedna odpowiedż - zabierz sie do pracy i zaproponoj cos konkretnego dla obywateli i państwa. Jerzy Zakrzewski -Palatine,Illinois
 • 2018-02-07 14:46 | geozak

  Re:Polska ustawa o IPN powoduje eskalację krytyki Waszyngtonu

  Forsa szanowny panie analityku. Rex usiadl z Prezesem w gabinecie świadczacej o skrajnej biedzie i braku kasy zastanawiam się czy to celowe działanie Kaczora.Rex zapytał zapewne czy cos sie w Polsce da uskrobać ORSY gdzyŻ na biurku jego Szefa leży ustawa 447 do podpisu . Prezes wskazał na paluszki oranżade ,ciasne gomulkowskie pomieszczenie - jesteśmy wciaz biedni. Kaczor ma Cajones i na drugi dzień nie mial wyboru tylko odpowiedział poprawką IPN. Szanowny analityku piszacy w Polityce o Patriotach i podobnych drogich zabawkach.Jaki DEAL administracja Donalda Trumpa wybierze.Ma do wyboru w ciagu 10 lat pewna sume $ 20 mld w kontraktach za uzbrojenie czy pisane gruszkami na wierzbie walke o spłatę $ 80 mld mienia pożydowskiego w ciągu bardzo długiego okresu . . Równiez szanowny Autor i ci wszyscy którzy tak niestrudzenie krytykują PiS w sprawie poprawki do ustawy o IPN czy czasem nie przypominaja przyslowowiego Jasia siedzacego na wierzbie i podcinającego niefrasobliwie gałaż.""
 • 2018-02-11 14:30 | geozak

  Re:Cenckiewicz, Żaryn i Semka w nowej radzie Muzeum II Wojny Światowej

  Ziedzaem to Muzeum w drugim tygodniu miesiąca stycznia tego roku.Nie było tego dnia wielkiego tłoku wiec mogłem na spokojnie pochodzic i obejrzeć wystawy. Pierwsze wrażenie to bezsens przestrzeni jaki zajmuje budynek w stosunku do eksponowanych wystaw.Osoba taka jak ja mimo sporych wiadomości historycznych odnosi wrażenie że temat nie jest ujęty własciwie. Jednym słowem włożono olbrzymie pieniadze zas Muzeum trudno będzie doprowadzić do własciwego stanu. Ten co wybrał sama architekturę zewnetrzna i wewnetrzną musiał byc zapewne Idiota zas ci co to zatwierdzili jeszcze wiekszymi Idiotami.
 • 2018-02-11 14:31 | geozak

  Re:Cenckiewicz, Żaryn i Semka w nowej radzie Muzeum II Wojny Światowej

  Ziedzaem to Muzeum w drugim tygodniu miesiąca stycznia tego roku.Nie było tego dnia wielkiego tłoku wiec mogłem na spokojnie pochodzic i obejrzeć wystawy. Pierwsze wrażenie to bezsens przestrzeni jaki zajmuje budynek w stosunku do eksponowanych wystaw.Osoba taka jak ja mimo sporych wiadomości historycznych odnosi wrażenie że temat nie jest ujęty własciwie. Jednym słowem włożono olbrzymie pieniadze zas Muzeum trudno będzie doprowadzić do własciwego stanu. Ten co wybrał sama architekturę zewnetrzna i wewnetrzną musiał byc zapewne Idiota zas ci co to zatwierdzili jeszcze wiekszymi Idiotami.
 • 2018-02-23 18:47 | geozak

  Re:Sojusz SLD z prawicowymi mediami? Teraz to możliwe

  Nigdy nie należałem do PZPR .Wiele lat pracowalem w Stoczni im .Warskiego wspólpracowalem z wieloma członkami partii traktowałem ich z szacunkiem jeśli starali się pracowac dla Polski i Polaków.Mieszkajac w USA dalej z nimi utrzymuje kontakty towarzyskie. Władza PiS jak każda inna powinna kierowac sie ocena dokonań co kto zrobił dla Polaków i Polski i jeszcze ile może zrobić.Nie musza to byc stanowiska w polityczne ale fachowe ,doradcze gdyż tacy jak pani Jakubowska i wielu innych zapewne ma kwalifikacje i chęci aby zrobić wiele dobrego dla społeczeństwa. Wielu tzw.inteligentów choćby środowisko prawnicze ustawiło się bokiem do zmian forsując postawy anarchistyczne i destrukcyjne.Spotyka ich pochwala wielu piewców dawnych układów III RP.Podcinaja gałaż na której siedzą.Czas zabrać im 15 % zarobków i dać te pieniadze urzednikom obsługujacym sady.Przecież to nie łaska dobrze opłacanego sedziego aby bokiem ustawial się do zmian
 • 2018-03-02 01:22 | geozak

  Polityczne trzęsienie ziemi na Słowacji. To koniec premiera Fico?

  A gdzie jest UE - widać ,ze przyjecie wspólnej waluty EURO wzmaga w małych krajach korupcję.Przykład Malty też jest pouczajacy. Reżym Kaczora jest na widelcu UE mimo ,ze dziennikarze mówiĄ i piszą cokolwiek slina im na jezyk przyniesie.
 • 2018-03-02 01:22 | geozak

  Korupcja polityczna na Słowacji

  A gdzie jest UE - widać ,ze przyjecie wspólnej waluty EURO wzmaga w małych krajach korupcję.Przykład Malty też jest pouczajacy. Reżym Kaczora jest na widelcu UE mimo ,ze dziennikarze mówiĄ i piszą cokolwiek slina im na jezyk przyniesie.
 • 2018-03-08 02:07 | geozak

  Re:Senat poparł uchwałę ws. Marca ′68. Wreszcie ponad podziałami

  Zgadzam się i na to nakłada się bardzo madre,uczciwe i szczera ocena Marca 68 przez Premiera Mateusza Morawieckiego dziś na Uniwersytecie Warszawskim.
 • 2018-03-08 02:17 | geozak

  Re:Zaczyna się kolejna runda sporu o Puszczę Białowieską?

  Czy można rządzić krajem idiotów w dodatku podszywajac się pod Greanpeace, Tekst jest stekiem bzdur.Mieszkam w USA ,SPEDZIŁEM 4 m-ce w Europie zachodniej i Gtrecji,Wszedzie bałagan ,śmieci w lasach,na ulicach plastiki inny złom ,kraki itp. Te dzikusy i te durnie co pisza takie teksty chca pouczać polskiego leśnika co ma robić z kornikiem czy zasiedlac drzewami te obszary,
 • 2018-04-07 14:54 | geozak

  Jak zostać liderem? Oto 9 motywacyjnych rad prezydenta Andrzeja Dudy

  DZIĘKUJĘ PANI PRZYWOŁANIE I STRESZCZENIE WYSTĄPIENIA ! Zrobiła pani fobrą pracę.TZW.profesor Hartman napisal nienawistny wysmiewajacy tekst .Nie podał kontekstu wystapienia i miejsca.To co pani podała całkowicie nadaje inny kontekst .Prezydent Polski przemawia dp młodych Polakow motywacyjnie i daje rady.. Jaką trzeba miec pogardę do Polaków aby te wystąpienie krytykować.Przeciez te zasady które podał Prezydent od wieków stosuje Narod WYBRANY Z KTOREGO POCHODZI HARTMAN.Czyżby miał obawy aby to nie docierało do młodego pokolenia Polaków.. Gdybym ja był młody i znalazł się na tej sali zapewne rady byłyby przydatne i co najważniejsze wiarygodne . Prezydent jest obrazem stosowania tych zasad. Nic złego nie ma w tym ,ze wystąpił w roli motywacyjnej . Spełnił jeden z jego obowiazków.Być wzorem i motywacją dla młodego pokolenia..Taką role pełnią dziesiątki tysięcy ludzi sukcesu w USA gdzie mieszkam ale za spotkanie z nimi trzeba słono zapłacić. Jerzy Zakrzewski - Palatine,Illinois
 • 2018-04-07 14:54 | geozak

  PREZYDENT MOTYWUJE MŁODE POKOLENIE POLAKÓW

  DZIĘKUJĘ PANI PRZYWOŁANIE I STRESZCZENIE WYSTĄPIENIA ! Zrobiła pani fobrą pracę.TZW.profesor Hartman napisal nienawistny wysmiewajacy tekst .Nie podał kontekstu wystapienia i miejsca.To co pani podała całkowicie nadaje inny kontekst .Prezydent Polski przemawia dp młodych Polakow motywacyjnie i daje rady.. Jaką trzeba miec pogardę do Polaków aby te wystąpienie krytykować.Przeciez te zasady które podał Prezydent od wieków stosuje Narod WYBRANY Z KTOREGO POCHODZI HARTMAN.Czyżby miał obawy aby to nie docierało do młodego pokolenia Polaków.. Gdybym ja był młody i znalazł się na tej sali zapewne rady byłyby przydatne i co najważniejsze wiarygodne . Prezydent jest obrazem stosowania tych zasad. Nic złego nie ma w tym ,ze wystąpił w roli motywacyjnej . Spełnił jeden z jego obowiazków.Być wzorem i motywacją dla młodego pokolenia..Taką role pełnią dziesiątki tysięcy ludzi sukcesu w USA gdzie mieszkam ale za spotkanie z nimi trzeba słono zapłacić. Jerzy Zakrzewski - Palatine,Illinois
 • 2018-04-07 15:04 | geozak

  Re:PiS kapituluje przed wojskiem

  jAK ZAWSZE PISZE PAN OBIEKTYWNIE bez wskazywania wrogów czy przyjaciół.
 • 2018-04-13 04:21 | geozak

  Re:Obywatele z Sejmu wynoszeni

  Szanowny panie redaktorze PiS już skopiował prawo aby dwie przeciwne demonstracje rodzielał dystans 100 m.Teraz powinien skopiować drugie prawo które wprowadził najwiekszy Demokrata swiata i Noblista Barack Obama.Prawo to wymaga aby demonstrabci znajdowali sie 100 m od wyznaczonej granicy budynku federalnego. BProste jak drut.Złamanie tego prawa jest przestepstwem federalnym wiezienie.Takie obrazki jak okupowanie biura przepustek byłoby tu nie do pomyślenia.
 • 2018-04-16 22:12 | geozak

  Re:Czy jesteście ślepi?! Powody, dla których PiS nie zdelegalizuje ONR

  Pytanie o ich siłę ? Autorze przejeli chociaż jeden samorzad ? Mają chociaż Wójta czy Sołtysa ? Jak można pisać takie głupoty i obawiać się przebierańców.Założą rodzinę i małżonka pogoni do pilnowania dzieci i zarabiania pieniedzy i tyle będzie na polski sposób po ich krzykach..
 • 2018-04-19 18:18 | geozak

  Re:Nominatka Ziobry chce kontrolować sędziów i dziennikarzy

  To co redaktorka opisała wszystkie przedsięwziecia nowej Prezes jest wzorowane na USA.Tak wyglada praca w porzadnej instytucji a tym bardziej w Sądzie.Kierownik instytucji ogłaza regulamin taki aby dana instytucja publiczna pracowała najbardziej efektywnie.Wszelka prywata jest nie tolerowana i taki pracownik dodtaje kopa OUT .
 • 2018-04-25 06:27 | geozak

  Re:Dlaczego rząd porozumiał się tylko z częścią niepełnosprawnych?

  Szczyt zakamania bije z paskiego tekstu .Jak się czyta to dziwię się jak takie bzdury może pisać tzw.profesor etyk z Uniwersytetu w Krakowie. To nie stosunek Rządu do niepełnosprawnych decyduje o wizerunku państwa tylko stosunek obywateli tego państwa w postaci solidarnego opodatkowania sie i pracy społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych. Podstawowy podział w USA to jest osoba dziecko do skończenia 18 lat i obowiazek utrzymania przez na rodziców Osoba która kończy 18 lat jest osobą dorosłą. Zarówno dziecko jak i osoba dorosła moga być niepełnosprawne .Jeśli rodzice nie sa w stanie zapewnić warunków życia zarówno dziecku od urodzenia niepełnosprawnemu jak również normalnemu dziecku zwraca sie o pomoc do instytucji opieki społecznej.Opieka społeczna udziela pomoc na podstawie sytuacji materialnej.Po 18 roku życia zarówno osoba z nabyta trwała niesprawnoscia staje się osobą dorosłą.Wtedy z reguły obowiazuje zasada ,że opiekę nad osoba dorosła po 18 roku życia która byla dzieckiem niepełnosprawnym (przypadek Tomka w Sejmie ) przejmuje opieka społeczna państwa w domach opieki.Wychodzi sie z założenia ,że takie osoby wymagają specjalistycznej opieki i rodzice nie sa w stanie im zapewnić w domu.Tak wiec Tomek znalazłby sie w domu opieki w USA a rodzice mogliby go odwiedzać sami podejmując pracę.Nie mieli by obowiązku za niego płacić. Trzeba zaznaczyć ,że osoba niepełnosprawną może stać się osoba po ukończeniu 18 lat az do śmierci kiedy spotka ja wypadek i inne choroby udar,atak serca czy jakis wypadek.Wtedy taka osoba znajdzie sie w tym samym domu opieki i po wyczerpaniu majatku prywatnego w postaci domu ,mieszkania oszczednosci reszte kosztów bedzie pokrywać państwo . Jednym słowem jest to cały kompleksowy system jasno określajacy obowiazki ,warunki materialne. System ten jest kosztowny i społeczeństwo w USA ponosi wysoka danine podatkowa.Polska jest rajem podatkowym w porównaniu z USA .Ja np jako emeryt oprocz podatku federalnego ,stanowego( te dwa podatki obejmuja wszystkie przychody nagrody,podarunki itp ) ,Vatu płacę $ 7000 rocznie podatku za dom (tzw.Kastrat ) na utrzymanie np domow opieki czy szpitali dla biednych.Moze profesorek Jan Wolański raczy podzielic sie informacja ile on placi na tych niepełnosprawnych.Profesorku w USA PODATEK OD DZIEDZICZENIA PO RODZICACH WYNOSI 50 % A ILE WYNOSI W Polsce. Dlatego jedyny madry glos jaki usłyszałem to Mateusza Morawieckiego i minister Rafalskiej.Reszta zarowno z lewa czy z prawa czy od przekaziorow to bełkot .Każdy wskauje winnego a tu trzeba byc naprawde Solidarnym i usiaść do poważnej rozmowy jak sie opodatkować i stworzyc w miare sprawny system a nie wskazywać drugiej osoby palcem. Z wioski Palatine,Illinois
 • 2018-04-26 19:16 | geozak

  GetBack, czyli krótka historia dużego długu

 • 2018-04-26 19:32 | geozak

  Trzeba bardzo uważać na oszustów w Polsce ?

  Mieszkam w USA i posmakowałem co to jest Get back.Będac w Polsce w Orange wykupiłem telefon komórkowy do użytkowania na 1 m-c.Pani mnie poinformowała o warunkach ,ze jak nie bede używał nic mi nie grozi.Pomijajac juz to ,że mieszkajacy w USA naiwniak zupełnie jest bezbronny do wciaż wyswietlanych ofert i innych trickow.Pomyłkowe klikniecie może byc grożne. Efekt byl taki ,że Orange zgłosil do Getback ,ze mam należnośc u nich 388 zł.Wysłali list jak nie zapłace to sad i przesłali do sadu w Lublinie.Dowiedziałem sie przypadkowo o długu i próby wielokrotnego kontaktu i rozmów z Getback aby przysłali mi rqachunek to szybko zapłacę były bardzo trudne.W końcu zapłaciłem ale kosztowało to straty czasu.W USA taki stosunek do klienta nie wchodziłby w grę.Z rozmów z znajomymi dowiedziałem ,że ta firma bazujac na podobieństwie nazwiska i imienia straszy wiele innych osób. Moje przypuszczenie jest ,że firma głownie straszyla by szaraków z małymi długami których może być dużo .Jednak interes sie wyłożył ,że szarakom dano 500 + .Obecnie bedac na wsi nie widze na słupach i drzewach ogłoszeń o chwilówkach a przedtem było tego zatrzęsienie.Co ten Kaczor wyrabia ,że takie nieszcześcia na Polskę zesłał.
 • 2018-05-22 19:25 | geozak

  Re:Problem z kibolami trzeba rozwiązać strategicznie

  Tak głupiego i szkodliwego tekstu trudno znależść.Z tekstu wynika ,ze celem istnienia ligi jest zaspakajanie instynktów i łamania prawa dla kiboli.Jeśli bez kiboli klub piłkarski na poziomie rozgrywek ekstraklasy nie moze istnieć to jaki jest sens istnienia takiego klubu i sportu .Jedyny pożytek to pewna grupa ludzi ma okazję się wyżyć na stadionie co tydzień i rozrabia na osiedlach. Przecież tu chodzi aby kluvy wypełniały obowiązki sprawdzenia kibiców przy wejściu (jaki to problem w XXI wieku ) i ogrodzenie boiska spełniało standardy .Te ogrodzenie w Lechu Poznań wrecz zachecało do rozwalenia i wtargnięcia. Powstało tysiace Orlikówi działają od 10 lat.Pytam gdzie jest efekt szkoleniowy talenty itp.
 • 2018-06-18 04:57 | geozak

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Większych głupot w tygodniku Polityka nie pisano nawet za czasów indykronacji w PRL. Ja \urodzony na płn Mazowszu w Archidecezji Pł,ockiej na początku iat 50 -tych mieliśmy tzw.mały katechizm czyli lekcje religii czasu przed Chrystusem czyli Stary testament gdzie jako dzieci przyswajalismy opowieśc o proroku Mojrzeszu i otrzymaniu 10 przykazań.Te przykazania były jedna z pierwszych modlitw wykutych ptzez dzieci na tzw.blachę.Ksiadz każde przykazanioe szczegółowo omawiał.10 Przykazań w znaczeniu podejscia religijnego było ważniejsze od 5 przykazań koscielnych. Czy wójt popełnił coć złego?.Na pewno wykazał sie większą mądrością niz po=rof.Hartman.Wójt nie jest orgionalny w swoim zachowaniu .Przed nim robiło to setki tysięcy osób w miejscach kultu,domach czy miejscach publicznych. Jerzy Zakrzewski,wioska Palatine,Illinois
 • 2018-07-04 00:10 | geozak

  Chcecie betonowej sceny politycznej? Jesteśmy o krok

  Można dyskutować z tekstem ale w obecnych warunkach to jest konieczność.Gdyby nie ta nowa ustawa to do UE to eliminacja starych wodorostów jak Rzeplińskich,Kpmorowskiego,Stepnia ,Pawlaka i wskazanych przez Walesę. Schetyna ich na lajbe wyborcza nie wezmie gdyż łajba bylaby niestrewalna i poszłaby na dno.Tak więc rozdawanie legitymacji u Walesy dodatkowo dalo Kaczorowi bodziec do wyciecia tego wrzoda.
 • 2018-07-04 00:10 | geozak

  Grabienie planktonu

  Można dyskutować z tekstem ale w obecnych warunkach to jest konieczność.Gdyby nie ta nowa ustawa to do UE to eliminacja starych wodorostów jak Rzeplińskich,Kpmorowskiego,Stepnia ,Pawlaka i wskazanych przez Walesę. Schetyna ich na lajbe wyborcza nie wezmie gdyż łajba bylaby niestrewalna i poszłaby na dno.Tak więc rozdawanie legitymacji u Walesy dodatkowo dalo Kaczorowi bodziec do wyciecia tego wrzoda.
 • 2018-08-01 20:37 | geozak

  Re:Krystyna Pawłowicz przekroczyła kolejną granicę

  Ta cała Draginja nie ważne skąd i za czyje pieniadze jueśli twierdzi ,że Polska Policja zachowała się niezgodnie z prawem podczas to jest fałszywa zakłamana i nieprofesjonalna.Sprawa z Pawłowicz to inna sprawa.
 • 2018-08-17 19:55 | geozak

  Re:Sprawa fregat z Australii podtapia wiarygodność Polski

  Panie redaktorze Fregaty przegrały z głupotą polską a szczególnie PO i ludzi ich wspierających w tym generałow odstawionych na boczny tor .Nie chce tutaj pisać o jednym takim co w dzień defilady WP latał po stacjach jak kot z pecherzem i grzmiał ,że kupujemy 30 -letni złom. Pracowałem w stoczniach wiele lat nawet budując okrety wojenne dla ZSRR i wiem ,że budowa kadłuba można przebrnac zas czesc elektryczna i okablowania to trudny orzech do zgryzienia.Wiem ,że te statki przeszły 10 lat temu modernizację sterowania i uzbrojenia i Polska nie posiada obecnie i jeszcze długo nie bedzie posiadała na Bałtyku fregat z takimi możliwościami obronnymi.W wspołpracy z USA i pewnej modernizacji wzmocniłoby to w jakims sensie osłonę płn .czesci kraju przed rakietami. Tak wiec Fregaty padły kosztem nadchodzacych wyborów do Sejmu gdyż Totalna opozycja jechala by po Kaczorze jak połysym koniu ,że kupił 30 letni zlom. Podziekujmy PO i innym totalniakom że nie bedzie fregat.Ja jeszcze mam nadzieje ,że to jakiś blef przed zbiciem ceny. Z wioski Palatine,Illinois
 • 2019-02-04 02:39 | geozak

  Re:Atak na Magdalenę Ogórek podarkiem dla PiS

  Pański idol i były szef Palikot użył mowy (miłosci ) i nazwał p .Ogórek k...wą .Za 10 minut skasował wpis i przepraszał a dziś napisał ,ze wpłaci 5 tys zł na dowolną fundację która wskaze p.Ogórek.Gdyby sadownictwo w Polsce nie należało do KOD -u i sadziowie nie nosili koszulek z napisem konstytucja pani Redaktor mogłaby chciec wieksze odszkodowanie.
 • 2019-02-22 23:05 | geozak

  Re:Kim jest Aleksander Stępkowski, założyciel Ordo Iuris, nowy sędzia SN

  Przywracana normalnosc.
 • 2019-02-25 15:30 | geozak

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Należy być odporny na propagande Rosji.Tylko silna pozycja Polski w NATO i w polaczeniu z sojusznikiem USA wymusi na Rosji zakończenie zbojeckich praktyk w stosunku do sasiadow.To jest dla dobra Rosjan zyjacych w propagandzie obleżonej twierdzy . Jaki kolwiek rzad był do tej pory w III RP był traktowany pogardliwie zas Rosja dogadywała się do tej pory z Niemcami .To Niemcy naciskajac rząd Donalda Tuska wymusił zmiane stanowiska w sprawie bazy w Radzikowie.